Ticker Tape by TradingView
Co lze očekávat od ECB❓
Rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách je jednou z hlavních makro událostí týdne. ECB oznámí své další rozhodnutí ve čtvrtek ve 13:15 a očekává se výrazné zvýšení sazeb. Pozornost však bude upřena nejen na zítřejší rozhodnutí, ale také na to, kam se sazby budou ubírat dále. Podívejte se na náš přehled událostí!
Blíží se další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů?
Očekává se, že Evropská centrální banka tento týden ve čtvrtek přistoupí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů. Takový výsledek očekává 48 z 50 ekonomů v průzkumu agentury Bloomberg. Také peněžní trhy v současnosti počítají se zpřísněním sazeb o 73 bazických bodů, což signalizuje, že jakýkoli jiný krok než zvýšení o 75 bazických bodů bude velkým překvapením. Zdá se však, že je to spíše nepravděpodobné. Na rozdíl od situace před předchozími zasedáními se členové ECB o velikosti nadcházejícího zvýšení sazeb prakticky nedohadovali. To silně naznačuje, že zítřejší pohyb sazeb o 75 bb může být již hotovou věcí.
Peněžní trhy téměř plně počítají se zvýšením sazeb ECB o 75 bazických bodů na čtvrtečním zasedání. Zdroj: Bloomberg
Jak vysoko půjdou sazby ECB?
Pokud jde o sazbu, pozornost se bude soustředit hlavně na to, co bude následovat. Jasný návod je nepravděpodobný, ale některé náznaky se mohou objevit. Francis Villeory de Gallhau, šéf francouzské centrální banky a člen ECB, uvedl, že ECB by mohla do konce roku zvýšit sazby na 2 %. Znamenalo by to zpomalení utahování s tím, že na posledním zasedání ECB 15. prosince 2022 dojde ke zvýšení sazeb o 50 bb. Také hlavní ekonom ECB Philip Lane poukázal na to, že neutrální sazba je mírně nad 2 %. Zdá se, že ekonomové v průzkumu agentury Bloomberg s Laneem souhlasí, neboť nyní očekávají, že konečná despoitická sazba bude na úrovni 2,5 % a bude dosažena v březnu. Existuje však silné očekávání, že ECB po dnešním zasedání zpomalí tempo zvyšování sazeb tím, že v prosinci přistoupí ke zvýšení sazeb o 50 bb a na následujících dvou zasedáních o 25 bb.
Ekonomové oslovení agenturou Bloomberg nyní vidí konečnou úrokovou sazbu ECB na úrovni 2,5 %, které dosáhne na konci prvního čtvrtletí 2023. V průzkumu ze září viděli ekonomové konečnou sazbu na úrovni 1,5 %, dosaženou na zasedání v prosinci 2022. Bloomberg
A co kvantitativní utahování?
Na trzích se hovořilo o možném zahájení kvantitativního zpřísňování. Tyto zvěsti se objevily poté, co bylo oznámeno, že ECB začala diskutovat o možnosti snížení své rozvahy. QT však pravděpodobně prozatím zůstane spíše tématem diskusí než jasným činem. Prezidentka ECB minulý měsíc řekla, že QT začne v pravý čas, ale zároveň uvedla, že začne až poté, co sazby dosáhnou neutrální úrovně výše, a tam se zatím nenacházíme. Také zatím není známo, zda se ECB rozhodne zmenšit svou rozvahu aktivním prodejem dluhopisů, nebo jen tím, že nebude reinvestovat splatné cenné papíry. Nicméně, jak jsme již uvedli - rozhodnutí o zahájení QT a samotné zahájení je pravděpodobně ještě nějakou dobu vzdáleno.
Nicméně nadměrná likvidita je problém, který je třeba řešit. ECB se může rozhodnout změnit podmínky půjček TLTRO, které jsou v porovnání se současnými tržními sazbami velkorysé. Nicméně i když ECB již uvedla, že tato změna by byla právně proveditelná, mohla by narušit důvěryhodnost ECB, což by mohlo vést k dlouhodobému poškození její reputace. Dalším způsobem, jak se vypořádat s přebytečnou likviditou, by mohlo být obnovení systému stupňovitosti držby nadměrných rezerv. Tieringový systém znamená, že část rezerv banky by mohla být uložena za jinou sazbu, než je depozitní sazba ECB. Dopad takových opatření by však závisel na rozsahu a podrobnostech stupňovitosti.
ECB letos hodně překvapila
V neposlední řadě je třeba říci, že zatímco ECB je tradičně spíše holubičí a předvídatelnou centrální bankou, letošní rok je výjimkou. Téměř na každém zasedání v roce 2022 zatím ECB přinesla jestřábí překvapení, ať už v případě rozhodnutí o sazbách, nebo doprovodného prohlášení. Vzhledem k tomu, že inflace v EMU se nachází na úrovni 9,9 % meziročně, je třeba přijmout další opatření a šance na holubičí obrat se zdá být malá. Obchodníci by to měli mít na paměti směrem k zítřejšímu zasedání ECB.
EURUSD vyskočil nad paritu, DE30 se blíží k trendové linii
EURUSD dnes ráno vyskočil zpět nad paritu. Ačkoli v tomto pohybu hrají roli stále více jestřábí očekávání ohledně vývoje sazeb ECB, jeho hlavní příčinou je oslabení amerického dolaru. Nicméně bude záležet především na ECB, zda pohyb nad 1,00 vydrží, či nikoli. Zvýšení sazeb menší než o 75 bazických bodů by mohlo být spouštěčem zpětného pohybu. Z technického hlediska můžeme být na EURUSD svědky obratu býčího trendu, neboť pár prolomil klesající trendovou linii a provádí největší korekci směrem nahoru v rámci současného klesajícího impulsu.
EURUSD v intervalu D1. Zdroj: xStation5
Evropské akciové trhy se v poslední době také dostaly do kurzu. Zdá se, že DE30 směřuje k otestování klesající trendové linie, která již téměř půl roku omezuje pohyb vzhůru. I kdyby však došlo k prolomení výše, býci budou muset překonat další překážku, aby se výhled rozjasnil - horní hranici struktury Overbalance na úrovni 13 445 bodů.
DE30 v intervalu D1. Zdroj: xStation5
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Inflace | Ekonomové | Akciové trhy | Cenné papíry | Sazby | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Evropská centrální banka | Likvidita | MIFID | Riziko | Výkonnost | Banky | Doporučení | EMU | XTB | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Makro | Obchodníci | EURUSD | Investiční strategie | Banka | Investiční | Investiční doporučení | Předpověď | Peněžní trhy | ROCE | Komise | TLTRO | Zvyšování sazeb | Podnikání | Přehled | Zvýšení úrokových sazeb | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Kvantitativní utahování | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Evropské akciové trhy | Oslabení amerického dolaru | Zvýšení sazeb | DE30 | Prezidentka ECB | Sazby ECB | Overbalance | Finanční situace | Co bude | Prohlášení | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Rozhodnutí o sazbách | CL | JDE | Reputace | Šance | Společnost XTB | Philip Lane | Nařízení | Evropské centrální banky | Trendové linie | Oslabení | Opatření | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | TIM | 3М | Člen ECB | Marketingová komunikace |
Čtěte více
-
Colt: Silná poptávka bude znamenat slušný růst tržeb, inflace nákladů ovlivní marže
Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme, že vysoká poptávka po ručních palných zbraních pokračovala i v druhém kvartále tohoto roku. To by podle našich odhadů mělo znamenat podstatný růst tržeb. Pozitivně se také projeví konsolidace akvírovaného Coltu. Nicméně do výsledků se také promítne inflace nákladů. Čekáme mírný pokles zisku EBITDA o 4,7 % y/y při růstu tržeb o 28,8 %. Předpokládáme, že vedení společnosti potvrdí celoroční cíle. -
Colt: slabší ziskovost v 1Q24 jen dočasná, management čeká v dalších kvartálech výrazné zlepšení
Management Coltu na dnešním konferenčním hovoru poměrně zřetelně dal najevo, že utlumená provozní ziskovost z 1Q 2024 je jen dočasná a příští kvartály již budou výrazně profitabilnější. Už ve 2Q 2024 bychom měli vidět skokový mezikvartální nárůst. Colt totiž dnes netradičně, vedle celoročního výhledu, zveřejnil i predikci na první letošní pololetí. -
Colt splní celoroční cíle, slabost US trhu pokračuje
Předpokládáme, že Colt CZ ve svých číslech za 4Q25 ukáže nadále slabost komerčního trhu v USA, který je pro něj klíčový. Stabilně silný očekáváme výkon muničního sektoru Coltu. Za 4Q25 odhadujeme pokles EBITDA o 17,5 % y/y na 1,3 mld. CZK. Tržby by měly být meziročně nižší o 6,3 % y/y na 6,9 mld. CZK. Za celý minulý rok by pak EBITDA měla činit 4,7 mld. CZK (+2,9 % y/y) při tržbách 23 mld. CZK (+2,8 % y/y). Tím by byly splněny celoroční cíle Coltu. -
Coltu klesají marže, management snižuje výhled
Dnes před otevřením trhu zveřejnil své výsledky za první pololetí a druhý kvartál letošního roku Colt CZG (CZG.CZ). Výsledky v porovnání s očekáváním dopadly mírně negativně, když společnost vykázala poklesy marží a slabší aktivitu na americkém trhu. Více nejen o výhledu na letošní rok se dozvíte již nyní v našem videu. -
Colt uzavírá kontrakt se Slovenskem, nákupy insiderů v Kofole pokračují
Minulý týden nám přinesl na pozadí růstu výnosů na amerických dluhopisech pokles akciových indexů. Poklesům se nevyhnul ani index PX, který ztratil více než 1 %. Nejzajímavějšími daty z tuzemské ekonomiky byly předstihové indikátory z výrobního sektoru a maloobchodní tržby. Mezi tím manažeři Kofoly pokračovali v nákupu akcií, zatímco Slovenská vláda uzavřela kontrakt s Coltem. Více podrobností se dozvíte již nyní v našem videu. -
Colt: Velmi silné Q4, překonání cíle, růst dividendy
Colt CZ dnes ráno představil velmi silné výsledky za čtvrté čtvrtletí, respektive za celý minulý rok. Za růstem je vyšší počet prodaných zbraní a konsolidace Coltu. Celoroční výsledky překonaly konsensus o 2,5 % na tržbách a o 6,2 % na zisku EBITDA, ale samotná kvartální čísla jsou na konsensem o téměř 9 % u tržeb a 24 % u EBITDA zisku. Navržená dividenda 30 CZK vzrostla v meziročním srovnání. -
Colt v rámci návrhů rozhodnutí valné hromady oznámil termíny týkající se letošní dividendy
Colt dnes v rámci návrhů rozhodnutí valné hromady konané mimo zasedání (tzv. per rollam) oznámil, že rozhodný den pro výplatu letošní dividendy 15 Kč na akcii je 4. červenec 2025. Akcie Coltu se tak budou na pražské burze naposledy obchodovat s nárokem na dividendu 2. července 2025. Datum splatnosti byl stanoven na 4. října 2025. Očekáváme, že valná hromada dividendu ve výši 15 Kč schválí. Tato velikost dividendy značí, ve vztahu k aktuální ceně akcie, cca 2% výnos. -
Colt: Výsledky lehce za očekáváním, výhled potvrzen
Colt CZ dnes ráno oznámil slušný růst hospodaření za prvních devět měsíců tohoto roku. Zisk EBITDA vzrostl o 45 % na 2,3 mld. CZK při tržbách vyšších o 34 % na 10,2 mld. CZK. Tržby a EBITDA jsou pod odhady trhu o 3 % respektive 4,5 %. Pozitivně se projevil vyšší počet prodaných zbraní a konsolidace Coltu. Nicméně je vidět zpomalení poptávky na hlavním trhu společnosti v USA. Vedení Coltu potvrdilo celoroční cíle. -
📈 Colt zveřejnil výsledky a výrazně zvýšil ziskovost
Colt zveřejnil výsledky za první kvartál roku 2026, které ukázaly silný růst výnosů i ziskovosti. Firma dosáhla za první tři měsíce roku výnosů 7,3 miliardy Kč, což představuje meziroční růst o 32,7 %. Růst byl kombinací organického výkonu tradičních segmentů a zapojení nového segmentu energetických materiálů, který vznikl po akvizici společností Synthesia Nitrocellulose a Synthesia Power. -
Co lze očekávat od dnešního zasedání ECB? Analýza EUR/USD
Dnes očekáváme zasedání evropské centrální banky (ECB) s ohlášením výsledků jednání bankovní rady v 13:45.... -
Co lze očekávat od pátečního zasedání OPEC?
Ministři zemí sdružených v OPEC se již začínají scházet ve Vídni, aby se zúčastnili pátečního zasedání, které mnozí označují jako nejtěžší od roku 2011. Tehdy seskupení zemí, včetně Venezuely a Íránu, zablokovalo snahy Saudské Arábie zvýšit produkci kartelu, která chtěla přibrzdit rostoucí ceny ropy. Tehdejší saudsko-arabský ministr Ali al-Naimi volal po zvýšení denních dodávek o 1,5 milionu barelů. -
Co lze očekávat od výsledků společnosti Coca-Cola za Q3 čtvrtletí roku 2025?
Coca-Cola dnes před otevřením amerického trhu představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí. Společnost zaznamenala ve druhém čtvrtletí tohoto roku mírný pokles prodeje, který však kompenzovala zvýšením cen. Investoři se však v dnešních výsledcích zaměří právě na tento aspekt. -
Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
Šéf VW Oliver Blume na konci uplynulého týdne oznámil jednu z největších vln propouštění v korporátní historii. Pokud vše schválí dozorčí rada, propustí německá automobilka 100 tisíc lidí a překoná tak výrazné restrukturalizační vlny IBM a General Motors z devadesátých let. Hlavním problémem je zjevně ostrá čínská konkurence, která se stále více zakusuje i do evropského koláče skupiny VW. -
Co má společného Amazon, olympiáda a pokus o atentát na Donalda Trumpa?
Výsledky včera zveřejňoval také online gigant Amazon. Firma vydala mírně horší čísla, slabší se dařilo například i reklamě a výhled na aktuální kvartál je také slabší. Na straně druhé se ale dobře dařilo cloudu AWS, do kterého chce Amazon investovat další desítky miliard USD. -
Comcast oznámil plán rozdělení společnosti
Americký telekomunikační a mediální konglomerát Comcast oznámil záměr vyčlenit NBCUniversal a Sky do samostatně obchodované společnosti. Nová firma bude zahrnovat mediální, streamovací a zábavní aktivity včetně studií Universal, televizních stanic NBC a Telemundo, platformy Peacock, zábavních parků a evropské skupiny Sky. -
Comcast reportoval za 4Q, růst volných peněžních toků a rekordní růst bezdrátových služeb
Americký telekomunikační a mediální konglomerát Comcast zveřejnil své výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál roku 2025. Výnosy vzrostly meziročně o 1,2 %. Očištěný zisk na akcii meziročně poklesl, ale překonal očekávání trhu. Společnost vykázala výrazný meziroční nárůst volných peněžních toků, a to o 34 %. Comcast také pokračoval v návratu kapitálu akcionářům, vrátil jim 2,7 mld. USD prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. -
Comcast ve 2Q překonal odhady, Peacock poprvé vykázal kladný očištěný zisk EBITDA
Americký telekomunikační a mediální konglomerát Comcast zveřejnil výsledky hospodaření za druhý kvartál roku 2026. Výnosy sice meziročně poklesly o 1,2 %, překonaly však očekávání analytiků. Nad odhady se umístil rovněž očištěný zisk na akcii a volné peněžní toky. Streamovací služba Peacock poprvé vykázala kladný očištěný zisk EBITDA, když těžila mimo jiné z vysílání play-off NBA a mistrovství světa ve fotbale. -
Comcast v 1Q překonal odhady zisku, Peacock poprvé překonal 2 mld. USD na výnosech
Americký telekomunikační a mediální konglomerát Comcast zveřejnil své výsledky hospodaření za první kvartál roku 2026. Výnosy vzrostly meziročně o 5,3 %, resp. o 10,9 % při očištění o vliv oddělení Versant Media. Očištěný zisk na akcii meziročně poklesl, ale překonal očekávání trhu. Streamovací platforma Peacock poprvé v překonala hranici 2 mld. USD na úrovni výnosů. Comcast také pokračoval v návratu kapitálu akcionářům, vrátil jim 2,5 mld. USD prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. -
Comerica hlásí růst akcií po oznámení převzetí firmou Fifth Third za 10,9 miliardy USD
Akcie americké regionální banky Comerica (CMA) dnes prudce posílily poté, co společnost Fifth Third Bancorp oznámila, že ji koupí v transakci v hodnotě 10,9 miliardy USD, kompletně v akciích. -
Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
Co čekat v Česku od mírových jednání na Blízkém východě? Pokud vše dobře půjde, tak především nižší inflaci, a nakonec možná i nižší úrokové sazby. K tomu však zatím vede stále relativně dlouhá a klikatá cesta. Jak ostatně ukazují i víkendová jednání mezi Íránem a USA ve Švýcarsku. Přes noc sice dostala jednání ve švýcarském Bürgenstocku nečekaně konstruktivní spád. Prostředníci z Kataru a Pákistánu hlásí „pokrok v jednáních“ – obě strany se shodly na mechanismu pro zastavení bojů mezi Izraelem a Hizballáhem, Írán mluví o výjimkách pro vývoz ropy a o zrušení blokády průlivu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před brokerem GBP Markets
NZD/USD - Intradenní výhled 11.8.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 11.8.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 11.8.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 11.8.2026
Cena ropy Brent překročila 90 USD za barel
Analytici: Růst cen zrychlí ke dvěma procentům
Meziroční inflace v červenci zrychlila na 1,7 procenta
Bitcoin - Intradenní výhled 11.8.2026
Index DAX - Intradenní výhled 11.8.2026
FCA varuje před brokerem GBP Markets
NZD/USD - Intradenní výhled 11.8.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 11.8.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 11.8.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 11.8.2026
Cena ropy Brent překročila 90 USD za barel
Analytici: Růst cen zrychlí ke dvěma procentům
Meziroční inflace v červenci zrychlila na 1,7 procenta
Bitcoin - Intradenní výhled 11.8.2026
Index DAX - Intradenní výhled 11.8.2026
Blogy uživatelů
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Forexové online zpravodajství
Bohumil Žitný: Inflace zůstává pod kontrolou, červencové zdražení táhly hlavně sezónní faktory
Hliník vystoupal na sedmitýdenní maximum. Zásoby na LME jsou nejnižší od roku 1990 📈
Jednání o Hormuzu váznou. USA mění strategii
Intel navyšuje veřejnou nabídku akcií na 20 mld. USD, cena byla stanovena na 95 USD za akcii
Hims & Hers Health ve 2Q překonala odhady výnosů, ztrátu ale prohloubily jednorázové položky
Shrnutí trhů: Energetický sektor vede růst v Evropě, ASML se zotavuje 🔼 Alcon po výsledcích roste o 4 %
Nabere růst na Wall Street na síle? 🗽 Shrnutí americké výsledkové sezóny
Frankfurtská burza v úvodu bez výrazných změn, RBC začala pokrývat evropské zbrojařské firmy
CSG: Berenberg snižuje cílovou cenu ze 30 EUR na 25 EUR se stálým doporučením „Buy“
RBC začala pokrývat CSG s cílovou cenou 18 EUR a doporučením „Sector Perform“
Bohumil Žitný: Inflace zůstává pod kontrolou, červencové zdražení táhly hlavně sezónní faktory
Hliník vystoupal na sedmitýdenní maximum. Zásoby na LME jsou nejnižší od roku 1990 📈
Jednání o Hormuzu váznou. USA mění strategii
Intel navyšuje veřejnou nabídku akcií na 20 mld. USD, cena byla stanovena na 95 USD za akcii
Hims & Hers Health ve 2Q překonala odhady výnosů, ztrátu ale prohloubily jednorázové položky
Shrnutí trhů: Energetický sektor vede růst v Evropě, ASML se zotavuje 🔼 Alcon po výsledcích roste o 4 %
Nabere růst na Wall Street na síle? 🗽 Shrnutí americké výsledkové sezóny
Frankfurtská burza v úvodu bez výrazných změn, RBC začala pokrývat evropské zbrojařské firmy
CSG: Berenberg snižuje cílovou cenu ze 30 EUR na 25 EUR se stálým doporučením „Buy“
RBC začala pokrývat CSG s cílovou cenou 18 EUR a doporučením „Sector Perform“
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Technická analýza páru GBP/USD na 24. října 2022
Technická analýza ETH/USD na 28. 12. 2021
Pražská burza oslabila, ztrácela či stagnovala většina hlavních emisí
O2 CR: Datové služby a internet budou kompenzovat pokles hlasových služeb
Nejistý směr bitcoinu v roce 2022
Talianska aukcia vládnych dlhopisov
Lenihan (minister financií Írska)
Češi loni rekordně utráceli v restauracích, hospodách a kavárnách, a sice přes 175 miliard korun, tedy o 100 miliard více než roku 2000. Doma si vaří stále méně
Cena plynu padá pod 50 EUR/MWh
Wall Street hledala směr
Technická analýza páru GBP/USD na 24. října 2022
Technická analýza ETH/USD na 28. 12. 2021
Pražská burza oslabila, ztrácela či stagnovala většina hlavních emisí
O2 CR: Datové služby a internet budou kompenzovat pokles hlasových služeb
Nejistý směr bitcoinu v roce 2022
Talianska aukcia vládnych dlhopisov
Lenihan (minister financií Írska)
Češi loni rekordně utráceli v restauracích, hospodách a kavárnách, a sice přes 175 miliard korun, tedy o 100 miliard více než roku 2000. Doma si vaří stále méně
Cena plynu padá pod 50 EUR/MWh
Wall Street hledala směr
Blogy uživatelů
Je komoditní super-cyklus u konce?
Jak neprodělat peníze, když trhy rostou
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Krátkodobý tržní sentiment – jak na něm vydělat?
Obchodný výhľad na komoditné meny na rok 2022
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Praktická ukázka: Nuda na eurodolaru
FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
Index S&P 500: Úžasný říjen skončil váhavým týdenním růstem. Vybírá si rally oddechový čas?
Je komoditní super-cyklus u konce?
Jak neprodělat peníze, když trhy rostou
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Krátkodobý tržní sentiment – jak na něm vydělat?
Obchodný výhľad na komoditné meny na rok 2022
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Praktická ukázka: Nuda na eurodolaru
FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
Index S&P 500: Úžasný říjen skončil váhavým týdenním růstem. Vybírá si rally oddechový čas?
Vzdělávací články
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022
Prop Trading a etika
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Šest nejčastějších chyb nováčků v tradingu
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022
Prop Trading a etika
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Šest nejčastějších chyb nováčků v tradingu
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
Tradingové analýzy a zprávy
GBP/USD - Intradenní výhled 22.9.2017
Analýza hlavních měnových párů 24.3.2014
GBP/USD - Intradenní výhled 10.11.2016
Soukromý sektor eurozóny roste
Ropa WTI - Intradenní výhled 20.1.2016
Zahraniční investice na Ukrajině loni dosáhly 4,25 miliardy dolarů
Kryptoměnová firma eDO MR Trade skončila v konkurzu
Aktuálně otevřené forex pozice 11.8.2026
Královna Alžběta II. patřila mezi nejbohatší lidi světa
Forex: CHF/JPY se obchoduje v trojúhelníkové formaci
GBP/USD - Intradenní výhled 22.9.2017
Analýza hlavních měnových párů 24.3.2014
GBP/USD - Intradenní výhled 10.11.2016
Soukromý sektor eurozóny roste
Ropa WTI - Intradenní výhled 20.1.2016
Zahraniční investice na Ukrajině loni dosáhly 4,25 miliardy dolarů
Kryptoměnová firma eDO MR Trade skončila v konkurzu
Aktuálně otevřené forex pozice 11.8.2026
Královna Alžběta II. patřila mezi nejbohatší lidi světa
Forex: CHF/JPY se obchoduje v trojúhelníkové formaci
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
InvestingFox
Realné výsledky
Forex Edge: Aktuální obchodní příležitost na měnovém páru EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
NZD/USD
Praktická ukázka: A zase ta trpělivost
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 29.7.2013
EUR/CHF
Tradingview spojenie s CTraderom Link2CT.com
EUR/USD
InvestingFox
Realné výsledky
Forex Edge: Aktuální obchodní příležitost na měnovém páru EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
NZD/USD
Praktická ukázka: A zase ta trpělivost
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 29.7.2013
EUR/CHF
Tradingview spojenie s CTraderom Link2CT.com




