Středa 08. květen 2024 21:59
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Bulharsko

C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
img

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Americký dolár posilňuje vďaka zvýšenému dopytu po bezpečných prístavoch

24.02.2022 Pár GBPUSD klesol o 1,6 % na najnižšiu úroveň od decembra 2021, zatiaľ čo EURUSD klesol o 1,50 %, keďže obchodníci nakupovali bezpečný dolár po tom, čo Rusko spustilo rozsiahly útok na Ukrajinu. Ruská agresia vyvolala odsúdenie a prísľuby prísnych sankcií zo strany USA a ich spojencov. Diplomat EÚ uviedol, že chcú vidieť najväčší možný balík zameraný na priemysel, kontrolu exportu a financie (zdá sa však, že energetický sektor nebude zahrnutý). Iná správa uvádza, že diplomati EÚ sa dnes večer stretnú, aby rozhodli o sankciách a hovorili o ďalších sankciách nad rámec. Americký dolár posilňuje, pretože niektorí investori sa obávajú, že rozsiahle sankcie môžu poškodiť rast v Európe a vyhliadky na zvýšenie sadzieb, čo môže spôsobiť stagfláciu v dôsledku prudko stúpajúcich cien komodít. Medzitým sa objavujú správy, že ruská armáda vstúpila na Ukrajinu cez Bulharsko, v chránenej zóne Černobyľu, ktorá je severne od Kyjeva.
img

Benzín je dnes v Česku nejdražší od roku 2012, Nafta zase od roku 2014, i přes loňské snížení spotřební daně z ní. Může za to hrozba ruské invaze na Ukrajině

18.02.2022 Nafta se nyní v Česku prodává nejdráže od října 2014. Přestože loni došlo ke snížení spotřební daně z ní o jednu korunu na litr. Litr nafty průměrně stojí 36,12 Kč, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS, platných ke včerejšímu dni. Benzín včera vyšel na 37,20 Kč/l, čímž dorovnal svá loňska maxima za celé období od roku 2012. Vzhledem k pokračujícímu tlaku na růst cen pohonných hmot, lze předpokládat, že právě dnes se benzín prodává nejdráže od října 2012.
img

Pohonné hmoty v ČR dále zdraží, okamžitě dodávaná ropa Brent nyní totiž zdražuje nad 100 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Kvůli nepolevujícímu napětí na rusko-ukrajinské hranici

17.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém růstu. Benzín i nafta však v uplynulých sedmi dnech zdražily nepatrně méně výrazně než o týden dříve.
img

Zdražování pohonných hmot v Česku dále zrychluje, ceny už jsou vyšší i než v Rakousku. V Polsku jsou nyní ceny nejnižší v celé EU, je tam levněji dokonce i než v Bulharsku nebo v Rumunsku

09.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR dále zrychlují svůj růst. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 35 haléřů na litr na 36,71 koruny za litr. Cena nafty vzrostla ve stejném období dokonce o 43 haléřů na litr na cenu 35,68 koruny za litr. Jak benzín, tak nafta jsou nejdražší od první poloviny loňského prosince.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 25. ledna 2022

25.01.2022 Podle zprávy, která cituje Assena Vasileva, bulharského vicepremiéra pro evropské finance a ministra financí, vláda jedná se zúčastněnými stranami v odvětví a bulharskou národní bankou o iniciativě týkající se plateb v kryptoměnách.
img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
img

Francie podle Macrona znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů

10.11.2021 Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
img

Analytici: Výsledky ČEZ za 3. čtvrtletí již neovlivní prodeje aktiv

08.11.2021 Hospodářské výsledky energetické společnosti ČEZ již neovlivní prodej rumunských a bulharských aktiv. Zisk EBITDA i čistý zisk ale porostou, odhadují ČTK oslovení analytici. Zásadní vliv do hospodaření za 3. čtvrtletí by měl mít podle nich segment výroby, konkrétně pak příznivý vývoj prodejních cen silové elektřiny. Letošní trend velkoobchodních cen elektřiny se tak příznivě promítá do ceny, za kterou ČEZ prodává z většiny svých elektráren. ČEZ výsledky za třetí čtvrtletí oznámí v úterý ráno.
img

ČEZ: Předprodeje elektřiny na další roky, zvýšení celoročního cíle

03.11.2021 Den zveřejnění: úterý, 9. listopadu 2021 v 7:00 CET Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky za třetí čtvrtletí nebudou kromě prodaných rumunských aktivit zahrnovat také Bulharsko. Bulharská aktiva byla prodána na konci července, takže do kvartálních čísel se zaúčtuje jen asi měsíc. Z celého reportu bude důležité sledovat prodej elektřiny na další roky. A také komentář k celoročním cílům, které budou pravděpodobně zvýšeny o nečekanou vratku úroků z prodlení.
img

Menší chorvatské strany začnou sbírat podpisy pro vyhlášení referenda o měně

24.10.2021 Menší chorvatské pravicové strany, které mají nepočetné zastoupení v parlamentu, začnou v neděli sbírat podpisy k vyhlášení referenda o zachování národní měny. Jak píše web vecernji.hr, důvodem není podle mluvčího iniciativy Marijana Pavličeka obecné odmítání společné evropské měny, ale to, že Chorvatsko není ještě na zavedení eura dostatečně připravené po ekonomické stránce.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
img

ČEZ: Čtvrtletní výsledky lehce pod odhady, zvýšení celoročních cílů

10.08.2021 ČEZ dnes oznámil výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zisk na úrovni EBITDA dosáhl 11,7 mld. CZK při tržbách 49,2 mld. CZK. EBITDA lehce zaostala za odhady trhu a její meziroční pokles je dán absencí divestovaných rumunských aktiv. Upravený čistý zisk meziročně vzrostl. ČEZ mírně zvýšil cíle pro letošní rok. Výsledný obrázek dnešních výsledků je podle našeho názoru smíšený.
img

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

27.07.2021 Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU

08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023

02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.
img

ČEZ: Kvartální výsledky pod odhady, výhled potvrzen, o dividendě se rozhodne 20. 5.

11.05.2021 ČEZ dnes oznámil výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tržby překonaly tržní očekávání, nicméně EBIDTA i čistý zisk za konsensem zaostaly. Důvodem je dopad zajišťovacích komoditních obchodů. Výhled vedení na celoroční výsledky se nezměnil a byly potvrzeny stávající cíle. Proti našim odhadům jsou výsledky ve shodě na provozní části. Na první pohled nejsou výsledky nejlepší, nicméně to je dáno mimořádným ziskem z obchodování, který se letos neopakoval.
img

ČEZ: Pokles zisku kvůli absenci jednorázové položky

06.05.2021 Očekávané výsledky hospodaření: V meziročním srovnání budou výsledky za první kvartál nižší. Je za tím jednorázová položka, která byla zaúčtována ve stejném období roku 2020, ale letos se neopakovala. Čekáme, že vedení ČEZ potvrdí celoroční cíle. Zaznít by mohl i návrh dividendy.
img

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí

22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

AstraZeneca brání svou vakcínu, ale akcie společnosti zůstávají pod tlakem

25.03.2021 V souvislosti s vakcínou AstraZenecy rezonovaly v posledních týdnech obavy veřejnosti z možného způsobování krevních sraženin. Společnost již v úvodu minulého týdne popřela tato obvinění po prověření 17 milionů lidí očkovaných v Evropě a Británii. Následně její tvrzení podpořila i Evropská léková agentura (EMA). Norští vědci však tvrdí, že jejich výzkum potvrzuje obavy veřejnosti. Akcie AstraZenecy se tak po prvotních pozitivních zprávách opět ocitly pod tlakem.
img

Země s ženami v politice často zvládají covid lépe, v Česku je jich ale skoro nejméně v EU. Ani s ženami v managementu to v ČR není žádná sláva

07.03.2021 Ženy obsazují v EU přesně třetinu křesel v jednotlivých národních parlamentech členských zemí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V manažerských pozicích firem a podniků pak obsazují 34 míst.
C:\fakepath\euro3.jpg

Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027

19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
img

Visegrádská „čtyřka“ po 30 letech: posun od ekonomiky k politice

15.02.2021 Země Visegrádské trojky se hned po podpisu 15. února 1991 musely soustředit na podporu svých ekonomik, prioritu měly Polsko, Československo a Maďarsko stejnou: přiblížit se co nejrychleji životní úrovní k „západu“. Před 30 lety dosahovaly středoevropské ekonomiky pouze pětiny až třetiny úrovně západní Evropy. Tento cíl se všem čtyřem zemím podařilo docílit, jak ukazují srovnávací data ve studii CapitalPanda, když země ‚Visegrádu‘ dosahují přes 70–90 % úrovně průměru EU.
img

V Evropské unii jsou obrovské rozdíly v nastavení minimálních mezd

10.02.2021 „V kontextu Evropské unie můžeme o minimální mzdě v České republice prohlásit, že je směšně nízká. Kdybychom se chtěli dostat k průměru Evropské unie měla by se minimální mzda pohybovat kolem úrovně 55 procent mediánu mezd. To by oproti současnosti znamenalo nárůst přibližně o 2 000 korun na 17 200 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Řidiči benzínových aut platí u čerpací stanice o desetihaléře více než letos na Nový rok, řidiči „dieselů“ naopak méně. Další zdražení ale postihne všechny, ropa totiž citelně zdražuje

04.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Benzín letos citelně zdražuje, nafta zlevnila - v ČR je tak už levnější i než v Polsku. Řidiči benzínových vozů začínají závidět milovníkům dieselů, kteří těží ze snížení daně z nafty

28.01.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou. Od začátku letošního roku totiž benzín, konkrétně Natural 95, zdražil ze 27,88 koruny za litr, což byla jeho průměrná cena ještě 31. 12. 2020, na včerejší průměrnou cenu 28,26 korun za litr. Tedy o 38 haléřů na litr. Přitom cena nafty byla včera dokonce o jeden haléř nižší než na Silvestra 2020, a sice 27,31 koruny za litr.
img

Benzín citelně zdražuje, letos čtyřikrát výrazněji než nafta. Pohonné hmoty zdraží i příští týden

21.01.2021 Ropa Brent se obchoduje za takřka 56 dolarů za barel, tedy za prakticky nejvíce za poslední takřka rok, za celé období od propuknutí koronavirové pandemie. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty už v uplynulém týdnu poměrně citelně zdražovaly. Benzín Natural 95 stojí o dvacet haléřů více než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 28,12 koruny, zatímco cena nafty stoupla o pět haléřů a činí nyní 27,28 koruny.
img

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni

14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.
img

Česko ve třetím čtvrtletí 2020 korigovalo svůj veřejný dluh, ten se však letos dostane nad úroveň 40 procent. Hrozí zhoršení ratingu

11.01.2021 Česká republika loni ve třetím čtvrtletí vykázala druhý nejvyšší veřejný dluh ve své historii. Dosáhl úrovně 2,17 bilionu korun. Podruhé v historii čtvrtletních sledování tak převýšil úroveň dvou bilionů korun. Poprvé se tak stalo v loňském druhém čtvrtletí, kdy činil dokonce 2,26 bilionu korun.
img

Ropa zdražuje na jedenáctiměsíční maxima, čeští řidiči se musí připravit na dražší benzín i naftu. Útok Trumpových příznivců na Kapitol investoři „poměřují“ s demokratickým ovládnutím Senátu

07.01.2021 Ropa Brent dnes ráno zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se nyní jeden její barel prodává za bezmála 55 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu zlevnily. Benzín Natural 95 je levnější o 12 haléřů než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o 17 haléřů a činí nyní 27,32 koruny.
img

Řidiči si přes Vánoce za pohonné hmoty připlatí, nafta je teď nejdražší od léta. Nová mutace koronaviru může ceny srazit, ale až po Novém roce

23.12.2020 Pohonné hmoty v minulém týdne opět zdražovaly, již čtvrtý týden v řadě. V minulých sedmi dnech se průměrná cena benzínu Natural 95 zvýšila o šest haléřů na litr a podle nejnovějších údajů společnosti CCS činí 28 korun za litr. Benzín je tak nejdražší od konce října. Nafta nyní stojí 27,43 haléře za litr, tedy o devět haléřů více než před týdnem. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. K jejímu zdražování – jež je výraznější než v případě benzínu – dopomáhá také probíhající topná sezóna, která zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
img

Pohonné hmoty nepřestávají zdražovat, nafta je nejdražší od začátku září. Zdražuje je vyhlídka plošného očkování, zůstávají ale levnější než na Slovensku

17.12.2020 Cena ropy na světových trzích dnes ráno středoevropského času vystoupala na své devítiměsíční maximum. Ropa typu Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, vzrostla na úroveň více než 51,50 dolaru za barel. Čeští řidiči tak musí počítat závěrem roku počítat s pokračováním zdražování jak benzínu, tak nafty.
img

Nafta je nejdražší za takřka tři měsíce. Pohonné hmoty v Česku zdražuje vyhlídka plošné vakcinace, zůstávají ale levnější než na Slovensku

10.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i v předchozích dvou týdnech. V uplynulých sedmi dnech navíc zdražování jak benzínu, tak nafty zrychlilo. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o šest haléřů na litr a činí 27,85 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o čtrnáct haléřů více než před týdnem. Nafta je tak nejdražší za poslední skoro tři měsíce, od poloviny září. K jejímu zdražování – jež je výraznější než v případě benzínu – dopomáhá také probíhající topná sezóna, která zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
img

Ropa zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna pomůže jen částečně, pomoci ovšem může možný krach jednání kartelu OPEC

03.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i o týden dříve. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když opět jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,79 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o haléř více než před týdnem.
img

Ropě prudce zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna nepomůže

26.11.2020 Cena ropy na světových trzích se žene vzhůru. Dojde proto k výraznějšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly už v uplynulých sedmi dnech, a to po třech týdnech zlevňování. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když zatím jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o tři haléře na litr a činí 27,77 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,08 haléře za litr, tedy o dva haléře více než před týdnem.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta

25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
img

Čechům zdraží pohonné hmoty, a to kvůli rostoucí naději na vakcínu proti koronaviru

19.11.2020 Pohonné hmoty v uplynulých sedmi dnech třetí týden v řadě zlevňovaly. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta, avšak mírnějším tempem než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o dva haléře na litr a činí 27,74 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od konce září. Nafta nyní stojí 27,06 haléře za litr, tedy o dva haléře méně než před týdnem.
img

Vyhlídky na vakcínu Pfizeru a na Bidena v Bílém domě zdraží Čechům benzín i naftu

12.11.2020 Pohonné hmoty v uplynulých sedmi dnech druhý týden v řadě zlevňovaly, a to po mnoha týdnech předchozího pozvolného zdražování. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o osmnáct haléřů na litr a činí 27,76 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od konce září. Nafta nyní stojí 27,08 haléře za litr, tedy o pět haléřů méně než před týdnem. Za pomalejším zlevňováním nafty v porovnání s benzíne, stojí nástup topné sezóny, který zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
img

Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží

05.11.2020 Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
img

Karanténní uzavírky ve Francii a Německu sráží cenu ropy. Druhá vlna pandemie nakonec řidičům v ČR může výrazně zlevnit jak benzín, tak naftu

29.10.2020 Pohonné hmoty přidaly na tempu svého zdražování. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o šest haléřů na litr a činí 28,03 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,21 haléře za litr, tedy dokonce o deset haléřů více než před týdnem. Rychlejší růst ceny nafty souvisí s nástupem topné sezóny a růstem poptávky po topné naftě.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším

28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.
img

Dluh eurozóny byl letos v polovině roku vůči dluhu České republiky nejvyšší v tomto tisíciletí. Česko bylo loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou v EU, vyplývá z nových dat Eurostatu.

28.10.2020 Letos v prvním pololetí došlo k citelnému růstu zadlužení napříč Evropou. Vyžádala si jej protipandemická opatření, resp. nutnost boje s jejich ekonomickým dopadem. V České republice narostl veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu z úrovně 30,2 procenta na začátku roku na 39,9 procenta k 30. červnu. To představuje nárůst o 9,7 procentního bodu.
img

Česko se kvůli koronaviru zadlužilo měně výrazně než v průměru země EU. Reakce trhů na poslední debatu Trump–Biden je omezená: Trump se prý sice zlepšil, Bidenův náskok ale nedotáhne

23.10.2020 Česko se v letošním prvním pololetí, v době vrcholící koronavirové krize, zadlužilo méně než země EU v průměru. Veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu narostla mezi druhým čtvrtletým roku 2019 a druhým čtvrtletím roku letošního z 32,6 na 39,9 procenta, tedy o 7,3 procentního bodu. Průměrně v EU přitom v témže období došlo k nárůstu o 8,1 procentního bodu.
img

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané

22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
img

Zdražuje benzín i nafta, prvně po devíti týdnech. Karanténní uzavírky nyní hrozí hlavně jen v Evropě, což z globálního hlediska není dostatečný důvod pro zlevnění ropy

15.10.2020 Řidiči v ČR si po delší době sáhnou hlouběji do kapsy. Poprvé po devíti týdnech totiž zdražuje jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o jedenáct haléřů na litr a činí 27,95 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta ještě o týden dříve sice nepatrně zlevňovala, ale v uplynulých sedmi dnech zdražila. Stojí nyní 27,09 haléře za litr, tedy o pět haléřů více než před týdnem.
img

Ranní okénko - Ve vleku koronaviru

09.10.2020 Dnešní ekonomický kalendář je prázdný. Česká měna bude pravděpodobně i dnes v závěsu koronavirové situace. V první polovině včerejšího dne se koruna držela u hodnoty 27,10 EUR/CZK. Její klidný vývoj pak narušilo oznámení plánovaných vládních opatření s cílem dostat epidemiologický vývoj pod kontrolu. Odpolední pokles koruny se zastavil na 27,20 EUR/CZK.
img

Benzín začal po osmi týdnech zdražovat. Trumpův pozitivní test na covid srazil cenu ropy jen přechodně, cenu u českých čerpacích stanic neovlivní

08.10.2020 Zlevňování pohonných hmot, k němuž pozvolně docházelo v posledních osmi týdnech, pomalu končí. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o osm haléřů na litr a činí 27,84 koruny za litr. Nafta sice ještě zlevnila, ale už jen o dva haléře na litr. Stojí nyní 27,04 haléře za litr.
img

Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
img

Řidiči se po týdnech zlevňování musí připravit na zdražování benzínu i nafty, kvůli slábnoucí koruně. Ceny pohonných hmot v ČR jsou však nezvykle na „polské úrovni“

01.10.2020 Již sedm týdnů trvající pozvolné zlevňování pohonných hmot v ČR ztrácí na síle a řidiči se musí připravit na mírné zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem nezměnila a činí stále 27,77 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala tři haléře na litr a stojí 27,05 koruny. Pohonné hmoty tak v uplynulém týdnu byly v souhrnu nejlevnější od první poloviny července.
img

Řidiči se po týdnech zlevňování musí připravit na zdražování benzínu i nafty. Na vině je slábnoucí koruna

24.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech šestý týden v řadě zlevňovaly, a to o něco pomaleji než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech poklesla o dva haléře na litr a činí nyní 27,77 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala osm haléřů na litr a stojí 27,08 koruny. Pohonné hmoty tak v uplynulém týdnu byly nejlevnější od první poloviny července.
img

Pohonné hmoty v ČR zrychlují ve svém zlevňování. Vliv zlevňující ropy je silnější než efekt oslabující koruny

17.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech pátý týden v řadě zlevňovaly, a to rychleji než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech poklesla druhý týden v řadě o sedm haléřů na litr a činí nyní 27,79 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala třináct haléřů na litr a stojí 27,16 koruny.
img

Rozbřesk: Inflace stále nad trojkou, Londýn a EU opět na kordy

11.09.2020 Už od konce loňského roku se česká inflace pohybuje, s jednou výjimkou, nad hranicí tří procent. Ani srpen nebyl v tomto směru výjimkou. Inflace tentokrát podle očekávání poklesla o jednu desetinu procentního bodu, avšak nad trojkou nejspíš zůstane ještě několik měsíců. ČR tak bude dál patřit mezi země s nejvyšší inflací v rámci celé EU, a to i v době, kdy se ekonomika teprve vzpamatovává z koronarecese, výrazně klesají mzdové inflační tlaky a na poptávkovou inflaci může dokonce pomalu zapomenout.
img

Pohonné hmoty v ČR zrychlují ve svém zlevňování. Může za to pozastavení testování vakcíny na covid a nové slevy, které odběratelům poskytuje Rijád

10.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech čtvrtý týden v řadě zlevňovaly. Zlevňování bylo však jen mírné, podobně jako v předchozích třech týdnech. Ceny se tak výrazněji nemění už v podstatě poslední dva měsíce. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zrychlila svůj pokles na sedm haléřů na litr a činí nyní 27,86 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala třetí týden v řadě pět haléřů na litr a stojí 27,29 koruny.
img

Pohonné hmoty pokračují ve svém zlevňování. Ceny klesají kvůli obavám z jen pomalého zotavení ekonomiky USA a i díky sílící koruně

03.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech třetí týden v řadě zlevňovaly. Zlevňování bylo však jen velmi mírné, podobně jako v předchozích dvou týdnech. Ceny se tak výrazněji nemění už poslední takřka dva měsíce. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zmírnila svůj pokles na jeden haléř na litr a činí nyní 27,93 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala pět haléřů na litr, stejně jako o týden dříve, a stojí 27,34 koruny.
img

Ropa zdražuje, i kvůli hurikánu Laura. Čeští řidiči to teprve pocítí, pohonné hmoty přestanou zlevňovat

27.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Navázaly tak na pokles cen z předchozích dvou týdnů, který ukončil takřka tříměsíční etapu zdražování. Zlevňování je však nadále jen poměrně mírné. Ceny se tak výrazněji nemění už poslední zhruba půldruhý měsíc. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zmírnila svůj pokles na dva haléře na litr a činí nyní 27,94 koruny za litr. Nafta rovněž ve svém zlevňování ubrala a je nyní levnější o pět haléřů v porovnání se situací před týdnem. Litr stojí 27,39 koruny.
img

Pohonné hmoty zlevňují, pomáhá jim posilující koruna. Zlevnění je však jen dočasné, cena ropy na světových trzích totiž dále roste

20.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Navázaly tak na pokles cen z předchozího týdne, jenž byl první od začátku května. Zlevňování je však nadále jen poměrně mírné. Ceny se tak výrazněji nemění už poslední zhruba měsíc. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zmírnila svůj pokles na pět haléřů na litr a činí nyní 27,96 koruny za litr. Nafta naopak ve zlevňování přidala a je nyní levnější o devět haléřů v porovnání se situací před týdnem. Litr stojí 27,46 koruny.
img

Pohonné hmoty v ČR poprvé od května zlevňují. Zlevnění je však jen dočasné, cena ropy na světových trzích totiž dále roste, i kvůli ruské vakcíně na COVID-19

13.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu poprvé od začátku května zlevňovaly, byť mírně. Po dvou týdnech cenové stagnace zlevnily jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 klesla o devět haléřů na litr a činí nyní 28,01 koruny za litr. Litr nafty je nyní levnější o tři haléře v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,55 koruny.
img

V příštím týdnu pohonné hmoty zdraží, navzdory poměrně silné koruně. Ve většině okolních zemí jsou však dražší

06.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu navázaly na svoji stagnaci z týdne předešlého. Jejich cena přitom až právě do doby před zhruba čtrnácti soustavně rostla od první poloviny května. Průměrná cena benzínu Natural 95 je stejná jako před týdnem a jako před čtrnácti dny, činí 28,10 koruny za litr. Litr nafty je nyní levnější o haléř v porovnání se situací před týdnem a stejně drahý jako přes čtrnácti dny. Stojí 27,58 koruny.
img

Česko má nejvyšší podíl vkladů v domácí měně z „nových“ zemí EU, které neplatí eurem. Plyne z aktuální každoroční zprávy Evropské centrální banky

28.07.2020 Podíl bankovních vkladů domácností a firem v ČR v koruně činil loni 91,2 procenta. Jedná se o nejvyšší podíl vkladů v domácností mezi „novými“ zeměmi EU, které nejsou členy eurozóny. Druhý nejvyšší podíl mezi těmito státy vykazuje z daných zemí Polsko (88,4 procenta), třetí pak Maďarsko (78,8 procenta).
img

Bulharská vláda schválila nový balíček koronavirových opatření

28.07.2020 Bulharská vláda dnes schválila nový balíček hospodářských i sociálních opatření, jež mají pomoci překonat koronavirovou krizi. Učinila tak v době vlny demonstrací za odstoupení kabinetu premiéra Bojka Borisova. Opatření vyjdou nejchudší stát Evropské unie na 1,1 miliardy leva (téměř 15 miliard korun), informovala agentura DPA.
C:\fakepath\euro.jpg

Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?

27.07.2020 V súvislosti s bojom proti kríze spôsobenej ekonomickým útlmom v čase pandémie prišla Európska Komisia s myšlienkou získať peniaze na kapitálových trhoch a pomôcť tak európskym firmám, čo najrýchlejšie sa zotaviť. Aj pomocou nasledovných opatrení chce povzbudiť investície do ekonomiky a umožniť bankám financovať zotavujúcu sa ekonomiku vo väčšej miere. Aký to môže mať dlhodobý vplyv na euro?
C:\fakepath\euro3.png

Kurz chce, aby unijní fond obnovy pomohl nejchudším členům

13.07.2020 Rakousko chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší členové EU. Řekl to v rozhovoru s německým nedělníkem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung rakouský kancléř Sebastian Kurz. Peníze podle něj musí být také směrovány do správných oblastí, jako jsou výzkum, digitální infrastruktura nebo ochrana klimatu.
img

V Chorvatsku může kvůli tamnímu přijetí eura Čechům výrazně zdražit, až o desítky procent

12.07.2020 Chorvatsko včera dosáhlo klíčového milníku na své cestě za eurem, stejně jako Bulharsko. Obě země byly přijaty do „předpokoje eura“, jejich národní měny nyní tedy budou minimálně po dobu dvou letu podléhat režimu směnného kursu ERM 2. To znamená, že jak chorvatská kuna, tak bulharský lev se budou pohybovat ve stanoveném pásmu vůči euru a vlády obou zemí nemohou přistoupit k jejich devalvaci. V praxi to znamená jedno: obě měny mohou nyní citelně zpevňovat vůči české koruně, což by třeba již příští rok mohlo tuzemským turistům rapidně zdražit dovolenou v těchto vyhledávaných zájezdových destinacích.
C:\fakepath\euro-10072020-lv.gif

Chorvatsko a Bulharsko mohou mít po dvou letech euro

10.07.2020 Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do takzvané čekárny na euro, tedy do mechanismu směnných kurzů označovaného jako ERM-2. Oznámila to dnes Evropská centrální banka (ECB). V příštích nejméně dvou letech budou muset obě tyto země udržovat kurz svých měn ve stanoveném pásmu vůči euru a nesmějí své měny devalvovat. Pak teprve mohou zavést euro a rozšířit počet členů eurozóny.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020  Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura, žádný stát všechna

10.06.2020 Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. Ve své letošní zprávě o připravenosti zemí Evropské unie přijmout společnou evropskou měnu to dnes uvedla Evropská komise (EK). Všechna kritéria nesplňuje ani jedna ze sedmi hodnocených zemí.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

10.04.2020 Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. Dnes to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Východní Evropa by z koronaviru mohla těžit

09.04.2020 Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze střednědobého hlediska by ale východoevropské ekonomiky mohly mít ze současné krize prospěch. Předpokládá se totiž, že až krize odezní, zkrátí se dodavatelské řetězce a do regionu by se mohly přemístit asijské výrobní továrny. Z toho by podle německého hospodářského deníku Handelsblatt mohl těžit i německý export.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku

30.03.2020 Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k bankovní unii. Řekl to dnes guvernér centrální banky Dimitar Radev. Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. Plán ale bude muset odsunout až na příští rok.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharská vláda schválila harmonogram přijetí eura

22.08.2018 Bulharská vláda schválila akční plán přijetí eura. Země by podle něj měla do konce června příštího roku vstoupit do mechanismu směnných kurzů ERM-2, tedy do takzvané čekárny na členství v eurozóně a bankovní unii. Uvedla to dnes agentura Reuters. O vstup do ERM-2, kde země musí vydržet dva roky před přijetím eura, Bulharsko požádalo v červenci letošního roku.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Bulharsko prý podle EK neplní všechna kritéria pro přijetí eura

23.05.2018 Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro přijetí jednotné evropské měny. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na hodnocení Evropské komise (EK), které bude zveřejněné dnes.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Moscovici: Bulharsko se stane příští členem euruozóny

27.04.2018 Bulharsko se stane příštím členem eurozóny, nemělo by však přijetí jednotné evropské měny uspěchat. Uvedl to dnes evropský komisař pro hospodářské záležitosti Pierre Moscovici. Eurozóna má v současnosti 19 členů. Naposledy její řady rozšířila Litva, která přijala euro začátkem roku 2015.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko by se mohlo zapojit do "čekárny" na euro do roka

27.04.2018 Bulharsko by se mohlo zapojit do mechanismu směnných kurzů označovaného ERM-2, který je jakousi dvouletou čekárnou na členství v eurozóně, do jednoho roku, pokud s tím budou souhlasit představitelé Evropské unie a Evropské centrální banky. Uvedl to včera bulharský premiér Bojko Borisov.
C:\fakepath\juncker-17062015.jpg

Juncker: Bulharsko se přiblížilo eurozóně

12.01.2018 Bulharsko, které chce přijmout společnou evropskou měnu euro, udělalo v procesu sbližování své ekonomiky s eurozónou značný pokrok, dost práce má ale stále před sebou. Prohlásil to dnes předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker. Ten v Sofii ocenil stav veřejných financí této balkánské země a řekl, že všem zemím, které splní daná konvergenční kritéria, by mělo být umožněno přijmout euro.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko se zapojí do ERM-2 do června

11.01.2018 Bulharsko se zapojí do evropského mechanismu směnných kurzů ERM-2 do letošního června. Oznámil to dnes ministr financí Vladislav Goranov. V režimu ERM-2 musí měna země, která chce vstoupit do eurozóny a zavést euro, strávit alespoň dva roky.
euro zone.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně vzrostly

15.07.2016 Spotřebitelské ceny v eurozóně se v červnu vrátily k růstu, když v předchozích čtyřech měsících klesaly nebo stagnovaly. Meziroční inflace činila 0,1 procenta, v květnu se naopak ceny o 0,1 procenta snížily. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předchozí předběžné údaje z konce června. V celé Evropské unii ceny po květnovém mírném poklesu o 0,1 procenta v červnu stagnovaly.
eu 14122014-4.png

Chudé země EU jsou proti ústupkům Řecku

01.07.2015 Mezi největší odpůrce jakéhokoli dalšího ustupování levicové řecké vládě premiéra Alexise Tsiprase v otázce obrovských dluhů patří nejchudší země Evropské unie. Ty podle listu International New York Times poukazují na to, že Řecko volající po pomoci a odpuštění části dluhů vyplácí svým obyvatelům mnohem vyšší důchody a platy než většina zemí ve východní, střední a jihovýchodní Evropě.
eurozona vlajky.jpg

Lednová Inflace v eurozóně stabilní na 0,8 %

24.02.2014 Míra meziroční inflace v eurozóně se v lednu nezměnila a zůstala stabilní na 0,8 procenta. Evropský statistický úřad Eurostat tak dnes upravil svůj původní rychlý odhad, který ukazoval další mírné snížení inflace. V celé EU byla meziroční inflace v lednu na 0,9 procenta, proti prosinci se tak snížila o 0,1 procentního bodu. V případě České republiky Eurostat uvádí meziroční míru inflace na úrovni 0,3 procenta.
img

Výrobní aktivita v USA stoupá, odpolední komentář s analýzou EUR/USD

16.01.2014 Druhé měření indexu spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně potvrdilo původní výsledek. Inflace klesla v prosinci na meziročních 0,8 procent z listopadových 0,9 procent. Meziměsíční inflace pak dosáhla 0,3 procent. V celé Evropské unii roste cenová hladina o něco rychleji, konkrétně o 1,0 procento. Deflaci zažilo v prosince Řecko, Kypr, Bulharsko a Lotyšsko. Neočekávaně se však propadl jádrový index CPI očištěný o ceny potravin, energií, alkoholu a tabáku, ten z původně naměřených 0,9 procent klesl na 0,7 procenta.
img

Týden na pražské burze: 3Q výsledky načal Unipetrol. Orco -16 %, před STARTem neztratil KITD

26.10.2012 Ztrátový je právě uplynulý týden pro index pražské burzy PX jako celek i naprostou většinu SPADových titulů. Na straně poklesů dominují akcie developera Orco, které ústupem o bezmála 16 procent na 63,5 Kč v týdnu vracejí nemalou část dříve nakumulovaných zisků s podporou nového největšího akcionáře, na růstové straně naopak zůstávají pouze akcie KIT digital, které se rozloučily se segmentem SPAD a od pondělka vedle hlavního obchodování na americkém trhu Nasdaq v Praze zůstanou na novém trhu START. Bilance týdne znamená +2,4 % na 46,1 Kč.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
img

InstaForex

11.10.2010 Internetové stránky InstaForex.eu jsou provozovány společností INSTANT TRADING EU Ltd., která svým klientům poskytuje mezinárodní brokerské služby od roku 2010 a jako broker regulovaný v EU si od roku 2015 vybudovala pevnou pozici ve světě tradingu. Mnoho traderů naší společnosti důvěřuje. Pojďme se podívat proč.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Transakce | Balance | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | EBIT | ECB | ECN | EFSF | EMA | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Evropský systém centrálních bank | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | G7 | Grafy | Hedging | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Pakt stability | Parita | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie CETV | Akcie Unipetrolu | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Burzovní lístek | Burzovní zpravodajství | Burzovní zprávy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena akcií Unipetrol | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | CFD akcie | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Dividenda ČEZ | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fitch rating | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Investiční | Investiční služby | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz akcií | Kurz kuny | Kurzy | E15 | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Tatry Mountain Resorts | Patria.cz | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Telefonica akcie | Telefonica O2 akcie | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Webinář | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEE | CEPS | Čistý dluh | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Ministerstvo financí | Overweight | Prospekt | Protistrana | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | WebTrader | Miliardář | Casino | Komise | Kontrakt | Volby | Pivot Pointy | Cukr | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Dow Jonesův index | DPA | Jefferies | The New York Times | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | DIW | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Technické indikátory | Sója | The Guardian | Oslabení eura | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Světová měna | Technický výhled | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Magnát | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Online webináře | Podnikatelé | KBC | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Referendum | City | Fidelity International | Posilování koruny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Xetra | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Realitní trh | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropná společnost | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Ztráty | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Ředitel pražské burzy | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Země používající euro | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Finanční ústav | Světové trhy | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Česká vláda | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Volatilita trhů | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Ziskové obchodování | Aktuální cena | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Zátěžové testy bank | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Ekonomické průzkumy | Politico | Devizy | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | BHS | Ceny pšenice | Coinbase | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Investiční firmy | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | BTC/USD | ETH/USD | ERM-2 | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Binance | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Tržní očekávání | Kryptoměnové burzy | Airbnb | Spotové obchodování | Trhy dnes | Krypto | Finančník George Soros | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Japonský akciový index | Forint | Obchodníci s ropou | Geopolitika | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Použití finanční páky | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | CFD broker | Daňové úlevy | Eurosummit | Daňové reformy | Zvyšování úroků | EK | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Počet fúzí a akvizic | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Obchodní rozhodnutí | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Zákaznická podpora | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Infineon | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Čínský trh | NATGAS | Společnost Gazprom | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Ochrana před záporným zůstatkem | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obava z recese | Oživení ekonomiky | Americká cla | WeWork | Pohonné hmoty | CFD na akcie | KB | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | PPF | Očekávání trhu | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | MiFIR | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Energetické firmy | GOOGL | F1 | Equinor | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | ByteDance | TikTok | Vatikán | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Začínající tradeři | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Trinity | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | Rijád | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Hluboká recese | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Obchodování na americkém trhu | Obchodní nástroje | Server Politico | Přijmout euro | Zdražování pohonných hmot | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Akcioví obchodníci | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Technické analýzy | Parlamentní volby | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Vicepremiér | Americká data | AFP | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | Domácí poptávka | Technické rezistence | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | CBDC | Impuls | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Oslabuje dolar | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Fed dnes | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Americká ropná společnost | První den obchodování | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Czech Media Invest | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | Ředitelka | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Boháči | Bydlení | Ropné dodávky | Martin Novák | Ztráta | NERV | SPD | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Průmyslové podniky | Americký index | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Paschal Donohoe | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Eskalace konfliktu | CFA | Prodej automobilů | Teherán | Odškodné | Altria Group | Analýza společnosti | O2 | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Obchodování na Wall Street | Americké ministerstvo | Ceny energií | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Krach | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | WhatsApp | Instagram | Anglie | Wales | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Midstream | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Vysoká inflace | Boeing | Snížení těžby ropy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Prodeje aut | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké banky | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | Krize v eurozóně | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Cestovní kanceláře | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Mzda | České mzdy | Výkyvy | Současná cena | Ekonomika Evropské unie | Lídři EU | Zásoby ropy v USA | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | New York Times | Gazprombank | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Bulharská měna | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | Katar | Salmán | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Lidovci | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | KNF | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Zavedení eura v Bulharsku | Šíření nákazy | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Člen představenstva | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Petr Zahradník | Organizace | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Afrika | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Eni | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Ministři EU | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Pohonné hmoty v ČR | Rušení objednávek | Cestovní omezení | TPA | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Koronavirová epidemie | Ministři | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Tajné služby | Španělská vláda | Pákistán | Německé automobilky | Nejvyšší soud | Activision Blizzard | Emitenti | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Premiér Justin Trudeau | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Očekávaný zisk | Růst daní | Odhady škod | Poradenské společnosti | USD za barel | Trade | S&P500 | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Ministr pro energetiku | Debata | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Státní peníze | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Seznam brokerů | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Energetické úspory | BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Dubnový PMI | Český státní rozpočet | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Regulační orgány | Bilance aktiv | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Jan Raška | Nedoplatky | Toyota Motor | Členské státy | Vrácení daně | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Velké ekonomiky | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | Spekulovat | Moderna | Návrh dividendy | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Omezení produkce | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Fischer | Argentina | Ekonomické zotavení | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Nissan | Bohumil Trampota | Průraz | Nové úvěry | Václav Klaus | Plán Evropské komise | Slabá poptávka | Prodej podílů | Střední Evropa | Vedení společnosti | Investoři v Evropě | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Britská ropná společnost | Společnost BP | Tchaj-wan | Používání eura | Mário Centeno | Nikola | Zpomalení inflace | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Novartis | Novo Nordisk | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Propad cen | Negativní výhled | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Changpeng Zhao | ZIL | Zahraniční kapitál | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Státní pomoc | Mississippi | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Dopad pandemie | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Michal Lukáč | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výhled vývoje ekonomiky | Střední kurz | Kurz bulharské měny | Bulharské měny | Chorvatsko | Leva | Generace Z | E.ON | Emirates | Společnost Emirates | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Evropské investiční banky | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Chevron | Ceny nových bytů | Výše daně | Cybertruck | Životní úroveň | Porušení pravidel | Aerolinky Ryanair | Insolvence | Bulharská vláda | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Slabý dolar | Zpomalující růst | Mluvčí ČEZ | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Lepší výsledky | Výhled na příští rok | Americké ministerstvo spravedlnosti | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Největší naleziště zemního plynu | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Hospodaření vlády | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Atradius | LEND | Statistika z amerického trhu práce | Big Tech | Kuba | Odborníci | Zdanění | Nvidia | Výkon ekonomiky | Efekt oslabující koruny | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Korporátní daň | Společnost ByteDance | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Ropa dnes | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Evropský automobilový průmysl | Politici | Účinné vakcíny | Jacinda Ardernová | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Nejvýraznější růst | Změna cen bytů | Fyzické akcie | Energetický sektor | Měnový fond | Ceny bytů | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Jihokorejské společnosti | Africký stát | Koncern | Embargo | Andorra | BNB | Nařízení | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Dluh eurozóny | Veřejné finance ČR | UMA | Podvážení | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Balík akcií | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Polská vláda | Spotřební daň z nafty | Odhad amerického HDP | Ropovod Družba | Ministerstvo energetiky | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Lego | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | CMI | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Emise dluhopisů | Počasí | Růst ceny | Český výrobní sektor | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Modrá vlna | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Paušální daně | TUI | TUI Group | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | ACT | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Olívie Lacenová | Polská společnost | Express | Tržní ceny | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Daňové zvýhodnění | Kov | Evropský systém | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | James Bullard | V4 | Rizika a příležitosti | Evropský výrobce letecké techniky | Zásoby plynu | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Psychologický efekt | Plán zavedení eura | Súdán | Air | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sentiment investorů | PPF Telecom | Jemenští povstalci | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Riziko likvidity | Řecká vláda | Zpravodajské události | Akcie AstraZenecy | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Poptávka po nemovitostech | Veřejný dluh ČR | CPI Property Group | CPI Property | Nejvyšší růst | EDF | Blízká budoucnost | Celoroční výsledky | Firemní daně | Platformy MT4 | LEAG | AA | Island | Emise skleníkových plynů | P&G | Zvýšení ratingu | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Pakt stability a růstu | Větší zisky | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | EEX | Dovoz z USA | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Riziko ztráty | Těžaři | API | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | MNB | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Revolut | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Mali | BCM Begin Capital Markets | Čínský výrobce elektromobilů | Cyklus zvyšování sazeb | ICT | Daňový úřad | CO2 | Nordstream | Den daňové svobody | Obchodování na trhu | Obchodní dovednosti | Největší světové kryptoměnové burzy | Akcionáři ČEZ | Malajsie | Thajsko | Cenové stability | Technologie | MAN | Americký výrobce | Údaje Eurostatu | Zemědělské suroviny | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | Prodej zboží | UST | TSMC | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Český vývoz | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | BHP | Společnost BHP | Divize | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Prodej bulharských aktiv | Bulharská finanční společnost | Free Energy Project Oreshets | Odchod ČEZ z Bulharska | Celkový příjem ČEZ | Příjem ČEZ | Tomáš Pleskač | ČEZ Tomáš Pleskač | Člen představenstva ČEZ | Bulharský stát | Liberalizace trhu | Bulharský trh | EVN | Balkán | Eurohold Bulgaria AD | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Příjmy z reklamy | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Štěstí | Mateřská společnost | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Světová cena | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Celoroční projekce | Projekce | Logistické problémy | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | BioNTech | Projekce ČEZu | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Asijské země | Společnost CVC | Americké ceny | Byty | První odhad | Dovoz oceli | Afghánistán | Varšava | Medián | CRH | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | David Vagenknecht | Virgin Orbit | Jihoafrická republika | Salman Ahmed | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Lobbing | Výběr daní | Výrobní aktivita v USA | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Lend | Los Angeles | Macao | Editis | Vydavatelství Editis | Výrobní podniky | A321Neo | ČSSD | Kompenzace | FDP | Sociální demokraté | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | ECN VIP | Aleš Loprais | InstaForex Loprais | Snížení dluhu | Fiskální pravidla | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | ITA | Alitalie | Americký podnikatel | Bosch | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Cena termínového kontraktu | Nedostatek obilí | Obilí | Zachování národní měny | Kuny | Zachování kuny | Vypsání referenda | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Indexy pohyb | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Burzovní cena | Intuit | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Společnost Allianz | TIM | Booking Holdings | Booking | Zprávy z krypto | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Reálná úroková míra | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Annalena Baerbocková | Ceny energií v Evropě | Technická rezistence | CPIPG | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | La Nina | Celosvětový HDP | Zvýšení slevy na poplatníka | Telefónica | Logistické společnosti | Kritéria konvergence | Konvergence | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Kosovo | Altria | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ministr práce a sociálních věcí | Srí Lanka | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Big tech | Průměrná míra inflace | Húsíové | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Teams | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Pár USD/CAD | Švédská společnost | Finanční rok | Syntetické akcie | Cena transakce | PGE | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Luxusní zboží | Blesk | Útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sberbank CZ | Kyjev | Bogdan Maioreanu | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Evropský blok | Evropská komisařka | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Pegas | Sankce EU | Telegram | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Tvrdé sankce | Výkyvy kurzu | Cena potravinářské pšenice | Východní Evropa | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Řetězec | Řetězce | Zemědělský svaz | Odchod z Ruska | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Studie poradenské společnosti | Růst cen energií | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Globální ratingové agentury | Zákonodárci | Vlastnictví | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Rizikovost | Kryptoměnová burza Binance | Onet.pl | Onet | E-Control | NET4GAS | TVN 24 | Polská televize | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Účet v rublech | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Stagflační trend | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Rublové účty | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Chorvatský parlament | PIF | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Ceny plynu a elektřiny | Dragon | Daň z benzinu | Zavedení eura v Chorvatsku | ZEN | Přijetí | Pochybení | Energie z jádra | Snížení inflace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Centrum | Zavedení eura v ČR | Prime | Snížení zisku | Výrobce čipů Nvidia | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu | Pohyby ceny | Premiér Petr Fiala | Cineworld Group | PlayStation 5 | PlayStation | Household Energy Price Index | Index HEPI | HEPI | EnAppSys | Bolest | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | South Stream | Turk Stream | Obilí z Ukrajiny | Marka | Ruské ropy | Členské státy Evropské unie | Arménie | Meopta | Alexej Miller | Šéf Gazpromu | TurkStream | Velikost páky | Telekomunikační společnost | Snižování počtu zaměstnanců | Ministr Jurečka | Jaderná energie | Pravidla Evropské unie | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Výběry | Týden na pražské burze | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Klienti InstaForexu | Raw spready | Platforma MetaTrader 5 | Tržní analýza | Přístup orientovaný na klienta | Sport a podnikání | Průmyslové firmy | Obchodní řetězce | CZ | Budapešť | Zavedení cenového stropu | Aktuální informace | Nižší minima | Nižší maxima | Donohoe | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Zákaznický servis | Meziroční inflace v eurozóně | Měnová unie | Carlyle | Právo | Cena kukuřice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Zavedení embarga | FDIC | ChatGPT | OpenAI | Teplé počasí | Spotřeby plynu | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Výhled trhů | NXP | Invest | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Tom Kadeřábek | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Rozpad EU | Ženy | Reporting | Instant Trading EU Ltd. | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Daňoví poplatníci | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | Sport | First Republic | Miliardy švýcarských franků | Martin Jahn | First Republic Bank | Chile | Válka | Černá Hora | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Hedvábné stezky | Omezení spotřeby plynu | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Dceřiné společnosti | Závazek | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Jiří Hlaváč | TPA Valuation & Advisory | Analýza TPA | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu | ENEL SpA | ENEL | ENEL Group | Public Power Corp SA | Public Power Corp | Public Power | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Nezávislost | BYD | Pravidla regulace | Zákaz vývozu | Albánie | Bosna | Srbsko | Dekret | Tanzanie | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Nejvyšší korporátní daň v EU | Nejvyšší korporátní daň | Korporátní daň v EU | Litva | Daně z nemovitosti | Konsolidační balíček | Ruské diamanty | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Typ brokera | Transparentní | Náklady na emisní normu | Náklady na emisní normu Euro 7 | Nejvyšší rating | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Automatizace | Velké objemy | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | Hodnocení rizik | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | GasNet | ARM | Mladší generace | Bunge | Viterra | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Zastánce zavedení eura | Ljubomir Christov | Bulharský parlament | Vstup Bulharska do eurozóny | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení Evropské unie | Linda Yaccarinová | Aliance | Řetězec Casino | Energetická bezpečnost | Sebevědomí | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Americká pravidla | Počet fúzí a akvizic v Česku | Společnost TPA | Zvýšení firemní daně | metodologie | Černá díra | PiS | Baterie do elektromobilů | Americká energetická společnost | CCC | Skupina J&T | TROJEK | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Pandemie covidu | Dopravní subvence | Důvěryhodnost | Potenciální rizika | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Podporované platformy | Možný hedging | Rok 2024 | Snížení ratingu | Kuvajt | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Zadlužení státu | STAN | Holding | Zvýšený zájem | Platforma MetaTrader | Úřad Eurostat | Platformy | Portfólia | W1 | Základy technické analýzy | Velikost účtu | Atlas rizika | Mechanismus ERM II | Mechanismus ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | BBB | BBB- | Evropské záležitosti | Spolehlivost | Vyhlášení referenda o měně | Vyhlášení referenda | Žebříček | HDP na obyvatele | Analýza trhů | Výhody | Typy účtů | Občané | Vstup do EU | Služby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Bukurešť
Buldočí dluhopisy
Bülent Reisoglu
Bulgargaz
Bulgari
Bulharská finanční společnost
Bulharská měna
Bulharská prokuratura
Bulharská vláda
Bulharské měny

Následující klíčová slova

Bulharský parlament
Bulharský premiér
Bulharský stát
Bulharský trh
Bulhaři
Bulish Engulfing
Bull
Bull and Bear Payments
Bull/Bear
Bull & Bear Payments
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXlift
FBS
IC Markets
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít