Pondělí 29. duben 2024 21:32
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Vít Hradil

img

Dnes zasedá ECB, evropská ekonomika v recesi

30.04.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben propadla z březnových -11,6 bodů na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný pokles. Pozitivněji vyznělo očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu. Proto by již květnová hodnota mohla zaznamenat lepší skóre.
img

Ranní nadhoz - americký HDP zaznamená pokles

29.04.2020 Člen bankovní rady O. Dědek se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg vyjádřil k možnému dalšímu snížení základní úrokové sazby. Centrální banka by podle něj měla využít své možnosti a stlačit úroky až na nulu. Podle Dědka by tím podpořila probíhající fiskální úsilí. V podobném duchu se nedávno vyslovil i další člen rady Aleš Michl, který ohlásil svůj úmysl navrhnout snížení základní sazby na 0,5 %. S tímto poklesem počítá i náš odhad.
img

Česko uvolňuje ekonomické restrikce

27.04.2020 Dnešním dnem se v Česku otevírají za specifických hygienických podmínek obchody do 2500 metrů čtvereční, posilovny či vysoké školy. K poměrně razantnímu uvolnění dochází s asi dvoutýdenním předstihem vůči původnímu 5 stupňovému plánu. Služby či pohostinství zůstanou zavřené až do poloviny resp. do konce května.
img

Ranní nadhoz - další poklesy PMI indexů

23.04.2020 Poslanecká sněmovna včera schválila schodek státního rozpočtu na úrovni 300 mld. Kč. Novela proti předchozí verzi počítá s dalším poklesem příjmů o 60,1 miliardy korun. Ministerstvo financí zároveň navýšilo výdaje o 39,9 miliardy korun kvůli zvýšení plateb za státní pojištěnce, posílení vládní rozpočtové rezervy i výdajů na obsluhu státního dluhu.
img

Trh s ropou včera zkolaboval

21.04.2020 Ropa včera v podstatě ztratila svou hodnotu. Cena americké lehké ropy WTI s dodáním v květnu včera klesla o 306 % na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající musí za každý odebraný barel ještě zaplatit. Obchodníci se tak snaží udat ropu za každou cenu, protože se jim nedostává skladovacích prostor, když se kvůli pandemii koronaviru dramaticky propadla poptávka. Na situaci reagovaly ztrátami i americké akcie.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna i další středoevropské měny v době pandemie oslabily

20.04.2020 Česká koruna stejně jako ostatní středoevropské měny v době pandemie ztratily vůči hlavním světovým měnám část hodnoty. Tyto měny mají v dobách zvýšené nervozity tendenci oslabovat, shodli se analytici, které ČTK oslovila. Koruna z letošního maxima z 9. března klesla k dolaru o 11,4 procenta a o 9,3 procenta k euru z maxima 17. února, řekl analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.
img

Ranní nadhoz - Česká vláda posoudí návrh na hlubší schodek

20.04.2020 S tím jak se kvůli šířícímu se koronaviru zastavila ekonomická aktivita, významně se snížila poptávka po ropě. Cena americké WTI ropy tak dnes ráno zaznamenala propad na asijských burzách až na úroveň 14,47 dolarů za barel (propad o 21 %), cena ropy Brent se propadla o 1,1 % na 27,78 dolarů za barel.
img

Ranní nadhoz - V. Benda nevyloučil další pokles sazeb

15.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 % na 3,4 %. Zpomalení inflace bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb, nižší ceny ropy pak přispěly k poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů. Vlivem dopadů pandemie koronaviru na ekonomickou aktivitu očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku, na konci roku by se tak mohla dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Ranní nadhoz - Shoda nad omezením těžby ropy nalezena

14.04.2020 Jedna z významných českých automobilek se závodem v Nošovicích dnešním dnem po třech týdnech obnoví provoz. Výroba zde bude probíhat ve stále omezeném dvousměnném provozu. Škoda Auto, hlavní tuzemský výrobce aut, naopak odstávku v minulých dnech prodloužila z bezpečnostních důvodů do konce dubna. Nošovická výrobna je tak první vlaštovkou návratu k normálu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Ekonomika by mohla těžit z dřívějšího zavedení opatření

10.04.2020 Česká ekonomika by mohla při návratu k normálu těžit z toho, že zde byla restriktivní opatření kvůli šíření koronaviru zavedena dříve než jinde. Opatření by totiž mohla být i dříve odstraněna, a zotavení ekonomiky by tak mohlo nastat dříve. Tím by měly firmy více času i možností se připravit na otevření okolních trhů. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku

01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
img

Ranní nadhoz - ČNB dnes dál uvolní měnové podmínky

26.03.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu propadla na nejnižší úroveň od července 2009. Podle finálních údajů klesl březnový Ifo index na 86,1 bodu z únorových 96 bodů a zaznamenal tak nejprudší sešup od sjednocení Německa. Předběžné odhady z minulého týdne byly tedy přehodnoceny ještě dolů o 1,6 bodu. Propad byl zaznamenán zejména u očekávání podniků, zhoršilo se však i vnímání současné situace. Ifo index tak navázal na úterní PMI indikátory, které rovněž zaznamenaly výrazné poklesy. Ifo institut zároveň předpovídá, že by nejsilnější evropská ekonomika mohla letos snížit výkon až o šest procent.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2020

25.03.2020 Kompozitní index nákupních manažerů za březen zaznamenal významný propad a to jak v Německu, tak také v eurozóně či USA. Výrazně předčil již tak negativní odhady trhu. Propadl se přitom zejména index ve službách, který v Německu odepsal 18 bodů na 34,5 bodů, ve výrobě si pak pohoršil jen o 2,3 bodu na 45,7. V celé eurozóně a v USA je pak příběh obdobný. Všechny indexy ze sektoru služeb si sáhly na historické dno, v eurozóně a USA pak zaznamenal i kompozitní index nejnižší naměřenou hodnotu. Lze přitom očekávat, že do budoucna indexy zaznamenají další pokles, jelikož průzkumy probíhaly v době, kdy mnohá vládní omezení ještě vůbec nebyla v platnosti.
img

Ranní nadhoz - Ministerstvo financí ohlásilo další podpůrná opatření

23.03.2020 Ministerstvo financí o víkendu vydalo prohlášení o rozšíření úlev v daňové oblasti. Nově navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmu PO i FO. Dále by se pak mohl posunout termín podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí na konec srpna. Podnikatelé si navíc budou moci odečíst ztráty z letošního roku zpětně ze základu daně z let 2019 a 2018 (díky institutu zpětného působení daňové ztráty). V neposlední řadě ministerstvo pozastavuje Elektronickou evidenci tržeb po dobu nouze a následující tři měsíce.
img

Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv

19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Akcie zažily černý den

13.03.2020 Český průmysl vstoupil do nového roku poklesem a navázal tak na nevalný výkon z předchozích měsíců. V lednu výroba meziročně poklesla o 1,4 %, což po sezónním očištění znamená oproti předchozímu měsíci +1,1 %. Na aktuálních datech je varující, že ještě nijak nezachycují dopad epidemie koronaviru, které se ovšem český průmysl v nejbližších měsících dozajista nevyhne.
img

Ranní nadhoz - koruna stále ztrácí, dnes zasedá ECB

12.03.2020 Guvernér ČNB J. Rusnok soudí, že česká ekonomika se nachází ve slušné kondici a na přicházející horší časy je dobře připravena. Nízké zadlužení, zdravý bankovní sektor, devizové rezervy a vlastní měna vytvářejí pro českou ekonomiku poměrně komfortní situaci. Díky nízkému zadlužení má vláda dostatečný prostor nahradit pokles poptávky domácností zvýšením svých výdajů. Deficit státního rozpočtu plánovaný pro letošní rok ve výši 40 miliard korun je podle něho číslo už spíš teoretické a deficit bude nepochybně vyšší. ČNB bude podle něho také uvažovat o uvolnění měnových podmínek, v tuto chvíli však pro to nevidí akutní potřebu.
img

Americká inflace by měla mírně zpomalit

11.03.2020 České spotřebitelské ceny se v únoru meziměsíčně zvedly o 0,3 %, což v meziročním srovnání znamenalo další zrychlení inflace o desetinu procentního bodu na 3,7 %. Zesílení cenového růstu bylo dáno zejména vyššími cenami dovolených (tradiční sezónní zvýšení), pokračoval i růst cen elektřiny. Naopak některé potraviny včetně alkoholických nápojů oproti lednu zlevnily. Nižší ceny ropy na světových trzích pak přispěly k dalšímu poklesu cen pohonných hmot.
img

Ranní nadhoz - inflace v únoru ještě mírně zrychlí

10.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Nezaměstnanost dosud výrazněji nezasáhlo ani pokračující ochlazování ekonomické aktivity v průmyslu.
img

Koronavirus ovlivňuje dění na trzích

09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
img

Ranní nadhoz - Německé tovární objednávky se před virem zotavovaly

06.03.2020 Navzdory krokům centrálních bank včetně amerického Fedu a prohlášením politikům o připravovaných fiskálních opatřeních evropské akcie včera ztratily přes dvě procenta. Klesala i cena ropy Brent, která se z včerejších ranních 52 dolarů vrátila až na dnešních 49,7.
img

Ranní nadhoz - koruna včera posílila, příznivý vývoj ve službách v USA

05.03.2020 Viceguvernér ČNB Marek Mora vnímá snížení úrokových sazeb Fedem jako preventivní, sloužící k uklidnění situace na finančních trzích. Podle jeho názoru jsou obavy z dopadů nákazy na tuzemskou ekonomiku přehnané. ČNB zatím nepřipravuje žádná konkrétní opatření na podporu ekonomiky. Zatím to tedy vypadá, že ČNB nebude se sazbami hýbat, trhy nicméně spekulují na čtyři cuty v horizontu jednoho roku.
img

Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu

04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
img

Ranní nadhoz - ČSÚ potvrdí zpomalení HDP v závěru loňského roku

03.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce. Navíc přetrvávají značné nejistoty ohledně budoucího vývoje. Zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru.
img

Čeká nás týden předstihových indikátorů

02.03.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Německá inflace v evropském harmonizovaném vyjádření dosáhla tempa 1,7 % meziročně a 0,6 % meziměsíčně. V obou případech tak překonala odhady a o kousek se přiblížila dvouprocentnímu cíli ECB.
img

Ranní nadhoz - Zahýbe koronavirus s inflací?

28.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu.
img

Forex: Koruna ve vleku koronaviru dále oslabuje

27.02.2020 Trhy nadále pronásleduje stín koronaviru. Nyní se na nich podepisuje zpráva o prvním zaznamenaném případu přenosu viru na americké půdě. To má za následek další pokles jak na akciových trzích, tak výnosů amerických dluhopisů, který v průběhu dneška v době obchodování na asijských trzích klesly na hodnotu 1,29 %, což je nové historické minimum. Cena ropy Brent klesla pod 53 dolarů za barel.
img

Ranní nadhoz - Američtí spotřebitelé zůstávají dobře naladěni

26.02.2020 Finální údaj o růstu německé ekonomiky v posledním čtvrtletí roku 2019 potvrdil předchozí odhady, které hovořily o mezikvartální stagnaci. Zatímco tamní soukromá spotřeba se poklesu zatím těsně vyhnula, kapitálové investice již mezikvartálně odepsaly 0,2 % a stejně dopadl i export. Předstihové indikátory se v poslední době rozcházely, když německé PMI i ifo index dávaly naději alespoň na stabilizaci, zatímco ZEW index ji spíše hatil. Je ovšem nutné vzít v potaz, že tyto průzkumy ještě nezachytily rostoucí obavy z šíření viru COVID-19.
img

Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání

24.02.2020 V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
img

Ranní nadhoz - koruna včera opět pod EUR/CZK 24,80

18.02.2020 Japonská ekonomika v Q4 klesla meziročně o 6,3 %, což byl nejhlubší propad od poloviny roku 2014. Předběžný údaj je mnohem horší, než čekali analytici, podle kterých měl hrubý domácí produkt odepsat jen 3,7 % po růstu o 1,8 % v Q3. Oproti předchozímu čtvrtletí HDP klesl o 1,6 procenta. I když byl pokles vyvolán některými jednorázovými vlivy, jeho hloubka ekonomy překvapila. Vyhlídky pro Q1 2020 nejsou rovněž příznivé, očekává se, že dynamika HDP bude ovlivněna epidemií koronaviru.
img

Forex: Koruna pokračuje v posilování

13.02.2020 Evropská průmyslová výroba v prosinci poklesla o 2,1 % meziměsíčně a o 4,1 % meziročně. To je výsledek značně pod očekáváním trhů. Slabý výkon průmyslu v závěru loňského roku naznačila již dříve publikovaná čísla z Německa a některých dalších zemí. V průměru za uplynulý rok se výroba eurozóny propadla o 1,7 %, což je nejprudší propad od roku 2012. Významný pokles zaznamenalo zejména kapitálové zboží, které meziročně odepsalo 6,7 %.
img

Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby měnit nebude

06.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %, tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 4,6 %. Spotřebitelé v předvánočním čase utráceli více zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv. Za celý rok 2019 vzrostly celkové maloobchodní tržby o velmi slušných 3,5 %. Očekáváme, že vlivem zpomalující ekonomiky i slábnoucího sentimentu by měl letošní růst tržeb v maloobchodě zpomalit pod tři procenta. Spotřeba domácností by nicméně měla zůstat hlavním přispěvatelem k růstu HDP.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Ranní nadhoz - Fed dnes sazby měnit nebude

29.01.2020 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykázaly v prosinci meziměsíční nárůst o 2,4 % a výrazně tak překonaly tržní odhady, které počítaly se zvýšením pouze o 0,3 %. Prosincový údaj byl silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, v důsledku kterého si dopravní sektor připsal 7,6 %. Při vyloučení tohoto vlivu pak objednávky mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.
C:\fakepath\vir-28012020-lv.jpg

Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD

28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.
img

Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy

28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.
img

Ranní nadhoz - Fed sazby nezměnil, stabilitu dnes potvrdí i ECB

12.12.2019 Několik členů bankovní rady ČNB se týden před měnovým zasedáním vyjádřilo k nastavení měnových podmínek. Z jejich vyjádření vyplývá, že aktuální úroveň sazeb bude zachována. Dokonce i Vojtěch Benda hlasující v poslední době pro zpřísnění měnových podmínek nyní nevidí potřebu pro pohyb sazeb. T. Niedetzký připomněl vnější nejistoty a rizika, která neubývají, navíc opět připomněl úmysl rady vyhlazovat sazby. T. Holub pak vidí silnější kurz koruny jako argument pro stabilitu sazeb, i když nová ekonomická data nemění jeho vnímání ekonomické situace.
img

Ranní nadhoz - tovární objednávky z Německa zklamaly

05.12.2019 Svižný růst českých mezd pokračoval i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Průměrná mzda se zvýšila o 6,9 %, což v absolutní hodnotě znamená 33 697 Kč. Po očištění o inflaci si čeští zaměstnanci polepšili o 4 %. Proti předchozímu čtvrtletí činil růst průměrné mzdy po očištění od sezónních vlivů 1,6 %. Růst mezd na úrovni sedmi procent je dán napjatou situací na trhu práce, kdy nezaměstnanost dosahuje rekordně nízkých úrovní, výsledek je ovlivněn i letošním zvýšením minimální mzdy a růstem platů ve veřejné sféře. Nicméně vlivem zpomalování ekonomiky by měla i mzdová dynamika postupně slábnout.
img

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout

01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.
img

Ranní nadhoz - Čínský PMI ve výrobě nejvyšší za posledních 5 měsíců

30.09.2019 Maloobchodní tržby v Německu v srpnu rostly meziměsíčně 0,5 %, což je v meziročním vyjádření nárůst o 3,2 %. V porovnání s minulým měsícem se dařilo nejen potravinám a oděvům, ale také informačním technologiím, které po dvou měsících zaznamenaly meziměsíční nárůst, a to o 9,5 %.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PPI index | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Stagflace | Swap | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | ADP report | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členové eurozóny | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Devizový kurz | Dnešní události | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Egyptská libra | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | Frank | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční výdaje | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedna libra | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Měna euro | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové ceny ropy | Tapering | Termínované vklady | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj mezd | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | ING | Andrej Babiš | Buy | CEE | Ekonomika Francie | Christine Lagarde | ISM indexy | Janet Yellen | Ministerstvo financí | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Volby | Rozhovor | Burze | Cena eura | Markit | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | David Marek | Institut Ifo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | PwC | Next Finance | Barrick Gold | Destatis | Sentix index | Index Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investiční očekávání | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Bezpečné přístavy | Sázet | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Členství v EU | IHS | Intervence centrální banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Ekonomický přínos | Baidu | Tesla | Odhodlání | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Softbank | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Audi | IHS Markit | Devizy | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Index NFIB | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Daňové změny | BHS | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Vladimír Pikora | Jerome Powell | Crown | Capitalinked | Radim Dohnal | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Wood & Company | Airbnb | Společnost Cyrrus | Strop úrokových sazeb | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | EOS | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Globální ekonomický kalendář | Regionální měny | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Portu | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | HKD | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Finanční skupina | Americké volby | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Vývoj kurzu koruny | Oživení trhu | Sazby ČNB | Velké riziko | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Analytik Czech Fund | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | České HDP | Pokles sazeb | Infineon | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Stav americké ekonomiky | TLTRO III | Boris Johnson | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Čínský trh | Prezidentka ECB | Pokles úroků | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Energetické firmy | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Měny regionu | TikTok | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Analytik portálu | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Snížení úrokové sazby | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Objem | Data z USA | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | BAT | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Generální ředitel | Nový ekonomický výhled | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Německá spotřebitelská důvěra | Ekonomický optimismus | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Americká data | Walt Disney | Zítřejší kalendář | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Evropský průmysl | Konzervativci | Výsledek voleb | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | HDP Německa | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | RWE | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Ministerstvo financí České republiky | Oživení inflace | Důvěra domácností | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Úbytek | NERV | SPD | Hlavní ekonomické události | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | CTS | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Pracovní trh | Objem objednávek | Vyšší ceny ropy | Indikátor investičního sentimentu | Prodej automobilů | Američané | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | Hlavní rizika | Tovární objednávky v Německu | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Čínský HDP | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | KRW | ASML | Dohoda o brexitu | Horší časy | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Ministerstvo práce | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Celková průmyslová výroba | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | 100 miliard dolarů | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Telekom Austria | Reakce investorů | Pohyby cen | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Horší data z Německa | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Epidemie SARS | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | THB | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Rozpočtový rámec | DRFG | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | 4fin | Sazby beze změny | America first | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Pohled bankéřů | Britský statistický úřad | Zveřejňování výsledků | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Noviny | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Začátek cenové války | Cenová válka | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Ekonomický balíček | Zákaz cestování | Průmysl a stavebnictví | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Pozitivní impulz | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Vratislav Jůza | Guvernér Rusnok | Měny z regionu | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Propad koruny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Člen bankovní rady Aleš Michl | Vládní podpory | Texas | Waste Management | Fed včera | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Unilever | MPSV | MF | Náhrady mezd | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Hluboké ztráty | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Air Bank | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Dopad epidemie na ekonomiku | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Dnešní ADP report | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Změny sazeb | Údaje | Týdenní nárůst | Dlužník | DPH | Česká nezaměstnanost | Sentix indikátor | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Devizové rezervy České národní banky | Koronavirová epidemie | Ministři | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Pákistán | Snížení produkce | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Domino’s Pizza | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Pokračování rostoucího trendu | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Indikace | Růst daní | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Americké makro | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Levná ropa | Purple Trading Štěpán Hájek | Ekonomická omezení | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dubnový PMI | PMI z výroby | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | Dnešní ADP | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Očekávání do budoucnosti | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Průmyslová výroba v Itálii | Macy’s | Evropský datový kalendář | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Ústup inflace | Americké ceny výrobců | Členské země | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Předpandemické hodnoty | Spekulovat | Bundesbanka | Fiskální stimul | České ceny výrobců | České ceny | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Předsedkyně Evropské komise | Odražení ode dna | PMI v eurozóně | Manažer Cyrrus | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Sentiment amerických spotřebitelů | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Propad investic | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Špatné zprávy | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Internetové prodeje | Statistiky z trhu práce | Oracle | Banka Creditas | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Arizona | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Data z Ameriky | Koronavirové epidemie | Podmínky ve výrobě | Německá nezaměstnanost | Evropská nezaměstnanost | Medtronic | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | Oživování v průmyslu | Šance | Počty žadatelů o podporu | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Výplach | Američtí politici | Ožívání ekonomiky | Spotřební daně | Německé ceny výrobců | Republikánští senátoři | Znovuotevření ekonomiky | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nižší poptávka | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Vývoj peněžního agregátu | Nálada amerických spotřebitelů | OMV | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Evropské HDP | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Průmyslová výroba v tuzemsku | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Časový horizont | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Růst důvěry | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Růst ekonomické důvěry | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Brexitové dohody | Zaměstnanost a ekonomika | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Ekonomické odhady | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Britská dolní komora | Prognóza Ministerstva financí | Nvidia | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Poptávka po korunách | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Výsledek jednání ČNB | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Objemy peněz | Investiční prostředí | Údaje o sentimentu | Micron | Stav ekonomik | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Nepokoje na Blízkém východě | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Epidemická situace | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Americké měny | Kompenzační programy | Walgreens | Epidemiologická situace | Americký fiskální balíček | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Průzkum PMI | Pokles indexu | Moneta | Vlny koronaviru | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Poklidné obchodování | Výsledky amerických voleb | Zpochybnění výsledku | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Průmyslová výroba v září | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Průmysl v eurozóně | NFIB | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Česká televize | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Cenový skok | Linde | Siemens | Vakcinace | TABAK | Program QE | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | NBP | Randal Quarles | Mutace koronaviru | Mutace viru | Spotřebitelská nálada v USA | Lukáš Novotný | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Počasí | Online prostředí | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | Silné oživení | Počet pracovních míst | Český maloobchod | Prodeje potravin | Průmysl v listopadu | Plán fiskální podpory | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Inaugurace | Německé ceny | MFČR | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Nálada v ČR | Tržní reakce | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Dnešní HDP | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Proočkování populace | Optimismus mezi podniky | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Sentiment v ekonomice | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Makroekonomický vývoj | MXN | ZAR | Sentiment v Americe | Air | Statistika z USA | Míra inflace v Německu | Propady na akciích | Výrobní ceny v eurozóně | Silný růst | Důvěra evropských investorů | Státní výdaje | Oslabení exportu | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Holubičí tón | Evropský kalendář | Nárůst sazeb | Index ekonomické aktivity v USA | Fungování ČNB | Zrychlení inflace v eurozóně | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ekonomický sentiment v eurozóně | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | ISM ve službách | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | AMD | Dostupná data | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Platby kartou | Dluhový strop | Nárůst objemů | Optimismus na trhu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Deník N | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Německá inface | Aktuální problémy | Sektor služeb v USA | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Vliv na trh | ISS | Vyšší úroveň | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Zdanění energií | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Egypt | Rozvolnění restrikcí | Tempo zdražování | USA inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | Americký trh | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Odvětví | Jednání ECB | Šíření mutace | Načasování | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Delta mutace | Dodávky čipů | Nedostatek zboží | University of Michigan | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Dřevo | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Chicagský index nákupních manažerů | Růst výrobních cen | Tlumení QE | Analytik České bankovní asociace | Zpráva z amerického trhu práce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Sentix | Červencová inflace | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Dnešní kalendář | Americké ceny | Vyšší úroky | Medián | Výrobní inflace | Funkční období | David Vagenknecht | Společnosti | Robert Kaplan | Národní měny | Opatření | Dna | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Podpůrný program | Reakce centrální banky | Evropský index | Pracovní den | Opačný trend | Dopad vysokých cen energií | Německé volby | Pokračování trendu | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | České sazby | Automotive | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Volby do Poslanecké sněmovny | Údaje o zářijové inflaci | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Americký tapering | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Zdravotnictví | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Ekonomický sentiment v Česku | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Americký průmyslový sektor | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | TIM | RTS | Booking | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zvýšené úrokové sazby | | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Zlotý | Časové období | Rostoucí inflace | Optimismus spotřebitelů | Spotřebitelské inflace | Cena zemního plynu v Evropě | Inflační situace | Jaromír Gec | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Tlumit inflační tlaky | Úročení koruny | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kritéria konvergence | Konvergence | Hodnoty měny | Petr Lajsek | Předpokládaný růst | Srí Lanka | Analýza Cyrrus | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Úrokové sazby v Česku | Ebury | Tomáš Kudla | Provident Financial | Provident | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Lídři zemí EU | Filip Louženský | Prima | Intervence České národní banky | Krátkodobý vývoj | Nomura Holdings | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Ukončení války | Nákupy dolaru | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Dopady války na Ukrajině | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Politika ČNB | Růst českého HDP | Zúčtování plateb | Vývoj důvěry v ekonomiku | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Poslanec | Růst cen energií | Petr Fiala | Výsledek inflace | Inflační data | Nákupní aktivita | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | finGOOD | Vít Endler | Poptávková inflace | Realitní sektor | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | Přijetí | Pochybení | Sektorová daň | Snížení inflace | Turistické sezóny | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Zisk Komerční banky | Ekonomický nesmysl | Sektorová daň pro banky | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Maximální výše cen elektřiny | Bolest | Výsledek HDP | Portu Filip Louženský | Windfall tax | EU a USA | Marka | Cenové stropy | Motorová nafta | Ekonom společnosti | Doba vysoké inflace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Tržní odhad | Pozitivní nálada | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | OsMA | CZ | Pokles reálných mezd | Cyrrus Vít Hradil | Zranitelnost měn | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | ERÚ | Aktualizovaná prognóza | Pověst | Světlo na konci tunelu | Podnikové objednávky | Crowdfundingové platformy | Vládní politika | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Složení bankovní rady | FED sazby | Vysoké sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Vyjádření představitelů | Cenový růst | Mezinárodní dohody | Guvernér Michl | Ekonomický přístup | Petr Pavel | Silná koruna | Přecenění zboží | Svaz průmyslu | Nejvyšší inflace | Pokles cen energií | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Média | Viceguvernérka | Fingood | Zpomalení inflace v ČR | Inflační tlaky v české ekonomice | Vklady | ČNB Aleš Michl | Recese v Česku | Údaje o vývoji inflace | Vyšší ceny | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Svaz průmyslu a dopravy | Bohuslav Čížek | Závazek | Srovnávací základna | Loňská srovnávací základna | Rekordně silná česká koruna | Silná česká koruna | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Slábnoucí inflační tlaky | Inflační tlaky ve světě | Markantnější oslabení | Společnost Ebury | Ebury pro Česko a Slovensko | Krátkodobé posílení | Ředitel investiční platformy | Rychlost | Petr Javůrek | Analytik investiční společnosti | Pozitivní signál | FinGO | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Tomáš Jícha | Velké problémy | Vice | Místopředseda představenstva | Oslabení egyptské libry | Výhledy | Oděvy | Dovozní ceny | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Nižší ceny | DNO | Dražší půjčky | Pokles inflace podle analytiků | News | ČNB Eva Zamrazilová | Viceguvernérka ČNB | Konflikt na Blízkém východě | Vstupu do EU | Struktura | Poradce České bankovní asociace | Návrat inflace | Přecenění | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Optimistický výhled | Očekávání firem | Snížení cen | PwC ČR | Jednání ČNB o úrokových sazbách | ATRIS | ProCent | Zlevnění hypoték | Jana Vaisová | Petr Fiala (ODS) | Rok 2024 | Kroky k přijetí eura | Další snižování sazeb | Dobrá zpráva | STAN | Dnes ČTK | Portu Marek Pokorný | Investments | D1 | Tovární objednávky z Německa | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Problémy Německa | Nákupy | Financial | Pozitivní výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Vítězství Joe Bidena
Vítězství nad inflací
Vítězství na trzích
Vítězství Německa
Vítězství Německa nad Francií
Vítězství prezidenta
Vítězství prezidenta Erdogana
Vítězství Trumpa
Vítězství v Georgii
Vít Horák

Následující klíčová slova

Vítkovce Heavy Machinery
Vítkovice Steel
Vít Kučera
Vít Kutnar
Vitol
Vitol Group
Vittorio Colao
Vittorio Messina
Vít Vařeka
VIV
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít