Průměrná mzda

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí
04.12.2023 Podle dnes zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.

Průměrná mzda ve 3.čtvrtletí reálně klesla o 0,8 %, činila 42.658 Kč
04.12.2023 Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí letošního roku zvýšila meziročně o 7,1 procenta na 42.658 korun. Po započtení inflace, která ve stejném období dosáhla osmi procent, se ale mzda reálně snížila o 0,8 procenta. Zaměstnanci si tedy mohli koupit za průměrnou mzdu méně zboží či služeb než před rokem. Reálná mzda klesla osmé čtvrtletí za sebou, tempo poklesu zmírnilo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou.

Reálné mzdy ještě klesají, ale trend se již brzy obrátí
04.12.2023 Panovaly naděje, že ve druhé polovině roku reálné mzdy českých zaměstnanců začnou růst, ale zatím se tak ještě nestalo. Průměrná nominální mzda v Česku rostla ve třetím čtvrtletí tohoto roku o 7,1 %, ale vzhledem k 8% inflaci reálná mzda tudíž poklesla o 0,8 %. Tento výsledek odpovídá predikcím trhu, zatímco náš odhad i ČNB byl mírně pesimističtější. Bezprostřední reakce na finančních trzích byla takřka nezaznamenatelná, kdy koruna ztratila jen pár haléřů.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 3Q 2023
04.12.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 %.

Česká ekonomika klesá výrazněji, … sazby dolů již v prosinci?
01.12.2023 Česká ekonomika ve třetím kvartále poklesla o 0,5 % (původní odhad -0,3 %) a překvapila trh i ČNB opět horším výsledkem. Kosmeticky byl sice revidován směrem vzhůru odhad za předešlý kvartál, i tak však meziroční propad zesílil na -0,7 % (versus náš odhad a odhad ČNB na -0,6 %).

V září se propad v průmyslu prohloubil
06.11.2023 Česká průmyslová produkce během září meziročně poklesla o 7,8 %, negativní je i výsledek po očištění o kalendářní vlivy, který stále udává reálný pokles o 5,0 %. Výrazné zhoršení u tuzemského průmyslu je možné pozorovat také na meziměsíční bázi, kdy proti říjnu došlo k poklesu průmyslové produkce o 1,8 %. Trh očekával lepší výsledek zhruba na úrovni meziměsíční stagnace a dnešní čísla tak lze vnímat jako další negativní překvapení po slabším než očekávaném výsledku HDP za třetí kvartál.

NAPŘÍČ TRHY
29.09.2023 Česká národní banka se jednomyslně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. I když bankovní rada vnímá některá inflační rizika oproti předešlému zasedání méně intenzivně, Aleš Michl zjevně zůstává opatrný a není komfortní s perzistentní jádrovou inflací. Oproti srpnu nová čísla z domácí ekonomiky vyznívají buď neutrálně (inflace) a nebo lehce proti-inflačně.

ČNB - jednomyslně pro stabilitu úrokových sazeb
27.09.2023 Česká národní banka se jednomyslně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. I když bankovní rada vnímá některá inflační rizika oproti předešlému zasedání méně intenzivně, Aleš Michl zjevně zůstává opatrný a není komfortní s perzistentní jádrovou inflací.

Velké stávky v automobilkách v USA pokračují
19.09.2023 Po ukončení čtyřleté kolektivní smlouvy mezi americkými odbory UAW (United Auto Workers) a výrobci automobilů opět nastává období vyjednávání o mzdách a stávek. Předchozí kolektivní smlouva byla ukončena minulý čtvrtek a požadavky, které mají formovat další kolektivní smlouvu, jsou jasné - zvýšení mezd o 40 % v příštích 4 letech, čtyřdenní pracovní týden a mzda hodná pěti dnů. Splnění těchto podmínek by však mohlo znamenat obrovský nárůst personálních nákladů pro společnosti, které jsou již nyní válcovány technologií elektromobilů. Pojďme se tedy podívat, jak tyto stávky probíhají a jak vyjednávání pokračuje.

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. září (americká seance)
12.09.2023 Test úrovně 1,2497 z dřívější části dne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny. Následoval po neúspěšném pokusu o návrat do uptrendu v návaznosti na dobré statistiky z trhu práce ve Spojeném království. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti podle zprávy výrazně klesl, zatímco průměrná mzda vzrostla. Hodnota libry ve výsledku prudce stoupla, ale hlavní hráči to nepodpořili, čímž podpořili její pokles. Uvedené může vést k retestu měsíčních minim tohoto páru.

Makrokalendář: Trhy očekávají údaje ZEW z Německa!
12.09.2023 Kromě indexu německé ekonomiky ZEW nejsou na dnešek naplánovány žádné významné makrodata, která by mohla vyvolat velké pohyby na finančních trzích. Jelikož však Německo zažívá masivní zpomalení, zejména v průmyslu - trhy budou čtení jistě věnovat pozornost. Analytici očekávají mírné meziměsíční zlepšení, ale v posledních týdnech se řada údajů z Německa ukázala být pod příliš optimistickým očekáváním. Pokud tomu tak bude i tentokrát, mohli bychom být svědky zvýšené volatility na DAXu (DE30) a EURUSD. Makrodata z Velké Británie vyšla smíšeně, ačkoli žádosti o dávky byly nižší, při vyšších mzdách - nezaměstnanost vzrostla o 0,1 % při mírném zvýšení zaměstnanosti na straně tříměsíčního průměru.

Ranní okénko - Mzdově-inflační spirála se nekoná
05.09.2023 Nejdůležitější informací z dnešního dne je statistika cen výrobců v eurozóně. Ty by na rozdíl od spotřebitelských cen měly pokračovat v rychlém poklesu. V meziročním srovnání by se mělo jednat dokonce o nejrychlejší snížení cenové hladiny (o 7,6 %) od finanční krize v roce 2009. Meziměsíčně od začátku roku klesají ceny a v červenci by dle trhu mělo dojít k poklesu o 0,6 %. Zajímavým údajem bude rovněž zjištění inflačních očekávání v eurozóně na horizontu tří let, kdy se zdá, že obyvatelé jednotného evropského měnového prostoru věří, že se ECB podaří dostat inflaci zpět ke svému inflačnímu cíli.

Forex: Koruna na začátku týdne mírně posílila k euru a lehce ztratila vůči dolaru
04.09.2023 Česká měna na začátku týdne mírně posílila k euru a lehce ztratila vůči dolaru. K jednotné evropské měně zpevnila o pět haléřů na 24,10 EUR/CZK, k dolaru oslabila o haléř na 22,35 USD/CZK, vyplývá z údajů, které kolem 17:00 zveřejnil server Patria Online.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 2Q 2023
04.09.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,7 %.

Růst mezd zpomalil, reálně mzdy dále klesají
04.09.2023 Průměrná mzda v Česku v druhém čtvrtletí letošního roku rostla nominálně o 7,7 %, což vzhledem k více jak 11% inflaci odpovídá reálnému poklesu o 3,1 %. Výsledek je v souladu s naším odhadem, proti předpokladu trhu a ČNB růst mezd mírně zaostal. Okamžitá reakce na finančních trzích byla jen vlažná v podobě oslabení koruny o několik haléřů, kdy slabší růst mezd představuje argument pro množnou uvolněnější měnovou politiku ČNB. V následujících čtvrtletích by se nominální růst mezd měl srovnávat s mírou inflace a v Q3’23 se reálný růst již těsně může dostat do kladných čísel.

Ranní okénko - Tento týden vycházejí tuzemské mzdy, průmysl či maloobchod
04.09.2023 Tento týden patří především datům z české ekonomiky, kdy po dnešních mzdách dorazí v průběhu týdne také statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodních tržeb a týden uzavře podíl nezaměstnaných. Dílčí data dorazí také z eurozóny a Německa, vesměs ale nepůjde o kurzotvorná data, s potenciálem pro větší výkyvy na finančních trzích. Investoři tak budou opatrní spíš na komentáře členů centrálních bank, vzhledem k postupně blížícím se zasedáním ECB (14. září) a Fedu (20. září).

Nezaměstnanost je nízká, ale česká ekonomika strádá. Proč potřebujeme cizince a flexibilní pracovní podmínky?
21.08.2023 Nezaměstnanost v České republice několik měsíců v řadě klesala. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.

Graf dne: GBPUSD (15.08.2023)
15.08.2023 Růst mezd ve Spojeném království zrychlil nejrychlejším tempem v historii a zdůraznil tak obavy BoE, že mzdová cenová spirála, která je hnací silou inflace v celé ekonomice, ještě nebyla přerušena. Navzdory posílení amerického dolaru na širokém trhu pár GBP/USD během dne posílil v souvislosti s nárůstem tržního ocenění forwardové cílové sazby BoE na 6 %.

Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace
12.07.2023 Tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA - co to udělá s cenou zlata?

HK: Ekonomika ČR bude letos stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta
11.07.2023 Česká ekonomika bude v letošním roce stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta. Mzdy by se reálně mohly začít zvedat už ve druhé polovině tohoto roku. Roční míra inflace dosáhne letos 10,8 procenta, v roce 2024 klesne na 3,3 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské komory ČR (HK ČR), kterou dnes na tiskové konferenci představil její prezident Zdeněk Zajíček.

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně
06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.

České řidiče čekají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Pohonné hmoty budou nečekaně levné; za průměrnou mzdu koupí přes 1200 litrů paliv, což bylo v historii možné jen za covidu roku 2020
25.06.2023 Pohonné hmoty budou v Česku o těchto prázdninách nečekaně levné. Alespoň tedy v poměru k hrubé měsíční mzdě. Řidiči totiž budou moci za částku odpovídající právě hrubé měsíční mzdě u tuzemských čerpacích stanic zakoupit více než 1200 litrů pohonných hmot.

Studie Mazars: V ČR narostla průměrná mzda o 10 %, je nejvyšší ze zemí Visegrádu
14.06.2023 Průměrná mzda v soukromém sektoru v eurech činí v Česku 1 683 eur (40 324 Kč), což je nejvyšší hodnota ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Absolutně nejvyšší průměrnou mzdu ze sledovaných států 25 evropských a středoasijských zemích však aktuálně nabízí lidem Rakousko, a to 4 497 eur (107 746 Kč). Rakousko se tak dostalo před Německo, kde průměrná mzda poklesla o 2 procenta na 4 045 eur (96 917 Kč). Nejnižší průměrná mzda 377 eur (9 033) je v Kyrgyzstánu, v Kosovu a současně i Uzbekistánu 400 eur (9 584 Kč) a na Ukrajině 469 eur (11 237 Kč). Vyplývá to z každoroční studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Mazars, která porovnává daňové trendy ve 25 evropských a středoasijských zemích.

Forex: Koruna nereagovala na výsledek mezd
06.06.2023 Koruna začala týden v dobrém rozpoložení a podobně jako ostatní středoevropské měny vůči euru mírně posílila pod úroveň 23,60 EUR/CZK. Na nejdůležitější tuzemské makro číslo tohoto týdne však včera koruna bezprostředně nereagovala – průměrná mzda v prvním čtvrtletí sice meziročně zrychlila z 6,6 % na 8,6 %, růstová dynamika však zaostala za očekáváním ČNB (9,1 %). Holubičí vyznění mzdového vývoje dle nás zmírní tlak uvnitř bankovní rady ČNB na červnový růst sazeb, přičemž právě absence agresivnějších sázek na zvýšení sazeb může koruně bránit v dalším rozletu.

Ranní okénko - Dnes vychází data z průmyslu a zahraničního obchodu
06.06.2023 Dnes ráno vyjdou další data z tuzemské ekonomiky, kdy konkrétně půjde o dubnovou průmyslovou produkci a bilanci zahraničního obchodu. V případě průmyslu očekáváme mírný pokles, zahraniční obchod by pak měl setrvat v kladných číslech. Kromě dat z české ekonomiky bude sledován i výsledek německých továrních objednávek, kde je po dvouciferném březnovém propadu očekáván nárůst. Z eurozóny dorazí statistika maloobchodních tržeb s tržním očekáváním mírného meziměsíčního růstu.

Forex: Koruna dnes znovu zpevnila k euru i dolaru
05.06.2023 Česká měna dnes znovu zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 koruna posílila oproti předchozímu závěru k euru o osm haléřů na 23,54 EUR/CZK a k dolaru o dva haléře na 21,98 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Mzdovou a cenovou spirálu přibrzdí tvrdá měnová politika a především vládní škrty
05.06.2023 Český statistický úřad dnes uvedl, že v 1. čtvrtletí 2023 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 8,6 %. Nerostly nicméně jen mzdy, rostly i ceny. Reálně tak mzdy klesly o 6,7 %, což není žádná sláva. Za svou práci si koupíme méně. Je proto logické, že se lidé cítí chudší.

Pomalejší růst mezd snižuje tlak na ČNB
05.06.2023 Průměrná mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku rostla o 8,6 %, což vzhledem k více jak 16% inflaci odpovídá reálnému poklesu o 6,7 %. Stejný pokles byl původně zaznamenán i v Q4’22, v rámci revize ovšem došlo k zhoršení výsledku na -7,9 %. Vůči našemu odhadu i odhadu trhu klesala v Q1‘23 reálná mzda o něco více, silnější je pokles i proti projekci ČNB. Pro centrální banku tak jde spolu s nižší než očekávanou inflací o další poměrně jasný signál proti zvyšování sazeb.

Průměrná mzda reálně klesla
05.06.2023 Průměrná mzda v 1. čtvrtletí reálně klesla o 6,7 % meziročně, přičemž trhy očekával pokles o 6 %. Nominálně průměrná mzda stoupla o 8,6 % meziročně.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 1Q 2023
05.06.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 8,6 %.

Ranní okénko - Týden plný českých dat otevře statistika mezd
05.06.2023 Je před námi zajímavý týden, a to zejména z pohledu tuzemských dat. Patrně nejzajímavější informace dorazí již dnes ráno v podobě vývoje mezd za první kvartál letošního roku. Informace bude zásadní především v kontextu blížícího se zasedání ČNB. Pokud by nominální růst zamířil nad 10 %, výrazně by vzrostla pravděpodobnost, že v polovině června se podaří najít většinu pro zvýšení sazeb.

Ranní okénko - Týden uzavřou data z amerického trhu práce
02.06.2023 První pátek v měsíci patří tradičně datům z amerického trhu práce. Vzhledem k pomalu se blížícímu datu dalšího zasedání americké centrální banky (14. června) jde o jedny z posledních zásadních čísel před rozhodnutím Fedu. Data z tohoto a minulého týdne přitom, i přes relativně holubičí komentáře od některých členů Fedu z posledních dní, přispěla k přecenění na trhu ve prospěch dalšího hiku. Pokud statistka volných pracovních míst překvapí směrem nahoru a zároveň bude doplněna rychlejším než očekávaným růstem mezd, bude mít Fed nabito pro zvýšení sazeb. Den před rozhodnutím Fedu sice ještě vyjdou čísla ohledně květnové inflace, je ale otázkou, nakolik tato statistika stihne ovlivnit názory jednotlivých členů.

ČR se dostává do mzdově inflační spirály, míní člen bankovní rady ČNB Holub
28.05.2023 Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle něj měla opět brzy zvýšit úrokové sazby. S tím naopak nesouhlasil ekonom a ředitel centra IDEA CERGE-EI v Praze Jan Švejnar, podle něj je problémem pokles HDP.

Řecko: from zero to hero?
19.05.2023 Před více než deseti lety se řecká ekonomika dostala na pomyslné dno. V důsledku masivních makroekonomických nerovnováh země de facto zbankrotovala a vážně hrozila i varianta grexitu, čemuž zabránila jen série bailoutů a následná politika fiskální přísnosti (austerity). Daní za to byl však propad ekonomiky o celou čtvrtinu, přičemž v recesi zůstalo Řecko osm let v kuse. Po ztracené dekádě se však nyní zdá, že se řecká ekonomika konečně dostala do lepší kondice.

Ranní okénko - Smíšená čísla z amerického trhu práce obchodování příliš nerozhýbala
11.04.2023 Po prodlouženém víkendu pokračuje ekonomický kalendář spíše v odpočinkovém tempu, kdy dnešní pomyslný vrchol představují data z eurozóny ohledně únorových maloobchodních tržeb. O něco dříve vyjde v tuzemské ekonomice ještě statistika devizových rezerv (ke konci března), vzhledem k neaktivitě ČNB ale bude sledována jen velmi okrajově. Včera již část světových trhů měla možnost zpracovat páteční data z amerického trhu práce. Statistika ale nezvykle přesně zapadla do odhadu analytiků a vzhledem k absenci překvapení nepřišel ani výraznější impuls pro zvýšenou volatilitu. Tomu tak odpovídá i včerejší výsledek obchodování na akciových trzích, kdy index S&P 500 uzavřel takřka beze změny vůči čtvrteční uzavírací ceně. Většina evropských trhů zůstala uzavřená, futures naznačují pro dnešek spíše mírně pozitivní start.

Čeští poslanci jsou vzhledem k průměrné mzdě placeni lépe než třeba poslanci němečtí nebo rakouští. To však není hlavní důvod, proč by si měli platy zmrazit
03.04.2023 Platy českých politiků se nezdají být podhodnocené ve vztahu k situaci v dalších zemích EU. Například průměrná mzda v Německu je čistě nominálně zhruba 2,7krát vyšší než v Česku. Pokud by tomu měl odpovídat i základní plat řadového poslance – pokud by tedy český poslanec měl mít 2,7krát nižší plat než v základu jeho německý kolega –, musel by český poslanec brát přibližně 90 tisíc korun. Místo toho má přes 102 tisíc. Vzhledem k výši průměrné mzdy v dané zemi tedy čeští poslanci berou více než jejich němečtí kolegové.

Zamrazilová: Předpoví-li ČNB růst mezd o 10 pct, hrozí zpřísnění měnové politiky
15.03.2023 Pokud by nová prognóza České národní banky v květnu předpověděla růst mezd o deset procent, musela by centrální banka velmi vážně uvažovat o zpřísnění měnové politiky. Poslancům ze sněmovního rozpočtového výboru to dnes řekla viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová, když jim představovala zprávu o měnové politice z letošního února. Česká národní banka v odhadu klíčových indikátorů, který zveřejnila 3. února, uvedla, že očekává letošní nominální růst mezd o 8,5 procenta, což by znamenalo jejich reálný pokles o 0,4 procenta.

Ranní okénko - Trh se nenechal rozhodit daty z eurozóny
07.03.2023 ČNB dnes zveřejní stav devizových rezerv za únor, během kterého koruna vůči euru posílila o 28 halířů. Důvod k aktivitě na devizovém trhu tedy nebyl potřeba. V absenci stěžejních ekonomických dat americký akciový index S&P 500 včera vzrostl mírně o 0,07 % a výnosy amerických vládních dluhopisů poskočily. Výnos na dvouletém dluhopisu se dostal na 4,88 % (+6bb proti začátku dne) a desetiletém na 3,96 % (+3bb proti začátku dne).

Tuzemské mzdy zrychlily
07.03.2023 Mzdová dynamika v Česku na konci roku 2022 dle očekávání zrychlila, když se průměrná mzda meziročně zvýšila o 7,9 % (vs. 6,2 % v Q3 2022) na 43 412 Kč. Po zohlednění dvouciferné inflace však reálné mzdy propadly o 6,7 %, přičemž ke svižnému poklesu životní úrovně dochází na straně tuzemských zaměstnanců již pět čtvrtletí v řadě. Dynamika mezd v tržních odvětvích byla ke konci roku o něco rychlejší než ve veřejném sektoru. Nejrychleji rostly mzdy u výrobců energií, kde se zvýšily meziročně o 14,6 %, zatímco v páteřních sektorech tuzemské ekonomiky – průmyslu, stavebnictví a dopravě – rostly meziročně o více než 9 %.

Mzdy rostly méně než inflace. České domácnosti si výrazně pohoršily
06.03.2023 Podle dnes zveřejněných dat vzrostla ve 4. čtvrtletí 2022 průměrná hrubá měsíční nominální mzda na 43 412 Kč. To představuje meziroční růst o 7,9 % což je ovšem ve výsledku málo. Ceny během 4. kvartálu totiž rostly tak výrazně, že si lidé reálně pohoršili o 6,7 %.

Mzdy podle očekávání zrychlují svoji dynamiku
06.03.2023 Nominální mzdy podle očekávání ke konci roku 2022 zrychlily svoji dynamiku a průměrně meziročně rostly o 7,9 % - průměrná mzda tak na konci uplynulého roku dosáhla 43 412 Kč. I tak však mzdy v průměru dál výrazně zaostávaly za inflací a reálná mzda byla meziročně nižší o 6,7 %. Právě padající reálné mzdy jsou hlavní příčinou probíhající spotřebitelské recese - spotřeba domácností padala na konci roku 2022 již pátý kvartál v řadě a dostala se reálně skoro 8 % pod před-pandemické úrovně roku 2019.

Mzdy nadále pod tíhou inflace
06.03.2023 Průměrná mzda v Česku ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku byla meziročně zhruba o procentní bod vyšší, než se očekávalo, konkrétně o 7,9 %, což s inflací v průměru přesahující 15 % odpovídá meziročnímu poklesu reálných mezd o 6,7 %. Za celý rok 2022 vzrostly nominální mzdy o 6,5 %, zatímco naše prognóza počítala s růstem blíže k 7 %. Celoroční číslo je naopak v souladu s prognózou ČNB.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 4Q 2022
06.03.2023 Statistika vývoje mezd v české ekonomice za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí, že reálná mzda opět výrazně klesla s tím, jak růst nominálních mezd zaostal za inflací.

Mzdy v Česku reálně rekordně padají, přesto za uplynulých 30 let narostly o 141 procent. Proč Česko přesto ekonomicky nedohání Německo a jako to změnit?
05.03.2023 Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou dnes zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?

ČNB zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta HDP
03.02.2023 Česká národní banka (ČNB) zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na podzim očekávala, že schodek bude 3,8 procenta HDP. Loni skončil veřejný sektor ve schodku 3,9 procenta HDP. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu banka zveřejní 10. února.

Nemáte na dárky? Darujte úsměv
24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii
21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.

Za průměrnou mzdu letos pořídíme o deset štědrovečerních hostin méně než v roce 2015
10.12.2022 Letošní mimořádné zdražování potravin se samozřejmě promítne také do ceny blížící se štědrovečerní hostiny. Ingredience pro její přípravu bylo v roce 2015 možné pořídit za 195 korun, plyne z tehdejšího propočtu ČSÚ, jak zachycuje tabulka níže.

Maloobchodní tržby v říjnu výrazně zklamaly a nadále zůstávají hodně volatilní
06.12.2022 Říjnový objem tuzemských maloobchodních tržeb bez prodejů aut výrazně zklamal. Meziročně byl nižší o 9,4 procenta, zatímco tržní konsensus předpokládal pokles o 6,4 procenta. Meziměsíčně došlo k propadu tržeb o 1,8 procenta po předchozím růstu o jedno procento. Nadále tak platí, že vývoj maloobchodních prodejů z měsíce na měsíc je v současné době hodně volatilní a těžko predikovatelný.

Ranní okénko - Hluboký pokles českých mezd nahrává stabilitě sazeb
06.12.2022 Dnes za několik málo minut vyjde statistika maloobchodních tržeb. Očekáváme prohloubení meziročního poklesu, stejně tak je nastaven i medián trhu. Z Německa již brzy ráno dorazila statistika továrních objednávek. V rámci mezí se jedná o dobrý výsledek, kdy namísto očekávané stagnace se dostavil meziměsíční růst o 0,8 %, relativně výrazné revize směrem nahoru se dočkal i neuspokojivý výsledek ze září (-4,0 % -> -2,9 %).

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu
06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.

Forex: Koruna v těsné blízkosti 24,30 EUR/CZK
06.12.2022 Koruna se během včerejší obchodní seance sesunula do těsné blízkosti 24,30 EUR/CZK. Stojaté vody korunového trhu nerozvířil ani výsledek tuzemských mezd za třetí čtvrtletí, jejichž meziroční růst zrychlil ze 4,4 % na 6,1 % (reálně však průměrná mzda znovu poklesla o 9,8 %). To je v souladu s očekáváním ČNB, a proto nelze čekat, že by tento výsledek přesvědčil holubičí většinu v bankovní radě k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Dnes bude tuzemský trh zajímat výsledek maloobchodu za říjen, což bude první tvrdé číslo za čtvrtý kvartál, ve kterém se dle nás česká ekonomika opět nevyhne mezikvartálnímu poklesu a oficiálně se tak propadne do (mělké) recese.

Mzdy zrychlují, reálně však pokračuje strmý pád
05.12.2022 Průměrná mzda v Česku se vyšplhala na 39858 korun, což je o 6,1 % více než před rokem. Meziroční tempo mezd tak zrychlilo z 4,4 % ve druhém kvartále zhruba tak, jak očekávala centrální banka a o něco méně než jsme předpokládali my.

Reálné mzdy se těsně vyhnuly dvoucifernému poklesu
05.12.2022 Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí letošního roku vyvíjela v souladu s našim a tržním očekáváním a reálně poklesla o 9,8 %. Nominálně růst mezd dosáhl 6,1 % a průměrná mzda vystoupala těsně pod 40 tisíc Kč. Zatímco nominální dynamika proti předchozímu čtvrtletí zrychlila (6,1 % vs. 4,4 %), reálný pokles zůstal na desetinu totožný.

Mzdy v Česku rekordně padají, životní úroveň klesá nejvíce od vzniku republiky, o 9 %. V příštím roce se k pokračující drahotě připadá propuštění, jaké Češi dlouho nepamatují
05.12.2022 Průměrná mzda se ve třetím čtvrtletí po zohlednění inflace propadala nejvýrazněji v historii ČR, stejně jako ve druhém čtvrtletí o 9,8 procenta. Za první až třetí čtvrtletí se reálná průměrná mzda propadá o devět procent. Životní úroveň Čechů tedy letos klesá takřka o desetinu, což je rekord.

Forex: Dolar po zprávě o trhu práce posílil, později zisky smazal a oslabuje
02.12.2022 Dolar dnes po zprávě o vývoji amerického trhu práce výrazně posílil ke koši měn. Později americká měna zisky smazala a oslabuje. Největší ekonomika světa vytvořila v listopadu více pracovních míst, než se čekalo. Meziročně stoupla průměrná mzda. Americká centrální banka (Fed) by proto mohla upustit od zmírňování měnové politiky, napsala agentura Reuters.

Ministr Jurečka chce zvednout minimální mzdu o více než 1000 korun. Tím ale inflaci nezmírní
29.11.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka navrhuje od příštího roku zvýšit minimální mzdu o 1100 korun, a to ze 16 200 na 17 300 korun. Minimální mzda by tak vzrostla o 6,8 procenta.

Ranní okénko - Na statistiku mezd dnes naváže průmysl a zahraniční obchod
06.09.2022 Z Česka dnes v 9 ráno dorazí statistika z průmyslu a data o bilanci zahraničního obchodu za červenec. Obě hodnoty jsou v posledních měsících rozkolísané a odhady analytiků se tak od sebe poměrně výrazně odlišují. Před pár minutami již dorazila statistika ohledně továrních objednávek za červenec z Německa. Podle té objednávky klesly meziměsíčně o více jak procento, meziročně o necelých 14 %. To nahrává i slabšímu vývoji českého průmyslu. Z USA dnes dorazí zpřesněné PMI, spolu s indexem ISM sektor služeb.

Forex: Koruna oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru o víc než třicetník
05.09.2022 Koruna v úvodu týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru výrazněji. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,59 EUR/CZK a za 24,79 USD/CZK. Proti pátečnímu podvečeru tak česká měna ztratila vůči euru pět haléřů a k dolaru 32 haléřů. Vyplývá to z dat serveru Patria Online.

Životní úroveň pod tlakem, reálné mzdy klesly takřka o 10 %
05.09.2022 Průměrná mzda v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí o 4,4 % nad 40 tisíc Kč. Cenová hladina ovšem rostla výrazně rychleji a inflace ve stejném období dosáhla 15,8 %. Výsledkem je největší pokles reálných mezd v tomto století, a to o 9,8 %. Kromě vysoké inflace k celkové dynamice negativně přispěla i vysoká srovnávací základna z minulého roku, která byla ovlivněna zejména vyplácením pandemických odměn ve zdravotnictví. Výše reálného poklesu je víceméně v souladu s očekáváním nás i trhu.

Ranní okénko - Jestřábi v ECB tlačí na zvýšení sazeb o 75bb
05.09.2022 Ekonomickému kalendáři v tomto týdnu dominuje zasedání ECB (čtvrtek). Po jestřábích komentářích na konferenci v Jackson Hole trh zaceňuje zvýšení úrokových sazeb mezi 50-75bb. Z našeho pohledu se jeví zvýšení o 75bb jako čím dál více pravděpodobné. Včetně zvýšení o 75bb tento týden pak do konce roku očekáváme utažení měnových podmínek celkem o 150bb. Moc podpory pro euro i při 75bb hiku ale neočekáváme, jelikož současně dochází k vyostření situace na trhu s energiemi.

„Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma
24.07.2022 Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.

„Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma
28.06.2022 Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB
08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.

Růst nominálních mezd nestíhá držet krok s vysokou inflací
07.06.2022 Růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat na začátku letošního roku výrazně zrychlil. V meziročním vyjádření v prvním čtvrtletí průměrná mzda vzrostla o 7,2 % (na 37 929 CZK) po růstu o 2,9 % v loňském čtvrtém čtvrtletí. Za zrychlením meziroční dynamiky stál především efekt nízké srovnávací základny loňského roku. První čtvrtletí 2021 totiž bylo významně negativně ovlivněno odezněním mimořádných odměn ve veřejném sektoru souvisejících s pandemií a také významnou uzávěrou ekonomiky.

Mzdy v Česku zrychlily
07.06.2022 Průměrná mzda v Česku v prvním kvartále vzrostla o 7,2% meziročně na 37929 korun (blízko našemu odhadu). Za zrychlením dynamiky (z 4% v Q4 2021) však do značné míry stojí nízká srovnávací základna z počátku roku 2021 - mzdy v uplynulém roce výrazněji rostly až v nadcházejících kvartálech spolu s oživením ekonomiky.

Silný nominální růst mezd na inflaci nestačil a stačit nebude
07.06.2022 Průměrná mzda v České republice vzrostla v letošním prvním čtvrtletí o 7,2 % na necelých 38 tisíc Kč. Vzhledem k více než 11% inflaci se ale kupní síla domácností zhoršila a reálně mzdy poklesly o 3,6 %. K silnému nominálnímu růstu přispěla kromě vysoké inflace i slabší základna z minulého roku, kdy před rokem roli hrálo zrušení superhrubých mezd v kombinaci s nepříznivou pandemickou situací.

Inflace roste rychleji než mzdy
07.06.2022 „Přestože zaměstnanci v průměru vydělávají více peněz, v obchodech si za ně mohou koupit méně zboží a služeb. Kvůli tomu dochází k poklesu životní úrovně zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Mzdy se letos reálně propadají nejvíce v tomto tisíciletí, zaměstnanci veřejné správy mají mzdy nižší dokonce o zhruba 10 % než loni! Potvrzuje se, že v Česku probíhá historicky rekordní pád životní úrovně
07.06.2022 Reálné mzdy v Česku se letos v prvním čtvrtletí meziročně propadly o 3,6 procenta. I když meziročně sice přidaly přes sedm procent nominálně, takže většina lidí má pocit, že „bere více“, reálně, tedy po zohlednění inflace, více než 11procentní, se historicky propadly.

Ranní okénko - Slabý start české ekonomiky do druhého čtvrtletí
07.06.2022 Hned od rána budou z Česka proudit další ekonomická data. Za několik málo minut dorazí čísla z maloobchodu, které ukážou nakolik vysoká inflace brzdí domácí poptávku. Ve stejný čas bude zveřejněna i dynamika mezd v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy nominální růst nepokryje inflaci a mzdy tak budou reálně klesat. O hodinu později přijde statistika devizových rezerv za květen, která by prozradila, pokud by ČNB v dubnu byla aktivní na devizovém trhu.

Malé změny na trhu se zlatem kvůli silné zprávě o zaměstnanosti v USA
06.06.2022 Přestože zlato zůstává pod tlakem, cena se stále drží nad 1850 dolary. To nasvědčuje tomu, že trhu se daří relativně dobře uprostřed nedávných silných údajů o zaměstnanosti v USA.

V Česku už probíhá historicky rekordní pád životní úrovně. Ušetřeni jej budou ti, kteří loni investovali do proti-inflačních dluhopisů vlády ČR, ty letos vynesou až 17 %
15.05.2022 V Česku už probíhá historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů
03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou
18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.

Ranní okénko - Nezaměstnanost by dnes měla klesat, mzdy reálně v záporných číslech
08.03.2022 Za několik málo okamžiků zjistíme, jak se na začátku roku vyvíjela nezaměstnanost v ČR. Následovat bude upřesnění HDP v eurozóně za poslední kvartál minulého roku a odpoledne čeká Polskou národní banku rozhodnutí ohledně navýšení sazeb. Před pár minutami zveřejnil čísla o průmyslu Spolkový statistický úřad a víme tak, že meziročně se v lednu průmyslová výroba zvýšila o 1,8 %, namísto očekávaného poklesu o 1,7 %. Výraznější revize směrem vzhůru se dočkal i prosincový výsledek. Včera přinesla menší zklamání informace ohledně dynamiky průměrné české mzdy ve 4. čtvrtletí 2021, která reálně poklesla o 2 %.

Příjmy domácností omezuje vysoká inflace
07.03.2022 Růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat na konci loňského roku výrazně zpomalil. V meziročním vyjádření ve čtvrtém čtvrtletí činil 4,0 % po 5,7 % ve čtvrtletí třetím. Důvodem zpomalení meziročního růstu byl především efekt vysoké srovnávací základny mezd ve zdravotnictví, které byly v posledním čtvrtletí roku 2020 podpořeny mimořádnými odměnami za nasazení v době covidu.

Příjmy domácností omezuje vysoká inflace
07.03.2022 Růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat na konci loňského roku výrazně zpomalil. V meziročním vyjádření ve čtvrtém čtvrtletí činil 4,0 % po 5,7 % ve čtvrtletí třetím. Důvodem zpomalení meziročního růstu byl především efekt vysoké srovnávací základny mezd ve zdravotnictví, které byly v posledním čtvrtletí roku 2020 podpořeny prvním kolem mimořádných odměn za nasazení v době covidu. V důsledku toho zde průměrná mzda klesla meziročně o 8,1 %.

Průměrná mzda nad 40 tisíci, reálně ale klesla
07.03.2022 Průměrná česká mzda vzrostla v závěrečném kvartálu roku 2021 o 4,0 %. Po očištění o inflaci to ale znamená zápornou dynamiku reálných mezd ve výši -2,0 %. To je zklamání jak vůči našemu odhadu, odhadu trhu, tak i vůči prognóze ČNB. Za slabším vývojem stojí mj. i pokles mezd ve zdravotnictví a stagnace v automobilovém průmyslu.

Inflace vzroste nad 10 % a ČNB zvýší sazby
04.03.2022 Data o vývoji české ekonomiky ukážou slušné tempo mezd na konci minulého roku, které ovšem nepřevýšilo růst inflace, takže uvidíme reálný pokles průměrné mzdy. Inflace za únor velmi pravděpodobně překročila 10 % y/y. Průmyslová výroba by z počátku roku mohla vykázat solidní čísla reflektující zlepšení v subdodávkách. Maloobchodní tržby s výjimkou prodeje aut budou spíše slabší. Centrální banka pravděpodobně přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.

Libra zariskovala
10.01.2022 Britská libra dokázala těžit z vánočních a novoročních rally na amerických trzích. Ve spojení s očekáváním zvýšení REPO sazby v únoru, nafouknutými spekulativními krátkými pozicemi na libře a nejhorším dnem amerického dolaru za 6 týdnů po zveřejnění neuspokojivých statistik zaměstnanosti v USA za prosinec, umožnilo býkům GBPUSD vrátit kotace páru do oblasti 2měsíčních maxim.

Forex: ČNB zvyšuje sazby o další celý jeden procentní bod
22.12.2021 Centrální banka pokračuje v rychlém utahování měnové politiky, když dnes zvýšila základní repo sazbu o dalších 100 bb na 3,75 %. Ve výrazně jestřábím tónu se navíc nesla následná tisková konference guvernéra Rusnoka. Ten uvedl, že ČNB bude muset v příštích měsících pravděpodobně dále zvyšovat úrokové sazby, a to výrazně nad 4 %. Důvodem jsou perzistentní inflační tlaky. Ve výsledku jsme tak nuceni výrazně zvýšit naši prognózu úrokových sazeb, které podle nás budou v prvním pololetí příštího roku vrcholit na úrovni 5 %.

Forex: ČNB zvyšuje sazby o další celý jeden procentní bod
22.12.2021 Česká národní banka dnes znovu zvýšila úrokové sazby. Základní repo sazbu zvedla o celý jeden procentní bod na 3,75 procenta. To bylo zhruba v souladu s očekáváním finančního trhu, avšak nad odhadem analytiků, kteří většinově čekali nárůst o tři čtvrtě procentního bodu. Stejné očekávání jsme měli i my.

Forex: Úrokové sazby míří na 4 %
16.12.2021 Centrální banka na následujícím prosincovém zasedání naváže na předchozí svižné zvyšování úrokových sazeb a k jejich současné úrovni podle nás připočte dalších 75 bb. Repo sazba by se tak měla dostat na 3,5 %. Rizika této prognózy vnímáme jako vyrovnaná. Cyklus současného utahování měnové politiky by měl podle nás skončit v únoru příštího roku, kdy by repo sazba měla dosáhnout vrcholu ve výši 4 %.

Forex: Autoprůmysl zůstává oslaben, je zde ale šance na zlepšení
07.12.2021 Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziměsíčně mírně rostla, což je v kontextu omezení výroby v automobilkách dobrá zpráva. Nejbližší měsíc navíc slibuje šanci na významnější zlepšení. Úroveň produkce ale zůstává oslabena, což se odráží i v deficitu zahraničního obchodu, který byl v říjnu o trochu hlubší, než se čekalo. Stavebnictví pokračovalo v pomalém meziměsíčním růstu.

Český průmysl v říjnu mírně rostl
07.12.2021 Průmyslová produkce v ČR v říjnu po očištění o sezónní vlivy oproti září vzrostla o 0,9 %. S ohledem na kontext omezení výroby v některých automobilkách to není špatná zpráva. My jsme počítali s nepatrným poklesem. V meziročním srovnání to znamená pokles 7,4 %, zatímco my jsme čekali snížení o 8,5 %. Tržní očekávání bylo optimističtější s průměrným odhadem -6,5 %. Po očištění o rozdílný počet pracovních dnů činil meziroční pokles průmyslové výroby 4,9 %.

Průmysl meziměsíčně v plusu, automobilky nadále brzdou
07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba zůstala dle očekávání v útlumu i na počátku posledního čtvrtletí. V říjnu produkce poklesla meziročně (bez očištění o kalendářní vlivy) o 7,4 %, více než činil medián trhu (6,8 %). Stejně jako tomu bylo v září, zhoršil celkový výsledek především automobilový sektor, kde objem výroby meziročně ztrácel 32,9 %. Po očištění o kalendářní vlivy meziroční pokles dosahoval 4,9 %. Oproti září se ovšem dostavilo navýšení celkového objemu výroby o necelé 1 %. Jedná se tak o vylepšení po meziměsíčním poklesu o 3,0 % o měsíc dříve.

Rozbřesk: Růst mezd překonal očekávání ČNB. Koruně svědčí ústup pandemie
07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive
07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.

Ranní glosa: Růst mezd překonal očekávání ČNB
07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.

Inflace Čechům požírá mzdu, příští rok tak bude nejhůře za skoro deset let. Biti jsou pracovníci v kultuře či rekreaci, naopak o přidání si úspěšně říkají pracovníci logistiky nebo „ajťáci“
06.12.2021 Vývoj průměrné mzdy v ČR v letošním třetím čtvrtletí potvrzuje, že Češi si musejí „nechat zajít chuť“ na rapidní nárůst reálných výdělků v pásmu tří až více než šesti procent, na nějž byli čtvrtletí co čtvrtletí zvyklí před pandemií. Důvodem je jak určité zmírnění růstu průměrné nominální mzdy, tak zejména citelný vzestup inflace, který zejména způsobuje razantní ponížení průměrné reálné mzdy. Ta tak v letošním třetím čtvrtletí stoupla meziročně pouze o 1,5 procenta.

Růst průměrné i mediánové mzdy dosáhl 5,7 %
06.12.2021 Podle dnes zveřejněných údajů se ve třetím čtvrtletí zvýšila průměrná i mediánová mzda shodně o 5,7 %. V důsledku vyšší inflace se však reálná mzda tentokrát navýšila jen o 1,5 %. I tak jsou výsledky lepší, než předpokládala ČNB. Nejrychlejší růst v tomto období zaznamenaly mzdy pracovníků pohybujících se na realitním trhu (+11,8 %).

Průměrná mzda vzrostla na 37 499 korun
06.12.2021 „Přestože lidem výrazně narůstají mzdy, v obchodech si toho o moc víc nekoupí. Problém je v tom, že nominální růst mezd z většiny požírá vysoká inflace. Reálně tak mzdy rostou jen hlemýždím tempem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Průměrná mzda zatím přebíjí inflaci
06.12.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla ve třetím čtvrtletí o 5,7 %, po očištění o růst cen o 1,5 % v meziročním srovnání, na 37 499 Kč. To je zhruba v souladu s očekáváním trhu, ale výrazně více, než v listopadové prognóze předpokládala ČNB (0,5 %). Za první tři čtvrtletí se průměrná mzda zvýšila o 6,8 %, reálně o 3,6 %.

Forex: Inflace opět popožene ČNB ke zvýšení sazeb
03.12.2021 Data zveřejněná v prosinci ukáží inflaci v blízkosti 6 % tlumenou odpuštěním DPH za energie. Průměrná mzda roste slušným tempem, ovšem většinu z něj umaže inflace. Průmysl zatím zůstává v útlumu. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu setrvají na podobných úrovních jako v minulých měsících, samotný prodej aut však pravděpodobně vykáže další pokles.

Údaje o britském trhu práce, inflaci a maloobchodních tržbách objasní osud GBPUSD
16.11.2021 Nabitý ekonomický kalendář na týden od 19. listopadu může britské libře pomoci půdu pod nohama, nebo ji naopak poslat dobývat neprobádané hlubiny. Po rychlém výprodeji způsobeném neochotou Bank of England zvýšit repo sazbu a působivém nárůstu inflace v USA potřebuje pár GBPUSD novou hnací sílu. Proč ji nenajít v makroekonomických statistikách.

Průmyslová mizérie trvá
08.11.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního září meziročně poklesla o 4 %, což v meziměsíčním srovnání odpovídá snížení produkce o 3,3 %. Průmyslové zakázky meziročně klesly o 1,2 %, přičemž tento vývoj lze přičíst hlavně úbytku těch ze zahraničí (-3,1 %), zatímco tuzemské narostly (+3,5 %). Objem tržeb meziročně klesl o 0,7 % a i zde to bylo vinou těch ze zahraničí (-4,6 %), naopak české se zvyšovaly (+5,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně stagnoval, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 4,2 %.

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně
05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.

Pohonné hmoty letí dále vzhůru, ke 40 korunám za litr. Úlevu může přinést Putin a íránská ropa
28.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,59 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 47 haléřů na litr, tedy o zhruba o 20 haléřů slabším tempem než o týden dříve, a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 64 haléřů více než před týdnem, a to 35,56 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. Tempo jejího cenového nárůstu bylo však v uplynulém týdnu také zhruba o dvacet haléřů slabší než o týden dříve.

Pohonné hmoty prudce zdražují, rychle míří ke 40 korunám za litr. Důvodem je i plynová krize EU
21.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,12 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 65 haléřů na litr a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 85 haléřů více než před týdnem, a to 34,92 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. V příštím týdnu zdraží benzín o zhruba 50 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 65 haléřů na litr.

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr
15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
Související klíčová slova:
Premiér Andrej Babiš | Americká data | Býčí pohyb | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Český průmysl | Oslabení české koruny | Měsíční předpovědi | Dění v USA | Údaje z USA | Celková průmyslová výroba | Daňové výhody | Úrovně retracementu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nákupní centra | Zlotý | LYNX | Retracement | Jackson Hole | Dění na světových burzách | Empatie | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Long pozice | Silnější koruna | Kč/EUR | Vývoj komodit | Peugeot | EUR | Index UlovDomov.cz | Veřejné finance | Kiwi | Zkušenosti | Cenová hladina | Míra nezaměstnanosti v ČR | Řecko | Tempo růstu | Nálada českých spotřebitelů | Alphabet | CEFC Europe | Vstupy | Koronavirové krize | Exporty | Marta Nováková | Spolkový statistický úřad | Oznámení výsledků | Pozitivní vliv | Proaktivní přístup | Znovuotevírání ekonomiky | Jachty | Obchodník | Opětovný pokles | Konsorcium | Matěj Široký | Akciové trhy | Vládní opatření proti šíření koronaviru | TPG Capital | Nová data | Zpracovatelský sektor | Poplatky | Take Profit | Dceřiná firma | Životní prostředí | Pfizer | Telenor Hungary | Tradingpedia | Dávky v nezaměstnanosti | Moskva | Šíření nemoci COVID-19 | Ochranné příkazy | Japonská měna | SEDG | Do čeho investovat | Bank of Japan | Měnový pár EUR/CZK | Pokles sazeb | Zadlužení České republiky | Moravský Peněžní Ústav | ISM ve službách | Silný support | Aktiva | USD/PLN | Daňová optimalizace | Stochastický | Statistiky | Index PX | Sektor informačních technologií | Korelace | Produkce ve stavebnictví | Mzdový růst v ČR | Dovednosti | Profesionální obchodníci | Ztráty peněz | Hyperinflační scénáře | Schodek státního rozpočtu | Sazka Group | Měnové zasedání | Akciové společnosti | Trend | Důvěra evropských investorů | Průměrná mzda v Rusku | Školení | Eva Sadovská | Energetika | Počet nezaměstnaných | Ruský plyn | Průměrné hodinové mzdy v USA | Zveřejnění výsledků | Sazba hypoték | Kolaps | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Nadprodukce | Cenová minima | Investiční firma | Výnosy dluhopisů | Pojišťovna | Tvorba fixního kapitálu | Ruské invaze na Ukrajinu | Úřad práce | Ekonomika Spojených států | Podíl na trhu | Investice a trading | Sazby daně | Citibank | Německá míra nezaměstnanosti | Nájemní bydlení | Poldi | Vládní opatření | Výrobní PMI | Oživení poptávky | Měna dolar | Pokles indexu | Hlavní ekonom | Utahování měnové politiky | Britská libra | Americká obchodní bilance | Americký prezident Donald Trump | Backwardation | Reality | Výkyvy | Index aktivity | OBSE | GameStop akcie | Podnikatel | Tuzemský průmysl | Depozitní sazba | Přesnost | Ceny výrobců v eurozóně | Analytička WOOD & Company | Pravděpodobnost | Evropská komise | Překvapení trhu | Goldman Sachs | Regionální měny | Mezinárodní ratingová agentura | Aktualizovaný výhled | Škoda Auto | Zpřesněná data | Republikáni | Naše prognóza | Zdraví ekonomiky | Skupina Sazka | Mazars | Nový blok Jaderné elektrárny | Průměrné hodinové mzdy | Tuzemské automobilky | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | Saúdská Arábie | Home Credit | ČSOB Data | Cenové výkyvy | Nezaměstnanost v Česku | Aktuální prognózy | Pohyby cen | Nafta v ČR | Dolarový index | Bezrealitky | EP Global Commerce (EPGC) | Ošetřovné | Geopolitické napětí | Administrativa prezidenta | Snížení cen | Znehodnocení | Náklady spojené s bydlením | Platy státních zaměstnanců | UlovDomov.cz | Expanze | Růst průmyslové produkce | Vývoj ceny dřeva v USD | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | PLN | Jednoduché tipy | Americký akciový index | Evropská nezaměstnanost | Pokles dolaru | Zastropování cen energií | Historie | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | Spotřební koš | Petr Fiala | Směrnice | Exchange | Výhled | Medvědí výhled | Olga Hyklová | E-shopy | Asijské akcie | Vratislav Zámiš | Advance | Tvorba pracovních míst | Znovunastartování ekonomiky | Cena pohonných hmot | Rostoucí inflace | Data z Německa | Forvis Mazars | Šéf Fedu Jerome Powell | Hlavní ekonom XTB | Výkon českého průmyslu | Vzestup inflace | Burza | UAW | Chudí | Třetí pilíř | Fairmont Hotels & Resorts | Pokračování expanze | Ukrajinský prezident | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | Německý DAX | Eurohold | Elektronická evidence tržeb | Přijetí | Nizozemsko | Halving | Dolar dnes | Pandemie COVID-19 | Snížení produkce | Velké ekonomiky | Obchodní plán | Rozsah konfliktů | Brexit | Nejvyšší nezaměstnanost | Bezrealitky.cz | Americké ministerstvo financí | Průměrná úroková sazba | Velcí investoři | Comcast | Ceny ve výrobě | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Vstupní kapitál | Růst cen | UPS | Platy českých politiků | HDP za Q2 | CBS | Vysoká inflace | České vlády | Bankovní rada ČNB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Hodinový graf | Vladimír Pikora | Tuzemská ekonomika | Podpůrné programy | PPP | Zahraniční obchod ČR | Investing | Radek Dvořák | Telenor Real Estate | Růst nezaměstnanosti | Ovocnářská unie | Výrazný pokles ekonomiky | Důležité zprávy | Dividendy | Projev šéfa Fedu | Analýza makroindikátorů | Silné oživení | Obchodní seance | Bydlení | Rumunsko | František Savov | Výrazný pohyb | Elektronická evidence tržeb (EET) | Růst mezd v ČR | Pokrok při snižování inflace | BIDU | Uvolnění měnové politiky | Ceny nájemního | BHM Group | Situace ve stavebnictví | Kvalitní švýcarské hodinky | Důchody | Jednání vlané hromady ČEZ | Hobby | Analýzy | ČSOB | European Metals Holdings (EMH) | ČSÚ | Kika | Nezaměstnanost | Velké problémy | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Proražení | Člen bankovní rady České národní banky | Konflikty | Komentář Raiffeisenbank | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | BP | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Americká inflace | Chvaletice | Spotřební daň z nafty | Kč/USD | General Atlantic | ZTP | Dnešní statistiky | Pokračování poklesu | USD index | Roman Juráš | Průmysl a zahraniční obchod | Analytik XTB Pavel Peterka | Úsporný energetický tarif | Více obchodů | Gabriela Hanslíková | CITIC Dicastal | Zvýšení základní úrokové sazby | CSCO | Médea Group | Uber | Výše mezd | Irsko | Advantage Consulting | Minimální mzdy | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Vývoj měnového páru | Sociální sítě | Index UlovDomov | Trumpová | Maloobchod | UnitedHealth Group | Ceny elektřiny | XTB Pavel Peterka | Účastnické fondy | Zaměstnanost | Zisky v tradingu | Výrobní ceny v eurozóně | Coca-Cola | Inflace ČNB | Růst v průmyslu | Západní země | Washington | Ceny nájemního bydlení | Výrazný růst | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Breaking | Jiří Cihlář | Gabriela Ivanco | Eurojackpot | CZK | Dnešní zprávy | John Williams | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Mzdově-inflační spirála | Evropská měna | Roční průměrná míra inflace | Realistické cíle | Data o vývoji HDP | Kina | Hybridní model | Theones | Rozdělení Československa | Daniel Křetínský | Stavební produkce v srpnu | Vývoj průměrné mzdy | Medvědí signál | Vít Hradil | Extrémní nárůst | Gap | CzechToll/SkyToll | Švýcarské hodinky | Kurzy EUR | Průměrné mzdy v ČR | Vlastní bydlení | Náklady | Ropné akcie | Nezaměstnanost žen | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | OPAP | Směnné kurzy | Výkon | Opatření proti šíření nemoci | Česká měna | Ruští chudí | Philip Morris | Volatilita | Nálada spekulantů | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Reorganizační plán | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Řetězec Makro | Klesající trend | Český trh práce | Průmyslová produkce | Data Watch | Daniel Beneš | Pokles ceny | Cena nájemného | Economist | Finanční ohodnocení | Donald Trump | CISCO | Cenové hladiny | Státní dluh | Významné riziko | Kupní síla v ČR | Inflace | Více peněz | Výpadek příjmů | Indexy aktivity | Peníze | Zveřejněné údaje | Vývoz ropy | Brent | Švýcarská společnost | Stavební produkce | Česmad Bohemia | Epidemická situace | Moderna | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Politika | Stimul | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Booking | Očekávání | Daňové úlevy | UlovDomov | Cena transakce | Střední hodnota | Poslanec | Ministr práce a sociálních věcí | NN Group | Inflační spirála | Futures na DAX | Úrokové sazby | Evropské burzy | Ministr hospodářství | tunel Blanka | Mezinárodní dohody | Inflační riziko | Cisco Systems | Hutnictví | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Zvýšení minimální mzdy | Další cenový růst | Výrobní podniky | Průmysl | Realita | Výrazný vzestup | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Australské akcie | Evropské měny | Financovat | Pivovary Staropramen | Vydělávat peníze | Miroslav Novák | Alibaba | RWE | Výroba elektřiny | Zdražovat | ÚKZÚZ | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Časové řady | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Čtyřdenní pracovní týden | Vysoké ceny energií | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Kosovo | Koruna | Dlouhodobý investiční produkt | Profesionálové | Madeta | AFP | Pojišťovací společnost | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zasedání FOMC | MiFID II | Poplatek | Karel Komárek | Největší producent ropy | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Snižování úroků | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Nižší daně | Počet lidí bez práce | Mzda v Rusku | Prognóza | L.F. Investment | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Zavedení digitální daně | Ekonom XTB | Alexandr Lukašenko | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Roční míra inflace | Ekonomické ukazatele | Trh práce | 100 procent HDP | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Nákup libry | Vítězství Donalda Trumpa | Tempo poklesu | CL | Sev.en Energy | Spotřebitel | Čech | Ukončení války na Ukrajině | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Větší riziko | Jat Tehnika | Ratingová agentura | Hyundai | Investiční analytik | Pěkný dům | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Velká Británie | Vodafone Group | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Zdanění bank | Surové ropy | Kongres | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Průměrné ceny nafty | Výrazná inflace | Negativní dopad | Klíčové události | Sodexo | Cena bitcoinu | Nike | Průmyslová produkce v únoru | Ceny výrobců | Long | Chování | CySEC | Kontrakty | DAI | Denisa Janatová | Německé tovární objednávky | Zahrnutí inflace | Americký index | Lira | EUR/PLN | Koruna posílila | Výroba počítačů | Ceny emisních povolenek | Skupina Home Credit | E15 | Graf | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Americké hospodářství | Damoklův meč | Návrh rozpočtu | Retail Investor | JOLTS | Geopolitická situace | Jana Maláčová | Situace okolo koronaviru | Chicago Mercantile Exchange | Kladenská Poldi | Oslabování koruny | EURCZK | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Meziroční růst | PMI pro sektor | Modern Times Group | Pojišťovací skupiny | Investujte zodpovědně | Autozone | Baidu | Nezaměstnanost v USA | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Acacia Communications | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Investiční horizont | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Janet Yellenová | Marka | Cestovní ruch | HoReCa | Supreme Edition | Oživení české ekonomiky | Postavení na trhu | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ruský prezident | Očekávání trhu | Ceny plynu | PwC | Turecko | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | HUF | Nezaměstnanost v Německu | Ekonomický šok | Zveřejněná data | Komise v přenesené pravomoci (EU) | David Marek | Vyšší poptávka | Elektřina | Daňová poradkyně | MMF | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Tržby z průmyslové činnosti | Eura | Český index nákupních manažerů | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Počasí | Bílý dům | Kapitál | Zvyšování mezd | Posílení | Nedostatkové čipy | Rijád | Agentura Reuters | Poptávka USA | Mzda v ČR | Trading | Makroekonomická data | Projev Jeroma Powella | Bývalý ministr obrany | Eastern European Media Holdings | Majitel | Investovat do vzdělání | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Mnoho peněz | Rekordní ceny | Měnový pár EUR/PLN | Zasedání OPECu | Předstihové indikátory | Petr Zatloukal | EP | S&P | Regulátoři | xStation | Opimo Trade | Nepokoje v Číně | Obrovský potenciál | Unie | Airbus | E-commerce | Volodymyr Zelenskyj | Léto | Výnosové křivky | Data z ekonomiky | Zpřesněný odhad | Lukáš Kovanda | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Evropský automobilový sektor | Rubl | Akciové indexy | Vice | XXX Lutz | E.ON Distribuce | Ministerstvo životního prostředí | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Americký fiskální balíček | Země EU | Slábnutí koruny | Valuo | Pozornost | Ceny benzínu v USA | Úroda | Wall Street Journal | EUR Index | Central European Media Enterprises (CME) | Maturity | Ekonomický vývoj | Zprávy z ekonomiky | Raiffeisenbank a.s. | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Soukromé firmy | Rozpočtová politika | Očekávání analytiků | Zahraniční firmy | Nová prognóza | Ropa | Papcel | Opatření | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Ycharts | Inflace v eurozóně | Volatility | Asie | Nova Broadcasting Group | BREAKING | Sentix indikátor | Výsledky průzkumu | SolarEdge Technologies | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Energetický tarif | Technické analýzy | Úvěrové aktivity | Liberty Steel | Měsíční mzda | Americká měna | Inflační vlny | Další růst | Budoucnost | Spotřební daně | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Společná měna | Počet pracovních míst | Pokračující pokles | BoE Andrew Bailey | Foreign Exchange | Andrej Babiš (ANO) | Americké výrobky | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Czech Fund | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Vývoj ceny dřeva | Liberty Ostrava | Měsíční data | Konglomerát | Aktivita v americkém průmyslu | Ingredience | Automobilový sektor | Zvládání pandemie | Česká koruna | Rally na akciích | Výroba aut | Vlna koronaviru | PEPSICO | Snižování inflace | Benzín | Samou | Marathon | Patterny | Baby Direkt | Koronavirová epidemie | Wood & Company | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Oblečení | Ústecký kraj | Volná pracovní místa | Ropa Brent | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonom UniCredit Bank | Mediánová mzda | Pavol Kováčik | Meziroční míra inflace | Hladiny rezistence | Bohatství | Konference FOMC | Ifo | Akciový index | GME | Lesnictví | Zpráva z amerického trhu práce | Důvěra spotřebitelů | Nomura | Sektor služeb | Přehled o dění na světových burzách | Tendr | Momentum | Trendová linie | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Kurz české měny | Průmyslové oživení | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Domácnosti | Bankovky | Růst vývozu | Bitcoin | Ministr obrany | Polský zlotý | Americké státní dluhopisy | Akro | Burze | Cena plynu | Mzdy v ČR | Globální finanční krize | CEFC China | Veřejné zadlužení | Dna | ArcelorMittal Ostrava | Balance | Golden Prague Hotel | Šigeru Išiba | Výkonná ředitelka | Vysoká volatilita | Fialův slib | Tržní sentiment | ISM index | Nižší minima | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Ústup pandemie | Vládní konsolidační balíček | Rozhodnutí ČNB | Průměrná hrubá měsíční mzda | Kurz koruny | Zdražování potravin | Canal Plus | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Prognóza České národní banky | Eskalace | Běloruský prezident | Kurz české koruny | Data o inflaci | Moody's | TASS | Elektromobily | NAFTA | Mediální společnosti | European Housing Services | Výprodej na Wall Street | Blog | Ranní okénko | Průměrná inflace | Křetínský | Podnikatelé | Moneta | Patria Online | Silnější euro | Ajťáci | Vývoj inflace | Vodafone | Důstojné stáří | Tovární objednávky | Regulace trhů | Antimonopolní úřad | Počet žádostí o podporu | Fair Value | Největší ekonomika | Dodávky ropy | Investice do akcií | Grónsko | Největší ztráty | Regrese | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Závislost | Očekávaná data | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Temelín | Platformy | Nastavení sazeb | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | United Auto Workers | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Aukce | BH Securities | Nálada na trhu | Větší pokles | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Invaze | Cenový index | Proinflační rizika | Vzdělávací programy | Michal Hrbatý | ČSOB Data Watch | Manažerka | Obchodovat | Cena kakaa | ERA | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Tuzemská inflace | Zájem o komodity | Rozpočtový schodek | Karel Pospíšil | Antivirus | FRED | G7 | Pokles cen | Německé podnikové objednávky | CERGE-EI | Přístup ČNB | Vysoké inflace | Rostoucí bankovní vklady | Tržní síly | Vyšší sazby | Finance | Indikátor CCI | Výdaje | Index Exportu | Přijetí eura | Ruský vývoz ropy | Dividendový výnos | ETF | UTC | RBI | BOFIT | Pohonné hmoty v ČR | Lineární regrese | Dluhopisy | Analytika | Zbytečné regulace | Firma | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | EUR/MWh | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Investiční aktivita | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cenový index PCE | Bulharsko | Letecká doprava | Obchodníci s ropou | Pavel Sobíšek | Německý index DAX | Hlavní ekonomka | Uniper | Nastavení měnové politiky | Panamský průplav | Conference Board | Práce na plný úvazek | Příliv ropy | Obchodování vzácných kovů | Omezení těžby | Tovární objednávky z Německa | Purple Levels indikátor | Statistici | eToro pro Českou republiku | Klouzavý průměr | Overnight | Rok 2025 | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Problémy | 3М | Rekordní schodek rozpočtu | Hlubší deficit | Omezená nabídka | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Polská národní banka | JPM | Statistický úřad | Participace | Eso v rukávu | Ex-dividend | Růst HDP | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Index PMI | Komerční banka | ZEN | Přebytek obchodu | Komentář Radomíra Jáče | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | PMI index | Sázka | Tyson Foods | Pilsen Steel | Úrovně rezistence | Hodinové mzdy v USA | Ekonomové | Kurz USD | Magnát | Vysoká cena | Pravidla obchodního systému | Ceny nájmů | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Qualcomm | Spojené státy | Průměrné ceny benzínu v USA | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Gepard Finance | Kotovaná měna | Vývoj | Hanwha Investment & Securities | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Sev.en | Investiční cíle | Velké technologické firmy | Indexy PMI | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Český stát | Windfall tax | Helena Horská | Mobilizace | Kiwi.com | Meziroční růst cen v USA | Životní potřeby | Demokraté a Republikáni | Ceny benzínu | Uzbekistán | Rekordní propad | Investiční poradenství | Býčí divergence | Slevy | Rizikové averze | Konkurenceschopnost | České mzdy | Ekonomické restrikce | Volby | Americké akcie | Facebook | Nový týden | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Velmi volatilní | Flexibilita | Plánování | Důvěra domácností | Struktura HDP | Oslabování libry | Pohonné hmoty | Průmysl a stavebnictví | Nedostatek stavebních materiálů | Výrobci automobilů | Short pozice | České měny | Objednávky | Data z průmyslu | Kotační výbor | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Sankce | Průměrný Čech | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | Obchodní myšlenka | EUR/USD | Měsíční příjem | Sentix index | Růst japonské ekonomiky | Německé společnosti | OSN | Varování | Největší česká mlékárna | Zisky firem | Sky News | Konflikt na Ukrajině | Jaderná elektrárna | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Česká mediánová mzda | Analýza makroekonomických zpráv | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | Čtyřhodinový graf | Přelom roku | Jednání vlané hromady | Další vývoj | Obchodní centra | Výroba v Německu | Strategie nákupu | Recese v USA | Měnové politiky | Výrobní inflace | Michal Brožka | Ministryně financí Alena Schillerová | Hlavní ekonom Cyrrusu | Onemocnění | Poptávka po ETF | Řecká ekonomika | Jiří Šafařík | Sazby ČNB | Dánové | Aktuální situace | Člen bankovní rady | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Ceny před rokem 1989 | Výnosy | Zvýšení daně | Laura Solanková | Elektrárny na biomasu | Snížení úroků | Nastavení v tradingu | Výdělky | Peněžní trhy | Pandemie covidu-19 | Gilead Sciences | Akcenta Miroslav Novák | Volatilní vývoj | Americké statistiky | Ekonomická situace | Problém vysokého růstu cen | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Podnikové objednávky | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Fed Williams | Americká administrativa | Penta | Čínské indexy | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Centrální bankéři | Evropská unie dnes | Nejsilnější růst | Vývoj průměrné ceny benzínu | Koruna oslabuje | Devizové rezervy ČNB | Ekonomické zotavování | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | Ocelárny | AI | ADP | Poradce premiéra Andreje Babiše | Joe Biden | Silný trend | Ovocné sady | Analytik Komerční banky | Pojišťovnictví | IRBT | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Akcie ropy | Nordstream | Pracovní den | Obilí | Prezidentské volby | Silná koruna | Světová finanční krize | Miliardy korun | Drahé auto | Tisková konference | Vítězství | Marcela Vyskoková | Figúra | Forexoví obchodníci | Comfort Finance Group | Růst mezd | Automobilka | Metro AG | Mladé generace | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Nejvyšší výhra | Odvětví | Bělorusko | Posilování koruny | Korea Heavy Industry& Development | Sazby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Daň z příjmu | Lufthansa | Obavy finančních trhů | Růst průmyslové výroby | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Zhoršení epidemické situace | Pohled na trh | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | Program pomoci | Otevření obchodu | České koruny | Objem zakázek | Hike | MF | Deloitte | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Tržby v eurozóně | Růst cen v USA | Starší byty | Zvýšení produkce | Veba Broumov | Medián ceny | Úrok | Investovat | PPF | Konsolidační balíček | Nesoulad | Prodejní příkazy | Přidaná hodnota | Světové trhy | Ceny dřeva v USD | Data o HDP | Prohlášení | Česká mlékárna | Inflace dovážená do Česka | Expanzivní fiskální politika | Prsten | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Africký mor | Ether | KKCG | Průmyslové objednávky | Mzdy v Česku | Přerušení výroby | Ivo Lukačovič | Dluhopis | Průzkum | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Kroger | Fond Hartenberg | Studie Mazars | Murray | Zpřesněná data o HDP | Agentura Moody's | Zajištění | Zemědělství | Reálné mzdy | Averze k riziku | Silný propad | A220 | Cena ropy brent | Supporty | Realistická očekávání | Vyšší ceny | Manažeři | Světlo na konci tunelu | Aramco | Money management | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Repo sazby | Současná hodnota | Ekonomický propad | Proinflační faktor | Commitments of Traders (COT) | Generali Investments CEE | Státní svátek | Aktivisté | Inflace ve Velké Británii | Omezení investic | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Evropské sdružení výrobců automobilů | Investování | Měsíční mzda v ČR | Distribuce | Fed | MRK | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Air Bank | Maďarský forint | Nárůst HDP | Reálná měsíční mzda | Prodejní signál | Euro k dolaru | Rozvíjející se ekonomiky | Pokračující růst | Hrozí zpřísnění měnové politiky | Nezaměstnaní Američané | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Kurzový závazek | Motorová nafta | Těžařská společnost | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda v ČR | Růst české ekonomiky | Přehled o dění | Slabost koruny | Rizika | Kellogg | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Kurs koruny | Investiční rozhodnutí | Fond | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Vega | Restrukturalizace | Měnověpolitické zasedání | Zpřísňováním měnové politiky | Cestovní kancelář | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Jan Švejnar | Wüstenrot | Komentáře členů Fedu | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Předkrizové úrovně | Energetické společnosti | Verizon Communications | Nominální růst | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Cyklické sektory | Sláva | IDEA Cerge-EI | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Nejlepší výsledky | Začínající obchodníci | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | CETIN | Ředitelka | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Studie poradenské společnosti | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Citrix | CEE | Obchodní řetězce | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | OSN a NATO | ONE | Americký akciový index S&P 500 | Řecký dluh | Low | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Šéf banky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | ICT | General Motors | Drahá auta | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Průmyslová výroba v tuzemsku | Zlaté hodinky | Vlnový pattern | Forvis Mazars v České republice | Investiční aktivity | Peněžní trh | Včerejší seance | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Výrobce pneumatik | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Čeští poslanci | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Aktuální cena ropy | Studie Forvis Mazars | Výhled vývoje ekonomiky | Ekonom Cyrrusu | Sázet | Politika centrální banky | Květnová inflace | Hospodaření | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Důvěra spotřebitelů v evropskou ekonomiku | Tržní služby | EUR/HUF | SolarEdge | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Projevy centrálních bankéřů | Průměrné ceny benzínu | Globalizace | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | Next Finance Markéta Šichtařová | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Inženýrské stavitelství | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | MAM | EMH | Spotové ceny | Nájemné | JPY | Zdravotní pojištění | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Citi | Růst platů | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | AIG | Transakce | USDX | Witkowitz | Gazprombank | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | LTV | Finanční trh | MGM | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | CEPS | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Coca-Cola HBC | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Nezaměstnanost v ČR | Naučte se obchodovat | Úrovně supportu | CZK/USD | Pocity | Ceny | T-Mobile | Prognóza vývoje | Představenstvo | Tržní pohyby | EMEA | Financování | Propad ekonomiky | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Německý ZEW index | Mírná korekce | IDEA | COT report | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | TV Nova | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | USD/TRY | ASML | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Mileniálové | Státy EU | SMA | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Trump dnes | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Investments | TPCA | Celní politiky | Překvapivý růst | USD/EUR | E.ON | Sentix | Nejvyšší růst | Prodeje automobilů | Výsledek obchodování | Instituce | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Forint | Důchod | Accor | Americký ministr financí | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Počty nakažených | Rychle zbohatnout | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Zlevnění ropy | Nájmy | Optimalizace | CFD | European Metals Holdings | Roční výkonnost | Alpiq | Pasiva | Ekonomická krize | CEO | 256/2004 | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | CMI | Marian Jurečka | Vývoj koruny | Innogy | Slabší kurz | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Casinos Austria | Zastropování cen | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Akcie týdne | Obchodní tipy | Švýcarské banky | Ministryně práce | Ceny akcií | Ceny energií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | Falešné breaky | GBP/USD | Tovární objednávky v USA | Vrcholoví manažeři | RUB | Dopad koronaviru | Jaromír Gec | Írán | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Podcasty | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Dynamika mezd | Histogram | Pracovní místa | Shopify | Německé HDP | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | ČVUT | SZIF | ČSSD | Funkční období | Zisk | Jaroslav Hanák | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Mimořádná opatření | Počerady | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Lagardere | Sezónní vlivy | EURUSD | Demokraté | Makléři | Překoupené oblasti | Daně z příjmů fyzických osob | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Mzdový nárůst | Rating | Dovoz | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Daňový poplatník | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Jakub Rochlitz | Růst inflace | České aerolinie (ČSA) | Ministr Jurečka | Stellantis | TRY | Odhad analytiků | Oslabování dolaru | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | CCI | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Zprávy z trhů | Dovoz elektromobilů | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Zelenskyj | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Maso | Spoření | Automobilky | Návrat poptávky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Lesy ČR | Finanční krize | EGAP | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Producent ropy | Britská měna | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | ex | Expedia | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Dieselgate | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Čínská společnost | Finančnictví | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Tržní situace | Internetové firmy | Velké objemy | Český trh | Nový koronavirus | Bollinger Bands | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Výroba automobilů | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Médea | Kurs koruny k euru | Konsensus | Černá Hora | Pozitivní výsledek | Dekret | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Ruský ministr | Spotřebitelské ceny v Česku | Spready | HDP | Devizový trh | Načasování | Daňové zatížení | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Index euro | Fibonacciho úrovně | Etoro | Westpac | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Investiční skupina PPF | Trhy v USA | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Bonusy | Tomáš Holub | Falešný break | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | Zdraví | Martin Ulčák | Nejlepší ropné akcie | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Státní veterinární správa | Investiční tipy | UNH | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Penta Real Estate | Price Value Gap | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | 1D | Základní úroková sazba Fedu | Generální ředitel ČEZ | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Philip Lane | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Výběr daní | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Investice firem | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Daňový balíček | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | NERV | Ekonomický cyklus | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Zůstatek na účtu | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Propad indexu | Nexen Tire | Státní podpora | Koš | Český HDP | Poradce premiéra | Tržby v maloobchodě | Motivace | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Index cen | Kanceláře | Češi | Rekordní zisky | Změny na trhu | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Libra šterlinků | USDJPY | Úroková míra | Nálada v průmyslu | Logistika | Vývoj ekonomiky | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Realitní magnát | Technologie | ČSA | Nižší DPH | Skupina PPF | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | SOK | ÚOHS | Ministři | Dnešní zpráva | Negativní nálada | Makrokalendář | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Daňový bonus | AMD | Konkurenti | Energetická společnost | Akcie ropy v roce 2021 | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Údaj o HDP | Zdražování energií | Růst trhu | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Hospodářské soutěže | Druhá vlna koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Osobní příjmy | Firma ČEZ | Evropské banky | Microsoft | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | QCOM | Kevin Tran Nguyen | Energetické zdroje | Ohodnocení | Špatné zprávy | Automatizace | Rally | Investujte | Životní pojišťovny | Konkurence | Pokles inflace | Purple Levels | Ranní nadhoz | Domácí data | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zynga | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | České aerolinie | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | ESM | Makrodata | Zisky | Výkon průmyslu | Delta | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Fondy | Motorová vozidla | Comfort Finance | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Turecká měna | MSFT | Důvěra | Luxusní zboží | Daňové zvýhodnění | Protipandemická opatření | Výplata | Kontrakce | Očekávání ČNB | ODS | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Členové Fedu | Slabší dolar | Amgen | Měny | Dollar | DE30 | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Tvorba pracovních míst v USA | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Advance Auto Parts | Pokles ekonomické aktivity | Společnost innogy | Oslabování české měny | Hospodářský růst | EP Global Commerce | EPGC | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Výraznější impuls | Dynamika růstu | Obchodování s cizími měnami | Export | Odškodné | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Většinový podíl | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | GBPUSD | TABAK | Forbes | Real Estate | Radomír Jáč | Ukončení války | BHS Štěpán Křeček | GRMN | Britské měny | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Brands | Ceny dřeva | Services | Česká spořitelna | Praha | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Prodeje aut | Australská ekonomika | Air | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Plány | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Cenové tlaky | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Brusel | Radovan Vítek | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Rekordní růst | InterContinental | Signál k prodeji | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ministr práce | Ženy | Americké centrální banky | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Česká společnost | Technologické centrum | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | Inflace v květnu | Admiral Markets | Evropská unie | Halifax | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Colt | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Reálná mzda | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Obchodní strategie | Ptačí chřipka | Střednědobý výhled | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Pokles libry | CBRE | Plán firmy | Kurz koruny k euru | Index S&P 500 | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Koronavirová situace | Thomas Cook | High | Rostoucí trend | R2G | Tým InstaForex | OECD | Íránská ropa | Centrum | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Prognóza ČNB | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Focus | Růst tržeb | Pohyby na finančních trzích | OKD | Skupina ČEZ | Spojené království | Japonský premiér | Cena | Obchodování GBP | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Mattoni | Rozpočet | Americký trh | Zahraniční společnosti | CITIC Group | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Telenor | Nové rekordy | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Kurz eura k americkému dolaru | Inflace v listopadu | Odvody | Rozhodnutí bankovní rady | Bankovní vklady | Tempo inflace | TPG | All-time high | Co bude | Medvědi | Hrubá měsíční mzda v ČR | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Rezervy | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | EMA | Merck | CEE Tax Guide | Debata | Kypr | Fiskální stimuly | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Zlato | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | PEP | Inflace v Německu | Geopolitika | Strategické partnerství | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Kultura | Jan Procházka | Balkán | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Odvolací soud | Nominální mzda | Indikátor MACD | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Banky pro mezinárodní platby | Intel | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Repo sazba | EET | Bezpečnost | Nejvíce peněz | Banky | Ceny v Česku | Buy | Česká průmyslová výroba | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Situace ve světě | Automotive | Vlády | Retail Investor Beat | GFG Alliance | CETA | Seznam.cz | Americká vláda | Express | INTC | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Konfederace | GM | Správa | Záložna | Finanční odměny | Citrix Systems | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Tisková konference FOMC | L.F. Investment Limited | Zlepšení | ČR | Vivendi | XTB | Kontrakt | Burzy v Hongkongu | Freedom Financial Services | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Zastavení poklesu | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Portfolia | Constellation | Německá průmyslová výroba | Finance Group | Hodinky | Teplé počasí | Mzdový růst | Pullback | Demokratické strany | SOTIO | Příprava | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Petr Kellner | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | Tovární objednávky v Německu | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Rozpočet na rok 2020 | Přijmout euro | Stoxx | Lídři | LSEG | Zdražování ropy | Support | Yandex | FX | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Družba | Import | Česká pošta | Finální odhad | Služby | Americký průmysl | Africký mor prasat | Litva | Czech Media Invest | Velký makroekonomický výhled | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Trh zlata | Úroková sazba Fedu | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Růst libry | Pokles průmyslové výroby | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Akcenta | Oblasti supportu | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | HCBV | Výkonný ředitel | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Rheinmetall | Prodejní cena | Odměny | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Martin Durčák | Report ADP | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Empresa Media | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Modelový příklad | Zpravodajství | Ichimoku | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Struktura | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Generace Z | RegioJet | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Krátké (short) pozice | Karina Kubelková | LottoItalia | Deficit státního rozpočtu | USD | Vývoj dolarového indexu | Odražení ode dna | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Chřipka | Události v ČR | Macy’s | O2 | Kabinet | Emoce | Získané peníze | Zvýšení daní | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | HDP v USA | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Agrofert | Minimální mzda | Cestovní kanceláře | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | EPH | Viceguvernérka | Posilování eura | Cena ropy | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Rusové | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Kupní síla | Ceny nafty | Earnings | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Smíšené pocity | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Čeští exportéři | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Vlnová struktura | Paušální daň | Tempo růstu spotřebitelských cen | Státní zemědělský intervenční fond | Významné zprávy | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Andrej Babiš | DAX (DE30) | Markets | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | České dráhy | Plný úvazek | CME | HDP v eurozóně | Eurovia CS | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Počet zákazníků | Investment | Take-Profit | Libra klesá | Česká republika | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | NBP | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Přerušení dodávek ruského plynu | Výsledek zahraničního obchodu | Body | Parita | Stavební výroba | Payrolls | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Měny regionu | Paradox | Reálné příjmy | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | MPSV | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Lockdowny | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Dostupnost bydlení | Cena surové ropy | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Marathon Petroleum | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | Constellation Brands | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Prodeje | WU | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Šperky | Sazba Fedu | Akciové trhy v Asii | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Hlavní trh | Nejvyšší propad | Banka | Autoprůmysl | Vlastnictví | Campbell Soup | Markit | Situace na americkém trhu práce | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | CNBC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Disney | News | Ocenění | V4 | Index DAX | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot