Pátek 24. březen 2023 13:11
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
XTB konference brezen 2023

V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate

09.02.2023 12:52  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.

Za loňským dobrým výsledkem stojí silná trojka – růst vkladů, úvěrů i investic. Na vynikající úrovni jsme udrželi i kapitál a likviditu. Klíčová je pro nás spokojenost klientů a skutečnost, že nás využívají jako svou hlavní banku. Mimochodem, právě počet klientů, kteří nás potřebují každý den, neustále roste a jsem přesvědčen, že nám v tom pomáhá naše strategie 'Digitálně a s lidmi'. Jejím cílem je klientům co nejvíce usnadnit přístup do banky a zároveň zachovat stále žádaný osobní kontakt pro složitější požadavky,” uvádí generální ředitel skupiny ČSOB Aleš Blažek a dále dodává: Musím také ocenit, že i v této obtížné ekonomické situaci se naši klienti chovali velice zodpovědně a my jsme tak nezaznamenali zásadnější problémy ve splácení závazků. Na druhé straně jsme téměř 1,2 milionu klientů pomohli zmírnit dopady inflace. Nejen, že využívali skvělou sazbu na našich termínovaných vkladech, ale dokonce s jednoduchou službou ČSOB Drobné začali po malých částkách investovat. Příhodná také byla naše dlouhodobá podpora energetické úspornosti a soběstačnosti domácností i firem.“

Hospodářské výsledky za rok 2022

· Čistý zisk činil 17,5 mld. Kč (meziročně vyšší o 9 %).

· Celkový objem úvěrů byl 874 mld. Kč (meziročně vyšší o 5 %).

· Objem úvěrů na bydlení dosáhl 507 mld. Kč (meziroční nárůst o 4 %).

· Objem celkových klientských vkladů narostl na 1 208 mld. Kč (meziročně o 7 %). Vklady celkem dosáhly1 232 mld. Kč (meziroční růst o 6 %).

· Objem aktiv pod správou činil 308 mld. Kč (meziročně více o 7 %).

· Provozní výnosy byly 44,1 mld. Kč (meziročně vyšší o 24 %).

· Provozní náklady bez bankovních daní činily 20,5 mld. Kč (meziroční zvýšení o 11 %).

· Počet klientů skupiny ČSOB vzrostl meziročně o 115 tisíc a jejich aktuální počet je 4 340 000.

· Kapitálová pozice je silná a likvidita vynikající.Kapitálový poměr Tier 1 byl na konci prosince 19,9 %.

· Podíl nevýkonných úvěrů z celého úvěrového portfolia klesá. V závěru loňského roku byl 1,69 %.

Novinky ze skupiny ČSOB

· Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smart meziročně stoupl o polovinu na 1 134 000.

· Službu ČSOB Drobné používá už přes 160 tisíc klientů a lifestylová aplikace DoKapsy od ČSOB má více než sto tisíc aktivních uživatelů.

· Skupina ČSOB zavedla v loňském roce nové typy firemních účtů, které lze zakládat i online.

· Čtyři významná ocenění si skupina ČSOB odnesla ze soutěže Hospodářských novin Visa Nejlepší banka 2022 a Visa Nejlepší pojišťovna 2022.

· V soutěži TOP Odpovědná firma 2022 získala ČSOB dvě ceny.

· ČSOB vyhrála cenu Nejlepší banka pro oblast malých a středních firem 2023 v ČR od magazínu Global Finance.

Lidé chtějí banku v mobilu

Mobilní bankovnictví počtem zákazníků v loňském roce poprvé překonalo internetové bankovnictví a stalo se hlavní vstupní branou k účtům a dalším produktům. Počet uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smart meziročně stoupl o polovinu na více než jeden milion. „Už pandemie digitalizaci v bankovnictví zrychlila a tempo nijak nezpomaluje. Klienti stále více využívají online řešení, která jim přinášejí úsporu času i peněz. Jsme nadšeni z toho, jak si oblíbili a stále častěji využívají naši virtuální asistentku Kate. Je to i tím, že ji neustále rozvíjíme a učíme nové věci, takže často dokáže sama poradit a najít individuálně výhodné řešení,“ popisuje Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za digitalizaci a inovace.

Kate je k dispozici retailovým i firemním klientům. Počet aktivních uživatelů vzrostl z 38 000 na začátku loňského roku na téměř 340 000 ke konci roku. Vedle mobilního bankovnictví je Kate i v aplikaci DoKapsy od ČSOB, která je zdarma přístupná klientům všech bank a jejíž novinkou je například mapa nabíjecích stanic pro elektroauta. Digitalizace se stává samozřejmostí i ve firemním bankovnictví, kde klienti přecházejí k internetovému bankovnicví ČSOB CEB nebo aplikaci ČSOB CEB Mobile.

Lidé investovali do energeticky úsporného bydlení, banka jim s tím pomáhala

Financování bydlení se po prudkém zvyšování úroků a zpřísnění hypotečních pravidel centrální bankou dostalo na úroveň před covidem. Skupina ČSOB si udržela pozici jedničky na trhu a 24 500 domácnostem pomohla financovat změny v jejich bydlení. „Pro domácnosti máme velmi zajímavou nabídku financování energeticky úspornějšího bydlení. Navíc dokážeme klientům pomoci zorientovat se v systému dotací. Proto počet hypoték zaměřených na projekty s nižšími náklady na energie vzrostl meziročně o 10,4 %, počet úvěrů na financování zateplení nebo třeba fotovoltaiky dokonce narostl o 650 %,” představuje klíčovou oblast Aleš Blažek a doplňuje: „Celkově jsme loni poskytli 2 131 hypoték na energeticky úsporné bydlení v objemu téměř 9 miliard korun.”

Tématem loňského roku byl samozřejmě i boj s inflací

Objemy celkových vkladů klientů i aktiv pod správou meziročně narostly o 7 %. ČSOB spravuje dva největší fondy v tuzemsku, a to ČSOB Bohatství s objemem 39 miliard korun, a ČSOB Premiéra s 42 miliardami korun. Možností, jak zhodnotit peníze, však nabízí mnohem více.

I firmy se zaměřují na energetické projekty

Firmy se svými investicemi také významně zaměřily na energeticky úsporná řešení, obnovitelné zdroje nebo posílení energetické soběstačnosti. Objem korporátních úvěrů a úvěrů pro malé a střední podniky meziročně narostl o 5 procent. Korporátní a SME segment poskytly úvěry na podporu přechodu na nízkoemisní ekonomiku ve výši 13,5 mld. Kč zejména v oblasti financování obnovitelných zdrojů – fotovoltaik a úsporných nemovitostí (EPC A/B) (meziročně téměř čtyřikát více), z toho úvěry ve výši 0,9 mld. Kč splňují nejpřísnější kritéria taxonomie EU. „Investice do udržitelné a úsporné energetiky, moderních technologií a inovací jsou základem transformace české ekonomiky na soběstačnější a šetrnější k přírodě. Zvyšují také její konkurenceschopnost. Jde o příležitost, která se nemusí opakovat. Výhodou je, že nyní jsou k dispozici rekordně vysoké evropské i národní dotace, v jejichž zprostředkování je právě ČSOB v Česku lídrem,” uvádí Aleš Blažek.

Vzdělávání a prevence

Skupina ČSOB se dlouhodobě zaměřuje i na vzdělávání a podporu informovanosti. K hlavním vzdělávacím aktivitám patří oblasti finanční a digitální gramotnosti a podpora prevence. Program Finančního a digitálního vzdělávání od svého vzniku v roce 2016 absolvovalo už 50 tisíc žáků a studentů z 594 škol. Loni ČSOB s Policií ČR také podepsala memorandum o užší spolupráci v oblasti kyberbezpečnosti. Společně upozornily na útoky “Volačů” a “Klikačů” a propagovaly základní pravidla pro bezpečné chování v online prostoru. „Nabízíme většinu služeb i v digitalizované podobě, proto známe rizika pohybu v online světě a víme, jak důležité je dodržování bezpečnostních pravidel,“ poukázal Aleš Blažek.

Vedle toho ČSOB zahájila spolupráci s univerzitami zaměřenou na podporu studentského podnikání v projektu Start it @UNI. Stala se také partnerem programátorské školy 42 Prague a s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové podporuje znevýhodněné studenty.

„České ekonomice chybí kvalifikovaní uchazeči o pracovní místa a ČSOB řeší stejný problém. To je další z důvodů, proč se podpoře vzdělávání věnujeme dlouhodobě. Naše stávající aktivity v této oblasti budeme dále rozšiřovat a posilovat,“ ujistil Aleš Blažek a dodává: „Na situaci reagujeme ve spolupráci s partnery. Například jsme se stali generálním partnerem IT kurzů Czechitas, spoluzaložili jsme pobočku mezinárodní školy IT a programování 42 Prague, pořádáme workshopy a přednášky s neziskovou organizací She loves data a s VŠE nabízíme Datovou akademii.”

Udržitelnost a pomoc Česku a Ukrajině

Firemní filozofie skupiny ČSOB se opírá o společensky odpovědné chování a trvalou udržitelnost. V programu ČSOB pomáhá regionům podpořila banka spolu s veřejností už 1 500 konkrétních aktivit částkou přes 72 milionů korun.

Ihned po vypuknutí války na Ukrajině se skupina ČSOB začala jako jedna z prvních aktivně podílet na pomoci uprchlíkům a podpoře Ukrajiny. Společná sbírka s Člověkem v tísni přinesla celkem 58 milionů korun na pomoc ukrajinským lidem. Prostřednictvím speciálních účtů získali uprchlíci ihned přístup k financím, platbám a finanční podporu v součtu za více než čtvrt miliardy korun. Balíček pro příchozí z Ukrajiny a bezplatná informační linka v ukrajinštině jsou pro klienty stále k dispozici.

 

Vybrané ukazatele skupiny ČSOB

FY 2021

FY 2022

Meziroční změna

Čistý zisk (mld. Kč)

16,2

17,5

+9 %

Poměr nákladů a výnosů (bez bankovních daní)

51,8 %

46,4 %

-5,4 p.b.

Objem úvěrů (mld. Kč)

835,1

873,8

+5 %

Objem vkladů (mld. Kč)

1 157

1 232

+6 %

Aktiva pod správou (mld. Kč)

288,3

308,0

+7 %

Kapitálový poměr Tier 1 (CET 1)

22,4 %

19,9 %

-2,5 p.b.

Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR)

-0,42 %

0,12 %

+0,54 p.b.


 

Klíčová slova: Války na Ukrajině | Novinky | EPC | ČSOB Premiéra | ČSOB Smart | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Počet uživatelů | Celkový objem úvěrů | Objem úvěrů na bydlení | Objem celkových klientských vkladů | Provozní výnosy | Podíl nevýkonných úvěrů | Kapitálová pozice | CCR | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Kapitálový poměr | Kapitálový poměr Tier 1 | Aktiva pod správou | Objem úvěrů | Poměr nákladů a výnosů | Udržitelnost | Generální ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | Aleš Blažek | Boj s inflací | | TIM | Dopady inflace | Chování | Objem vkladů | Provozní náklady | Elektroauta | Pracovní místa | Ceny | Ocenění | Objem aktiv | ČR | JDE | Posílení | Pojišťovna | Války | Ekonomiky | Růst | Domácnosti | Střední podniky | IHNED | Pandemie | Meziroční růst | Ukazatele | Inovace | Miliardy korun | Bydlení | Pojišťovny | Problémy | Visa | Financovat | Miliardy | Generální ředitel | Global Finance | Firma | Konkurenceschopnost | Objem | Čistý zisk | Digitalizace | Zvyšování úroků | Podniky | ČSOB Bohatství | Přístup k financím | Výnosy | Firmy | Bankovnictví | Energie | Hospodářské výsledky | Podnikání | Tier 1 | ROCE | Portfolia | Nemovitosti | Jak zhodnotit peníze | Fondy | Banka | Podpora | Vzdělávání | Investovat | Financování | ČSOB | Bohatství | Výsledky | Zisk | EU | Banky | Ukazatel | Riziko | Pozice | Likvidita | Investice | Aktiva | Kapitál | Rizika | Programování | Inflace | Peníze | Finance |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment
  Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O ...
 • Vlk z Wall Street v Praze!
  Znáte to. Nejprve jste obyčejný tuctový chlapík, který má sen, vydělat hodně peněz. Snažíte se, zkoušíte, ale ono to nejde. Jednoho dne se vám začne dařit. Vyděláte téměr 49 milionů dolarů za rok, vedete 1.000 členný team prodejců, rozšiřujete firmu, koupíte si jachtu, ferrari, nejdražší soukromý dům na světě a je vám dobře.
 • Vlna optimismu na akciových trzích, indexy silně posilují
  Akciové trhy dnes zaplavila doslova vlna optimismu. Evropské indexy vyskočily a výjimkou nejsou ani zisky nad +4 %. Stejně tak silný úvod ukazují i zámořské akciové indexy, které přidávají kolem +3 %. Důvodem růstu je optimismus týkající se vývoje vakcíny proti nákaze covid-19. Americká biotechnologická společnost Moderna Inc., která je vyvíjí, dnes otevřela více jak o +30 % silnější proti pátečnímu závěru a od poloviny března je svou hodnotu cca ztrojnásobila (+300 %).
 • Vlna optimismu se přelila do dalšího dne. S čím přijdou zástupci G7?
  Rozhovory mezi zástupci zemí G7 jsou jednoznačně klíčovým bodem dnešního programu. Centrální bankéři a ministři financí se mají spojit ve 13 hodin našeho času a diskutovat o opatřeních tlumících dopady epidemie.
 • Vlna optimismu smetla dluhopisy. Americké akcie strmě rostou a eurodolar se znovu posunul výš
  Optimismus, který zažehla dohoda na termínu rozhovorů mezi USA a Čínou, nabral dál na síle. Hned se spekuluje o tom, že by mohla být některá cla na čas odvolána atp. V pozadí pak stále stojí důvěra, že dohoda přijde dřív, než cla dokáží na ekonomikách napáchat velké škody. To je všechno možné, ale současný tržní sentiment je opravdu založen spíše na pocitech než na reálných náznacích.
 • Vlna výprodejů dnes smetla akcie, italské dluhopisy i korunu
  Zákaz cestování z Evropy do USA investory šokoval a ECB nepomohla. Už po nočním vystoupení Donalda Trumpa bylo jasné, že to dnes na finančních trzích nebude zrovna veselé. A realita byla nakonec ještě černější, respektive červenější, neboť ani ECB nepřišla s účinnou pomocí.
 • Vlna výprodejů pokračuje v Evropě, hrozbou pro dnešek je inflace i technika
  Všeobecný výprodej akcií, který se převalil přes globální trhy a dnes pokračuje v Evropě, z našeho pohledu nespustila nějaká zásadní zpráva z posledních dní. Najdeme řadu přitěžujících okolností jako Trumpovy hrozby cly či výpady proti politice Fedu, blížící se kontrolu zahraničních nákupů amerických firem, italský rozpočet, snížení ekonomického výhledu MMF a asi i další. Hlavní důvod však vidíme jinde.
 • Vlna výprodejů se rozšiřuje napříč trhy
  Americké akciové burzy pokračují ve včerejších výprodejích. Nadále ztrácí technologické akcie v čele se společností Apple (-3,7 %). Očekávání investorů nenaplnily ani finanční výsledky za třetí kvartál obchodního řetězce Target. Jeho akcie v reakci na zklamání padají o více jak 11 %. V neposlední řadě klesají ceny ropy na trzích, kde ropa Brent dnes ztratila 4,5 %, neboli 3 USD za barel. Na základě těchto okolností průmyslový Dow Jones ztrácí 2 %, S&P 500 odepisuje 1,9 % a technologický Nasdaq klesá o 2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede ropným společnostem (-3 %) a technologickým firmám (-2,4 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze sektoru utilit, který si připisuje jednu desetinu procenta.
 • Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou
  Akciové trhy v USA byly tento týden poznamenány vlnou výprodejů, díky níž všechny indexy ve čtvrtek zakončily ve ztrátě. Index S&P 500 ztratil přibližně 0,8% a skončil nejníže za poslední měsíc. Dow Jones oslabil o 0,75 %, nejvíce to ale odnesl technologický index Nasdaq, který se propadl asi o 1,8 % a zaznamenal největší pokles od léta. Akcie Google ztratily 2,8%, akcie Facebook 2,4%, akcie Amazon 2,2% a akcie Apple klesly o 1,8%.
 • Vlna zdražování nabírá na síle
  „Centrální instituce reagovaly na pandemii rozhazováním peněz na všechny strany. Ve stejné době však docházelo k pozastavování výrobních kapacit, což snížilo množství produktů na trhu. Nemůžeme se proto divit, že nyní narůstá inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • V loňském roce si investoři spálili prsty
  Rok 2018 byl bez nadsázky pro většinu investorů a portfolio manažerů výjimečný, ale ne v pozitivním slova smyslu. Stav by se dal shrnout slovy: „Skoro nic nefungovalo.“ V loňském roce 93 procent ze všech sedmdesáti tříd aktiv přineslo negativní výnosy (měřeno americkým dolarem). To se nestalo ještě nikdy v historii (tedy za posledních 100 let, odkdy Deutsche bank výkon sedmdesáti různých tříd aktiv sleduje). Šok a zklamání investorů bylo umocněno tím, že v roce 2017 pouhé jedno procento tříd aktiv přineslo negativní výnosy. Zjednodušeně řečeno – předloni „rostlo téměř vše“, zatímco loni před poklesy „nebylo kam utéct“.
 • V Maďarsku se hroutí zásobování palivy, panikařící motoristé tvoří u pump dlouhé fronty, aby mohli koupit něco málo „na příděl“. Situací je ohroženo třeba i sousední Slovensko
  Maďarský trh s pohonnými hmotami se v těchto hodinách hroutí nevídaným způsobem. Vláda premiéra Viktora Orbána se tak ocitá pod dosud nesilnějším tlakem, aby zrušila své více než rok trvající zastropování cen paliv.
 • V Miami se koná největší kryptoměnová konference na světě
  Desítky tisíc nadšenců do Bitcoinu jsou v Miami na konferenci Bitcoin 2022, která potrvá do této soboty. Na této konferenci o kryptoměnách, která je největší na světě, vystoupí na několika pódiích přes 300 řečníků. Většinu z těchto prezentací bude možné sledovat zdarma díky živému vysílání na YouTube.
 • V minovém poli
  Hladké přistání české ekonomiky: Česká ekonomika zpomaluje pod vlivem negativního vývoje v zahraničí. Trh práce ale zůstává napjatý a nadále podporuje mzdový růst a spotřebu domácností. Inflace na začátku roku vystřelila a bude v jeho průběhu zpomalovat. Pod dvě procenta by se ale dostat neměla.
 • V minulém týdnu se kurz EUR/USD pohyboval bez výraznějšího trendu
  V minulém týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměřila především na jednání ohledně Řecka. Vyjednávání byla několikrát...
 • V minulém týdnu zdražil benzín mnohem výrazněji než nafta. Neklamný to znak, že končí zima
  Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu opět zdražily, nafta však výrazně méně než benzín. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o osmnáct haléřů na 30,93 koruny za litr. Cena nafty stoupla pouze o dva haléře na 31,49 koruny za litr.
 • V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované
  Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený výbuchom v Libanone, pretože sa objavili špekulácie, že mohlo ísť o útok, čo by mohlo ohroziť svetové dodávky ropy. Aj napriek tomu sú však ceny ropy od začiatku júna stabilizované, čo by malo naznačovať, že žiadne výrazné cenové výkyvy na čerpacích staniciach by sme v najbližších týždňoch nemali zaznamenať. Situácia na trhu s ropou je v súčasnosti do značnej miery neistá, nakoľko vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu je ohrozené hospodárske oživenie, no na druhej strane, vlády a centrálne banky pumpujú do ekonomiky množstvo likvidity v snahe podporiť hospodárske oživenie.
 • V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované
  Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený pokračujúcim poklesom zásob ropy v USA, čo môže naznačovať oživovanie dopytu. V prípade, ak americká ekonomika bude podporená plánovanými fiškálnymi stimulmi v objeme prinajmenšom jedného bilióna dolárov, dá sa očakávať nárast spotreby v krajine, čo bude mať priamy dopad na rast cien ropy. Avšak na druhej strane netreba zabúdať ani na pokračujúce sa šírenie pandémie koronavírusu, čo vedie k postupnému obnovovaniu blokovacích opatrení v mnohých krajinách. To vedie k znižovaniu spotreby ropy vo svete. Výsledný vývoj na trhu s ropou bude teda závisieť od miery zavedených blokovacích opatrení, čo bude priamo ovplyvňovať vývoj svetového hospodárstva. Vyhliadky sú zatiaľ zmiešané.
 • V neděli přichází embargo EU na ruské ropné produkty, akcie evropských rafinérií letí vzhůru, protože investoři sází na citelné zdražení dieselových paliv. Hrozí opět nafta v ČR za 50 Kč/l?
  Už tuto neděli vstupuje v platnost embargo EU na dovoz ruských ropných produktů, včetně třeba motorové nafty. EU tak vedle ruské ropy, jejíž dovoz námořní cestou zapovídá už od loňského 5. prosince, bude embargovat také právě produkty z ní. Rusko tudíž definitivně ztratí svůj největší vývozní trh pro ropu a ropné produkty.
 • V nejbližší době chce Rusko legalizovat těžbu BTC
  Rusko vidí příležitost v Bitcoinu, kvůli sankcím, které tuto zemi dostávají do globální izolace. Zástupci země poté naznačili, že jsou ochotni přijímat tuto kryptoměnu i jako způsob platby za ropu a plyn.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Tickmill logo