Neděle 21. července 2024 19:30
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout
reklama
InstaForex

Scholz ujistil průmyslníky, že se pracuje na reformách a investicích

24.06.2024 16:36  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Tradingové analýzy a zprávy   Tisk


Německá vláda pracuje na strukturálních reformách, nehodlá omezit investice, pokračuje v transformaci energetiky a připravuje opatření k posílení zaměstnanosti. Představitele německé ekonomiky o tom dnes na úvod Dne průmyslu ujistil kancléř Olaf Scholz. Šéf Svazu německého průmyslu (BDI) Siegfried Russwurm předtím vyzval spolkovou vládu, aby se zaměřila na investice a na oživení churavějícího německého hospodářství.

"Pracujeme na tom, abychom po letech vyčkávání opět probudili obrovský potenciál, který naše země má," řekl Scholz. Zatímco Německo, které je největší ekonomikou Evropy, podle Russwurma prošlo dvěma ztracenými roky, podle Scholze to byly roky obratu. Nejistota, kterou vyvolaly pandemie nemoci covid-19, ruská invaze na Ukrajinu, nelegální migrace a klimatické otázky, podle kancléře doléhá i na obyvatele.

"Na pochybnosti budeme a musíme reagovat," řekl kancléř. Nejlepší odpověď má německá demokracie podle Scholze v hospodářském výkonu. Poznamenal, že díky strukturálním reformám a investicím, na které se vláda zaměřuje, bude možné připravit podmínky pro růst.

Součástí připravovaného růstového balíčku jsou podle kancléře i pobídky, aby lidé i přes důchodový věk nadále dobrovolně pracovali. Usnadnit návrat do práce, a to i s pomocí daňových výhod, chce vláda i rodičům s malými dětmi.

Kancléř řekl, že i v příštím roce budou prioritou investice do budoucnosti Německa. Poznamenal, že vláda nyní připravuje rozpočet na nadcházející rok, hotov by měl být začátkem července.

Důležité je podle kancléře pokračovat v transformaci energetiky. "Budování solárních a větrných elektráren nabralo v posledních letech nevídanou rychlost," řekl a dodal, že Německo je na správné cestě, aby v energetice dosáhlo svých cílů. Do roku 2030 chce Německo získávat nejméně 80 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů, loni takto vyrobilo 55 procent.

Zatímco kancléř hovořil o vyhlídkách optimisticky, Russwurm kritizoval velkou nejistotu. Vyzval Scholzovu vládu, aby poskytla hospodářství růstové stimuly, ulevila mu od byrokracie a zajistila stabilní energetickou politiku. "Ve srovnání s USA a Čínou Německo zaostává," řekl. Podle Russwurma je nutné přehodnotit dluhovou brzdu, protože přílišné škrty dusí hospodářský růst.

V projevu Russwurm zdůraznil, že hospodářský růst je zárukou blahobytu, společenské soudržnosti i bezpečnosti.

Zdroj: Reuters, ČTK

Sdílení článku: 
   

 

Čtěte více

 • Scholz a Meloniová chtějí těsnou spolupráci, italská premiérka navštíví Kyjev
  Německá vláda chce těsně spolupracovat i s novým italským vedením v čele s pravicovou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Obě země mají politicky, hospodářsky i kulturně úzké vazby, uvedl sociálnědemokratický (SPD) německý kancléř Olaf Scholz po pátečním jednání s šéfkou italské vlády v Berlíně. V centru rozhovorů mezi oběma šéfy vlád byly migrace a energetická krize, oba vyzdvihli jednotu v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. Meloniová oznámila, že Kyjev navštíví ještě před prvním výročím zahájení ruské invaze, které připadá na 24. února.
 • Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát
  Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
 • Scholz: I tvrdý brexit by evropské země docela dobře zvládly
  I případný tvrdý brexit, tedy vystoupení Británie z Evropské unie bez dohody, by většina evropských zemí docela dobře zvládla, je přesvědčen německý ministr financí Olaf Scholz (SPD). Pro Londýn by to ale podle něj bylo nejhorší možné řešení. Scholz to včera v Berlíně řekl zahraničním novinářům.
 • Scholz: Konec války na Ukrajině je nejlepší cestou k oživení světové ekonomiky
  Nejlepším způsobem, jak dosáhnout oživení světové ekonomiky, by bylo ukončení ruské války na Ukrajině, řekl dnes německý kancléř Olaf Scholz na zahájení summitu hlavních světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Podle Scholze jsou na jednání cítit povzbudivé náznaky toho, že se do závěrečného komuniké promítne pasáž o nepřijatelnosti ruské agrese na Ukrajině a použití jaderných zbraní. Informují o tom tiskové agentury.
 • Scholz míří na jednání s Putinem, OBSE projedná manévry u Ukrajiny
  Německý kancléř Olaf Scholz dnes po pondělní návštěvě Ukrajiny zamíří do Moskvy na jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně krize kolem Ukrajiny. V Moskvě povede rozhovory také polský ministr zahraničí Zbigniew Rau jako zástupce předsedající země Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která na dnešek svolala na žádost Ukrajiny jednání o ruských vojácích shromážděných poblíž ukrajinských hranic. Pražský primátor Zdeněk Hřib plánuje v Kyjevě setkání s tamním primátorem Vitalijem Kličkem.
 • Scholz na úvod průmyslového veletrhu slíbil pokrok v transformaci energií
  Německo v energetické transformaci dožene vše, kde v posledních letech zaostávalo. Na úvod začínajícího veletrhu průmyslové a výpočetní techniky v německém Hannoveru to prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Ten dnes veletrh zahájil společně s indonéským prezidentem Jokem Widodem, jehož země je spolupořadatelem akce.
 • Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená
  O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
 • Scholz před poslanci vyzval k urychlení tempa modernizace Německa
  Německý kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu vyzval k urychlení tempa modernizace Německa. Ve všeobecné rozpravě k návrhu rozpočtu na příští rok vybídl koalici, opozici, spolkové země a obce k navržení příslušných opatření. Sociálnědemokratický kancléř (SPD) podle agentur DPA hovořil například o zjednodušení byrokratických povolovacích řízení či posílení digitalizace státní správy. Lídr konzervativní opozice (CDU/CSU) Friedrich Merz však vládě vytkl, že i návrh státního rozpočtu na příští rok je vzhledem k přelomové době málo ambiciózní.
 • Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci
  Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
 • Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky
  Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
 • Scholz varoval Čínu před vojenskou podporou Ruska
  Německý kancléř Olaf Scholz dnes varoval Čínu před jakoukoli vojenskou podporou Ruska. Scholz, který je na návštěvě Číny, se tak vyjádřil před úterními jednáními s nejvyššími čínskými představiteli, prezidentem Si Ťin-pchingem a premiérem Li Čchiangem. Podle agentury DPA je německý kancléř připraven zdůraznit, že Rusko vede na Ukrajině dobyvačnou válku a nikdo mu v ní nesmí pomáhat.
 • Scholz varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a veřejnou debatu
  Německý kancléř Olaf Scholz včera varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a vyzval k rovnováze a kompromisu. V uplynulých dnech zemědělci blokovali silnice a některé hraniční přechody, protože nesouhlasí s postupným rušením daňového zvýhodnění nafty v zemědělství. Podle bezpečnostních složek se protestů snaží využít některé krajně pravicové organizace, demonstrace mají podporu i protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD), uvedla agentura AFP.
 • Scholz věří, že německá veřejnost i přes těžkosti bude s Ukrajinou solidární
  Ukrajina si zaslouží podporu Německa v boji proti ruské invazi, dokud to bude nutné. Německý kancléř Olaf Scholz to dnes prohlásil v pořadu veřejnoprávní televize ZDF, ve kterém odpovídal na dotazy veřejnosti. Řekl rovněž, že je přesvědčen, že německá veřejnost nehledě na současné hospodářské a energetické těžkosti takovou solidaritu Ukrajině poskytne.
 • Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky
  K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
 • S chudobou se v Německu potýká přes 16 procent populace
  Chudoba je v Německu s více než 84 miliony obyvatel stále vysoce rozšířená, potýká se s ní 16,8 procenta populace. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně prohlásil Ulrich Schneider, který je šéfem uskupení Deutscher Paritätischer Gesamtverband sdružující tisíce německých sociálních organizací. Zpráva uskupení vychází z dat k roku 2022. Schneider vyzval vládu spolkového kancléře Olafa Scholze, aby důsledněji s chudobou bojovala, mimo jiné zvýšením minimální mzdy ze současných 12.41 eura (331 Kč) na 15 eur (379 Kč) a posílením finanční podpory dětí.
 • Schůzka Bidena s kongresovými lídry o zvýšení dluhového stropu dohodu nepřinesla
  Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s kongresovými lídry nepřineslo průlom v jednáních o zvýšení dluhového stropu, bez kterého se vláda může už v červnu dostat do problémů kvůli nedostatku peněz na pokrytí svých výdajů. Účastníci nicméně po schůzce ujišťovali, že Spojené státy se do bezprecedentního stavu platební neschopnosti nedostanou. Jaký kompromis mezi demokraty a republikány by v poměrně krátkém čase mohl tento scénář odvrátit, však není jasné.
 • Schůzka G20 se zaměří na eurozónu
  V mexickém letovisku Los Cabos dnes začne dvoudenní schůzka zemí G20...
 • Schůzka kancléřky Merkelové se šefkou MMF
  Dvě nejmocnější ženy světa se včera večer radily v Berlíně, jak vyřešit pokračující krizi eurozóny.
 • Schůzka prezidentů USA a Číny bude nejdříve v dubnu
  Schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínským protějškem Si Ťin-pchingem, na kterém by měla být podepsána obchodní dohoda ukončující celní válku, se neuskuteční tento měsíc a pravděpodobně se bude konat nejdříve v dubnu. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na zdroje obeznámené se situací.
 • Schůzka Tsiprase s věřiteli skončila
  Noční schůzka řeckého premiéra Alexise Tsiprase s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank