Neděle 24. říjen 2021 04:37
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 10:40  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Při slovním spojení „investování v Číně“ stále  mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.

Jedná se o ekonomiku s obrovskými investičními příležitostmi, ale také velmi specifickými riziky. V tomto článku se zaměříme na hlavní témata, která jsou důležitá pro každého, kdo chce v Číně investovat.

Investování do čínských akcií mnoho lidí vnímá jako riziko, protože se zdá, že prakticky nelze posoudit příležitosti a rizika.

Rozebereme s vámi, jaké investiční příležitosti můžeme v Číně nalézt a představíme vám nejzajímavější čínské akcie a ETF pro rok 2020.

Investování - čínské akcie, ETF

 

V dnešním článku s vámi probereme následující témata:

 1. Rizika a příležitosti v Číně
 2. Čínští technologičtí giganti
 3. Nejdůležitější čínské indexy: Shanghai-Composite a Shenzhen Composite vs Hang Seng
 4. Nejlepší čínské akcie v roce 2020
 5. Nejlepší čínské ETF
 6. Obchodování čínských akcií a ETF u LYNX

Rizika a příležitosti v Číně

Čína je pro evropské investory velmi vzdálená – jak polohově, kulturně, tak politicky. Nicméně se jedná o druhou největší ekonomiku světa. Takto obrovský trh zákonitě disponuje celou řadou velkých jmen.

Čínskou ekonomiku ovlivňuje celá řada faktorů – obrovské tempo růstu, obchodní válka a centralizovaná charakteristika ekonomiky. Investice v Číně tedy představují mnoho příležitostí a specifických rizik.

Čínský růst

Čínská ekonomika - růstHlavním důvodem zájmu investorů o Čínu je obrovský ekonomický růst. V Číně došlo velmi rychle k mnoha změnám. Životní úroveň v Číně raketově vyrostla, z čehož můžete těžit prostřednictvím čínských ETF. Čínské firmy nabírají sílu a stávají se celosvětovou konkurencí. Zdá se, že ekonomický růst nyní zpomaluje, ale je stále mnohem vyšší než růst, který vidíme ve státech prvního světa.

Nicméně velké tempo růstu nemusí být pouze pozitivní. Rychlý růst zajišťuje nepřetržitý růst kapacit a s tím související silnou konkurenci. Pokud je však očekávaný růst zklamáním, existuje vysoké riziko nadměrné kapacity. Protože Čína je nyní největším spotřebitelem cyklických produktů, jako je ocel, měď, automobily a cement, riziko nadměrné kapacity je o to vyšší.

Pokud chcete profitovat z ekonomického růstu, pak ideálně investujte do společnosti, která je určitým způsobem chráněna před konkurencí. Mnoho investorů se tímto pravidlem řídí, což vedlo k přecenění rychle rostoucích technologických společností v Číně.

Obchodní válka

Obchodní válka je téma, které rezonuje všude ve zprávách, ale ve skutečnosti ovlivňuje pouze společnosti, které se zabývají importem a exportem. Tyto čínské firmy pociťují negativa obchodní války nejvýrazněji. Také na ekonomiku jako celek to má bezpochyby obrovské dopady. Na mnoho čínských  společností má však obchodní válka pouze malý vliv.

Obchodní válka může být také příležitostí k nákupu určitých akcií za atraktivní ceny. Například Poměr zisku a ceny u MSCI China je pouze 13,13, což je mnohem nižší než poměr, který můžeme v současné době nalézt u indexů v USA a Evropě.

To je docela překvapivé, protože největší čínské společnosti, jako jsou například Alibaba a Tencent, mají relativně vysoké poměry ceny a zisku.

Čtěte také: Přijde finanční krize v roce 2020? Objevte 16 znaků blížícího se pádu burzy.

Zadlužení čínské ekonomiky

Výše dluhu u čínské ekonomiky ve srovnání s Evropou nebo USA je zajímavá. Vzhledem k velkému množství státních aktiv není 50% vládní dluh důvodem k obavám. Spotřebitelské dluhy nejsou samy o sobě extrémní ve srovnání s vyspělejšími ekonomikami. Ve srovnání s ostatními rozvíjejícími se ekonomikami jsou však velmi vysoké.

Nejvíce znepokojující však není současná úroveň, ale směr, kterým se míry zadlužení pohybují. Například vládní dluh od roku 2012 vzrostl z 34,3 % na 50,5 %. U spotřebitelů vidíme podobný trend. Spotřebitelský dluh od roku 2012 vzrostl z 27 % na 54,6 %. To znamená, že dluhy se v relativně krátké době zdvojnásobily.

Nové dluhy podporují míru spotřeby, která také během několika posledních let v Číně značně vzrostla. Období redukce zadlužení není zpravidla obdobím velkých nárůstů. Investice v Číně tedy představuje jednoznačné riziko velmi nejasné budoucnosti. Existuje však řada perspektivních čínských ETF investujících do čínských firem.

Nárůst hodnoty společností na druhou stranu samozřejmě můžeme očekávat, když ekonomika roste. Pokud bude ekonomický růst v Číně pokračovat, znamená to, že ceny čínských akcií mohou dále stoupat, zejména vzhledem k tomu, že ocenění jsou v tuto chvíli poměrně rozumná.

Čtěte také >> Jak investovat do indických akcií a ETF

Čínské  firmy – řízení čínských společností

V rozvíjejících se zemích je management často méně profesionální než ve vyspělých zemích. Korupce je častější a podvody jsou také méně výjimečné. Investoři musí tyto problémy akceptovat, pokud investují na těchto trzích. Kvalitní analýza jednotlivých akcií umožňuje těmto problémům do značné míry předcházet a pomoci vybrat vhodné čínské  firmy k bezpečné investici.

S ETF investujete velmi diverzifikovaným způsobem a případ korupce nebo podvodu u jedné společnosti bude mít na výsledky celku marginální vliv. Pokud však dojde k závažným problémům nebo skandálům, může to změnit ocenění celých trhů.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Čínští technologičtí giganti

Když mluvíme o kotovaných společnostech z rozvíjejících se ekonomik, pak samozřejmě nemůžeme ignorovat čínské technologické akcie. Investovat v Číně bez technologických gigantů je téměř nemožné si představit. Tyto čínské firmy jsou neodmyslitelnou silou čínské ekonomiky. To je však případ některých čínských ETF. Zdá se, že Baidu značně oslabila oproti hlavním konkurentům, kterými jsou Alibaba a Tencent.

To znamená, že v Číně jsou momentálně pouze 2 čínští technologičtí giganti, kteří těží z čínského růstu a pomáhají čínským společnostem při přechodu na digitální ekonomiku. Procentuální zastoupení těchto gigantů v některých indexech vzrostla do podstatných rozměrů.

Ocenění pro tyto technologické společnosti je velmi podobné obrům, jako jsou Microsoft a Alphabet. Potenciál růstu v Číně může být ještě větší. Rozdíl mezi technologickými giganty a ostatními společnostmi z dané ekonomiky je v Číně mnohem větší než v USA.

Ocenění „řadových“ společností v USA je mnohem vyšší než v Číně. Pokud bude technologie v příštích letech i nadále motorem růstu akciových trhů, může být Čína jediným státem, který udrží tempo s americkými indexy.

Nejdůležitější čínské indexy: Shanghai-Composite a Shenzhen Composite vs Hang Seng

V Číně jsou 3 hlavní indexy, které jsou také pravidelně zmiňovány v západním tisku. Shanghai Composite a Shenzhen Composite se nacházejí na pevnině, zatímco Hang Seng se nachází v Hongkongu. V Hongkongu, jakožto bývalé britské kolonii, je zákon lépe rozvinutý a je zde méně korupce.

Shanghai Composite index

Graf indexu Shanghai Composite. Zdroj: TradingView.com.

Společnosti v indexu Hang Seng se obvykle na Čínu zaměřují méně a více se zaměřují na zahraniční trhy. Pokud tedy chcete investovat do čínské ekonomiky, Hang Seng není nejlepší volbou. Pokud jste však citliví na spolehlivý právní systém a větší expozici vůči jiným asijským trhům, může pro vás být Hang Seng vhodnější.

Hang Seng index

Graf indexu Hang Seng. Zdroj: TradingView.com.

Shenzhen Composite se zaměřuje především na technologické akcie. V tomto ohledu vypadá Shenzhen Composite trochu jako Nasdaq. V současné době však Shenzhen Composite obsahuje převážně akcie menších a neznámých společností. Obry, jako jsou Tencent a Alibaba, v Shenzhen Composite nenajdeme.

Shanghai Composite se postupně stává nejdůležitějším indexem, mapujícím čínskou ekonomiku, a proto je pravděpodobně nejlogičtější volbou, pokud chcete investovat do čínských společností. Jednou z možností jak investovat do čínských firem je ETF Deutsche Xtrackers Harvest CSI 300 China A-Shares Exchange ETF (ASHR).

Zajimavé jsou také ETF kombinace indexů Shanghai a Shenzhen. Ty jsou sloučeny do CSI 300, obsahujícího 300 největších čínských akcií. Většina ETF sledující čínskou ekonomiku je však založena na MSCI China nebo China FTSE.

Nejlepší čínské akcie v roce 2020

1. Akcie Beijing Capital International Airport (694)

BEIJING CAPITAL INTL AIRPO-H (Symbol: 694 – ISIN: CNE100000221 – měna: HKD) je jasně prvořadou společností. Otevření nového letiště v Pekingu však vyvíjí tlak na Beijing International Airport. Nové letiště je impozantním konkurentem, ale Beijing Capital International Airport značně převyšuje jeho kapacitu.

Některé lety směřují na nové letiště, ale toto nabízí prostor pro hlavní letiště v Pekingu, aby se zaměřilo na nejlukrativnější mezinárodní zákazníky. Nové letiště je navíc dále od městského centra, a proto bude v porovnání s Beijing Capital International Airport vždy v nevýhodě.

S Beijing International Airport  mohou akcionáři těžit z dalšího růstu počtu letových pohybů. V současné situaci ovlivněné koronavirem se drží cena akcie stále nízko. Současné ocenění je atraktivní s poměrem cena / zisk ve výši 10,8. Tento zisk může v krátkodobém horizontu dočasně poklesnout, ale růst v dlouhodobém horizontu je pravděpodobný.

Rozvaha je solidní a společnost má jen omezený dluh, který se v posledních letech výrazně snížil. Dividendový výnos ve výši 3,8 %, navíc s ohledem na potenciální růst v dlouhodobém horizontu, je atraktivní.

Akcie Beijing Capital International Airport

Graf akcie Beijing Capital International Airport (694). Zdroj: LYNX Trading.
Zjistěte více informací o akcii 694.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

2. Akcie Tencent (700)

TENCENT HOLDINGS LTD (Symbol: 700 – ISIN: KYG875721634 – měna: HKD) bojuje s Alibaba o nadvládu v čínském technologickém světě. Společnost má velmi silné pozice v sociálních médiích, online hrách, médiích a fintech. S WeChat a QQ zaujímá Tencent pozici Facebooku v Číně. Na rozdíl od Facebooku však společnost dosud negeneruje ze své sociální platformy znatelné příjmy. Tencent však vydělává hodně peněz z herního průmyslu.

Vlastní společnost Riot Games, která vyvinula nejhranější hru na světě – League of Legends a také vlastní část společnosti Supercell. Spolupracuje také s mnoha mezinárodními společnostmi při vydávání her v Číně. Nedávným úspěchem je Call of Duty Mobile, který byl částečně vyvinut ve studiu Tencent.

Čtete také >> Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

Dominantní postavení v herním průmyslu také pomáhají Tencent vyvíjet další média. Například Tencent Music je největší čínskou hudební platformou. Kromě toho společnost získává podíl na trhu s videem a je největším čínským online vydavatelem. Silné pozice v sociálních médiích pomáhají společnosti také s vývojem řešení FinTech. Tencent provozuje nejvyužívanější webový prohlížeč a app store v Číně.

Na rozdíl od Alibaby, která se zaměřuje především na online nakupování, dokáže Tencent zachytit ziskové trendy. Rozvaha je velmi silná a společnost nemá téměř žádný čistý dluh. Ocenění společnosti, na druhé straně, je při 37násobku zisku velmi robustní. Volný cash flow s násobkem 28,8 je velmi lukrativní.

Akcionáři Tencent jsou rovněž odměněni minimální, ale rychle rostoucí dividendou ve výši 0,27 %. Investoři, kteří investují do čínských ETF, by si měli pečlivě zkontrolovat, zda je Tencent v daném ETF zastoupen.

Akcie Tencent

Graf akcie TENCENT HOLDINGS LTD (700). Zdroj: LYNX Trading.
Zjistěte více informací o akcii 700.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

3. Akcie CK Hutchison (1)

CK HUTCHISON HOLDINGS LTD (Symbol: 1 – ISIN: KYG217651051 – měna: HKD) je součástí konglomerátu, který vytvořil superman (Li Ka-Shing). Společnost má co do činění s Hongkongem a Čínou prostřednictvím svého majitele a místa úpisu. Hongkongské aktivity však mají pouze malý provozní vliv. CK Hutchison nyní získává většinu svých zisků z Evropy. Díky tomu je akcie méně vhodná pro investory, kteří chtějí investovat do čínské ekonomiky

CK Hutchison má čtyři aktivity, které generují většinu zisku společnosti. Jedná se o telekomunikace, obchody podle vzorce Watson / Kruidvat, infrastrukturu a přístavy. Všechny tyto aktivity fungují dobře a vykazují růst zisku. CK Hutchison je lídrem na trhu v mnoha segmentech a v jiných případech má vysoce obhajitelné pozice s předvídatelným profilem návratnosti.

Rozvaha je silná a je to patrné také z úvěrového skóre „A“ analytické společnosti Standard & Poor’s. S poměrem ceny a zisku ve výši 6,85 a dividendou 4,54 % může společnost CK Hutchison v roce 2020 překvapit.  Možným důvodem je správné posouzení rizik a zvyšující se dividenda. Vzhledem k nízké expozici v Číně má CK Hutchison na našem seznamu číslo 3.

Akcie CK Hutchison

Graf akcie CK HUTCHISON HOLDINGS LTD. Zdroj: LYNX Trading.
Zjistěte více informací o akcii 1.

4. Akcie Dongfeng Motor (489)

DONGFENG MOTOR GRP CO LTD-H (Symbol: 489 – ISIN: CNE100000312 – měna: HKD) je nejdůležitějším výrobcem automobilů v Číně a má různá partnerství s významnými mezinárodními výrobci automobilů, jako jsou Peugeot, Nissan a Honda. Dongfeng Motor je také významným výrobcem užitkových vozidel. Spolu s těmito mezinárodními společnostmi má Dongfeng Motor v Číně 11% podíl na trhu.

Výrobce automobilů z Číny má poměr ceny a zisku 4,2. Motor je nejen levně oceněn, ale také vyplácí dividendu ve výši 5,2 %. Rizikem pro Dongfeng zůstává samozřejmě cyklická charakteristika automobilového průmyslu. Pokud prodej automobilů bude klesat, může to Dongfeng Motor způsobit problémy.

Akcie Dongfeng Motor

Graf akcie Dongfeng Motor (489). Zdroj: LYNX Trading.
Zjistěte více informací o akcii 489.

5. Akcie Kweichow Moutai (600519)

V Číně je užívání alkoholu na vzestupu a KWEICHOW MOUTAI CO LTD-A  (Symbol: 600519 – ISIN: CNE0000018R8 – měna: CNH) má ve svém portfoliu nejoblíbenější nápoj – Moutai. Obrat rychle roste a od roku 2011 vzrostl z 15,9 miliard renminbi na 85,7 miliard renminbi. Zisk v té době vzrostl z 8,8 miliardy na 40,8 miliardy renminbi. Jedinou nevýhodou je, že tento růst nezůstal bez povšimnutí.

Poměr cena-výnos se zvýšil na 35násobek zisku, což znamená, že společnost Kweichow Moutai je oceňována stejně jako technologické společnosti. Rychlý růst a obranná povaha jsou samozřejmě velmi atraktivní. Akcionáři se však kvůli vysokému ocenění musí vypořádat s nízkým dividendovým výnosem pouze 1,29 %.

Akcie Kweichow Moutai

Graf akcie Kweichow Moutai (600519). Zdroj: LYNX Trading.
Zjistěte více informací o akcii 600519.

6. Akcie Nio Inc. (NIO)

Společnost NIO Inc.  (Symbol: NIO– ISIN: US62914V1061– měna: USD) je výrobce elektrických automobilů. Přezdívá se jí také „Tesla z Číny“. Společnost Nio Inc. byla založena v roce 2014 a na burze cenných papírů v New Yorku se její akcie poprvé nabízeli v září roku 2018. Cena IPO byla 6,00 USD. Nejvyšší ceny akcie dosáhla na začátku července a to 14,98 USD, současná cena akcie je okolo 13,70 USD. Jako jediná ze uváděných čínských firem je kótovaná na americké burze NYSE.

Firma Nio se zabývá návrhem, výrobou a prodejem elektrických vozidel, inovací v oblasti technologií příští generace v oblasti konektivity, autonomního řízení a umělé inteligence. Mezi její produkty patří supersportovní vůz EP9 a 7mi místné SUV ES8.

Akcie NIO v posledních měsících vystřelila vzhůru. Poslední růst nastal v červenci, když výrobce vozidel oznámil, že v červenci dodá 3 533 vozidel – což představuje obrovský meziroční nárůst o 322% oproti červenci 2019.

 

Akcie NIO

Graf akcie Nio Inc. (NIO). Zdroj: LYNX Trading.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

Diverzifikujte riziko s čínskými ETF

ETF jsou dobrým způsobem, pokud chcete diverzifikovat své investice do čínské ekonomiky. Náklady jsou relativně nízké a nabízejí velmi silnou míru diverzifikace. V Číně existuje řada různých ETF. Kromě toho existují také různé mezinárodní společnosti, například MSCI, které samy vytvářejí specifické ETF. Po rozsáhlém porovnání mnoha různých ETF jsme vybrali následující jako nejlepší pro následující rok.

1. CSI China ETF

CSI 300 ETF od Xtrackers (Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C – ISIN: LU0779800910) nabízí největší diverzifikaci. Největší společnosti jsou Ping An Insurance (6,1%) a Moutai (2,7%). Náklady jsou 0,50 % a velikost fondu je 577 milionů EUR. Pokud chtějí investoři navíc investovat do technologických gigantů – Alibaba a Tencent, pak je mohou investoři přidat do portfolia sami.

Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C

Zdroj: JustETF.com

LYNX TIP: Chcete se dozvědět více o obchodování ETF? Objevte průvodce obchodováním ETF

2. MSCI China ETF

Tento ETF obsahuje giganty Alibaba a Tencent. Akcie těchto dvou společností, aniž by to většina investorů věděla, jsou kótované v Hongkongu. Alibaba vyplňuje 17 % tohoto ETF a Tencent 12 %. Rozdíl nákladů mezi Lyxor ETF (Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc – ISIN: LU1841731745) s 0,30 % a Xtrackers (Xtrackers MSCI China Index UCITS ETF 1C – ISIN: LU0514695690) s 0,65 % je poměrně velký.

Na druhé straně Xtrackers má ve správě mnohem více aktiv s velikostí 1 307 miliard EUR. To, že Lyxor má ve správě aktiv pouze 63 milionů EUR, je pravděpodobně problém.

Xtrackers MSCI China Index UCITS ETF 1C

Zdroj: JustETF.com

Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc

Zdroj: JustETF.com

3. ishares China ETF

Největšími zástupci v iShares China Large Cap UCITS ETF (iShares China Large Cap UCITS ETF – ISIN: IE00B02KXK85) jsou Ping An Insurance (14%) a Moutai (9%). Tencent a Alibaba opět chybí. Náklady 0.74 % jsou poměrně vysoké. Navzdory své velikosti 436 milionů EUR není tedy tento ETF volbou číslo 1. Na druhé straně pro některé investory může být dobrou zprávou vyplácení čtvrtletních dividend.

 

iShares China Large Cap UCITS ETF

Zdroj: JustETF.com

LYNX TIP: Chcete se dozvědět více o investování do ETF? Sledujte sekci věnovanou ETF.

Obchodujte čínské akcie a ETF u LYNX

LYNX nabízí obchodování s čínskými akciemi a ETF přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. LYNX zajišťuje exkluzivní přístup na burzu HK-Shanghai Connect, díky které můžete nakupovat přímo čínské akcie. Více o nákupu čínských akcií čtěte zde.

Investiční produkty
Investujte do akcií s LYNX
Fintech akcie

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26. července 2020 | Akcie

Co znamená megatrend FinTech a jak do něj můžete investovat? Objevte 5 nejzajímavějších FinTech akcií roku 2020.

Číst dále
Nejlepší robotické akcie

Investice do robotiky a umělé inteligence: nejlepší robotické akcie v roce 2020

16. července 2020 | Akcie

Investice do robotických akcií je stále oblíbenější. Pandemie koronaviru opět potvrdila potřebu robotů. Které robotické akciové jsou nejslibnější?

Číst dále
Stabilní akcie navždy

10 nejstabilnějších akcií: kvalitní akcie, které můžete držet navěky

03. července 2020 | Akcie

10 kvalitních akcií, které lze držet na věky. Stabilní akcie k dlouhodobému investování. Objevte, které investiční tituly lze držet na věčnost.

Číst dále


Klíčová slova: Nejlepší čínské akcie | Nio | App Store | Diverzifikovat | Akcie NIO | Přístup na burzu | Online nakupování | WeCHat | Životní úroveň | Technologické společnosti | Ceny | Investice do robotiky | Peugeot | Ocenění | Analytické společnosti | Kvalitní akcie | Nissan | iShares China Large Cap UCITS ETF | Umělé inteligence | Velikost fondu | Dluhy | Zadlužení | Investiční tituly | Podíl na trhu | Akcie Tencent (700) | Tencent (700) | Války | Ekonomiky | Potenciál | Růst | Příležitosti k nákupu | China ETF | ishares China ETF | ishares China | MSCI China ETF | MSCI China | CSI China | CSI China ETF | Kweichow Moutai | Akcie Kweichow Moutai | Dongfeng Motor | Akcie Dongfeng Motor | CK Hutchison | Tencent | Akcie Tencent | Beijing Capital International Airport | Akcie Beijing Capital International Airport | Shenzhen Composite | Nejdůležitější čínské indexy | Technologičtí giganti | Čínští technologičtí giganti | Řízení čínských společností | Zadlužení čínské ekonomiky | Čínský růst | Profitovat | WP | Současná cena | Guru | Obchody | Akcie CK Hutchison | Akcie v roce 2020 | Pandemie | UCITS | Akcie a ETF | Tencent Holdings | Akcie herních vývojářů | Čínské firmy | Růst zisků | HKD | Graf indexu | CSI 300 | Objem obchodování | Technologické akcie | Obchodní válka | Investování do ETF | FinTech | Obchodní války | Jak fungují akcie | LYNX Trading | Obchodování ETF | Breakout Trader | Investice v Číně | Alphabet | Příjmy | Krize | Tesla | Baidu | Akcionáři | Tempo růstu | Citi | TradingView | Alibaba | Hlavní indexy | Firmy | Renminbi | MSCI | Microsoft | Burze | ROCE | Redukce | Měď | Čistý dluh | Trh | Shares | Pro investory | Portfolia | Management | Jak investovat | Investiční | Hang Seng | Graf | Exchange | Ekonomický růst | Cena | Analýzy | Index | Burzy | LYNX | Investovat | Výsledky | Zisk | Investoři | Čínské akcie | Indexy | FTSE | Investiční příležitosti | Finanční krize | Shanghai Composite | Obchodování | USD | EUR | Výnos | VaR | Trigger | Trend | Trading | Trader | Swap | Spread | Riziko | Pozice | NYSE | Měna | Margin | Investování | Investice | ISIN | IPO | Large Cap | Ekonomika | Dividendový výnos | Dividenda | Diverzifikace | Cash flow | Cap | Breakout | Zhodnocení | Analýza | Akcie | Rizika | Daně | ETF | USA | Nasdaq | Čína | Pandemie koronaviru | Trhy | Čínské indexy | Komunikace | Prodej automobilů | Nejlepší akcie | Investujte | Problémy | Na burze | Miliardy | Vysoké riziko | Firma | UCITS ETF | Objem | Obchodujte | Cena akcie | Očekávaný růst | Investujte do akcií | iShares |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti
  Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
 • Nejlepší americké dividendové akcie
  Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší americké dividendové akcie 2019
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019
  Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020
  Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší čas pro obchodování indexů? 8:00 - 9:00 středoevropského času
  Obchodujete indexy? Pak vás rozhodně bude zajímat následující skutečnost: téměř polovina veškerých zisků, které za posledních 10 let nabral index S&P500, proběhla během jedné jediné hodiny. Jde o hodinu předcházející otevření evropských burz, tedy 8:00 - 9:00 středoevropského času (SEČ). Vyplývá to z analýzy dat, kterou provedl Eric Scott Hunsader na eMini pro S&P 500, tedy na futures, které lze na GLOBEXu obchodovat téměř 24 hodin pět dnů v týdnu.
 • Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020
  Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
 • Nejlepší čínské akcie v roce 2019
  V tomto článku s vámi chceme probrat 6 zajímavých čínských akcií s vysokými vyhlídkami. Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která, navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodného trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Investování do čínských akcií tudíž mnoho lidí vnímá jako riziko, protože se zdá, že prakticky nelze posoudit příležitosti a rizika. Je to pravda?
 • Nejlepší čtvrtletí pro dolar za posledních 6 let (měsíční souhrn na měnovém trhu), analýza EUR/JPY, CAD/JPY a EUR/GBP
  Dnes je 30. září, a tedy poslední den ve třetím čtvrtletí, což znamená, že můžeme očekávat někdy i trochu nelogic...
 • Nejlepší defenzivní akcie roku 2020
  V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
 • Nejlepší doba vzít si hypotéku je právě teď. Úrokové sazby půjdou letos zase nahoru, i kvůli tomu, že se česká vláda enormně zadluží
  Emise dluhopisů vlády České republiky bude v příštím roce objemově sice o něco nižší než letos, avšak i tak jedna z neobjemnějších v historii ČR vůbec, konkrétně druhá nejobjemnější. To proto, že schodek veřejných financí bude v absolutním vyjádření zřejmě také druhý nejhlubší v historii ČR, i když nelze vyloučit, že i nejhlubší vůbec.
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2018
  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2019
  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2020
  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
 • Nejlepší FinTech akcie roku 2020
  FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.
 • Nejlepší investice na 2019? Objevte investiční tipy 4 známých českých traderů
  Brexit, obchodní válka USA a Číny, rostoucí úrokové sazby centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které budou hýbat trhy v roce 2019. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2019? A jak byste se na to měli připravit vy?
 • Nejlepší investiční příležitosti 2020? Objevte investiční tipy 2 známých českých investorů
  Prezidentské volby v USA, ukončení obchodní války s Čínou nebo snižování úrokových sazeb centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které mohou hýbat trhy v roce 2020. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2020? A jak byste se na to měli připravit vy?
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy