Ticker Tape by TradingView
Je zlato po korekci nákupní příležitostí? 🪙
Historický růst zlata posunul cenu z přibližně 2 600 dolarů z konce roku 2024 až na rekordní cenu 5 589 dolarů z ledna 2026. Na začátku března však zlato výrazně korigovalo a nyní se obchoduje okolo 5 100 dolarů za unci. Analytici, kteří sledují zlato dlouhodobě, však říkají, že jde o zdravou korekci v rámci býčího trhu, který podle nich neskončil.
Z hlediska příčin poklesu zlata šlo dle analytiků spíše o výběr zisků po velmi silném růstu. Krátkodobé posílení amerického dolaru vyvinulo tlak na cenu zlata, protože tato aktiva mají tendenci se pohybovat opačným směrem. Historicky se často stává, že korekce, která vystraší drobné investory, využívají velcí institucionální hráči k dalším nákupům. Jedním z hlavních pilířů růstu zlata je nákup ze strany centrálních bank. Ty nakupují zlato nejrychlejším tempem za poslední desetiletí a krátkodobý pokles ceny na jejich strategii nic nemění.
Podle Světové rady pro zlato dosáhla čistá poptávka centrálních bank 230 tun jen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2025. Pro rok 2026 se očekává, že nákupy zůstanou vysoké, mezi 750 a 900 tunami. Zlato v posledních letech nakupují například Čína, Rusko, Indie, Turecko nebo Polsko. Tyto nákupy vytvářejí na trhu silnou poptávku, která pomáhá držet cenu zlata nad určitými úrovněmi.
Velké banky zatím své optimistické výhledy nezměnily. Naopak některé z nich považují současný pokles za příležitost k nákupu.
Odhady ceny zlata na konci roku podle velkých finančních institucí:
- JPMorgan: kolem 6 300 dolarů
- Goldman Sachs: přibližně 5 400 dolarů, s možností dalšího růstu
- Wells Fargo:6 100 až 6 300 dolarů
- UBS: základní scénář 6 200 dolarů, při větším geopolitickém napětí až 7 200 dolarů (UBS zároveň připouští i negativní scénář kolem 4 600 dolarů, pokud by centrální banky výrazně zpřísnily měnovou politiku.
- Deutsche Bank: přibližně 6 000 dolarů za unci
Analytici zároveň upozorňují, že korekce může být hlubší. Současný růst ceny zlata byl velmi rychlý a podobné pohyby mohou přinášet výraznou volatilitu. Podle odhadů analytiků by se cena zlata v roce 2026 mohla většinu času pohybovat v pásmu 5 000 až 6 000 dolarů.
GRAF GOLD (H4)

Zdroj: xStation05
Další články o komoditách a jejich obchodování:
- Investování do kávy formou CFD
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování stříbra – Jak investovat do stříbra?
- Šest věcí, které potřebujete vědět o obchodování ropy
- Základy obchodování komodit
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
- Historie a budoucnost zemního plynu (NATGAS)
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na komodity z různých sektorů!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Obchodování s komoditami – jak investovat do komodit?
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Čína | Rusko | Polsko | Turecko | Poptávka | Spready | Aktiva | CFD | Centrální banky | Investování | Komodity | Korekce | MIFID | Pozice | Riziko | Trading | Výkonnost | Zlato | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | UBS | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Cena zlata | XTB | EU | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Investovat | Investiční strategie | Cena | Ceny zlata | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do zlata | Jak investovat | Kurzy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Ropy | Předpověď | Indie | ROCE | Komise | Wells Fargo | Podnikání | Jak investovat do komodit | Velké banky | Ztráty | Výběr zisků | Obchodování ropy | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Pokles ceny | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | NATGAS | Základy obchodování | Růst ceny zlata | CFD na komodity | Finanční situace | Obchodování zlata | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Poptávka centrálních bank | Finanční ztráty | Investujte | Budoucnost | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Příležitost k nákupu | Historie | Posílení amerického dolaru | Růst | Vzdělávací materiály | Swapové body | Posílení | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nákupní příležitosti | Růst zlata | Nařízení | Růst ceny | Riziko ztráty | Příležitosti | Obchodování stříbra | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Krátkodobé posílení | Trading pro začátečníky | Vice | Výhledy | Možnost obchodovat | Nákupy | Institucionální hráči | Velcí institucionální hráči | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování s plynem | Jak investovat do NATGAS? | Investovat do NATGAS | Investování do zlata pro začátečníky | Jak investovat do komodit? | Nařízení Evropského parlamentu | Trading PRO | Komodity z různých sektorů | Rok 2026 | Deutsche |
Čtěte více
-
Je válka u konce, anebo ne?
V úterý ráno Donald Trump oznámil, že válka mezi Íránem a Izraelem skončila. Přitom však nezmínil roli Spojených států v konfliktu ani v příměří, přestože to byl právě on, kdo v sobotu nařídil údery na tři jaderná zařízení v Íránu. Následně americký prezident prohlásil, že zařízení byla zcela zničena, a tvrdil, že Írán byl denuklearizován. Podle Trumpa Teherán už nepředstavuje "jadernou hrozbu" pro svět. -
Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?
COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem. -
Je vhodné teď nakoupit akcie Microsoftu?
Microsoft (MSFT), softwarový gigant, si vysloužil pochvalu za úspěšný přechod od stolních počítačů ke cloud computingu, díky čemuž stouply akcie. -
Jev La Nina způsobuje slábnutí úrody
Klimatický jev La Nina rozkolísal světové trhy s potravinami. Už nyní se projevuje v částech Brazílie, jakožto největší světový vývozce sóji. -
Je výstavba diaľnic „obedom zadarmo“?
Podľa politických komentátorov a rôznych prieskumov boli hlavnými dôvodmi, prečo Briti hlasovali za BrExit migrácia a väčšia suverenita. Množstvo ekonómov to však tak nevidí, príčinu vidia v slabom vývoji ekonomiky, kvôli ktorému dali „frustrovaní“ Briti protestný hlas. A to im umožňuje vytiahnuť svoje ideológie, v ktorých je vinník stále ten istý. Podľa market-monetaristov je to centrálna banka, ktorá slabo stimulovala ekonomiku. Podľa anarcho-liberálnych rakúšanov zase neslobodná EÚ, ktorá krajine odčerpáva rast. A podľa hard-core keynesiánov nedostatočné fiškálne stimuly, ktoré neprišli ani v čase minimálnych úrokových sadzieb, kedy o nich môžeme hovoriť ako o „obede zadarmo“. -
Je vzestup DAX30 pouze technickou reakcí nebo je v tom něco víc?
S rostoucími známkami toho, že Joe Biden zvítězil v amerických prezidentských volbách (zvažujeme skutečnost, že hrozba právních kroků ze strany Trumpovy administrativy zde může oddálit konečné rozhodnutí), akcie a tedy i německá DAX30 viděla překvapivou sílu do posledního týdenního závěru. -
Je XTZ [Tezos] připraven využít silný růst během příštího vzestupu?
Blockchain Tezos se v posledních několika měsících těší robustnímu růstu v oblasti adopce sítí a transakcí. Většina tohoto růstu je z NFT trhu a poukazuje na jeden z důvodů, proč se XTZ pravděpodobně dostane do seznamu nejlépe vydělávajících v příštím býčím běhu. -
Je zažehnána obchodní válka mezi Čínou a USA?
Čína a USA jednají a podle vyjádření americké strany zaznamenaly “smysluplné pokroky”. Obchodní válka se p... -
Je zlato nad 1800 USD bublina? Napoví struktura poptávky a nabídky i predikce analytiků
Spotová cena zlata znovu přesvědčivě odskočila úrovni 1800 dolarů za trojskou unci, ruku v ruce se stříbrem a dalšími drahými i průmyslovými kovy. Světová rada pro zlato ukázala čísla, podle kterých se významně mění poptávka po nejcennějším kovu a ve druhém čtvrtletí roku 2011 významně klesla. Wells Fargo (23,96 USD, -3,70%) ve shodnou chvíli označuje trh za překoupený. Nafoukla se bublina? -
Je zlato opravdu sázka na jistotu?
Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná volba pro období recese. V tuto dobu je totiž zachování kapitálu najednou důležitější než jeho zhodnocování. -
Je zlato připraveno na změnu trendu?
Zlato v pátek vytvořilo velký medvědí pin bar a zavřelo na denní bázi pod 200 denním klouzavým průměrem. V pondělí se pohybovalo v malé ztrátě a obchodovalo se kolem 1,255 USD během Londýnské seance. -
Je zlato už opravdu drahé?
Kontrasty na trhu se zlatem jsou v současnosti viditelnější než kdykoli předtím. Ještě nedávno byla zaznamenána historická maxima na úrovni těsně nad 2430 USD za unci a o několik dní později byla zaznamenána největší denní ztráta za mnoho let. Navíc zlato zůstává jen 5 % od historických maxim, výnosy v USA přesahují 4,6 % a fondy ETF drží nejmenší množství zlata od září 2019. Nezdá se vám při takových extrémech cena zlata nad 2 300 USD za unci příliš vysoká? Nebo by snad zvrat některých podmínek mohl naplnit prognózy některých finančních institucí o dosažení ceny drahého kovu 3 000 USD za unci. -
Ježíšek bude letos bohatší, Black Friday rekordní, Čechům se vrací víra
Šetřit na vánočních dárcích letos plánuje zhruba pětina Čechů, ukázal jeden aktuální průzkum. To je výrazně méně než v předchozích letech. Za Vánoce tak letos „padne“ nejspíše kolem 65 miliard korun, z toho jen včera, během „Black Friday“, a jen na internetu rekordních odhadem osm miliard. Čechům se totiž postupně vrací víra. Víra, že ekonomika teď alespoň po nějaký čas pojede bez otřesů, vyvolaných světodějnými okolnostmi jako pandemie či válka. -
Ježíšek z dovozu je letos levnější, ale kvůli domácímu zboží se vánoce lidem stejně prodraží
Ukončení devizových intervencí letos přineslo posílení koruny, a tudíž se mělo projevit poklesem korunových cen dováženého zboží. Jaká je tedy realita na předvánočním spotřebitelském trhu? -
Jídelníček pro domácí mazlíčky
Kočička nebo pes v domácnostech jsou dnes častou situací. Dříve se tato zvířátka krmila zbytky ze stolu lidí. Dne... -
Jihoafrická republika otevírá nový platinový důl Platreef
V jihoafrické provinciiLimpopo na severu země byl oficiálně uveden do provozu platinový důlPlatreef, který rozvíjí kanadská společnostIvanhoe Mines. Projekt má dlouhou historii, první koncept vznikl už v osmdesátých letech, průzkumné povolení získala dceřiná firma Ivanhoe v roce2000 a těžební práva v roce 2014. Od zahájení průzkumu po start produkce tak uplynulo přibližněčtvrt století. -
Jihoafrický rand klesl k US dolaru na historická minima
Pokud se daří americkému dolaru, nemají to měny Emerging Markets (EM) jednoduché. A zvláště po takovém týdnu, kdy jest... -
Jihoafrický rand oslabuje uprostřed volební nejistoty 💡
Jihoafrický rand se dnes vůči americkému dolaru (USD/ZAR) obchoduje níže, protože projekce předčasných voleb ukázaly prudký pokles volební podpory pro vládnoucí Africký národní kongres, což zvyšuje vyhlídky na chaotické koaliční rozhovory, které znepokojují investory. První modely v tomto bodě naznačují, že ANC ztratí většinu a získá maximálně 45 % z celkového počtu hlasů. -
Jihoafrický rand propadá po zveřejnění reportu HDP
Pár USDZAR dnes roste o 1,6 % kvůli výsledkům jihoafrické ekonomiky, která v prvním kvartálu klesla o 3,2 %. Jihoafrický rand padá i přes dobrou náladu na rozvíjejících se trzích. Kontrakce zasáhla všechny důležité sektory. Jedná se už o třetí pokles za posledních 5 kvartálů. Obchodníci by měli dávat pozor na úroveň v okolí 14,80 USDZAR, která je důležitou rezistencí. -
Jihoafrický rand spadl na historická minima po odvolání ministra financí
Jihoafrický rand je jednou z mála měn, které jsou v posledních letech pod soustavným tlakem. Situace se navíc v posledních měsících vyhrocuje a rand dobývá stále nová a nová minima. Klesající kurz randu odpovídá zhoršující se ekonomické, politické i sociální situaci v zemi. Jihoafrický prezident Jacob Zuma ohlásil ve středu ve večerních hodinách odvolání ministra financí Nhlanhla Nene k nelibosti široké veřejnosti i finančních kruhů. Na neoblíbeného prezidenta, který vládne zemi od roku 2009, se snesla vlna kritiky. Prezidenta v úřadu provází množství skandálů a podezření z korupce. Pár USD/ZAR vyskočil v okamžité reakci o více než 5 % až na 15,39 USD/ZAR - na historická maxima. Přestože největší panika brzy opadla, tak po několika hodinách se situace začala opět zhoršovat. Podobná situace vládne také na páru EUR/ZAR.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2026)
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2026)
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy rostou po Trumpových hrozbách útoky na lodě kladoucí miny v Hormuzu
Válka s Izraelem a USA má rozsáhlé dopady na íránskou ekonomiku, píše CNBC
Forex: Dolar se drží bez větších změn, v centru pozornosti zůstává Blízký východ
Pražská burza zatím tento týden pouze oslabuje, dnes ji brzdil finanční sektor
Forex: Koruna k euru smazala většinu středečních ztrát, vůči dolaru téměř stagnovala
Swingové obchodování GBP/JPY 23.4.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 23.4.2026
Forex sentiment 23.4.2026
Swingové obchodování zlata 23.4.2026
Swingové obchodování GBP/USD 23.4.2026
Komodity: Ceny ropy rostou po Trumpových hrozbách útoky na lodě kladoucí miny v Hormuzu
Válka s Izraelem a USA má rozsáhlé dopady na íránskou ekonomiku, píše CNBC
Forex: Dolar se drží bez větších změn, v centru pozornosti zůstává Blízký východ
Pražská burza zatím tento týden pouze oslabuje, dnes ji brzdil finanční sektor
Forex: Koruna k euru smazala většinu středečních ztrát, vůči dolaru téměř stagnovala
Swingové obchodování GBP/JPY 23.4.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 23.4.2026
Forex sentiment 23.4.2026
Swingové obchodování zlata 23.4.2026
Swingové obchodování GBP/USD 23.4.2026
Blogy uživatelů
Nasdaq ETF pod lupou: Proč tento index investory tolik láká
Sen o bleskovém zbohatnutí existuje. Jmenuje se short squeeze
Inside Bar: Co je to za pattern a jak ho obchodovat
Interview: "Psychika je kľúčom k úspechu."
Měnový pár USD/CHF: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Analýza Nasdaq, Dow Jones, EUR/USD, AUD/CHF: Trump prodloužil příměří
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 20.–26. dubna
Praktická ukázka: Dárek na začátku týdne
Moje cesta prop tradingem: Soutěž jde do finále! Jak se zatím daří?
Kvůli tomuto zkreslení přicházíte o peníze
Nasdaq ETF pod lupou: Proč tento index investory tolik láká
Sen o bleskovém zbohatnutí existuje. Jmenuje se short squeeze
Inside Bar: Co je to za pattern a jak ho obchodovat
Interview: "Psychika je kľúčom k úspechu."
Měnový pár USD/CHF: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Analýza Nasdaq, Dow Jones, EUR/USD, AUD/CHF: Trump prodloužil příměří
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 20.–26. dubna
Praktická ukázka: Dárek na začátku týdne
Moje cesta prop tradingem: Soutěž jde do finále! Jak se zatím daří?
Kvůli tomuto zkreslení přicházíte o peníze
Forexové online zpravodajství
Americké akcie hledají směr
Valná hromada KB schválila výsledky hospodaření za rok 2025
Frankfurtská burza dnes uzavřela obchodování mírně v záporném teritoriu
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v dubnu na 10 b. dle očekávání
Komerční banka: Valná hromada schválila výplatu dividendy ve výši 95,6 Kč na akcii
USA: Zásoby plynu podle EIA k 17. dubnu vzrostly o 103 mld. kubických stop
Pražská burza prodlužuje ztrátovou sérii
Akcionáři Warner Bros. Discovery schválili fúzi s Paramount Skydance
Wall Street se obchoduje v červeném
USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v dubnu dle předběžných dat na 54 b.
Americké akcie hledají směr
Valná hromada KB schválila výsledky hospodaření za rok 2025
Frankfurtská burza dnes uzavřela obchodování mírně v záporném teritoriu
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v dubnu na 10 b. dle očekávání
Komerční banka: Valná hromada schválila výplatu dividendy ve výši 95,6 Kč na akcii
USA: Zásoby plynu podle EIA k 17. dubnu vzrostly o 103 mld. kubických stop
Pražská burza prodlužuje ztrátovou sérii
Akcionáři Warner Bros. Discovery schválili fúzi s Paramount Skydance
Wall Street se obchoduje v červeném
USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v dubnu dle předběžných dat na 54 b.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Euronext spustil nabídku na převzetí norského akciového trhu
Weekly forecast based on simplified wave analysis of GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, and US dollar index from March 27th
US Open: Blíží se s posilujícím dolarem korekce trhu? 📌
Aktuálně k BTC 3. května 2023 – tvorba patternu trojúhelníku
Nejčastější finanční otázky, které v současné době trápí Čechy
Týden na akciových trzích: Tentokrát mnoho radosti nebylo, akcie poslal dolů Fed
Akcie Oracle rostou po silných výsledcích za Q4
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne + bonusové nejlepší obchody na indexu volatility VIX
Ranní shrnutí (28.05.2024)
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Euronext spustil nabídku na převzetí norského akciového trhu
Weekly forecast based on simplified wave analysis of GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, and US dollar index from March 27th
US Open: Blíží se s posilujícím dolarem korekce trhu? 📌
Aktuálně k BTC 3. května 2023 – tvorba patternu trojúhelníku
Nejčastější finanční otázky, které v současné době trápí Čechy
Týden na akciových trzích: Tentokrát mnoho radosti nebylo, akcie poslal dolů Fed
Akcie Oracle rostou po silných výsledcích za Q4
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne + bonusové nejlepší obchody na indexu volatility VIX
Ranní shrnutí (28.05.2024)
Blogy uživatelů
Méně je někdy více. Nedohánějte zisky na poslední chvíli
Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 4.)
Měnový index. Proč jej sledovat a jak může pomoci traderovi?
Update na commodity trading ideas
Jak dlouho vydrží koruna vzdorovat?
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
Ti, kteří to umí...
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Tieto Kryptomeny aktuálne stoja za pozornosť!
TFP analýza Bitcoinu
Méně je někdy více. Nedohánějte zisky na poslední chvíli
Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 4.)
Měnový index. Proč jej sledovat a jak může pomoci traderovi?
Update na commodity trading ideas
Jak dlouho vydrží koruna vzdorovat?
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
Ti, kteří to umí...
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Tieto Kryptomeny aktuálne stoja za pozornosť!
TFP analýza Bitcoinu
Vzdělávací články
4 tipy, jak začít obchodovat větší pozice
Jak se připravit na další vlnu pandemie?
Technická analýza - grafické formace
Jak obchodovat „Price Action“ (4. díl)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Technická analýza - supporty a rezistence
Jak obchodovat „Price Action“ (13. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (12. díl)
4 tipy, jak začít obchodovat větší pozice
Jak se připravit na další vlnu pandemie?
Technická analýza - grafické formace
Jak obchodovat „Price Action“ (4. díl)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
Technická analýza - supporty a rezistence
Jak obchodovat „Price Action“ (13. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Jak obchodovat „Price Action“ (12. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Throwback a další růst na NZD/JPY?
MF prodalo státní dluhopisy za 8,9 mld. Kč
Index spekulativního sentimentu 13.8.2014
Zlato - Intradenní výhled 23.4.2026
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 15.12.2025 - 19.12.2025
Swingové obchodování zlata 23.4.2026
Swingové obchodování USD/JPY 18.1.2024
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 14.2.2025
Nálada v Německu již šest měsíců roste
Španělské banky budou potřebovat asi 60 mld. EUR
Forex: Throwback a další růst na NZD/JPY?
MF prodalo státní dluhopisy za 8,9 mld. Kč
Index spekulativního sentimentu 13.8.2014
Zlato - Intradenní výhled 23.4.2026
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 15.12.2025 - 19.12.2025
Swingové obchodování zlata 23.4.2026
Swingové obchodování USD/JPY 18.1.2024
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 14.2.2025
Nálada v Německu již šest měsíců roste
Španělské banky budou potřebovat asi 60 mld. EUR
Témata v diskusním fóru
Ztracení S/R zón
Diskusní fórum
Price Action Trading Jakuba Hodana
Index S&P 500 a reálné úrokové sazby
Zisková strategie a AOS - rada a popis
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie
Zlato - výhledy
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 9.6.2014
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 20.4.2012
Několik věcí, které byste si měli ujasnit, než začnete obchodovat Forex
Ztracení S/R zón
Diskusní fórum
Price Action Trading Jakuba Hodana
Index S&P 500 a reálné úrokové sazby
Zisková strategie a AOS - rada a popis
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie
Zlato - výhledy
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 9.6.2014
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 20.4.2012
Několik věcí, které byste si měli ujasnit, než začnete obchodovat Forex




