Čtvrtek 13. srpen 2020 10:53
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
Purple Trading letni strategie

Vybrané tituly: Nejvíce rostoucí akcie za tři měsíce

Napsal:   Sekce: Akcie

V tomto článku se podíváme na vybrané akciové tituly - nejvíce rostoucí akcie za poslední tři měsíce.


Medifast, Inc. (MED)

Společnost Medifast založil v roce 1980 lékař William Vitale. Společnost vyrábí a prodává zdravé potravinářské výrobky. Od založení společnosti začalo produkty společnosti podporovat přes 20 000 doktorů. V roce 2016 společnost představila novou značku „Optavia“. Prodej produktů této značky probíhá přes jejich obchodní kouče, kteří se starají o své klienty, a to zajistilo společnosti Medifast mnoho pozitivní zpětné vazby jak na společnost, tak na produkty, což vedlo ke zvýšení prodejů.

Společnost spadá do sektoru služeb (specializovaný maloobchod, jiné). Akcie společnosti zaujaly pozornost investorů díky výraznému růstu o 81,55 % během posledních tří měsíců.

Výrazný růst začal 3. března 2018, kdy upravená finanční zpráva předčila očekávání svým EPS 0,60 $, což je o 78 % více než ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017.

15. března správní rada oznámila výplatu dividend akcionářům, jejichž hodnota je aktuálně 0,48 $ za akcii. Dividendy budou vyplaceny 8. května každému, kdo vlastnil k 30. březnu akcie Medifast.

Tím však dobré zprávy nekončí. Podle finanční zprávy z prvního čtvrtletí se také EPS téměř zdvojnásobilo na hodnotu 1,01 $ a výkonný ředitel Medifast, Dan Chard, oznámil, že společnost se v roce 2018 chystá expandovat do Hongkongu a Singapuru.

Mezi předpovědi společnosti patří i růst EPS z 1,02 $ na 3,55 $ v roce 2018 navýšením prodejů z 98,6 mil. $ na 485 mil. $.

Všechny tyto zprávy se samozřejmě musely podepsat na cenovém grafu. Cena akcií se v současné chvíli nachází na 200denním SMA, což signalizuje stabilní rostoucí trend. Dne 4. května se při otevření trhu vytvořil cenový gap a dokud nedojde k jeho prolomení, růst může pokračovat. Momentální supporty se nachází na cenách 100 $ a 90 $ za akcii.

Investoři by si však měli dát pozor, jelikož takto výrazný růst a mnoho pozitivních zpráv často končí výrazným poklesem, po kterém jsou akcie ještě atraktivnější. Pokud vlastníci prodají 56,27 % akcií, může to představovat korekci, ale short float se drží na nízkých hodnotách 3,72 %, a to znamená, že by akcie mohly začít růst ihned po pullbacku.

Investiční fondy se akcií nesnaží zbavit, a to je pro cenu akcií taktéž pozitivní zpráva.Axon Enterprise, Inc. (AAXN)

Společnost Axon Enterprise byla založena v roce 1993. Společnost vyvíjí, vyrábí a prodává hitech bezpečnostní zařízení po celém světě a zároveň k tomuto zařízení poskytuje software.

Akcie společnosti spadají do průmyslového zboží (letecké/obranné produkty a služby). Cena akcií společnosti Axon během posledních 3 měsíců vzrostla o 72,54 %.

Axon Enterprise dodává své produkty především donucovacím orgánům. Poskytují například minikamery, elektrické paralyzéry a další produkty policistům, kterým tak zjednodušují práci a urychlují proces shromažďování důkazů a také jim šetří čas, který by jinak museli strávit prací na týdenních hlášeních. Veškeré záznamy se automaticky synchronizují na cloudové úložiště, kde jsou poté uschovány. Zkušební projekt ukázal, že se míra stížností na policisty snížila o 93 %, kamery totiž zajišťují, že se policisté při konfrontaci lépe ovládají a stejně tak se lépe chovají lidé, s kterými přestupky řeší.

Za poslední dva roky společnost prodala přibližně 300 000 elektrických paralyzérů a 200 000 kamer. Vedení společnosti vyměřilo poptávku v USA po takových produktech na přibližně 3 mil. $ a prohlásilo, že chce získat 30% podíl. Jak je zmíněno výše, společnosti Axon se podařilo uzavřít velké smlouvy s policejními stanicemi v New Yorku a Phoenixu.

Z pohledu čísel se společnosti v tomto období příliš nedaří, zatímco minulé období bylo povzbuzující. První náznak růstu přišel po zveřejnění finančních výsledků, které byly o 28,2 % lepší než v minulém roce, a to samozřejmě oslovilo investory. To však není to nejdůležitější. Mnohem důležitější je, že se společnosti Axon podařilo koupit svého konkurenta Vievu. Cena akvizice je zatím neznámá. Zbývá tak už jen jediný konkurent, a to Digital Ally, ale prodeje této společnosti jsou sotva 4 % ročních prodejů společnosti Axon a 1 % její tržní kapitalizace.

Rok 2018 a roky následující by tak mohly být pro společnost Axon velice pozitivní, pokud se na scéně neobjeví výrazný konkurent.

Z technického hlediska se formuje rostoucí trend a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Supporty se nachází na cenách 40 $ a 37 $ a cena by se k nim mohla při pullbacku po takto výrazném růstu přiblížit.Whiting Petroleum Corporation (WLL)

Společnost Whiting Petroleum Corporation (WLL) byla založena v roce 1980. Společnost produkuje a prodává ropu a plyn a hledá jejich naleziště.

Společnost spadá do sektoru základních materiálů (těžba a hledání ropy a plynu). Pokud roste cena ropy, logicky se zvyšuje i hodnota ropné společnosti. Za poslední tři měsíce se výnosy investorů navýšily o 65,69 %.

Výsledky prvního čtvrtletí byly taktéž pozitivní a předčily očekávání. Čistý zisk společnosti v tomto období dosáhl 15 mil. $ (0,16 $ za akcii), zatímco v prvním čtvrtletí roku 2017 dosáhla společnost ztráty 87 mil. $ (-0,96 $ EPS). Takový výsledek samozřejmě ovlivnil cenu akcií a přilákal investory.

Whiting Petroleum je předním producentem ropy v ložisku Baku ze Severní Dakoty. Společnost využila chvíle, kdy se OPEC snaží o snížení zásob, aby zůstaly ceny ropy vysoké, a navýšila produkci o 8,30 % na 11,43 mil. barelů denně.

Z technického hlediska cena akcií stabilně roste a nachází se nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem, což představuje rostoucí signál. Supporty se nachází na cenách 40 $ a 35 $.

Když se cena přibližovala ke 40 $ za akcii, rostly zároveň s cenou také objemy, což představuje zájem ze strany investorů a potenciální support v případě korekce.

Cena akcií stále velice závisí na cenách ropy. Pokud bude OPEC pokračovat ve svých aktivitách, Whiting Petroleum bude navyšovat svou produkci, aby na této příležitosti co nejvíce vydělala. V současné chvíli vypadá společnost jako dobrá volba na střednědobou investici.


Autor: Dmitriy Gurkovskiy, vedoucí analytik společnosti RoboMarkets

Zřeknutí se odpovědnosti

Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboForex nenese žádnou zodpovědnost za obchodní výsledky aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD a EUR/USD
  V dnešním blogu technické analýzy popíši situaci na měnových párech USD/CAD a EUR/USD, tak jak jí vidím a nastavím podmínky pro případnou realizaci obchodu.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD
  V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na hlavní měnové páry USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD. Páteční obchodní seance se nesla v duchu vybírání zisků a tak došlo na denních grafech k zakreslení korekčních svíček v býčích trendech. Tato situace platí na měnových párech EUR/USD a NZD/USD. Budu se tedy věnovat aktuálnímu nastavení pro intradenní obchody. USD/CAD na denním grafu tvoří trojúhelník. Moje obchodní nastavení tedy vychází z tohoto časového rámce a rád bych viděl signál na této cenové úrovni.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/USD a AUD/CHF
  V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnový pár USD/CAD. Snížení volatility zde vykreslilo formaci praporek. GBP/USD na konci páteční seance opustil konsolidaci a na AUD/CHF se čeká na rozhodnutí o dalším pohybu.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY
  Jako obvykle, neděle kromě zaslouženého relaxu, přináší také nedělní přípravu na nadcházející obchodní týden. Dnes se budu věnovat měnovému páru USD/JPY. Na okraji obchodního pásma se vytvořil pin bar. Podívejte se za jakých podmínek ho chci obchodovat.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, AUD/USD a rebel EUR/USD
  Je tu opět neděle a to je čas na plánování obchodů pro příští týden. Tentokrát jsem vybral několik dolarových párů včetně slíbeného eurodolaru, který sledujete se mnou pravidelně.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CAD a EUR/USD
  V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat aktuální situaci na hlavních měnových párech USD/JPY, USD/CAD a EUR/USD. Nebude chybět nastínění podmínek pro uskutečnění obchodu ani vhodné cenové úrovně pro profit-target.
 • Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD
  Opět je tu neděle a s ní i můj výběr z přípravy. Dnes se budu věnovat hlavním měnovým párům USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD. Jako obvykle popíši uplynulé dění a naznačím jakým způsobem chci obchodovat současnou situaci.
 • Výběr z nedělní přípravy: V hlavní roli euro
  Pro dnešní blog technické analýzy jsem vybral měnové páry s eurem. Na grafu EUR/USD kromě pomalého návratu k standardní volatilitě nedávného období, můžeme také vidět nerozhodnost. EUR/JPY minulý obchodní týden již po třetí otestoval dlouhodobý support a EUR/AUD pravděpodobně tvoří dvojité dno na týdenním supportu. Podívejme se zda a za jakých podmínek je vhodné z mého phledu tyto měnové páry obchodovat.
 • Výběr z nedělní přípravy: Zlato
  Jelikož dolarové měnové páry opustily své S/R úrovně a k dalším se teprve přibližují myslím, že je vhodná chvíle podívat se opět na zlato. Zde se může chystat slušná sell obchodní příležitost s relativně minimálním rizikem.
 • Vybrané důvody, proč lidé začínají obchodovat na vlastní pěst
  Dnešní článek je v podstatě určen všem, kteří uvažují o tom stát se obchodníkem, avšak stále ještě hledají ty správné motivační faktory, které by je přiměly udělat ten nejdůležitější první krok.
 • Vy co jste čekali 12 let na krizi - tady jí máte. Využijte ji!
  Americký Federální rezervní systém (FED) včera snížil sazby o plných 100 bazických bodů, čímž snížil úrokovou sazbu na téměř 0 %. Úroková sazba amerického dolaru je nyní oficiálně 0,25 %, ale je v podstatě nulová. To je all-in jako vrata! All-in, který zdá se nefunguje. FED může ještě dokoupit, ale bude to stačit?
 • Vydělávání peněz
  Dva příklady, které mě napadly při vyjíždce na kole
 • VÝDĚLKY
  Článek na téma výdělky na forexu.
 • Výhľad exotik a AUD/JPY na leto
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Výhľad forex tradera na AUD/JPY, EUR/NZD a USD/CHF
  V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch (všetky sú longové haha) a ako ich plánujem zobchodovať.
 • Výhľad forex tradera na AUD/JPY, USD/CHF a NZD/CAD
  V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.
 • Výhľad forex tradera na AUD/USD, EUR/GBP a GBP/NZD
  V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action a Fibonacci.
 • Výhľad forex tradera na CAD/JPY, EUR/AUD a GBP/NZD
  Naposledy som ukázal na zaujímavú situáciu na GBP/JPY ktorý už padá dole, AUD/CAD ktorý letí hore a NZD/USD ktoré urobilo krásny falsebreak posledného high a vyzerá to tak, že až teraz je pripravený na pokles. V dnešnom blogu by som taktiež rád ukázal situáciu na ďalšie 3 menové páry a ako ich plánujem zobchodovať.
 • Výhľad forex tradera na CAD/JPY, EUR/NZD a AUD/NZD
  V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action a Fibonacci.
 • Výhľad forex tradera na EUR/AUD, NZD/USD a USD/CAD
  V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FP Markets