Pátek 09. května 2025 06:16
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex

Spotřebitelská nálada

img

Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách

06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbách. Někteří tržní analytici předpokládají, že RBA zvýší výpůjční náklady po vzoru amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE).
img

Těsně před volbami se prudce zlepšila spotřebitelská nálada Čechů, prakticky nejvýrazněji v historii. To pomůže Pavlovi k pravděpodobnému vítězství

24.01.2023 Spotřebitelská nálada Čechů se těsně před prvním kolem prezidentské volby prudce zlepšila. Příslušný ukazatel poskočil o 7,4 bodu, což je druhý nejvyšší meziměsíční nárůst v celé historii sledování od roku 2003. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Sběr dat probíhal převážně v první polovině ledna 2023, před prvním kolem prezidentské volby.
C:\fakepath\trader-24012023-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.01.2023 1) Česká národní banka měla ukázat vůli a odhodlanost bojovat s vysokou inflací, aby ji dostala zpět na inflační cíl. Z globálního pohledu je inflace poptávkového charakteru, jelikož jsme si ji v minulosti vytvořili příliš uvolněnou měnovou a fiskální politikou, řekl v rozhovoru viceguvernér ČNB Marek Mora.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se díky levnějším energiím dál zlepšuje

24.01.2023 Spotřebitelská nálada v Německu se dál zlepšuje, zejména díky poklesu cen energií. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na únor se zvýšil na minus 33,9 bodu ze zpřesněné lednové hodnoty minus 37,6 bodu. Index tak vzrostl čtvrtý měsíc za sebou, jeho únorová hodnota ale mírně zaostala za očekáváním analytiků. Ti ji v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na minus 33 bodů.
img

Posílí Netflix slabší náladu na Wall Street? 📊

19.01.2023 Společnost Netflix (NFLX.US) dnes po ukončení seance na Wall Street zveřejní své výsledky za 4. čtvrtletí 2022. Dobré výsledky by mohly zlepšit náladu investorů, zatím výsledky amerických společností nedaly býkům důvod k radosti. Zde jsou předpovědi:
img

Nemáte na dárky? Darujte úsměv

24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.
img

Ekonomický kalendář: Trhy se zaměří na PCE inflaci z USA

23.12.2022 Evropské indexy dnes otevřely standardní obchodní seanci v mírném zisku. Energetické komodity se obchodují o něco výše, zatímco drahé kovy se snaží smazat některé nedávné ztráty v důsledku slabšího amerického dolaru. Překvapivě kryptoměny šplhají výše, a to i přes poněkud nepříznivý sentiment. Hlavní americké indexy se během čtvrteční seance vyprodávaly, což vyvolalo tlak i na asijské indexy.
img

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii

21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.
img

Ranní okénko - Měsíční data z Německa vytvářejí prostor pro mírný optimismus

20.12.2022 Navzdory pomalejšímu předvánočnímu tempu dnes o ekonomická data úplná nouze není. Před pár minutami již vyšla statistika cen německých výrobců, kde došlo k výraznějšímu meziměsíčnímu poklesu než trh očekával. Ceny v listopadu proti říjnu poklesly o 3,9 % (oček. -1,7 %), meziročně rostly o 28,2 %. Z pohledu spotřebitelské inflace jde o pozitivní signál, kdy by mělo docházet k zvolňovaná nákladové inflace.
img

Ekonomický kalendár: Americká inflácia PPI v centre pozornosti

09.12.2022 Futures na európske indexy poukazujú na vyššie otvorenie seansy na starom kontinente po včerajšej solídnej seanse na Wall Street a dnešnom optimistickom obchodovaní v Ázii. Futures na DAX sa momentálne obchodujú približne 70 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Komodity podporuje oslabovanie dolára.
img

Ranní okénko - Holubičí nálada na finančním trhu

09.12.2022 Datový kalendář dnes zahrnuje dva důležité údaje v USA – ceny výrobců a aktualizaci výsledků průzkumu mezi spotřebiteli od University of Michigan. V Evropě bude zveřejněna statistika průmyslové produkce ve Španělsku a Rakousku a polská centrální banka zveřejní zápisky z posledního měnověpolitického jednání. Na akciovém trhu dnes ráno pozorujeme převážně optimismus. Futures kontrakty na S&P 500 se zotavují na pozadí mírně ustupujících výnosů státních dluhopisů. Investoři se přiklánějí k možnosti nižšího tempa centrálních bank.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je zápis ze zasedání FOMC a indexy PMI z Evropy i USA

23.11.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Stojí za pozornost, že dnes je poslední "plná" obchodní seance v tomto týdnu. Kvůli státním svátkům ve čtvrtek a v pátek v USA můžeme očekávat pokles likvidity na trzích. Dnes se však dočkáme celé řádky zajímavých makrodat. Nejdůležitějším by mohlo být zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC ve 20. hodin. Text zveřejněn bezprostředně po zasedání byl spíše holubičí, nicméně vystoupení Powella v průběhu tiskové konference bylo naopak spíše jestřábí. Kromě tohoto zveřejnění se hned ráno dočkáme série indexů nákupních manažerů PMI z Evropy i Spojených států. Zároveň je na programu množství projevů centrálních bankéřů.
img

Meta Platforms prohlubuje ztráty📉 Bojí se investoři Metaverse?

03.11.2022 Akcie společnosti Meta Platforms (META.US) se dnes usadily pod 90 USD. Společnost táhnou dolů rostoucí výdaje na vývoj a výzkum technologií virtuální reality a negativní nálada investorů vůči riziku. Ve třetím čtvrtletí roku 2021 činil volný peněžní tok META 12,8 miliardy dolarů, nyní činí 317 milionů dolarů. To představuje masivní pokles za méně než rok a zároveň nejnižší úroveň za posledních deset let. Kromě toho se akcionářům zjevně nelíbí absence dividendové politiky a Zuckerbergova téměř úplná kontrola nad určováním směřování společnosti na základě akcionářské struktury. Ocenění společnosti se od začátku roku rozplynulo o téměř 70 % a její kapitalizace ztratila více než 660 miliard dolarů, což zhruba odpovídá celému fondu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.
img

BREAKING: Spotrebiteľský sentiment Michigan bol revidovaný vyššie

28.10.2022 Spotrebiteľská nálada University of Michigan pre USA bola v októbri revidovaná vyššie na 59,90 z predbežných 59,8 bodov, ukázali konečné odhady.
img

DE30 před zasedáním ECB mírně klesá

27.10.2022 Evropské indexy se ve čtvrtek obchodují většinou níže, protože obchodníci se připravují na vysoce očekávané politické rozhodnutí Evropské centrální banky. Trhy obecně očekávají další zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů a další podrobnosti o cestě ke kvantitativnímu zpřísnění a rizikům recese, zejména po středečním menším zvýšení o 50 bazických bodů v Bank of Canada. Pokud jde o údaje, německý indikátor spotřebitelského klimatu GfK mírně vzrostl na -41,9 směrem do listopadu 2022 z revidovaných -42,8 v říjnu a v souladu s očekáváním trhu. Je to první zvýšení spotřebitelské morálky po čtyřech po sobě jdoucích měsících rekordně nízkého čtení, ale stále ukazuje na negativní náladu.
img

Ekonomický kalendář: Bankovní giganti v USA reportují výsledky v čele s JP Morgan či Citigroup

14.10.2022 Evropské akciové trhy otevřely do pozitivního teritoria. Hlavní indexy zaznamenaly během čtvrteční seance dramatický obrat, a to i přes vyšší než očekávaná čísla inflace v USA za září. Energetické komodity a drahé kovy rostly za souběžného oslabování USD. Kryptoměny také těží z lepšího tržního sentimentu.
img

Ekonomický kalendár: Prejavy členov Fedu, ECB a BoE v centre pozornosti

27.09.2022 Futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie európskej seansy. Termínované obchody na DAX sa v súčasnosti obchodujú v blízkosti 12 400 bodov – približne 1,4 % nad včerajšou uzatváracou cenou. Zlepšenie nálady možno pozorovať aj na komoditných trhoch, pričom hlavným ťahúňom je oslabenie USD. Brent a WTI vzrástli o viac ako 2 %, zatiaľ čo zlato sa obchoduje o 0,8 % vyššie. Kryptomeny tiež zachytili ponuku s bitcoinom, ktorý sa obchodoval nad hranicou 20 000 USD a o 6 % vyššie v daný deň.
img

Ekonomický kalendár: pokles GBP v centre pozornosti

26.09.2022 Futures na európske indexy dnes poukazujú na nižšie otvorenie seansy na starom kontinente. Nálady zostávajú zlé po piatkovej klesajúcej americkej seanse a prudkých poklesoch, ktoré dnes zaznamenali indexy z Ázie a Tichomoria. Napriek slabej výkonnosti akcií je však devízový trh začiatkom nového týždňa v centre pozornosti. Konkrétne, GBP prehlbuje poklesy, ktoré spustilo piatkové oznámenie nového fiškálneho opatrenia Spojeného kráľovstva. GBPUSD dnes klesol až o 4,5 % a dosiahol nové rekordné minimum, ale podarilo sa mu časť strát vymazať.
img

Červený konec týdne. Bát se víc inflace, nebo recese?

16.09.2022 Největší ránu tento týden zasadil finančním trhům inflační report z USA, který všechny ujistil, že na nějakou podporu ze strany Fedu není radno v dohledné době sázet. Měnová politika naopak bude ještě podstatně přitvrzovat a očekávání se jasně posouvají tímto směrem. Z toho důvodu jsme také viděli další významný nárůst dluhopisových výnosů.
img

Ekonomický kalendář: Evropa se červená a dnešní data nemají dost sil to měnit

16.09.2022 Evropské indexy se krátce po začátku obchodování pohybují výrazně v negativním teritoriu. Ke zhoršené náladě ze včerejška se přidaly tragické hospodářské výsledky FedExu, které jsou často považovány za hodnověrný ukazatel stavu ekonomiky. FedEx zklamal hlavně na poli zisku se zvlášť špatnými výsledky v Asii a Evropě. Firma také odebrala výhled pro letošní fiskální rok.
C:\fakepath\akcie-12092022-1.jpg

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022

12.09.2022 Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.
img

Ekonomický kalendář: Pomalý začátek do důležitého týdne

12.09.2022 Hlavní evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria. Ekonomický kalendář na dnešek je téměř prázdný. Jediný důležitější výsledek - report HDP z Velké Británie za červenec – byl zveřejněn již v 8:00. Výsledek ukázal růst pouze o 0,2 % m/m při očekávání růstu o 0,4 % m/m. Nicméně jsme se nedočkali žádného velkého pohybu na libře. Pár GBPUSD klesl krátkodobě o 0,2 %. V rámci minut však byl pohyb negován. V dalším průběhu týdne už to bude jiná káva. Hned v úterý je na programu zveřejnění CPI z USA za srpen a ve čtvrtek budou následovat americké maloobchodní prodeje. Z geopolitických událostí se čeká na čtvrteční schůzku Putin-Xi v Kazachstánu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28082022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.8.2022)

29.08.2022 Minulý týden přinesl jediný obchod podle mého týdenního komentáře a byl to ziskový obchod. Na obchod jsem jako vždy dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, což vyvolalo aktivaci short (sell) obchodu, který se velmi rychle dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku.
C:\fakepath\trader-26082022-27-zm.jpeg

Forex: Dolar po projevu šéfa Fedu zůstává ke koši měn téměř beze změny

26.08.2022 Americký dolar po projevu šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella zůstává ke koši měn téměř beze změny. Powell potvrdil, že Fed bude zvyšovat úroky, aby zkrotil inflaci. Stále ale není jasné, jak velké zvýšení je pravděpodobné na zářijovém zasedání měnového výboru.
img

BREAKING: Spotřebitelská nálada UoM vystoupala nad očekávání

26.08.2022 Spotřebitelská nálada University of Michigan za srpen: 58.2 (est 55.5; prev 55.1). Index současných podmínkek: 58.6 (est 55.6; prev 55.5). Index očekávání: 58.0 (est 55.0; prev 54.9).
C:\fakepath\trader-26082022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.08.2022 1) Prudce rostoucí ceny energií způsobily odliv těžařů kryptoměn z Česka a Evropy do USA, postsovětských republik a dalších zemí s levnější elektřinou. Na samotné ceně kryptoměn v čele s bitcoinem se zdražování energií neprojevuje. Vyplývá to z informací odborníků oslovených ČTK.
img

Ekonomický kalendář: Čeká se na projev Powella na sympoziu v Jackson Hole

26.08.2022 Klíčová událost tohoto týdne - Jackson Hole Economic Policy Symposium 2022 - již začala. Tématem letošního ročníku je „Přehodnocení omezení ekonomiky a politiky“. Zatímco se účastní mnoho úředníků, ekonomů a akademiků, pozornost trhu se zaměří na centrální bankéře. Projev předsedy Fedu Powella dnes v 16:00 je jedním z klíčových bodů a očekává se jestřábí tón po spoustě jestřábích komentářů od ostatních členů Fedu na začátku tohoto týdne.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na spotřebitelskou důvěru UoM

12.08.2022 Většina evropských indexů otevřela do pozitivního teritoria. Ekonomický kalendář je během evropské seance takřka prázdný. Dočkáme se však statistik průmyslové produkce v eurozóně za červen, nicméně dopad na trhy by měl být tradičně velmi malý. Odpoledne jsou na programu data spotřebitelské důvěry University of Michigan, kde by se investoři mohli zaměřit na vývoj inflačních očekávání. Zajímavý by mohl být také report o vývoji na trhu zemědělských komodit WASDE.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu, dolů ji tlačí obavy o plyn

27.07.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v srpnu klesne na další rekordní minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Německé spotřebitele již delší dobu znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích, válka na Ukrajině a růst cen energií a potravin. Nyní se k těmto obavám připojil strach z nedostatečných dodávek plynu v zimních měsících, uvedl GfK.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku klesá napříč sektory

26.07.2022 Jen pátý den od spuštění dodávek plynu skrz Nord Stream 1 byly kohoutky včera znovu utaženy. Plynovod do Evropy pouští zhruba jen 20 % kapacity. Zpráva dorazila ve stejný den, kdy mnichovský Ifo institut zveřejnil hlubší než očekávaný pokles v rámci svého průzkumu. Hlavním důvodem dalšího poklesu byly vyšší ceny za energie a obavy ze snížení dodávek plynu. Oboje by narušilo výrobní dodavatelské řetězce. Pokles zaznamenaly také jednotlivé složky v rámci českého konjunkturálního průzkumu. Euro navzdory negativním zprávám zůstalo vůči dolaru stabilní poblíž 1,02. Koruna se obchoduje za 24,59 EUR/CZK.
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejní americké banky + odpoledne jsou na programu maloobchodní prodeje z USA

15.07.2022 Evropa otevřela do pozitivního teritoria. Ropa se stabilizovala po volatilní seanci. Měny bezpečných přístavů CHF a JPY dnes patří mezi nejvíce rostoucí ve skupině G10. Hlavním makrem dne jsou maloobchodní prodeje v USA ve 14:30. Obchodníci spekulují o dalším růstu sazeb v USA. Někteří členové FOMC vyjádřili pochybnosti o růstu až o 100 bps. Později odpoledne jsou na programu výsledky spotřebitelské důvěry University of Michigan, kde se zaměříme na výsledky inflačních očekávání. V neposlední řadě dnes budeme sledovat hospodářské výsledky důležitých amerických bank za Q2 - včetně BlackRock, Citigroup nebo Wells Fargo.
img

Maloobchodní tržby hlásí abruptní pokles

11.07.2022 Květnový výsledek maloobchodních tržeb zaskočil trh, jež očekával meziroční pokles tržeb vyjma prodejů aut reálně o 2,4 % (po očištění o kalendářní vlivy). Nakonec ale propad činí 6,9 %. Současně bylo mírně revidováno dubnové číslo na 5,7 % z 6,2 %. Včetně prodejů aut se dostavil meziroční pokles o 7,3 %.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny klesá

29.06.2022 Inflace v Německu podle očekávání v červnu zmírnila meziměsíční tempo z 0,9 % na 0,4 %, což by ji v meziročním srovnání udrželo na 7,9 %. Z eurozóny dorazí výsledky konjunkturálního průzkumu měřícího celkovou důvěru v ekonomiku, průmysl, služby a náladu mezi spotřebiteli.
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Ekonomický kalendář: Dočkáme se indexů CPI z Evropy, ropa roste po uvalení embarga EU

31.05.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. EU se během noci dohodla na embargu na ruskou ropu. Přestože se embargo zatím nebude týkat jižní větve ropovodu Družba, tak dle zpráv by se celkové importy ruské ropy do Evropy měly do konce roku snížit o 90 %. Ropa se dnes obchoduje v zisku. Včera v podvečer se objevily zprávy, že PPF nebude pokračovat v akvizici banky Moneta. Bezprostředně po otevření pražské burzy ztrácejí akcie banky 5 % a obchodují se na ceně mírně pod 75 korunami.
img

Ekonomický kalendár: Americká jadrová inflácia PCE v centre pozornosti

27.05.2022 Futures trhy poukazujú na zmiešané otvorenie európskej seansy po včerajšej hviezdnej seanse na Wall Street a dnešnom optimistickom obchodovaní v Ázii. Termínované obchody na DAX sa momentálne obchodujú mierne pod včerajšou uzatváracou cenou, zatiaľ čo väčšina ostatných hlavných indexov sa pohybuje vyššie.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně zůstane na bodu mrazu

20.05.2022 Dnešek před pár minutami odstartoval vývoj cen německých výrobců. Meziroční přírůstek překonal i nejčernější očekávání trhu a opět se ukazuje, že jak výrobní, tak následně spotřebitelská inflace, bude ustupovat pomaleji než se čekalo. K tomu se odpoledne přidá index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který ve výsledku tak trochu představuje reakci na cenový vývoj a očekávat proto lze další velmi nízké číslo. Včera zveřejněné zápisky ze zasedání ECB utvrdily trh v názoru, že sazby se začnou zvyšovat již v červenci. Trh tak aktuálně zaceňuje, že se bude hikovat od července na všech letošních zasedáních, tudíž 4x.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika letos podle EK přidá pod 2 %

17.05.2022 Česko má díky včerejším cenám výrobců pro zbytek týdne hotovo. Dnes jsou na pořadu dne data hlavně z americké reálné ekonomiky. Zatímco maloobchod bude dál držet solidní tempo, průmysl ukáže známky zpomalování. Včerejší ceny průmyslových výrobců rostly rychlejším tempem než se očekávalo a to se může promítnout v dalším zdražování pro spotřebitele. Evropská komise zveřejnila prognózu, podle které letos české ekonomika poroste o necelá dvě procenta. Příští rok ale očekávají oživení.
img

Ceny letí vzhůru napříč výrobními sektory

16.05.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v dubnu přidaly meziměsíčně 2,3 % a opět tak skončily nad očekáváními (medián odhadu 1,5 %, náš 1,9 %). V meziročním srovnání dosáhly 26,6 % z předchozích 24,7 %.
img

Spotřebitelská nálada z Michiganu ukázala pokles

29.04.2022 Spotřebitelský sentiment University of Michigan dosáhl v dubnu na 65,2 z předběžného výsledku 65,7. Březnový výsledek byl 59,4.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
img

Náklady na výrobu stoupají

20.04.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně zdražily 4,2 % po předchozích 2,2 %. Meziročně se jejich dynamika vyhoupla na 24,7 % z 21,3 %. Ještě silnější nárůst zaznamenaly ceny německých výrobců (+4,9 % m/m a 30,9 % r/r). V obou případech bylo meziměsíční zdražení výrazně nad mediánem odhadů. V případě německých výrobních cen se oproti únoru počítalo s nárůstem o 2,7 %, cen tuzemských výrobců o 1,9 %. Pozadu zůstal i náš odhad o 3,6 %.
img

Spotrebiteľský sentiment University of Michigan prekonal očakávania

14.04.2022 Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA sa v apríli zvýšila na 65,70 z marcových 59,4 bodov, čo bolo nad trhovou prognózou vo výške 58,9 bodov. Index očakávaní vzrástol o 18 % na 64,1 bodov. Snáď najprekvapivejšou zmenou bolo, že spotrebitelia očakávali v apríli medziročný nárast cien plynu len o 0,4 centa. Ukazovateľ súčasných podmienok sa tiež zvýšil na 68,1 zo 67,2 bodov. Inflačné očakávania sa medzitým nezmenili ani pre budúci rok (5,4 %), ani pre päťročný výhľad (3 %).
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada spotřebitelů v Německu se kvůli válce na Ukrajině zhoršuje

29.03.2022 Spotřebitelská nálada v Německu se zhoršuje, protože válka na Ukrajině snížila ekonomické vyhlídky a očekávání příjmů domácností nejníže od finanční krize v roce 2009. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.
img

BREAKING: Michigan Consumer Sentiment bol revidovaný nižšie

25.03.2022 Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA bola v marci revidovaná nižšie na 59,4 z predbežných 59,7 bodov. Ukazovateľ aktuálnych podmienok klesol na 67,2 bodov. Očakávania boli revidované nižšie na 54,3 z 54,4. Inflačné očakávania na budúci rok zostali nezmenené na úrovni 5,4 %, podobne ako 5-ročný výhľad na úrovni 3,0 %.
img

Ekonomický kalendár: nemecký index Ifo, prejavy členov Fedu

25.03.2022 Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie dnešnej seansy v Európe. Futures kontrakty na DAX sa obchodujú približne 30 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Ekonomický kalendár na dnešný deň je pomerne prázdny. Ráno budú zverejnené IFO dáta za marec, ako aj revízia údajov španielskeho HDP za 4. štvrťrok. Popoludní bude zverejnená revízia údajov UoM za marec z USA a čakajúce na predaj domov. Očakáva sa však, že ani jedna z týchto správ nepovedie k nárastu volatility na trhoch. Viacerí rečníci Fedu v popoludňajších hodinách môžu spustiť pohyby na trhu s USD. Americký prezident Joe Biden pokračuje vo svojej návšteve v Európe, kde sa stretáva so spojencami z NATO.
img

BREAKING: USD mierne oslabil po dátach spotrebiteľského sentimentu

11.03.2022 Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA klesla v marci podľa predbežných odhadov na 59,70 z februárových 62,80 bodov a bola výrazne pod odhadmi analytikov vo výške 61,5 bodov. Ide o najnižšiu hodnotu od novembra 2011, keďže náladu naďalej poškodzujú klesajúce príjmy upravené o infláciu, ktoré nedávno zrýchlili rastúce ceny pohonných hmôt v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu. Medziročná očakávaná miera inflácie (5,4 %) vzrástla na najvyššiu úroveň od roku 1981 a očakávané ceny plynu zaznamenali najväčší mesačný nárast za posledné desaťročia. Očakáva sa, že osobné financie sa v nasledujúcom roku zhoršia najviac od začiatku prieskumov z polovice 40. rokov 20. storočia.
img

Ekonomický kalendář: Bidenův projev a data z kanadského trhu práce

11.03.2022 Další volatilní týden na trzích se chýlí ke konci. Rusko-ukrajinská válka stále neskončila a její konec bohužel není v dohledu. V průběhu týdne byla situace jako na houpačce. Rizikové averze následovaly rally v závislosti na aktuálním vývoji konfliktu. Vzhledem nejistotě ohledně dalšího průběhu rusko-ukrajinské války, nelze vyloučit, že investoři budou chtít snížit svou tržní expozici také před tímto víkendem.
img

Ekonomický kalendář: Koná se virtuální schůzka NATO a odpoledne je na programu spotřebitelská inflace z USA

25.02.2022 Evropské indexy otevřely výrazně do pozitivního teritoria. Globální trhy včera pozitivně korigovaly po vyhlášení sankcí amerického prezidenta Bidena, které se ukázaly být méně citelné, než se spekulovalo. Wall Street se vzpamatovala z poklesu a vykázala solidní zisky. Uvolnění napětí na trzích však neznamená zlepšení geopolitické situace. Rusko pokračuje v invazi na Ukrajinu. Dnes by ruské jednotky mohly vstoupit do Kyjeva. Konflikt by i nadále měl zůstat hlavním motorem dění na finančních trzích. NATO dnes pořádá virtuální schůzku a jakékoliv prohlášení může mít na trhy výrazný dopad.
img

Forex: Spotřebitelská nálada Američanů je překvapivě nízká

22.02.2022 Spotřebitelská důvěra amerických domácností je překvapivě nízká a nekoresponduje se situací na trhu práce. Obáváme se, že únorová hodnota ukáže na další zhoršení. Naopak na lednový růst zřejmě naváže německý Ifo index podnikatelské důvěry, a to díky zlepšování situace v dodavatelských řetězcích a zmírňování protipandemických opatření. Tématem dne nejenom pro trhy je ale vstup ruských vojsk na Ukrajinu a další eskalace rusko-ukrajinské krize.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách v Rusku doplní spotřebitelská nálada z USA

11.02.2022 Evropské akciové indexy otevřely do negativního teritoria po výrazném obratu na Wall Street. Dobrou náladu na akciových trzích nabourala inflační data. Obchodníci se bojí agresivního utahování měnové politiky ze strany Fedu. Ekonomický kalendář toho dnes mnoho nenabídne, takže sentiment a případně novinové titulky by dnes měly vládnout.
img

Maloobchodní tržby v závěru roku zvolnily tempo

08.02.2022 Maloobchodní tržby v prosinci vykázaly nižší tempo, než se očekávalo. Se zahrnutím prodejů automobilů došlo k meziročnímu nárůstu o 2,1 %, vyjma aut o 3,3 %. Oproti listopadu to znamená pokles tržeb (reálně) o 1,5 %, respektive o 1,0 %, když ze statistiky vyloučíme obchod s automobily.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americkou PCE inflaci a výsledky Caterpillaru

28.01.2022 Evropa otevřela do červených čísel po včerejších poklesech na Wall Street. Německý DAX se začal krátce po otevření obchodovat ve více než 1% ztrátě. Na programu je dnes report německého HDP (v případě Francie jsme se už dočkali pozitivního překvapení!) a odpoledne dorazí také zajímavá data z USA. Bude nás zajímat primárně jádrová PCE inflace, kterou sleduje americká centrální banka a na základě které upravuje svoji měnovou politiku. Před otevřením Wall Street nás ještě čekají hospodářské reporty některých zajímavých společností v čele s Caterpillar nebo Chevronem.
img

Čo bolo, čo bude...

17.01.2022 Zvýšená inflácia čím ďalej, tým viac negatívne vplýva na spotrebiteľov, čo v konečnom dôsledku prispieva k destabilizácii ekonomiky. Problém nie je len na strane ponuky, a teda, že globálna ekonomika čelí v mnohých sektoroch nedostatkom (najviac sa to týka energetického sektora), ale prudký nárast cien vedie k znižovaniu životnej úrovne vo svete, nakoľko ľudia si nemôžu dovoliť za súčasných cenových podmienok financovať rovnaký blahobyt, aký dokázali v období zníženej inflácie, teda pred pandémiou.
img

Americké akcie směřovaly před Dnem Martina Luthera Kinga vzhůru

17.01.2022 Finanční trhy v pátek ovládla volatilita, protože investoři vzhledem k možným brzkým letošním zvýšením úrokových sazeb přehodnocovali strategie. Index S&P 500 se obchodoval poblíž seančních minim, zatímco výnosy státních dluhopisů spolu s dolarem rostly.
img

BREAKING: Spotřebitelský sentiment v USA klesl

14.01.2022 Spotřebitelská nálada v USA měřená University of Michigan zaznamenala v lednu pokles na 68,8 z předchozích 70,6 bodů. Byl očekáván pouze pokles na 70 bodů. Hlavním důvodem jsou rostoucí ceny a nejistota okolo mutace Omicron.
img

Ekonomický kalendár: Hospodárske výsledky bánk a maloobchodné tržby v USA

14.01.2022 Futures akciové trhy začali dnešné obchodovanie nižšie. Nálady na trhu sa zhoršili po tom, čo ďalší členovia Fedu predniesli svoje jastrabie komentáre.
img

Potenciál eura, dolaru a libry v roce 2022

28.12.2021 Nastal poslední týden roku a svět se připravuje na rok nový. Objemy obchodů jsou nízké, neplánují se žádné důležité události a makroekonomická vydání, takže euro nemá důvod opouštět stávající rozmezí, jak již bylo mnohokrát řečeno. Na druhou stranu může přispět i k silnému pohybu jakýmkoliv směrem.
img

Zlato mírně roste

23.12.2021 Ceny zlata stabilně rostou, protože spotřebitelská nálada v USA měla během rušného předvánočního obchodování na trh malý vliv. Podle amerického konferenčního výboru vzrostl ukazatel v prosinci letošního roku na 115,8 b., což je více než předpokládaných 111,9 b.
img

Ekonomický kalendář: V předvánoční atmosféře dominují data z USA

23.12.2021 Evropské trhy otevřely mírně do pozitivního teritoria. Na mnoha evropských trzích dnes probíhá poslední předvánoční seance. Očekáváme nízkou likviditu a minimum fundamentů ze starého kontinentu. Odpoledne je však na programu zástup makrodat z USA. Klíčovým reportem dnes bude jádrová osobní spotřeba v USA, která je na programu ve 14:30. Rozhodnutí Fedu o postupném utahování měnové politiky už však padlo, takže dopad tohoto makra na trhy by neměl být vysoký.
img

BREAKING: USD mírně slábne po zveřejnění spotřebitelské nálady v USA

22.12.2021 Americký spotřebitelský sentiment Conference Board vzrostl v prosinci na 115,8 bodů po listopadovém výsledku ve výši 109,5 bodů. Trh čekal pouze mírný vzestup na 110,5 bodů.
C:\\fakepath\\nemecko zeme.jpg

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se kvůli koronaviru a inflaci dál zhoršuje

21.12.2021 Spotřebitelská nálada v Německu se kvůli nové vlně koronaviru a vysoké inflaci dál zhoršuje. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Index spotřebitelské nálady pro leden klesl na minus 6,8 bodu z revidovaných minus 1,8 bodu v předchozím měsíci. Dostal se tak na nejnižší úroveň od června.
img

Forex: Inflace opět popožene ČNB ke zvýšení sazeb

03.12.2021 Data zveřejněná v prosinci ukáží inflaci v blízkosti 6 % tlumenou odpuštěním DPH za energie. Průměrná mzda roste slušným tempem, ovšem většinu z něj umaže inflace. Průmysl zatím zůstává v útlumu. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu setrvají na podobných úrovních jako v minulých měsících, samotný prodej aut však pravděpodobně vykáže další pokles.
img

Dolar má větší růstový potenciál než euro

25.11.2021 Dalším důvodem byla holubičí prohlášení člena výkonné rady ECB Fabia Panetty, která naznačovala, že centrální banka může v dohledné době udržovat super měkkou měnovou politiku. Panetta zdůraznil, že 80 % současné celkové inflace odráží šok ze zahraničí, protože eurozóna je čistým dovozcem energetických zdrojů a zboží. Poznamenal také, že inflační rizika jsou přehnaná, protože region zaostává za globálním oživením poptávky.
img

USD reaguje zmiešane na zverejnenie jadrovej inflácie v USA a spotrebiteľský sentiment

24.11.2021 Jadrové ceny PCE v USA, ktoré nezahŕňajú potraviny a energie, vzrástli v októbri medzimesačne o 0,4 % po 0,2 % náraste v septembri, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Medziročne jadrová inflácia PCE vzrástla na 4,1 % z 3,6 % v predchádzajúcom mesiaci, čo bolo v súlade s odhadmi analytikov.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne čekáme spotřebitelskou náladu University of Michigan

12.11.2021 Evropské trhy otevřely bez výrazných změn po nejednoznačné asijské seanci a mírných ztrátách na Wall Street. Ekonomický kalendář dnes nenabízí výrazná data. Průmyslová produkce eurozóny bude zveřejněna v 11. hodin, ale dopad na trhy nečekáme. Během americké seance přijdou výsledky spotřebitelské nálady University of Michigan. Zde bychom měli být svědky mírného zlepšení. V průběhu odpoledne dále čekáme několik projevů centrálních bankéřů.
img

BREAKING: Spotřebitelský sentiment v USA v říjnu nečekaně roste

26.10.2021 Spotřebitelská nálada Conference Board v USA nečekaně v tomto měsíci roste na 113,8 bodů ze záříjových 109,3. Trh čekal pokles na 108,9 bodů. Subindex současné situace vyskočil na 147,4 z 143,4. Subindex očekávání vzrostl na 91,3 z 86,6. Spotřebitelská nálada se v říjnu zvýšila po tříměsíčním poklesu. Pomohl pokles obav z mutace Delta. Naopak obavy z krátkodobé inflace vzrostly na 13 roční maximum.
img

Ranní glosa: Rychlejší růst amerického maloobchodu a pokles inflačních očekávání...

18.10.2021 Na globálních trzích bylo přes veškerou nejistotu v pátek opět o něco veseleji. Částečně je to díky silnějším ziskům řady amerických firem za třetí kvartál. Hlavním překvapením byl však silný výsledek maloobchodu za měsíc září (růst o 0,7 % oproti očekávanému poklesu plus pozitivní revize za srpen), a to i v jádrových složkách, které přímo vstupují do HDP. Souběžně s tím sice spotřebitelská nálada v USA (podle UniMichigan) lehce poklesla, a to pravděpodobně kvůli déle trvajícím inflačním tlakům.
img

Rozbřesk: Globální akcie i korunu povzbudil pokles inflačních očekávání i americký maloobchod

18.10.2021 Na globálních trzích bylo přes veškerou nejistotu v pátek opět o něco veseleji. Částečně je to díky silnějším ziskům řady amerických firem za třetí kvartál. Hlavním překvapením byl však silný výsledek maloobchodu za měsíc září (růst o 0,7 % oproti očekávanému poklesu plus pozitivní revize za srpen), a to i v jádrových složkách, které přímo vstupují do HDP.
img

BREAKING: Index spotrebiteľského sentimentu Michigan nenaplnil očakávania

17.09.2021 Spotrebiteľská nálada Michiganskej univerzity stúpla zo 70,3 bodu v auguste na 71,0 bodu v septembri oproti očakávaným 72,0 bodom. Index spotrebiteľských očakávaní dosiahol 67,1 bodu oproti 65,1 bodu, zatiaľ čo index súčasných podmienok dosiahol hodnotu 77,1 bodov vs. 78,5 bodu predtým. Inflačné očakávania na budúci rok vzrástli na 4,7% zo 4,6% v auguste, zatiaľ čo 5-ročný výhľad zostáva na nezmenenej úrovni 2,9%.
img

Ranní okénko - Mora zvažuje 50bb

17.09.2021 Dnes nás čeká z makroekonomického pohledu líný pátek. Jediným střípkem nových dat bude zářijové vydání průzkumu sentimentu amerických spotřebitelů z dílny University of Michigan. Tento index utržil v létě letošního roku poměrně tvrdou ránu, když pod tlakem mutací koronaviru, nadále neutěšené nezaměstnanosti a svižné inflace nálada Američanů poklesla z červnových 85,5 až na srpnových 70,3 bodu. Mezitím ovšem začala americká inflace alespoň kosmeticky brzdit a plošné epidemické restrikce zavedeny nebyly, což by mělo domácnosti trochu povzbudit. Trh tak nyní vyhlíží nárůst směrem k 72 bodům, což by ovšem ve srovnání s pětiletým průměrem (91,5) stále příliš oslnivé číslo nebylo.
img

Ranní glosa: Firmy stále více počítají se zvyšováním cen produkce

25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách.
img

Rozbřesk: Firmy stále více počítají s tím, že budou zdražovat

25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách. Postupně se na tržbách ukazuje, že firmy v cestovním ruchu stále pociťují nedostatek zahraničních návštěvníků, kteří ještě před pandemií utratili v ČR přes 160 mld. korun, zatímco loni to byla jen polovina. A letos to nejspíš nebude o mnoho lepší. Druhým důvodem poklesu optimismu je nepochybně situace v průmyslu, který se musí vypořádávat s vysokými cenami surovin, chybějícími dováženými komponenty, problematickou mezinárodní dopravou, která navíc velmi rychle zdražuje. Nehledě na přetrvávající nedostatek pracovníků, s nímž úspěšné obory bojují dlouhodobě.
img

Důvěra spotřebitelů roste, podnikatelská klesá

24.08.2021 Podle měření ČSÚ v se srpnu opět mírně snížila souhrnná důvěra v tuzemskou ekonomiku. Ke zhoršení došlo v případě důvěry podnikatelů, ale spotřebitelská nálada se výrazně zvýšila.
img

Ceny průmyslových výrobců v ČR i Německu stále svižné

16.08.2021 Centrální banky, ECB a Fed, tento týden zveřejní zápis z jejich posledního měnověpolitického zasedání. U Fedu bude pro trh důležitou informací, jak jednotliví členi bankovní rady vyhodnocují tempo oživení ekonomiky a trhu práce a jak vnímají inflační rizika. Americká spotřebitelská inflace v červenci již nenavýšila meziroční dynamiku, ovšem výrobní inflace (PPI) udržuje vyšší tempo a na spotřebitelské ceny bude nadále vyvíjet tlak. To samé platí i pro ČR, ceny průmyslových výrobců ČSÚ vydá dnes ráno. Ke konci týdne dorazí i ty německé, které jsou přes ceny importů relevantní i pro domácí vývoj. V eurozóně bude zveřejněn zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí a v USA vyjdou maloobchodní tržby a průmyslová výroba.
img

Ekonomický kalendář: Data spotřebitelské nálady v USA pod drobnohledem

13.08.2021 Evropské trhy dnes otevřely bez výraznějších změn. Ekonomický kalendář je dnes relativně prázdný. V 16. hodin se však budeme zajímat o výsledky spotřebitelské nálady University of Michigan v USA. Situace amerických spotřebitelů se však pravděpodobně v srpnu příliš nezměnila. Máme za sebou relativně pozitivní data z pracovního trhu a inflace, na druhou stranu však hospodářské oživení ohrožuje mutace Delta. Ještě dopoledne bude zveřejněna obchodní bilance eurozóny, ovšem dopad na trhy bude zanedbatelný.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
img

BREAKING: Michigan Consumer Sentiment prekonal očakávania

30.07.2021 Spotrebiteľská nálada University of Michigan klesla v júli na 81,2 bodu z 85,5 bodu v júni oproti očakávaným 80,8 bodom.
img

Rozbřesk: Trhy tento týden čekají evropské PMI a zasedání ECB

19.07.2021 Hlavní ekonomickou zprávou minulého týdne byla v tuzemsku nepochybně inflace, která dopadla lehce nad očekáváním trhu i samotné ČNB. Nové inflační trendy však čísla o inflaci sama o sobě neodhalila. Potvrdilo se, že za inflací i nadále stojí především vyšší ceny dopravy ovlivněné zejména pohonnými hmotami, dražší alkohol a tabák a v neposlední řadě i rostoucí náklady na bydlení. V oblasti HORECA, která měla asi největší potenciál překvapit, zatím k žádnému dramatickému zdražení nedošlo.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (30.6.2021)

30.06.2021 Trhy dnes budou uzavírat poměrně úspěšnou první polovinu roku a druhý kvartál letošního roku. S&P 500 jenom v první polovině letošního roku uzavřel zisk 14 %, což je nadprůměrná výkonnost. Mezitím z trhů opadá nervozita z nové varianty covid a ropa opět mírně roste. Americký dolar zpevňuje na všech frontách.
img

BREAKING: Spotřebitelská nálada University of Michigan překonala očekávání, inflační očekávání klesla

11.06.2021 Spotřebitelský sentiment University of Michigan byl zveřejněn v 16. hodin. Data překonala očekávání. Index vzrostl na 86,4 z květnových 82,9. Stojí za pozornost, že index jednoletých inflačních očekávání, klíčový indikátor v těchto dnech, spadl ze 4,6 % na 4,0 %. Trh očekával stagnaci na 4,6 %.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

BREAKING: Spotrebiteľská nálada v USA mierne pod očakávaniami

28.05.2021 Konečný spotrebiteľský sentiment University of Michigan vUSA sa v máji zvýšil na 82,9 z predbežných 82,8 bodov, čo bolo pod trhovými očakávaniami vo výške 83,0 bodov. Súčasné podmienky 89,4 vs očakávania 90,8 bodov . Výhliadky 78,8 vs 77,6 očakávané
img

BREAKING: Sentiment UoM nenaplnil očekávání, inflační očekávání prudce rostou!

14.05.2021 Spotřebitelská nálada Michiganské univerzity klesla z dubnových 88,3 bodů na 82,8 bodů. Očekával se vzestup na 90,3 body. Subindex spotřebitelského očekávání klesl na 77,6 bodů při očekávání 84,5 bodů. Subindex současné situace dosáhl na pouze 90,8 bodů (oček. 99,8 bodů). V následujících 12 měsících by inflace měla dosáhnout na 4,6 % (oček. +3,5 %)! Inflaci v rozmezí 5 - 10 let vidí spotřebitelé na úrovni 3,1 % vs předchozí výsledek na úrovni 2,7 %.
img

Ekonomický kalendár: Maloobchodné predaje v USA, ECB minutes

14.05.2021 Americké indexy prerušili sériu poklesol a včera sa dostali vyššie. Oživenie neskôr dorazilo na ázijské burzy cenných papierov a európske indexy sa dnes tiež otvoria vyššie.
img

BREAKING: Spotřebitelská nálada University of Michigan nenaplnila očekávání

16.04.2021 Spotřebitelská nálada University of Michigan vzrostla z 84,9 bodů v březnu na 86,5 bodů v dubnu. Trh očekával vzestup až na 88,9 bodů. Spotřebitelská očekávání dosáhly na 79,7 bodů (oček. 85,0 bodů). Index aktuálních podmínek dosáhl na 97,2 bodů (oček. 96,0 bodů). Jednoletá inflační očekávání dosáhly na 3,7 % (oček. 3,3 %). V březnu dosáhly očekávání na 3,1 %. Očekávaná inflace v horizontu 5 - 10 let dosáhla na 2,7 %. V březnu dosáhla na 2,8 %.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky amerických bank a průzkum University of Michigan

16.04.2021 Evropské trhy otevřely do plusu po rekordní seanci na Wall Street a růstu v Asii. DE30 otevřel v blízkosti 15 300 bodů a vzápětí se vydal na nové rekordy. US500 se pohybuje v blízkosti 4 160 bodů. Odpoledne budou zveřejněna data z trhu s bydlením v USA (14:30) a následně spotřebitelský sentiment University of Michigan (16:00). Reakce na tyto statistiky již tradičně není vysoká, nicméně trh s bydlením je v poslední době zajímavý díky výraznému nárůstu povolenek i nových staveb (nová likvidita v ekonomice je poznat). V neposlední řadě zveřejní své hospodářské výsledky další finanční instituce - včetně Morgan Stanley nebo Bank of New York Mellon.
img

BREAKING: Spotrebiteľská nálada v USA prekonala očakávania

26.03.2021 Spotrebiteľský sentiment University of Michigan v USA bol v marci revidovaný vyššie na 84,9 z predbežných 83,0 bodov a v porovnaní s očakávaniami trhu vo výške 83,6 bodov. Inflačné očakávania pre nasledujúci rok sa znížili na 3,1% z 3,3% v predchádzajúcom mesiaci, zatiaľ čo päťročný výhľad sa zvýšil na 2,8%.
img

BREAKING: Michiganský spotrebiteľský sentiment prekonal očakávania

12.03.2021 Spotrebiteľská nálada University of Michigan vzrástla z februárových 76,8 bodu na 83,0 bodu v marci oproti očakávaným 78,5 bodom. Index spotrebiteľských očakávaní dosiahol 77,5 bodu oproti očakávaným 74,0 bodom, zatiaľ čo index súčasných podmienok dosiahol 91,5 bodu, čo je nad očakávaniami trhu na úrovni 88,3 bodov.
img

Rozbřesk: Vidina tvrdších opatření drží korunu pod tlakem

26.02.2021 Česká koruna se s vidinou tvrdého omezení ekonomického života dostala pod tlak, překročila zpátky úroveň 26,00 EUR/CZK a dál slábne. Na vině je v posledních týdnech výrazně horší průběh pandemie v Česku než ve většině ostatních evropských zemích a narážení zdravotního systému na své limity, které pravděpodobně povede k omezení pohybu mezi okresy a sadě tvrdších vládních nařízení.
img

Maloobchod hlásí další propad

13.01.2021 Byť do listopadových maloobchodních tržeb nebyly vkládány velké naděje, realita byla nakonec ještě o něco smutnější. S vyloučením motorových vozidel došlo k poklesu tržeb o 7 % meziročně, což po očištění o kalendářní vlivy odpovídá propadu na úrovni 5,3 %. Ve srovnání s předchozím měsícem pak byly tržby nižší o 5,6 %. Samotný sektor prodeje a oprav motorových vozidel vykázal meziroční pokles o 11,3 %, tedy znatelně větší, než v říjnu (-5,4 %) a po jeho zahrnutí se celkové maloobchodní prodeje po kalendářním očištění snížily o 7,1 %, zatímco ještě o měsíc dříve ztrácely „jen“ 2,2 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Spotrebiteľský sentiment v USA bol revidovaný nižšie. Predaje nových domov klesajú už 4. mesiac

23.12.2020 Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA bola revidovaná v decembri na 80,7 z pôvodných 81,4 bodov, stále však bola nad novembrovou úrovňou 76,9 bodov.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
img

Ekonomický kalendář: Dnes dominují data z USA

22.12.2020 Evropské trhy otevřely mírně do pozitivního teritoria po včerejším prudkém propadu. Dominantním tématem zůstává nový kmen koronaviru z Velké Británie. Nelze vyloučit nové restrikce, takže obchodníci by měli zůstat ostražití. Americký Kongres schválil balíček ekonomických stimulů a jednání o Brexitu zůstává na mrtvém bodě kvůli rybolovu. Kalendáři však dominují americká data. Revize HDP by neměla mít výrazný dopad na obchodování na trzích, ovšem statistiky spotřebitelské důvěry Conference Board by na tom mohly být o něco lépe.
img

BREAKING: Spotrebiteľská nálada University of Michigan prekonala očakávania

11.12.2020 Spotrebiteľská nálada University of Michigan sa zvýšila z nadol revidovaných 76,9 bodov v novembri na 81,40 bodov v decembri oproti očakávaným 76,5 bodom. Index spotrebiteľských očakávaní dosiahol 74,7 bodov v porovnaní so 70,5 bodmi v minulom mesiaci, ale index súčasných podmienok dosiahol 91,8 bodov v porovnaní s 87,0 bodmi v minulom mesiaci. Inflačné očakávania pre nasledujúci rok sa spomalili (2,3% oproti 2,8%), zatiaľ čo päťročný výhľad sa nezmenil na úrovni 2,5%.
img

Ekonomický kalendář: Jednání o Brexitu stále zvyšuje rizikovou averzi na trzích

11.12.2020 Evropa dnes otevřela do negativního teritoria po nejednoznačných výsledcích včerejší Wall Street a asijské seance. Dnes probíhá druhý den summitu EU, ale zástupci už dosáhli kompromisu v otázce rozpočtu i záchranného fondu EU. Pesimismus však převažuje v otázce Brexitu. Nedohoda je stále pravděpodobnějším scénářem, i když velká část trhu stále sází na dohodu "v poslední minutě". Dnes nebudou zveřejněna žádná data první kategorie. Odpoledne je však na programu výrobní inflace v USA a spotřebitelská důvěra University of Michigan.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na revizi HDP z eurozóny a spotřebitelský sentiment UoM

13.11.2020 Evropské trhy otevřely poslední seanci týdne smíšeně. Německý DAX mírně ztrácel. Index pražské burzy PX či francouzský index CAC 40 se pohybovaly mírně v pozitivním teritoriu. Dnes jsou na programu některá zajímavá makrodata, i když jich nebude mnoho. Z eurozóny bude zveřejněna revize HDP, která nabídne detail kompozice růstu ve Q3. Odpoledne bude klíčovou statistikou spotřebitelská nálada University of Michigan. Očekáváme stabilnější situaci než v minulém měsíci. Dopad dnešních dat by neměl být výrazný. Trhy se v závěru týdne uklidňují po výrazných přírůstcích z počátku týdne a vyčkávají na další impulsy.
Související klíčová slova: Energetické firmy | Royal Dutch | Sněmovní volby | Byznys | Organizace Conference Board | Český průmysl | Výzkumný institut | Australská centrální banka | Stravenkový paušál | Do čeho investovat | PDD | Tempo růstu | Podnikatelská aktivita v USA | NFLX.US | Člen ECB | Tržby v eurozóně | LYNX | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | Refinitiv | Nákupní centra | Sandbox | Údaje z USA | PPI v USA | Take Profit | Peugeot | Deutsche Lufthansa | EUR | Cenová hladina | Cap | Úřad práce | Howard Lutnick | Alphabet | Výsledek inflace | Prodeje dluhopisů | Akciové trhy | US2000 | Ropný gigant | Koronavirové krize | Inflace v září | Tržby ze služeb | Pozitivní vliv | Spolkový statistický úřad | Pfizer | Znovuotevírání ekonomiky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | AfD | Veřejné finance | Průmysl v listopadu | Německý vývoz | Americká inflace | Cenový pohyb | Pokles sazeb | Listopadové maloobchodní tržby | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Inflační čísla | Zerohedge | Development | Zvýšení cel | BTC | Dění na světových burzách | Mezinárodní měnový fond | Kroky Fedu | Statistiky | Firemní sektor | Zisk firem z indexu S&P 500 | Britové | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Vzestup inflace | Protiinflační tlaky | Společnost Tesla | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Nálada amerických spotřebitelů | Širší index | Berkshire Hathaway | Ranní zpráva pro tradery | Spojení | Vedoucí pracovníci | Lufthansa (LHA.DE) | Intesa Sanpaolo | PLN | Střední Evropa | Akcie Lufthansy | Evropská komise | Investing | Kolaps | Analytička WOOD & Company | Graf ropy | Indexy na Wall Street | Konzervativní strana | Zveřejnění výsledků | Resolution Foundation | Oznámení | Hospodářský růst v Německu | Zasedání ECB | Obchodní systém | Diverzifikace | Unilever | Index PX | Wood & Company | Pravděpodobnost | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové stability | Optimismus investorů | Mezinárodní ratingová agentura | RDSA | Petr Kymlička | Lagardeová | Index HSCEI | Ethereum | Pokles indexu | Franklin Technology | Investment Management | Zastropování cen energií | Nedostatečná produkce | Stlačení inflace | Britská libra | Exchange | Rostoucí ceny | Deutsche Boerse | Reality | Širší index S&P 500 | Výkyvy | Eva Sadovská | Sběr dat | Depozitní sazba | Zlato a stříbro | Výjimečná situace | Rozvíjející se země | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Aktualizovaný výhled | Scott Bessent | Zdraví ekonomiky | Výzkumný pracovník | Konflikty | Vývoj růstu průmyslové výroby | Expanze | Německý DAX | DeFi | Bankovní rada ČNB | Michigan Consumer Sentiment | Burze | Data z Německa | Index spotřebitelské nálady | Hospodářství EU | Vysoké inflace | Světová kryptoměna | E-shopy | Pandemie COVID 19 | ČBA | Propad cen | Obnovení rovnováhy na trhu | Nálada v eurozóně | Cena zlata | Očekávání inflace | Ceny dováženého zboží | Akcie dnes | Strach | Burzovní prázdniny | Burza | GDP | Vratislav Zámiš | Zastropování cen plynu | Analytický tým | Walgreens | Výrobní ceny v USA | Banky na Wall Street | Hlavní události | Akcie General Motors | Inflace v prosinci | Americký akciový index | Velký kapitál | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Ceny ve výrobě | Směrnice | Velké hospodářské krize | Graf | Očekávání zisku | Bayer | Cena zemního plynu | VFC.US | Psychologie spotřebitelů | Výnosy | AXA | Kryptoměnové burzy | Celní válka | Zdražování cen | Rychlý nárůst | Airbus SE | Jednání ČNB | Dolar dnes | Devizové trhy | Dassault Systemes | Dnešní statistika z USA | Data Watch | Dominion Energy (D.US) | Helena Horská | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | Růst společnosti | Znehodnocení | Výsledkové sezóny | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americký prezident | Philip Morris International | Růst cen | Hospodářský růst eurozóny | Standard & Poor's 500 | Minimální mzdy | CZK | Růst ekonomiky USA | Odchod Británie z Evropské unie | Nizozemsko | New York | Kryptoměna Bitcoin | Snížení úrokových sazeb | Investice společnosti | Pandemie COVID-19 | Hlavní ekonom | Rostoucí obavy | Česká nezaměstnanost | Nálada českých spotřebitelů | Brexit | Implikace | Vysoké riziko | Proražení | Konsensus analytiků | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | IMF | Tradingové webináře | Čínský trh | Akcie automobilek | EIA | Inflace | Evropská měna | Dolarový index | UPS | HDP za Q2 | Nord Stream | Snížení nákladů | Trumpová | Tiff Macklem | Breakout | Nižší ceny | Risk On | Objem produkce | Optimismus spotřebitelů | Události tohoto týdne | Česká měna | Sell | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Cíl ČNB | Dopad na ekonomiku | Politická situace | Nezaměstnanost | Dividendy | Breaking | Wealth | Titulky novin | Příznivé výsledky | Obchodní seance | Index důvěry v eurozóně | Podnikatelská důvěra | HoReCa | xStation | Velkoobchodní cena plynu | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Utahování měnové politiky | NFP report | Hershey | ČSOB | Výhled | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | ČSÚ | Příkaz | Bank of Canada | Bankéři | Podnikání | Krizový balík | Oživení německého průmyslu | Analytika | Marka | Guvernér Fedu | Ekonomické překvapení | Dobrý byznys | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Dolar zpevňuje | Výroba v eurozóně | Míra úspor | Obrat v měnové politice | Geopolitická situace | Vakcinace | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Tuzemská ekonomika | Zajišťování | Růst německé ekonomiky | Konsolidace | Dobré výsledky | Vít Hradil | Spotřebitelský sentiment v USA | Index MSCI Europe | Moderna | Více obchodů | Britské akcie | Nárůst cen ropy | Mihály Varga | Uber | Celková inflace | Coca-Cola | Výsledky průzkumu | Úvěrový rating Maďarska | Výkon | Invesco | Maloobchod | Nálada spotřebitelů v USA | Sankce | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | LVMH | Graf ropy WTI | Globální ekonomiky | Nabídka | Altria | Ministerstvo práce | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Aktuální hodnoty měny | Příznivé výsledky hospodaření | Zasedání FOMC | Data z USA | Viceguvernér ČNB | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | United Technologies | Akcie Electronic Arts | Fiskální politiky | Index českého investora CII750 | Centrální banky | Breakout strategie | Reserve Bank of Australia | Akciový index | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | CL | Bilion | Historie | Lepší výsledky | Snižování nákladů | EUR/PLN | Henkel | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Největší ekonomiky eurozóny | Úspěšné obchodování | Spotřebitelská nálada ve Spojených státech | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Donald Trump | Oživení německé ekonomiky | Výkonnost indexu | Ranní okénko | CISCO | PLN/EUR | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Business Outlook | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Ceny zemědělských výrobců | Nastavení úrokových sazeb | Bank of New York Mellon (BK.US) | Economist | Dění na finančních trzích | Míra inflace v Číně | HDP Číny | Předstihové indikátory | Bydlení | Akcie banky | Airbus | HeidelbergCement | P/E | Potenciál růstu | Uplynulý rok | Rekordní minimum | Platina | Peníze | Zveřejněné údaje | Zpráva | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Trpělivost | Brent | HUF | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Cla USA | CHN.cash | Očekávání | Daňové úlevy | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | NN Group | Futures na DAX | Flat | RWE | Ekonomika EU | NFLX | Palladium | Odhady PMI | FB | Yardeni | Příležitost k nákupu | Cisco Systems | Oslabení USD | Ratingová agentura | CAT | Sentix index | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Amp | Trump včera | EUR Index | UAA.US | Výsledky hospodaření společností | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Vývoj ceny ropy WTI | Konečné výsledky | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Globální kalendář | WFC.US | Allianz | Měnový fond | Nová prognóza ČNB | Ekonomické výhledy | Financovat | Úvěrování | Největší pohyby | Standard & Poor's | Volby ve Velké Británii | Směřování FEDu | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Jana Steckerová | InstaForex | Kurz eurodolaru | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Hlavní události tohoto týdne | Uvolnění měnové politiky | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Politické rozhodnutí | CSGN.CH | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | Vývoj peněžního agregátu | Růst | Ceny bydlení | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Nálada domácností | Americký index | Thermo Fisher Scientific | Příležitosti | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Futures kontrakty | MiFID II | Válka | Akcie firmy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Příjmy z reklamy | BreakEven | Konglomerát LVMH | Nový rekord | Dnešní zprávy | Prognóza | Zahájení intervencí | Souhrnný index | Nálada investorů | Použití finanční páky | Gucci | Reakce kryptoměn | Nástroje a strategie | UFO | Reakce měnového páru | Trh práce | Obchodní restrikce | Swiss | Růstový impuls | Dnešní seance | US Bancorp | Mercedes | Fed Business Outlook | Spotřebitelské úvěry | Aktuální kurzy měn | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Nálada spotřebitelů v Německu | Futures trhy | Spotřebitel | Časový úsek | NATO schůzka | Nová cla | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | STOXX50 | Růst kryptoměn | Země EU | Wolters Kluwer | Býčí výhled | Údaje o vývoji spotřebitelských cen | Hospodářské recese | Unitedhealth Group (UNH.US) | Cigna | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Technologické akcie | Výrazná inflace | Sodexo | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Otřesy na trzích | Ceny výrobců | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Akciový index PX | Pozitivní zpráva | Německé tovární objednávky | Důvěra spotřebitelů | Moody's | Federální vlády | Cla na americké zboží | Thyssenkrupp | AUD | Dřevo | Oblečení | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Trápení | Šéfka ECB | Caterpillar | Hang Seng China Enterprises | Luxury | Nominální hodnota | Nasdaq100 | Sazba ČNB | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | Cvičení | Obavy z ekonomického dopadu | Stavební výdaje | Investujte zodpovědně | Covid | Autozone | Největší kryptoměnové burzy | Výsledky voleb | Baidu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objednávky | Trh | Sezónnost | Dopady války na Ukrajině | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | Digitální aktiva | Mutace omicron | MSCI | Centrální banky USA (Fed) | Zdroje energie | Oživení české ekonomiky | Retailoví investoři | Fialova vláda | Konečné výsledky průzkumu | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ruský prezident | Statistické údaje | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Reálné úrokové sazby | C.US | Elektřina | MMF | Kondice ekonomiky | Obchodní bilance eurozóny | Credit Suisse (CSGN.CH) | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Rovnováhy | Parlamentní volby ve Velké Británii | Dnešní kalendář | Kapitál | Posílení | Náhoda | Spotřebitelská nálada v USA | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Hobby | Drewry | Podmínky na trhu | HDP z Kanady | Stabilní úrokové sazby | Údaje o inflaci | Depreciace | Výzkumný ústav | Finanční analytici | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo obchodu | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | USB.US | Německé volby | S&P | Opatření proti šíření koronaviru | Společnosti | Americké ministerstvo obchodu | Koruna | Unie | Vice | Schlumberger | Pokles důvěry | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Investiční analytička | Politická rizika | Ekonomické ukazatele | HPQ.US | Odliv investic | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Odhad vývoje HDP | Applepay | Akcie ve Spojených státech včera | Akciové indexy | Podnikání Netflixu | Naše prognóza | Northrop Grumman | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Shell | Ropa Brent | Americké měny | Ekonomický kalendář | Dopad na ekonomiku USA | Britský premiér | Prezident Trump | Slábnutí koruny | Capital Markets | Obchodování na Wall Street | D.US | Christine Lagarde | Ocel | Problémy | Hlavní ekonomka | KLM | Ekonomický vývoj | Investice do solární energie | Anglie | Podnikatelé | Měsíční data | Centene | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Delaware | IRS | Cla na dovoz | Pandemie v Česku | CoinDesk | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Očekávání analytiků | Znalost | Nová prognóza | Marathon | Rekordní hodnoty | Polský premiér | Pandemie COVID | Negativní dopad | BREAKING | Ceny Bitcoinu | Zpráva o inflaci | Joachim Nagel | Inflační vlny | L3Harris | Lukáš Lipovský | Ceny domů | Budoucnost | ECB minutes | Ekonomické vyhlídky | Pokles ceny | Rada guvernérů | Republikáni | Klíčové události tohoto týdne | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Konjunktura | Euro vůči americkému dolaru | Inflace zpomaluje | World Economic Outlook | Index Hang Seng | Kurz koruny | CSGN | Vysoká inflace | Americká centrální banka | AA | Case-Shiller | OpenAI | Odvětví | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Hamás | Ústup inflace | Výroba aut | Ingredience | WFC | Vývoj tržeb | BNP Paribas | Hospodářská politika | Obnovitelné zdroje energie | Ethereum Merge | Telefónica | Česká koruna | Velké technologické společnosti | G10 | Nord Stream 1 | Moneta | Nedostatečné dodávky | Benzín | Asijské indexy | Červnová inflace | Polský zlotý | Zveřejňování výsledků hospodaření | Index Nasdaq Composite | Pozornost | Obchodníci | Vývoj inflace | Index US2000 | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | Hodnotové akcie | Solární energie | Meziroční míra inflace | Míra úspor domácností | Akcie ve Spojených státech | Bohatství | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Snižování inflace | Royal Dutch Shell | Virtuální realita | Korunové sazby | Conference Board | Náklady | Proinflační rizika | Index nákupních manažerů | Americká měna | Statistický úřad | Ředitel společnosti | Domácnosti | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Další růst | Útlum domácí poptávky | Hrubý domácí produkt Německa | Bitcoin | Makroekonomická data | Cena plynu | Pozornost obchodníků | Ceny výrobců v USA | Gamble | Poptávka | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Volby | Balance | Zlevnění hypoték | Akcie v eurozóně | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Honeywell | ISM index | Konglomerát | Šíření viru | Occidental | Piper Sandler | JPM | Módní společnosti | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Pravidla obchodního systému | Research | CVX.US | JPMorgan Chase | Ústup pandemie | Twitter | Ochabování ekonomiky | CRH | Zboží dlouhodobé spotřeby | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Pandemická opatření | Hang Seng | Celní spor | Patria Online | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Uzavření trhů | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Válka na Ukrajině | UK100 | Obchodní aktivita | Finance | Index českého investora | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Francouzský konglomerát | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Akcie ve Spojeném království | Dezinflační trend | Rating Maďarska | Zpomalení hospodářského růstu | Cenový index | Zápis ze zasedání ECB | Index pražské burzy PX | Deutsche Bank | Stříbro | Pozornost trhu | ČSOB Data Watch | Sentiment v ČR | Big Short | Finanční instituce | Pavel Sobíšek | Hlavní ekonomické události | Koncentrace | Norfolk Southern | Sentiment akciového trhu | Podílové fondy | Výhled úvěrového ratingu | Pokles cen | Shell Plc | Ukazatele sentimentu | Index PMI | Počasí | State Street | Michigan | ETF | BH Securities | RBI | Webináře | Klouzavý průměr | HealthCare | Větší pokles | Ropa | US Bancorp (USB.US) | Firma | Obavy z koronaviru | Vývoj indexu důvěry podnikatelů | Německý kancléř Olaf Scholz | Anheuser-Busch inBev | Růst akcií | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Nový týden | T-Mobile US | Německý index DAX | Ziskový obchod | Ekonomická zpráva | Palmolive | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Austan Goolsbee | Raiffeisenbank a.s. | Výsledky amerických společností | Bank of New York Mellon | SMA 200 | Tovární objednávky z Německa | Pokračování trendu | Úrovně rezistence | Platforma | Statistici | Dnešní report | Zpomalení inflace | Indexy PMI | Depozitní sazby | Komerční banka | PSX.US | USA | Dividendový výnos | Spojené státy | Ekonomové | Zisk na akcii (EPS) | Další kryptoměny | Fidelity Funds | CDU/CSU | Růst HDP | Pandemie | WASDE report | Růst eurozóny | Euro vůči dolaru | Britské maloobchodní prodeje | Nálada na trhu | | Purple Trading Jaroslav Tupý | KER | ECB Christine Lagardeová | Tuzemská nezaměstnanost | Rekordní propad | Výkon dolaru | Kmen koronaviru | Zvyšování úrokových sazeb | Pohonné hmoty | Spojené státy americké | Index volatility | Dow Jones | Národní bezpečnost | Velmi volatilní | Výrobní inflace | Boeing | Česká ekonomika letos | Americká data | Jestřábí komentáře | Vývoj úrokových sazeb v USA | Automobilové součástky | Activision Blizzard | Chevron (CVX.US) | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Cyklické akcie | Výkon ekonomiky | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Vlastní prostředky | Snížení základní úrokové sazby | BHS Timur Barotov | Nastavení sazeb | Technologický index | Podnikatelská nálada | Klidné obchodování | Růst cen výrobců | Změny klimatu | Michal Brožka | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Významné finanční instituce | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Člen bankovní rady | Agentura Fitch | Rizikové averze | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zasedání České národní banky | Phillips 66 (PSX.US) | Výdaje | Struktura HDP | Indikátor důvěry v ekonomiku | PCE inflace v USA | České měny | iShares | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Německé hospodářství | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | JPM.US | Severomořská ropa Brent | Prohlášení | Zisky firem | Konflikt na Ukrajině | Zásahy čínské vlády | Trh s kryptoměnami | ETF společnosti BlackRock | LEN | Joe Biden | Unity | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Analýza makroekonomických zpráv | Výsledkové zprávy | Člen bankovní rady ČNB | Amazon Web Services | Další vývoj | Obchodní centra | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Výhled České republiky | Reposazba | Dnešní globální kalendář | Měnové politiky | CNN Business | Porsche | Finanční služby | Investiční doporučení | CSI 300 | Onemocnění | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Sanofi | Kanadský statistický úřad | Manufacturing | Sentiment University of Michigan | Rozhodnutí o sazbách | Hike | Znovuotevření ekonomiky | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Snížení úroků | Společnosti z USA | Ekonomická situace | Pracovní den | Odhad HDP | Ekonomika Velké Británie | MF | Ekonomický sentiment | NextEra Energy | Růstový potenciál | Trading | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Kapitálové rezervy | Klíčové zasedání | Klíčový údaj | Strategie Ondřeje Hartmana | FCA | JD | Akcie společnosti Meta Platforms | Čínské indexy | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Citigroup (C.US) | Výsledky společnosti Apple | Walgreens Boots Alliance | Oil inventories | STT.US | Nesoulad | Christopher Waller | Zvyšování marží | Miliardy dolarů | AI | ADP | Philadelphia Fed Business Outlook | Británie | Zmírnění obav | Daimler | Texas Instruments | Umělá inteligence | Analytik Komerční banky | USD graf | Under Armour (UAA.US) | Energetická krize v EU | Jak profitovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | WKL | Prezidentské volby | PPF | Miliardy korun | Ycharts | Tisková konference | Obchodování na pražské burze | Gigant Gazprom | Spotřebitelská nálada v EU | Společnost LVMH | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Sankce vůči Rusku | Futures na indexy | Propad kryptoměn | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Prodejce luxusního zboží | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | GBP/EUR | ČSOB Data | Zemědělství | Daň z příjmu | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Americký index S&P 500 | Nálada v české ekonomice | Sezona zveřejňování výsledků | Průměrný dividendový výnos | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Amazon | Online trading | Investovat | Světlo na konci tunelu | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Ekonomická nálada v eurozóně | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Nálada německých spotřebitelů | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Spotřebitelská nálada v Německu | Generali Investments CEE | Regulátor | Hynix | Čtvrtletní výsledky společnosti | Vysoká rizika | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Berlín | Renault | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Naše hospodářství | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Aktivita v průmyslu | Životní náklady | Banka Creditas | Dolar včera | Vyšší ceny | Výsledky německých voleb | Air France | Spotřebitelská nálada Michiganské univerzity | Phillips 66 | Dovoz oceli | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Manažer hedgeového fondu | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Repo sazby | Provozní zisk | VFC | Převzetí Electronic Arts | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | Hospodaření firem | Vývoj indexu důvěry podnikatelů v ČR | Spotřebitelská nálada University of Michigan | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Magnificent | Spotřebitelské výdaje v USA | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Globální rizika | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | Nárůst HDP | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Ackman | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Vývoj událostí | Hry | Dílčí index | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Společnost Meta | Trhy | Trade | Akcie v USA | Sada dat | Akcie společnosti Nvidia | ASR Nederland | Walmart | Aktuální stav | Nárůst výdajů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Vývoj růstu průmyslové výroby v ČR | Doněcké lidové republiky | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Důvěra v eurozóně | Přehled o dění | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Půjčky v kryptoměnách | Měnověpolitické zasedání | Oculus | Ekonomická nálada | Globální trhy | Průzkum ČSÚ | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Hotelnictví | Celkový výsledek | Úspory | JD.com | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Gasoline inventories | Wells Fargo (WFC.US) | Otevírání ekonomiky | Verizon Communications | Ministr obchodu | Nominální růst | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Rostoucí inflační očekávání | Růst ekonomiky | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | BASF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální vláda | Příliv přímých zahraničních investic | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Výsledky společnosti Nvidia | Obchodní řetězce | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Vývoj peněžní zásoby | Zisk firem z indexu S&P | Akcie velkých technologických společností | Ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Investors | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Jádrová PCE inflace | Deeskalace | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Netflix (NFLX.US) | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Obchodování na trzích | Sázet | Politika centrální banky | Květnová inflace | Poptávka po bezpečných aktivech | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Prodeje existujících domů | IPO společnosti | Tradeři | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Nová auta | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Ratingový výhled | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Travelers | Německé dluhopisy | Pražský PX | Trinity | MAM | Nájemné | FIAT | JPY | Volatilita akciových trhů | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Caterpillar (CAT.US) | Citi | Continental | Swiss Life | Binance | EBIT | ArcelorMittal | RSI | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | Kristina Hooper | Mali | Vývoj dolaru | Životní úroveň | S&P/Case-Shiller | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Úrovně supportu | Analytik GfK | CZK/USD | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Akcie Sony | Siemens | ETH | Financování | Akcie Credit Suisse | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Deutsche Börse | FactSet | Německý ZEW index | General Dynamics | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | LHA | Předpovědi | DPH | Predikce | Akcie na burze | ASML | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Salesforce (CRM.US) | Fed index | Illinois | SMA | Biliony | Instituty | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Podnikání společnosti | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Dopad na trhy | ServiceNow | Celní politiky | USD/EUR | E.ON | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Klima | Prodeje automobilů | Instituce | USDCAD | Společnost Walmart | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | RTX | Ceny zlata | Živobytí | Velké společnosti | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Výnos | Zlevnění potravin | Bloomberg Intelligence | Růst cen energií | Index DOW | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Philips | Index Nasdaq | Fresenius | Benchmark | Zoetis | Metaverse | Roční výkonnost | Ekonomická krize | Discovery | Defi | 256/2004 | Domácí měna | Automatic Data Processing | Trinity Bank | Izraelská armáda | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | MNB | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Eni | Historická maxima | Miliardy USD | Zasedání MNB | Index technologického trhu | Obchodní den | Rostoucí ceny energií | Podmínky půjčky | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Ahold Delhaize | Barometr | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | Index CAC 40 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | AAPL.US | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodní analýza | VIX | Německý index IFO | Jaromír Gec | Akcie společnosti Apple | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Apple (AAPL.US) | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Káva | Allianz SE | Německé HDP | FRA | Evropské PMI | NBS | Vyšší hodnoty | CRM | Část zisků | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Total | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Sezónní vlivy | EURUSD | FedEx | Demokraté | Spekulovat | Jan Kubíček | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Merge | Jan Vejmělek | Vzdělání | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Colgate-Palmolive | Cena mědi | Quote | Hypoteční trh | Výdaje na osobní spotřebu | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Performance | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Lockdown | Mutace delta | Finanční výsledky | Francie | InvestingFox | Předpověď | CII750 | Cena akcií společnosti | L'Oréal | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | Biden | Riziko stagflace | Luhanské lidové republiky | PYPL | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Spolková vláda | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | ex | Snížení daní | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Platforms | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Hospodářský institut Ifo | Visa | Panické výprodeje | Large Cap | Fiserv | Aktivum | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Letiště | CARA | GMT | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Sentiment spotřebitelů | CRM.US | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Časový horizont | Tradingové webináře zdarma | Konsensus | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Prodej aut | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Dividenda | Index pražské burzy | GfK | Philadelphia Fed index | HDP | Technology | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | Daňové zatížení | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Deere | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Deutsche Post | Zpomalení růstu | Otevření ekonomik | Eskalace napětí | Etoro | Westpac | Ropa roste | Nové investice | Globální investoři | Politici | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Air Liquide | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Ekonomické zprávy | Colgate | Tomáš Holub | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | JPMorgan | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Infineon | UNH | Retail | Bill Ackman | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | VIAC | Obchodní nastavení | Růst průměrné mzdy | BBB | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Blahobyt | Akcie | Medvědí trend | Psychologický efekt | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | Dnešní videokomentář | MSCI China | Daňový balíček | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | LHA.DE | Nová mutace | Propad indexu | Osobní příjem | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Zveřejňování výsledků | Největší světová kryptoměna | Tržby v maloobchodě | ONS | Vývoj ceny | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | BBVA | Index cen | Banco Santander | Finanční rezervy | Češi | Tuzemské hospodářství | ADP report | Obavy z inflace | Reuters | Týdenní zpráva | Vývoj BTC/USD | PEPP | Jednání o brexitu | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Úroková míra | Nálada v průmyslu | Price Action | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Společnost Apple | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | CATL | Airbnb | Kurz | SBUX | MSCI Europe | Daně | Negativní nálada | Růst zisků | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Nejlidnatější země světa | Intermediate | Index cen výrobců | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Decentraland | BHS | Bolest | Zdražování energií | Ukrajinské krize | Rychlý růst | Bankovní rada | Uber Technologies | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Covestro | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Kevin Tran Nguyen | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Domácí data | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Indie | Bod | Vnímání | Fitch Ratings | Výkonnost indexu S&P 500 | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Údaje z Číny | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Index volatility CBOE | Zisky | Soukromá spotřeba | Delta | Zisk firem | Colorado | UNH.US | Šéf Fedu | Cyrrus | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | Důvěra | Equinix | Pevný výnos | Risk Off | Luxusní zboží | Index Standard & Poor's | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Amgen | Marika Čupa | Měny | Profitovat | DE30 | Předběžné výsledky | Burzy | Heineken | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Optimismus na trhu | Trh s ropou | Dynamika růstu | Patria.cz | Michael Burry | Rusko | Spotřebitelský sentiment | David Matulay | Další drahé kovy | Euro na dolar | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Kering | WASDE | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Institut GfK | Petr Dufek | TABAK | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Distillate inventories | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | 1 milion | Pro tradery | Services | Federální rezervní systém (FED) | HSCEI | Graf indexu | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Praha | Dominion Energy | Inflace v Číně | Eva Zamrazilová | Koninklijke Ahold Delhaize | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Air | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | BABA | Americké maloobchodní prodeje | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Administrativa | DOGE | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | ATVI | Průměrný český investor | Korunový trh | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Instagram | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Akcie Microsoftu | Úrokový výnos | ZEW | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Lyft | Index US100 | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Ústavní soud | Inflace v červenci | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Equinor | Pokles tržeb | Divize | Iberdrola | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Asociace | Vakcína | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | CBRE | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | Beta | MS.US | Tým InstaForex | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie LVMH | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | JDE | Podpora | Vonovia | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Cena | Maloobchodní prodeje | Luxusní značky | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Výsledky bank | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | HPQ | Čísla o inflaci | Zoetis Inc | Evropské indexy | BlackRock (BLK.US) | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Obnovení důvěry | Tempo inflace | Richemont | Solana | Maďarská měna | PSX | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Bloomberg Economics | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Uvolněná měnová politika | Infineon Technologies | Rezervy | Zavedení cel | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Obchodní válka | Sony | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | Inflace v Německu | Geopolitika | Graf indexu S&P 500 | Fresenius SE | Denní graf | SEC | Impulzy | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Verizon | Finanční situace | Výsledky za Q4 | Indikátor MACD | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Intel | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Banky | BlackRock | Koronavirová opatření | Automotive | Vlády | Express | Kotace | Šance | Ruská vláda | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | TWTR | Zisk na akcii | Správa | L3Harris Technologies | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | Omicron | ČR | Vivendi | XTB | Meta Platforms | Linde | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Německé státní dluhopisy | Americký Fed | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | OCI | Aktivity v eurozóně | LES | Štěpán Křeček | Bitcoinového ETF | TTF | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | ČNB Aleš Michl | Slabší koruna | Market | Tovární objednávky v Německu | Technologický sektor | Varianta delta | PMI indexy | Stoxx | Medvědí trh | Ozbrojený konflikt | LSEG | Support | General Electric | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | Nezaměstnanost mladých | McDonald's | Waste Management | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Texas | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | LLY | Představitelé ČNB | Družba | Obchodní aktivity | Finální odhad | Chuť riskovat | Spokojenost | Služby | Meta Platforms Inc | Lednová inflace | Americký průmysl | Marek Mora | Spotřební zboží | OPEC | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Alternativní taxislužby | Bohatý | Guvernér Michl | Indikátory důvěry | Největší pokles | Occidental Petroleum | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Podíl ve firmě | Spotřebitelé | Výstupy | Zkrocení inflace | Přecenění | Nákupní příležitosti | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Slabá poptávka | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Report stavu ropných zásob | Report ADP | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Hlavní zprávy | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Nová vláda | Obchodujte | Nařízení | Bond | Pinduoduo | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | STT | Tržby z prodeje | Dnešní obchodování | Společnosti z indexu | Čipové společnosti | Předseda | Výsledek HDP | Invesco Ltd. | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Holubičí rétorika | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Inflace v lednu | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Odražení ode dna | Rio Tinto | Cestování | Dnešní statistika | Sentiment indikátory | Rozhodnutí americké centrální banky | Americký dolar dnes | Měnová unie | Zvýšení základní sazby | Propad cen akcií | Zvýšení daní | Legislativa | NextEra | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | Under Armour | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Morgan Stanley (MS.US) | Globální vývoj | Silný dolar | 3M | Obchodní smlouvy | Dluhopisové fondy | Růst ceny Bitcoinu | US500 | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Tencent | iPhone | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Vývoj akcií | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Kupní síla | Regulační úřad | CZ | Earnings | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Konec roku | Dezinflace | Rakousko | Mistrovství | Zpomalování ekonomiky | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Objemy obchodů | Oživení inflace | United Parcel Service | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | DAX (DE30) | Data z americké ekonomiky | Markets | Růst spotřebitelských cen v Německu | Time-Frame | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Navýšení sazeb | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Úrokové sazby v Maďarsku | CVX | Kryptoměna | Německý Ifo index | Marriott International | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Podhodnocené akcie | Česká republika | Indexy | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Beiersdorf | RISE | US100 | Makro | Vinci | Situace v Německu | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Kofola ČeskoSlovensko | Slušné zisky | Letadlo | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Altcoin | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | cTrader Purple Trading | Doporučení | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | Plynárenský gigant | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Swiss Life Select | Stavební výroba | KBC Group | Krypto | Evropské země | World Bank | Payrolls | AMGN | ROCE | Vzrušení | HDP v ČR | Vysoké zisky | Omikron | Akcie Alphabet | Dovozní ceny | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Vánoční svátky | GOOGL | Cykly | JPMorgan (JPM.US) | Lockdowny | BLK.US | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | KBC | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Obchodní hodiny | MasterCard | Marathon Petroleum | Zrušení superhrubé mzdy | Applied Materials | Constellation Brands | Kraft Heinz | Prodeje | ASM International | Základní sazba | Pracovní síly | Komunistické strany | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Šperky | Norfolk | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Nejvyšší propad | Banka | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Podnikatelské klima | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Český investor | Růst čínského HDP | Baker Hughes | Globální akcie | Olaf Scholz | Enel | Německý kancléř | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Pohyb akcií | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | News | Ocenění | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Spotřebitelská důvěra v ČR
Spotřebitelská důvěra ve Francii
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech
Spotřebitelská důvěra v EU
Spotřebitelská důvěra v eurozóně
Spotřebitelská důvěra v Evropské unii
Spotřebitelská důvěra v Německu
Spotřebitelská důvěra v USA
Spotřebitelská inflace
Spotřebitelská inflace (PCE)

Následující klíčová slova

Spotřebitelská nálada Michiganské univerzity
Spotřebitelská nálada University of Michigan
Spotřebitelská nálada ve Spojených státech
Spotřebitelská nálada v EU
Spotřebitelská nálada v eurozóně
Spotřebitelská nálada v Německu
Spotřebitelská nálada v USA
Spotřebitelská poptávka
Spotřebitelská poptávka v eurozóně
Spotřebitelská skupina
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít