Středa 12. srpen 2020 05:26
reklama
FP Markets
reklama
Bossa live trading
reklama
Purple Trading letni strategie

Akcie Tesly na 800 USD?

Napsal:   Sekce: Elliott Wave analýza

Ahojte tradeři, dnes se podíváme na situaci kolem Tesly a co nám ukazují grafy.

Tesla se 16.1.2020 stala nejvíce shortovanou akcií v USA! Proč tedy stále roste? Je tento růst udržitelný? Kam až může Tesla za aktuální situace vystoupat? V jaké zóně bude opět dobrý set up pro vstup? Pojďme na to!

Tesla se dostala svou kapitalizací dokonce na 2. místo nejhodnotnější automobilky na světě a předběhla tím Volkswagen AG. Celkový market cap tedy činí aktuálně lehce přes $100 miliard USD. Někteří analytici dokonce odhadují, že se Tesla zařadí mezi největší technologické společnosti s market capem přes $1 trillion USD vedle Amazonu, Googlu, Applu, Microsoftu, Alibaby a dalších. Věřím, že jednou k tomu možná dojde, ale raději se držíme při zemi, protože víme, jak tyto parabolické pohyby končí. Nemusíme chodit daleko, stačí si prohlédnout graf BITCOINU z konce roku 2017.

Hlavním klíčovým ukazatelem při těchto růstech, je VOLUME. Volume má tendenci při tzv. Extended vlnách mít největší volume ve vlně „5“ místo klasické vlny „3“, jak je zvykem. Elliott toto nazval „Extended wave“ prodloužená vlna, ale hovorově to nazýváme FOMO fází. Je to zapříčiněno nejen likvidací short pozic, které musí pokrýt své ztráty, čímž cenu ženou nahoru bez silnějšího retracementu, ale právě i maniakální fází, kterou způsobí globální média, kdy se zdá, že Tesla poletí do nebe a nic ji nemůže zastavit.

„Elliott noted, in fact, that volume at the terminal point of a bull market above Primary degree tends to run at an all-time high. Finally, as discussed earlier, volume often spikes briefly at points of throw-over at the peak of fifth waves, whether at a trend channel line or the terminus of a diagonal triangle.“

Jak píše Elliott, volume v extended fifth wave bývá doprovázeno tzv. Throw-overem nad trendovou rezistenci po kterém následuje ostré zamítnutí a přechod do korekce. Korekce v případě extended fifth wave bývá nejčastěji přesně k subvlně „(ii)“ této vlny. Zní to komplikovaně, ale na grafu je tato zóna krásně patrná v zeleném boxu a odpovídá 400-430,-USD.

Hodně sleduji twitter a situaci kolem Tesly na obchodních portálech a když se proklikáte komentáři pod jednotlivými články, dostanete pocit Deja vue právě ve srovnání stavu Bitcoinu koncem roku 2017. Komentáře typu „Buy now or cry later!, Kde si mohu půjčit další peníze na nákup akcií? Také vám volal broker se skvělou investiční příležitostí? …Lidé, kteří v životě o Teslu ani akcie nezavadili na Facebooku a Twitteru najednou sdílí její novinky, diskutují, dávají doporučení…najednou se zdá, že Teslu koupili úplně všichni a čeká nás nekonečný růst a blahobyt. Toto jsou aspekty, které by vás měly držet na pozoru a upřímně se raději držet stranou. Akcie Tesla se kupovaly rok zpátky, když byla Tesla na pokraji „bankrotu“, výrobní linky jim nefungovaly, autopilot stále boural apod. To byl moment, kdy jsme dávali doporučení na nákup akcií. To jsou totiž ideální podmínky pro sledování nákupu, ale ne v momentě, kdy se všude vyskytují samé superlativy. Tesla je pro mě osobně velmi blízká, ale jako druhá nejhodnotnější automobilka na světě?! To opravdu ne. Jednou možná, ale zatím máme ve výrobě 3 modely, které stále ještě nemají cenu auta pro každého a k tomu spoustu slibů a plánů.

Mezi další výstražnou vlajku patřil incident se samovolným zrychlováním, které se údajně u některých modelů v posledních dnech vyskytovalo. Pokud by tato zpráva vyšla v minulém roce, investory by zachvátila panika a panicky by se zbavovali všeho co Teslou jenom zavání. Média by se v tom pěkně nimrala dalších x týdnů a Tesla by opět vypadala jako před téměř jistým krachem. Nyní ale…nobody cares, protože akcie rostou, takže se určitě jedná jen o pomluvu. Líbí se mi jedno pořekadlo: „Růst bude pokračovat v momentě, kdy se najde dostatek hlupáků, kteří jej zaplatí“. Už si nepamatuju přesnou citaci, ale volně přeloženo to dává krásný smysl s tím, že růst zaplatí ti nejmenší koncoví uživatelé, kteří investují na základě „doporučení“ od známých, kamarádů, médií a naskakují do těchto trendů v opravdu nejhorší okamžik. Díky nim se tedy strašně špatně odhaduje top, ale supporty a rozumné zóny pro vstup si můžeme určit už nyní. Pojďme se tedy podívat co říkají grafy!

TESLA 1D GRAF

TESLA se poslední měsíc nachází ve velmi silném impulzním uptrendu, který překonává všechny důležité rezistence a je podpořen velmi vysokým buy volume. Dostali jsme se dokonce nad velmi silnou trendovou rezistenci a pokořili hranici 500,-USD. Z pohledu EW se nyní definitivně nacházíme v dokončování impulzní vlny „3“ a můj nejlepší odhad je tzv. Extended FIFTH wave v progressu. Všimněte, že volume se s parabolickým pohybem neustále zvyšuje, což je typický ukazatel pro tuto vlnu. Dá se predikovat, kde se trend zastaví? Upřímně moc dobře ne, protože nevíme, jak dlouho se bude tento trend ještě přiživovat na kolemjdoucích. Ideální rezistence pro dokončení se nachází kolem hranice 573-630,-USD. V této zóně se nachází velké množství Fibonacciho rezistencí a nyní překonáváme klíčovou trendovou rezistenci, která není dostatečně otestována.

Proto tedy nejlepší support zónou, která má potenciál pro další vstup je právě hranice 400-430,-USD. Long term si myslím, že Tesla otestuje hranici 831,-USD, ale v aktuální situaci nemá cenu do trendu vstupovat, protože jsou všude kolem nás výstražná znamení, která se nevyplácí ignorovat. Tento trend nám může utéct a nepodaří se nám v dalších týdnech rozumně vstoupit, ale dokud nemáme rozumný retacement, nedá se vstup opodstatnit vhodným risk to reward ratio.


Akcie Tesly budou výbornou long term příležitostí, ale zatím jim dáváme čas.

Hezký víkend tradeři!

Ing. Marek Vaňha
GOLDEN POCKET

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Aerolinky – dobrá alebo zlá kúpa?
  Pri vypuknutí korony v Európe a USA si akcie dosť vytrpeli. Technologické akcie až tak nepoklesli keďže technológie vedia fungovať aj bez fyzického zásahu (Ako napr. internet, servery atď). No aerolinky sú z tých čo sú stále v strate. Amazon napríklad stihol ísť na nové all time high (ATH) a väčšina indexov je späť na vrcholoch kde boli než prišiel pokles. Aerolinky sú ale stále o 50 alebo viac percent nižšie. Je to dobrá investičná príležitosť?
 • After-lunch breakout na DAXu
  Můj názor na takzvaný London breakout (dále jen „LB“) asi již znáte (tímto termínem si já označuji všechny breakouty, které jsou fixované na pevný čas vystavení pokynu do trhu a průraz časového pásma určité délky do onoho okamžiku, nemusí to být nutně právě 9 hodin a časové pásmo od 8 do 9 hodin). Pokusím se sem dát strategii na DAX a současně ukázat na možná úskalí celého procesu obchodování a backtestingu.
 • Ach ty ztráty
  Budu se opakovat. Ztráta je nedílnou součástí tradingu a nám, obchodníkům nezbývá než se s tím vyrovnat. Kdo se s tím naučí žít, má nakročeno k tomu uklidnit svoje obchodování a tím se přiblížit skvělým výsledkům. Pamatujte, že ztráta je jedinou věcí, kterou máte v tradingu zcela ve svých rukách. A jak říkám, mějte pod kontrolou ztráty, zisky už potom vždy nějaké přijdou.
 • A jsme tam, kde jsme byli před 10 lety
  Shoda u představitelů americké centrální banky (Fed) na rychlejším zvyšování úrokových sazeb trhy překvapila, protože poslední roky Fed hrál spíše holubičí kartu a odsouval utahování měnové politiky dál do budoucna. Poslední data z amerického trhu práce sice Fed zase trochu zbrzdila, jeho optimismus ukazující na rychlejší americkou ekonomiku, která si vyšší sazby zaslouží, však můžeme potvrdit.
 • Aká úroveň páky je bezpečná?
  Zhruba pred dvoma rokmi v rozhovore pre CNBC Warren Buffett parafrázoval svojho partnera Charlieho Mungera, že sú iba tri možnosti ako môže múdry človek dostať na mizinu a to kvôli alkoholu, ženám a páke (“My partner Charlie says there is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage.”). Ako si poradiť s alkoholom a ženami je téma na celú knihu, tak sa pozrime ako si postrážiť páku.
 • Akcie jsou nejdražší za 16 let
  Zdá se, že po roce 2016, kdy přiletěla volební překvapení hlasováním o Brexitu i americkými prezidentskými volbami, se letošní evropská politická smršť nekoná. Nizozemské a teď ani francouzské volby nenapovídají, že by mělo dojít k revoluci s příchodem vlády krajní pravice a nástupem protekcionismu, který by v mezinárodním obchodě změnil zavedené pořádky.
 • Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley
  Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.
 • Akcie signalizujú vyčerpanosť
  Nový rok je tu a to znamená, že Santa Rally je definitívne na konci. Uvidíme začiatkom roka pokles akciových indexov?
 • Akcie sú na dôležitej križovatke
  Nasledujúce dni môžu zásadným spôsobom definovať vývoj akciových trhov pre najbližšie mesiace. Po tom ako sme tu mali masívny prepad začiatkom februára sa trhy upokojili a volatilita sa znížila. Otázkou však naďalej ostáva ktorým smerom sa bude uberať strednodobý trend?
 • Akcie TESLA: Bublina nebo reálná hodnota
  Tesla je miláčkem akciových trhů letošního roku. Ještě před zásahem koronaviru prudce rostla cena akcií této automobilky, za letošní rok pak přidala už téměř 300 %. Po úspěšném startu čínské Gigafactory a jen nepatrném poklesu výroby v druhém letošním čtvrtletí se začaly množit spekulace, že v době pokoronavirové to bude právě Tesla, která bude z automobilového trhu ždímat zisky za podpory vlád po celém světě hrající nízkouhlíkovou kartu a ostatní automobilky se budou jen vypořádávat s rostoucími náklady.
 • Akcie zatím hledají směr. Brent klesnul na 108 USD
  Klíčovým fundamentem dnes zasedání ECB.
 • Akciová korekce začala strmým propadem
  Americký akciový trh pokračoval v poklesu, index S&P 500 odepsal za týden 5,16 %. Ve čtvrtek akcie sestoupily více než 10 % pod historické maximum, korekce tedy oficiálně začala.
 • Akciové indexy a ropa WTI - kam dál?
  Pořádná korekce přes rok nadhodnocených amerických akciových indexů konečně přišla. Byla rychlá, prudká a několikadenní po sobě jdoucí propady byly rekordní. Něco podobného bylo vidění jen v roce 1987 a ve velké krizi v třicátých letech minulého století.
 • Akciové indexy by mohly zopakovat únorový scénář
  Podle všeho se na akciích rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy minulý zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim. Strach investorů z výnosnosti akcií při utahování měnové politiky a dluhopisových výnosech nad 3% nakonec trhy neustály a dostaly se pod výraznější vlnu výprodejů.
 • Akciové indexy si nachvíľu oddýchnu
  V tomto blogu zameranom na akciové indexy poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Akciové indexy sú blízko svojich vrcholov. Čo sa to deje?
  Každý čo sleduje trhy vie, že odkedy prišiel koronavírus si to najviac odniesli akcie, ropa a kryptomeny. Akciové indexy padli 30-40 percent, ropa išla vo futures kontraktoch až na -40 a kryptomeny padli v krátkom čase aj o 60 percent. O 3 mesiace neskôr sú skoro všetky ceny tam kde boli ako by sa nič nestalo. Ako je to možné?
 • Akciové indexy zakončily růstový duben poklesem. Bude vzepětí medvědů v květnu pokračovat?
  Týdenní ztráta 1,26 % indexu S&P 500 nic nezměnila na tom, že duben skončil zelenou svíčkou. Čtvrtek a pátek ale ukázaly, že bezstarostné období končí a volatilita je zpět. Růst bez korekce od poloviny února se již několik týdnů vyznačuje nízkými objemy obchodů a vyprchávajícím entuziasmem.
 • Akciové trhy krvácajú, no za chvíľu ponúknu zaujímavú príležitosť
  Samotný index S&P 500 stratil za posledné 2 týždne od svojho vrcholu stratil približne 15% za taký krátky čas. Trh rešpektoval hornú trendovú líniu a už nešiel nad ňu. Pekný odraz od nej musí teraz trápiť veľa investorov, no pri poklese necelých 10% by trh mohol pre nich ponúknuť zaujímavú príležitosť.
 • Akciové trhy padají, EUR/USD konečně pod 1.30
  Dow Jones, zlato, EURUSD, USD index, GBPUSD
 • Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává
  Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx