Ticker Tape by TradingView
Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná
„Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Zklamaná očekávání, vývoj na finančních trzích
Trhy letos očekávaly grandiózní vzestup čínské ekonomiky poté, co na konci roku 2022 radikálně zmírnila pandemické restrikce a avizovala novou růstovou politickou agendu v roce 2023. Od té doby začala bobtnat rozvaha centrální banky Číny, čímž došlo k uvolnění nové likvidity do oběhu. Monetární a fiskální politiky byly nastaveny tak, aby přiměřeně stimulovaly ekonomiku. První kvartál ale poskytl data, podle kterých je obnova čínské ekonomiky spíše smíšená a nebudí nadšení. Růst čínského HDP se v 1. kvartále 2023 ukázal být svižným na 4,5 %, oproti 2,9% růstu v kvartále předchozím. Čerstvá ekonomická data však poukazují na zpomalující růst maloobchodních tržeb a propady prodejů a cen v nemovitostním sektoru. Navíc průmyslová produkce byla pod očekáváními a nové investice společností do stálých aktiv budí zklamání. Tyto zprávy se pomalu rozšířily napříč čínskými trhy a mnohé analytiky Wall Street to vedlo k úpravě očekávání ohledně dalšího ekonomického vývoje. Čínský Hang Seng Index tak od vrcholu v lednu odepsal 20 %, CSI 300 9.4 % a akcie čínských technologických blue chipů, jako jsou BYD, Tencent, JD a Alibaba odepisovaly nižší desítky procent. Yuan oslabil a cena mědi (která koreluje s globální ekonomickou aktivitou) se vyvíjela opačně, než čekalo a dostala se na letošní minima na 3,57 USD za libru.
Zatížený spotřebitel a centrální rozhodování
Číňané se v důsledku propadajících se cen nemovitostí cítí být chudší, a tak větší část svých disponibilních příjmů raději uspoří, a to i přesto, že jejich příjmy rostou, nezaměstnanost klesá a spotřebitelská nálada se postupně zlepšuje. Zatímco bohatší domácnosti zvýšily své výdaje na luxusní zboží, většina spotřebitelů nesleduje stejný trend a příliš neutrácí za věci, jako jsou dovolené, nebo nové automobily. Hlavním důvodem, proč čínský spotřebitel pravděpodobně neudrží budoucí ekonomický růst je vysoké zadlužení domácností, které činí 100 % disponibilních příjmů domácností. K růstu zadlužení došlo během posledních let velkého boomu nemovitostního sektoru, a to se ještě prohloubilo kvůli drakonickým pandemickým opatřením. Implikace je taková, že další růst Číny bude pravděpodobně záviset na další vládní stimulaci. Dluh totiž tlumí rozjezd spotřebitelské poptávky, která by podpořila ekonomiku a projevuje se to na slabých maloobchodních tržbách. Na těch se projevuje také mimořádně vysoká nezaměstnanost (20,4 %) mladých Číňanů ve věkové kategorií 16 až 24 let. Přísná pandemická opatření čínské vlády dovedlo mnoho středních a menších podniků, které se výrazně podílely na zaměstnanosti mladých ke krachu. Sektor služeb, který má podle Morgan Stanley být letos tahounem čínské obnovy je ale výrazným zaměstnavatelem lidí v této věkové kategorií. Čína dodnes agresivně podporuje vyšší vzdělání u mladých lidí, čímž dochází k znehodnocení vyššího vzdělání a vzdělanější osoby jsou tak častěji nezaměstnaní než méně vzdělaná populace. Ve zkratce se zdá, že tamní univerzity (nevyjímaje prestižní) poskytují vzdělání, které se míjí kvantitou a typem se skutečnou poptávkou ekonomiky. To ilustruje frekventované a neprecizní zásahy čínské vlády do vlastní ekonomiky, jež vytvářejí nepříjemné konsekvence. Ty se mohou v budoucnosti stát strukturální brzdou ekonomického motoru Číny, ačkoliv se ironicky tyto zásahy prováděly právě za účelem ekonomického rozvoje.
V první polovině roku by mohla být ekonomika podpořena obnovou v turismu a cestování, nicméně čínský spotřebitel ani historicky nedokázal historicky udržet ekonomický růst země. Například ve Spojených státech je spotřebitel tím hlavním motorem růstu a Čína by se ráda tomuto modelu přiblížila. Nicméně s vysokou zadlužeností domácností to nepůjde snadno. O slabším spotřebiteli značí i velmi nízké a klesající inflační údaje v Číně. Ty mohou naznačovat, že spotřebitel není schopen absorbovat vyšší ceny, a to se může podepisovat na maržích čínských společností. Míra inflace v Číně činila 0,1 % v dubnu a 0,7 % předtím v březnu. Je tak možné, že se v dalších měsících čínská ekonomika ocitne v deflaci, a to bude další impulz pro čínskou vládu ke zintenzivnění stimulačních praktik.
Čína navíc prochází novou vlnu infekcí Covid-19 a obavy z dalšího možného uzavření trhu zasáhly akcie s expozicí v této zemi. Podle zprávy agentury Bloomberg nová vlna nákazy virem Covid-19 zahrnuje rychle se šířící variantu XBB a očekává se, že v červnu dosáhne vrcholu přibližně 65 milionů infekcí týdně. Jednalo by se tak o největší vlnu nákaz virem Covid-19 vůbec. Pokud by se tamní vláda rozhodla znovu uzavřít ekonomiku, pak jí a potažmo lokální akcie čeká pravděpodobně pokračující pokles.
Shrnutí – Michael Burry a čekání na expanzivní politiku
Z výše uvedeného plyne, že pokračující růst tamní ekonomiky se pravděpodobně neobejde bez dodatečného zásahu vládních orgánů. Již teď čínské firmy čelí výprodejům kvůli obavám z dalšího ekonomického vývoje, nové vlně infekcí Covid-19 a strukturálním problémům jako je vysoké zadlužení domácností a vysoká nezaměstnanost mladých lidí. Situaci může dále zhoršit rozhodnutí vlády o znovuzavedení striktních pandemických opatření a slabá ekonomická data. Ovšem nemyslím si, že je znovuzavedení lockdownů je pravděpodobné, čínská vláda se z minulosti dozajista poučila. Obavy jsou tedy veliké a mohly by se pomalu blížit svému potenciálnímu vrcholu. Pokud čínská vláda oznámí svůj záměr k rozšíření expanzivní politiky, což je ve světle výše uvedených faktorů pravděpodobné, povede to k vlně optimismu na finančních trzích.
Michael Burry („Big Short“) ve 4. kvartále 2022 a v 1. kvartále 2023 podle údajů Dataroma.com výrazně nakupoval čínské akcie, konkrétně 2 tituly: Alibaba a JD.com. Silněji dokupoval v 1. kvartále 2023 a lze spekulovat, že sází právě na budoucí zesílení vládních expanzivních politik, které mají pozitivní vliv na finanční aktiva.
BH Securities a.s.
Klíčová slova: Čína | Inflace | Nezaměstnanost | HDP | Analytik | Akcie | Aktiva | Bloomberg | Centrální banky | Ekonomika | Investice | Short | Trend | Wall Street | Banky | USD | Morgan Stanley | Čínské akcie | Index | BH Securities | Cena | Čínská ekonomika | Ekonomický růst | Hang Seng | Míra inflace | Nemovitosti | Zprávy | ROCE | Vzdělání | Průmyslová produkce | Finanční aktiva | Firmy | Alibaba | Citi | Cena mědi | Ekonomická data | Příjmy | Očekávání | BHS | Vývoj na finančních trzích | CSI 300 | Čínské firmy | Růst čínského HDP | Nálada | Čínské vlády | Míra | Spotřebitel | Trhy | Pokles | Výdaje | Čínská vláda | Rozhodování | COVID-19 | Vývoj | Restrikce | Tencent | Fiskální politiky | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Další růst | Růst | Ekonomiky | Údaje | Big Short | Uzavření trhů | Cestování | Zadlužení | JD.com | Sektor služeb | Spekulovat | Covid | Ceny | Zpomalující růst | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | JD | Rozhodnutí vlády | Pandemická opatření | Investice společnosti | Nezaměstnanost mladých | Michael Burry | Pozitivní vliv | Společnosti | Opatření | Zásahy čínské vlády | TIM | 3М | Rozšíření | Luxusní zboží | Znehodnocení | Implikace | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Pokračující pokles | Vyšší ceny | BYD | Nové investice |
Čtěte více
-
Grafy dňa: Výpredaje na akciách výrazne znížili inflačné očakávania v USA
Päťročné trhové inflačné očakávania (merané 5r inflačným swapom) sa od začiatku mesiaca prepadli o takmer 0,2 p.b a sú najnižšie od apríla. Dolár to zatiaľ nerieši, avšak pokiaľ by sa situácia na trhoch upokojila a inflačné očakávania by aj napriek tomu ostali nižšie, tak by to pocítil negatívne (@SoberLook): -
Grafy dňa: Výsledková sezóna je zatiaľ slabšia. Aj preto sú akcie pod tlakom
K poklesu akcií prispieva aj slabšia výsledková sezóna, Reakcia na výsledky hospodárenia bola zatiaľ predovšetkým negatívna. Najhoršie reagovali akcie na zníženie prognózy budúcich ziskov, nasledujú slabšie než očakvávané zisky a potom horšie tržby. Zaujímavé je, že pozitívna reakcia na výsledky hospodárenia bola zriedkavá. (@jessefelder): -
Grafy dňa: Výsledková sezóna pomáha americkým akciám najviac od roku 2009
Aktuálna výsledková sezóna je pre americké akcie pozitívnym faktorom. Deň po zverejnení výsledkov hospodárenia rástli akcie v priemere o viac ako percento. To je najviac od roku 2009. Vyzerá to tak, že investori boli po výpredajoch ohľadom vyhliadok pre ziskovosť amerických firiem až príliš negatívne naladení (@NuitSeraCalme): -
Grafy dňa: Za negatívnou náladou na akciách stoja aj nižšie inflačné očakávania
Počas nedávnych výpredajov sa prepadli predovšetkým akcie spoločností, ktorým prospieva inflácia. Prirážka ich hodnoty k akciám, ktorým inflácia skôr škodí, sa eliminovala. Vyzerá to teda tak, že obavy o dopady obchodných vojen, či vyšších sadzieb v USA znížili inflačné očakávania na akciách. Inflácia v USA však ostáva nad 2%, čiže je celkom reálne, že sa časom long trade na inflačné akcie vráti (@SoberLook): -
Grafy dňa: Zlato drží nad vodou fyzický trh a centrálne banky
Celkový dopyt po zlate bol v treťom kvartáli mierne pozitívny. A to aj napriek silným výpredajom zo strany ETF. Silný dopyt však prišiel z fyzického trhu (mince a prúty) a zo strany šperkov. Dosť prispeli aj centrálne banky. Tento graf naznačuje, že keď sa výpredaje v ETF-spektre skončia, tak by mohol fyzický dopyt vytiahnuť zlato vyššie (@MarinKatusa): -
Grafy dňa: Žlté vesty vyvolali prepad spotrebiteľskej dôvery vo Francúzsku
Fracnúzska spotrebiteľská dôvera skolabovala. Vyzerá to byť dôsledok protestu žltých viest (keďže inde v eurozóne sa to nedeje). Významnejšie nákupy plánuje robiť najmenšie percento ľudí od dlhovej krízy (@fwred): -
Grafy hovoří jasně – téměř totální panika
Má e-mailová schránka přetéká negativními hodnoceními trhu – ti, kdo věřili v účinnost opatření americké centrální banky a ve kvantitativní uvolňování... -
Grafy k obchodným vojnám 2: Clá nevrátia do USA veľa pracovných miest, európske clo na americkú oceľ je zbytočné, z USA sa do EÚ dováža len minimum ocele
Medzinárodný obchod je giganticky široká kategória a tak sa kvôli Trumpovým daňovým vojnám objavujú takmer nonstop zaujímavé grafy o jej prípadných efektoch. Toto je druhá várka toho najzaujímavejšieho: -
Grafy týdne: Ethereum, GOLD, NATGAS (26.10.2022)
Zlato, stejně jako ostatní drahé kovy, těží ze slabšího dolaru. Na grafu zlata v intervalu H4 je vidět vytvářející se formace obrácená hlava a ramena. Kotacím zlata se dnes podařilo opustit klesající kanál, což dává šanci realizovat potenciální rozsah zmíněné formace oRGR. Klíčová úroveň 1670 USD, která je aktuálně testována, však zůstává, což je výsledek předchozích cenových reakcí a linie krku formace. V případě proražení směrem vzhůru není vyloučen ani pohyb k 1722 USD. -
Grafy veřejných dluhů v přepočtu na HDP
Zajímavý grafika od Saxo Bank, kde jsou zachyceny poměry veřejných dluhů vůči HDP a mapa světa zabarvená ... -
Grayscale přidává LUNA, AVAX, MATIX do svých seznamů
LUN Přední investiční společnost, Grayscale zveřejnila svůj seznam, ve kterém zahrnuje coiny a tokeny AVAX, LUNA, MATIC a mnoho dalších. Tento seznam obsahuje digitální aktiva, která aktuálně společnost nedrží nebo nejsou veřejnosti prezentovány jako investiční produkty. -
Grayscale usiluje o schválení ETF pro Cardano a rozšiřuje nabídku krypto fondů
Společnost Grayscale Investments, která již provozuje fondy pro Bitcoin a Ethereum, podala žádost o ETF na Cardano (ADA). NYSE Arca v pondělí oficiálně předložila formulář 19b-4, čímž zahájila proces schvalování tohoto nového investičního produktu. -
Gréci nám opäť vystavia mastný účet
Počas dnešnej ázijskej seansy sa hlavné svetov&am... -
Gréci opäť insolventní
Euro stále v kurzePiatkový vývoj na finančn&y... -
Gréci opäť klamali
Grécka tragikomédia Podľa predbežných inform&a... -
Gréci opäť klamali
Grécka tragikomédia Podľa predbežných inform&a... -
Gréci sa veriteľmi dohodli, že sa dohodnú. Pri priaznivej zhode okolností môže svitnúť svetlo na konci tunela.
Na včerajšom eurosummite údajne došlo k prelomu v rokovaniach medzi Gréckom a veriteľmi. Dohodli sa, že sa do 48 hodín... -
Gréci strácajú výhodu
Euro včera zaznamenalo štvrtý pokles v rade za sebou. Ani vyjadren... -
Gréci urobili prvý pozitívny krok
Grécky výpredaj aktívVčerajš&iacut... -
Grécka aukcia
Pozornosť finančných trhov sa dnes bude sústreďovať prioritne ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Událost roku: Válka nebo mír? 💣 | Trump vybírá nového šéfa Fedu 💥 | Trumpova celní ofenziva 🔥
Očekávané události pro tento týden
Bitcoin - Intradenní výhled 11.8.2025
USD/CAD připravil long obchod v throwback oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
GBP/USD prorazil rezistenci trendového kanálu, čeká nás změna trendu?
Diskuse o ukrajinských oblastech pod kontrolou Ruska je nevyhnutelná, míní Rutte
Finančník George Soros patří k nejvýznamnějším filantropům
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 11.8.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 11.8.2025
VIDEO: 🔴 Událost roku: Válka nebo mír? 💣 | Trump vybírá nového šéfa Fedu 💥 | Trumpova celní ofenziva 🔥
Očekávané události pro tento týden
Bitcoin - Intradenní výhled 11.8.2025
USD/CAD připravil long obchod v throwback oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
GBP/USD prorazil rezistenci trendového kanálu, čeká nás změna trendu?
Diskuse o ukrajinských oblastech pod kontrolou Ruska je nevyhnutelná, míní Rutte
Finančník George Soros patří k nejvýznamnějším filantropům
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 11.8.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 11.8.2025
Blogy uživatelů
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/GBP a GBP/AUD
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/GBP a GBP/AUD
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Forexové online zpravodajství
eToro Krypto newsletter: Celková tržní kapitalizace kryptoměn dosáhla historického maxima
Forex: Koruna se dotkla hranice 24,4 EUR/CZK
Firemní výsledky pro tento týden: Cisco, Applied Materials, E.ON, Alibaba, Tencent, JD.com,..
NZD/USD – analýza a prognóza
Týdenní shrnutí se Stanislavem Viktorinem (11.08.2025)
GBP/USD – analýza a prognóza
Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognózy České národní banky. Čechy před jejich dopadem může částečně chránit to, že nepřijalo euro
Čechy neopouští chuť podnikat. V první polovině roku se zrodilo 67 tisíc nových firem a OSVČ, činnost ukončilo o třetinu méně subjektů než vloni
Libra proti kanadskému dolaru pokračuje v růstu
Pokud pár USD/JPY úspěšně překoná pivotní úroveň, může pokračovat v růstu. Pondělí 11. srpna 2025
eToro Krypto newsletter: Celková tržní kapitalizace kryptoměn dosáhla historického maxima
Forex: Koruna se dotkla hranice 24,4 EUR/CZK
Firemní výsledky pro tento týden: Cisco, Applied Materials, E.ON, Alibaba, Tencent, JD.com,..
NZD/USD – analýza a prognóza
Týdenní shrnutí se Stanislavem Viktorinem (11.08.2025)
GBP/USD – analýza a prognóza
Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognózy České národní banky. Čechy před jejich dopadem může částečně chránit to, že nepřijalo euro
Čechy neopouští chuť podnikat. V první polovině roku se zrodilo 67 tisíc nových firem a OSVČ, činnost ukončilo o třetinu méně subjektů než vloni
Libra proti kanadskému dolaru pokračuje v růstu
Pokud pár USD/JPY úspěšně překoná pivotní úroveň, může pokračovat v růstu. Pondělí 11. srpna 2025
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Cena zlata klesá, důvod je zde
Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato 31. ledna 2023
UK100 posiluje o 0,7 % a blíží se k historickému maximu 📈Rolls-Royce posiluje o 2 % díky kontraktu na jaderné reaktory
Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognózy České národní banky. Čechy před jejich dopadem může částečně chránit to, že nepřijalo euro
EUR/USD. Technická analýza na týden od 11. do 16. srpna
GBP/USD – analýza a prognóza
GBP/USD – technická analýza na týden od 11. do 16. srpna
Benzín už stojí zase více než 27 korun za litr, koronavirová láce je pryč. I tak řidiče čeká zřejmě nejlevnější léto za dvacet let, na cestě do Chorvatska tam a zpět ušetří zhruba tisícovku
NZD/USD má stále příležitost pokračovat v posilování k nejbližší úrovni rezistence. Pondělí, 11. srpna 2025.
EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 15. ledna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
Cena zlata klesá, důvod je zde
Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato 31. ledna 2023
UK100 posiluje o 0,7 % a blíží se k historickému maximu 📈Rolls-Royce posiluje o 2 % díky kontraktu na jaderné reaktory
Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognózy České národní banky. Čechy před jejich dopadem může částečně chránit to, že nepřijalo euro
EUR/USD. Technická analýza na týden od 11. do 16. srpna
GBP/USD – analýza a prognóza
GBP/USD – technická analýza na týden od 11. do 16. srpna
Benzín už stojí zase více než 27 korun za litr, koronavirová láce je pryč. I tak řidiče čeká zřejmě nejlevnější léto za dvacet let, na cestě do Chorvatska tam a zpět ušetří zhruba tisícovku
NZD/USD má stále příležitost pokračovat v posilování k nejbližší úrovni rezistence. Pondělí, 11. srpna 2025.
EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 15. ledna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
Blogy uživatelů
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Jednoduchá metoda určení trendu z cenového grafu
Burzovní grafy: Mírný pokles udržel index S&P 500 pod rezistencí
Závislost na tradingu
Budoucnost ropy mají ve svých rukou Spojené státy a potažmo Rusko
Po delší době bez rekordů, akcioví býci ale zatím nemusejí být nervózní
3. Minimalizovanie rizika
Shortovat nyní americký dolar?
Jak překonat závislost na tradingu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a GBP/USD
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Jednoduchá metoda určení trendu z cenového grafu
Burzovní grafy: Mírný pokles udržel index S&P 500 pod rezistencí
Závislost na tradingu
Budoucnost ropy mají ve svých rukou Spojené státy a potažmo Rusko
Po delší době bez rekordů, akcioví býci ale zatím nemusejí být nervózní
3. Minimalizovanie rizika
Shortovat nyní americký dolar?
Jak překonat závislost na tradingu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a GBP/USD
Vzdělávací články
Tři věci, které by měl mít odolný trader
Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024
Carry Trade: Vydělávejte na forexu pomocí úrokových sazeb
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
Statistika obchodů
Jak obchodují bankovní tradeři
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Proč v tradingu neexistuje svatý grál
Tři věci, které by měl mít odolný trader
Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024
Carry Trade: Vydělávejte na forexu pomocí úrokových sazeb
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
Statistika obchodů
Jak obchodují bankovní tradeři
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Proč v tradingu neexistuje svatý grál
Tradingové analýzy a zprávy
Německý vývoz do zemí mimo EU se v červenci meziměsíčně snížil o 2,9 procenta
Forex: Throwback a další růst na EUR/AUD?
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.8.2025)
USD/CAD připravil long obchod v throwback oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Diskuse o ukrajinských oblastech pod kontrolou Ruska je nevyhnutelná, míní Rutte
Atény výrazně snížily odhad růstu Řecka
Ropa WTI - Intradenní výhled 29.11.2019
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 4.8.2025 - 8.8.2025
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
Německý vývoz do zemí mimo EU se v červenci meziměsíčně snížil o 2,9 procenta
Forex: Throwback a další růst na EUR/AUD?
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.8.2025)
USD/CAD připravil long obchod v throwback oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Diskuse o ukrajinských oblastech pod kontrolou Ruska je nevyhnutelná, míní Rutte
Atény výrazně snížily odhad růstu Řecka
Ropa WTI - Intradenní výhled 29.11.2019
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 4.8.2025 - 8.8.2025
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
Témata v diskusním fóru
Obchodování na Bali
Emerging markets se konce QE nebojí
Spoločnosť Walmart kráča s dobou
BidAskBit
Příběh obchodníka – díl sedmý
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Seferios s.r.o
Jak investovat do akcií?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, CAD/JPY a NZD/CAD
Dvě osvědčené Forex strategie pro nejoblíbenější měnové páry
Obchodování na Bali
Emerging markets se konce QE nebojí
Spoločnosť Walmart kráča s dobou
BidAskBit
Příběh obchodníka – díl sedmý
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Seferios s.r.o
Jak investovat do akcií?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, CAD/JPY a NZD/CAD
Dvě osvědčené Forex strategie pro nejoblíbenější měnové páry