Čtvrtek 09. únor 2023 13:17
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex Zhodnocení roku 2022
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Bitcoin testuje klíčovou úroveň odporu 📌 EU a Izrael analyzují regulace

29.11.2022 12:44  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Kryptoměny se snaží odmazat poklesy z posledních dnů. Podpora bitcoinu na úrovni 16 000 dolarů se udržela a dnes býci vynášejí cenu hlavní kryptoměny výše, do blízkosti 16 500 dolarů, kde se nachází krátkodobě klíčová zóna nabídky a poptávky.

 • Prezidentka ECB Christine Lagardeová na slyšení Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu v souvislosti s kolapsem FTX opět vyzvala k práci na regulaci MiCA II a označila tuto záležitost za "absolutní nutnost" pro EU. Lagardeová již dříve v červnu naznačila naléhavou potřebu regulovat tzv. staking a půjčování kryptoměn;
 • Kryptoměnová banka Silvergate sdělila, že její expozice vůči vkladům digitálních aktiv zkrachovalé burzy BlockFi činí méně než 20 milionů USD. Včera akcie banky zaznamenaly dvouciferný pokles v souvislosti se zprávou, že BlockFi podala návrh na konkurz. Instituce tyto spekulace odmítla a uvedla, že nemá žádné investice spojené se zkrachovalým subjektem;
 • Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí uzavřel dohodu s kryptoměnovou burzou Kraken ohledně služeb zákazníkům v Íránu. Burza souhlasila se zaplacením značné částky, aby urovnala svou potenciální občanskoprávní odpovědnost za porušení sankcí vůči Íránu. Souhlasila také s investicí 100 000 USD do zavedení dodatečných kontrolních mechanismů pro dodržování amerických sankcí. 

Téměř 60 % kryptoměnových fondů působí ve Spojených státech (419) tím, co bude nakonec pro toto odvětví nejvýznamnější regulací v USA. Financování nových kryptoměnových projektů rizikovým kapitálem kleslo v předchozím měsíci o polovinu. Kombinovaná aktiva pod správou (AUM) v USA, Velké Británii a Číně přesahují 500 miliard dolarů a budou pravděpodobně hnacím motorem dalšího utváření trhu. Zdroj: ČTK, s. r. o: Zdroj: Cointelegraph Research

 • Investicím do kryptoměnových fondů stále dominují Spojené státy. Většinu společností investujících do kryptoměn tvoří fondy rizikového kapitálu (52,8 %), hedgeové fondy (44,3 %) a fondy soukromého kapitálu a podílové fondy (2,9 %).

A co regulace?

 • Izraelský ministr financí Avigdor Lieberman ocenil práci ekonomky Shiry Greenbergové a prohlásil, že zpráva, kterou vytvořila, "poslouží jako základ pro budoucí rozhodnutí a regulace" v nadcházejících měsících. Šira Greenbergová, jedna z hlavních ekonomek společnosti Isreel, představila svá doporučení a uvedla, že Izraelský úřad pro cenné papíry by si měl ponechat větší pravomoci při dohledu nad tímto odvětvím;
 • Ve zvláštní zprávě Greenbergová nastínila seznam regulací, které by mohly bezpečně podpořit přijetí kryptoměn. Patří mezi ně přísnější požadavky na získání licencí a obchodních platforem a zabezpečení správy fondů digitálních aktiv. Pokud jde o legislativu, Greenberg zmínil potřebu zavést zvláštní pravidla dohledu nad emitenty tzv. stablecoinů spolu s navrhovaným zřízením komise pro vyšetřování a regulaci decentralizovaných autonomních organizací založených na blockchainu, známých jako DAO;
 • Burza cenných papírů v Tel Avivu (TASE) 24. října oznámila vytvoření platformy pro rozšíření obchodních služeb na kryptoměny. Testování pilotního projektu zahrnujícího tokenizaci digitálních dluhopisů má skončit v 1. čtvrtletí 2023; Tel Aviv Stock Exchange (TASE) 24. října, že hodlá rozšířit své obchodní služby o kryptoměny. TASE rovněž zahájila testování projektu zahrnujícího tokenizaci digitálních dluhopisů, jehož ukončení se očekává v 1. čtvrtletí 2023. Přijetí kryptoměn v Izraeli zatím není nijak rychlé, v letošním roce obyvatelé země uskutečnili 21 milionů blockchainových transakcí, což představuje 0,04 % všech transakcí na celém světě. Jeden z 50 Izraelců uvedl, že má peněženku s kryptoměnami.
 • Prezidentka ECB Lagardeová zdůraznila, že bankrot FTX se týkal stability a spolehlivosti burzy. ECB by musela zasáhnout jako globální regulátor, aby řešila rostoucí celosvětový zájem o kryptoměny: "(...) jak jsem již řekla, je to jeden z kroků správným směrem. Není - bude muset vzniknout MiCA II, která bude šířeji pokrývat vše, co má regulovat a nad čím má vykonávat dohled, a to je velmi potřebné." Vše nasvědčuje tomu, že regulace tohoto odvětví bude trvat roky.
 • Návrh zákona o trzích s kryptoaktivy (MiCA) čeká na schválení po právní a jazykové kontrole ze strany zákonodárců EU. Hospodářský výbor Evropského parlamentu schválil MiCA v říjnu po trojstranných jednáních mezi Radou EU, Evropskou komisí a Evropským parlamentem. Politika by mohla nabýt účinnosti od roku 2024. Lagardeová podporuje myšlenku dalších nařízení MiCA II, která by pomohla regulovat sázení a půjčování kryptoměn.
 • Stefan Berger, člen hospodářského výboru Evropského parlamentu, který je zastáncem MiCA, se vyjádřil ke krachu FTX: "Tento případ jasně ukazuje nebezpečí zcela neregulovaného trhu s kryptoměnami a nelicencovaných kryptoměnových burz. Stále máme velké množství poskytovatelů služeb v oblasti kryptoměnových aktiv, jejichž koncepci nerozumíme. MiCA přesně tento problém řeší. S globální MiCA by ke krachu FTX nedošlo." ECB v současné době provádí dvouletou výzkumnou fázi svého projektu digitálního eura. Někteří představitelé EU očekávají první legislativní řešení již v roce 2023.

Bitcoin, interval H4. Cena Bitcoinu se opět dostala k průměru 100 seancí (černá barva), kde budou chtít býci otestovat sílu nabídky. Pokud se podaří překonat krátkodobou rezistenci, nejbližším supportem by mohl být průměr 200 seancí (červená barva), který se pohybuje kolem 18 000 USD. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin si pravděpodobně udrží svou cenu, říká analytik Bloombergu
  Komoditní stratég agentury Bloomberg Mike McGlone navážel na výkon Bitcoinu v době, kdy se zvyšuje inflace, zvyšují se úrokové sazby a Ukrajina se vypořádává s rozsáhlou invazí z Ruska.
 • Bitcoin si razí cestu nahoru. Překonal tříroční maxima
  Investorům, kteří věřili v růst nejstarší kryptoměny v podobě Bitcoinu, se vytrvalost navzdory jeho předchozím propadům vyplatila. Před pár dny dosáhla hodnota Bitcoinu 17 tisíc USD, na kterých se naposledy obchodoval v roce 2018 a krátce na to překročil i milník 18 tisíc USD. Od začátku roku tak cena digitální měny vzrostla o 370 procent a momentální situace na trzích nahrává ve prospěch jejímu dalšímu růstu.
 • Bitcoin spadl o 99 %, Musk je mimozemštan
  Cena Bitcoinu klesla v noci na čtvrtek z 58 888 dolarů za jeden bitcoin na zdrcujcích 99 centů. Z trhu tak zmizel téměř 1 bilion dolarů. Důvodem propadu je šokující odhalení mimozemské identity Elona Muska, pocházející z prastaré civilizace Duranga. Podle postupně odkrývaných informací se tato civilizace snažila v posledních 800 letech přeměnit monetární systém lidstva na kryptoměny a následně převzít kontrolu nad planetou.
 • Bitcoin společně s dalšími kryptoměnami jsou již druhý týden v řadě na vzestupu 
  Bitcoin (BTC) ukončil týden o 5 % výše a zajistil si tak půdu pod nohama již druhý týden v řadě. Byl to také třetí pozitivní týden za poslední čtyři pro největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace.
 • Bitcoin stoupá nad 23 000 dolarů v době, kdy Fed prohlásil, že začíná ,,dezinflace”
  Bitcoin se středeční ráno v Asii obchodoval zpět nad 23 000 dolary poté, co Jerome Powell (předseda americké centrální banky) přes noc prohlásil, že v ekonomice začal „dezinflační proces“.
 • Bitcoin šplhá zpět nad hranici 23 000 dolarů, a také většina top 10 kryptoměn získává pevnou půdu pod nohama
  Cena Bitcoinu při středečním ranním obchodování v Asii vzrostla zpět nad 23 000 dolarů. Také Ethereum a většina dalších top 10 kryptoměn se odrazily od včerejších ztrát díky silným ziskům amerických akcií za leden. Dogecoin také zaznamenal významné zisky, jelikož stále těží z pondělních zpráv, že se Elon Musk snaží přinést platební systém na Twitter.
 • Bitcoin teď poprvé stojí víc než 50 tisíc dolarů, díky Elonu Muskovi i Mastercardu
  Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno zdražila na nové historické 50 tisíc dolarů a výše, až skoro na 50 500 dolarů, vyplývá z dat společnosti Coindesk. V české měně minulý týden dosáhla poprvé v historii cenové úrovně jednoho milionu korunu, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar.
 • Bitcoin testuje hlavní rezistenci na 40 000 USD
  Největší kryptoměna těží z pozitivní nálady, která panuje na akciových trzích a ze zpomalení dynamického růstu amerického dolaru. Bitcoin dosáhl hranice 40 000 USD, což je v současnosti klíčová úroveň rezistence. Z technického hlediska se dlouhodobé vzestupné trendové linii podařilo zastavit poklesy kolem 37 500 USD. Rozhodující prolomení výše zmíněné rezistence by mohlo povzbudit kupce a tlačit cenu k úrovni 43 000 USD. Přesto stojí za to připomenout, že se blíží konec týdne a příští týden přinese hodně volatility, kvůli středečnímu rozhodnutí FOMC.
 • Bitcoin testuje hranicu 11 000 dolárov
  Minulý týždeň bol pozitívny pre akciové trhy, pričom americké indexy sa dostali na nové historicky najvyššie úrovne. Pozitívnu náladu na trhoch podporilo vyjadrenie amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že sa stretne s čínskym prezidentom Xi Jinpingom na summite krajín G-20, čo podporilo nádej na dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou. Fed na svojom minulotýždňovom zasadaní naznačil zníženie úrokových sadzieb v tomto roku o 0,5 percentuálneho bodu.
 • Bitcoin testuje klíčovou klesající trendovou linii
  Bitcoin se po krátkodobém minimu těsně nad úrovní 45 000 USD odráží k oblasti klíčové rezistence 49 000 – 50 000 USD. Z technického hlediska zůstává trend medvědí, protože cena zatím nevytvořila vyšší maximum. Cena atakuje klíčovou klesající trendovou linii, a dokud se bude obchodovat pod ní, bude citlivá na pohyb pod úrovní 45 000 USD.
 • 📈Bitcoin testuje silnú rezistenciu❗
  Počas dnešného obchodovania je možné na trhu s kryptomenami pozorovať pozitívnu náladu. Cena etherea sa včera vyšplhala nad hladinu 3 700 dolárov a dostala sa na najvyššiu úroveň od polovice mája. Kryptomena ukončila deň so ziskom 11%, čo predstavuje najväčší jednodňový nárast od 21. júla. Ripple a mnoho ďalších altcoinov taktiež zaznamenali nárast a niektoré dosiahli nové historické maximá. V prvej časti týždňa sa zdalo, že bitcoin sa obchoduje utlmene, ale kupujúcim sa podarilo prevziať kontrolu a pohyb smerom nahor pokračuje aj dnes, vzhľadom na rastúci záujem veľkých inštitúcií. Podľa nedávnej správy Commitment of Traders (COT), správcovia aktív vybudovali historicky najvyššiu dlhodobú expozíciu vo výške 165 miliónov dolárov a ich čistá expozícia sa prvýkrát od apríla stala pozitívnou.
 • Bitcoin: tlak na růst sílí
  Cena bitcoinu se v krátkodobém horizontu stále pohybuje do strany. V době psaní článku se obchodovala na úrovni 29 602. Z technického hlediska cenová akce signalizovala, že prodávající jsou vyčerpaní a býci by mohli cenu posunout nahoru.
 • Bitcoin trhá rekordy
  Bitcoin letos překvapil doslova všechny. Nikdo určitě nečekal, že překročí hodnotu 5 000 USD, 6 000 USD či dokonce 7 000 USD. Ale co nebylo, stalo se skutečností. Aktuálně se Bitcoin obchoduje za 7 301,35 USD. Jeho cena tedy raketově roste. Že dosáhne Bitcoin takové hodnoty, to rozhodně nikdo nečekal. Otázkou zůstává, jaké hodnoty ještě dosáhne?
 • Bitcoin ubránil úroveň 20 000 USD
  Řetězec Starbucks oznámil partnerství s kryptoměnou Polygon za účelem zpřístupnění nákupu a sběru unikátních NFT tokenů. Starbucks pracuje na programu Web 3.0 s názvem 'Odyssey'. Altcoin však nebyl schopen udržet zisky a usadil se v blízkosti 0,85 USD.
 • Bitcoin ukazuje sílu decentralizovaných peněz
  Vzhledem k tomu, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou stále zuří, nelze podceňovat lidskou daň a náklady; tuto tragédii je třeba vyřešit co nejrychleji a nejmírumilovněji. Diskuse o finančních opatřeních a dalších podobných položkách, které jsou postaveny proti těmto nepředstavitelným nákladům, se může zdát triviální. Zdánlivě triviální, ale finanční titulky a kroky, které podniklo jak Rusko, tak státy podporující lid Ukrajiny, vyvolaly významnou konverzaci a debatu. Jádrem věci je mimo jiné následující otázka: jakou roli musí kryptoměny hrát v takovýchto časech?
 • Bitcoinu se nedaří překonat úroveň 45 000 USD
  Bitcoinová rally může kdykoli skončit, protože většina obchodníků začíná přemýšlet, zda odraz od nedávných minim nebyl příliš rychlý a předčasný. Ve skutečnosti cena v úterý již ztratila přibližně 2,6 %, a BTC se tak uzavřel na 43 000 USD. Ostatní kryptoměny se rovněž propadly, a to až o 2,3 %.
 • Bitcoinu se nepodařilo prorazit nad 39 000 USD
  Po růstu na téměř dvoutýdenní maximum bitcoin ve středu klesl, což zdůraznilo snahu překonat klíčovou technickou překážku a odrazit se ke 40 000 USD. Bitcoin klesl o 3,7 % a obchodoval se za 37 375 USD, zatímco ethereum kleslo o 3,8 % a obchodovalo se za 2 672 USD
 • Bitcoin usiluje o zisky nad 25 000 USD
  Cena bitcoinu zahájila nový růst ze zóny 20 400 dolarů. Vytvořila se základna a cena vystoupala nad zónu odporu 21 500 USD.
 • Bitcoin uzavírá medvědí týdenní svíčku poté, kdy klesl pod 40 000 dolary
  Bitcoin (BTC) se aktuálně obchoduje velmi blízko dvoum úrovním podpory, ale zatím nevykazuje žádné známky býčího zvratu.
 • Bitcoin uzavírá týden silnými zisky
  V pátek se Bitcoin obchodoval v bočním trendu. V době psaní tohoto článku se cena BTC pohybuje na 19 022 dolarech.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto