Čtvrtek 09. květen 2024 01:38
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader

CSI 300

C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie zahájily týden dalším silným poklesem

23.03.2020 Akcie na evropských trzích zahájily týden silným poklesem, který odráží další zpřísňující opatření, k nimž přistupují jednotlivé státy, aby omezily šíření koronaviru. Hlavní akciový index je nejníže za sedm let a nejvýraznější ztráty mají opět firmy, které se pohybují v turistice a letecké dopravě.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
C:\fakepath\Asie.jpeg

Asijské akcie po hlubokém propadu obnovily růst

10.03.2020 Akcie v Asii po pondělním hlubokém propadu obnovily růst. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 uzavřel se ziskem 0,85 procenta na 19.867,12 bodu. V pondělí se propadl na tříleté minimum, dnes ale po počátečním propadu zaznamenal nejprudší jednodenní nárůst od února 2018.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie dál výrazně klesají, výnosy dluhopisů jsou na minimech

06.03.2020 Akcie na světových trzích kvůli dopadům šíření nového koronaviru dál výrazně klesají, ztráty mají hlavní asijské trhy a silným poklesem otevřela také Evropa. Investoři většinou za peníze z prodeje akcií nakupují zlato či státní dluhopisy nejbonitnějších zemí. Výnosy klíčových dluhopisů americké vlády proto klesají na stále nová minima s tím, jak v důsledku vyšší poptávky roste jejich cena. Totéž se týká dluhopisů německé vlády.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání

24.02.2020 V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
C:\fakepath\Asie.jpeg

Akcie v Asii dál klesají, v Hongkongu nejvíce za čtyři týdny

24.02.2020 Akcie v Asii dál oslabují, v Hongkongu dnes hlavní index zaznamenal nejvýraznější propad za čtyři týdny. Zprávy o šíření nového typu koronaviru mimo Čínu převážily nad ujišťováním Pekingu, že zintenzivní úsilí ke zmírnění dopadů na čínskou ekonomiku.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čínské akcie už díky podpoře smazaly ztráty způsobené koronavirem

17.02.2020 Čínské akcie zahájily týden růstem a jejich hlavní indexy už smazaly ztráty, které kvůli novému typu koronaviru zaznamenaly od prvního obchodního dne po oslavách nového lunárního roku. Akciím pomohlo snížení úrokových sazeb a také příslib, že stát pomůže firmám, které musely kvůli epidemii přerušit na delší dobu výrobu, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Čínské akcie dnes kvůli koronaviru masivně padaly, „akciová nákaza“ se ale dále nešíří. Čeští řidiči se mohou těšit na levnější pohonné hmoty, jejich zlevňování kvůli čínské infekci ještě zrychlí

03.02.2020 Čínské akciové trhy se při pondělním obchodování propadly nejvýrazněji od léta 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se propadl o necelých osm procent, když po otevření klesal dokonce o takřka devět procent. Index CSI 300, který zahrnuje nejdůležitější tituly burz v Šanghaji a Šen-čenu, klesal po otevření o více devět procent, tedy nejvýrazněji od „šanghajského překvapení“ února 2007, které předznamenalo příchod světové finanční krize.
img

Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB

23.01.2020 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.
img

Ranní nadhoz - Čínský HDP v loňském roce zpomalil na 6,1 %

17.01.2020 Na Čínské ekonomice se v loňském roce značně podepsaly obchodní rozepře s USA. V souhrnu na uplynulý rok rostl čínský hrubý domácí produkt o 6,1 %, což je nejpomaleji za posledních téměř třicet let. Ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla čínská ekonomika dle očekávání o 6 %. Čína se v roce 2019 potýkala zejména s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Zároveň také soukromé investice zaznamenaly propad.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

Americké akcie mírně zkorigovaly svoje předchozí zisky

01.11.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq klesl o 0,1 %, S&P 500 přišel o 0,3 % a průmyslový Dow Jones odepsal půl procenta. Ze sektorů se dařilo pouze dvěma defenzivním odvětvím, a to komunikacím (+0,3 %) a utilitám (+0,5 %). Investoři po posledních zprávách mírně znervóznili ohledně podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vyjednavači by dnes měli spolu hovořit po telefonu.
img

Čínské PMI dnes ráno pomohlo zlepšit náladu na trzích

01.11.2019 Po včerejší nervózní seanci přineslo dnešní ráno pozitivní zprávy z Číny. Ta zveřejnila výsledek Caixin PMI, který monitoruje situaci v menších a středních firmách. Čínská data přitom příjemně překvapila. PMI totiž v říjnu vystoupal z 51,4b. na 51,7b., což byl výsledek nad většinovým konsenzem, který počítal s pádem na 51b. Jedná se už o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě, který tak dává naději na to, že by se situace v čínské ekonomice mohla začít koncem roku konečně stabilizovat.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: PPF kupuje CME a Moneta navrhuje mezitimní dividentu

29.10.2019 Americký index S&P 500 uzavřel včerejší seanci na novém rekordu, když si včera polepšil o 0,6 %. Mezi obchodníky obecně panovala optimističtější nálada ohledně budoucího vývoje akciového trhu, když vedle rostoucích šancí na uzavření obchodní dohody s Čínou a sázkám na další uvolňování měnové politiky Fedu i výsledková sezóna přináší solidní čísla. Na svůj čerstvý rekord vystoupaly i akcie Microsoftu v reakci na zprávu, že společnost vyhrála tendr na dodávku služeb pro Pentagon.
img

Trump vidí budoucnost obchodní dohody s Čínou optimisticky

26.09.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování se ziskem. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně posílily o 0,6 % a technologický Nasdaq vzrostl o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo technologickým firmám (+1,2 %). Na opačné straně se nejhůře umístil sektor zdravotní péče (-0,5 %). Trhům pomohla k růstu optimistická vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa k obchodní válce s Čínou. Dle jeho slov se situace v poslední době zlepšuje a mohlo by dojít k uzavření obchodní dohody dříve, než by se dalo čekat. Druhým pozitivním faktorem bylo uzavření prozatímní obchodní dohody s Japonskem, která se týká především zemědělských a průmyslových produktů. Finální smlouva by měla v budoucnu následovat.
img

Obchodní válka a útok na ropné zařízení jsou v hledáčku investorů

23.09.2019 Americké akciové indexy uzavřely páteční obchodování se ztrátami. Index Dow Jones klesl o 0,6 %, S&P 500 oslabil o 0,5 % a technologický Nasdaq ztratil 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo výrobcům luxusního zboží (-1,2 %). Na opačné straně se nejlépe umístil sektor zdravotní péče (+0,6 %).
img

Ranní nadhoz finančních trhů 26.8.2019

26.08.2019 Dlouho vyhlížený páteční proslov prezidenta amerického Fedu J. Powella nepřinesl žádné překvapivé informace. Šéf americké centrální banky připomněl stávající rizika vývoje (obchodní války), ale také nezapomněl zmínit dobrou kondici tamní ekonomiky a inflaci přibližující se k cíli. Potvrdil, že Fed i nadále bude reagovat na potřeby americké ekonomiky a na globální rizika. Na rozdíl od některých jeho kolegů, kteří vidí potřebu snížení i o 50 bazických bodů v krátkém časovém horizontu, tak Powellův proslov nepřinesl očekávaný příslib výraznějšího uvolnění měnové politiky.
img

Akcie polity živou vodou

20.08.2019 Americké akcie navázaly na úspěšnou seanci v Asii a Evropě a rovněž si připsaly slušné zisky. Index S&P 500 podpořily všechny hlavní sektory, jejichž růsty se pohybovaly od 0,7 % (utility) do 2,1 % (energetické společnosti). Celý trh tak přidal 1,2 %. Technologický Nasdaq si polepšil o 1,4 % a průmyslový Dow Jones vzrostl o jedno procento. Důvodem byly pozitivní signály ze strany americké administrativy ohledně pokračujícího jednání o obchodní dohodě nebo oddálení restrikcí uvalených na obchodní aktivity čínské společnosti Huawei Technologies.
img

Globální akciové trhy korigují předchozí silný růst

26.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně odepsaly 0,5 % hodnoty a technologický Nasdaq klesl o 1 %. Vzhledem k absenci negativních zpráv je tento pokles nejpravděpodobněji způsoben vybíráním zisků investory, když trhy v předchozích dnech dosahovaly nových historických maxim. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru. Nejhlubších ztrát ve výši 1,2 % dosáhly energetické společnosti následované technologickými firmami s poklesem o 0,8 %.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Čínský trh STAR ve stylu Nasdaqu zahájil raketovým růstem

22.07.2019 V Číně byl dnes zprovozněn trh nazvaný STAR, určený zejména pro akcie firem z odvětví vyspělých technologií. Obchodování zahájil raketovým růstem, akcie jedné z firem zpevnily o více než 500 procent. Na trhu, který je obdobou amerického Nasdaqu, se začalo obchodovat s akciemi 25 firem, od výrobců čipů po biotechnologické, z toho jich 16 více než zdvojnásobilo tak vysokou cenu stanovenou pro vstup na burzu. V průměru akcie v první den posílily o 140 procent, nejslabší výkon byl růst o 84,22 procenta, uvedla agentura Reuters.
img

Spojené státy přitvrzují v obchodní válce

18.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones odepsal 0,4 % své hodnoty, S&P 500 si pohoršil o 0,7 % a technologický Nasdaq ztratil 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo průmyslovým podnikům (-2,2 %). Na opačné straně se nejlépe umístila síťová odvětví se ziskem 0,4 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 21.6.2019

21.06.2019 Americký akciový trh uzavřel středeční obchodování se ziskem. Index Dow Jones posílil o 0,9 %, S&P 500 přidal 1 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500, který včera dosáhl nového historického maxima 2958 bodů, se dařilo všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily energetické společnosti se ziskem 2,2 %. Hlavní podíl na včerejším růstu má výhled Fedu na vývoj úrokových sazeb, kdy se dá předpokládat, že dojde ke snížení sazeb ještě v letošním roce. Druhou pozitivní zprávou je, že obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou budou pokračovat s nejvyšší pravděpodobností již příští úterý v Osace před zahájením summitu zemí G20. Měly by se tam řešit sporné body, které vedly k selhání v předchozích kolech obchodních jednání, a současně by toto jednání mělo být přípravným kolem pro setkání prezidentů obou zemí na summitu.
img

Všetky hlavné akciové indexy sa dnes obchodujú v zelených číslach

20.06.2019 Hlavné akciové indexy v Ázii, USA a v Číne sa obchodujú v zelených číslach. Najvýznamnejší nárast dosiahol čínsky CSI 300 index, ktorý vzrástol o viac ako 3%. V Európe sa najviac darí Nemeckému DAXu (+0,94%) a britskému FTSE MIB(+0,97%). Čo sa týka amerických akciových indexov, tak tie majú za sebou rekordne silné otvorenie obchodovania. Najvýznamnejší nárast dosiahol technologický Nasdaq (+1,06%).
img

Fed upravil výhled na úrokové sazby směrem dolů

20.06.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones posílil o 0,2 %, S&P 500 přidal 0,3 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo sektoru zdravotní péče (+1 %) následovanému síťovým odvětvím (+0,8 %). Protipólem jim byli především zpracovatelé komodit se ztrátou 0,5 %. Úrokové sazby se na včerejším zasedání Fedu nezměnili (J. Bullard ze St. Louis s tím ale nesouhlasil a požadoval okamžité snížení sazeb), nicméně výhled samotných členů Fedu se posunul znatelně níže. Osm členů FOMC z celkových 17 vidí do konce roku sazby níže, devět do roku 2020, o 30 bb směrem dolů bylo sníženo jejich vnímání neutrální sazby. Trh je ale v očekávání snižování sazeb mnohem razantnější, v ročním horizontu vidí dolarové sazby o 100 bb níže.
img

Akciovým trhům se včera dařilo

11.06.2019 Včerejší americká seance navázala na úspěšné obchodování v Asii a Evropě a hlavní indexy si tak připsaly zisky. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,3 %, S&P 500 o půl procenta a technologický Nasdaq o 1,1 %. Dařilo se tak především cyklickým sektorům. V rámci indexu S&P 500 byli nejúspěšnější prodejci dlouhodobého spotřebního zboží, jejichž akcie si připsaly 1,1 %. Naopak zástupci utilit, realitních developerů či komunikací registrovali převahu prodejních příkazů, a tak jejich akcie uzavřely v červeném. Globální apetit po akciích byl způsoben prohlášením o zrušení zamýšleného uvalení 5% cel na dovoz mexického zboží do Spojených států.
img

Americké indexy dále vylepšují svoje rekordy

30.04.2019 Americké indexy S&P 500 a Nasdaq pokračují ve vylepšování svých historických maxim. Včera k nim přidaly dalších 0,1 %, respektive 0,2 %. Tomu pomohly i zveřejněné cenové deflátory PCE, které byly oproti odhadům nižší, což potvrzuje očekávání, že Fed letos sazby již zvedat nebude. Zklamáním byly po uzavření trhu zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Alphabet, které ukázaly na výrazně nižší tržby. Akcie po hlavní fázi obchodování přišly o více jak 7 %, dá se tedy očekávat poměrně výrazný tlak na jejich propad v průběhu dnešní seance.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Závěr týdne ozdoben novými rekordy

29.04.2019 Dobré hospodářské výsledky amerických firem vedly v minulém týdnu k novým rekordům akciových indexů. Páteční seanci tak S&P 500 a technologický Nasdaq uzavřely na svém historickém maximu, když si připsaly 0,5 %, respektive 0,3 %. Rovněž tomu pomohly reportované výsledky firem Amazon a Ford. Akcie technologické společnosti si polepšily o 2,5 %, hodnota automobilky se zvýšila o téměř 11 %. Na výrazně lepší údaje o HDP za první kvartál akciové trhy bezprostředně nereagovaly. Přesto jsou pro ně určitě pozitivním faktorem.
img

Silná čínská data podporují nákupní sentiment

17.04.2019 Americký akciový index S&P 500 včera příliš velkých změn nedoznal, když uzavřel pouze pět setin nad pondělním kurzem. Nejziskovějším sektorem se staly finanční domy (+1,4 %), kde byly impulsem silné výsledky další banky, a to Bank of America. Nejvíce však zazářily akcie firmy Qualcomm, které vylétly o 23 % v reakci na zprávu, že se společně s Applem dohodli na ukončení všech vzájemných sporů. Naopak nejztrátovějším odvětvím byly realitní společnosti, jejichž akcie přišly o 2,4 %.
img

Očekávaný holubičí postoj Fedu posiluje americké akcie

11.04.2019 Americké akcie včerejší seanci uzavřely v plusu. Zatímco v případě průmyslového Dow Jonesu můžeme mluvit pouze o kladné nule, index S&P 500 si polepšil o 0,4 % a technologický Nasdaq přidal 0,7 %. V rámci sektorů se vůbec nejvíce dařilo realitním společnostem, jejichž akcie si připsaly tři čtvrtě procenta. Určitým podpůrným faktorem mohla být zveřejněná inflace i zápis z posledního zasedání americké centrální banky, z jejichž údajů vyplynulo, že Fed bude v letošním roce s největší pravděpodobnosti držet sazby již beze změny.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 19.3.2019

19.03.2019 Americký akciový trh vstoupil do nového týdne optimisticky, když indexy Dow Jones a Nasdaq si shodně polepšily o 0,3 % a S&P 500 vzrostl o 0,4 %. V rámci něj se nejlépe dařilo energetickým společnostem (+1,4 %) a výrobcům luxusního zboží (+1,1 %). Na opačné straně se nacházely především telekomunikační firmy (-0,8 %). Společnost Apple včera představila své nové dva produkty (iPad Air a iPad mini), na což akcie zareagovaly jednoprocentním růstem.
img

Americké akcie uzavřely v ziscích, Asie vesměs přešlapuje na místě

14.03.2019 Americké akcie pokračovaly i během včerejška v růstu. Index S&P 500 si polepšil o 0,7 %, stejně jako technologický Nasdaq, zatímco průmyslový Dow Jones si připsal 0,6 %. Sentiment na trzích podpořily zveřejněné zprávy o podnikových objednávkách dlouhodobého zboží v USA, které snížily obavy o vývoj americké ekonomiky. Ceny průmyslových výrobců potvrdily ustupující inflační tlaky, což dále snižuje pravděpodobnost dalšího zvyšování úrokových sazeb. V rámci indexu S&P 500 se dařilo všem hlavním sektorům v čele s farmaceutickými společnostmi (+1,1 %), které o pouhou jednu setinu procenta porazily sektor energetických firem, pro které byly dobrou zprávou rostoucí ceny ropy.
img

Asijské trhy zahájily nový týden růstem

11.03.2019 Páteční seanci uzavřely americké akcie v červeném. Technologický Nasdaq a širší index S&P 500 ztratily 0,2 %, průmyslový Dow Jones přišel o 0,1 %. Zklamáním byly pro invetory údaje o vývoji amerického trhu práce, který ukázal na nejslabší tvorbu pracovních míst za více než jeden rok. Na druhou stranu růst mezd byl vůbec nejsilnější v průběhu současné hospodářské expanze ve Spojených státech. Negativně na trhy působila i informace o zrušení chystané schůzky mezi americkým a čínským prezidentem na konci března. Uplynulý týden byl tak pro americký akciový index v letošním roce nejhorší, když index S&P 500 klesl o 2,2 %.
img

Čína slíbila další fiskální expanzi, čínské akcie rostly

05.03.2019 Americký akciový index S&P 500 v úvodní hodině včerejšího obchodování navyšoval svoje zisky z předchozího týdne a rostl o půl procenta, nicméně je nakonec neudržel a pondělní seanci uzavřel o 0,4 % níže. Ztráty přitom v jednu chvíli dosahovaly až 1,3 %. Nejhůře se dařilo farmaceutickým společnostem, jejichž akcie přišly o 1,3 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Březen zahájil růstem

01.03.2019 Americké akcie včerejší seanci uzavřely poklesem o 0,3 %. Nejhůře se dařilo těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie klesly o 1,3 %. Druhým nejhorším byly energetické společnosti, které přišly o jedno procento. Ostatní odvětví ztrácela do půl procenta. Naproti tomu se dařilo spíše defenzivním akciím, když utility přidaly 0,4 % a prodejci základního spotřebního zboží si polepšili o 0,3 %.
img

Do Číny zavítali opět býci

25.02.2019 Americký index S&P 500 ukončil páteční seanci růstem o 0,6 %, což prakticky znamenalo i zisk za celý zkrácený uplynulý týden. V pátek se s výjimkou prodejců základního spotřebního zboží a finančních titulů dařilo všem sektorům v čele s informačními technologiemi. Akcie reagovaly na příznivé zprávy z úst amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínského vicepremiéra Liu He ohledně vyjednávání obchodní dohody.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 22.2.2019

22.02.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Průmyslový Dow Jones, technologický Nasdaq i širší index S&P 500 shodně klesly o 0,4 %. Mezi investory panují obavy ohledně budoucího ekonomického vývoje. Nejhůře se včera dařilo energetickým společnostem, jejichž akcie odepsaly 1,6 %. Naproti tomu v plusu uzavřely defenzivní akcie síťových odvětví nebo prodejců nezbytného spotřebního zboží.
img

Akcie táhnou nahoru pozitivní zprávy o vyjednávání obchodní dohody

18.02.2019 Americké akcie uzavřely uplynulý týden dalšími zisky. Technologický Nasdaq si při páteční seanci polepšil o 0,6 %, index S&P 500 o 1,1 % a průmyslový Dow Jones dokonce vyskočil o 1,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům v čele s finančními tituly, které si polepšily o dvě procenta. Akcie rostou díky rostoucím očekáváním na úspěšné jednání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Jednání by měla během tohoto týdne pokračovat ve Washingtonu a komentáře naznačují, že by finální dohody mohlo být dosaženo do konce února.
img

Nejlepší start amerických akcií za 30 let

01.02.2019 Dozvuk středečního zasedání Fedu, lepší než očekávané výsledky společností a přívětivé komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k pokrokům ve vyjednávání s Čínou stály za včerejším růstem indexu S&P 500. Ten si polepšil o 0,9 % za podpory akcií Facebooku nebo General Electric, které trhy za prezentované výsledky ocenily růstem o více jak 10 %. Nejsledovanější index si za první měsíc letošního roku odnesl zisk ve výši 7,9 %, což leden 2019 staví na první příčku nejlepší měsíční výkonnosti od října 2015. Podíváme-li se do historie, tak letošní začátek roku byl nejúspěšnější za posledních 30 let.
img

Akciové trhy opět pookřály

18.01.2019 Po vlažném vstupu do včerejší seance si nakonec americký index S&P 500 připsal slušný zisk ve výši 0,8 %. Kupovaly se akcie napříč všemi sektory, největší zájem byl o akcie těžařů a zpracovatelů komodit a průmyslových podniků, které shodně rostly o 1,7 %. Podporou jim byla informace, že americká administrativa zvažuje snížení některých cel na dovážené čínské zboží. V zisku okolo 0,7 % uzavřel i technologický Nasdaq nebo průmyslový Dow Jones.
img

Čínští představitelé představili další plány na podporu své ekonomiky

15.01.2019 Americký index S&P 500 v úvodní seanci tohoto týdne klesl o půl procenta v reakci na ráno zveřejněná čísla o vývoji čínské obchodní bilance, v rámci které výrazně zaostala dynamika růstu exportů a importů. Akcie se vyprodávaly napříč všemi sektory, výjimkou byly ale finanční instituce, jejichž akcie přidaly 0,7 %. To je možná i překvapením v kontextu zveřejněných hospodářských výsledků Citigroup, kde velkým zklamáním byly výnosy z obchodování s dluhopisy, které výrazně zaostaly za očekáváními. Akcie banky zprvu zamířily do mínusu, nicméně poměrně rychle se ze ztrát otřepaly a nakonec si polepšily o čtyři procenta. Čistý zisk ve výši 1,61 USD na akcii překonal očekávání. Jednou z nejpodstatnějších firemní událostí včera bylo to, že se americký dodavatel elektřiny a plynu PG&E chystá požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli, protože kvůli požárům v letech 2017 a 2018 čelí obrovským nákladům. Jeho akcie během včerejšího obchodování spadly o více jak polovinu své hodnoty. To bylo i důvodem, proč sektor utilit včera celkově ztratil 2,2 % a byl jednoznačně nejhorším odvětvím.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Výprodeje technologických akcií stáhly dolů celý trh

13.11.2018 Americkým akciím se začátek nového týdne vůbec nepovedl. Index S&P 500 přišel o dvě procenta, průmyslový Dow Jones ztratil 2,3 % a technologický Nasdaq propadnul dokonce o 2,7 %. Jednou z hlavních příčin byly akcie Apple, které včera přišly o pět procent kvůli obavám ze slabší poptávky po zařízeních iPhone. To s sebou totiž přineslo i poklesy akcií jeho dodavatelů.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
img

Akcie v zelených číslech kvůli Číně, libru opět potápí téma brexitu

22.10.2018 Pondělní seance zatím na trzích probíhá v lehce optimistickém duchu. Evropské akcie se ve většině případů drží v zelených číslech a stejné platí také o futures na americké indexy. Za zlepšením nálady stojí hlavně asijská seance, která pomohla čínským akciím k prudkému růstu, když jen v Šanghaji rostl tamní CSI 300 index o 4,5 % poté, co čínský prezident oznámil, že vláda udělá vše pro podepření soukromého sektoru. Čínské akcie si kvůli obavám z obchodní války procházejí výprodejem a pomoc ze strany čínské vlády situaci na tamním akciovém trhu může alespoň dočasně ulevit.
img

Americké akcie pod výprodejním tlakem

19.10.2018 Americké akciové trhy včera prožily další silnou výprodejovou vlnu, když index S&P 500 spadl o 1,4 %. Přes dvě procenta odepisovaly akcie prodejců zbytného zboží a informačních technologií. Převaha prodejních příkazů tak byla ještě důsledkem středečního zápisu z posledního zasedání Fedu, na který reagoval dluhopisový trh poklesem a výnosy se tak dostaly opětovně k sedmiletým maximům.
C:\fakepath\TOP5-21092018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2018 1) Obavy z obchodních válek, nebo spíš celní přestřelky, mezi dvěma největšími ekonomikami opadly. S novými cly, které tento týden uvalily na zboží Washington a Peking a na které měny reagovaly je mírně, se trhy již vyrovnaly. Obchodníci tak neočekávají, že by tento spor mohl vyvolat prudký globální šok. Přinejmenším prozatím. Investoři svoji pozornost začínají pomalu upínat ke středečnímu zasedání americké centrální banky (Fed). Čeká se, že úrokové sazby půjdou nahoru.
img

S&P 500 a Dow Jones na historických maximech

21.09.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu bylo ozdobeno novými rekordy. Index S&P 500 (+0,8 %) a průmyslový Dow Jones (+1,0 %) se dostaly na nejvyšší úroveň ve své historii. S&P 500 si tak od začátku roku připsal již téměř 10 %, v případě průmyslového indexu jde o zisk necelých 8 %. Během včerejška pomohly nejširšímu indexu k vrcholu především informační technologie a maloobchodní řetězce, jejichž akcie si polepšily o 1,2 %. V těsném závěsu je následovali těžaři a zpracovatelé komodit se ziskem 1,1 %. Jediným sektorem, který naopak růstu bránil, byly energetické tituly, které přišly o necelou jednu desetinu procenta.
img

Japonsko sesadilo Čínu z pozice druhého největšího akciového trhu

03.08.2018 Japonsko sesadilo Čínu z pozice druhého největšího akciového trhu světa, o kterou ho Čína připravila v roce 2014. Hodnota čínských akcií podle propočtů agentury Bloomberg činí 6,09 bilionu USD (134,8 bilionu Kč), hodnota japonských pak 6,17 bilionu USD. Jedničkou zůstávají Spojené státy, kde tržní hodnota akcií dosahuje více než 31 bilionů USD.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Burza | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Large Cap | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Swap | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie O2 | Akcie ve světě | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Emisní kurz | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz jüanu | Kurz měny | E15 | Libra | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | ZEW | DXY | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Cílová cena | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | Ex-dividend | Free float | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | P.A. | P/BV | P/S | Protistrana | Redukce | ROCE | Tier 1 | Výroční zpráva | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Paul Krugman | Investiční analytik | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Cukr | Retail | Vzdělání | Burze | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Aramco | Capital Economics | Dow Jonesův index | Danske Bank | Daiwa Securities | DPA | The New York Times | Natixis | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Tokai Tokyo | Mizuho Bank | CME Group | Burzovní společnosti | Caterpillar | ANZ | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | J.P. Morgan Asset Management | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Nová Čína | Standard Chartered | Bank of the West | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Finanční aktiva | Stock Exchange | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index londýnské burzy FTSE 100 | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Japonská burza | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Velké banky | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie britských bank | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Index burzy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | PetroChina | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní sektor | Finanční poradce | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Summit G7 | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | Finanční ústav | Indikátor vývoje cen akcií | Investovat do akcií | Theresa May | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Hospodářská rizika | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Akcie Kofoly | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Bankovní index | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Obchodování na zámořských trzích | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Breakout Trader | Obchodování ETF | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Akcie v Indii | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Index S&P/ASX 200 | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kosdaq | Štěpán Hájek | Jak fungují akcie | Chuť investovat | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Krypto | Hodnota majetku | Růstové akcie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Akcie na burze v Šanghaji | Asijské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Ekonomická setkání | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Hodnota čínských akcií | Šanghajský akciový index | Japonský akciový index | Japonský akciový index TOPIX | First Shanghai Securities | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Index RTS | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Short signál | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Czech Fund | Hongkongský dolar | HKD | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | Kompozitní index | MSCI All-Country World | Výsledky firem | Akciový výhled | Finanční skupina | Výprodej akcií | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Long obchod | IG | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Akciový propad | Základní úroková sazba | Index šanghajské akciové burzy | Globální index | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Australské akcie | Dolarová aktiva | Obchodní jednání | Akcie CME | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Rekordní růst | Akcie herních vývojářů | Globální rizika | Makroekonomická situace | Akciová strategie | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Burzovní ukazatel | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu čínského jüanu | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Index čínských firem | Hang Seng China Enterprises | Akcie čínských firem | Celní válka | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | NATGAS | Akcie a ETF | Svět investování | Čínský trh STAR | Technologický trh STAR | STAR | Nový akciový trh | Biotechnologické akcie | Maržové obchodování | Coffee | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akciový růst | Akcie automobilky | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Tiering | Depozitní sazby | US500 | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Akcie Microsoftu | LPR | Poptávka po ropě | Finanční situace | UCITS | iShares | Energetické firmy | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obavy z globální hospodářské recese | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Alipay | Ant Financial | TOPIX | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Zombifikace | Hongkong | Objem | Klíčová rizika | Rijád | Hlavní index burzy | Čínské podniky | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Standardní odchylky | Statistické údaje | Nobelovy ceny za ekonomii | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Čínský list | Vyhlídky | Hongkongské akcie | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Ekonomická důvěra | FT | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | CHNComp | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Americká cla na čínské zboží | Rozvoj | Stavebnictví | Paul Volcker | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Výzkumný institut | Soukromé firmy | NAFTA | Finanční ztráty | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Londýnské akciové burzy | Airbus | Zahájení obchodování | Míra | Jaderné elektrárny | Tendr | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Americké vlády | Dot-com | Bydlení | Uber | EY | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů | Kraft Heinz | Širší index Topix | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Index šanghajské burzy | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | AJ Bell | Investiční platformy | Russ Mould | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Obchodování na akciové burze | Index pařížské burzy | Hospodaření | Dublin | Akciový býčí trh | CFA | Prodej automobilů | Londýnské společnosti | Exact Sciences | Návratnost | Hospodářské recese | Internetoví giganti | Netflix | NFLX | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Miliardy eur | Írán | Irák | Velké trhy | Ministr zahraničí | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Období po brexitu | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Výsledky hospodaření | Poradenství | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | iRobot | IRBT | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Horší data | MOEX | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Čínské burzy | Akcie na burze v Hongkongu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Akcie automobilky Tesla | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Alokace investičních portfolií | BP | Aktivity v Číně | Sazby beze změny | SEC | Amerika na prvním místě | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Mezinárodní finanční instituce | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Nejlepší biotechnologické akcie | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | ChiNext | Obavy z dopadu koronaviru | Index pro zpracovatelský průmysl | Směřování trhů | Index hongkongského akciového trhu | Index CSI 300 | Asijský index MSCI | Asijský index | Thajský index SET | Index SET | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Nejvýraznější ztráty | Prada | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Globální indexy | Akcie na evropských trzích | Nejprudší denní propad | Šíření onemocnění | Index Standard & Poor's | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Ekonomika Evropské unie | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Povzbuzení ekonomiky | Index australské akciové burzy | Australské akciové burzy | Prudký pokles | Aerolinky | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Spekulace na pokles cen | Index DAX burzy | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Opatření vlády | Maloobchodní tržby v Číně | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Špatné výsledky | New York Times | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Politbyro | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Texas | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Přísná opatření | Další pokles | Koronavirová krize | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Index jihokorejských akcií | Prodejní tlak | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Burza v Šanghaji | Akciová burza v Šanghaji | Beijing-Shanghai Speed Railway | Terence Ho | EY Terence Ho | Farmaceutické firmy | Central Retail | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Globální koronavirová krize | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | CECEEUR | Organizace | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Letecká společnost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Oživení v Číně | Opatření proti šíření koronaviru | Big Short | Ministři | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Nadprodukce | Snížení produkce | WMT | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | USD za barel | CMC | Rizikové averze | Global Wealth Management | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | PMI ve službách | Investiční tituly | Posílení | Větší pokles | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Maloobchod | Zaměstnanci | Pokles úmrtí | Denní pokles | UBS Global | Růst výnosů | PEPSICO | MSCI World | Oživení hospodářství | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Deflační tlaky | Zadlužení | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | Ben Broadbent | Merck | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Xiaomi | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Více riskovat | Advance Auto Parts | Contemporary Amperex Technology | CATL | Nekonvenční měnové politiky | Velikost fondu | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Index akcií | Unie | Setkání lídrů | Propad investic | Costco | Koronavirové pandemie | iShares China Large Cap UCITS ETF | Výrobce aut | Nissan | Bank of Singapore | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Kvalitní akcie | Počet nových žádostí o podporu | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Francouzský index CAC 40 | Parlament dnes | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Sektor technologií | Koronavirové epidemie | Stimulační program | ONS | Objem aktiv | Ukrajinský parlament | Růst čínských akcií | Hlavní index Hang Seng | Známky ekonomického oživení | Hlavní index Nikkei 225 | MAM | Ant | Červnová inflace | Fond obnovy | Výrazný propad | Větší riziko | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | DS | Šok z koronavirové krize | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Společnost XTB | MSCI Asia Pacific | Životní úroveň | Denní propad | Reliance | DeFi | Pár EUR/USD | Největší firmy | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Caixin | Indonésie | WeCHat | Zpomalující růst | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Podhodnocený | Pandemická situace | Online nakupování | Výrobce pneumatik | Globální pandemie | Akcie softwarové společnosti | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní index | Přístup na burzu | Decentralizované finance | Výrobce baterií | SPAC | Big Tech | Američtí investoři | Nvidia | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Cena kávy arabica | Arabica | Propad cen akcií | Zhoršení pandemie | Elektromobily | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Diverzifikovat | BT Group | Počet úmrtí | App Store | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tokijská burza | Marathon | Nejvýraznější růst | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Americké měny | Walgreens | Hodnota fúzí | Defi | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Burzy v Evropě | Technologické tituly | CSCO | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Indikátor vývoje cen | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Sumitomo | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | PDD | Pinduoduo | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Nio | BASF | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | BIDU | Očkování | Rodrigo Catril | Ceny aktiv | MGM | Index ChiNext | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Likérka Stock Spirits | Nálada investorů | Počasí | DOT | Silné oživení | Fiskální situace | Brands | Zdravotní péče | KKR | JD | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Nejlepší čínské akcie | WU | Situace na trhu | PEP | Očkování proti covidu | Express | ADP report zaměstnanosti | Zpráva o měnové politice | Zajímavé akcie | Tyson Foods | AIG | Rizika a příležitosti | SPWR | Rozhodnutí vlády | Nová strategie | Sentiment investorů | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Tržní rizika | Oživování ekonomiky | Akcie na burzách v Asii | Silný růst | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | Investice společnosti | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Akcie růstových firem | Dlouhodobý investor | Turistická sezona | Letní turistická sezona | Čínské akcie dnes | Hlavní index CSI 300 | Hodnotové akcie | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Výhled Saxo Bank | PMI index | GRMN | Reuters analytik | Special Purpose Acquisition Company | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | MSCI All-Country World Equity | Index MSCI All-Country World Equity | AA | Očekávané zhodnocení | Nezaměstnanost mladých | SKIET | SK IE Technology | SK IE Technology (SKIET) | Akcie v roce 2021 | Směřování trhu | Objednávky | Akcie internetové společnosti | Internetové společnosti | Verizon | Cena emisních povolenek | Kellogg | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Hospodaření firem | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | Index hongkongských akcií | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Vývoj ceny elektřiny | Ochota riskovat | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Luckin Coffee | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Akcie technologických firem | Vláda v Pekingu | XPeng | Prodej | XPEV | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Hodně peněz | Graf akcie | České dráhy | Michael Burry | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Varianty koronaviru | Technologie | MAN | Síla dolaru | Vzorec chování | JAR | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Cyklické sektory | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | New Oriental Education & Technology Group | Zhangmen Education | Youdao | Gaotu Techedu | Největší světová burza | Světová burza | Burza pro kryptoměny | Pinpoint Asset Management | Kchen Čche | Spotřebitelský sektor | Firmy podnikající v nemovitostech | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Počasí v Brazílii | CAR | Růst v Číně | University of Michigan | Dvojité recese | Chování | Růst výrobních cen | Gary Gensler | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Analytik Portu | Zahraniční společnosti | SAMR | Výrobní inflace | Analytici banky | Funkční období | ASX | SXXP | Růst výroby | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | Uhlí | CSRC | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | High-yield | Čínský index | Zásahy čínské vlády | Obchodování na burze v Hongkongu | Developer Evergrande | Akcie čínských společností | Akcie Evergrande | Akciový trh v Hongkongu | Akcie Nio (NIO) | Kompenzace | Dolar vůči jüanu | BNP | Sentiment indikátory | Telecom | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Energetické krize | Vysoké ceny | Ukončení kvantitativního uvolňování | Čínské centrální banky | Zdravotnictví | Pozornost | Meta | Peněžní prostředky | MANA | Meta Platforms | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Evergrande Group | Čínský realitní sektor | Tencent Music Entertainment | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | NTES | Target | Regulátor trhů | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM) | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Omikron | | Honeywell | Postavení na trhu | Rozšíření | Developeři | Arm | Akcie výrobce čipů | Relativní stabilita | David Madden | BMO Financial Group | Hodnota fúzí a akvizicí | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Sumitomo Mitsui | China Evergrande Group | Akciový trh v Číně | Šéf regulačního úřadu | Miliardy USD | Ocel | Nemoc covid-19 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Big tech | Průměrná míra inflace | Call of Duty | Snížení úroků v Číně | Instituce | Základní úrok | Akcie automobilek | Electrolux | Severní Korea | Akcie společnosti Alibaba | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Luxusní zboží | TRIP | Výrobní inflace v Číně | Akcie na asijských trzích | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | A-shares | Ping An Insurance | H-shares | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | MWh | Čínské trhy | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | Invaze | Řetězce | APP | Ukončení konfliktu | Opatření v Číně | Akcie kybernetické bezpečnosti | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Vzestupný trend | Výhled globální ekonomiky | Hlavní investiční analytik | Indexy S&P | Realitní sektor | Špatná výkonnost | RIOT | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Kroky Fedu | Propuštění | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Obchodní aktivity v USA | Výrobci automobilů | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Pohyby na trhu | Propad trhů | Růst spotřebitelských cen v Číně | Financials | Propad na burzách | Implikace | Snížení produkce ropy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Komunistické strany | Širší index | Britský akciový trh | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Mitsui | Problémy v Číně | Mitsubishi UFJ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Aktivity v USA | LSEG | London Stock Exchange Group (LSEG) | Růstový potenciál | Průmyslový Dow Jones | Marek Malina | Portu Marek Malina | Agentura Nová Čína | Laureát Nobelovy ceny | Čínský regulátor trhu cenných papírů | Baseload | Posilování čínské měny | Vývoj sazeb | Pokračující pokles | Média | SVB | Signature Bank | Krach SVB | Silicon Valley Bank (SVB) | Hodnota světových finančních akcií | KBW Regional Banking Index | Hlavní index japonské burzy | Index japonské burzy | Index japonské burzy Nikkei | Regulační překážky | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Překážky | Investiční ředitelka | Vysoké úrokové sazby | BYD | Nové investice | Snižování sazeb v USA | Vice | Trip.com | Vývoj akciového indexu Nikkei | Rating USA | Milník | Zahraniční fondy | GW&K's Emerging Wealth Equity Strategy | GW&K's | Nuno Fernandes | Největší jednodenní zisk | Jednodenní zisk | Burzovní komise | ARM | Podpory ekonomiky | Příslib podpory ekonomiky | Covidové pandemie | Country Garden | Akcie Country Garden | Daň z obchodování | Daň z obchodování s akciemi | Index S&P 500 Energy | S&P 500 Energy | Akcie čínských realitních firem | Ekonomický model | Dostatečný výnos | Rostoucí HDP | Nadměrné investice | Dostatečné cash-flow | Vývoj zahájených bytů v Číně | Vývoj zahájených bytů | Vývoj 1leté úrokové míry v Číně | Vývoj 1leté úrokové míry | Čínský bankovní systém | Propad akciového indexu | Propad akciového indexu Nikkei | Americké 10leté vládní dluhopisy | 10leté vládní dluhopisy | Vývoj čínského akciového indexu | Shanghai CSI 300 | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | Bankrot neefektivních firem | Útlum domácí poptávky | Stagnace HDP | Nadšení | Index očekávání firem | Očekávání firem | ČSOB Index očekávání firem | ProCent | Ekonomické statistiky | Rok 2024 | Akcie nejziskovějších čínských firem | Ukazatele ocenění | Ukazatele ocenění a sentimentu | Huajin Securities | Akcie firmy Boeing | PDD Holdings | Alibaba Holdings | Japonský index | Hlavní index japonských akcií | CapXmaster | Konsensus analytiků | Wu Čching | Řezník makléřů | Tržní cena akcií | Nanjing Jing Heng Investment Management | Nanjing Jing Heng Investment | Nanjing Jing Heng | Výkon | 256/2004
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

CSCO
CSCO.US
CS.FR
CSG
CSGN
CSGN.CH
CSGN.US
CSI China
CSI China ETF
CSIS

Následující klíčová slova

CSI300
CSI300 Real Estate
CSPX
CSPX.UK
CSR
CSRC
CSSF
C-SUPREMETRADE
CSX
CSX Corporation
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Alpari UK
FBS
Pax Forex
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít