Pátek 03. duben 2020 21:19
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading koronavir aktualne

Obchodník měsíce: Téměř 100 % ziskových obchodů

Napsal:   Sekce: Obchodník měsíce

Od tohoto měsíce Vám budeme pravidelně přinášet pohled na obchodování jednoho vybraného obchodníka společnosti X-Trade Brokers, jehož styl obchodování či zvolená strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací i pro další obchodníky. Hlavním kritériem výběru obchodníka měsíce tedy není ani nejvyšší zisk, ani počet obchodů, ani počet lotů.


Kromě zhodnocení jeho obchodování jsme se obchodníka zeptali také na několik otázek. V závěru pak naleznete výpis všech jeho realizovaných obchodů za minulý měsíc. Veškeré údaje zveřejňujeme se souhlasem našeho klienta. Na jeho přání ale nezveřejňujeme jméno.


Obchodník uzavřel téměř 100 % obchodů se ziskem

Styl obchodování tohoto obchodníka se vyznačuje menšími objemy, kombinací obchodů v řádu hodin a dnů a uzavíráním pozic pomocí take profit.

V průběhu listopadu uzavřel obchodník celkem 67 pozic, z čehož bylo 37 spekulací na růst a 30 spekulací na pokles. Vzhledem k absenci převládajícího trendu na finančních trzích se téměř vyrovnaný poměr nákupů a prodejů ukázal správnou volbou.

Za celý listopad uzavřel jedinou pozici ve ztrátě, při které šlo navíc pouze o desetikoruny. Umění obchodníka nejlépe ukazuje stabilně rostoucí křivka kumulativního zisku.


Tabulka: Vývoj zisku v listopadu 2012 dle počtu transakcí

Nejvíce obchodoval ropu, na které realizoval téměř dvě třetiny všech obchodů. Zbývající třetinu věnoval měnovým párům, konkrétně GBP/USD, EUR/USD, USD/CAD a USD/JPY. Vždy zůstal věrný objemu 0,1 lotu a celkem tak za listopad zobchodoval pouze 6,7 lotu.


Tabulka 2: Instrumenty obchodované v listopadu 2012

Nejdelší obchod trval 20 dní a byl realizován na měnovém páru GBP/USD. Prvních 8 seancí měnový pár klesal a šel proti nákupnímu příkazu obchodníka. Zbývajících dvanáct obchodních dní pak naštěstí ztrátu smazalo. Tento obchod byl z hlediska délky naprostou výjimkou. Medián délky všech obchodů dosáhl pouze na jednu hodinu a padesát minut.

Zajímavá byla také strategie na ropě, kdy obchodník těžil z vysoké volatility do konce třetího listopadového týdne. Kombinace obchodů v řádu hodin a dnů mu přinesla mnoha set korunové zisky, přičemž delší obchody se ukázaly jako ziskovější.

Celkový zisk ve výši 34 tisíc korun je vzhledem k přijatému riziku více než slušný, navíc na účtu nezůstali žádní významní kostlivci v podobě otevřených ztrátových pozic.

Rozhovor s Obchodníkem měsíce:

1. Jaká byla Vaše cesta k tradingu?

Někdy v roce 2008 jsem si všiml v médiích, že XTB pořádá investorskou soutěž o co největší zhodnocení Demo účtu. Nezúčastnil jsem se přímo této soutěže, ale svůj Demo účet jsem si otevřel krátce poté. K tradingu mne tedy nepřivedl nikdo z mých známých, neměl jsem nikoho, kdo by mi poradil. Reálně obchoduji od jara 2009. Mezitím jsem měl ale asi rok a půl pauzu, kdy jsem se nemohl věnovat tradingu vůbec.

2. Jaký je Váš obchodní systém?

Mám své zaměstnání, kterému se musím věnovat, na druhou stranu zaměstnávám sám sebe a s notebookem pracuji po značnou část dne, mám tedy možnost několikrát denně ve volné chvíli zkontrolovat otevřené pozice, popř. zadat nové pokyny. Samozřejmě, že pokud bych tuto možnost neměl, můj obchodní styl by asi vypadal úplně jinak. Používám z velké většiny čekající příkazy, které trh aktivuje sám, a obchoduji, pokud je čas, víceméně celý týden. Nemám stanoven žádný denní zisk, po jehož dosažení již neobchoduji. Většinou mám totiž stejně stále aktivních několik obchodů.

3. Jaké instrumenty nejvíce obchodujete a proč?

Nepovažuji se zatím stále za nějak zběhlého obchodníka.V současné době hlavně obchoduji hlavní měnové páry, USD, EUR, GBP, JPY, CAD a ropu. Instrumenty po čase postupně přidávám.

4. Používáte Stop Loss a Take Profit? Jakým způsobem?

Vzhledem k tomu, že používám čekající pokyny, mám vždy nastaven TP a do otevřené pozice již většinou nezasahuji. Opravdu výjimečně TP zvednu, nebo naopak obchod ručně uzavřu. Záleží na okolnostech, např. jestli mám na daném instrumentu více pozic, zda držím nějakou ztrátovou, apod.

5. Jaký používáte Money Management?

Pokud se to tak dá nazvat, mým Money Managementem je rozložit riziko na větší množství obchodních pokynů na různých instrumentech po malých objemech.

6. Obchodujete technickou nebo fundamentální analýzu? Jaké nástroje používáte?

Nemám možnost sedět dlouhé hodiny u PC a dělat si složité analýzy. Fundamenty vnímám zatím jen jako doplňkovou informaci. Sleduji pouze velmi jednoduché technické ukazatele - rezistence, podpory, trendové čáry, klouzavé průměry. S pokyny se snažím pracovat podle nich. Např. zadávat je nad/pod rezistence, podpory, sledovat, zda si trh nejde jen pro odraz od trendové linie, klouzavého průměru, apod. Nic složitého nevymýšlím.

7. Chcete něco poradit ostatním obchodníkům?

Ostatním bych poradil, aby právě příliš nedali na rady, každý bohužel musí přijít sám na to, co mu vyhovuje.

Přehled obchodů uzavřených v období 1. 11. – 30. 11. 2012:Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodník měsíce: Jáchyme, hoď to do automatu
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování našeho reálného klienta. Tentokrát se jedná o obchodníka z Ústí nad Labem, který má účet u XTB od února tohoto roku. K burze však přičichl již v roce 1996 díky obchodům s mědí na newyorské komoditní burze. Trader se zaměřuje na obchodování automatických obchodních systémů (AOS), ale nebojí se z nich vybočit a předvést své vlastní tradingové umění. Celkový zisk za měsíc květen ve výši 64 tisíc korun je dobrou vizitkou. Zvláště pak, když se další zisky kupily také v otevřených pozicích.
 • Obchodník měsíce: Jde to, ale dře to
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o tradera z Rakovníka, který obchoduje na účtu Professional se spready mezibankovního trhu.
 • Obchodník měsíce: Milión od protinožců
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování našeho reálného klienta. Tentokrát se jedná o obchodníka původem z Havířova, který má účet u XTB od května roku 2012.
 • Obchodník měsíce: Na vlně fundamentů k půlmilionovému zisku
  Přinášíme další pohled na obchodování našeho reálného klienta.
 • Obchodník měsíce: Obchodování je snadné, když se daří
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o našeho dlouhodobého klienta ze Zlínského kraje. S množstvím příkazů to nijak nepřehání, obchoduje nárazově, jeho dlouhodobá úspěšnost je však úctyhodná. Za posledního půl roku vydělal mnoho set tisíc korun a ztráty téměř nepoznal. Podle interview však nebyl vždy takto úspěšný a těžká období se nevyhýbaly ani jemu.
 • Obchodník měsíce: Pílí k zaslouženému zisku
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta...
 • Obchodník měsíce: Pomalu ale jistě vzhůru
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta.
 • Obchodník měsíce: Po sérii ztrát opět do sedla
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného obchodníka, tentokrát za měsíc prosinec. Snažíme se vybírat různorodé obchodníky, jejichž styl obchodování či zvolené strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací a pozitivním nebo negativním vzorem pro všechny zájemce o obchodování. Účelem není navádět k žádnému obchodnímu stylu ani strategiím, které z realizovaných obchodů vyplývají. V budoucnu budeme zveřejňovat také dlouhodobé vývoje reálných obchodních účtů.
 • Obchodník měsíce: Ropný magnát ze středních Čech hraje na odolnou psychiku
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát nás zaujal trader ze středních Čech, který u XTB obchoduje od března loňského roku. Na trzích se však pohybuje už více než 8 let.
 • Obchodník měsíce: Takhle to dál nepůjde
  Přinášíme další pohled na obchodování našeho reálného klienta. Stále začínající obchodník pochází z Bratislavy a účet u XTB má už 2 roky.
 • Obchodník měsíce: Trading "nadivoko" není zárukou dlouhodobých zisků
  Přinášíme Vám další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se podíváme na obchodní styl tradera z Košic, který u XTB s krátkou přestávkou obchoduje už téměř rok.
 • Obchodník měsíce: Trochu vylepšit psycho a je to doma!
  Jako každý měsíc jsme připravili pohled na obchodní styl našeho reálného klienta. V březnu nás zaujal trader z Karlovarského kraje, který u XTB obchoduje od dubna loňského roku. Při realizaci obchodů se trader snaží využívat několik zdrojů. Kombinuje technickou analýzu s Price Action a nezapomíná ani na vliv fundamentů. Bojuje však se svojí psychikou. Trader vytvořil od počátku roku zisk ve výši 300 tisíc korun. Výrazných zisků ale dosáhl až v průběhu března.
 • Obchodník měsíce: Výbuch účtu a cesta zpět k nule
  Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta.
 • Obchodník měsíce: Z bezesných nocí k půlmilionovému zisku
  Obchodník měsíce října pochází z Prahy a obchodování u XTB se věnuje už od roku 2008.
 • Obchodník měsíce: Z forexové letargie vytrhl tradera až DAX
  Výběr obchodníka měsíce byl tentokrát jednoznačný. Přesvědčily nás obchodní styl a velmi dobré výsledky na reálném účtu. Férová komunikace nás utvrdila v názoru, že máme tu čest s kvalitním profesionálním traderem.
 • Obchodníkov plán (časť 1.)
  Akokoľvek sa chcete pozrieť na obchodovanie, benefity plánovania sú naozajstné: Hlavne ak robíte náročnú aktivitu. Môže to pomôcť dosiahnuť naše ciele. V tomto blogu sa pozrieme na „obchodníkov plán“ a na iné elementy na ktoré sa obchodníci pozerajú. Obchodníkov plán sa môže veľmi líšiť medzi obchodníkmi a často okolo osobných preferencií a hlavne cieľov.
 • Obchodníkov plán (časť 2.)
  V tomto blogu sa pozrieme na „obchodníkov plán“ a na iné elementy na ktoré sa obchodníci pozerajú.
 • Obchodní nastavení a analýza trhů
  Obecně nesdílím optimismus, který momentálně vládne na finančních trzích z prostého důvodu. A to zejména, jak se bude dál vyvíjet situace v Číně a dále jaký dopad bude mít politika centrálních bank na trzích. Dle mého názoru je jednání centrálních bank kontraproduktivní a jako příklad bych mohl uvést Bank of Japan.
 • Obchodní nastavení akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  I deset dní po amerických prezidentských volbách se finanční trhy nacházejí ve velmi rozporuplném a nepříliš čitelném módu, když klasické market moving důvody (fundamenty, výhled, technika) nejsou nyní absolutně reflektovány a trhy ovlivňuje především zvláštně nastavený sentiment a neopodstatněná víra v lepší zítřky. Situace se tak velmi podobá letnímu pobrexitovému vývoji.
 • Obchodní nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
  Na americkém akciovém indexu S&P 500 (SPX) pokračovala korekce započatá přibližně v polovině dubna. Pokles akciových trhů ve středu a ve čtvrtek umocnily zveřejněné zápisky ze zasedání americké centrální banky (Fed), ze kterých vyplývá, že Fed reálně zvažuje možnost zvýšení sazeb již na svém dalším zasedání v polovině června (pokud nedojde ke zveřejnění překvapivějších negativních makrodat či zhoršení situace ve světě – geopolitika, Čína, apod.).
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama