Čtvrtek 25. duben 2024 15:39
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost

Vít Hradil

C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět výrazně zvýší úrokové sazby

27.03.2022 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Růst českého HDP může na konci roku klesnout k nule

20.03.2022 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se obává, že vysoká inflace se projeví na dramatickém snížení hospodářského růstu ČR. Růst českého HDP může podle něj koncem letošního roku klesnout k nule. Rusnok to dnes řekl diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde

20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta

10.03.2022 Společnost Cyrrus, která je obchodníkem s cennými papíry, očekává letos kvůli konfliktu na Ukrajině zpomalení růstu české ekonomiky na 2,2 procenta z loňských 3,3 procenta. Průměrná inflace by měla stoupnout na 10,7 procenta z loňských 3,8 procenta. Akciovým trhům předpovídá Cyrrus dobrý rok, i když se v důsledku konfliktu na Ukrajině změnilo vnímání některých sektorů. Doporučuje se při investicích zaměřit na sektory, jako jsou spotřebitelské služby a zboží a rovněž na stabilní společnosti z oblasti technologií nebo polovodičů. Vyplývá to z výhledu, který Cyrrus poskytl ČTK.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů

22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\cnb-22122021.jpg

Analytici: Další nárůst sazeb ČNB přijde v únoru, sazba bude začínat čtyřkou

22.12.2021 Další nárůst úrokových sazeb České národní banky přijde v únoru, kdy by základní sazba měla začínat čtyřkou. Zvyšování by mělo ve druhém čtvrtletí pomalu končit. Vyplývá to z odhadů analytiků. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace. Základní úroková sazba je nejvyšší od roku 2008.
img

Ranní okénko - Po pozitivním překvapení u PMI nás čeká Ifo a tuzemský konjunkturální průzkum

24.11.2021 Dnes je na řadě jediný údaj z tuzemska tohoto týdne – konjunkturální průzkum. Dále nás čekají výsledky Ifo indexu, které napoví, jak si německá ekonomika vede během čtvrtého kvartálu. Odpoledne patří údajům z USA včetně struktury HDP v Q3 2021 a zápisu z posledního (listopadového) měnového zasedání. Česká měna se stále drží na slabší úrovni (25,51), na kterou se dostala koncem minulého týdne, mimo jiné vlivem epidemické situace doma i v zahraničí a také posilujícímu dolaru vůči euru.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra dál klesá

23.11.2021 Dnešní den se ponese ve znamení předstihových indexů nákupních manažerů. Jako první se dozvíme výsledky ze sousedního Německa, kde se čeká ochlazení souhrnného indikátoru z 52 na 51 bodů, přičemž na tomto poklesu by se měly svorně podílet sektory služeb i průmyslu. Podobný obrázek by následně měla vyjevit i celá eurozóna, kde trh vyhlíží zhoršení z 54,2 na 53 bodů. Do třetice se v odpoledních hodinách ohlásí PMI ze Spojených států, kde se naopak čeká zrychlení expanze.
img

Ranní okénko - Čeká nás oznámení, kdo bude novým šéfem Fedu, řada předstihových indikátorů nastíní vývoj v Q4

22.11.2021 V Německu i USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za 3. čtvrtletí společně s jeho detailní strukturou. Současně tento týden vyjde i řada indikátorů měřících důvěru v ekonomice v čele s PMI a Ifo průzkumem. Předstihové ukazatele poskytnou informace o tom, jak se ekonomice daří v závěrečném čtvrtletí, ve kterém se očekává podstatně horší výsledek. Ekonomiku zatěžují přetrvávající zádrhely na straně nabídky, vyšší výrobní i spotřebitelské ceny a nově i zhoršení epidemické situace.
img

Ranní okénko - Americký průmyslový sektor to nevzdává

16.11.2021 Dnešní den zahájíme informací o dynamice cen tuzemských průmyslových výrobců za měsíc říjen. Zde očekáváme pokračování zářijového trendu, tedy silné zdražování v kategoriích meziproduktů a energií. Podle našeho odhadu tak ceny vykážou růst o 0,7 % meziměsíčně, což by odpovídalo 10,2 % oproti stejnému období předchozího roku.
img

Ranní okénko - Čeká nás tuzemská výrobní inflace a měsíční data z americké ekonomiky

15.11.2021 Ekonomický kalendář odstartuje český běžný účet za září. Jeho bilance se v poslední době drží v tandemu se saldem zahraničního obchodu v záporu. Za celý rok očekáváme běžný účet blízko nuly či mírně v negativních číslech. Ve zbytku týdne jsou hlavními ukazateli vývoj výrobní inflace – ceny výrobců budou zveřejněny v ČR a v Německu. A dále říjnová měsíční data v USA, kde vyjde maloobchod a průmysl. Koruna začíná týden na stejné úrovni jako minulý týden, tedy poblíž EUR/CZK 25,24. Kalendář eurozóny tento týden není moc zajímavý. Dorazí jen zpřesněné údaje o inflaci a HDP.
img

Ranní okénko - Dnes by měl být na trzích klid

11.11.2021 Dnešní makroekonomický kalendář je i vlivem státního svátku ve Spojených státech prakticky zcela prázdný a jediným zajímavějším momentem tak bude zveřejnění aktualizované ekonomické prognózy z dílny Evropské komise, které se dočkáme v 11 hodin dopoledne.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA se patrně dostala již těsně pod 6%

10.11.2021 Dnes vyjde nejdříve česká a odpoledne posléze americká inflace za říjen. V Německu dorazí pak už jen finální číslo inflace, které by mělo pouze potvrdit předchozí předběžný odhad, tedy inflaci na úrovni 4,6 %. Naopak v ČR i v USA se inflace v říjnu patrně pohybovala nad 5,5 %. Že aktuálně pozorujeme nejen domácí, ale i globální inflační tlaky dále ukázala i data z Číny, kde se výrobní ceny dostaly nejvýše za 26 let, což signalizuje riziko sílící spotřebitelské inflace, která byla v říjnu na 1,5 %, mnohem níže než během koronaviru, kdy přechodně dosáhla 5 %. Dnešní údaje budou zajímavé pro korunu, jejíž kurz by mohl být volatilnější s tím, jak bude finanční trh upravovat svůj pohled na budoucí růst zvyšování úrokových sazeb ČNB a Fedu.
img

Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady

09.11.2021 Dnes přijde listopadová edice indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. V Německu trh počítá s poklesem v obou podsložkách, tedy jak v očekávání do budoucnosti, tak i v hodnocení aktuální situace. Pokles patrně vykáže i index evropský.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA pravděpodobně dále rostla

08.11.2021 Týden odstartujeme tuzemským průmyslem a zahraničním obchodem. U obou očekáváme slabší výsledek na pozadí pokračujících omezení na nabídkové straně. V českém kalendáři je tento týden dále míra nezaměstnanosti a inflace. V tom evropském dominují indikátory sentimentu a průmyslová výroba. V USA bude pozornost poutána především na inflaci – dorazí jak ta spotřebitelská, tak výrobní.
img

Ranní okénko - Fed doručil, co dnes ČNB?

04.11.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude odpolední měnověpolitické zasedání České národní banky. Ta na něm představí aktualizovanou čtvrtletní makroekonomickou prognózu, od které čekáme znatelně zvýšený výhled na tuzemskou inflaci, a naopak nižší odhad růstu české ekonomiky. Samotné jednání bankovní rady se pak bezpochyby ponese v duchu diskusí o zvýšení základní repo sazby, přičemž bankéři budou pravděpodobně nejčastěji váhat mezi 50 a 75 bazickými body. I vzhledem ke klopýtajícímu českému průmyslu a zhoršující se pandemické situaci předpokládáme, že tentokrát převáží opatrnější názor a dočkáme se tak zvýšení o 50bb na úroveň 2,00 %.
img

Ranní okénko - Postupně přibývají sázky na zvýšení amerických sazeb před koncem 2022

03.11.2021 Na finančním trhu obecně panuje shoda, že na konci dvoudenního zasedání Fedu dnes dojde k oznámení taperingu – tj. snížení tempa nákupu aktiv. Fed započal program nákupu aktiv na podporu koronavirem zasažené ekonomice. K jeho ukončení ho aktuálně tlačí inflace, která se vyšplhala výš, než se čekalo, i když Fed neopustil argumentaci o její dočasnosti. Měnová politika tento týden dominuje i v regionu střední Evropy. Ještě před ČNB o úrokových sazbách dnes rozhodne polská centrální banka NBP. Ta také čelí tlaku ze strany růstu spotřebitelských cen, které v říjnu dosáhly na meziročních 6,8 %, nejvíce za posledních 20 let.
img

Ranní okénko - Dnes bude na trzích klid

02.11.2021 Dnes se žádných významnějších ekonomických indikátorů nedočkáme, jedinou výjimkou bude zpřesněný výsledek říjnových indexů PMI z Německa a následně z celé eurozóny. Zde pozorujeme podobný příběh jako v Česku, když pod tlakem nedostatku výrobních vstupů postupně klesá jak výrobní, tak i objednávková dynamika, zatímco se svižně zvyšují ceny.
img

Ranní okénko - Fed pravděpodobně oznámí snižování nákupu aktiv a ČNB dodá další hike

01.11.2021 Údaje o HDP ze závěru minulého týdne byly ohlédnutím zpět do třetího kvartálu, ve kterém zůstaneme i tento týden, kdy dorazí měsíční data z reálné ekonomiky za září. V tuzemsku vyjde maloobchod, v Německu se k němu přidá i průmysl. Aktuálnější informace přinese PMI ze zpracovatelského sektoru za měsíc říjen. Pozornost investorů upoutají především centrální banky. Ve středu zasedá Fed. Ve čtvrtek je na řadě ČNB. Ta navíc představí novou makroekonomickou prognózu, ve které téměř jistě navýší odhad inflace a sníží predikovaný růst HDP.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: ČNB zvýší sazby o 0,5 procentního bodu, vyšší růst je ale možný

31.10.2021 Bankovní rady České národní banky na čtvrtečním zasedání zvýší podle odhadů většiny analytiků oslovených ČTK úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Někteří nevylučují stejně jako v září růst až o 0,75 procentního bodu. Od nové prognózy, kterou ČNB ve čtvrtek zveřejní, očekávají ekonomové především výrazné zvýšení odhadu inflace a snížení odhadu růstu ekonomiky. Analytici počítají i s tím, že ČNB bude ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat.
img

Ranní okénko - Německý index cen dovozů je rekordně vysoko, tamní spotřebitelská důvěra pozitivně překvapila

27.10.2021 Dnes dorazí statistika objednávek dlouhodobé spotřeby v USA. V Německu byly ráno zveřejněny ceny importu a spotřebitelská důvěra GfK. Ekonomický kalendář eurozóny i ČR je pro dnešek prázdný. Koruna se oproti euru stále drží na slabší úrovni EUR/CZK 25,71. České měně ani ostatním měnám středoevropského regionu se včera moc nedařilo. Za tím lze z části hledat jízdu dolaru, který v porovnání se začátkem týdne vůči euru přechodně posílil až o 0,6 %.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se dál zhoršuje

26.10.2021 Evropský kalendář je pro dnešek prázdný a prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tak bude odpolední vydání průzkumu spotřebitelské důvěry ve Spojených státech. Ta dosáhla svého post-pandemického maxima v červnu na hodnotě 128,9, tedy necelé 4 body pod úrovní z února 2020, těsně před příchodem koronaviru. Od té doby setrvale klesá a tento trend by podle odhadů měl pokračovat i nyní, když se čeká snížení ze zářijových 109,3 na 108,3. Naopak růst si trh slibuje od říjnového Richmond Fed indexu ze zpracovatelského sektoru. Ten se v září mohutně propadl, když dosáhl hodnoty -3 body, a nyní by mělo dojít ke korekci směrem k +5.
img

Ranní okénko - Jak se dařilo ekonomice USA, eurozóny a ČR v Q3

25.10.2021 Čeká nás nabitý týden: HDP za třetí kvartál, inflace v eurozóně a zasedání ECB. Navíc dorazí důležité měkké indikátory v čele s německým Ifo indexem a českým konjunkturálním průzkumem. Údaje o HDP pro eurozónu i její členské země by dle očekávání trhu měly být vesměs povzbudivé, poblíž 2% mezikvartálně. Zvýšené riziko platí především pro ekonomiky popoháněné průmyslem, kam kromě například Německa či Slovenska spadá i Česko. Je otázkou, do jaké míry letní oživení poptávky, především ve službách, vykompenzuje nižší aktivitu v průmyslu kvůli komplikacím na straně nabídky. Inflace v eurozóně měla vzrůst z 3,4 % na 3,7 % z titulu dražších energií a vyšších cen u čerpacích stanic. Od ECB nečekáme změnu rétoriky.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB obnoví po devíti letech odprodej části výnosů z devizových rezerv

22.10.2021 Česká národní banka od ledna začne opět prodávat části výnosů z devizových rezerv. Program, jehož cílem je zpomalit nárůst objemu devizových rezerv ČNB, banka obnovuje po devíti letech. Včera o tom rozhodla bankovní rada, informovala ČNB v tiskové zprávě.
img

Ranní okénko - Pozice Fedu je čím dál jasnější

21.10.2021 Ze zemí eurozóny se dnes dočkáme říjnové edice průzkumu spotřebitelské důvěry. Trh od ní na pozadí opětovně se zhoršující epidemické situace a ochlazování průmyslu očekává pokles ze zářijových -4,0 na -5,0 bodů. I tato hodnota by ovšem byla vyšší, než čeho jsme byli svědky před pandemií (-6,4) či kolik činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní okénko - Ceny německých výrobců rekordně vzrostly

20.10.2021 Před necelou hodinou zveřejnil německý statistický úřad údaj o zářijovém vývoji cen výrobců. Ty překvapily výrazně větším zdražením. Meziměsíčně přidaly 2,3 % po srpnových 1,5 %, přičemž se čekal růst o 1,1 %. Meziročně jsou tak na 14,2 % z 12,0 %. Největší podíl měly ceny energií. Pro ČR je to signálem, že ceny importu v dohledné době nepoleví. Dále nás dnes čeká finální číslo pro zářijovou spotřebitelskou inflaci v eurozóně. Ta měla dosáhnout na meziročních 3,4 %, nejvýše od roku 2008. Jádrová inflace, která nezahrnuje ceny energií a potravin, ale měla činit 1,9 %, což je ale také nejvíce od roku 2008. Nicméně nižší jádrová, než celková inflace naznačuje, že ve srovnání s vývojem v Česku hrají v eurozóně přímo v ekonomice „vytvořené“ poptávkové cenové tlaky prozatím menší roli a vyšší inflace odráží spíše externí s covidem spojené nákladové faktory, jako růst cen energií a pohonných hmot, zdražování výrobního materiálu, či reakce německé vlády (dočasné snížení sazby DPH a její následné navrácení na původní úroveň). Obě míry inflace (jádrová i celková) se přitom v eurozóně odrážely na začátku roku od podobně nízké úrovně poblíž nuly.
img

Ranní okénko - Americký průmysl nečekaně poklesl

19.10.2021 Dnešní kalendář mnoho zajímavých dat nenabízí a budeme se tak muset spokojit s měnověpolitickým zasedáním maďarské centrální banky. Ta jen těsně předběhla ČNB, když jako první centrální banka regionu přistoupila k zahájení post-pandemického cyklu zvyšování sazeb na začátku června a od té doby již stačila základní sazbu vytlačit z 0,6 na aktuálních 1,65 %. I dnes se čeká pokračování v nastoleném trendu, byť samotné tempo zpřísňování politiky bude patrně spíše opatrné. Trh i naši maďarští kolegové pro dnešek počítají s přidáním 15 bazických bodů.
img

Ranní okénko - Čínská ekonomika zpomalila a PMI patrně korigovaly k nižším hodnotám

18.10.2021 Finanční trh se probouzí do ne zrovna povzbuzujících zpráv. Čína, druhá největší ekonomika světa, rostla v Q3 o 0,2 % mezičtvrtletně oproti 1,3 % v Q2, čímž zaostala za očekávanými 0,4 %. Výsledek není příznivou zprávou pro tržní zhodnocení vyhlídek globální ekonomiky pro nejbližší období. Další na řadě jsou ceny tuzemských výrobců, kdy je další zdražení velmi pravděpodobné. Průběh týdne bude z pohledu ekonomických dat spíše poklidný. Nejzajímavější údaj nás čeká až v pátek, kdy budou zveřejněny výsledky říjnového průzkumu mezi nákupními manažery PMI v eurozóně i USA. Celková hodnota indexu by se měla snížit kvůli zpomalení tempa výroby. Neméně důležité budou ale i jednotlivé subindexy měřící zpoždění dodávek materiálu, růst cen výrobních komponent a snahy zvýšené cenové tlaky přenášet do pultovních cen.
img

Ranní okénko - Americký tapering se rýsuje čím dál jasněji

14.10.2021 Dnes se dočkáme pouze údajů z americké ekonomiky. Kromě standardní týdenní zprávy o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti – který by mělo kosmeticky ubýt z předchozích 326 na 320 tisíc – se bude jednat hlavně o zářijovou statistiku o cenách výrobců. Ty by měly pod tíhou nestíhající logistiky a zdražujících komodit pokračovat v robustním růstu, když trh po srpnových 0,7 vyhlíží tentokrát 0,6 % meziměsíčně. V meziročním srovnání by to tak stačilo na 8,7 %.
img

Ranní okénko - Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?

13.10.2021 Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci na trhu. Ta bude pro investory s ohledem na růst cen ropy a dalších komodit, včetně zdražování energií, zajímavější než za normálních okolností. Jak se růst nákladů a celkově napjatá situace v dodavatelských řetězcích odráží na objemu výroby, nastíní dnes dopoledne údaj o průmyslové výrobě v eurozóně.
img

Ranní okénko - V Německu se čeká zhoršení nálady

12.10.2021 Dnes budeme zvědavi na říjnovou edici indexu ZEW z Německa a eurozóny. U našeho západního souseda se očekává pokračování trendu poklesu složky očekávání, který trvá nepřetržitě již od května letošního roku. Tentokrát by se podle odhadu trhu měl index pod tíhou zádrhelů v logistických řetězcích, které omezují výrobní kapacity, snížit z 26,5 na 23,5 bodu. Poprvé od letošního února by se ovšem mělo zhoršit i hodnocení současné situace, konkrétně pak z 31,9 na 28,0 bodů.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace do konce roku podle ekonomů překoná pět procent a ČNB dále zvýší sazby

11.10.2021 Dnešní údaje o zářijové inflaci ukazují, že do konce letošního roku meziroční inflace překoná pětiprocentní hranici především kvůli zdražování energií. Vývoj kolem inflace zároveň povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
img

Ranní okénko - Německý průmysl zklamal, co předvede ten český?

07.10.2021 Dnešní den zahájíme dvěma údaji z tuzemska, odkud se dočkáme srpnových dat o zahraničním obchodu a o průmyslu. Obchodní bilance by podle našeho odhadu měla vykázat schodek na úrovni 5,7 mld. Kč, což by oproti předchozímu měsíci znamenalo kosmetické zlepšení. Od průmyslu i vlivem jednoho dodatečného pracovního dne čekáme meziroční nárůst produkce o 6,9 %.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA a klesající objednávky v německém průmyslu

06.10.2021 Prvním dnešním údajem jsou německé průmyslové objednávky, které tamní statistický úřad zveřejnil před necelou hodinou. Jak se předpokládalo, dostavil se v srpnu meziměsíční pokles, který ovšem poměrně citelně předčil očekávání. Další na řadě jsou maloobchodní tržby v eurozóně, od kterých se čeká mírné meziměsíční zlepšení. Ekonomický kalendář uzavře report ADP z amerického trhu práce, který podá informaci o růstu zaměstnanosti v soukromém sektoru za září. Trh počítá oproti srpnu s vyšším počtem nově vytvořených pracovních míst, což by nastolilo pozitivní očekávání pro celkovou statistiku z trhu práce, jež vyjde tento pátek. Pozitivní zpráva z trhu práce dorazila včera i z tuzemska, kdy podíl nezaměstnaných dosáhl již na 3,5 %. Českou měnu nechalo včerejší dění na finančních trzích relativně v klidu, když pouze oscilovala poblíž úrovně EUR/CZK 25,30.
img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zhoršuje

05.10.2021 Prvním dnešním makroekonomickým údajem bude zářijová statistika tuzemské nezaměstnanosti. Ta po dosažení svého vrcholu (4,3 %) v únoru letošního roku setrvale klesá, a příznivý trend by měl pokračovat i tentokrát. S ohledem na pokračující nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi zaměstnanců ovšem nečekáme nijak výrazný pokles, a vzhledem k zaokrouhlení se tak patrně ani nepřehoupneme o další desetinku procentního bodu, a zopakujeme srpnových 3,6 %.
img

Ranní okénko - Nedostatek výrobních komponent dále brzdí expanzi průmyslu

04.10.2021 V tomto týdnu nás čeká trojice měsíčních dat z české ekonomiky – průmysl, zahraniční obchod a maloobchod, které bude doprovázet údaj o nezaměstnanosti. Pro globální trhy bude klíčová statistika z amerického trhu práce, kterou investoři bedlivě sledují, aby zaktualizovali očekávání ohledně utahování měnové politiky Fedu. „Dostačující“ oživení trhu práce je posledním dílkem skládačky pro snižování objemu nákupu aktiv, tedy zpomalování expanze měnové politiky. Zajímavý bude také německý kalendář, který zahrnuje průmyslovou výrobu, objem zakázek a výrobní inflaci (PPI).
img

Ranní okénko - Od německé inflace se čeká další zrychlení

30.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude odpolední měnověpolitické zasedání České národní banky. Členové bankovní rady si v uplynulých týdnech dali záležet na tom, aby trh připravili na ne zcela obvyklý krok, tedy zvýšení základní sazby o více než standardních 25 bazických bodů, k čemuž nedošlo od roku 1997. Nabádá je k tomu svižná dynamika tuzemských spotřebitelských cen i rostoucí obavy z nich napříč populací. Na rozdíl od amerického Fedu či ECB tak čeští bankéři evidentně nehodlají opakovat mantru o přechodnosti inflace, která má momentálně z velké části kořeny na nabídkové spíše než poptávkové straně, a jsou připraveni konat. Jejich dosavadní komunikace trh na tento krok dostatečně připravila, a samotné rozhodnutí tak zde těžko způsobí jakékoliv pozdvižení. Prostor pro překvapení tak skýtá spíše následná tisková konference guvernéra Rusnoka, který patrně bude chtít přitvrdit ve své jindy veskrze umírněné rétorice.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny patrně mírně poklesla

29.09.2021 Evropská komise dnes zveřejní výsledek konjunkturálního průzkum za září včetně inflačních očekávání. Tuzemský i globální ekonomický kalendář je prázdný s výjimkou sekundárního ukazatele prodeje domů v USA během srpna.
img

Ranní okénko - ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb

27.09.2021 Očekávanou událostí tohoto týdne je bezpochyby zasedání ČNB, na kterém by mělo dojít k navýšení hlavní úrokové sazby z 0,75 % na 1,25 %. Sledované budou také inflační statistiky z Německa a eurozóny za září. Z tuzemské ekonomiky koncem týdne dorazí index PMI ve výrobní sféře a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Z globální ekonomiky pak během týdne dorazí indikátory sentimentu.
C:\fakepath\czk-26092021.png

Rada ČNB podle analytiků ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu

26.09.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, shodují se analytici oslovení ČTK. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
img

Ranní okénko - Evropské PMI spíše zklamaly

24.09.2021 Dnešní den zahájíme zářijovým vydáním konjunkturálního průzkumu od Českého statistického úřadu. Zde jsme se v srpnu dočkali protichůdných signálů, když narostla spotřebitelská důvěra, zatímco ta podnikatelská vykázala pokles. Právě v podnikatelské sféře patrně nelze zázraky čekat ani tentokrát, když se předchozí problémy s nedostatky výrobních vstupů spíše dále prohlubovaly. Spotřebitelé by ovšem vzhledem k nadále prakticky neexistující nezaměstnanosti a rostoucím mzdám optimismus ztrácet nemuseli.
img

Ranní okénko - Fed přitvrdil rétoriku

23.09.2021 Dnes nás čeká sada indexů nákupních manažerů, a to jak ze zpracovatelského sektoru, tak i ze služeb. Odstartujeme Německem, kde se u obou složek čeká nepatrný pokles, ovšem vyhlížené hodnoty v okolí 60 bodů nadále značí pokračující ekonomickou expanzi. Prakticky totožný vývoj by měl vykázat i index evropský, který za tím německým zaostává jen zhruba o jeden bod. Naproti tomu ve Spojených státech, kde post-pandemické oživení začalo o něco dříve, se PMI ve službách již navrací do „normálnějších“ hodnot, a měl by se držet poblíž 55 bodů. Přifouknutý ovšem zůstává index v průmyslu, kde je i nadále významně zkreslován nedostatkem výrobních vstupů, a měl by se tak držet nad 60 body.
img

Ranní okénko - ČNB pokračuje v jestřábích signálech

22.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o zářijové evropské spotřebitelské důvěře. Ta se ze dna dosaženého v dubnu 2020, kdy dosáhla -21,9 bodu, stačila vyškrábat až na -3,30 v letošním červnu, čímž nejen že překonala předpandemickou úroveň, ale zároveň dosáhla rekordu od ledna roku 2018. Od té doby ovšem opět klesá a podle tržního odhadu bude klesat i nadále. Po srpnových -5,3 se tak tentokrát čeká -5,9 bodu.
img

Ranní okénko - Evergrande straší trhy

21.09.2021 Dnešní makroekonomický kalendář mnoho vzrušení nenabízí a zavděk tak budeme muset vzít měnověpolitickým zasedáním maďarské centrální banky. Ta si v červnu přisvojila titul první měnové autority v regionu, která zahájila post-pandemický cyklus zvyšování sazeb, když jen těsně předběhla Českou národní banku. Maďaři ani od té doby nelenili a ke zpřísnění politiky sáhli ještě dvakrát, čímž se základní sazba zvýšila z původních 0,60 až na aktuálních 1,50 %. Další krůček se očekává i tentokrát, když trh sází na 1,75 %, zatímco naši maďarští kolegové očekávají rovnou 1,80 %.
img

Ranní okénko - Přichází týden předstihových indikátorů

20.09.2021 Týden začíná poněkud ospale a prvním zajímavým makroekonomickým údajem bude až středeční informace o evropské spotřebitelské důvěře. Ta by měla v září podle odhadů klesnout ze srpnových -5,3 na -5,9 bodu. To je sice nemilá vyhlídka, ovšem i nadále by se tak jednalo o lepší výsledek, než jaký jsme sledovali těsně před vypuknutím pandemie (-6,4 v únoru 2020), a zároveň je to více, než činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní okénko - Mora zvažuje 50bb

17.09.2021 Dnes nás čeká z makroekonomického pohledu líný pátek. Jediným střípkem nových dat bude zářijové vydání průzkumu sentimentu amerických spotřebitelů z dílny University of Michigan. Tento index utržil v létě letošního roku poměrně tvrdou ránu, když pod tlakem mutací koronaviru, nadále neutěšené nezaměstnanosti a svižné inflace nálada Američanů poklesla z červnových 85,5 až na srpnových 70,3 bodu. Mezitím ovšem začala americká inflace alespoň kosmeticky brzdit a plošné epidemické restrikce zavedeny nebyly, což by mělo domácnosti trochu povzbudit. Trh tak nyní vyhlíží nárůst směrem k 72 bodům, což by ovšem ve srovnání s pětiletým průměrem (91,5) stále příliš oslnivé číslo nebylo.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Ranní okénko - Den ve znamení průmyslu

15.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o průmyslové výrobě v zemích eurozóny za měsíc červenec. Zde trh vyhlíží růst o 0,6 % meziměsíčně, což by vzhledem k nadále působícímu efektu snížené srovnávací základny znamenalo impozantních 6 % meziročně. I v Česku jsme navzdory pokračujícím zádrhelům v dodavatelských řetězcích byli svědky poměrně vydařeného července, ovšem těžko bychom v tomto hledali obrat v trendu – evropský i český průmysl budou zřejmě po zbytek roku citelně limitovány právě chybějícími součástkami a materiálem.
img

Ranní okénko - Kam se vydá americká inflace?

14.09.2021 V Evropě se dnes z makroekonomického pohledu nic významnějšího neodehraje, a pro data tak musíme za oceán. Jako první dorazí ze Spojených států srpnový průzkum optimismu mezi malými podniky z dílny NFIB. Ten by měl podle trhu kosmeticky poklesnout a po červencových 99,7 bodech tentokrát dosáhnout na 99,0. Za pětiletým průměrem by tak index zaostal o více než tři body a zhruba pět bodů by mu scházelo i k před-pandemické úrovni. Hlavní obtíží, kterou americké malé podniky v poslední době reportují, je přitom nedostatek kvalifikovaného personálu. Na tamním trhu práce přitom nadále zůstává relativně velké množství nezaměstnaných, ovšem jejich kvalifikace a preference se aktuálně s potřebami podniků do značné míry míjejí.
img

Ranní okénko - Čeká nás hlavně americký týden

13.09.2021 Prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude úterní spotřebitelská inflace v USA. Ta v červenci dosáhla meziročně 5,4 % a po dlouhém období zvyšování tak konečně stagnovala. Tentokrát si trh od cenové dynamiky slibuje dokonce mírný pokles, když vyhlíží 5,3 %. Skutečný údaj bude tentokrát trhem velmi bedlivě sledovaný, jelikož pokud by skutečně začala inflace – byť mírně – slábnout, jednalo by se o podpůrný argument pro pozici, kterou hájí americká centrální banka. Ta dosud nepřistoupila ani k náznakům blížícího se tlumení monetární podpory, jelikož právě momentálně zvýšenou inflaci považuje za přechodnou, a tedy nevyžadující reakci.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace podle odhadů v srpnu spíše stagnovala

09.09.2021 Meziroční inflace v srpnu zůstala podle odhadů většiny analytiků, které dnes ČTK oslovila, na červencových 3,4 procenta. Někteří ekonomové ovšem nevylučují ani nárůst inflace na 3,6 procenta. Za růstem inflace je obnovená spotřeba domácností, ale i globální problémy s dodávkami. Údaje o inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) v pátek.
img

Ranní okénko - ECB dnes představí novou prognózu

09.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude bez pochyby pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Ta na něm představí svou aktualizovanou makroekonomickou prognózu, která oproti té předchozí téměř jistě dozná úprav ve výhledu na růst HDP a inflaci směrem vzhůru. Z tohoto zlepšení pak vyplývá, že bude ECB cítit potřebu se ústy své šéfky Lagardeové vyjádřit k možnému snížení objemu nakupovaných aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Ten byl v březnu tohoto roku navýšen v reakci na jarní svižný růst výnosů evropských dluhopisů a od té doby pokračuje v této posílené intenzitě. ECB by tak mohla nyní rozhodnout o návratu na původní rychlostní stupeň. Za pravděpodobné lze pak pokládat, že bude Lagardeová na tiskové konferenci čelit i otázkám ohledně délky pokračování programu PEPP jako takového. Podle původních plánů by jeho konec měl přijít na jaře roku 2022 a jelikož k tomuto termínu zbývá ještě dostatek času, nebude se Lagardeová patrně chtít na toto téma vyjadřovat příliš konkrétně. I nadále pochopitelně platí, že zvýšení evropských sazeb se na dnešním zasedání s jistotou nedočkáme.
img

Ranní okénko - Důvěra investorů v německou ekonomiku dále poklesla

08.09.2021 Dnešek bude pro trh pauzou. Globálně, v regionu a ani v tuzemsku nebudou zveřejněna ekonomická data, s výjimkou maďarské inflace. Ta měla v srpnu mírně zesílit z meziročních 4,6 % na 4,7 %. Meziměsíčně měla přidat pouhých 0,1 %. Menší meziměsíční přírůstky jsou pro srpen typické. Platí to i v případě ČR nebo Polska. Nicméně pandemie má od typičnosti velmi daleko a ekonomická data jsou více volatilní. Nelze tak vyloučit překvapení oběma směry. První z regionu zveřejnilo srpnovou inflaci Polsko, kde se také očekával růst meziroční dynamiky o desetinu procentního bodu z 5,0 % na 5,1 % meziročně. Zvýšení se ale ukázalo být silnější a činilo 5,4 %. Poslední se zveřejněním srpnové statistiky bude v závěru tohoto týdne Česko. Očekáváme v souladu s trhem, že inflace poskočila z 3,4 % na 3,6 %. Nicméně rozpětí jednotlivých odhadů, od 3,1 % až po 3,7 %, ukazuje na nejistotu dat a šanci překvapivého výsledku. Avšak na větší, než obvyklé odchylky si finanční trh již zvykl.
img

Ranní okénko - Německý průmysl potěšil

07.09.2021 Dnes se dozvíme statistiku českých maloobchodních tržeb za měsíc červenec. Podle nás dojde oproti červnu k dalšímu mírnému růstu, což by mělo ve srovnání s loňským rokem vynést dynamiku na úrovni 4,3 %. Trh je v tomto ohledu o něco méně optimistický, když čeká 3,6 %. Po předchozích 9,7 % by tak zdánlivě mělo dojít k citelnému zpomalení, což je ovšem dáno slábnoucím efektem snížené srovnávací základny z loňské vlny pandemie.
img

Ranní okénko - Zasedá ECB a dorazí tuzemská inflace

06.09.2021 V tomto týdnu dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky. Odstartuje je dnešní duo průmyslové výroby a zahraničního obchodu. Pozítří je doplní maloobchod a na závěr týdne dorazí inflace, která měla v srpnu poskočit z 3,4 % na 3,6 %. Z globálního pohledu je centrální událostí zasedání ECB, na kterém nepůjde o nastavení úrokových sazeb, ale především o komunikaci ohledně nákupu aktiv v rámci PEPP. Americký ekonomický kalendář byl v popředí minulý pátek, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady (v srpnu nárůst o 235 tisíc oproti predikovaným 733 tisícům), tento týden se ale významnějších událostí nedočkáme.
img

Ranní okénko - Fed zůstává rozpolcený

19.08.2021 Z Evropy dnes žádná významnější makroekonomická data nedorazí a budeme si tak muset počkat na ta z Ameriky. Odtud budeme zvědavi na pravidelnou týdenní zprávu o stavu tamního trhu práce, na kterém by v týdnu končícím 14. srpna mělo podle odhadů přibýt 364 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se odhady naplní, bude se jednat o 11 tisíc méně žádostí než o týden dříve, a o další krůček směrem k předpandemickému normálu. Dlužno dodat, že oproti astronomickým 6,2 milionům z loňské první vlny lockdownů bylo citelného pokroku již dosaženo, ovšem trend poklesu povážlivě zpomaluje a v posledních pár měsících se jedná spíše o přibližnou stagnaci. Za standardní výsledky přitom bylo před pandemií považováno cca 210 tisíc nových žádostí týdně. Druhým zajímavým momentem dneška bude srpnové vydání průzkumu podmínek v podnikatelském prostředí z dílny philadelphského Fedu. Ten by podle odhadů měl po červencových 21,9 bodech vykázat mírný nárůst směrem k hodnotě 23,1. Podobně jako u ostatních podobných ukazatelů z USA i z Evropy se i v tomto indexu budou nadále tlouct dva protichůdné faktory, tedy pokračující silná poptávka a neschopnost ji uspokojit. To platí nejen pro výrobu, místy ochromenou nedostatkem materiálu, ale i pro nabírání nových zaměstnanců, kde pokračuje nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi uchazečů. I přesto by se měl index udržet bezpečně nad pětiletým průměrem, který činí 18,2 bodu.
img

Investoři se dnes znovu zamyslí, kdy by Fed mohl omezit program nákupu aktiv

18.08.2021 Dnešní zveřejnění zápisu z posledního červencového měnověpolitického zasedání Fedu bude trh zkoumat ve snaze najít indicie o snižování nákupů aktiv. Centrální banka ještě s oznámením, jak a kdy omezit program QE, vyčkává, ale za zavřenými dveřmi dle slov J. Powella již probíhají debaty.
img

Dnes nás čeká americké makro

17.08.2021 Pro významnější makroekonomická data dnes musíme za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí z USA červencová data o vývoji tamních maloobchodních tržeb. Zde se v meziměsíčním srovnání čeká pokles o 0,3, ovšem spíše, než o signál uvadající spotřebitelské poptávky se jedná o návrat na normální trend, když předchozí měsíc přinesl naopak poměrně robustní růst o 0,6 % a obecně byly dosavadní objemy nákupů Američanů dočasně přifouknuté post-pandemickou zadrženou spotřebou. Naopak zrychlit by v červenci měla tamní průmyslová výroba, od které se čeká meziměsíční nárůst o 0,5 %. I zde se bude ovšem jednat primárně o statistický fenomén, když červen doručil relativně slabý výsledek a výroba v červenci bývá tradičně sezónně utlumena. I navzdory pokračujícímu nedostatku výrobních vstupů ve zpracovatelskému sektoru by tak mělo dojít k mírnému nárůstu produkce.
img

Ceny průmyslových výrobců v ČR i Německu stále svižné

16.08.2021 Centrální banky, ECB a Fed, tento týden zveřejní zápis z jejich posledního měnověpolitického zasedání. U Fedu bude pro trh důležitou informací, jak jednotliví členi bankovní rady vyhodnocují tempo oživení ekonomiky a trhu práce a jak vnímají inflační rizika. Americká spotřebitelská inflace v červenci již nenavýšila meziroční dynamiku, ovšem výrobní inflace (PPI) udržuje vyšší tempo a na spotřebitelské ceny bude nadále vyvíjet tlak. To samé platí i pro ČR, ceny průmyslových výrobců ČSÚ vydá dnes ráno. Ke konci týdne dorazí i ty německé, které jsou přes ceny importů relevantní i pro domácí vývoj. V eurozóně bude zveřejněn zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí a v USA vyjdou maloobchodní tržby a průmyslová výroba.
img

Americké CPI stagnovalo, dnes přijde PPI

12.08.2021 Dnes dorazí červnový údaj o průmyslové výrobě v zemích eurozóny, která by podle odhadů měla meziročně narůst o 10,3 %. Tento na první pohled sympatický výsledek je ovšem do značné míry zkreslen efektem srovnávací základny z loňska, ve skutečnosti by ovšem znamenal snížení objemu výroby oproti květnu o 0,2 % a zároveň zvolnění meziroční dynamiky z přechozích 20,5 %. Podobně jako v České republice se i evropští průmyslníci nadále potýkají s nedostatkem výrobních vstupů, a právě červnová data by mohla napovědět, zda a do jaké míry se tento problém prohloubil. Vzhledem k úzké provázanosti s českými výrobci se bude jednat o důležitý signál i s ohledem na budoucí vývoj v tuzemsku.
img

Po včerejším překvapení v ČR je dnes s inflací na řadě USA

11.08.2021 Dnes je na řadě, z globálního pohledu, hlavní údaj týdne. V USA vyjde červencová inflace. Trh si po 5 měsících citelných přírůstků meziroční míry inflace slibuje stagnaci, či nepatrné zvolnění z 5,4 % r/r na 5,3 % r/r. Meziměsíčně by tak inflace činila 0,5 % po červnovém tempu 0,9 %. Statistika by i nadále měla být ovlivněna výkyvy především v jádrové složce vlivem znovuotevření ekonomiky. Důležité bude, zda inflační tlaky budou nově pozorovatelné ve více kategoriích. V červnu stálo za zhruba polovinou zvýšení inflace jen šest komponent spotřebitelského koše. V ekonomickém kalendáři dnes nejsou jiné důležité údaje.
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
img

Ranní okénko - Americký růst zaměstnanosti přinesl zklamání

05.08.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji tuzemských maloobchodních tržeb za měsíc červen. Pokračují normalizace ekonomického života podle nás i v červnu přinese citelný nárůst prodejů, který ovšem v meziročním srovnání již nebude těžit z tak nízké srovnávací základny, jako tomu bylo o měsíc dříve. Po květnových 16,5 % tak tentokrát čekáme dynamiku na úrovni 7,5 %, přičemž trh je v tomto odhadu s námi zhruba zajedno (7,3 %).
img

ADP report odhalí tvorbu pracovních míst v USA

04.08.2021 V dnešním kalendáři jsou maloobchodní tržby v eurozóně. V USA odpoledne následuje report tvorby zaměstnanosti v soukromém sektoru od ADP, který bude indikátorem pro to, co očekávat od měsíční statistiky z trhu práce, jež dorazí koncem týdne. Dále bude zveřejněn průzkum v sektoru služeb z dílny ISM.
C:\\fakepath\\CNB3.jpg

ČNB podle ekonomů ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby o 0,25 procentního bodu

03.08.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK. Zároveň očekávají, že rada bude sazby zvyšovat i na svých dalších zasedáních ve zbytku roku tak, že základní úroková sazba by mohla vzrůst na konci roku na jedna až 1,25 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Na druhou stranu růst sazeb může na podzim zbrzdit horší pandemická situace. Rada ve čtvrtek kromě nastavení sazeb projedná a představí také novou makroekonomickou prognózu, u které očekávají ekonomové zlepšení odhadu růstu ekonomiky.
img

Guvernér Fedu připouští blížící se termín ohlášení tlumení QE

03.08.2021 Ze zemí eurozóny dnes dorazí červnový údaj o dynamice cen výrobců. Ty by měly pokračovat ve svižném meziměsíčním růstu na úrovni 1,4 %, což by v meziročním srovnání představovalo rekordních 10,3 %.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby

02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
img

Ranní okénko - Fed drží linii

29.07.2021 Z Německa dnes dorazí hned dva klíčové makroekonomické údaje. Jako první je na řadě červencová míra nezaměstnanosti, která by podle tržního odhadu měla poklesnout o jednu desetinu procentního bodu a zakotvit tak na hodnotě 5,8 %. K předpandemickým 5,0 % by tak stále něco chybělo, ovšem oproti vrcholu z loňského léta (6,4 %) se jedná o zřetelný pokrok. Nelze ovšem nezmínit, že v Německu, podobně jako v České republice, byl nárůst počtu oficiálně nezaměstnaných významně tlumen vládními podpůrnými programy. V odpoledních hodinách pak z Německa dorazí i údaj o červencové inflaci v evropském harmonizovaném vyjádření. Ta by měla oproti červnu citelně zrychlit a po 2,1 % tentokrát vykázat 2,9 % meziročně. Takto svižný cenový růst nebyl touto metodikou u našeho západního souseda naměřen od září roku 2008.
img

Ranní okénko - Fed bude čelit otázkám o inflaci a rizikům ekonomického oživení

28.07.2021 Dnes večer se koná měnověpolitické zasedání Fedu následované tiskovou konferencí. U nastavení měnové politiky s největší pravděpodobností nedojde ke změnám. Úrokové sazby setrvají na stávajících nízkých úrovních. Obecně trh ani neočekává, že by Fed zmínil konkrétní období, ve kterém by začal se snižováním objemu nákupu aktiv. K přesnější komunikaci ohledně nákupu aktiv by Fed mohl spíše využít blížící se konferenci v Jackson Hole, či příští měnové zasedání, kdy již bude dostupná další měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Červenec přinesl ochlazení sentimentu napříč státy

27.07.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset za oceán, odkud se dočkáme hned tří zajímavých údajů. Jako první dorazí červnová informace o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které podle odhadů mírně zpomalí svoji dynamiku a po květnových 2,3 % tentokrát narostou o 2,1 % meziměsíčně. Následovat bude červencový průzkum spotřebitelské důvěry, která by po impozantní šňůře nepřetržitého růstu, který trval od ledna letošního roku, měla tentokrát poklesnout ze 127,3 na 123,9 bodu. Nestačila by tak ještě ani vyrovnat předpandemické skóre z loňského února, kdy dosahovala 132,6 bodu. Den uzavře další průzkum jedné z poboček amerického Fedu, tentokrát půjde o ten z Richmondu. I jeho šetření mezi zpracovateli by podle odhadů mělo ukázat na ochlazení, které se bohužel stává společným jmenovatelem průmyslu napříč zeměmi. Trh po červnových 22 tentokrát počítá s 20 body.
img

Ranní okénko - HDP, inflace a Fed…nadcházející týden je nabitý

26.07.2021 K nejdůležitějším událostem nastávajícího týdne patří údaje o HDP za druhé čtvrtletí, inflace a zasedání Fedu, které by mohlo zvýšit volatilitu na trhu s dluhopisy. Navíc dorazí důležité indikátory sentimentu včetně německého Ifo indexu.
img

Ranní okénko - ECB míří na 2%, koruna v posledních dnech oslabila

09.07.2021 Z českých dat dnes dorazí statistika o nezaměstnanosti za červen. Tuzemský trh si během pandemie vedl nad očekávání dobře a aktuálně se již začínají objevovat známky mírného přehřívání. Míra nezaměstnanosti během zimních měsíců mírně vzrostla a vrcholu dosáhla v únoru na 4,3 %. Od té doby pozvolna klesá. V květnu činila 3,9 % a v červnu podle nás pokračovala na 3,7 %. Současně dochází s otevíráním ekonomiky k tvorbě nových pracovních míst. I přesto ale zejména průmyslové firmy reportují problémy v nacházení nových zaměstnanců, což je indikací, že trh práce trpí nesouladem mezi nabídkou (strukturou uchazečů) a poptávkou.
img

ECB patrně změní definici inflačního cíle

08.07.2021 Dnešní den mnoho stěžejních ukazatelů nenabídne, výjimkou budiž údaj o českých maloobchodních tržbách za měsíc květen. Těm by mělo čím dál více pomáhat uvolňování epidemických restrikcí, které lidem umožnilo vrátit se do velké části provozoven, a také dva dodatečné pracovní dny, které letošní květen přinesl. Do výsledku také promluví nízká srovnávací základna z loňského roku. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 16,5 % a jsme tak mírně optimističtější, než trh (15,7 %).
img

Ranní okénko - Dorazí sada dat z tuzemské ekonomiky

07.07.2021 Zkrácený pracovní týden přinese hned čtyři údaje z tuzemska, kdy dorazí květnová měsíční data z reálné ekonomiky a také zpráva z trhu práce. Na informace o tom, jak silně ekonomika reaguje na postpandemické otevírání, si ale budeme muset ještě počkat, protože k rozvolňování restrikcí došlo zhruba v půlce května, a tak tento týden zveřejněná čísla nebudou plně reflektovat efekt otevření. Kalendář eurozóny je relativně prázdný. Patrně nejzajímavější údaj dorazil dnes ráno z Německa, kde byla zveřejněna průmyslová výroba. Za zmínku stojí ještě letní aktualizace makroekonomické prognózy Evropské komise, která vyjde dnes dopoledne. Dále vyjdou zápisy z měnového jednání Fedu (dnes) a ECB (zítra).
img

Ranní okénko - Evropská inflace mírně zpomalila

01.07.2021 Dnešek zahájíme pohledem na tuzemský index nákupních manažerů z výrobního sektoru. Ten se již delší dobu drží na historicky nevídaně vysokých hodnotách, a patrně tomu tak bude i nadále. Kromě pokračující silné poptávky má na tomto svůj podíl i komplikovaná situace v dodavatelských řetězcích, která přispívá k přehřívání sektoru. Po květnových 61,8 bodech tentokrát očekáváme výsledek na úrovni 62,1 a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Dále z tuzemska dorazí červnová data o plnění státního rozpočtu. Zde se prakticky jistě dočkáme dalšího rekordního deficitu.
img

Ranní okénko - Report ADP by měl potvrdit další nárůst pracovních míst v USA

30.06.2021 Dnes dorazí klíčová globální data tohoto týdne. V eurozóně zazní červnová inflace. Již dostupná čísla z Německa nenaznačují, že bychom se měli dočkat překvapivě vysokého tempa. V USA v pozdějších hodinách zveřejní statistiku zaměstnanosti v soukromém sektoru (ADP). Oba údaje budou sledované z hlediska jejich přímé relevance pro centrální banky. Mandátem ECB je cenová stabilita a FED k tomu navíc cílí plnou zaměstnanost. Včerejší zpřesněný údaj sektorových účtů ČSÚ přinesl revizi historických dat HDP. Ekonomika v 1Q poklesla o -2,4 % r/r oproti původně avizovaným -2,1 %. Mezičtvrtletně stále platí pokles o 0,3 %. Za celý minulý rok pak HDP propadl o 5,8 % namísto původně udávaných 5,6 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace by měla vykázat zpomalení

29.06.2021 Z tuzemska dnes dorazí třetí a finální odhad vývoje HDP v prvním kvartále letošního roku. Revize dříve udávaného výsledku, tedy poklesu o 2,1 % meziročně, se neočekává, budeme ovšem zvědavi na nově dostupné detailnější informace.
img

Ranní okénko - Narušené sezónní vlivy a statistické změny přechodně zvolní inflaci v eurozóně

28.06.2021 V eurozóně bude tento týden nejsledovanějším údajem červnová inflace, která měla meziměsíčně mírně zvolnit na 0,2 % z 0,3 % (meziročně na 1,9 % z 2,0 %). V USA bude pak koncem týdne zveřejněna statistika z trhu práce. Obě události budou trhy sledovat již kvůli jejich relevanci pro tamní centrální banky. V českém kalendáři je průzkum mezi nákupními manažery PMI a údaje o státním rozpočtu za červen. Dále dorazí finální zveřejnění HDP v prvním čtvrtletí. Nečekají se revize, měl by tudíž být potvrzen překvapivě mírný mezikvartální pokles o 0,3 % (o 2,1 % r/r).
img

Ranní okénko - Fed očekává dvojí zvýšení sazeb do konce roku 2023

17.06.2021 V dnešním kalendáři jsou pouze dva údaje. V eurozóně bude zveřejněn finální odhad květnové spotřebitelské inflace. Revize se nečeká, zajímavá ale bude struktura růstu cen. Na druhé straně oceánu dorazí pravidelná zpráva ohledně počtu nových i stávajících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh tak bude mít klid na vstřebání včerejšího zasedání americké centrální banky, jež se konalo až ve večerních hodinách středoevropského času. Základní úrokovou sazbu i nákupy aktiv Fed ponechal beze změny, oznámil ovšem, že očekává dvojí zvýšení sazeb do konce roku 2023 (březnová prognóza zahrnovala sazby na nule až do 2024). O něco více jestřábí než očekávaná komunikace ze strany Fedu poslala akcie dolů (S&P 500 ztratil necelé 1 %) zatímco výnos 10letého státního dluhopisu přidal zhruba 5bb na 1,54 %. Dolar posílil o 0,9 % na EUR/USD 1,20.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod slábne, průmysl posiluje

16.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o cenách tuzemských průmyslových výrobců za měsíc květen. Předpokládáme, že cenové tlaky po dubnových 4,6 % meziročně nepoleví, a zopakují stejný výsledek, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo zdražení o 0,4 % a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Největší vliv na růst cen pravděpodobně nadále budou mít přetížené dodavatelské řetězce a svou roli sehraje i nízká srovnávací základna z loňska.
img

Ranní okénko - Holub by zvedal sazby již v červnu

15.06.2021 Dnes se v Evropě z makroekonomického pohledu mnoho dít nebude a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Odtamtud dorazí květnová data o amerických maloobchodních tržbách. Ty byly v poslední době výrazně ovlivňovány termíny výplaty přímé finanční podpory tamní vlády směrem k domácnostem a v měsících jejího rozesílání tak rostly dynamikou poblíž 10 % meziměsíčně. To se tentokrát již opakovat nebude, tržby se mají podle odhadů stabilizovat a za duben trh čeká mírný pokles o 0,7 %. Stabilizace se ovšem nečeká od indexu cen výrobců, který nadále čelí tlakům primárně z přetížené mezinárodní logistiky. I díky nim by měl v květnu přidat citelných 0,5 % meziměsíčně, tedy téměř stejně jako o měsíc dříve. V meziročním srovnání, které je dále zkresleno dramatickou změnou v cenách energií, by to pak odpovídalo zdražení o 6,2 %. Ani po vyloučení energií a potravin se ovšem o cenové umírněnosti hovořit nedá, když trh předpokládá růst cen o 4,8 %.
img

Ranní okénko - Trh bude sledovat možné indicie Fedu ohledně snižování nákupu aktiv

14.06.2021 Po bohatém minulém týdnu z hlediska českých ekonomických dat, nás čeká pouze platební bilance, která vyjde dnes ráno. Dle odhadu trhu v dubnu dosáhla na 19,5 mld. Kč podpořena slušným přebytkem obchodní bilance. Uprostřed týdne nás čeká pouze zveřejnění cen průmyslových výrobců za květen, které podle nás i trhu snížily meziměsíční tempo a meziročně se udržely na 4,6 %. Hlavním údajem z eurozóny bude dubnová průmyslová výroba, která dle dostupných dat meziměsíčně vzrostla. Nejsledovanější událostí bude bez pochyb zasedání Fedu. Trh bude zvědavý zejména na možná vyjádření ohledně budoucího ukončení programu nákupu aktiv.
img

Ranní okénko - Zasedá ECB, změny nečekáme

10.06.2021 Dnešek zahájíme informací o tuzemské inflaci spotřebitelských cen za měsíc květen. Po dubnových 3,1 % očekáváme výsledek na úrovni 3,3 %, přičemž z velké části se na tomto bude podílet efekt nízké srovnávací základny z loňska, který se týká hlavně cen pohonných hmot. V meziměsíčním srovnání by toto odpovídalo cenové dynamice na úrovni 0,7 %. Tržní odhad je o něco umírněnější, když vyhlíží 3,1 resp. 0,4 %.
img

Ranní okénko - Spotřeba domácností bude dále sílit

09.06.2021 Dnes ráno německý statistický úřad zveřejnil statistiku zahraničního obchodu za duben. Dále dorazí jen květnová inflace v Maďarsku, která stejně jako v tuzemsku patrně dále mírně navýšila meziroční tempo.
img

Ranní okénko - Český průmysl potěšil, německý tolik ne

08.06.2021 Dnes nás čeká informace o vývoji českých maloobchodních tržeb za měsíc duben. V nich by se již mělo projevit postupné znovuotevírání české ekonomiky, což naznačují průběžné indikátory o mobilitě obyvatel i objemy karetních transakcí. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 26,0 % celkově a po vyloučení automobilového segmentu pak o 11,6 %.
img

Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu

07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
img

Ranní okénko - Sektor služeb v USA se svižně rozjíždí

04.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji české průměrné mzdy za první kvartál letošního roku. Ta v něm byla podle nás opět hnána vzhůru netržním sektorem, když si letos opět přilepšili pracovníci ve zdravotnictví, sociálních službách či školství. Na zopakování překvapivě dobrého výsledku ze závěru loňského roku, kdy mzdy poskočily reálně o 3,8 %, to ovšem podle nás stačit nebude. Přesto čekáme poměrně solidní růst o 2,3 %, přičemž trh je o něco skeptičtější, když věří pouze v 1,7 %.
img

Ranní okénko - Americký trh práce by měl vykázat další zlepšení

03.06.2021 Dnešek bude patřit hlavně datům z amerického trhu práce. Čeká nás údaj o tvorbě nových pracovních míst v soukromém sektoru za měsíc květen, od kterého si trh slibuje přírůstek o 650 tisíc. To by sice znamenalo o téměř sto tisíc menší nárůst oproti dubnu, nicméně nadále by se jednalo o pěkný výsledek, když dvacetiletý průměr tohoto indikátoru činí přibližně 50 tisíc měsíčně. Americký trh práce tak poměrně svižnými kroky míří k pokrizovému zotavení. To by měl ostatně potvrdit i pravidelný týdenní údaj o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Těch naopak ubývá a v týdnu končícím 29. května by se jich mělo podle trhu objevit 387 tisíc, zatímco o týden dříve to bylo 406 tisíc. Tato čísla sice stále nedosahují před pandemií obvyklých cca 200 tisíc, ovšem oproti ještě nedávno vídaným pandemickým 600 až 800 tisícům se jedná o zřetelný pokrok. Mnoho Američanů přitom znovu nachází uplatnění v sektoru služeb, který díky pokroku v očkování plošně obnovuje aktivitu a houfně nabírá zaměstnance. Že se na pokračování tohoto trendu mohou Američané těšit i v nejbližších týdnech a měsících, by měl potvrdit dnešní údaj o indexu nákupních manažerů právě z odvětví služeb. Zde se po již tak vysokém dubnovém skóre na úrovni 62,7 bodů čeká další nárůst až na hodnotu 63,2. Jen připomínáme, že jako indikace expanze odvětví stačí překonání 50 bodové hranice, a aktuální data tak věští růst přímo zběsilý.
img

Ranní okénko - Německý trh práce se pomalu zvedá, maloobchod je ale stále v útlumu

02.06.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný, z Evropy se dočkáme jen dubnového výsledku růstu indexu cen výrobců za měsíc duben. Po březnovém meziročním zdražení o 4,3 % je tentokrát trh nastaven dokonce na 7,5 %. Na tomto očekávání má ovšem lví podíl efekt srovnávací základny z loňského prvního lockdownu, který se nejvíce projeví v cenách energií. I meziměsíční nárůst, který se čeká na úrovni 1,0 %, ovšem není zcela zanedbatelný.
img

Ranní okénko - Německá inface nad odhady, co přinese evropská?

01.06.2021 Dnes nás čeká zveřejnění zpřesněného odhadu českého hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. Kromě možné úpravy prvního odhadu, který ukazoval na pokles o 2,1 % meziročně, budeme zvědavi na bližší detaily o struktuře dosaženého růstu, resp. poklesu.
img

Ranní okénko - Čeká nás týden nabitý informacemi

31.05.2021 Dnes se dočkáme údaje o vývoji spotřebitelských cen v sousedním Německu za měsíc květen. Po dubnovém meziročním růstu o 2,1 % by v EU-harmonizovaném vyjádření měla cenová dynamika tentokrát dosáhnout 2,3 %, což by odpovídalo meziměsíčnímu růstu cen o 0,3 %.
img

Ranní okénko - Další hlas z Fedu mluví o tlumení QE

27.05.2021 Evropský kalendář dnes žádné makroekonomické vzrušení nenabízí a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Dozvíme se dubnový údaj o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 0,8 %, tedy jen mírně méně, než o měsíc dříve (1,0 %). K dalšímu mírnému uklidnění by mělo dojít i na tamním trhu práce, kde by mělo v týdnu končícím 22. května přibýt již „jen“ 425 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, zatímco o týden dříve jich bylo zhruba o 20 tisíc více. Jednalo by se tak o nejlepší výsledek od počátku pandemie, byť k oproti období před ní jde nadále zhruba o dvojnásobek běžných hodnot. Dočkáme se i druhého odhadu vývoje amerického hrubého domácího produktu za první kvartál letošního roku. Čeká se kosmetické zlepšení předchozího údaje a americká ekonomika by tak měla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně narůst o 6,5 %, přičemž lví podíl bude patřit spotřebě domácností, jež narostla o zhruba 11 %. Den uzavřeme pohledem na zpracovatelský sektor ve Spojených státech, jehož aktivitu monitoruje index sestavovaný kansaskou pobočkou Fedu. Po dubnovém absolutním rekordu, kdy index dosáhl hodnoty 31 bodů, se čeká jen nepatrný pokles na úroveň 30. Zajímavější budou ovšem detaily tohoto průzkumu, které by mohly napovědět, jak napjatá situace aktuálně panuje v oblasti logistiky a obstarávání výrobních vstupů, což nadále představuje hlavní brzdu růstu mezi zpracovateli nejen v USA, ale i například v Evropě.
img

Ranní okénko - Ifo index na dvouletém maximu

26.05.2021 Dnešní ekonomický kalendář je prázdný. Zajímavé bude pokračování vývoje dolaru, akciových trhů a amerických státních dluhopisů. Výnos 10letého dluhopisu během včerejšího dne klesl na 1,57 % (v březnu dosahoval až na 1,80 %), dolar oproti euru oslaboval, zatímco akciové indexy si připsaly zisky. Za vývojem lze hledat sázky investorů, že Fed nebude reagovat na riziko inflačních tlaků a ponechá jak nastavení úrokových sazeb, tak i nákup aktiv, ještě nějakou dobu beze změny. To ukazuje, že trh sdílí pohled americké centrální banky, že aktuální inflační tlaky budou pouze přechodné.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu

25.05.2021 Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
img

Ranní okénko - Částečné rozvolnění restrikcí podpoří indikátory sentimentu

24.05.2021 Týden odstartujeme jediným údajem v českém ekonomickém kalendáři. Statistický úřad zveřejní květnový konjunkturální průzkum. Všechny jeho subindikátory v dubnu zaznamenaly zlepšení a s další vlnou optimismu lze díky částečnému rozvolnění vládních nařízení počítat i v květnové edici průzkumu. Největší potenciál ke zlepšení má index v sektoru služeb, které byly vlivem uzavírek zasaženy nejsilněji. Po zbytek týdne nás čeká řada měkkých indikátorů v čele s německým Ifo indexem. V Německu a USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP v Q1.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PPI index | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Stagflace | Swap | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | ADP report | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členové eurozóny | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Devizový kurz | Dnešní události | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Egyptská libra | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | Frank | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční výdaje | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedna libra | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Měna euro | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové ceny ropy | Tapering | Termínované vklady | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj mezd | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | ING | Andrej Babiš | Buy | CEE | Ekonomika Francie | Christine Lagarde | ISM indexy | Janet Yellen | Ministerstvo financí | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Volby | Rozhovor | Burze | Cena eura | Markit | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | David Marek | Institut Ifo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | PwC | Next Finance | Barrick Gold | Destatis | Sentix index | Index Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investiční očekávání | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Bezpečné přístavy | Sázet | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Členství v EU | IHS | Intervence centrální banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Ekonomický přínos | Baidu | Tesla | Odhodlání | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Softbank | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Audi | IHS Markit | Devizy | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Index NFIB | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Daňové změny | BHS | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Vladimír Pikora | Jerome Powell | Crown | Capitalinked | Radim Dohnal | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Wood & Company | Airbnb | Společnost Cyrrus | Strop úrokových sazeb | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | EOS | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Globální ekonomický kalendář | Regionální měny | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Portu | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | HKD | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Finanční skupina | Americké volby | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Vývoj kurzu koruny | Oživení trhu | Sazby ČNB | Velké riziko | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Analytik Czech Fund | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | České HDP | Pokles sazeb | Infineon | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Stav americké ekonomiky | TLTRO III | Boris Johnson | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Čínský trh | Prezidentka ECB | Pokles úroků | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Energetické firmy | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Měny regionu | TikTok | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Analytik portálu | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Snížení úrokové sazby | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Objem | Data z USA | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | BAT | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Generální ředitel | Nový ekonomický výhled | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Německá spotřebitelská důvěra | Ekonomický optimismus | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Americká data | Walt Disney | Zítřejší kalendář | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Evropský průmysl | Konzervativci | Výsledek voleb | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | HDP Německa | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | RWE | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Ministerstvo financí České republiky | Oživení inflace | Důvěra domácností | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Úbytek | NERV | SPD | Hlavní ekonomické události | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | CTS | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Pracovní trh | Objem objednávek | Vyšší ceny ropy | Indikátor investičního sentimentu | Prodej automobilů | Američané | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | Hlavní rizika | Tovární objednávky v Německu | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Čínský HDP | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | KRW | ASML | Dohoda o brexitu | Horší časy | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Ministerstvo práce | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Celková průmyslová výroba | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | 100 miliard dolarů | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Telekom Austria | Reakce investorů | Pohyby cen | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Horší data z Německa | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Epidemie SARS | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | THB | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Rozpočtový rámec | DRFG | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | 4fin | Sazby beze změny | America first | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Pohled bankéřů | Britský statistický úřad | Zveřejňování výsledků | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Noviny | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Začátek cenové války | Cenová válka | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Ekonomický balíček | Zákaz cestování | Průmysl a stavebnictví | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Pozitivní impulz | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Vratislav Jůza | Guvernér Rusnok | Měny z regionu | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Propad koruny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Člen bankovní rady Aleš Michl | Vládní podpory | Texas | Waste Management | Fed včera | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Unilever | MPSV | MF | Náhrady mezd | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Hluboké ztráty | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Air Bank | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Dopad epidemie na ekonomiku | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Dnešní ADP report | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Změny sazeb | Údaje | Týdenní nárůst | Dlužník | DPH | Česká nezaměstnanost | Sentix indikátor | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Devizové rezervy České národní banky | Koronavirová epidemie | Ministři | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Pákistán | Snížení produkce | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Domino’s Pizza | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Pokračování rostoucího trendu | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Indikace | Růst daní | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Americké makro | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Levná ropa | Purple Trading Štěpán Hájek | Ekonomická omezení | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dubnový PMI | PMI z výroby | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | Dnešní ADP | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Očekávání do budoucnosti | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Průmyslová výroba v Itálii | Macy’s | Evropský datový kalendář | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Ústup inflace | Americké ceny výrobců | Členské země | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Předpandemické hodnoty | Spekulovat | Bundesbanka | Fiskální stimul | České ceny výrobců | České ceny | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Předsedkyně Evropské komise | Odražení ode dna | PMI v eurozóně | Manažer Cyrrus | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Sentiment amerických spotřebitelů | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Propad investic | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Špatné zprávy | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Internetové prodeje | Statistiky z trhu práce | Oracle | Banka Creditas | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Arizona | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Data z Ameriky | Koronavirové epidemie | Podmínky ve výrobě | Německá nezaměstnanost | Evropská nezaměstnanost | Medtronic | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | Oživování v průmyslu | Šance | Počty žadatelů o podporu | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Výplach | Američtí politici | Spotřební daně | Německé ceny výrobců | Republikánští senátoři | Znovuotevření ekonomiky | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nižší poptávka | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Vývoj peněžního agregátu | Nálada amerických spotřebitelů | OMV | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Evropské HDP | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Průmyslová výroba v tuzemsku | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Časový horizont | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Růst důvěry | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Růst ekonomické důvěry | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Brexitové dohody | Zaměstnanost a ekonomika | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Ekonomické odhady | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Britská dolní komora | Prognóza Ministerstva financí | Nvidia | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Poptávka po korunách | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Výsledek jednání ČNB | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Objemy peněz | Investiční prostředí | Údaje o sentimentu | Micron | Stav ekonomik | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Nepokoje na Blízkém východě | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Epidemická situace | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Americké měny | Kompenzační programy | Walgreens | Epidemiologická situace | Americký fiskální balíček | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Průzkum PMI | Pokles indexu | Moneta | Vlny koronaviru | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Poklidné obchodování | Výsledky amerických voleb | Zpochybnění výsledku | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Průmyslová výroba v září | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Průmysl v eurozóně | NFIB | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Česká televize | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Cenový skok | Linde | Siemens | Vakcinace | TABAK | Program QE | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | NBP | Randal Quarles | Mutace koronaviru | Mutace viru | Spotřebitelská nálada v USA | Lukáš Novotný | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Počasí | Online prostředí | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | Silné oživení | Počet pracovních míst | Český maloobchod | Prodeje potravin | Průmysl v listopadu | Plán fiskální podpory | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Inaugurace | Německé ceny | MFČR | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Nálada v ČR | Tržní reakce | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Dnešní HDP | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Proočkování populace | Optimismus mezi podniky | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Sentiment v ekonomice | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Makroekonomický vývoj | MXN | ZAR | Sentiment v Americe | Air | Statistika z USA | Míra inflace v Německu | Propady na akciích | Výrobní ceny v eurozóně | Silný růst | Důvěra evropských investorů | Státní výdaje | Oslabení exportu | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Holubičí tón | Evropský kalendář | Nárůst sazeb | Index ekonomické aktivity v USA | Fungování ČNB | Zrychlení inflace v eurozóně | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ekonomický sentiment v eurozóně | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | ISM ve službách | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | AMD | Dostupná data | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Platby kartou | Dluhový strop | Nárůst objemů | Optimismus na trhu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Deník N | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Německá inface | Aktuální problémy | Sektor služeb v USA | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Vliv na trh | ISS | Vyšší úroveň | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Zdanění energií | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Egypt | Rozvolnění restrikcí | Tempo zdražování | USA inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | Americký trh | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Odvětví | Jednání ECB | Šíření mutace | Načasování | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Delta mutace | Dodávky čipů | Nedostatek zboží | University of Michigan | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Dřevo | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Chicagský index nákupních manažerů | Růst výrobních cen | Tlumení QE | Analytik České bankovní asociace | Zpráva z amerického trhu práce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Sentix | Červencová inflace | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Dnešní kalendář | Americké ceny | Vyšší úroky | Medián | Výrobní inflace | Funkční období | David Vagenknecht | Společnosti | Robert Kaplan | Národní měny | Opatření | Dna | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Podpůrný program | Reakce centrální banky | Evropský index | Pracovní den | Opačný trend | Dopad vysokých cen energií | Německé volby | Pokračování trendu | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | České sazby | Automotive | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Volby do Poslanecké sněmovny | Údaje o zářijové inflaci | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Americký tapering | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Zdravotnictví | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Ekonomický sentiment v Česku | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Americký průmyslový sektor | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | TIM | RTS | Booking | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zvýšené úrokové sazby | | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Zlotý | Časové období | Rostoucí inflace | Optimismus spotřebitelů | Spotřebitelské inflace | Cena zemního plynu v Evropě | Inflační situace | Jaromír Gec | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Tlumit inflační tlaky | Úročení koruny | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kritéria konvergence | Konvergence | Hodnoty měny | Petr Lajsek | Předpokládaný růst | Srí Lanka | Analýza Cyrrus | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Úrokové sazby v Česku | Ebury | Tomáš Kudla | Provident Financial | Provident | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Lídři zemí EU | Filip Louženský | Prima | Intervence České národní banky | Krátkodobý vývoj | Nomura Holdings | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Ukončení války | Nákupy dolaru | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Dopady války na Ukrajině | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Politika ČNB | Růst českého HDP | Zúčtování plateb | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Poslanec | Růst cen energií | Petr Fiala | Výsledek inflace | Inflační data | Nákupní aktivita | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | finGOOD | Vít Endler | Poptávková inflace | Realitní sektor | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | Přijetí | Pochybení | Sektorová daň | Snížení inflace | Turistické sezóny | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Zisk Komerční banky | Ekonomický nesmysl | Sektorová daň pro banky | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Maximální výše cen elektřiny | Bolest | Výsledek HDP | Portu Filip Louženský | Windfall tax | EU a USA | Marka | Cenové stropy | Motorová nafta | Ekonom společnosti | Doba vysoké inflace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Tržní odhad | Pozitivní nálada | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | OsMA | CZ | Pokles reálných mezd | Cyrrus Vít Hradil | Zranitelnost měn | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | ERÚ | Aktualizovaná prognóza | Pověst | Světlo na konci tunelu | Podnikové objednávky | Crowdfundingové platformy | Vládní politika | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Složení bankovní rady | FED sazby | Vysoké sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Vyjádření představitelů | Cenový růst | Mezinárodní dohody | Guvernér Michl | Ekonomický přístup | Petr Pavel | Silná koruna | Přecenění zboží | Svaz průmyslu | Nejvyšší inflace | Pokles cen energií | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Média | Viceguvernérka | Fingood | Zpomalení inflace v ČR | Inflační tlaky v české ekonomice | Vklady | ČNB Aleš Michl | Recese v Česku | Údaje o vývoji inflace | Vyšší ceny | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Svaz průmyslu a dopravy | Bohuslav Čížek | Závazek | Srovnávací základna | Loňská srovnávací základna | Rekordně silná česká koruna | Silná česká koruna | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Slábnoucí inflační tlaky | Inflační tlaky ve světě | Markantnější oslabení | Společnost Ebury | Ebury pro Česko a Slovensko | Krátkodobé posílení | Ředitel investiční platformy | Rychlost | Petr Javůrek | Analytik investiční společnosti | Pozitivní signál | FinGO | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Tomáš Jícha | Velké problémy | Vice | Místopředseda představenstva | Oslabení egyptské libry | Výhledy | Oděvy | Dovozní ceny | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Nižší ceny | DNO | Dražší půjčky | Pokles inflace podle analytiků | News | ČNB Eva Zamrazilová | Viceguvernérka ČNB | Konflikt na Blízkém východě | Vstupu do EU | Struktura | Poradce České bankovní asociace | Návrat inflace | Přecenění | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Optimistický výhled | Očekávání firem | Snížení cen | PwC ČR | Jednání ČNB o úrokových sazbách | ATRIS | ProCent | Zlevnění hypoték | Jana Vaisová | Petr Fiala (ODS) | Rok 2024 | Kroky k přijetí eura | Další snižování sazeb | Dobrá zpráva | STAN | Dnes ČTK | Portu Marek Pokorný | Investments | D1 | Tovární objednávky z Německa | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Problémy Německa | Financial | Pozitivní výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Vítězství Joe Bidena
Vítězství nad inflací
Vítězství na trzích
Vítězství Německa
Vítězství Německa nad Francií
Vítězství prezidenta
Vítězství prezidenta Erdogana
Vítězství Trumpa
Vítězství v Georgii
Vít Horák

Následující klíčová slova

Vítkovce Heavy Machinery
Vítkovice Steel
Vít Kučera
Vít Kutnar
Vitol
Vitol Group
Vittorio Colao
Vittorio Messina
Vít Vařeka
VIV
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít