Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)

10.09.20121,143,148, - 1,143,  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Technická analýza   Tisk

V minulém díle Elliotových vln jsme již opustili teorii a ukázali jsme si, jak prakticky dělat analýzu a jak náš analytický výstup zobchodovat. Ukázali jsme si, jak se dá dobře obchodovat v impulsu a dnes si ukážeme, že také korekce se dají obchodovat. A to i přesto, že jsou oproti impulsům obtížnější a více nevyzpytatelné.

V korekcích je nutno správně identifikovat, kde se právě nalézáme. Jak již víme, kombinované korekce se často pohybují v kanálu - zde je situace poměrně jednoduchá. Vstupujeme do pozice ve směru trendu na linii kanálu, což nám dovoluje poměrně slušný poměr RRR, kdy SL umístíme pod/nad hranici formace, která se nám tvoří, a PT nejlépe na F123 nebo F138 nebo na druhou linii kanálu.

Pokud obchodujeme v jednoduché korekci, pak nejbezpečnější je obchodovat C vlnu, která kromě trojúhelníku je vždy impulsní a nabízí také slušný potenciál zisku.

Na následujícím obrázku je příklad obchodu C vlny korekce – roviny. Ihned po vytvoření A vlny, která nebyla impuls, bylo zřejmé, že korekce bude rovina nebo trojúhelník. Bylo tedy zapotřebí posečkat na dokončení B vlny, vstoupit do obchodu na jejím konci (= na konci její C podvlny) nebo po potvrzeném ukončení B vlny, což vyznačuje přerušovaná TL. SL by byl vždy pod úrovní B vlny.

Pokud bychom vstoupili tak, jak je vyznačeno zelenou šipkou na obrázku, byl by to konzervativnější přístup a také méně výnosný přístup. Je ale bezpečnější, přestože v případě, že by se korekce vyvinula do trojúhelníku, bychom asi inkasovali malou ztrátu (pokud bychom si to neuvědomili včas a nevyskočili někde okolo nuly).

Pokud bychom vstoupili na konci B vlny, což znamená, že bychom si počkali jen na dokončení C podvlny z vlny B, která by měla být malý impuls, potom bychom byli v obchodu podstatně dříve, než po protnutí žluté přerušované TL potvrzující konec B vlny, avšak s větším rizikem, že B vlna bude pokračovat dolů. Na druhou stranu náš SL by byl velice malý – opět pod předpokládaným koncem B vlny (C podvlny). Takto bychom i v případě, že by se korekce vyvinula v trojúhelník, pravděpodobně skončili s malým ziskem. PT by byl vždy asi na F50, anebo rozdělen na dvě části F50 a F38, protože naznačený kanál předpokládané roviny  k těmto hladinám míří.

Vrátím se ještě k obrázku z minulého dílu, kde jsme obchodovali v impulsu? Zmiňoval jsem tam i možnost pro odvážlivce, a to zobchodovat právě vznikající vlnu 4, přestože jsem varoval před divokostí vln 4  v impulsech. Pojďme se podívat, co by se dělo, pokud bychom si nechtěli tento pohyb nechat ujít a pokusili se obchodovat. Je to tedy obchodování korekce a v nich, jak jsme si řekli výše, je nejsnazší obchodovat C vlny, jelikož to jsou téměř vždy impulsy.

Po průrazu fialové TL, který nám říká, že končí vlna 3, jsme tedy očekávali pokles někam ke dnu čtvrté podvlny z vlny 3 (fialová 4). Jestliže si tedy řekneme, že budeme obchodovat jen vlnu C z korekce, musíme si na ni počkat. První průraz fialové TL tedy bude jistě „a“ vlna z korekce, počkáme na „b“ vlnu a nastoupíme do „c“. A ejhle, „b“ vlna se nám prudce vyšvihla nad vrchol 3 (a je to tu, nevyzpytatelnost korekcí, obzvlášť vln 4), co tedy nyní?  Přepočítáme analýzu a pokud jsme si jisti, že je vše OK a korekce je namístě, máme vlnu „a“ jako :3, vlnu „b“, počkáme, zda bude také :3, pokud ano, máme šanci naskočit do vlny „c“ jako do :5  - rovina nebo jako do :3  - trojúhelník.

Počkáme tedy na potvrzení konce „b“, což by mohla být hladina 0.9970 – možný vstup je označen  červenou šipkou  dolů, SL a PT křížkem a zelenou šipkou nahoru. RRR by zde byl cca 2.5 : 1, takže potenciál není špatný na fakt, že jde o korekci. Vstup by navzdory rizikovosti vyšel, SL bychom posouvali podle logických míst v impulsní C vlně – nejjednodušeji nad vrcholy 2 a 4 podvln. Korekce se nakonec ještě kousek prohloubila a vznikla tam short kombinace. Po jejím ukončení – průraz modré TL - stojíme před otázkou: je to již konec vlny 4, nebo je to jen konec A podvlny z vlny 4? To v tuto chvíli nikdo neví, protože korekce již splňuje pravidla pro impuls (hloubka, střídání 2 a 4 atd.). Je tu relativně velká možnost, že po průrazu modré TL B-B nastupujeme do vlny 5. Opět jsem v grafu označil vstup zelenou šipkou nahoru, SL těsně pod předpokládaným dnem 4.

Máme dno 4, tudíž můžeme natáhnout TL 2-4 impulsu a SL této pozice v klidu posouvat podle ní, jelikož vlna 5 by ji neměla protnout. Jak se později ukázalo, vlna 5 to nebyla a náš vstup skončil kousíček nad BreakEven (BE). V tuto chvíli je jasné, že korekce 4 ještě neskončila a tvoří se velká rovina nebo trojúhelník. Ještě později se ukázalo, že to byl trojúhelník.

Na posledním obrázku je vidět kanál kombinované korekce, kde by se dalo dobře nastupovat do long pozic - buďto opět jen do C vln, případně brát i ostatní odrazy s menší pravděpodobností.

První formací je CikCak, který nejdříve vymezí kanál prudší – podle fialové TL, později X vlna tento kanál zmírní a celá korekce se již odehrává uvnitř. Pravděpodobně je korekce zakončena trojúhelníkem a následně kanál proráží dolů. Podle obrázku by se zde daly udělat  2- 3 obchody.

První obchod jako C vlnu prvního CikCaku v případě, že by nám předešlá analýza řekla, že je třeba čekat korekci. Po dokončení prvního CikCaku je již korekce potvrzena a pokud očekáváme její pokračování, pak by se dalo předpokládat, že X vlna se odrazí od fialové TL. Nebo jsme mohli X vlnu považovat za B vlnu větší roviny (A vlna byl předchozí CikCak). V tom případě bychom asi odraz od fialové TL nebrali, jelikož B vlna roviny by měla končit podstatně níž (minimálně na 62% retracementu vlny A). Každopádně, rovina se nepotvrdila, takže šlo o X vlnu a my celkem spolehlivě můžeme brát poupravený kanál jako potvrzený a zobchodovat odraz do C vlny v druhé formaci, která je rovinou. Tento vstup měl velikou pravděpodobnost na úspěch, ačkoliv nedosáhl na horní linii kanálu, i tak by jistě byl s profitem.

Pak následovala další X vlna a trojúhelník, který naznačil konec korekce a současně se stal třetí formací v kombinované korekci. Zde se dal pak ještě zobchodovat short průraz kanálu dolů, jelikož to bylo potvrzení konce korekce a pokračování předchozího trendu. SL bychom umístili nad HIGH, PT podle další analýzy.

Je dobré si pamatovat, že v kombinované korekci se nevyskytují více jak tři formace, potom bývá kombinace ukončena, anebo oddělena větší X vlnou od další kombinované korekce. Není to sice nikde psáno, ale nikdy jsem ještě neviděl kombinovanou korekci, která by byla složena např. ze čtyřnásobné roviny či čtyřnásobného CikCaku. Ono to i z logiky EW plyne, jelikož korekce jakoby napodobují hybný režim (impuls) v opačném směru. Tudíž lze očekávat jakoby 5-ti vlnný pohyb, což jsou tři korekční formace oddělené dvěma X vlnami. Málokdy se dá dopředu předpokládat, jaký tvar nebo tvary bude korekce mít, proto je těžší korekce obchodovat. Ještě je dobré si pamatovat, že trojúhelník v kombinované korekci bývá X vlna nebo závěrečná formace.

Dnes jsme si ukázali základní možnosti vstupů a výstupů do obchodu. Samozřejmě vymyslet se toho dá podstatně více, například různé dokupování pozic v rozjetém impulsu apod. Stačí pouze používat celkem jednoduchou logiku, která z pravidel EW plyne.

Závěr:

Tímto se dostáváme na úplný konec našeho seriálu o EW. Nyní je zapotřebí pilně studovat, zkoušet, malovat do grafů a testovat to, co jsme se naučili v praxi. Přeji všem mnoho úspěchů a ať je vám EW užitečným nástrojem technické analýzy.

Daniel DAVID

Sdílení článku:
Facebook

Související články

 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
  V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
 • Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
  Fanouškům Elliottovy vlnové teorie dnes nabízíme pokračování seriálu o základech EW. V minulém díle jsme si ukázali dva základní tvary korekčních formací CikCak (ZigZag) a Rovinu (Flat). Dnes se budeme věnovat trojúhelníkovým formacím a dostaneme se i ke kombinovaným (složeným) korekčním pohybům.
 • Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
  Dnes budeme pokračovat v dalších základech EW. V minulém článku jsme si řekli, co je to EW. Víme, že se skládá z dvou hlavních režimů – hybného a korekčního, popsali jsme si hlavní vlnu hybného režimu, impuls a jeho nejdůležitější pravidla. Dnes se podíváme na tu obtížnější část každé analýzy, a to jsou korekce.
 • Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
  Podle reakcí čtenářů velmi oblíbený seriál o základech Elliottovy vlnové teorie pokračuje. I dnes vám nabízíme exkluzivní možnost nahlédnout pod pokličku Daniela Davida, tradera se specializací na Elliott Wave.
 • Základy Elliottovy vlnové teorie I.
  Dnes si představíme nový seriál věnovaný fenoménu zvanému Elliottovy vlny. Od dnešního dne se mu bude exkluzivně na našem serveru věnovat náš spolupracovník Daniel David, investiční analytik a soukromý trader.

Čtěte více

 • Forex a mysterium svíčkových grafů
  Svíčkové grafy patří mezi nejstarší a hojně používané grafy. Mnoho traderů je má v oblibě pro jejich jednoduchost, přehlednost a možnost využití různých technických formací a patternů. Dost a dost papíru již bylo popsáno o této problematice, tak, že snad ani nemůže být řečeno něco nového. Přesto je tato oblast, oblastí stále živou, protože grafy a jejich čtení jsou a ještě dlouho budou základem obchodní strategie každého tradera.
 • Indikátory nebo Price Action?
  V tomto článku si objasníme názor obchodníků z týmu FXstreet.cz na horlivé diskuse a věčné pře traderů, jestli jsou úspěšnější a ziskovější obchodní systémy postavené na bázi indikátorů nebo naopak jsou dlouhodobě stabilnější obchodní strategie založené na bázi Price Action. V průběhu článku se pokusíme shrnout zkušenosti a poznatky, ke kterým jsme došli za několik posledních let reálného obchodování na finančních trzích.
 • Jak na oscilátory
  Dnešní článek je zaměřen na oblast technické analýzy. Nebudeme se zaměřovat na základy technické analýzy, ale probereme jen pár zajímavých indikátorů - oscilátorů.
 • Jak na vstupy a výstupy podle EW
  Zdravím všechny příznivce našeho exkluzivního seriálu o Elliotových vlnách (Elliott Wave Theory, zkráceně EW, česky Elliottovy vlny). Vzhledem k nebývalému zájmu o tyto články bych rád na seriál o EW volně navázal.
 • Jak obchodovat cenová pásma
  Forexový trh se často pohybuje v trendech, jak dlouhodobých, tak krátkodobých. Je to jeho nesporná výhoda v porovnání s jinými trhy, jakými jsou například akcie či dluhopisy. Tato skutečnost též přitahuje stále více a více obchodníků k tomuto trhu. Ovšem každý trend je jednou u konce a trhy se nezanedbatelnou část času nachází též ve fázi určité konsolidace, kde často vzniká identifikovatelné obchodní pásmo - rozpětí (range). To se může objevit buď v průběhu trendu, když trh potřebuje pauzu v růstu či poklesu nebo na konci nějakého trendu, než začne trend opačný. Pravdou je, že takové netrendové období může být celkem dlouhé, ale i toho se dá v tradingu velice dobře využít.
 • Medvědí divergence mezi cenou a indikátorem
  Ukázka konkrétního příkladu medvědí divergence a vstupu do pozice. To je další pokračování seriálu o divergencích. Může Vám pomoci proniknout do této účinné obchodní metody. Výběr konkrétních vstupních a výstupních podmínek a money managementu je vždy striktně podřízen traderovi. Stejně tak jako backtestování a sledování vznikajících divergencí v grafu, které předchází živým obchodům.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
  Náš svět je plný znaků a symbolů. V běžném životě se s nimi setkáváme téměř všude. Příkladem různých forem grafických znaků a piktogramů jsou jakákoliv písma, dopravní značky, smajlíky, gesta, atd. Také finanční svět je bohatý na různé vizuální symboly a ztvárnění. Například býci a medvědi jsou symboly růstu a poklesu ceny, svíčkové grafy jsou obrazovým ztvárněním pohybů cen na trhu. Posledně zmíněným – svíčkovým grafům a formacím – se budeme věnovat v tomto článku.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
  V první části článku jsme si odpověděli na otázku, proč jsou svíčkové grafy a formace důležité a jsou tedy v tradingu velmi oblíbené. Zaměřili jsme se na jednosvíčkové Doji, Hammer, Hanging Man a dvousvíčkové Engulfing a Piercing Pattern. V dnešní druhé části si povíme více o protějšku k Piercing Pattern - Dark Cloud Cover, dále o dvousvíčkových patternech Harami, jednosvíčkových Inverted Hammer, Shooting Star a trojsvíčkových Morning Star a Evening Star.
 • Obchodování formací konsolidace
  V dnešním článku se podíváme hlavně na různé patterny konsolidace, které se objevují na různých úrovních grafu. Rozdělíme si je podle typů a řekneme si, co nám jejich prostřednictvím trh vlastně chce sdělit. Pro možnost jejich praktického využití si uvedeme i logické možnosti vstupu a výstupu z pozice. Jedná se v podstatě o čistou Price Action, tedy chování ceny samotné, protože nepotřebujete žádné indikátory k tomu, abyste tyto formace mohli obchodovat.
 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
  V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
 • Price Action vs. technické indikátory
  Technická analýza je velmi rozsáhlá disciplína, kterou bychom mohli rozdělit na dvě základní části: Price Action a indikátory. V tomto vzdělávacím článku se budeme věnovat právě těmto obchodním přístupům a ukážeme si jejich výhody a nevýhody. V obou dvou případech se jedná o obchodní přístup, kdy obchodník nezahrnuje do obchodování možnost vlivu fundamentálních zpráv. To však neznamená, že by neměl brát na důležité fundamenty žádný ohled.
 • Price Action: WRB analýza
  V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na přístup Price Action, se kterým přišel už v roce 1980 kanadský obchodník M.A. Perry, který na světových diskuzních fórech vystupuje rovněž pod přezdívkami NihabaAshi nebo wrbtrader. Tento obchodník je doslova král Price Action, obchodování na plný úvazek se věnuje přes 20 let. M.A. Perry se věnuje čisté Price Action na bázi intradenního, swingového či pozičního obchodování. V jeho obchodním přístupu nenajdete žádné indikátory, naopak se soustředí na analýzu volatility, tržní cykly, supporty, rezistence nebo psychologické aspekty obchodování.
 • Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
  Dnes si představíme zajímavý koncept v TA zvaný pullback a throwback. Obchodování založené čistě na proražení (breakout) různých důležitých hranic supportů a rezistencí, může být často matoucí, jelikož falešné proražení (False breakouts) jsou zcela běžným jevem.
 • Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
  V čem se liší skryté divergence od klasických divergencí. Jaká je frekvence výskytu skrytých divergencí a jaká je jejich úspěšnost. Ukázka konkrétního příkladu skryté divergence, vstupu do pozice a výstupu z pozice. To je další pokračování seriálu o divergencích. Využití obou typů divergencí Vám umožní vytvořit komplexní profitabilní obchodní systém.
 • Technická analýza - grafické formace
  Velkou pomocí pro tradera mohou být někdy zvláštní a netradiční věci, metody nebo postupy. Přitom pro někoho může být nelogické spojovat nesouvisející obory geometrie a tradingu. Přesto mnoho traderů používá tzv. grafické formace připomínající trojúhelníky, obdélníky a jiné tvary pro své úspěšné obchody. Jak se říká "de gustibus non est disputandum" - "proti gustu žádný dišputát"; obzvlášť když zjistíme, že tyto grafické formace mohou mít mnoho společného s S/R zónami.
 • Technická analýza II. - trendy a trendline
  Trend a jeho identifikace je základním stavebním kamenem při tvorbě obchodní strategie každého tradera. Dnes se podíváme na typy trendů a zakreslování trendové čáry. Trendová čára může občas být výrazem subjektivního pohledu a osobnosti každého tradera. Graficky znázorňuje změnu ceny a její pohyb. Svojí subjektivní podstatou se také může stát velmi individuálním nástrojem pro úspěšné obchodní systémy. Jednoduché věci jsou geniální - trendová čára je jednoduchým nástrojem.
 • Technická analýza - indikátory
  Indikátory obecně mají schopnost předvídat nebo ukazovat na jevy a situace, které jsou jinak špatně pozorovatelné. Indikátory mají své uplatnění ve velké škále oborů ve společnosti. Stejně tak si našly své místo i oblasti tradingu, kde jsou používány tradery v různých situacích za různým účelem, většinou však pro dosažení nebo maximalizaci zisku. Existuje mnoho indikátorů a mnoho matematických modelů. Dnes si představíme obecně dva základní typy indikátorů.
 • Technická analýza - indikátory sledující trend
  Indikátory sledující trend jsou velmi dobrým pomocníkem při definování trendu. Tato zdánlivě jednoduchá záležitost nám může pořádně zamotat hlavu například při změně časového rámce, který právě sledujeme nebo při pohybech trhu do strany. Proto je dobré znát alespoň základní metody technické analýzy, které nám usnadní definovat a pochopit zda je UPtrend nebo DOWNtrend. Při podrobném zkoumání můžeme dokonce zjistit, že mají svoji logiku a dají se používat intuitivně.
 • Technická analýza - obchodujeme divergence
  Hledání platných a ziskových obchodních signálů je nejčastější činností každého tradera. Dnes se podíváme jak nám při takovém hledání může pomoci nesoulad mezi vývojem grafu ceny a vývojem grafu jejího indikátoru. Různé typy divergencí nám ukážou několik možností hledání signálů. Řekneme si jaké základní podmínky jsou potřeba ke správnému uchopení tohoto zajímavého nástroje.
 • Technická analýza - oscilátory
  Oscilátory jsou dalším velmi dobrým pomocníkem při práci tradera. Je mnoho typů oscilátorů, které ale plní velmi podobnou funkci. Sledují aktuální překoupenost a přeprodanost trhu. Dnes se podíváme na několik nejznámějších a nejpoužívanějších z nich. Ukážeme si vzorce pro výpočet a konkrétní možnosti využití jednotlivých indikátorů.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

Články

reklama
XTB - kviz

Kurzy obchodování

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
15

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
22

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
20

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
ShowFx World
reklama
RoboMarkets - brand
reklama
XTB - kviz
reklama
XTB - kviz