Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Přehled 10. 3. 2023

Ve středu a ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD obchodoval mnohem klidněji. Prvotní dopad Powellova projevu rychle opadl a nyní není jisté, co bude dál. Na jedné straně pár vytvořil konsolidaci pod hranicí klouzavého průměru, což nabízí skvělé vyhlídky na další pokles. Přesto tento pár za poslední týden překonal klouzavý průměr pouze pětkrát, takže další konsolidace pod hranici klouzavého průměru nemá smysl. V tuto chvíli tedy můžeme říci pouze to, že trh může začít klesat, ale ve skutečnosti hodně záleží na amerických statistikách, které mají dnes vyjít. Více je uvedeno níže. Powellův druhý projev v Kongresu neobsahoval žádné nové informace, jak se dalo očekávat. Jsme zaskočeni tím, jak trh reagoval na úterní prohlášení předsedy Fedu, protože každý argument byl předvídatelný. Znovu a znovu jsme prohlašovali, že sazbu Fedu je třeba zvýšit alespoň na 6 % a že jakákoli diskuse o "reakci regulátora na zprávy" nebo o čemkoli podobném je špatně. Nepřekvapilo nás tedy Powellovo prohlášení o nutnosti ještě jednou zrychlit tempo zpřísňování měnové politiky. Fed dal od začátku jasně najevo, že chce zvýšit sazbu na 2 %. A ne v příštích 5–10 letech, ale co nejdříve. Téma by bylo velmi odlišné, kdyby americká ekonomika byla na pokraji recese. Přesto jsou každý měsíc zveřejňována velmi spolehlivá makroekonomická data, která umožňují Federálnímu rezervnímu systému zpřísnit měnovou politiku podle potřeby. Po Powellových poznámkách dolar podle očekávání vzrostl a my si myslíme, že tomu tak bude i v budoucnu.
Na 24hodinovém časovém rámci pár posiloval pod Ichomoku cloudem a 38,2 % Fibonacciho linií. V důsledku toho vzrostla pravděpodobnost budoucího poklesu kotací a máme další prodejní signál. Pokud budou dnešní americké zprávy úspěšné, pár by mohl klesnout o dalších 100 bodů.
Nonfarm payrolls a nezaměstnanost v USA náladu na trhu nezmění.
Myslíme si, že debata o zvýšení sazby o 0,5 % v březnu je téměř u konce. Jerome Powell zřídka dělá nepodložená tvrzení nebo tvrzení, která postrádají podstatu. Pokud by naznačil, že je šance, že tempo růstu zrychlí, regulátor by se na to připravoval. Powellův pokus "ustoupit" byl marný a nikdo mu nevěřil. Pravděpodobnost zvýšení sazby o 0,5 % je v tuto chvíli již více než 50 %. Navíc toto tržní přesvědčení nezmění ani dnešní zprávy (podle našeho názoru). Pojďme to analyzovat. Bude Fed stále pokračovat ve svém záměru zvýšit sazbu o 0,5 %, i když jsou dnešní nonfarm data slabé a nezaměstnanost roste? My věříme, že ne. Proto je důležité vzít v úvahu celou dynamiku a trend spíše než jen jednu konkrétní zprávu. Nonfarm data trvale dosahují vysoké úrovně. Na rozdíl od jiných odborníků neustále tvrdíme, že přidání 200–300 nových pracovních míst každý měsíc představuje vynikající hodnotu. I kdyby dnes byla nonfarm hodnota 150 000, celková situace se nezmění.
S nezaměstnaností je to stejné. Je již o 3,4 % nižší a stále klesá. Nyní je dokonce výhodnější, aby Federální rezervní systém poněkud ochladil ekonomiku, aby se inflace znovu nezrychlila. Otázkou tedy je, měly by být sazby zvýšeny proto, aby zpomalily ekonomiku a zvýšily nezaměstnanost, spíše než aby snížily inflaci? Při nedostatku pracovních sil začnou růst platy, což následně způsobí zrychlení inflace. Mezitím Spojené království hlásí podobný problém. Domníváme se proto, že sazba vzroste o 0,5 % při jakýchkoli nonfarm datech a nezaměstnanosti. Tento aspekt může dolaru v následujících měsících výrazně pomoci v konfliktu mezi eurem a dolarem. ECB rovněž zvýší sazbu, a nebude mnohem později než Fed a je nepravděpodobné, že by se zvýšila na 6 %, jako tomu bylo v USA. Díky tomu se pár upravil o 50 % z předchozího poklesu, ale prostě mu chybí nové růstové faktory.

K 10. březnu zaznamenal měnový pár euro/dolar 75 bodů "průměrné" volatility za předchozích pět obchodních dnů. V důsledku toho očekáváme, že s pár bude v pátek pohybovat mezi 1,0505 a 1,0655. Otočení indikátoru Heiken Ashi směrem dolů bude signalizovat potenciální pokračování pohybu směrem dolů.
Nejbližší úrovně supportu
S1 – 1,0498
S2 – 1,0376
S3 – 1,0254
Nejbližší úrovně rezistence
R1 – 1,0620
R2 – 1,0742
R3 – 1,0964
Obchodní možnosti:
Pár EUR/USD se opět zkonsolidoval pod linií klouzavého průměru. V současné době lze vzít v úvahu krátké pozice s cílovými hodnotami 1,0505 a 1,0498, pokud ukazatel Heiken Ashi obrátí směr nahoru. Poté, co je cena stanovena nad linií klouzavého průměru, mohou být zahájeny dlouhé pozice s cíli 1,0655 a 1,0742.
Vysvětlivky k ilustracím:
Kanály pro lineární regresi – umožňují nám identifikovat současný trend. Trend je nyní silný, pokud se oba pohybují stejným směrem.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazeno): Tento indikátor určuje aktuální krátkodobý trend a směr obchodování.
Úrovně Murray slouží jako výchozí bod pro korekce a pohyb.
Na základě aktuálních indikátorů volatility představují úrovně volatility (červené linie) očekávaný cenový kanál, ve kterém bude pár obchodovat následující den.
Zvrat trendu v opačném směru hrozí, když se indikátor CCI dostane do překoupené (nad + 250) nebo přeprodané (pod -250) zóny.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Recese | Americká ekonomika | Sazby | Bod | CCI | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Indikátor | Klouzavý průměr | Korekce | Měnový pár | Pozice | Rezistence | Trend | Ukazatel | EUR | USD | Obchodování | Regulátor | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Obchodovat | Cena | Dolar | Indikátor CCI | Trh | Volatility | Zprávy | Federální rezervní systém | Dlouhé pozice | Přehled | Tempo růstu | Prodejní signál | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání | Jerome Powell | Cenový kanál | Zpřísňování měnové politiky | Heiken Ashi | Co bude | Vyhlídky | Prohlášení | Měnové politiky | Pokles | Situace | Zrychlení inflace | Další pokles | Růst | Signál | Nezaměstnanost v USA | Debata | Šance | Pár EUR/USD | Současný trend | TIM | 3М | Murray |
Čtěte více
-
EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu
Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru. -
EUR/USD. Přehled týdne. Inflace, inflace a zase inflace
Pár EUR/USD minulý týden v podstatě šlapal vodu a kroužil v oblasti kolem čísla 7. Nakonec se cena vrátila na původní pozice (otevírací cena 1,0785, zavírací cena 1,0786). Apatii obchodníků vyvolalo několik fundamentálních faktorů: zástupci Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky vzhledem k poloprázdnému ekonomickému kalendáři zopakovali informace, které obchodníci už zpracovali. Prodejci i kupci páru EUR/USD si proto vzali "oddechový čas": pár vykazoval v průběhu pěti obchodních dnů pohyb do strany a odrážel tak nerozhodnost obchodníků. -
EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru
Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821. -
EUR/USD. Přehled týdne. Oči všech se upírají k inflaci v USA.
První květnové dny proběhly ve znamení nejistoty. Pár EUR/USD se nedokázal rozhodnout pro vektor svého pohybu. Býci nezvládli rozvinout rozsáhlou korekci a udržet cenu v oblasti 6. čísla, zatímco medvědi se nedokázali usadit v oblasti 4. čísla. Strany zakončily obchodování na úrovni 1,0551, tedy uprostřed podmíněného rozpětí. Boj bude probíhat zřejmě i příští týdne: buď medvědi prolomí obranu a sestoupí pod hladinu supportu 1,0450 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1), nebo se býci páru EUR/USD usadí v tomtéž časovém rámci nad linií Tenkan-sen, která odpovídá značce 1,0600. Vzhledem ke skutečnosti, že 11. května bude zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci, která bude mít na dolar silný vliv, je nepravděpodobné, že by se cena ustálila v blízkosti čísla 5. -
EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord
Pár EUR/USD klesá již druhý týden po sobě. Pokud se podíváme na graf EUR/USD, vidíme, že od 8. března se pár obchodoval kolem hladiny 1,0980, ale poté začal postupně klesat. Navzdory výrazným korekčním pullbackům a občasným flatům se pár obecně pohybuje směrem dolů. Ani holubičí výsledky březnového zasedání FOMC nezlomily dolarové býky. S nedávným propadem bychom však měli být opatrní. Tento cenový pohyb nevypadá spolehlivě: americký výrobní index PMI, který zůstal v zelených číslech a dosáhl několikaměsíčního maxima, dolar podpořil. Trh zároveň jako by zapomněl, že Federální rezervní systém ponechal svůj bodový graf, naznačující tři snížení sazeb v tomto roce, beze změny. Růst dolaru se zdá být nadměrný, ale čím jsme si jisti, je, že v tomto kole zvítězili medvědi. -
EUR/USD. Přehled týdne. V centru pozornosti je geopolitika
Pár euro-dolar se nachází na křižovatce. Na jedné straně stále platí klesající trend – v tuto chvíli neexistují žádné předpoklady pro jeho obrat. Na druhou stranu minulý týden býci na páru EUR/USD zorganizovali poměrně rozsáhlou korekci, když posílili o téměř 150 bodů. V poslední den obchodního týdne býci přesto povolili své sevření, načež se iniciativy opět chopili medvědi. Svůj úspěch se jim však nepodařilo upevnit – nevrátili pár do oblasti 9. čísla, aby jasně naznačili prioritu krátkých pozic. V důsledku toho vyvstala logická otázka: byla korekce dokončena, nebo se býci na EUR/USD ještě pokusí zaútočit? -
EUR/USD. Přehled týdne. Závěrečný červnový akord
Udrží se měnový pár EUR/USD v oblasti 1,06? To je možná ta největší zajímavost nadcházejícího týdne. Týdenní graf EUR/USD ukazuje, že cena klesá již třetí týden v řadě. Na začátku června býci testovali devítku, zatímco na konci minulého týdne medvědi testovali minimum na úrovni 1,0672. Přestože cena na konci pátku ustoupila, medvědi na EUR/USD měli stále převahu (otevírací cena týdne byla 1,0703, zavírací cena 1,0692). -
EUR/USD. Přehled vývoje a analýza. Sílu jednotné evropské měny podkopává kombinace několika faktorů
Měnový pár EUR/USD se během prvního obchodního dne tohoto týdne snažil přilákat kupující navzdory tomu, že sílu eura podkopává kombinace faktorů. -
EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls
Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému. -
EUR/USD – Přehled vývoje dne 12. června: Světlo na konci tunelu?
Pár EUR/USD se ve středu v průběhu celého dne obchodoval velmi klidně. Trh nijak nereagoval ani na zdánlivě pozitivní ... -
EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně
Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD? -
EUR/USD překonal klesající trendovou čáru
Měnový pár EUR/USD roste již sedmý den, což představuje jeho nejdelší býčí běh za poslední dobu, kdy dosáhl kritické úrovně 1,0880. Zklamáním je, že bleskové údaje o indexu PMI v podnikatelské sféře eurozóny za únor dnes nedokázaly zvednout pár nad tuto hranici, neboť výrobní sektor se nadále zmenšoval, avšak technické ukazatele se stále pohybují v býčí oblasti. -
EUR/USD: Přestávka
Minulý týden pár EUR/USD vzrostl o více než 500 bodů, z minima 1,0378 na maximum 1,0889. Kupci se však nepokusili překonat úroveň 1,09 a pár se místo toho zkonsolidoval v pásmu 1,08 a v pondělí se kvůli téměř prázdnému ekonomickému kalendáři pohyboval do strany. -
EUR/USD přešlapuje na místě
Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil obchodní týden pokusem usadit se nad hladinou střednědobé rezistence na úrovni 1,0840 (linie Tenkan-sen na denním grafu a zároveň střední linie indikátoru Bollingerova pásma na týdenním časovém rámci), a to na pozadí relativně klidného ekonomického kalendáře. -
EURUSD přidává 0,5 % 📈
EUR/USD dnes posiluje o více než 0,5 % a blíží se k lokální rezistenční zóně, podpořen oslabením amerického dolaru. Mezitím se sentiment na Wall Street zhoršil po zveřejnění dat z University of Michigan, která ukázala slabší spotřebitelskou důvěru a zároveň rostoucí inflační očekávání v americké ekonomice. -
EUR/USD: Přílišná reakce trhu na projev Lagardeové přidává býkům na jistotě
Trhy rychle zvedly euro na měsíční maximum vůči americkému dolaru poté, co se prezidentka ECB Christine Lagardeová pokusila zchladit vášně býků na EUR/USD, když mluvila o postupném zpřísňování měnové politiky. Lagardeová si nemyslí, že eurozóna je ve stavu prudkého nárůstu poptávky. Je to určitě inflace poháněná nabídkou. V tomto ohledu by ECB neměla spěchat a nemusí propadat panice. -
EURUSD přinesl snadné zisky
Včerejší jednání ECB a její doprovodný komentář, který prognózoval nižší než původně očekávaný hospodá... -
EUR/USD Příprava na medvědí průlom
EUR/USD odmítl z "order" bloku téměř 23,6 z jeho posledního výkyvu. Zóna POC 1.1605-15 vykazuje také přerušení trendové linie zpětné vazby, takže můžeme vidět pokračování směrem k 1.1542 a 1.1521, což je soutok D / W L3. V případě odskoku další zóna POC je 1,1660-90, kde je důležitý týdenní pivot H3. Pokud je cena udržována pod horním řádovým blokem 1.1724, medvědi by měli být v bezpečí. -
EURUSD – příprava na pravé rameno??
Zejména díky vývoji v posledním týdnu americký dolar pustil 50 % svých zisků, které postupně od 19. června nabíral.... -
EUR/USD: Připravte se na cenové turbulence
Ekonomický kalendář nadcházejícího týdne je nabitý důležitými událostmi a zprávami, které mohou ovlivnit pár EUR/USD. Ačkoli makroekonomické ukazatele, jako jsou indexy PMI a IFO, americký index důvěry spotřebitelů, jádrový index cen výdajů na osobní spotřebu (jádrový PCE) nebo konečný odhad růstu HDP USA, obvykle silně ovlivňují pohyb tohoto páru, tentokrát může být jejich vliv utlumený. Navíc během týdne promluví předseda Fedu Jerome Powell a několik dalších představitelů centrální banky.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu počet turistů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
Na Novém Zélandu počet turistů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2026
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 12.2.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/CHF připravil short obchod v konfluenční oblasti trendového kanálu
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 12.2.2026
Růst britské ekonomiky ve 4Q zaostal za odhady
Sněmovna reprezentantů USA schválila zrušení cel vůči Kanadě
Krypto směnárna Anycoin loni zvýšila obrat na 6,25 miliardy Kč
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2026
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 12.2.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/CHF připravil short obchod v konfluenční oblasti trendového kanálu
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 12.2.2026
Růst britské ekonomiky ve 4Q zaostal za odhady
Sněmovna reprezentantů USA schválila zrušení cel vůči Kanadě
Krypto směnárna Anycoin loni zvýšila obrat na 6,25 miliardy Kč
Blogy uživatelů
Technická analýza: Jak efektivně kreslit trendové čáry
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na EUR/USD. Jak to dopadne?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Největší chyba není ztráta. Největší chyba je malý zisk
Technická analýza: Jak efektivně kreslit trendové čáry
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na EUR/USD. Jak to dopadne?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Největší chyba není ztráta. Největší chyba je malý zisk
Forexové online zpravodajství
Tržní shrnutí: Stagnace ve Velké Británii, cla zatěžují velké společnosti a kryptoměny se stabilizují
Sója na dvouměsíčním maximu díky naději na delší příměří mezi USA a Čínou
Graf dne: DE40 překonává evropské indexy 🇩🇪 📈 Silné tržby velkých společností podporují výrazné zisky 🚀
Hermès dál roste: Silná Amerika a Japonsko vyhnaly tržby nad očekávání
Česká národní banka zvažuje snížení sazeb, rozhodne jádrová inflace
Proč letos vyjde Valentýn draho? Může za to závislost na dovozu z Nizozemska i vysoká DPH na květiny, která je v ČR poměrně vysoká „jak v čase, tak v prostoru“
Ekonomický kalendář: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a projevy ECB mohou trhům nabídnout prostor k nadechnutí (12.02.2026)
Reuters: Rusko se pokusilo úplně zablokovat WhatsApp, tvrdí mluvčí společnosti
BRM Aero dodá přes 20 letadel pro armádní piloty v Jižní Koreji
Automobilka BMW svolává statisíce vozů kvůli riziku požáru
Tržní shrnutí: Stagnace ve Velké Británii, cla zatěžují velké společnosti a kryptoměny se stabilizují
Sója na dvouměsíčním maximu díky naději na delší příměří mezi USA a Čínou
Graf dne: DE40 překonává evropské indexy 🇩🇪 📈 Silné tržby velkých společností podporují výrazné zisky 🚀
Hermès dál roste: Silná Amerika a Japonsko vyhnaly tržby nad očekávání
Česká národní banka zvažuje snížení sazeb, rozhodne jádrová inflace
Proč letos vyjde Valentýn draho? Může za to závislost na dovozu z Nizozemska i vysoká DPH na květiny, která je v ČR poměrně vysoká „jak v čase, tak v prostoru“
Ekonomický kalendář: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a projevy ECB mohou trhům nabídnout prostor k nadechnutí (12.02.2026)
Reuters: Rusko se pokusilo úplně zablokovat WhatsApp, tvrdí mluvčí společnosti
BRM Aero dodá přes 20 letadel pro armádní piloty v Jižní Koreji
Automobilka BMW svolává statisíce vozů kvůli riziku požáru
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Maloobchodní prodej Británie v říjnu zrychlil o 0,5pct
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva ropy, středa 5. června 2024
Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 10. března
Makro: Míra nezaměstnanosti Švýcarska v červenci stagnovala
PMI průzkum, eurozóna, červen 2023 – předběžný výsledek
EURUSD - Intradenní aktualizace: Euro sice koriguje ranní pokles, sentiment i nadále negativní
Pražská burza klesla nejvýrazněji za více než půl roku
Pražská burza odpoledne zrychlila propad na téměř čtyři procenta
Propad akcií CarMax přinesl shortařům 171 milionů dolarů za jediný den
Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, měsíční údaje o HDP z Kanady
Makro: Maloobchodní prodej Británie v říjnu zrychlil o 0,5pct
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva ropy, středa 5. června 2024
Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 10. března
Makro: Míra nezaměstnanosti Švýcarska v červenci stagnovala
PMI průzkum, eurozóna, červen 2023 – předběžný výsledek
EURUSD - Intradenní aktualizace: Euro sice koriguje ranní pokles, sentiment i nadále negativní
Pražská burza klesla nejvýrazněji za více než půl roku
Pražská burza odpoledne zrychlila propad na téměř čtyři procenta
Propad akcií CarMax přinesl shortařům 171 milionů dolarů za jediný den
Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, měsíční údaje o HDP z Kanady
Blogy uživatelů
EUR/CAD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Sázky na pokles sazeb i dolaru rostou
Santa zatím na akcie kašle, investoři počítají největší ztráty od letní korekce. Fed může investorům vrátit klid
Euro padá, obavy z krize se stupňují
Špatné zprávy spouští Nasdaq rally
Mapa 49/11
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry AUD/USD a EUR/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Září je noční můrou investorů. Zelené grafy může pokácet další kalamita
Americký dolar v pasti inflace
Keď rozhodovanie nie je racionálne | Marek Horňanský
EUR/CAD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Sázky na pokles sazeb i dolaru rostou
Santa zatím na akcie kašle, investoři počítají největší ztráty od letní korekce. Fed může investorům vrátit klid
Euro padá, obavy z krize se stupňují
Špatné zprávy spouští Nasdaq rally
Mapa 49/11
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry AUD/USD a EUR/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Září je noční můrou investorů. Zelené grafy může pokácet další kalamita
Americký dolar v pasti inflace
Keď rozhodovanie nie je racionálne | Marek Horňanský
Vzdělávací články
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Jste připraveni na full-time trading?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
Forex: Výhled na rok 2020
Možnosti práce se Stop-Lossem
Psychologický deník tradera aneb jak odstranit negativní vzorce chování
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Jste připraveni na full-time trading?
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
Forex: Výhled na rok 2020
Možnosti práce se Stop-Lossem
Psychologický deník tradera aneb jak odstranit negativní vzorce chování
Tradingové analýzy a zprávy
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Makro shrnutí a dnešní důležité zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 2.4.2020
NZD/USD - Intradenní výhled 21.3.2019
EUR/USD - Intradenní výhled 26.10.2016
EUR/USD - Intradenní výhled 21.6.2016
Ekonomika eurozóny ve 3Q klesla mírněji
Kypr usiluje, aby se na jeho záchraně podílelo Rusko
VIDEO: Obchodování na forexu - týdenní analýza FXstreet.cz (12.12.2016)
Kryptoměnová burza Binance přechodně zastavila výběry stablecoinu USDC
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Makro shrnutí a dnešní důležité zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 2.4.2020
NZD/USD - Intradenní výhled 21.3.2019
EUR/USD - Intradenní výhled 26.10.2016
EUR/USD - Intradenní výhled 21.6.2016
Ekonomika eurozóny ve 3Q klesla mírněji
Kypr usiluje, aby se na jeho záchraně podílelo Rusko
VIDEO: Obchodování na forexu - týdenní analýza FXstreet.cz (12.12.2016)
Kryptoměnová burza Binance přechodně zastavila výběry stablecoinu USDC
Témata v diskusním fóru
Funkční obchodní signály pro začátečníky
Kde hledat ten správný fundament?
PIN BARS
Čtyři věci, nad kterými se musíte zamyslet, když se nedaří
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.7.2012
Největší investiční trendy roku 2024: Co odhalí Online investiční konference?
VÝZVA: XTB - download obchodních dat!
Bitcoin
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
AOS - automatické obchodní systémy
Funkční obchodní signály pro začátečníky
Kde hledat ten správný fundament?
PIN BARS
Čtyři věci, nad kterými se musíte zamyslet, když se nedaří
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.7.2012
Největší investiční trendy roku 2024: Co odhalí Online investiční konference?
VÝZVA: XTB - download obchodních dat!
Bitcoin
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
AOS - automatické obchodní systémy




