Ticker Tape by TradingView
Přehled pro pár GBP/USD na 19. června: Inflace ve Spojeném království a zasedání Bank of England
Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval relativně klidně, ačkoli o den dříve ve druhé polovině seance zaznamenal výrazný pokles o více než 100 pipů. Jak už bylo uvedeno, takto prudké a nečekané posílení dolaru mohly způsobit jen dvě události. Za prvé, "mírotvůrce Trump" údajně usiluje o formální zapojení USA do války proti Íránu, což by jen zesílilo geopolitické napětí na Blízkém východě. Za druhé, ve středu večer zbývalo přesně 24 hodin do zasedání Federálního rezervního systému, takže trh mohl začít započítávat výsledek zasedání do ceny s předstihem. A protože Fed neměl v plánu snížit základní sazbu, dolar měl oficiální důvod k růstu.
Nemyslíme si však, že by se trh tentokrát rozhodl na nulovou změnu sazeb Fedu reagovat. Připomeňme, že Fed v roce 2025 ještě ani jednou nesnížil sazby a ani to nemá v úmyslu. V tomto článku – už tradičně – nebudeme výsledky zasedání Fedu rozebírat, protože se domníváme, že musí uplynout alespoň jeden celý den, než trh stráví informace a reaguje racionálně. Často při Powellových oznámeních a projevech reaguje emocionálně, ale druhý den se vrací na předchozí úrovně.
Na druhé straně, na dnešek je naplánováno zasedání Bank of England, které má podobnou váhu jako zasedání Fedu. Podle nás je tato váha nicméně jen minimální. Trh už čtyři měsíce v kuse ignoruje nejen makroekonomická data, ale obecně fundamentální faktory – zejména ty, které by měly vést k růstu dolaru. Ačkoli BoE letos už dvakrát snížila sazby, zatímco Fed nezasáhl, trh tuto skutečnost ignoruje.
Proto dnes, kdy je na 99 % jasné, že BoE ponechá měnovou politiku beze změny, může britská libra dokonce posílit. Kromě toho aktuálně není důvod pro červnové snížení sazeb. Inflace ve Spojeném království v předchozím měsíci vzrostla na 3,5 % a v květnu klesla jen o 0,1 %. Tento údaj tak aktuálně překračuje inflační cíl více než jedenapůlkrát. Za takových podmínek je nepravděpodobné, že by se BoE odhodlala ke třetímu letošnímu snížení sazeb.
Spojené království a USA podepsaly obchodní dohodu, která je ale významnější pro Británii než pro Ameriku. Spojené království se vyhnulo tvrdým clům a získalo jakési "podmíněné odložení". Spojené státy se mezitím více soustředí na obchodní dohody s EU a Čínou, kde k žádnému pokroku nedošlo.
Britská libra se konsolidovala pod linií klouzavého průměru, což ukazuje na pokračování poklesu. Přesto je velmi obtížné uvěřit v další pokles nebo ho xpředvídat. Dolar se zdá výrazně přeprodaný a pět měsíců v řadě oslabuje, ale stále je to dolar. Ani Trump mu nemůže během pouhých pěti měsíců zcela odebrat status světové rezervní měny.
Průměrná volatilita páru GBP/USD za posledních 5 obchodních dnů je 105 pipů, což se u tohoto páru považuje za "střední" hodnotu. Ve čtvrtek 19. června očekáváme pohyb páru mezi úrovněmi 1,3360 a 1,3570. Dlouhodobý regresní kanál směřuje nahoru, což ukazuje na jasný býčí trend. Indikátor CCI se začátkem týdne dostal do zóny přeprodanosti, což by mohlo oživit uptrend.
Nejbližší úrovně supportu:
- S1 – 1,3428
- S2 – 1,3367
- S3 – 1,3306
Nejbližší úrovně rezistence:
- R1 – 1,3489
- R2 – 1,3550
- R3 – 1,3611
Obchodní doporučení:
Pár GBP/USD si zachovává uptrend a stále stoupá. Mnoho zpráv tento směr podporuje. Trh interpretuje každé nové Trumpovo rozhodnutí negativně a ze Spojených států přichází jen málo pozitivních zpráv. Z tohoto důvodu jsou stále mnohem relevantnější long pozice s cíli na 1,3611 a 1,3672, pokud se cena udrží nad klouzavým průměrem. Konsolidace pod klouzavým průměrem umožňuje uvažovat nad shorty s cíli na 1,3428 a 1,3360, ačkoli pravděpodobnost růstu je výrazně vyšší než pravděpodobnost poklesu. Dolar může občas mírně korigovat, ale k výraznějšímu růstu by potřeboval jasné známky ukončení globální obchodní války.
Vysvětlivky k obrázkům:
Kanály lineární regrese pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejným směrem, znamená to, že trend je silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazený) určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo obchodovat.
Úrovně Murray slouží jako cílové úrovně pohybů a korekcí.
Úrovně volatility (červené linie) představují pravděpodobné cenové pásmo páru v nadcházejících 24 hodinách na základě aktuálních hodnot volatility.
Indikátor CCI: Jeho vstup do zóny přeprodanosti (pod 250) nebo překoupenosti (nad +250) signalizuje, že se blíží obrat trendu do opačného směru.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | Britská libra | Sazby | Bank of England | CCI | Konsolidace | Fed | Indikátor | Inflační cíl | Long | Long pozice | Měnový pár | Měny | Pozice | Rezistence | Trend | Uptrend | Volatilita | Doporučení | USD | GBP | EU | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Výsledky | Obchodovat | Cena | Dolar | Indikátor CCI | Libra | Trh | Volatility | ROCE | Spojené státy | Přehled | Fundamentální faktory | Posílení dolaru | Zasedání Bank of England | Měnový pár GBP/USD | Obchodní války | Geopolitické napětí | Snížení sazeb | Lineární regrese | Obchodní dohody | Obrat trendu | Výrazný pokles | Napětí na Blízkém východě | Trump | Pokles | Pokračování poklesu | Další pokles | Války | Posílení | Rezervní měny | Býčí trend | Ceny | Světové rezervní měny | Regrese | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | Murray | Inflace ve Spojeném království | Vice | Výsledek zasedání | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Spojené království | Trumpovo rozhodnutí |
Čtěte více
-
Přehled pro pár EUR/USD na 9. června: Nový díl "Amerického cirkusu"
Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval s mírným poklesem, a to v důsledku obstojných makroekonomických údajů z USA. Nicméně i zprávy z eurozóny vyšly vcelku dobře, protože HDP v prvním čtvrtletí meziročně nečekaně vzrostlo o 1,5 %. Je ale dobře, že trh přinejmenším zareagoval na údaje z USA. Euro oslabilo částečně kvůli tomu, že trh ignoroval zprávu o silném hospodářském růstu. -
Přehled pro pár EUR/USD – 18. června: Zachrání Fed americký dolar?
Měnový pár EUR/USD se v úterý celý den obchodoval s klesajícím nastavením. Opakovaně jsme uváděli, že americký dolar n... -
Přehled pro pár EUR/USD. 30. května. Otázka dluhového limitu USA: záležitost zůstává nevyřešena.
Měnový pár EUR/USD neukázal v pondělí vůbec nic. Včera jsme upozorňovali, že kalendář událostí je prázdný, bez sebemenších zpráv či reportů. Není tedy divu, že pár zůstal celý den na jednom místě a vykazoval ohromující volatilitu 38 bodů. Při rozpětí necelých 40 pipsů neměly smysl ani obchody v časovém rámci 5M. Předtím jsme upozornili, že volatilita v posledních měsících výrazně klesá, takže nejlepší je obchodovat ve střednědobém horizontu (máme totiž stále trend). Ačkoli pár klesá už tři týdny po sobě, situace na trhu nás nepřekvapuje. Předtím pár dva měsíce bez dostačujících důvodů stoupal. Co vidíme teď, je jen vrácení dluhu americkému dolaru. -
Přehled pro pár EUR/USD – 30. května: Šach mat Donaldu Trumpovi
Ve čtvrtek ráno pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, ale odpoledne prudce vystřelil vzhůru. Pozorovali jsme silnou emocionální reakci obchodníků v souvislosti s rozhodnutím amerického soudu pro mezinárodní obchod. Soud rozhodl, že všechna cla, která zavedl Trump, jsou nezákonná. Navzdory tomuto rozhodnutí dolar dokonce mírně posílil. Dá se však říci, že šlo spíše o šach než šach mat pro amerického prezidenta. Pojďme si vysvětlit proč. -
Přehled pro pár EUR/USD – 4. června: Slova, slova... Ale kde jsou skutky?
Měnový pár EUR/USD se během úterý obchodoval relativně klidně, a americký dolar dokonce mírně posílil. Nicméně růst dolaru o několik desítek pipů bychom nepřeceňovali. O kolik americká měna v posledních měsících klesla, mluví samo o sobě o převládající náladě mezi obchodníky. Během těchto čtyř měsíců přišla řada zpráv, které byly pro dolar pozitivní. Přesto trh od začátku Trumpova prezidentství začal očekávat to nejhorší – a většinou měl pravdu. Trump okamžitě začal obviňovat svět z neférovosti a přímo okrádání Spojených států a sliboval Američanům i celé zemi zářnou budoucnost. Podle Trumpa bude teď vše v pořádku, protože je znovu prezidentem – a dřív bylo vše špatně, protože byl ve funkci Biden. Že makroekonomické ukazatele říkají něco jiného, nevadí. -
Přehled pro pár EUR/USD – 5. června: Trump bude dál tlačit na EU
Měnový pár EUR/USD ve středu obchodoval velmi klidně. Jak jsme zmínili včera, nebyl důvod očekávat, že indexy podnikatelské aktivity (zvlášť ty evropské) by ovlivnily obchody. Evropské makroekonomické prostředí nemělo ani tentokrát žádný vliv, zatímco americká data vedla k dalšímu poklesu dolaru. Nicméně pomalé obchodování z posledních dnů neznamená, že trh se uklidnil a žádné prudké pohyby už nepřijdou. Jen za poslední týden vyšlo mnoho zpráv, které by mohly dolar stáhnout ještě níž. Patří k nim neúspěšný pokus o zrušení Trumpových cel u soudu, nový tlak na Čínu a obvinění vznesená vůči ní a také zvýšení cel na dovoz oceli a hliníku, které vstoupilo v platnost právě včera. Aktuálně činí cla na tyto kovy 50 %. Kanada, EU a další země pravděpodobně nenechají Trumpův krok bez odpovědi, protože Trump dělá vše pro ochranu domácích společností. -
Přehled pro pár EUR/USD 5. srpna: dolar se hroutí, ale zůstává optimistický
Pár EUR/USD v pátek vzrostl o více než 100 pipů. Takovou volatilitu jsme už dlouho neviděli, ale rádi bychom obchodníkům připomněli, že důležitý není jen jeden den, ale trend. Pokud tento týden opět uvidíme pohyby pouze o 30–40 pipů, bude páteční nárůst bezvýznamný. Obrázek níže ukazuje, že případ volatility nad 100 pipů je ojedinělý. -
Přehled pro pár GBP/USD. Náhled na týden: nonfarm payrolls a nezaměstnanost v USA nic neovlivní.
Pár GBP/USD se v pátek posunul o 29 pipů. Obecně není, co dál analyzovat, protože žádné pohyby na trhu nebyly. Britská měna během posledních dvou týdnů mírně korigovala dolů, ale my stále pochybujeme, že tento mírný pokles je začátkem trendu, a to i v rámci časového rámce 4H. Libra v posledních měsících mnohokrát signalizovala konec uptrendu, ale pokaždé téměř bez poklesu obnovila růst. Trh dává najevo, že je připraven nakupovat britskou měnu bez ohledu na okolnosti. COT reporty ukazují na masivní převahu býků. Makroekonomické údaje (bez ohledu na povahu) vedou jen k růstu páru. Fundamentální pozadí účastníky trhu nezajímá. Volatilita trhu je navíc nízká. -
Přehled pro pár GBP/USD na 16. června: Jak Trump oslabuje dolar
Měnový pár GBP/USD zůstane i v novém týdnu pod vlivem geopolitiky a domácí politiky USA. V podstatě už čtyři měsíce opakujeme totéž: veškeré pohyby na devizovém trhu přímo souvisejí s kroky, rozhodnutími a plány Donalda Trumpa. Od doby, kdy se stal prezidentem, uplynuly teprve čtyři měsíce – a ke kolika globálním událostem už došlo! -
Přehled pro pár GBP/USD na 18. června: Bílý dům slaví! První obchodní dohoda je podepsána
Měnový pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval lehce zdrženlivě a zůstával poblíž tříletých maxim. Libra si tuto pozici drží už pátý měsíc v řadě. Korekce byly vzácné a relativně mělké, což naznačuje, že trh jen příležitostně vybírá zisky z long pozic a pak obnoví nákupy. -
Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek nízkou volatilitu, ale události minulého týdne můžeme už klidně pustit z hlavy – Trump nikdy nespí. Obchodníci se sotva stihli vzpamatovat ze čtvrtečních událostí a Donald Trump oznámil nová cla. Přesněji řečeno, zvýšil stávající cla na dovoz oceli a hliníku o 25 %. Od 4. června tak budou na 50 %. -
Přehled pro pár GBP/USD na 24. dubna: Nevyšlo to? Budiž...
Ve středu se měnový pár GBP/USD dokázal vyhnout výraznějšímu poklesu, ačkoli předchozího dne se zdálo, že konečně začal klesající trend. Trh se ale rychle odrazil zpět a uvědomil si, že na fundamentálním pozadí se nic nezměnilo. Trh dál ignoruje část týkající se měnové politiky centrální banky. Co se týče Donalda Trumpa, opět se nic nezměnilo. Nejprve Trump prohlásil, že má v úmyslu Powella vyhodit, ale o několik dní později ho "omilostnil". Nejprve Trump slíbil, že konflikt na Ukrajině ukončí do 24 hodin, pak do měsíce, do 100 dnů...a teď jsou USA připraveny odkráčet z jednání. Nejprve Trump uvalil cla na dovoz z poloviny světa, pak zavedl "celní amnestii". Nejprve zavedl "drakonická" cla na Čínu a pak tvrdil, že Čínu respektuje a cla nebudou dlouhodobá. Mohli bychom uvést nespočet příkladů Trumpovy nestabilní rétoriky, ale toto jsou ty nejnovější a nejvýznamnější. -
Přehled pro pár GBP/USD na 25. dubna: Fed se začíná opravdu bát
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zůstal poblíž 3letých maxim. Korekce na forexovém trhu jsou navzdory silné rally britské libry v posledních měsících stále vzácné. Prudký růst amerického dolaru mezi 3. a 7. dubnem stále nedokážeme plně vysvětlit. Jenže od 7. dubna dolar klesá – a kdo může říct, že neprávem? -
Přehled pro pár GBP/USD na 29. dubna: Jsou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti důležité?
Měnový pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a většinou do strany, i když britská libra zůstala u mírného uptrendu a navzdory absenci tržně relevantních zpráv se stále po malých krůčcích šine nahoru. Tento týden nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco ve Spojených státech jich bude spousta – a to přitom nemluvíme o možných rozhodnutích nebo prohlášeních Donalda Trumpa, ale o makroekonomických údajích. -
Přehled pro pár GBP/USD na 29. května: Dolar začíná věřit na zázraky
Ve středu se měnový pár GBP/USD obchodoval s mírným poklesem, ale za současných podmínek je těžko věřit v další růst amerického dolaru. Na jedné straně dolar v posledních měsících výrazně oslabil, takže by nebylo divu, kdyby teď technické faktory spustily hlubší korekci. Na druhé straně, máme vůbec reálný důvod domnívat se, že kolaps dolaru způsobený "faktorem Trump" je u konce a prezident USA přestane trhy šokovat? -
Přehled pro pár GBP/USD na 3. června: Trump uštědřil dolaru další políček
Měnový pár GBP/USD v pondělí opět prudce posílil. Právě když britská libra zahájila korekci, a dokonce se konsolidovala pod linií klouzavého průměru, Trump znovu oznámil vyšší cla. Nové napětí ve vztazích mezi USA a Čínou přimělo obchodníky mírnit svůj optimismus ohledně obchodní dohody mezi oběma zeměmi. Zatím se věci neposunuly dál než ke vzájemným obviněním. Všechno ale probíhá podle Trumpova obvyklého schématu – nejdřív obvinění, pak hrozby a nátlak, následují cla, sankce a restrikce. Brzy se tedy patrně dočkáme nové fáze "obchodní války mezi Čínou a USA". -
Přehled pro pár GBP/USD na 30. dubna: iluze americké demokracie a Trumpův impeachment
Měnový pár GBP/USD zaznamenal po pondělním růstu, který přišel z ničeho nic, mírný korekční pokles. Tento drobný pohyb lze však jen těžko označit za "oživení dolaru". Americký dolar posiluje jen zřídka a každá taková situace je skutečným překvapením. Donald Trump se pořád baví a "vládne světu", jak prohlásil včera, zatímco Kongres připravuje další návrh na jeho impeachment. -
Přehled pro pár GBP/USD na 30. května: Spravedlnost zvítězila, ale na jak dlouho?
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zavřel pod linií klouzavého průměru a dolar třetí den v řadě posiloval. Jenže ve druhé polovině dne bylo všechno jinak. Jak už jsme uvedli, důvody nedávného růstu amerického dolaru vypadají pochybně. Například v pondělí dolar posílil, když se Trump rozhodl nezvýšit cla pro EU od 1. června. Co však jeho rozhodnutí reálně změnilo? Cla stále platí, obchodní válka pokračuje a otázka, zda se USA a EU dohodnou, zůstává nezodpovězená. -
Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls
Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají. -
Přehled pro pár GBP/USD na 6. června 2025
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval ve svém vzestupném pohybu a obchodoval se celkově klidně a beze spěchu. Ani pro britskou libru, ani pro americký dolar nebyly ve čtvrtek k dispozici žádné zprávy. Donald Trump se s velkým úsilím zdržel zavedení nových cel či zvýšení těch stávajících a na tento den nebyly naplánovány žádné makroekonomické publikace. Přesto trh pokračoval v nákupu libry za dolary. A to je něco, co je třeba mít v blízké budoucnosti na paměti: dolar může provést minimální korekce, může pár dní stát na místě, ale stále bude klesat. Jednoduše proto, že situace s obchodní válkou se en za dnem nijak nezlepšuje.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
Sláva vs. výnos: Jsou slavné značky dobrou investicí?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
Sláva vs. výnos: Jsou slavné značky dobrou investicí?
Denní kalendář událostí
V eurozóně index CPI
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA skladování zemního plynu
Dnes se koná setkání zemí G7
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V Kanadě maloobchodní tržby
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii maloobchodní tržby
V Číně 5letá úroková sazba
V eurozóně index CPI
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA skladování zemního plynu
Dnes se koná setkání zemí G7
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V Kanadě maloobchodní tržby
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii maloobchodní tržby
V Číně 5letá úroková sazba
Tradingové analýzy a zprávy
Ceny ropy rostou, trhy vyhodnocují konflikt mezi Izraelem a Íránem
Swingové obchodování GBP/JPY 19.6.2025
Swingové obchodování zlata 19.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 19.6.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/CAD 19.6.2025
Ruská ekonomika je údajně na pokraji recese
Britská centrální banka nechala základní sazbu na 4,25 procenta
MF prodalo státní dluhopisy za 11,2 mld. Kč
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA varuje před brokerem Trading 4A Flarex
Ceny ropy rostou, trhy vyhodnocují konflikt mezi Izraelem a Íránem
Swingové obchodování GBP/JPY 19.6.2025
Swingové obchodování zlata 19.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 19.6.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/CAD 19.6.2025
Ruská ekonomika je údajně na pokraji recese
Britská centrální banka nechala základní sazbu na 4,25 procenta
MF prodalo státní dluhopisy za 11,2 mld. Kč
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA varuje před brokerem Trading 4A Flarex
Blogy uživatelů
Býk nebo medvěd? Možné scénáře pro akciové trhy do konce roku
Praktické okénko: Obchod založený na průrazu trendové čáry
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
Jak se stát ziskovým traderem?
Moje cesta prop tradingem: Před létem se zase daří
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 16.–22. června?
Interoceptivní vnímání: Téma jen pro zkušené tradery
Analýza Dow Jones, EUR/USD, Brent: Inflace v USA lepší než se čekalo, na řadě je Fed
Praktická ukázka: Další hodně klidný týden
Ropa +10 % za den: Jak válka na Blízkém východě mění investiční výhled?
Býk nebo medvěd? Možné scénáře pro akciové trhy do konce roku
Praktické okénko: Obchod založený na průrazu trendové čáry
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
Jak se stát ziskovým traderem?
Moje cesta prop tradingem: Před létem se zase daří
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 16.–22. června?
Interoceptivní vnímání: Téma jen pro zkušené tradery
Analýza Dow Jones, EUR/USD, Brent: Inflace v USA lepší než se čekalo, na řadě je Fed
Praktická ukázka: Další hodně klidný týden
Ropa +10 % za den: Jak válka na Blízkém východě mění investiční výhled?
Forexové online zpravodajství
ANALYTICKÉ FÓRUM JIŽ DNES!
Velká Británie uděluje námořní větrné licence Equinoru a Gwynt Glas
Amazon a Microsoft plánují propouštění, zatímco masivně investují do umělé inteligence
Stříbro pod tlakem: technická korekce po růstové rally
Povedou efektivnější AI modely k nižší poptávce po čipech? Zatím ne
Čeští investoři se obracejí ke zlatu – klesající důvěra v USA mění jejich strategii
Nová investiční bublina na obzoru? Saxo Bank analyzuje trendy akcie obranného sektoru
BREAKING: EUR/GBP bez výraznějších změn poté, co BOE ponechala úrokové sazby beze změny 🎯
Napětí na Blízkém východě žene ceny ropy vzhůru
GBP posiluje 🔎
ANALYTICKÉ FÓRUM JIŽ DNES!
Velká Británie uděluje námořní větrné licence Equinoru a Gwynt Glas
Amazon a Microsoft plánují propouštění, zatímco masivně investují do umělé inteligence
Stříbro pod tlakem: technická korekce po růstové rally
Povedou efektivnější AI modely k nižší poptávce po čipech? Zatím ne
Čeští investoři se obracejí ke zlatu – klesající důvěra v USA mění jejich strategii
Nová investiční bublina na obzoru? Saxo Bank analyzuje trendy akcie obranného sektoru
BREAKING: EUR/GBP bez výraznějších změn poté, co BOE ponechala úrokové sazby beze změny 🎯
Napětí na Blízkém východě žene ceny ropy vzhůru
GBP posiluje 🔎
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obchodní signály pro EUR/USD na období 7.–9. ledna 2025: prodávejte (sell) pod 1,0430 (21 SMA – 200 EMA)
Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v dubnu na -19,5 b. při očekávání -9 b.
Koruna rychle posiluje po zvýšení českého ratingu o dva stupně
Ropa roste na pozadí eskalace na Ukrajině
Technická analýza páru GBP/USD na 12.–17. února
USD/JPY
Sázky se zvyšují: GameStop sází na kryptoměny, Trump na cla
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Pár GBPUSD propadl pod úroveň 1,27
Forex: Česká koruna se drží dál v blízkosti 25,30 EUR/CZK
Obchodní signály pro EUR/USD na období 7.–9. ledna 2025: prodávejte (sell) pod 1,0430 (21 SMA – 200 EMA)
Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v dubnu na -19,5 b. při očekávání -9 b.
Koruna rychle posiluje po zvýšení českého ratingu o dva stupně
Ropa roste na pozadí eskalace na Ukrajině
Technická analýza páru GBP/USD na 12.–17. února
USD/JPY
Sázky se zvyšují: GameStop sází na kryptoměny, Trump na cla
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Pár GBPUSD propadl pod úroveň 1,27
Forex: Česká koruna se drží dál v blízkosti 25,30 EUR/CZK
Blogy uživatelů
RebelsFunding: Výjimečná nabídka na závěr roku – získejte 30% slevu na obchodní programy
Bitcoin roste o desítky procent. Přichází nová vlna investic?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
„Stratégia“ – druhá alternatíva
Je komoditní super-cyklus u konce?
V tradingu volíme AOS
Co nového v Purple Trading – Q3 2021
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Programování v EasyLanguage - TradeStation 1.
Poletí Facebook zpátky ke 400$? | Investiční Memento #23
RebelsFunding: Výjimečná nabídka na závěr roku – získejte 30% slevu na obchodní programy
Bitcoin roste o desítky procent. Přichází nová vlna investic?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
„Stratégia“ – druhá alternatíva
Je komoditní super-cyklus u konce?
V tradingu volíme AOS
Co nového v Purple Trading – Q3 2021
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Programování v EasyLanguage - TradeStation 1.
Poletí Facebook zpátky ke 400$? | Investiční Memento #23
Vzdělávací články
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Obchodujeme zlato pomocí AOS
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Jak na konfluence více faktorů
Kam se řítí zlato? Půlroční výhled skrze technickou analýzu a fundamenty
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Seriál o ETF: Čistá hodnota jmění neboli Net Asset Value (díl 6.)
Commitment of Traders (COT) Report - (1. díl)
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Obchodujeme zlato pomocí AOS
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Jak na konfluence více faktorů
Kam se řítí zlato? Půlroční výhled skrze technickou analýzu a fundamenty
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Seriál o ETF: Čistá hodnota jmění neboli Net Asset Value (díl 6.)
Commitment of Traders (COT) Report - (1. díl)
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Tradingové analýzy a zprávy
Je čas znovu nakoupit zlato?
Forex: Shrnutí obchodování 8.10.2013
Tvorba pracovních míst ve Francii je nejrychlejší za devět let
Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst
Nezaměstnanost v eurozóně i EU klesla
Swingové obchodování GBP/JPY 19.6.2025
Ruská ekonomika je údajně na pokraji recese
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.6.2025)
Bitcoin - Intradenní výhled 19.6.2025
NZD/CAD prolomil rezistenci trendového kanálu
Je čas znovu nakoupit zlato?
Forex: Shrnutí obchodování 8.10.2013
Tvorba pracovních míst ve Francii je nejrychlejší za devět let
Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst
Nezaměstnanost v eurozóně i EU klesla
Swingové obchodování GBP/JPY 19.6.2025
Ruská ekonomika je údajně na pokraji recese
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.6.2025)
Bitcoin - Intradenní výhled 19.6.2025
NZD/CAD prolomil rezistenci trendového kanálu
Témata v diskusním fóru
GBP/USD
Novoroční předsevzetí
MT4 Panel - nový dobrý sluha do platformy MT4
Aktuálny FX výhľad: EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
sháním knihu Trading Coach: 101 lekcí, jak se stát sám sobě obchodním psychologem
Které akcie těží z umělé inteligence? | Investiční Memento #22
Mapa 13/12
Faunus Asset Management
Jaké komodity by měly letos růst?
Analytické fórum 2021 se blíží!
GBP/USD
Novoroční předsevzetí
MT4 Panel - nový dobrý sluha do platformy MT4
Aktuálny FX výhľad: EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
sháním knihu Trading Coach: 101 lekcí, jak se stát sám sobě obchodním psychologem
Které akcie těží z umělé inteligence? | Investiční Memento #22
Mapa 13/12
Faunus Asset Management
Jaké komodity by měly letos růst?
Analytické fórum 2021 se blíží!