Střední Evropa

Skromné zisky v Americe, přestávka v Evropě a korekce na koruně
16.02.2021 Ekonomika eurozóny ve 4Q loňského roku, jak ukázala revize, klesala o trochu méně. Německý index ZEW prokázal značný nárůst optimismu o budoucím růstu a index aktivity průmyslu v newyorské oblasti se zvedl nad očekávání směrem do oblasti naznačující expanzi sektoru.

Evropa opatrná, Americe v úvodu pomůže včerejšek
16.02.2021 Dneškem se po svátku vrátí do hry americké trhy a zdá se, že se na nich aspoň částečně odrazí včerejší pozitivní vývoj v Evropě - futures jsou v plusu. Evropské akcie mezitím začaly další den nevýrazně a konsolidují se při drobných změnách zdejších hlavních indexů.

Britská aktiva využívají náskoku v očkování, ropě svědčí optimismus i počasí
15.02.2021 Růst evropských akcií během pondělí přetrval, zesílil a do čela se dostal Londýn se ziskem 2,4 pct. Úspěchy Británie s očkováním a záměr vlády odstraňovat protiepidemická opatření jen zesílily základy tržního optimismu, tedy důvěru v pokračující oživení. Vzestup britských aktiv dnes podtrhuje i sílící libra, která se na páru s dolarem dostává nad 1,3900.

Reflační téma zůstává, Evropa začíná pozitivně
15.02.2021 Amerika je dnes kvůli svátku zavřená, v Číně se stále slaví nový lunární rok, ale to evropským trhům nijak nebrání vstoupit do nového týdne slušným růstem. Mezi hlavními akciovými indexy zaostává německý DAX (+0,3 pct), ale ostatním se vede o poznání lépe - v čele kráčí Madrid s 1,6procentními zisky.

Akcie v Evropě se před koncem týdne zvedají, dluhopisy naopak pod tlakem
12.02.2021 Hlavní trhy dnes postrádají silné impulsy. Americká vláda dál tlačí na velký fiskální stimul, ale na něm už trhy dost vyrostly a nejde o novinku. Výsledky ING potěšily, ovšem na zbytek sektoru, či dál, se efekt přenesl málo. Naopak za odhady zaostala americká spotřebitelská důvěra, jež se v únoru překvapivě zhoršila.

Koruna nevyužila inflaci, nejistota o epidemii jí může škodit
12.02.2021 Závěr týdne přinese nové firemní výsledky či americkou spotřebitelskou důvěru. Zatímco výsledky mohou mít spíše malý dopad na celkový sentiment, u makrodat to bude vliv zřejmě blízký nule. Pátek je ale také posledním obchodním dnem před prodlouženým víkendem v USA, přičemž čínské trhy zůstávají zavřené kvůli oslavám lunárního nového roku.

Stimul a oživení znovu hlavním tématem. Zisky pro akcie, ztráty pro americké dluhopisy
11.02.2021 Růst akcií na hlavních trzích, ráno poměrně skromný, během dne o něco nabral na síle. V Evropě se nejvíce daří německému DAXu, jenž si připisuje 0,8 pct. V zámoří je v čele Nasdaq s 0,5pct růstem, zatímco ostatní indexy se drží stále relativně při zemi s mírnými zisky. Pražskou burzu stáhly půl procenta do záporu hlavně banky.

Konsolidace po včerejších pohybech, akcie převážně v plusu
11.02.2021 Hlavní finanční trhy se dnes srovnávají, poté co jsme včera odpoledne na řadě z nich viděli náhlé a poměrně značné výkyvy. V případě evropských akcií sledujeme převážný růst, kterým indexy dorovnávají včerejší ztráty. DAX se posouvá výš o 0,4 pct, panevropský Stoxx Europe 600 je výš o 0,3 pct. Také americké futures se obchodují v plusu.

Dluhopisy potěšila inflace, zatímco akcie se sbírají po odpoledním propadu
10.02.2021 Nevýrazný vývoj z dnešního dopoledne se postupně stáčel pozitivním směrem a také Wall Street začínala nahoře. Odpolední obchodování ale nakonec klidné není a akciím se ve výsledku vede hůř.

Akcie zaváhaly, ale nejde o velký stres. Euro sílí
09.02.2021 Jak už to bývá, akcie na hlavních akciových trzích přerušily růst a vybírají si přestávku. Žádný zásadní spouštěč v podobě negativní zprávy za tím nevidíme. Sice přišly některé méně příznivé zprávy kolem vakcín a vyhlídky masivního fiskálního stimulu podporují inflační očekávání, obavy investorů však evidentně nejsou příliš velké a z takového zaváhání se asi trhy snadno oklepou.

Evropské akcie obracejí dolů, dluhopisy nastoupily už s předstihem, euru se daří
09.02.2021 Úterní dopoledne je na hlavních trzích převážně negativní. Zatímco včerejšek zakončily americké akcie růstem a dnes navázala ještě Asie, evropské akciové indexy se nacházejí více či méně v záporu. V případě Londýna je to jen těsně, španělský trh však ztrácí jedno procento. Německý DAX je -0,6 pct.

Zisky akcií, eura i koruny zastíněné bitcoinem
08.02.2021 Dopoledne nepřineslo zásadní zprávy, které by měly hýbat sentimentem na globálních trzích. Největší pozornost na sebe stáhla Tesla svým nákupem bitcoinu, kterým poslala cenu nahoru až o 16 procent. Jinak se dění odvíjí stále především od důvěry v oživení ekonomiky podpořené vakcínou a dalším mohutným fiskálním balíkem v USA.

Optimistický začátek týdne založený na vakcíně a podpoře
08.02.2021 Vstup do dalšího týdne je pro hlavní trhy opět ve znamení optimismu, že proces vakcinace a štědrá fiskální podpora zajistí oživení nejen v letošním, ale i příštím roce. S tím souvisejí i další věci: Janet Yellenová prohlásila, že v případě schválení plného fiskálního balíku v USA čeká návrat plné zaměstnanosti už v příštím roce. Rostoucí optimismus o oživení pak táhne nahoru inflační očekávání. Stranou zájmu zůstávají aktuální makrodata. Zpráva o německé průmyslové výrobě vyznívá možná o chlup lépe, než se čekalo, ale na trhy bude mít okrajový vliv.

Slabý trh práce kazí trhům závěr týdne
05.02.2021 Očkování jede dál a vzbuzuje hlavně v USA a Británii velkou naději do budoucna, ale nová data naznačila, že se americký trh práce s podzimní vlnou pandemie vypořádává hůř, než se čekalo. Namísto silného odrazu vzhůru se v některých oborech teprve v lednu projevily problémy s restrikcemi. To představuje riziko i pro další dynamiku soukromé spotřeby, jež může být pomalejší. Na druhou stranu dál sílí tlak na schválení fiskální pomoci, pro niž nyní demokrati hledají cestu skrze Kongres.

Důvěra v oživení a dobrá data pomáhá trhům dál nahoru
05.02.2021 Pokračující očkování, důvěra v další peníze z rozpočtu i sázky na dobrá makrodata jsou závěrem týdne zdrojem nových zisků na akciových trzích. V případě italského (+1,3 pct) či francouzského (+0,9 pct) trhu jde o zisky slušné, v Německu (+0,15 pct) je to slabší. Pražská burza s růstem o 0,8 pct patří k těm úspěšnějším. Výnosy dluhopisů na hlavních trzích zůstávají v klidu, eurodolar se aspoň zvedá z lokálního minima na 1,1980 a libra proti dolaru posiluje už nad 1,3700.

Pozitivní vývoj ve světě, koruna může těžit z výhledu sazeb
04.02.2021 Hlavní akciové trhy přes den navýšily své zisky, dluhopisy se dostaly znovu pod tlak a dolar postoupil kupředu. Podporou příznivé nálady zůstávají firemní výsledky, ačkoli ne všechny se samozřejmě povedly. Za důležitý zdroj růstu považujeme návrat optimismu kolem vakcíny a oživení hlavně v USA a Británii.

Eurodolar pod 1,20, koruna se připravuje na ČNB
04.02.2021 Čtvrteční dopoledne je na evropských akciových trzích ve znamení lehkého růstu - vyjádřením panevropského Stoxx Europe 600 o 0,2 procenta. Asijským trhům se nedařilo, když zde probleskávají obavy z toho, že Čína možná bude chtít přitvrdit měnové podmínky. Na západ ovšem tyto obavy zatím příliš nepronikají.

Itálie se těší na Draghiho, Alphabet roste po výsledcích, jinak ale akciím dochází dech
03.02.2021 Po několika dnech svižného růstu si akciové trhy přece jen vybírají přestávku. Odpoledne znamená pro evropské indexy vracení úvodních zisků, Londýn či Paříž už jsou v minusu. To ovšem neplatí pro Milán, kterému přináší 1,9 pct k dobru jméno nového premiéra. Měl by se jím stát bývalý šéf ECB Mario Draghi, který dnes potvrdil svůj záměr složit novou vládu.

Stimul, výsledky i utichnutí strachu z retailu pomáhají akciím výš
03.02.2021 Americký Senát těsně souhlasil se začátkem debaty o rozpočtu na rok 2021 včetně výdajů na pomoc ekonomice postižené koronavirem. Tím se otevírá možnost zvolit pro fiskální balík režim, ve kterém stačí pro schválení prostá většina senátorů. Když vezmeme v potaz nutné doplnění výdajových detailů, finální odklepnutí stimulu podpisem prezidenta by mohlo údajně proběhnout v polovině března.

Jízda akcií pokračuje, Fed připustil vliv na vlny nákupů
02.02.2021 Akciová jízda pokračuje a hlavní indexy opět silně rostou. V Evropě s růstem pod procento zaostává FTSE 100, ale na druhé straně CAC 40 je +1,9 pct. V zámoří se investoři opřeli hlavně do tradičních sektorů - energií, bank či průmyslu. Růst je však víceméně plošný a index S&P 500 si připisuje 1,6 pct. Velmi dobře je na tom za dnešek pražská burza se ziskem 1,9 pct.

Akcie drží směr vzhůru, zatímco stříbro rychle splasklo
02.02.2021 Včerejšek znamenal návrat růstu na hlavní akciové trhy a dnešní ráno to jenom potvrzuje, když klíčové indexy v Evropě rychle stoupají, Stoxx Europe 600 je +1,2 pct, nejlepší CAC 40 dokonce +1,8 pct. Investoři se začali houfně vracet do technologií, ale současně se vzhůru rozjel průmysl, cyklická spotřeba i další sektory.

Stříbro koriguje růst, Gamestop klesá, akciovým trhům se však v úvodu týdne daří
01.02.2021 Cena stříbra, na které se obrátila masivní retailová poptávka, je asi o 6 procent v plusu, takže od rána své zisky citelně redukovala. Také Gamestop, na který stále míří velká pozornost, dnes propadl. Cena se snižuje asi o čtvrtinu, poté co se peníze investorů rozmělnily do dalších jmen či zmíněného stříbra, ale také po zprávě o snížení short interestu na titulu. Podle IHS Markit klesly tyto sázky na pokles (skrze krátké pozice i deriváty) na 39 pct z extrémních 114 procent free floatu (na trhu dostupných akcií). To je už na tuto akcii vcelku normální hodnota, takže očekávání dalších masivních nucených nákupů mohou polevit a mezi spekulanty v dlouhých pozicích poroste napětí, zda radši nevybrat tučné zisky mezi prvními.

Nervozita se před víkendem drží, nepomohly ani zprávy o vakcíně
29.01.2021 Po červeném úvodu se akciové trhy snažily během dne ztráty setřásat, ale daří se to jen částečně. V Evropě je DAX dole o procento, ale Londýn či Paříž klesají o 1,3 pct. Dole pak otevřela také Wall Street při poklesu indexu S&P 500 o 0,8 pct.

Trhy se snaží korigovat negativní úvod, pozornost dál míří k retailu
29.01.2021 Po včerejším nádechu byl vstup do dnešního obchodování opět značně negativní. Na asijské trhy působily obavy z vysychání likvidity před přestávkou na oslavu lunárního nového roku. Na západních trzích se pak řeší hlavně možný dopad koordinovaného přelévání retailových peněz.

Po rychlém obratu akcie míří vzhůru a dluhopisy ztrácejí
28.01.2021 Už dopoledne začaly evropské akciové trhy postupně nahrazovat své ztráty a následně se přehouply do zeleného. Wall Street nabrala jasný směr vzhůru hned od začátku. Vývoj je stále nevyrovnaný, když se Londýn nachází stále hodně v záporu a Frankfurt jen lehce v plusu. Paříž nebo Milán však rostou o procento a v zámoří je S&P 500 nahoře o 1,6 pct.

Nervozita pokračuje, nepomohly výsledky ani Fed
28.01.2021 Začátek evropského obchodování je znovu negativní a obavy spojené s koronavirem a vakcínou jsou pouze jedním z nepříznivých vlivů. Včerejší Fed nepřekvapil tím, že nechal nastavení politiky i svůj holubičí postoj beze změny. Na jednu stranu mohlo trhy potěšit, že podpora bude pokračovat i přes očekávané zvedání inflace. Na stranu druhou ovšem nepotěší prohlášení, že oživení po pandemii podle Fedu ztrácí tempo. Informace ze zasedání tedy náladu nezvedly.

Akcie padají, dolar sílí, čeká se na Fed
27.01.2021 Akciové trhy začaly den nevýrazně, ale postupně jasně převládl negativní vývoj. Hlavní indexy se sice z denních minim stihly už zvednout, ale stále zůstávají hluboko v červeném. DAX ztrácí 1,8 procenta, S&P 500 je dole o 1,5 pct a stejné ztráty vidíme také na Nasdaqu, i přes dobré výsledky Microsoftu a důvěře v čísla dalších těžkých vah.

Koruna atakuje 26,00, euro slábne, akciové trhy jsou nerozhodné
27.01.2021 Už včera odpoledne šlo vysledovat zhoršování tržní nálady, která nakonec zmenšila zisky evropských akcií a Wall Street stlačila mírně do červeného. V podobném duchu se obchoduje také dnes, kdy na nerozhodné asijské trhy navazuje rovněž smíšené obchodování v Evropě. DAX dopoledne mírně ztrácí, CAC 40 naopak lehce roste a FTSE 100 vykazuje prakticky nulovou změnu. Futures na Nasdaq jsou v plusu se značnou podporou výsledků Microsoftu, ale efekt se do Evropy skoro nepromítá.

Amerika dnes kulhá za Evropou, výsledky podporou
26.01.2021 Evropské akciové indexy své ranní zisky v některých případech ještě navýšily, takže třeba DAX už je v plusu o 2 procenta. Americké indexy zatím dost zaostávají a balancují jen lehce nad včerejšími hodnotami. Firemní výsledky, které jsou pro trhy dnes podporou, přitom přicházely více z druhé strany Atlantiku. Pražská burza se západních trendů nechytila a klesá o půl procenta.

Akcie se zvedají, koruně pomohl výhled sazeb
26.01.2021 Na trhu jsou dále smíšené zprávy kolem koronaviru či vakcín, přesto se evropské akciové trhy na rozdíl od asijských rychle zvedají po včerejším poklesu. Stoxx Europe 600 přidává necelé procento, zisky DAXu už se blíží 1,5 pct. Dluhopisy se pomalu vzdávají včera dobytých pozic, přičemž americký 10Y výnos stoupá zhruba o jeden bazický bod a německý zatím minimálně. Eurodolar se zvedl z denních minim a usazuje se u 1,2130. Ropa se snaží držet akcií a roste o 0,4 pct.

Akcie odpoledne rychle padají, peníze rotují do dluhopisů
25.01.2021 Dluhopisy na hlavních trzích navyšují během dne své zisky a zvláště odpoledne se těší slušnému zájmu. Výnosy klesají jako obvykle výrazněji na delším konci křivky, přičemž 10Y splatnost v USA i Německu je dole asi o 4 bazické body. Na akciových trzích se sice najdou zelené sektory jako běžná spotřeba či v USA utility, ale celkově vzato je vývoj negativní, a to odpoledne čím dál víc.

Úvod týdne vychází lépe dolaru a dluhopisům než akciím, Prahu však táhne výš Moneta
25.01.2021 Na úvod nového týdne vyšel lednový německý index Ifo sledující podnikatelskou náladu v zemi. Klesl, navíc zaostal za odhady a euro či evropské výnosy se následně posunuly o něco níž. Akcie však prakticky nereagují.

Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem
22.01.2021 Také páteční odpoledne se pro akcie odvíjí v negativním duchu, ale jejich ztráty už aspoň nerostou a v případě hlavních indexů většinou nejsou velké. Klíčové evropské a americké benchmarky se nacházejí asi 0,3 až 0,8 pct v červeném, v Itálii však sledujeme propad o 1,7 procenta.

Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem
22.01.2021 Konec týdne zatím akciím na globálních trzích nesvědčí. Po poklesu asijských trhů zamířily dolů také ty evropské, kde sledujeme v případě hlavních indexů ztráty: DAX -0,7 pct, CAC 40 -0,9 pct, FTSE 100 -0,5 pct. Třeba milánská burza se však propadá o 1,8 procenta. Spolu s tím oživil zájem o státní dluhopisy, přičemž ale pokles výnosů u těch hlavních je zatím mírný. Zlato se obchoduje lehce v červeném.

Evropské trhy si možná od ECB něco slibovaly, americké podporují domácí témata
21.01.2021 Evropským akciím se odpoledne nedaří. Německý DAX odevzdal zisky, francouzský, italský či španělský trh se ponořily až o procento do červeného. Vedle toho registruje menší ztráty Londýn, ovšem zámoří jede opět vzhůru. Zisky sice nejsou velké, ale stačí k navyšování maxim. V čele znovu kráčí Nasdaq (+0,5 pct) za podpory svých největších jmen. Pražská burza dnes propadá o 1,4 pct; všechna hlavní jména klesla, největší zátěží byly banky.

Euro se vrací výš a výnosy stoupají, ECB by však znovu zasahovat neměla
21.01.2021 Převzetí vlády kabinetem Joe Bidena se v zámoří sice neobešlo bez protestů, ale střet v Portlandu nebyl zásadní a neměl šanci investorům nějak zkazit náladu. Ta zůstala příznivá vůči akciím díky výhledu fiskálních výdajů a novým firemním výsledkům. Během dneška se pozornost přesune k datům a ECB, která odpoledne zveřejní výsledek lednového zasedání. Z firemních výsledků stojí za zmínku hlavně Intel, který však reportuje až po americkém závěru.

Růst nabírá na síle, podporou výsledky. V čele kráčí Nasdaq
20.01.2021 Akcie na hlavních světových trzích navyšují své zisky, podpořeny jak novými výsledky, tak výhledem masivního fiskálního stimulu v USA. Stoxx Europe 600 aktuálně přidává 0,7 procenta, zámořský S&P 500 je výš o 1,1 pct a Nasdaq znovu trochu s odstupem roste o 1,4 pct. Svými čísly včera potěšil Netflix, navázalo ASML a po výsledcích roste také Morgan Stanley, jíž stejně jako jiným bankám hodně pomáhaly silné objemy akciových obchodů.

V USA nastupuje vláda slibující masivní výdaje, akciím se ráno daří
20.01.2021 Dnešní oficiální start Bidenovy administrativy i včerejší dlouhé vystoupení Janet Yellenové v Senátu dokázalo investory ještě znovu nadchnout pro masivní fiskální výdaje. Dobré zprávy přinesly i firemní výsledky - včera večer Netflix, dnes ASML - a dohromady se tak investoři znovu přiklánějí k rizikovým aktivům. Akciové indexy v západní Evropě rostou zhruba o půl procenta, dluhopisové výnosy vykazují drobný nárůst. Eurodolaru se zpočátku dařilo stoupat, ale od 1,2160 se odráží o něco níž na 1,2120. Slušně se dnes ráno daří ropě nebo drahým kovům.

Yellenová opatrně o daních a rozhodně proti Číně. Americké akcie po svátku rostou
19.01.2021 Očekávané vystoupení Janet Yellenové v Senátu přináší zajímavé informace, které však zatím vývoj hlavních trhů příliš nemění. Nastupující ministryně financí v zásadě potvrdila tendenci nové demokratické administrativy zvýšit daně a dodala, že chce spolupracovat s dalšími zeměmi, aby se zastavilo kompetitivní snižování daní. To není úplně příznivá zpráva, na druhou stranu ale jde o běh na dlouhou trať - nic, co by bezprostředně mělo trhy zasáhnout.

Janet Yellenová se se představí v nové roli, američtí hráči se vracejí
19.01.2021 Evropské trhy začaly dnešní obchodní den pozitivně naladěny, ale vzápětí nálada vyprchává. Hlavní akciové indexy se nacházejí už zpět u včerejších hodnot. Euro se však drží o trochu výš, když se na páru s dolarem obchoduje na 1,2115. Také dluhopisové výnosy sledujeme mírně nad včerejšími hodnotami. Dál sílí drahé kovy, drobné zisky si připisuje koruna.

Akcie, drahé kovy i výnosy se odpoledne posouvají vzhůru
18.01.2021 Pondělní obchodování přibrzdil americký svátek, kvůli němuž se v podstatě přerušila i výsledková sezóna a chyběly i zásadní západní události. Z východní strany přišla slušná čínská data, ovšem ta se odrazila pouze na lokálních trzích a dál jejich vliv nepokračoval.

Opatrný začátek týdne. Dobrá čínská data i nejistota kolem Covidu
18.01.2021 Týden začíná lehkým ústupem akcií v Evropě, celkově jsou však trhy poměrně klidné a velké změny příliš nevidíme. Eurodolar se obchoduje mírně níž na 1,2065 a evropské dluhopisové výnosy se drží blízko pátečních hodnot. Ani koruna svou pozicí těsně pod 26,20 za euro nijak nevybočuje z pozic minulého týdne.

Závěr týdne přináší akciím ztráty, dolaru se daří
15.01.2021 Nový fiskální balík představený zvoleným prezidentem Bidenem stihly trhy zahrnout do cen už v předstihu, po oznámení se tak ke slovu dostaly spíše obavy z výhledového zvýšení daní nebo vyšších výnosů. Naproti tomu vyvstaly také pochybnosti, zda rozpočtová podpora v této podobě vůbec projde Kongresem.

Bidenův stimul velikostí nepřekvapil, akcie na ústupu
15.01.2021 Neoficiální informace o velikosti fiskálního balíku nového prezidenta Bidena byly zhruba správně, respektive oznámených 1,9 bilionu USD je u horní hranice odhadů. Ani tak ale představení rozpočtových plánů další pozitivní vlnu na akciích nezvedlo, neboť na očekávání takového kroku už trhy letos stihly slušně vyrůst.

Pozitivní den při firemních zprávách a čekání na nový americký stimul
14.01.2021 Čínský zahraniční obchod podle prosincových čísel vypadá slušně. Horší je to s přibývajícími žádostmi o dávky v nezaměstnanosti v USA. Za poslední týden jich bylo skoro milion, zatímco se čekala hodnota 789 tis. Mezitím trhy ovlivňovaly firemní zprávy. Americké aerolinky rostou po výsledcích Delty, přestože vykázala vyšší ztrátu oproti konsensu. Alibabě a Tencentu zase pomohlo, že se dostaly mimo americké zákazy pro investice.

Bidenovy plány důležitější než Trumpův impeachment. Akcie začaly den růstově
14.01.2021 Odcházející americký prezident se bude potýkat se žalobou, zatímco ten nastupující představí plán pro ekonomiku. Spuštění impeachmentu proti Donaldu Trumpovi podle očekávání prošlo Sněmovnou, a to i za přispění některých republikánů. Nebylo jich však moc. Senát, který bude mít v tomto případě rozhodující slovo, se záležitostí bude zabývat zřejmě až poté, co se vedení země změní. To je bezprecedentní a právně dost pochybné, navíc by musela podpora republikánů být opravdu silná, aby bylo dosaženo potřebné kvalifikované většiny. Zůstává tedy u toho, že Trumpovi hrozí především zákaz v budoucnu vykonávat vysoké veřejné funkce a osekání výhod exprezidenta.

Dluhopisům se dnes daří po komentářích, zvedají se také akcie
13.01.2021 Nová data nepřekvapila, Sněmovna reprezentantů se chystá na hlasování o impeachmentu, sentiment vůči riziku se mezitím trochu vylepšuje a na hlavních akciových indexech sledujeme většinou růst. V Evropě je to asi o 0,3 procenta, v USA kráčí v čele Nasdaq s půlprocentním ziskem, zatímco S&P 500 stoupá asi o 0,2 pct. Dílčí podporou jsou firemní zprávy. Pražská burza jako celek za dnešek pouze stagnuje.

Výnosy klesly a akcie jsou nerozhodné před daty a zprávami z Kongresu
13.01.2021 Demokrati v americké Sněmovně reprezentantů prosadili usnesení vybízející viceprezidenta Pence, aby aktivací 25. dodatku k ústavě byl odvolán prezident Trump. Na tuto formální výzvu, jež bude téměř určitě odmítnuta, hned dnes naváže rozhodnutí o spuštění impeachmentu, tedy sesazení prezidenta Kongresem. Už několik republikánů prohlásilo, že se sesazením bude souhlasit. Jak jsme psali už včera, dvoutřetinová většina v Senátu nutná ke schválení je stále vysokou laťkou, ovšem zamezení další Trumpově kandidatuře na veřejný post či osekání jeho exprezidentských výhod je reálné. Bude záležet, nakolik i republikáni budou chtít potlačit Trumpův vliv ve straně, jenž se pro ně stává čím dál větší zátěží.

Akcie přešlapují, výnosy opět rostou. Německu hrozí uzávěra do Velikonoc
12.01.2021 U klíčových akciových indexů dnes nesledujeme zásadní pohyb. Evropské benchmarky se během dne sesunuly mírně do záporu z pozic těsně v plusu. Wall Street naproti tomu obchoduje mírně v zeleném. Pražská burza si připisuje 0,4 pct, ačkoli ji brzdily ČEZ a Erste. Pokračující jízdu CZG dnes překonává Kofola s růstem přes 11 pct.

Bude Trump odvolán? Úterý je pro trhy zatím klidné
12.01.2021 V Asii slušně vyrostly třeba čínské akciové indexy, ale západní Evropa se příliš vzhůru nevydává. Sice převládá zelená barva, ale spíše je to stále balancování kolem včerejších závěrečných úrovní. Ani na dluhopisovém trhu nesledujeme velké změny - výnosy se drží na vyšší hladině z posledních dní. Eurodolar se pak konsoliduje u 1,2160.

Akcie se nezvedly a pod tlak se dostávají evropské dluhopisy
11.01.2021 Hlavní trhy zůstávají i odpoledne v negativním módu. Technologickému sektoru neprospívá dohra davového útoku na Kapitol, tedy zrušení Trumpových účtů na Twitteru a Facebooku nebo jednostranné vypnutí Parleru Amazonem. Nepříznivě může na sentiment působit také snaha demokratů dosáhnout odvolání prezidenta Trumpa ještě před jeho předáním moci. V zásadě by to znamenalo jen drobné urychlení jeho odchodu, ale nepříznivě vnímán je odklon od zaměření na fiskální pomoc a také další rozdmýchání nevraživosti ve vysoce rozdělené společnosti. Dění kolem koronaviru se dostává na vedlejší kolej, ale oporu náladě rozhodně neposkytuje.

Druhý impeachment, nový kmen viru a negativní dopoledne na akciích
11.01.2021 Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne zhruba půlprocentním poklesem, jímž korigují nárůst z předchozích dní. V následujících dnech se sice asi dozvíme, jak moc chtějí američtí demokrati zvýšit rozpočtový stimul po převzetí vlády, ale na tomto tématu už akcie slušně vyrostly.

Konec týdne pozitivní pro evropské akcie, v čele tentokrát Praha
08.01.2021 Závěr týdne přináší stále poměrně slušné zisky evropským akciím, kde sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 0,5 procenta. Na Wall Street roste ještě vyšším tempem Nasdaq , zatímco S&P 500 je nyní jen těsně v plusu. Výrazně se dnes dařilo pražské burze, za jejímž 2,3procentním ziskem stojí nákupní zájem napříč hlavními tituly.

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru
08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.

Akcie míří vzhůru, techy zpět ve formě
07.01.2021 Během dopoledne sice hlavní trhy trochu váhaly, pak se ale optimismus vrátil. Co sledujeme, jsou nákupy akcií hlavně v cyklických sektorech, přičemž si ale velmi dobře vedou také technologie. Nasdaq roste o 2,3 procenta, S&P 500 o 1,5 pct a v Evropě průměrně sledujeme růst kolem 0,7 pct. Pražské burze k solidnímu 1,3procentnímu růstu pomáhaly krom Avastu všechny hlavní tituly.

Další překvapení z americké politiky, trhy však zůstávají odolné
07.01.2021 Prohlášení výsledků voleb Kongresem - běžná formalita, která nečekaně vyvolala násilný střet. Vedle toho Trumpovo zarputilé odmítání porážky ve volbách a snaha na poslední chvíli najít v procesu skulinku, aby mohl zůstat v úřadě. Tisk samozřejmě po takových věcech jde, mohou mít důsledky pro společnost či zahraniční politiku, ale z pohledu finančních trhů jsou to záležitosti se zanedbatelným "materiálním" dopadem.

Zmodrání Senátu táhne výnosy vzhůru a pomáhá dolaru a bankám
06.01.2021 Američtí demokrati jsou velmi blízko ovládnutí Senátu, tím i celého Kongresu, a doplnění své vlády získané v listopadu o legislativní podporu. První z křesel, o která se bojuje v Georgii, už získal demokratický kandidát Warnock, a v boji o druhé je v těsném vedení další demokrat Ossoff.

Demokrati o krok blíž ovládnutí Senátu. Špatná zpráva pro Nasdaq, dluhopisy a dolar
06.01.2021 Pozornost finančních trhů se momentálně soustřeďuje hlavně na výsledky druhého kola senátních voleb v americké Georgii. Reakce ukazuje, že si zřejmě velká část investorů dosud nepřipouštěla, že by mohlo dojít ke změně rozložení sil v Senátu. Volatilita stoupla a americké akciové futures míří dolů. Nejvíce, 2,2 procenta, ztrácí Nasdaq , neboť technologické tituly se asi nejvíce mohou obávat vyšších daní a tvrdší regulace. Pro americké dluhopisy jsou zase nebezpečím rozpočtové plány demokratů - ovládnutí Senátu by otevřelo cestu navýšení fiskálního stimulu.

Ropa roste a vyhlíží dohodu, akcie společný směr nenacházejí
05.01.2021 Dnešek je nakonec velmi úspěšným dnem pro ropu, jejíž cena letí vzhůru o více než 4 procenta. Debata kolem produkce OPEC+ se zvrtla pro cenu tím lepším směrem. Zúčastněné země jsou údajně blízko kompromisu, který zajistí stabilní (tedy nezvýšenou) produkci v únoru. Ruský návrh na vyšší těžbu byl odmítnut a Saúdská Arábie údajně zvažuje dobrovolně omezit svou produkci.

Akcie opatrné kvůli volbám, ropa nervózní z neshody OPEC+
05.01.2021 Evropské akcie dnes ráno ještě navazují na včerejšek, tedy na odpolední zhoršení a pokles Wall Street. Trhy nereagují na konkrétní nové zprávy, spíše předpokládáme krátkodobou korekci předchozího optimismu. Jako důvod se nabízí zejména nejistota před druhým kolem senátních voleb v Georgii, které se koná dnes. Samozřejmě je otázkou, kdy se dozvíme výsledky. Listopadové volby nám ukázaly, že to může trvat pár dní a první odhady nemusejí být přesné. Navíc při těsném výsledku by následoval přepočet, jenž by oficiální verdikt zdržel. Zatímco hráči na finančních trzích by podle nás uvítali zachování statu quo a rádi by toto téma hodili za hlavu, rostoucí předvolební preference demokratických kandidátů zvyšují riziko, že strana ovládne Senát, což by do značné míry přepsalo rozložení sil nastavené listopadovými volbami.

Nálada se odpoledne kazí. Investoři si všímají voleb a nového kmenu viru
04.01.2021 Zatímco ranní vstup hlavních trhů do nového roku byl všeobecně optimistický, odpoledne dobrá nálada ztratila na síle. Vypadá to, že si investoři začali více všímat aktuálních rizik, poté co řada těch starších z loňského roku nakonec pominula. Do popředí se dostává otázka druhého kola amerických senátních voleb, které reálně může znamenat převahu demokratů v Senátu. Podle nás se s takovou možností na trhu příliš nepočítá a byla by přijata negativně.

Novoroční optimismus nejen na akciích
04.01.2021 Vstup do nového roku je pro hlavní trhy velmi pozitivní. Nadšení pramení z toho, že v podstatě začínáme s čistým stolem. Brexitová obchodní dohoda je uzavřená, americký fiskální stimul schválený, proti Covidu se úspěšně očkuje.

Americké akcie podporuje optimismus, dolar dále oslabuje
30.12.2020 Americké akcie rostly, díky optimismu ohledně vakcín, ty evropské jsou naopak spíše v červeném. Dolar pokračuje ve svém poklesu a oslabuje na nejnižší hodnotu za 2,5 roku, eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,228.

Nadšení z amerických stimulů korigují obavy ohledně distribuce vakcín
29.12.2020 Americké akcie se připojily k rally tažené globálním optimismem, že americké vládní stimuly posílí ekonomický růst. Následně ale začaly zisky umazávat z obav ohledně distribuce vakcín. Dolar klesá spolu s dluhopisy. Eurodolar se pohybuje okolo 1,225.

Trump podepsal stimuly a brexitová jednání přinesla dohodu. Americké akcie na nových rekordech
28.12.2020 Americký prezident Donald Trump navzdory počátečním obstrukcím nakonec podepsal balík stimulačních opatření na podporu ekonomice, což podpořilo akcie na domácí půdě i jinde ve světě. Svého požadavku navýšit zamýšlenou výplatu 600 dolarů jako individuální přímou podporu Američanům na 2000 USD se nevzdal a požaduje hlasování v Kongresu. Tento požadavek je ovšem nezávazný a oběma komorami pravděpodobně neprojde.

Úleva nad britskou dohodou a americký stimul pomáhajím akcím nahoru
28.12.2020 Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního týdne roku rostou a americký dolar ustupuje. Roste také ropa, a rovněž zlato má před sebou možná nejlepší závěr za posledních šest týdnů. Americký prezident Donald Trump podepsal stimulační balík na podporu ekonomiky zasažené pandemií, jakkoli dříve jeho podporu odmítal. Díky prezidentovu podpisu mají miliony Američanů, kteří přišli v důsledku koronavirové krize o zaměstnání, znovu nárok na mimořádnou podporu v nezaměstnanosti, který v neděli ztratili. Nehrozí již také stav rozpočtové nouze, jenž mohl od úterý ochromit fungování federálních úřadů.

Americké akcie nechává před svátky Trumpova kritika stimulů v klidu
23.12.2020 Americké akcie před zkráceným čtvrtečním obchodováním a pátečním svátkem dnes většinou rostou, i když prezidentu Donaldu Trumpovi se nelíbí složitě dojednaný nový balík pomoci ekonomice, zasažené pandemií. Na druhé straně Atlantiku pohnula librou i eurem zpráva, že ještě dnes, nebo ve čtvrtek se možná podaří uzavřít dohodu o budoucích vztazích Británie a Evropské unie.

Evropské trhy dnes dohánějí pondělní výplach, Wall Street zvolna přepíná na svátky
22.12.2020 Akciové trhy v Evropě nasadily hned ráno k ziskům, kterými se snaží zmírnit pondělní výrazné propady. Nový druh koronaviru, který se šíří rychleji a byl v úvodu týdne oznámen ve Velké Británii, je sice nadále strašákem, ale již byla dohodnuta opatření, která znovu otevírají britské hranice a pošlou do cíle stovky kamionů na ní a další mezinárodní obchod.

Mutace viru vystrašila trhy. Akcie s ropou se prodávají, dolar a bondy rostou
21.12.2020 Nová mutace koronaviru v Británii a další vlna lockdownů a cestovních omezení otřásla akciemi po celém světě. V americkém indexu S&P 500 ztrátám vévodí energetické tituly, protože obavy o poptávku zamávaly také trhem s ropou. O více než 5 % padají akcie Tesly, která byla dnes do tohoto indexu formálně zařazena.

Nový kmen koronaviru otřásl evropskými burzami. Euro a libra padají
21.12.2020 Evropské burzy dnes masivně padají. Nový kmen koronaviru v Británii vyvolal chaos nejenom v dopravě. Hranice bývalému členu EU zavírají Nizozemsko, Belgie či Francie. Lety z Británie zastavuje také Česká republika. Kromě toho byla prolomena další lhůta v brexitových jednáních. Vyjednávání před koncem přechodného období, kterým je poslední den roku, brzdí spory v otázce rybolovu.

Wall Street si opět sáhla na rekord, optimismus ale s nejistým stimulem vyprchává
18.12.2020 Globální akciové trhy hledají směr. Hlavním indexům na Wall Street se po otevření povedlo vyrůst na nová rekordní maxima. Optimismus ale dlouho nevydržel.

Slabší data tržní náladu nezhoršila. Euro i koruna navyšují zisky
17.12.2020 Také odpoledne zůstávají hlavní finanční trhy většinou pozitivně naladěné, ačkoli se oproti ránu dál neposouvají. Sentiment stále podporují stejná témata, nejvíce pravděpodobně důvěra v dodání fiskálního stimulu v zámoří a potvrzení podpůrné politiky Fedu.

Podpora z Fedu a blížící se stimul táhnou vzhůru akcie i eurodolar
17.12.2020 Závěr z jednání Fedu je zhruba takový, že letošní propad ekonomiky nebude tak výrazný, vyhlídky pro další dva roky se trochu vylepšily a i přitom zesílil závazek měnové podpory. Ačkoli někteří mohli čekat víc, takové vyznění by podle nás mělo trhům určitě vyhovovat. Současné tempo nákupů dluhopisů za 120 mld. USD/měsíc chce americká centrální banka udržet, dokud neuvidí podstatné zlepšení směrem k plné zaměstnanosti a dosažení inflačního cíle. Tedy ještě poměrně dlouho.

Nadšení před Fedem vyprchává
16.12.2020 Dnešek začal pro hlavní trhy velice dobře, když se podporou stala rostoucí důvěra v příznivý výsledek jednání o americkém fiskálním balíku a obchodní dohodě EU s Británií, dále rozjezd očkování v USA a nová data. Indexy nákupních manažerů v eurozóně dopadly lépe, než se čekalo, a naznačily, že ekonomická aktivita koncem roku příliš neklesá.

Převážně pozitivní den díky spekulacím o hlavních tématech
16.12.2020 Zatímco včera ještě některé trhy váhaly, dnes ráno optimismus propuká naplno. Hlavní akciové trhy míří strmě vzhůru, znovu v čele s DAXem (+1,3 pct). Dluhopisové výnosy rostou (německý 10Y o 2 bps) a eurodolar stoupá nad 1,22. Zatímco ropa jen drží pozice, zlato využívá k růstu slabší dolar. Libra se proti dolaru už dostala nad 1,35, dál však nepokračuje.

Převážně pozitivní den díky spekulacím o hlavních tématech
15.12.2020 Růst hlavních akciových trhů dnes není úplně plošný, ale vybrané indexy si vedou slušně. V Evropě je to DAX stoupající skoro o procento, v zámoří o 0,6 pct roste Nasdaq . Naproti tomu pařížská burza jen stagnuje a londýnská míří dolů.

Hlavní trhy vyčkávají. Data nepřekvapila, restrikce přibývají
15.12.2020 Čínská data z maloobchodu a průmyslu nepřekvapila a přesně se trefila do odhadů. Ukázala další zrychlení v obou oblastech a znovu tak potvrdila, že je ekonomika na cestě zpět k předchozímu výkonu. Odpoledne vyjde americká průmyslová výroba, jež by za listopad měla vykázat zpomalení. Zajímavější však bude prosincový průzkum aktivity z New Yorku, jenž minule klesl a tentokrát má podle odhadů pouze držet pozice v oblasti indikující slabou expanzi.

Eurodolar obrátil, libra koriguje zisky, akciím se však dnes daří
14.12.2020 Hlavní trhy zůstávají pozitivně naladěny. Zkraje týdne jim pomohlo pokračující jednání o americkém fiskálním balíku, který by údajně měl být v zájmu snazšího schválení rozdělen na dvě části. Zároveň ani po vypršení dalšího termínu nekončí jednání o obchodní dohodě EU - UK, přičemž k nim dokonce přišly některé nadějné komentáře. A sentimentu pak určitě pomáhá i rozjezd vakcinace proti Covid-19 v USA. Příprava tvrdších protivirových opatření v Londýně není velkou zátěží.

Pozitivní start. Fiskální balík znovu a jinak, o brexitu se jedná dál
14.12.2020 Vstup do dnešního dne byl pro evropské trhy pozitivní, načež po úvodu pohyb ustává a je lehce korigován. Akcie na kontinentě přidávají, měřeno hlavními indexy, zhruba 0,7 procenta, zatímco britský trh se drží jen lehce v plusu. Dluhopisové výnosy mají tendenci mírně růst v případě jádrových trhů. Spolu s akciemi zamířila vzhůru také ropa, zlato se naopak stahuje o půl procenta níž.

Závěr týdne je negativní, na velké prodeje je však brzy
11.12.2020 Od rána se na trzích mnoho nezměnilo na tom, že převládá nervozita z nových komplikací pro americký fiskální balík, zrychlení nákazy především v USA nebo poklesu šancí na dohodu mezi EU a Británií.

Trhy znovu nervózní. Akcie padají, libra má problém s brexitem i virem
11.12.2020 Nic se sice nemění na tom, že trhy hledí vpřed za současnou vlnu koronaviru, ale nová čísla přece jen nejsou příznivá a mohou krátkodobě sentiment zhoršovat. Kromě některých rozvíjejících se zemí sledujeme hlavně Německo a USA, kde v posledních dnech dochází jednoznačně ke zrychlení rozmachu nákazy. V dalších západoevropských zemích se tempo nákazy sice po zpomalení stabilizuje, ale na úrovních, které vládám pravděpodobně nedovolí rychle rušit restriktivní opatření.

ECB toho nedodala málo. Euro posiluje, akcie tolik nadšené nejsou
10.12.2020 Poté, co došlo k faktickému odkladu řešení jak u amerického fiskálního balíku, tak u obchodní smlouvy EU s Británií, se pozornost stočila k výsledkům jednání ECB. Banka dodala očekávané navýšení programu PEPP o půl bilionu a prodloužila ho dokonce o 9 měsíců. K tomu přidala prodloužení TLTRO a ujistila, že bude dluhopisy ve své bilanci rolovat nejméně do konce roku 2023.

Odklad řešení problémů v Evropě i USA. ECB přijde s novou podporou
10.12.2020 V některých důležitých tržních tématech došlo k posunu, ale bohužel pouze časovému. Americká Sněmovna reprezentantů schválila financování vlády na další týden a čas navíc Kongresmani využijí k jednání o komplexnějším výdajovém zákonu zahrnujícím i nový epidemický fiskální balík.

Odpoledne pomáhá k ziskům dolaru, americké akcie zatím beze směru
09.12.2020 Zdroje tržního optimismu z dnešního rána se postupně vyčerpaly, aspoň tedy krátkodobě, dokud nepřijdou nové příspěvky k tématům jako fiskální balík v USA. ECB sice chystá novou podporu, ale podle nás nepůjde za tržní očekávání. A otázka obchodní smlouvy mezi EU a Británií zůstává stále ve vzduchu: Jak dopadla schůzka von der Leyenová - Johnson se dozvíme dnes večer. Příspěvkem k tématu vakcína je zpráva, že americký regulátor nevznesl nové obavy v otázce schvalování přípravku od Pfizer/Biontech. Tentokrát to však nevypadá, že by zpráva zabrala.

Sázky na stimul zdrojem pozitivního vývoje
09.12.2020 Začátek středečního evropského obchodování je pro akcie pozitivní a hlavní indexy míří vzhůru v čele s DAXem, rostoucím o 0,8 procenta. Slušně je na tom také ropa. Dluhopisy ovšem celkem odolávají a jejich výnosy se dopoledne mění nevýrazně. Také eurodolar se tentokrát drží zpět a dál vzhůru se moc neposouvá. Obchoduje se na 1,2127. Cena zlata dnes klesá.

Koruna posiluje, pražská burza překonává západní trhy
08.12.2020 Akciovým trhům se během dne trochu přitížilo, ale dílčí pokles vybraly a nyní znovu sledujeme nerozhodné obchodování a klíčové indexy kolem včerejších hodnot. Dluhopisové výnosy však klesly a zatím se moc nevracejí, takže třeba americký 10Y výnos je 3 bazické body dole. Dolar sbírá menší zisky proti euru (1,2110), ale libra s ním zhruba drží krok. Ropa ani zlato za dnešek nevykazují velké změny.

Trhy přešlapují na místě, čeká se na nové příspěvky k hlavním tématům
08.12.2020 Úterní ráno vyznívá pro hlavní trhy zhruba neutrálně. Máme tu stále řadu témat, která ale působí různě proti sobě a ani jedno, zdá se, není dominantní. Ve výsledku tak akciové indexy i dluhopisy v Evropě vykazují pouze drobné změny, příliš se nehýbe eurodolar a ani na zlatu nesledujeme výraznější změnu oproti včerejšku. Ropa nahrazuje ranní pokles a obchoduje se mírně v zeleném. Britská libra je klidná.

Euro i koruna smazaly úvodní ztráty, akcie jsou na tom lépe než ráno
07.12.2020 Odpolední obchodování na hlavních světových trzích se nese v pozitivnějším duchu než to ranní. Zatímco dluhopisy si své zisky v podstatě nechávají, akciím se daří lépe a eurodolar se zvedl.

Lehká korekce na úvod týdne. Americké sankce a brexit
07.12.2020 Nový týden začíná poklesem evropských akcií, který v případě Paříže dosahuje skoro jednoho procenta. Jiné trhy jsou na tom však o něco lépe, a Londýn dokonce mírně roste s podporou slabší libry. Slušně se daří dluhopisům při poklesu německého 10Y výnosu o 3 bazické body. Zisky si připisuje také dolar na úkor eura, přičemž jejich vzájemný kurz klesá na 1,2090. Ztráty úvodem týdne registruje také ropa.

Radost ze špatných dat? Dluhopisy padají, akciím se daří
04.12.2020 Závěr týdne přináší výraznější prodeje amerických dluhopisů. Růst výnosy vidíme místy i v Evropě, ale dnes jde hodně o americkou záležitost, přičemž zdejší 10Y splatnost je nahoře o 7 bazických bodů. Naopak se slušně daří americkým akciím, které se nacházejí, měřeno indexem S&P 500 o 0,6 pct výš. V Evropě Londýn přidává 0,9 pct, ale na kontinentě je růst stále spíše skromný.

Ropa oceňuje dohodu, libra je lehce nervózní z brexitu
04.12.2020 Na hlavních akciových trzích se toho během dopoledne příliš neděje. Klíčové indexy se hýbou nevýrazně, tedy až na ten londýnský, který s podporou slabší libry stoupá o 0,7 pct. Libru přece jen trochu znervózňuje průběh jednání o pobrexitové obchodní dohodě. Zatímco to v minulých dnech vypadalo dobře, situace se údajně zkomplikovala a někteří lidé kolem vyjednávání mluví o kroku zpět.

Americké i světové akcie znovu na rekordu, Evropy se drží splín. Dolar klesá
03.12.2020 Americké akciové trhy smetly ze stolu ranní splín a pokořily nové historické rekordy, širší S&P 500 již třetím dnem za sebou. Také globální akciový index MSCI je na novém rekordu, v Evropě ale špatná nálada přetrvává. Hlavní evropské akciové indexy jsou pod tíhou energetických titulů a ztráty dosahují u některých indexů i 0,4 %, i když britským akciím se daří.

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí
02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.

Powell je pozitivní na ekonomiku. Dluhopisy se dnes vyprodávají, eurodolar vylétl nad 1,20
01.12.2020 Kromě starších témat, jako jsou vakcíny nebo evropské politické problémy, tu dnes máme hlavně sadu nových dat a komentář šéfa Fedu. Co se týče čísel, příznivé údaje opět přišly z Číny, v hlavních západoevropských zemích šlo už pouze o revize a data ze střední Evropy byla dobrá. Odpoledne trochu za odhady zaostal americký index aktivity ISM, ovšem bez vážných důsledků pro obchodování na finančních trzích.

Powell ocenil vakcínu, indexy aktivity zatím dobré. Akcie míří opět vzhůru
01.12.2020 Také v úterý ráno přišla slušná data z Číny - další z indexů aktivity ukázal její výraznější listopadové zrychlení, než se čekalo. Stejně tak může stále na trhu rezonovat poslední příznivý vývoj v oblasti vakcín, zvláště když ho i předseda Fedu Powell označil za velice pozitivní pro střednědobý výhled. Na opačné straně jako riziko zůstávají neshody v EU ohrožující fiskální balík, případně brexit. V příštích dvou dnech údajně má přijít oznámení, zda EU spouští opatření připravená pro případ, že se dohoda s Británií nepovede.

Úvod týdne jako na houpačce při smíšených zprávách. Eurodolar se od 1,20 odráží dolů
30.11.2020 Zprávy potenciálně zajímavé pro hlavní finanční trhy jsou začátkem týdne smíšené a obchoduje se jako na houpačce. S pozdějším odpolednem začal jasně převládat negativní vývoj, ale nyní se situace opět mění. Mezi novými informacemi těžko hledáme jeden zásadní impuls. Vliv na obchodování bude mít souhra více faktorů společně s výběrem zisků z jinak rekordně dobrého listopadu.

Eurodolar už jen krok od 1,20, akcie si rozmyslely úvodní pokles
30.11.2020 Samotný začátek týdne nebyl pro západní akciové trhy úplně dobrý - Evropa startovala směrem dolů. To se však rychle změnilo a nyní jsou hlavní indexy zpět v blízkosti pátečního závěru. DAX nebo FTSE100 se obchodují mírně v plusu, zatímco CAC40 nebo FTSE MIB lehce v záporu. Dluhopisové výnosy vykazují minimální změny. Eurodolar si však razí cestu k metě 1,20 a už je nedaleko - obchoduje se na 1,1985.

Závěr týdne navazuje na pozitivní vývoj, akcie a euro sílí
27.11.2020 Závěr týdne je na finančních trzích sice pomalejší, ale nakonec aspoň lehce pozitivní. Na akciích či eurodolaru převládl růst, zatímco dluhopisy jsou na tom smíšeně. Ani v průběhu dne se nevynořily nové důležité zprávy či posun v současných zásadních tématech. Po přestávce částečně způsobené svátkem se však ke slovu opět vrací optimismus a nákupy.

Trump naznačuje předání moci, ČNB varuje, trhy však zůstávají většinou v klidu
27.11.2020 Na hlavních trzích bude zřejmě závěrem týdne pokračovat obchodování bez nosného tématu či trendu. Američtí hráči se sice vrátí, ale jen ve zkrácené obchodní seanci. Mezi jejich svátkem a víkendem zřejmě bude aktivita znovu tlumená. Navíc ani dnes nejsou na programu události, které by měly motivovat k větším akcím.

Ropa koriguje zisky, většina hlavních trhů jen přešlapuje na místě
26.11.2020 Hlavní finanční trhy pokračují v konsolidaci během dne, kdy chybějí zásadní zprávy a američtí hráči si vybírají přestávku na Den díkůvzdání. Větší pohyb sledujeme prakticky jen na ropě, která dnes koriguje předchozí zisky poklesem o 1,4 procenta. Jinak zůstávají změny spíše drobné.
Související klíčová slova:
Energetické firmy | Patria Finance | Čínský průmysl | Zbrojovka | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | FDA | Mezinárodní měnový fond | Dopady inflace | Ceny hliníku | Australská centrální banka | Bankéř | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Počet nakažených koronavirem | Stlačení inflace | Asijské obchodování | Investment Management | Finanční tituly | Důvěra v ekonomice | Italský dluh | HSBC | Developeři | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | AMC | Refinitiv | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Výsledek hospodaření | Růst úrokových sazeb ČNB | Daňové reformy | Největší banky | Las Vegas Sands | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | Ceny plynu v Evropě | EUR | Margin call | Vysoké valuace | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Charles Michel | Světové akcie | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Alphabet | Problémy Evropy | Vstupy | Vývoj komodit | Akciové trhy | Index Bloomberg Barclays | Koronavirové krize | Exporty | Zpřísnění sankcí | EPC | Měnový kurz | Amerika dnes | Očekávané výsledky | Posilování domácí měny | Pozitivní vliv | Rolování | Pfizer | Obchodník | Zdražuje zlato | Výsledek zasedání Fedu | Britské maloobchodní tržby | Veřejné finance | Oživení poptávky | Republikánský prezident | Fungování trhů | Pokles sazeb | Cena palivového dříví | Siemens Energy | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Objem peněz | Vývoj eurodolaru | Čínské strany | Státní dluhopis | Šéf NATO | Přerušení dodávek zemního plynu | Kroky Fedu | Statistiky | Zpracování kovů | Agentura S&P | Regulace technologických firem | Další růst | Dow Jones Industrial | MUFG | Vzestup inflace | Kupovat dluhopisy | Bělorusko | Bolševické revoluce | Akcie velkých bank | Aktiva | Letecké společnosti | Utahování měnové politiky | Akcie Biogenu | Citigroup | Bezpečné útočiště | Nálada amerických spotřebitelů | Hlavní centrální banky | Americká inflace | Aktivita firem | Berkshire Hathaway | Měnové zasedání | Hlavní evropské indexy | Americký státní dluh | Inflační hedge | Obchodování na globálních trzích | Dnešní makrodata | Překvapení trhu | Korelace | Chování trhu | Index aktivity | Dopad omikronu | PLN | Evropská komise | Investing | CECEEUR | Závislost | Kolaps | Japonská měna | Lockheed Martin | Sazba hypoték | Citibank | Nikl | Dopad na akcie | Indexy na Wall Street | Špatná nálada | Zveřejnění výsledků | Tvorba pracovních míst | Robert Kaplan | Zasedání ECB | Hlavní index německých akcií DAX | Diverzifikace | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Index PX | Německá průmyslová produkce | Reálná ekonomika | Northern Rock | Pravděpodobnost | Eric Rosengren | P/S | Úsilí | Slabší libra | Cenové stability | Optimismus investorů | Agentura AFP | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Byznys | Arizona | Plán EU | Aktuální problémy | Dění na trzích | Ethereum | Dílčí indexy | Americké dluhopisy | Pokles indexu | Růst sazeb | Akcie Tesly | Dříví | FTSEMIB | Pensylvánie | Negativní vývoj na akciových trzích | Britská libra | Výrazný pohyb | Rostoucí ceny | Reality | Výkyvy | Čtvrtý balík sankcí | Asijské akcie | Depozitní sazba | APP | Financial Times | Uvalení sankcí | Šéfka EK | Investiční stratégové | Oslabování měny | Goldman Sachs | Aktualizovaný výhled | Western Digital | Inspirace | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Akcie Lyft | Jednání OPEC+ | Administrativa amerického prezidenta | Expanze | Německý DAX | Měsíčník finančních trhů | Současný propad | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Snížení emisí | Index německých akcií DAX | Šéf Fedu Powell | Burze | Nová data | Data z Německa | Bazický bod | ISM ve službách | Řecké banky | Zákon o vnitřním trhu | Burza cenných papírů Praha | Zpřesněná data | Mimořádné vládní podpory | Propad cen | Propady na akciích | Snížení produkce | Dnešní statistiky | Finanční centrum | Situace na Ukrajině | Cena zlata | Obálka | Vývoj finančních trhů | Výprodeje dluhopisů | Nová vakcína | Podnikání v ČR | Průzkum PMI | Směřování měnové politiky | Akcie dnes | Strach | Miroslav Plojhar | Nálada na Wall Street | Burza | Fed vs. ECB | Exchange | Covid panika | Finanční trhy dnes | Slabá čísla | Palivové dříví v Česku | BlueBay | Analytik Patrie | Růst zaměstnanosti | Glencore | Výplach na kryptoměnách | Jestřábi z Fedu | Hlavní události | Americký akciový index | Drahé dovozy | Newton Investment Management | Krypto trh | Eurodolar dnes | Rostoucí inflace | Nevada | Přebytek zahraničního obchodu | Negativní výhled | Podpůrné programy | Ukrajinský prezident | Více peněz | Dění kolem brexitu | WTO | Evergrande dnes | Uvolnění rezerv | Platby za plyn | Analýzy | Akcie Alibaba Group | Vývoj vakcín | Zprávy z USA | Nová čísla z Německa | Kurzy koruny | Aktivita ve výrobním sektoru | Pokles ceny ropy | Work & Travel | Karanténní opatření | Americký desetiletý výnos | Výkon domácí ekonomiky | Počet nových žádostí o dávky | Dnes ČNB | Vývoj na akciích | Velké varování | Šéf německé centrální banky | Airbus SE | Dolar dnes | Dnešní německé Ifo | Poptávka po riziku | Efekt na trhy | Raiffeisenbank a.s. | Svátek v USA | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | NIM | Riziko měřené z minulé volatility | Analytik XTB Pavel Peterka | Sazby hypoték | Výsledkové sezóny | Americký prezident | Podpora ekonomice | Růst cen | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | CZK | COMP | AGROP NOVA | Sentiment na trzích | Zvýšení základní úrokové sazby | Zastavení produkce | Přijetí | Ekonomické zotavení | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Kurz PLN | Pokles aktivity v průmyslu | Krátkodobé dluhopisy | Dnešní PMI | Britské dluhopisy | Brexit | Vysoké riziko | BHP | Proražení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dodávky ruského plynu | Opatrnost před daty | Čínská makrodata | Tálibán | Čínský trh | Regionální měny | Silné oživení | EIA | Inflace | Zlepšení sentimentu na trzích | UPS | Nadějné zprávy | Nord Stream | Sympozium | Důležité zprávy | Ratingová agentura S&P | Série poklesů | Hlavní ekonom | Italské dluhopisy | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Fibo retracement | Zájem o dluhopisy | Dolarový index | Události tohoto týdne | Česká měna | Prima | Problémy v Číně | Obavy investorů | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Americké výnosy | Diskont | Vicepremiér | Bidenovy plány | Představitelé ECB | Proti tržnímu sentimentu | Strop pro elektřinu | Čínské akcie dnes | Obchodní seance | Fúze AT&T | Michal Stupavský | Evropská měna | Výrazný růst | Posilování dolaru | Treasury v České spořitelně | Dluhopisový fond | Pověst | Tržby v eurozóně | ČSOB | Zápis z Fedu | Akcie opatrně | Výsledky firem | Robert Lighthizer | Techy | ČSÚ | Oslabování eura | Fondy a ETF | Návrat do práce | Akcie Cineworld | Dění kolem Ukrajiny | Kauza Archegos | Vyšší inflace v Německu | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Ceny aktiv | Zápis Fedu | Sázka na růst | BP | Velké problémy | Akciové indexy na Wall Street | Relief rally | Analytika | Guvernér Fedu | Útlum ekonomiky | Rozhodnutí ECB o sazbách | VIG | Stávka | Důsledky koronaviru | Obchodní dohoda s Čínou | Neomezené QE | Výhled | Omezení kvůli koronaviru | Pozitivní sentiment trhů | Velká akvizice | Dolar zpevňuje | Oživit ekonomiku | Výroba v eurozóně | Vláda v Berlíně | Obchodní deficit USA | Rubl | Forward guidance | Vakcinace | Jednání ČNB | Zvyšování sazeb | Data PMI | Omezení dividend | Zajišťování | Růst německé ekonomiky | Průmyslová produkce v únoru | Dobré výsledky | Akciové deriváty | Macron | Index MSCI Europe | Randal Quarles | Moderna | Inflační swapy | Plynová krize v Evropě | Růst cen plynu v Evropě | Dolar slábne | Balík stimulačních opatření | Britské akcie | Irsko | Podnikání | Graf vývoje | Nárůst cen ropy | Efekt sankcí | Pandemie koronaviru | Evropské aerolinky | Dnešek na trzích | Fiskální strana | EURCZK | Extrémní nárůst | Celková inflace | Coca-Cola | Risk-off | Evropský blue chip | Maloobchod | Odkup akcií | Sankce | Pár euro-dolar | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | XTB Pavel Peterka | Dolary | Prohlášení politiků | Globální ekonomiky | Analytici Patria | Nabídka | Výroba v Británii | Americké energetické firmy | Washington | Zisky pro akcie | Zisky české měny | Ministerstvo práce | Členské státy EU | Jestřábí Fed | Zasedání FOMC | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Reálné výnosy | Vývoj vakcíny | Viceguvernér ČNB | Spotřebitelské inflace | Výnosy | Pokerová partie | Bankéři | Fiskální politiky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | LVMH | Oldřich Dědek | Tržní optimismus | CDS v regionu | Bidenův plán | Akciový index | Alibaba | Zápis z jednání ČNB | Bilion | Financial Times (FT) | Cyklus zvyšování sazeb | Ruská ekonomika | Ceny pohonných hmot | Italská premiérka | Indexy aktivity | Retailový obchodník | Krátkodobé dno | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Reakce eura | Odhodlání | Akcie Salesforce.com | Donald Trump | PLN/EUR | Předáním moci | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Zprávy z finančních trhů | Poplatek | Nový trend | Maďarsko | Podstupování rizika | Německá automobilka | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Rakouská vláda | Vakcína proti koronaviru | EVN | TSMC | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Cena železné rudy | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Vývoj na dluhopisovém trhu | CISCO | Evropský blue chip index | HDP Číny | Investiční firmy | Index ISM ve službách | Státní dluh | Index podnikatelské aktivity | Airbus | Centrální banky | P/E | Akcie a euro | Rekordní minimum | Peníze | České výnosy | Forecasty | Účinnost vakcíny | Pozitivní očekávání | Stratég finančních trhů | Brent | Akcie a dluhopisy | HUF | Epidemická situace | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Společnost Avast | Moody's Analytics | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Státy eurozóny | Sociální sítě | Expert | Roční zhodnocení | Bed Bath & Beyond | Zápis ze zasedání Fedu | Vypnutí plynu | Vstupu do EU | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Výplatní poměr | Plaza Accord | Inflační riziko | Nomura | Denní minima | Ratingová agentura | Pohyby cen | Vyšší výnosy | Stock Spirits | První odhad HDP | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Euro-koruna | Prodeje akcií | IPO Ant Group | Výrobní podniky | Průmysl | Americké ministerstvo práce | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Základní sazby | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | List The Wall Street Journal | Sentiment ve světě | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Fio | Denní pokles | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Statistiky z Číny | Zasedání Evropské centrální banky | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Janet Yellenová | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Akcie v Americe | PMI pro sektor | Pomalé oživení | Vysoká cla | Historie | Realitní firmy | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Euro roste | Diamondback Energy | Analytici Patria Finance | Bankovní akcie | Itálie | Nasdaq akcie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Výsledky průzkumu | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Opatření centrálních bank | Válka | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Největší pády | Uvolnění měnové politiky | Libye | Tencent Holdings | Ziskové marže | Nový rekord | Nové signály | Dnešní zprávy | Jednání FOMC | Nálada v Evropě | Rostoucí šance | Sentiment na trhu | Zvýšená nervozita | Uzdravování | Prognóza | Výnosová křivka | Negativní hospodářské dopady | Spekulace na růst sazeb | Pozitivní nálada | Výrazný propad | Investovaný kapitál | Denys Šmyhal | Nálada investorů | Asset management | Signály Fedu | Trh práce | Změny cen | První obchodní den | Swiss | Crypto | Dnešní seance | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Očkování proti covidu-19 | Data z USA | Aktuální kurzy měn | Graf | Kongres | CBOE | Akcie ve světě | Akvizice | Bydlení | American Airlines | Spotřebitel | Tomáš Kálal | Pochybnosti | Zpráva | Hedging strategie | Zprávy o vakcínách | Ceny energií v Evropě | Soukromí zaměstnavatelé | Země EU | Micron | Španělský IBEX | Hospodářské recese | Izrael | Kapitálové trhy | Řešení Brexitu | Dobrý výsledek | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Pohyb kurzu | Spolupráce | Madrid | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dopad pandemie | IHS Markit | Rolls-Royce | Technologické akcie | Rozmach nákazy | ABN AMRO Bank | Průzkum Reuters | Newton | Volatility | Nike | Odhad letošního růstu ekonomiky | Uklidnění v Číně | Kurz euro-koruna | Ceny výrobců | Dollar Tree | Sentiment investorů | Výplach akcií | Nejvyšší soud | Chování | Snižování sazeb | Silné cenové tlaky | Virgin Galactic | Zpomalení ekonomiky | Pozitivní zpráva | Evropská inflace | Evergrande | Bankovní aféra | Lira | Koruna posílila | Moody's | Růst dluhopisových výnosů | Revize amerického HDP | Americká spotřebitelská důvěra | Zasedání centrálních bank | Strach z druhé vlny | AUD | Dřevo | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Hrozící lockdowny | Šéfka ECB | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Chuck Schumer | Caterpillar | Tlak na akcie | Oslabování koruny | Transakce s kryptoměnami | Zelená čísla | Opatření proti koronaviru | S&P500 | Koruna sílí | FTSEurofirst 300 | Energetická krize v Evropě | Opatření | Meziroční růst | Cvičení | Korporátní daň | Treasuries | Tapering | Propad na Wall Street | Zdravotní péče | Trh s dluhopisy | Covid | Tlumení QE | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Drahé energie | Baidu | Klesá dolar | Měny v regionu | Konsolidace | Trh | Barel ropy | Listopadová inflace | Deficit zahraničního obchodu | Deficit rozpočtu | SAE | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | Výhled snižování sazeb | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Makroekonomické události | Zkušenost | Zasedání britské centrální banky | Delisting | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Brexit bez dohody | Globální akciové valuace | Energetické problémy | Účinné vakcíny | Nové restrikce | Slabé měny | Britské státní dluhopisy | Coinbase | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Chladné počasí | Akcie Mastercard | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Square | Nálada na akciových trzích | European Energy Exchange (EEX) | Více akcií | Měnová stimulace | Index | Prezidentská debata | Studie | Futures | Reálné úrokové sazby | Akcie farmaceutických firem | Měď | Akciová rally | Vládní podpory | CAD/USD | Dolar roste | Tvrdý lockdown | Elektřina | MMF | Reckitt Benckiser | Drahé komodity | Pozice tradera | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Objednávky | Platina | Empire State Index | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Balík pomoci ekonomice | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Index asijsko-pacifických akcií | Jiří Rusnok | Posílení | Realitní společnost | Neomezené množství | Vliv na obchodování | Agentura Reuters | Zpřesněný odhad | Zprávy z Ruska | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Americké akciové burzy | Měnová politika v USA | Údaje o inflaci | Akcie amerických bank | Blue chip | Index STOXX Europe | Mandát ECB | Česká zbrojovka | Německé volby | S&P | Regulátoři | Společnosti | Zámořské indexy | Market rally | Akciové trhy v Evropě | Koruna | Data z trhu práce USA | Futures na Wall Street | Unie | Vice | Zaměření investorů | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Ekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Investiční portfolia | Sázky | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | Zákaz výplaty dividend | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Shell | Komoditní index | Americké měny | Zájem o stříbro | Tržní podmínky | Desetileté výnosy | Britský premiér | Makroekonomické reporty | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Americké státní dluhopisy | Obchodování na Wall Street | Zesílení inflačních tlaků | Wall Street Journal | Ocel | Problémy | Začátek výsledkové sezóny | Mary Dalyová | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Měsíční data | Experimentální vakcíny | IRS | Záznam z jednání ČNB | Španělský IBEX 35 | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | Firemní daně | Týdenní výhled | Asie | Ropný kartel | Vedoucí představitelé | Nová prognóza | EUR/MWh | Rekordní hodnoty | Důvěra spotřebitelů | Migrace | Deficit | Negativní dopad | Index Stoxx 600 | Fiskální plány | Společná měna | CBC | Varianty koronaviru | PEPSICO | Burza FTX | Akcie Boeingu | G7 | Joachim Nagel | Řízení rizika | Burzy cenných papírů | Velké zisky | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Seznam Zprávy | Propad evropských akcií | Ceny domů | EEX | Depozitum | Budoucnost | Euro-dolar | Pokles ceny | Investiční plány | Rada guvernérů | Slabý trh | Kartel OPEC | Ruský plyn | Virus | Rally na akciích | Kurz koruny | Vysoká inflace | Strop na ruskou ropu | AGROP NOVA a.s. | Větší riziko | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Case-Shiller | Hlavní akciové indexy | Obchodování s českou korunou | Krátkodobé obchody | IBEX 35 | Americký IT sektor | Akciové zisky | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Vývoj na komoditních trzích | Tržní sentiment | Česká koruna | Vlna koronaviru | Nord Stream 1 | Člen bankovní rady Aleš Michl | Moneta | Útok na Polsko | Akciový propad | Benzín | Nové zdroje | Republikáni | Akcie Bed Bath & Beyond | Americké produkce | Prudký propad | Akcie v západní Evropě | Index Nasdaq Composite | Výplach na trzích | J.P. Morgan v Londýně | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Zvýšení sazeb ČNB | Švýcarská centrální banka | Americké státy | Surové ropy | Obchodní války | Eskalace | Vyhlídky ekonomiky | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Vojtěch Benda | Dow Jones Industrial Average | Akciové indexy v USA | Platby za plyn v rublech | Bohatství | Spekulace na pokles | Americké úrokové sazby | Ifo | Stratégové | Dění na Ukrajině | Akcie a dolar | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | Stimulační balík | USDCZK | Conference Board | Margin | Pandemie covidu | Rumunsko | Akcie ConocoPhillips | Jednání ECB | Symposium v Jackson Hole | Fiskální pomoc | ECB dnes | Výprodej na Wall Street | Maďarský premiér | Úvěrové podmínky | Index nákupních manažerů | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Americká měna | Americké desetileté výnosy | Fed dnes | Domácnosti | Fúze AT&T s Discovery | Futures na americké indexy | Epidemiolog | Archegos Capital | Akcie McDonald’s | Nárůst sazeb | Očekávaná data | Výkonnost zlata | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Makroekonomická data | Imperial Brands | Kanadský dolar | Cena plynu | Propad zaměstnanosti | Poptávka | Cena zlata dnes | Vývoj cen palivového dřeva | Kov | Euforie na akciích | Řetězec | Pandemický program | Palivové dřevo | Akcie na Wall Street | Maloobchodní tržby | Francouzský CAC 40 | Ekonomické vyhlídky | Konglomerát | Šíření viru | Antimonopolní úřad | Applied Materials | Tržní nálada | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Unijní země | Snižování úrokových sazeb | Invaze | Krize v Evropě | Odpor | Nastavení měnové politiky | Kolísání cen | Kurz české koruny | Data o inflaci | Klaas Knot | Twitter | Akcie Activision Blizzard | Index Euro Stoxx 600 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Slušný zisk | Metody analýzy trhu | Pohyb trhu | Silnější euro | Epidemiologická situace | Očekávání trhu | Nárůst výnosů | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Nižší produkce | Video | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Obchodní aktivita | Rozpočtové deficity | Akciový býčí trh | Akcie na pražské burze | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Růst akciových indexů | Akcie Apple | Moskva | Prezident Donald Trump | Index DXY | Korporátní dluhopisy | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Rakouský lockdown | Finance | Množství peněz | Cenový index | Pozastavení obchodování | Inflace ve Francii | Blizzard | Ukrajinský premiér Šmyhal | Deutsche Bank | Stres | Premiér Denys Šmyhal | Stříbro | Pozornost trhu | Archegos | TLTRO | Obchodníci | Zájem o dolar | Akcie technologických firem | Nákupy vládních dluhopisů | Prostor pro další růst | Vyšší sazby | Pokles cen | Situace v Afghánistánu | Ottawa | Společnost Macy’s | Micron Technology | Trumpův impeachment | Christine Lagardová | Index PMI | Počasí | Uzavření trhů | Index německých akcií | Obchodování v Evropě | Růst maďarských sazeb | ETF | Globální akciový index | IOER | Klouzavý průměr | Norwegian Cruise Line | Větší pokles | Průmyslové komodity | Ropa | Firma | Lídr republikánů | Obavy z koronaviru | Korekce na akciích | Omezení těžby | Prostor pro pokles | IPO Porsche | SWIFT | Koncentrace | Nálada na trzích | Premiér Šmyhal | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Cenový index PCE | Bulharsko | Britský trh práce | Kroky ČNB | Německý index DAX | WeCHat | Durace portfolia | Čínské akciové trhy | Protiinflační kroky ČNB | Slabší ekonomika | Evropský parlament | Inflační výhled | Pokračování trendu | Kurz domácí měny | Statistici | Členské státy | Republikánští senátoři | UBS | FTSEurofirst | Zajímavé investiční příležitosti | Intervence centrálních bank | Depozitní sazby | Komerční banka | Pfizer/BioNTech | Milánská burza | Rozjednané prodeje domů v USA | JPM | Odložení voleb | Graf vývoje ceny dřeva | Blue chip index | Dividendový výnos | Pražský index PX | Zavření škol | Reálná očekávání | Navýšení úrokových sazeb | Evropské akciové burzy | USA | Ekonomové | Spojené státy | Německý automobilový průmysl | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Pandemie | Cena stříbra | Euro vůči dolaru | Přístup k inflaci | Sílící dolar | 3М | Bezpečné dluhopisy | Šíření nemoci | Kurz libry | Conseq Investment Management | Sázka | Samsung | Výkon dolaru | Poskytování úvěrů | Kmen koronaviru | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Problémy s Covidem | Fáze obchodní dohody | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Prodat část akcií | Průmyslová výroba v Británii | Index volatility | Dow Jones | Reuters analytik | Směr trhu | Trh je nervózní | Výrobní inflace | GSK | Vysoká cena | Softwarová společnost | Klesly akcie | Zisky dolaru | Qualcomm | Boeing | Velmi volatilní | Americká data | Nový týden | Jestřábí komentáře | Indexy PMI | Kurz dolarů | Activision Blizzard | Japonská ekonomika | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Americké burzy | Cyklické akcie | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | Větší korekce | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Ekonomická aktivita v eurozóně | AMC Entertainment | Delisting v USA | Úroková sazba | Růst firemních zisků | Windfall tax | Akciový index DAX | Růst průmyslu | Kalifornie | Cena dřeva | Masivní propad | Technologický index | Růst cen výrobců | Výroba v Německu | Obavy z viru | Rizikovost | Hlavní finanční trhy | Růst japonské ekonomiky | Zájem o riziko | Podpůrná opatření | TikTok | Člen bankovní rady | Německé průmyslové objednávky | Pohyby na trzích | Ropná zařízení | Alipay | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Zprávy z Fedu | Zasedání České národní banky | RISK-ON | Erdogan | Nový americký prezident | Akcie Take Two Interactive | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | Akcie Applu | České měny | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Spotřebitelská důvěra v USA | Pandemie covidu-19 | Volatilní | BlueBay Asset Management | Růst na pražské burze | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Výdaje | Varování | Situace kolem Ukrajiny | Giorgia Meloniová | Zisky firem | Akcie Goldman Sachs | Intervence | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Intervence NBP | Práce na sobě | Prodloužení přechodného období | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Člen bankovní rady ČNB | Důsledky epidemie | Firemní zprávy | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Dění ve světě | Strach z inflace | Měnové politiky | Růst pražské burzy | Británie-EU | G20 | Porsche | Joe Biden | Expirace opcí | Onemocnění | Index MSCI Emerging Markets | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Durace | Šíření nákazy | Kalendář ekonomických dat | Nevýhody | Fiskální politika | Manufacturing | Odvětví | Rozhodnutí o sazbách | Prohlášení | Protiinflační kroky | Měnový výbor | IBEX | Zlotý | Tržní vývoj | VaR modely | Bernstein | Dopolední obchodování | Cíl Evropské centrální banky | Londýnský index FTSE 100 | Infrastrukturní plán | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Prezident Erdogan | Euro Stoxx 600 | Cena surové ropy Brent | Sanofi | Dna | CNY | Centrální bankéři | Jiří Oslizlo | Přelom roku | Index FTSE 100 | Ekonomiky ve střední Evropě | Pandemie v Česku | HZL | Americká administrativa | JD | Čínské indexy | Akcie Deutsche Bank | Americká centrální banka FED | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Růstové tituly | Belgie | Nabídková cena | Americké statistiky | Předseda Evropské rady | Koronavirus | FOMO | Klíčová rizika | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | ADP | Burza cenných papírů | Výnosy po inflaci | Odbory | Druhá vlna pandemie | Británie | Měna eura | Daimler | Maersk | Program pomoci | Nesoulad | Kazachstán | Růst poptávky po ropě | Dohoda mezi EU a Británií | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Dodatečný kapitál | PPF | Dluhopis | Covidové uzávěry | Světový obchod | Tisková konference | Světové trhy | Platební bilance | Citlivost trhu | Úroky z dolarových dluhopisů | Růst mezd | Futures na indexy | Automobilka | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Evropské indexy nákupních manažerů | Solární panely | Provozní marže | Největší banky v Česku | Index nových zakázek | GBP/EUR | Neshody OPEC+ | Akciový optimismus | Poptávka po surovině | Zemědělství | Lufthansa | Zpomalení německé ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Setkání v Jackson Hole | Energetický gigant | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Růstové akcie | Akcie PepsiCo | Konsolidace na akciích | Zvýšení produkce | Hlavní akciové indexy v USA | Obchodování s dluhopisy | Nové peníze | Vítězství Joe Bidena | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Data o HDP | Liberálové | Amazon | Evropská data | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Britská burza | Výhled poptávky po ropě | Hotovost | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Ruské akcie | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Nálada v ekonomice | Počet nezaměstnaných | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Pokračování expanze | Berlín | Průzkum | Globální akciové indexy | Průmyslové podniky | Firmy | Kolísání cen dřeva | Santa Claus Rally | Polská ekonomika | Jednání OPEC | Dluhopisy Itálie | Budoucí vývoj | Odliv peněz | Firemní výsledky | Akcie Activision | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Zpřesněná data o HDP | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Malé ztráty | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Neshody OPEC | Cena ropy brent | Výsledky německých voleb | Euro dnes | Smíšené obchodování | Dopad na finanční trhy | Ruská ropa | Repo sazby | Provozní zisk | Oslabení měny | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Představitelé americké centrální banky | První fáze | Výsledky společnosti | Argentina | Brokerské společnosti | Investování | Hospodaření firem | Didi | Zvyšování dodávek | Morrisons | Distribuce | Fed | Flow z ekonomiky | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Americká ministryně financí | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Forwardy | Rozpočtový deficit | Volatilní obchodování | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Brexitová jednání | Hry | Dílčí index | Akcie bank | Zadluženost | Si Ťin-pching | Automobilka BMW | Trhy | Trade | Akcie v USA | Polská měna | Emerging markets | Fluktuace | Plynová krize | Vývoj epidemie | Walmart | Vystoupení šéfa Fedu | Nárůst výdajů | Mezinárodní investoři | FTSE | Statistiky ze stavebního sektoru | Vyšší riziko | Akcie Visa | Rizika | Propady na akciových trzích | Vánoce | Žlutý kov | Eurozóna | První vlna inflace | Horší data | Fond | Riziková prémie | USA inflace | ISM | Velký růst | Restrukturalizace | Globální trhy | Měnověpolitické zasedání | Záchranný program | Fitch | Pšenice | Analýza USDCZK | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Dluhopisový trh | Objem poskytnutých úvěrů | Analýzy trhu | Ropa a Plyn | Úspory | JD.com | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Výkyvy kurzu | MIB | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Verizon Communications | Ministr obchodu | Cyklické sektory | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst cen plynu | První obchod | Obor podnikání | Společnost JPMorgan | Výprodeje akcií | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Aktivita v sektoru služeb | Trend dolů | Cenový vývoj | Začátek summitu | Fúze s Nortonem | Akcie Moderna | Goldman Sachs Group | Čínské burzy | BASF | Výskyt koronaviru | EdF | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Akcie Sanofi | Americké akciové indexy | Akciové obchodování | Hospodářskopolitické stimuly | Citrix | CEE | Holubice | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Tesla | Finanční polštář | Stabilita | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Balík na podporu ekonomiky | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Šéf banky | Globální sentiment | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | GS | Nová bankovní aféra | Nálada na finančních trzích | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Dluhopisy EU | MSCI Emerging Markets | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Patria finance a.s. | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | Béžová kniha Fedu | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Situace na finančních trzích | Deeskalace | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Ralph Lauren | Inflační překvapení | Velké firmy | Expertka | Evropské trhy | IT sektor | Obchodování na trzích | Maloobchodní sektor | Analytická společnost | Sázet | Politika centrální banky | Posilování české koruny | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Zahraniční obchod | European Energy Exchange | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Zájem o rizikovější aktiva | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Zablokování Suezského průplavu | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Nálada na globálních trzích | Obchod | Likvidita trhu | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Ruské firmy | Pražský PX | MAM | Ant | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Údaje o HDP | Gazprombank | Šok | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | BioNTech | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Risk | Akcie aerolinek | J.P. Morgan | SPX 500 | BMO | CZK/USD | Západní ekonomiky | Ceny | Siemens | Financování | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | Potenciální rizika | Realitní trh | FTSE 100 | Dow Jones a S&P 500 | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Proinflační | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | DPH | Největší světová ekonomika | VW | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Infekce Covid | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | Nizozemský premiér | Blízký východ | Biliony | Divergence | GameStop | Take-Two Interactive | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Novartis | Burzovní indexy | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Překvapivý růst | Tradingový portál | USD/EUR | Jihoafrická republika | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Dobrá data | Kurzové riziko | Erste Bank | Biotechnologické společnosti | Panevropský akciový index | Forint | Americké akcie dnes | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Předseda představenstva | Blue-chip | EV | Inflační krize | Výnos | Počty nakažených | Prodeje domů v USA | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Metaverse | SMIC | Discovery | Domácí měna | Šéf ECB | Rozhovor | Sankce proti Rusku | MNB | Justice | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Snap | Měnové krize | Dluhopisový index | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cílování inflace | Ahold Delhaize | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Inflační cíl | Akcie Airbus | Ryanair | Problémy s likviditou | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie společnosti Alphabet | Výběr zisků | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Balík sankcí | Růst akciových trhů | Euforie | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Ukrajinská ekonomika | Německé HDP | Rishi Sunak | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Ant Group | Zisk | AT&T | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Moskevská burza | Obchodování | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Situace na akciových trzích | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Patrie | Cena mědi | Finanční pomoc | Stellantis | Outperform | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Prémie | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Nové regulace | Mutace delta | Nový výhled | Akcie Facebooku | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Den díkůvzdání | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Návrat poptávky | Pojišťovny | Posílení libry | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | Sberbank | Zisky akcií | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | TTWO | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Index AEX | Cena ropy klesá | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Statistika z USA | Zvýšení těžby | Síla dolaru | Japonský HDP | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | Tržní situace | Internetové firmy | ConocoPhillips | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie Siemens | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Roční výnos | Impeachment | Konsensus | Obchod s ropou | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Dluhy | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Expirace | Jasný směr | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | Ruský ministr | Pokles zásob | Spready | HDP | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Pandemická situace | Ropa roste | Průměrná cena | Politici | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Členské země | Index DJIA | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Ukrajinská vláda | Výprodej | Tomáš Holub | Členové OPEC | Poptávka investorů | Slovensko | Vývoj trhu | JPMorgan | EBRD | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Jamie Dimon | Navýšení kapitálu | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Alokace aktiv | Dnešní události | Americké firmy | Philip Lane | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Vývoj české koruny | FOMC | Akcie | Norská koruna | Psychologický efekt | Investice firem | Ruský útok na Ukrajinu | Měnové podmínky | Kupci | Nervozita na trzích | Výsledek amerických voleb | Pavel Peterka | WELL | Nákup aktiv | Výrobci aut | Riot Blockchain | Société Générale | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | ZIL | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Test na koronavirus | Propad indexu | Zoom Video Communications | Napětí na trzích | Black Friday | Makléř | Zrychlení růstu | Český HDP | Vývoj ropy | Ericsson | Poradce premiéra | Týden na trzích | Tržby v maloobchodě | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Nová strategie | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Tuzemské hospodářství | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Zasedání měnového výboru | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Výplach | Koronakrize | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | David Solomon | Kurz | MSCI Europe | Daně | Velké finanční krize | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Negativní nálada | DXY | Růst zisků | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Saúdové | JAR | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Vlna výprodejů | Nepříznivý vývoj epidemie | Michal Stupavský, CFA | Zavedení cenového stropu | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Bear | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Varianta omikron | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Robinhood | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Členství v EU | Sýrie | Pokles inflace | Kapitalizace | Domácí data | Obchodování akcií | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Americký soud | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Trh s ojetinami | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Michel Barnier | WHO | Oslabení dolaru | Situace v Číně | CAC 40 | Suezský průplav | Nikola | HN | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Delta Air Lines | DIHK | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Dollar | Bankovní domy | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Snížení daně | Kering | Aktuální cena | FANG | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Volné peníze | Řízení rizik | TABAK | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | Mark Carney | Špatná data | Tržby v Německu | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Brands | Ceny dřeva | Reakce investorů | Ceny surovin | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | Akcie Biogen | Praha | Inflace v Číně | Neúspěch | Velikonoce | Britská vláda | Napětí mezi Čínou a USA | Situace kolem koronaviru | Eva Zamrazilová | Koninklijke Ahold Delhaize | Negativní sentiment | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Air | Rozšíření | BABA | Akcie čínských firem | AEX | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Plány | Smíšené výsledky | Fixní kurz | Snížení dividendy | Důležitá data | Odložení brexitu | Fed včera | Administrativa | CDC | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Dubnová čísla | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Příjmy Ruska | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Vlna inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | After-market | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | J&J | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Akcie v Asii | Evropská unie | Patenty | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Korekce | Audi | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Riziko recese | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Downtrend | Index S&P 500 | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Oživení světové ekonomiky | CVC | OECD | Odvaha | CHF | Napětí na Ukrajině | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Růst sazeb ČNB | James Bullard | Akcie firem | Mutace viru | Turecký prezident | Útlum aktivity | Inflace v Británii | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | QE | Růst tržeb | Pohyby na finančních trzích | Světová banka | Cena | Vývoje ceny | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Bund | Krach | Výsledky bank | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Konkrétní plán | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Slabší euro | Ropná pole | Nové rekordy | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Rozhodnutí bankovní rady | Pád cen | Evropské akciové indexy | Etherea | Richemont | Propad ropy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Ekonomická rizika | Bali | Zelené energie | Recese ekonomiky | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Statistiky z eurozóny | Londýnský index | Čínský vývoz | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Zastavení dodávek | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Počty nových případů | Evropské méně | Denní změna | Inflace v Německu | Akcie Alibaby | Desetileté dluhopisy | CFA | SEC | Poptávka po akciích | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | ČNB Tomáš Nidetzký | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Energetické krize | Strach z koronaviru | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Nový býčí trh | Certifikace | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Inflační data | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Britské firmy | Banky | Předčasné volby | Buy | Akcie ČEZ | Hodně peněz | DAX 30 | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Americká vláda | Express | Investiční divize | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Biliony USD | Britská společnost | Ruská vláda | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Politický tlak | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Akcie Virgin | GM | CZG | Citrix Systems | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Ever Given | Index amerických akcií | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Index MSCI All Country World | Kvantitativní utahování | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Spotová cena zlata | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Demokratické strany | Příprava | Inflační report | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Změna sazeb | Výrobce čipů | Maloobchodní tržby v Číně | Dolarový index DXY | Červencová inflace | Sbor volitelů | Hedge | Foxconn | Slabší koruna | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Varianta delta | Las Vegas | Stoxx | Průměrný roční výnos | Lídři | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Deficit nabídky | Globální dluhopisový index | Support | Dluhový strop | Hold | Americký Senát | Amsterdam | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Uznání nezávislosti | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Větší zisky | Pokračování růstu | Družba | Cenové indexy | Investiční banka | Akcie Tencent | Londýnské burzy | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Volný čas | Americký průmysl | Londýnská burza | Vzestup ceny | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | Evropská banka | Alcoa | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Spotify | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | Zásoby ropy ve Spojených státech | Pokles průmyslové výroby | IHS | Americké objednávky | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Karanténa | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Šéfové | Zastavení dodávek plynu | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Březnová data | Auta | Projekce | Beyond Meat | Výhled poptávky | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | Velké banky | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Bond | Salesforce.com | Pinduoduo | Další růst sazeb | České sazby | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Hodnocení současné situace | Hertz | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | Tržby z prodeje | Obchodování dnes | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Bankroty | Energetické komodity | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Jádrový index | Nárůst ceny | Úročení | Obchodní vztahy | Karina Kubelková | Cenové stropy | USD | Nákaza koronavirem | CAC40 | Růst v Číně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Americká média | Viry | Tištění peněz | Cestování | Dnešní statistika | Macy’s | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Růst aktivity | O2 | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Technologické tituly | NextEra | PayPal | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Libra k dolaru | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Rally na ropě | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Silný dolar | BMW | 3M | Obchodní smlouvy | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | Tržní podíl | Odhad inflace | CNOOC | Dnešní čísla | Tencent | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | EDF | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Korporátní daně | Předseda dozorčí rady | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Nákupy akcií | Rakousko | Růst spotřebitelských cen v USA | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Akcie výrobců vakcín | Hlavní akciové trhy | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Výhled na příští rok | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Provozní zisk před odpisy | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | PX index | Dluhopisoví investoři | Arbitráže | Levnější ropa | Akcie Pfizeru | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Apreciace | Kryptoměna | Activision | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Libra klesá | Nancy Pelosiová | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Akcie Monety | Blue chips | 737 MAX | Rostoucí ceny plynu | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | NBP | SPAD | Voda | Splatnost | Zinek | Těžaři | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Nastavení trhů | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Zvýšení inflace | Parita | Swiss Life Select | Vývoz plynu | Německé podniky | Naftogaz | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Paradox | Měny regionu | Vysoké zisky | Hlavní index PX | Omikron | Akcie Virgin Galactic | Evropská spotřebitelská důvěra | Raketový růst | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Konzervativci | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Akcie Eli Lilly | Černé zlato | Cena surové ropy | Společná evropská měna | Pimco | Caixin | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Ukrajinský premiér | MasterCard | 2222 | Globální trh | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Cestovní omezení | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Rizikový apetit | Zasedání bankovní rady | Finančníci | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | Put | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování Futures | Banka | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Premiérka | Markit | Významné události | Američané | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Globální akcie | Olaf Scholz | Pohyb dolaru | CNBC | Německý kancléř | Richard Clarida | Oživení ekonomik | Rozhodnutí Číny | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Tajné služby | Cineworld | Indonésie | Německá inflace | Lael Brainardová | Disney | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot