Ticker Tape by TradingView
Ranní shrnutí (18.03.2025)
- Obnovení geopolitického napětí mezi Izraelem a Hamásem a USA a Íránem přimělo kapitál k úniku do bezpečnějších aktiv. V první části dne jsme zaznamenali zisky zlata, ropy a amerického dolaru. Kontrakty CFD na americké indexy, stejně jako kontrakty na indexy v Číně a Evropě, klesaly. Ztráty však nejsou výrazné.
- Kontrakty na americké indexy klesají v rozmezí 0,30-0,50 %. Kontrakty na čínské indexy zaznamenávají ztráty do 0,70 %. Australský kontrakt AU200.cash klesá o 0,50 %, zatímco singapurský index SG20cash získává 0,50 %. Kontrakty na evropské indexy se obchodují smíšeně v rozmezí +/-0,05 %.
- Cena ropy WTI vzrostla o 0,90 % na 67,70 USD za barel v reakci na eskalaci geopolitického napětí na Blízkém východě.
- Zlato dosáhlo nového rekordního maxima 3 012 USD a dnes si připsalo 0,40 %.
- Napětí mezi Izraelem a Hamásem opět roste a dočasné období příměří bylo přerušeno. Izrael zahájil intenzivní nálety na Gazu poté, co Hamás odmítl propustit rukojmí. Hamás odmítl návrhy zprostředkovatelů, což vedlo k obnovení bojů.
- Americký prezident Donald Trump varoval Írán, že pokud budou jemenští Hútíové pokračovat v útocích na mezinárodní námořní trasy, budou čelit „strašlivým“ následkům. Prohlásil, že íránské vedení ponese odpovědnost za „každý výstřel Hútíů“, které Teherán dlouhodobě podporuje. Skupina později prohlásila, že v posledních dvou dnech třikrát zaútočila na americkou letadlovou loď.
- Pentagon oznámil, že od soboty zaútočil na 30 cílů v Jemenu, což představuje největší vojenskou operaci USA na Blízkém východě od Trumpova návratu do Bílého domu.
- Objevily se zprávy, že americké síly potopily íránskou špionážní loď. To však zatím nebylo oficiálně potvrzeno.
- Nejsilnější měnou je dnes americký dolar, a to i přes omezenou volatilitu na forexovém trhu. USD posílil vůči EUR, AUD, NZD, CAD a GBP, což svědčí o celkové síle americké měny. USDJPY si připisuje 0,35 % na 149,8500.
- Ministr financí Katsunobu Kato zdůraznil, že trh by měl ceny dluhopisů určovat nezávisle. Upozornil však, že pokud se situace stane nestabilní, je možný vládní zásah.
- V úterý a ve středu zasedá Japonská centrální banka (BOJ), trh však neočekává žádné změny v měnové politice. Důvodem jsou rizika vyplývající z globální obchodní války a cel.
- Trump oznámil rozhovor s Putinem ohledně ukončení války. Zdůraznil, že mnoha bodů dohody již bylo dosaženo, ale nevyřešené otázky zůstávají. Setkání je naplánováno na dnešek.
- Útoky na automobily Tesla pokračují. Neznámí pachatelé poškodili asi 20 vozidel v autosalonu Tesla. Dřívější zprávy naznačovaly střelbu v autosalonu Tesla v Oregonu.
- Trump nařídil ukončení ochrany Huntera Bidena a Ashley Bidenové - syna a dcery bývalého prezidenta Joea Bidena.
- Podle Deutsche Bank z 60 historických korekcí trhu o 10 % - jako je ta, kterou právě pozorujeme - vedlo 44 % do 12 měsíců k recesi. Ve 12 % případů již recese začala, zatímco 56 % korekcí s recesí nesouviselo.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Recese | Rizika | Kapitál | Americký dolar | CFD | Centrální banka | Investování | MIFID | Měny | Riziko | Výkonnost | Zlato | Doporučení | EUR | USD | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Cena ropy | Americký prezident | XTB | Indexy | EU | Deutsche Bank | Donald Trump | Japonská centrální banka | USDJPY | Index | Investiční strategie | Banka | Cena | Cena ropy WTI | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Ropy | Trh | WTI | Zprávy | Předpověď | Zisky | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Podnikání | Ministr financí | Kontrakty CFD | Ztráty | Americké indexy | Tesla | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Prezident Donald Trump | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Kontrakty | Investujte | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Teherán | Írán | Poradenství | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Situace | Izrael | Války | USD za barel | Evropské indexy | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Americké měny | Nařízení | Riziko ztráty | Indexy v Číně | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Ukončení války | Marketingová komunikace | Pentagon | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Hamás | Hútiové | 256/2004 | Odpovědnost | Změny v měnové politice | Směrnice | Investování je rizikové | Trumpová |
Čtěte více
-
Ranní shrnutí (17.09.2024)
Wall Street uzavřela včerejší seanci se smíšeným sentimentem, ačkoli benchmarky dokázaly před závěrečným zvoněním velkou část poklesů smazat. Nasdaq 100 ztratil více než 0,4 %, ale S&P 500 si připsal téměř 0,14 % a DJIA více než 0,5 %. V současné době futures mírně posilují a klíčovými údaji dne budou maloobchodní tržby (14:30) a průmyslová výroba (15:15). -
Ranní shrnutí (17.10.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem a hlavní benchmarky na Wall Street si připsaly výrazné zisky. S&P 500 si připsal 1,06 %, Dow Jones se posunul o 0,93 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,20 %. Russell 2000 vzrostl o více než 1,5 %. -
Ranní shrnutí (17.10.2024)
V Číně zůstává nálada investorů i přes dnešní mírné oživení akciových indexů o 0,40-0,50 % slabá. Japonský index JP225 rovněž ztrácí a obchoduje se kolem 39 000 bodů, což představuje pokles o téměř 1,20 %. Australský index se mezitím obchoduje bez výraznějších změn. -
Ranní shrnutí (17.11.2023)
Guvernér BoJ Ueda zahájil svou výpověď v japonském parlamentu. Bankéř uvedl, že bude zachovávat uvolněnou měnovou politiku a že "slabý" jen je pro Japonsko v mnoha ohledech výhodný. Ueda uzavřel, že program kontroly křivky YCC bude ukončen, pokud si bude BoJ jistá, že inflace dosáhne své cílové úrovně. -
Ranní shrnutí (17.12.2024)
Globální trhy jsou před rozhodnutími centrálních bank opatrné, v centru pozornosti je středeční zasedání Fedu. Trhy oceňují 94% pravděpodobnost snížení o 25 bazických bodů, ale očekávají pomalejší uvolňování v roce 2025. Americké futures klesají navzdory nočním ziskům způsobeným technologiemi. -
Ranní shrnutí (18.01.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou ve ztrátě. S&P 500 klesl o 0,20 %, Dow Jones ztratil 1,14 % a Russell 2000 klesl o 0,15 %. Nasdaq ale dosáhl lepší výkonnosti. Podařilo se mu dokončit obchodování o 0,14 % v zisku. -
Ranní shrnutí (18.01.2024)
Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají smíšenou seanci. Čínské indexy se mírně odrážejí od nedávných hlubších ztrát a posilují o 0,50-0,60 %. Japonský Nikkei 225 se obchoduje bez větších změn, jihokorejský Kospi roste o 0,40 % a australský S&P ASX 200 klesá o 0,15 %. -
Ranní shrnutí (18.02.2022)
Americké akciové indexy včera výrazně klesaly kvůli stále napjaté situaci na hranicích mezi Ruskem a Ukrajinou. S&P 500 klesl o 2.12%, Nasdaq klesl 2.88% and Dow Jones o 1.78% . Russell 2000 uzavřel o 2.46% níže. -
Ranní shrnutí (18.03.2022)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování poblíž denních maxim. S&P 500 a Dow Jones posílily o 1,23 %, Nasdaq přidal 1,33 % a Russell 2000 vyskočil o 1,69 %. -
Ranní shrnutí (18.03.2024)
Indexy z asijsko-pacifické oblasti se na začátku nového týdne obchodovaly výše – Nikkei vzrostl o 2,5 %, S&P/ASX 200 přidal 0,1 %, Kospi se posunul o 0,7 % výše a Nifty 50 se obchodoval beze změny. Indexy z Číny posílily o 0,3-1,1 %. -
Ranní shrnutí (18.04.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírně výše. S&P 500 si připsal 0,33 %, Dow Jones se posunul o 0,30 % výše a Nasdaq přidal 0,28 %. Russell 2000 měl lepší výkon a vzrostl o 1,22 %. -
Ranní shrnutí (18.04.2024)
Indexy z Asie a Tichomoří většinou zaznamenávají růst. Nejvíce posilují čínské indexy, včetně HSCEI (+1,50 %) a FTSE China A50 (+1,35 %). Růst zaznamenává také japonský Nikkei225 (+1,00 %) a v Singapuru SG20cash (+1,40 %). -
Ranní shrnutí (18. 04. 2025)
Asijské trhy většinou rostly během pátečního obchodování. Tokijský Nikkei 225 přidal 0,6 % na 34 583,29 bodu a jihokorejský Kospi vzrostl o 0,3 % na 2 478,39 bodu. Tchajwanský Taiex posílil o 0,8 %, tažen technologickými akciemi poté, co výsledky TSMC odpovídaly očekávání. Čínský Shanghai Composite šel proti trendu a klesl o 0,3 % na 3 272,09 bodu. Mnoho dalších trhů zůstalo uzavřeno kvůli velikonočním svátkům. -
Ranní shrnutí (18.05.2022)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování s velkými zisky. S&P 500 vyskočil o 2,02 %, Dow Jones se posunul o 1,34 % výše a Nasdaq si připsal 2,76 %. Small-cap index Russell 2000 vzrostl o 3,19 %. -
Ranní shrnutí (18.06.2024)
Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na nových rekordních hodnotách. S&P 500 si připsal 0,77 %, Dow Jones se posunul o 0,49 % výše, Nasdaq vzrostl o 0,94 % a index malých podniků Russell 2000 se zvýšil o 0,94 %. -
Ranní shrnutí (18.06.2025)
Americké indexy mírně posilují a mažou včerejší ztráty, přestože ceny ropy se v souvislosti s napětím na Blízkém východě pohybují nad 76 dolary. Futures v Evropě naznačují vyšší otevření, volatilita je však omezená. -
Ranní shrnutí (18.07.2022)
Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodovaly na vyšších úrovních. Nikkei si připsal 0,5 %, S&P/ASX 200 vyskočil o 1 % a Kospi posílil o 1,8 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,8-2,7 % výše. -
Ranní shrnutí (18.07.2023)
Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly převážně níže - japonský Nikkei klesl o 1,50 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,12 % níže, Kospi klesl o 0,55 %, čínské indexy se obchodovaly o 1,40 % níže. -
Ranní shrnutí (18.07.2025)
Asijské akciové trhy rostou v návaznosti na zisky na Wall Street. Globální nálada se zlepšuje díky technologickému optimismu a nadějím na fiskální stimuly. -
Ranní shrnutí (18.08.2021)
Americké indexy skončily včerejší seanci ve ztrátě. Index S&P 500 klesl o 0,71 %, index Dow Jones ztratil 0,79 %, index Nasdaq ztratil 0,93% a index Russell 2000 spadl o 1,19 %
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 8.8.2025
Analytici: Zdražování služeb je nadále problémem
ČNB zlepšila odhad letošního schodku veřejných financí
Inflace v červenci zvolnila na 2,7 pct, potvrdil ČSÚ
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 8.8.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 8.8.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 8.8.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 8.8.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 8.8.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 8.8.2025
Analytici: Zdražování služeb je nadále problémem
ČNB zlepšila odhad letošního schodku veřejných financí
Inflace v červenci zvolnila na 2,7 pct, potvrdil ČSÚ
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 8.8.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 8.8.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 8.8.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 8.8.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 8.8.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 8.8.2025
Blogy uživatelů
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Praktická ukázka: Tři shorty a dva TP
Proč v tradingu bolí ztráta dvakrát víc než těší zisk
Jaká je nejlepší prop trading firma?
INVESTIČNÍ GLOSA: Džíny, geny a Sweeney. Jak jedna reklama způsobila pozdvižení na burze
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Praktická ukázka: Tři shorty a dva TP
Proč v tradingu bolí ztráta dvakrát víc než těší zisk
Jaká je nejlepší prop trading firma?
INVESTIČNÍ GLOSA: Džíny, geny a Sweeney. Jak jedna reklama způsobila pozdvižení na burze
Forexové online zpravodajství
CTP: Kepler Cheuvreux zvýšily cílovou cenu na 20,40 EUR a snížily doporučení na „hold“
Inflace se v červenci snížila na 2,7 % a v sestupu by měla dále pokračovat
ČSOB Data Watch: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
Příjmy dolů, výdaje nahoru. Rodičovství mění rozpočet od základů
Letošní nezvykle chladné léto omezilo spotřebu elektřiny kvůli klimatizaci, ulevilo rozvodným sítím i peněženkám domácností
BP našlo ropu za miliardy. Jedná se o největší objev za desetiletí
Trumpova celní otočka, měděný chaos a kovy, které stále hrají prim
eToro využívá umělou inteligenci a dává nový směr sociálnímu investování
Čeští důchodci si žijí relativně dobře. Otázkou je, jak dlouho si to stát bude moci dovolit
Průzkum Coingarage: Češi mají o kryptoměnách povědomí, ale jen jedna čtvrtina je využívá a jedna čtvrtina jim nerozumí
CTP: Kepler Cheuvreux zvýšily cílovou cenu na 20,40 EUR a snížily doporučení na „hold“
Inflace se v červenci snížila na 2,7 % a v sestupu by měla dále pokračovat
ČSOB Data Watch: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
Příjmy dolů, výdaje nahoru. Rodičovství mění rozpočet od základů
Letošní nezvykle chladné léto omezilo spotřebu elektřiny kvůli klimatizaci, ulevilo rozvodným sítím i peněženkám domácností
BP našlo ropu za miliardy. Jedná se o největší objev za desetiletí
Trumpova celní otočka, měděný chaos a kovy, které stále hrají prim
eToro využívá umělou inteligenci a dává nový směr sociálnímu investování
Čeští důchodci si žijí relativně dobře. Otázkou je, jak dlouho si to stát bude moci dovolit
Průzkum Coingarage: Češi mají o kryptoměnách povědomí, ale jen jedna čtvrtina je využívá a jedna čtvrtina jim nerozumí
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Graf dne - Ethereum (08.08.2025)
S&P500 již vypadá na otočku, co pak EURUSD?
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 9. října (americká seance)
Přinese výsledek amerických voleb korekci zlata?
Makro: Maloobchodní tržby Německa v únoru klesly o 0,4 pct
CTP: Kepler Cheuvreux zvýšily cílovou cenu na 20,40 EUR a snížily doporučení na „hold“
Makro: Průmyslová výroba Německa v březnu zrychlila o 0,7 pct a předčila očekávání
Co můžeme očekávat od zasedání Bank of England?
Market Insider: EURUSD, DAX, Brent
Inflace se v červenci snížila na 2,7 % a v sestupu by měla dále pokračovat
Graf dne - Ethereum (08.08.2025)
S&P500 již vypadá na otočku, co pak EURUSD?
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 9. října (americká seance)
Přinese výsledek amerických voleb korekci zlata?
Makro: Maloobchodní tržby Německa v únoru klesly o 0,4 pct
CTP: Kepler Cheuvreux zvýšily cílovou cenu na 20,40 EUR a snížily doporučení na „hold“
Makro: Průmyslová výroba Německa v březnu zrychlila o 0,7 pct a předčila očekávání
Co můžeme očekávat od zasedání Bank of England?
Market Insider: EURUSD, DAX, Brent
Inflace se v červenci snížila na 2,7 % a v sestupu by měla dále pokračovat
Blogy uživatelů
Zanedbání délky trvání – Strašák při řízení otevřené obchodní pozice
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.5.2013
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.4.2015
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Moje cesta prop tradingem – lekl jsem se a obchod předčasně ukončil
Jak to vidíte 9. (EURUSD) ?
Nejvyšší prioritou Falcon Broker je správné uložení a bezpečí finančních prostředků našich klientů
4 jezdci apokalypsy, kterým se musí úspěšný trader vyhnout
XTB: Akcie zdarma pro dobrý začátek každého nového klienta
Zanedbání délky trvání – Strašák při řízení otevřené obchodní pozice
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.5.2013
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.4.2015
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Moje cesta prop tradingem – lekl jsem se a obchod předčasně ukončil
Jak to vidíte 9. (EURUSD) ?
Nejvyšší prioritou Falcon Broker je správné uložení a bezpečí finančních prostředků našich klientů
4 jezdci apokalypsy, kterým se musí úspěšný trader vyhnout
XTB: Akcie zdarma pro dobrý začátek každého nového klienta
Vzdělávací články
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Forex brokeři - jak správně vybrat
Říjen 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Nový seminář: Obchodujte jako bankovní trader!
Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Forex brokeři - jak správně vybrat
Říjen 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Nový seminář: Obchodujte jako bankovní trader!
Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Česká koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dnes zvýšily o téměř 10 %
Evropské akcie posílily díky nadějím na mírovou dohodu
Zelenskyj hovořil s Trumpem o vojenské spolupráci
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.7.2025
Analýza hlavních měnových párů 20.12.2019
Vývoz z USA loni poprvé od roku 2009 klesl
Analýza EUR/USD, USD/CAD a AUD/NZD
Index spekulativního sentimentu 25.10.2023
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 8.8.2025
Forex: Česká koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dnes zvýšily o téměř 10 %
Evropské akcie posílily díky nadějím na mírovou dohodu
Zelenskyj hovořil s Trumpem o vojenské spolupráci
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.7.2025
Analýza hlavních měnových párů 20.12.2019
Vývoz z USA loni poprvé od roku 2009 klesl
Analýza EUR/USD, USD/CAD a AUD/NZD
Index spekulativního sentimentu 25.10.2023
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 8.8.2025
Témata v diskusním fóru
QT znovu jede naplno
Praktická ukázka: Pokračuji v malých ztrátách
Libra pokračuje v růstu, euro zaostává. Dnes španělská a francouzská emise
Britské libře pomáhá Donald Trump
NZD/USD odmietlo dôležitú rezistenciu - čo ďalej?
Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?
Výběr peněz z Coinbase
Trading doma - jak na to?
Nový rok, nové akciové portfolio. Na co by se měl začátečník zaměřit?
Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?
QT znovu jede naplno
Praktická ukázka: Pokračuji v malých ztrátách
Libra pokračuje v růstu, euro zaostává. Dnes španělská a francouzská emise
Britské libře pomáhá Donald Trump
NZD/USD odmietlo dôležitú rezistenciu - čo ďalej?
Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?
Výběr peněz z Coinbase
Trading doma - jak na to?
Nový rok, nové akciové portfolio. Na co by se měl začátečník zaměřit?
Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?