Čtvrtek 09. únor 2023 13:49
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)

10.09.2012  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Technická analýza   Tisk

V minulém díle Elliotových vln jsme již opustili teorii a ukázali jsme si, jak prakticky dělat analýzu a jak náš analytický výstup zobchodovat. Ukázali jsme si, jak se dá dobře obchodovat v impulsu a dnes si ukážeme, že také korekce se dají obchodovat. A to i přesto, že jsou oproti impulsům obtížnější a více nevyzpytatelné.

V korekcích je nutno správně identifikovat, kde se právě nalézáme. Jak již víme, kombinované korekce se často pohybují v kanálu - zde je situace poměrně jednoduchá. Vstupujeme do pozice ve směru trendu na linii kanálu, což nám dovoluje poměrně slušný poměr RRR, kdy SL umístíme pod/nad hranici formace, která se nám tvoří, a PT nejlépe na F123 nebo F138 nebo na druhou linii kanálu.

Pokud obchodujeme v jednoduché korekci, pak nejbezpečnější je obchodovat C vlnu, která kromě trojúhelníku je vždy impulsní a nabízí také slušný potenciál zisku.

Na následujícím obrázku je příklad obchodu C vlny korekce – roviny. Ihned po vytvoření A vlny, která nebyla impuls, bylo zřejmé, že korekce bude rovina nebo trojúhelník. Bylo tedy zapotřebí posečkat na dokončení B vlny, vstoupit do obchodu na jejím konci (= na konci její C podvlny) nebo po potvrzeném ukončení B vlny, což vyznačuje přerušovaná TL. SL by byl vždy pod úrovní B vlny.

Pokud bychom vstoupili tak, jak je vyznačeno zelenou šipkou na obrázku, byl by to konzervativnější přístup a také méně výnosný přístup. Je ale bezpečnější, přestože v případě, že by se korekce vyvinula do trojúhelníku, bychom asi inkasovali malou ztrátu (pokud bychom si to neuvědomili včas a nevyskočili někde okolo nuly).

Pokud bychom vstoupili na konci B vlny, což znamená, že bychom si počkali jen na dokončení C podvlny z vlny B, která by měla být malý impuls, potom bychom byli v obchodu podstatně dříve, než po protnutí žluté přerušované TL potvrzující konec B vlny, avšak s větším rizikem, že B vlna bude pokračovat dolů. Na druhou stranu náš SL by byl velice malý – opět pod předpokládaným koncem B vlny (C podvlny). Takto bychom i v případě, že by se korekce vyvinula v trojúhelník, pravděpodobně skončili s malým ziskem. PT by byl vždy asi na F50, anebo rozdělen na dvě části F50 a F38, protože naznačený kanál předpokládané roviny  k těmto hladinám míří.

Vrátím se ještě k obrázku z minulého dílu, kde jsme obchodovali v impulsu? Zmiňoval jsem tam i možnost pro odvážlivce, a to zobchodovat právě vznikající vlnu 4, přestože jsem varoval před divokostí vln 4  v impulsech. Pojďme se podívat, co by se dělo, pokud bychom si nechtěli tento pohyb nechat ujít a pokusili se obchodovat. Je to tedy obchodování korekce a v nich, jak jsme si řekli výše, je nejsnazší obchodovat C vlny, jelikož to jsou téměř vždy impulsy.

Po průrazu fialové TL, který nám říká, že končí vlna 3, jsme tedy očekávali pokles někam ke dnu čtvrté podvlny z vlny 3 (fialová 4). Jestliže si tedy řekneme, že budeme obchodovat jen vlnu C z korekce, musíme si na ni počkat. První průraz fialové TL tedy bude jistě „a“ vlna z korekce, počkáme na „b“ vlnu a nastoupíme do „c“. A ejhle, „b“ vlna se nám prudce vyšvihla nad vrchol 3 (a je to tu, nevyzpytatelnost korekcí, obzvlášť vln 4), co tedy nyní?  Přepočítáme analýzu a pokud jsme si jisti, že je vše OK a korekce je namístě, máme vlnu „a“ jako :3, vlnu „b“, počkáme, zda bude také :3, pokud ano, máme šanci naskočit do vlny „c“ jako do :5  - rovina nebo jako do :3  - trojúhelník.

Počkáme tedy na potvrzení konce „b“, což by mohla být hladina 0.9970 – možný vstup je označen  červenou šipkou  dolů, SL a PT křížkem a zelenou šipkou nahoru. RRR by zde byl cca 2.5 : 1, takže potenciál není špatný na fakt, že jde o korekci. Vstup by navzdory rizikovosti vyšel, SL bychom posouvali podle logických míst v impulsní C vlně – nejjednodušeji nad vrcholy 2 a 4 podvln. Korekce se nakonec ještě kousek prohloubila a vznikla tam short kombinace. Po jejím ukončení – průraz modré TL - stojíme před otázkou: je to již konec vlny 4, nebo je to jen konec A podvlny z vlny 4? To v tuto chvíli nikdo neví, protože korekce již splňuje pravidla pro impuls (hloubka, střídání 2 a 4 atd.). Je tu relativně velká možnost, že po průrazu modré TL B-B nastupujeme do vlny 5. Opět jsem v grafu označil vstup zelenou šipkou nahoru, SL těsně pod předpokládaným dnem 4.

Máme dno 4, tudíž můžeme natáhnout TL 2-4 impulsu a SL této pozice v klidu posouvat podle ní, jelikož vlna 5 by ji neměla protnout. Jak se později ukázalo, vlna 5 to nebyla a náš vstup skončil kousíček nad BreakEven (BE). V tuto chvíli je jasné, že korekce 4 ještě neskončila a tvoří se velká rovina nebo trojúhelník. Ještě později se ukázalo, že to byl trojúhelník.

Na posledním obrázku je vidět kanál kombinované korekce, kde by se dalo dobře nastupovat do long pozic - buďto opět jen do C vln, případně brát i ostatní odrazy s menší pravděpodobností.

První formací je CikCak, který nejdříve vymezí kanál prudší – podle fialové TL, později X vlna tento kanál zmírní a celá korekce se již odehrává uvnitř. Pravděpodobně je korekce zakončena trojúhelníkem a následně kanál proráží dolů. Podle obrázku by se zde daly udělat  2- 3 obchody.

První obchod jako C vlnu prvního CikCaku v případě, že by nám předešlá analýza řekla, že je třeba čekat korekci. Po dokončení prvního CikCaku je již korekce potvrzena a pokud očekáváme její pokračování, pak by se dalo předpokládat, že X vlna se odrazí od fialové TL. Nebo jsme mohli X vlnu považovat za B vlnu větší roviny (A vlna byl předchozí CikCak). V tom případě bychom asi odraz od fialové TL nebrali, jelikož B vlna roviny by měla končit podstatně níž (minimálně na 62% retracementu vlny A). Každopádně, rovina se nepotvrdila, takže šlo o X vlnu a my celkem spolehlivě můžeme brát poupravený kanál jako potvrzený a zobchodovat odraz do C vlny v druhé formaci, která je rovinou. Tento vstup měl velikou pravděpodobnost na úspěch, ačkoliv nedosáhl na horní linii kanálu, i tak by jistě byl s profitem.

Pak následovala další X vlna a trojúhelník, který naznačil konec korekce a současně se stal třetí formací v kombinované korekci. Zde se dal pak ještě zobchodovat short průraz kanálu dolů, jelikož to bylo potvrzení konce korekce a pokračování předchozího trendu. SL bychom umístili nad HIGH, PT podle další analýzy.

Je dobré si pamatovat, že v kombinované korekci se nevyskytují více jak tři formace, potom bývá kombinace ukončena, anebo oddělena větší X vlnou od další kombinované korekce. Není to sice nikde psáno, ale nikdy jsem ještě neviděl kombinovanou korekci, která by byla složena např. ze čtyřnásobné roviny či čtyřnásobného CikCaku. Ono to i z logiky EW plyne, jelikož korekce jakoby napodobují hybný režim (impuls) v opačném směru. Tudíž lze očekávat jakoby 5-ti vlnný pohyb, což jsou tři korekční formace oddělené dvěma X vlnami. Málokdy se dá dopředu předpokládat, jaký tvar nebo tvary bude korekce mít, proto je těžší korekce obchodovat. Ještě je dobré si pamatovat, že trojúhelník v kombinované korekci bývá X vlna nebo závěrečná formace.

Dnes jsme si ukázali základní možnosti vstupů a výstupů do obchodu. Samozřejmě vymyslet se toho dá podstatně více, například různé dokupování pozic v rozjetém impulsu apod. Stačí pouze používat celkem jednoduchou logiku, která z pravidel EW plyne.

Závěr:

Tímto se dostáváme na úplný konec našeho seriálu o EW. Nyní je zapotřebí pilně studovat, zkoušet, malovat do grafů a testovat to, co jsme se naučili v praxi. Přeji všem mnoho úspěchů a ať je vám EW užitečným nástrojem technické analýzy.

Daniel DAVID

Sdílení článku: 
   

 

Související články

  trhy akcie.jpg
  Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
  V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
  hlvni obrazek EW42.png
  Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
  Fanouškům Elliottovy vlnové teorie dnes nabízíme pokračování seriálu o základech EW. V minulém díle jsme si ukázali dva základní tvary korekčních formací CikCak (ZigZag) a Rovinu (Flat). Dnes se budeme věnovat trojúhelníkovým formacím a dostaneme se i ke kombinovaným (složeným) korekčním pohybům.
  ew clanek.png
  Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
  Dnes budeme pokračovat v dalších základech EW. V minulém článku jsme si řekli, co je to EW. Víme, že se skládá z dvou hlavních režimů – hybného a korekčního, popsali jsme si hlavní vlnu hybného režimu, impuls a jeho nejdůležitější pravidla. Dnes se podíváme na tu obtížnější část každé analýzy, a to jsou korekce.
  Unknown-9
  Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
  Podle reakcí čtenářů velmi oblíbený seriál o základech Elliottovy vlnové teorie pokračuje. I dnes vám nabízíme exkluzivní možnost nahlédnout pod pokličku Daniela Davida, tradera se specializací na Elliott Wave.
  investovani online.jpg
  Základy Elliottovy vlnové teorie I.
  Dnes si představíme nový seriál věnovaný fenoménu zvanému Elliottovy vlny. Od dnešního dne se mu bude exkluzivně na našem serveru věnovat náš spolupracovník Daniel David, investiční analytik a soukromý trader.

Čtěte více

 • Měsíční report finančních trhů (leden 2023)
  Nový obchodní rok 2023 plynule navázal na trendy z loňského roku. Hlavně na začátku loňského roku byl americký dolar velmi silný, avšak v jeho druhé polovině začal ztrácet na síle. Lednové obchodování na měnových trzích se tedy neslo ve znamení slabého amerického dolaru, což se odrazilo i ve výkonnosti jednotlivých měn. Nejsilnější lednovou měnou se stal australský dolar, který ten americký pokořil o 4,92 %. V těsném závěsu byly měny novozélandský dolar a euro, které překročily hranici 3% zhodnocení. Nejslabší lednovou měnou byl japonský jen, ale i ten dokázal americký dolar pokořit, i když jen o 1,32 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj na jednotlivých měnových párech.
 • Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)
  Konec podzimu a nástup zimy je patrný nejen na venkovním počasí, ale rovněž se zima dostavila i na měnové trhy, kde zmrazila růst amerického dolaru. Listopad byl pro americký dolar nejslabším měsícem v letošním roce, čehož okamžitě využily a taktovky se ujaly ostatní měny a americký dolar tak poslaly do červených čísel. Nejsilnější měnou se v listopadu stal japonský jen, který byl po většinu roku pod silným tlakem amerického dolaru. Japonskému jenu k posílení pomohla spíše holubičí rétorika amerického FEDu, ale i tak bylo jeho posílení nejmarkantnější. Těsně v jeho závěsu skončil novozélandský dolar. Zbytek měn se pohyboval rovněž v zelených číslech, přičemž jednotlivé měny dokázaly vůči americkému dolaru posílit o více než 6 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
 • Měsíční report finančních trhů (prosinec 2022)
  Závěr obchodního roku se nesl především ve znamení postranních trendů, při kterých vznikalo mnoho spekulací nad budoucím cenovým vývojem finančních aktiv. Ještě před tím, než si přiblížíme dění na jednotlivých instrumentech, porovnáme si sílu hlavních měn vůči americkému dolaru. Stejně jako v listopadu byl i v prosinci nejsilnější měnou japonský jen, který posílil vůči americkému dolaru o 5,36 %. Určitou výkonnost dále vykázalo euro a švýcarský frank se ziskem nad 2 %. Nejslabší měnou se stal kanadský dolar, který skončil ve ztrátě 0,88 %. Zbývající světové měny se držely zkrátka a díky cenové stagnaci jejich růst vůči americkému dolaru nepřekonal hranici 1 %.
 • Měsíční report finančních trhů (říjen 2022)
  Říjnové obchodování na měnových trzích probíhalo ve znamení vzpoury proti americkému dolaru. Za jeho oslabením proti většině hlavních měn stála informace, že členové Federálního rezervního systému (FED) nejsou jednotní, co se týče aktuálního tempa růstu úrokových sazeb, a že na listopadovém zasedání může probíhat snaha o jeho zpomalení. Díky této nejistotě se stal nejsilnější měnou říjnového obchodování novozélandský dolar, který vůči americkému posílil o 3,89 %. V patách mu je britská libra, která díky výměně tamního premiéra posílila o 2,78 %. Naopak nejslabšími měnami byly japonský jen, a to i přes probíhající intervence Bank of Japan a švýcarský frank. Nyní se pojďme podívat na technickou analýzu jednotlivých měn.
 • Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)
  Druhý prázdninový měsíc americký dolar opět ukázal svojí sílu, když poslal výkonnost všech hlavních světových měn do červených čísel. K posílení dolaru nejspíše přispělo i oznámení americké centrální banky (FED) o zářijovém zvyšování úrokových sazeb. Síle amerického dolaru nejlépe odolával dolar kanadský, který ztratil „pouze“ 2,46 %. Pod 3% ztrátu se dokázalo dostat ještě euro. Naopak nejslabší měnou se stal japonský jen, který odepsal vůči americkému dolaru 6,01 %. Výrazného oslabení se dočkala také britská libra, a to 5,7 %. Jak si vedly samotné měnové páry a ostatní hlavní finanční trhy? Tak na to se podíváme v tomto článku.
 • Měsíční report finančních trhů (září 2022)
  V září zářil hlavně americký dolar, ostatně jako většinu letošního roku. Především akcioví a komoditní obchodníci z tohoto faktu nejsou příliš nadšení, ovšem investoři, kteří drží hotovost v této měně, mohou jásat. Americký dolar doslova převálcoval dolar novozélandský, který oslabil o 8,71 %. Druhou nejslabší měnou byl dolar australský, který se propadl o 6,63 %. Za září patří všechna pocta také švýcarskému franku, který díky zvýšení tamních úrokových sazeb dosáhl ztráty vůči dolaru „pouze“ minimální, a to 1,37 %. Pojďme se nyní podívat blíže na situaci na hlavních měnových párech, kde probíhá zajímavá korekční aktivita.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
  Náš svět je plný znaků a symbolů. V běžném životě se s nimi setkáváme téměř všude. Příkladem různých forem grafických znaků a piktogramů jsou jakákoliv písma, dopravní značky, smajlíky, gesta, atd. Také finanční svět je bohatý na různé vizuální symboly a ztvárnění. Například býci a medvědi jsou symboly růstu a poklesu ceny, svíčkové grafy jsou obrazovým ztvárněním pohybů cen na trhu. Posledně zmíněným – svíčkovým grafům a formacím – se budeme věnovat v tomto článku.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
  V první části článku jsme si odpověděli na otázku, proč jsou svíčkové grafy a formace důležité a jsou tedy v tradingu velmi oblíbené. Zaměřili jsme se na jednosvíčkové Doji, Hammer, Hanging Man a dvousvíčkové Engulfing a Piercing Pattern. V dnešní druhé části si povíme více o protějšku k Piercing Pattern - Dark Cloud Cover, dále o dvousvíčkových patternech Harami, jednosvíčkových Inverted Hammer, Shooting Star a trojsvíčkových Morning Star a Evening Star.
 • Obchodování formací konsolidace
  V dnešním článku se podíváme hlavně na různé patterny konsolidace, které se objevují na různých úrovních grafu. Rozdělíme si je podle typů a řekneme si, co nám jejich prostřednictvím trh vlastně chce sdělit. Pro možnost jejich praktického využití si uvedeme i logické možnosti vstupu a výstupu z pozice. Jedná se v podstatě o čistou Price Action, tedy chování ceny samotné, protože nepotřebujete žádné indikátory k tomu, abyste tyto formace mohli obchodovat.
 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
  V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (1. část)
  Obchodníci na finančních trzích mají možnost postavit svoji strategii na technických či fundamentálních ukazatelích. Většina retailových obchodníků ke své analýze využívá technickou analýzu, kde mají na výběr mezi Price Action a technickými indikátory, případně kombinují oba přístupy. Dnešní článek nemá ambici porovnávat, který přístup je lepší, ale naopak se podíváme na to, jaké jsou oblíbené kombinace sledování čistého grafu (Price Action) společně s technickými indikátory. V tomto článku se podíváme konkrétně na náš oblíbený indikátor Stochastic, který můžeme využívat jako potvrzovací signál ke vstupu do obchodní pozice, ale i k výstupu z obchodu.
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)
  V předchozím článku jsme si představili některé kombinace technických indikátorů společně s Price Action, které mohou obchodníci využívat ke svému obchodování. Konkrétně jsme se zaměřili na oblíbený indikátor Stochastic. V dnešním díle se nezaměříme výhradně na jeden jediný indikátor, ale podíváme se na několik dalších možností, jak pomocí Price Action a indikátorů najít kvalitní obchodní signál.
 • Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu
  V tomto třetím díle našeho seriálu o kvantitativní analýze přejdeme k čistě praktickým ukázkám. Budeme se věnovat indikátoru Stochastic a podrobně se dozvíte, jak taková kvantitativní analýza probíhá.
 • Predikce a výhled na rok 2021 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
  Výhled forexového, komoditního, akciového a kryptoměnového trhu na rok 2021 od profesionálního tradera Patrika Urbana z týmu FXstreet.cz. V tomto videokomentáři se podíváme na predikci a možný vývoj hlavních i křížových měnových párů na forexu a také na oblíbené komodity, akciové indexy a kryptoměny. Připravte se na obchodní příležitosti v roce 2021!
 • Predikce a výhled na rok 2022 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
  Výhled forexového, komoditního, akciového a kryptoměnového trhu na rok 2022 od profesionálního tradera Patrika Urbana z týmu FXstreet.cz. V tomto videokomentáři se podíváme na predikci a možný vývoj hlavních i křížových měnových párů na forexu a také na oblíbené komodity, akciové indexy a kryptoměny. Připravte se na obchodní příležitosti v roce 2022!
 • Predikce a výhled na rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny - FXstreet.cz
  Výhled forexového, komoditního, akciového a kryptoměnového trhu na rok 2023 od profesionálního tradera Patrika Urbana z týmu FXstreet.cz. V tomto videokomentáři se podíváme na predikci a možný vývoj hlavních i křížových měnových párů na forexu a také na oblíbené komodity, akciové indexy a kryptoměny. Připravte se na obchodní příležitosti v roce 2023!
 • Predikce psychologických cyklů na finančních trzích
  V článku Můj signál nepřichází, a tak čekám dál, jsme hledali paralely mezi chováním traderů na finančních trzích a mimo ně, v běžném životě. Základem našeho pátrání byla myšlenka, že část chování na finančních trzích je vybudováno neustálým opakováním různých činností v běžném životě. Článek jsme uzavřeli s tím, že tvorba návyků určitého druhu chování podléhá počtu jeho opakování, což nás přivádí k článku dnešnímu, který bude věnován psychologickým cyklům na finančních trzích.
 • Price Action a akciové indexy
  V dnešním článku bych vám rád nabídnul pohled na trading akciových indexů z pozice intradenního tradera, který se těmto trhům věnuje přibližně 6 let, z toho 4 roky jako full-time profesionální trader.
 • Price Action: Klíčový level a struktura ceny
  V dnešním článku se budeme věnovat struktuře ceny a silným S/R úrovním. Cenové formace jako Pin Bar, Outside Bar, Inside Bar a mnoho dalších jsou jistě důležité, ale říkají nám pouze něco o aktuální náladě na trhu. Těmto jednoduchým cenovým formacím je však nadřazena struktura ceny. Při správném čtení struktury ceny můžeme získat silné S/R úrovně. Ty se stávají základním kamenem pro obchodování třeba již zmíněných svíčkových formací.
 • Price Action vs. technické indikátory
  Technická analýza je velmi rozsáhlá disciplína, kterou bychom mohli rozdělit na dvě základní části: Price Action a indikátory. V tomto vzdělávacím článku se budeme věnovat právě těmto obchodním přístupům a ukážeme si jejich výhody a nevýhody. V obou dvou případech se jedná o obchodní přístup, kdy obchodník nezahrnuje do obchodování možnost vlivu fundamentálních zpráv. To však neznamená, že by neměl brát na důležité fundamenty žádný ohled.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CentroFX
FxNet
InstaForex
reklama
Dukascopy krypto