Středa 24. duben 2024 11:55
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Dnešní zprávy

img

Přehled páru EUR/USD 13. 7. 2022. Zajímá se ještě někdo o inflaci v Americe?

13.07.2022 Měnový pár EUR/USD dosáhl historické úrovně 1,0000 během první poloviny úterní obchodní seance, než klesl na úroveň Murray 2/8. Pokles kotací eura tedy začal v pondělí večer a pokračoval celé pondělí a úterý. Včera došlo k chabému pokusu o dokončení pádu, ale byl tak žalostný, že nedošlo ani k pullbacku. V důsledku toho se evropská měna propadá a zůstává nejasné, co může tento pokles zastavit. Všechny příčiny poklesu páru euro/dolar jsme již vyjmenovali. Navíc jsme milionkrát konstatovali, že fundamentální ani geopolitické souvislosti se v posledních letech nezměnily. Na jakém základě by se měl růst eura očekávat? Domníváme se, že euro se může jako dříve spolehnout pouze na korektivní růst. Kdy korekce začne? Bohužel na tuto otázku je téměř nemožné odpovědět. Protože se pár nachází blízko svých 20letých minim, v současné oblasti prakticky neexistují žádné významné úrovně, od kterých by se cena mohla odrazit a zahájit silnou korekci. Za tuto úroveň bychom mohli považovat 1,000, což je nejen historická, ale také psychologická úroveň. Nicméně, jak vidíme, ke korekci nedošlo, byť s ní bylo počítáno. Vše je pro euro nadále extrémně negativní.
img

BREAKING: Objednávky amerických továren nad očekáváním!

05.07.2022 Objednávky amerických továren vzrostly v květnu o 1,6 % z revidovaného dubnového nárůstu 0,7 %, přičemž trh očekával růst pouze o 0,5 %.
C:\fakepath\trader-01072022-18-zm.jpg

Výroba v továrnách v eurozóně v červnu poprvé po dvou letech klesla

01.07.2022 Továrenská výroba v eurozóně v červnu poprvé od vypuknutí první vlny pandemie covidu-19 před dvěma lety klesla. Spotřebitelé kvůli vysokým cenám a horšímu hospodářskému výhledu tolik nenakupují. Vyplývá to z dnešní zprávy organizace S&P Global. Index měřící výrobu se snížil na dvouleté minimum 49,3 bodu. Dostal se tak pod klíčovou padesátibodovou hranici, která je předělem mezi poklesem a růstem produkce. V květnu činila jeho hodnota 51,3 bodu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-29062022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.06.2022 1) Akcionáři na včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44 CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4. července, tzn. že poslední den obchodování s akciemi ČEZu s právem na tuto dividendu bude čtvrtek 30. června.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Ekonomická nálada v EU se zhoršila, spotřebitelé jsou pesimističtější

29.06.2022 Ekonomická nálada v Evropské unii se v červnu zhoršila, zejména kvůli nárůstu pesimismu ve stavebnictví a mezi spotřebiteli. Očekávání domácností ohledně jejich budoucí finanční situace se dostalo na rekordní minimum, vyplývá z dnešní zprávy Evropské komise (EK). Index ekonomické nálady v EU se meziměsíčně snížil o 1,7 bodu na 102,5 bodu, v České republice klesl o dva body na 94,6 bodu, plyne z podrobnějších údajů komise.
img

Odraz akcií v zámoří nabírá na síle, zatímco dluhopisy ztrácejí

21.06.2022 Krátkodobý odraz vzhůru na hlavních akciových trzích nabírá až překvapivou sílu. V zámoří, kde trhy dohánějí včerejší svátek, vidíme silný růst na S&P 500 (+2,7 pct) i obvykle volatilnějším Nasdaqu (+3,3 pct). Tomu se daří i přes nárůst dluhopisových výnosů, jenže v tomto případě vidíme hlavně přesun peněz z bezpečí za výnosem. Dluhopisy jsou tak spíše ve vleku stahování peněz než lídrem dnešního tržního vývoje. Evropské akcie na tom nejsou špatně, ale po pozitivním včerejšku už tolik síly nemají a klíčové indexy přidávají většinou jen do jednoho procenta.
img

BREAKING: USD je utlumený, protože FED zvyšuje sazby 0,75%

15.06.2022 The Federal Open Market Committee (FOMC) právě oznámila nejnovější rozhodnutí o měnové politice. Americká centrální banka zvýšila dle očekávání úrokovou sazbu o 75 bazických bodů. Rozhodnutí vyvolalo mírnou reakci na indexy a dolar, přičemž akcie rostou, zatímco americká měna oslabuje.
C:\fakepath\trader-13062022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.06.2022 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes klesla pod 24.000 dolarů (zhruba 567.000 Kč), a dostala se tak nejníže od konce roku 2020. Propad je součástí širšího poklesu trhu s kryptoměnami po zprávě o růstu inflace ve Spojených státech, která vedla k odklonu investorů od rizikovějších aktiv. Hodnota celého trhu s kryptoměnami poprvé od loňského ledna klesla pod jeden bilion dolarů a podle údajů serveru CoinMarketCap sestoupila až na 926 miliard USD. Kryptoúvěrová firma Celsius navíc zmrazila výběry.
C:\fakepath\london6.jpg

Britský průmysl zhoršil odhad růstu ekonomiky, obává se hospodářské recese

13.06.2022 Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes snížila odhad růstu britské ekonomiky na letošní i příští rok. Poukázala hlavně na negativní důsledky vysoké inflace, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině a přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích. Zároveň varovala, že Británie by velmi snadno mohla sklouznout do hospodářské recese. V dubnu se hrubý domácí produkt (HDP) Británie podle dnešní zprávy statistického úřadu meziměsíčně snížil o 0,3 procenta.
img

🔽 US500 se stahuje před daty NFP

03.06.2022 Zpráva NFP za květen bude zveřejněna dnes ve 14:30. Je vysoce nepravděpodobné, že by tato zpráva sama o sobě změnila výhled na politiku Fedu v nadcházejících měsících. Masivní pokles zaměstnanosti by samozřejmě mohl Fed odradit od zvyšování sazeb, ale pravděpodobnost negativního výsledku je nízká. Objevily se určité náznaky, že údaje o zaměstnanosti mohou být slabší, než se očekávalo, ale pozornost se pravděpodobně zaměří na údaje o růstu mezd. Pokud by se dynamika růstu mezd obrátila, Fed by mohl znovu zvážit zvýšení sazeb o 25 bazických bodů namísto zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Co očekávat od dnešní zprávy?
C:\fakepath\EU staty.jpg

Tempo růstu ekonomiky EU v prvním čtvrtletí zpomalilo na 0,4 procenta

17.05.2022 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí vzrostla podle sezoně přepočtených údajů proti předchozímu kvartálu o 0,4 procenta. Tempo růstu tak proti posledním třem měsícům loňského roku zpomalilo o desetinu procentního bodu. Ve zpřesněné zprávě, která potvrdila údaje z dubnového rychlého odhadu, to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
img

Globální akcie rostou díky výhodným nákupům, ale problémy s čínským COVIDem jsou přítěží

17.05.2022 Světové akcie na začátku obchodního a investičního týdne rostly díky výhodným nákupům, ale čínské problémy s politikou zero-COVID se podepsaly na náladě.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně rostou

11.05.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky způsobila pohyby na trhu s ropou, jelikož zásoby ropy a benzínu neočekávaně vzrostly.
img

Ředitelem PPF se stane dřívější obchodní partner Kellnera Šmejc

04.05.2022 Novým generálním ředitelem investiční skupiny PPF se od 15. června stane podnikatel Jiří Šmejc. Zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu ve skupině. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě. V minulosti byl Šmejc obchodním partnerem zesnulého většinového majitele PPF Petra Kellnera a minoritním akcionářem skupiny. Vlastní podíl ve společnosti Home Credit, spadající pod PPF. Šmejc v čele PPF vystřídá Ladislava Bartoníčka, který bude v novém poradním výboru rodiny.
img

Rubl od začátku invaze posílil ze všech měn světa suverénně nejvíce, proti koruně o 30 %. Trh s ním je ale znásilněný, vždyť od ruských energií už se odvrací i země jako Indie či Maďarsko

04.05.2022 Za období od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, tedy od 23. února, do včerejška česká koruna oslabila vůči většině klíčových měn ve světě. Nejvýrazněji znehodnotila vůči ruskému rublu, a to o takřka 29 procent (viz tabulka Bloombergu níže). Zpevnila však alespoň vůči dalším měnám regionu střední a východní Evropy, forintu a zlotému.
C:\fakepath\trader-26042022-28-zm.jpeg

Forex: Dolar vystoupil na nové dvouleté maximum, těží z obav o čínskou ekonomiku

26.04.2022 Americký dolar se dnes vyšplhal na nové dvouleté maximum vůči koši předních měn i samotnému euru. Nadále těží z obav ze slabšího růstu čínské ekonomiky a z vyhlídek na agresivní zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Jednotná evropská měna vůči dolaru kolem 17:20 SELČ ztrácela zhruba půl procenta na 1,0659 EUR/USD.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy nečekaně klesly

20.04.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky způsobila volatilitu na trhu s ropou. Zásoby ropy neočekávaně klesly, zatímco zásoby benzínu klesly méně, než se očekávalo.
img

Ruské železnice bankrotují, jde o první bankrot velkého ruského podniku od uvalení západních sankcí. Zhoršení dopravní situace zasáhne desítky milionů Rusů

11.04.2022 Ruské železnice bankrotují. V březnu totiž nesplatily všechny své závazky věřitelům, jak se smluvně zavázaly. Příslušná částka byla splatná ke 14. březnu. Podniku, který je stoprocentně ve vlastnictví Ruské federace, pak běžela desetidenní lhůta, kdy mohl věc napravit. Věřitelé však své peníze během této lhůty nedostali. Mezinárodní výbor pro posuzování daných záležitostí podle dnešní zprávy agentury Bloomberg na základě uvedeného vývoje vyhodnotil finanční situaci Ruských železnic jako platební neschopnost, tedy bankrot.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Míra nezaměstnanosti v USA klesla na nové dvouleté minimum 3,6 procenta

01.04.2022 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v březnu klesla na 3,6 procenta z únorových 3,8 procenta. Sestoupila tak na nové dvouleté minimum. Vyplývá to z dnešní zprávy amerického ministerstva práce. Největší ekonomika světa v březnu podle zprávy vytvořila 431.000 pracovních míst, tedy o něco méně, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že vznikne 490.000 míst.
C:\fakepath\trader-30032022-31-zm.jpg

Forex: Euro vystoupilo na měsíční maximum díky optimismu ohledně mírových jednání

30.03.2022 Euro se během dnešního obchodování vyšplhalo na měsíční maximum vůči americkému dolaru, nadále těží z optimismu ohledně mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Kolem 17:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,7 procenta na 1,1165 EUR/USD.
img

BREAKING: Americké zásoby ropy klesly více, než se očekávalo

30.03.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky nedokázala způsobit větší pohyby na trhu s ropou. Hrubé zásoby klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu neočekávaně vzrostly. K překvapení došlo také v údajích o zásobách destilátů, na rozdíl od očekávání trhu a včerejšího vydání API ukázaly velký nárůst.
img

Brusel se obává ruského jaderného úderu stále více. Vyzývá členské státy EU k zajištění dostatečných zásob jodových tablet, takže i české lékárny budou mít „žně“

20.03.2022 Evropská komise se stále více obává možného ruského jaderného úderu. Podle dnešní zprávy listu Financial Times vyzývá členské státy Evropské unie, aby zajistily dostatečné zásoby jodových tablet a dalších léků či ochranného oblečení a doplňků.
img

Náhled na lednové zasedání Fedu

26.01.2022 Dnešní den rozhodne o osudu dolarových párů přinejmenším pro střednědobý horizont. Fed ve středu ke konci americké seance oznámí výsledky svého prvního letošního zasedání. Vzhledem k dosavadní rétorice jeho představitelů a dynamice klíčových amerických makroekonomických ukazatelů nebude lednové zasedání revizní. Při pohledu do budoucna máme za to, že očekávání trhu jsou přehnaná – obchodníci čekají od členů amerického regulátora příliš mnoho. Vzhledem k bezprecedentnímu tempu inflace v USA ale nelze vyloučit žádnou variantu, dokonce ani tu nejsilněji "jestřábí".
img

Technická analýza páru BTC/USD na 31. prosince 2021

31.12.2021 MicroStrategy, společnost zabývající se ekonomickým zpravodajstvím, přidala do svých rezerv bitcoiny v hodnotě 94 mil. USD. Podle dnešní zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzu nakoupila MicroStrategy v období od 9. do 29. prosince 1 914 BTC za 94,2 mil. USD, a celkový objem jí držených bitcoinů tak stoupl na 124 391 BTC.
img

Čína povolí plné zahraniční vlastnictví výroby osobních automobilů

27.12.2021 Čínské úřady zruší omezení zahraničních investic do výroby osobních automobilů. Od 1. ledna 2022 tak bude moci být výroba osobních aut plně v zahraničním vlastnictví. Vyplývá to z dnešní zprávy čínského ministerstva obchodu a Národní rozvojové a reformní komise, uvedl dnes zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\trader-23112021-48-zm.jpeg

Forex: Euro po zprávě o podnikatelské náladě v eurozóně posiluje

23.11.2021 Evropská měna dnes po zprávě o podnikatelské náladě v eurozóně posiluje. Dolarový index mírně klesá, drží se však blízko nejvyšší hodnoty za 16 měsíců. Oznámení, že šéf centrální banky USA (Fed) Jerome Powell bude tuto funkci zastávat ještě druhé funkční období, posílila očekávání trhu, že úrokové sazby v USA stoupnou příští rok.
img

Graf dne: BITCOINCASH (16.11.2021)

16.11.2021 Kryptoměny jsou dnes pod tlakem. Některé z nich klesají i o více než 7 %. Jedním z důvodů může být přílepek k novému infrastrukturnímu zákonu v USA, který zvyšuje požadavky na reportovací povinnost držení kryptoměn pro daňové účely. Druhým důvodem mohou být dnešní zprávy z Číny. Národní a reformní komise (NDRC) oznámila, že zvažuje možnosti dalšího omezení těžby kryptoměn v zemi. Jednou z variant je uvalení vysokých cen energií na firmy i domácnosti, které se zabývají těžbou.
C:\fakepath\trader-04112021-31-zm.jpg.jpg

Forex: Libra výrazně oslabuje, britská centrální banka nezměnila hlavní úrokovou sazbu

04.11.2021 Britská libra dnes prudce klesá. Britská centrální banka navzdory očekávání trhu nechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta. Dolar výrazně posiluje. Ve středu poté, co americká centrální banka (Fed) zopakovala, že inflaci považuje za přechodnou, americká měna oslabila.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka úroky nezvýšila, libra pak výrazně oslabila

04.11.2021 Britská centrální banka dnes ponechala svou hlavní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta. Mnozí analytici přitom očekávali, že banka sazbu v reakci na silný růst inflace zvýší na 0,25 procenta. Britská libra na rozhodnutí centrální banky zareagovala výrazným poklesem.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta

04.11.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta z dříve očekávaných čtyř procent. V příštím roce ale počítá se zrychlením růstu na 4,6 procenta. To představuje zlepšení proti letní prognóze, která počítala na příští rok s růstem ekonomiky o 3,8 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy EBRD.
C:\fakepath\USA.jpg

Meziroční míra inflace v USA se vrátila na třináctileté maximum 5,4 procenta

13.10.2021 Meziměsíční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v září zrychlil na 0,4 procenta z 0,3 procenta v srpnu. Meziroční míra inflace se zvýšila rovněž o 0,1 procentního bodu. Vrátila se tak na třináctileté maximum 5,4 procenta, na kterém se nacházela také v červnu a v červenci. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva práce.
C:\fakepath\s-23092021-lv-4.jpg

Růst španělského HDP ve druhém čtvrtletí byl upraven na 1,1 z 2,8 pct.

23.09.2021 Španělská ekonomika přidala ve druhém čtvrtletí jen 1,1 místo dříve uváděných 2,8 procenta. Výrazně upravený údaj dnes ve své konečné zprávě zveřejnil španělský statistický úřad. Zotavování z pandemie covidu-19 bylo v zemi pomalejší než původní předpoklady.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU se po recesi vrátila k růstu, ten předčil původní odhady

07.09.2021 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí po dvojité recesi způsobené pandemií covidu-19 opět vzrostla. Hrubý domácí produkt (HDP) v 27 unijních zemích se proti prvním třem měsícům roku zvýšil o 2,1 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat v konečné zprávě. Růst je výraznější než 1,9 procenta, které úřad uváděl ve svém předchozím srpnovém odhadu.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu se dostaly na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země

06.09.2021 Zakázky německého průmyslu v červenci překvapivě vzrostly o 3,4 procenta oproti předchozímu měsíci. Dostaly se tak na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového statistického úřadu. Údaje signalizují dobrý vstup německé ekonomiky do druhé poloviny roku, napsala agentura Reuters.
img

Káva na burze dramaticky zdražuje, Starbucks již připouští růst cen v kavárnách. Na vině je chladné počasí v Brazílii i nedostatek personálu

28.07.2021 Milovníkům kávy nastávají těžké časy. Vyhledávaný nápoj v příštích měsících zdraží. O růstu cen hovoří největší světové kavárenské řetězce typu Starbucks. Nevyhne se tedy ani kavárnám v Česku.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika se blíží úrovni před pandemií

19.07.2021 Německá ekonomika se brzy vrátí na úroveň před pandemií covidu-19, její růst v tomto čtvrtletí zrychluje. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka. Finanční instituce v ní opomenula vliv záplav, které poničily západní části země. Nizozemská banka ING Groep v jiné zprávě ale uvedla, že záplavy se na německé ekonomice odrazí patrně jen omezeně.
img

Forex: Koruna umazala ztráty nedávné korekce

15.07.2021 Po guvernérovi amerického Fedu se na veřejnosti ukázal další člen FOMC James Bullard. Podle něj centrální banka naplnila svůj cíl cenové stability a zaměstnanosti a měla by se posunout k utahování uvolněné měnové politiky. Fed by svým chováním neměl podlomit finanční trhy, ale podle Bullarda nadešel čas ukončit nouzová opatření. Zveřejněná data z americké ekonomiky však dnes nabídla spíše smíšený obrázek. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti ukázaly oproti očekáváním vyšší nárůst a průmysl vzrostl v červnu pomalejším tempem. Na druhou stranu předstihové ukazatele z průmyslu vykázaly silný růst optimismu. Trhy však dnešní zprávy spíše ignorovaly a vyčkávají na druhé vystoupení guvernéra Fedu v kongresu.
C:\fakepath\Ropa-1.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně oslabují, Brent během seance vystoupal nejvýš od září 2019

03.06.2021 Ceny ropy po dvou seancích zisků mírně oslabují. Ropa Brent dříve během seance vystoupala nejvýše od září 2019. Americké zásoby ropy za minulý týden klesly, zatímco zásoby benzinu a destilátů stouply.
img

Rozbřesk: Kdo dosáhne na úvěr na bydlení? Názor ČNB teď bude právně závazný

27.05.2021 ČNB tento týden dostala od Poslanecké sněmovny zelenou k tomu, aby mohla nově stanovovat podmínky, ze kterých domácnosti dosáhnou na úvěry na bydlení. Do této chvíle mohla dávat bankám pouze doporučení, nově však budou jí nastavené mantinely právně závazné.
C:\fakepath\Ropa-1.jpg

Komodity: Ceny ropy výrazně klesají, vývoj pandemie v Asii vzbuzuje obavy ohledně poptávky

19.05.2021 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Vývoj pandemie covidu-19 v Asii vzbuzuje zneklidnění ohledně poptávky po ropě. Investoři se dále obávají, že nárůst inflace by mohl vést k tomu, že americká centrální banka (Fed) zvýší úrokové sazby, což by mohlo omezit ekonomický růst.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent, zatímco v lednové prognóze čekal růst o 5,5 procenta. Uvádí to výhled, který dnes fond zveřejnil před svým jarním zasedáním. Nová prognóza odráží dodatečná stimulační opatření v některých velkých ekonomikách a předpokládané zotavení hospodářské aktivity v důsledku očkování proti covidu-19. V podzimní prognóze fond počítal s růstem globální ekonomiky o 5,2 procenta.
C:\fakepath\R6.jpg

Reuters: OPEC v lednu sedmý měsíc za sebou zvýšil těžbu

29.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v lednu zvýšila těžbu o 160.000 na 25,75 milionu barelů denně. Kartel a jeho spojenci se totiž dohodli na dalším zmírnění redukce dodávek suroviny na trh. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Těžba OPEC tak vzrostla již sedmý měsíc za sebou.
img

Jack Ma se objevil po 3 měsících, akcie Alibaby vyskočily o 8 %

20.01.2021 Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) dnes vyskočily o více než 8 % poté, co se Jack Ma, miliardář a zakladatel tohoto gigantu, objevil na veřejnosti prostřednictvím video hovoru. Nahrávka konverzace byla poprvé zveřejněna Tianmu News. Jedná se o portál, který zaštiťuje vláda provincie Zhejiang. Pravost videa byla potvrzena mluvčím Alibaby. V provincii Zhejiang leží Hangzhou, kde Alibaba sídlí.
img

Reuters: Těžba OPEC v listopadu pátý měsíc za sebou vzrostla

30.11.2020 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v listopadu meziměsíčně zvýšila o 750.000 na 25,31 milionu barelů denně, zejména kvůli obnovování produkce v Libyi. Nárůst tak zaznamenala už pátý měsíc za sebou. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví.
img

Forex: Koruna umazává ztráty předchozích dní

29.10.2020 Německé spotřebitelské ceny potvrdily další pokles, když v říjnu vykázaly meziroční tempo -0,5 %. Ve spojení se slabšími daty ze Španělska se zdá, že i celkové číslo za eurozónu bude nižší, než jsme původně očekávali. ECB dnes podle očekávání ponechala nastavení měnové politiky beze změny. S dalšími kroky chce vyčkat až na prosincovou makroekonomickou prognózu. Rada guvernérů však vidí rizika dalšího vývoje jasně směrem dolů. Pro následující měsíce bude podle prezidentky Lagardové zásadní vývoj pandemie a případné vakcíny, a vývoj kurzu eura. Podle jejího vyjádření je však již dnes téměř jisté, že dojde ke změně nastavení měnové politiky na prosincovém zasedání. To je v souladu i s naší prognózou dalšího navýšení nákupů finančních aktiv. Celkové vyznění tiskové konference tak bylo silně holubičí, což se ukázalo i na následné reakci trhu. Americké HDP za třetí čtvrtletí lehce pozitivně překvapilo, když vykázalo nárůst o 33,1 % q/q anualizovaně. Hlavním tahounem podle očekávání byla spotřeba domácností. Rychlé oživení vykázaly ale i soukromé investice či stavebnictví.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se kvůli viru zhoršila

26.10.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu zhoršila. Důvodem jsou obavy firem z rostoucího počtu případů nákazy novým koronavirem, kvůli kterým jsou mnohem skeptičtější, co se dalšího výhledu týče. Vyplývá to z dnešní zprávy institutu Ifo. Jeho index důvěry klesl na 92,7 ze zářijových 93,2 bodu. Pokles přišel po pěti měsících růstu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali snížení indexu v průměru na 93 bodů.
img

Vakcína a data zařídily trhům pozitivní páteční odpoledne

16.10.2020 Závěr týdne na hlavních finančních trzích vypadá pozitivně. Akcie v Evropě už stoupají docela výrazně, když vedoucí Paříž přidává 2,4 procenta. Wall Street se také přidává do klubu při růstu S&P 500 skoro o procento. Velmi dobře se daří rizikovějším dluhopisům na periferii eurozóny a i ty v jejím jádru aspoň drží pozice. Americké dluhopisy však při větším zájmu o riziko ztrácejí. Eurodolar dál lehce vystoupal na 1,1725. Zlato je zhruba na svém.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ceny ropy se pohybovaly oběma směry

30.09.2020 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry. Dolů je tlačí obavy z nárůstu nových koronavirových onemocnění a z možných opatření proti jejich šíření, která by mohla podkopat poptávku. Pozitivně působí na cenu naopak zpráva o poklesu amerických ropných zásob.
img

Rozbřesk: Sílící euro leží ECB v žaludku…

03.09.2020 Silné euro začíná ležet řadě členů ECB v “žaludku”. Podle informací deníku Financial Times se ECB bojí, že výrazné zisky eura (na frontě s dolarem) zpomalí oživení z recese nastartované pandemií COVID 19.
img

Euro se zvedlo spolu s výnosy, pro akcie je konec týdne červený

24.07.2020 Závěr týdne je pro akcie červený. Evropské indexy ovšem své denní ztráty o něco omezily a momentálně ztrácejí asi 1,7 procenta. Wall Street navazuje na včerejšek asi půlprocentní ztrátou v případě indexu S&P 500, ovšem technologie jsou na tom hůř.
C:\fakepath\usa-16072020-lv.gif

O podporu v nezaměstnanosti v USA opět požádalo méně lidí

16.07.2020 O podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden podle sezonně přepočtených údajů požádalo 1,3 milionu lidí, což je proti předchozímu týdnu asi o 10.000 méně. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Výsledek zaostal za odhady, i tak ale pokračuje sestupný trend. Nejvíce lidí si zažádalo o podporu v březnu, kdy kvůli dopadům koronaviru začalo nejvíce firem propouštět.
img

Okénko trhu - Evropská nezaměstnanost roste jen pomalu

02.07.2020 Ceny výrobců v eurozóně v květnu meziměsíčně poklesly o 0,6 %, což odpovídá -5,0 % meziročně. Trh se zápornou cenovou dynamikou počítal, ačkoliv sázel na o něco menší propad. I nadále se jedná do značné míry o důsledek nízkých cen energií, které jsou poháněny levnou ropou. V poslední době se ovšem tento trh částečně stabilizoval a v nadcházejících měsících tak bude tento efekt podle nás slábnout.
img

Pražská burza dnes klesla, ztrácel celý finanční sektor

24.06.2020 Pražská burza dnes ztrácela, index PX klesl o 1,49 procenta na 919,31 bodu. V červeném skončil celý finanční sektor, nedařilo se zejména Erste Bank. Poklesu pražského trhu nezabránil ani jednoprocentní růst akcií elektrárenské společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Slabší ekonomika, cla a druhá vlna k tomu. Dnešní zprávy tlačí trhy dolů

24.06.2020 Na finančních trzích dnes sledujeme rychlý obrat včerejšího optimismu, který stál na nových datech a prohlášeních. Dnešní zprávy jsou naopak negativní a do hry se zapojuje i opomíjený faktor pandemie, která globálně nabírá na síle a vrací se i do USA. Aktuálně Florida opět hlásí zrychlení nákazy a skok v podílu pozitivních testů. V předchozích dnech dokázal trh takové zprávy ignorovat, dnes se mu to už nedaří.
img

Koronavirus srazil počet svateb na více než stoleté minimum. O zářijové termíny se vede tuhý boj, přeživší svatební salony letos a příští rok kvůli návalu mohou zdražit

12.06.2020 Obyvatelé Česka uzavřeli v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku 3,5 tisíce sňatků, což bylo o téměř 600 méně než o rok dříve, plyne z dnešní zprávy ČSÚ. K nižšímu počtu sňatků přispěl zejména měsíc březen, v jehož průběhu byla možnost uzavření manželství omezena epidemiologickými opatřeními.
C:\fakepath\opec-29052020-lv.gif

Reuters: Těžba ropného kartelu OPEC je nejnižší za dvě desetiletí

29.05.2020 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v květnu klesla na nejnižší úroveň za dvě desetiletí. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Kartel OPEC a jeho spojenci se v dubnu dohodli na omezení dodávek ropy na trh. Snaží se tak podpořit ceny suroviny, které se dostaly pod tlak kvůli negativnímu dopadu koronavirové krize na poptávku.
img

Rostoucí čínská rizika doléhají na páteční obchodování

22.05.2020 Odvolávání výhledů sledujeme napříč firemním sektorem a nejen to, připojila se také čínská vláda. Řadu let si vždy stanovila cíl pro růst HDP, který pak data potvrdila s obdivuhodnou přesností. A třebaže čínským statistikám nemusíme věřit a míra nejistoty je nyní opravdu vysoká, odvolání cíle pro letošek trhům radost neudělalo. Asi ještě větší problém s Čínou však je další ohnisko sporu s USA, kdy se na scénu vrátil Hongkong. Čína chce schválit novou "bezpečnostní" legislativu pro toto území a USA ústy prezidenta Trumpa už varovaly, že na takovou akci tvrdě zareagují.
img

Automobilce Renault podle ministra hrozí zánik, musí se adaptovat

22.05.2020  Francouzský výrobce automobilů Renault by mohl zaniknout, pokud v brzké době nedostane pomoc, která mu umožní čelit dopadům koronaviru. Řekl to francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle agentury Reuters také poznamenal, že automobilka se teď musí přizpůsobit novým podmínkám.
C:\fakepath\graf global.jpg

UNWTO: Mezinárodní turistika letos může klesnout až o 80 procent

07.05.2020 Mezinárodní turistika by letos v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 60 až 80 procent. Předpověděla to dnes Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO). V prvním čtvrtletí se podle ní počet příjezdů mezinárodních turistů snížil o 22 procent, zatímco v březnu se propadl o 57 procent.
C:\fakepath\R2.jpg

OPEC snížil letošní výhled poptávky po ropě o téměř sedm procent

16.04.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes výrazně snížila výhled celosvětové poptávky po ropě. Letos by podle ní měla kvůli oslabení ekonomiky vyvolaném dopady koronaviru klesnout o 6,9 procenta, tedy o 6,9 milionu barelů, na v průměru 92,8 milionu barelů denně. OPEC ve své pravidelné měsíční zprávě navíc uvedl, že nevylučuje další úpravy směrem dolů, protože ropný trh prý prochází "historickým šokem". Ještě minulý měsíc přitom organizace počítala dokonce s lehkým růstem poptávky.
img

Korekce optimismu aneb trh si všiml dnešních špatných zpráv

15.04.2020 Dnešní vývoj na finančních trzích vyvolává otázku, zda investoři přestali přehlížet zprávy svědčící o prudké recesi a jejímu dopadu na firmy. Jejich pozornost, dosud upřenou hodně dopředu na odraz ekonomik zpět nahoru, dnes strhly zpět data a firemní výsledky.
C:\\fakepath\\abortion-and-the-economy.jpg

Virus by prý v USA mohl vést k zániku 47 milionů pracovních míst

30.03.2020 Hospodářské dopady šíření koronaviru by mohly ve Spojených státech vést k zániku 47 milionů pracovních míst. Míra nezaměstnanosti by tak mohla překročit 32 procent. Vyplývá to podle dnešní zprávy serveru televize CNBC z odhadů pobočky americké centrální banky (Fed) v St. Louis.
img

Neomezené nákupy Fedu, fiskální balík v Německu, ale trhy se příliš neradují

23.03.2020 Začátek týdne nebyl příliš radostný po dalších zprávách o tom, jak šíření koronaviru tlačí vlády do stále tvrdších protiopatření. Na druhou stranu ovšem pokračuje také snaha jejich dopady maximálně zmírnit. Do této kategorie spadají i dvě dnešní zprávy.
img

Forex: Koruna umazává předchozí zisky

18.02.2020 Německý ZEW index za únor poklesl výrazně pod očekávání trhu. Hlavní složka očekávání spadla o osmnáct bodů na 8,7 b. Index tak opět umazává své zisky ze závěru minulého roku, kdy se vyřešila situace kolem brexitu a obchodních válek. Šíření koronaviru v Číně se tak výrazně negativněji promítá do očekávání finančních trhů, než se původně předpokládalo.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna k dolaru poprvé od prosince oslabila nad 23 korun

18.02.2020 Česká měna dnes k dolaru poprvé od loňského prosince oslabila nad hranici 23 korun. Pohoršila si i k euru. K 17:00 koruna oslabila vůči euru o 14 haléřů na 24,96 Kč/EUR a k dolaru o 15 haléřů na 23,07 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\opec-12022020-lv.jpg

OPEC kvůli koronaviru snížil odhad růstu světové poptávky po ropě

12.02.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli epidemii nového koronaviru snížila odhad letošního růstu globální poptávky po ropě o 230.000 barelů na 990.000 barelů denně. Vyplývá to z měsíční zprávy kartelu OPEC o situaci na trhu s ropou.
img

Okénko trhu - Lednový ZEW index přijemně překvapil

21.01.2020 Člen bankovní rady České národní banky Tomáš Holub se v dnešních Hospodářských novinách přidal mezi kolegy, kteří v poslední době vyjevili svůj názor na blízkou budoucnost české měnové politiky. Holub, který na posledních dvou měnověpolitických zasedáních hlasoval pro zvýšení základní sazby, nevylučuje, že by se ke stejnému kroku mohl odhodlat znovu. Podobně jako ostatní členové rady očekává vyrovnanou debatu mezi stabilitou a mírným zvýšením sazeb. My nadále předpokládáme, že nakonec stejně jako v minulých měsících převáží názor, že měnovou politiku aktuálně není nutné měnit.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bundesbank snížila na polovinu výhled ekonomiky pro rok 2020

13.12.2019 Německá Bundesbank na polovinu snížila výhled ekonomiky země pro rok 2020. V příštím roce by měl podle dnešní zprávy německé centrální banky hrubý domácí produkt (HDP) přidat jen 0,6 procenta. Na vině bude předpokládaný slabší růst spotřeby domácností, který nevykompenzuje ani možné oživení exportu.
img

Dnešní zprávy rozhodně nebyly skvělé, ale investorům náladu nezkazily

04.12.2019 K hlavnímu tématu - obchodní dohodě mezi USA a Čínou - jsme dnes dostali smíšené informace. Na jedné straně údajně dál probíhají jednání a dohoda se přibližuje, přičemž rozmíšky kolem Hongkongu vyjednávání nepřerušily. Americký prezident dnes řekl, že jednání probíhají velmi dobře. Na straně druhé se v Kongresu připravuje zákon, podle něhož by měl americký prezident odsoudit útlak Ujgurů, vyzvat k uzavření detenčních táborů a uvalit sankce proti vlivnému členovi čínského politbyra. Přijetí takového zákona by mohlo teoreticky napáchat ve vztazích obou zemí vážnější trhliny než Hongkong, na nějž Čína reagovala spíše jen symbolickou odvetou.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar díky vyššímu růstu americké ekonomiky zpevňuje

27.11.2019 Dolar dnes na forexových trzích zpevňuje, optimismus čerpá hlavně ze statistiky o růstu americké ekonomiky. Jeho zisky mírní přetrvávající nejistota ohledně první fáze americko-čínské obchodní dohody, vliv má ale podle analytiků patrně i fakt, že obchodování v USA je na konci týdne kvůli svátku Dne díkůvzdání zkráceno.
C:\fakepath\top-06112019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři sledovali zejména vývoj americko-čínského obchodního sporu. Podle zpráv médií se čínská strana v rámci dílčí obchodní dohody snaží přimět amerického prezidenta Donalda Trumpa ke zrušení dalších tarifů, které byly na čínský dovoz uvaleny v září.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Poradci německé vlády neočekávají žádnou hlubokou recesi

06.11.2019 Výbor ekonomických poradců německé vlády nyní navzdory přetrvávající slabosti německé ekonomiky neočekává žádnou hlubokou hospodářskou recesi. Nevidí ani potřebu žádného zvláštního programu na podporu ekonomiky. Vyplývá to podle agentury DPA z dnešní zprávy výboru.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá průmyslová výroba se v srpnu překvapivě vrátila k růstu

08.10.2019 Německá průmyslová výroba se v srpnu překvapivě vrátila k růstu, zvýšila se o 0,3 procenta proti předchozímu měsíci. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového statistického úřadu. Údaje podle agentury Reuters přinášejí naději, že předpokládaný pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí nebude příliš prudký.
img

Okénko trhu - Americký trh práce přinesl rozporuplné signály

04.10.2019 Česká národní banka dnes zveřejnila zápis z posledního jednání bankovní rady, které se konalo 25. září. Z něj vyplývá, že bankéři diskutovali možnost zvýšení základní sazby, ke kterému by vybízel mimo jiné slabší kurz české měny, než banka očekávala. Slabá koruna totiž mechanicky zdražuje dovozy a tím působí proinflačně. Proti zvýšení ovšem hovoří obecně pomalý růst cen v zahraničí a hlavně mezinárodní geopolitická rizika. Poslední hlasování tak dopadlo poměrem 5 ku 2 ve prospěch zachování stávající sazby 2,00 %. Disentní hlasy pocházely od Marka Mory a Vojtěcha Bendy, kteří shodně preferovali zvýšení o 25 bazických bodů.
img

Okénko trhu - Další data z Evropy – další zklamání

27.09.2019 Další data z Evropy – další zklamání. Osvědčeného vzorce se dnes přidržely výsledky zářijového průzkumu ekonomické důvěry z dílny Evropské komise, když souhrnný indikátor se skóre 101,7 zaostal za výsledkem ze srpna (o 1,4 bodu), očekáváními trhu i všemi hodnotami naměřenými za posledních šest let. Truchlivá nálada přetrvává hlavně mezi průmyslníky, kteří reportují zhoršení ve všech sledovaných kategoriích. Oproti tomu spotřebitelé svůj názor na ekonomickou situaci meziměsíčně nezměnili a poskytovatelé služeb vykázali dokonce mírný nárůst optimismu. Tyto výsledky tak opět zdůraznily skutečnost, že největším momentálním problémem evropské ekonomiky je písek v soukolí mezinárodního obchodu. Tím jako první trpí exportně orientovaní producenti, zatímco služby mohou nadále těžit ze silné domácí poptávky. S každým dalším tweetem Donalda Trumpa či hlasováním v britském parlamentu se tak mizérie evropských zpracovatelů prohlubuje.
C:\fakepath\http___prod-upp-image-read.ft.jpg

Šéf Deutsche Bank bude investovat 15 procent mzdy do akcií banky

02.09.2019 Šéf největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank Christian Sewing bude od září vynakládat 15 procent své měsíční čisté mzdy na nákup akcií podniku. Vyplývá to z dnešní zprávy pro regulátory, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva je oficiálním potvrzením slibu, který Sewing učinil letos v červnu při prezentaci rozsáhlé restrukturalizace banky.
C:\fakepath\akcie.jpg

Americké akcie uzavřely obchodování smíšeně

30.08.2019 Americké akcie uzavřely dnešní obchodování smíšeně kvůli nejednoznačným zprávám o ekonomice a nejistotě ohledně vývoje obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,16 procenta na 26.403,28 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil pouze o 0,06 procenta na 2926,46 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,13 procenta na 7962,88 bodu.
img

Okénko finančního trhu 13.8.2019

13.08.2019 Český běžný účet platební bilance v červnu vykázal výrazně nižší saldo, než se očekávalo. Namísto předpokládaných 16 mld. Kč činilo pouze 3,9 mld. Kč. Stále se v plné síle nedostavilo zpomalení přeshraničního obchodu, ačkoliv k poklesu již došlo – vývozy se snížily o téměř 27 mld. Kč. Celkově se bilance zboží a služeb meziměsíčně zhoršila o zhruba 7 mld. Kč. Za posledních 12 měsíců činí kumulativní přebytek běžného účtu solidních 29 mld. Kč.
img

Čína reaguje na rozhodnutí Bílého domu pozastavením dovozů zemědělských produktů z USA

05.08.2019 Nový týden na trzích začal nervózně díky zprávám z Číny, kde tamní vláda podle deníku the South China Morning Post údajně zvažuje, zda má smysl pokračovat v dalším jednání se Spojenými státy poté, co americký prezident uvalil nová cla na zboží z Číny v objemu 300 mld. USD. Deník dále uvádí, že "Čína nemá žádnou touhu stát se předmětem vnitropolitického boje v USA, ale byla do tohoto boje zatažena". To zda budou jednání mezi Čínou a USA pokračovat tak nyní záleží jenom na dalším přístupu Spojených států a na tom, zda se rozhodnou Čínu i nadále vydírat.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Britská centrální banka nechala úroky beze změny, zhoršila výhled

01.08.2019 Britská centrální banka dnes ponechala základní úroky beze změn, zhoršila ale výhled růstu ekonomiky na letošní a příští rok. Zdůvodnila to rostoucími obavami z dopadů odchodu Británie z Evropské unie bez dohody a ze zpomalení globální ekonomiky. Nenaznačila však, že by se chystala úroky snížit, jak to daly najevo některé další centrální banky.
img

Okénko finančního trhu 24.7.2019

24.07.2019 Podle konjukturálního průzkum Českého statistického úřadu zůstala důvěra v českou ekonomiku v červenci prakticky neměnná, když dosáhla 95,1 bodu, tedy jen o 0,1 bodu nižší než v předchozím měsíci. Kladně se na tomto výsledku přičinili spotřebitelé, jejichž důvěra vzrostla o 1,3 bodu na hodnotu 106,4. Oproti červnu se zlepšilo hlavně jejich hodnocení výhledu ekonomické situace pro příštích dvanáct měsíců. Naproti tomu důvěra mezi podnikateli poklesla o 0,3 bodu a dosáhla tak úrovně 92,8. Optimismus se zvýšil mezi obchodníky a naopak mírně se snížil ve stavebnictví.
C:\fakepath\TOP5-10072019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2019 1) Šéf americké centrální banky (Fed) dnes a zítra vystoupí v Kongresu se svým pravidelným půlročním projevem. Bude hovořit o americké ekonomice a měnové politice. Je pravděpodobné, že potvrdí dosavadní komunikaci Fedu ohledně poklesu úrokových sazeb. Trh si je jistý, že pokles přijde už na červencovém zasedání. Zůstává otázkou, zda poslední pozitivní report z trhu práce příliš nenarušil holubičí vyhlídky dalšího směřování měnové politiky Fedu.
C:\fakepath\419535.jpg

Zátěžové testy bank v EU byly podle auditorů příliš mírné

10.07.2019 Loňské zátěžové testy bank v Evropské unii přiměřeně neodpovídaly systémovým rizikům. Tento nedostatek mohl způsobit, že u některých bank jsou výsledky zavádějící, zvláště u těch ve slabších státech. Vyplývá to z dnešní zprávy auditorů EU.
img

Okénko finančního trhu 27.6.2019

27.06.2019 Ekonomická důvěra v eurozóně zaznamenala další pokles, když v červnu dosáhla hodnoty 103,3 bodu, tedy nejnižší od roku 2016. Hlavní měrou se na tom podíleli průmyslníci, kteří v atmosféře vyostřených mezinárodních obchodních sporů snižují svá očekávání na budoucí produkci i objednávky. Oproti tomu poskytovatelé služeb naději neztrácejí, ačkoliv i mezi nimi nadšení pod vlivem nekončících varovných zpráv poněkud ochladlo. Ani evropští spotřebitelé celkovému sentimentu nepřidali, když meziměsíčně zhoršili své hodnocení z -6,5 na -7,2 bodu. Zdá se tedy čím dál pravděpodobnější, že květnový záblesk lepší nálady nebyl předzvěstí obratu v poklesovém trendu, ale spíše malou přestávkou na cestě ke dnu. Pro ECB to může být signálem, že avizované další měnové uvolnění skutečně může být zapotřebí, jak nedávno naznačil její prezident Draghi.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Mzdové náklady v eurozóně v 1Q rostly

17.06.2019 Mzdové náklady v eurozóně se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o 2,5 procenta. Zaznamenaly tak nejprudší růst od roku 2010, kdy statistici začali příslušné údaje shromažďovat. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešní zprávy statistického úřadu Eurostat. V celé Evropské unii se mzdové náklady zvýšily o 2,7 procenta a v České republice stouply o 7,7 procenta, píše se ve zprávě.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Zpracovatelský průmysl USA zvýšil produkci

14.06.2019 Produkce zpracovatelského průmyslu ve Spojených státech se v květnu zvýšila o 0,2 procenta a v letošním roce tak vykázala první měsíční vzestup. Přispěla k tomu výroba motorových vozidel a jejich komponentů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).
img

Okénko finančního trhu 13.6.2019

13.06.2019 Dubnové saldo běžného účtu platební bilance ČR dosáhlo hodnoty 17,7 mld. Kč, což je výrazně lepší výsledek oproti předchozímu měsíci, nicméně ve srovnání se stejným obdobím minulého roku došlo k poklesu o zhruba 11 mld. Kč. Do celkového salda kladně přispěl přebytek exportu zboží a služeb nad importem, ačkoliv zde již bylo znát pokračující oslabení ekonomické výkonnosti evropských obchodních partnerů, na jejichž trhy Češi vyvezli méně než v březnu. Pokračoval i odliv příjmů z investic, kterých již tradičně míří do zahraničí výrazně více než opačným směrem.
C:\fakepath\TOP5-13062019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.06.2019 1) Britská organizace pro bezpečnost v námořní dopravě dnes vydala varování kvůli blíže neupřesněnému incidentu v Ománském zálivu. Situace podle ní vyžaduje "mimořádnou opatrnost", nic bližšího zatím neuvedla. Íránská média informovala, že v oblasti nastala exploze v důsledku útoku na dva tankery. Ceny ropy na světových trzích v reakci prudce vzrostly.
C:\fakepath\euro.jpg

ECB: Globální využití eura loni vzrostlo

13.06.2019 Použití eura jako mezinárodní měny loni po předchozím poklesu vzrostlo. Euru nahrává odklon od dolaru kvůli dopadům americké zahraniční politiky a kvůli dřívějším obavám z růstu úrokových sazeb v USA. Dolar však zůstává naprosto dominantní mezinárodní měnou v obchodě, úvěrování a pro účely tvorby devizových rezerv. Vyplývá to z dnešní zprávy Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po pondělním poklesu dnes mírně posiluje

04.06.2019 Americký dolar po pondělním poklesu dnes mírně posiluje. Růst ale brzdí prohlášení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který naznačil, že základní úroková sazba v USA by se mohla snížit. Powell to zdůvodnil současnými ekonomickými riziky, včetně globální obchodní války.
C:\fakepath\1544114726-stock-OPEC-01-adobe.jpg

Těžba OPEC je nejnižší od roku 2015

31.05.2019 Těžba ropy ve 14členné Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v květnu oproti předchozímu měsíci snížila o 60.000 barelů denně (b/d) na 30,17 milionu b/d, což je nejnižší úroveň od roku 2015. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Přestože Saúdská Arábie, která je největším světovým vývozcem ropy, její produkci zvýšila, na kompenzaci propadu íránského exportu postiženého sankcemi Spojených států to nestačilo. V samotném Íránu těžba spadla o 400.000 b/d.
C:\fakepath\TOP5-31052019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2019 1) Ceny akcií na velkých asijských burzách se během dnešního obchodování pohybovaly převážně směrem dolů, když investory reagovali na nové kolo celních tarifů na dovoz o USA z Mexika, jež ohlásil americký prezident Donald Trump.
img

Nervozitu z obchodní války udržují politici i technologie. Akcie znovu pod tlakem

22.05.2019 Dnešní zprávy týkající se obchodní války USA - Čína neznamenají zásadní posun, ale i tak spíše podporují tržní nervozitu než naopak. Čínský velvyslanec v USA sice formálně prohlásil, že je země stále připravena k jednání, ale zároveň silně naznačil, že podle Číny je vina za přerušení rozhovorů na americké straně. Tím nám jen dokazuje, že řešení sporu bude ještě náročné a zdlouhavé. Později americký ministr financí Mnuchin řekl k možnému zavedení cel na zbývajících 300 miliard čínského dovozu, že rozhodnutí nepřijde ještě 30 až 45 dní. Američané nyní zkoumají, jaký by byl dopad na spotřebitele.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ investory nepotěšil návrhem dividendy 24 CZK na akcii

14.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně oslabily o 2,4 %. Technologický Nasdaq klesl dokonce o 3,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo technologickým firmám, když jejich ztráty dosáhly výše 3,7 %. Nejziskovějším sektorem se stala síťová odvětví, jejichž hodnota akcií rostla o 1,1 %.
img

Koruna oslabuje i přes vyšší sazby, ani BoE libře zisky nepřinesla

02.05.2019 Česká národní banka dnes podle očekávání zvedla úrokové sazby. Základní sazba stoupla na 2 procenta, a to dokonce po jednomyslném hlasování. Pro korunu byly ovšem důležitější další informace, které už tak dobře nevyzněly. Především to vypadá, že dnešním krokem zvyšování sazeb na delší dobu končí. Nová prognóza ČNB implikuje zhruba stabilní sazby až do poloviny příštího roku. Inflační tlaky se postupně snižují, ale na druhou stranu koruna posiluje pomaleji. Guvernér Rusnok nevylučuje další zvýšení, ale dokáže si představit i snížení úrokových sazeb, pokud se výhled zhorší. Tím pěkně shrnuje, že pravděpodobně nastává období stability.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 2.5.2019

02.05.2019 Americké akcie své počáteční prvomájové zisky neudržely a uzavřely se ztrátou tří čtvrtin procenta. Z počátku včerejší seance index S&P 500 rostl o 0,2 %, když podporou mu byly i zveřejněné výsledky společnosti Apple. Nicméně vyjádření šéfa Fedu Jeroma Powella, že slabší inflace může být pouze přechodná, zchladilo spekulace trhu ohledně toho, že dalším krokem v měnové politice centrální banky bude snížení úrokových sazeb.
img

Dolar se odpoledne dostává pod tlak a akcie přerušují růstovou sérii

08.04.2019 Na začátku týdne hlavní finanční trhy příliš neovlivnila zmínka o dalším plánovaném snižování míry povinných minimálních rezerv v Číně, neboť nešlo o překvapení. Zásadní zprávou se nestaly ani průmyslové objednávky v USA, poté co klíčová část z nich už byla známa. Naopak lehce nepříznivý vliv mohla mít slabší data z německého zahraničního obchodu.
img

Jednání mezi USA a Čínou pomáhají zlepšit náladu na trzích

03.04.2019 Podle Financial Times je téměř 90 % všech otázek v rámci jednání mezi USA a Čínou vyřešeno. Na zbylých 10 % je stále třeba pracovat a budou potřebovat ústupky z obou stran. Tato zpráva dnes pomohla zlepšit rizikový sentiment na finančních trzích napříč většinou regionů. Nutno ale dodat, že podobné komentáře tohoto typu již přicházely dříve a jejich finální dopad nakonec nebyl nijak velký. Právě proto by dnešní zprávy měly být brány spíše s rezervou a s jen opatrným optimismem. FT dále uvedl, že chce Čína po USA kompletní zrušení všech zavedených cel, zatímco USA požadují výměnou garance mechanismu, kterým bude možno vynutit dodržování uzavřené dohody. Připomeňme, že jednání na nejvyšší úrovni začala znovu minulý týden a budou tento týden pokračovat ve Washingtonu. FT dále uvedl, že pokud se oběma zemím nepodaří najít dohodu, mohou být jednání prodloužena až do června, kdy se koná summit G20 v Japonsku.
img

BoE: Sazby beze změny, na brexit můžeme zareagovat jakýmkoli směrem

21.03.2019 Březnové zasedání britské centrální banky nepřineslo nic zásadně nového. BoE konstatuje, že se její pohled na růst ekonomiky v 1Q mírně vylepšil a čeká růst o 0,3 pct. Také zmiňuje, že stále více firem spouští své plány pro případ brexitu bez dohody.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Downgrade | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Křížový kurz | LES | LIBOR | LTRO | Long | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Oscilátor | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Time frame | Timeframe | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bezpečná investice | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Dnešní kurz | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurs rublu | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz franku | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád dolaru | Pád měny | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecké volby | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Čistá úroková marže | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | Peněžní trhy | Provozní marže | Redukce | ROCE | Tim Cook | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Instrukce | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Forex trh | Investment | Německá burza | Asijské obchodování | FX Analyst | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Charles Schwab | Phillip Futures | Jackson Hole | Scotiabank | Wells Fargo | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Generali Investments CEE | Home Credit | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | China Securities News | BMO Capital Markets | Prudential Financial | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Standard Chartered | Agentura AP | High Frequency Economics | BBC | Dai-ichi Life Research Institute | Destatis | Agentura DPA | Technické indikátory | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | The Independent | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Finanční stabilita | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Americké trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | The Global Times | Standard & Poor's | Strategy Research | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB) | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | ADCB | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Prognos | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Záchranný fond | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Theresa May | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Akciové trhy v USA | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Silný kurz dolaru | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Akcie společnosti Coca-Cola | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Evropský bankovní úřad (EBA) | Zátěžové testy bank | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Politico | IHS Markit | Akcie firem | Generali Investments | Nejvyšší výnosy | Bitstamp | Okénko trhu | Skupina PPF | Manipulace s trhem | Skotská ekonomika | Zahraniční forex | Výnosy řeckých dluhopisů | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Finanční ředitelé | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Český zlatý poklad | Londýnská mezibankovní sazba | CNBC Fed Survey | Fed Survey | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Německý přebytek běžného účtu | Nejpopulárnější kryptoměny | BTC/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Altcoin | Investice do bitcoinu | Invesco | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Výnosy u dluhopisů | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Obchodní války | Krypto | Vývoj na forexovém trhu | Bitcoiny | Německá centrální banka | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Americké dluhopisy | Forint | Domácí měna | Šéf Fedu | Cenový kanál | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Norges Bank | USMCA | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Trh s ropou | NIESR | Finanční skupina | Sílící euro | Americké volby | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Daňové úlevy | Slabá koruna | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Český miliardář | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | NDRC | Bitcoin ETF | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | PDVSA | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Globální dluh | Způsob obchodování | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Státní fond | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | CNY | Ceny obilovin | Nejznámější kryptoměny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Využití eura | Použití eura | Mezinárodní měny | Odklon od dolaru | Diverzifikace od dolaru | Globální využití eura | Investice firem | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Wealth Management | Volatilita na EURUSD | Štěpení akcií | Býčí výhled | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Pokles dolaru | Obchodní konflikt | PwC Global Top 100 | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Digitální aktiva | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Zprávy z Německa | Kvantitativní analýza | Měnové kontroly | AMZN | Akcie podniku | Růst mezd | Kótování | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Těžební zařízení | US500 | Hospodářská recese | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Výše dividendy | Zprávy z Fedu | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | Snížení daní | Tuzemské banky | CFRA Research | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Zerohedge | Hospodářské dopady | Obchodní restrikce | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Huawei | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Ceny benzínu | Lineární regrese | Německá vláda | Hongkong | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | František Táborský | Čínské podniky | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Proti tržnímu sentimentu | Obrat trendu | Achim Wambach | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | BAT | Radomír Jáč | Pfizer | IIF | Rostoucí trendová čára | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banky | Premarket | AFP | Na burze dnes | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | ABC | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Klíčová rezistence | Klíčový support | Globální vývoj | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Úroky snížit | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Penále | Výhled centrální banky | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Společnost Huawei | Tata Steel | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Nissan Motor | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Fed úroky | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | Optimismus investorů | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | Ipsos | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Zasedání měnového výboru | Cenné papíry Erste Bank | Hodnota HDP | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | US100 | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Hospodaření | Klesající trend | Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Hospodářské recese | CFRA | List Financial Times | Dobrá data | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Miliardy eur | Írán | Produkce německého průmyslu | Světová banka (SB) | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Podnik | Proinflační | Tržní sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Komunikace | Le Figaro | Údaje o HDP | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Epidemie koronaviru | Pandemie | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Spotřebitelská důvěra v Británii | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | BABA | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | PMI pro sektor | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | TNOTE | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Ichimoku Cloud | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Kukuřice | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Bentley | Rolex | Index nových objednávek | FedWatch | Akcie na evropských trzích | Index aktivity | Abu Dhabi Commercial Bank | Hospodářský růst Saúdské Arábie | Růst Saúdské Arábie | Americký Fed | Sestupný trend | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Vzestup inflace | Výkyvy | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Míra nejistoty | New York Times | Inflace v EU | ECB dnes | Nákupy vládních dluhopisů | Propad poptávky | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Výhled poptávky | Automobilka | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Nouzová opatření | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | OSVČ | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Neomezené nákupy Fedu | Nákupy Fedu | Neomezené nákupy | Fiskální balík v Německu | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | Graf dne | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Německý statistický úřad | Křetínský | Ceny elektřiny | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | VW | Slovensko | Solidní růst | Index DXY | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Aktivita ve službách | Změny sazeb | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Pavel Tykač | Prezident Vladimir Putin | Juan Pérez | Hluboké recese | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Snížení produkce | Oživení cen | Celková inflace | Hackerský útok | Výpadky | Walmart (WMT) | WMT | WisdomTree | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Experimentální přípravek | Malé podniky | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Nizozemsko | Reddit | Debata | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Lucembursko | Evropské méně | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Maloobchod | Zaměstnanci | Zisk firmy | Tweet | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Světová organizace cestovního ruchu | Bankhaus Lampe | Státní banka | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Evropský bankovní úřad | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Členské země | Výzkumné společnosti | JD.com | Royal Caribbean | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Spekulovat | Fiskální a měnové stimuly | Důvěra spotřebitelů | AMZN.US | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Renault | Umělé inteligence | Investment management | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Agentura IEA | Norilsk Nickel | Průraz | Těžba ropného kartelu | Těžba ropného kartelu OPEC | Střední Evropa | Nová prognóza | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Tempo poklesu | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Oklahoma | Novo Nordisk | Členové Fedu | Podpůrné programy | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Správce aktiv | Banka JP Morgan | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Sam Stovall | Cla na zboží | DSTI | Nové žádosti o podporu | Slabší ekonomika | Erik Nelson | Den obchodování | Evropská nezaměstnanost | Situace na trhu práce | Ant | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | Johnson & Johnson | DoorDash | Ocenění | Šance | Ceny | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Společnost Twitter | Společnost XTB | Podílníci | Životní úroveň | Nižší poptávka | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Philip Lane | PPF Petra Kellnera | Růst zaměstnanosti | NYT | Lepší výsledky | Monex | Wedbush | Pokles tržeb | Růst důvěry | Růst důvěry v německou ekonomiku | Coca-Cola | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Delta Airlines | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Korunové úrokové sazby | Chalífa Haftar | Prognóza Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Budoucí vývoj | Arabica | Americký podnik | Evropský statistický úřad | Šéf podniku | Politici | Americký trh s bydlením | The New York Times (NYT) | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | List The New York Times | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Česká republika | Šéf centrální banky | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Měnový fond | Libye | Americké měny | iPhone | Walgreens | MicroStrategy | Norský státní investiční fond | Koncern | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Veřejné finance ČR | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Nové zprávy | Hospodářský vývoj | Balík akcií | PDD | NFIB | Schválená dividenda | Online investiční konference | Proražení | AAPL.US | Siemens | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Plný úvazek | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Cenné papíry a burzy | Case-Shiller | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Pokles zásob | Počasí | Německá inflace | Počet pracovních míst | JD | Tržby z prodeje | ProSiebenSat.1 | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CARA | Měsíční data | Jack Ma | Očkování proti covidu | Norský státní fond | Skyworks Solutions | Dnešní seance | Platby v bitcoinech | Objem akcií | FTX | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Slovenská ekonomika | James Bullard | CETIN | CVS | Světový dluh | Přísná měnová politika | Air | Světová poptávka | Maďarská ekonomika | Oživování ekonomiky | Příznivé údaje | Silný růst | 21Shares | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Apple (AAPL.US) | Záchranný plán | Fidelity | Těžby kryptoměn | Míra inflace v EU | Vývoj pandemie | Přeprodané zóny | Hypoteční splátky | xStation 5 | Nejvyšší růst | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Zátěžové testy | Testy bank | Zátěžové testy bank v EU | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Ark | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Index hongkongských akcií | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Malta | Těžaři | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | MNB | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nejbohatší člověk | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Úroveň rezistence | Softwarové firmy | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Zvyšování daní | McDonald's | Nové prognózy | Americký daňový úřad | Daňový úřad | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Obchodování na trhu | Vyšší úroveň | Malajsie | Výhled na letošní rok | Cíl cenové stability | Cenové stability | Energetické akcie v Evropě | Spotové ceny | Míra inflace v USA | Odbyt Škody Auto | Odbyt Škody | Americký trh | AI | KO | Coca-Cola Company | Současný trend | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Kryptoaktiva | Divize | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Tržby ze služeb | Rekord | Příjmy z reklamy | Káva na burze | Počasí v Brazílii | Covidová situace | Reposazba | Finanční skupina PPF | Výsledek hlasování | Bilion | Růst v Číně | Provozní náklady | Chování | Chicagský index nákupních manažerů | Gary Gensler | ČNB tisková konference | Inflace ve Švýcarsku | Ceny rýže | Rekordní minimum | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Deutsche Bahn | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Ocelárny | Spotové ceny ropy | Home Depot | Home Depot (HD) | Vyšší úroky | Medián | Očekávaná inflace | Státní železnice | Jmenování Powella | Funkční období | Inflace ve Velké Británii | Nedostatek čipů | Výkon německé ekonomiky | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | EFE | Agentura EFE | Uhlí | Puma | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Konfederace | Miliardář Daniel Křetínský | Výrobní podniky | VanEck | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Regrese | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Snížení schodku | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Coca-Cola (KO.US) | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Vanguard | Meta Platforms | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Akcie britské společnosti | Podmínky na trhu | Distillate inventories | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | TIM | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Zprávy z krypto | Skutečný výsledek | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Aktuální ekonomické údaje | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | | Společnost Grayscale | Grayscale Bitcoin Trust | Míra inflace v Turecku | Akcie výrobce čipů | Primární nabídka firmy | Liz Trussová | Bidenova administrativa | Oscilátor Marlin | Marlin | Technická rezistence | Jean-Pascal Duvieusart | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Vlastnictví výroby | Výroby osobních automobilů | Miliardy USD | Zvyšování sazeb Fedu | Real Estate | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Významné úrovně | Instituce | Základní úrok | Murray | Kanadský penzijní fond | Monex USA | Futures na S&P 500 | Škoda Transportation | Kabelky | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Brian Jacobsen | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Raiffeisen | Applepay | Invaze | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Cox | NICKEL | Řetězce | Štěpení | Největší světový producent palladia | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Geopolitické události | Skupiny PPF | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek | Význam kryptoměn | MOL | Petr Fiala | Válka Ruska proti Ukrajině | Pohyby trhu | Callie Cox | Investiční analytička | GMT | Zákonodárci | Normalizace měnové politiky | Nejbohatší člověk světa | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Technický výhled trhu | Výsledky Amazonu | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Boj s inflací | Trojúhelníkové formace | Cenové prognózy | Indexy S&P | Britský průmysl | Konfederace britského průmyslu | Go-Ahead Group | Kelsian Group | Kinetic Global | Akcie britské dopravní společnosti | Britské dopravní společnosti | Zvednutí sazeb | Přijetí | Maxim Rešetnikov | Shrnutí obchodní seance | Snížení inflace | Výroba v továrnách v eurozóně | Výroba v továrnách | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Zvýšení úroků | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Prime | Akcie internetového prodejce | Snížení zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Philadelphia Semiconductor | Kryptoměnové firmy | Pohyby na trhu | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Plyn v Evropě | Premiérka Liz Trussová | Údaj NFP | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Motorová nafta | Mihály Varga | Český statistický úřad (ČSÚ) | Šuniči Suzuki | Velké pohyby na trhu | Kryptoaktivum | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Pokles inflace v USA | Nový býčí trh | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Ekosystém | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Hodnocení akcií | Vývoj světové ekonomiky | Akcie ETF | Line | Hospodářský pokles | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Dolarový index (DXY) | Nabídka firmy | Společnost BlackRock | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Guvernér Michl | Produkce ropy a plynu | Společnost Western Union | Silná koruna | Výhled trhů | Invest | Vyšší náklady | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Mezinárodní finance | Média | Akcie Baidu | Auchan | ČNB Aleš Michl | Údaje o vývoji inflace | Spojení | Vyšší ceny | Komisí pro cenné papíry a burzy | JOLTS | Krize v USA | Rozpočtová krize v USA | Rozpočtová krize | Srovnávací základna | Akcie Amazonu (AMZN.US) | Spokojenost | Partnerství | Edward Jones | INES | Pravidla regulace | Odbyt automobilky Škoda | Odbyt celé skupiny Volkswagen | Výrobní závody | Výrobní závody v České republice | Společnost Casino | Dekret | Tržby společnosti Meta | Zakladatel | Zakladatel a šéf podniku | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Nárůst long pozic | Watches of Switzerland | Kenvue | Akcie výrobce spotřebitelských produktů | Výsledky společnosti Apple | Železnice | Skyworks | Litva | Daně z nemovitosti | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | PwC Global Top 100 Companies | PwC Global Top | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Energetická agentura | Energetická agentura IEA | Milník | Všechny ETF | Zlatý poklad Česka | Zlatý poklad | Poklad Česka | Největší jednodenní zisk | Jednodenní zisk | Amazon Prime | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Kodiaq | Výkonnost společnosti | Zveřejnění výsledků hospodaření | Výkonnost společností | Annex Wealth Management | Generativní umělé inteligence | Ekonomické podmínky | Novo | Bitcoinového ETF | Ocelárny US Steel | US Steel | US Steel Košice | Energetické suroviny | Watches of Switzerland Group | Hubnutí | ETF na bitcoiny | Akcie třiceti předních amerických podniků | Bitcoinové ETF | Bitwise | Americké akcie včera | Nové údaje | Dnešní prohlášení | ProCent | Supporty | Schválení ETF | 19b-4 | S-1 | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Skupina Casino | Auchan Retail | Les Mousquetaires | Akcionáři a věřitelé | Schválení Bitcoin ETF | Schválení Bitcoin | AUM | SEC Gary Gensler | Předseda SEC | Ark 21Shares | Úřad Eurostat | Investments | D1 | Umělé inteligence (AI) | Odvětví vyspělých technologií | Zotavení | Oblasti umělé inteligence | Oblasti umělé inteligence (AI) | Přípravek na hubnutí | Akcie dánské firmy | Dánské firmy | Experimentální přípravek na hubnutí | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | 256/2004 | Reakce trhů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dnešní volatilita na Bitcoinu
Dnešní výprodej
Dnešní výprodej na burzách
Dnešní výsledek aukce
Dnešní výsledková sezóna
Dnešní výsledky
Dnešní vývoj dolaru
Dnešní zasedání ČNB
Dnešní zasedání Fedu
Dnešní zpráva

Následující klíčová slova

Dnešní zvýšení úroků
DNN.US
DNO
Dno na zemním plynu
Dno propadu ekonomiky
DNR
DNR a LNR
Dny Německa
Doba na nákup ropy
Doba návratnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít