Úterý 16. duben 2024 06:01
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 05:35  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza pondělních obchodů:

GBP/USD v grafu 1H

analytics660b01024ccf1.jpg

Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.

GBP/USD v grafu 5M

analytics660b0109de6e6.jpg

V časovém rámci 5M byly vygenerovány dva obchodní signály. Na začátku americké obchodní seance se cena propadla pod úroveň 1,2605–1,2611, což naznačuje, že by měly být otevřeny short pozice. Ke konci dne otestovala úroveň 1,2541 a přesně od ní se odrazila zpět. V tomto okamžiku bylo vhodné short pozice zavřít. Zisk činil přibližně 50 pipů.

Tipy na úterní obchodování:

V hodinovém grafu přetrvává klesající trend. Trh bohužel neobchoduje vždy logicky a v globálním měřítku situace stále připomíná flat. V pondělí dolar podle očekávání posílil, ale to neznamená, že to tak bude vždy. Pohyby jsou stále poměrně chaotické a dělat závěry na základě jednoho dne po 4 měsících flat trhu by nebylo nejlepší rozhodnutí.

V úterý mohou začínající obchodníci použít jako referenční bod úroveň 1,2541. Momentálně se od ní pár odrazil, což naznačuje, že ráno lze uvažovat o long pozicích (pokud se situace nezmění). Pokud cena tuto úroveň překoná, můžete otevírat nové short pozice.

Klíčové úrovně v grafu 5M jsou 1,2372–1,2387, 1,2457, 1,2502, 1,2544, 1,2605–1,2611, 1,2648, 1,2691, 1,2725, 1,2787–1,2791, 1,2848–1,2860, 1,2913, 1,2981–1,2993. Ve Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné události. V úterý upozorníme na americkou zprávu JOLTs o volných pracovních místech. Nejedná se o nejdůležitější ukazatel, ale trh na ni přesto může zareagovat. Volatilita může klesnout a pár může zahájit korekční pohyb.


Základní pravidla obchodování:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.

5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.

6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.

Jak číst grafy:

Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.

Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.

Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.

Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se v úterý snažil prodloužit růstový pohyb, ale po zprávě o inflaci v USA se propadl, stejně jako pár EUR/USD. Důvody takto prudkého a silného růstu dolaru jsme už rozebrali, takže se nebudeme opakovat. Řekněme jen, že z technického hlediska se naprosto nic nezměnilo. Pár teď může začít nové kolo poklesu, což by každopádně bylo logické a rozumné. Silně ale pochybujeme, že trh je připraven libru prodávat.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD také ve čtvrtek vykázal negativní obchody. Dokonce dokázal vytvořit klesající kanál, který aktuálně podporuje medvědy, takže také můžeme doufat, že libra bude dál klesat. Připomeňme, že očekáváme výrazný pokles libry. Tato měna nejdřív tři měsíce bez jakéhokoli rozumného důvodu rostla, pak tři měsíce zůstávala na stejné úrovni. Máme za to, že přišel čas zahájit silný klesající trend, ale vše bude samozřejmě záviset na tržním sentimentu. Pokud se investoři budou zdráhat nakupovat dolary, protože ignorují fundamentální a makroekonomické pozadí, pak pár nezahájí stabilní klesající pohyb.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  I pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírnou býčí korekci. V první polovině dne britská měna klesala, když vyšlo najevo, že zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí byla mnohem slabší, než se očekávalo. Pokud se v Británii zatím nemluví o recesi, je to jen čirá náhoda. Libra ale klesala jen krátce, protože během americké obchodní seance byly zveřejněny ještě slabší zprávy o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách. Dolar proto už ve druhé polovině dne klesal. Celkově jsme byli svědky naprosto logických a odůvodněných pohybů, jakými se pár GBP/USD nemůže chlubit vždycky.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  I pár GBP/USD vykazoval ultra nízkou volatilitu v pondělí. Obchoduje se v klesajícím kanálu, takže můžeme očekávat další pokles libry. Spojené státy ani Velká Británie neměly v pondělí významné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Nebylo na co reagovat, jak jsme v pondělí ráno upozorňovali. Tento týden nicméně očekáváme minimálně tři události, které by mohly vyvolat poměrně silné pohyby. A první je naplánována na středu ráno. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která ve čtvrtek ovlivní postoj Bank of England. Stále věříme, že britská měna by měla za všech okolností klesat, zatímco dolar by měl stoupat. Můžeme jen doufat, že trh bude tento pár obchodovat v souladu s fundamentálním pozadím, ne naopak.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  I pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírnou býčí korekci, ale ani býci, ani medvědi neměli výraznou převahu. Spojené království začalo den zveřejněním zprávy o maloobchodních tržbách, které vyšly nad očekávání. Trh ale z jakéhosi důvodu odmítl na tuto zprávu reagovat, ačkoli jsme právem očekávali růst britské libry. Smíšené pohyby ve druhé polovině dne byly vyvolány dvěma zprávami z USA (index cen výrobců a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity). Z makroekonomického hlediska jsme byli svědky naprosto logických pohybů.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
  Pár GBP/USD ve čtvrtek překonal druhou klesající trendovou linii po sobě a naznačil tak posun k uptrendu. Všimněte si, že britská libra měla oproti euru mnohem méně důvodů k růstu, a přesto nakonec vzrostla mnohem výrazněji. Makroekonomické a fundamentální pozadí pro euro mělo vlastní faktory, zatímco britská libra měla k dispozici jen PMI ve výrobě, který měl neutrální hodnotu a nedokázal vyvolat silný růst.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD zůstal v úterý utlumený. Nedá se říct, že by korigoval nebo se dál obchodoval směrem dolů. Charakter pohybu je nejzřetelnější v grafu 5M, který obecně vykázal flat pattern. Pohyb krátce připomínal trend, ale ne dlouho. Zatímco pár EUR/USD měl dvě menší zprávy s jen velmi malou šancí ovlivnit grafy, pár GBP/USD měl jen jednu zprávu. Počet vydaných stavebních povolení ve Spojených státech předčil očekávání a dolar na začátku americké obchodní seance stoupal – prakticky ale bez jakéhokoli vlivu. Klesající trend tedy přetrvává, ale ve středu a ve čtvrtek se může mnohé změnit, protože fundamentální a makroekonomické pozadí bude mít značný vliv.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  I pár GBP/USD ve středu prudce stoupal. Jak jsme zmínili v článku o páru EUR/USD, dolar neměl k tak silnému poklesu žádné významné důvody, ale Federální rezervní systém přesto nezpřísnil svůj postoj (jak mnozí očekávali) a snížil prognózy úrokových sazeb na příští dva roky. Buďme tedy upřímní: důvod, proč dolar klesl, existoval. Stejně jako dřív jde o to, že trh chce dolar prodávat, ale ne kupovat. Výsledkem je převaha kupců, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí je ne vždy podporuje. Momentálně pár opustil hranice klesajícího kanálu, takže můžeme očekávat posílení libry. Je ale také možné, že libra by mohla klesnout v souvislosti se zasedáním Bank of England.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD ve středu večer anuloval odraz z předchozí části dne, takže teď zůstává opět pod určitým prodejním tlakem. Pohyby byly poměrně chaotické, ale fundamentální pozadí bylo silné a rozmanité. Středeční ráno přineslo zprávu s údaji o britském indexu spotřebitelských cen a jádrový i celkový index CPI vyšly pod očekávání, což by teoreticky mělo vyvolat tlak na britskou libru, protože tím klesá pravděpodobnost, že Bank of England setrvá u jestřábího postoje. Libra sice klesla, ale rychle se zotavila.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou a bez pohybů. Trh předchozího dne určitým způsobem zareagoval na projev Andrewa Baileyho z Bank of England. Ve středu neměl na co reagovat a začal znovu hibernovat. Z formálního hlediska máme aktuálně vzestupný trend, který znázorňuje příslušná trendová linie. Ve skutečnosti se ale o trend nejedná. Ve vyšších časových rámcích zřetelně vidíme flat a v nižších časových rámcích zmatené pohyby nebo krátkodobé trendy, což je při otevírání obchodů k ničemu.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 24. srpna: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD zakončil středu očekávaným poklesem a dotkl se úrovně 1,2620. Technické indikátory sice hrály svou roli, ale významným faktorem bylo celkové makroekonomické klima. Zrovna včera jsme totiž upozorňovali na to, že pokud pár otestuje horní hranici svého postranního kanálu, mohl by klidně ustoupit ke spodnímu konci. Kupodivu se tak stalo během necelých 24 hodin. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojeném království utržily ránu. Výrobní sektor zůstal pod referenční hodnotou 50,0 a sektor služeb se ponořil ještě níž pod tuto linii. Co to signalizuje? Zdůrazňuje to, že slovo "recese" už není pro Bank of England jen hrozbou, ale čím dál víc i hmatatelnou realitou. Propad podnikatelské aktivity obvykle předznamenává pokles dalších makroekonomických indikátorů, zejména hospodářského růstu. A hospodářský růst ve Spojeném království je už několik čtvrtletí na mrtvém bodě. Pár se momentálně pohybuje v rámci tohoto postranního kanálu, ale náš výhled zůstává medvědí.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new