Sobota 27. únor 2021 16:26
reklama
Admiral Markets
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Tento týden se oči trhu budou soustředit na schůzku Spojených států a ECB

18.01.2021 16:28  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Tento týden začíná svátkem Martina Luthera Kinga mladšího v USA, americké akciové trhy budou uzavřeny, proto nebudeme mít možnost analyzovat americké trhy. Příští středu 20. ledna se však netrpělivě očekává, že inaugurace Joe Bidena bude významným hybatelem trhu.

Minulý týden Joe Biden představil svůj program stimulační pomoci, který vyvolal určité pochybnosti investorů, a to navzdory skutečnosti, že splnil to, co očekával tržní konsenzus, a dosáhl celkové výše podpory kolem 1,9 bilionu dolarů. Den před složením přísahy prezidentovi dá americký senát zelenou bývalé prezidentce Federálního rezervního systému Janet Yellenové jako ministryni financí Spojených států, a proto se od ní očekává, že podpoří a obhájí program předložený novým prezidentem. na současnou situaci nízkých sazeb.

ECB uspořádá své první zasedání ve čtvrtek v roce 2021, takže budeme muset zjistit, zda se tento orgán vzhledem k současné situaci pandemie rozhodne pro další krok ve svých opatřeních, protože je stále mimo kontrolu v Evropě a vážně ovlivňuje ekonomiku.

Technická analýza EURUSD

I přes výkon z minulého týdne, kdy dolar pokračoval v oživování vůči EUR, je obecný sentiment vůči hlavním měnám nadále slabý. Podíváme-li se na dolarový index, je stále na úrovních blízkých jeho kritické úrovni podpory, i když se zdá, že v posledních dnech uvolnil volatilitu. Minulý týden předseda FED Powell odmítl myšlenku omezit program nákupu dluhopisů a krátkodobě provést zvýšení sazeb.

Technicky vzato, EURUSD byl minulý týden konsolidací a rozbil 23,6% úroveň retrakce fibonacci poslední vzestupné hybnosti, i když vzestupný trend je stále silný, takže nemůžeme odmítnout, že EURUSD ještě může fungovat. více korekcí v příštích několika dnech, ale dokud nerozloží úroveň 1,20 a její předchozí úroveň odporu (zelená), sentiment bude i nadále býčí a dosáhne úrovně blízké 1,25.

Podíváme-li se na jeho oscilátory, vidíme, že stochastický indikátor vstupuje do přeprodaných úrovní a že indikátor MACD se blíží přechodu z úrovně 0 na nevýhodu, takže pokud k tomu nakonec dojde, může aktuální korekce nabrat sílu.

Zdroj: Denní graf EURUSD z platformy Admiral Markets MetaTrader 5 (od 8. října 2019 do 18. ledna 2021). Hotovo: 18. ledna 2021. Poznámka: Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucí výkonnosti.

Cenový vývoj za posledních 5 let:

 • 2020 = + 8,93%
 • 2019 = -2,21%
 • 2018 = -4,47%
 • 2017 = + 14,09%
 • 2016 = -3,21%

Technická analýza DAX30

Minulý týden DAX 30 provedl korekci o 1,86%, aby podpořil svůj klouzavý průměr 18 relací poté, co nedávno dosáhl svých maxim. Tuto opravu lze v zásadě vysvětlit růstem nejistoty na trzích kolem vývoje pandemie a třetí vlny, a to navzdory skutečnosti, že proces očkování byl zahájen před několika týdny, a několik zemí volících přísná opatření včetně cestování omezení nebo ohlašování nových lockdowů.

Musíme si být velmi dobře vědomi jeho aktuálních úrovní podpory (průměr 18 relací v černém a zeleném pruhu předchozího postranního kanálu), protože zlomení obou úrovní by mohlo způsobit, že index bude hledat průměrně 200 relací červeně.

Zdroj: Denní graf DAX30 z platformy Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition (od 20. září 2019 do 18. ledna 2021). Hotovo 18. ledna 2021. Poznámka: Minulý výkon není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků ani budoucího výkonu.

Cenový vývoj za posledních 5 let:

 • 2020 = 3,6%
 • 2019 = 25,48%
 • 2018 = - 18,26%
 • 2017 = 12,51%
 • 2016 = 6,87%

Brentova technická analýza

Proces očkování teprve začal a pandemie je stále mimo kontrolu, takže několik zemí zavádí nová opatření proti ní, což může způsobit pokles poptávky po ropě. Saúdská Arábie nedávno oznámila snížení úrovně produkce.

Technicky vzato, cena byla podpořena klouzavým průměrem 18 relací, který v současné době funguje jako hlavní úroveň podpory, dokud nepřesáhne 55 dolarů za barel, takže hledá úroveň 60 dolarů, dokud nedosáhne dlouhodobé klesající linie ) v oblasti blízké 57,30 USD za barel, aby bylo možné později zahájit novou korekci při opětovném hledání 18-relačního černého klouzavého průměru.

Je důležité zjistit, zda bude cena schopna překonat tuto klesající trendovou linii a jak se bude vyvíjet pandemie v příštích dnech, protože pokud se více zemí rozhodne, že se vrátí do stavu uzamčení, ropa by mohla být znovu vážně ovlivněna . Dokud neztratíte úroveň 50, pocit zůstane býčí.

Zdroj: Denní graf BRENT z platformy Admiral Markets MetaTrader 5. Rozsah dat: od 10. září 2019 do 18. ledna 2021. Připraveno 18. ledna 2021. Pamatujte, že předchozí výkonnost nezaručuje budoucí výnosy.

Cenový vývoj za posledních 5 let:

 • 2020 = -21,52%
 • 2019 = 25,20%
 • 2018 = - 21,36%
 • 2017 = 18,66%
 • 2016 = 45,22%

V roce 2015 se hodnota brentu snížila o 35, 12%, v roce 2016 se zvýšila o 45,22%, v roce 2017 se zvýšila o 18,66%, v roce 2018 poklesla o 21,36% a v roce 2019 se zvýšila o 25,20%, to znamená že za pět let vzrostl o 14, 38%.

 

Objevte světovou platformu pro více aktiv č. 1

Admiral Markets nabízí profesionálním obchodníkům možnost obchodovat s MetaTraderem 5, což vám umožní zažít obchodování na výrazně vyšší a přínosnější úrovni než s MetaTrader 4. Vyzkoušejte výhody, jako je přidání Market Heat Map, takže můžete porovnávat různé měnové páry zjistit, které z nich mohou být lukrativní investice, získat přístup k datům obchodování v reálném čase a ještě mnohem více. Kliknutím na banner níže zahájíte stahování MT5 ZDARMA!

INFORMACE O ANALYTICKÝCH MATERIÁLECH :

Poskytnuté údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, předpovědích, prognózách, recenzích trhu, týdenních výhledech nebo jiných hodnoceních nebo podobných informacích (dále jen „analýza“) zveřejněných na webových stránkách Admiral Markets. Před jakýmkoli investičním rozhodnutím věnujte zvláštní pozornost následujícímu:

 1. Toto je marketingová komunikace. Obsah je zveřejněn pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako investiční rada nebo doporučení. Nebyl vypracován v souladu s právními požadavky určenými na podporu nezávislosti investičního výzkumu a nepodléhá žádnému zákazu předběžného šíření investičního výzkumu.
 2. Každé investiční rozhodnutí činí každý klient sám, zatímco Admiral Markets UK Ltd (Admiral Markets) nenese odpovědnost za žádné ztráty nebo škody vyplývající z takového rozhodnutí, ať už na základě obsahu, či nikoli.
 3. Za účelem ochrany zájmů našich klientů a objektivity analýzy zavedla společnost Admiral Markets příslušné interní postupy pro prevenci a zvládání střetu zájmů.
 4. Analýzu připravuje nezávislý analytik Roberto Rojas, implementátor SEO (dále jen „autor“) na základě osobních odhadů.
 5. I když je vynaloženo veškeré přiměřené úsilí k zajištění toho, aby všechny zdroje obsahu byly spolehlivé a aby všechny informace byly poskytovány v maximální možné míře srozumitelným, včasným, přesným a úplným způsobem, Admiral Markets nezaručuje přesnost. nebo integrita veškerých informací obsažených v Analýze.
 6. Jakákoli minulá výkonnost nebo modelování finančních nástrojů uvedených v obsahu by neměly být vykládány jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace Admiral Markets pro budoucí výkonnost. Hodnota finančního nástroje může růst a klesat a není zaručeno zachování hodnoty aktiva.

7. Pákové produkty (včetně rozdílových smluv) jsou spekulativní povahy a mohou vytvářet zisk nebo ztrátu. Než začnete obchodovat, ujistěte se, že plně rozumíte rizikům .


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Tento týden bude na data z USA a Evropy chudý
  Minulý týden byl pro dolar vůči euru neutrální. Až do pátečního reportu z trhu práce dolar posiloval, když kurz...
 • Tento týden bude plný nových dat z české ekonomiky, nicméně jejich vypovídací schopnost může být ovlivněna povodněmi
  Česká koruna se během minulého týdne vůči euru moc nezměnila, nicméně ztráty ji ještě čekají. Česká koruna...
 • Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
  Očekáváme, že inflace zůstane nízká v letošním i v příštím roce, což je pozitivní zpráva pro domácnosti a jejich spotřebu. V současné době tlačí inflaci směrem...
 • Tento týden bude zveřejněn předběžný odhad HDP za druhé čtvrtletí
  Česká koruna během minulého týdne vůči euru pouze marginálně oslabila, a to navzdory protiinflačním údajům...
 • Tento týden budou hlavní roli hrát makrodata
  Minulý týden zaznamenaly hlavní akciové indexy výrazné propady především díky ne příliš přesvědčujícím makrodatům. Med...
 • Tento týden byl na akciových trzích pozitivní, třetí v radě
  Kromě nyní standardních zpráv o pokračování nákazy covid-19, progresu vývoje vakcíny a makroekonomických indikátorů ovlivňoval akciové trhy ještě jeden velmi důležitý faktor: začátek výsledkové sezóny za druhé čtvrtletí tohoto roku. Kde by se měl naplno projevit zub pandemie a ukázat, kolik toho ukousl z hospodaření společností.
 • Tento týden končí tvrdý závazek ČNB
  Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,79, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,08. EUR/CZK forwardové body na horizontu 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -200 bodů.
 • Tento týden možná rozhodne o dalším vývoji obchodní války
  Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely páteční obchodování ziskově. Dow Jones vzrostl o 0,8 %, S&P 500 posílil o 0,9 % a technologický Nasdaq si polepšil o 1,3 %. Celkově za zkrácený týden si trhy mírně pohoršily, a to o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se v pátek nejlépe dařilo zpracovatelům komodit (+1,9 %) či technologickým firmám (+1,5 %). Protipólem jim byl především sektor utilit (-1,3 %).
 • Tento týden přinese zasedání hlavních centrálních bank
  Minulý týden pokračovalo euro v posilování vůči dolaru. Společná evropská měna si oproti předchozímu týdnu připsala...
 • Tento týden se dočkáme zveřejnění maloobchodních tržeb
  Česká měna se v průběhu uplynulého týdne pohybovala v úzkém pásmu pěti haléřů. Nejsilnějších hodnot dosahovala ve středu odpoledne...
 • Tento týden startuje naplno výsledková sezóna v USA
  Závěr minulého týdne nakonec výrazné pohyby na americkém akciovém trhu nepřinesl. Index S&P 500 uzavřel jen jednu setinu procenta pod svým čtvrtečním kurzem. Podařilo se mu tak vymazat ztráty z počátku seance, které dosahovaly více jak 0,7 %. Dařilo se především defenzivním titulům, když farmaceutické společnosti přidaly třetinu procenta, nebo maloobchodním řetězcům se ziskem 0,3 %. Naproti tomu klesající ceny ropy stály za propadem energetických společností, které přišly o 0,6 %.
 • Tento týden zasedá ČNB, dopad na korunu ovšem zasedání mít nebude
  Česká měna v průběhu uplynulého týdne nezaznamenala žádnou změnu, když týden zahájila na úrovni 27,44, což jsou i současné úrovně....
 • Tento týždeň priniesol ďalšie silné dáta z amerického trhu práce. Rast miezd by mal ešte viac zrýchliť.
  Minulý piatok bol zverejnený rast miezd v USA, ktorý vzrástol na najvyššiu úroveň od roku 2008 2,9%. Medzičasom dorazi...
 • Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?
  Teorie černé labutě nám říká, že se někdy mohou odehrát události, které byly do té doby považovány za nemožné. Jedná se o fenomén, který se čas od času na burze objeví a investory zpravidla velmi překvapí. Co přesně představuje pojem černá labuť a jak na ni reagovat.
 • Teorie o Snapchatu, která trápí investory
  S akciemi dole o neuvěřitelných 39% původní veřejné nabídky v březnu padla celková hodnota majetku Evana Spegela a Roberta Murphyho o nějakých 4.3 miliard dolarů, podle dat z Bloombergu. Zakladatelé Snap mají každý majetek v hodnotě 3.3 miliardy dolarů.
 • Teplá zima nahrála dalšímu poklesu nezaměstnanosti
  Podíl nezaměstnaných v únoru mírně klesla na 3,0 % z předchozí úrovně 3,1 %. Odhady analytiků se nacházely v úzkém pásmu 3,0 % - 3,1 %. O významném překvapení tedy nelze mluvit. To, že trh práce zůstává velmi napjatý není žádnou novinkou. Nadprůměrně teplá zima navíc umožňuje nepřerušit některé práce zejména ve stavebnictví.
 • Teplá zima ohřívá i trh práce
  Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Jedná se o výsledek v souladu s naším očekáváním a mírně pod odhadem trhu. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání tak oproti lednu poklesl o 2 811 na aktuálních 207 298. Oproti stejnému měsíci loňského roku jich pak ubylo dokonce 11 871. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Letošní rok pak tomuto vývoji nahrával mimořádně vysokými teplotami.
 • Teploty stoupají, sazby zůstávají stejné
  Bankovní rada se na dnešním zasedání bez překvapení rozhodla pro zachování úrokových sazeb beze změny. Repo sazba tak zůstává beze změny na 2,0 %. Situace v globální ekonomice je velmi nejistá. Americká centrální banka se podle všeho již chystá dokonce otočit kormidlem a sazby pravděpodobně začne snižovat. To se podle nás v Česku zatím nechystá. Domácí ekonomice se daří dobře a inflace se drží blízko horní hranice tolerančního pásma centrální banky. Kurz koruny sice v poslední době posílil, ale nejedná se o zisky, které by ČNB měly trápit. Naopak ještě zaostávají za prognózou centrální banky. Nebýt nejistot z venku české sazby by pravděpodobně již byly výše. Očekáváme, že dnešní tisková konference se bude nést spíše v holubičím duchu, kdy se bude zdůrazňovat křehká situace globální ekonomiky. Koruna by ještě dnes mohla umazat část svých zisků.
 • Termín ukončení kurzového závazku ČNB se přibližuje. Investoři to vědí a sázky na posílení koruny narůstají
  Poslední dobou se stále více množí dotazy na spekulaci s korunou, takže k našemu videu z loňského roku nabízím ještě menší update, který je rozhodně zapotřebí. Za posledních pár měsíců totiž situace na koruně nabrala rychlý spád.
 • Termopyly sa opakujú
  Začiatok obchodovania na forexe sa tento týždeň nesie v znamení...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy