Čtvrtek 18. duben 2024 13:55
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster

Dluhopisové výnosy

img

Ranní komentář: Evropské výnosy pokračují v pádu, euro zpět na 1,11 EURUSD

16.08.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla částečné zklidnění, když si americké indexy své ceny podržely a stabilní byly konečně také americké dluhopisové výnosy. Z USA jsme se navíc dočkali zajímavého makra v podobě překvapivě silných maloobchodních prodejů a výsledků Fed indexů z Filadelfie a New Yorku, které dokázaly pomoci americké měně k mírnému růstu. Dolaru se přitom dařilo hlavně vůči euru, které bylo pod tlakem i díky pokračujícímu pádu výnosů, které jen v Německu u desetiletých splatností klesly dokonce až na -0,71 %.
img

Rozbřesk: Inflace se opět přiblížila třem procentům

13.08.2019 Nová inflační prognóza založená na novém modelu centrální banky včera prošla prvním testem v podobě červencové inflace. Zatímco bankovní rada na svém zasedání před necelými dvěma týdny konstatovala, že prognóza je na horizontu měnové politiky mírně protiinflační, aktuální inflace už podle komentáře ČNB představuje „lehké proinflační riziko“ aktuální prognózy. Inflace totiž skončila dvě desetiny procentního bodu nad očekáváním centrální banky a dostala se tak až téměř na samotnou horní hranici tolerančního intervalu, a navíc ještě v důsledku růstu jádrové inflace, která už třetí měsíc za sebou roste a aktuálně dosahuje 2,8 %. A nahoru přitom míří i další cenové sub-indexy, které centrální banka sleduje, ať už jde o měnově-politickou inflaci (3,0 %) nebo čistou inflaci (2,7 %).
img

Forex: Česká koruna dnes tíhla ke slabším úrovním

08.08.2019 Česká koruna dnes opět mírně ztrácela k hladině 25,80 CZK/EUR. Mírně ztrácel i polský zlotý, naopak maďarskému forintu se podařilo umazat včerejší ztráty. S těmito pohyby souvisí i vývoj úrokových sazeb. V případě ČR dál narůstají spekulace na budoucí snižování úrokových sazeb. Inverze výnosové křivky se zvyšuje, když desetileté korunové swapy klesly na 1,14 %, ráno začínaly na 1,20 %.
C:\fakepath\TOP5-08082019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v zelených číslech. Nejvíce pozornosti poutalo dění v Číně, kde vláda stanovila referenční kurz jüanu na 7,0039 USD/CNY, což je nejslabší úroveň od roku 2008; zároveň ale také vyšly lepší než očekávané údaje o mezinárodním obchodu.
img

Panika na trzích ustupuje, dolar a Wall Street se zvedají

06.08.2019 Americké a evropské akcie sbírají část ztrát, které utrpěly v předchozích dnech. Po vyhrocení obchodní války dnes přinesla úlevu stabilizace čínské měny. K ní však došlo jenom pár hodin poté, co Spojené státy označily Čínu za měnového manipulátora, což by mohlo umést cestu k novému americkému postihu druhé největší světové ekonomiky. Pořád se ovšem rýsuje zářijová cesta čínských vyjednavačů do USA na jednání o tenzích ve vzájemném obchodu. Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow uvedl, že prezident USA Trump se nebrání nové dohodě, která by zajišťovala flexibilitu v otázce cel.
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
img

Dopad cel graduje - investoři prchají z akcií do zlata a dluhopisů

02.08.2019 Odpoledne úlevu nepřineslo, trhy zůstávají pod tvrdým tlakem nových amerických cel a obchodování je plně v režii averze k riziku. Akcie se noří ještě hlouběji do červeného - německý DAX padá už o 3,2 procenta, americký S&P500 si dává druhé kolo s -1,2 pct. Mezitím dál mírně klesají americké dluhopisové výnosy a dole jsou i ty evropské. Zlato si užívá skoro 2procentní růst a daří si i dalším aktivům ze škatulky "bezpečné", jako je švýcarský frank nebo japonský jen.
img

Nová cla přišla nečekaně. Závěr týdne je na trzích negativní a nová data na tom mnoho nezmění

02.08.2019 Krátce poté, co se Fed snažil sdělit, že asi nebude třeba sazby tolik snižovat, to vypadá, že spíše ano. Donald Trump oznámil nová cla na čínské zboží za 300 miliard USD. Ano, jde o clo, o kterém se už dlouho mluví: na zbytek čínského dovozu, který dosud dodatečnými cly zatížen nebyl. V září se začne na 10 procentech s možností jít až nad 25 procent. Děje se tak po složitém hledání cesty zpět k jednacímu stolu a krátce po kole vyjednávání, které i podle Trumpových slov probíhalo dobře.
img

Trhy by měly zklamání z Fedu překonat, rizikem je však ISM a pro libru zasedání BoE

01.08.2019 Americký Fed včera přinesl akciím ztráty a dolaru pomohl k ziskům. Sice snížil sazby o očekávaných 25 bazických bodů, ale hlavním poselstvím je, že nejde o začátek cyklu uvolňování politiky. Další pokles sazeb není vyloučen, ale rozhodně ho předseda Powell ani nepřislíbil, a to zřejmě i kvůli dvěma kolegům, kteří se vyslovili proti snižování. V podstatě tak zůstáváme u politiky určované hlavně nově příchozími daty. Dopad na dluhopisové trhy tlumilo okamžité ukončení QT, tedy odprodejů dluhopisů z bilance. Na druhou stranu tento krok spolu menší ochotou snižovat sazby bude tlačit výnosovou křivku do inverze.
img

Potěší, nebo zklame? Během vyčkávání na Fed klesají výnosy dluhopisů, akcie hledají směr

31.07.2019 Během vyčkávání na večerní informace z Fedu sledujeme na trzích větší pohyby než ráno. Dohromady ale nepůsobí dojmem, že by se očekávání posouvala jedním, či druhým směrem. Na poklesu se shodují dluhopisové výnosy v Evropě i USA. Americké kratší splatnosti jdou dolů o něco rychleji, což ale dolaru nebrání v odpoledním posilování na páru s eurem na 1,1135.
img

Koruna a libra začínají týden oslabením. Trhy čeká spousta důležitých zpráv

29.07.2019 Týden nabitý důležitými událostmi začal pro hlavní trhy poněkud rozpačitě. Asijské akcie více či méně ztrácely, Evropa navázala smíšeně. Dluhopisové výnosy se mírně snižují v Evropě, americké klesají nepatrně. Eurodolar ráno drží pozice kolem 1,1123 a japonský jen vrátil přechodné zisky.
img

Draghi odložil akci a byl málo konkrétní. Euru pomohl, akcie a dluhopisy zklamal

25.07.2019 Jak shrnout červencové měnové jednání ECB? Bankéři v čele s Mariem Draghim si podle očekávání naplno otevřeli prostor pro doručení balíčku opatření v září, ale byli prozatím velmi málo konkrétní. Část trhu, která doufala v akci už dnes, je zklamána a reakci vidíme na dluhopisech, akciích i euru.
img

Optimismus v Evropě, opatrnost v Americe a propad eura

23.07.2019 Dnešní obchodování od začátku charakterizuje jednak příliv dobrých zpráv z firemního sektoru, který dodává solidní finanční výsledky, a další charakteristikou je pak příprava na holubičí výsledek čtvrtečního zasedání ECB.
img

Optimismus vadne, euro zisky neudrželo. Ve hře spekulace o Fedu i obavy z Itálie

19.07.2019 Závěr týdne ovlivnily sázky na agresivnější podporu ze strany americké měnové politiky. Trhy se stále více přiklánějí k možnosti, že koncem měsíce Fed sníží sazby rovnou o 50 bodů. Především ráno byl znát slušný optimismus, který dovolil asijským akciím zamknout pěkné zisky. Evropa však elán během dne ztrácela a společně s Wall Street už registruje pouze mírný růst.
img

Fed nechce čekat na ekonomickou katastrofu. Akciím pomohl, dolar poslal níž

19.07.2019 John Williams z Fedu volil ve svém posledním komentáři poměrně silná slova. Centrální banka podle něj nemůže čekat na ekonomickou katastrofu, než dodá další stimul. To se pochopitelně odrazilo na trzích jako jednoznačný signál snížení sazeb už na konci tohoto měsíce. Menší snížení o 25 bodů bylo už předtím považováno za hotovou věc, nyní rostou sázky na snížení rovnou o 50 bodů a skoro už se stávají tou pravděpodobnější variantou.
img

Spekulace o ECB vylepšily tržní náladu, ale přitížily euru

18.07.2019 Dnešek na hlavních trzích začal dost negativně, a to zejména na akciích v Asii i Evropě. Dolehly na ně firemní výsledky, které podtrhly nejistotu o dalším vývoji výsledkové sezóny a výhledech konfrontovaných s očekávaným ekonomickým zpomalením.
img

Trhy vzhlížejí k podpoře Fedu, padajícím akciím to však nestačí. Sentiment pokazily výsledky

18.07.2019 Obavy na finančních trzích převládly nad optimismem a západní akciové indexy se tak sesouvají ze svých maxim. Přispěly k tomu výsledky SAPu nebo Netflixu, které zaostaly za očekáváními. Jednotlivé tituly jsou pouze střípky v akciové mozaice, ale na sentiment působí. I kvůli nim máme co do činění se strachem, jak na firemní výsledky dolehnou cla a očekávané zpomalení ekonomiky.
img

Dluhopisům a zlatu se dnes daří na úkor akcií. Zásadní zprávy chybějí

17.07.2019 Negativní sentiment na klíčových světových trzích postupně během dneška převládl a nedá se říci, že by za tím stála nějaká konkrétní nová zpráva. Můžeme zopakovat, že podle Donalda Trumpa bude dohoda s Čínou ještě trvat, nebo že Fed svými komentáři znejisťuje trh o velikosti budoucí měnové podpory. To jsou však už starší či obecnější záležitosti. Ranní data o dalším propadu prodejů aut v Evropě se nesetkala s významnou bezprostřední reakcí a nepřepokládáme, že by se po nich trhy během dne ještě ohlížely.
img

Trhy dnes nemají jasný směr. Trump i Fed znamenají nejistotu, na programu další výsledky

17.07.2019 Po menším poklesu asijských akcií sledujeme v Evropě smíšený a nevýrazný vývoj. Dluhopisy jsou na tom lépe, když výnosy především na delších splatnostech klesají. V případě USA došlo k poklesu už včera večer a dnes se snižují hlavně krátké výnosy. Měny na hlavních trzích nevykazují v podstatě žádný zajímavý pohyb, zlato ovšem klesá skoro o půl procenta.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, dolaru pomohl růst výnosů

15.07.2019 Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu, k čemuž do značné míry přispěl hlavně výhled pro uvolňování měnové politiky a již tak nízké dluhopisové výnosy. Dnešní ráno zatím přineslo hlavně výsledky z Číny, kde tamní HDP rostlo nejpomaleji od roku 1992. Čísla HDP však byla doplněna čerstvými červnovými výsledky investic, maloobchodních tržeb a průmyslové produkce, které výrazně překonaly konsenzus a dodaly obchodníkům naději, že je zpomalování čínské ekonomiky snad konečně u konce. Čínská data dnes ráno pomáhají sentimentu, který by, díky absenci důležitého makra, z Evropy a z USA mohl zůstat i nadále pozitivní.
img

Španělský akciový index v Evropě zaostává. Brzdí jej hlavně banky

12.07.2019 Letošní rok je zatím pro obchodníky na akciových trzích skvělý. Do značné míry za to mohou výprodeje z konce roku 2018, které prostor k současnému rally otevřely. To by však nemohlo nastat bez toho, aniž by akciím pomohly svou měnovou politikou centrální banky, které sice ještě nezačaly se snižováním sazeb, i tak ale svými komentáři výrazně stlačily dluhopisové výnosy.
img

Na akciových trzích převládá pozitivní sentiment

11.07.2019 Akciové trhy dnes po celém světě vstřebávají včerejší vystoupení šéfa americké centrální banky Jeroma Powella. I evropské akcie si tak připisují zisky, přestože ty nedosahují žádných závratných výšin. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přidává dvě desetiny procenta, když z nejvyššího růstu se těší energetické společnosti (+1,0 %). Až s odstupem s půlprocentním ziskem je následují utility. Nedaří se těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie ztrácejí 0,4 %.
img

Akcie jsou dál nervózní z Fedu, zatímco dluhopisy se konsolidují a dolar lehce posiluje

08.07.2019 Zatímco evropské akcie se dnes drží stále jen mírně v červeném, Wall Street registruje výraznější ztráty v čele s Nasdaqem. Dluhopisové výnosy vykazují malé změny jak v USA, tak na jádrových evropských trzích. Trochu volatilnější je potom periferie, která ale postrádá společný směr. Eurodolar po konsolidaci začíná znovu klesat - tentokrát jen lehce na 1,1215. Americká měna je odpoledne celkem úspěšná i na párech s jenem a librou. Zlato se sice drželo, ale později se sesunulo pod 1400 dolarů.
img

Akcie i dluhopisy opatrně rostou. Místo slabších dat se dál řeší G20

27.06.2019 Zprvu pozitivní nálada na hlavních trzích během dopoledne poněkud ochabla, ale stále se dá říct, že převažuje. V Evropě se daří růst německým nebo italským akciím, v USA sledujeme růst tažený bankami, zdravotnictvím a technologiemi. Na zlatě zřejmě probíhá výběr zisků, který stlačil jeho cenu po posledním výrazném růstu. Dluhopisové výnosy ale začaly klesat, což by mělo zlatu vyhovovat. Navíc tento vývoj naznačuje, že sentiment vůči riziku zůstává křehký.
img

Skoro hotová dohoda s Čínou, Draghi do Fedu a stabilní výhled českých sazeb

26.06.2019 Středa nabídla finančním trhům slušnou řádku zajímavých zpráv. Dozníval efekt včerejších komentářů z Fedu, naznačujících možná opatrnější uvolňování měnové politiky v návaznosti na výhled. Do toho někteří američtí představitelé přicházeli s příznivými komentáři k možné dohodě s Čínou. Ministr financí Mnuchin řekl, že doufá v dohodu s Čínou a že Trump a Xi mají úzké pracovní vztahy. Smlouva je podle něj už hotova z 90 procent a nyní je důležité, zda se obě strany vrátí k jednání. Důvěru v obnovení rozhovorů projevil také ministr obchodu Ross.
img

Zlato roste nad 1400 USD, zato akcie začaly týden opatrně

24.06.2019 Nový týden začal na hlavních trzích trochu oparně, když sledujeme přesun poptávky od akcií směrem k dluhopisům a zlatu. To se dostává už nad 1400 dolarů zejména s přispěním výhledu měkké měnové politiky. Dnes sledujeme pokles výnosů na dluhopisech jak v USA, tak eurozóně, což je pro zlato plus. A pomáhá mu i postupné oslabování dolaru - eurodolar dnes sahá po 1,1400.
img

Optimismus brzdí bezpečnostní rizika a G20. Hlavní trhy jsou koncem týdne opatrné

21.06.2019 Prezident Trump nejdřív prohlásil, že Írán udělal velkou chybu. Pak podle zpráv z amerického tisku dokonce schválil vojenský úder proti Íránu, ale nakonec ho nespustil. Bezpečnostní riziko je proto nyní hlavním faktorem, jež brzdí optimismus na hlavních trzích, který předtím rozpoutal Fed.
img

Fed je rozpolcený, ale směřuje k uvolnění politiky a to trhům vyhovuje. Dnes se do tábora holubic může přidat BoE

20.06.2019 Americká centrální banka dokázala trhům dodat to, na co čekaly, totiž příslib volnější měnové politiky. Sazby se tentokrát neměnily, ale značně přibylo bankéřů, kteří jsou takovému kroku nakloněni pro zbytek roku - takzvané dots odhalují, že se ke snížení kloní skoro polovina bankéřů. To je pro trh dostatečný signál, že uvolnění politiky přijde, protože k němu stačí málo.
img

Fed signalizuje snížení sazeb

19.06.2019 Americký Fed na dnešním zasedání v souladu s očekáváním ponechal úrokové sazby beze změny v pásmu 2,25 % – 2,50 %. Klíčové ovšem je, že Fed vyslal jasný signál o ochotě snížit sazby dle potřeby.
img

Výnosy těsně před Fedem rostou, akcie pouze vyčkávají

19.06.2019 Vyčkávání na informace ze zasedání Fedu probíhá na akciových trzích při malých změnách hlavních indexů, což platí jak pro Evropu, tak později i pro Ameriku. Dluhopisové výnosy, které včera popadaly, se dnes zvedají. Přestože jde o citelné nárůsty kolem 3 bazických bodů, stále jde o korekci pouze o části včerejšího poklesu.
img

Trhy na vlně optimismu. Trumpovi se nelíbil Draghiho komentář, ale dobře si promluvili s čínským prezidentem

18.06.2019 Den, který začínal s výhledem nudného vyčkávání na Fed, nakonec vyplnila řada velmi zajímavých zpráv. Jejich výsledkem je všeobecný optimismus na akciích, dluhopisech i ropě a mezi měnami silnější dolar.
img

Dražší ropa a výhled sazeb podporují akcie. Eurodolar opět o něco níž

13.06.2019 Ropa dnes zamířila strmě vzhůru hlavně kvůli útokům na tankery v Ománském zálivu. Během dne jsme viděli na Brentu až 4procentní růst, ze kterého ropa ale později částečně slevila. Vzhledem k tomu, že u těchto incidentů můžeme za podezřelého považovat Írán a že vůči němu poměrně tvrdě vystupuje americký prezident, je tu evidentní strach, že se napětí ještě dál vyhrotí. Další obava pak plyne i v praktické rovině z toho, že fyzické ohrožení dopravy v oblasti, kterou prochází pětina světové produkce ropy, může přiškrtit dodávky.
img

Strach z obchodní války posílá akcie i výnosy dolů. Dnešní inflační data mohou ovlivnit Fed

12.06.2019 Už včerejší dění na Wall Street naznačilo, že se pozitivní tržní nálada vyčerpává. Dnešek v Asii i Evropě to jen potvrzuje. Evropské akciové indexy jsou asi půl procenta v záporu. Je znát, že se na scénu částečně vracejí obavy z obchodní války. Podpořit je mohla včerejší slova Donalda Trumpa, který sice nejprve opakoval své známé postoje, ale pak také dodal, že není ochoten dál jednat s Čínou, dokud nekývne na čtyři až pět jeho klíčových požadavků. Bližší detaily však nesdělil.
img

Akcie se zvedly navzdory novým datům. Zlato dál roste a dolar ztrácí

03.06.2019 Pondělní obchodování na hlavních finančních trzích nakonec nevypadá tak hrozně, jako když Evropa po víkendu otevírala. Akcie se po úvodním propadu začaly zvedat, až se postupně dostaly do plusu a to samé předvádí také Amerika. Najdeme však červené výjimky jako evropské banky nebo americké komunikace a cyklickou spotřebu.
img

Růst akcií vypadá velmi křehce, americké výnosy odpoledne obracejí opět dolů

30.05.2019 Kolem obchodní války padají nová prohlášení z obou stran, která však většinou nepřinášejí nové informace. Čína hovořila o ekonomickém terorismu USA, americký prezident znovu mluvil o tom, jak by Čína chtěla dohodu, ale on je spokojený se cly. Možná nejzajímavější bylo nakonec prohlášení čínského ministerstva obchodu, že země chce uspokojit rozumnou poptávku po kovech vzácných zemin, ale je nepřijatelné, aby je používaly některé země, které se obrátí proti Číně. Vytažení této karty v obchodní válce tak vypadá o něco pravděpodobněji, ale na trzích to dnes vidět není.
img

Výnosová křivka stále udává akciím směr

30.05.2019 Americký akciový trh dále prohloubil svoje ztráty. Index S&P 500 přišel o dalších 0,7 %, technologický Nasdaq o 0,8 % a průmyslový Dow Jones odevzdal 0,9 %. Při pohledu na sektory jsou patrné ztráty všude. Nejvíce včera ztratily utility, realitní společnosti a komunikace, jejichž akcie odepsaly více jak jedno procento. Hlavním tématem je vývoj na americkém dluhopisovém trhu, když výnosová křivka míří ke stále více inverznímu sklonu. Rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem včera spadl na nejnižší úroveň od roku 2007. Tento pohyb může být předzvěstí přicházející recese ve Spojených státech, což vyvolává obavy mezi investory i ohledně jejích dopadů na hospodářské výsledky firem.
img

Dopady obchodních válek na finanční trh se prohlubují

29.05.2019 Finanční trh až doposud doufal, že obchodní válka mezi USA a Čínou, respektive zbytkem světa skončí dohodou. Proto byl pokles akciových trhů doposud relativně malý ve srovnání s tím, co je v sázce.
img

Trhy postrádají nové impulsy a váhají. Eurodolar zůstává pod 1,1200

28.05.2019 Zprávy, které by trhům ukázaly jasný směr, nadále chybí. Včerejší prohlášení amerického prezidenta vyšuměla bez velkého dopadu, a nová zásadní data nevycházejí. Na hlavních trzích tak převládá vyčkávání a opatrnost. I tak jsme ale viděli pozitivní vývoj na čínských akciích, které se mohou opírat o víru v nové vládní stimuly pro ekonomiku.
img

Výsledky eurovoleb z hlediska trhů: žádné zemětřesení se nekoná, největším překvapením je úspěch stran zelených

27.05.2019 Výsledky voleb do europarlamentu vysílají z hlediska trhů jasný signál: žádné zemětřesení se nekoná. Euro dokonce v tuto chvíli vůči dolaru během oznamování předběžných výsledků posilovalo, za poslední tři obchodní dny je nahoře o 0,2 procenta. Nenaplnil scénář zlomového triumfu antisystémových stran. Takový scénář by byl z hlediska trhů zvláště nepříznivý, neboť výraznější posílení antisystémových stran by zvýšilo pravděpodobnost drolení Evropské unie či eurozóny. Drolení Unie by vedlo k závažné nejistotě ohledně budoucího politického a ekonomického uspořádání převážné části Evropy, která by ochromila investice podniků, a snížila tak konkurenceschopnost evropských zemí v globálních pohledu.
img

Výprodeje akcií slábnou, dluhopisy i měny se drží. Na trhu se možná sází na zklidnění situace

20.05.2019 Zpočátku to vypadalo, že finanční trhy přejdou poslední zprávy v souvislosti s čínsko-americkým obchodním sporem relativně v klidu. Postupně ale začaly vnímat, že nové sankce a omezení pro Huawei znamenají vážný problém pro firmu, kterou Čína bere za národního šampiona a která má vazby do vlády i armády. Právě proto jde podle nás o jasnou bariéru pro obnovení obchodních rozhovorů, ale i hrozbu odvetných čínských opatření mířících třeba proti americkým firmám.
img

Akcie a dolar zmenšují své ztráty. Absence nových znepokojivých zpráv trhům prospěla

14.05.2019 Spojené státy se s Čínou shodly, že budou dál jednat. Oznámila to čínská strana. Prezident Trump zopakoval, že současná situace je pro USA výhodnější než jakákoli smlouva, ale také předtím projevil víru v úspěch diskuse s Pekingem. Na druhou stranu moc nepotěšila evropská data, jmenovitě překvapivý pokles německého indexu ZEW, ale to trhy dokázaly bez větších problémů přejít.
img

Čínský stres a pomalé Německo. Akcie se trápí, euro dnes lehce klesá

07.05.2019 Nálada na hlavních finančních trzích se během dne podstatně zhoršila, třebaže ráno bylo ještě ve znamení stabilizace. K poklesu sentimentu, který odnášejí zejména akcie, přispělo napětí mezi USA a Čínou, snížená prognóza Evropské komise i varování z Fedu.
img

Eurodolar se sbírá, akcie a dluhopisy navázaly poklesem. Trhy se smiřují s neutrálním postojem Fedu

02.05.2019 Zasedání amerického Fedu vzaly akciové trhy lehce negativně, stejně jako ty dluhopisové. Spolu s nárůstem výnosů pak posílil americký dolar, který však zhruba jen nahradil ztráty z průběhu dne. Veskrze tedy celkem umírněná reakce. Jejím základem je jisté zklamání z toho, že Fed nesleduje trhem preferovaný scénář snižování úrokových sazeb.
img

Slabá data, varování z Kanady a horší výsledky. Dluhopisové výnosy míří dolů, akciím se nedaří

24.04.2019 Americké burzy jsou na tom po otevření lépe než evropské, ale celkově se nálada na trzích oproti včerejšku posunula k horšímu a převládá pokles. Opět hrají významnou roli firemní data, když tentokrát moc nepotěšily Boeing, AT&T či Caterpillar. Stále nás však čekají velká jména jako Microsoft nebo Facebook.
img

Smíšené obchodování pokračuje, výsledky bank neoslnily

15.04.2019 Dnešní obchodování na hlavních trzích bylo zpočátku nerozhodné, následně se evropské akcie pokoušely růst, ale daleko se nedostaly. Odpolední vývoj je v Evropě už jen smíšený, zatímco Wall Street se obchoduje lehce v záporu. Dluhopisové výnosy zůstávají bez jasného směru.
img

Čínská data nepotěšila, ale náladu na trzích nezkazila

12.04.2019 Údaje o čínském zahraničním obchodě na první pohled vypadají dobře: Přebytek nečekaně prudce narostl na 33 mld. USD. Stojí za ním silný odraz vývozu, jenže také další propad dovozu v řadě. Zatímco dobrá vývozní dynamika může být určitým vyhlazením vývoje po předchozím strmém poklesu, čtvrtý po sobě následující propad dovozu je podle nás varováním o vytrácející se síle čínské domácí poptávky. Trhy se čínského zpomalení přestaly bát po příslibech podpory ze strany hospodářské politiky a po jednom trochu lepším PMI. Dnešní data ale ukazují, že vyhráno není.
img

Akcie pod tlakem, eurodolar po propadu zpět

11.04.2019 Hlavní finanční trhy jsou po jednosměrném pohybu vzhůru trochu nerozhodné a směry střídají. Čtvrteční dopoledne přináší akciím v Evropě ztráty v návaznosti na negativní vývoj v Asii. Krom toho ale mírně klesají také dluhopisy v jádru eurozóny, zatímco ty periferní si na cenách trochu polepšily. Eurodolar zvládl ještě včera smazat ztráty nasbírané po ECB a dnes se opět vydává nahoru na 1,1285. Ropa koriguje zisky společně s akciemi.
img

Eurodolar obrací, akcie i výnosy za dnešek rostou. Odpoledne trhy přibrzdila data

03.04.2019 Na hlavních trzích i odpoledne zůstává dobrá nálada, která však poněkud ztrácí na síle a v USA je o poznání menší než v Evropě. Dluhopisové výnosy se za dnešek opět posunuly citelně vzhůru a křivky zestrměly. Evropské akcie si pod vedením německého DAXu připisují solidní zisky, zatímco Wall Street roste mírněji, když ji vzhůru táhnou především technologie a cyklická spotřeba. Ropa stihla odpoledne odevzdat skoro všechny denní zisky, zlato už je pouze mírně v záporu.
C:\fakepath\brexit.jpg

Trhy se nadále přiklánějí k posunutí brexitu

29.03.2019 Světové finanční trhy se nyní přikládají spíše k variantě dlouhého odkladu vystoupení Velké Británie z EU než brexitu bez dohody. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Libra po dnešním třetím odmítnutí dohody britským parlamentem oslabila, poté však ztráty zcela smazala. A je silnější, než byla v prosinci nebo po převážnou část ledna či února, reagoval pro ČTK hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.
img

Libra slábne po třetím odmítnutí dohody o brexitu, jinak se trhů drží dobrá nálada

29.03.2019 Už během odpoledne se britští poslanci dostali k hlasování o návrhu dohody na opuštění EU. Napotřetí šlo o návrh osekaný o deklaraci o budoucích vztazích s EU. Příslib premiérky Mayové, že v případě přijetí návrhu odstoupí, trochu zabral a návrh získal o 44 hlasů víc než minule. Ani to však nestačilo a rozdílem 58 hlasů návrh neprošel. Britská vláda se v pondělí chce bavit o tom, co dál, předseda EK Tusk svolává na 10. dubna další summit EU a francouzský prezident hlásí, že je připraven na divoký brexit.
img

Lehce pozitivní nálada při vyčkávání na další britské hlasování. Dolaru se opět daří

29.03.2019 Deklarovaný posun kupředu v jednáních Čína - USA je dnes hlavní hybnou silou, která pomohla slušně vzhůru asijským akciím a následně podporuje v růstu i ty evropské. Obavy ze slabšího ekonomického růstu, které se prolínají obchodování v poslední době, momentálně ustupují trochu stranou. Včera je trochu rozdmýchala revize amerického HDP směrem dolů, ale jde přece jen o výkon ve 4Q loňského roku, zatímco pozornost se už jasně stočila k prvnímu až druhému čtvrtletí roku letošního.
img

Ranní komentář: Dluhopisové výnosy pokračují v pádu, SP500 zatím stabilní v okolí 2 800 USD

28.03.2019 Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a relativně stabilní byla také situace na FX. Za pozornost tak stál asi hlavně trh s dluhopisy, kde jsme byli svědky dalšího snížení výnosů, které se u 10letých splatností dostaly v USA až pod hranici 2,4 % a jsou tak nejníže od konce roku 2017.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 26.3.2019

26.03.2019 Americké akcie jako celek včera výrazných změn nedoznaly. Zatímco průmyslový Dow Jones uzavřel s kladnou nulou, index S&P 500 a technologický Nasdaq zakončily včerejší obchodování se ztrátou necelé jedné desetiny procenta. Trhy spekulují nad budoucím ekonomickým vývojem. Dluhopisové výnosy pokračující v poklesu v reakci na sázky některých investorů na nutnost snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. V rámci indexu S&P 500 ani jednotlivé sektory nezaznamenaly větší výkyvy. Zisky či ztráty se pohybovaly do 0,6 %. Nejúspěšnějším odvětvím byli prodejci spotřebního zboží, na druhé straně nejvíce zčervenaly informační technologie.
img

Akcie v USA startují vzhůru, Evropa přešlapuje, eurodolar se vrací. Doznívá Fed, komplikuje se brexit

21.03.2019 Během dnešního dne na trzích především ještě doznívá reakce na jednání Fedu. Z toho včera večer přišly překvapivě holubičí zprávy, na které finanční trhy reagovaly různě. Třeba dluhopisové výnosy v USA spadly a dnes se stabilizují, načež se dolů vydaly výnosy napříč Evropou.
img

Dolar si líže rány po včerejším Fedu, výnosy v Evropě klesají, ale akcie zůstávají v klidu

21.03.2019 Včerejší jednání Fedu znamenalo další posun holubičím směrem, což je pro nás po pravdě celkem překvapivé. Reakce byla znát zejména na propadu výnosů a oslabujícím dolaru. Akcie pocítily podporu pouze přechodně. Dnes ráno dolar své ztráty částečně nahrazuje, ačkoli třeba proti jenu mu to kvůli nižším výnosům moc nejde. Vůči japonskému jenu se dolar obchoduje na 110,65, eurodolar pak klesá pod 1,1400. Zatímco výnosy pokračují dál směrem dolů a na americké navazují i ty evropské, akcie v Evropě jsou na tom pouze smíšeně při malých změnách.
img

Trhy těsně před Fedem už nejsou tak optimistické, přesto zůstávají zranitelné. Akcie a výnosy klesají

20.03.2019 Necelé dvě hodiny před zprávami z Fedu se hlavních finančních trhů drží lehce negativní sentiment. Akcie v USA klesají zatím mírně na rozdíl od značného poklesu těch evropských. Stále sledujeme zvýšený zájem o bezpečné státní dluhopisy, zatímco ty rizikovější jsou pod lehkým tlakem. Euro začalo proti dolaru lehce sílit, ale posun na 1,1360 nesvědčí o podstatné změně na trhu.
img

Smíšené obchodování při přípravě na Fed. Eurodolar neudržel zisky

18.03.2019 Ani odpoledne pohled na hlavní finanční trhy nevypadá přesvědčivě pozitivně. Klíčové akciové indexy jsou na tom smíšeně většinou při drobných odchylkách oproti pátečnímu závěru. Dluhopisové výnosy na jádrových trzích také nevykazují velké změny, přičemž v USA spíše rostou, zatímco v Evropě většinou mírně klesají. Citelnější pokles však stále vykazují periferní výnosy.
img

Sázky na podpůrnou politiku Fedu pomáhají dluhopisům i akciím. Eurodolar stoupá

15.03.2019 Americký průmysl stále dodává nepřesvědčivé údaje. Po poklesu indexu ISM i objednávek zboží dlouhodobé spotřeby se dnes přidala průmyslová výroba, která se navzdory očekáváním v únoru snížila. Nepotěšil ani průzkum aktivity newyorského Fedu: Namísto předpokládaného zrychlení došlo naopak v březnu k citelné ztrátě tempa. Data odpoledne přispěla k poklesu amerických výnosů a lehkým ztrátám dolaru. Na druhou stranu, vzhledem k načasování to asi nebyl jediný faktor.
img

Nová naděje na spořádaný brexit pomohla vzhůru libře i euru. Akcie i výnosy rostou

12.03.2019 Na hlavních finančních trzích včera v USA a dnes v Asii sílila pozitivní nálada, která přinesla slušné zisky tamním akciím. Kromě nadějí na čínskou hospodářskopolitickou podporou ekonomice a slušných dat z USA se přidaly rostoucí spekulace na příznivý výsledek brexitu. I tak je ale podle nás pozitivní vývoj silnější, než by novým zprávám odpovídalo.
img

Strach z pomalého růstu se vrací. Po ECB trhy poslala dolů Čína

08.03.2019 Včerejší snížený výhled ECB vrátil na trhy obavy z horšího výkonu hlavních ekonomik. Za slabší eurozónou lze částečně vidět i pomalejší růst v Číně a k tomu jsme dostali nové informace dnes ráno. Ani ty nepotěšily. Čínský vývoz za únor v dolarovém vyjádření propadl o 21 % meziročně. Dovozy pak klesly o 5,2 %.
img

Zprávy z Číny návrat optimismu nepřinesly. Akcie s drobnými zisky, eurodolar přerušil pokles

05.03.2019 Slova čínského premiéra na začátku národního kongresu korespondují s tržními předpoklady. Vláda si stanovila cíl pro růst HDP na 6-6,5 procenta. Jde o očekávané rozmezí, bodový cíl stanoven nebyl. Potvrdily se spekulace o plánovaném snížení DPH a navýšení rozpočtového schodku. Dále mají klesnout daně a platby sociálního pojištění a zazněl i záměr dál snižovat míru minimálních požadovaných rezerv pro menší banky. Míru dluhu plánuje Čína letos udržet zhruba stabilní.
img

Obchodní jednání jsou zpátky ve hře a akcie prohlubují ztráty

27.02.2019 Odpolední optimismus na evropských akciích v podvečer vyprchává a dolů se dívá i Wall Street. Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer předtím prohlásil, že USA usilují o obchodní dohodu s Čínou, jejíž součástí budou významné strukturální změny“ v čínském hospodářském modelu. Investoři závěrečný výsledek jednání vyhlížejí, stejně jako cokoli, co by naznačovalo, že rozhovory přešlapují na místě.
img

Akcie se snaží růst, dluhopisy jsou na tom smíšeně. Důležité zprávy na programu

29.01.2019 Úterní obchodování se v Evropě rozjelo bez jasného směru, na akciích ale později převládl růst. Z těch hlavních se nejvíce daří londýnské burze. V případě dluhopisů sledujeme mírný nárůst výnosů v jádru eurozóny, zatímco na periferii spíše lehký pokles. Dolar na hlavních trzích ztrácí, ale ani v tomto případě nejde o velký pohyb a eurodolar se obchoduje na 1,1440.
img

Další slabá data trhy nerozhodila. Akcie drží zisky, euro mírně roste

25.01.2019 Německý index Ifo potvrzuje horšící se kondici ekonomiky vnímanou podnikatelským sektorem. Po včerejších indexech PMI jde o další špatnou zprávu, která ovšem na trhy nijak znatelně nedoléhá. Akcie si drží výrazné zisky z úvodu, euro se mírně zvedá, dluhopisové výnosy v Německu skoro nereagují.
img

Akcie zisky neudržely, dolar se odpoledne dostává pod tlak

23.01.2019 Dnešek pro akcie příliš dobře nezačal, ale kondice hlavních trhů se postupně zlepšila. Stále se řeší jednání o obchodn...
img

Akcie korigují včerejšek, zatímco dluhopisy a hlavní měny se dnes spíše konsolidují

17.01.2019 Čtvrteční ráno obralo evropské akcie o část zisků z velmi pozitivního včerejška. Nejde však o nic zásadního a hlavní indexy už se snaží obracet nahoru. Německé dluhopisové výnosy se nacházejí nepatrně výš, ale celkově je situace na trhu smíšená při malých změnách. Eurodolar se po menších výkyvech dál obchoduje blízko 1,1400 a nikam se neposunula ani britská libra. Japonský jen je však na tom oproti včerejšku lépe a připisuje si menší zisky. Koruna svou pozici skoro nemění.
img

Debakl příslibem zrušení brexitu? Libra po britském hlasování posílila

16.01.2019 Britská premiérka se svým návrhem dohody o brexitu v parlamentu neuspěla. Poměr hlasů 202:432 je debakl, který prakticky vylučuje pokusy o schválení v opakovaném hlasování. Vybídl také labouristy k vyvolání hlasování o nedůvěře, které má proběhnout dnes večer. Vláda ho ale zřejmě přežije. Konzervativci se Mayové v čele zbavit nechtějí, což projevili v nedávném stranickém hlasování, a severoirská DUP už prohlásila, že vládu podrží.
img

Nálada na akciích před víkendem vadne a dluhopisy sbírají další body

11.01.2019 Včerejší komentáře z Fedu ještě podpořily pozitivní náladu na hlavních trzích, ale během dneška se situace postupně zhoršila. Těžko přitom hledat jednu zásadní příčinu. Zapůsobily zřejmě výběry zisků před víkendem i nové zprávy. Třeba ta od Blizzardu, který se zbavil licence na sérii Destiny a tím i části tržeb. Navíc tu zůstává nervozita z pokračujícího omezení amerických vládních výdajů a k náladě nepřispívají ani evropská data či varovné zprávy ze Sýrie o ohroženém příměří.
img

Obchodní jednání stále zdrojem optimismu, ale pozornost se přesune k Fedu. Potěší znovu?

09.01.2019 Hlavních finančních trhů se i dnes drží pozitivní nálada, již udržuje stále zejména optimismus o obchodní dohodě USA - Čína. Aktuální kolo vyjednávání končí a podle vyjádření amerických zástupců probíhalo dobře. Příznivě byl na trzích vnímán také fakt, že jednání byla o den nastavena. Naproti tomu podle některých zdrojů zatím zůstávají pozice obou stran značně vzdálené u klíčových otázek typu ochrana duševního vlastnictví či transfery technologií.
img

Špatná čísla nevadí akciím ani euru. Evropa navazuje na rostoucí Ameriku

08.01.2019 Poměrně nepříjemná čísla chodí z německého průmyslu. Po velmi citelném snížení PMI během řady posledních měsíců se začala propadat průmyslová výroba. Tento vývoj lze částečně svést na relativně vysokou srovnávací základnu, ale stejně je to dost negativní zpráva. Výroba klesá napříč obory a těžko za tím hledat jen podzimní útlum v autosektoru. Data jsou také výrazně horší, než se čekalo, a předchozí měsíc byl revidován dolů. K tomu nečekaně hodně klesají německé průmyslové objednávky.
img

Propad amerických výnosů pomáhá zlatu a jenu, doléhá na dolar. Akcie obrátily opět dolů

27.12.2018  Dluhopisy, japonský jen, ale také zlato se opět dostávají do hledáčku investorů, poté co vyprchala včerejší americká akciová rally. K té se dnes nepřidala Evropa, jež naopak od rána postupně hromadí ztráty, a zvláště německý index DAX se topí hluboko v červeném. Ať byl včerejší vývoj spojen pouze s rušením krátkých pozic, či spekulativními nákupy pod dojmem silných předvánočních tržeb, dnešek přináší opět obrat k horšímu.
img

Přejde americko-čínské obchodní příměří v mír? Pochybnosti doléhají na trhy

04.12.2018 Velmi pozitivní vstup finančních trhů do nového týdne střídají pochybnosti. Příslib ze setkání čínského a amerického prezidenta na G20 je sice velmi pěkný, ale pozornost se stáčí k reálné implementaci v podobě konkrétní dohody. Jednak se objevují pochybnosti o tom, zda lze dohodu vůbec stihnout za tři měsíce, když do tohoto období spadají Vánoce, respektive čínský Nový rok. Nejistota panuje i kolem konkrétních závazků, které se nakonec dostanou na papír. Dokáží situaci opravdu zlepšit? A spokojí se s nimi Donald Trump?
img

Strmý propad ropy a citelné oslabení eura. Koruna však na konci týdne roste

23.11.2018 Hlavní pozornost na sebe závěrem týdne strhla jednoznačně ropa, která pod tlakem obav z rostoucího převisu nabídky padá až o 7 procent. Spolu s sebou stahuje energetický sektor, který takovému vývoji může těžko odolávat a dnes posílá do červeného americké akciové indexy, zatímco evropské obírá o jejich denní zisky.
img

Slabá data doléhají na euro, akcie však opatrně rostou

23.11.2018 Z italské vlády dostáváme opatrné náznaky ochoty rozpočet přece jen mírně upravit, z čehož se radují nejen italské dluhopisy, ale také akcie. Ty dnes vedou západní Evropu směrem lehce vzhůru po včerejším poklesu.
img

Akcie navázaly na pondělní korekci, S&500 míří k důležitému supportu

20.11.2018 Akciové indexy dnes navazují na včerejší výprodej a znovu se vracejí do červených čísel. To platí jak pro indexy v Evropě, tak pro indexy v USA, kde korekci znovu táhne hlavně technologický sektor. NASDAQ díky výprodeji v technologiích po včerejších 3 % přichází dnes o další více než 2 %, zatímco indexy v Evropě a americký S&P 500 ztrácejí okolo procenta a půl.
img

Ranní komentář: Fed svůj výhled pro růst sazeb nezměnil, dolar přesto silnější

09.11.2018 Americká centrální banka včera nepřekvapila a ponechala sazby i výhled pro jejich další růst beze změny. Šance na jejich prosincové zvýšení je tak i nadále kolem 75 % a stabilní po včerejšku zůstávají také americké dluhopisové výnosy. Dolar ale něco málo ze včerejšího zasedání vytěžit dokázal a zpevnil na většině měnových párů, přičemž si své zisky drží také v průběhu dnešního rána. Páteční seance bude na data z USA chudší a trhy tak budou zajímat hlavně výsledky z Británie, která mj. přinese i čerstvé statistiky HDP.
img

Dolar roste, akcie trpí. Fed zůstává na cestě k vyšším sazbám i přes zaváhání investic

09.11.2018 Včerejší rozhodnutí amerického Fedu o stabilitě sazeb nepřekvapilo. Centrální banka zároveň zůstala u předpokládaného zvýšení sazeb v prosinci. Ani to těžko někoho zaskočilo, ačkoli část trhu mohla doufat v měkčí postoj po posledním propadu akcií. Nová prognóza tentokrát nebyla na programu a hodnocení ekonomického i inflačního vývoje zůstává příznivé, s vyváženými riziky. Co může být vnímáno lehce negativně, je upozornění na nepříznivý vývoj investic v posledním kvartále, zvlášť v kontrastu s daňovou podporou ze strany Trumpovy vlády. Jestliže nízké daně nebudou schopny dostatečně stimulovat investice a tím produktivitu, těžko se dočkáme slibovaného zrychlení ekonomiky (které pak zařídí i menší poměr dluhu).
img

Trhy zůstávají dobře naladěny, ale eurodolar obrátil dolů. O slovo se přihlásila Itálie

08.11.2018 Hlavních finančních trhů se nadále drží dobrá povolební nálada. Nejistota je pryč, rozdělený Kongres bude bránit realizaci potenciálně rizikových nápadů a Fed bez nového fiskálního stimulu nebude tlačen do rychlejšího utahování. Z amerických akcií se růst přenesl přes Asii opět do Evropy, jež také pokračuje směrem nahoru.
img

Ranní komentář: Libra se vrací nad 1,28 GBPUSD, dnes zasedá Bank of England

01.11.2018 Včerejší seance na finančních trzích opět probíhala ve výrazně odlišném duchu, než na co jsme byli zvyklí v předchozích několika týdnech. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a likvidovaly tak své dřívější ztráty. Dluhopisové výnosy přitom zatím zůstávají stabilní a úroveň rizikových přirážek včera mírně klesla, i když zůstává stále na nepříjemně zvýšených úrovních. Dnešní ráno přineslo pozitivní zprávy od hlavních vyjednavačů o brexitu, které pomohly libře zpevnit na všech měnových párech. I zbytek čtvrteční seance přitom bude velmi důležitý hlavně pro libru, na kterou čeká ještě hlasování o rozpočtu, nebo zasedání Bank of England.
img

Trumpovy hrozby a stagnující Itálie. Akcie i dluhopisy se prodávají, eurodolar pouze stagnuje

30.10.2018 Donald Trump věří ve skvělou dohodu s Čínou, ale pokud nepřijde, má připravená cla na téměř veškerý čínský dovoz. Zpráva, která by někdy před měsícem či dvěma vedla možná k drobnému zaváhání, tentokrát poslala americké akcie strmě dolů. Plán uvalit cla i na zbytek čínského dovozu není nic nového, ale efekt jeho zopakování jen dokazuje, jak nervózní trhy momentálně jsou.
img

Fed, Itálie, brexit? Odpoledne přineslo obrat, akcie padají, kupuje se dluh

17.10.2018 Na zprávy z evropského summitu, který se dnes opět zabývá brexitem, stále čekáme. Libra mezitím lehce utrpěla nižší britskou inflací, ale nejde o nic zásadního. Také Fed teprve zveřejní zápis ze svého zasedání, mezitím se však na finančních trzích celkově zhoršila nálada vůči riziku, a to citelně.
img

Dobré výsledky firem upevňují pozitivní vývoj, ale koruna mírné zisky neudržela

16.10.2018 Pozitivní vývoj na hlavních trzích se během dneška upevňuje a notně k tomu přispěly výsledky amerických bank Morgan Stanley a Goldman Sachs. Konsolidaci technologického sektoru podpořil výhled Adobe. Nálada se však zvedala už předtím, akcie v Evropě i Americe silně rostou. Dluhopisové výnosy v USA míří lehce nahoru, zatímco u evropských jádrových dluhopisů sledujeme mírný pokles výnosů a zlato ani dnes neustupuje.
img

Ranní komentář: Rizikové přirážky postupně klesají, dnes data z britského trhu práce

16.10.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy opět trochu více klidu, což se projevilo hlavně na stabilizaci na akciích a na snížení rizikových přirážek. Dobrou zprávou je, že ani tentokrát dluhopisové výnosy nepokračovaly v růstu, což umožňuje hlavně akciím získat pevnější půdu pod nohama, o kterou by se mohly opírat také v průběhu dnešní seance. Ta přinese hlavně výsledky z britského trhu práce. Obchodníci však budou věnovat pozornost i politickým rizikům v čele s napjatými vztahy mezi USA a Saúdskou Arábií.
img

Ranní komentář: Další neúspěch jednání o brexitu dostal GBP pod tlak

15.10.2018 Máme za sebou nervózní týden, který dostal pod tlak akcie po celém světě, zatímco na FX výrazně pomohl hlavně japonskému jenu. V pátek se ale situace začala postupně uklidňovat a americké indexy nakonec seanci zakončily růstem. Stabilní navíc od čtvrtka zůstávají také dluhopisové výnosy, což by mohlo být dobrým základem pro to, aby nervozita na trzích z minulého týdne začala postupně ustupovat. Nový týden bude na makro podstatně bohatší než minulý a první zajímavá čísla nás čekají už dnes z USA i z Nového Zélandu.
img

Závěr týdne zůstává na trzích negativní. Dolaru se ani při rostoucích výnosech nedaří

05.10.2018 Páteční odpoledne je na trzích o něco lepší než ráno či předchozí dny, ale náš tip na konsolidaci po amerických datech vychází pouze částečně. K ničemu víc než stabilizaci či zpomalení poklesu se trhy zatím nedostaly. Hlavní evropské akciové indexy zůstávají hluboko v červeném, americké pozvolna nabírají ztráty. Dluhopisové výnosy za dnešek registrují opět citelný růst.
img

Finanční domy dnes vévodily akciovému světu

04.10.2018 Dnešek nepřinesl žádná nová makroekonomická data ani významnější korporátní informace. Tématem tak byly rostoucí dluhopisové výnosy ve Spojených státech po včera zveřejněných ekonomických ukazatelích. Už v průběhu dnešního ranního obchodování v Asii byly patrné silné výprodejní tlaky na akciových trzích. Evropské akcie nezůstaly bez povšimnutí a index Stoxx 600 tak v závěrečných desítkách minut obchodování přichází o 0,8 %. Tíhou mu jsou prakticky všechny sektory v čele s nejcitlivějšími na pohyb úrokových sazeb, jakými jsou realitní developeři, maloobchodníci nebo utility. Jejich akcie odepisují v rozmezí 1,7 až 2,5 %. Jediným vojákem v poli se vztyčenou hlavou jsou finanční instituce, které si připisují 0,9 %.
img

Dluhopisové výnosy letí vzhůru, akcie padají

04.10.2018 Americký index S&P 500 si po většinu včerejší seance připisoval zisky okolo půl procenta a mířil tak za svým novým rekordem. V posledních 90 minutách obchodování však prakticky o všechno přišel a uzavřel pouze necelou jednu desetinu procenta nad úterním kurzem. Zveřejněné statistiky o počtu nově vytvořených pracovních míst v americkém soukromém sektoru či aktivitě ve sféře služeb potvrdily stávající ekonomickou sílu USA, což přimělo investory k výprodejům dluhopisů. Například výnos 30letého bondu vystoupal na nejvyšší úroveň od roku 2014, 10letý dosáhl 7letého maxima či dvouletý se vrátil na předkrizové úrovně. Z tohoto vývoje těžily především finanční domy, jejichž akcie si připsaly 0,8 %. Naopak na sazby citlivé utility či realitní developeři si pohoršili o 1,2 %, respektive 1,0 % a zastavili tak index S&P 500 v dalším růstu.
img

Měny, akcie i dluhopisy se konsolidují. Sýrie s Čínou dál v centru pozornosti

12.04.2018 Začátek čtvrtečního evropského obchodování se nese v pozitivnějším duchu oproti včerejšku. Akcie jsou na tom smíšeně při malých změnách hlavních indexů. Také dluhopisové výnosy vykazují malé změny a jejich pohyb je smíšený. Zlato dnes koriguje zisky. Hlavní dolarové páry zůstávají ráno v klidu - eurodolar se obchoduje na 1,2365. Koruna setrvává těsně nad 25,30 a ani česká měna nenachází důvod k větším změnám.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Fortuna končí na pražském i varšavském parketu

19.02.2018 Americký index S&P 500 se udržel během páteční seance v zisku a nakonec si připsal čtyři setiny procenta. Uplynulý týden se akciovému trhu v zámoří vydařil, když celkově přidal 4,3 %, což znamenalo nejvyšší týdenní zisk od roku 2013. Investoři tak využili silnou korekci v předchozím týdnu k opětovnému otevírání nových dlouhých pozic. Podporou je akciím probíhající výsledková sezóna či i přes klopýtnutí v minulém týdnu v podobě slabších maloobchodních tržeb a průmyslové výroby makroekonomický obrázek. Dnes jsou trhy ve Spojených státech kvůli svátku zavřeny.
img

Situace na trzích se mění, ale dolar dál posiluje a koruna zůstává v klidu

08.02.2018 Americkému dolaru se na hlavních párech stále daří. Dnes ráno posiluje proti euru na 1,2235, vůči britské libře na 1,3860 a na páru s japonským jenem na 109,70. Zpevňování dolaru přitom opět přichází za trochu jiných tržních podmínek než předtím.
img

Libra padá, další jednání o brexitu nebudou jednoduchá...

15.12.2017 Ve Spojených státech spěje do finále rozhodování o daňové reformě. Nakonec by měla hlasováním obou komor Kongresu projít, ale zbývá přesvědčit ještě několik senátorů a to trhy ráno dokázalo lehce znervóznět. Optimismus se však později vrátil. Data z amerického průmyslu těsně nedosáhla na odhady, ale nepovažujeme je za zklamání. Náladu na trzích by podstatným způsobem zhoršovat neměla.
img

Myslí to Fed se snižováním bilance vážně?

21.04.2017 Bankéři americké centrální banky aktivně přemýšlejí a plánují způsob komunikace s investorskou veřejností ohledně postupu snižování své bilance. Fed drží rekordní množství státních dluhopisů a hypotečních zástavních listů (MBO), které nashromáždil v jednotlivých kolech kvantitativního uvolňování po finanční krizi.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bull | Bund | Burza | Béžová kniha | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Depreciace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G7 | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Akciové deriváty | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční služby | Fondy | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hospodářské noviny | Index DJIA | Index euro | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz euro | Kurz jüanu | Kurz koruny k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurzy | Kurzy akcií | Kurzy koruny | Libra | Lira | London metal exchange | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Báze | Buy | CEE | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Due diligence | EBITDA | Ekonomika Indie | EV | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Denní změna | Cenová hladina | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | USD/HUF | Burza dnes | Burze | Investment | Slušný zisk | IMPOSSIBLE | Evropské obchodování | Americké obchodování | Capital Economics | Dow Jonesův index | Sky News | The New York Times | Jackson Hole | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Sója | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Pád burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Intradenní vývoj kurzu | Earnings | Tržní nálada | Globální akciové trhy | Henry Hub | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Svatý grál | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Dollar Index | Broker Trust | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Nakupovat akcie | Poptávka investorů | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Index amerických akcií | Výběr zisků | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Quantum | Měnové krize | Turecká centrální banka | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Firemní data | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Devizy | Aleš Sosnovský | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Pohyby na finančních trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | FocusEconomics | BHS | Aleš Michl | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Návratnost investic | Kurzový vývoj | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Invesco | Index Topix | Binance | Kosdaq | NEST | Tether | Lithium | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Kobalt | Hospodářské výsledky firem | Inverzní výnosová křivka | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Developed markets | Očekávání investorů | Krypto | Lockheed Martin | Růstové akcie | Slabší koruna | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | CNY/USD | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Krize v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | BofAML | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Trhy v USA | MSCI All-Country World | Výsledky firem | Akciový výhled | Stavební spoření | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Financování vlády | Politika Fedu | EK | M5S | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Vývoj finančních trhů | Slabší libra | Zadluženost | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Rezervy bank | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Zájem o dluhopisy | Výsledky bank | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Podnikové investice | Slabší euro | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Velké riziko | Odložení brexitu | Vývoj kolem brexitu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Splácení dluhu | Reakce koruny | Český průmysl | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | MSCI Emerging Markets | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Propad ropy | Boris Johnson | Riziko recese | Korelace negativní | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Ceny niklu | Akcie Netflixu | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Americké futures | Snížení úroků | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Volby v Británii | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Burza Euronext | Pozornost finančních trhů | Růst na pražské burze | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | Sazby ECB | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Snížení daní | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Geopolitické riziko | RISK-ON | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Ant Financial | Huawei | Automobilky | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Hongkong | Trinity | Objem | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Rušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Proroctví | FRED | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Inflace v USA | PFNonwovens | Slušné zisky | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Potíže s likviditou | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | Bankovní tituly | FT | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Vládní bondy | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | 2222 | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Americká cla na čínské zboží | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Globální vývoj | Řešení Brexitu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Překvapení trhu | Běžný investor | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Růstový impuls | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Úroky snížit | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Philip Morris ČR | Obchodní smlouvy | MSCI All-Country | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Airbus | Nord Stream | Zahájení obchodování | Porsche | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Vývoj zlatých rezerv | Edward Moya | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Regulátoři | Fed index | Optimismus investorů | FedEx | MasterCard | Disney | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Americké objednávky | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | Americká politika | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Americký index | Pozitivní zpráva | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Guyana | Vyšší ceny ropy | CFA | Američané | Návratnost | Netflix | NFLX | Dobrá data | Daimler | Výprodeje akcií | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | Írán | Ministr zahraničí | Ifo | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Geopolitická situace | Proinflační | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Veřejné finance | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | SAP | Béžová kniha americké centrální banky | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Ceny energií | Horší data | Oživení globální ekonomiky | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Základ daně | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Obavy z koronaviru | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Adidas | Zrychlení růstu | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Čínské strany | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Americké banky | Firemní sektor | Zasedání RBNZ | Medvědi | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Německý HDP | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | PMI ze sektoru služeb | Prudký propad | Pokles na trzích | Noviny | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Panika na trzích | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Americké tovární objednávky | Vzestup inflace | Výkyvy | Index čínských akcií | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Inflace v únoru | Extrémní růst | Cenové války | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Zákaz cestování | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | IBEX 35 | Vlna výprodejů | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Index Nifty 50 | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Euro-koruna | Kurz euro-koruna | Domácí data | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | NBER | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Dluhopisy řecké vlády | Žádosti o podporu | Zásobníky | Texas | Nouzová opatření | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Německý ministr financí | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Podat daňové přiznání | Daňové přiznání k dani z příjmu | Daňové povinnosti | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Lídr republikánů | United Airlines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Dění ve světě | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | CECEEUR | Akcie Alibaba Group | Dluhopisové emise | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Aktivita ve službách | Vláda Spojených států | Údaje | Dlužník | DPH | Ropný průmysl | Německá průmyslová produkce | Velké americké banky | Cestovní omezení | CBS | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Aktivita na finančních trzích | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Pákistán | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Celková inflace | Petr Král | Výpadky | Vývoj HDP | Inflace v březnu | Anglo American | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Plánované otevírání ekonomik | Statistiky | Program pomoci | Uzavření trhů | Indikace | Americké makro | USD za barel | Madrid | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Největší ekonomika eurozóny | Důvěra v eurozóně | Rizikový apetit | Debata | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Rating Itálie | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Americké státy | Data z trhu práce | Firemní zprávy | Americký HDP | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Náklady na financování | Ropa roste | Výsledky za Q4 | Maloobchod | Robert Holzmann | Akcie padají | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Federal Reserve | Mandát ECB | Soud | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | ADP report z pracovního trhu | Německé průmyslové objednávky | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Dlouhodobý trend | MSCI World | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Pozastavení obchodování | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Členské státy | Průmyslové kovy | ONE | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | Auta | Ojetiny | JD.com | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Investment management | Krátkodobý dluh | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Agentura IEA | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Hertz | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Rekordní nárůst | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Pokles ekonomik | Americké úrokové sazby | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Korporátní zprávy | Nižší DPH | Stimulační balík | Splasknutí bubliny | Projev šéfa Fedu | Covid | Technologické firmy | ZIL | Vyšší daně | Restrukturalizace | Druhá vlna | Akciový optimismus | Cla na zboží | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Slabší ekonomika | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Sankce proti Rusku | Akcie aerolinek | Ukrajinský prezident | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Ant | Rétorika centrálních bank | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Větší riziko | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Rostoucí šance | Šance | Statistiky z britského trhu práce | Americký maloobchod | Hospodaření firmy | Americké stavební povolenky | Ceny | Praha | Kolaps | Nadějné zprávy | Technologické společnosti | Merkelová | Reálná hodnota | Společnost XTB | Povinnost podávat daňové přiznání | Market cap | Progres | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Španělské statistiky z pracovního trhu | DeFi | Korelace s akciemi | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Zdražuje zlato | Caixin | Ant Group | Philip Lane | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Významné události | Slábnoucí dolar | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Hlavní akciové trhy | Zpomalování inflace | Erdogan | Pokračování expanze | Pandemická situace | Odhady PMI | Symposium v Jackson Hole | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zvýšení daní | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní sektor | SMIC | Big Tech | Ultrauvolněná měnová politika | Ceny mědi | Peso | Inspirace | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Trh s ojetinami | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Stavební povolenky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ropa dnes | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Biden | List The New York Times | Pracovní místa | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Poptávka po akciích | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Změna politiky | AEX | CPI v USA | Americké měny | iPhone | Nancy Pelosiová | Epidemiologická situace | Množství peněz | Dluhopisy EU | Defi | Nařízení | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Čínská aktiva | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | IT sektor | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Finanční represe | Německá výnosová křivka | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Zájem o riziko | Hospodářský vývoj | Pinduoduo | Akciové investování | Akcie bankovních domů | Pád cen | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | Brexitová jednání | GameStop | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Očkování | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Randal Quarles | Nákup měnových párů | Účinnosti vakcín | Situace v Británii | Mutace viru | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Předsednictví EU | Voda | Case-Shiller | Šéf polské centrální banky | Nálada investorů | Zlepšení ekonomického výhledu | Investoři v USA | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Silné oživení | Počet pracovních míst | Rio Tinto | Dopad na akcie | Makrodata EMU | JD | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | ACT | Futures na indexy | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Philips | Amerika dnes | Očkování proti covidu | Tržní reakce | Kryptoburza Binance | Tržní ceny | J&J | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Rozvolnění | Finanční výsledky | MIB | Maersk | FTX | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | James Bullard | Odliv peněz | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Záznam z minulého zasedání ECB | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Sentiment investorů | Vývoj epidemie | Nepříznivý vývoj epidemie | Investoři a obchodníci | Nárůst výnosů | Výroky z ECB | Riziková prémie | Silný růst | Japonský HDP | Zámořské indexy | Výrazný růst | Risk-on sentiment | Tržby ve službách | COMP | Klíčové zasedání | Quadruple witching | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Nárůst sazeb | Vývoj na akciích | Zablokování Suezského průplavu | Archegos | Sýrie | PMI index | ISM ve službách | Electricite de France | EDF | Meziroční vývoj jádrové inflace | Firemní daně | Data o inflaci | Richard Bechník | AMD | Akcie Goldman Sachs | Krok za krokem | Eurodolar dnes | Zotavování Číny | Očekávané zhodnocení | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Dluhový strop | Větší korekce | Futures na americké indexy | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Analytické fórum | Tuzemská měna | Investování do cenných papírů | Kurzotvorné zprávy | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | MNB | Data z trhu práce USA | Aktuální problémy | Makro z USA | Omezování nákupů aktiv | Dnešní makrodata | Spotřeba domácností | US výnosy | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Schůzce FOMC | Nové prognózy | Stažení akcií | Dolar dnes | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Trh dnes | Aristoteles | Report ADP | Cíl cenové stability | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Síla dolaru | Američtí centrální bankéři | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | UST | Včerejší seance | Rada guvernérů | Fúze s Nortonem | Americký trh | AI | Globální ceny | Odvětví | Jednání ECB | Předstihové indexy | Načasování | After-market | Rekord | Reposazba | Hlavní reposazba | Bilion | Guidance | Dnešní report | Vyhlídky ekonomiky | Chování | Pocity | Interpretace | Projekce | Trh práce v USA | Subdodávky | Sekce měnové | Asijské země | Dnešní kalendář | Maloobchod v USA | První odhad HDP | První odhad | Medián | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | SXXP | Proočkovanost | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Solana | High-yield | High-yield dluhopisy | Vyšší hodnoty | Corporate Governance | Výsledek zasedání Fedu | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Inflace ve Francii | Úročení | Energetická krize | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Čínští developeři | Vysoké ceny | ASEAN | Situace na finančních trzích | ProShares | Zdravotnictví | Snap | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Nedostatek surovin | Objem nakupovaných aktiv | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Goldmani | Meta Platforms | Indexy pohyb | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Target | Indický index | Lockdowny | Hrozící lockdowny | TIM | Akcie Meta | Omikron | Smíšené pocity | Nálada na trzích | | Ekonomické teorie | Zlotý | BofA | Opatrnost před daty | Situace ve Spojených státech | Rotace | Rozšíření | Developeři | Obavy z omicronu | Covidová pravidla | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Inflační situace | Krátkodobý výhled | Fondee | Základní sazba | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Tržby v Německu | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Poptávka po riziku | Big tech | Greenflation | Cílové ceny | Hry | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Nový týden | Šéf NATO | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | ALUMINIUM | Futures na S&P 500 | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Cenový index | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | MWh | EUR/MWh | Invaze | Narušení dodávek | Pokles inflace | Mosaic | Zastavení produkce | APP | Peter Siks | Nord Stream 1 | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Inflační data | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Carvana | Boj s inflací | Nejhodnotnější firmy světa | Největší výnosy | Christopher Waller | Realitní sektor | Zvednutí sazeb | ZEN | Market rally | Růst maďarských sazeb | Vývoj amerického akciového indexu | Evropské akciové indexy | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Centrum | Hike | Největší kryptoměny | Poměr P/E | Investiční cíle | Akcioví investoři | Merge | Aker BP | Aker | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Srážková daň | Akciové dividendy | Energetický trh | Rovnovážný stav | Zisky na akciových trzích | Patrick Harker | Relief rally | Monetizace | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | GEN | Inflační report | Akcie a euro | Výrobci čipů | Útok na Polsko | CZ | Budapešť | Problémy v Číně | Saxo Strats | Tým Saxo Strats | Jasný směr | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Holubičí rétorika | Vyplacení dividendy | Varování | Růstové vyhlídky | US CPI | LSEG | Zisky společnosti | Podílové listy | Dnešní německé Ifo | Cenový růst | Federální rezervy | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Býčí sentiment | Federal Reserve Bank | Americké desetileté výnosy | Vládní dluh | Příznivé faktory | Očekávaná recese | Rostoucí obavy | Fed pivot | Pád banky | Zklidnění situace | Chile | Europe 600 | Vyšší ceny | Slabší makrodata | Růstové společnosti | JOLTS | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Akcie JP Morgan | Rychlost | Silná poptávka | Investovaná částka | Vice | Soft-landing | Vítězství nad inflací | Vývoj ceny akcie Meta | Ceny akcie Meta | Plánování | Edward | Mnozí investoři | Konflikt mezi Izraelem | Fiskální politika USA | Dezinflační proces | Pokles nákladů | 200denní klouzavý průměr | Magnificent Seven | Nadšení | PE akcií | tradingeconomics.com | Vzestup zlata | Eskalace | Paul Jackson | Index MSCI World | ProCent | Rok 2024 | Reinflace | Hlavní témata investorů | Témata investorů | Platforms | Náklady financování | Magnificent | Platformy | Portfólia | Optimistické výsledky | Facebookové impérium | Impérium Marka Zuckerberga | Výsledky Meta | Výsledky Meta za Q4 | Ohlášení dividendy | PE akcií Meta | PE akcií Meta Platforms | Počet aktivních uživatelů Meta | Vizionáři typu Marka Zuckerberga | Vizionáři | Prodeje | Nakupovat | Financial | Rezervy | Povinnost podat daňové přiznání | Vlády | Martin Pleštil | 15% a 23% daň | 23% daň | Hranice 100 000 Kč | Časový test | Úroky na účtech | Dividendy a úroky z ČR | Úroky z ČR | Dividendy a úroky ze zahraničí | Úroky ze zahraničí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dluhopis obligace
Dluhopisomat
Dluhopisová ETF
Dluhopisová složka
Dluhopisová výkonnost
Dluhopisové emise
Dluhopisové ETF
Dluhopisové fondy
Dluhopisové investice
Dluhopisové trhy

Následující klíčová slova

Dluhopisoví investoři
Dluhopisoví tradeři
Dluhopisový benchmark
Dluhopisový fond
Dluhopisový fond Pimco
Dluhopisový guru
Dluhopisový index
Dluhopisový král
Dluhopisový trh
Dluhopisový trh USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít