Středa 26. leden 2022 18:37
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
fpmarkets
reklama
BidAskBit
reklama
BidAskBit

Bank of England nakúpi v tomto fiškálnom roku dve tretiny emisií britských dlhopisov

09.02.2012 14:59  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bank of England dnes rozhodla o naliatí ďalších 50 mld. libier do briskej ekonomiky prostredníctvom nákupov štátnych dlhopisov, čo posúva ich celkový objem v tejto druhej vlne na úroveň 125 mld. Doba trvania týchto nákupov by mala byť 3 mesiace, teda zhruba do začiatku mája. Keď zoberieme, že britský fiškálny rok sa končí koncom marca, tak nám vyjde číslo, že vo fiškálnom roku 2011-2012 BoE skúpi dohromady bristké gilty (dlhopisy so splatnosťou nad 1 rok) zhruba na úrovni 110 mld. libier.

Pozrime sa, koľko plánuje celkovo Británia vydať vo fiškálnom roku 2011-2012 giltov:

Je to niečo vyše 167 mld. Teda zhruba dve tretiny britských emisií dlhopisov je monetizovaných... To sa potom financuje deficit na úrovni 7,9 pct. HDP.Aj preto je Bank of England v posledných rokoch "mimoriadne úspešná" pri napĺňaní svojho inflačného cieľa:

A ešte pikoška z inflačných prognóz do budúcich rokov z britksého rozpočtu:

Vzhľadom na track record Bank of England prajeme Británii veľa šťastia pri napĺňaní týchto cieľov.


Klíčová slova: Bank of England | HDP |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bank of England bude nově nakupovat firemní dluhopisy
  Bank of England se včera jednohlasně rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu na 0,25 %. I když na navýšení limitu programu kvantitativního uvolnění nepanovala shoda, schválen byl také. BoE tedy na trhu nakoupí aktiva za dalších 60 mld. GBP. Mezi ty budou moci patřit i korporátní dluhopisy (10 mld. GBP v příštích 18 měsísích). Podle nové prognózy britské HDP vzroste o 2 % letos a 0,8 % v příštím roce (dříve 2,3 %). Inflace se ve dvou až tříletém horizontu dostává na úroveň 2,4 %, avšak s tímto vývojem je konzistentní další snížení sazeb až na hladinu 0,1 %. Guvernér BoE na tiskové konferenci uvedl, že uvolnění měnové politiky bylo vynuceno významným poklesem výhledu, snahou zredukovat nejistotu v britské ekonomice a také délkou transmisního mechanismu, aby dopad tohoto kroku byl v ekonomice vidět co nejdříve. M. Carney prohlásil, že limit pro snižování sazeb leží v kladných číslech. Pro případné další uvolnění má BoE k dispozici jiné nástroje, které ovšem nespecifikoval.
 • Bank of England dnes rozhoduje o sazbách a o osudu libry v nejbližších dnech
  Dnes zasedá Bank of England (BoE), která odpoledne (13 hod.) rozhodne o úrokových sazbách. Ty zůstanou určitě i nadále...
 • Bank of England hrozila recesí v případě Brexitu a snížila prognózy ekonomického růstu
  Dnešní zasedání Bank of England bylo v mnohém specifické. Zápis ze zasedání, inflační report i tiskovou konferenci guv...
 • Bank of England: Hypotéky už podporovat nebudeme. Obava z realitní bubliny?
  Britská centrální banka se rozhodla ukončit program, spuštění za účelem podpory poskytování soukromých hypoték. Podle...
 • Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají
  ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
 • Bank of England libře ani přes zvýšení sazeb nepomohla, akcie mírně ztrácejí
  Po divoké středeční seanci jsme i dnes na akciových trzích v Evropě i v USA svědky výrazně nadprůměrných objemů. Ty jsou například v Německu 25 % nad dlouhodobým průměrem a zhruba 15 % nad průměrem se dnes pohybují po zahájení obchodování také objemy na burzách v USA. S oceněním indexů to ale tak jednoznačné není a zatímco v Británii akcie díky slabší libře rostou, většina burz v Evropě a v USA mírně ztrácí. Nálada na trzích však zůstává dál velmi dobrá a indexy se drží bezpečně na dosah historických rekordů.
 • Bank of England libře nepomohla, ale ani neuškodila. Na výhledu pro libru se po dnešním zasedání nic nemění
  Dnes odpoledne rozhodovala o sazbách Bank of England a žádné překvapení se tentokrát nekoná. Sazby zůstávají beze změny a na 0.25 % a nic se nemění ani na kvantitativním uvolňování a plánu navýšit celkový objem dluhopisů v držení banky na 435 mld. liber. Rozhodnutí bylo tentokrát jednomyslné, když pro něj zvedlo ruku všech devět členů Výboru pro měnovou politiku.
 • Bank of England monetary meeting
  Bank of England ve čtvrtek na měnovém zasedání bude rozhodovat o monetární politice. Podle zprávy DNB Bank je pravděpodobné, že centrální banka Spojeného království neupraví měnovou politiku. Makroekonomická situace se od počátku února mírně „změkčila“. Britská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí rozrostla meziročně o 1,6 procenta, což byl pokles z předchozího třetího čtvrtletí, které performovalo 2 procenta YoY. Míra nezaměstnanosti vzrostla v listopadu na 4,4 procenta poté, co byla v pěti po sobě jdoucích měsících stabilní na 4,3 procentech. Obchodní důvěra (Business Confidence) byla v únoru smíšená, když službami a výstavba vzrostly a se stabilní výrobou.
 • Bank of England možno zlepší svoje ekonomické projekcie. Libra posilňuje
  Dnes popoludní vyšla správa, že členka Komisie pre monetárnu politiky Bank of England (ďalej BoE) Kristin Forbes v rozhovore pre Bloomberg News povedala, že dopad BrExitu na britskú ekonomiku je menší, než BoE očakávala a že je reálne, že BoE prehodnotí svoje ekonomické prognózy. To, že britské dáta silno prekonávajú prognózy potvrdzuje aj index ekonomických prekvapení z dielne Citi, ktorý ukazuje najvyššie úrovne v posledných rokoch (graf od @Vconomics)
 • Bank of England nakonec sazby nesnížila
  I včera, podobně jako v průběhu celého týdne, euro proti dolaru mírně posilovalo a kurz hlavního měnového páru se pevně usídlil nad 1,1100 EUR/USD. Dolaru nepomohla ani data o cenách průmyslových výrobců, které v červnu vykázaly větší růst, než analytici očekávali. Nicméně velká část překvapení se koncentrovala do položky energií a část může být vysvětlena velkou volatilitou některých položek v oblasti služeb. Celkově tedy ve včerejším reportu ekonomové SG větší inflační tlaky nevidí.
 • Bank of England plánuje zpřísnit regulaci kryptoměn, Fidelity předpovídá cenu BTC na úrovni 100 000 USD v roce 2023
  Na kryptoměnovém trhu začal třetí týden nespoutané zábavy. Digitální aktiva zahájila závěrečnou fázi korekce, po které by se měl obnovit vzestupný pohyb. Svědčí o tom začátek fáze aktivních nákupů a zvyšování aktivity na řetězci hlavních kryptoměn. Začátek plnohodnotné tržní rally však nemá cenu očekávat dříve než v roce 2022. Zároveň se objevuje stále více oznámení, která naznačují, že rok 2022 obecně nebude z hlediska růstu tak jasný, jako rok 2021.
 • Bank of England pomohla libře k růstu, USD znovu silnější navzdory stabilním americkým výnosům
  Evropské akciové indexy se dnes vrací do zelených čísel a likvidují část dřívějších ztrát. Německý DAX si zatím připsa...
 • Bank of England pomohla libře zlikvidovat včerejší ztráty
  Bank of Engand dnes ponechala podle očekávání sazby beze změny na 0,25 % a nic se nezměnilo ani na velikosti programu pro nákup dluhopisů, který zůstává na 435 mld. liber. V tomto ohledu tedy nic nového pod sluncem. Podle očekávání skončilo i hlasování o sazbách, když pro jejich okamžité zvýšení zvedli ruku opět pouze dva z devíti členů Výboru pro měnovou politiku (MPC). Právě klem hlasování se přitom točily největší dohady, když část trhu doufala, že by se po úterním zrychlení inflace ke dvěma členům MPC mohl přidat ještě jeden. Nestalo se.
 • Bank of England ponecháva úrokovú mieru a znižuje prognózu rastu
  Bank of England ponecháva svoju menovú politiku a úrokovú sadzbu bez zmeny, pričom zaznamenáva spomalenie rastu, ktoré sa v súčasnosti odhaduje na úroveň 1,4 %.
 • Bank of England prekvapila: Zvýšenie sadzieb sa blíži, začína sa hovoriť o kvantitatívnom uťahovaní
  Po FEDe a ECB prekvapila v júni trhy aj Bank of England (ďalej BoE) A to pozitívne. Poďme pekne po poriadku a pozrime sa najskôr na to, čo sa podľa britskej centrálnej banky zmenilo od posledného zasadnutia, ktoré sa uskutočnilo pred šiestimi týždňami.
 • Bank of England pri takto nízkom raste HDP sadzby nikdy nedvíhala. A vyhliadky nie sú pozitívne
  Po tom, ako sa viacero popredných členov Výboru pre Monetárnu politiku Bank of England vyjadrilo v prospech zvyšovania úrokových sadzieb, začali trhy očakávať takýto krok v strednodobom horizonte. Ešte v prvej polovici mesiaca pripisovali viac ako 50-percentnú pravdepodobnosť tomu, že sa tak stane v tomto roku. Po slabšej inflácii tieto očakávania mierne ustúpili, stále sú však výrazne vyššie ako pred niekoľkými mesiacmi. Aktuálne sa očakáva, že Bank of England zvýši sadzby niekedy v druhom kvartáli budúceho roka.
 • Bank of England sazby jen tak zvyšovat nebude, přesto by mohla libra posílit
  Leckdo mohl být výsledkem dnešního zasedání Bank of England (BoE) překvapen. Banka následovala americký Fed a zmírnila...
 • Bank of England se dostává do nečekaných problémů s QE. Poptává totiž více dluhopisů, než je trh ochoten nabídnout
  Jedna zajímavost z Británie. Bak of England v minulém týdnu oznámila, že znovu obnoví program kvantitativního uvolňování v jehož rámci začne nakupovat dluhopisy do výše 70 mld. liber. S nákupy začala tento týden a zatímco pondělí proběhlo bez problémů, výsledky úterních nákupů se dnes stávají docela velkým tématem. Podle některých ekonomů totiž signalizují, že by se banka do budoucna mohla dostat s nákupy dluhopisů do problémů.
 • Bank of England se snaží manipulovat s inflací prostřednictvím trhu práce
  Libra zůstává pod tlakem, protože se zdá, že naděje na změnu politiky, s níž obchodníci v prosinci počítají, je velmi malá.
 • Bank of England snížila úroky a zavedla další opatření na podporu ekonomiky
  Na dnešním zasedání Bank of England (BoE) byly sníženy dle očekávání úrokové sazby o 25 bps na 0,25 %. Banka však zároveň navýšila dosavadní nákupy aktiv o 60 mld. liber v následujících 6 měsících a zavedla nový program ve výši 10 mld. liber na nákup korporátních dluhopisů v následujícím roce a půl.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets