Středa 14. května 2025 05:38
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex
reklama
RebelsFunding

Trumpova cla

img

Cla, která zavádí Trump, jsou svojí podstatou shodná s těmi, která už loni zaváděla EU. Akorát Trump říká, že Američanům prospějí, přičemž EU rovnou tvrdí, že Evropanům ne – a přesto je zavádí

30.03.2025 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová cla komentuje jako „špatná pro podniky, horší pro spotřebitele“. Přesto je Evropská komise hodlá zavádět, jako odplatu za předchozí cla americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\burza-28032025.jpg

Potopí Fed akciový trh kvůli clům?

28.03.2025 Tématem číslo jedna na akciových trzích jsou Trumpova cla. Po Číně, Kanadě, Mexiku, oceli a hliníku přišly na řadu automobily a za dveřmi čekají automobilové díly a exporty z Evropské Unie. Jaký budou mít vliv na inflaci, spotřebitelské výdaje, měnovou politiku? Přesune se výroba do USA, aby cla obešla nebo se bude vyvážet přes neutrální země? S tolika nelehkými otázkami se musejí dnes investoři vyrovnat, aby vložené peníze neznehodnotila Trumpova nepředvídatelná hospodářská politika.
img

Ranní komentář: Korekce na automobilkách, růst Hertz a Avisu a záchranné lano pro Ubisoft

28.03.2025 Včerejší seance se na trzích nesla hlavně v duchu reakcí na nově zavedená Trumpova cla. Většina automobilek byla pod tlakem, i když ztráty nebyly nijak vysoké. No a pak je tu Ferrari, jejichž akcie dokonce mírně rostly. Dnešek by se na trzích, díky absenci důležitějších fundamentů, mohl nést opět spíše v poklidné atmosféře. Pozor snad hlavně na americké výsledky PCE price indexu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD 28. března: Trumpova cla a HDP

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prudce stoupal, aniž by přerušil převládající klesající trend z posledních dní. K poklesu dolaru přispěly pádné důvody, když Donald Trump oznámil nová cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Trh podle očekávání reagoval novým prodejem dolaru. Tentokrát se americká měna nezhroutila, což svědčí o pokroku. Americký prezident ale dolaru znovu způsobil problémy a není jisté, kolik takových epizod ještě přijde. 2. dubna může Trump oznámit nová cla, potenciálně proti EU, takže dolar by mohl příští týden opět klesnout.
img

Přehled páru EUR/USD na 28. března: Donald Trump miluje překvapení

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek udržel klesající trend, i když se v průběhu dne obchodoval směrem nahoru. Volatilita zůstala opět nízká, což naznačuje slabou aktivitu na trhu. Obchodníci ale měli dost důvodů k větší aktivitě už druhý den po sobě. Ve středu byly zveřejněny významné a poměrně vlivné zprávy o inflaci ve Velké Británii a o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Jenže volatilita dosáhla pouze 35 pipů.
img

Jak 28. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.03.2025 I ve čtvrtek se pár GBP/USD obchodoval směrem nahoru, a to vcelku zřetelně. Přestože byla v USA zveřejněna poměrně solidní zpráva o HDP za 4. čtvrtletí, tlak na dolar příliš nezmírnila. Důvodem byl fak, že Donald Trump přes noc oznámil nová dovozní cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Britská libra v důsledku toho stále nezahájila očekávaný pokles a zachovala si uptrend, jak naznačuje trendová linie. Makroekonomické pozadí je pro obchodníky dál jen druhořadým faktorem. Hlavními důvody odolnosti libry z poslední doby jsou Trumpova cla a relativně jestřábí postoj Bank of England. Při pozorném pohledu vidíme, že v posledních týdnech se vytvořilo boční pásmo. Dolar včera klesl, ale dnes by mohl vzrůst.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl na úroveň 1,0804. Takový nečekaný a poměrně silný růst eura (přesněji řečeno pokles dolaru) mohl samozřejmě vyvolat pouze jeden člověk – Donald Trump. Ten přes noc oznámil zavedení nových cel na dovoz do USA, tentokrát namířených proti všem automobilům zahraniční výroby. Elon Musk slaví a dolar opět klesá, protože trh opakovaně projevil velmi negativní reakci na obchodní politiku nového amerického prezidenta. Stojí však za zmínku, že pokles dolaru tentokrát nebyl nijak zvlášť prudký a americká měna stoupá – byť v rámci korekce –už téměř dva týdny. Dříve jsme uvedli, že Trumpova cla jsou pro americkou ekonomiku krátkodobě negativní. Přesto dolar nemůže během několika měsíců ztratit 10 centů, pokud ekonomika neklesá a neexistují žádné makroekonomické důkazy o zhoršení. Americká ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí silnější než očekávaný růst.
img

Pokles amerického trhu: Trumpova cla podkopávají důvěru v ekonomický výhled

27.03.2025 Americký trh oslabil kvůli obnoveným obavám z cel a rostoucí ekonomické nejistotě. Hlavní americké indexy ve středu: Dow: -0,3 %, NASDAQ: -2,0 %, S&P 500: -1,1 %, S&P 500: 5 712, obchodní rozpětí: 5 500–6 000.
img

Ranní komentář: Trumpova cla na dovoz automobilů a korekce na MAG7

27.03.2025 Velkým tématem během včerejší seance byla nová americká cla na dovoz automobilů. Trh se o jejich oznámení dozvěděl ještě během obchodní seance a samotné Trumpovo oznámení proběhlo až po uzavření burz. Pod tlakem se tedy ocitly automobilky, ale ztrácely i ostatní akcie a indexy jako celek.
C:\fakepath\eurusd-26032025.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 26.3.2025

26.03.2025 Akcie ve Spojených státech včera mírně posílily, na finančních trzích však přetrvává nejistota kolem celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,01 procenta a zakončil obchodování na 42.587,50 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,16 procenta na 5776,65 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,46 procenta na 18.271,86 bodu.
img

Ranní komentář: Wall street vidí věci, Trumpova cla, výsledky BYD, pád Bayeru a situace na Vodafonu

25.03.2025 Americké akcie včera pokračovaly v růstu a v korekci dřívějších výprodejů. Dařilo se hlavně technologickým akciím a například Tesla rostla o téměř 12 %. Za pozornost stály hlavně informace o tom, že by nová vlna americký cel nemusela být tak velká jak se původně očekávalo, ale na finální podobu si budeme muset ještě týden počkat. Dnes pozor na výsledky německého IFO indexu, americké spotřebitelské důvěry a amerických prodejů domů.
C:\fakepath\ropa6.png

Trumpova cla na venezuelskou ropu zvyšují její ceny

25.03.2025 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Může za to oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že plánuje zavést clo 25 procent na země, které nakupují ropu a plyn z Venezuely. K růstu přispívají i sankce na íránský vývoz. Růst cen ale zbrzdily zpráva skupiny OPEC+, že zřejmě v květnu zvýší těžbu, a jednání o ukončení války na Ukrajině, což by mohlo zvýšit dodávky ruské ropy na světové trhy.
img

Ranní shrnutí (25.03.2025)

25.03.2025 Čínské akcie vedou pokles asijských trhů a hongkongský technologický index se propadl až o 3,8 %, což je nejprudší pokles za poslední tři týdny. Alibaba klesla o více než 3 % poté, co její předseda varoval před potenciální bublinou v oblasti datových center s umělou inteligencí, zatímco Xiaomi se po zlevněných prodejích akcií propadla až o 6,6 %. Futures na americké a evropské akcie se snížily.
img

Ranní shrnutí (21.03.2025)

21.03.2025 Asijské akcie se potácejí, protože globální výhled je chmurný, přičemž hongkongské technologické akcie po nedávném růstu klesly o zhruba 3 % a HK.cash o 1,6 %. Širší index čínských akcií zamířil k nejprudšímu dvoudennímu poklesu od listopadu, zatímco akcie v Indonésii a na Tchaj-wanu rovněž klesly. Japonské akcie vzrostly a futures na americké akcie zůstaly převážně stabilní.
img

EUR/USD. 20. března. Medvědům se opět nepodařilo získat kontrolu nad situací

20.03.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD potřetí odrazil od úrovně 1,0944 a otočil se ve prospěch amerického dolaru a klesl směrem k 200,0% Fibonacciho hladině na úrovni 1,0857. Odraz od této úrovně by opět vyzněl ve prospěch eura a vedl by k opětovnému růstu směrem k úrovni 1,0944. Pevná konsolidace pod úrovní 1,0857 by zvýšila pravděpodobnost pokračujícího poklesu směrem k zóně supportu na úrovni 1,0781–1,0797, což by signalizovalo začátek medvědího trendu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 20. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Poté, co Federální rezervní systém ponechal svou hlavní úrokovou sazbu beze změny a snížil prognózy hospodářského růstu USA, dolar opět v rozumných mezích klesl. Pokles mohl být mnohem výraznější. V posledních týdnech však růstový trend viditelně zpomalil a obchodníci nakupovali z posledních sil.
C:\fakepath\trader-19032025-61-zm.jpg

Fed ponechal úrokové sazby beze změny, očekává letos vyšší inflaci

19.03.2025 Americká centrální banka (Fed) podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu v pásmu 4,25 až 4,50 procenta. Informovala o tom v dnešní tiskové zprávě. Fed zároveň zvýšil svoji prognózu letošní inflace. Spotřebitelské ceny podle centrálních bankéřů vzrostou o 2,7 procenta, ještě v prosinci očekávali celoroční inflaci 2,5 procenta. Bankéři naznačili, že letos dvakrát sníží základní úrokovou sazbu, a to pokaždé o čtvrt procentního bodu, uvedla agentura Reuters.
img

Ekonomický kalendář: všechny oči se upírají k Fedu, uklidní Powell trhy? 📌📄

19.03.2025 Klíčovou událostí tohoto týdne bude bezpochyby dnešní konference Fedu ve 21:00.Investoři doufají v podporu Powella po nedávném výprodeji na trhu.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed pravděpodobně opět ponechá úrokové sazby beze změny

19.03.2025 Americká centrální banka (Fed) dnes zřejmě opět ponechá svou základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 4,25 až 4,50 procenta. Někteří činitelé Fedu podle agentury Reuters varovali před unáhlenými kroky v době nejistoty ohledně dopadů agresivní celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa na hospodářský růst a inflaci.
img

Jak 18. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

18.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí obnovil růst, ale zůstal v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0952. Jak už jsme zmínili, nejedná se o klasický boční kanál, ale za poslední jeden a půl týdne pozorujeme převážně boční pohyb. Klíčovým poznatkem je, že americký dolar odmítá růst a trh není ochoten ho nakupovat. DOlar během pondělní evropské obchodní seance klesal, ačkoli se neobjevily žádné zprávy ani významné události. Na začátku americké seance byla zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách v USA, jejíž hlavní výsledek vyšel o něco hůř, než se očekávalo. Jenže dolar tehdy už klesal. Další oslabování americké měny si lze těžko představit, protože trh se v poslední době chová logičtěji, než když byl dolar téměř denně masivně prodáván. Nová Trumpova cla však mohou vyvolat další vlnu výprodejů americké měny.
img

Přehled páru EUR/USD – 18. března: Přestávka skončila

18.03.2025 Měnový pár EUR/USD obnovil růst. Jelikož bylo v tento den zveřejněno jen velmi málo zpráv a žádná nebyla významná, volatilita zůstala poměrně nízká a bránila euru v prudkých pohybech. Přesněji řečeno, euro se už déle než týden obchoduje v bočním pásmu 1,0800–1,0935, které není klasickým flat patternem, ale spíše vymezenou oblastí, kde se cena delší dobu drží. Pohyb je spíše boční, než že by mířil nahoru, ale rostoucí trend zůstává neporušený.
img

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD dne 17. března: Žádný náznak korekce

17.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek nenavázal na svůj pomalý pohyb směrem dolů ze středy a čtvrtka. V důsledku toho si na korekci budeme muset opět počkat. Podívejme se v rychlosti na současnou technickou situaci týkající se evropské měny.
img

Zlevní Čechům francouzské víno, a ohrozí tak české vinaře? Poté, co v důsledku Trumpova 200procentního cla zaplaví trh EU…

16.03.2025 Americký prezident Donald Trump hrozí zemím Evropské unie zavedením cla ve výši 200 procent na víno, šampaňské a další alkoholické nápoje, které do USA vyvážejí. Trump cla hodlá zavést, pokud EU začne uplatňovat clo na americkou whisky, jak Brusel plánuje. Clo na whisky hodlá EU zavést coby součást odplaty za Trumpova nová cla na ocel a hliník, zavedená tento týden.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza vývoje

14.03.2025 Japonský jen dnes ztrácí půdu pod nohama. Pozitivní zprávy týkající se obchodních jednání mezi USA a Kanadou a zprávy, že demokraté získali dostatek hlasů, aby zabránili shutdownu americké vlády, zlepšují globální rizikový sentiment. Kromě toho podle agentury Bloomberg, která se odvolává na zdroj obeznámený s postojem Bank of Japan, na jen působí také nejistota ohledně možného zvýšení sazeb ze strany BOJ.
img

Donald Trump teprve začíná

14.03.2025 Struktura vlny v grafu 24H pro #SPX se zdá poměrně jasná. Prvním klíčovým poznatkem je globální pětivlnná struktura, která je tak rozsáhlá, že se ani v nejmenším měřítku nevejde do okna terminálu. Jednoduše řečeno, americké akciové indexy rostou už velmi dlouho. Jak ale víme, trendy se střídají. V tuto chvíli se zdá, že vlna 5 v rámci vlny 5 byla dokončena. Index se čtyřikrát neúspěšně pokusil překonat hodnotu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % z vlny 4. Podle mého názoru se pravděpodobně brzy dočkáme korekční vlnové sekvence. Americký akciový trh je přehřátý a čím dál víc analytiků začíná diskutovat o možném vzniku bubliny.
img

Ford pošle miliardovou pomoc na záchranu své německé divize

14.03.2025 Americká automobilka Ford Motors se rozhodla ve velké míře podpořit svou upadající dceřinou společnost Ford-Werke, která se nachází v miliardových dluzích. Finance by měly nejen snížit velkou část dluhu, ale zároveň pomoci oživit německé podnikání. Situace je nepříznivá pro více automobilek, protože Evropa čelí nejen ekonomickým, ale i regulačním a konkurenčním výzvám.
img

Unijní ekonomice by Brusel více než odplatou za Trumpova cla prospěl zastavením Green Dealu

14.03.2025 Evropská unie se za Trumpova cla pomstí, na rozdíl od jiných ekonomik. Svá vlastní "cla", která uvaluje sama na sebe, ale rušit ani v nejmenším nehodlá.
img

Ranní komentář: Rusko nepřistupuje k 30dennímu příměří, výsledky ULTA a Dollar General

14.03.2025 Včerejší obchodování v USA se neslo opět v červených číslech. Pozornost získala další Trumpova cla, ale také výhrady Ruska na 30denní mír. Kromě toho zveřejňovaly výsledky Ulta Beauty a Dollar General. Více informací je již nyní dostupné v dnešním ranním komentáři.
img

Přehled páru EUR/USD na 14. března: Možná už to stačilo?

14.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek konečně začal klesat, což ale ani tentokrát nesouviselo s makroekonomickými faktory nebo fundamentálními událostmi. Nesouviselo to ani s Donaldem Trumpem. Německo ve čtvrtek ráno zveřejnilo zprávu o průmyslové výrobě, která překonala odhady. Toto mělo dát euru legitimní důvod k růstu, alespoň v ranních hodinách. Navíc byla ve středu zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která teoreticky mohla vyvolat pokles dolaru (a tím i růst páru EUR/USD). Euro ale ve středu ani ve čtvrtek nevykázalo růst, což opět dokazuje, že trh ignoruje všechny zprávy, které nesouvisejí s Trumpovými cly. V důsledku toho jsme byli týden a půl svědky silné eurové rally, která teď ale, jak se zdá, není schopna pokračovat. Buď je potřeba korekce, nebo růst skončí.
img

Přehled páru GBP/USD na 13. března: Spojené království nechce pohřbít svou ekonomiku

13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu dál vykazoval známky růstu. Je potřeba říct, že jeho pohyb je dán primárně poklesem amerického dolaru, nikoli růstem hodnoty libry šterlinků, což způsobují cla Donalda Trumpa, jejichž vliv je významný bez ohledu na to, na koho jsou uvalena a jaká odvetná opatření mohou následovat. Dolar ve výsledku vůči euru i libře postupně oslabuje. Například v úterý oslabil po zprávě o vyšších clech pro Kanadu.
img

Na co se zaměřit 13. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

13.03.2025 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a stejně pro obchodníky nejspíš nejsou příliš významné. Trh v uplynulém týdnu a půl do velké míry ignoroval události a zprávy, které naznačují sílu amerického dolaru a ekonomiky a místo toho prudce reagoval na zprávy, které jsou pro americkou měnu nepříznivé, zejména na zprávy o zavedení nových cel Donalda Trumpa. Navíc se na trhu projevuje korekce, která může vést k poklesu páru EUR/USD bez ohledu na makroekonomický kontext. Pár GBP/USD mezitím pokračuje ve stabilním růstu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 13. března: Zaznamenal vůbec někdo zprávu o inflaci?

13.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během středy pohyboval mezi 1,0886 a 1,0935. Jelikož během dne nezazněly žádné novinky ohledně nových cel nebo sankcí ze strany Donalda Trumpa, trh přestal prodávat dolar. To je hlavní faktor, který stojí za současnými pohyby. Jak již bylo zmíněno, makroekonomické údaje mají v tuto chvíli minimální význam.
img

Akciový trh 12. března: S&P 500 a NASDAQ dosáhly dalšího minima

12.03.2025 Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,2 % poté, co na konci předchozího dne ztratily 0,76 %, zatímco futures na Nasdaq 100 posílily o 0,3 % poté, co uzavřely na -0,18 %.
img

Brusel se Trumpovi mstí za cla na ocel a hliník, lidem v EU tudíž může zdražit i whisky, hrací karty či motocykly. Čína, Jižní Korea, Japonsko, Austrálie, Británie a další se na rozdíl od EU pomsty zdržely

12.03.2025 Evropská unie nezahálí a mstí se za včerejší zavedení nových 25procentních amerických cel na surovou ocel a hliník a produkty z nich, dohromady uplatněná na zhruba 150 miliard dolarů ročního dovozu. Světovou obchodní válku tak EU stupňuje, přestože podle Bruselu nakonec poškodí řadového spotřebitele. Zatímco americký prezident Donald Trump cla zavádí, jak říká, aby amerického spotřebitele podpořil, EU cla plánuje zavést i přesto, že je přesvědčena, že cla spotřebitele v EU poškodí. Chce je uplatnit nejen na hliník a ocel, ale třeba také na bourbon a whisky, kosmetiku, elektroniku, sklo, hrací karty, motocykly a další.
img

US500 zpět k výprodeji 📉

11.03.2025 Americké akciové indexy zahájily úterní obchodní seanci poklesem. US500 již klesl o téměř 0,85 % poté, co Bílý dům oznámil změny v obchodní politice s Kanadou. Donald Trump nařídil ministru obchodu zavést dodatečná cla v rozmezí 25 % až 50 % na veškerou ocel a hliník dovážené z Kanady do USA. Tyto změny vstoupí v platnost od zítřka. Dále americký prezident uvedl, že cla na automobily dovážené do USA se výrazně zvýší od 2. dubna, pokud Kanada nesníží jiná cla.
img

Trumpova cla otřásají světem, stejně jako chystané masivní zbrojení Evropy

11.03.2025 Svět se ocitá v obchodní válce, která v éře moderní globalizace nemá obdoby. Vždyť Spojené státy jako největší ekonomika světa nyní aplikují průměrnou celní sazbu, která je nejvyšší od roku 1943. A to je jenom začátek.
img

Denní shrnutí: Wall Street oslabuje, Trumpova cla vyvolávají obavy z recese

10.03.2025 Americké indexy se v pondělí prudce propadly, když S&P 500 klesl o 2,3 %, Nasdaq 100 spadl o 3,4 % a Dow Jones Industrial Average ztratil 1,2 %, protože investoři opouštěli akcie kvůli rostoucím obavám z recese vyvolané nejistotou ohledně obchodních cel.
C:\fakepath\pepa-zeman-10032025.jpg

VIDEO: 🔴 Zkáza světové ekonomiky 😱 | Trhy padají 📉 | Trumpova cla 💣 | Buffett varuje 💥 | Obrat v EU 🚀

10.03.2025 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Josefa Zemana ze společnosti FXstreet.cz.
img

Začátek konce amerických fondů?

10.03.2025 Struktura vln ve 4hodinovém grafu indexu S&P 500 (#SPX) se zdá být do jisté míry nejednoznačná, ale celkově je vzorec poměrně jasný. Při pohledu na 24hodinový graf je hlavním poznatkem přítomnost dlouhodobé pětivlnné struktury, která při minimálním měřítku daleko přesahuje rámec viditelnosti okna terminálu. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy se již delší dobu nacházejí v rostoucím trendu.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 10. března: Britská libra pokračuje v růstu spolu s ostatními měnami

10.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek obnovil svůj růst. Zveřejněné ekonomické údaje ze Spojených států nebyly dostatečně silné, aby podpořily dolar, což přispělo k jeho současným problémům. Zpráva Non-Farm Payrolls naznačila, že mimo zemědělský sektor bylo vytvořeno pouze 151 000 nových pracovních míst, čímž nesplnila očekávaných 160 000 míst. Navíc míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla ze 4,0 % na 4,1 %. Pozitivní zprávou je, že průměrná mzda vzrostla o 4 %. Vzhledem k tomu, že dolar v průběhu týdne klesal, je pravděpodobné, že tyto údaje vyvolají další vlnu oslabování.
img

Výhled akciového trhu na 7. března: S&P 500 a NASDAQ znovu klesají

07.03.2025 Americké akciové indexy včera obnovily pokles a dosáhly nových týdenních minim. Index S&P 500 klesl o 1,78 %, zatímco technologický NASDAQ se propadl o 2,61 %.
img

Denní shrnutí: EURUSD roste o 0,8 % 💡 US100 zpět nad EMA200

04.03.2025 Měnový pár EUR/USD posiluje o 0,8 %, zatímco americký dolar ztrácí více než 0,5 %. Trhy zvyšují sázky na uvolnění politiky Fedu a nyní očekávají více než 50% pravděpodobnost snížení sazeb v květnu. Zlato roste téměř o 0,6 % a vrací se nad 2 900 USD za unci.
img

Trumpova cla mohou způsobit zdražení benzínu v USA

04.03.2025 Prezident Donald Trump oznámil 3. března zavedení cel ve výši 25 % na dovoz z Kanady a Mexika, s výjimkou energetických produktů z Kanady, které budou zatíženy 10% clem. Tato cla, platná od 4. března, vyvolala obavy mezi americkými rafineriemi, které jsou závislé na dovozu ropy z těchto dvou zemí.
img

Svět je v obchodní válce, USA začaly uplatňovat nejvyšší clo od roku 1943, Američané se proto bojí inflace nejvíce za 30 let. Zasaženy jsou Kanada, Mexiko, Čína, brzy má přibýt i EU

04.03.2025 Americký prezident Donald Trump naplňuje svoji hrozbu masivních cel. Na dovoz z Kanady a Mexika zavádí nové clo ve výši 25 procent, s výjimkou dovozu energetických surovin z Kanady (na které uplatní clo desetiprocentní). Na Čínu pak uplatní nově sazbu desetiprocentní, když už však na její dovoz v únoru zavedl nové, rovněž desetiprocentní clo.
img

Graf dne - Ropa (04.03.2025)

04.03.2025 Ceny ropy se propadly na tříměsíční minimum, přičemž cena ropy Brent klesla na 71,26 USD za barel, protože na trhu sílí tlaky z různých stran. Od poloviny ledna tento benchmark ustoupil o více než 10 %, přičemž WTI se obchoduje poblíž 68 dolarů, protože se sbíhá několik klíčových faktorů, které vytvářejí medvědí náladu.
img

Ranní shrnutí (04.03.2025)

04.03.2025 Asijské trhy se v úterý propadly, protože Trumpova cla vstoupila v platnost, přičemž japonský index Nikkei 225 se propadl o 1,9 % a index TOPIX o 1,3 %. Hongkongský Hang Seng klesl o 1,4 %, indonéský JSX ztratil 1,1 % a singapurský STI klesl o 0,4 %. Australský index S&P/ASX 200 ustoupil o 0,9 %, zatímco jihokorejský KOSPI zůstal po návratu z dovolené beze změny. Výprodej odrážel noční propad Wall Street po potvrzení zavedení Trumpových cel.
img

EURUSD prolomil úroveň 1,04 před PCE.

28.02.2025 Index cen osobních výdajů (PCE), preferovaný inflační ukazatel Federálního rezervního systému (Fed), bude dnes hlavním makroekonomickým údajem, na který se trhy zaměří. Hlavní rozdíl mezi CPI a PCE spočívá v tom, že PCE zahrnuje širší spektrum zboží a služeb, včetně nepřímých plateb, jako je zaměstnavatelem hrazená zdravotní péče.
img

Trumpova cla na EU poškodí nejvíce z unijních zemí Českou republiku. Připraví ji až o 200 miliard ročně a mohou ji přivést na pokraj recese, plyne ze studie Oxford Economics

28.02.2025 Americký prezident Donald Trump předevčírem zopakoval svoji hrozbu zavedení cel na dovoz z EU. Evropská unie podle něj vznikla proto, aby Spojené státy odírala, což nechce dále tolerovat. Pokud by u takto nezvykle ostré rétoriky setrval, těžko sázet na to, že na dovoz z EU zavede cla jen mírná a selektivní. Spíše je nutno počítat se cly plošnými. To, že je schopen plošná cla zavádět bez ohlášení, prokázal Trump včera, kdy nečekaně oznámil dodatečné desetiprocentní clo na veškerý dovoz z Číny. Dovoz z Číny tak bude v USA podléhat celkové celní sazbě už 33 procent.
img

Jak 28. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek klesl, ačkoli k tomuto pohybu měl méně důvodů. Trumpova cla proti EU se přímo nedotýkají Spojeného království, které z bloku vystoupilo už před lety. Zprávy o americkém HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby ale dolaru přály. Zejména objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v lednu vzrostly o 3,1 % a překonaly tak prognózovaná 2 %. Třetí odhad růstu HDP zůstal oproti předchozím hodnocením beze změny, což naznačuje silnou výkonnost amerického dolaru.
img

Ranní komentář: Výsledky Nvidie a Trumpova cla na EU

27.02.2025 Společnost Nvidia představila investorům své výsledky, které předčily očekávání trhu. To však nestačilo k posílení sentimentu a akcie v post-tržní seanci mírně poklesly. Ačkoli se včerejší seance uprostřed dne vyvíjela pozitivně, další komentáře Donalda Trumpa ohledně cel vyvolaly smíšené reakce a akciový trh nakonec uzavřel den na téměř nezměněných úrovních. Zprávou včerejšího dne byly komentáře o možných všeobecných 25% clech na Evropskou unii.
img

Bitcoin a Ethereum pod tlakem: Trhy reagují na Trumpova cla a výprodeje investorů

25.02.2025 Kryptotrhy se otřásly po potvrzení nových cel ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Během úterý Bitcoin (BTC) poklesl pod 90 000 USD, zatímco Ethereum (ETH) se propadlo o 10 % na 2 409 USD. Celková likvidace dosáhla 1,34 miliardy dolarů, přičemž více než 362 000 obchodníků čelilo ztrátám.
img

Luxus, e-mobilita a Čína: jak si Mercedes-Benz skutečně stojí?

19.02.2025 Čtvrteční čtvrtletní výsledky společnosti Mercedes-Benz budou klíčové, neboť jako první ze čtyř velkých německých automobilek nabídnou pohled na aktuální stav celého odvětví.
img

Kam se poděli kupci dolaru?

19.02.2025 Kupci dolaru z velké části ignorovali včerejší prohlášení prezidenta Donalda Trumpa o nových obchodních clech. Jenže výrazně chyběli i prodejci rizikových aktiv.
img

Ropa stabilizuje po růstu, zlato posiluje uprostřed nejistoty kolem cel a sazeb

18.02.2025 Ropné trhy si po pondělním růstu udržují stabilitu, když se cena Brentu pohybuje kolem 75 USD za barel a americká WTI se drží nad 71 USD. Nejnovější vývoj naznačuje, že OPEC+ zvažuje odložení plánovaného navýšení produkce, což by mohlo mít dopad na celkovou nabídku na trhu.
img

FAZ: Trumpova cla jsou iracionální, ale měla by motivovat EU k rušení bariér

13.02.2025 S americkým prezidentem Donaldem Trumpem se o obchodu jedná obtížně, protože je jeho ekonomické myšlení v mnoha ohledech iracionální, píše v komentáři německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). To by však podle autora nemělo Evropskou unii odradit, aby v nové situaci viděla příležitost a začala s odbouráváním vlastních celních bariér.
img

Trumpova cla zvyšují cenu zlata a oslabují čínské ocelářské trhy

12.02.2025 Zavedení 25% cel na dovoz oceli a hliníku do USA prezidentem Donaldem Trumpem vyvolalo rekordní růst ceny zlata, protože investoři hledali bezpečné útočiště v obavách z eskalace obchodní války a inflace. Naopak akcie čínských ocelářských firem se dostaly pod tlak, zatímco některé země vyjednávají o možných výjimkách.
img

EUR/JPY: Jaké jsou vyhlídky na další růst?

12.02.2025 Tento týden pár EUR/JPY vykazuje stabilní zotavení z nejnižší úrovně zaznamenané od září 2024. Dnes pár pokračuje v růstovém trendu už třetí seanci v řadě a dosahuje týdenního maxima kolem 159,67. Za tímto býčím impulsem stojí především slabost japonského jenu.
C:\fakepath\Leyen.jpg

Leyenová: EU neponechá nová Trumpova cla bez reakce

11.02.2025 Evropská unie neponechá nejnovější americká cla na dovoz oceli a hliníku do Spojených států bez odpovědi. V dnešním prohlášení to uvedla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Ministři obchodu sedmadvacítky budou o možné reakci EU jednat prostřednictvím mimořádné video konference ve středu, uvedla s odkazem na diplomaty agentura Reuters.
img

Globální obchodní řád nachází normál

11.02.2025 Na pozadí nových obav se diskutují kroky americké administrativy pod vedením D. Trumpa v oblasti obchodních tarifů. Právě zde se píše nová kapitola v geopolitice, která připomíná spíš období protekcionismu, ekonomické nepředvídatelnosti nebo krize v obchodních vztazích. Jak současný vývoj číst a neztratit se v něm?
img

Zlato na cestě k 3 000 dolarů! Trumpova nová cla a prohlášení Fedu by mohly otřást trhy

11.02.2025 Zlato v úterý dosáhlo historického maxima, zatímco dolar se držel na stabilní úrovni a akcie byly pod tlakem. Investorům se tajil dech před vyjádřením předsedy Fedu Jeroma Powella k obchodním clům a inflaci.
img

Vlnová analýza páru BTC/USD na 11. února. Bitcoin uvízl v bočním trhu

11.02.2025 Vlnová struktura páru BTC/USD v grafu 4H vypadá naprosto jasně. Po dlouhé a složité korekční struktuře a-b-c-d-e, která se tvořila od 14. března do 5. srpna, se začala vyvíjet nová impulzní vlna, která už nabyla pětivlnnou podobu. Soudě podle velikosti první vlny by pátá vlna mohla být kratší. Nečekám tedy, že bitcoin v následujících měsících překoná pásmo 110 000 – 115 000 USD.
img

Představitelé amerického Fedu výrazně mění svůj postoj

06.02.2025 Mary Daly, prezidentka sanfranciského Fedu, včera uvedla, že americká ekonomika je v dobré kondici a centrální banka nemusí rychle reagovat na novou politiku administrativy Donalda Trumpa.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 5. února: Euro pokračuje v korekci směrem vzhůru

05.02.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu a navázal tak na trend, který započal v pondělí. Již dříve jsme zaznamenali, že se v denním časovém rámci vyvíjela výrazná korekce, která naznačovala, že by euro mohlo z čistě technických důvodů vzrůst mnohem výše. Určité komplikace přinesly pondělní kroky Donalda Trumpa, které vyvolaly zmatek na devizovém trhu. Navzdory tomu se však denní technický obrázek nezměnil, což naznačuje, že stále můžeme očekávat pohyb vzhůru. Jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bychom měli tento pohyb obchodovat, pokud se jedná pouze o korekci.
img

Čína reaguje na Trumpova cla cílenými opatřeními

04.02.2025 Čína reagovala na nejnovější cla zavedená bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem tím, že se zaměřila na vybrané americké společnosti a zavedla nová cla na konkrétní americké zboží. Cílem tohoto kroku je zřejmě čelit obchodním opatřením Washingtonu a zároveň zabránit výrazné eskalaci mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.
img

Tuzemský průmysl zůstává v útlumu. Jak na Česko dopadnou Trumpova cla?

04.02.2025 Tuzemský průmysl setrvává i na začátku roku 2025 v útlumu. Podle lednových dat PMI došlo k mírnému zlepšení nálady – index vzrostl ze 44,8 na 46,6 bodů, což však nadále signalizuje pokles aktivity, který trvá již od června 2022. Zdaleka největším problémem tuzemského průmyslu zůstává již několik čtvrtletí v řadě slabá zahraniční poptávka. Náročné podmínky ve zpracovatelském sektoru ilustruje pokračující pokles výroby i nových zakázek.
img

Forex: Trumpova cla dostala korunu pod tlak

04.02.2025 Kombinace silného dolaru, návratu averze k riziku na globální trzích a prvního výstřelu v rámci Trumpových obchodních válek poslala korunu do defenzivy. Ztráty jsou nejviditelnější na frontě s dolarem, kde koruna oslabila na 24,50, zatímco vůči euru jen mírně na 25,20.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. února: Polední bouře

04.02.2025 Měnovým párem EUR/USD v pondělí zmítala bouře. Analyzovat makroekonomické zprávy, které byly ten den zveřejněny, nedává moc smysl, protože měly jen malý vliv na pohyb ceny. Hlavním motorem turbulencí na trhu byl opět americký prezident Donald Trump, přičemž situace se začala rozvíjet už v neděli. O víkendu bylo oznámeno, že Trump zavede cla na dovoz zboží z Mexika, Kanady a Číny. Tato zpráva byla široce medializována a v pondělí vyvolala divoké výkyvy a propast na trhu. Do večera se navíc ukázalo, že zavedení cel na zboží z Mexika bylo o měsíc odloženo, a možná se brzy dočkáme podobných oznámení týkajících se Číny a Kanady.
img

Trumpovy obchodní války: Mají vůbec smysl?

03.02.2025 „Měj své přátele blízko a nepřátele ještě blíž.“ Donald Trump si toto přísloví zřejmě vzal k srdci, protože si našel nové nepřátele velmi blízko domova. Otevřeně vyhlašuje obchodní válku Kanadě, Mexiku a Číně a zavádí vysoká cla na všechny produkty, čímž výrazně mění přístup oproti první obchodní válce ze svého prvního funkčního období. Mnohá americká média označují tento nový konflikt za „nejhloupější obchodní válku v historii“, zatímco Trump věří, že je nutná k obnovení postavení Spojených států na mezinárodní scéně. Má tato obchodní válka smysl? Je to součást širší strategie? Kdo a jak moc na agresivní obchodní politice USA prodělá?
img

Forex: Koruně nepomáhají Trumpova cla. Co přinese ČNB a lednová inflace?

03.02.2025 Minulý týden byl napěchovaný zajímavými událostmi, které mohly mít kurzotvorné dopady na tuzemskou měnu. Českou korunu nejprve ve středu večer prověřilo zasedání amerického Fedu, který v souladu s očekáváními přerušil cyklus uvolňování měnové politiky. Zajímavější tak bylo oficiální prohlášení z tohoto jednání, kde došlo k relativně důležitým změnám.
img

Kryptoměnový trh se propadá kvůli obavám z globální obchodní války

03.02.2025 Kryptoměnový trh zaznamenal prudký pokles o víkendu a v pondělí, přičemž hlavní kryptoměny Bitcoin a Ethereum a další větší kryptoměny si prochází ostrými výprodeji. Bitcoin klesl od pátku až o 9,5 % pod 100 000 USD a dosáhl třítýdenního minima 91 441 USD. V současnosti ale část ztrát vymazal a je v poklesu pouze 7,3 %. Ethereum se propadlo až o 26 % ve stejném období na 2 494 USD, což je jeho nejnižší hodnota od začátku září. Nyní se ztráta snížila na 22 %. Současný propad je způsoben širšími makroekonomickými faktory spíše než vnitřními problémy odvětví. V centru pozornosti jsou Trumpova cla a potenciální obchodní války.
img

Jak mohou Trumpova cla ovlivnit trhy s ropou a zemním plynem

03.02.2025 Futures kontrakty na ropu Brent se obchodují směrem nahoru v souvislosti se zprávami o nových clech uvalených Donaldem Trumpem. Vliv těchto rozhodnutí na trh s ropou zůstává ale nejednoznačný.
img

ČSOB Data Watch: Tuzemský průmysl zůstává v útlumu, hrozbou jsou Trumpovy obchodní války

03.02.2025 Tuzemský průmysl setrvává i na začátku roku 2025 v útlumu. Podle lednových dat PMI došlo k mírnému zlepšení nálady – index vzrostl ze 44,8 na 46,6 bodů, což však nadále signalizuje pokles aktivity, který trvá již od června 2022. Zdaleka největším problémem tuzemského průmyslu zůstává již několik čtvrtletí v řadě slabá zahraniční poptávka.
img

Konečný PMI ve výrobě v Německu a eurozóně vyšší, než se očekávalo 📌

03.02.2025 Podle ECB Villeroy „Trumpova cla zvýší ekonomickou nejistotu a to je velmi znepokojivý vývoj“. Také ECB Simkus se vyjádřil, že případná americká cla poškodí evropské ekonomiky a potenciálně zvýší inflaci; očekává, že ECB sníží sazby jednou v březnu a pravděpodobně „ještě několikrát“, v pozdějších měsících.
img

Trump znovu pohrozil cly Evropské unii, euro i koruna oslabují, obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně, o práci 55 000 Čechů a každého Čecha o 23 tisíc Kč ročně

03.02.2025 Americký prezident Donald Trump dnes nad ránem středoevropského času zopakoval svoji páteční hrozbu Evropské unii, cla na unijní dovoz prý „určitě zavede“. Pokud se vezme Evropská unie jako celek, jde o vůbec největšího dovozce do USA, většího, než je Mexiko, Čína či Kanada, na něž zavedl nová cla o víkendu (s platností od zítřka) – vysoká zejména, co se týče Kanady a Mexika. V roce 2023 činil dovoz EU do USA 502 miliard eur, zatímco druhé Mexiko vykázalo dovoz do USA v rozsahu zhruba 440 miliard eur. Je tedy zřejmé, že EU je Trumpovi „trnem v oku“ podobně jako uvedený trojlístek zemí. Takto viděno se vskutku zdá být jen otázkou času, než americký prezident nová cla na EU zavede.
img

Ranní komentář: Trumpova cla a dopad na trhy, pokračuje výsledková sezóna

03.02.2025 Minulý týden byl na trzích především o DeepSeeku a jeho dopadu na AI trade. Nový týden bude o amerických clech, které o víkendu uvalil Donald Trump na Kanadu, Mexiko a Čínu. Dočkáme se ale také zasedání Bank of England, výsledků z amerického trhu práce a taky celé řady dalších korporátních výsledků.
img

Prognóza pro USD/JPY na 3. února 2025

03.02.2025 Trumpova cla na Mexiko a Kanadu měla minimální dopad na japonský jen, který od začátku seance klesl vůči dolaru o pouhých 51 pipů. Oslabení jenu, které je naznačeno růstem páru USD/JPY, je podpořeno také zveřejněním neuspokojivých lednových údajů o PMI ve výrobě: pokles z prosincových 49,6 bodů na 48,7 bodů.
img

Mexiko i Kanada slibují odvetu za Trumpova cla, ten už připravil odvetu zase za navýšená mexická a kanadská cla – hrozí spirálovité stupňování celních sazeb. Přitom již nyní mají USA nejvyšší průměrnou celní sazbu od 2. světové války

02.02.2025 Mexiko i Kanada podniknou odvetu za Trumpova cla, zvýší svá cla na dovoz z USA. V Severní Americe tak hrozí spirálovité zvyšování celních sazeb s dopadem na celý svět.
img

Obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně a o práci 55 000 Čechů, běžnou českou domácnost pak o 91 000 Kč ročně

01.02.2025 Americký prezident Donald Trump včera se vši rozhodností potvrdil, že hodlá zavést nová cla také na dovoz ze zemí Evropské unie. A zřejmě to budou masivní cla. „EU se k nám chová hrozně,“ vysvětlil. Spojené státy podle nej učiní vůči dovozu z EU „něco velmi zásadního“. Česko by Trumpova cla poškodila jako málokterou jinou evropskou zemi. Běžnou českou domácnost by tak připravila o 91 tisíc korun ročně.
img

Číňané udeřili v oblasti umělé inteligence, platforma DeepSeek může otřást plány Trumpa či Zuckerberga i akciemi Nvidie nebo Microsoftu. Hýbe trhy více než Trumpova cla

27.01.2025 Hlavním hybatelem burz dnes nejsou cla amerického prezidenta Donalda Trumpa – a nejen pro to, že ta včera uvalená na Kolumbii pro nepřijímání deportovaných osob zase rychle odvolal poté, co se jihoamerická země podvolila. Trumpovi totiž dnes vyvstává potenciálně mnohem nebezpečnější vyzyvatel. Dosud nepříliš známý čínský startup DeepSeek může zásadně „zamávat“ perspektivou americké technologické dominance, zejména v oblasti umělé inteligence. A tedy i akciemi firem, jako je Nvidia, nebo Trumpovými plány rozvoje umělé inteligence prostřednictvím levné fosilní elektřiny.
img

Americký dolar posiluje, protože na trzích se objevují obavy z cel. EURUSD ztrácí 0,6 % 📉

21.01.2025 Index amerického dolaru (USDIDX) dnes posiluje a pár EUR/USD klesá, protože Donald Trump uvalí 25% cla na Mexiko a Kanadu s platností od 1. února. Včera byly finanční trhy šťastné a americký dolar mírně oslabil kvůli absenci okamžitých širokých cel na všechny obchodní partnery, ale potenciální budoucí kroky zůstávají nejisté, zejména ohledně celní politiky s Čínou a evropskými zeměmi.
img

Prezident Trump hrozí Evropské unii cly, pokud ta nezačne odebírat více amerického plynu a ropy. Trumpova cla přitom mohou běžnou českou domácnost připravit o 91 tisíc korun ročně, spočítali v Dánsku

21.01.2025 Staronový americký prezident Donald Trump nelenil a hned první den v úřadu zopakoval svoji pohrůžku cly na zboží dovážené z Evropské unie. Pokud se chce Evropská unie clům vyhnout, ať nakupuje více amerického zemního plynu a ropy.
img

Trump. 2. série: Intriky, sazby a kryptoměna s jeho vlastním jménem

20.01.2025 Dolar v pondělí nadále vykazoval odolnost, zatímco asijské akciové trhy se projevovaly opatrným optimismem. Investoři napjatě očekávali první kroky Donalda Trumpa v jeho druhém funkčním období a spekulovali, že by Japonsko mohlo tento týden revidovat svou klíčovou sazbu.
img

Nejistota před příchodem Trumpa: Výprodeje dluhopisů a zvýšený potenciál evropských akcií

14.01.2025 Globální trhy se připravují na nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu v USA, což zvýšilo nejistotu a způsobilo výprodeje státních dluhopisů, jejichž výnosy se v některých případech dostaly na nejvyšší úrovně za celá desetiletí. Největší riziko představuje zavedení cel na dovoz do USA, což rozděluje názory ekonomů. Evropské akcie však mají v příštím roce konečně šanci prorazit.
img

EURUSD klesá pod 1,02 📉

13.01.2025 Euro se dnes propadlo pod kritickou úroveň 1,02, když trhy dramaticky přehodnotily očekávání měnové politiky mezi Federálním rezervním systémem a Evropskou centrální bankou. Pokles zesílil poté, co páteční zpráva o silných pracovních místech v USA donutila obchodníky snížit sázky Fedu na snížení sazeb, zatímco ECB zůstává na cestě k několikanásobnému snížení v roce 2025.
img

XAG/USD: Trumpova cla a silný dolar mohou výrazně ovlivnit cenu stříbra v roce 2025

04.12.2024 Volební vítězství Donalda Trumpa znamená komplikaci pro stříbro, protože hrozící cla ohrožují průmyslovou poptávku po něm. Stříbro má však stále několik klíčových faktorů, které by v příštím roce mohly podpořit jeho růst.
img

CNBC: Trumpova cla mohou poškodit kvetoucí autoprůmysl na Slovensku

27.11.2024 Cla, která se chystá zavést nový americký prezident Donald Trump, mohou poškodit kvetoucí automobilový průmysl na Slovensku. Tato středoevropská země přezdívaná evropský Detroit vyrábí více aut na hlavu než kterýkoli jiný stát na světě, a je tak velmi výrazně vystavena Trumpově politice America First (Amerika na prvním místě), píše zpravodajský web CNBC. Slovensko je vedle Švédska třetím největším evropským vývozcem osobních automobilů do Spojených států, jeho vývoz do USA loni dosáhl hodnoty čtyř miliard eur (101 miliard Kč).
img

Ranní komentář: S&P500 na novém maximu, korekce na US automobilkách a Kohl’s -17 %

27.11.2024 Americké indexy včera zakončily seanci na novém historickém maximu, i když se našlo několik výjimek, které byly pod tlakem. Ztrácely hlavně americké automobilky, které by mohly negativně doplatit na Trumpova cla na Kanadu a Mexiku, kde mají velké továrny. Výrazně klesaly také akcie retailera Kohl’s, které se po zveřejnění výsledků propadly o 17 %. Dnes pozor na americké makro v čele s PCE cenovým indexem.
img

Denní shrnutí: Americké trhy se zotavují, ceny ropy rostou, Tesla vede technologické zisky

18.11.2024 Americké akcie se po medvědím týdnu vrátily k růstu. S&P500 přidává 0,43 %, Nasdaq roste o 0,57 %, malokapitulový Russell 2000 obchoduje o 0,31 % výše, zatímco Dow Jones zůstává v červených číslech s poklesem o 0,15 %.
img

Krize na obzoru? Politika a ekonomika dusí Dow, Nasdaq i Teslu

13.11.2024 Klíčové americké akciové indexy v úterý uzavřely na nižší úrovni, když se investoři snažili vybírat zisky po nedávné rally, která začala v souvislosti s prezidentskými volbami. Trhy s napětím očekávají čerstvé údaje o inflaci v USA v tomto týdnu, které by mohly výrazně ovlivnit budoucí vývoj cen.
img

V Česku Trump může připravit o práci 55 tisíc lidí. Jeho vítězství ve volbách ale pomáhá ukrajinským cenným papírům, protože investoři nyní nově sází na rychlý konec tamní války

10.11.2024 Vzhledem k výsledkům amerických voleb jsou krajně zarážející dvě věci. Jak moc tamní tradiční média ohýbala realitu a jak moc malý vliv už mají. Z jednoznačné věci udělala vyrovnané klání; ale fakticky je americká veřejnost z dosud nevídané většiny evidentně už nebrala vážně. To může mít svůj ekonomický dopad, například v propadu inzerce. Poražených v amerických volbách je ale pochopitelně více.
img

Trumpovo vítězství rozvlnilo trhy, ty se ale po volbách stabilizují

07.11.2024 Trumpovo rozhodné vítězství v amerických volbách okamžitě vyvolalo reakce na trhu. Akciové indexy dosáhly historických maxim, dolar posílil a úrokové sazby prudce vzrostly.
img

Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku

06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
img

Trhy mají jasno, vítězí Trump. Česká koruna padá skoro nejvíce na světě, rubl posiluje, bitcoin je na historickém cenovém rekordu

06.11.2024 Česká koruna patří kvůli vyhlídkám na Trumpovo vítězství k propadákům dnešního dne. Společně s mexickým pesem a maďarským forintem oslabuje nejvýrazněji ze všech měn světa. Daří se naopak ruskému rublu, který patří k málu významnějších měn, které posilují.
img

Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč

04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.
img

Trumpova cla by Spojené státy vrátila do 30. let minulého století, střelila by USA do nohy. Nakonec by z nich totiž profitovaly jen tři z 50 států USA: Aljaška, Wyoming a Severní Dakota

04.11.2024 Pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v zítřejších prezidentských volbách v USA sice v posledních dnech poklesla, nicméně stále se pohybuje kolem 50 procent. Jen o něco nižší pravděpodobnost tak má zavedení cel, jaká Spojené státy nepamatují od 40. let minulého století. Trump totiž z dramaticky navýšených cel učinil v rámci předvolební kampaně středobod svých slibů v ekonomické oblasti. Samozřejmě, může jít jen o předvolební rétoriku, nicméně pravděpodobnost toho poměrně nízká. Mnohem spíše by Trump nová cla zaváděl. Argumentuje totiž soustavně, že cla povedou k masivní tvorbě pracovních míst v USA.
img

Trumpova cla připraví běžnou českou rodinu o 91 000 Kč ročně, varuje Konfederace dánského průmyslu. Cla mají Česko spolu s Irskem poškodit vůbec nejvíce v EU

02.11.2024 Cla, jimiž ve své prezidentské kampani hrozí Donald Trump, by způsobila snížení hrubého domácího produktu EU až o 2,5 procenta a pokles unijní zaměstnanosti odpovídající ztrátě 1,7 milionu pracovních míst. Vůbec nejtíživěji mají přitom cla dolehnout na ekonomiky České republiky a Irska. Po přepočtu na obyvatele bude běžná česká rodina na clech tratit přes 90 000 korun ročně. To vše plyne z říjnové studie Konfederace dánského průmyslu.
img

EUR/USD: Okamžik slávy pro euro

01.11.2024 Tento týden zažívá euro svůj "okamžik slávy". Prakticky všechny makroekonomické zprávy zveřejněné tento týden v Evropě vyzněly ve prospěch jednotné evropské měny. Všechny klíčové ukazatele, včetně růstu HDP, údajů o trhu práce a inflace, byly silnější, než se očekávalo, díky čemuž se pár přiblížil k úrovni 1,0900 s nedávným maximem na úrovni 1,0889.
img

Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou

31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
img

Trumpova cla by v Evropě poškodila nejvíce Německo, prohloubí zaostávání EU za USA, varuje Fitch Ratings

27.10.2024 Na ekonomiku EU se dost možná řítí další pohroma. Po covidu a energetické krizi tentokrát spočívá v možném návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Pokud by Trump v úřadu zavedl univerzální cla i na zboží z EU, čímž v kampani hrozí, z evropských ekonomik nejvíce poškodí Německo. Vyplývá to z analýzy, kterou ratingová agentura Fitch Ratings zveřejnila v pátek.
C:\fakepath\trump.jpg

Hrozba Trumpova vítězství Evropě působí ekonomickou noční můru

25.10.2024 Hrozba vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropě způsobuje ekonomickou noční můru. Centrální bankéři se obávají, že pokud se bývalý prezident znovu nastěhuje do Bílého domu, rozpoutá novou obchodní válku, což jim značně ztíží práci, píše agentura Bloomberg.
Související klíčová slova: Světové akcie | Výrobní PMI | Vývoz diamantů | Zpráva o inflaci | Nečekané pohyby | Čína a USA | Organizace Conference Board | Akcie včera | Český průmysl | Mezinárodní měnový fond | Výzkumný institut | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Australská centrální banka | Ekonomické problémy | Jaguar Land Rover | Tempo růstu | Investment Management | Pomoc napadené Ukrajině | Trumpova celní politika | Akcie německé společnosti | Index výdajů na osobní spotřebu | PDD | Forexový broker | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | AI čipy | Bretton Woods | Údaje z USA | Budoucí směr | Take Profit | Daňové reformy | FAZ | Peugeot | EUR | Mexická prezidentka | Zkušenosti | Makroekonomika | Nárůst objemů | Howard Lutnick | Alphabet | Výsledek inflace | Akciové trhy | Ztráty na akciových trzích | Exporty | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | Obchodník | Veřejné finance | Mince | Pád dolaru | Indexy S&P | Republikánský prezident | Odvětví těžby ropy | Rozkolísaný | Trend | Bank of Japan | Institucionální hráči | Finanční injekce | Politické turbulence | Dodavatelé služeb | Zvýšení cel | Long pozice | BTC | Experimentální lék | Státní dluhopis | Americký dolarový index | TRUTH | Trumpova cla na autodíly | Delegace | Statistiky | Hospodářský růst USA | Investiční banky | Ochranné příkazy | YouTube | Další růst | Odvetná cla vůči USA | SP500 | Brad Bechtel | Dovoz ze Švýcarska | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Vzestup inflace | Časovaná bomba | Společnost Tesla | Boční kanál | Aktiva | Vyšší celní sazby | USD/PLN | Ceny aut | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Kryptoměna $TRUMP | Širší index | Pokles hospodářství | Situace na forexovém trhu | Ranní zpráva pro tradery | Nákupní pozice | Sektor informačních technologií | Chování trhu | PLN | Výrazný pohyb | Obchodování CFD | Akcie vzrostly | Evropská komise | Investing | Index strachu | Kolaps | Schodek státního rozpočtu | Závislost na Číně | Čínské značky | Indexy na Wall Street | Zveřejnění výsledků | Edge | Cla na evropské produkty | Federální dluh | Klouzavé průměry | Český rozpočet | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Obchodní systém | Rekordní úroveň | Diverzifikace | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Dovoz aut | Pravděpodobnost | Úsilí | Alexandr Novak | Tuzemská ekonomika | Bitcoinové rezervy | Agentura AFP | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Makroekonomické zprávy | Byznys | Počet pracovních míst | Arizona | Ethereum | Ceny letenek | Americké dluhopisy | Tomáš Prouza | Pokles indexu | Vývoj cen akcií | Výhled akciového trhu | Akcie Tesly | Pokles indexu S&P 500 | Tuzemský průmysl | Nové výjimky | Vývoj ceny akcie General Motors | Britská libra | Reality | Poplatky | Výkyvy | Simon Peters | Celý automobilový sektor | Český vývoz | Administrativa prezidenta | Argos Capital | Dovoz z USA | Asijské akcie | Prezident Spojených států | APP | Financial Times | Zástupce USA | Výrobky z Evropské unie | SRI | Šéfka EK | Hútiové | Přesnost | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Cena akcií Applu | Sebevědomí | PCE inflace v USA | Problémy odvětví | Ameriprise Financial | Scott Bessent | Léto | Statistics | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Tata Motors | Cla na výrobky z Evropské unie | Přísná opatření | Investice do datových center | Poptávky po oceli | Nákladní vozy | Administrativa amerického prezidenta | Dollar Spot Index | Expanze | Americké podniky | Německý DAX | Zdroje Bloombergu | DeFi | Oregon | Zahraniční politika | Současný propad | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Dlouhodobější dopady | Americký lid | Varovný signál | Asijské měny | Oznámení | Burze | Povolenky | Bazický bod | Čínské elektromobily | ISM ve službách | Index spotřebitelské nálady | Světová kryptoměna | Japonské ministerstvo | Propad cen | Snížení produkce | Snižovat riziko | Trhy padají | Bidenova administrativa | Cena zlata | Výprodeje dluhopisů | Makroekonomické statistiky | Deflační tlaky | Brent (OIL) | Směřování měnové politiky | Holubičí tón | Snížení cen | Strach | Burza | Investiční analytik | Atlanta Fed | Clo na dovoz | Celková tržní kapitalizace | Inflační faktory | Josef Zeman | Fox News | Akcie General Motors | Americký akciový index | Směrnice EU | Gibraltar | Pokles dolaru | Nevada | Americké rafinerie | Dovoz do země | Směrnice | Silicon Valley | Velké hospodářské krize | Tempo růstu ekonomiky | Ukrajinský prezident | Cla na EU | WTO | Otřesy | Analýzy | MFS Investment Management | Vývoj inflace v Eurozóně | Průmyslový Dow Jones | Světové obchodní války | Celní válka | Profesionální obchodníci | Výjimky z Trumpových cel | Šéf německé centrální banky | Dolar dnes | Pravděpodobnost hospodářské recese | Dovoz z Číny | Rostoucí struktura | Zbytné spotřební zboží | Data Watch | De-dolarizace | Daňová přiznání | Světový hospodářský růst | Předseda Fedu | Latinskoamerická země | Aktuální zprávy | Výroky prezidenta | Růst společnosti | Clo na dovoz zboží | Commitments of Traders | Výsledkové sezóny | Obrovské investice | Americký prezident | Trump minulý týden | Růst cen | Ferrari | Základní úrokové sazby | CZK | Levná ropa | Trumpova cla a dopad | ALL IN | Čínská aktiva | Dovozní cla | Přijetí | Smartphony | Nizozemsko | New York | Nerostné bohatství | Snížení úrokových sazeb | Odvětví vyspělých technologií | Pandemie COVID-19 | Poptávka po stříbře | Vysoké riziko | Delta Air | Společnost Fedex | Plyn v EU | Proražení | Token | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Thomas Barkin | Hlasování o brexitu | Regionální měny | Zvýšit pravděpodobnost | Burza Bybit | Silné oživení | EIA | Růstový pohyb | Chang-čou | CH50cash | Hrozba globální recese | Sankce Spojených států | Cenový šok | CBS | PHLX | České vlády | Živý komentář | Trumpovy kroky | Trumpová | Závislost | Ceny kryptoměn | Nejchudší země | Nižší ceny | Ropní giganti | Digitální měna | Gap | Hlavní ekonom | Analýza trhu | Atlantic Council | Balíček na pomoc ekonomice | Švýcarská banka UBS | CzechTrade | Dolarový index | Globální výhled | Události tohoto týdne | Česká měna | Prima | Obavy investorů | Vlnová analýza | Dopad na ekonomiku | Cla vůči USA | Předchozí růst | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Vicepremiér | Současná nejistota | Cla na dovoz z EU | Wealth | Firma Apple | Neutrální země | Bitcoinová rezerva | Možnost obchodovat | Rafinerie | Obchodní seance | Nová kryptoměna | Evropská měna | Odolná americká ekonomika | Posilování dolaru | Propad cen ropy | Index volatility VIX | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Hodnota jüanu | Širší index S&P 500 | Šéfka MMF | ČSOB | Startup DeepSeek | První část obchodní dohody | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Příkaz | Napětí ve světovém obchodě | Snížení nákladů | Cenové rozpětí | Analytika | Martin Pánek | Vladimír Holovka | John Williams | Obchodní restrikce | Dopad na měnový trh | Kapitálové toky | Plyn (NATGAS) | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Amerika na prvním místě | Míra úspor | Ubisoft | Klimatická politika | Rubl | Bybit | Trumpovo rozhodnutí | Zrušení cel | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj odhadu růstu | Vyšší poplatky | Průmyslová produkce v únoru | Vývoj odhadu růstu amerického HDP | WSJ | Macron | Světový trh s ropou | J.D. Vance | Dolar slábne | Více obchodů | Irsko | Podnikání | Velké automobilky | Kovy vzácných zemin | Trendový kanál | Nové trhy | Maloobchodní tržby v ČR | Extrémní nárůst | Americký ministr obchodu | Těžby ropy | Finální rozhodnutí | Nerovnováhy | Globální obchod | Výkon | Poradenská společnost | Investice do umělé inteligence | Sankce | Zveřejněná data | Dolary | Yeap Jun Rong | Diamantový průmysl | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Nabídka | Vývoj jádrové inflace v USA | Americko-čínské vztahy | Uptrend | Washington | Motocykly | Aktuální hodnoty měny | Dopolední obchodování | Spotřebitelské inflace | Tamás Varga | Pozastavení emisních povolenek | Výnosy | Výprodeje | Akcie Lululemon | Nové trendy | Bankéři | Inflace | Fiskální politiky | Světové burzy | Kanadská provincie | Inflace v Japonsku | Ministři obchodu | Obchodování s Čínou | Akciový index | Rozhodnutí centrálních bank | Alibaba | CL | Dovoz ropy | Online broker | Bilion | Financial Times (FT) | Whales | El-Erian | Trump trade | Zvolení Trumpa prezidentem | Zboží z Evropské unie | Snižování nákladů | Agentura Kjódó | Ceny pohonných hmot | Americké státní dluhopisy | Největší ekonomiky eurozóny | Indexy aktivity | Pohyb ceny | Mýtus | Silný růstový pohyb | Rostoucí obavy | Russell Price | Capgemini | Obchodní pravidla | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Komoditní výhled | Dnešní makroekonomické ukazatele | Coinglass | Donald Trump | Diamanty | Zprávy o inflaci | Data z trhu | Ranní okénko | Čínský jüan | Předáním moci | Volatilita | Poplatek | Nový trend | Společnosti Blackstone | Maďarsko | Německá automobilka | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Suroviny | Noční můra | TSMC | Živý komentář XTB | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Petr Bartoň | Economist | GLOBSEC | Dění na finančních trzích | Prodej dolaru | Warranty | HDP Číny | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Index ISM ve službách | Státní dluh | Bridgewater Associates | Centrální banky | Potenciál růstu | Barel ropy Brent | Index agentury Bloomberg | Dumping | Peníze | $Trump | Zvýšená volatilita na trzích | Blackwell | Výrobní index | Cla a dopad na trhy | Trpělivost | Brent | Akcie a dluhopisy | Březnová inflace | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Celoroční výhled | Trumpovo oznámení | Obchodní instrument | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Odvetná cla | Sociální sítě | Schodek zahraničního obchodu | Obchodní pásmo | Největší švýcarská banka | Flat | Cla na dovoz z USA | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | Ministr hospodářství | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Trh se stříbrem | Investiční centrum | Extrémní strach | S&P 500 (SPX) | Ukončení obchodní války | Hutnictví | Ratingová agentura | Pohyby cen | NZDUSD | Vyšší výnosy | Špatná zpráva | Posílení eura | Energetické suroviny | Zvýšení sazeb | Amp | Investujeme | Trump včera | Harris | Celní války | MMF Kristalina Georgievová | Průmysl | Transparentní | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Základní sazby | Makroekonom | JM Smucker | Měnový fond | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Důvěryhodnost | Úzkost | Největší pohyby | Největší riziko | Tiskové agentury | Výrazný růst | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Fio | Denní pokles | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Politická nejistota | Saxo | Hedgeové fondy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | Investment management | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Manažeři | Historie | Americký index | AFP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Futures kontrakty | MiFID II | Válka | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | Ministerstvo spravedlnosti | BreakEven | Rozpočtový deficit USA | Offshore jüan | Ziskové marže | Nové signály | Nejnovější údaje | Sentiment na trhu | Prognóza | Dubaj | ING Groep | Letecké palivo | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | LULU | Karoline Leavittová | Balík peněz | Nálada investorů | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Asset management | Raiffeisenbank a.s. | Trh práce | Upgrade | Crypto | Růstový impuls | xStation | Mercedes | Ameriprise | Míra inflace ve Spojených státech | Polovodiče | Graf | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Standard Chartered | Bydlení | American Airlines | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Ministryně spravedlnosti | Ukončení války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Nespravedlivá cla | Americké výrobky | Pochybnosti | Zpráva | Sázky trhu | Světová válka | Věřitelé USA | Země EU | Hyundai | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské recese | Izrael | Cla na autodíly | Objem obchodů | Žádný výnos | Platební systémy | Straits Times | Pohyb kurzu | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Dlouhodobý vývoj | Deglobalizace | Obrat trendu | Hospodářský vzestup | Zvolený americký prezident | Nordea | Technologické akcie | Investopedia | Klíčové události | Web3 | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Volatility | Nike | Exekutivní příkaz | Americká měna | STLAM | Long | Akcie Delta Airlines | Sentiment investorů | Chování | Snižování sazeb | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Indikátor RSI | Energetický trh | Termínové kontrakty | Nepředvídatelnost | Lira | Správci aktiv | Jednání bank | Novozélandský dolar | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | Cla a dopad | Reinvestování | Návrh rozpočtu | AUD | Dřevo | Oblečení | Ostrovy | JOLTS | Inflace v eurozóně | Šéfka ECB | Hang Seng China Enterprises | Tok kapitálu | Snižování úrokových sazeb v USA | Tlak na akcie | HDP Ukrajiny | ULTA | Sazba ČNB | S&P500 | America first | Odborový svaz | Opatření | Meziroční růst | Trumpovi lidé | Globální hrozby | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | The New York Times (NYT) | Zdravotní péče | Oxford Economics | WEN | Agentura Nová Čína | Investujte zodpovědně | Zavedení recipročních cel | Trh s dluhopisy | Covid | Rozptýlení | OIL.WTI | Dnešní aukce | Konsolidace | Trh | Barel ropy | Tezos | Akcie a indexy | Lukáš Kovanda | Digitální aktiva | Utility | Botswana | Futures na Nasdaq 100 | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MSCI | Friedrich Merz | Ropné trhy | Centrální banky USA (Fed) | Šok na trhu | Nové výjimky z Trumpových cel | Riziková averze | Nové restrikce | Vysoká volatilita trhů | Retailoví investoři | Falešné signály | Bridgewater | Open | Napětí na finančních trzích | Neutrality | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Indonéská rupie | Čínská značka | Ekonom společnosti | Alphabet Inc. | Celní politika | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Skončení války | Index | Analytici z Wall Street | Nové clo | Studie | Politika amerického prezidenta | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | Směnný kurz | Výnos státních dluhopisů | Dolar roste | Sociální síť X | Monex | MMF | Obchodní praktiky | Kolaps dolaru | Severní Dakota | Výrobní ceny | Směnný kurz jüanu | Výhled pro GBP/USD | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Objednávky | Rovnováhy | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Posílení | Devalvace | Náhoda | Agentura Reuters | Inflace PCE | Platební neschopnost | Zpřesněný odhad | Bank of Canada | Podmínky na trhu | Ukrajinské dluhopisy | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | Americké akciové burzy | Diamant | Údaje o inflaci | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rekordní ceny | World Liberty | EP | S&P | Společnosti | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Koruna | Rok 2025 | Unie | Vice | Volodymyr Zelenskyj | Inflace ve Spojených státech | Zástupci USA | Investice v USA | Ekonomické ukazatele | RSI (Relative Strength Index) | Historické maximum | Sázky | Čínský prezident | Analýza trhů | Nerovnováha | Akcie ve Spojených státech včera | Akciové indexy | Akcie Amazon | Naše prognóza | Panamský průplav | Momentum | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Zpráva Commitment of Traders | Toyota Motor | Rupie | Zvolení Donalda Trumpa | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Postavení na trhu | Recese v Česku | Aktualizace výhledu | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Samou | Snižování cel | Wall Street Journal | Ocel | Problémy | Začátek výsledkové sezóny | Bloomberg News | Diamond | Podnikatelé | Technická korekce | Číňané | Analytický tým | E-commerce | Delaware | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | Trhy v roce 2025 | AWDC | COT reporty | Reakce trhů | Vzdělávací materiály | Prezident USA | Cboe VIX | Asie | Očekávání analytiků | Zkáza světové ekonomiky | Nová prognóza | Investice do AI | Marathon | Rekordní hodnoty | Patterny | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Ostatní akcie | Negativní dopad | Snižovat daně | Průraz trendové linie | Burzy padají | Index Stoxx 600 | Zařízení | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | G7 | Joachim Nagel | Řízení rizika | Dan Ives | Trumpův projev | Budoucnost | Futures v Evropě | Nečekaná zpráva | Pokračující pokles | Kartel OPEC | Globální dodavatelské řetězce | Nová éra | Index Hang Seng | Vysoká inflace | Situace v USA | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Benchmark S&P 500 | Trumpův tým | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Přesun výroby | Evropský automobilový průmysl | Ingredience | Automobilový sektor | Globální finanční krize | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Hospodářská politika | Tržní sentiment | Česká koruna | Snížení cen ropy | G10 | Vysoká volatilita | Roche | Cíl růstu HDP | Benzín | Republikáni | Asijské indexy | Akcie Lululemon Athletica | Prudký propad | Vojtěch Slovák | Index Nasdaq Composite | Omezení imigrace | Nejprudší pokles | Automobilka Stellantis | Pozornost | Ropa Brent | Server BBC | HDP na obyvatele | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Investiční rozhodování | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Dow Jones Industrial Average | Obchodní schodek | Míra úspor domácností | Forex trader FXstreet.cz | Vývoje umělé inteligence | Cenový rekord | Bohatství | Akcie ve Spojených státech | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Stratégové | Cla na Čínu | Akcie a dolar | Offshore | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | Conference Board | Druhá světová válka | Pandemie covidu | Zboží z Mexika | Bureau of Labor Statistics | Fiskální pomoc | Náklady | Zavádění cel | Americké domácnosti | Proinflační rizika | Hrozba Trumpova vítězství | Index nákupních manažerů | Nižší zisky | Šigeru Išiba | Ředitel společnosti | Fed dnes | Domácnosti | Dovoz zboží | Futures na americké indexy | Jednoduché tipy | Očekávaná data | Patterson | Bitcoin | Hazard | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | ASML Holding | Kanadský dolar | Uvolnění rozpočtových pravidel | Poptávka | Kov | FedWatch společnosti CME | Světové centrální banky | Čínská cla | Řetězec | Řešení války | Balíček recipročních cel | Americké akcie včera | Maloobchodní tržby | Ekonomické vyhlídky | ISM index | Elliott | Vývoj cen ropy | Snižování úrokových sazeb | Invaze | Odpor | Makroekonomická zpráva | Thajsko | NAFTA | Pravidla obchodního systému | Research | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Sdružení výrobců automobilů | Ontario | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Býčí fáze | Marketingová komunikace | Postavení USA | Hang Seng | Tvůrce měnové politiky | Bitwise | Velké továrny | Očekávání trhu | Dceřiné společnosti | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Digitální zlato | Ekonomické vztahy | Platina | Trade Partnership Worldwide | Největší ekonomika | Video | Závazek | Grónsko | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Nárůst výnosů | Oblast kryptoměn | Komentář XTB | Regrese | Uvolnění obchodního napětí | Economist Intelligence Unit | Nákupy centrálních bank | Obrat v EU | MIFID | IT obři | Dluhopisy | Indikátor | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Americké technologické firmy | Akcie Apple | Platformy | ERA | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Holger Schmieding | Aukce | Čínský prezident Si Ťin-pching | Finance | Bývalý prezident | Dovozní clo | Harrisová | Cenový index | Connecticut | Futures na železnou rudu | Deutsche Bank | Stres | Stříbro | Pozornost trhu | Honeywell | ČSOB Data Watch | Obchodníci | Zájem o dolar | Index S&P 500 (SPX) | Finanční instituce | Růstové trendy | Vyšší sazby | Claudia Sheinbaumová | Statistický úřad | Pokles cen | Forrester | Index PMI | Indikátor CCI | Certifikáty | Prudký pokles cen komodit | eToro pro Českou republiku | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | BH Securities | UTC | RBI | Tržní kapitalizace firem | Klouzavý průměr | Významné tržní pohyby | TRUTH social | Ropa | Lineární regrese | Firma | Výrazné pohyby | Budoucnost firmy | Znovusjednocení země | Nejhorší výsledek | Propad trhu | Zasedání Bank of England | Německý kancléř Olaf Scholz | Investiční banka Goldman Sachs | Barclays | Železnice | Cenový index PCE | Trumpovo vítězství | Veřejné zadlužení | Index volatility CBOE (VIX) | Bloomberg Financial LP | Vakcíny proti COVID-19 | Odvetná opatření | JPMorgan Chase | ING Bank | West Texas Intermediate (WTI) | Kryptoměnové trhy | Poptávka po bezpečném přístavu | Zvolení Trumpa | SMA 200 | Trumpova cla a dopad na trhy | Short pozice | Makroekonomická data | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | Austan Goolsbee | UBS | Nastavit stop-loss | Tomáš Cverna | Akcie společnosti ASML | Investiční cíle | Poptávka po zlatě | Vývoj situace | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Japonský index | Futures na Nasdaq | Dividendový výnos | Podnikání na kapitálovém trhu | Potenciál dalšího růstu | USA | Ekonomové | Pengő | Spojené státy | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Pokles trhů | Pandemie | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Výzva | Výrobci automobilů | Index S&P/ASX 200 | | Platforma | Sázka | Samsung | Maxim Manturov | Výkon dolaru | Největší zisky | Volby | Budoucnost kryptoměn | Ekonomický útlum | Zvyšování úrokových sazeb | Fáze obchodní dohody | Pohonné hmoty | Spojené státy americké | Index volatility | Dow Jones | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Záznam z posledního zasedání ČNB | Směr trhu | Výrobní inflace | Oslabení trhu | Klesly akcie | CBP | Boeing | Jak obchodovat | Zákonodárce | Velmi volatilní | Nový týden | Indexy PMI | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zvýšení DPH | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Ekonomické faktory | Index Eurostoxx | Velké trhy | Index PHLX | Ekonomické časy | Christopher Dembik | Úroková sazba | Index amerického dolaru (USDIDX) | Digitální ekonomiky | XAG/USD | BHS Timur Barotov | Kalifornie | Oznámení amerického prezidenta | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Tokelau | Mohamed El-Erian | Slevy | Poptávka po dolaru | TikTok | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Futures na zemní plyn | Elektrovozy | Americké akcie | Facebook | Obchodní dohody | Předchozí seance | Dovoz z EU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Washington Post | Nový americký prezident | Akcie třiceti předních amerických podniků | Trumpova protekcionistická politika | České měny | Jednotlivé akcie | Vliv na ekonomiku | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Volatilní trhy | Automobilová divize | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Výdaje | Německé společnosti | Varování | OSN | Akcie Goldman Sachs | Zisky firem | Intervence | Blackstone | Světové obchodní organizace | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Pád ropy | Spotřebitelská důvěra | Unity | Analýza makroekonomických zpráv | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Jádrová inflace v eurozóně | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | Vabank | Finanční služby | Dovoz a vývoz | Nová cla | Oblast překoupenosti | Joe Biden | Oslabování čínské měny | S&P/ASX 200 | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Institucionální investice | Pokles průmyslu | Faktor Trump | Sovětský svaz | Manufacturing | Odvětví | Investiční doporučení | Prohlášení | Vývoj cen komodit | Měnový výbor | Obavy o globální ekonomický růst | Zlotý | Vzpomínky | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Spojené státy a Čína | Velký balík peněz | Ekonomická situace | Odhad HDP | Slabý jüan | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Ceny akcie | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | KOSPI | Měnové manipulace | Zavedená cla | Inflační očekávání v USA | Americká administrativa | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Povolební rally | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Byznysmeni | Vývoz do Německa | Národní banka | Celní režim | Belgie | Burzovní index | Index Topix | Euro Pacific | Americké statistiky | Dollar General | Šéf Elysejského paláce | Rozhodnutí centrální banky | Činitelé Fedu | Finanční poradenství | Odliv kapitálu | Matematika | Christopher Waller | Ropný šok | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | ADP | AI | Británie | Čínské výrobky | Trader FXstreet.cz | Analytici JPMorgan | Pojišťovnictví | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Starý kontinent | Zmírnění konfliktu | Dovoz do USA | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Fabio Panetta | Volvo | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Prodejní příkazy | Světové trhy | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Bidenova obchodní politika | Lululemon Athletica | Nevyváženost | Automobilka | Eskalace obchodního napětí | Dluhopis | Reálné ekonomiky | Ford Motor | Společnost Nvidia | Le Monde | 200denní klouzavý průměr | Sazby | Solární panely | Protiinflační opatření | Ekonomický řád | Michal Šnobl | Zemědělství | Daň z příjmu | ČSOB Data | PMI ve výrobě | Pohled na trh | Trh s elektromobily | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Švýcarská banka | Nová sazba | Souostroví | Trumpovy plány | Komise v přenesené pravomoci | Rizikové chování | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Index strachu a chamtivosti | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Úřad celní a hraniční ochrany | Cena severomořské ropy Brent | Ochránit kapitál | Amazon | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Překážky | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hynix | Společnost Nike | Čtvrtletní výsledky společnosti | Bezpečného útočiště | Vlnový pattern v grafu | Boj s inflací | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Komentátor | Medvědí divergence | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Farmaceutický sektor | Panika | Bloomberg Dollar Spot Index | Murray | Heritage Foundation | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Cla EU | Celní politiky USA | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Propad trhů | Cena ropy brent | Západní firmy | Dolar včera | Partnerství | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Money management | Problémy v Evropě | Bitcoin (BTC) | Nový celní režim | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Cla na dovoz hliníku | Helen Givenová | Ekonomický propad | Zasedání MMF a SB | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Čistý dluh | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Delta Airlines | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Ackman | Justin Trudeau | Česká vláda | Poradenské společnosti | Vývoj událostí | Hry | Novo Nordisk | Volkswagen AG | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie v USA | Sada dat | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Hongkongský Hang Seng | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Chránit kapitál | Mezinárodní investoři | FTSE | Vývoz zlata | Mar-a-Lago | Náměstek ministra financí | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Oscilátor | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Potřebné peníze | Žlutý kov | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Plánovaná cla | Globální trhy | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | Peter Schiff | Futures na bavlnu | Měnová politika ECB | Oceláři | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Velcí hráči | MIB | Japonský Nikkei | Jensen Huang | Ministr obchodu | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Sedmadvacítka | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Obchodní překážky | Nissan | Silné inflační tlaky | Potravinářský průmysl | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Americký kongres | Lehký kov | Výsledky Nvidie | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Ethereum (ETH) | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Růst Bitcoinů | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Vývoj měnových párů | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Lesy | Globální ekonomický růst | Ceny ropy a zemního plynu | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Obchodní zmocněnec | Akcie Goldman | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Politika Itálie | Investors | Sentiment trhu | Vlnový pattern | PDD Holdings | Deeskalace | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Exekutivní příkazy | Ralph Lauren | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Jihoamerická země | Hospodaření | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Ekonomické výsledky | Druhá světová | FXstreet | Ceny akcie General Motors | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Cla na výrobky | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Aktuálně na trzích | Dlouhodobý pohled | Ratingový výhled | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Právo | Benchmarky | JPY | Axios | Zasedání ČNB | FT | Prohlášení Fedu | Citi | EBIT | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | USDX | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Urals | Arthur Hayes | Trend na trhu | Turecká lira | Ulta Beauty | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | ACT | NYT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Karty | Čína | Capital | Know-how | Inovace | Úrovně supportu | Kia | Ceny | Prognóza vývoje | Turistická sezona | ETH | Tržní pohyby | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | FTSE 100 | Obranný průmysl | COT report | Války | Land Rover | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Centrální banka | BBC | Prezident newyorského Fedu | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Softbank | Kryptoaktiva | Novo | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Algorand | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Warren Patterson | Malajsie | Illinois | SMA | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Divergence | Biliony | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Truth Social | Novartis | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | Celní politiky | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Broadcom | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Forint | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Velké společnosti | Předseda představenstva | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Německé ekonomiky | Frank | Index USD | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Index strachu VIX | Green Deal | CEO | Defi | 256/2004 | US30 | Zdravý rozum | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Nové sankce | ERÚ | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Singapur | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Zvyšování daní | Cena akcií | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Bezpečné přístavy | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Oficiální údaje | Írán | Zasedání MMF | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | ACEA | Káva | Tržní hodnota | Aktuální informace | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Koronavirové pandemie | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | FedEx | PVM | Demokraté | CBO | Fenomenální růst | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Obchodování | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Cenový růst | Prezident | Akciový index S&P 500 | Kyle Rodda | Ropovod | Varovné signály | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Kurz jenu | Stellantis | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Olej | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Wyoming | Zprávy z trhů | Finanční výsledky | Francie | InvestingFox | Předpověď | Všechny indikátory | Zelenskyj | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Buffett varuje | Inflační vývoj | Investování v Číně | List Financial Times | Eurodolar | Kontext | Biden | Růst zlata | Rýže | Finanční krize | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Podpory ekonomiky | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Velmoci | ABN | Marže | Spotová cena | Americké sankce | Směřování | Visa | Velké objemy | Lululemon athletica | Bollinger Bands | Aktivum | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | GMT | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Startup | Finanční systém | Impeachment | Pozitivní výsledek | Dolarová aktiva | Světové války | NATGAS | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Peking | Ruský vicepremiér | New York Times | Ranní komentář | Aliance | HSI | Spready | HDP | Technology | Hlava a ramena | Načasování | Daňové zatížení | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Prezident společnosti | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Etoro | Ropa roste | Nové investice | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Freedom24 | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | Slovensko | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | JPMorgan | EUR/CHF | Zdraví | Přijetí kryptoměn | Realitní sektor | ČTK | Novinky | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Výhled měnové politiky | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Bill Ackman | Volební vítězství | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Obchodní omezení | 1D | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Datové centrum | Technický výhled | Index čínských akcií | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Blahobyt | Akcie | Vztek | Medvědí trend | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Průmyslníci | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Lepší zítřky | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Propad indexu | Napětí na trzích | Krypto analytik | Zrychlení růstu | Asijské seance | Největší světová kryptoměna | Energetická agentura | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Tuzemské hospodářství | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | Index VIX | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Logistika | Hodnota společnosti | Etheru | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Zásoby zemního plynu | Kryštof Míšek | Největší propad | Marlin | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Daně | SOK | DNO | Ministři | Neel Kashkari | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Pozornost investorů | Veřejné služby | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | Úspěchy | PCE inflace | Intermediate | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | BHS | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | NVAX | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Energetické zdroje | Doporučení pro obchodování | Ohodnocení | Odveta | Rally | Investujte | Londýn | Berenberg | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Domácí data | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Fitch Ratings | Hospodářská recese | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Růst ceny zlata | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | Výkon průmyslu | Frakování | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Timur Barotov | Důvěra | Krátkodobé výnosy | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Evropské firmy | Lululemon | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | NBC | Optimismus na trhu | Trh s ropou | Export | Rusko | David Matulay | Iracionální | Další drahé kovy | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Zahájení ruské invaze | Kanadský premiér | České firmy | GBPUSD | Partneři | Geely | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Letectví | Mark Carney | Ceny čínského zboží | Burzy v USA | Johan Sverdrup | Mnozí investoři | Britské měny | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Pro tradery | BitMEX | Výhled úrokových sazeb | Odlesňování | Jižní Korea | Média | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Výhled Číny | Air | Rozšíření | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | CEO společnosti | Administrativa | DOGE | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | CoinGecko | WIG20 | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Obchodní dny | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Aljaška | Možný scénář | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Sázení | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | EOS | 21. století | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Monex USA | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Akcie v Asii | Evropská unie | Dopady na trhy | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Forward PE | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Mluvčí Bílého domu | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Illumina | Pokles libry | Kjódó | Downtrend | CTA | Index S&P 500 | Instrument | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | London School of Economics | Krize | Rostoucí trend | Sinopec | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Řešení problémů | NFP data | Spojené království | Japonský premiér | Jaguar | Mexické peso | Cena | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Prodeje čipů | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Pohyb cen | Antidumpingová cla | Propad akciových trhů | KKR | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Zahraniční společnosti | Wedbush Securities | Snížení sazeb | Prime | CME Group | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Odvody | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Solana | Larry Fink | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Emisní povolenky | DAX | Prezident Světové banky | Uvolněná měnová politika | Rezervy | Podnik | Bali | Objem dovozu | Zavedení cel | Zelené energie | Světová obchodní organizace | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Debata | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Čínský vývoz | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Mercedes-Benz | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Exprezident | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Indikátor MACD | Energetické krize | Japonská společnost | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Intel | Jihokorejský Kospi | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Znovuzvolení Donalda | Zásoby benzinu | Holding | Banky | Česká průmyslová výroba | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Bublina | XPeng | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Australský index | Síť X | Šance | Studie Fed | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Fox | Konfederace | Wedbush | Zisk na akcii | GM | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Datová centra | Analýza | Ministr financí | Umění | Elektroauta | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Tržní kapitalizace společnosti | Čínské akcie | Dukovany | Pozice | Jádrový CPI | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Xiaomi | Spotová cena zlata | OCI | Začínající tradeři | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | Jack Ablin | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Foxconn | Silný výhled | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Obchodní rozpětí | Support | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Americký Senát | Důležité informace | Očekávání v USA | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Mluvčí | Telekomunikace | Energetické trhy | Investiční banka | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Staking | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Návrat inflace | Měnové války | OPEC | Broker | Společnost Saudi Aramco | South China Morning Post | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Trendy na trhu | Alcoa | Investoři | Zákaz vývozu | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Evropský index | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | Růst libry | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Přecenění | Obchodní rizika | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Akcie v Hongkongu | Investiční ředitel | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Čerpací stanice | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Ichimoku | Velké banky | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Hertz | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ocenění akcií | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Energetické akcie | Americká média | Volatilita na trzích | Cestování | Peso | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Zvýšení daní | Legislativa | Kurz jüanu | Japonské vlády | Nové příležitosti | PayPal | Sektor polovodičů | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | HDP v USA | Celkový objem obchodů | Silný dolar | BMW | Ochota riskovat | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | iPhone | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Index bank | Události ve světě | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | Průraz | EDF | EBIT marže | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Bankovnictví | Čeští exportéři | Rakousko | Lamb Weston | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Gasoline | Pokles eura | Významné zprávy | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Dogecoin | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Data z americké ekonomiky | Samsung Electronics | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Čínský statistický úřad | USA Donald Trump | Nová Čína | Stellar | Invest | Rok 2024 | Nejhorší den | Levnější ropa | Další rozvoj | Kanada | Zájem o investice | CBOE (VIX) | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Nejvýraznější pokles | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Tamas Varga | Take-Profit | ING | Libra klesá | Každý trader | Zahraniční investice | Česká republika | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Zajištění bezpečnosti | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Sektor zdravotnictví | CFD na indexy | Hospodářská krize | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Francouzský prezident | Největší ekonomika eurozóny | Body | Navýšení cel | Index výdajů | Korekční fáze | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Spekulace | Navýšení | Evropské automobilky | Týdenní pokles | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Politická opatření | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Hedging | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Politické riziko | Časové rámce | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | IG Metall | Graf měnového páru | Výnosy 10letých dluhopisů | Globální trh | Marathon Petroleum | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Vedlejší účinky | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Vyšší cla | Finančníci | USD/JPY | Sazba Fedu | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Nové údaje | Saudi Aramco | Banka | Tchaj-wan | Země eurozóny | Autoprůmysl | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Podnikatelské klima | Významné události | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | SPX | Capital.com | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | COT | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Trump nebo Harrisová
Trump o Kanadě
Trumponomics
Trumponomika
Trump Organization
Trumpová
Trumpova administrativa
Trumpova agenda
Trumpova celní politika
Trumpova celní válka

Následující klíčová slova

Trumpova cla a dopad
Trumpova cla a dopad na trhy
Trumpova cla na autodíly
Trumpova daňová přiznání
Trumpova digitální měna
Trumpova firma
Trumpova krize
Trumpova kryptoměna
Trumpova manipulace
Trumpova manipulace s trhy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít