Výnosy z dluhopisů

ECB trh s dluhopisy totálně zdeformovala
26.09.2019 Důvěryhodnost Řecka se v očích investorů, kteří se rozhodli investovat do státních dluhopisů, poprvé od finanční krize srovnala s úrovní České republiky. Úrok požadovaný investory za půjčku oběma zemím se srovnal. Poprvé od září roku 2009 totiž nastal okamžik, kdy jsou investoři ochotni půjčit oběma zemím za stejný úrok.

Akciový výprodej pokračuje. Na trhu s dluhopisy bijí zvony na poplach
16.08.2019 V pondělí nic nenaznačovalo tomu, jaký týden nás čeká. Indexy Dow Jones a S&P 500 zaznamenaly velmi mírné ztráty, přičemž nefinanční index Nasdaq 100 k začátku obchodovacího týdne lehce posílil. Uklidnění přišlo vhod, zejména po turbulentním konci minulého týdne. Co se týče dalších aktiv, americký dolar v pondělí posiloval, zlato vyklesalo a ropa prudce rostla.

Market Alert: Co můžeme dále očekávat na zlatě a stříbře?
14.08.2019 Ceny zlata propadly až o 50 dolarů za unci po zveřejnění rozhodnutí americké administrativy o pozdržení některých cen na importy z Číny. Jedná se o počátek konce výjimečné rally z posledních měsíců? A jak by se mohly poslední události dotknout stříbra, které mezi koncem května a polovinou srpna přidalo pětinu své ceny? Na tyto dva horké trhy se podíváme v dnešní analýze.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.

Strach z recese tlačí ceny stříbra prudce vzhůru
13.08.2019 Ceny drahých kovů pokračují v růstu. Stříbro dnes přidává více než 2 % a zlato roste 0,9 %. Zisky přicházejí po úspěšné včerejší seanci a například stříbro jen od konce května vzrostlo už o více než 20 % na nejvyšší úrovně od loňského února. V růstu drahým kovům pomáhá hlavně strach z recese, který tlačí dolů výnosy z dluhopisů.

Akcie pokračují v poklesu, Čína vydala report k jednáním o obchodní smlouvě s USA
03.06.2019 Začátek nového týdne nezačal na asijských trzích zrovna pozitivně. Většina z nich pokračovala v poklesu po pátečním prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení nových cel na Mexiko kvůli nelegální migraci. Obchodníci spekulují o povaze posledního výstřelu v obchodních válkách, zda bude mít dlouhého trvání a jestli se podobný typ politiky začne uplatňovat také na další země. Mexický prezident Lopez Obrador se během víkendu snažil uklidnit situaci. Už ve středu se zástupci obou zemí sejdou k bilaterálnímu jednání, které by mohlo situaci rychle vyřešit. Dle Obradorových slov také nehrozí schválení nové obchodní smlouvy USMCA, která by měla nahradit zastaralou smlouvu NAFTA.

Klesající výnosy znervózňují akciové investory
29.05.2019 Výnosy z dluhopisů posílají varovný signál o ekonomice, který může být problémem pro akciový trh. Výnosy v květnu výrazně klesly a obavy z eskalace obchodních válek a horší ekonomická data stimulovaly poptávku po bezpečných amerických dluhopisech. Sazby u dluhopisů jsou barometrem budoucích očekávání a poukazují, na co se investoři soustředí. S klesajícími sazbami se výhled pro ekonomiku a akcie výrazně zhoršuje.

Market alert: Sníží Fed úrokové sazby?
30.04.2019 Teprve před čtyřmi měsíci zvýšil Fed úrokové sazby a předpokládal jejich další růst v roce 2019. Situace se ovšem na počátku roku dramaticky obrátila a část trhu dokonce čeká, že by americká centrální banka mohla sazby snížit už na středečním zasedání. Co by Fed mohlo donutit, aby sazby skutečně snížil a jak by se na tomto rozhodnutí podepsal silný americký dolar? Právě těmito spojitostmi se zabýváme v dnešní analýze.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.02.2019 1) Spojené státy a Čína začaly vytyčovat své závazky u nejsložitějších bodů svého obchodního sporu. Učinily tak zatím nejvýznamnější pokrok v jednání o ukončení obchodní války, která trvá už sedm měsíců. S odvoláním na zdroje seznámené s vyjednáváním to uvedla agentura Reuters.

ECB loni zvýšila zisk o 23 procent
21.02.2019 Evropská centrální banka (ECB) v loňském roce zvýšila zisk o 23,4 procenta na 1,58 miliardy eur (40,5 miliardy Kč). K růstu přispěly zejména výnosy z dluhopisů v držení centrální banky v rámci jejího stimulačního programu, vyplývá z jejího dnešního prohlášení. Celý zisk bude rozdělen mezi národní centrální banky eurozóny.

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích
06.12.2018 Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala
04.12.2018 Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.

Forex: Shrnutí obchodování 19.10.2018
19.10.2018 Americké akcie včera klesly o více než procento zejména kvůli slabým hospodářským výsledkům průmyslových podniků, rostoucím obavám z konfliktu Spojených států a Saúdské Arábie a situace kolem italského rozpočtu.

Americké trhy klesají z obav před rostoucími úrokovými sazbami
10.10.2018 Americké akciové burzy po otevření trhů klesají. Důvodem jsou opět obavy z rostoucích úrokových sazeb. Negativní sentiment podporují také rostoucí výnosy z dluhopisů. Průmyslový Dow Jones ztrácí 0,9 %, S&P 500 klesá o 1 % a technologický Nasdaq padá dokonce o 1,5 %. V rámci indexu S&P 500 se nejhůře vede technologickým firmám (-2 %). Jediné zisky se podařilo prozatím vybojovat výrobcům nezbytného zboží, a to pouhou jednu desetinu procenta.

Růst amerických výnosů opět straší investory
09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.

Kocour bude nahrazen „hodným bankéřem“
09.10.2018 První obchodní den na americkém akciovém trhu byl zakončen různorodě. Stále pokračovala napjatá atmosféra z minulého týdne, kdy rostly výnosy z dluhopisů. Včera byl federální svátek, tudíž trh s dluhopisy byl zavřený a akciový trh se ocitl bez jasného impulsu kam dál. V tuto chvíli výnosy z dluhopisů opět míří nahoru, dá se tedy čekat další napjatá obchodní seance. Průmyslový Dow Jones jako jediný posílil o 0,2 %. S&P 500 uzavřel čtyři setiny procenta pod pátečním zavíracím kurzem a technologický Nasdaq si pohoršil dokonce o 0,7 %. Nejhlubší ztráty zaznamenaly technologické firmy (-1,2 %), které byly kompenzovány výrobci nezbytného zboží. Ti si připsali 1,3 %.

Moneta se dnes postarala o rozruch na pražském parketu
08.10.2018 Americké akciové burzy se pomalu vzpamatovávají z poklesů v závěru minulého týdne. Tam je tlačily dolů rostoucí výnosy z dluhopisů podpořené zveřejněnými ekonomickými daty. Dnes po otevření trhů zahájily všechny hlavní indexy v mírné ztrátě, kterou ale postupně umazávají. Průmyslový Dow Jones, S&P 500 a technologický Nasdaq si společně připisují kladnou nulu. Nejhlouběji klesají akcie technologických firem (-0,3 %), naopak sektor realitních developerů si připisuje 0,9 %.

Slabá lira není jediným problémem Turecka. Zemi mohou výrazně potrápit i rostoucí výnosy
17.08.2018 Jen malé připomenutí toho, že vysoká inflace a slabá lira nejsou tím jediným, co může do budoucna trápit tureckou vládu, spotřebitele a podniky. Pád liry je totiž doprovázen prudkým pádem cen vládních dluhopisů a tedy výrazným růstem dluhopisových výnosů. Stačí pohled na 10leté vládní výnosy a mělo by být zřejmé, jak závažná celá situace začíná být. Desetileté výnosy z dluhopisů v domácí měně (TRY) se totiž v srpnu přehouply přes hranici 20 % a od začátku roku se téměř zdvojnásobily. Prudce přitom rostou i výnosy z vládních dluhopisů denominovaných v dolarech, které v případě desetiletých splatností vylétly nad hranici 9 %.

Ranní komentář: Hlavním strašákem zůstávají zatím politická rizika, EURUSD na dosah silného supportu
06.08.2018 Máme za sebou týden, který přinesl několik důležitých fundamentů, v čele se zasedáním britské a americké centrální banky. Obě centrální banky nabídly spíše lehce jestřábí výstup ze zasedání, ale zatímco dolaru tato skutečnost pomohla, libra se dál utápí ve ztrátách, které má na svědomí především strašák brexitu. Nálada na akciových trzích jinak zůstává poměrně stabilizovaná, i když i zde jsou patrná značná rizika, v čele s další eskalací obchodní války mezi USA a Čínou. V minulém týdnu se navíc připomněla i politická krize v Itálii, díky které v zemi začaly znovu výrazně stoupat výnosy z dluhopisů, což následně mělo neblahý opad i na evropskou měnu. Právě tato témata mohou být klíčová i do tohoto týdne, který jinak bude na důležité fundamenty spíše chudší.

Akcie kvůli politickým rizikům znovu ztrácí, ropa část pátečních ztrát umazává
18.06.2018 Po důležitém minulém týdnu, který přinesl zasedání Fedu a ECB se v novém týdnu na scénu vracejí znovu politická rizika. Ta o sobě dala vědět už v pátek, kdy USA uvalily cla na dovoz z Číny, na která Čína o víkendu reagovala odvetnými opatřeními v objemu 35 mld. dolarů. Trhy nyní netrpělivě čekají na to, jak na odvetná opatření zareaguje Donald Trump, který Číně vyhrožoval dodatečnými cly ve výši 100 mld. dolarů. To samozřejmě zanechává dopad na ocenění akcií, které dnes navazují na slabší páteční seanci a na mírně podprůměrných objemech ztrácejí v Evropě i v USA.

Forex: Americký dolar dnes míří vzhůru
17.05.2018 Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje. Pomáhá mu růst výnosů z amerických dluhopisů, který povzbuzuje očekávání ohledně dalšího výhledu největší světové ekonomiky. K japonskému jenu se americká měna šplhá až téměř na své čtyřměsíční maximum.

Ranní videokomentář: Růst výnosů přinesl výrazné posílení dolaru a pokles akcií a zlata
16.05.2018 Včerejší seance přinesla některé významné fundamentální změny. Americké výnosy z dluhopisů výrazně rostly a posunuly dolar na nejvyšší hodnoty v tomto roce. Situaci pomohly pozitivní statistiky maloobchodních prodejů z USA. Pár EURUSD se přiblížil hladině 1,18 a na GBPUSD opět nevydržela hladina 1,35. Dolaru se dařilo také na japonské měně, když USDJPY překonal hladinu 110 jenů za dolaru a dostal se nejvýše od počátku února. Silný dolar odneslo také zlato, které propadlo pod hladinu 1300 dolarů za unci poprvé v tomto roce. Na akciových indexech převažoval negativní vývoj. Horší situace byla v USA, kde index S&P 500 klesl nejvíce za posledních 14 dní.

Evropa zpomaluje, nastoupí euro klesající trend?
25.04.2018 Někteří obchodníci a investoři začínají zvažovat scénář, dle kterého se nynější vlna růstu eura již chýlí ke svému konci.

Výnosy z dluhopisů posunuly dolar výš
25.04.2018 Dolar dnes na forexových trzích pokračuje v růstu a vystoupil na další maximum za čtyři měsíce. K růstu jeho kurzu nadále přispívají výnosy klíčových amerických dluhopisů, zejména ten se splatností deset let. Vzhledem k setrvalému sestupu jejich ceny se výnos tohoto papíru dostal nad tři procenta, což je nejvíce od začátku roku 2014.

Globální makroekonomická situace nahrává vysokým cenám komodit
25.04.2018 Cenám komodit nahrává globální ekonomická situace, jejich další růst nebo alespoň udržení stávající úrovně podporuje řada faktorů. O tom, že komodity si letos povedou lépe než loni, jsou přesvědčeni i analytici Světové banky.

Situace na americkém dolaru zůstává neznámou
08.02.2018 Situace na trzích se pomalu začíná uklidňovat a to především na tom akciovém, který si prošel výraznou korekcí. Na zmíněnou korekci navazuje posílením americký dolar a již nyní se pohybuje na dvoutýdenních maximech. Ten si prošel od začátku listopadu minulého roku masivním výprodejem. Jeho cena je však stále velmi nízko, ale mohlo by se mu blýskat na lepší zítřky.

Akciová rekapitulace
03.02.2018 Evropské akcie v pátek utrpěly největší týdenní ztrátu za více než rok, když investoři přehodnotili chuť k riziku na základě prudkého růstu během prvních týdnů 2018 a zklamání z výsledků Deutsche Bank, které táhly těžký bankovní sektor dolů.

Korekce na akciových trzích může ještě pokračovat
02.02.2018 Akciový trh si tento týden prochází první výraznější korekcí za půl roku. Korekce však nemusí být zdaleka u konce a může dále pokračovat a longové obchody mohou být na nějaký čas z obliga. Na první pohled „zdravou“ technickou korekci, která navazuje na výrazné, téměř lineární zisky za posledních pár měsíců, může navázat několik fundamentů hovořící pro další pokles. Jaké fundamenty hovoří pro další pokles na akciových indexech a čemu věnovat zvýšenou pozornost?

Komentář Fidelity International k zasedání Fedu
12.12.2017 Všeobecně očekávané zvýšení sazeb v USA prokáže, že ti co pochybovali, špatně dělali. FED sledoval v roce 2017 bodové grafy, tedy něco, k čemuž se trh loni touto dobou stavěl velmi skepticky.

ECB bude mít příští rok na reinvestice 130 miliard eur
06.11.2017 Evropská centrální banka (ECB) bude mít na příští rok k dispozici na reinvestice téměř 130 miliard eur (3,3 bilionu Kč), což jsou výnosy ze splatných dluhopisů z portfolia banky. Údaje o hodnotě a splatnosti dluhopisů přitom banka dnes zveřejnila vůbec poprvé.

Apple znovu vstupuje na dluhopisový trh
29.10.2017 V současné době probíhá ocenění osmi a dvanáctiletých dluhopisů a objednávky dluhopisů údajně již překročily částku ve výši 5 miliard dolarů. Společnost Apple také uvedla, že čisté výnosy z dluhopisů chce do budoucna použít na obecné firemní účely a zejména i na zpětný odkup kmenových akcií a výplaty dividend. Apple už úspěšně vydal dluhopisy za 7 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že společnost Apple většinou své hotovosti disponuje spíše mimo Spojené státy americké, vydala právě za účelem plateb akcionářům své další dluhopisy. Dlouhodobé dluhy této společnosti ke konci minulého kvartálu dosahovaly již částky 85 miliard dolarů a nyní došlo i k jejich navýšení.

Dluhopisové výnosy rostou v Evropě i v USA, EURUSD ve vlajkové formaci dál trpělivě čeká na ECB
25.10.2017 Po dvou celkem klidných dnech se na finanční trhy začíná znovu vracet aktivita. Platí to ale především pro měnový a dluhopisový trh, když akciové indexy v Evropě i nadále drží své vysoké ocenění a pohybují se na dosah včerejšího close. Evropští obchodníci s akciemi čekají hlavně na další vývoj situace v Katalánsku, kde by se již zítra měl sejít parlament k možnému vyhlášení nezávislosti.

IFO v Německu posílá EUR down
25.09.2017 Německá vláda patrně nebyla ráda, když se v pondělí investoři přestěhovali do bezpečných aktiv po výsledcích německých voleb, které přinesly stín pochybností, protože kancléřka Angela Merkelová nedokázala zajistit přímou většinu, aby vytvořila vládu.

ECB se obává silné evropské měny, ta v reakci klesla až pod 1,17 EURUSD
17.08.2017 Vypadá to, že dneškem dolar dostává druhou šanci pokračovat v korekci, kterou na páru s eurem nesměle zahájil začátkem tohoto měsíce. Tentokrát mu k ní dopomohlo samotné euro, resp. Evropská centrální banka, která dnes zveřejnila minutes z posledního zasedání, kterými tentokrát dokázala překvapit. Jedním z témat na minulém zasedání totiž bylo euro a především jeho citelný růst z minulých měsíců. Členové rady guvernérů se v diskusi zabývali sílou evropské měny a vyslovili obavy, že by mohla zpevnit více, než by bylo opodstatněné kondicí evropské ekonomiky. Přestože řada z představitelů banky poznamenala, že je síla eura spíše důsledkem měnícího se fundamentu v okolních zemích, diskuse o evropské měně je novinkou a nepříjemný signálem pro eurové býky, kteří euro posunuli začátkem měsíce až nad hranici 1,19 EURUSD. Euro tak dnes na zveřejnění minutes reagovalo negativně a krátce se dokonce propadlo na nová srpnová minima, čímž vytvořilo další nižší low klesajícího trendu, kterým si od začátku měsíce prochází.

Rostoucí volatilita může podpořit USD a oslabit měny rozvíjejících se trhů
14.07.2017 Dominantním rizikem ve třetím čtvrtletí bude pro měnové trhy rostoucí volatilita. V tuto chvíli převládá kombinace oslabující inflace a měkčího dolaru – tzv. „Goldilocks economy“. Ta ale bude dále oslabovat s tím, jak centrální banky upouštějí od své hyper-akomodační politiky. Nejvýznamnějším rizikem pro globální růst a celosvětovou spokojenost ve třetím čtvrtletí bude utužování postojů Číny. Měny rozvíjejících se trhů budou čelit největšímu riziku poklesu.

Fondy fondů
01.07.2017 Ceny amerických akcií jsou v poslední době již poměrně vysoko a větší váha se přenáší na investování do akcií v Evropě. Nadšení po zvolení Donalda Trumpa již opadlo a na předvolební sliby již moc investorů nečeká. K celé věci se takto vyjádřili i manažeři investiční společnosti ING Lucembursko Loic Pellerin a Richard Edwards.

Proč pád ropy nezraňuje trhy?
29.06.2017 Investoři by se snadno mohli zmást o vlivu růstu cen ropy na ekonomiku a trhy. Příběh vypadal jasně: vysoké ceny jsou špatné, nízké ceny dobré. Dva velké ropné šoky v sedmdesátých letech byly jednoznačně špatné pro západní ekonomiky – vyvolaly staglaci a přenesly kupní sílu do zemí produkujících ropu. Na druhé straně nízké ceny ropy na konci devadesátých let se shodovaly s boomem dotcom.

Evropské akcie táhnou jako nikdy před tím. Nákupy evropského ETF jsou nejvyšší v historii
20.06.2017 Evropské akciové indexy jsou na nových historických maximech, DAX je od začátku roku výše o 13 % a volatilita na většině indexů je extrémně nízká. Investoři ale stále nemají dost a investice do evropských firem je stále láká. Dokonce tak moc, že za poslední dva týdny zaznamenal evropský ETF Vanguard FTSE největší příliv kapitálu od svého vzniku. Za minulý týden investoři nakoupili akcie tohoto ETF v objemu 871 mil. dolarů, což je jen o málo více než v týdnu předcházejícím. Během dvou týdnů tak do evropského ETF přiteklo rekordních 1,7 mld. dolarů.

Ranní videokomentář: Akcie získávají zpět svou ztracenou rovnováhu, USD stále pod tlakem
22.05.2017 Máme za sebou trochu nervózní týden, který přinesl na akciové trhy korekci. Tak jako již několikrát v minulosti se ale i tentokrát potvrdilo, že jakákoli korekce má zatím na trzích jen krátkého trvání a už během páteční seance se situace na začala znovu rychle normalizovat. Zajímavé price action jsme ale byli svědky také na devizovém trhu, kde dolar pokračoval ve výprodeji, a to především na páru s evropskou měnou, když znovu doplácel na klesající výnosy z dluhopisů, které se propadly v případě desetiletých splatností až na 2,25 %. Nový týden by měl začít klidně, protože nás čeká jen málo významných fundamentů.

Ranní videokomentář: Trhy vydýchávaly Fed, zmínky o inflaci v zápisu BoE pomohly libře opět k výraznému růstu
17.03.2017 Trhy vstřebávaly v průběhu čtvrteční seance zvýšení sazeb ve Spojených státech. Evropské akcie následovaly Wall Street v růstu, nejvíce se ale dařilo rozvíjejícím se trhům. Výnosy z dluhopisů korigovaly svůj pád a naznačují, že americký dolar by nemusel hledat dno příliš dlouho. Měnový pár EUR/USD už ovšem klepe na dveře hladiny 1,08. Libra pozitivně reagovala na zmínky o vysoké inflaci na zasedání Bank of England. Své zisky si drží zlato, ovšem prostor pro další růst se zdá být omezený. OPEC se snaží stabilizovat ceny ropy v blízkosti 50 dolarů za barel. Trh ale na zprávy o prodloužení těžebních kvót příliš nereagoval.

Politická nejistota podporuje pokulhávající zlato
16.02.2017 Ačkoli oživení zlata, které vidíme od poloviny prosince, je dále podporováno politickou nejistotou, setkává se jeho vývoj s výraznějším odporem. Výnosy dluhopisů a silný dolar jsou na vzestupu a téměř každý den slyšíme o nových maximech dosažených na akciových trzích.

Za ztrátami dolaru jsou dluhopisy, růst opět může po zasedání Fedu
27.01.2017 Americký dolar zatím nenavázal na sérii úspěchů z konce roku 2016 a po prvních dvou týdnech nového roku se obchoduje spíše s klesající tendencí. Zelené bankovce nepomohla ani poměrně pozitivní data zveřejněná v posledních dnech.

Riskantní horská dráha
23.01.2017 Forexoví obchodníci mají pro nadcházející rok dlouhý seznam naléhavých témat – od intenzivních spekulací o tom, jak bude vypadat politika USA za Donalda Trumpa, až po existenční otázky EU v kalendáři plném významných událostí.

Hledání nové rovnováhy
20.01.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank
V roce 2016 se komodity přehouply zpátky do výnosů, a aby tento ...

Za ztrátami dolaru jsou dluhopisy, růst opět může po zasedání Fedu
11.01.2017 Americký dolar zatím nenavázal na sérii úspěchů z konce roku 2016 a po prvních dvou týdnech nového roku se obchoduje spíše s klesající tendencí. Zelené bankovce nepomohla ani poměrně pozitivní data zveřejněná v posledních dnech.

Bude USD atraktivní investicí i v roce 2017?
29.12.2016 Poslední americká data ukázala, že největší ekonomice světa se i ve třetím kvartále velmi dařilo – rostla až o 3,5 %, tedy o 0,3 % více, než činil první odhad. Trh přitom také čekal jen 3,2% růst. Investoři se po těchto pozitivních číslech nyní začnou pomalu soustředit na prosincové údaje z trhu práce a průzkumy z nákupního sektoru (ISM), které budou zveřejněny v prvním lednovém týdnu.

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International
27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?
21.12.2016 Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.

Dow Jones na historickém maximu, americké desetileté výnosy jsou nejvýše od začátku roku
10.11.2016 Tím vůbec nejzajímavějším úkazem na celém volebním týdnu není ani reakce akcií, dolaru nebo drahých kovů, ale reakce na trhu s dluhopisy. Zatímco akciové trhy si pomalu sedají a situace na většině indexů se uklidňuje, ceny dluhopisů pokračují v pádu a jejich výnosy rostou na úrovně, které jsme na trzích neviděli od začátku letošního roku. Připomínáme například, že ještě začátkem minulého měsíce dosahovaly výnosy z německých 10yr dluhopisů záporný výnos -0,15 %. Dnes jsme na +0,30 %. Výnos z 10yr amerických státních dluhopisů dosahoval stejnou dobou 1,55 %. Dnes jsme na 2,10 %. Růst výnosů se přitom nepolevuje ani dnes a dluhopisový trh dostává jeden z nejsilnějších impulsů za poslední dva roky.

Americké desetileté výnosy zpět na 1,8 %. Dolar zatím nemá důvod výrazněji slábnout
27.10.2016 Vypadá to, že se výnosy z amerických desetiletých dluhopisů v tomto měsíci definitivně usadí na hranicí 1,80 %. Po mírné korekci z první poloviny tohoto měsíce se vracíme zpět k úrovním, na kterých se výnosy z dluhopisů držely naposledy v polovině letošního roku.

Inflační očekávání v Británii prudce rostou, libra ale dobré zprávy stále ignoruje
11.10.2016 Libra je v poslední době opravdu zvláštní. Minulý týden jsme se trochu podivovali nad tím, jak slabá britská měna v posledních dnech je a v jakém kontrastu je to k novým ekonomickým datům, která z Británie v poslední době přicházejí. Libra však na dobré zprávy nereaguje. V pátek dokonce zkolabovala a podle posledního COT reportu nebyl nikdy objem short GBP pozic mezi velkými hráči na trhu tak vysoký jako dnes. S každým dalším oslabením libry je ale kontrast mezi slabou librou a dobrými fundamenty větší. Stračí se podívat na vývoj inflačních očekávání z posledních několika týdnů, která začala prudce stoupat.

Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?
07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.

Live comment k zasedání Bank of England
14.07.2016 Trhy nyní směřují pozornost na srpnové zasedání, které se koná za tři týdny. Banka bude mít k dispozici čerstvý inflační report, i když ani za tři týdny pravděpodobně nebude mít o dost více informací než dnes...

Co dál s britskou librou? Nejzajímavějšími páry budou i nadále GBPUSD a GBPJPY
28.06.2016 Dostal jsem několik dotazů na téma dalšího vývoje GBP na různých měnových párech a rozhodl se na toto téma napsat krátký článek. Libra má za sebou pár velmi divokých dnů, během kterých slábla vůči všem světovým měnám. Největšího výprodeje se dočkala podle očekávání na páru s bezpečnými přístavy, jako je japonský jen a americký dolar přičemž na páru s japonským jenem dosahují ztráty od minulého čtvrtku více než 13 %.

Brexit zůstává tématem č. 1, výprodeje se stupňují
27.06.2016 Nový týden nepřinesl uklidnění situace po pátečních výsledcích referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, ve kterém se 51,9 % voličů vyslovilo pro Brexit. Tato bezprecedentní situace nahrává řadě spekulací, na které trhy reagují výprodejem.

Zlato by po Brexitu mohlo dosáhnout až 1.400 USD za unci
20.06.2016 Drahé kovy značně těží z tržní nejistoty panující před referendem, které se bude ve Spojeném království konat 23. června. V průběhu května se zlato i stříbro po velmi silném nástupu počátkem roku 2016 opět propadlo na své ceně. Oslabení poháněl posílený dolar spolu s pokusem šéfky amerického Fedu Janet Yellenové a jejích kolegů z federální komise pro otevřený trh znovu nastolit důraznější jestřábí postoj k rychlosti a frekvenci budoucího růstu sazeb.

Na tyto 3 oblasti by se měli obchodníci v následujících seancích soustředit
06.06.2016 V pátek byla zveřejněna škaredá data z amerického trhu práce, která změnila pravidla hry na finančních trzích. V posledních týdnech narůstaly spekulace ohledně růstu úrokových sazeb v USA už na aktuálním červnovém zasedání. Po květnovém zápisu ze zasedání Fedu se pravděpodobnost růstu sazeb dostala k 30 % (dle futures), ovšem po pátečních statistikách prudce spadla na 4 %.

Zlato se vrací, zažilo jeden ze svých nejlepších měsíců
02.03.2016 V roce 2016 zažívá zlato jednoznačný comeback. Před pouhými dvěma měsíci se investiční manažeři snažili zvýšit krátkodobou expozici v očekávání...

Nervozita je zpět. Zlato se vrací nad 1 240 dolarů, německé výnosy nejníže od loňského dubna
24.02.2016 Na evropské akciové trhy se dnes znovu vrací výprodej. Evropské indexy od rána výrazně ztrácí a většina z nich klesá o...

I přes oživující dolar zlato stále nachází nabídky
06.01.2016 Zlato zahájilo rok 2016 útokem na vyšší ceny, zejména v eurech. Nabídky z bezpečných přístavů a nižší výnosy z dluhopisů spojené s napětím na Blízkém Východě...

Trhy v klidu na nízkých objemech. Libra konečně silnější, i když stále čeká na verdikt BoE
07.09.2015 Začátek týdne je bez dat, což zatím akciovým trhům pravděpodobně svědčí. Evropské indexy se drží od rána v zelených čí...

Turecká lira pokračuje v pádu na historická minima, další pokles je pravděpodobný
14.08.2015 Turecká měna dnes už druhým dnem padá na historická minima. Hlavním důvodem je včerejší krach jednání mezi dvěma nejvě...

EURUSD brání support 1.08, zatímco trhy čekají na důležitější data
21.07.2015 Dnes budeme struční. Evropa si užívá sluníčka, žádná data, žádná evropská krize a žádná zásadní vystoupení politiků a ...

Forex: Korelace a síla měn 9.6.2015
09.06.2015 Index eura minulý týden posílil nejvíce ze světových měn, index japonského jenu naopak nejvíce oslabil...

Data z amerického trhu práce pozitivně překvapila, přibylo 280 tisíc nových pracovních míst
05.06.2015 Jeden z nejdůležitějších fundamentů americké ekonomiky přinesl dobré zprávy.. Ve 14:30 byly zveřejněny výsledky z trhu...

Vydrží zlatý comeback?
23.03.2015 Po včerejší dychtivě očekávané schůzce Federálního výboru pro volný trh (FOMC) slaví zlato comeback. Zvýšení sazeb nás sice teprve ček...

Makro: Primární úpisy akcií vloni dosáhly předkrizové úrovně v USA
14.01.2014 Ve Spojených Státech se uskutečnilo v roce 2013 nejvíce primárních úpisů akcií od finanční krize a investoři očekávají, že bude tento trend v letošním roce pokračovat na pozadí zlepšujících se ekonomických ukazatelů. Počet IPO se v roce 2013 zvýšil na 230 a v celkové hodnotě 62 miliard dolarů, což představuje skokový nárůst o 59% v počtu transakcí a 31% nárůst hodnoty získaného kapitálu oproti roku 2012, podle dat Dealogic. V roce 2007 v USA proběhlo 288 IPO v celkovém objemu 65 miliard dolarů. Podmínky by měly zůstat v roce 2014 příznivé, akciové trhy zdolávají nová maxima, investice proudí do podílových fondů a výnosy z dluhopisů zůstávají navzdory vyšším úrovním v blízkosti historických minim.

Fond Pimco zažil nejhorší rok za dvě dekády
05.01.2014 Přední světový dluhopisový fond Pimco loni zažil nejhorší rok za zhruba dvě desítky let. Údaje společnosti Morningstar ukázaly, že investoři z něj v průběhu roku vybrali 41,1 miliardy dolarů. Je to nejvíce od roku 1993, kdy Morningstar začal výkonnost fondu sledovat.

Příští zkouška MMF
02.10.2013 V říjnu se centrální bankéři, politici, špičky soukromého sektoru, akademikové a zástupci organizací občanské společno...

Makro: NABE předpokládá postupné zrychlení růstu americké ekonomiky
23.09.2013 Zářiový výhled celonárodní asociace podnikových ekonomů (NABE) předpovídá postupné zrychlení růstu americké eko ...

ZÁZNAM FEDU VYVOLAL DALŠÍ VLNU NESPOKOJENOSTI
23.08.2013 Záznam z červencového setkání amerického Federálního rezervního systému (FED), který byl zveřejněn ve středu večer, nenabídl trhům jasné vysvětlení toho, co očekávaly. V podstatě se opakoval pouze stejná obecná tvrzení jako tomu bylo v uplynulých šesti měsících. Zužování programu nákupu dluhopisů se sice blíží, ale nikdo netuší jeho přesný začátek. Je pravděpodobné, že se s ním začne již tento podzim, ale není vyloučena ani možnost, že to bude v první polovině roku 2014. Vše tak bude záviset na vývoji americké ekonomiky.

STABILITA DOLARU PŘED ZVEŘEJNĚNÍM STŘEDEČNÍHO ZÁPISU FED
20.08.2013 Před středečním zveřejněním zápisu amerického Federálního rezervního systému (FED) si dolar udržuje své stabilní pozic...

Česká koruna - nejsilnější v regionu díky dobrým číslům HDP
18.08.2013 Středoevropské měny se minulý týden obchodovaly v negativním teritoriu. Jejich vývoj byl kromě domácích makroe...

VIDEO: Výnosy z dluhopisů znovu rostou, akcie si zatím svou cenu drží
14.08.2013 Výnosy z dluhopisů znovu rostou, akcie si zatím svou cenu drží - videokomentář Jaroslava Brychty z X-Trade Brokers...

REKORDNÍ VYSOKÉ AKCIOVÉ PŘÍTOKY
22.07.2013 Kvartální výsledky hlavních amerických bank a Federálního rezervního systému (FED) a udržení jejich podpory pro součas...

DOLAR KLESÁ NA INTENZIVNÍM PRODEJI
07.06.2013 Dolar klesl vůči euru, japonskému jenu a ostatním měnám, protože investoři se obávají, že dnešní zpráva z ministerstva...

AKCIE STOUPAJÍ A HLAVNÍ MĚNY ZTRÁCEJÍ SMĚR
09.05.2013 Globální kapitálové trhy pokračují v ziscích, zatímco hlavní měny ztratily svůj jasný směr. Povzbudivé globální údaje ...

ASIJSKÉ AKCIE VZROSTLY DÍKY ČÍNSKÝM OBCHODNÍM ÚDAJŮM
08.05.2013 Pozitivní nálada na globálním trhu nemovitostí byla podpořena novými čínskými obchodními údaji, které dopadly mnohem l...

ECB prudce zhoršila odhad vývoje HDP eurozóny
06.12.2012 Evropská centrální banka (ECB) prudce zhoršila výhled vývoje hrubého domácího produktu zemí eurozóny...

Cenám komodit pomohly silnější akcie a slabší dolar
26.11.2012 V uplynulém týdnu se napříč světovými akciovými trhy nesly silné zisky, což pomohlo k přesunu investorů směrem k rizikovějším aktivům, jako jsou třeba komodity. Dolar vůči měnovému indexu klesl, a to navzdory dobrým ziskům vůči japonskému jenu. Padaly i výnosy z dluhopisů jihoevropských států, protože se investoři honí za zisky v prostředí klesajících výnosů a nízké volatility.

Španělsko zůstává pro investory klíčovým hráčem
19.09.2012 Tím, jak začínají výnosy z dluhopisů šplhat vzhůru, zůstává Španělsko pro Eurozónu klíčovým hráčem.

Ranní zprávy
16.08.2012 Evropa - Španělské banky si za poslední měsíc půjčovaly z fondů ECB nejvíce, ce...

Ranní zprávy
01.08.2012 Evropa - Třebaže výnosy z dluhopisů po prohlášení z minulého týdne prudce klesl...

Hlavní body a výsledky ze summitu EU
29.06.2012 V Bruselu dnes skončil summit EU, který byl dopředu označován za jeden z klíčových okamžiků...

Eurozóna se shodla na jednotném dohledu
29.06.2012 Evropští lídři se po složitých jednáních v noci na dnešek dohodli na vytvoření jednotného dohledového orgánu pro banky eurozóny.

Makro: G20 se snaží přesvědčit trhy, že Evropa může krizi vyřešit
20.06.2012 Světoví lídři se v úterý pokusili přesvědčit finanční trhy, že Evropa umí zareag...

Měsíční FOREX komentář a FX fokus
05.04.2012 Po bouřlivém úvěrovém večírku, který rozpoutala v prosinci a v únoru Evropská centrální banka, nastalo na trzích období klidu.

Jaroslav Brychta: Měsíční forex komentář
02.12.2011 Dluhová krize v eurozóně vstoupila v druhé polovině roku do své další (závěrečné?) fáze.

Švýcarský frank proti dolaru posílil
31.10.2011 Italská aukce nového 10letého státního dluhopisu ukázala, že výnos dosáhl na nejvyšší úroveň v historii existence eura

Jaroslav Brychta: Měsíční FOREX komentář
05.09.2011 Měsíční forex komentář a výhled na další měsíc.

Měsíční komentář - vývoj na měnových trzích v červnu
05.07.2011 Měsíční komentář Jaroslava Brychty pro portál FXtsreet.cz

Jaroslav Brychta: měsíční komentář měnových trhů - FOREX
10.01.2011 Shrnutí minulého měsíce a makroekonomické fakta?

Makro: BOE znepokojuje dluhová krize a inflace
22.12.2010 Zápis z prosincového jednání bankovní rady Bank of England znovu odhalil odlišný postoj při hla...

Daily: Růst sazeb v USA pokračuje, reálná ekonomika to může brzy pocítit
09.12.2010 Výprodej amerických dluhopisů pokračoval také v průběhu včerejší seance, kdy se výnos z desetiletých T-Notes vyhou...

Daily: ECB drží trhy nad vodou. Euro včera i přesto začalo opět ztrácet
07.12.2010 Záhada rally z minulého týdne byla vyřešena. Pomohla ji rozluštit Evropská centrální banka, která v...

Daily: ECB uklidňuje trhy, ty si včera prošly výraznou korekcí
02.12.2010 Středeční seance přinesla uklidnění nervózní atmosféry, která finanční trhy ovládala v průběhu předchozích několi...

Daily: Trichet připustil, že by mohla ECB pomoci navýšením nákupů dluhopisů
01.12.2010 I včera byl v centru pozornosti obchodníků trh s evropskými dluhopisy, na kterém pokračoval...

Makro: Euro hledá dno, výnosy dluhopisů evropské periferie hledají strop a nepovedené aukce italských a belgických dluhopisů
29.11.2010 Pondělí měly být dnem uklidnění a snižování rizikové averze. Alespoň v představách zástupců euroz...

Forex: týdenní přehled a komentář - napětí v EUROZÓNĚ trvá
29.11.2010 Forex týdenní přehled a komentář pro týden 29.11 - 3.11.2010.

Daily: Trojice Řecko, Irsko, Portugalsko dále stahuje pod vodu i zbytek eurozóny
23.11.2010 Evropští politici mají možná větší problém, než si jsou sami ochotni připustit. Nedělní oficiální žádost...
Související klíčová slova:
Energetické firmy | Závěrečný kurz | Zerohedge | Nejnovější statistické údaje | Zbrojovka | Fibo | Akcie včera | Mezinárodní měnový fond | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Počet nakažených koronavirem | Investment Management | Politická rozhodnutí | Kontraktní měsíc | Škálování | Pricing power | HSBC | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Společnosti na burze | Do čeho investovat | Nasdaq (US100) | Vládní dluhopisy | Řecko | Refinitiv | ChainLink | Overbalance | EUR | J&T | Přehled různých odvětví | Zkušenosti | Makroekonomika | Cenová hladina | Cap | Výbor FOMC | Alphabet | Vstupy | Akciové trhy | Reflační obchodování | Přísná regulace | Druhá vlna COVID-19 | Hnojiva | Silicon Valley Bank | Očekávané výsledky | Opětovný pokles | Pfizer | Obchodník | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | LIBOR | Fungování trhů | Pokles sazeb | Globální dluhopisové trhy | Siemens Energy | Marže společností | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Bank of Japan | Životní prostředí | Long pozice | BTC | Americký dolarový index | Pohyb výnosů dluhopisů | Akciové výhledy | Statistiky | Investiční banky | Pravděpodobné výsledky | Kvalitní akcie | Další růst | Zotavování Číny | SP500 | Dow Jones Industrial | Aktiva | Utahování měnové politiky | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Americká inflace | GBPJPY | Válečné dluhopisy | Futures kontrakt | Intesa Sanpaolo | Korelace | Demografické změny | Náklady na půjčky | Americké zásoby zemního plynu | Výrazný pohyb | Jmenování Powella do čela Fedu | Otevřené pozice | Investing | Libra vůči dolaru | Index strachu | Býčí vyhlídky | Závislost | Kolaps | Japonská měna | Citibank | Graf ropy | Nikl | Indexy na Wall Street | Investování do akcií | Společnost Saxo Bank | Cenné kovy | Zasedání ECB | Komunita | Diverzifikace | Robusta | Bloomberg Commodity Spot Index | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pravděpodobnost | Bidenovo vítězství | Cíle měnové politiky | Investiční manažer | Cenové stability | Největší banky | Šéf Fedu Jerome Powell | Skandinávské měny | Wells Fargo Securities | La Repubblica | Byznys | Dění na trzích | Ethereum | Americké dluhopisy | Růst sazeb | Akcie Tesly | Měny emerging markets | Britská libra | Rostoucí ceny | Vliv pandemií | Reality | Poplatky | Výkyvy | Sektor pro investování | Simon Peters | GLE.FR | FAO | Zdroj příjmů | Asijské akcie | Depozitní sazba | Financial Times | NFP report | Schůzka FOMC | Generativní umělé inteligence | Goldman Sachs | Zpráva WASDE | Zlato a stříbro | Deflace | Asijské trhy | Index eura | Údaje o americké ekonomice | Expanze | Německý DAX | DeFi | Důležité fundamenty | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Varovný signál | Oznámení | Burze | Bazický bod | Zpomalující ekonomika | Americké statistiky z pracovního trhu | Mezibankovní sazby | Budoucí vývoj dolaru | Propad cen | Home Credit | Dnešní statistiky | ROIC | Situace na Ukrajině | Cenové výkyvy | Cena zlata | Call option | Peter Garnry | Akcie dnes | Strach | Simon Property Group | Dluhové závazky | Equiti Capital | Burza | Exchange | Grains Index | Finanční trhy dnes | Uklidnění na trhu | Akcie Moneta Money Bank | Fond Pimco | Schůzce FOMC | Co je měnová politika? | Glencore | Hlavní události | Americký akciový index | Pokles dolaru | Tržní volatilita | Rostoucí inflace | USD/INR | Kanadské maloobchodní prodeje | Výrazný vzestup | Směrnice | Silicon Valley | Konflikty | Tým Saxo Strats | Více peněz | WTO | Finanční instrumenty | Le Penová | Implikovaná křivka | Analýzy | CI Komodity | Narušení dodávek z Ruska | Saxo Strats | Break-Even | Dolar dnes | Devizové trhy | Vysoce rizikové | Online obchodování | Vliv úrokových sazeb | Společnost MSCI | Danske Bank | Vývoj na trzích | Růst společnosti | Graf EUR/USD | Událost roku | Analytik skupiny | Výsledkové sezóny | Akciový výhled | Výprodej ropy | Růst cen | Standard & Poor's 500 | Základní úrokové sazby | CZK | Sentiment na trzích | US výnosy | Ceny amerických akcií | ROE | Latinskoamerické měny | Přijetí | Ekonomické zotavení | Smartphony | Snížení úrokových sazeb | Pád libry | Pandemie COVID-19 | Význam inovací a výzkumu | Nejznámější kryptoměna | Krátkodobé dluhopisy | Největší společnosti | Konkurenční výhoda | Brexit | Vysoké riziko | BHP | Tvrdé sankce proti Rusku | Investiční příležitost | Proražení | Token | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Letadla | Komunikační politika | Americké ministerstvo financí | Ekonomika Spojených států | Forex analýza | Výnosy z amerických dluhopisů | Market alert | Čínský trh | BossaFX | Vývoj amerického dolaru | EIA | Inflace | Trhy a komodity | Beta koeficient | Nord Stream | Výnos do splatnosti | Očekávání pro rok | Trumpová | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Vladimír Pikora | Nižší ceny | World Agriculture Supply and Demand | Hlavní ekonom | Výnosy desetiletých dluhopisů | Alpari | Rizika a příležitosti | Dolarový index | Zlatý důl | Události tohoto týdne | Česká měna | Vzestup zlata | Sell | Obavy investorů | Dopad na ekonomiku | Garance | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Breaking | Obchodní seance | Michal Stupavský | Evropská měna | Zpráva NFP | Posilování dolaru | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | Dluhopisový fond | Pověst | Důvody posilování dolaru | Hodnota zlata | EURCHF | Ruská invaze na Ukrajinu | Širší index S&P 500 | Význam inovací | Příkaz | Zdanění firem | Politické vlivy | BP | Snížení nákladů | Pohyby na komoditním trhu | Analytika | Bossa.cz | Nejvyšší pravděpodobnost | Guvernér Fedu | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Rozhodnutí ECB o sazbách | YTD | Škola obchodování | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | US High Yield | Investice do dluhopisů | Výroba v eurozóně | Zisková marže | Rubl | Forward guidance | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Maďarský forint (HUF) | Dluhopisový fond Pimco | Karl Schamotta | Projev šéfa Fedu | Dobré výsledky | Moderna | Bitstamp | Pokračování poklesu | Obchodní společnosti | USD index | Irsko | Podnikání | Statistiky z pracovního trhu | EFSF | Broker Consulting Index podílových fondů | Trendový kanál | EURCZK | Celková inflace | Coca-Cola | Organizace pro výživu a zemědělství | Komoditní měny | Poměr P/B | Maloobchod | Analytik trhu s kryptoměnami | Sankce | Ceny elektřiny | Dolary | Cyklická vs. necyklická odvětví | RMB | Korelace negativní | Globální ekonomiky | Nabídka | Podíl dolaru | Ministerstvo práce | Graf S&P 500 | Reálné výnosy | Akce centrálních bank | Směnné kurzy | Výnosy | Bankéři | Fiskální politiky | Vybrané měny | Výnosy z dluhopisů americké vlády | Graf ropy WTI | Graf růstu | Vysoké sazby | Celosvětové zadlužení | Akciový index | Kurz americké měny | Charu Chanana | Alibaba | CL | Bilion | Tier 1 | Reshoring | Politické faktory | EUR/PLN | Mrazivé počasí | LVMH | TD Securities | Bankovní krach | Rostoucí obavy | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Odhodlání | Komoditní výhled | Stablecoin | Cena zlata a stříbra | Donald Trump | Price-to-Book Ratio | Logistické firmy | Země OPEC | Čínský jüan | Italský premiér Mario Draghi | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Nástroje Fedu | Maďarsko | Formace hlava a ramena | Klíčové oblasti | Suroviny | Morningstar | Možné scénáře | Fitch rating | Výhled Saxo Bank | TSMC | Jaroslav Brychta | Záchranný fond | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Manažeři | Výrazný růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Medvědí fáze | CISCO | Cenové hladiny | Investiční firmy | Oslabení jüanu | Sazby v USA | Náklady financování | Centrální banky | P/E | Rekordní minimum | Peníze | Faktory ovlivňující monetární politiku | Makroobezřetnostní politika | Trpělivost | Brent | Turecké akcie | Akcie a dluhopisy | Komoditní sektor | Politika | Exxon Mobil | Zvýšit ziskovost | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Japonské maloobchodní tržby | Flat | Konec medvědího trhu | Trump-Kim | Palladium | Národní regulátor | Index cen domů | Joe Manimbo | Výplatní poměr | Comfort Finance Group (CFG) | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Cisco Systems | Bloomberg Commodity Index | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Silné momentum | SVB Financial | Vyšší výnosy | Sentix index | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Dluhopisomat | Pád rublu | Prodeje akcií | Boom | Napadení Ukrajiny | Celní války | Pimco Total Return Fund | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Agentura IEA | Standard & Poor's | Commodity | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Saxo | Janet Yellenová | Nákupy | Růst | Historie | Americký index | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | Uvolnění měnové politiky | Fundamentální analýza | Libye | Národní měny | Ziskové marže | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Zvýšená nervozita | Záchranný plán | Prognóza | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Rozvoj umělé inteligence | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Použití finanční páky | Volná pracovní místa | Zvýšit zisky | Obligace | Trh práce | Poměr výnosu | Změny cen | Růstový impuls | Bonanza Mine | xStation | Data z USA | Polovodiče | Graf | Kongres | Vývoj ceny ropy Brent | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Akvizice | LYNX WhatsApp | Bydlení | Nové technologie | Růst amerického dolaru | Ukončení války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Štěpán Hájek | Zpráva | Země EU | Hrubý domácí produkt (HDP) | Uhelné elektrárny | Kurz české měny | Kapitálové trhy | Ekonomické zpomalení | Les Echos | Spike | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Analytička Saxo Bank | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | FiveThirtyEight | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Investovaná částka | Long | Chování | Snižování sazeb | Zisky amerických akcií | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Energetický trh | Evergrande | Giovanni Staunovo | Lira | Zisk firmy | Novozélandský dolar | MONET | Geopolitická rizika | Kurz jednotné evropské měny | AUD | Dřevo | Paul Tudor Jones | JOLTS | Index SPX | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Tok kapitálu | Nominální hodnota | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Opatření | Meziroční růst | EBay | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Covid | Oslabení eura | Turecko | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Dnešní aukce | Baidu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Konsolidace | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Nervozita z trhů | Alphabet (Google) | Kapitálové strategie | Analytik trhů s kryptoměnami | Externí rovnováha | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Uložení peněz | Zdroje energie | Riziková averze | Coinbase | Akciové trhy a komodity | Chladné počasí | Open | Statistické údaje | Recese ve Spojených státech | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Index | Události roku | Futures | Reálné úrokové sazby | Maturity | Vyšší náklady | Měď | Směnný kurz | Česká koruna (CZK) | Důvody posilování | Korelace s akciemi | Obchodníci s akciemi | Očekávání úrokových sazeb v USA | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Zobchodovaný objem | Eura | Penzijní fondy | Jmenování Powella | Komise | Nejistoty | Platina | Trumpovy vlády | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | Posílení | Devalvace | Bill Gross | Náhoda | Equity risk | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Přebytek běžného účtu | Bank of Canada | Obiloviny | Althea Spinozzi | Skupina OPEC+ | Americké akciové burzy | Ministerstvo obchodu | Shanghai Composite | Index STOXX Europe | Rekordní ceny | Česká zbrojovka | Roche Holding | S&P | Společnosti | Americké ministerstvo obchodu | Koruna | Unie | Vice | MCD | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | USA Joe Biden | Důvěra investorů | Graf ceny akcií | Historické maximum | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Momentum | Očekávání úrokových sazeb | Stabilita finančního systému | Kapitálové požadavky | Christine Lagardeová | Komoditní index | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Střadatelé | Stárnutí populace | Neinvestovat | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Americké státní dluhopisy | Wall Street Journal | Přeprodaný trh | Dodávky ropy | Problémy | Začátek výsledkové sezóny | Aktuality z komoditních trhů | Globální poptávka | IEA | Analytický tým | KOMB | E-commerce | Složitý svět | Cla na dovoz | Investiční horizont | High Yield | Prezident USA | Omezené riziko | EUR/GBP | Vývoj zlata | Asie | Očekávání analytiků | Znalost | Důvěra spotřebitelů | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Intradenní volatilita | Vliv demografických změn | Negativní dopad | MicroStrategy (MSTR) | BREAKING | Index Stoxx 600 | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Zařízení | Technické analýzy | G7 | ROE (Return on Equity) | Budoucnost | Akciový výprodej | Chuť investovat | Cukr | Rada guvernérů | Odchod z EU | Investiční téma | Kartel OPEC | Kakao | Ruský plyn | Virus | Snížení poptávky | Cloud computing | Nejvýraznější ztráty | Vysoká inflace | Největší bankovní krach | Americká centrální banka | OpenAI | Wolfstreet | Automobilový sektor | Globální finanční krize | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | BNP Paribas | Obnovitelné zdroje energie | Tržní sentiment | Česká koruna | Brokers | Vlna koronaviru | G10 | Moneta | Vysoká volatilita | Roche | Republikáni | Americké produkce | Trumpova vláda | Index Nasdaq Composite | Ceny zemního plynu | Pozornost | Chesapeake | Ropa Brent | Server BBC | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | FRA40 | Dluhová služba | FTSE 250 | Range | Bohatství | Akcie ve Spojených státech | Spekulace na pokles | Royal Dutch Shell | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | Stimulační balík | Korunové sazby | Conference Board | Margin | Alokace finančních prostředků | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Dopady na komodity | Kompenzace | Index nákupních manažerů | Členské země eurozóny | Vývoj mezd | Růst cen zlata | Ripple | Americká měna | Marginové požadavky | Rostoucí úrokové sazby | Fed dnes | Tvrdé sankce | Domácnosti | Cena komodit | Trumponomika | Mezinárodní faktory | Bitcoin | Dynamika trhu | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Salvador | Trhy se hroutí | Poptávka | Kov | Index japonského jenu | Světové centrální banky | Akcie společnosti MicroStrategy | Maloobchodní tržby | Ekonomické vyhlídky | Gamble | Summit EU | Obchodování na zámořských trzích | Snižování úrokových sazeb | Oddělení forexu | Invaze | Nákup akcií | Odpor | Thajsko | Twitter | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Link | Silnější euro | Volvo Cars | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Obchodovat | Výkyvy cen | Americké indexy | Historická minima | Video | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Hodnoty VIX | Měkké komodity | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Skupina OPEC | Equity | Prezident Donald Trump | Korporátní dluhopisy | Pár EUR/USD | Tržní síly | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Rozvojové země | Znovuotevření Číny | Aukce | Finance | Množství peněz | Fundamentální analýza akciových trhů | Klíčové problémy | Deutsche Bank | Stres | Stříbro | Ole Hansen | Kurz USD/CZK | Obchodníci | Finanční instituce | El Salvador | Akcioví investoři | Equity risk premium | Vyšší sazby | Podílové fondy | Pokles cen | Index pražské burzy PX | Cenový graf | Monetární politika | Broker Consulting Index | Počasí | Ceny povolenek | ETF | BH Securities | Klouzavý průměr | Ropa | Firma | SWIFT | Poptávka po čipech | Pohyby dolaru | Nálada na trzích | Zasedání Bank of England | Euro vůči americkému dolaru | Svět měnové politiky | Intervenovat na devizovém trhu | Německý index DAX | JPMorgan Chase | Politické napětí | Rozpočtová pravidla | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Kryptoměnové trhy | Riziko poklesu cen | Technologická společnost | Evropský parlament | Short pozice | UBS | ANZ | FTSEurofirst | Investiční cíle | Non-fungible token | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Japonský index | Obchodování s komoditními futures | Janet Yellen | Dividendový výnos | Podnikání na kapitálovém trhu | USA | Ekonomové | Marine Le Penová | Spojené státy | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Pokles trhů | Pandemie | Consumer Discretionary | Ocelářství | 3М | Purple Trading Jaroslav Tupý | Bezpečné dluhopisy | Conseq Investment Management | Sázka | Buy Stop | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Změna klimatu | Bankovní unie | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Return on Equity | Napadení Ukrajiny Ruskem | Dow Jones | Kurz USD | Softwarová společnost | Boeing | Nový týden | Kurz dolarů | Trade Brokers | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Americké burzy | Cyklické akcie | Euro posiluje | Polský zlotý (PLN) | Christopher Dembik | Úroková sazba | Dluhová krize | Akciový index DAX | Pěstování kakaa | MXN | Rizikovost | Investiční poradenství | Poptávka po dolaru | Finanční ukazatele | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Futures na zemní plyn | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | RISK-ON | Spravované fondy | Rostoucí ceny ropy | Palantir | Politika centrálních bank | České měny | Úrokové sazby ve Spojených státech | Estée Lauder | Vliv sezónnosti na odvětví | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Bitmain | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Spolehlivost | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Vývoj spreadu | Výdaje | OSN | Analýza akciových trhů | Intervence | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Trh s kryptoměnami | Průměrný výnos | Spalování fosilních paliv | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Další vývoj | Finanční zdraví | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Cena kryptoměny ethereum | Finanční služby | Asijský index | Joe Biden | Řecká ekonomika | Ceny nemovitostí | Akcie výrobce elektromobilů | Aktuální situace | Geopolitické události | Durace | Tudor Jones | Fiskální politika | Odvětví | Ocenění na burze | Investiční doporučení | Prohlášení | Vliv směnných kurzů | Znovuotevření ekonomiky | Vývoj cen komodit | Americké žádostí o podporu | IBEX | Dedolarizace | Výdělky | Vítězství Donalda Trumpa | Význam firemní kultury | Sazby centrální banky | Italský premiér | MSTR | Ekonomická situace | NextEra Energy | Růstový potenciál | Cloud Computing | Trading | USD za tunu | Dna | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | Peníze uložené | Index FTSE 100 | Filadelfský Fed index | Americké vládní dluhopisy | Prodej cenných papírů | Bilance ECB | Výsledek referenda | Oslabení na dolaru | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Růstové tituly | Belgie | Burzovní index | Americké statistiky | Rozhodnutí centrální banky | Finanční poradenství | Koronavirus | Futures na sojové boby | Odliv kapitálu | Price-to-Earnings Ratio | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | FOMO | Miliardy dolarů | ADP | AI | Nervozita na finančních trzích | Británie | Umělá inteligence | Analytik Komerční banky | Vládní výdaje | Obilí | Prezidentské volby | Nákupy aktiv na trhu | Světové měny | Změny úrokových sazeb | PPF | Makro z USA | Volvo | Dluhopis | Tisková konference | Bankovní systém | Světové trhy | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Comfort Finance Group | Čistá úroková marže | Růst mezd | Prezident ECB | Vliv klimatických změn | Obnovitelné energie | Tudor | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Depozitní kurz | Čínská poptávka | Nákupy dluhopisů | Cena dolaru | Společnost Nvidia | 200denní klouzavý průměr | Sazby | Provozní marže | Zemědělství | Dopady na akciové trhy | Patria | Silnější americký dolar | Výhody a rizika | Pohled na trh | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Obilné trhy | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Kupní opce (call option) | Globální diverzifikace | Zvýšení produkce | Úrok | Investovat | Komoditní | Inteligentní investor | Amazon | Technická situace | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Sektor služeb | Supporty | Regulátor | Nákup a prodej | Boj s inflací | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Firmy | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Ekonomické ztráty | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Sputnik V | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Západní firmy | Partnerství | Vyšší ceny | Euro dnes | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Akciové dividendy | Ekonomické podmínky | Ruská ropa | Hlavní burzovní indexy | Růst cen komodit | Současná hodnota | Ceny kovů | Dealogic | Zhodnocení kapitálu | Omezení investic | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Marginální požadavky | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Minimalizace inflace | Nárůst HDP | Euro k dolaru | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Soren Otto Simonsen | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Česká vláda | Hry | Novo Nordisk | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Walmart | Ekonomické klima | Eleanor Creagh | Cílení výnosové křivky | UBS Giovanni Staunovo | Kybernetická bezpečnost | FTSE | Mar-a-Lago | Vyšší riziko | Vysokofrekvenční obchodování | Měnové trhy | Pokračování rally | Online obchodování a investice | Rizika | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Podrobný pohled | Rada ČNB | Žlutý kov | Objem na pražské burze | Dealer | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Riziková prémie | Společnost Bitmain | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Globální trhy | Ukrajinské ministerstvo financí | Fitch | Pšenice | Australské požáry | Dluhopisový trh | Globální trh s ropou | Ceny niklu | Pokles cen akcií | Generativní AI | Hospodářské riziko | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Hodnota akcií | Rostoucí mzdy | BofAML | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Nejlepší výsledky | Riziková aktiva | Akcie automobilky BMW | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Potravinářský průmysl | Orsted | Raketový růst ceny | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Trhy očima Štěpána Hájka | Měnové zásahy | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Hodnota dluhopisu | Vladimir Putin | Tesla | Společnost eToro | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Low | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Odrazy | Ekonomický růst | Můj pohled na trh | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Druhá vlna | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | CAD | Intervence na devizovém trhu | Shares | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Shortování | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Akcie z oblasti cestovního ruchu | Advanced Micro Devices | Evropská dluhová krize | Aktuální cena ropy | Alert | Evropské trhy | Carry obchody | Politika centrální banky | Index podílových fondů | Hospodaření | Thierry Breton | Dnešní výsledky | Wells Fargo | Obchodní modely | Estee Lauder | XRP | Riksbank | Bloomberg Grains Index | Zastavení růstu | Dividendové výnosy | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Institucionální investoři | Conseq | FXstreet | EBITDA | Reporty | Turbulence na trzích | Globalizace | Regulační rizika | Kukuřice | Purple Trading | Pips | Alokovat kapitál | Řízení společnosti | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Akcie automobilky | Strategie komodit | Ceny ropy Brent | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Americká Federální rezervní banka | Eskalace konfliktu | Moving Average | EK | Kobalt | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | ATH | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | FT | Citi | Pokles výnosů | SARS | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | MONET.CZ | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Meta | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | ACT | Veřejný sektor | Vývoj dolaru | Čína | Pokles akcií | Risk | Inovace | J.P. Morgan | Ceny | Spotřebitelský sektor | Objem zlata | Siemens | Představenstvo | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Čisté krátké pozice | FTSE 100 | Dow Jones a S&P 500 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Buy the dip | Centrální banka | BBC | Price-to-Earnings | Předpovědi | Kryptoaktiva | P/E poměr | Novo | USD/TRY | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Analytik Joe Manimbo | Stavební povolení | Silný americký dolar | Fed index | Surová ropa | Saxo Bank Steen Jakobsen | Globální index | Yahoo | Dividend Yield | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Podnikání společnosti | Burzovní indexy | Investiční možnosti | P/B | Odborníci | Rozvolnění | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Sentix | Webinář | Klima | Stratég | Instituce | Erste Bank | Negativní korelace | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Plodiny | Náklady na financování | Výnos | Filadelfský Fed | Počty nakažených | Bankovní krize | Zlepšení výkonnosti | X-Trade Brokers | Čínští výrobci | ESG | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Komunistická strana | Frank | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Algoritmy | Defi | 256/2004 | WACC | Specialista na online obchodování | Akcie společnosti Boeing | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | Výnos desetiletých dluhopisů | Aktuální rezistence | Čistá marže | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Společnost Siemens | Miliardy USD | Index technologického trhu | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Vietnam | Ceny akcií | Šinzó Abe | Ceny energií | Barometr | Pobřeží slonoviny | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | RBAG | Inflační cíl | VIX | Premiér Mario Draghi | Mezibankovní | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Propad poptávky | BOSSA | Sója | Euforie | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Pracovní místa | Káva | Akcie MONETA | Zisk | Globální krize | Total | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | WTI a Brent | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Tržní sazby | PLTR | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Býčí sentiment | Vzdělání | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Situace na akciových trzích | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | COCOA | Cena mědi | Anglo American | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Evropa | Libra k americkému dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Údaje | Krize v eurozóně | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | ex | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Cena ropy klesá | Index CPI | xStation5 | ProCent | Finančnictví | Zvýšení těžby | CEZ1.CZ | Síla dolaru | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Směřování | EURSEK | Visa | Očekávaná recese | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Přenos | Společnost XTB | CARA | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Portfolio manager | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Vládní politika | Dluhy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Cizí měny | Ceny akcií Nvidia | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | Světové události | Tweet | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Kurzy.cz | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Etoro | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Brazílie | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové páry | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Akumulace | CFG | EUR/CHF | CEZ1 | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Regulační rámec | Alokace aktiv | Americké firmy | Technický výhled | Japonský jen | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | Akcie | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Dnešní videokomentář | Burzovní zpravodajství | All Time High | Nový Zéland | Société Générale | Návratnost | John Hardy | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Urbanizace | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | Saxo Group | Napětí na trzích | Koš | AAA | Týden na trzích | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | FDIC | Index cen | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Telekomunikační společnosti | Úroková míra | Price Action | Logistika | Hodnota společnosti | Vývoj pandemie | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Prognózy | Zvyšování cen | Akciové výnosy | Kurz | MSCI Europe | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Negativní nálada | Živé vysílání | DXY | Commonwealth Bank | Swingový výhled | Růst zisků | S&P 500 a Nasdaq 100 | Globální růst | Jádrová inflace | Využití kapacit | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Konkurenti | Energetická společnost | Intermediate | Ekonomika Číny | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Bolest | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Druhá vlna koronaviru | Chile | Bankovní rada | Investice | CBDC | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Finanční produkty | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Energetické zdroje | Společnost Cisco | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Call opce | Vnímání | Známý investor | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | ESM | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | Comfort Finance | USD za barel | SAP | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | Akcie klesají | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Situace v Číně | CAC 40 | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | Inaugurace | AUDJPY | Nový cyklus | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Kupní opce | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Trh s ropou | Export | Hyperinflace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Kering | Aktuální cena | WASDE | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | GBPUSD | Institut GfK | Partneři | PinBar | Real Estate | Ukončení války | Zmírnění rizik | Mark Carney | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | 1 milion | Pro tradery | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Praha | Poptávka centrálních bank | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Australská ekonomika | Tranše | FedWatch | Výhled Číny | Rozšíření | Technická analýza | Mladší generace | Shrnutí obchodování | Plány | Nižší poptávka | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | COVID-19 | Béžová kniha | Silný trh | Cena ropy WTI | KOMB.CZ | Dluhopisové výnosy | NFP | Hypotéky | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nikkei | Posílení indexu | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | TIM | Energie | NAHB | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Otevření Číny | Investiční manažeři | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Německé ceny | Třída aktiv | Růst amerických výnosů | Pákový efekt | Dopady na trhy | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Silný růst | ICE | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Společnost Siemens Energy | Míra | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Corpay | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | CTA | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Beta | Sójové boby | Rozbor | CHF | Obnovitelné zdroje | Index Nikkei | Oslabení koruny | RBAG.CZ | Zprávy o vakcíně | Spot | Nízká nezaměstnanost | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Akcie firem | Příliv kapitálu | Trojité dno | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Historická data | QE | MT4 | Růst tržeb | Banka HSBC | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | EU a USA | MicroStrategy | Očekávané výnosy | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | CHF/JPY | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | BAT | Kurzy | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Nové rekordy | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Spekulace na růst | Drahé kovy | Názory analytiků | Žádné dividendy | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Emisní povolenky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Zavedení cel | Fiskální balíček | Forexu | Emise akcií | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Nepříznivé počasí | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Slabé euro | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | ČEZ (CEZ1.CZ) | Investiční příležitosti | Intel | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Index Nasdaq (US100) | Banky | Buy | Francouzské akcie | Zisky společnosti | I-Trader | Vlády | Americká vláda | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Biliony USD | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Politický tlak | Bankrot | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | CZG | Ray Dalio | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | Dot-com | XTB | Kontrakt | Manažeři fondů | Asijské akciové trhy | CAPEX | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Klíčové společnosti | Čínské akcie | Ratingové agentury | Peter Siks | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | ChatGPT | Finance Group | Negativní úrokové sazby | LES | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Varianta delta | Theresa May | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Hlavní trendy | Support | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Výzkum a vývoj | McDonald's | FX | Rozvíjející se trhy | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Obchodní aktivity | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Western Union Business Solutions | Cenové indexy | Investiční banka | Služby | GLE | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Řetězce | Sentiment | SNB | Evropská banka | Jaroslav Tupý | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra v Německu | Zlatá horečka | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Vzdělávání | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | NFT | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Vyvážené portfolio | Put opce | Nařízení | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Čokolády | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Internetové bubliny | Americké ekonomiky | USD | Commodity index | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Volatilita na trzích | Rio Tinto | Čínské banky | Tištění peněz | Cestování | Síla amerického dolaru | Americký dolar dnes | O2 | Emoce | Turbulence na finančních trzích | Technologické tituly | NextEra | Čínské úřady | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | BMW | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Earnings | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Zákaz dovozu | Propad | Bankovnictví | Sezónní faktory | Rakousko | Trh s futures | Price-to-earnings ratio | ANO | Likérka Stock | Pokles eura | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Investiční kovy | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Rok 2024 | Dividendové akcie | Kanada | Ruská invaze | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | Broker Consulting | Financování ozbrojených sil | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kupní síly peněz | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Psychologické úrovně | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Průmyslové firmy | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | HG měď | Hospodářská krize | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Přerušení dodávek ruského plynu | Body | Parita | Německé podniky | Růst produktivity | Krypto | Evropské země | Obilniny | Payrolls | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Kupón | Referendum | Dovozní ceny | Raketový růst | Objem vkladů | Americká výnosová křivka | Enphase Energy | Cykly | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | KBC | Úroveň supportu | Společná evropská měna | Pimco | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Materiály | Spekulanti | Řízení kapitálu | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Uhlí | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Dvojité dno | Trump 2.0 | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Strukturální změny | Banka | Tchaj-wan | Země eurozóny | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Makro zprávy | Nákupy zlata | Index technologického trhu Nasdaq | Graf dne | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | Konkurent | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Indonésie | Ocenění | News | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot