Pátek 26. duben 2024 02:48
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ETF

Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) opětovně posílily – proč se kryptoměn nebát? 

20.04.2022 17:30  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V rámci dnešního článku se koukneme na čerstvé price action na trzích s bitcoinem a etherem. Máme tu menší oživení, což si proto naši pozornost jistě zaslouží. Taktéž si ve stručnosti zpracujeme krátkézamyšlenínad tím, proč se kryptoměn nebát. Kryptoměny jsou totiž bezesporu mnohem jednodušší na pochopení než klasický bankovní systém. Bankovní systém totiž není nijak transparentní a je doslova prohnilý.

Bitcoin se odrazil od PoC

Jak už víme, bitcoin se propadl pod klíčový S/R level 42 000 USD, kde byla i supportní konfluence – soubor více faktorů. Po průlomu nastal pullback zpátky, čímž se původní support potvrdil jako rezistence. Kurz se však příliš hlouběji od té doby nepropadl. Pořád se držíme v blízkosti námi sledované rezistence. Kurz otestoval point of control (PoC) dle objemového profilu, které se nyní nachází na 39 000 USD. Kurz zde reagoval kladně, ale postup se okamžitě zastavil u rezistence. 

Denní graf bitcoinu

I přes ten čerstvý růst je proto moudré brát v potaz velkou pravděpodobnost otestování S/R levelu 37 000 USD, kde je i spodní hrana zakresleného rostoucího kanálu. Mimo jiné je blízko uvedené hladiny i 100týdenní klouzavý průměr. Čili tu máme supportní konfluenci. Navíc musíme brát v potaz, že dokud kurz z patternu neprorazí, asi pokračuje v pohybu, který je vymezen jeho hranicemi. 

Ethereum pěkně reagovalo na supportu

Ethereum má lokální vrchol nad S/R levelem 3 340 USD, kde je zároveň 200denní klouzavý průměr. Od lokálního vrcholu po lokální tržní dno se ethereum znehodnotilo o cca 19 %. Kurz má po příznivé čerstvé reakci na S/R levelu 2 840 USD. Došlo i k dotyku se 100denním klouzavým průměrem. Mimo jiné si na objemovém profilu všimněte, že na 3 340 USD začínají likvidnější oblasti. Prostě se jedná o velmi spolehlivý support. 

Denní graf etheru

Pro trh je proto klíčové, aby aktuální support prodejní tlak ustál. Zatím ale vše vypadá dobře. Vlastně ta dubnová struktura na první pohled vypadá jako obyčejná korektivní. A při korekcích stačí narazit na dostatečně silný support, který trhu zase dodá impuls k růstu. Nic ovšem není jisté, je nutné sledovat následující vývoj a podle toho se zařídit. 

Kryptoměny jsou budoucnost

Osobně v žádném případě nepatřím k žádným ultra fandům kryptoměn a snažím se na problematiku nahlížet realisticky. Respektive si uvědomuji ta nejrůznější úskalí, která tento segment ještě čekají. Od všech možných regulací až po některé nevyřešené technikálie.

I přesto je už nyní zřejmé, že kryptoměny jsou rychle se vyvíjející ekosystém, který funguje sám o sobě. Stačí komunita uživatelů a developerů, takže vše funguje decentralizovaně. Není třeba žádného státu, žádných velkých korporátů a velkých bankovních institucí. Čili je v tomto směru každý uživatel 100% svobodný. Ale zároveň 100% zodpovědný za své kryptoměny. Mezi zodpovědností a svobodou je totiž přímá úměra. 

Krása té svobody spočívá i v tom, že se nemusíte bát, že Bitcoin jako technologie zkrachuje. To se nikdy nestane, takže o své mince bitcoinu nikdy nepřijdete – potažmo to platí i pro jiné kryptoměny. To ale neplatí o bankách nebo státech. I velké bankovní instituce mohou zbankrotovat, protože je jejich vedení hamižné (příliš riskují) a dopouští se účetních machinací, aby skryli své problémy. Státy s tzv. moderními ekonomikami moc často nebankrotují, ale vcelku nedávná historie ukázala, že to možné je. Typickým příkladem je Řecko. 

To se vám u kryptoměn nestane. Mimo jiné je ekosystém kryptoměn mnohem snazší pro pochopení. Jak přesně funguje bankovní systém, ví jen malá hrstka lidí (akademici, vrcholný management bank). Obyčejný člověk, který je vně, nemá šanci pochopit, jak tento segment funguje. To u kryptoměn neplatí, zde je vše transparentní. 

Určitou příležitostí, ale zároveň rizikem jsou státní regulace. Nejvyšším zájmem státu je samozřejmě „efektivně“ vybírat daně. Politici se zaklínají tím, že chtějí uživatele kryptoměn chránit, ale to jsou samozřejmě jen řeči. Jejich primární snahou je, aby vybírali i z tohoto sektoru ekonomiky co největší objem daní. A toho se nedá dosáhnout bez regulace. Na stranu druhou se vytvořením právního rámce usnadní vstup do odvětví – pro mnoho firem a uživatelů je problém, když něco působí jako „divoký západ“. Mnoho věcí se tím usnadní. 

Závěrem

Krypto má za sebou menší oživení. Ale zatím není vůbec vyhráno – jedna vlaštovka též jaro nedělá. Proto je třeba sledovat faktory, které pravidelně v analýzách zmiňuji.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin bez problémů překročil hodnotu 40 000 dolarů a nyní se drží ve vyšších hodnotách: Co bude dál?
    Bitcoin nedávno překonal hranici 40 000 USD a nyní se pevně drží v rozmezí 44 000 USD a 45 000 USD, což odráží jeho pokračující odolnost a výkonnost na finančních trzích v posledních měsících. Při pohledu do budoucna investoři čekají na plánovaný halving, který je očekáván v dubnu 2024, a uvědomují si jeho historický význam při ovlivňování dynamiky nabídky a poptávky po Bitcoinu.
  • Bitcoin běží dál
    Týden byl na FX trzích velmi klidný, ale na trhu s kryptoměnami nikoli. Bitcoin byl středem zájmu, protože se očekávala velmi důležitá změna algoritmu. Neočekávaně byla zrušena a bitcoin nebude následovat srpnovou úpravu bitcoin cash. Mexická centrální banka tradičně zachovala jednodenní úrokovou sazbu na úrovni 7 % a nezvýšila ji. Inflační očekávání jsou nízká, a protože americký Federální rezervní systém v listopadu nezpřísní, Banxico není nucena jednat. Pokud jde o rozvíjející se trhy, pokračující růst cen ropy by mohl vytáhnout inflaci výš. Například v Indii míří spotřebitelské ceny výš, neboť země je velmi závislá na dovozu ropy.
  • Bitcoin blízko 9měsíčního maxima 📈 Kryptoměny rozšiřují býčí dynamiku
    Nedávné oslabení bank způsobilo příliv kapitálu do kryptoměn ze dvou důvodů. Hlavní příjemce rally - decentralizovaný Bitcoin - není přímo závislý na centralizovaném finančním sektoru. Za druhé, tváří v tvář stupňujícím se problémům bank se zvýšila šance na pivot Federálního rezervního systému. Od pádu SVB Fed již dvakrát naznačil podporu tržní likvidity, což investoři brali jako pozitivní prognózu. Stále nelze předvídat, jakým způsobem se krize vyvine, ale její zadržení v souvislosti s převzetím Credit Suisse ze strany UBS spolu s potenciálně holubičím postojem Fedu by mohlo být katalyzátorem růstu rizikových aktiv.
  • Bitcoin bojuje o úroveň 24 000 USD 📈
    Kryptoměny posílily na vlně komentářů Jeroma Powella a dvojího zvýšení předchozích amerických sazeb o 25 bb. Přestože Fed zdaleka nevyhlásil vítězství nad inflací a Powell naznačil možný návrat inflace, pokud by centrální banka dělala "příliš málo", trhům se líbily zejména komentáře týkající se započatého procesu "globální dezinflace". V důsledku toho se největší kryptoměna snaží růst poblíž svých maxim z léta 2022.
  • Bitcoin bojuje o 20 000 USD 📈
    Kryptoměny rostou s tím, jak se zlepšuje sentiment na hlavních indexech a dolar klesá. Bitcoin se obchoduje kolem 19 900 USD, kde se zdá, že čeká na otevření Wall Street. Ethereum se obchoduje kolem 1 350 $:
  • Bitcoin bojuje proti klíčovému odporu 📌
    Bitcoin pokračuje ve vzestupném trendu, který začal před necelými dvěma týdny. Za toto období si největší kryptoměna připsala více než 16 %. Růst byl iniciován rostoucími spekulacemi kolem přijímání žádostí o ETF ze strany SEC. V současné době se objevují četná prohlášení, která naznačují, že šance na přijetí do prvního čtvrtletí roku 2024 se blíží 100 %. Další otázkou je soudní proces s bývalým generálním ředitelem zaniklé burzy FTX. Sam Bankman Fried (SBF) je uprostřed několikatýdenního soudního procesu, který začal v říjnu. Trh se obával, že by se mohly objevit nové informace, které by mohly potenciálně poškodit širší trh kryptoměn nebo největší stablecoin na trhu, Tether. Podle dnešních zpráv má však soudní proces skončit 26. října 2023 a zatím se nenaplnil žádný z nejhorších scénářů.
  • Bitcoin brzy opustí pásmo
    Bitcoin se krátkodobě pohybuje do strany mezi hladinami 28 460 a 26 700. Vypadá nerozhodně, takže budeme muset počkat na novou obchodní příležitost. Co se týká technického hlediska, cenová akce signalizuje vyčerpané kupce, ale další pokles musí být potvrzen.
  • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) mají za sebou solidní odraz, jak vysoko se mohou dostat?
    Bitcoin a ostatní krypto aktiva čelí již velmi depresivnímu stavu. Trhy jsou v těchto chvílích přeprodané a ze střednědobého hlediska dává mnohem větší smysl jít nahoru. Jinak do jisté míry současnému stavu přispěl i problém s kryptoměnou terra (LUNA), která je propojena s jinou kryptoměnou ve formě stablecoinu UST. Ty se kvůli zpackanému algoritmu totálně zhroutily a mnozí investoři kvůli tomu přišli o vše.
  • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na nové historické maximum?
    V dnešní technické analýze se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Jde o dva největší tahouny krypto trhu, takže je velmi rozumné věnovat velkou pozornost právě těmto dvou coinům. A oba coiny začínají z technického hlediska vypadat velmi dobře. Za předešlé dva týdny si totiž trh připsal jisté úspěchy, které si zevrubně rozebereme.
  • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na rozcestí, dojde před odrazem prvně k otestování tržního minima?
    V rámci dnešní analýzy se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Respektive si zhodnotíme primárně měsíční graf bitcoinu, protože samotná podoba květnové svíce je pro trh klíčová. Následně si zhodnotíme denní graf etherea, kde je zřetelně potenciální příležitost k solidnímu odrazu.
  • Bitcoin (BTC) cílí na 34 000 dolarů
    Zatímco se Bitcoin (BTC) stabilně drží kolem hranice 30 640 USD, zkušený analytik trhu Aksel Kibar předpovídá, že by BTC mohl být na pokraji výrazného cenového vzestupu.
  • Bitcoin (BTC) dosáhl nového maxima v roce 2023 na úrovni 35 000 USD
    Nové maximum Bitcoinu pro rok 2023 přichází v době, kdy společnost BlackRock uvádí svůj iShares Bitcoin ETF na platformu DTCC a soud nařídil SEC přezkoumat žádost Grayscale.
  • Bitcoin (BTC) dosáhne 100 tisíc dolarů? Předpověď Roberta Kiyosakiho
    Je to už více než dva roky, co populární pohyby Laser-eye převzaly Crypto Twitter (X), když četní zastánci Bitcoinu věřili, že aktivum nevyhnutelně dosáhne 100 000 dolarů poté, co prudce překročilo 50 000 a 60 000 dolarů.
  • Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a akciový trh Všichni čelit stejné bitvě v nadcházejících týdnech: Benjamin Cowen
    V novém strategickém sezení, Cowen se dívá na to, čemu říká pásmo podpory býčího trhu, což je kombinace 20týdenního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) a 21týdenního exponenciálního klouzavého průměru (EMA).
  • Bitcoin (BTC) je podle analytika v pozici, kdy může dojít k obratu býčího trendu – zde je jeho předpověď
    Pozorně sledovaný analytik tvrdí, že vidí, že Bitcoin (BTC) ukončí svou současnou korekci a brzy bude svědkem dalšího vzestupu.
  • Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD
    Bitcoin pod vlivem negativní dynamiky akciového trhu již druhý týden v řadě klesá. K hlavnímu poklesu BTC minulý týden došlo v pondělí na pozadí znatelného poklesu amerických akciových indexů.
  • Bitcoin (BTC) pokračuje v konsolidaci nad 31 000 dolarů
    Bitcoin (BTC) od 12. května roste a je v procesu ověřování horizontální oblasti 30 500 USD jako podpory.
  • Bitcoin (BTC) pokračuje v konsolidační fázi nad 40 000 dolary 
    Bitcoin (BTC) je v procesu validace krátkodobé linie odporu, ze které se právě vymanil výše. V případě úspěchu by mohla pokračovat ve vzestupném trendu k 50 000 dolarů.
  • Bitcoin (BTC) se zasekl na 66 000 dolarech? Bonk (BONK) dosáhl 80% průlomu, Ethereum (ETH) vstupuje do bojového režimu
    Pohyb bitcoinu kolem 66 000 dolarů začíná vyvolávat určité otázky, protože digitální zlato se snaží prorazit. Na grafu je modrou čarou znázorněn 50denní EMA. Tento průměr je stropem, který se Bitcoinu prostě nedaří prolomit. V současné době se kryje s úrovní 67 000 USD, kterou Bitcoin zatím nepřekonal.
  • Bitcoin (BTC) stoupá na nové několikaměsíční maximum, protože oživení nabírá na obrátkách
    Bitcoin, největší kryptoměna, se vyšplhal na intradenní maximum 21 411 dolarů a na burze Bitstamp dosáhl nejvyšší úrovně od 6. listopadu. 
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI