Neděle 20. říjen 2019 16:46
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets SQ
reklama

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 16:01  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Přehled dění na finančních trzích v srpnu Michala Stupavského, investičního stratéga Consequ.

Klíčové události ve světě

· 12. srpna na globální finanční trhy negativně dolehla další krize v Argentině. Prezident Mauricio Macri totiž prohrál primárky pro říjnové prezidentské volby. Primárky vyhrál levicový populista Alberto Fernandez. Reakce finančních trhů byla obrovská. V pondělí 12. srpna oslabilo argentinské peso vůči dolaru o 20 %, argentinské akcie v dolarovém vyjádření oslabily o 48 % a masivně poklesly také ceny vládních dluhopisů. Na konci měsíce pak přišlo relativně očekávané, a to devátý default Argentiny neboli bankrot. Vzápětí pak argentinská centrální banka zavedla kapitálové kontroly. Situace tak v Argentině bude kritická ještě velice dlouho.

· V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.

· Dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu rostla tuzemská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně o 2,7 %, mezikvartálně pak o 0,7 %. Ve srovnání s prvním předběžným odhadem tak došlo k nepatrné revizi směrem nahoru jen pro mezičtvrtletní růst z 0,6 na 0,7 %. Růst ve druhém čtvrtletí tak nepatrně předčil původní očekáváním trhu ve výši 2,6 % a byl v souladu s odhadem ČNB. Navzdory relativně příznivému číslu vyznívá struktura růstu smíšeně, nad očekávání zpomalily investice a velká část růstu je tažena čistým exportem z titulu zpomalení dynamiky dovozu. Za celý rok 2018 tuzemská ekonomika přidala o 2,9 %, v letošním roce se očekává zpomalení k 2,4 %, v roce 2020 pak růst o 2,2 % v závislosti na dalším vývoji v zahraničí.

· Obchodní válka mezi USA a Čínou hořela naplno. Protivníci si neustále vyměňovali vyjádření ohledně zavádění nových cel. Prezident Trump požádal americké korporace, aby se z Číny stáhly do jiných zemí. Čína reagovala především oslabením juanu nad kritickou hranici 7 juanů za dolar. USA Čínu vzápětí označily za „měnového manipulátora“. Znovu se tak ukázalo, že obchodní válka bude velice pravděpodobně trvat ještě velice dlouho.

· Pokračující holubičí postoj klíčových centrálních bank a zpomalující dynamika světové ekonomiky měly za následek další výrazný růst cen dluhopisů, resp. pokles výnosů do doby splatnosti. Aktuální situace na globálním dluhopisovém trhu je bezprecedentní. Přibližně 30 % všech dluhopisů momentálně nese záporný výnos, ceny jsou tak na historických maximech. Celá německá výnosová křivka je nyní v záporu. Dokonce několik eurových korporátních dluhopisů se spekulativním ratingem (high yield) nyní nese záporný výnos. 100lety rakouská vládní dluhopis méně než 1 %. Celkový globální objem dluhopisů s negativním výnosem nyní činí bezprecedentních 17 bilionů dolarů.

· Vzhledem k pravděpodobnému pokračování uvolněných měnových politik klíčových centrálních bank, včetně možného znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování ze strany ECB, tedy nákupy dluhopisů, je dosti pravděpodobné, že dluhopisové výnosy budou dále klesat, resp. ceny budou dosahovat nových maxim.

· Celkově byl v srpnu přítomna zvýšená riziková averze, zejména kvůli obchodní válce, Brexitu a situaci v Itálii. Navíc makroekonomická data překvapovala spíše negativně. Výsledkem byl pokles akciových trhů, byť nijak zásadní.

Vývoj na finančních trzích

· Zvýšená riziková averze prospívala dolaru. Dolarový index DXY, jenž měří výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn, posílil o 0,4 %. Vůči euru dolar posílil o 0,7 % na úroveň 1,099 dolaru za euro. Naopak se nedařilo měnám rozvíjejících se ekonomik, jejichž index vůči dolaru oslabil dosti výrazně o 3,3 %.

· Rovněž koruna v prostředí zvýšení rizikové averze oslabovala. Ve výsledku koruna vůči euru oslabila o 1,0 % a vůči dolaru o 2,0 %, a měsíc zakončila na úrovni 25,92 CZK/EUR, resp. 23,48 CZK/USD.

· Akcie v prostředí zvýšené rizikové averze zaznamenaly ztráty. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,6 %. Z regionálního pohledu se opět více dařilo akciím z rozvinutých trhů (MSCI World -2,2 %), naopak akciové trhy rozvíjejících se zemí ztrácely výrazně více (MSCI Emerging Markets -5,1 %). Od začátku roku jsou přitom globální akciové trhy silnější o 12 %.

· Ze sledovaných trhů zaznamenaly mírný zisk pouze akcie v Rumunsku (BET +0,3 %). Největší ztrátu připsala Latinská Amerika kvůli situaci v Argentině (MSCI Latin America -8,5 %). Kvůli obavám z Brexitu si nedařilo ani akciím ve Velké Británii (FTSE 100 -5,0 %).

· Pražská burza dle indexu PX připsala odepsala 1,8 % a index PX měsíc zakončil na úrovni 1037.

· Dluhopisy pokračovaly v růstu. Globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal zhodnocení 2,0 %. Český vládním dluhopisům se také velice silně dařilo se ziskem 1,9 %. Výnos do doby splatnosti vládního dluhopisu s krátkou dvouletou splatností poklesl o 0,06 % na úroveň 1,07 %. Výnos do doby splatnosti vládního dluhopisu s dlouhou 10letou splatností poklesl o 0,16 % poklesl na úroveň 1,05 %. Česká výnosová křivka je tak zcela plochá.

· Dařilo se i dalším dluhopisům v regionu. Polské vládní dluhopisy připsaly zisk 1,1 % a maďarské vládní dluhopisy připsaly zisk 1,6 %. Naopak turecké vládní dluhopisy zaznamenaly mírnou ztrátu -0,7 %, nicméně od začátku roku připisují velice pěkné zhodnocení 14 %.

· Pozitivně na tom byly také korporátní dluhopisy. Eurový index korporátních dluhopisů investičního stupně posílil o 0,7 % a eurový index korporátních dluhopisů neinvestičního spekulativního stupně (high-yield) posílil o 0,7 %.

· Cena ropy Brent v prostředí zvýšení rizikové averze poklesla o 7,3 % na úroveň 60 dolarů za barel.


Zdroj: Bloomberg


Zdroj: Bloomberg

Co jsme dělali v našich investičních portfoliích?

· V rámci asset alokace investičních portfolií jsme v průběhu srpna přistoupili je zvýšení váhy akcií z neutrální váhy na mírné nadvážení. Tuto investiční akci jsme provedli prostřednictvím nákupu akcií ze západní Evropy, střední a východní Evropy, a rozvíjející se Asie. Domníváme se, že klíčová rizika jako mírné zpomalování růstu světové ekonomiky či obchodní války jsou po srpnových akciových poklesech již v cenách akcií zaceněna. Navíc nakoupené regiony vykazuje relativně nejatraktivnější valuace.

· Akciové nákupy jsme realizovali využitím hotovosti, kterou jsme získali prodejem dluhopisových fondů. Dluhopisovou složku jsme tak ještě více podvážili.

· Celkově tak máme v rámci asset alokace investičních portfolií vůči srovnávacím indexům (benchmarkům) mírné nadvážení v akciích, podvážení v dluhopisech a nadvážení v alternativních investicích.

· V akciové složce máme výrazně podvážené USA a naopak nadvážené rozvíjející se trhy a Evropu.

·  U českých vládních dluhopisů i nadále udržujeme defenzivní nastavení u úrokového rizika prostřednictvím podvážené durace, tzn. že oproti benchmarku udržujeme průměrnou splatnost dluhopisů kratší.


Jaký je náš investiční výhled na následující období?

· Naše očekávání pro zbytek roku 2019 a rok 2020 jsou v rámci našeho základního scénáře očekávaného budoucího vývoje opatrně pozitivní.

· Světová ekonomika dosáhla v rámci aktuálního hospodářského cyklu vrcholu na konci roku 2017 a od začátku roku 2018 postupně mírně zpomaluje. Údaje o HDP z klíčových ekonomik – USA, eurozóna a Čína – za první dvě letošní čtvrtletí toto mírně zpomalování potvrdily a dle předstihových indikátorů, jako indexy nákupních manažerů PMI, bude toto zpomalování pokračovat i v druhém pololetí.

· Aktuální konsensus společnosti FocusEconomics přitom odhaduje růst světové ekonomiky za celý rok 2019 na úrovni solidních 2,8 %, byť se tento odhad v průběhu času posouvá mírně dolů. V každém případě ale platí, že globální hospodářskou recesi momentálně ekonomický konsensus rozhodně neočekává. Hlavními tahouny globálního růstu budou i nadále rozvíjející se ekonomiky v Asii v čele s Čínou a Indií.

· Inflace je v USA a eurozóně o něco slabší, než by se centrálním bankéřům líbilo. Proto celkově inflační vývoj pro globální finanční trhy stále nepředstavuje zásadní problém. Inflace by se měla i nadále pohybovat mírně pod nebo na 2% inflačních cílech. Výrazný nárůst inflace, zdá se, rozhodně není na pořadu dne.

· Co se týče klíčových centrálních bank, Fed a ECB se posunuly dále k ještě uvolněnější měnové politice. Fed úrokové sazby v červenci snížil a je možné, že další snížení budou následovat. ECB na zářijovém zasedání pravděpodobně úrokové sazby sníží ještě více do záporu a ve hře je také znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování, tedy nákupy dluhopisů. Zářijové zasedání ECB investorům napoví více. Naopak u japonské centrální banka jsme se v posledním období žádné změny nedočkali. Bank of Japan bude i nadále udržovat nulové sazby a nákupy vládních dluhopisů po ještě velice dlouhou dobu, neboť míra inflace se v Japonsku stále pohybuje velice hluboko pod 2% inflačním cílem.

· Co se globálního akciového výhledu týče, globální akciové trhy jsou od začátku roku ke konci srpna o 12 % silnější. Výrazná změna rétoriky Fedu a ECB v posledních měsících pro ně představovala velice silný pozitivní impuls. Domníváme se také, že riziko dalšího zpomalování růstu světové ekonomiky je již v cenách akcií zaceněno. Platí to i pro klíčový faktor pro následující období, tedy obchodní válku mezi USA a Čínou, která bude velice pravděpodobně pokračovat ještě dlouho. Myslíme si nicméně, že tento faktor lze jen stěží predikovat. V dalším období očekáváme mírný akciový růst, neboť valuace jsou celkově příznivé, navíc dynamika růstu korporátních zisků by se měla podle tržních odhadů možná už od příští výsledkové sezóny za třetí kvartál dostat zpátky do plusu.

· Z hlediska regionální akciové alokace stále silně preferujeme rozvíjející se trhy (emerging markets) a dále Evropu a Japonsko oproti USA. Tento postoj vychází zejména z valuačního hlediska, kdy se domníváme, že americké akcie jsou momentálně silně předražené, přibližně 25 % nad dlouhodobými průměry dle valuačních indikátorů jako P/E, P/B či P/S. Populární valuační ukazatel indexu S&P 500 EV/EBITDA momentálně činí extrémních 12,1.

· Na trh českých vládních dluhopisů máme i nadále poměrně opatrný výhled, neboť výnosy do doby splatnosti jsou z historického srovnání stále poměrně hodně nízko, přičemž v sprnu dále poklesly.

· Co se týče korporátních dluhopisů investičního i neinvestičního stupně, domníváme se, že po výrazném cenovém růstu od začátku roku již pravděpodobně mají to nejlepší za sebou. Klíčový indikátor atraktivity korporátních dluhopisů, kreditní marže, se totiž nyní pohybují na historických minimech.

· V každém případě musíme i nadále počítat se zvýšenou krátkodobou volatilitou neboli kolísavostí tržní cen všech rizikových aktiv v čele s akciemi.

· Mezi aktuální klíčová rizika našeho opatrně pozitivního základního scénáře očekávaného vývoje globálních finančních trhů patří 1) další zásadní vyostření situace v mezinárodním obchodě ve vztahu mezi USA a Čínou, případně EU, 2) rychlejší než aktuálně očekávané postupné zpomalování globální ekonomiky v čele s Čínou a 3) tvrdý Brexit bez dohody.

Klíčová slova: Brexit | Čína | Japonsko | Akciový index | Inflace | USA | Koruna | HDP | Pražská burza | Americké akcie | Světová ekonomika | Rizika | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Alokace | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | High | High Yield | Index PX | Indikátor | Investice | Marže | P/E | Riziko | S&P 500 | Splatnost | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Yield | ČNB | Úrokové sazby | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Index MSCI | Cena ropy | FTSE | Indexy | EU | Zasedání ECB | Makroekonomická data | Zisk | CZK/EUR | CZK/USD | Riziková averze | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Index | Argentinské peso | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Dolar | Investiční | Korporátní dluhopisy | Markets | Míra inflace | Prezidentské volby | Ropy | Trh | DXY | Dluhopisový index | EBITDA | EV | P/S | ROCE | Světové ekonomiky | Volby | MSCI | Dění na finančních trzích | Nákupy dluhopisů | Výnosová křivka | Globální akciové trhy | Přehled | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | S&P | Ztráty | Pokles výnosů | FTSE 100 | Výhled | Investiční výhled | Konsensus | Krize | Výnosy | Očekávání | FocusEconomics | Obchodní války | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Dluhopisové výnosy | Tvrdý brexit | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prezident Trump | Inflační vývoj | Zpomalování růstu světové ekonomiky | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Akciový růst | Akciové alokace |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • SP500 v silném propadu po oznámení nových cel z USA
  Futures na Americký akciový index SP500 se obchodovaly až o 1.4% níž během ranní seance v úterý a index se pohyboval kolem 2,735 USD dopoledne poté, co finanční trhy zasáhla nová vlna risk off obchodování.
 • SP500 zpět při 200 denním průměru
  Americké akcie byly ve středu vyprodány a nedokázali udržet intradenní zisky poté, co FOMC minutes způsobily na trzích chaos. SP500 index spadl ve středu o 0.70% a ve čtvrtek konsolidoval, přidávajíc cca 0.20% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 2,630 USD.
 • S&P 500 ztratil více než 200 bodů
  S&P 500 ztratil více než 200 bodů z high 2813 z 3. prosince 2018. Tento pokles byl způsoben především mírně slabším údajům U.S. NFP a poklesu výnosu amerických dluhopisů. Americká ekonomika přidala v listopadu 155 000 pracovních míst, ve srovnání s prognózou 198 000 a průměrná hodinová mzda se zvýšila o 0,2% m / m ve srovnání s prognózou 0,3%.
 • SP 500 4Q výsledky
  Dosud 75 procent společností, které vykazovaly aktuální výsledky 4Q 2017, zaznamenaly lepší než očekávané zisky. Pouze 25 procent firem vykázalo horší než odhadované příjmy. Průměrná míra růstu zisků je dosud 13,4 procenta, což je více než 12 procent, které byly vykázány minulý týden. Pro 4Q 2017 předpokládal SP 500 růst o 11 procent. Dosažení tohoto odhadu dosáhlo deset odvětví.
 • SP500 – Klíčová podpora na úrovni 2,452
  Včera byla při obchodování akcií S&P 500 překročena silná rezistence na úrovni 2,452 bodů. Obchodování padlo na hladině 2,459.75 bodů. V současné době jsou smlouvy akcií S&P 500 obchodovány na úrovni 2,458 bodů.
 • SP500 – ve vlně B
  Ze čtvrtečního dna 2457 bodů došlo k oživení. Místní vrchol padl dnes na úrovni 2475,5 bodů. V současné době jsou smlo...
 • SP500 – vyšší sleva, pomoc při 2400-2420 bodů
  Z úterního sezení na úrovni 2488,5 bodů došlo k velkému výprodeji. Včerejší dno vypadlo na úrovni 2432,75 bodů, uzavření bylo nízké 2437,5 bodů. Dnes večer budeme konsolidovat v pásmu o šířce 4,5 bodu. V současné době jsou smlouvy obchodovány za 2435 bodů.
 • Srazí Bernake dolar dolů? Japonský jen obrací. S/R úrovně pro páry s JPY.
  Americká měna je na vrcholu, přesto již nejde o jednoznačný posun, jak můžeme vidět při pohledu na výkony k ostatním m...
 • Srovnání povinného ručení 2017. Plaťte méně – vyzkoušejte kalkulačku níže.
  Neplaťte velké částky za povinné ručení pro své auto. Podívejte se, jak jednoduše získáte toto pojištění výrazně levněji už nyní. V případě, kdy způsobíte někomu nehodu či škodu vaším autem se nemusíte obávat, že budete hradit cokoliv ze své kapsy. My vám teď ukážeme, kde zaplatíte nesrovnatelně méně a zároveň můžete získat ještě širší ochranu. Jak tedy platit až o 70% méně?
 • Srovnání zemí podle velikosti výdajů, které soukromý sektor vynakládá na obsluhu dluhu
  Banka pro mezinárodní platby zveřejňuje na svých stránkách zajímavou statistiku, ve které mapuje celkový podíl příjmu,...
 • Srpen zahájila pražská burza poklesem
  Pražská burza dnes dále prohloubila ztráty z úterý. Index PX oslabil o 0,26 procenta na 1089,51 bodu. Nedařilo se hlavně pojišťovně VIG, Kofole a Komerční bance. Opačným směrem na index působily akcie CME či O2. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Srpnová data z amerického trhu práce jako brána pro zářijový růst sazeb Fedu
  Už už to vypadalo, že misky makroekonomických vah se začínají přiklánět růstu amerických sazeb na zářijovém zasedání Fedu. Včera ale dorazilo jedno velmi slabé a navíc i velmi důležité číslo. Byl jím předstihový index podnikatelské nálady v americkém průmyslu - ten nejenže propadl pod kritickou hodnotu 50ti bodů, jež odděluje expanzi od kontrakce, ale navíc se i zhoršil v důležitých dílčích složkách jako jsou nové objednávky či zaměstnanost.
 • Srpnový Forex: Vysoká volatilita s eurem v čele, česká koruna mezi nejsilnějšími měnami
  I když měsíc ještě neskončil, k velkých změnám na měnovém trhu už pravděpodobně nedojde. Srpen nabídl mnoho vzruchu. Už od počátku si nebyly trhy tak jisté jako dříve a záhy začala převažovat červená barva. Na Forexu samozřejmě záviselo na konkrétních měnových párech. Do popředí se začaly drát tradiční i méně tradiční bezpečné přístavy. Poslední seance ovšem nabídly uklidnění, a proto jsou celkové pohyby mezi hlavními světovými měnami relativně nízké. Měnám rozvíjejících se trhů pomohly poslední seance, během kterých umazaly své nejvyšší ztráty.
 • SSI - čtvrteční zpráva o EUR/USD: Většina čeká pokles eura
  EUR/USD - Poměr dlouhých pozic ke krátkým činí -1,22, když téměř 55 % všech obchodníků spekuluje na pokl...
 • SSI index
  SSI index od spoločnosti FXCM poukazuje na stále vy...
 • SSI - Týdenní zpráva o otevřených pozicích v USDJPY: 85% traderů spekuluje na posílení USD k jenu
  Poměr dlouhých ke krátkým pozicím na měnovém páru USDJPY činí 6,13, když téměř 86 % obchodníků spekuluje na posílení U...
 • STABILITA DOLARU PŘED ZVEŘEJNĚNÍM STŘEDEČNÍHO ZÁPISU FED
  Před středečním zveřejněním zápisu amerického Federálního rezervního systému (FED) si dolar udržuje své stabilní pozic...
 • Stabilita na dolaru je potvrzena
  USA administrativě a FEDu se podařil poměrně neočekávaný krok, kdy na konci roku 2012 rychle vyjednané příměří o zam...
 • Stabilita/nestabilita
  Počet spoločností, ktoré vstupujú na burzu, je tento rok vysoký. A môže byť ešte vyšší. Za prvé dva mesiace tohto roka až 56 spoločností oznámilo vstup na US burzy. Ide o najvyššiu úroveň minimálne za poslednú dekádu. Predchádzajúci rekord z roku 2007 bol prekonaný až o 60%.
 • Stabilizácia bankového sektora v EU
  3-mesačný EURibor (0,993%) sa takmer po 15-mesiacoch snaží o návrat spätne nad základnú úroko...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
Swiss Markets
BOSSA
reklama