Pondělí 06. květen 2024 16:13
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Růst české ekonomiky

img

Ekonomika roste, inflace zůstává výš a ČNB zvyšuje sazby

04.08.2021 Maloobchodní tržby: Poté, co maloobchodní tržby v květnu přebily odhady trhu, očekáváme i pro červen růst, i když pozvolnějším tempem. Maloobchodu svědčí efekt rozvolnění protipandemických opatření spojený s růstem důvěry spotřebitelů. Proti rychlejšímu růstu naopak působí samotný fakt, že úroveň tržeb se již zvedla na předkrizové úrovně a také skutečnost, že v reálném vyjádření z růstu ukrajuje vyšší inflace. Pomalejší expanzi rovněž indikuje míra nárůstu karetních transakcí. Za červen čekáme zvýšení tržeb maloobchodu bez zahrnutí prodeje a oprav aut o silných 0,8 % meziměsíčně (SWDA). To by s ohledem na rostoucí srovnávací základnu z minulého roku znamenalo zpomalení na meziroční tempo 5,4 % z předchozích 8,1 %. V případě prodejů aut tentokrát očekáváme s ohledem na vývoj registrací v květnu a červnu spíše kompenzaci květnového poklesu a tedy meziměsíční růst o 1,7 % (SWDA), což by znamenalo zpomalení meziročního tempa na stále vysokých 21,3 %. V souhrnu by to pro celý maloobchod včetně motoristického segmentu znamenalo růst o 10,6 %. V dalších měsících čekáme s ohledem na dosažení předpandemické úrovně tržeb zpomalující, ale stále vzestupný trend vývoje tržeb. S ohledem na existující nejistoty ale můžeme i zde zatím stále očekávat nadprůměrnou proměnlivost údajů. Ačkoliv ekonomika rychle roste a nezaměstnanost se mírně snižuje, v posledním konjukturálním průzkumu například více respondentů vyslovilo zvýšené obavy ze ztráty zaměstnání. Naše prognóza pro letošek počítá s růstem maloobchodu bez zahrnutí prodeje aut poblíž 3 %.
img

Češi jsou teď, v době historicky nejzávažnější ekonomické krize, historicky nejspokojenější se svojí ekonomickou situací. Dluh dělá divy

04.08.2021 K nevíře. Domácnosti v ČR jsou historicky nejspokojenější s vlastní finanční situací zrovna teď, v době, kdy česká ekonomika prochází či se čerstvě zotavuje ze svého historicky nejhoršího propadu. Vládní záchrana ekonomiky se povedla nad očekávání. Ovšem nebyla zadarmo, účet za ni teprve přijde.
img

HDP Česká republika, 2Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Česká ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP a k rekordnímu růstu v meziročním vyjádření, výsledek nicméně zaostal za očekáváním trhu.
img

Česká ekonomika roste historicky rekordně, i když se čekalo více. Lepší výkon zhatila mezinárodní přepravní krize, výpadky průmyslové výroby a růst cen materiálů

30.07.2021 Česká ekonomika má dnes velký den. Statistický úřad totiž zveřejnil její meziroční míru růstu v letošním druhém čtvrtletí, který je historicky rekordní – 7,8 procenta. Čekalo se ovšem o něco více. Neoptimističtější prognózy počítaly až takřka s desetiprocentním růstem. Například největší americká banka, JP Morgan, prognózovala růst 9,6 procenta. Prakticky všechny prognózující instituce – zpravidla domácí či zahraniční banky – předpokládaly růst převyšující úroveň osmi procent. V historii ČR dosud ekonomika rostla nejvýrazněji o 7,5 procenta, a to ve druhém čtvrtletí roku 2006.
img

Českou ekonomiku čeká zítra velký den: vykáže historicky rekordní růst. Půjde o statistický klam, nicméně domácnosti jsou i tak s vlastní ekonomickou situací navzdory pandemii nejspokojenější v historii

29.07.2021 Českou ekonomiku čeká zítra velký den. Statistický úřad totiž zveřejní její meziroční míru růstu v letošním druhém čtvrtletí, která bude velmi pravděpodobně historicky suverénně rekordní. Nelze vyloučit růst atakující hranici 10 procent. Například největší americká banka, JP Morgan, prognózuje růst 9,6 procenta. Prakticky všechny prognózující instituce – zpravidla domácí či zahraniční banky – předpokládají růst převyšující úroveň osmi procent. V historii ČR dosud ekonomika rostla nejvýrazněji o 7,5 procenta, a to ve druhém čtvrtletí roku 2006.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika poroste letos rychleji, EK odhaduje růst na 3,9 procenta

07.07.2021 Růst české ekonomiky se v letošním roce po loňském rekordním propadu přiblíží čtyřem procentům. Podle dnešní předpovědi Evropské komise (EK) vzroste hrubý domácí produkt (HDP) České republiky i přes tvrdé dopady jarních omezení o 3,9 procenta, v příštím pak o 4,5 procenta. Předchozí květnová prognóza počítala s růstem o 3,4 na letošek a o 4,4 procenta na příští rok. České ministerstvo financí odhaduje letošní růst ekonomiky na tři procenta, Česká národní banka (ČNB) na 1,2 procenta.
img

HDP Česká republika, 1Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.06.2021 Detailní údaje o výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí potvrzují, že HDP klesl o 0,3 % v mezičtvrtletním a o 2,1 % v meziročním vyjádření. Meziroční pokles HDP o 2,1 % znamená lepší výsledek, než čekala ČNB, neboť prognóza centrální banky pro letošní první čtvrtletí počítala s poklesem HDP o 3,5 %. Lze předpokládat, že ČNB zvýší výhled pro růst HDP v letošním roce, což zároveň bude znamenat posílení argumentů pro zvyšování úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Ceny ve výrobě v USA dokreslí pohled na inflační tlaky

13.05.2021 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB a ceny průmyslových výrobců v USA, které doplní včera zveřejněnou statistiku cen spotřebitelských. Očekávané vzedmutí inflace dorazilo v plné síle a nárůstem o 0,8 % m/m překonalo tržní odhad (0,2 % m/m). Akciové trhy reagovaly korekcí dolů, výnosy amerických dluhopisů vzrostly a dolar posílil vůči euru i koruně. Průmyslová výroba v eurozóně zaostala za očekáváními.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK: Letošní růst české ekonomiky bude vyšší, příští rok ale zaostane za odhady

12.05.2021 Růst české ekonomiky bude po loňském rekordním propadu v letošním roce mírně lepší, než se dosud očekávalo. Počítá s tím dnešní prognóza Evropské komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) vykáže růst o 3,4 procenta, zatímco předpověď z února uváděla vzestup o 3,2 procenta. Naopak výrazně pomalejší růst očekává komise v Česku v příštím roce, kdy původně předpovídala pět procent. V nové prognóze už počítá s růstem o 4,4 procenta.
img

Evropská komise, ekonomická prognóza - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.05.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza je reflexí optimismu založeného na pokroku ve vakcinaci a v krocení pandemie: Evropská komise zvýšila odhad letošního růstu HDP Evropské unie jako celku na 4,2 %, když předchozí prognóza zveřejněná v únoru počítala s růstem 3,7 %. Navýšena byla také prognóza růstu HDP eurozóny: ten by měl letos činit 4,3 %, zatímco zimní prognóza odhadovala letošní hospodářský růst eurozóny na úrovni 3,8 %.
C:\fakepath\cnb-06052021-lv.gif

ČNB nechala sazby beze změny a zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky

06.05.2021 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala jednomyslně úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Guvernér ČNB Jiří Rusnok dnes zároveň uvedl, že je přesvědčen, že rada přistoupí ještě letos ke zvýšení úrokových sazeb. Nevyloučil přitom, že by sazby mohli členové bankovní rady zvýšit již po červnovém zasedání rady. Ekonomové nicméně počítají se zahájením zvyšování sazeb až po srpnovém zasedání rady.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

ČNB pro letošní rok odhad růstu ekonomiky zhoršila, pro příští rok jej zlepšila

06.05.2021 Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zlepšila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 1,2 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí únorové prognóze ČNB počítala letos s růstem o 2,2 procenta a v roce 2022 počítala s růstem o 3,8 procenta.
img

Analýza makroindikátorů: Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 %

30.04.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ klesla v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 % po předchozím růstu o 0,6 %. To byl mírně lepší výsledek, než s jakým počítala naše prognóza, která očekávala snížení HDP o 0,8 % a stejný byl i konsensus finančního trhu. V meziročním srovnání se pokles ekonomiky zmírnil z -4,8 % na -2,1 %, především však vlivem nižší srovnávací základy loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií.
img

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 %

30.04.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ klesla v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 %, po předchozím růstu o 0,6 %. To byl mírně lepší výsledek, než s jakým počítala naše prognóza, která očekávala snížení HDP o 0,8 % a stejný byl i konsensus finančního trhu. V meziročním srovnání se pokles ekonomiky zmírnil z -4,8 % na -2,1 %, především však vlivem nižší srovnávací základy loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií. Ta významně ovlivnila také hospodářský vývoj v prvních měsících letošního roku, kdy počet nových případů nákazy a počet pacientů v nemocnicích dosahoval rekordních hodnot. Úroveň protiepidemických opatření tak byla nejvyšší v dosavadním průběhu pandemie. Mezičtvrtletní pokles ekonomické aktivity umocňuje také skutečnost, že ve čtvrtém čtvrtletí, konkrétně před Vánoci, došlo na zhruba tři týdny k významnému rozvolnění restrikcí, když při splnění hygienických podmínek mohly otevřít všechny obchody a také služby. Přes všechny problémy, kterým ekonomika v prvním čtvrtletí čelila lze však říci, že nakonec vykázala relativně dobrý výsledek a nadále tak prokazovala vyšší odolnost, které jsme byli svědky také v průběhu podzimní vlny koronaviru.
img

Ministerstvo financí ve své nové prognóze přiznává, že zrušení superhrubé mzdy se letos moc neprojeví

14.04.2021 Ministerstvo financí zlepšilo výhled vývoje tuzemské ekonomiky v letošním a příštím roce. Letos české hospodářství vzroste podle nové, dnes zveřejněné prognózy o 3,1 procenta, stejně jako podle prognózy lednové. Ovšem v roce příštím by si mělo polepšit o 3,7 procenta, zatímco podle lednové prognózy to mělo být jen o 3,4 procenta.
img

Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
img

Forex: Tuzemská inflace na začátku roku zřejmě zpomalila pod 2 %

12.02.2021 Dnešní makroekonomickou událostí číslo jedna je v ČR zveřejnění lednové inflace. Ta podle nás dále zpomalila z prosincových 2,3 % na 1,7 %. Odhad finančního trhu a centrální banky je totožný. V důsledku současné pandemické situace je však výhled vývoje spotřebitelských cen značně nejistý a lednová inflace tak může nakonec překvapit v obou směrech. Zveřejněn dnes bude také zápis z posledního jednání bankovní rady ČNB, který nabídne pohledy jednotlivých centrálních bankéřů na budoucí vývoj měnové politiky. Celkově tak může být dnešní dění na korunovém trhu spojeno s vyšší mírou aktivity a zároveň i volatility.
img

Forex: Evropská komise čeká růst české ekonomiky o 3,2 %

11.02.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou aktualizovanou prognózu, podle které česká ekonomika v letošním roce vzroste o 3,2 %. V prvním letošním čtvrtletí by tuzemské hospodářství mělo podle Evropské komise zaznamenat mezičtvrtletní pokles v důsledku přetrvávajících protiepidemických omezení, od druhého kvartálu by však podle jejího názoru mělo docházet k postupnému oživení. Jeho hlavním zdrojem bude spotřeba domácností podpořená nadále příznivou situací na českém trhu práce, nižším zdaněním příjmů fyzických osob i odloženou poptávkou z předchozích čtvrtletí. Pomoci by měly tuzemské ekonomice také prostředky z evropského fondu obnovy, jejichž dopad Evropská komise vyčíslila na 0,2 % letošního HDP. Zvyšování investiční aktivity bude podle Evropské komise naopak pomalé. Vyšší růst české ekonomiky tak čeká až v roce 2022, a to ve výši 5 %. V případě harmonizované inflace Evropská komise očekává její zpomalení v letošním roce na 2,5 %, v roce příštím pak na 2,2 %. Působit bude především nižší jádrová inflace, ale i pomalejší růst cen potravin a regulovaných cen. Ekonomika celé Evropské unie vzroste podle prognózy Evropské komise v roce 2021 o 3,7 % a v roce 2022 o 3,9 %, v případě eurozóny pak o 3,8 % v obou zmíněných letech. Při srovnání s minulou prognózou tak evropské hospodářství poroste podle Evropské komise letos pomaleji a v příštím roce naopak o něco rychleji. Své předkrizové úrovně však do konce roku 2022 nedosáhne.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonomika letos podle bankovní asociace stoupne o 2,6 pct.

11.02.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 2,6 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,6 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V říjnové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos poroste o dvě procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace dnes zveřejní nové odhady vývoje ekonomiky

11.02.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) dnes zveřejní aktualizované odhady vývoje české ekonomiky. V říjnové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos poroste o dvě procenta a že ekonomika za loňský rok klesne o osm procent. Asociace zároveň tehdy konstatovala, že na úroveň výkonu před krizí se česká ekonomika dostane pravděpodobně až v roce 2023.
img

Rozbřesk: ČNB dál počítá s rychlým zvyšováním úrokových sazeb

05.02.2021 Podle očekávání bankovní rada na svém letošním prvním zasedání jednohlasně ponechala úrokové sazby beze změny a současně představila svoji novou prognózu. I s ní „je konzistentní nejprve stabilita tržních úrokových sazeb následovaná jejich postupným nárůstem zhruba od poloviny letošního roku“. Oproti listopadové prognóze se tedy v tomto směru příliš nezměnilo, a tak už by v posledním čtvrtletí měl průměrný tříměsíční PRIBOR dosáhnout 1,16 %. Nicméně už v příštím roce by růst sazeb měl být svižnější, než doposud centrální banka předpokládala, a už ve třetím kvartále by se měl PRIBOR vyšplhat na téměř 1,6 %.
img

MF ČR - prognóza vývoje české ekonomiky - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.01.2021 Ministerstvo financí ve své čerstvé prognóze vývoje české ekonomiky zlepšilo odhad výkonu HDP za rok 2020, zároveň snížilo výhled růstu pro letošní rok. Ministerstvo nyní za celý rok 2020 očekává celoroční pokles české ekonomiky o 6,1 %, když předchozí prognóza z loňského září pracovala s poklesem o 6,6 %. Prognóza z dílny ministerstva předpokládá, že v závěrečném čtvrtletí vykázal HDP poměrně mírný mezičtvrtletní pokles s tím, jak se omezení a uzavírky spojené s druhou vlnou pandemie vyhnuly průmyslu a zahraničnímu obchodu. Letos by se česká ekonomika měla vrátit k celoročnímu růstu, jenž by měl činit 3,1 %, zatímco zářijová prognóza počítala s růstem HDP o 3,9 %.
img

Nasazují si na „financích“ až příliš růžové brýle? Ministerstvo financí vidí loňský výkon ekonomiky optimističtěji než jiné instituce, zlepšilo hlavně odhad výkonu zahraničního obchodu

20.01.2021 Nová, lednová makroekonomická prognóza ministerstva financí je poměrně optimistická ohledně loňska, ohledně letoška již tolik ne. A je také ovšem optimističtější než poslední, zářijová prognóza téhož úřadu. A to zejména díky lepšímu než ještě v září předpokládanému výkonu tuzemského zahraničního obchodu, který ve druhé polovině loňského roku zaznamenal nečekaně silný „finiš“.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Michl ve 2. čtvrtletí čeká nejrychlejší růst ekonomiky v historii

06.01.2021 Ve druhém čtvrtletí roku 2021 přijde zřejmě nejrychlejší meziroční růst české ekonomiky v historii. Na dnešní on-line konferenci na téma "Kam úspěšně investovat v roce 2021" to řekl člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl. Pak očekává zmírnění růstu.
img

OECD vyhlíží mnohem slabší růst české ekonomiky v roce 2021 než česká vláda, ta by měla tedy přepracovat rozpočet. Nezaměstnanost v ČR v listopadu nepatrně stoupla, příští rok bude hůř

04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předpokládá, že česká ekonomika v příštím roce poroste pouze o 1,5 procenta. Jedná se o poměrně pesimistický odhad, neboť například Česká národní banka počítá ve své nejnovější prognóze s růstem 1,7 procenta. Obě instituce jsou však velkými pesimisty v porovnání s ministerstvem financí. To podle nejnovější, zářijové prognózy počítá s růstem ekonomiky hned o 3,9 procenta.
img

Hluboký nádech před dalším ponorem

01.12.2020 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za třetí kvartál přinesl výraznější revizi směrem nahoru. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl tak zvýšen z 6,2 % na 6,9 %. V meziročním srovnání činí pokles HDP dle zpřesněných údajů -5,0 % namísto -5,8 %, které statistický úřad původně odhadoval. Oproti druhému kvartálu se tak meziroční pokles ekonomiky zmírnil z -10,9 % na -5,0 %.
img

Ranní okénko - Průmysl a zahraniční obchod uzavřou data za třetí kvartál

06.11.2020 Český statistický úřad dnes zveřejnění podrobné údaje o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu za září a doplní tak poslední chybějící data za třetí kvartál. Český průmysl v letních měsících zvolnil tempo, když v srpnu navýšil meziroční pokles na -8,0 % z červencových -5,0 %. Tento vývoj lze částečně přičíst čerpání celozávodních dovolených. V září již podle nás mělo dojít ke snížení meziročních ztrát. Tomu nasvědčují poslední předstihové indikátory. Například šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském průmyslu poukázalo na rostoucí tempo nových zakázek z tuzemska i zahraničí. Příznivý vývoj v zahraniční poptávce, zejména pak v sousedním Německu, v září svědčil také českému exportu, jemuž dále napomohl i slabší kurz koruny. Pro září tak počítáme s nárůstem bilance zahraničního obchodu na zhruba 18,5 miliard korun. Dnes zveřejněná data o německé průmyslové výrobě sice skončila mírně pod mediánem tržního odhadu (-6,5 %), i přesto ale dál umazala část svých meziročních ztrát, když září zakončila o 7,3 % pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Výsledek za srpen byl revidován směrem nahoru na -8,7 % z -9,6 %.
img

Nová prognóza ČNB

05.11.2020 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky šok nepřineslo, když rada rozhodla o zachování všech tří úrokových sazeb na stávající úrovni. Repo sazba tak zůstává na hodnotě 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 a lombardní sazba na 1 %.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Data v Německu a USA poodhalí negativní důsledky koronaviru

31.03.2020 Dnešní kalendář ekonomických informací je poměrně bohatý. V České republice budou zveřejněna finální data o vývoji HDP v posledním čtvrtletí loňského roku, která pravděpodobně potvrdí mezičtvrtletní růst o 0,3 %. Dozvíme se také první odhad inflace v eurozóně za březen, kde růst spotřebitelských cen nejspíše zrychlí. USA zveřejní hodnotu březnové spotřebitelské důvěry, v které se již zřejmě projeví vliv koronavirové pandemie. Ten je očekáván také v případě vyššího březnového počtu nezaměstnaných v Německu.
img

Tematické analýzy: Centrální banka snížila úrokové sazby o dalších 75bb

27.03.2020 Česká národní banka na včerejším měnově politickém zasedání snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75bb. To bylo v souladu s tržními očekáváními, avšak pod odhadem analytiků, kteří v průměru čekali snížení pouze o 50bb. Hlavním důvodem pro další uvolnění měnové politiky byl i nadále se zhoršující výhled české ekonomiky v důsledku koronavirové nákazy. S cílem podpořit stabilitu finančního sektoru, centrální banka snížila požadavek proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, s účinností od 1. dubna. Uvedla také, že je připravena přistoupit ve větším rozsahu k nákupu státních dluhopisů. ČNB zopakovala svou připravenost zasáhnout proti silně oslabující koruně pomocí intervencí na devizovém trhu. Podle guvernéra J. Rusnoka si banka již stanovila hladinu kurzu, při které by na devizový trh vstoupila, ta však zveřejněna nebyla. My očekáváme další pokles základní úrokové sazby o 50bb v případě, že dojde k dalšímu zhoršení výhledu české ekonomiky.
img

Březen ve znamení výrazného snižování úrokových sazeb

23.03.2020 Česká národní banka na svém čtvrtečním měnově politickém zasedání pravděpodobně sníží základní úrokovou sazbu o dalších 50bb. Učiní tak především z důvodu nadále se zhoršujícího výhledu pro růst české ekonomiky vlivem šířící se koronavirové infekce. Kurz koruny tak může dále oslabit, což by pravděpodobně vyvolalo reakci ze strany centrální banky. Zavedení kvantitativního uvolňování neočekáváme.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Ekonomika podle Raiffeisenbank kvůli koronaviru stoupne méně

10.03.2020 Česká ekonomika letos kvůli dopadům šíření koronaviru stoupne pouze o jedno až 1,5 procenta. Vyplývá to z rizikového scénáře vývoje ekonomiky, který vypracovali analytici Raiffeisenbank. Rizikový scénář se přitom podle nich již naplnil. Počítá mimo jiné s šířením infekce tři až čtyři měsíce, poklesem ekonomiky i ve druhém čtvrtletí a oživením jejich růstu až ve třetím čtvrtletí. ČTK o tom dnes informovala hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. Původní odhady ekonomů před šířením koronaviru letos počítaly s růstem ekonomiky kolem dvou procent.
img

Inflace dál zrychluje svůj růst

10.03.2020 „Česká národní banka se dostává do složité situace. Kvůli narůstající inflaci, která se pohybuje mimo své toleranční pásmo, by měla uvažovat o dalším růstu úrokových sazeb. To by však vzhledem k zahraničním rizikům spojených se šířením koronaviru mohlo zadusit růst české ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes zpevnila vůči euru i dolaru

03.03.2020 Česká měna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru koruna posílila o 22 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 25,34 Kč/EUR, k dolaru si polepšila o 31 haléřů na 22,66 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Česká ekonomika je dle analýzy Bloombergu nejvíce v Evropě ohrožena výpadky čínské výroby způsobené koronavirem. I proto letos ČR poroste nejpomaleji ze zemí Visegrádu

03.03.2020 Česká ekonomika loni rostla druhým nejpomalejším tempem ze zemí Visegrádské skupiny. Přidala 2,4 procenta, jak plyne z dnes zpřesněných údajů ČSÚ. Slovensko rostlo tempem 2,3 procenta, Polsko ale zato přidalo 4,1 procenta, a Maďarsko dokonce 4,9 procenta. Letos poroste velmi prevděpodobně dokonce nejpomaleji ze zemé Visegrádu, právě i kvůli koronaviru, který celkovou relativní ekonomickou pozici Česka v rámci dané skupiny zemí ještě dále zhoršuje.
img

Česká ekonomika loni zklamala, letos její růst může být kvůli koronaviru i výrazně nižší než dvouprocentní

03.03.2020 Česká ekonomika svým výkonem za celý rok 2019 zklamala. Vyplývá to z dnes zpřesněného odhadu ČSÚ, který se však může stále ještě změnit. V posledních třech měsících roku 2019 přidala podle dnešních údajů 1,8 procenta, což je desetinu procentního bodu příznivější výsledek, než jaký jí přisuzoval předběžný odhad z poloviny února. Je to také příznivější výsledek, než jaký ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali analytici oslovení v minulých dnech – tedy už po zveřejnění předběžného dohadu – agenturou Bloomberg.
img

Čínská ekonomika kvůli koronaviru totálně „klekla“. Nejvýraznější propad tamní ekonomické aktivity v historii měření může citelně navýšit schodek českého rozpočtu

01.03.2020 Celková ekonomická aktivita v Číně se v únoru propadla nevíce v historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Rozbřesk: Automobilový trh EU na začátku roku propadl

18.02.2020 Letošní první čísla o registracích osobních automobilů v EU nedopadla rozhodně dobře. Úspěšný finiš loňského roku tak vystřídal propad o 7,5 %, který nelze svádět na vysoké srovnávací základy, protože ani loňský leden nepatřil pro prodejce mezi úspěšné měsíce. Jestli lze rychle najít nějaký důvod k mizerným lednovým číslům, tak to spíš bude až příliš svižný růst trhu v posledním čtvrtletí loňského roku, kdy se zájemci novými vozy „předzásobili“. Když se podíváme na pět největších evropských trhů, tak ani na jednom z nich se v lednu neprodalo více vozů než loni. Jen ve Francii se snížil počet nově registrovaných vozů o 13,4 %, v Německu o 7,3 % a v celé EU pak o necelých 90 tisíc. Tedy pokud v zájmu konzistentnosti časových řad započítáme i Británii, která už stojí mimo statistiky EU.
img

Vláda zvyšuje životní minimum, fajn. Měla by ale současné reformovat a nepodceňovat finanční dopady koronaviru

17.02.2020 Česká ekonomika i pře své zpomalení stále roste, mzdy jakbysmet, inflace je letos nejrychlejší za takřka osm let a bude zjara možná i čtyřprocentní. Takže zvýšení existenčního a životního minima poprvé právě po osmi letech má své opodstatnění. Celková cenová a mzdová hladina v ekonomice stoupá, tudíž je smysluplné, aby rostla i zmíněná minima. Jinak ztratí svůj dosavadní význam.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
img

Okénko trhu - německá ekonomika ve čtvrtém kvartále stagnovala

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český HDP v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, oproti Q3 je dynamika nižší o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. V růstu pokračovala spotřeba domácností těžící z nízké nezaměstnanosti a svižného růstu mezd, pozitivně přispívala i spotřeba vlády. Na pozorovaném zpomalení růstu ekonomiky se tak podepsala zejména globální geopolitická rizika, jež v průběhu loňského roku ohrožovala plynulý mezinárodní obchod a tím podkopávala český průmyslový sektor. V souhrnuza celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %. Pro letošní rok jsou vyhlídky české ekonomiky ještě o něco slabší, jelikož eurozóna stále nevykazuje přesvědčivé známky obratu k lepšímu. Růst v roce 2020 tak očekáváme na úrovni 2 %.
img

Citelně zdražuje elektřina, voda, vepřové, pečivo i tvrdý alkohol. Česká ekonomika míří vstříc obávané „stagflaci“, roste nejpomaleji ze zemí Visegrádu

14.02.2020 Česká ekonomika míří vstříc takzvané stagflaci. To je obávaný stav, kdy ekonomika stagnuje, ale inflace je poměrně citelná. Česká ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 1,7 procenta meziročně, nejpomaleji ze zemí Visegrádské skupiny. Slovenská ekonomika přidala 2,1 procenta, polská 3,1 procenta a maďarská dokonce 4,5 procenta. Ostatní ekonomiky Visegrádské skupiny také vesměs překonaly očekávání trhu, zatímco růst české ekonomiky za ním zaostal. Co se týče inflace, činila v Česku v lednu 3,6 procenta meziročně. Inflaci mělo vyšší jak Maďarsko (kde inflace v lednu činila meziročně 4,7 procenta), tak Polsko (4,4 procenta), naopak na Slovensku rostly ceny pomaleji (3,0 procenta).
img

Český růst pokračuje ve zpomalování

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český hrubý domácí produkt v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, když oproti předchozímu kvartálu zpomalil o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. Za celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %.
img

Česká ekonomika v loňském roce vzrostla o 2,4 procenta

14.02.2020 „Růst české ekonomiky se opírá o vysokou zaměstnanost, která v loňském roce vzrostla o 0,7 procenta. Vyššího hrubého domácího produktu dosahujeme i díky investicím, které navyšují produktivitu práce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Češi podceňují možný dopad koronaviru na ekonomiku ČR, nejen na aerolinky, hotely a restaurace

12.02.2020 Mezinárodní finanční instituce zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna opět posílila pod 25 Kč za euro, vylepšila sedmiletý rekord

11.02.2020 Česká měna se dnes znovu dostala pod hranici 25 korun za euro. V 17:00 se obchodovala na 24,93 Kč/EUR, čímž vylepšila rekordní hodnotu od října 2012. Proti pondělku zpevnila o deset haléřů. Minulý čtvrtek v reakci na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) koruna uzavřela na 24,99 Kč/EUR. Česká měna dnes posílila i vůči dolaru, a to o osm haléřů na 22,83 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB dnes rozhodne o sazbách a zveřejní novou prognózu

06.02.2020 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle analytiků ponechá rada úrokové sazby beze změny, rozhodnutí ale podle nich nebude zcela jistě jednomyslné. Zároveň podle některých ekonomů roste pravděpodobnost, že během letoška bankovní rada sazby zvýší. Centrální banka dnes také zveřejní novou makroekonomickou prognózu.
img

Ministerstvo financí ČR se zatím koronaviru nebojí. Ve své nejnovější prognóze letošního růstu české ekonomiky vychází ze stejného předpokladu růstu Číny jako před propuknutím nákazy

04.02.2020 Ministerstvo financí ve své prognóze růstu české ekonomiky v letošním roce nadále počítá s dvouprocentní expanzí, tak jako v listopadu. Úřad tedy evidentně zatím nepočítá s výraznějším zpomalením čínské ekonomiky v důsledku šíření koronavirové nákazy.
img

Státní rozpočet vykazuje nejhorší lednové plnění od roku 2003, od dob premiéra Špidly. Přitom koronavirus může letos hospodaření dále a zcela již nečekaně zhoršit

03.02.2020 Lednové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře od roku 2003. Výsledkem je totiž schodek ve výši osmi miliard korun. Hůře státní kasa hospodařila naposledy před sedmnácti lety, za vlády premiéra Vladimíra Špidly z ČSSD. Dokonce i během let, kdy česká ekonomika pociťovala neblahý efekt světové finanční krize, dopadalo lednové hospodaření státní kasy lépe než to letošní. V roce 2003 činil lednový schodek 10,4 miliardy korun.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna mírně oslabila k euru a stagnovala vůči dolaru

10.01.2020 Česká měna dnes mírně oslabila k euru a stagnovala k dolaru. K 17:00 oslabila koruna oproti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 25,26 Kč/EUR a k dolaru zůstala beze změny na 22,73 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Příjmy domácností rostou, polepšily si i firmy

10.01.2020 Finální odhad růstu HDP za třetí čtvrtletí potvrdil, že česká ekonomika postupně zpomaluje. Mezičtvrtletní růst byl potvrzen na úrovni 0,4 %, ve srovnání s 0,6 % za druhé čtvrtletí. V meziročním srovnání dynamika dosáhla 2,5 %.
img

Okénko trhu - výhledy 2020

30.12.2019 Růst ekonomiky: Růst české ekonomiky pozvolna zpomaluje pod svůj produkční potenciál a v roce 2020 zpomalí pod své dlouhodobé tempo růstu na námi odhadovaná 2 %. Důvodem je kombinace vysátého trhu práce tj. nedostatku lidí, a nejen kvalifikovaných, na českém trhu práce a přetrvávajících globálních rizik a nejistot (Trump, konečná verze brexitu…).
C:\fakepath\USDCZKH1.png

Forex: Koruně se dnes dařilo vůči dolaru, k euru stagnovala

09.12.2019 Koruna dnes stagnovala vůči euru a zpevnila k dolaru. Vůči euru si česká měna od předchozího závěru polepšila o haléř a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 25,53 Kč/EUR. Proti americkému dolaru koruna zpevnila o pět haléřů na 23,07 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Analýzy makroindikátorů: Struktura HDP odhalila prokazatelné zpomalení ekonomiky

29.11.2019 Zpřesněná data o HDP potvrdila, že česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila a toto zpomalení bylo nepatrně menší, než ukazovala předběžná data. Ekonomika přibrzdila na mezičtvrtletní tempo růstu 0,4 % z předchozího růstu o 0,6 %. V meziročním srovnání ekonomika zpomalila na 2,5 % z předchozího tempa 2,7 %, což ukazoval už předběžný odhad.
img

Česká ekonomika jasně zpomalila

29.11.2019 Zpřesněná data o HDP potvrdila, že česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila a toto zpomalení bylo nepatrně menší, než ukazovala předběžná data. Ekonomika zpomalila na mezičtvrtletní tempo růstu 0,4 % z předchozího růstu o 0,6 %. V meziročním srovnání ekonomika zpomalila na 2,5 % z předchozího tempa 2,7 %, což ukazoval už předběžný odhad.
img

Česká ekonomika zůstává odolná vůči německému a čínskému zpomalení, přesto však svým růstem nadále zaostává za Maďarskem a Polskem

29.11.2019 Hrubý domácí produkt České republiky rostl ve třetím letošním čtvrtletí reálně mezičtvrtletně o 0,4 procenta, meziročně pak o 2,5 procenta. Tuzemská ekonomika tedy v porovnání s druhým kvartálem nepatrně ztratila na dynamice, avšak nadále si udržuje celkem solidní tempo růstu. Zvláště po přihlédnutí k tomu, že německá ekonomika koketovala s technickou recesí, do níž však nakonec podle předběžného odhadu těsně nezabředla.
img

Zpřesněný odhad potvrdil růst české ekonomiky

29.11.2019 Druhý odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 2,5 %. Mezikvartální růst byl o desetinu zvýšen na 0,4 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a saldo zahraničního obchodu. Významně rostla i spotřeba vládního sektoru. Naopak poprvé po dvou letech byl zaznamenán negativní příspěvek tvorby hrubého kapitálu.
koruna_euro_713.jpg

Analytici: Po intervencích jsme čekali větší výkyvy kurzu koruny

06.07.2017 Vývoj kurzu koruny po ukončení forexových intervencí letos 6. dubna byl podle analytiků oslovených ČTK proti očekáváním poměrně klidný. Ekonomové čekali větší výkyvy kurzu koruny, někteří dokonce i výraznější posílení domácí měny. Nicméně do konce roku koruna podle jejich odhadů koruna může překonat hranici 26 korun za euro. Na konci června se přitom obchodovala kolem 26,20 Kč/EUR.
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Intervence ČNB | Čína | Finance | Peníze | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Investiční web | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | IFO index | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Long | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PRIBOR | Peněžní trh | Podílník | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Stagflace | Swiss | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | X-Trade Brokers | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Conseq | Forexové intervence | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie O2 | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Brokers | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Fondy | Frank | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz eura k dolaru | Kurz koruny k euru | E15 | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup EUR | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Patria Finance | Patria Online | Polská měna | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Úrokové swapy | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | WTI | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | CNBC | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEE | CEPS | Daniel Beneš | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Burze | Commodities | Investment | Unicredit | DPA | Bankovní sektor | Oxford Economics | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | David Marek | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | PwC | Next Finance | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Objem investic | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Obchodní partner | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Představitelé Fedu | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Britská vláda | Objem intervencí | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Světový obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Spekulativní investoři | Generali Investments | Okénko trhu | Belviport Trading | Skupina PPF | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | BHS | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Kurzový vývoj | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Jerome Powell | Fincentrum | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Geopolitická rizika | Zonky | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Expobank | Expobank CZ | Obchodování s korunou | Finanční skupina | Cena plynu | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Slabá koruna | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Český miliardář | Globální index | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Ztráta ČNB | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Podnikové investice | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Reakce koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | České HDP | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Společná měna | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Záporné sazby | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Pokles úroků | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Nárůst cen ropy | PPF | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Korunové sazby | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Český HDP | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Největší ekonomika | Trinity Bank | Měny regionu | Oslabení čínské měny | Digitalizace | Střadatelé | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Zpomalování čínské ekonomiky | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Ekonomika ČR | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | BDI | Server CNBC | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Česká měna dnes | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Tematické analýzy | Domácí měny | Vicepremiér | Walt Disney | Macquarie Asset Management | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Dlužníci | Naše ekonomika | České hospodářství | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | Penále | Výhled centrální banky | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Alstom | Amcor | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Farmaceutická společnost | Události roku | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Úroky | Investiční aktivity | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Ředitelka | Europoslanci | Eurokomisař | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | ANSA | Miliardy korun | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Evropské PMI | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | CFA | Francouzský ministr financí | Návratnost | Evropská inflace | Daimler | Finální odhad | O2 | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zahraniční obchod ČR | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Oslabení kurzu koruny | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | MOEX | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | HN | Údaje o HDP | Astrazeneca | Průzkum PwC | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Michal Stupavský, CFA | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Většinový podíl | Virus | Zlepšení nálady | Pavel Řežábek | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Tescan | Tenza | Americký ISM | Prodeje aut | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Dopad koronaviru na ekonomiku | Mezinárodní finanční instituce | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Inflace v lednu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Životní minimum | Finanční dopady koronaviru | Expanzivní fiskální politika | Pokračování poklesu | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Důvěra v průmyslu | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Odhad inflace | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Nárůst devizových rezerv | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Začít intervenovat | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Na devizovém trhu intervenovat | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Březnová inflace | Negativní důsledky koronaviru | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Thierry Breton | Eni | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Propouštění zaměstnanců | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Zpráva Evropské komise | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Experimentální přípravek | Rizikové averze | Trade | Analytik ČSOB | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Aktuální očekávání | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Spotřebitelský sentiment | Cestování | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Pozitivní očekávání | Alexander Krüger | Soudní dvůr Evropské unie | Pokles ekonomické aktivity | Riziko deflace | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Členské státy | Analýza makroindikátorů | ONE | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Kurz eura k americkému dolaru | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Státní podpora | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Soukromé banky | Fischer | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | OKD | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Lukoil | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Slabá poptávka | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Tempo poklesu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Novo Nordisk | Sanofi | Podpůrné programy | Agrofert | Proticyklická kapitálová rezerva | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Dodávání likvidity | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Výrobci aut | Propad české ekonomiky | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Míra zisku | Situace na trhu práce | Exporty | Výrazný propad | E.ON | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Zotavení ekonomik | CVVM | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Index Ventures | Celkový výsledek | Odhady HDP | První odhady HDP | Natland Group | Insolvence | OMV | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Německý automobilový průmysl | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Lepší výsledky | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | VHM | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | Vesa Equity | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | DIA | Statistika z amerického trhu práce | Klimatické změny | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nová prognóza Ministerstva financí | Prognóza Ministerstva financí | Mezinárodní agentura pro energii | Sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Ropovody | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Filmová společnost | Významné riziko | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Dění na finančním trhu | Protiepidemická opatření | Epidemické situace | Reálný HDP | Moneta | Vlny koronaviru | Nepříznivý signál | Státy Evropské unie | Tempo inflace | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | Hospodářský vývoj | Polská vláda | Stock Spirits | Výdělky | Zelené investice | Životní prostředí | Siemens | Vakcinace | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Vesa Equity Investment | Orbán | Voda | Nálada v české ekonomice | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | SOLEK | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Nejrychlejší růst ekonomiky v historii | Nejrychlejší růst ekonomiky | Vývoj německé ekonomiky | HDP Česká republika | Holdingové společnosti | Zhoršení ratingu | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Nejlepší čínské akcie | MJ | Měsíční data | MF ČR | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Streamovací služby | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Návrh PPF | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Tencent Holding | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Colt | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Negativní vývoj | Porušení zákona | Air | Tvrdý lockdown | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | ČSA | Pandemická omezení | Výrazný růst | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | Slabost koruny | Nárůst rizikové averze | Ladislav Bartoníček | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Průmyslová produkce v eurozóně | Zátěžové testy | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Centene | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Ceny ve výrobě v USA | Plán obnovy | Turów | Petrus Advisers | Důvěra v tuzemské ekonomice | Vesa | Renáta Kellnerová | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prodejní ceny | Výsledky za Q1 | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | MNB | Petrus | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Shortování | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | WISE | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Ústup pandemie | Cenové stability | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Společnost Philip Morris | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Americký trh | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Ceny termínových kontraktů | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | HICP | Investiční činnosti | Chování | Statistický klam | Logistika | SWDA | Předseda správní rady | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Ocelárny | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | První odhad | Vyšší úroky | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Funkční období | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Dna | Prazdroj | Telco | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Hospodářský růst v eurozóně | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Hermes International | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Čepro | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Automotive | Charter Communications | Nová vláda | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Nákup plynu | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | Objem nakupovaných aktiv | Pozornost | Ruská společnost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Fialova vláda | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | Společnost | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Dopady inflace | Družba | TIM | Pozemky | Ruský trh | Mise MMF | Společnost innogy | Innogy | Omikron | Sazby centrální banky | | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Evernym | Pyramida | Letadlo | Úpis nových akcií | Ekonom Komerční banky | Sekyra Group | Těžební společnost | Purple Trading Jaroslav Tupý | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Hodnoty měny | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Gate | Hypomonitor | Realitní skupina CPI Property Group | Hry | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Společnost Allwyn | Rostoucí ceny plynu | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Firma Twitter | Mattel | Výrobce hraček a her | Výrobce hraček | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Odpojení Ruska | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Německá energetická společnost | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Dnešní napadení Ukrajiny | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | MWh | EUR/MWh | Harmonizovaná inflace | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Nadměrné výkyvy kurzu | Výkyvy kurzu | Nadměrné výkyvy | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Růst českého HDP | Aktivisté | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ruská burza | Moskevská burza MOEX | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | Klaus Zellmer | Státní distributor paliv | Výsledek inflace | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Ceny pohonných hmot v Česku | Poradenská firma | Šmejc | Ropovod TAL | Raman Haloučanka | Futures pšenice | finGOOD | Vít Endler | Borealis | Šéfové | Jan Frait | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | EdF | Změna trendu | Znehodnocení | Cenový strop | Společnost EDF | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Rodinné rozpočty | Akcez | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Česká antivirová firma | Aktuální predikce | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Plyn v Evropě | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Bolest | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Opatrný optimismus | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Červená čísla | Řešení energetické krize | Český statistický úřad (ČSÚ) | Camelot | 3M PRIBOR | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Cyrrus Vít Hradil | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Line | Crowdfundingové platformy | Daně z mimořádných zisků | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Kosmetická společnost | Cenový růst | Volatilní položky | Fingood | Hermes | Vklady | First Republic | Problémy v bankovním sektoru | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Společnost Philip Morris ČR | ČNB Aleš Michl | Spojení | Klesající inflace | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | EMEA | Ředitelé českých firem | Petr Kymlička | Konsolidační balíček | Velké problémy | Vice | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Začátek války na Ukrajině | Začátek války | Novo | Hubnutí | Úzkost | Úvěrové aktivity | Reálná mzda | PwC ČR | ProCent | Rok 2024 | Závěr roku | Proinflační rizika | Další snižování sazeb | Příchod recese | Dobrá zpráva | Guvernér ČNB Aleš Michl | Úřad Eurostat | Investments | Šéfové českých firem | Generální ředitelé | Generální ředitelé českých firem | Jiří Moser | PwC ČR Jiří Moser | CEO Survey | L'Occitane | Výkon | Prodeje | Prognóza České bankovní asociace | Dopady vysoké inflace | Nakupovat | Přípravek na hubnutí | Akcie dánské firmy | Dánské firmy | Experimentální přípravek na hubnutí | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | Vlády | Reinold Geiger | L'Occitane International | Geiger
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Růst ceny kávy
Růst ceny lithia
Růst ceny ropy
Růst ceny ropy Brent
Růst ceny sójových bobů
Růst ceny zlata
Růst cen zemního plynu
Růst cen zemního plynu v Evropě
Růst cen zkapalněného zemního plynu
Růst cen zlata

Následující klíčová slova

Růst českého HDP
Růst českého průmyslu
Růst české měny
Růst českých firem
Růst čínské ekonomiky
Růst čínského HDP
Růst čínského hrubého domácího produktu
Růst čínského průmyslu
Růst čínského vývozu
Růst čínského zpracovatelského průmyslu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít