Čtvrtek 20. leden 2022 19:21
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
BidAskBit

Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio

12.01.2022 08:02  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.

Jaké koupit akcie v následujícím roce se vám pokusí poradit investiční specialista LYNX Justin Blekemolen. Justin se dlouhodobě věnuje rozboru akciového trhu a píše pravidelné články pro nizozemskou pobočku LYNX. V minulosti také pracoval jako technický analytik pro IEX a Tostrams Group.

Následující článek tedy berte jako inspiraci a Justinův osobní tip na cenné papíry, které by v roce 2022 mohly patřit mezi nejvýnosnější akcie.

Nejlepší akcie v roce 2022

V tomto článku rozebíráme akcie solidních společností, které z určitých důvodů klasifikujeme jako nejlepší akcie pro rok 2022. Seznam zahrnuje společnosti, které mohou dlouhodobě poskytovat zajímavé výnosy.

Jedná se o kombinaci hodnotových a růstových akcií, která ale sama o sobě nepředstavuje ideální vzorové portfolio. Vždy byste měli sami posoudit, zda je daná akcie vhodná pro váš investiční záměr a zda odpovídá vaší chuti riskovat. Tento seznam navíc nepředstavuje individuální investiční poradenství, ale slouží čistě pro inspiraci a vzdělávání.

Diverzifikace ve vašem investičním portfoliu je velmi důležitá. Jejím prostřednictvím snížíte riziko a obecně zajistíte stabilnější vývoj hodnoty vašeho portfolia. Své investice můžete rozdělit například podle sektorů.

Ekonomický výhled pro rok 2022

Než přejdeme k jednotlivým akciím, podívejme se na aktuální ekonomický výhled. Mezinárodní měnový fond (MMF) ve zprávě zveřejněné v říjnu loňského roku predikoval růst světové ekonomiky v roce 2022 o 4,9 %. To je o 1 % méně než v roce 2021. V roce 2023 se pak očekává růst ekonomiky o dalších 3,7 %. To staví očekávání pro příštích několik let nad „ideální“ tempo růstu v rozmezí 2-3 %.

Konferenční rada se sídlem v New Yorku je pro druhou polovinu tohoto desetiletí o něco pesimističtější. Organizace předpovídá vyšší než normální růst do roku 2026 a následný pokles na tradiční růstovou úroveň mezi 2 % a 3% v letech 2027-2031.

MMF očekává růst americké ekonomiky 3,5 % v roce 2022 a 2,9 % v roce 2023. Pro eurozónu se očekává růst 4,3 % v roce 2022 a 2,5 % v roce 2023. Základními východisky pro optimistické predikce jsou zlepšující se trh práce, příznivé podmínky financování (nízké úrokové sazby) a plné nasazení Nástroje pro oživení a odolnost (RRF).

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Měnový výhled v roce 2022

S takto pozitivním výhledem se téměř může zdát, že další podpora ze strany centrálních bank není potřeba. Nebo naopak, že za takto pozitivní výhled vděčíme právě peněžní podpoře? Je obecně známo, že se téměř všem třídám aktiv v posledních letech dařilo díky nízkým úrokovým sazbám.

Úroková sazba stanovená Evropskou centrální bankou (ECB) se od roku 2016 také nepohnula z nulové hranice. Tyto historicky nízké úrokové sazby způsobily, že investoři museli hledat jiné způsoby, jak dosáhnout výnosů. Vedle akcií se začalo hojně investovat i do dluhopisů, nemovitostí, kryptoměn a umění.

K tomu se v roce 2020 přidaly masivní podpůrné programy, které měly podat pomocnou ruku ekonomikám zasaženým pandemií COVID-19. Fed i ECB se rozhodly nakupovat dluhopisy za desítky miliard dolarů měsíčně. Někteří analytici si myslí, že centrální banky vytvořily obrovskou investiční bublinu. Nyní panuje obava, že uvolnění těchto programů by mohlo způsobit prudký pokles akciových trhů.

Očekávané úrokové sazby v roce 2022

Christine Lagarde z Evropské centrální banky již naznačila, že v roce 2022 neočekává zvýšení úrokových sazeb. Poukázala na nový vzestup koronaviru a označila vysokou inflaci za dočasnou. Obává se, že zvýšení úrokových sazeb by mohlo oslabit růst, a označila za velmi nepravděpodobné, že budou v příštím roce splněny podmínky pro zvýšení úrokových sazeb.

Fed však uvažuje úplně jinak. S inflací na úrovni 6,8 % chce již v polovině března zcela ukončit program nákupu dluhopisů. Zároveň je naznačeno zvýšení úrokových sazeb, které má udržet vysokou inflaci pod kontrolou. Trh očekává alespoň jedno zvýšení úrokových sazeb do května 2022. Analytici se domnívají, že Fed zvýší úrokové sazby celkem třikrát do konce roku 2022. To by mohlo posunout americkou základní sazbu k 1 %.

Toto zvýšení sazeb bude mít negativní dopad na cenu dluhopisů a možná i na cenu akcií. Trpět budou zejména růstové akcie. Růst úrokových sazeb snižuje hodnotu budoucích zisků společností a právě u růstových akcií jsou budoucí zisky zpravidla nejdůležitější. Tyto společnosti mají často také velké dluhy, které se tím pádem prodražují. To samozřejmě neznamená, že by akciový trh jako celek nemohl s mírně vyššími úrokovými sazbami fungovat dobře. Je však důležité vsadit na správné společnosti na základě důkladného průzkumu.

5 nejlepších akcií pro rok 2022

Níže vám přinášíme 5 tipů na to, jaké akcie koupit v následujícím roce. Mějte však prosím na paměti, že se nejedná o investiční doporučení. Každý trader a obchodník by si měl tvořit své portfolio na základně vlastní investiční strategie a money managementu.

Obchodování na akciových trzích je rizikové a vždy je nutné vycházet z vašich osobních možností a investičních zkušeností. Předchozí výsledky také nejsou zárukou budoucího vývoje. Mezi nejlepší akcie roku 2022 by se dle investičního specialisty LYNX mohly řadit cenné papíry těchto společností:

• Polo Ralph Lauren (RL)
• Alphabet (GOOGL)
• Alibaba (BABA)
• ASR Nederland (ASRNL)
• CM.com (CMCOM)

Akcie Polo Ralph Lauren (RL)

Přestože se maloobchodní společnosti léta potýkají s problémy, zdá se, že silné značky si vedou dobře. Stačí se podívat na výkon LVMH nebo Kering. Tyto společnosti mají ve svých portfoliích několik oblíbených luxusních oděvních značek a jejich akcie prudce posilovaly. Luxusní značky jsou odolné proti inflaci, protože mohou poměrně snadno zvyšovat ceny svých produktů, aniž by klesala poptávka. Polo Ralph Lauren Corporation je americká společnost s více než 400 vlastními obchody po celém světě.

Ralph Lauren používá přerušený fiskální rok, který začíná 1. května. Během fiskálního roku 2021 (od 1. května 2020 do 30. dubna 2021) se tržby snížily o 28,5 % na 4,4 mld. USD. Pro Ralph Lauren to byl samozřejmě katastrofální rok kvůli koronavirové krizi. V aktuálním fiskálním roce však společnost vykazuje velkou odolnost. Během svých posledních čtvrtletních výsledků z 2. listopadu Ralph Lauren oznámil 26% nárůst tržeb na 1,5 mld. USD. V tomto procesu se společnosti také podařilo zlepšit provozní marže na 16,7 %, což je nejvyšší úroveň od roku 2013.

Společnost loni vykázala silný růst a podařilo se ji rozšířit svůj podíl na trhu. Investovala také více do růstu, aby využila pozitivní dynamiku. Aktivně to bylo vidět například na velkých sportovních akcích, jako je US Open Tennis Championship. V uplynulém čtvrtletí společnost utratila za marketing o ohromných 83 % více než v loňském roce. Ralp Lauren se také plně věnuje online prodeji, přičemž globální výnosy z tohoto segmentu ve druhém čtvrtletí vzrostly zhruba o 45 %. A to navzdory skutečnosti, že se opět vrací do normálního provozu kamenné obchody.

V konečném výsledku společnost dosáhla zisku 193 mil. USD a zisku na akcii 2,57 USD. Ralph Lauren zakončil druhé čtvrtletí fiskálního roku 2022 s 3,1 mld. USD v hotovosti a investicích a celkovým dluhem 1,6 mld. USD. To dává společnosti silnou bilanci a dostatek prostoru pro investice.

Cenový graf akcie RL
Týdenní graf akcie RL od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (10.1.2022)

Ralph Lauren očekává, že během fiskálního roku 2022 vzrostou tržby o 36 %. Společnost tedy usiluje o tržby ve výši více než 5,9 mld. USD, což je těsně pod 6,16 mld. dosažených v roce před koronavirovou krizí. Díky lepším maržím bude čistý zisk 532 mil. USD mnohem vyšší než tehdejších 384 mil. USD. To znamená, že při současné tržní kapitalizaci 8,84 mld. USD se akcie Ralph Lauren obchodují pouze za 16,6násobek očekávaných zisků pro aktuální fiskální rok. Pro srovnání – výše zmíněné konkurenční společnosti Kering a LVMH se obchodují za 28násobek a 33násobek.

Společnost také oznámila, že od druhé poloviny fiskálního roku 2022 obnoví svůj program zpětného odkupu akcií ve výši zhruba 580 mil. USD. Ralph Lauren bude také vyplácet čtvrtletní dividendu ve výši 0,6875 USD na akcii. Při současné ceně 120 USD to odpovídá dividendovému výnosu 2,29 %.

Akcie Alphabet (GOOGL)

Přestože cena akcií GOOGL prudce vzrostla, určitý potenciál zde stále je. Neustálý rozvoj online reklamy společnosti značně zvyšuje zisky. Alphabet navíc neustále zvyšuje marže svých produktů.

Očekává se, že celkové tržby v roce 2021 vzrostou zhruba o 39,5 % na 254 mld. USD. V roce 2022 by podle analytiků mohly tržby dále vzrůst na 298 mld. USD a na více než 344 mld. USD v roce 2023. Vyšší marže také vedly k výrazně vyšším ziskům. Očekává se, že v roce 2022 bude zaznamenán čistý zisk více než 75 mld. USD. Při současné ceně se akcie GOOGL obchodují zhruba za 26násobek očekávaného zisku v příštím roce.

Toto ocenění bude s pokračujícím růstem rychle klesat. Kromě toho má společnost velmi štědrou hotovostní pozici ve výši 142 mld. USD. Pokud tuto hotovostní pozici odečteme od tržní hodnoty, očekávané P/E dokonce klesne na pouhých 24. To je velmi atraktivní ocenění pro společnost, která je schopna růst takovým tempem.

Cenový graf akcie GOOGL
Týdenní graf akcie GOOGL od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (10.1.2022)

Alphabet nevyplácí dividendy, ale realizuje program zpětného odkupu vlastních akcií s velkou částí svého volného cash flow. V důsledku toho se v posledních letech výrazně snížil počet volně obchodovatelných akcií.

Společnost navíc ročně investuje miliardy USD do slibných projektů, které označuje jako „other bets“. Mezi tyto projekty patří například Nest Thermostat, Google Home a platforma Google Cloud. Slibnými divizemi jsou samozřejmě Google AI a Waymo. Od těchto projektů lze v budoucnosti očekávat solidní zisky, díky čemuž nesmí Alphabet chybět na našem seznamu nejlepších akcií pro rok 2022.

Akcie ASR Nederland (ASRNL)

ASR Nederland je jedna z největších nizozemských pojišťoven. Společnost má silné pozice v mnoha oblastech – například v segmentu neživotního pojištění, invalidního pojištění a životního pojištění. Kvůli nízkým úrokovým sazbám a tvrdé konkurenci jsou pojišťovny oceňovány na velmi nízkých poměrech.

Většina investičních příjmů pojišťoven pochází úroků a peněz, které obdrží od pojistníků. V době trvale nízkých úrokových sazeb se rozdíl mezi získaným úrokem a příjmem zákazníka zužuje. Tím se nejen snižuje čistý příjem pojistitele, ale také je vystaven riziku, že nebude schopen plnit smluvně garantované závazky vůči pojistníkům.

Očekává se však, že časem úrokové sazby opět mírně vzrostou, což může prospět ziskovosti bank a pojišťoven. Historicky, když rostou úrokové sazby, se ziskovost společností v segmentu pojišťovnictví zvyšuje. Kromě toho pojišťovny často vystavují dlouhodobé dluhopisy. Když úrokové sazby rostou, hodnota dluhopisu nebo jiné investice s pevným výnosem obvykle klesá. V důsledku toho často investoři kupují nové dluhopisy, které nabízejí vyšší úrokovou sazbu.

ASR Nederland má tržní kapitalizaci 5,31 mld. EUR a v roce 2020 vykázala tržby ve výši 5,27 mld. EUR. V roce 2021 analytici očekávají zvýšení výnosů o více než 9 % na 5,77 mld. EUR. Společnost očekává čistý zisk ve výši 836 mil. EUR a zisk na akcii 5,98 EUR. Za prvních 6 měsíců roku 2021 se společnosti podařilo zvýšit provozní zisk o 20,2 % na 536 mil. EUR. Se skóre ESG 10,0 je společnost nejudržitelnějším pojistitelem na světě. To umožnilo ASR spustit silnou kampaň a potenciálně přilákat více zákazníků.

Cenový graf akcie ASRNL
Týdenní graf akcie ASRNL od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (10.1.2022)

Společnost naznačila, že chce růst jak organicky, tak prostřednictvím akvizic. Ve druhém čtvrtletí ASR získala Brand New Day IORP. Touto transakcí ASR posílila svou pozici na nizozemském penzijním trhu a naplnila svou ambici růst jako poskytovatel kapitálově nenáročných penzijních pojištění. Tento krok zvýšil podíl společnosti v segmentu pojišťovnictví na nizozemském trhu na přibližně 15 %. Prostřednictvím dalších akvizic společnost cílí na další konsolidaci nizozemského pojistného trhu. Tím by společnost mohla profitovat z vyšších marží a dosáhnout tak lepší ziskovosti.

Velkou výhodou bank a pojišťoven je často dobrá a stabilní dividenda. ASR Nederland má výplatní poměr 45-55 % a hodlá dividendu mírně zvýšit. Dividenda je ve výši 1,28 EUR. Vzhledem ke stabilním výsledkům a kvalitní historii dividend se aktuální výše zdá udržitelná.

Akcie Alibaba (BABA)

Akcie Alibaba nemusí být pro každého, ale to nic nemění na tom, že se jedná o velmi zajímavou společnost. Po silném poklesu je akcie nyní atraktivně oceněna. Na druhou stranu u čínských akcií vždy existuje riziko externího zásahu ze strany čínské vlády. Také možné vyřazení z burzy stále vyvolává mezi investory mnoho nepokojů. Přesto se zdá, že Alibaba má v dohledném horizontu nejhorší časy za sebou.

Díky obrovskému poklesu ceny akcií zaplatíte při současné ceně pouze zhruba 13násobek zisku za uplynulý fiskální rok. Tento zisk mírně klesne ve fiskálním roce 2022 (který potrvá do 31. března 2022), ale i tak zaplatíte pouze zhruba 14,6násobek zisku. Ve srovnání s konkurenčními společnostmi je akcie Alibaba ohodnocena velmi atraktivně. Například JD.com se obchoduje za 36násobek zisku a Amazon dokonce za 70násobek zisku. Analytici navíc předpokládají, že se výsledky společnosti v dohledné době znatelně zlepší. Do roku 2023 Alibaba cílí na vyšší zisky než v roce 2021.

Cenový graf akcie BABA
Týdenní graf akcie BABA od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (10.1.2022)

Obrovské příležitosti pro pokračující růst má společnost také v divizi cloudových služeb, jejíž tržby v minulém čtvrtletí vzrostly o 33 % na 3,10 mld. USD. Příjmy z cloudové divize nyní tvoří asi 10 % z celkových příjmů společnosti. Tomuto odvětví se daří především díky silnému růstu tržeb z internetových služeb, finančních služeb a maloobchodu. Koncem října čínský technologický gigant oznámil, že vyvinul vlastní velmi výkonný 5-nanometrový serverový čip, který společnosti pomáhá lépe optimalizovat datová centra a pracovní zátěž. Díky tomu Alibaba zůstává inovativním a relevantním hráčem na poli cloud computingu.

Akcie CM.com (CMCOM)

Společnost CM.com založená v nizozemské Bredě v roce 1999, se rozrostla ve významného hráče v oblasti cloudového a komunikačního softwaru. Služby společnosti umožňují dalším firmám poskytovat klientům vynikající zákaznický servis. Mezi nejvýznamnější zákazníky CM.com patří například společnosti Mediamarkt, BMW a Just Eat Takeaway.

Přestože se fundamentální ukazatele zdají být velmi slibné, cena akcií CM.com se od svého maxima loni v létě propadla asi o 45 %. Společnost v posledních letech provedla spoustu akvizic, ze kterých by v dohledné době snad měla začít profitovat.

Během první poloviny roku 2021 se společnosti podařilo téměř zdvojnásobit své příjmy ve srovnání s rokem 2020. Tržby za celý rok 2021 se budou pohybovat v rozmezí 220-240 mil. EUR. Tempo růstu této společnosti je působivé a podle očekávání bude pokračovat i v následujících letech. Analytici předpokládají tržby přibližně 310 mil. EUR v roce 2022 a téměř 400 mil. EUR v roce 2023. Do té doby se CM.com také pravděpodobně dostane do černých čísel.

Cenový graf akcie CMCOM
Týdenní graf akcie CMCOM od března 2018 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (10.1.2022)

Vzhledem k tomu, že společnost zatím negeneruje zisk, podíváme se na poměr ceny akcie a obratu společnosti. S tržní kapitalizací 784 mil. EUR je společnost v současnosti oceněna na přibližně 3,25násobek očekávaných tržeb v roce 2021. Konkurenční společnosti v USA, jako je například LivePerson, se obchodují za 6,8násobek tržeb. Akcie CM.com je tudíž v tomto ohledu značně podhodnocena. Společnost očekává, že její tržby v následujících letech porostou 20-30% tempem.

Investujte do nejlepších akcií v roce 2022 prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcie, ETF, futures, opce, CFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Fed nečekaně zaujal jestřábí postoj. Chce zvyšovat sazby rychleji a zahájit proces kvantitativního utahování

Nápoje společnosti Coca-Cola

Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?

Lidé v USA před úřadem práce

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na úroveň před pandemií

Logo a vakcína společnosti Novavax

Akcie Novavax: Vakcína Nuvaxovid míří do Evropy

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Beste aandelen voor 2022 volgens beleggingsexpert Justin Blekemolen. LYNX [online]. Vydáno 24.12.2021 [cit. 10.1.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/beste-aandelen/beste-aandelen-2022-volgens-justin-blekemolen/

Klíčová slova: Odolné proti inflaci | Miliardy USD | | TIM | Výsledky společnosti | Společnost | Luxusní značky | Společnosti | Divize | Odvětví | AI | Graf akcie | Příležitosti | Umění | Vývoj hodnoty | Dlouhodobý investor | Silný růst | Kering | Just Eat Takeaway | Zajímavé akcie | Evropské centrální banky | JD | Akcie Ralph Lauren | Ralph Lauren | Měnový fond | Coca-Cola | Konkurenční společnosti | Ceny | Ocenění | Novavax | Akcie Coca-Cola | Covid | Podpůrné programy | Waymo | JDE | Vakcína | Dopad na cenu | JD.com | Dluhy | Nové dluhopisy | Podíl na trhu | Práce | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Organizace | Vzdělávací webináře | Ekonomiky | Potenciál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu | Růst | Žádosti o podporu | Profitovat | Prudký pokles | WP | Vývoj | Akcie Novavax | COVID-19 | Americké ekonomiky | Americká společnost | Obchody | Akcie Alphabet | BABA | Provozní zisk | Pokles | Negativní dopad | Google | Ukazatele | Poradenství | Ziskovost | Nejlepší akcie | Investujte | Čínské vlády | Pojišťovny | Problémy | Rozvoj | Miliardy | LVMH | Nízké úrokové sazby | Amazon | Růst světové ekonomiky | Aktuální obchodní příležitosti | Dlouhodobé dluhopisy | Trh práce | Čistý zisk | Akcie roku | GOOGL | ESG | Akcie a ETF | Měnový výhled | Růst americké ekonomiky | Zvýšení sazeb | Růst úrokových sazeb | Růstové akcie | NEST | Zajímavé výnosy | Investiční specialista | Breakout Trader | Očekávání | Růst ekonomiky | Alphabet | Čistý příjem | Příjmy | Obchodování na akciových trzích | Výnosy | Predikce | Poplatky | Výhled | Tempo růstu | Zvýšení úrokových sazeb | Alibaba | Program nákupu dluhopisů | Fundamentální ukazatele | BMW | Trader Workstation | Světové ekonomiky | Tržby | ROCE | Provozní marže | Christine Lagarde | Hodnota dluhopisu | Zisky | Webináře | Trh | Převodník měn | Portfolia | Nemovitosti | Koupit akcie | Investiční záměr | Investiční portfolio | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Investiční | Instrumenty | Graf | Fiskální rok | Eura | Ekonomický výhled | Cena akcií | Cena | Akcie Alibaba | Podpora | Investiční strategie | Vzdělávání | Obchodníci | Ceny akcií | Mezinárodní měnový fond | Burzy | LYNX | Investovat | Financování | Obchodovat | Obchodní příležitosti | Výsledky | Zkušenosti | Zisk | Program nákupů dluhopisů | Fond | Investoři | Úroková sazba | Obchodování | Dluhopisy | USD | EUR | Doporučení | Banky | Analytici | Úrokové sazby | Zisk na akcii | VaR | Trigger | Trader | Riziko | Pozice | Portfolio | Platforma | P/E | Open | Opce | Obchodník | Marže | Margin | MMF | Investor | Investice | Intradenní obchodník | Futures | Fed | ECB | Dividenda | Diverzifikace | Centrální banky | Cash flow | CFD | Breakout | Akciový trh | Akcie | Sazby | Cenné papíry | Poptávka | Dividendy | ETF | Analytik | USA | Inflace | FOREX | Polo Ralph Lauren (RL) | CM.com (CMCOM) | CM.com | Akcie CM.com (CMCOM) | CMCOM | Akcie CM.com | Alibaba (BABA) | Akcie Alibaba (BABA) | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | ASRNL | ASR Nederland | ASR Nederland (ASRNL) | Akcie ASR Nederland | Ralph Lauren (RL) | Polo Ralph Lauren | Akcie Polo Ralph Lauren | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Úrokové sazby v roce 2022 | Očekávané úrokové sazby | Měnový výhled v roce 2022 | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Výhled pro rok 2022 | Nejlepší akcie v roce 2022 | Akcie v roce 2022 | Akcie 2022 | Nejlepší akcie 2022 |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejistota se stala jistotou, USD zastavil pokles.
    Nerozhodnost USA politické reprezentace při řešení ekonomických otázek se stala jistotou, která pomohla USD z...
 • Nejistý směr bitcoinu v roce 2022
  Bitcoin začíná letošní rok opatrným růstem a opět se nachází na hranici poklesu. Přesto je řada odborníků ohledně jeho vyhlídek optimistická.
 • Nejistý výhled na 2019 pro FED, objevují se zajímavé investiční alternativy
  Konec roku 2018 a začátek toho příštího je a bude ovlivněný několika faktory: prozatímním příměřím v obchodní válce mezi Čínou a USA, politikou FEDu nebo situací v Asii, která nahrává investičním nástrojům s vysokým výnosem.
 • Nejistý začátek roku 2011
  zdroj: www.saxobank.czKomoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trh...
 • Nejkrásnější místo na první rande
  Našel jste si díky internetu skvělou přítelkyni. Prozatím jste se však ještě osobně neviděli. Vaše první rande hod...
 • Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca
  Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
 • Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020
  Indie je rozvíjející se ekonomikou s obrovským potenciálem. Pro mnoho investorů je indická ekonomika stále neznámou oblastí, která však skrývá mnoho investičních příležitostí ale i specifických rizik.
 • Nejlepší akcie evropských Prasátek
  Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
 • Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020
  Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.
 • Nejlepší akcie podle Warrena Buffetta
  Společnosti existují převážně z jednoho hlavního důvodu a tím je přijímat kapitál od investorů a vydělávat na něm. Podle Warrena Buffetta, generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway je nejlepší vlastnit podnik, který může po delší dobu využívat velké množství přírůstkového kapitálu s velmi vysokou mírou návratnosti. Pojďme se tedy podívat na tři společnosti s návratností investovaného kapitálu nad 15%.
 • Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence
  Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovský dopad na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, takže mohou být provozovány automatizovaně a pokud možno co nejvíce autonomně.
 • Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti
  Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
 • Nejlepší americké dividendové akcie
  Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší americké dividendové akcie 2019
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019
  Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020
  Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší čas pro obchodování indexů? 8:00 - 9:00 středoevropského času
  Obchodujete indexy? Pak vás rozhodně bude zajímat následující skutečnost: téměř polovina veškerých zisků, které za posledních 10 let nabral index S&P500, proběhla během jedné jediné hodiny. Jde o hodinu předcházející otevření evropských burz, tedy 8:00 - 9:00 středoevropského času (SEČ). Vyplývá to z analýzy dat, kterou provedl Eric Scott Hunsader na eMini pro S&P 500, tedy na futures, které lze na GLOBEXu obchodovat téměř 24 hodin pět dnů v týdnu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IC Markets
NAGA
FX Global
reklama
Dukascopy krypto