Sobota 27. duben 2024 16:10
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani

Rozhodnutí o sazbách

img

Fed a ECB určí trhům směr do nového roku

12.12.2022 Nastává poslední skutečně rušný týden před koncem roku. Nejenže v něm dojde na zasedání Fedu i ECB, ale nejprve se ve Spojených státech (v úterý) a dnes i v Česku dozvíme výsledky listopadové inflace. Říjnová čísla byla slabší a v kombinaci s uvolněnější náladou na komoditních trzích přispěla velkou měrou k odbourání sázek na agresivnější růst úrokových sazeb v USA i v eurozóně. I proto v tuto chvíli valná část trhů čeká od Fedu i ECB podobně jako my zvýšení sazeb “jenom” o 50bps. A i proto se dalo v posledních týdnech na globálních trzích daleko “uvolněněji” dýchat.
img

Co sledovat příští týden? (09.12.2022)

09.12.2022 I když se blíží vánoční útlum, ještě nenastal a určitě nenastane ani příští týden. Investoři se připravují na závěrečné rozhodnutí o sazbách v roce 2022 od 3 hlavních centrálních bank - Fedu, ECB a BoE - přičemž všechna tři jsou naplánována na příští týden. Kromě toho budou potenciální spouštěče volatility představovat také údaje o inflaci v USA a bleskové PMI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US100, EURGBP a DE30!
img

Ekonomický kalendář: Díkůvzdání v USA, zápis z ECB

24.11.2022 Trh s futures ukazuje na mírně vyšší otevření hlavních evropských indexů. Americké indexy včera posílily díky poněkud holubičímu zápisu z FOMC, ale v žádný větší a dlouhodobější pohyb se to nepromítlo, alespoň zatím ne. Indexy z asijsko-pacifického regionu se dnes také obchodovaly výše, ale akcie z druhé největší světové ekonomiky zaostávaly poté, co Čína oznámila nový rekord v počtu nových oficiálních případů Covid.  AUD a JPY jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CAD a USD nejvíce zaostávají.
img

Ekonomický kalendář: Tento týden zveřejní FOMC and ECB své minutes

21.11.2022 Futures na evropské indexy ukazují na mírně nižší nebo ploché otevření dnešní peněžní seance na starém kontinentu. Kryptoměny se obchodují níže, ale odrazily se od denních minim. Drahé kovy se stahují zpět uprostřed posilování USD, zatímco ropa se zotavuje z jednodenních ztrát. USD a CAD jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco AUD a NZD nejvíce zaostávají.
img

Co sledovat příští týden? (18.11.2022)

18.11.2022 Příští týden bude kratší, alespoň co se týče likvidity trhu, protože americké trhy a obchodníci budou mít ve čtvrtek a v pátek volno kvůli oslavám Dne díkůvzdání. Příští týden bude bohatý na události týkající se centrálních bank, neboť RBNZ a CBRT mají oznámit rozhodnutí o sazbách, zatímco Fed a ECB zveřejní zápisy ze svých posledních zasedání. Nezapomeňte příští týden sledovat GOLD, NZD/USD a EUR/TRY!
img

Ranní okénko - Americký trh práce by měl zvolnit, zůstává ale velmi napjatý

04.11.2022 V závěru prvního týdne v měsíci je na řadě tradičně měsíční report z amerického trhu práce za měsíc říjen. Čísla by měla potvrdit slova Powella na tiskové konferenci tento týden, že trh práce je nadále velmi napjatý. Z pohledu odhodlání Fedu nadále posouvat úrokové sazby výše tak dnes zveřejněné výsledky nic nezmění.
img

FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň

03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, ISM ve službách za říjen

03.11.2022 Trhy s futures ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance poté, co jestřábí Powell včera poslal světové akciové trhy níže. Powell uvedl, že je předčasné uvažovat o zpomalení zvyšování sazeb a že konečná sazba bude vyšší, než se dříve myslelo. Tyto komentáře vyvolaly silný výprodej na Wall Street, který se později rozšířil i do asijského obchodování a pravděpodobně zatíží i evropské indexy.
img

Reporty top společností pro tento týden (31.10.2022)

31.10.2022 Zprávy od amerických megatechnologických společností byly klíčovými body v kalendáři reportů z minulého týdne a neuspokojivé výsledky prezentované těmito společnostmi vyvinuly tlak na jejich akcie a technologické indexy, jako je Nasdaq-100 (US100). Tento týden neuvidíme zprávy od žádných mega-cap akcií, ale je nabitý zprávami od řady špičkových společností z různých odvětví. Níže uvedená tabulka uvádí klíčové verze naplánované na příští čtyři dny. Čtvrtek vypadá jako nejintenzivnější, ale klíčové zprávy budou zveřejněny každý den v týdnu. Obchodníci by však měli mít na paměti, že hlavními hybateli akciových trhů bude tento týden pravděpodobně rozhodnutí o sazbách ze strany Fedu (středa, 19:00) a Bank of England (čtvrtek, 13:00), jakož i amerického NFP. zpráva za říjen (pátek, 13:30).
img

Ekonomický kalendář: HDP report a CPI inflace z eurozóny

31.10.2022 Evropské akciové trhy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance. Horší data PMI a znepokojivé zprávy o Covidu z Číny nespustily žádné velké tržní pohyby mimo samotnou Čínu. Některé větší pohyby lze pozorovat na trhu s obilím, kdy ceny pšenice vyskočily přes 5 %, poté, co Rusko odstoupilo od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny zprostředkované OSN.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je ECB!

27.10.2022 Hlavní událostí dne je bezesporu rozhodnutí o sazbách Evropské centrální banky. Peněžní trhy i ekonomové oslovení agenturou Bloomberg poukazují na další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Nicméně, protože to vypadá jako hotová věc, obchodníci budou hledat náznaky, co přijde poté, co Bank of Canada včera poslala holubičí zprávu, že se může blížit konec zpřísňování. Kromě rozhodnutí ECB bude investorům nabídnuta také zpráva o HDP ve 3. čtvrtletí ze Spojených států, která by měla ukázat expanzi americké ekonomiky po poklesu ve 2. čtvrtletí 2022. Pokud jde o zisky, zprávy od dvou zbývajících amerických mega-tech – Amazon a Apple – budou zveřejněny po skončení zasedání na Wall Street. Zisky od společností Microsoft, Alphabet a Meta, které byly zveřejněny začátkem tohoto týdne, zklamaly a vyvolaly výrazný pokles ceny akcií a také zatížily celý technologický sektor.
img

Co lze očekávat od ECB❓

26.10.2022 Rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách je jednou z hlavních makro událostí týdne. ECB oznámí své další rozhodnutí ve čtvrtek ve 13:15 a očekává se výrazné zvýšení sazeb. Pozornost však bude upřena nejen na zítřejší rozhodnutí, ale také na to, kam se sazby budou ubírat dále. Podívejte se na náš přehled událostí!
img

Ranní okénko - ECB, HDP a PMI.trh čeká nabitý týden

24.10.2022 Nový týden přinese pohled zpět (HDP, inflace) i pohled dopředu (PMI, Ifo). ECB bude jednat o intenzitě zvýšení úrokových sazeb a pro bankéře z Fedu začíná platit mediální karanténa před zasedáním příští týden. Český ekonomický kalendář nabízí říjnovou aktualizaci konjunkturálního průzkumu.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbě CBRT, projevy členů Fed

20.10.2022 Evropské akciové indexy otevřely pouze s malou změnou. Futures obchodují z minima asijské seance poté, co zpráva Bloomberg o potenciálním uvolnění restrikcí spojených s Covid 19 v Číně podpořila rizikovou náladu. Následující den bude hostit několik zajímavých akcí. Očekává se, že centrální banka Turecké republiky oznámí snížení sazeb o 100 bp v poledne, zatímco členové Fedu Harker a Bowman mohou odpoledne svými projevy vyvolat určitou volatilitu USD. Mezi nejlepšími zprávami za 3Q22 dnes lze najít zprávy od společností Dow, AT&T a také amerických leteckých společností - Alaska Airlines a American Airlines.
img

Rozbřesk: OPEC+ navzdory napjatému trhu snižuje produkci ropy a přidává evropské ekonomice další ránu

06.10.2022 Členové sdružení OPEC+ se na včerejším zasedání rozhodli omezit od listopadu produkci o 2 miliony barelů denně (mbpd) oproti kvótám platným v současnosti. Ve skutečnosti tak sice bude produkce nižší asi "jen" kolem 1 milionu bpd, neboť těžba v řadě zemí v poslední době kvótám neodpovídala, ale i to je pro stomiliónový trh rozhodně citelné množství, obzvlášť v dnešní době. Tržní reakce byla nicméně prozatím relativně opatrná - barel Brentu zdražil na 93,3 USD/barel, což značí, že trh do velké míry s podobným vývojem počítal.
img

Forex: Zlotý má zaděláno na oslabení

06.10.2022 Polská centrální banka včera překvapila a ponechala úrokové sazby beze změny. Zlotý, který počítal se zvýšením o 25 bazických bodů, následně oslabil, byť ztráty byly relativně kontrolované. Vzhledem k tomu, že NBP ve svém komentáři k rozhodnutí o sazbách nepřinesla žádné převratné informace, tak o to zajímavější bude poslechnout si tiskovou konferenci prezidenta Glapinského, která se uskuteční dnes odpoledne a zřejmě se ponese ve velmi holubičím duchu.
img

Co sledovat příští týden? (30.09.2022)

30.09.2022 Příští týden na trzích by měl být opět zajímavý, vzhledem k řadě významných makro zpráv a naplánovaných událostí nejvyšší úrovně. Zaměříme se především na údaje o pracovních místech v USA za září (pátek, 14:30) a zasedání OPEC+ (středa). Rozhodnutí o sazbách od RBA a RBNZ však budou také pečlivě sledována. Příští týden určitě sledujte USD/CAD, OIL a AUD/NZD.
img

Ekonomický kalendář: Centrální banky zůstávají středem pozornosti

22.09.2022 Evropské futures trhy dnes poukazují na nižší otevření peněžní seance na starém kontinentu. Nálady se přes noc zhoršily, když obchodníci strávili včerejší rozhodnutí FOMC a Powellův projev. Zatímco klíčové rozhodnutí centrální banky je již za námi, tento týden nás čekají další centrální banky. Investorům dnes nabídnou rozhodnutí o sazbách 4 centrální banky – SNB, Norges Bank, CBRT a BoE. CBRT je jediná, od které se očekává, že ponechá sazby beze změny, zatímco u tří zbývajících se očekává růst. Pozornost bude věnována především rozhodnutím BoE a SNB. Kromě centrálních bank bude vydávána týdenní zpráva o žádostech o nezaměstnanost a také pravidelná zpráva EIA o skladování zemního plynu.
img

Forex: Putin vyhlásil částečnou mobilizaci

21.09.2022 Relativně klidný včerejší obchodní den začal pěkně zostra, když nejprve byla v Německu zveřejněna výrobní inflace, která vyskočila na neuvěřitelných 45,8 % meziročně (resp. 7,9 % meziměsíčně). Německá inflace tak bude ve 4. čtvrtletí dvouciferná, o tom není pochyb, stejně jako o odhodlání centrálních bank na Západě bojovat s inflací. Včera dopoledne totiž švédská Riksbank zvedla neočekávaně oficiální úrokové sazby z 0,75 % na 1,75 %. Zdůvodnění bylo přitom prosté a jednoduché - inflace je příliš vysoká a eroduje kupní sílu obyvatelstva.
img

Rozbřesk: Jay chce být jako Paul, aneb čeká nás návrat do osmdesátek?

21.09.2022 Měl to být týden zcela ve stínu dnešního zasedání Fedu. Nicméně již včerejší překvapivé rozhodnutí švédské centrální banky zvýšit sazby o 100 bazických bodů upozornilo na to, že to nebude jen Fed, ale celá plejáda měnových autorit Západu, která tento týden vytasí jestřábí drápy proti inflaci. Připomeňme, že ve čtvrtek rovněž zasedá nejen vedení Bank of England, ale i švýcarská a norská centrální banka. Ve všech třech případech se očekává zvýšení hlavních úrokových sazeb o 50 - 75 bazických bodů, ale pokud ve čtvrtek padne další stovka, tak už to takové překvapení nebude.
img

Co sledovat příští týden? (16.09.2022)

16.09.2022 Negativní překvapení americké CPI za srpen vyvolalo výprodeje na globálních akciových trzích, protože sázky na jestřábí Fed vzrostly. Odpověď Fedu se dozvíme tuto středu ve 20:00. Pozornost však přitáhnou i rozhodnutí o sazbách od Bank of England a Bank of Japan, navíc se objeví PMI za září z Evropy. Příští týden určitě sledujte EURUSD, DE30 a GBPJPY!
img

ECB zvýšila sazby o historických 75bps

08.09.2022 Evropská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla pokračovat v normalizaci měnové politiky a v souladu s očekáváním trhu zvýšila depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 0,75 %. To je z hlediska velikosti největší jednorázový nárůst úrokových sazeb od vzniku eurozóny. ECB se zároveň díky takto razantní reakci přiblížila dolní hranici pásma tzv. neutrální sazby (odhadované mezi 1-2 %), nad kterou by měla měnová politika začít působit restriktivně.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je rozhodnutí o sazbách v Kanadě

07.09.2022 Evropské trhy otevřely seanci do negativního teritoria. Rostoucí výnosy a strach z recese hrají hlavní roli v nárůstu rizikové averze v posledních dnech. Zklamáním byly noční výsledky obchodní bilance Číny, které potvrdily zpomalování globální ekonomiky.
img

Ekonomický kalendář: Německá inflace, spotřebitelská důvěra v USA

30.08.2022 Přes včerejší pokles na Wall Street jsme dnes ráno svědky o něco lepší nálady na evropských trzích. Kryptoměny se snaží vzpamatovat z nedávných ztrát. Bitcoinu se podařilo vyrůst nad úroveň $20 000. Ropa Brent se pohybuje v blízkosti úrovně $102,50. Dnes jsou na programu některá zajímavá data. Budou zveřejněny statistiky CPI z Německa a ze Španělska za srpen. Odpoledne se dočkáme zveřejnění spotřebitelská důvěry Conference Board. Soustředit se budeme také na projevy některých členů Fedu a ECB.
img

Rozbřesk: Jestřábí ozvěny z Jackson Hole. Eurodolar vyhlíží slova Powella, koruna přikována k 24,65 za euro

26.08.2022 Druhým dnem dnes pokračuje setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Dosavadní vystoupení představitelů Fedu se nesla v relativně jestřábím duchu, přičemž důraz byl kladen na potřebu dále zvyšovat úrokové sazby tak, aby byly účinky měnové politiky dostatečně restriktivní ve vztahu k silným inflačním tlakům. Dnes odpoledne (16:00) přijde na řadu trhy ostře sledované vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella.
img

Jestřábí ozvěny z Jackson Hole

26.08.2022 Druhým dnem dnes pokračuje setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Dosavadní vystoupení představitelů Fedu se nesla v relativně jestřábím duchu, přičemž důraz byl kladen na potřebu dále zvyšovat úrokové sazby tak, aby byly účinky měnové politiky dostatečně restriktivní ve vztahu k silným inflačním tlakům. Dnes odpoledne (16:00) přijde na řadu trhy ostře sledované vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella. Co od J. Powella očekávat?
img

Ekonomický kalendář: Projevy členů Fedu, sekundární data z USA

18.08.2022 Futures trhy dnes poukazují na nižší otevření evropské seance, zatímco investoři strávili poslední minutes FOMC, které naznačovaly potřebu pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby klesla inflace, ale neposkytly konkrétní vodítko pro budoucí postup.
C:\fakepath\trader-04082022-30-zm.jpg

ČNB nechala základní úrok na sedmi procentech, inflaci čeká až kolem 20 procent

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Jednala poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem předchozího zvyšování sazeb. Analytiky rozhodnutí nepřekvapilo, další mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. ČNB také zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok, pro příští rok ho naopak zhoršila. Meziroční růst spotřebitelských cen očekává ČNB na podzim kolem 20 procent, průměrnou inflaci za letošní rok 16,5 procenta.
img

Ekonomický kalendář: BoE zasedání a rozhodnutí o sazbách

04.08.2022 Futures trhy poukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance, přičemž futures na DAX se obchodují přibližně 50 bodů nad včerejším hotovostním závěrem. Ropa po krátkém skoku po OPEC znovu klesla a WTI se blíží k hranici 90 dolarů za barel. Risk-on lze zaznamenat na devizových trzích s lepšími výkony protipodských měn (AUD a NZD) a zaostáváním bezpečných přístavů (JPY a CHF).
img

Graf dne: AUDJPY (01.08.2022)

01.08.2022 Japonský jen v poslední době znovu získává svůj lesk. Zatímco pozornost se většinou soustředí na USD/JPY, který se nyní stáhl z maxima kolem 144,00 na téměř 132,00, za pozornost stojí i další páry s JPY. AUD/JPY, často považovaný za barometr rizika, se aktuálně obchoduje o 3 % pod místním maximem dosaženým minulou středu. Medvědi dnes na první pokus nedokázali zatlačit pár pod překážku retrecementu, ale pár zůstává blízko. Pokud bychom viděli zlom níže, pohyb dolů se může prohloubit směrem k oblasti 89,60, kde lze nalézt 38,2% retracement a spodní hranici struktury Overbalance.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Rada ČNB spíše nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

31.07.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve čtvrtek nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Rozhodnutí je ale podle nich velkou neznámou. Zásadní bude komunikace rady. Někteří analytici mírné zvýšení sazeb nevylučují.
img

Rozbřesk: Co čekat od srpnového zasedání ČNB? Stabilní sazby = tlak na korunu

29.07.2022 Příští týden nás čeká “velmi” důležité zasedání ČNB - se srpnovou prognózou a poprvé v nové sestavě. Klíčové bude nejen samotné rozhodnutí o sazbách, ale i jeho kontext a doprovodná komunikace.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky HDP z USA a reporty od Apple a Amazonu

28.07.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Guvernér Fedu Powell včera na tiskové konferenci po zasedání pronesl několik holubičích poznámek, které vedly ke zlepšení nálady na trzích. Americký dolar oslabuje a je dnes nejhůře prosperující měnou G10. Oslabení USD dnes dovoluje komoditám růst.
img

Klíčové na dnešním Fedu není 75 bodů, ale jestli se Powell lekne recese

27.07.2022 Americká centrální banka dnes večer našeho času končí dvoudenní zasedání, po němž jako vždy následuje oznámení o nastavení politiky s tiskovou konferencí. Co se týče první záležitosti, dojde s vysokou pravděpodobností k dalšímu zvednutí základní sazby o 75 bazických bodů, takže na 2,5 procenta.
img

Ekonomický kalendář: Slabší start zajímavého týdne

25.07.2022 Evropské akciové trhy se na začátku nového týdne obchodují níže. Na finančních trzích lze pozorovat negativní náladu, kryptoměny, akcie, ropa a základní kovy se obchodují níže. Nejvýkonnější měnou G10 dnes ráno je americký dolar, následovaný eurem. Nejvíce zaostávají CHF, NZD a JPY.
img

Ranní shrnutí (22.07.2022)

22.07.2022 Americké indexy si včera prošly další pozitivní seancí. S&P 500 si připsal 0,99 %, Dow Jones se posunul o 0,51 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,36 %. Russell 2000 přidal 0,48 %.
img

Graf dne: EURUSD (21.07.2022)

21.07.2022 Věci dnes ráno dostaly rychlý spád a první dva faktory se již vykreslily – toky plynu přes Nord Stream 1 byly obnoveny a Mario Draghi oznámil, že se setká s prezidentem Mattarellou a odstoupí. S obnovením plynu přes Nord Stream bude mít Evropa šanci zásobit se komoditou před zimou. Je však třeba poznamenat, že plynovod nepracuje na plný výkon. Draghiho dnešní rezignaci trhy z velké části ignorovaly. Lze to odůvodnit tím, že demise byla jasná od včerejška, kdy velké koaliční strany nevyjádřily premiérovi podporu.
img

Ekonomický kalendář: Velký den pro EUR!

21.07.2022 Futures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropské seance. Futures na DAX se obchodují přibližně 20-30 bodů nad včerejšími úrovněmi close. Navzdory oslabení USD se drahé kovy a energetické komodity mírně stahují zpět. EUR je v době tisku nejvýkonnější hlavní měnou. Kryptoměny se stáhly poté, co Tesla odhalila, že prodala 75 % svých bitcoinů.
img

Akciové trhy na pokraji dalšího propadu

20.07.2022 Americké akciové futures ve středu klesly kvůli rostoucím obavám, že Evropa ztratí přístup k ruskému plynu, což uvrhne region do recese, která by mohla mít globální dopady.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na zveřejnění reportů IBM a Goldman Sachs

18.07.2022 Evropské trhy otevřely do černých čísel. Nálada na globálních trzích je na začátku nového týdne pozitivní. Kromě akcií lze zisky zaznamenat také na komoditních trzích. Měny bezpečných přístavů, jako je USD nebo CHF, se stahují na nižší úrovně. Na trhu s kryptoměnami lze pozorovat velké pohyby vzhůru, v některých případech jsme svědky růstu o dvouciferná procenta!
img

Ekonomický kalendář: USA inflační CPI data a zasedání BoC

13.07.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropské seance. Navzdory pozitivní náladě na burzách v asijsko-pacifickém regionu dnes indexy ze starého kontinentu otevírají níže. Trhy se poněkud uklidnily a rozsah pohybů je dnes ráno spíše v užším pásmu. Obchodníci by však měli mít na paměti, že věci se mohou později během dne změnit.
img

Ekonomický kalendář: Máme před sebou zajímavý týden

11.07.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. Investoři reagují na zhoršující se pandemickou situaci v Číně a nové lockdowny ve významných ekonomických centrech. Napětí vidíme také na komoditních trzích, naopak dále posiluje americký dolar. Z pohledu fundamentů dnes nemáme před sebou data, která by měla potenciál situaci na trzích zlepšit. Odpoledne se však dočkáme projevů centrálních bankéřů včetně guvernéra BoE Baileyho. Velká Británie také hledá nového premiéra, ovšem trhů by se to nemělo výrazně dotknout. Obchodníci se budou v tomto týdnu soustředit na začátek výsledkové sezóny a pozornost přitahuje také středeční statistika inflace z USA. V týdnu se dočkáme také zasedání BoC a RBNZ.
img

Co sledovat příští týden? (01.07.2022)

01.07.2022 Světové trhy jsou pod tlakem kvůli obavám z recese. Indexy pokračují v poklesech, přičemž jakékoliv změny trendu jsou spíše krátkodobé. Příští týden bude k dispozici další balíček ekonomických dat, včetně FOMC minutes a NFP reportu. Pomohou tyto zprávy uklidnit investory nebo přilijí olej do ohně? Určitě se vyplatí sledovat US500, EUR/USD a AUD/CAD.
img

Ekonomický kalendář: US PCE inflace, OPEC+ meeting

30.06.2022 Futures na evropské indexy dnes naznačují na nižší otevření seance na starém kontinentu. DAX futures se aktuálně obchodují o více než 200 bodů pod včerejším close. Ropa se obchoduje na stejné úrovni i poté, co zprávy médií naznačovaly, že Saúdská Arábie se chystá zvýšit ceny asijských dodávek na téměř rekordní úrovně. Mezi měnami G10 vede EUR.
img

BREAKING: ČNB zvyšuje sazby o 125 bp

22.06.2022 Bankovní rada ČNB dnes na posledním zasedání pod guvernérem Jiřím Rusnokem agresivně zvýšila sazby o 125 bp. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na 7 %. Koruna v reakci na rozhodnutí o sazbách oslabuje na 26,72 EUR/CZK.
img

Co sledovat příští týden? (17.06.2022)

17.06.2022 Tento týden byl ryze v režii centrálních bank. Fed zvýšil sazby nejvíce za 30 let, Švýcarská národní banka neočekávaně zvýšila sazby, zatímco BoE provedla malý hike ve výši 25 bp. Monetární politika zůstane v pozoru i příští týden, kdy guvernér fedu Powell oznámí pololetní výhled před komisí ve Washingtonu a proběhne taktéž rozhodnutí o sazbách v Turecku. Obchodníci mohou také sledovat evropská PMI data. V nadcházejícím tydnu stojí za sledování Zlato, DE30 a USDTRY.
img

Ekonomický kalendář: Budou BoE a SNB následovat Fed?

16.06.2022 Trhy vstřebávají včerejší rozhodnutí Fedu zvýšit sazby o 75 bp až na 1,75 %. Guvernér Powell se na tiskové konferenci po zasedání Fedu snažil trhy ujistit, že očekává spíše soft landing než negativní scénář recese/stagflace. Přeprodané indexy výrazně rostly, nicméně rally se ukázala pouze jako dočasná. Dolarový index (USDIDX) korigoval z úrovní 20letých maxim. Fed mohl nasměrovat další centrální banky k výraznějšímu utahování měnové politiky. Už dnes o sazbách rozhodují švýcarská centrální banka a Bank of England.
img

Ekonomický kalendář: Dnes zasedání FOMC

15.06.2022 Akciové trhy v Evropě jsou dnes nastaveny na vyšší otevření obchodní seance. Nálada se zlepšila po zveřejnění lepších než očekávaných údajů o byznysové aktivitě z Číny. EUR se obchoduje výše, protože ECB svolala mimořádné zasedání Rady guvernérů, aby projednala současnou situaci na trhu s dluhopisy.
img

Ekonomický kalendář: Týdnu dominují centrální banky

13.06.2022 Evropské trhy otevřely výrazně do negativního teritoria. Navazují tak na červenou asijskou seanci a také propad na Wall Street po pátečních inflačních statistikách z USA. Za zhoršenou náladou jsou také opět narůstající problémy s covidem v Číně. Kvůli zvýšené rizikové averzi klesá ropa a ztrácejí také drahé kovy. Jedním z důvodů je americký dolar, který naopak získává na síle. Výrazný propad probíhá na kryptoměnách.
img

Graf dne: NZDUSD (25.05.2022)

25.05.2022 Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější hlavní měnou po rozhodnutí o sazbách RBNZ. Centrální banka provedla druhé zvýšení sazby o 50 základních bodů v řadě, čímž stanovila oficiální hotovostní sazbu na 2,00 %. Banka poznamenala, že všechna základní měřítka inflace přesahují 3 % a je odhodlána ji dále snižovat. Předpovědi očekávaného zvýšení sazeb se posunuly výše, přičemž RBNZ nyní očekává, že oficiální hotovostní sazba bude 2,68 % v září 2022, 3,88 % v roce 2023 a 3,95 % v září 2023. Guvernér RBNZ Orr během tiskové konference řekl, že věří, že současná neutrální sazba je v rozsahu 2-3%, ale „dělat příliš a příliš rychle se sazbami“ je to nejmenší, co banku nyní zajímá. Trh nyní očekává, že RBNZ dodá další dvě zvýšení sazeb o 25 základních bodů v červenci a srpnu.
img

Fed trhy nezaskočil, negativně překvapuje útlum čínských služeb

05.05.2022 Americký Fed včera naplnil očekávání tím, že zvedl sazby o 50 bodů a v podstatě oznámil, že s velkou pravděpodobností tento krok zopakuje ještě dvakrát. Vyfukování bilance začne tempem 47,5 mld. USD měsíčně, což je v podstatě maximum z předchozího cyklu, načež má dojít ke zrychlení na 95 miliard. Spíše jsme čekali, že rámec bude nastaven rovnou výš a Fed ho nebude v prvních měsících využívat naplno, ale prakticky vzato v tom není rozdíl. Reakce trhů se tedy odvíjí hlavně od toho, že je Fed nezaskočil ještě více jestřábím poselstvím. A svou roli určitě hraje také průběžné uklidňování, že ekonomika míří jen ke zpomalení, respektive měkkému přistání.
img

Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje Česká národní banka (sledujte komentář!) a Bank of England

05.05.2022 Evropské trhy otevřely výrazně do pozitivního teritoria. Včerejší zasedání FOMC, přesněji řečeno Powellovy komentáře během tiskové konference, vyvolaly rally na amerických indexech a na trzích zavládl optimismus. Po pozitivním openu se však nálada začala brzy horšit. Německý index DAX se krátce před 10. hodinou obchodoval v blízkosti úrovně 14 230 bodů.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ČNB?

05.05.2022 Co sledovat v dnešním zasedání ČNB. Na prvním místě samozřejmě rozhodnutí o sazbách. Věříme, že ČNB nakonec úrokové sazby zvýší o 50bps (podobně jako očekává trh) s tím, že si ponechá dveře otevřené pro poslední “malý krok” v červnu. Vzhledem k nejistotě spojené s blížící se velkou obměnou bankovní rady, však není vyloučené, že ČNB bude s dalším zvyšováním sazeb ještě opatrnější…
img

Co dnes čekat od ČNB?

05.05.2022 Co sledovat v dnešním zasedání ČNB. Na prvním místě samozřejmě rozhodnutí o sazbách. Věříme, že ČNB nakonec úrokové sazby zvýší o 50bps (podobně jako očekává trh) s tím, že si ponechá dveře otevřené pro poslední “malý krok” v červnu. Vzhledem k nejistotě spojené s blížící se velkou obměnou bankovní rady, však není vyloučené, že ČNB bude s dalším zvyšováním sazeb ještě opatrnější… Samotné rozhodnutí bude hodně důležité v kontextu nové prognózy.
C:\fakepath\trader-03052022-35-zm.jpeg

Forex: Americký dolar před oznámením Fedu oslabuje

03.05.2022 Americký dolar dnes oslabuje ke koši měn. Investoři vyhodnocují, do jaké míry je do kurzu již započítáno očekávané zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Měnový výbor Fedu oznámí své rozhodnutí o sazbách ve středu.
img

AUDUSD je stabilní před zítřejším rozhodnutí o sazbách RBA

02.05.2022 V úterý ráno v 6:30 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách australské centrální banky RBA. Konsenzus hovoří o růstu sazeb o 15 bazických bodů (nebo na 0,25 %). Pokud se tento scénář vyplní, bude se jednat o první růst sazeb za poslední více než dekádu.
img

Ekonomický kalendář: USA maloobchod, zasedání ECB

14.04.2022 Futures trhy ukazují na vyšší otevření pro většinu evropských indexů. Je třeba poznamenat, že mnoho trhů v západních zemích bude zítra zavřeno, protože začínají velikonoční prázdniny. Přesto je dnes poslední obchodní den před prodlouženým víkendem a obchodníci to budou mít na paměti, jelikož může dojít k určitému rebalancování portfolia.
img

Ekonomický kalendář: Začíná výsledková sezóna na Wall Street!

13.04.2022 Evropské trhy otevřely smíšeně. Německý DAX ztrácí na počátku seance 0,6 %, český index PX naopak roste o 0,7 %. Na dnešek je naplánováno několik zajímavých reportů a událostí. Obchodníci s CAD se budou soustředit na rozhodnutí o dalším vývoji měnové politiky, přičemž se očekává, že Bank of Canada zvýší sazby o 50 bazických bodů. Report PPI z USA bude také zveřejněn, ale jen zřídka má velký dopad na trh. V neposlední řadě dnes začíná výsledková sezóna na Wall Street zveřejněním finančních reportů první velké americké banky. JPMorgan zveřejní výsledky za 1. čtvrtletí 2022 před otevřením seance. Dále bude své hospodářské výsledky zveřejňovat BlackRock, Delta Air Lines a Bed, Bath & Beyond.
img

Ekonomický kalendář: Dominují projevy centrálních bankéřů

11.04.2022 Evropské trhy otevřely do negativního teritoria. Německý DAX na počátku seance ztrácel téměř 1 %. Francouzský prezident Macron vyhrál první kolo prezidentských voleb ve Francii a v druhém kole se dne 24. dubna utká s kandidátkou krajní pravice Le Pen.
img

ČNB dnes zvýší sazby (alespoň) o 50bps

31.03.2022 Český trh dnes s napětím čeká na to, jaká bude první reakce ČNB na ruskou invazi na Ukrajinu - další výrazný stagflační šok pro českou ekonomiku. Je jasné, že sazby půjdou vzhůru, budeme ovšem zvědaví na “velikost dnešního kroku”, míru shody v bankovní radě a další postoj k intervencím na podporu koruny. Ohledně velikosti dnešního kroku, očekáváme další posun sazeb (minimálně) o 50bps.
img

Rozbřesk: ČNB dnes zvýší sazby nejméně o 50 bps, povede se debata o devizových intervencích

31.03.2022 Český trh dnes s napětím čeká na to, jaká bude první reakce ČNB na ruskou invazi na Ukrajinu - další výrazný stagflační šok pro českou ekonomiku. Je jasné, že sazby půjdou vzhůru, budeme ovšem zvědaví na “velikost dnešního kroku”, míru shody v bankovní radě a další postoj k intervencím na podporu koruny.
img

Forex: Koruna těží z jestřábích vyjádření ČNB

28.03.2022 Koruna minulý týden profitovala z nižší volatility na finančních trzích, především pak v porovnání s turbulentními prvními dny války na Ukrajině. Týden česká měna zakončila víceméně tam, kde ho započala, poblíž 24,62 vůči euru. Vliv ale neměly pouze globální faktory, ale i domácí vývoj, jak ostatně znázorňuje lepší výkon koruny v porovnání s měnami středoevropského regionu, zlotým a forintem.
img

Ekonomický kalendář: Začíná summit NATO a zveřejněny budou PMI z Evropy i USA

24.03.2022 Evropa otevřela mírně do pozitivních čísel. Ekonomický kalendář dnes vypadá zajímavě. Dočkáme se dat indexů nákupních manažerů PMI z Evropy i USA. Navíc čekáme růst sazeb Norges Bank o 25 bps. V neposlední řadě se v Bruselu koná summit NATO, který by měl začít okolo 10. hodiny. Obchodníci by měli být připraveni na komentáře ze summitu, které mohou mít výrazný dopad na sentiment na trhu.
img

BREAKING: USDCAD po zveřejnění maloobchodních prodejů v USA klesá pod 1.27

16.03.2022 Údaje o maloobchodních tržbách v USA za únor byly zveřejněny dnes ve 13:30. Trh očekával růst, ale mnohem menší než v lednu. Aktuální zpráva tato očekávání nepotvrdila, protože všechny metriky maloobchodního prodeje očekávání ani nedorovnaly. Slabší spotřebitelská data mohou poskytnout Fedu určitou útěchu, aby byl méně agresivní ve zpřísňování politiky v současné makroekonomické a geopolitické situaci. Není však pravděpodobné, že by to mělo nějaký zásadní dopad na dnešní rozhodnutí o sazbách.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Americký Fed je nucen zpřísnit finanční podmínky kvůli známkám zpomalení ekonomiky

16.03.2022 Fed dnes končí své dvoudenní zasedání a večer budou představena rozhodnutí o sazbách, změnách měnové politiky, shrnutí ekonomických prognóz a závěrečná tisková konference Jeromea Powella. S největší pravděpodobností bude volatilita před oznámením výsledků nízká, protože obchodníci budou vyčkávat, zda centrální banka v souvislosti se známkami oslabování ekonomiky přijme agresivnější opatření, či nikoli. Výrobní index Empire State se již propadl do záporného teritoria a dosáhl hodnoty -11,8, což je nejnižší hodnota za téměř dva roky. To naznačuje prudké oslabení dynamiky, a to ještě předtím, než Fed začne zvyšovat sazby.
img

Fed preview: Nastal čas pro růst sazeb❗

16.03.2022 Rozhodnutí o růstu sazeb by mělo být nejméně komplikovanou záležitostí. Fed v minulosti růst sazeb velmi obsáhle komunikoval, takže jejich růst o 25 bps by měl být takřka zaručen. Jednalo by se o první vzestup sazeb od roku 2018 a zároveň tedy první od jejich dramatického poklesu na počátku pandemie. Na trhy by však měly mít dopad spíše další okolnosti.
img

Americký akciový trh dne 14. března 2022

14.03.2022 Rusko-ukrajinský konflikt zůstává hlavním tématem začátku nového týdne a téměř vytlačuje všechna ostatní témata. V pondělí ráno všichni očekávají nové kolo jednání prostřednictvím videa. Minulá dvě kola nepřinesla téměř žádné výsledky, kromě určitého pokroku v humanitárních otázkách, jako je otevření koridorů pro odchod civilistů z měst obléhaných ruskými vojsky. Pozitivní snad je, že v uplynulém týdnu došlo ke snížení počtu střetů. Aktivní boje probíhaly pouze v Mariupolu a Černihivu. Mapa bojových pozic stran se za týden změnila jen málo. Podle situace to vypadá, že konflikt vstupuje do vleklé poziční fáze. Minulý týden Rusko podniklo raketové údery, zejména na letiště u Lvova, jen několik kilometrů od ukrajinsko-polské hranice. Zároveň ruská armáda učinila prohlášení, že by mohla udeřit na transport zbraní pro Ukrajinu. V reakci na to Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na Polsko by se setkal s tvrdou odpovědí. O něco dříve Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na členskou zemi NATO by se setkal s vojenskou odpovědí USA, i kdyby to byl začátek světové války.
img

Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje ECB a USA zveřejňují inflaci

10.03.2022 Obchodování v Evropě začalo dnes smíšeně. Zatímco západoevropské indexy se ponořily do červených čísel, tak východní část kontinentu včetně Prahy vykazuje zisky. Indexy včera výrazně rostly po vyjádření ukrajinského prezidenta Zelenského o tom, že počítá s kompromisy, ke kterým však musí přistoupit také Rusko.
img

Ekonomický kalendář: Cena ropy roste, čekáme na rusko-ukrajinské rozhovory

07.03.2022 Futures ukazují na negativní začátek evropské seance. Cena ropy prudce roste v reakci na možnost zavedení sankcí na ruskou ropu. Rostou obavy o dopad na hospodářský růst, což vytváří tlak na akciové trhy. Konflikt na Ukrajině stále nekončí a množství obětí roste na obou stranách. Na trzích jsme svědky vysoké rizikové averze. Dnes proběhne třetí kolo rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Vzhledem k posledním vyjádřením ruského prezidenta Putina však nejsou očekávání na výsledek těchto rozhovorů příliš vysoká. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný. Očekáváme volatilní seanci. Trhy by měly být v zajetí přicházejících zpráv z Ukrajiny.
img

BREAKING: CAD v reakci na zvýšení sazeb BoC oslabuje

02.03.2022 Bank of Canada zvýšila svou referenční úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 0,50 %, jak se všeobecně očekávalo. Centrální banka pokračuje ve fázi reinvestic, udržuje objem držených vládních dluhopisů ve své rozvaze zhruba konstantní, dokud nebude vhodné snížit velikost její bilance. Očekává se, že inflace bude brzy vyšší, než se předpokládalo v projekci v lednu. Trvale zvýšená inflace zvyšuje riziko, že by se dlouhodobější inflační očekávání mohla pohybovat směrem nahoru. Banka použije nástroje měnové politiky k návratu inflace ke 2% cíli a udržení inflačních očekávání. Po jednání se nekoná žádná tisková konference.
img

Ekonomický kalendář: Situace mezi Ruskem a Ukrajinou zůstává pod drobnohledem

14.02.2022 Evropské trhy otevřely hluboce do negativního teritoria. Futures na německý DAX propadly přibližně o 300 bodů pod páteční závěrečnou cenu. Nálada se zhoršila v pátek večer poté, co americké tajné služby informovaly, že by k napadení Ukrajiny Ruskem mohlo dojít už v následujících dnech. Rozhovory mezi ruskými a západními politiky probíhají takřka na denní bázi, žádných hmatatelných výsledků jsme se však zatím nedočkali. Ekonomický kalendář je dnes prázdný. Hlavním market moverem by však i nadále měl být vývoj situace okolo možné invaze Ruska na Ukrajinu. Investoři by měli být připraveni na volatilní seanci. Ceny mohou prudce reagovat na nové zprávy a novinové titulky.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách v Rusku doplní spotřebitelská nálada z USA

11.02.2022 Evropské akciové indexy otevřely do negativního teritoria po výrazném obratu na Wall Street. Dobrou náladu na akciových trzích nabourala inflační data. Obchodníci se bojí agresivního utahování měnové politiky ze strany Fedu. Ekonomický kalendář toho dnes mnoho nenabídne, takže sentiment a případně novinové titulky by dnes měly vládnout.
img

Mary Dalyová z Fedu nesdílí optimismus Rafaela Bostice

10.02.2022 Šéf Federální rezervní banky v Atlantě Rafael Bostic ve středu pronesl několik zajímavých prohlášení. Konkrétně poznamenal, že v letošním roce očekává 3 až 4 zvýšení sazeb. Kromě toho však v rozhovoru uvedl, že do konce roku očekává jádrovou inflaci na úrovni 3 %. Připomeňme, že jádrová inflace je ukazatel, který nezohledňuje změny cen potravin a energií. V současné době se tento ukazatel nachází na úrovni 5,5 %. Bostic také poznamenal, že potřeba čtvrtého zvýšení sazeb pravděpodobně vyvstane na konci roku. Velmi důležité je, že šéf atlantského Fedu nastínil situaci ohledně odlehčování bilance Fedu. "Rádi bychom začali uvolňovat naši rozvahu, a to poměrně výrazně. Očekáváme, že snižování začne v blízké budoucnosti," zdůraznil Bostic. Předpovědi ohledně zahájení prodeje dluhopisů z bilance Fedu v létě letošního roku tak mohou být reálné, ačkoli již v únoru letošního roku Fed nakupoval cenné papíry v hodnotě 30 mld. USD. Rafael Bostic si také uvědomuje, že všechna letošní rozhodnutí o sazbách budou mít v dlouhodobém horizontu velký dopad na inflaci. Připustil, že v současné době se většina členů FOMC přiklání ke zvýšení o 0,25 % v březnu, ale zváženy budou všechny možnosti. Bostic také uvedl, že plány Fedu nepočítají se zpomalením americké ekonomiky. Lze tedy usuzovat, že snížení inflace není jediným cílem Fedu a že v zájmu cenové stability neobětuje hospodářský růst.
img

Americký akciový trh rozšiřuje svůj pokles na více než 10 %

25.01.2022 Minulý týden byl pro index S&P 500 možná nejhorší. Zaznamenal největší korekci od začátku pandemie a od posledního rekordního závěru před pouhými třemi týdny ztratil více než 10 %. Jen v pondělí ztratil zhruba 3 bil. USD tržní hodnoty.
img

Situace na americkém akciovém trhu se může zhoršit kvůli nadcházejícímu zasedání Fedu v tomto týdnu

24.01.2022 Americký akciový trh byl minulý pátek medvědí. NASDAQ ztratil 287 b., S&P 500 se propadl o 63 b. a Dow Jones o 329 b. K propadu došlo v důsledku jestřábího postoje, který letos zaujal americký Federální rezervní systém. Není divu, že americký akciový trh začal reagovat na zpřísňování politiky. Regulátor zároveň dosud nezavršil ukončování nákupů aktiv. Právě snížil program QE o 45 mld. USD měsíčně. To znamená, že americká centrální banka bude pokračovat v pumpování hotovosti do americké ekonomiky. Z tohoto důvodu účastníci trhu na kroky Federálního rezervního systému nijak nereagovali. Zároveň již uznali skutečnost, že letošní rok bude pro ekonomiku náročný. Proto jsou akciové indexy od začátku nového roku medvědí. Navíc by se mohla objevit delší korekce.
img

Forex: Koruna vyčkává předvánoční zvýšení sazeb

20.12.2021 Česká měna má za sebou úspěšný týden. Oproti euru zpevnila o 0,7 % na 25,24 EUR/CZK a dostala se tak do blízkosti letošní nejsilnější listopadové úrovně. Na dlouho korunu nerozházelo ani zasedání ECB minulý čtvrtek, kdy pouze přechodně oslabila k 25,33 a ztráty ještě před koncem týdne zcela smazala. Podporu koruně dodaly ohlasy z řad ČNB volající po potřebě znovu razantně navýšit hlavní úrokovou sazbu.
img

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát

16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.
img

Dnešní zveřejnění údajů o inflaci v USA se může ukázat jako osudové

10.12.2021 Světové trhy se včera "stáhly" na pozadí fixace dříve přijatých zisků v očekávání dnešního zveřejnění nejdůležitějších údajů o spotřebitelské inflaci v Americe.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoC o sazbách a ropný report DoE

08.12.2021 Evropské trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru. DAX se však brzy ponořil mírně do červených čísel. Ekonomický kalendář je dopoledne prázdný. Na programu nejsou žádná důležitá zveřejnění. Odpoledne se však obchodníci dočkají rozhodnutí BoC o sazbách (v 16:00). Sazby zůstanou nezměněny, ale důležitý bude také výhled, a to hlavně s ohledem na nedávný jestřábí obrat guvernéra Fedu Powella a dobrá makrodata z Kanady. Obchodníci s ropou se zaměří na zveřejnění pravidelných zásob v USA v 16:30.
img

Obchod dne: NZDUSD (22.11.2021)

22.11.2021 Novozélandskému dolaru se v poslední době ve skupině měn G10 dařilo, nicméně americký dolar byl ještě úspěšnější měnou. V posledních 4 týdnech jsme se tak dočkali relativně velkého poklesu páru NZD/USD. Pár zůstane v tomto týdnu pod drobnohledem díky významným událostem na straně USA i Nového Zélandu. Co se týká amerického dolaru, tak na něm se projeví výběr nového guvernéra Fedu. Biden by jméno mohl zveřejnit už zítra během projevu o ekonomice a inflaci. Na straně NZD čekáme na data maloobchodních prodejů za Q3 (22:45) a středeční rozhodnutí o sazbách RBNZ (14:00). Růst sazeb vypadá pravděpodobně, ovšem neexistuje shoda na míře růstu. Spekuluje se o 25 nebo 50 bps. Nižší zvýšení je v trhu započteno, takže pravděpodobně pouze růst sazeb o 50 bps může přinést výraznější impuls.
C:\fakepath\predikce-14112021.png

CZK do konce roku

14.11.2021 Vyhýbám se tomu, abych dělal nějaké předpovědi nebo predikce. Jednou jsem to zkusil a myslím, že to moc dobře nedopadlo. Jenže uběhl nějaký čas a tak se moje ego pokusí o další – lepší. Tentokrát se stane terčem mé odvahy česká koruna, tedy pohled na její vývoj do konce roku.
img

BREAKING: GBP klesá, BoE ponechala sazby beze změny

04.11.2021 The Bank of England oznámila ve 13. hodin rozhodnutí o sazbách. Banka ponechala úrokové sazby beze změny na 0,1 %. Rozhodnutí nebylo jednohlasné, nicméně pro zachování sazeb se vyslovilo 7 z 9 členů bankovní rady a 6 z 9 členů se vyslovilo pro ponechání QE na 875 mld. liber. Derivátové trhy sázely na vzestup sazeb na dnešním zasedání. V zápisu banka uvedla, že sazby budou muset růst v příštích měsících, aby mohlo být dosaženo cílů měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky zasedání BoE a OPEC+

04.11.2021 Evropské akciové trhy se ve čtvrtek dopoledne obchodují v zisku. Nálada se zlepšila po včerejším zasedání Fedu, který oznámil dlouho očekávaný "tapering". Dnes bude o sazbách rozhodovat BoE. Přibližně polovina oslovených analytiků očekává růst sazeb. O dalším vývoji cen ropy dnes může rozhodnout OPEC+, ovšem nejpravděpodobnější variantou je pokračování současné politiky snižování kvót o 400 tisíc barelů měsíčně.
img

Ekonomický kalendář: ADP report a zasedání FOMC

03.11.2021 Evropské akciové trhy otevřely mírně v červených číslech. Dnes je na programu více důležitých fundamentů. Událostí číslo 1 je bezesporu zasedání FOMC. Očekává se, že Fed oznámí snížení objemu nákupu dluhopisů. Spekuluje se o termínu a rychlosti snižování. Investory však také zajímá načasování růstu sazeb. Dále je na programu report ADP z trhu práce a také zásoby ropy v USA, které často způsobují krátkodobě zvýšenou volatilitu na trhu s ropou.
img

Ekonomický kalendář: FOMC ve středu a v pátek NFP

01.11.2021 Tento týden je plný důležitých událostí. Přestože výsledková sezóna v USA se chýlí ke svému závěru, tak máme před sebou množství makrodat vyšperkovaných zasedáními centrálních bank.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách BoC a DOE report

27.10.2021 Evropské trhy otevřely na mírně nižších úrovních. Na forexu se daří australskému dolaru po zveřejnění inflace za Q3. Přestože se nedaří americkému dolaru, který dnes zatím předvádí nejhorší výkonnost z G10, tak komodity, drahé kovy, průmyslové kovy i ropa, klesají.
img

Forex: Polská centrální banka překvapuje trh růstem sazeb

07.10.2021 Neočekávaně, nikoliv však zcela překvapivě, včera zvýšila polská centrální banka svoji základní úrokovou sazbu z 0,10 % na 0,50 % a zahájila tak po téměř deseti letech nových cyklus zvyšování úrokových sazeb. O tom, že je cyklus na spadnutí již dnes svědčil i dopolední výrok polského premiéra Morawieckiho, který uvedl, že ceny energií se propisují do inflace a je mandátem NBP s ní bojovat. Z tohoto úhlu pohledu má tedy NBP i politický mandát bojovat s inflací a tak můžeme čekat, že zvyšování sazeb bude pokračovat na každém dalším zasedání. Tento dojem by mělo potvrdilo i komuniké NBP k rozhodnutí o sazbách, které již například nezmiňuje, že cíle bude dosaženo na horizontu měnové politiky. Dnešní konference guvernéra Glapinského, však napoví více. Pro zlotý je rozhodnutí NBP pochopitelně skvělou zprávou, neboť jednak oficiálně končí politika slabého kurzu a jednak začne narůstat úrokový diferenciál proti hlavním měnám euru a dolaru.
img

NBP nečekaně zvyšuje úrokové sazby o 40 bps

06.10.2021 Neočekávaně, nikoliv však zcela překvapivě, zvýšila polská centrální banka svoji základní úrokovou sazbu z 0,10 % na 0,50 % a zahájila tak po téměř deseti letech nových cyklus zvyšování úrokových sazeb. O tom, že je cyklus na spadnutí již dnes svědčil i dopolední výrok polského premiéra Morawieckiho, který uvedl, že ceny energií se propisují do inflace a je mandátem NBP s ní bojovat. Z tohoto úhlu pohledu má tedy NBP i politický mandát bojovat s inflací a tak můžeme čekat, že zvyšování sazeb bude pokračovat na každém dalším zasedání. Tento dojem by mělo potvrdit i zatím nevydané komuniké NBP k rozhodnutí o sazbách a zítřejší konference guvernéra Glapińskiho. Pro zlotý je dnešní rozhodnutí NBP pochopitelně skvělou zprávou, neboť jednak končí politika slabého kurzu a jednak začne narůstat úrokový diferenciál proti hlavním měnám euru a dolaru.
img

BREAKING: GBP posiluje po zasedání BoE

23.09.2021 Bank of England ponechala dle očekávání na dnešním zasedání úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 % a program nákupu dluhopisů ve výši £895 mld. Dle centrální banky se od srpna zlepšily podmínky k možnému utažení měnové politiky, ačkoliv určitá nejistota zůstává. Centrální bankéři poznamenali, že problémy dodavatelských řetězců negativně ovlivňují produkci a odhad tempa růstu mezd se zvýšil na předpandemické úrovně. Problémem však je nejistota dalšího vývoje na trhu práce. BoE očekává, že inflace v krátkodobém horizontu dále poroste mírně nad 4 % v Q4. BoE snížila odhad růstu v Q3 ze srpnové prognózy o přibližně 1 %.
img

BREAKING: USDTRY vystoupal na rekordy po snížení sazeb CBRT

23.09.2021 Turecká centrální banka dnes ve 13. hodin zveřejnila rozhodnutí o sazbách. Dle očekávání měla zůstat 1 týdenní repo sazba na 19,00 %, nicméně se trhy dočkaly holubičího překvapení. CBRT snížila hlavní sazbu o 1 procentní bod na 18,00 %. Turecká lira v reakci oslabila k dolaru i euru. Páry USDTRY a EURTRY vyskočily po oznámení přibližně o 1,5 %.
img

Ekonomický kalendář: BoE rozhodne o sazbách a na programu jsou PMI z Evropy

23.09.2021 Futures trhy ukazují na otevření Evropy do pozitivního teritoria. Obchodníci kvitují, že by čínský developer Evergrande mohl dostát svým závazkům. Společnosti se včera podařilo splatit úrok na domácích dluhopisech a čínská centrální banka přišla s novou dávkou likvidity do bankovního systému. Pravděpodobnost bankrotu Evergrande se tak snížila.
img

Graf dne: USDJPY (22.09.2021)

22.09.2021 Rozhodnutí o sazbách Bank of Japan dnes náladu na trzích příliš neovlivnilo. BoJ dle očekávání neudělala žádné důležité změny ve své měnové politice. Večer se však můžeme těšit na zasedání FOMC a na trzích čekáme podstatnější reakci. Ve 20:00 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách a tisková konference guvernéra Powella bude následovat ve 20:30.
img

Ekonomický kalendář: Čeká se na zasedání FOMC

22.09.2021 Evropské akciové trhy se krátce po otevření pohybují v pozitivním teritoriu. Situace okolo Evergrande se dostává do pozadí a pozornost se začala soustředit na večerní výstup ze zasedání FOMC. Fed oznámí ve 20. hodin rozhodnutí o sazbách a ve 20:30 bude následovat tisková konference guvernéra Powella. Navíc budou zveřejněny nové makroekonomické projekce. Pokud dojde k výraznějšímu zlepšení očekávání, tak se můžeme dočkat detailnějšího plánu utahování měnové politiky. Očekáváme vysokou reakci na akciích, USD a také zlatu.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem jsou centrální banky a nálada na trzích

21.09.2021 Situace na trzích se během noci mírně zklidnila. Evropské a americké futures na indexy našly pevnou půdu pod nohama. Nicméně možný kolaps čínského developera Evergrande zůstává systémovým rizikem. V následujících dnech musí firma splatit úroky z dluhopisů. Pokud by se tak nestalo, tak dojde k technickému bankrotu.
img

Překvapí dnes ECB finanční trhy ❓

09.09.2021 Zasedání Evropské centrální banky je hlavní událostí dnešního dne. V 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách a v 14:30 začne tisková konference guvernérky Lagardové. Téměř s jistotou zůstanou úrokové sazby beze změny. Hlavní pozornost se zaměří na krizový program PEPP (Pandemic Emergency Purchase Programme), který byl zaveden na počátku pandemie a jeho objem dosahuje na €80 mld. měsíčně. Tento program je doplňkem "normálního" nákupu aktiv (APP - Asset Purchase Programme) o objemu €20 mld. měsíčně.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás zasedání ECB

09.09.2021 Evropské akciové trhy otevřely po včerejším poklesu opět do negativního teritoria. Klesají futures na americké indexy. Zvýšená riziková averze je k vidění také na Forexu. Měny jako CHF a JPY vedou skupinu G10.
img

Ekonomický kalendář: Zámořské trhy dnes nabízejí pouze omezené obchodování

06.09.2021 Evropské indexy otevřely na mírně vyšších úrovních. V USA a Kanadě dnes slaví státní svátek, takže tradičně na data chudý první den v týdnu je tentokrát ještě chudší. V těchto zemích dnes neproběhne standardní akciová seance a obchodování na futures trzích bude zkráceno.
img

Ekonomický kalendář: API report, rozhodnutí o sazbách v Maďarsku

24.08.2021 Evropské trhy otevřely do černých čísel. Asijské akcie ukázaly silný růst už druhou seanci v řadě po pozitivní seanci na Wall Street. Ekonomický kalendář toho dnes mnoho nenabízí. Po poledni bude maďarská centrální banka rozhodovat o sazbách, takže HUF může předvádět vyšší volatilitu, než je obvyklé. Večer se budeme těšit na výsledky zásob ropy API z USA. Americký prezident Biden by měl dnes v 18. hodin vystoupit s projevem na téma stahování amerických sil z Afghánistánu. Na toto téma se dnes v 15:30 online sejde skupina G7. Dopad těchto událostí se však očekává spíše v politické rovině.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerických maloobchodníků

19.08.2021 Na trzích zůstává horší nálada po včerejším zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Futures na DAXu (DE30) klesly pod support na 15 800 bodech, ale s otevřením evropské seance vidíme postupný návrat indexu k této hladině. Futures S&P 500 (US500) se obchodují v blízkosti dvoutýdenního minima. Z měn zemí skupiny G10 se nejvíce daří americkému dolaru.
img

Graf dne: USDIDX (16.06.2021)

16.06.2021 Klíčovou událostí dne je zveřejnění rozhodnutí o sazbách Fedu ve 20. hodin, po kterém bude následovat tisková konference guvernéra Powella. Tyto události mohou vyprovokovat růst volatility napříč finančními aktivy. Nejvyšší dopad čekáme na amerických akciích a USD. Na grafu amerického dolarového indexu (USDIDX) vidíme, že cena nedávno vzrostla a otestovala zónu rezistence na 90,450 definovanou 23,6 % retracementem poklesu s počátkem v Q2/2021. Jestřábí komentář z Fedu by mohl pomoci instrumentu USDIDX k překonání této zóny. V případě tohoto scénáře leží další rezistence na úrovni 38,2 % retracementu (91,035). Na druhou stranu pokud se Fedu podaří udržet holubičí tón (třeba ve formě malých změn v tečkovém grafu), tak by se USD mohl ocitnout pod tlakem a korigovat. V případě tohoto scénáře leží hlavní support na spodní limitě aktuálního cenového rozpětí (89,70).
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hlava a ramena | Hlavní měna | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Open | Čekající příkazy | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Rally | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spike | Spot | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Tištění peněz | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | BTC | Australská centrální banka | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Etoro | Eura | EURCAD | EURGBP | EURSEK | EURTRY | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Kurz CAD | Kurz dolarů | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodujeme | Oslabení koruny | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | BreakEven | ZEW | EIA | Báze | Buy | CEE | Hold | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | PX index | Rate Hike | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WSJ | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Futures trhy | Cukr | Retail | Burze | Graf EUR/USD | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | Caterpillar | Sentix | David Marek | Investing.com | TLTRO | NATO | EPFR Global | Barrick Gold | Sója | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Index pražské burzy PX | Pohyby eura | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Swapy | Ekonomická aktivita | Cena Brentu | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | České firmy | Economist | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Země OPEC | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Dash | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Americké akciové trhy | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | General Electric | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | ex | Generali Investments | Pohyby na finančních trzích | Snižování rozvahy Fedu | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Akcie na trzích | Coinbase | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | NEO | Český akciový index PX | Hard fork | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Slabší koruna | Makrozprávy | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Portu | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Ether | Norges Bank | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Úrokový výnos | Trhy v USA | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Tlak na akcie | Politika Fedu | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Akciový index PX | Německé akcie | Vývoj finančních trhů | Pojištění vkladů | Refinitiv | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Sazby ČNB | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Český akciový index | Norská centrální banka | Cena zemního plynu | Technická situace | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | TLTRO III | Společná měna | Boris Johnson | Nabídka akcií | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcioví býci | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | Coffee | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Likvidita na trhu | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | AMZN | ISM index | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Pohyb měnových párů | Snížení daní | Dolarové likvidity | MetLife | GOOGL | Očekávaný růst | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | RISK-ON | Stav trhu práce | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Měny regionu | Rozpočtová politika | US30 | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Káva | HDP v USA | Ceny benzínu | Jakub Seidler | LNG | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Histogram | FRED | Pojišťovna VIG | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Recese v Evropě | Americký dolar dnes | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Americký průmysl | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | GM | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Admiral Markets Forex Kalendář | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | INTC | Federální rezervní banky | Americká data | Pozornost obchodníků | Oblast supportu | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Vyšší poptávka | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Zvýšená volatilita | Špatná nálada | Investujte na Forexu | European Central Bank | Globální vývoj | Koruna dnes | Listopadová inflace | Problémy | Růstový impuls | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | Farmaceutická společnost | AbbVie | Airbus | Nord Stream | Míra | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Německý PMI | Bilance běžného účtu | STOXX50 | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Philadelphia Fed index | Fed index | Švédská Riksbank | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Nike | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Předvánoční obchodování | Aurora Cannabis | BREAKING | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Švýcarská vláda | Ifo | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Nový rekord | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Zpřísnění měnové politiky | Fork | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Nájmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Cyklus růstu | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | České měny | Penzijní systém | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Očekávané události | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pravidla obchodního systému | Zlepšení | SBUX | BABA | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Snowflake | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Stop-Lossy obchodníků | Americké banky | TNOTE | Zasedání RBNZ | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Britské měny | Kukuřice | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Indexy aktivity | Pokračování poklesu | Empire State Index | TWTR | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Gilead Sciences | Údaje z USA | ITA40 | Konjunkturální průzkum | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Vládní opatření | Změny trendu | VOLX | Masivní pohyby | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Výraznější impuls | Změna sazeb | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Americká seance | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Propad koruny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Asijská seance | Propad na Wall Street | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | EPFR | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Levnější půjčky | PYPL | Fed včera | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | REGN | Hlavní centrální banky | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Stop-Lossy | Neomezené množství | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Stát New York | Vyšší výnosy | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Karanténa | Inflace zpomaluje | Izrael | Abbott Laboratories | Fond EU | Reálné mzdy | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Organizace | Potenciál poklesu | Poptávka po dolarové likviditě | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Koronakrize | Změny sazeb | Údaje | DPH | Pojišťovna | Výroba v Německu | Patenty | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Anthem | Cigna | Ministři | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Tajné služby | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | JPM.US | WFC.US | Celková inflace | Výpadky | DPZ | ATVI | Activision Blizzard | Česká ekonomika letos | Index US500 | Boeing Co. | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Hospodářské oživení | BMO | AMC | Before market open | Market open | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Očekávaný zisk | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Vládnoucí strana | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | CBRT | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | ADBE | Americký HDP | Lék remdesivir | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Q1 HDP | Osobní jádrová spotřeba | ECB rozhodnutí o sazbách | HDP report | Náklady na financování | Ropa roste | Maloobchod | Gilead | PMI z výroby | Růst výnosů | Federal Reserve | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Dosáhnout zisku | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | NKE | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | NetEase | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Vyjádření ČNB | CL | Moderna | MRNA.US | Fiskální stimul | Eli Lilly | LLY.US | LLY | AMZN.US | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Kanadská data | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Realitní společnosti | Investovat peníze | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Bohumil Trampota | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Square | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Nikola | Banky v eurozóně | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Nikola Corporation | Největší světová ekonomika | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Členové Fedu | Kanadské maloobchodní prodeje | EU summit | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | ZIL | Druhá vlna | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Vlna koronaviru | TTWO | Demise | Den nezávislosti | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Situace na trhu práce | Exporty | PPI v USA | Sony | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Koronavirová situace | Reputace | DoorDash | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Výsledková sezona za druhý kvartál | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost XTB | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Mírná korekce | Forward guidance | HDP za Q2 | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Piotr Matys | Philip Lane | Odhad vývoje ekonomiky | Významné události | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Erdogan | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Velký propad | Analytik XTB | Zápis ze zasedání FOMC | Virgin Galactic | Trh s futures | PLUG | Plug Power | Přístup k inflaci | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Zasedání amerického Fedu | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Stavební povolenky | Zasedání FED | Obchod dne | Inditex | Slabší kurz | Accenture | Žádosti o podporu v USA | Biden | Prezidentská debata | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Ranní okénko | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | F.US | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | MicroStrategy | Vítězství Joe Bidena | Pilulka Lékárny | CZKCASH | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | GS | Pokles indexu | Bidenovo vítězství | Moneta | BBBY | CVX | PFE | ABBV | UMA | Zveřejnění výsledků | RBAG | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | UBER.US | Electronic Arts | MCD | MCD.US | Nové zprávy | Společnost Pfizer | PFE.US | CEZ1 | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | QCOM | MRNA | Růst amerického HDP | JWN.US | JWN | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Akcie Snowflake | Proražení | Daňový balíček | Obchodní bilance Číny | Ekonomické uzavírky | INTC.US | AAPL.US | Nio | GameStop | Lyft | Index DAX 30 | Futures na DAX | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Program QE | NBP | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Revize amerického HDP | GS.US | MGM | US2000 | AAL | AAL.US | Index DE30 | Derivátové trhy | BA.US | Norwegian Cruise | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | ABNB.US | NIO.US | Německá inflace | Report stavu ropných zásob | VET | DOT | Shopify | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | ACB | MRK | CARA | Měsíční data | Futures na indexy | Logitech | Indexy na Wall Street | Inaugurace | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Pravidla obchodování | Philips | AMC.US | AMC Entertainment | SPCE | Etsy | ETSY.US | Marriott | BYND | BYND.US | PEP | PEP.US | Deliveroo | BlackBerry | DAX (DE30) | Tržní reakce | Tržní ceny | Thermo Fisher | Nasdaq (US100) | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | QCOM.US | Finanční výsledky | MIB | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | General Motors (GM.US) | GM.US | HAS | UNH | ACB.US | ABBV.US | MO.US | Blockchainy | PINS.US | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | CVS Health | CVS | CVS.US | FOMC minutes | WFC | Rostoucí výnosy | SPWR | SPWR.US | PMI indexy | Zásoby plynu | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Nio (NIO.US) | Nárůst výnosů | Silný růst | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Posilování USD | Apple (AAPL.US) | Zákon zakazující kryptoměny | Digitální majetek | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Holubičí tón | AMC Entertainment (AMC.US) | Discovery | ISM ve službách | BB.US | Harley-Davidson | Harley-Davidson (HOG.US) | HOG.US | Data o inflaci | Prudký růst cen | BABA.US | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Goldman Sachs (GS.US) | BBBY.US | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | NCLH.US | Intel (INTC.US) | Strach z inflace | Alphabet (GOOGL.US) | Eli Lilly (LLY.US) | Pinterest (PINS.US) | Starbucks (SBUX.US) | GOOGL.US | SBUX.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Comcast | Kellogg (K.US) | K.US | Kellogg | Futures na americké indexy | JAP225 | Aurora Cannabis (ACB.US) | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | Tuzemská měna | KSS.US | KSS | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | API | Oslabení | Prudké oslabení | Růst úroků | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | První zvýšení sazeb | MNB | BlackBerry (BB.US) | Spotřeba domácností | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Prodeje dluhopisů | Prodej | Týdenní výkon | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Trh dnes | Etsy (ETSY.US) | Problémy s Covidem | Moderna (MRNA.US) | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Dolarový index (USDIDX) | Očekávaná data | Americké tajné služby | Pohyb dolaru | Inflační index | Michael Wilson | Zvýšená riziková averze | Zvýšení produkce | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů | Sentiment University of Michigan | Americký trh | CMCSA | COST | CAT | AMAT | KO | Coca-Cola Company | Recese ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Rekord | Výsledky za Q2 | Guidance | Dopad na sentiment | University of Michigan | Take-Two Interactive | Alibaba Group (BABA.US) | ConocoPhillips (COP.US) | COP.US | LYFT.US | Lyft (LYFT.US) | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Nikola Corporation (NKLA.US) | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | SQ.US | SQ | Celoroční projekce | Projekce | Analytik České bankovní asociace | CMCSA.US | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Kulaté číslo | Páteční NFP | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Sentix | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Rozpočtové příjmy | Dnešní kalendář | Medián | Výrobní inflace | Funkční období | ASX | David Vagenknecht | Dominion Energy | Pfizer (PFE.US) | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | Bank of Montreal | BMO.US | Bank of Montreal (BMO.US) | Nordstrom | Nordstrom (JWN.US) | ECB minutes | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Jestřábi z Fedu | Dna | Evergrande | Nákladová inflace | Rychlý růst | ANO | Honeywell International | CSX Corporation | Evropský index | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Developer Evergrande | Airbus SE | Warner Bros | Utahování měnových podmínek | American Airlines (AAL.US) | Plány Fedu | Tečkový graf | BNP | MGM Resorts | MGM.US | Výhledy růstu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Klíčový údaj | Minulá výkonnost | Energetické krize | Wells Fargo (WFC.US) | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Citigroup (C.US) | C.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Vysoké ceny | Bristol-Myers | Travelers (TRV.US) | IBM (IBM.US) | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | IBM.US | Reakce ČNB | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Snap | Obilí | Pozornost | Nálada v ekonomice | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | McDonald's (MCD.US) | Caterpillar (CAT.US) | Global Payments | ServiceNow | NOW.US | TMO.US | Boeing (BA.US) | Ford Motor (F.US) | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Mastercard (MA.US) | Comcast (CMCSA.US) | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Ceny zemního plynu i elektřiny | AbbVie (ABBV.US) | Meta | Klima | Meta Platforms | MGM Resorts International | ROKU.US | SunPower | Take-Two Interactive Software | TTWO.US | INFN | INFN.US | Infinera | Qualcomm (QCOM.US) | Electronic Arts (EA.US) | CVS Health (CVS.US) | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | Square (SQ.US) | Airbnb (ABNB.US) | Uber Technologies (UBER.US) | Cigna Corporation | CI.US | Cigna Corporation (CI.US) | Regeneron Pharmaceuticals | REGN.US | Regeneron Pharmaceuticals (REGN.US) | Barrick Gold (GOLD.US) | Dominion Energy (D.US) | D.US | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Royal Caribbean Cruises | Výsledky PayPal | PYPL.US | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Měny G10 | Guvernér BoE | AMAT.US | Kohl's Corporation | Kohl's Corporation (KSS.US) | Kohl's | Lockdowny | TIM | Svátek v USA | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Zveřejnění úrokových sazeb | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | Powellovy komentáře | Zlotý | Rozšíření | Jestřábí Fed | Arm | Participace | Zprávy o covidu | Prognózy inflace | Liz Trussová | Beyond Meat (BYND.US) | Cyklus utahování měnové politiky | Hodnoty měny | Miliardy USD | Polská NBP | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Altria | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Philadelphia Fed | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Simon Peters | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Western Digital | Cenová akce | Ebury | Severní Korea | Člen ECB | Glapinski | Guvernér Glapinski | Duke Energy | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | UAA.US | Under Armour | Under Armour (UAA.US) | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | DASH.US | DoorDash (DASH.US) | TRIP | TRIP.US | TripAdvisor (TRIP.US) | DBX | DBX.US | Dropbox | Dropbox (DBX.US) | Inflace v Kanadě | Index PCE | Index DAX (DE30) | Sankce | Směr trhu | LOW.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská armáda | Švýcarská národní banka | Erste Group Bank | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | In Touch Capital Markets | Cheniere Energy | Prima | Invaze | Americký ministr zahraničí | Řetězce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Verbální intervence | NIO (NIO.US) | Vysoké ceny energií | Dolarová výnosová křivka | Měsíční report | Růst cen energií | KUSAMA | Warner Bros Discovery | WBD | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | GMT | Normalizace měnové politiky | STT | STT.US | State Street Corp (STT.US) | US Bancorp (USB.US) | USB.US | Unitedhealth Group (UNH.US) | UNH.US | Tržní ocenění | Travelers | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Cleveland-Cliffs | CLF.US | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Wall Street výsledky | COST.US | Hike ECB | PLATINUM | Web3 | Jan Frait | Snížení inflace | Silvana Tenreyro | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Výsledky amerických bank | Obchodní rozpětí | Vývoz plynu | Centrum | Sloučení | Rezignace italského premiéra | Očekávaná rezignace | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Hike | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Neuspokojivé výsledky | LNG.US | Cheniere Energy (LNG.US) | WBD.US | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Hershey | Německé ekonomiky | Společnost Sony | EU a USA | Obilí z Ukrajiny | Jestřábí ECB | Zveřejnění zpráv | Oslabení USD | Energetické komodity | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Macerich | Macerich (MAC.US) | MAC.US | Monster Beverage | MNST.US | Monster Beverage (MNST.US) | PayPal Holdings (PYPL.US) | Marek Pokorný | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Daně z neočekávaných zisků | Týden na pražské burze | Nejvolatilnější | Konec energetické krize | CZ | Pokles reálných mezd | Aktuální informace | Strop na ruskou ropu | Živý komentář | Zisky společnosti | Bankovní rady ČNB | Reflexivity Research | Vysoké sazby | Vyjádření představitelů | Právo | Blue chip index | Estée Lauder | Invest | Boris Vujčić | Centrální banka Turecka | Vklady | Zvýšení likvidity | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Banka First Republic | Pohyb zlata | Zvýšení DPH | Europe 600 | Pinterest | Klesající inflace | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Krize v USA | Zvedání sazeb | Konec obchodování | ENEL SpA | ENEL | Nezávislost | Inflace ve Spojeném království | Zvýšení dluhového stropu | Patová situace | Vice | Milník | Významný milník | Marvell | Guvernér RBA | ARM | Strategie Česká republika | Vítězství nad inflací | Guvernér BOJ | Živý komentář XTB | Komentář XTB | Řízení výnosové křivky | Holubičí postoj | ANET.US | ANET | Arista Networks (ANET.US) | Arista Networks | Futures na evropské indexy | Australské odbory | Index US 500 | Týden na trzích | Izraelská armáda | Struktura | Návrat inflace | Snižování inflace | Velký pohyb | Prohlášení Fedu | Klíčové události | ČEZ dnes | Index DE40 | DE40 | Vlnová analýza | Oznámení | 256/2004
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rozhodnutí Fedu o sazbách
Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Rozhodnutí firmy
Rozhodnutí FOMC
Rozhodnutí indonéských úřadů
Rozhodnutí japonské centrální banky
Rozhodnutí obchodníka
Rozhodnutí o brexitu
Rozhodnutí o dividendě
Rozhodnutí o produkci

Následující klíčová slova

Rozhodnutí o úrokové sazbě
Rozhodnutí o úrokových sazbách
Rozhodnutí o vládní pomoci
Rozhodnutí o vstupu do obchodu
Rozhodnutí pro vstup
Rozhodnutí pro vstup do obchodu
Rozhodnutí skupiny těžařů
Rozhodnutí soudu
Rozhodnutí soudu o ECB
Rozhodnutí Tesly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít