Středa 22. březen 2023 01:34
reklama
Purple Jakub Hodan
reklama
Instaforex krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB konference brezen 2023

Všichni sledují zprávu o inflaci v USA

14.03.2023 14:38  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Pozornost investorů přitahuje pád SVB a Signature bank v USA a zpráva o inflaci v USA, která bude zveřejněna později. Někteří tržní analytici naznačují, že americký Federální rezervní systém by mohl pozastavit svůj plán zpřísňování měnové politiky, aby zabránil začátku nové bankovní krize.

Údaje, které dnes zveřejnil Národní statistický úřad (ONS), ukázaly, že míra nezaměstnanosti ve Spojeném království za tři měsíce do ledna klesla na 3,7 %. Ekonomové poukázali na to, že počet volných pracovních míst klesl již osmý měsíc v řadě, protože firmy obviňovaly ekonomické tlaky z toho, že brzdí přijímání nových zaměstnanců.

Zpráva o inflaci v USA, která poskytne přehled o ekonomice

Americký Úřad pro statistiku práce (BLS) dnes zveřejní únorovou zprávu o inflaci spotřebitelských cen. Ekonomové předpokládají, že celková inflace podle CPI dosáhne 6 % v meziročním vyjádření a 0,4 % v meziměsíčním vyjádření. Je třeba poznamenat, že v lednu inflace dosáhla 6,4 %, čímž překonala očekávání analytiků.

Nástroj CME FedWatch naznačuje zvýšení sazeb Fedu

Nástroj FedWatch Tool skupiny CME v pondělí naznačil 72% pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů na nadcházejícím zasedání bankovní rady Fedu, čímž by se základní sazba dostala na úroveň 4,75-5,00 %. Tržní analytici však vidí obrat v podobě snížení o 75 bazických bodů do prosince 2023 z březnového maxima.

Goldman Sachs: Nečekejte, že Fed v březnu zvýší úrokové sazby.

Analytici Goldman Sachs (GS) ve zprávě klientům uvedli, že neočekávají, že by Fed na svém nadcházejícím zasedání 22. března přistoupil ke zvýšení úrokových sazeb. "S ohledem na napětí v bankovním systému již neočekáváme, že by FOMC na svém příštím zasedání 22. března přišel se zvýšením sazeb." Poznamenali však, že stále očekávají zvýšení sazeb o 0,25 % v květnu, červnu a červenci.

Americký prezident Joe Biden slíbil uklidnit obavy.

V projevu k novinářům ve Washingtonu Joe Biden uvedl, že vklady a bankovní systém USA jsou bezpečné. Americký prezident k tomu poznamenal: Biden prohlásil: "Požádám Kongres a bankovní regulační orgány, aby posílily pravidla pro banky a snížily tak pravděpodobnost, že by se podobný druh bankovního úpadku opakoval." Zdůraznil také, že záchranný balíček pro SVB se nedotkne daňových poplatníků, a dodal, že vedení banky bude propuštěno, zatímco investoři nebudou chráněni.

Zpráva o maloobchodních tržbách v Číně bude zveřejněna ve středu

Čínský národní statistický úřad (NBS) by měl zveřejnit údaje týkající se lednových a únorových maloobchodních tržeb. Analytici trhu předpokládají, že maloobchodní tržby se v prvních dvou měsících roku 2023 meziročně zvýšily o 3,5 %.

Agentura Bloomberg uvedla, že vedoucí NBS sdělil členům Národního lidového kongresu, že ekonomické údaje za leden a únor, včetně průmyslové výroby a maloobchodních tržeb, vykázaly znatelné zlepšení.

Zajímá vás obchodování na základě makroekonomických zpráv? Zjistěte, jak tento přístup funguje, na našich bezplatných webových seminářích. Setkejte se a komunikujte s odbornými obchodníky. Sledujte a učte se z živých obchodních seancí.

 

Tradingové webináře zdarma

Nalaďte se na živé webové semináře pořádané našimi tradingovými experty.

ZAREGISTROVAT SE ZDARMA

Tento materiál neobsahuje a neměl by být vykládán jako materiál obsahující investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo výzvu k jakýmkoli transakcím s finančními nástroji. Vezměte prosím na vědomí, že tato obchodní analýza není spolehlivým ukazatelem jakékoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou v průběhu času měnit. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že rozumíte rizikům.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Všetko je v poriadku... bude... možno
  Dnešné vyjadrenia politikov od rána smerujú hlavne k...
 • Všetko na čom záleží
  O čom je finančný systém? Kedysi dávno bol o peniazoch. No komerčné banky stáli za premenou systému, keď peniaze nahradili kvázipeniazmi. No posledné dekády už nie sú komerčné banky v strede pozornosti. Sú všetkým, na čom záleží.
 • Všetko najlepšie, Milton
  Dnes sa v trhovej analýze pozrieme na významné jubileu...
 • Všetko so všetkým súvisí
  Posledné obavy o zdravie francúzskych bánk boli...
 • Všetky hlavné akciové indexy sa dnes obchodujú v zelených číslach
  Hlavné akciové indexy v Ázii, USA a v Číne sa obchodujú v zelených číslach. Najvýznamnejší nárast dosiahol čínsky CSI 300 index, ktorý vzrástol o viac ako 3%. V Európe sa najviac darí Nemeckému DAXu (+0,94%) a britskému FTSE MIB(+0,97%). Čo sa týka amerických akciových indexov, tak tie majú za sebou rekordne silné otvorenie obchodovania. Najvýznamnejší nárast dosiahol technologický Nasdaq (+1,06%).
 • Všetky investície sú aktuálne drahé
  V dnešných obrázkoch dňa som postoval tabuľku, ktorá sa pozerá na ocenenia akcií a dlhopisov v porovnaní s históriou. Tá ukazuje, že podľa mediánu viacerých ukazovateľov, je aktuálne ocenenie akcií historicky v USA v 88-om percentile a ocenenie dlhopisov v 84-percentile. Teda vyššie bolo v histórii len v 12%, resp. 16% prípadov.
 • Všetky oči na Draghim, potvrdí jastrabí výhľad, alebo zmení rétoriku?
  Európska centrálna banka bude vo štvrtok znova rozhodovať o monetárnej politike a očakávania trhu sú naozaj veľké. Mario Draghi v posledných týždňoch naznačil, že inflácia by mala pokračovať v raste nad 2%, aj keď aktuálne je iba 1.4% na ročnej báze a ECB tiež „pochválila“ európske ekonomiky za ich pekný rast a optimizmus.
 • Všetky tri kľúčové miery inflačných očakávaní v USA sú už nad 2%. Po prvý krát od roku 2011.
  V súvislosti s vyhliadkami pre politiku FEDu sa hovorí predovšetkým o vývoji inflácie a HDP. Je tu však ešte jedna zaujímavá veličina – inflačné očakávania, ktorá je tiež dôležitým vstupom pre rozhodovanie FEDu. Pozrime sa na to, ako sa vyvíjajú tri hlavné miery inflačných očakávaní v USA.
 • Všichni jsou blázni jenom akcie GameStop jsou letadlo
  „Přestože společnost GameStop v loňském roce uzavřela téměř 500 svých poboček, akci společnosti lámou rekordy a za necelého půl roku vzrostly přibližně 30krát,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Všichni proti dolaru, EUR/USD využívá situace, JPY konsoliduje.
  Americká měna posiluje a po neúspěšném testu maximální úrovně roku 2012 na kursu 84,12, se snaží...
 • Všude nízko, doma nejvýš
  Česká ekonomika zůstává nečekaně odolná: I přes problémy německého průmyslu vykazuje rekordní přebytky zahraničního obchodu a výroba si udržuje kladnou dynamiku. Cenový růst zůstává vysoko a příští rok ho ještě podpoří zvýšení spotřební daně.
 • V Švédsku sa začína hovoriť o konci QE, SEK prudko posilňuje
  V predvianočnom obchodovaní panuje na devízových trhoch vyššia volatilita len na švédskej korune. Včera k jej prudkému posilneniu prispel nečakaný rast indexu celkového sentimentu v ekonomike na najvyššiu úroveň od roku 2011 a dnes ho ešte viac zosilnilo zasadnutie centrálnej banky. To podľa očakávaní prinieslo predĺženie kvantitatívneho uvoľňovania na úrovni 5 mld. SEK mesačne o ďalšieho pol roka, či bude pokračovať aj v druhej polovici roka 2017, však nie je isté.
 • Vtedy a teraz
  SP500 ukončil víťaznú sériu, DJ v nej pokračujeAkciový index SP500 včera ukončil sériu siedmych prírastkov, kedy pokle...
 • V této situaci mohou prodejci hledat signály, jak ceny ještě snížit.
  Ceny zlata klesly poté, co USA v květnu oznámily lepší než očekávané údaje o prodejích domů. Národní asociace realitních kanceláří (NAR) uvedla, že index minulý měsíc vzrostl o 0,7 % po poklesu o 4 % v dubnu. Ve srovnání s loňským číslem však tržby klesly o 13,6 %.
 • V Texasu jsou lidé placeni za odběr zemního plynu
  Cena zemního plynu se na burze pohybuje kolem 2,6 dolaru za objemovou jednotku (MMBtu). Do budoucna by zemní plyn mohl začít zdražovat, protože se počítá s přestavbou uhelných elektráren na plynové, což zvýší poptávku po zemním plynu. K tomuto vývoji napomáhá prudký nárůst ceny emisních povolenek, který znevýhodňuje produkci energie s tvorbou skleníkových plynů.
 • V Texasu se spotřeba elektřiny těžařů kryptoměn rovná dalšímu Houstonu
  Texaský provozovatel sítě čeká, že těžaři s kryptoměnami zvýší do poloviny roku 2023 poptávku po elektřině až o 6 gigawattů, to bude stačit k napájení všech houstonských domácností.
 • V Trumpově vládě bude hrát obří roli ropa
  Od chvíle, kdy americká justice rozbila v roce 1911 Rockefellerův obří ropný koncern Standard Oil, byly americké odvětví energetiky a federální vláda ve při. To by se nyní mohlo změnit. Ve funkci amerického ministra zahraničí bude zřejmě potvrzen Rex Tillerson, šéf jedné z nejvlivnějších firem světa, energetického koncernu Exxon Mobil. Na ministerstvo energetiky má už podle všeho namířeno Rick Perry, někdejší guvernér největšího amerického producenta ropy Texasu.
 • V Turecku je pro Čechy levně jako nikdy, tamní lira dnes poprvé stojí méně než dvě koruny. V roce 2016 stálo pivo v Turecku 50 korun, dnes ani ne 30 korun
  Turecká lira se dnes propadla na svoji nejslabší úroveň vůči české koruně v historii. Odpoledne středoevropského času dokonce propadla pod úroveň kursu čítající dvě koruny za liru. Lira se totiž dnes odpoledne prodávala i jen za 1,97 koruny (viz graf níže). Ještě včera se přitom prodávala nejníže za 2,09 koruny.
 • V týdenním hodnocení pražská burza porazila ostatní a rostla, asi jako jediná
  Americký trh měřený širokopásmovým indexem S&P 500 maxima tentokrát nevylepšil. V pátek otevřel slabší o tři desetinky. Za celý týden pravděpodobně oslabí o cca 2,5 %. Půjde tak o druhý týdenní pokles v řadě. Ještě hůř je na to technologická NASDAQ, který za týden padá o 6 %, ukazuje se , že technologické akcie jsou na růst sazeb více citlivé.
 • V týdnu poslanci rozhodnou, zda schodek letos bude 375 miliard. Pokud ano, bude skoro přesně tam, kde jej před rokem plánovala ještě Babišova vláda
  Takřka na den přesně před rokem tehdejší Babišova vláda znovu schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, za cenu rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. V příštím týdnu se ale letošní schodek může opět vrátit až na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FXDD
Purple Trading
reklama
Instaforex krypto