Středa 23. červen 2021 22:52
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Purple Trading Trading Room
reklama
Admiral Markets new demo

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 10:01  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.

Poté, co se cena bitcoinu v nedávné době výrazně propadla, se mnoho retailových investorů vrátilo k meme akciím, které začátkem roku 2021 zaznamenaly významný cenový nárůst.

V tomto článku se zaměříme na to, jakým způsobem WallStreetBets vybírají své akcie. Prozradíme si také, které akcie jsou aktuálně v hledáčku této skupiny a zažívají významný růst.

Nakonec se detailně zaměříme na akcii AMC, která od začátku roku 2021 k dnešnímu dni vzrostla o více než 2554 %.

Vstup do kina AMC

V následujícím článku se dočtete:

 1. Strategie skupiny WallStreetBets a jaké akcie vybírají?
 2. O které meme akcie se obchodníci ze skupiny WallStreetBets aktuálně zajímají?
 3. Akcie AMC Entertainment (AMC)
 4. Vyplatí se investovat do akcií AMC a dalších meme akcií?
 5. Obchodujte AMC akcie u LYNX

Strategie skupiny WallStreetBets a jaké akcie vybírají?

Meme akcie a skupina retailových investorů WallStreetBets jsou opět v centru pozornosti. Tato skupina investorů, která sdílí své obchodní nápady a strategie na sociální síti Reddit, o sobě dala hlasitě vědět již na začátku roku 2021. Tehdy se členové WallStreetBets rozhodli hromadně nakupovat akcie GameStop, což zapříčinilo, že během ledna 2021 cena akcie GME vzrostla o více než 2400 %.

Po silném nárůstu ale také přišel rychlý pád ceny této akcie. Podobný průběh nastal i u dalších akcií, na které se Reddit WallStreetBets skupina zaměřila.

Mluvit ve spojení s WallStreetBets o nějaké investiční strategii je ošemetné, protože mnoho investorů z této skupiny je kritizováno za to, že vlastně žádnou promyšlenou strategii nemají. Často jsou označováni za nevzdělané investory s nereálnými očekáváními. Jejich jediná strategie je často „koupit a držet“ za každou cenu.

Ti, kteří byli schopni vybrané akcie nakoupit včas, vydělali na předešlých pohybech velké peníze, ale spousta obchodníků, kteří nakupovali například akcie GameStop  blízko lednového high, o značnou část peněz přišla, když cena začala prudce klesat.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že tato skupina nyní čítá více než 10,4 miliónu investorů a její popularita stále roste. Navíc lze u populárních meme stocks vystopovat určité podobné rysy.

Většinou se jednalo o akcie, ve kterých bylo mnoho investorů zainteresováno na stranu short. Jinými slovy spekulovali na pokles ceny akcie. Pokud se ale velké množství obchodníků naopak rozhodlo tyto akcie nakupovat, dostali se obchodníci spekulující na pokles ceny do problémů a nastal Short Squeeze.

Právě Short Squeeze byl jedním z hlavních cílů této Reddit skupiny u mnoha vybraných meme akcií. Jim Cramer z CNBC však poukazuje na to, že WallStreetBets postupně mění svou strategii. Upozorňuje na rychlý nárůst ceny akcie řetězce amerických restaurací Wendy’s.

Cena akcie WEN jen za předešlý den vystoupala o více než 25 %. Přičemž short interest je pouze 4,4 %. Zdá se tedy, že s rostoucí popularitou a silou WallStreetBets se můžeme dočkat i zvýšeného zájmu o akcie, kde „zmáčknutí“ obchodníků v pozicích nakrátko není tolik pravděpodobné.

O které meme akcie se obchodníci ze skupiny WallStreetBets aktuálně zajímají?

Kromě AMC akcie a již zmiňovaného řetězce rychlého občerstvení Wendy’s jsou zde i další společnosti, které v minulých dnech zaznamenaly prudký nárůst ceny akcie. O většině těchto společností jste již slyšeli v souvislosti s lednovou rally na akcii GameStop.

Akcie GameStop (GME) zažívá v posledních týdnech růst ceny a zdá se, že zájem o tuto společnost ze strany retailových investorů po prudkém lednovém nárůstu a následném silném propadu neupadl. Od 11. května 2021 k 8. červnu 2021 cena akcie GME vzrostla o více než 106 %. GameStop dnes navíc bude ohlašovat své výsledky za první kvartál 2021.

Dále se jedná například o společnost BlackBerry (BB). Cena této akcie vystoupala od 25. května 2021 k 8. červnu 2021 o více než 92 %.

V souvislosti s WallStreetBets se také hovoří o americkém výrobci sluchátek Koss (KOSS). Cena akcie KOSS vzrostla od 25. května 2021 do 2. června 2021 z 16,90 USD až na 43,92 USD, což je nárůst o více než 169 %. Od té doby akcie Koss zaznamenala pokles a momentálně se obchoduje za 28,33 USD.

V hledáčku WallStreetBets je i americký řetězec maloobchodních prodejen Bed Bath & Beyond (BBBY). Od 25. května k 8. červnu 2021 cena vzrostla o více než 55 % a momentálně se akcie BBBY obchoduje za 36,83 USD.

Nyní se však podíváme blíže na akcie společnosti AMC. Cena od začátku roku 2021 ke svému all time high 2. června 2021 vzrostla o více než 3700 %.

Akcie AMC Entertainment (AMC)

Tato americká společnost je největším řetězcem kin na světě. Provozuje až 358 kin v Evropě a přes 620 kin v USA. V lednu letošního roku cena akcie AMC zaznamenala skok ze 2 USD až na více než 20 USD během velmi krátké doby.

V únoru však následoval prudký pokles. Jak už bylo řečeno, cena AMC akcie se v minulých dnech opět prudce vyšplhala a nyní se obchoduje za více než 55 USD.

Denní cenový graf akcie AMC

Denní graf akcie AMC od října 2020 do 8. června 2021

Ačkoliv cena akcie AMC v roce 2021 zaznamenala rekordní růst, rok 2020 nebyl pro společnost vůbec příznivý. Za rok 2020 poklesy tržby až o 77 % na pouhých 1, 2 miliardy USD.

Společnost byla ve finančních potížích a dostala se do problémů s platbou nájemného za provozovny. Zachránila ji až půjčka, čímž se ale celkový dluh společnosti AMC Entertainment vyšplhal až na 11,4 miliardy USD.

V prvním čtvrtletí roku 2021 vykázala společnost AMC ztrátu ve výši 294,7 milionu USD (EBITDA). Tržby dosáhly výše 148,3 miliónu USD, což je pokles o 84,2 % oproti stejnému období před rokem.

Začátkem června 2021 společnost prodala část akcií fondu Mudrick Capital Management. Ten odkoupil AMC akcie v hodnotě 230,5 miliónu USD. Zajímavé je, že ve stejný den, kdy byl veřejnosti oznámen nákup těchto akcií, se jich fond rozhodl zbavit.

Generální ředitel AMC se zaměřuje na inovaci i drobné investory

Generální ředitel Adam Aron si také všimnul, že se mění vlastnická struktura akcionářů. Zatímco velcí investoři jsou opatrní, o akcie AMC jeví zájem nemalé množství retailových investorů. V současné době tvoří tito obchodníci přes 80 % akcionářů AMC.

Adam Aron chce část získaného kapitálu použít na modernizaci sálů a provozoven. Také usiluje o navázání užšího vztahu se svými investory. Prohlásil, že majitelé akcií AMC dostanou při návštěvě kina popcorn zdarma a plánuje pro ně další benefity.

Vyplatí se investovat do akcií AMC a dalších meme akcií?

I přes působivý růst ceny akcie AMC je třeba mít na paměti, že se jedná o společnost, která byla v dlouhodobých problémech a mnoho analytiků předpovídalo její krach. Pandemie koronaviru zasadila AMC tvrdou ránu.

Postupné rozvolňování pandemických opatření a vakcinace by mohly urychlit návrat k normálnímu životu a lidé by se opět mohli začít ve velkém vracet do kin, ale otázkou je, zda se situace opět nezhorší.

Zájem retailových investorů, kteří pomohli AMC zpět na nohy, také nemusí trvat věčně. Enormní zájem o meme akcie v lednu skončil stejně rychle jako začal a mnoho meme akcií zažilo velmi rychlý pokles ceny.

Pokud se rozhodnete investovat do akcie AMC nebo jiných meme akcií, mějte na paměti, že jsou velmi volatilní. Růst ceny těchto akcií často neodráží realitu a situaci, ve které se dané společnosti nachází.

Po takto rychlých výrazných pohybech jako je vidět na AMC akcii navíc často přichází výrazná korekce. Jde tedy o velmi rizikové investice. Akcie AMC a ostatní oblíbené akcie WallStreetBets jsou spíše vhodné pro zkušené intradenní obchodníky, kteří dokážou profitovat z rychlých cenových pohybů.

WallStreetBets jsou nicméně na finančním trhu novým fenoménem, který již několikrát ukázal svoji sílu. Pokud se o podobné akcie zajímáte, jistě se vyplatí jejich aktivity sledovat. Vždy ale mějte prosím na paměti, že jde o rizikové investice a proto dbejte na správně zvolenou obchodní strategii a money management.

Obchodujte AMC akcie u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi, CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte náš převodník měn na více než 130 světových měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

vstup do banky Deutsche Bank

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02. června 2021 | Akcie týdne

Aktuální fundamentální a technická analýza akcie Deutsche Bank. Jak probíhá restrukturalizace banky a kterým problémům aktuálně čelí?

Číst dále
Zrnka kávy a cenový graf

Investice do kávy: Nejlepší kávové akcie v roce 2021

27. května 2021 | Akcie

Vše o investování do kávy. Historie kávy a aktuální situace na trhu s kávou. Futures a ETF na kávu. Využijte tipy na nejlepší kávové akcie.

Číst dále

SPAC mánie zachvátila svět investování! Co je SPAC a jak funguje?

09. dubna 2021 | Akcie

✅Poznejte k čemu slouží Special Purpose Acquisition Company (SPAC) a jaké jsou výhody a rizika. Získejte znalosti o této populární formě vstupu na burzu!

Číst dále

The post Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie? appeared first on LYNX Czech Republic: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/akcie-amc-meme-akcie/

Klíčová slova: Převodník měn | CNBC | Obchodovat s akciemi | Breakout | USA | Obchodník | Vzdělávání | Intradenní obchodník | Breakout Trader | Cena akcie AMC | Akcie společnosti AMC | Analýza akcie | Historie kávy | Kávové akcie | Nejlepší kávové akcie | Investice do kávy | Meme akcie | Wendy’s | WEN | Akcie v roce 2021 | Special Purpose Acquisition Company | Společnost BlackBerry | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Dlouhodobý investor | Zajímavé akcie | Koss | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Short Interest | Nárůst ceny | Reddit WallStreetBets | BlackBerry (BB) | AMC Entertainment (AMC) | GameStop (GME) | Akcie GME | BlackBerry | WallStreetBets | Akcie AMC | Akcie Gamestop | AMC Entertainment | Situace na trhu | Růst ceny | Vakcinace | GameStop | GME | BBBY | Bed Bath & Beyond | SPAC | Akcie u LYNX | Ceny | Restrukturalizace | JDE | Velké peníze | Reddit | AMC | Vzdělávací webináře | Růst | Enormní zájem | Aktuální situace | Historie | Pád ceny | Profitovat | Prudký pokles | Americká společnost | Pandemie | Pandemie koronaviru | Situace | Pokles | Komunikace | Krach | Prohlášení | Půjčka | All Time High | Miliardy | Generální ředitel | Obchodujte | Cena akcie | Denní graf | Akcie týdne | Svět investování | Akcie a ETF | Obchodní nápady | Rekordní růst | Pokles ceny | Akcie společnosti | Cena bitcoinu | Rizikové investice | Investovat do akcií | Nakupovat akcie | Poplatky | Velcí investoři | Short squeeze | Tržby | ROCE | EBITDA | Webináře | Management | Investiční | Graf | Eura | Cena | Analýzy | Akcie Deutsche Bank | Volatilní | Obchodníci | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Deutsche Bank | Obchodovat | Výsledky | Fond | Investoři | Obchodování | USD | Banky | Analytici | Trigger | Trader | Short | Rally | Korekce | Investování | Investor | Investice | High | Futures | CFD | Analýza | Akcie | Rizika | Daně | ETF | Peníze | Money management | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Case/Shiller index - sumarizácia
  Case/Shiller index cien domov zaznamenal na ročnej báze rast o 0,6% a v súčasnosti sa po...
 • Cashback: Získejte na AliExpressu a v dalších 670 obchodech peníze z nákupů zpět
  Nakupujete online? Známe způsob, jak jednoduše získáte pokaždé zpět až 25% z ceny nákupů formou hotových peněz. Pokud nakupujete na webech jako např. AliExpress, Mall, Notino, Zoot, Booking, Kasa, Pilulka, eBay, Euronics, VašeČočky a dalších více než 670 známých obchodech, pak pro vás máme tip.
 • Caterpillar ohlásil perfektné výsledky, firma rastie na nové historické maximá
  Caterpillar – Americká firma málo známa na Slovensku, alebo v Česku, avšak extrémne dôležitá v USA. Caterpillar vyrába a predáva konštrukčné stroje a zariadenia, napr. miešačky, žeriavy, tatrovky a iné. Dôležitým faktorom je ale to, že Caterpillar pôsobí v najcyklickejšom sektore a preto sú jej tržby veľmi závislé na aktuálnom cykle v ekonomike. Pokiaľ je expanzia, rastie záujem stavať a budovať infraštruktúru a Caterpillar dostáva nové objednávky, z čoho jej rastú tržby a zisky. V prípade recesie je situácia presne opačná.
 • CBOE tento měsíc nezařadí nové bitcoinové futures
  Obchodování na trhu s kryptoměnami ve čtvrtek nabídlo poněkud smíšené výsledky. Největší kryptoměna Bitcoin dokázala mírně růst, zatímco Ripple spíše ztrácel. Většina hlavních měn se ale dnes pro změnu dokázala posunout výše. Podle CoinMarketCap se tržní kapitalizace všech kryptoměn držela lehce pod hranicí 167 mld. dolarů, zatímco tržní kapitalizace všech měn bez Bitcoinu dosahovala 67 mld. dolarů.
 • CDS - Francúzsko a Belgicko
  Netrvalo dlho a záchrana Dexie si vyberá nové o...
 • CDS prirovnávajú Francúzsko k Mexiku
  Európske dáta menej zlé, US dáta dobréPo dlh&...
 • Celkový objem dohody
  Podľa Berlusconiho je celkový objem dnešnej dohody &eu...
 • Celkový stav americké ekonomiky je „solidně pozitivní“
  „Béžová kniha byla zveřejněna jen pár hodin poté, co institut ADP přinesl čísla z amerického trhu práce za květen. Americká ekonomika podle nich vytvořila pouze 27 tisíc nových pracovních míst v soukromém sektoru. To je oproti očekávání ve výši 185 tisíc výrazně méně,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
 • Celosvětový boom čínských investic zmírňuje
  Čínské zahraniční investice v uplynulých letech vykázaly impresivní vzmach, korunovaný vznikem Iniciativy jednoho pásma a jedné cesty. V nadcházejících letech však nelze očekávat podobně dravý růst. Zejména kvůli nárůstu ochranářství a stárnutí čínské populace.
 • Celý svět očekává Optimismus od rozhodnutí FRS.
  Americká obchodní seance uzavřela se dosažením nového historického maxima. S & P 500 aktualizuoval rekord třetí relaci...
 • Cena akcií Amazonu poprvé překonala hranici 2000 USD
  Cena akcií amerického internetového prodejce Amazon dnes po zahájení obchodování poprvé překonala hranici 2000 USD (44.200 Kč). To je důležitý mezník v růstu akcií firmy, která by tak brzy mohla dosáhnout tržní kapitalizace jeden bilion dolarů, což se na počátku tohoto měsíce jako první americké firmě podařilo Applu, upozornil zpravodajský server CNBC.
 • Cena akcií Applu je silně přestřelená
  Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Apple je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou zaceněna v ceně akcie, resp. v tržní kapitalizaci společnosti.
 • Cena akcií společnosti Tesla je pravděpodobně silně přestřelená
  Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Tesla je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou v ceně akcie, resp. v její tržní kapitalizaci společnosti, zaceněna.
 • Cena akcií Wirecard vzrostla o více než 200 procent
  „Na burze jsme svědky neuvěřitelných příběhů. Cena akcií Wirecard se během několika dní snížila o 99 procent, aby se následně zvýšila o 216 procent. To spíše než seriózní obchodování připomíná hru v kasinu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Cena amerických dlhopisov opäť narazila na rezistenciu okolo úrovne 131 (TA,D1)
  Cena amerických desaťročných dlhopisov (v platformách ako TNOTE) po piatkových slabých číslach z trhu práce prudko pos...
 • Cena benzínu vystoupala na letošní maximum a dál rychle roste
  V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat prudký růst ceny benzínu, který pokořil hranici 32 korun za litr. Tato hranice odolávala od 22. prosince 2018. Aktuální cena benzínu je nejvyšší za celý letošní rok. Oproti tomu cena nafty se v uplynulém týdnu vyvíjela výrazně klidněji. Nafta sice také zdražovala, ale v průměru jen o pár haléřů denně. V důsledku tohoto vývoje je cena benzínu od 3. dubna vyšší než cena nafty a cenový rozdíl mezi oběma typy pohonných hmot narůstá.
 • Cena bitcoinu až na rekordních 3 400 dolarech
  Největší kybernetická měna s názvem bitcoin po měsíční velkých turbulenci opět vystoupila na nový rekord. Hodnota bitcoinu dosáhla až na neuvěřitelných téměř 3 400 dolarech. Vzrůst kurzu přišel po vytvoření jakéhosi klonu nazvaného bitcoin cash, jehož hodnota se pak ale naopak zase snižuje. Bitcoin vznikl již v roce 2009 jako alternativa všech oficiálních měn a prosadil se jako přední kybernetická měna světa.
 • Cena bitcoinu míří vzhůru
  Od začátku roku vzrostla cena akcií bitcoinu o pětinu. Nyní mají šanci i investoři, kteří nemají zkušenosti s kryptoměnami. Rovněž by mělo vzniknout historicky první ETF na kurz této kryptoměny. Verdikt byl už několikrát odložen, letos by měl být znám 13. března, kdy ho má Americká Komise pro cenné papíry zveřejnit. Když bude výsledek kladný, vznikne fond, který by měl od začátku aktiva v hodnotě 300 milionů dolarů. Americká Komise pro cenné papíry přistupuje k této změně přeopatrně, protože nikdo z klíčových úředníků nemá o bitcoin zájem. Posvěcení fondu by usnadnila investice do fondu a napomohlo by to k další jeho legitimaci. Valuace dosahuje 19 miliard dolarů, v případě zlata je ale tento údaj pětsetkrát vyšší.
 • Cena Bitcoinu na úrovni 72 000 dolarů? Možná se dočkáme dříve, než si myslíte
  Od počátku roku 2015 do prosince 2017 prudce vzrostla cena Bitcoinu z přibližně 150 na 20 000 dolarů. Parabolický pohyb v tomto období znamenal ohromující nárůst kurzu Bitcoinu o 13 233 procent.
 • 📉 Cena BITCOINu padá 🔽
  Cena BITCOINu dnes propadá po tříměsíční rally, během které se cena zdvojnásobila. Cena klesla až hluboko pod úroveň 17 000 dolarů, což znamená nejvýraznější pokles o září. Jedná se o konec rally, nebo pouze o zdravou korekci po výrazném cenovém nárůstu? BITCOINu se příliš nedaří vzpamatovat a stále útočí na denní minima. Pokles se týká také dalších kryptoměn. DASH nebo RIPPLE dnes ztrácejí více než desetinu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Trading Room