Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Nonfarm payrolls a dolar
Pár EUR/USD během necelých 24 hodin v reakci na nově oznámená "cla Donalda Trumpa" vzrostl o více než 300 pipů. Všechny ostatní fundamentální faktory ustoupily do pozadí kvůli obavám z globální obchodní války. Dolar prudce klesá a euro rychle stoupá a ignoruje přitom ekonomický kalendář.
Před "Dnem osvobození Ameriky" (Trumpovo označení pro den, kdy jsou oznámena cla) obchodníci ignorovali makroekonomické zprávy bez ohledu na to, zda byly pozitivní nebo negativní. Prodejci EUR/USD například ignorovali index ISM ve zpracovatelském průmyslu, který se propadl do pásma kontrakce, a také údaje o CPI v eurozóně, které odrážely zpomalení inflace. Kupci naopak přehlíželi zprávu ADP o zaměstnanosti, která předčila očekávání. Trh se choval jako stlačená pružina a ignoroval téměř všechny zpravodajské impulzy.
Pak se ale pružina uvolnila – a nikoli ve prospěch dolaru. Znamená to, že se trh vrátí k reakcím na klasické fundamenty? Nebo je bude stále ignorovat? To není ani trochu řečnická otázka, zvlášť když bude v pátek 4. dubna zveřejněna nejdůležitější makroekonomická zpráva tohoto týdne: mzdy mimo zemědělský sektor (NFP) v USA. Mohly by silné NFP dolaru pomoci znovu získat půdu pod nohama?
Věřím, že dolar zůstane v nejbližší době pod tlakem a makroekonomické údaje USA budou interpretovány na základě nedávných událostí. Negativní zprávy budou tlak zesilovat, zatímco pozitivní budou nejspíš ignorovány (nebo poskytnou jen krátkodobou podporu).
Tradiční fundamentální faktory podle analytiků z Deutsche Bank v podstatě ztratily význam – měnové výkyvy jsou momentálně nepředvídatelné. Zástupci DB v této souvislosti vyjádřili také obavy z možné krize důvěry v americký dolar.
Zvlášť vzhledem k tomu, že situace se dál vyostřuje – americký ministr obchodu Howard Lutnick po oznámení cel uvedl, že Bílý dům ještě více zvýší cla na země, které se odváží odvetných opatření. Šlo o chabě zastřené varování pro EU (která v současnosti čelí clu ve výši 20 %) a Číně (která čelí clu ve výši 54 %). Obě země – Čína i EU – prohlásily, že jsou připraveny reagovat, zároveň ale naznačily ochotu jednat. Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval francouzské podniky, aby zastavily investice v USA, a navrhl odvetná opatření. Kanada mezitím zavedla 25% clo na všechna auta dovážená z USA.
Téměř den po oznámení nového celního plánu se k situaci vyjádřil i Donald Trump: "Pacient přežil a zotavuje se" (zjevně měl na mysli Spojené státy). Jinými slovy, v tuto chvíli nic nenaznačuje deeskalaci.
Z uvedeného vyplývá, že březnová zpráva o NFP by mohla zvýšit tlak na dolar (pokud nesplní očekávání), ale pravděpodobně nepomůže – i kdyby údaje překonaly prognózy. Například čtvrteční index ISM ve službách podpořil kupce EUR/USD, protože vyšel pod očekávání. Zatímco ekonomové očekávali mírný pokles z 53,5 na 53,0 bodů, index klesl těsně pod hranici kontrakce 50,8, což byla nejslabší hodnota od loňského června.
Pokud jde o údaje NFP, předběžné prognózy jsou pro dolar také deprimující. Očekává se, že zaměstnanost mimo zemědělský sektor vzroste pouze o 139 000 osob, a to po slabém únorovém přírůstku 150 000 osob. Nezaměstnanost by měla zůstat na úrovni 4,1 %, což je oproti stavu před dvěma měsíci nulová změna. Mezitím se předpokládá zpomalení růstu mezd, přičemž průměrný hodinový výdělek klesne z předchozích 4,0 % na 3,9 %. Očekává se také pokles zapojení pracovní síly na 62,2 %, což je nejnižší úroveň od prosince 2022.Březnové údaje o NFP by tak mohly zhoršit pozici dolaru i v případě, že splní očekávání, natož pokud je nesplní. A "zelený" report pravděpodobně nebude k záchraně dolaru stačit. Jakékoli korekční pullbacky páru EUR/USD je třeba vnímat jako příležitost ke vstupu na long pozice.
Prvním cílem růstu je kurz 1,1150 (horní Bollingerovo pásmo v grafu H1). Hlavním cílem je kurz 1,1200 (horní Bollingerovo pásmo v měsíčním grafu).
Jediným faktorem, který by mohl dolaru pomoct, je odložení Trumpových "vysokých" cel proti 60 zemím. V tom případě by dolar mohl dostat dočasnou milost (dokud nepřijdou výsledky jednání) a znovu částečně vyrovnat ztráty. V této fázi však Bílý dům nijak nenaznačuje deeskalaci, takže dolar zůstává zranitelný.
Klíčová slova: Čína | Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Kanada | Ekonomové | Americký dolar | Euro | Investice | Kurz | Long | Long pozice | Pozice | EUR | USD | Fundamenty | EU | Výsledky | Deutsche Bank | Donald Trump | Obchodníci | Index | Dolar | Ekonomický kalendář | ISM | Trh | Zpráva | Zprávy | Spojené státy | Zaměstnanost | Fundamentální faktory | Ztráty | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Ministr obchodu | Krize | Očekávání | Makroekonomické zprávy | Obchodní války | Podniky | Americký ministr obchodu | Bílý dům | CPI v eurozóně | ADP | Prognózy | Negativní zprávy | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Pokles | Situace | Zpomalení růstu | NFP | Výkyvy | Makroekonomické údaje | Vyrovnat ztráty | Index ISM | Index ISM ve službách | Války | Údaje | Pracovní síly | Kontrakce | Investice v USA | Auta | Kupci | JDE | Zpomalení inflace | Příležitost ke vstupu | Pár EUR/USD | ISM ve službách | Impulzy | Opatření | 3М | Varování | Krize důvěry | Vice | Oznámení | Makroekonomická zpráva | Osvobození | Bollingerovo pásmo | Odvetná opatření | Howard Lutnick |
Čtěte více
-
EURUSD – nejníže od června 2010
Hlavní měnový pár nadále směřuje svým sestupným klesajícím kanálem, kdy do no... -
EUR/USD nejníže od června 2017, EUR/CZK nad hodnotou 26. Světové akciové indexy opět oslabily.
V tomto týdnu bylo hlavní událostí jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně brexitu. Byly zveřejněná data o inflaci z Británie, Spojených státu americký a eurozóny. Z centrálních bankéřů vystoupily dvě těžké váhy, Jerome Powell a Mario Draghi. -
⏬⏬EURUSD nejníže od poloviny prosince
Dnes ráno jsme viděli zisky na páru EUR/USD, což by mohlo souviset s očekáváním menšího globálního rizika po ujištění čínských úřadů o větší stimulaci ekonomiky. Kromě toho šéf BoJ Ueda naznačil, že i když v Japonsku pravděpodobně dojde k ústupu od záporných úrokových sazeb, politika zůstane velmi uvolněná. Poklesy na USD/JPY však nakonec nebyly příliš velké a od začátku evropské seance jsme zaznamenali návrat poptávky po dolaru. To jde ruku v ruce s rostoucími výnosy. -
EURUSD nejvýše od srpna 📈
Měnový pár EUR/USD se dnes obchoduje na úrovni 1,0327, která byla naposledy zaznamenána v první polovině srpna, a na denním intervalu se vyšplhal nad klouzavý průměr 200 seancí, což signalizuje možný obrat klesajícího trendu: -
EURUSD – několik důvodů proč by mohlo euro korigovat právě nyní
1) Ačkoliv současný pokles eura vůči americkému dolaru svádí většinu investor... -
EUR/USD: Německo, Trump a index spotřebitelské důvěry
Měnový pár EUR/USD se nadále obchoduje v úzkém cenovém rozpětí a vykazuje smíšenou dynamiku. Obchodníci zůstávají vzhledem k téměř prázdnému ekonomickému kalendáři opatrní. Nejdůležitější makroekonomické zprávy budou zveřejněny ve druhé polovině týdne. Ve čtvrtek se dočkáme druhého odhadu růstu amerického HDP za 4. čtvrtletí a v pátek bude zveřejněn jádrový index PCE. V úterý byl zveřejněn index spotřebitelské důvěry v USA, kterému se budeme věnovat. -
EUR/USD. Neobvyklý obrat amerického dolaru a sestupný výhled páru
Pár EUR/USD včera zaznamenal poměrně neobvyklý obrat: zpočátku se při rekordním růstu americké inflace propadl asi o 50 bodů a poté vykázal 100bodový nárůst a přiblížil se k hranici 1,15. Taková dynamika cen byla velmi zvláštní, protože včerejší vydání nepřineslo žádné nesrovnalosti. Všechny ukazatele vyšly v zeleném pásmu a meziročně aktualizovaly víceleté rekordy. Žádná "úskalí" v tomto případě nenastala: zvýšila se jak obecná inflace (v důsledku výrazného zdražení energetických zdrojů), tak index jádrové inflace, který nezahrnuje volatilní ceny potravin a energií. Proto je prostě nemožné analyzovat lednovou zprávu jiným způsobem. Inflace stále více roste, a dokonce předčila odvážné prognózy odborníků. To je důvod, proč pár EUR/USD před čtvrtečním uzavřením otočil a zamířil ke dnu 1,14. Během páteční asijské seance se cena dostala do oblasti 1,13. -
EUR/USD nepatrně výše, ale stále v pásmu
Kurz EUR/USD včera navázal na svůj prozatím nejnudnější týden v letošním roce a i během pondělní seance se udržel... -
EURUSD nezměněn po minutách EBC 📃
Očekávání sazeb ECB: Očekávání ohledně základních sazeb ECB zůstala z velké části nezměněna, ačkoli po zveřejnění údajů CPI v USA došlo k určité úpravě.Členové ECB se shodli, že na tomto zasedání je vhodné ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. -
EURUSD nočná sumarizácia
V úvode seansy pár otváral tesne pod 1,34. Tu však na trh vstúpila "ťažká paľba" nem... -
EUR/USD. Nová varianta omikron vyvolala na trzích paniku
Nový obchodní týden začal ve znamení posilování amerického dolaru. Dolarový index přestal klesat a znovu dobyl část pozic, které ztratil v pátek. Pár EUR/USD se choval odpovídajícím způsobem – v průběhu pondělní asijské seance se vrátil do oblasti 1,12. Trh se vzpamatovává z páteční "léčby šokem" a panické nálady vyvolané objevením nového typu koronaviru podle všeho pozvolna slábnou. -
EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě
Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5. -
EUR/USD. Obchodníci vyčkávají uprostřed nejistoty na trhu
Pár euro/dolar se snaží usadit nad úrovní rezistence 1,0060, což je horní hranice indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Pokud pár uspěje, definitivně obnoví dlouhodobý býčí pohyb. Midterm volby však mohou omezit jeho růstový potenciál. Fundamentální faktory politické povahy mívají na forex krátkodobý dopad. Obchodníci nyní posuzují možnost rozdělení Kongresu. To je důvod, proč je nepravděpodobné, že se pár EUR/USD po dlouhou dobu usadí nad úrovní parity. Kupující potřebují silnější hnací síly, aby posunuli pár výše. Kromě toho USA zítra zveřejní data o inflaci, která mohou drasticky změnit trajektorii páru. -
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 1. října (přehled dopoledních obchodů). Euro pokračuje v poklesu
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,1116 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Počáteční pokles, po kterém následovalo vytvoření falešného průrazu, vytvořil pro euro příležitost k nákupu. Po růstu o 15 bodů se ale obnovil tlak na pár. Průraz a následný retest úrovně 1,1116 signalizovaly další prodej eura v souladu s downtrendem, což vedlo k propadu na úroveň 1,1087. Technický obraz na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován. -
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. června (analýza dopoledních obchodů). Euro se vrací k poklesu.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0757 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz ven a retest tohoto pásma poskytly vynikající signál k prodeji eura dál podél trendu a vyústily v pokles o více než 30 bodů. Vzhledem k agresivnímu chování prodejců během evropské seance byl technický obrázek na druhou polovinu dne revidován. -
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. listopadu (analýza dopoledních obchodů). Euro pokračuje v poklesu
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,0690 jako na klíčovou úroveň pro rozhodnutí o obchodech. Projdeme si graf 5M, abychom viděli, co se stalo. Po poklesu a falešném průrazu této úrovně se původně objevila příležitost k otevření long pozic, ale pár nekorigoval nahoru. Později došlo k průrazu a retestu úrovně 1,0690, což poskytlo příležitost k prodeji, přičemž pár klesl o 35 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne a klíčové úrovně zůstávají nezměněny. -
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. září (analýza dopoledních obchodů). Medvědi udrželi úroveň 1,1052.
V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,1052 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf a analyzujme, k čemu došlo. Růst a vytvoření falešného průrazu kolem úrovně 1,1052 poskytly bod k prodeji eura, což vedlo k poklesu páru o 15 bodů, po kterém tlak na euro polevil. Technický výhled na druhou polovinu dne se nezměnil. -
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 18. června (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0707 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Došlo k poklesu, ale ne k testu a formaci falešného průrazu. Proto se nedaly najít vhodné vstupní body. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat. -
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 2. září (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,1070 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz na této úrovni vytvořily hlavní vstupní bod pro prodej eura, ale pár nezaznamenal výrazný pokles. Po poklesu o 12 bodů prodejci trh opustili, což znamenalo návrat páru zhruba na úroveň 1,1070. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven. -
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. června (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0713 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu směrem dolů tam přinesly dobrý vstupní bod pro nákup eura, což vedlo k růstu páru o téměř 20 bodů. Odpoledne nebyl technický obrázek zrevidován.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Tradingové analýzy a zprávy
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Blogy uživatelů
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Forexové online zpravodajství
Trump opakuje chybu USA z 30. let, varuje renomovaný německý institut
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Trump opakuje chybu USA z 30. let, varuje renomovaný německý institut
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Fed chce sledovat data a čekat. Akciím i dluhopisům to vyhovuje
Pražská burza po sérii devíti posílení oslabila
Sarkozy (prezident Francúzska)
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Ranní shrnutí (17.02.2025)
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.10.2017
Bitcoin posiluje o 5,50 % na 63600 USD 🟢
ZLATO – technická analýza
Fitch (ratingová agentúra)
Forex: Regionální volatilita pod vlivem strachu z Číny
Fed chce sledovat data a čekat. Akciím i dluhopisům to vyhovuje
Pražská burza po sérii devíti posílení oslabila
Sarkozy (prezident Francúzska)
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Ranní shrnutí (17.02.2025)
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.10.2017
Bitcoin posiluje o 5,50 % na 63600 USD 🟢
ZLATO – technická analýza
Fitch (ratingová agentúra)
Forex: Regionální volatilita pod vlivem strachu z Číny
Blogy uživatelů
Intervence v Japonsku?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 14.4.2014
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Ano 1 : 1
Týdenní komentář tradera – EUR/USD, ropa WTI, EUR/CZK a USD/JPY
Ropa pod taktovkou USA
Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Průvodce obchodováním na finanční páku
BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?
Bloomberg oznámil vytvorenie vlastného nástroja umelej inteligencie - BloombergGPT
Intervence v Japonsku?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 14.4.2014
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Ano 1 : 1
Týdenní komentář tradera – EUR/USD, ropa WTI, EUR/CZK a USD/JPY
Ropa pod taktovkou USA
Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Průvodce obchodováním na finanční páku
BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?
Bloomberg oznámil vytvorenie vlastného nástroja umelej inteligencie - BloombergGPT
Vzdělávací články
Praktické ukázky SMC obchodů
Příběh českého tradera na Wall Street
Jak úspěšně obchodovat formaci Gartley?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2024! ⭐️🎄
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
Býčí divergence mezi cenou a indikátorem
Listopad 2023 s VIP zónou: Konec roku ve znamení rekordních zisků
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Praktické ukázky SMC obchodů
Příběh českého tradera na Wall Street
Jak úspěšně obchodovat formaci Gartley?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2024! ⭐️🎄
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
Býčí divergence mezi cenou a indikátorem
Listopad 2023 s VIP zónou: Konec roku ve znamení rekordních zisků
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: Týdenní FOREX komentář 5.5.2014
EUR/USD po datech z Německa oslabil
Jak SNB přepsala dějiny forexu
V Německu pokračují rozhovory o vládě
Novozélandská centrální banka zvýšila základní úrok, varovala před recesí
USD/CAD - Intradenní výhled 2.5.2019
Forex: Technická analýza EUR/USD
VIDEO: Obchodování na forexu - týdenní analýza FXstreet.cz (29.1. - 2.2.2018)
MMF vyzval politiky k podpoře ekonomiky
S&P 500 - Intradenní výhled 23.1.2024
VIDEO: Týdenní FOREX komentář 5.5.2014
EUR/USD po datech z Německa oslabil
Jak SNB přepsala dějiny forexu
V Německu pokračují rozhovory o vládě
Novozélandská centrální banka zvýšila základní úrok, varovala před recesí
USD/CAD - Intradenní výhled 2.5.2019
Forex: Technická analýza EUR/USD
VIDEO: Obchodování na forexu - týdenní analýza FXstreet.cz (29.1. - 2.2.2018)
MMF vyzval politiky k podpoře ekonomiky
S&P 500 - Intradenní výhled 23.1.2024
Témata v diskusním fóru
Námět na článek - "Daně"
Investičná príležitosť: Kryptomenové burzy
Obchodování indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
FX týždňový výhľad 24.7. - 28.7.2017
Obchodovanie pomocou AOS
Trumpova sociální síť je meme akcie
Čeká se na černou labuť
Moje cesta prop tradingem – chyba, která mě stála 73 000 Kč. Víte, jaké prop účty jsou nejoblíbenější?
Akciové indexy
Akciové indexy čakajú ďalšie poklesy
Námět na článek - "Daně"
Investičná príležitosť: Kryptomenové burzy
Obchodování indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
FX týždňový výhľad 24.7. - 28.7.2017
Obchodovanie pomocou AOS
Trumpova sociální síť je meme akcie
Čeká se na černou labuť
Moje cesta prop tradingem – chyba, která mě stála 73 000 Kč. Víte, jaké prop účty jsou nejoblíbenější?
Akciové indexy
Akciové indexy čakajú ďalšie poklesy
Odborná literatura
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)