Běžný účet platební bilance

Běžný účet zahájil rok přebytkem
16.03.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci kladného salda na úrovni 18,5 mld. Kč, čímž mírně zaostal za očekáváními trhu. Oproti předchozímu měsíci se saldo významně zlepšilo, což je nicméně standardní periodický jev, který se opakuje na začátku každého roku. Na výsledku se kladně podepsala bilance výměny zboží a služeb (27,8 mld. Kč), nicméně i zde došlo meziročně k poklesu, jelikož dovozy narostly více nežli vývozy. Konkrétně u zboží pak meziročně nedošlo ke změně celkové bilance téměř nijak a její snížení tak padá hlavně na vrub služeb.

Rozbřesk: Na pořadu dne horší čísla z české ekonomiky
14.02.2020 Podle prvních výsledků platební bilance za celý rok 2019 skončil běžný účet ČR v červených číslech. To znamená, že na běžných transakcích odchází z ČR více peněz, než sem přichází. Přitom posledních pět let byl běžný účet platební bilance díky velmi dobrým výsledkům zahraničního obchodu a bilance služeb přebytkový.

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne
14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.

Běžný účet platební bilance sklouzl hlouběji do deficitu
13.02.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci deficitu ve výši 14,4 mld. CZK, což bylo výrazně horší, než kolik ukazovaly odhady (v průměru kolem 8 mld. CZK). K horšímu výsledku přispěl slabší výsledek zahraničního obchodu ale zejména vyšší odliv důchodů, který dosáhl přes 24 mld. CZK. Samotný odliv dividend dosáhl výše 15,8 mld. CZK.

Okénko trhu - Evropská komise vydala novou ekonomickou prognózu
13.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb, když oproti předchozímu měsíci došlo ke snížení objemu vývozu o více než 75 mld. Kč, zatímco dovoz se snížil jen o zhruba 60 mld. Kč. V souladu s přechozími daty se tak dále potvrzuje slábnutí průmyslové aktivity. Tento jev pak odráží jak klesající poptávku po českém exportu, tak i snižující se tuzemskou investiční aktivitu, která s sebou zpravidla nese potřebu importu. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.

Běžný účet skončil v roce 2019 v záporu
13.02.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb, když oproti předchozímu měsíci došlo ke snížení objemu vývozu o více než 75 mld. Kč, zatímco dovoz se snížil jen o zhruba 60 mld. Kč. Čistá bilance přeshraničního obchodu se zbožím a službami tak zůstala jen mírně kladná, když dosáhla 7,4 mld. Kč, a při vyloučení služeb pak byla těsně záporná. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč.

Ranní nadhoz - Koruna je nejsilnější za poslední dva roky
14.01.2020 Včera začala horní komora britského parlamentu projednávat návrh dohody o brexitu. Do konce ledna, kdy je odchod plánovaný, ji musí ještě schválit Evropský parlament. Není očekáváno, že by došlo v této fázi schvalovacího procesu k potížím. Po konci ledna ovšem Británii a zejména jejího premiéra B. Johnsona čeká ještě obtížnější část a to je vyjednání o obchodní dohodě, na kterou si Johnson dal šibeniční termín pouhých jedenácti měsíců. Běžně přitom dohoda takového rozsahu trvá dojednat i roky. Tedy i za předpokladu, že Spojené království opustí EU podle nejnovějšího plánu k 31. lednu, čeká nás z této strany ještě napínavý rok.

Běžný účet potvrdil téměř vyrovnanou bilanci
13.01.2020 Běžný účet v listopadu dosáhl deficitu 3,2 mld. korun. Pokračuje tak v trendu posledních měsíců, kdy se pohyboval lehce pod nulou. Přebytek bilance zboží a služeb podle očekávání postupně klesá, stále však zůstává vysoko nad nulou. Na druhé straně slábne odliv dividend do zahraničí, který v listopadu dosáhl 17,5 mld. Kč. To je nejnižší hodnota od dubna tohoto roku. To se podepisuje i na méně záporném saldu primárních důchodů. Kumulovaně je však odliv za posledních dvanáct měsíců lehce vyšší, než v předchozím roce. Mírný deficit ve výši 3,8 mld. CZK vykázala také bilance druhotných důchodů kvůli přesunu prostředků ze státního rozpočtu do rozpočtů Evropské unie. Těch do EU v listopadu směřovalo 1,4 mld. CZK.

Běžný účet podle očekávání vykázal mírný deficit
13.01.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v listopadu schodku 3,2 mld. Kč, čímž naplnil naše i tržní očekávání a téměř zopakoval říjnový výsledek (-2,6 mld. Kč). Oproti listopadu roku 2018 se saldo zhoršilo o téměř 9 mld. Kč. K celkovému výsledku tradičně kladně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami (23,2 mld. Kč), ovšem i zde došlo meziročně k poklesu o zhruba 9 mld. Kč. Silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 26,3 mld. Kč.

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace by se měla udržet nad třemi procenty
13.01.2020 Páteční data z amerického trhu práce trhy vesměs zklamala, ačkoliv se stále dá mluvit o dobrém výsledku. Nezaměstnanost setrvala na velmi nízké úrovni 3,5 %, avšak nových pracovních míst bylo vytvořeno méně, než se očekávalo. Také růst mezd zpomalil pod 3 %. Ačkoliv se jedná o stále dobré výsledky, mohou poukazovat na fakt, že ochlazení průmyslu se již pomalu začíná projevovat na americkém trhu práce.

Ranní nadhoz - Nálada v USA zůstává příznivá
17.12.2019 Německý PMI z průmyslu zaznamenal pokles o 0,7 bodu na hodnotu 43,4 bodů. Podobně si vedla celá eurozóna, která v prosinci klesla o jeden bod a vrátila se na svou říjnovou hodnotu 45,9 bodů. Objem nových objednávek v Německu podle průzkumu dále klesá a to jak domácích, tak zahraničních. Naopak výsledné PMI ze sektoru služeb částečně vyrovnává zklamání, které přinesl výrobní sektor. V sektoru služeb se v porovnání s listopadem nálada nepatrně zlepšila. V případě Německa jde o zvýšení o 0,3 na 52 bodů, v eurozóně pak o půl bodu na 52,4.

Okénko trhu - Nálada v evropském průmyslu opět klesla
16.12.2019 Dnes zveřejněné výsledky prosincového průzkumu indexu nákupních manažerů (PMI) za eurozónu a Německo mírně korigovaly optimismus z listopadu. Německý PMI z průmyslu zaznamenal pokles o 0,7 bodu na hodnotu 43,4 bodů. Podobně si vedla celá eurozóna, která v prosinci klesla o jeden bod a vrátila se na svou říjnovou hodnotu 45,9 bodů. Objem nových objednávek v Německu podle průzkumu dále klesá a to jak domácích, tak zahraničních. Dobrou zprávou může být, že v prosinci zakázky klesaly nejpomaleji od července letošního roku. Očekávání ohledně vývoje výroby v následujícím roce se mírně zlepšila. Naopak výsledné PMI ze sektoru služeb částečně vyrovnává zklamání, které přinesl výrobní sektor. V sektoru služeb se v porovnání s listopadem nálada nepatrně zlepšila. V případě Německa jde o zvýšení o 0,3 na 52 bodů, v eurozóně pak o půl bodu na 52,4. Sektor služeb se na rozdíl od výrobního sektoru drží v pásmu expanze od roku 2013. Poté, co se výrobní sektor v průběhu tohoto roku propadl hlouběji do pásma kontrakce, se čekalo, zda se znovu indexy obou sektorů potkají zpět v pásmu expanze (nad 50 body), nebo naopak se pesimismus z výrobního sektoru přelije i do sektoru služeb. Nyní se zdá, že sektor služeb vykazuje značnou míru odolnosti vůči ochlazení. Výrobní sektor by se tak od něj mohl nakazit optimizmem a začít postupně vykazovat zlepšení.

Bilance běžného účtu v říjnu lehce pod nulou
16.12.2019 Běžný účet platební bilance skončil v říjnu ve schodku 2,6 mld. Kč a zaostal tak výrazně za tržními odhady, ačkoliv oproti září došlo k mírnému zlepšení. Kladně se do celkového výsledku promítl obchod se zbožím a službami, kde evidujeme přebytek v hodnotě 24,6 mld. Kč. Opačným směrem pak působil silný odliv důchodů z přímých investic, který činil 30,2 mld. Kč.

Ranní nadhoz - PMI z Německa a eurozóny ve středu pozornosti
16.12.2019 V pondělí začneme týden dvojicí českých statistik. Běžný účet platební bilance v posledních měsících pozitivně překvapuje. Oproti loňským prvním devíti měsícům roku je letošní přebytek za stejné období vyšší o více než 43 mld. Kč. Pomáhá mu lepší bilance obchodu se zbožím a službami i nižší odliv dividend. Závěrečné měsíce roku by tento nastolený trend neměly výrazně změnit. I pro říjen tedy očekáváme podstatně lepší výsledek běžného účtu oproti předchozím letům na úrovni 17,5 mld. Kč.

Ranní komentář: Trump podepsal zákon na podporu Hong Kongu, indexy mírně ztrácí
28.11.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, který se dnes mírně komplikuje poté, co americký prezident podepsal zákon na podporu Hong Kongu. Čína sice varovala před tím, že toto rozhodnutí zkomplikuje spolupráci v „důležitých oblastech“, trh ale i tak věří, že to výrazněji negativní dopad na obchodní dohodu mít nebude a proto jsou dnešní ztráty na futures v Evropě a v USA poměrně malé.

Ranní nadhoz - Německo se vyhnulo technické recesi
14.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. K celkovému přebytku významně přispěla lepší bilance přeshraničního obchodu se zbožím a službami. Na druhé straně byl přebytek snižován tradičně silným odlivem důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Běžný účet tak stále překvapuje dobrými výsledky. Kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč.

Okénko trhu - Průmysl v eurozóně nadále klesá
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. Meziměsíční srovnání je do značné míry ovlivněno koncem léta a tedy zvýšenou výrobní aktivitou. Zároveň bylo letošní září o dva pracovní dny delší, než to loňské, což se na výsledku též podepsalo. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Odliv kapitálu na finančním účtu dosáhl 21,1 mld. Kč. Jak u přímých tak i portfoliových investic došlo k čistému přílivu v objemu 0,7 resp. 198 mld. Kč. Běžný účet dále překvapuje nad očekávání dobrými výsledky, když kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč. Pro zbytek roku ovšem předpokládáme, že bude vývoz slábnout.

Běžný účet v září předčil očekávání
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč.

Turecko se opět střelilo do nohy a nevypadá to, že by mu docházela munice
31.10.2019 Turecko na sebe opět strhává světovou pozornost. Příčinou tohoto zájmu je invaze tureckých vojenských jednotek do sousední Sýrie. Snahou tureckého prezidenta Erdogana bylo vytlačit kurdské jednotky dále od svých hranic hlouběji do syrského vnitrozemí. Tento krok se ovšem setkal s výraznou kritikou zahraničí, které nevnímá kurdské milice jako teroristy, ale jako jednu z hlavních sil odpovědných za pád nechvalně proslulého Islámského státu.

Forex: Koruna dnes umazala část svých pátečních zisků k euru i dolaru
14.10.2019 Česká měna dnes umazala část svých pátečních zisků. Vůči euru oslabila o pět haléřů na 25,83 Kč/EUR, k dolaru ztratila osm haléřů na 23,43 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Ranní nadhoz - Čína s USA našly společnou řeč, cla se zvyšovat zatím nebudou
14.10.2019 Koncem minulého týdne a následně během víkendu intenzivně pokračovalo vyjednávání mezi Spojeným královstvím a EU. Avšak k žádnému průlomu prozatím nedošlo. Nová podoba smlouvy, kterou před nedávnem předložil britský premiér B. Johnson, není podle zástupců EU dostatečně konkrétní. Ve čtvrtek se bude konat evropský summit, kterého by se měl účast britský premiér a zástupci ostatních členských států. Pokud do té doby nebude ujednána nová dohoda, bude se zde jednat zejména o podmínkách a délce prodloužení, o které bude Johnson nucen EU požádat, jak mu přikazuje zákon schválený parlamentem na začátku září.

Okénko trhu - rozhodnutí ECB o měnovém uvolnění nebylo jednoznačné
13.09.2019 Český běžný účet platební bilance se v červenci výrazně propadl, když vykázal schodek v hodnotě téměř 27 mld. Kč. Oproti červnu došlo ke zhoršení bilance zahraničního obchodu. Vývozy zboží poklesly o téměř 15 mld. Kč, dovozy se naopak lehce zvýšily, zároveň nižší přebytek vykázaly i služby. Odliv důchodů z přímých investic byl oproti červnu zhruba stejný. Kumulativně za posledních 12 měsíců se běžný účet drží v přebytku lehce přes 28 mld. Kč. V následujících měsících však vzhledem k utlumené zahraniční poptávce očekáváme oslabování exportní výkonnosti, což bude negativně ovlivňovat celkové saldo. Nicméně vlivem lepších výsledků v první polovině roku budeme náš původní předpoklad o vyrovnané bilanci běžného účtu revidovat směrem nahoru.

Ranní nadhoz - ECB ohlásila očekávaný stimulační balíček, německé výnosy méně záporné
13.09.2019 Rada Evropské centrální banky na včerejším zasedání v souladu s očekáváními trhu snížila depozitní sazbu o 10 bazických bodů na -0,50 %, ostatní základní sazby zůstaly zachovány. Depozitní sazba se má udržet na „této nebo nižší“ úrovni, dokud se evropská inflace nepřiblíží cíli (lehce pod 2 %). Stimulační balíček dále obsahuje odstupňování depozitní sazby na dvě různé úrovně. ECB zároveň odstartovala další kolo kvantitativního uvolňování. Plán zahrnuje nákupy aktiv v hodnotě 20 mld. eur od listopadu. Poslední složkou nového balíčku pak bude spuštění programu TLTRO-III s úrokovou sazbou sníženou o 10 bazických bodů oproti původně plánovanému nastavení.

Forex: Po včerejší ECB je na tahu Fed, dolarové sazby půjdou dolů příští týden
13.09.2019 Jak ukazuje tržní reakce, ECB trhy sice nezklamala dodáním balíčku nástrojů, které mají uvolnit měnovou politiku a pomoci inflaci do cíle. Oslabení eura ale bylo pouze dočasné, již příští týden totiž měnové podmínky uvolní i Fed. A argumentem mu budou i dnešní čísla srpnových prodejů v maloobchodě. Americké maloobchodní tržby, které byly na jaře i v prvních letních měsících nečekaně silné, již za srpen odhalí svou zranitelnost. Z domova se obáváme nejhoršího výsledku běžného účtu platební bilance za poslední rok. To jenom podtrhne zranitelnost koruny.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.8.2019
14.08.2019 Německý hrubý domácí produkt v souladu s předpoklady ve druhém čtvrtletí poklesl o 0,1 %. Za tímto slabým výsledkem stojí hlavně německý průmysl a stavebnictví, naopak služby nadále prokazují odolnost vůči zpomalení. Podle dostupných předstihových indikátorů se ani ve třetím čtvrtletí výrazné zlepšení očekávat nedá. Nadále hrozí riziko, že se navzdory stále nízké nezaměstnanosti ochladí i trh služeb, což by následně mohlo Německo stáhnout hlouběji do pásma recese.

Okénko finančního trhu 13.8.2019
13.08.2019 Český běžný účet platební bilance v červnu vykázal výrazně nižší saldo, než se očekávalo. Namísto předpokládaných 16 mld. Kč činilo pouze 3,9 mld. Kč. Stále se v plné síle nedostavilo zpomalení přeshraničního obchodu, ačkoliv k poklesu již došlo – vývozy se snížily o téměř 27 mld. Kč. Celkově se bilance zboží a služeb meziměsíčně zhoršila o zhruba 7 mld. Kč. Za posledních 12 měsíců činí kumulativní přebytek běžného účtu solidních 29 mld. Kč.

Britský deficit běžného účtu je nejvyšší od konce roku 2016
28.06.2019 Britský deficit běžného účtu je nejvyšší od konce roku 2016. V letošním prvním čtvrtletí se prohloubil o 6,3 miliardy na 30 miliard liber (asi 850 miliard Kč), což odpovídá 5,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Je tak nejvyšší od třetího kvartálu roku 2016. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů britského statistického úřadu (ONS). Na vině jsou především pohyby v ceně zlata.

Rozbřesk: Český běžný účet po letech v mínusu
14.06.2019 Běžný účet platební bilance občas slouží jako lakmusový papírek, který naznačuje zdraví každé ekonomiky, respektive je docela dobrým indikátorem blížící se finanční krize. V dobrých časech se mu, třeba v případě ČR, však až taková pozornost nevěnovala. Od roku 2014 končil pravidelně jako přebytkový a větší zájem vyvolal teprve až na konci kurzových intervencí. Do jisté míry totiž vyjadřuje, jak je česká ekonomika schopna vnitřními silami generovat příliv peněz ze zahraničí a docela dobře se dal právě jeho nepříliš vysoký výsledek porovnávat s nahromaděným objemem horkého kapitálu přicházejícího s koncem intervenčního režimu. Nebyl to nijak povzbudivý poměr, protože v nejlepších časech takto ČR dosahovala kladného salda na běžném účtu cca 1,7 % HDP ročně, zatímco objem příchozího, řekněme spekulativního kapitálu se přiblížil hranici 40 % HDP. Na to, aby mohl případně hladce odejít bez výrazného tlaku na kurz koruny, rozhodně česká ekonomika sama o sobě dostatečné zdroje eur vygenerovat nedokáže. A ty, které sem přišly, má už dávno ve své bilanci ČNB.

Ranní nadhoz finančních trhů 10.6.2019
10.06.2019 Mexiku se podařilo odvrátit hrozbu uvalení cel na zboží mířící do USA. Podle nové dohody budou migranti žádající o azyl setrvávat na území Mexika, dokud jejich případ nebude americkými úřady přezkoumán. Mexiko přitvrdí s prosazováním práva omezujícího nelegální přistěhovalectví a posílí kontroly na své jižní hranici.

Odliv dividend svedl platební bilanci k nule
14.05.2019 Běžný účet platební bilance skončil v březnu jen velice mírným přebytkem 0,2 mld. CZK, což pro trh, který čekal téměř 20 mld., je velké zklamání. Přesto si běžný účet polepšil meziročně o 11,5 mld. CZK poté, co v březnu minulého roku byl ve výrazném deficitu. Za kladnou bilancí v letošním březnu stál zejména obchod se zbožím a službami, který vykázal přebytek 39,7 miliard korun. Přebytek mírně vylepšilo i kladné saldo převodů z rozpočtu EU ve výši 0,3 mld. CZK. Na druhou stranu pak působily výplaty dividend do zahraničí, které dosáhly výše 30,6 miliardy korun. Letos by podle našeho výhledu měl zahraniční obchod vykázat o něco větší přebytek než minulý rok. To by se mělo pozitivně odrazit i v přebytku platební bilance, který by měl letos skončit přibližně stejně jako loni.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.5.2019
14.05.2019 Čína prohlásila, že hodlá uvalit cla na americký dovoz s platností od začátku června. Americký prezident D. Trump vyjádřil přesvědčení, že případná čínská protiopatření americká ekonomika bez větších problémů ustojí. Přestože obě strany začínají vztyčovat celní bariéry, i nadále vyjadřují vůli v rozhovorech pokračovat. Trhy na vývoj zareagovaly bouřlivě a všechny hlavní akciové indexy uzavíraly se ztrátou. Naopak zlato a ropa si polepšily.

Ranní nadhoz finančních trhů 13.5.2019
13.05.2019 Další kolo obchodních jednání mezi Čínou a Spojenými státy skončilo v pátek bez výsledku. Prezident Trump, který koncem minulého týdnem znatelně zvýšil dovozní cla na čínské zboží, vývoj jednání zhodnotil tak, že současná situace jeho zemi vyhovuje. Zároveň zaúkoloval svou administrativu, aby připravila další zvýšení a vyjádřil přesvědčení, že případná čínská protiopatření americká ekonomika bez větších problémů ustojí. Obě strany konfliktu vyjadřují vůli v rozhovorech pokračovat, nicméně datum příštího setkání zatím stanoveno nebylo. Příležitost k osobnímu setkání ovšem prezidenti USA a Číny budou mít na summitu G20 na konci června.

Ranní nadhoz finančních trhů 12.4.2019
12.04.2019 Unijní státy pověřily na včerejším summitu Evropskou komisi vyjednáváním o obchodní dohodě s USA. V současné chvíli však není jisté, zda se americký prezident s vyhlídkou na dlouhá a složitá jednání o zrušení obchodních bariér pro průmyslové zboží nechá přesvědčit, aby v polovině května neuvalil cla na dovoz automobilů z EU. Očekáváme, že po vzoru předchozích jednání bude prezident zprvu konflikt eskalovat, než se uchýlí ke konstruktivnímu vyjednávání.

Rozbřesk: Pohádka o toleranci Maďarů k vyšší inflaci a relativně slabém forintu
12.04.2019 Zatímco česká koruna a polský zlotý zvolna posilují, tak třetí měna do středoevropské party - maďarský forint naopak zvolna slábne. Děje se s maďarskou ekonomikou něco zásadního, co by jí trápilo více než ekonomiku českou či polskou?

Ranní komentář: Akcie stále bez jasného trendu, dnes hlasování o brexitu
29.03.2019 Včerejší seance na trzích proběhla opět bez větších výkyvů. Ze zajímavého makra zaujaly hlavně slabší výsledky inflace v některých zemích eurozóny, které dostaly evropskou měnu pod lehký prodejní tlak. Klesala také libra, kde trh ztrácí naději na dohodu s EU, a korekcí si od včerejška procházejí i drahé kovy. Na akciovém trhu je situace stabilní a většina obchodníků jen vyčkává na nové impulsy.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Sága brexitu bude pokračovat i po oficiálnímu termínu odstoupení
19.03.2019 Odchod Velké Británie z Evropské Unie v oficiálním termínu na konci března se komplikuje a nejpravděpodobnější je, že se brexit o několik měsíců oddálí. Vpředhledící indikátor ZEW ukáže na pokles hodnocení současných podmínek, do budoucna ale experty finančních trhů optimismus opouští jen pomalu. Zajímavá budou dnes i data z polského trhu práce, kde i přes jeho utažení zaměstnanost solidně roste a mzdy si zachovávají vysokou dynamiku.

Ranní nadhoz finančních trhů 19.3.2019
19.03.2019 Ceny průmyslových výrobců vzrostly v únoru oproti lednu o 0,3 %. Díky nízké srovnávací základně z loňského února se však jejich meziroční dynamika zvýšila výrazněji na 3,6 %. Největší měrou se na tom podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %. Vlivem přetrvávající vysoké poptávce po stavební produkci nadále rychle rostly i ceny stavebních prací.

Forex: Koruna na růst cen výrobců skoro nereagovala
18.03.2019 Koruna dnes posílila jen o 0,04 % na 25,62 CZK/EUR. Jestřábí komentář člena bankovní rady V. Bendy, který dnes ráno spolu s (naším bývalým kolegou) J. Matějů uveřejnil v Lidových novinách, ji tedy moc nenakopl. Česká měna moc nereagovala ani na statistiku cen primárních výrobců, které v únoru vzrostly ve všech sektorech. Je tedy zřejmé, že tlaky na zvyšování cen spotřebitelů nadále přetrvávají. Z dlouhodobějšího hlediska ale může koruně pomoci fakt, že běžný účet platební bilance, i přes zklamání z lednových čísel, zůstane tento rok v přebytku. Více si o dnešní statistice výrobních cen i běžného účtu můžete přečíst v našich komentářích.

Okénko finančního trhu 18.3.2019
18.03.2019 V meziměsíčním srovnání vzrostly ceny průmyslových výrobců v únoru o 0,3 %. Díky nízké srovnávací základně z loňského února se však jejich meziroční dynamika zvýšila výrazněji na 3,6 %. Největší měrou se na tom podílely, stejně jako v lednu, ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 9,9 %. Svižný růst si udržely i ceny v odvětví kovů a kovodělných výrobků a ceny v oblasti těžby a dobývání. Cena ropy, po odeznění poklesů ze závěru loňského roku, se v lednu již mírně zvýšila, což se projevilo odpovídajícím nárůstem cen v příslušných výrobách. Očekáváme, že i v letošním roce bude růst cen výrobců urychlován slabší úrovní kurzu koruny společně s rostoucími cenami materiálových a zejména energetických vstupů. V průměru by se tak měly ceny výrobců zvýšit zhruba stejně jako v loňském roce, tedy o 2,0 %. V důsledku přetrvávající vysoké poptávky po stavební produkci nadále rychle rostou i ceny stavebních prací.

Ranní nadhoz finančních trhů 18.3.2019
18.03.2019 V. Benda, člen ČNB, si letos dokáže představit až tři zvýšení základní úrokové sazby, za předpokladu, že koruna zůstane poblíž své současné úrovně. Jako důvod, proč koruna neposiluje, uvádí nepříznivé naladění investorů k měnám rozvíjejících se ekonomik. Dle jeho slov by koruně pomohlo první zvýšení evropských úrokových sazeb, což by mělo za následek posílení nejen eura, ale i koruny samotné.

Německo loni opět mělo nejvyšší přebytek běžného účtu na světě
19.02.2019 Německo loni díky silnému exportu již třetím rokem za sebou zaznamenalo největší přebytek běžného účtu platební bilance na světě. Vyplývá to z dnešních údajů německého hospodářského institutu Ifo. Silný export z Německa je trnem v oku amerického prezidenta Donalda Trumpa a zvyšuje pravděpodobnost, že Spojené státy uvalí dodatečná cla na německé automobily. Uvedla to agentura Reuters.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.2.2019
14.02.2019 Spotřebitelské ceny v lednu překvapivě zrychlily meziroční růst na 2,5 %, meziměsíčně pak ceny vzrostly o 1,0 %. Na tomto zvýšení se největší měrou podílely ceny energií pro domácnosti, rychleji rostly i ceny alkoholu a dovolených. Rychlejší cenový růst spolu s přetrvávající slabší úrovní kurzu koruny tak vytváří prostor pro další zvýšení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již na nejbližším měnově politickém zasedání BR koncem března.

Okénko finančního trhu 13.2.2019
13.02.2019 Spotřebitelské ceny v lednu překvapivě zrychlily meziroční růst na 2,5 %. Oproti prosinci loňského roku pak ceny meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Na tomto zvýšení se největší měrou podílely ceny energií pro domácnosti, u kterých dochází pravidelně v lednu k přeceňování dodavatelských smluv. Významné zdražení zaznamenaly také ceny alkoholu a dovolených. Nižší byly naopak ceny oblečení a ceny pohonných hmot, jejichž pokles souvisí s nižšími cenami ropy na světových trzích. Inflace byla významně ovlivněna i dalším zrychlením růstu cen služeb (meziročně o 3,9 %), jejichž stoupající dynamika je ovlivňována rychlým růstem mezd a přetrvávající vysokou spotřebitelskou důvěrou. Rychlejší cenový růst (oproti prognóze ČNB) spolu s přetrvávající slabší úrovní kurzu koruny tak vytváří prostor pro další zvýšení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již na nejbližším měnově politickém zasedání BR koncem března.

Česká národní banka, platební bilance ČR a inflace
13.02.2019 Česká národní banka zveřejnila výsledky. Platební bilance ČR skončila přebytkem 38,2 miliard korun. Inflace se rozbíhá na plné obrátky a ceny se zvyšují.

Ranní nadhoz finančních trhů 15.1.2019
15.01.2019 Běžný účet platební bilance v listopadu minulého roku zůstal v přebytku, ve kterém pravděpodobně bude pokračovat i v prosinci. Přebytek byl dán hlavně výrazným saldem bilance zboží a služeb. Naopak negativně působil již tradiční odliv dividend do zahraničí. Podle naší prognózy by přebytek běžného účtu za celý rok 2018 měl dosáhnout 45 mld. Kč. V tomto roce pak přebytek dále poklesne na 30 mld. Kč.

Okénko finančního trhu 14.1.2019
14.01.2019 Běžný účet platební bilance v listopadu minulého roku zůstal v přebytku, ve kterém pravděpodobně bude pokračovat i v prosinci. Přebytek byl dán hlavně výrazným saldem bilance zboží a služeb. Naopak negativně působil již tradiční odliv dividend do zahraničí ve výši 17,8 mld. Kč. Za prvních jedenáct měsíců minulého roku tak skončil běžný účet v přebytku 37,7 mld. Podle naší prognózy by přebytek běžného účtu za celý rok 2018 měl dosáhnout 45 mld. Kč. V tomto roce pak přebytek dále poklesne na 30 mld. Kč.

Bilance zboží a služeb udržela běžný účet v přebytku
14.01.2019 Běžný účet platební bilance v listopadu minulého roku zůstal v přebytku, ve kterém pravděpodobně bude pokračovat i v prosinci. Přebytek byl dán hlavně výrazným saldem bilance zboží a služeb (36,7 mld. Kč). Naopak negativně působil již tradiční odliv dividend do zahraničí ve výši 17,8 mld. Kč. Za prvních jedenáct měsíců minulého roku tak skončil běžný účet v přebytku 37,7 mld.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.1.2019
14.01.2019 Přestože prosinec byl prvním ze tří měsíců klidu celních opatření mezi USA a Čínou, prosincový výsledek čínského zahraničního obchodu dopadl neočekávaně špatně. Vývoz i dovoz zaznamenaly značný propad a to o 4,4 % respektive 7,6 %, horší výsledek Čína naposledy zaznamenala v roce 2016. Propad vyvíjí nátlak na čínské zástupce, aby zvýšili snahy o urovnání americko-čínských vztahů.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.12.2018
14.12.2018 Na včerejším zasedání ECB rada guvernérů rozhodla o ukončení programu nákupu aktiv ke konci tohoto roku. Kvantitativní uvolňování tím nekončí, jen se utlumí. Protože v souladu s očekáváním bude ECB pokračovat v reinvestování nabytého portfolia. V tom bude pokračovat i po delší dobu a to i v průběhu zvyšování úrokových sazeb. Ty zůstaly po tomto zasedání neměnné. Jejich první zvýšení by mělo přijít nejdříve po létě 2019. Guvernér Draghi zmínil, že rizika (pro růst i inflaci) míří spíše dolů

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Brexit sága pokračuje
10.12.2018 Tento týden přinese klíčové hlasování britského parlamentu o stávajícím návrhu brexitu. ECB také na svém zasedání udělá tlustou čáru za programem nákupu aktiv. Domácí i zahraniční inflace ukážou zpomalení cenového růstu pod vlivem klesajících cen ropy.

Ranní komentář: Dolar doplácí na pád výnosů a mírné zhoršení výhledu pro růst sazeb
19.11.2018 Minulý týden přinesl na akciové trhy další korekci, když se indexy v USA propadaly v řadě případů o více než dvě procenta. Pod tlakem byl tentokrát navíc také americký dolar, který doplatil na pád dluhopisových výnosů, který mělo na svědomí hlavně snižování výhledu pro růst amerických sazeb do roku 2019. Klíčovým tématem ale byla i nadále politická rizika v čele s brexitem a Čínou, která budou pro dění na finančních trzích rozhodující také v nadcházejících dnech.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.11.2018
14.11.2018 Vyjednávání ohledně Brexitu se dostávají do finále. Premierká T. May má hotový návrh, který dnes projedná s jednotlivými ministry a následně s celým kabinetem. Část jejích vládních kolegů však dopředu avizovala nesouhlas s návrhem. Hrozí tak blokování smlouvy ve vládě nebo obměna ministerských křesel.

Okénko finančního trhu 13.11.2018
13.11.2018 Běžný účet platební bilance v září pokračuje mírným deficitem, ve kterém pravděpodobně zůstane i po zbytek roku. Za záporným saldem i přes nárůst přebytku zahraničního obchodu stojí opět stále silný odliv dividend do zahraničí. Meziročně je tak celkové saldo běžného účtu téměř stejné. Odliv dividend a klesající přebytky zahraničního obchodu jsou hlavními faktory, které brání koruně v posilování. V posledních měsících se jejich efekt zkombinoval s rizikovou averzí vůči měnám rozvíjejících se trhů a koruna výrazně oslabila. Do konce roku se k tomu přidává i efekt Rezolučního fondu, kvůli kterému tuzemské banky odmítají přijímat korunová depozita.

Ranní nadhoz finančních trhů 13.11.2018
13.11.2018 Podle T. Mayové se dohoda o Brexitu blíží do finále. Zástupci obou stran se snaží dospět k dohodě a to nejpozději do zítřka. V opačném případě by nebylo možné finální verzi dohody schválit na summitu, který se má konat v druhé části tohoto měsíce a bylo ohroženo datum výstupu Británie z EU, případně hrozí, že Británie odejde bez jakéhokoliv smluvního ujednání

Ranní nadhoz finančních trhů 12.11.2018
12.11.2018 Týden začne pozvolna. Prvních statistik se dočkáme až v úterý, kdy bude zveřejněn běžný účet platební bilance ČR za měsíc září. Ten by podle našich odhadů měl skončit s vyrovnanou bilancí. Výrazně se na tom podílel vyšší přebytek zahraničního obchodu. Na druhou stranu stále počítáme s pokračujícím odlivem dividend do zahraničí.

Ranní nadhoz finančních trhů 16.10.2018
16.10.2018 Dnes nás čeká ZEW index ekonomických podmínek v Německu a eurozóně. V obou případech tým RBI očekává strmý pokles vzhledem ke slabším statistikám z ekonomiky a dalšímu nárůstu geopolitických hrozeb. V případě Německa očekáváme pokles téměř o čtyři body na -14,0 b.

Okénko finančního trhu 15.10.2018
15.10.2018 Běžný účet platební bilance v srpnu pokračuje mírným deficitem, ve kterém pravděpodobně zůstane i po zbytek roku. Za záporným saldem opět stojí nižší přebytek zahraničního obchodu a stále silný odliv dividend do zahraničí (25,3 mld. Kč). Meziročně je tak celkové saldo běžného účtu téměř stejné. Srpnový finanční účet naznačuje příliv kapitálu ve výši 8,2 mld. Kč vzhledem k rychlejšímu růstu pasiv před růstem aktiv vůči zahraničí. Podle naší prognózy by přebytek běžného účtu za celý rok 2018 měl dosáhnout 45 mld. Kč, což by znamenalo meziroční pokles o necelých patnáct miliard.

Odliv dividend a slabší export tlačí běžný účet do deficitu
15.10.2018 Běžný účet platební bilance v srpnu pokračuje mírným deficitem, ve kterém pravděpodobně zůstane i po zbytek roku. Za záporným saldem opět stojí nižší přebytek zahraničního obchodu a stále silný odliv dividend do zahraničí (25,3 mld. Kč). Meziročně je tak celkové saldo běžného účtu téměř stejné.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Dnešní zasedání ECB toho zřejmě příliš nepřinese
13.09.2018 Od dnešního jednání ECB toho moc neočekáváme. Přes současné turbulence na finančních trzích zůstává růst ekonomiky eurozóny robustní a není důvod nic měnit na již oznámeném tempu snižování programu kvantitativního uvolňování a jeho ukončení na konci roku.

Ranní nadhoz finančních trhů 13.9.2018
13.09.2018 Podle včerejších slov guvernéra J. Rusnoka je dvojí zvýšení úrokových sazeb možné ještě tento rok a odkládání tohoto rozhodnutí by pravděpodobně nepřineslo nic nového. Podporuje to i fakt, že je makroekonomický vývoj téměř v souladu s prognózou centrální banky.

Hledaní bezpečí oslabuje měny rozvojových zemí, euro ztráty otočilo
13.08.2018 Nejzajímavější pohyby se i dnes odehrávaly na trzích s měnami rozvojových zemí. Turecká lira i přes snahu centrální banky o stabilizaci pokračovala ve slábnoucím trendu z konce minulého týdne, když po většinu dne koketovala s hranicí 7 lir za dolar představující přibližně 7% denní pokles. Nervozita se přenesla nejen na obchodování s ostatními měnami rozvojových zemí, ale také na euro, evropské akciové trhy a do určité míry také na českou korunu.

Okénko finančního trhu 13.8.2018
13.08.2018 Turecká lira od pátku oslabila vůči euru o více než pětinu na EUR/TRY 7,88. Spouštěčem bylo uvalení sankcí ze strany USA na některé členy turecké vlády. USA a Turecko se již několik měsíců přou kvůli zadržení amerického pastora v Turecku. Tamní centrální banka slíbila zavést jakákoli nutná opatření na záchranu hodnoty liry. Snížila povinné rezervy vkladů, které si u ní mohou komerční banky uložit a zavedla restrikce na swapy liry s dolarem. Přesto nepadla žádná zmínka a navýšení úrokových sazeb, které turecká ekonomika potřebuje jak sůl. Pád turecké liry vyslal šokové vlny napříč světovými trhy. Dotklo se to kurzu eurodolaru, který poklesl o více než cent na EUR/USD 1,141. Nárůst rizikové averze na trhu vede investory i k prodeji měn rozvíjejících se trhů. Koruna dnes ráno oslabila nad EUR/CZK 25,7, ale od té doby mírně posiluje.

Silnější odliv dividend vyrovnala lepší bilance obchodu
13.08.2018 Běžný účet se koncem jara přesunul do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Hlavní příčinou je sezónní odliv dividend. Čistý odliv důchodů z přímých investic v červnu činil 34,6 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 26 mld. Kč (o 8,8 mld. více než v květnu).

Letní odliv dividend se již naplno rozjel
16.07.2018 Běžný účet se po přebytku v dubnu přesouvá do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Primární vliv na to má obnovený odliv dividend. Odliv důchodů z přímých investic v květnu činil 26,5 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 17,2 mld. Kč (o 14 mld. více než v dubnu).

Ranní nadhoz finančních trhů 16.7.2018
16.07.2018 Podle záznamu ČNB z červnového měnověpolitického jednání souvisí oslabování koruny s růstem globální rizikové averze a odlivem kapitálu do zahraničí. Zaznělo také, že květnový růst inflace by neměl být přeceňován.

Ranní zpráva z FOREX trhu: ECB svou rétoriku dnes nezmění
14.06.2018 Na včerejší zasedání Fedu dnes plynně naváže ECB. Žádná změna v rétorice nebo dokonce v měnové politice se neočekává, prezident Draghi by na následující tiskové konferenci mohl signalizovat konec QE na konci letošního roku. Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila sazby o 25bb na 1,75-2,00 %. Trh však nejvíc zaujal zveřejněný medián úrokových sazeb, který naznačuje, že se letos sazby budou zvedat ještě dvakrát.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.6.2018
14.06.2018 Americký Fed zvýšil podruhé v tomto roce své úrokové sazby a v nové prognóze signalizuje letos další dvě zvýšení. Zvyšování je naplánováno i na rok příští, kdy by se sazby měly dostat až na 3,25 %, což je výrazně nad dlouhodobě rovnovážnou sazbou centrální banky. Celkové vyznění jednání je tak spíše jestřábí. Dolar reagoval bezprostředně posílením vůči euru, ale vzápětí svůj zisk korigoval a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,18.

Okénko finančního trhu 13.6.2018
13.06.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v dubnu vykázal přebytek ve výši 29,3 mld. korun. Běžný účet se po překvapivě negativním výsledku z března vrací do úrovní, které jsme viděli na začátku roku. Oproti předchozímu měsíci především polevil odliv dividend. Dividendy z přímých investic dosáhly jen 3,2 mld. Kč. Odliv důchodů z přímých investic v dubnu činil 17,3 mld. Kč, což je výrazně pod padesátimiliardovým výdajem z března. Odliv dividend se podle našeho odhadu obnoví a přes léto budeme opět sledovat deficity běžného účtu. Podle nás to bude jedním z faktorů, který bude nadále brzdit posilování koruny. Přesto v našem odhadu počítáme s přebytkem běžného účtu za celý rok 2018, který dosáhne 30 mld. Kč, tedy o 24 mld. méně než loni.

Ranní nadhoz finančních trhů 15.5.2018
15.05.2018 Podle odhadu německého HDP za první čtvrtletí tamní ekonomika rostla tempem 0,3 % č/č a 2,3 % r/r. Obě hodnoty jsou desetinu pod odhadem trhu. Německá ekonomika tak na počátku roku zvolnila, jak již bylo naznačeno v rétorice ECB. Ve zbytku roku by měla své zpomalení dohnat.

Okénko finančního trhu 14.5.2018
14.05.2018 Běžný účet platební bilance ČR v březnu spadl do deficitu 5,6 mld. Kč. Trh odhadoval přebytek 30, mld. KČ, my 26,3 mld. Kč. Důvodem náhlého zhoršení bilance na běžném účtu je zejména dřívější start sezóny odlivu dividend. Odliv důchodů z přímých investic v březnu narostl na 51 mld. Kč - v loňském roce byl na podobné úrovni až v červnu. Tuzemským firmám výrazně vzrostly zisky a zahraničním investorům se dosud projevená důvěra v naší ekonomiku vyplácí na vyšších dividendách. Zároveň se změnila pozice ČR jako čistého příjemce přímých zahraničních investic: tok investic plynoucí z ČR do zahraničí dosáhl 4,2 mld. Kč a zároveň z ČR vyputovaly investice zahraničních investorů v objemu 1,6 mld. Kč. Česká republika tak investovala v zahraničí o 5,8 mld. více, než kolik zahraniční investoři nechali u nás. Oba faktory budou v následujících měsících pravděpodobně brzdit posilování koruny a udrží běžný účet v deficitu. Přesto v našem odhadu počítáme, že za celý rok 2018 dosáhne běžný účet přebytku kolem 40 mld. Kč.

Překvapivě silný odliv dividend poslal běžný účet do deficitu
14.05.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v březnu vykázal deficit ve výši 5,6 mld. korun. Trh byl se svým mediánovým odhadem přebytku ve výši rovných 30 mld. Kč výrazně mimo, náš odhad 26,3 mld. Kč byl jen o trochu blíže.

Ranní nadhoz finančních trhů 14.5.2018
14.05.2018 Záznam z měnověpolitického jednání ČNB ze začátku tohoto měsíce odhalil, že jediným členem, který hlasoval pro zvýšení sazeb, byl jestřáb M. Hampl. Záznam také ukázal, že ČNB si vysvětluje nízkou inflací tím, že firmy namísto zvyšování cen investují do produktivity práce.

Týdenní zpráva z finančního trhu: Týden bude plný politických jednání
16.04.2018 Začátek týdne bude v globální ekonomice zajímavý díky datům o zpomalujícím americkém maloobchodě a horšící se důvěře v německou ekonomiku. V průběhu týdne se však pozornost přenese na politiku. Hlavním tématem budou obchodní bariéry, ale diskutovat se bude i napětí na Blízkém východě a řešení politického patu v Itálii. I z pohledu domácích událostí bude hrát politika prim. Proběhne totiž druhé kolo vyjednávání mezi ANO a ČSSD.

Okénko trhu 13.4.2018
13.04.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v únoru vykázal přebytek ve výši 31 mld. Kč. Únorový přebytek zahraniční obchodu celkem slušným výsledkem překonal odhady většiny trhu a díky tomu pozitivní bilance obchodu zboží a služeb meziměsíčně vylepšila platební bilanci o více než dvě mld. Kč. V meziročním srovnání se ale jedná o mírné zhoršení bilance běžného účtu o 2,5 mld. Kč. V porovnání s předchozím rokem došlo k výrazně pozitivnější bilanci přímých investic. Česká republika tak investovala v zahraničí o 10 mld. více, než kolik zahraniční investoři utratili u nás, což je nejvyšší číslo od srpna 2017. Kumulovaný přebytek běžného účtu za rok 2018 podle našeho odhadu dosáhne 40 mld. Kč, tedy o 14 mld. méně než loni. Platební bilance České republiky letos čelí zpomalujícímu růstu exportu a posilující koruně.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 16.3.2018
16.03.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v lednu vykázal přebytek ve výši 28,9 mld. korun. Přestože lednový přebytek zahraniční obchodu byl pro většinu trhu mírným zklamáním, byla to právě pozitivní bilance zboží a služeb, která posunula běžný účet do kladných hodnot. V meziročním srovnání se sice jedná o mírné zhoršení bilance běžného účtu o 1,7 mld. Kč, ale oproti prosinci se dostala zpět do přebytku. Na konci tohoto roku očekáváme pokles přebytku běžného účtu na 40 mld. Kč kvůli dalšímu posilování koruny a zhoršující se bilanci zahraničního obchodu.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.3.2018
16.03.2018 Michiganský index důvěry spotřebitelů v únoru vystoupal na 99,7 b., což je nejvyšší hodnota od října 2017. V březnu trh očekává pokles na 99,3 b., ale objevují se názory, že daňová reforma i nadále bude mít převažující pozitivní efekt na vnímání spotřebitelů.

Dění na forexu pro dnešní den 16.3.2018
16.03.2018 Na mezinárodních trzích nás dnes čeká klidný den. V regionu zaujmou především polské statistiky, které ukážou silný tamní trh práce s robustním růstem mezd. V ČR budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců a běžný účet platební bilance, kurz koruny však pravděpodobně neovlivní.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.3.2018
12.03.2018 V úterý nás čeká nejdůležitější statistika týdne a to americká spotřebitelská inflace za únor, která v lednu nečekaně zrychlila (0,5 % m/m, 2,1 % r/r). Nicméně růst spotřebitelských cen je stále limitován poměrně pomalým růstem mezd a trh tak očekává umírněný meziměsíční růst 0,2 % a meziroční 2,2 %. Jádrová inflace by měla zůstat nezměněná na 1,8 % r/r. Tým RBI do konce července odhaduje zrychlení tempa inflace až k 3,0 % r/r a čtyři zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.3.2018
12.03.2018 Počet nově vytvořených míst mimo farmářský sektor v USA v únoru raketově akceleroval na 313 tis., což je výrazně nad očekáváním trhu (205 tis.). Trh práce tak poukazuje na pokračování ekonomického růstu. Naopak průměrná hodinová mzda zpomalila o 0,2 p.b. na 2,6 % r/r.

AUDUSD: Aussie testuje 200vku po slabých datech a zasedání RBA
06.03.2018 AUDUSD pár se obchodoval v mírném plusu v úterý ráno a nacházel se těsně pod 200 denním klouzavým průměrem, přičemž se pohyboval kolem 0.7770 během Londýnské seance.

EURUSD: Euro konsoliduje při 1.24
19.02.2018 EURUSD pár byl v pondělí klidný a nevykazoval výraznější obchodní aktivitu během dne, přičemž se pohyboval bez intradenní změny kolem 1.24 v pondělí dopoledne.

Ranní videokomentář: Nálada na trzích se pozvolna zlepšuje, potrápit je ale mohou znovu vyšší výnosy
19.02.2018 Minulý týden pomohl akciovým indexům získat pevnější půdu pod nohama a pomohl také ke snížení implikované volatility, která se v případě amerického VIX indexu dostala pod 20b. Nálada na trzích se tak pozvolna stabilizuje, ale býci na akciích zatím nemají vyhráno, když musejí dál netrpělivě sledovat pokračující růst dluhopisových výnosů, který může být katalyzátorem dalších výprodejů. Začátek týdne by však podle futures na US indexy měl proběhnout opět spíše v klidném duchu, k čemuž by mohla napomoci dnes i absence významnějšího makra a svátek v USA.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.2.2018
13.02.2018 Platební bilance běžného účtu ČR v prosinci sklouzla do deficitu ve výši 2,9 mld. Kč i kvůli odlivu dividend, který činil téměř 22 mld. Kč. Naopak zahraniční obchod v prosinci pozitivně překvapil a přispěl tak k nižšímu deficitu na běžném účtě. Meziročně se běžný účet platební bilance zlepšil o téměř 10 mld. Kč. Za celý rok 2017 pak běžný účet dosáhl kumulovaného přebytku 63,4 mld. Kč, což je o 11 mld. více než v roce předchozím. V souvislosti s koncem kurzového závazku lze pozorovat trend vyššího objemu zisku, který zahraniční společnosti nevyvádí z ekonomiky a spoléhají na další posílení koruny. Tyto prostředky tak nevstupují na devizový trh a neovlivňují kurz koruny. V důsledku toho je výsledek běžného účtu nižší, nicméně jeho efekt na posilování koruny je stále vysoký. V tomto roce očekáváme postupný pokles přebytku běžného účtu na 40 mld. Kč primárně zásluhou i nadále posilující koruny a snižování přebytku bilance zahraničního obchodu.

Forex: Shrnutí obchodování 23.1.2018
23.01.2018 Americké akcie včera uzavřely na nových rekordech, k čemuž notně přispěla zpráva o vyřešení rozpočtových problémů v USA. Demokraté totiž oznámili, že podpoří návrh na další financování vlády do 8. února. Na forexových trzích ale nadále oslaboval americký dolar, který je tak blízko nejnižších hodnot za více než tři roky.

Forex: Americký dolar dál slábne
22.01.2018 Dolar dnes na forexových trzích pokračuje v poklesu a jeho hlavní index zůstává nejníže od konce roku 2014. Americkou měnu oslabují obavy z dopadů rozpočtových potíží v USA a do určité míry i solidní hospodářské vyhlídky v Evropě. K nim se přidává i nadcházející zasedání bankovní rady Evropské centrální banky (ECB), které by mohlo naznačit případné změny v měnové politice ECB.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.1.2018
16.01.2018 Americký dolar dále oslabil a včera dosáhnul nejslabší hodnoty od konce roku 2014. Dnes ráno své ztráty mírně korigoval a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,223. V tomto týdnu pro bude jeho další osud důležité hlasování o navýšení dluhového stropu americké administrativy a hlasování německých socialistů o nové koaliční vládě.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.1.2018
15.01.2018 Běžný účet platební bilance České republiky v listopadu vykázal drobný přebytek 0,04 mld. Kč. Medián odhadoval přebytek 1,0 mld. Kč, náš tým byl o fous blíže odhadovaným deficitem 0,8 mld. Kč. V porovnání s říjnem se přebytek běžného účtu zhoršil o téměř 15 mld. Kč. Za horším výsledkem bilance běžného účtu stojí zejména o 9,0 mld. Kč výraznější odliv dividend do zahraničí. Nicméně pozitivnímu výsledku pomohla kladná bilance obchodu se zbožím a službami, která si udržela přebytek téměř 31 mld. Kč. Běžný účet by tedy za celý rok 2017 mohl dosáhnout kumulovaného přebytku kolem 60 mld. Kč. Avšak vlivem zhoršující se obchodní bilance v letošním roce očekáváme pokles přebytku na běžném účtu na přibližně 40 mld. Kč. Kurz koruny na zveřejnění údaje platební bilance během dneška výrazně nereagoval.

Běžný účet stále v mírném přebytku
15.01.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v listopadu vykázal mírný přebytek ve výši 0,04 mld. korun. Medián trhu očekával přebytek ve výši 1,0 mld. Kč, náš tým odhadoval deficit 0,8 mld. V meziročním srovnání se jedná o zlepšení o 13,9 mld. Kč. Nicméně v porovnání s říjnem se deficit běžného účtu zhoršil o 14,9 mld. Kč. Odliv dividend do zahraničí byl v listopadu výraznější, ale přebytek běžného účtu udržela stále pozitivní bilance zahraničního obchodu.

Ranní videokomentář: Americké indexy navyšují historická maxima, dnes německý IFO
19.12.2017 Včerejší seance byla na nové fundamenty podle očekávání chudá, což ale nebránilo akciovým indexům v tom, aby pozvolna navyšovaly svá vysoká ocenění. Americké indexy se tak vyhouply na nová maxima, zatímco se v Evropě německý DAX vrátil zpět nad hranici 13 300 euro. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nic se na ní pravděpodobně nezmění ani dnes, kdy nás čekají pouze výsledky německého indexu IFO a americká čísla z trhu s bydlením.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 14.11.2017
14.11.2017 Německé HDP v třetím čtvrtletí vzrostlo mezičtvrtletně o 0,8 %, což je o dvě desetiny procentního bodu více, než očekával trh. Meziročně se tak jedná o 2,8 % (po kalendářním očištění). V meziročním vyjádření se jedná o 0,5 p.b. rychlejší růst než v předchozím období.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.11.2017
13.11.2017 Běžný účet platební bilance v ČR v září vykázal deficit 2,4 mld. korun, který byl hlavně způsoben negativní bilancí prvotních a druhotných důchodů. Jedná se o celkem výrazný rozdíl od mediánu trhu, který očekával přebytek ve výši 2,3 mld. Kč. V meziročním srovnání se sice jedná o zhoršení o 6,4 mld. Kč, ale v porovnání se srpnem se deficit běžného účtu zlepšil o 5,6 mld. Kč. K deficitu prvotních důchodů vedl především pokračující sezónní odliv dividend z přímých investic ve výši 28,5 mld. Kč. Nicméně solidní výsledek zahraničního obchodu se projevil na bilanci zboží a služeb, která v září vykázala přebytek 37,2 mld. Kč, o 15 mld. Kč více než v srpnu. Finanční účet zaznamenal odliv kapitálu v netto výši 9,2 mld. Kč, což je mírné zpomalení oproti předchozímu měsíci. Od začátku roku 2017 dosáhl běžný účet přebytku 52 mld. Kč, což je o 23,4 mld. méně než za stejné období loňského roku. V příštích měsících očekáváme příznivý vývoj zahraničního obchodu a běžný účet by mohl na konci roku dosáhnout přebytku 53 mld. Kč, přibližně ve stejné výši jako loni.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.11.2017
13.11.2017 Britská premiérka T. May čelí stále většímu tlaku uvnitř své strany. Poslední zprávy také ukazují, že Britové méně utrácejí. Obavy také přicházejí z říjnové spotřebitelské inflace, která by mohla dosáhnout 3 % a zároveň se očekává, že platy vykážou pomalejší růst než právě zmíněná inflace. Britská libra vůči euru oslabila z pátečních EUR/GBP 0,884 na 0,888.

Ranní zpráva z finančního trhu 20.10.2017
20.10.2017 Vzhledem k prázdným ekonomickým kalendářům je pro nás událostí číslo jedna dnešní zahájení dvoudenních voleb do Poslanecké sněmovny. České finanční trhy jsou tradičně na volby a změny vládních garnitur necitlivé a mělo by to tak být i tentokráte. Koruna zůstává na nejsilnějších hodnotách za poslední čtyři roky.

Ranní videokomentář: Republikánští senátoři schválili rámcový rozpočet na rok 2018, dolar reaguje posílením
20.10.2017 Včerejší seance na trhy přinesla nervozitu, ke které pomohla další eskalace napětí ve Španělsku, kde vláda vyhrožuje Katalánsku aktivací článku 155 ústavy, který by ji umožnil převzít nad regionem plnou kontrolu. Na dění ve Španělsku tentokrát reagovaly i ostatní trhy, i když například v USA nakonec indexy své původní ztráty dokázaly zlikvidovat. Dnes ráno se zatím vše točí okolo dolaru, který zpevňuje díky rannímu schválení rozpočtové rezoluce na rok 2018, při kterém republikánští senátoři ukázali konečně jednotu, která bude důležitá hlavně pro schvalování velmi očekávané daňové reformy. Co se dnešní seance týká, zvědavi jsme hlavně na výsledky z Kanady, která zveřejní inflaci a maloobchodní prodeje.

Forex: Optimistické zprávy na obzoru dnešního dne
17.10.2017 Kalendář dnešního dne slibuje optimistické zprávy. Německý indikátor ZEW pravděpodobně čeká další zlepšení. Americká průmyslová produkce by po výpadku v srpnu kvůli hurikánům měla v září opět přidat. Polská zaměstnanost roste skoro rekordním tempem, což tlačí na růst průměrné mzdy.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.10.2017
17.10.2017 Dnes dopoledne bude zveřejněn německý ZEW index pro měsíc říjen. Trh očekává, že by ve srovnání s předchozím měsícem měl vzrůst o 3 b. na 20 b. Podle týmu RBI by mohl index vzrůst až na 23 b.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 16.10.2017
16.10.2017 Česká koruna dnes prolomila hranici 25,80 za euro a blíží se tak k úrovni před zásahem ČNB v listopadu 2013.

Ranní komentář: Dolar koriguje část zisků z tohoto týdne, dnes inflace v eurozóně a Kanadě
29.09.2017 Máme za sebou další klidnou seanci, která pomohla německým akciím pokračovat v mírném růstu a vrátit se až nad 12 700 euro. Na devizovém trhu pak dolar začal zlehka odevzdávat část zisků, které tento týden nabral, i když většinu ze svých pozic si zatím stále drží. Nálada na trzích zůstává dobrá, implikovaná volatilita je znovu na samotném dně a trhy zůstávají i nadále beze strachu. Včerejší seance byla bez významných fundamentů, ale ta dnešní pár zajímavých dat rozhodně přinese. Pozor přitom hlavně na výsledky inflace v eurozóně a Kanadě, které by v případě větší odchylky mohly velmi rozvlnit EUR i CAD.

EURUSD: Euro znovu na 1.20, dolar pokračuje k poklesu
19.09.2017 Dolar byl v úterý opět pod prodejním tlakem a potlačil pár EURUSD zpět na psychologickou hodnotu 1.20. Během Londýnské seance se euro obchodovalo se ziskem kolem 0.40%.

Rozbřesk: Běžný účet zatím koruně k ziskům moc nepomůže
14.09.2017 Dividendová sezóna pokračovala i v červenci, kdy z ČR do zahraničí odtekly podle údajů ČNB dividendy v hodnotě 38 mld. korun. Byly tak hlavním důvodem, proč běžný účet platební bilance skončil schodkem ve výši -27 mld. korun. Zatímco dividendová sezóna pomalu vrcholí, obchodní bilance v červenci svými výsledky až tak neoslnila. Jde ovšem o tradiční letní jev, za nímž můžeme hledat spíše dovolené, a tedy jen krátkodobě nižší exportní aktivitu firem. Ostatně nejde o nic nového a nemá smysl za tím hledat nějaké zlomy trendů k horšímu.
Související klíčová slova:
Akcie včera | Český průmysl | NetEase | Burze | Geopolitické riziko | Bankéř | Měsíční předpovědi | Akcie Komerční banky | Začátek výsledkové sezóny | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Svaz německého průmyslu (BDI) | HangSeng | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Růst úrokových sazeb ČNB | Kiwi | PPI v USA | Kč/EUR | Úřad práce | EUR | Maďarská inflace | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Světové akcie | České společnosti | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Alphabet | Helena Horská | Investiční činnost | Výsledek inflace | Vstupy | Australská centrální banka | Akciové trhy | Tržby ve službách | Koronavirové krize | Inflace v září | Středoevropské devizové trhy | Berkshire Hathaway | Měnový kurz | Rozhodování Fedu | Tempo růstu | Pozitivní vliv | Rolování | Znovuotevírání ekonomiky | Obchodník | Obchodování CFD | Prohloubení schodku | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Tomáš Lébl | Měnový pár EUR/CZK | Německý vývoz | Americká inflace | Řecko | Evropský datový kalendář | Inflace v prosinci | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Analytik Patria Online | Kurzy euro | Průmyslová výroba v eurozóně | Akciový index | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Listopadové maloobchodní tržby | Brexit | Scoach | Zvýšení cel | Makroekonomické dění | Státní dluhopis | BrokerJet | Mezinárodní měnový fond | Škoda Auto | Podnikatel | Patria Finance | Statistiky | Investiční banky | Kurzy devizového trhu | Finanční stabilita | Měna kurz libry | Americký prezident Donald Trump | Schodek státního rozpočtu | Reálná ekonomika | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | EURJPY | PLN | Maloobchod v USA | Měna v Rakousku | Daňové povinnosti | Stochastický | Vliv na trh | Nájemní bydlení | Měnové zasedání | Marsh & McLennan | Konsolidace | Crown | Korelace | Otevřené pozice | Evropská komise | Investing | Japonská měna | Lockheed Martin | Asijské akcie | Sazba hypoték | Využití umělé inteligence | Jednání ČNB | Asijské obchodování | Zveřejnění výsledků | Oznámení | Měnový převodník | Zasedání ECB | Nifty 50 | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové stability | Obchodování s emisními povolenkami | Polská intervence | Forwardový kurz | Lagardeová | Vládní opatření | TJX | Německé ceny výrobců | Výnos do splatnosti | Ethereum | Pokles indexu | Růst sazeb | Banka Nomura | Stlačení inflace | Britská libra | Clo na dovoz | Exchange | Právní řád | Rostoucí ceny | Poplatky | Výkyvy | Krize eurozóny | FAO | Depozitní sazba | APP | Průmyslová produkce v únoru | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Vysoké devizové rezervy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jakub Němec | Směřování měnové politiky | Deflace | Asijské trhy | Nová data | Všeobecné volby | Strach z Brexitu | Výkyvy v hodnotě | PMI z Německa | Expanze | Objem dividend | Velké korporace | Německý DAX | Plyn v EU | Österreichische Post | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Strach | Velké ekonomiky | Šéf Fedu Powell | Data z Německa | František Táborský | Saúdská ropná zařízení | CZK | Problémy | Měnová opatření | Nálada v eurozóně | Nezaměstnanost v Česku | Cena zlata | Dodávání likvidity | Německé ceny v průmyslu | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Burza | Trumpová | Měna ve Švédsku | Vratislav Zámiš | Historie | Japonský akciový index | Zastropování cen plynu | Analytický tým | Walgreens | Růst průmyslové produkce | Růst zaměstnanosti | Měna v Maďarsku | Hlavní události | Americký akciový index | Marka | Základní úrokové sazby | Ceny ve výrobě | Běžný účet platební bilance ČR | Přebytek zahraničního obchodu | Hike | Směrnice | Pojišťovací společnosti | Dolarové ztráty | Měna euro na Kč | Vývoj inflace v Eurozóně | Světové obchodní války | Nejistoty na finančních trzích | Výsledek britských voleb | Celní válka | Ekonomické zotavení | Průměrné hodinové mzdy | Zlato a stříbro | Maďarská vláda | Nová cla | Zájem o investování | Devizové trhy | Evropský kalendář | Implikovaná volatilita | Výhled ekonomiky | Investiční certifikáty | Ekonomické restrikce | Zahraniční obchod ČR | Regionální měny | Cena pohonných hmot | EUR/PLN | Znehodnocení | Nárůst sazeb ČNB | Euro Stoxx Banks | Výsledkové sezóny | Výrazný pohyb | Americký prezident | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomická omezení | Růst cen | Kurzy koruny | Mayr-Melnhof | Měna v Polsku | Americké ministerstvo financí | Situace na trhu s ropou | New York | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Pandemie COVID-19 | Lednové přecenění | Futures kontrakty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důchody | Stížnost vlády | Vysoké riziko | Útok na saúdská ropná zařízení | Rubl | Člen bankovní rady České národní banky | Předstihové indexy | Ekonomika Spojených států | Výnosy z amerických dluhopisů | IMF | Evropská průmyslová produkce | EIA | Inflace | Dolarový index | Polská národní banka | Zasedání FOMC | HDP za Q2 | Nord Stream | Produkce energií | Nobelova cena za ekonomii | Šéf britské centrální banky | České vlády | Alpari | Vývoj měnového páru | Vladimír Pikora | Nižší ceny | Ekonomické uzavírky | Gap | Investice do infrastruktury | Ministerstvo práce | Zhodnocení peněz | Zvýšení úrokové sazby | BRKB.US | Události tohoto týdne | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Obavy investorů | Cíl ČNB | Pozitivní sentiment | Úřad ONS | Nezaměstnanost | Dividendy | Měna v Anglii | Americké výnosy | Zmírnění inflace | Představitelé ECB | Kurzová volatilita | CFETS | Možnost obchodovat | Obchodní seance | Analytický tým FXstreet.cz | Sentiment v ekonomice | Výrazný růst | Maloobchod | AUDNZD | Podnikatelská důvěra | Wienerberger | xStation | Pověst | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | EURCHF | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Formace hlava a ramena | Inditex | Výhled | ČSÚ | Kanadské maloobchodní prodeje | Kurzy dolar | Cena hliníku | Bankéři | Zápis Fedu | BP | HUF | Podnikání | Dokončení transakce | Forward guidance | Guvernér Fedu | Vakcinace | Evropská měna | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Výroba v eurozóně | Velký třesk | Obrat v měnové politice | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Platina | Růst německé ekonomiky | Měna kurz leva | Projev šéfa Fedu | Kanadský dolar | Summit EU | Dobré výsledky | Macron | Úřad Eurostat | Vojtěch Benda | Jednání centrálních bankéřů | Celková inflace | USD index | Irsko | EUR kurz | Nárůst cen ropy | EFSF | Kč/USD | Vít Hradil | Coca-Cola | Rovnovážný kurz | Kurz Polsko | Covidové restrikce | Forex market | Výsledky průzkumu | Výkon | Statistiky ECB | Měna kurz Anglie | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Záznam z posledního zasedání ČNB | Německé podnikové objednávky | Ursula von der Leyen | Dolary | Polská národní banka (NBP) | Největší meziroční nárůst | Prognóza Evropské komise | Globální ekonomiky | TLTRO4 | Nabídka | John Williams | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Aktuální hodnoty měny | Ekonomické zájmy | Akciový trh v USA | Širší index S&P 500 | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Handelsblatt | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | ČNB Vojtěch Benda | Snížení schodku | Měna ve Švýcarsku | Měnové kurzy dolar | Oldřich Dědek | Snižování nákupu aktiv | Obchodování na české koruně | PMI pro sektor | CL | Zápis z jednání ČNB | Zpomalení globální ekonomiky | Dovoz ropy | Intervence polské centrální banky | Kurzy ČNB | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Měna Maďarsko | Navýšení úrokových sazeb | Zbrojní výdaje | Měna dolar | Zveřejnění výsledků HDP | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Shanghai Composite | Ekonomiky | Hospodaření státu | Odhodlání | SABMiller | Měna kurz kalkulačka | Donald Trump | Nákup put opce | Odliv kapitálu na finančním účtu | Data z trhu | Ranní okénko | CISCO | Čínský jüan | TSMC | PLN/EUR | Zasedání FED | EUR Index | Volatilita | Fio | Turk Stream | Měna zlotý kurz | Nový trend | Maďarsko | Business Outlook | Powell v Kongresu | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pandemie koronaviru | Měnový pár USD/CNY | Rostoucí akciové trhy | Český trh práce | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Ceny zemědělských výrobců | Evropské indexy nákupních manažerů | Slabší makrodata | Economist | Koronavirová epidemie | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | HDP Číny | Kurzy ČSOB | Vzdělávací materiály | Dolar kalkulačka | Průmyslová produkce v eurozóně | MF ČR | Předstihové indikátory | Bydlení | Průmyslová výroba v Itálii | Zveřejněné údaje | Peníze | Bankovní unie | Výrobní index | Propad exportu | Brent | Momentum | Globtrex.com | Měnový konvertor | Stavební produkce | Březnová inflace | Čínský dovoz | Politika | HUF/EUR | Stimul | Index produkčních cen | Abbott Laboratories | Jüan | Očekávání | Malé podniky | Kurz EUR/CZK | Schodek zahraničního obchodu | RWE | Palladium | Doosan Škoda | Měna euro v ČR | Index cen domů | Nobelova cena | Podnikové investice | Vybírání zisků | Inflační riziko | Nomura | Cisco Systems | Ratingová agentura | Vyšší výnosy | Sentix index | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Výkonnost pražské burzy | Lesnictví | Boom | Celní války | Ozvěny trhu | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Měna dolar kalkulačka | Podnikatelské investice | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Měna kurz euro | Měnové kurzy kalkulátor | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Měnový fond | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Standard & Poor's | Hlavní úrokové sazby | Ekonomické ukazatele | Spotové operace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | Pokles polské ekonomiky | Hlavní události tohoto týdne | Uvolnění měnové politiky | Ojeté vozy | Inverze výnosové křivky | Oslabení maďarského forintu | Dnešní posílení | CZK/EUR | Oslabování kurzu koruny | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | ČNB silná koruna | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | Cable | MetaTrader | ČSOB Finanční trhy | Fundamentální analýza | Průměrná nominální mzda | Měna ve Francii | Měna v Japonsku | Nový rekord | Měna kurz Česká spořitelna | Jednání FOMC | Nejvyšší deficit | Prognóza | Výnosová křivka | Spekulace na růst sazeb | Kolonizace | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Goldman Sachs Group Inc | Použití finanční páky | Trh práce | Prezident Fedu | Růstový impuls | US Bancorp | Britská centrální banka | Fed Business Outlook | Spotřebitelské úvěry | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Tempo poklesu | Zahraniční obchod České republiky | Pokles inflace v USA | České HDP | UBS Wealth Management | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Čínský koronavirus | Měna kurz | Měna euro | Hospodářské recese | Kurz české měny | Izrael | Silná data z trhu práce | Nová data o inflaci | Saxo Trader | Velká Británie | MTI | Lídři EU | Filip Horečka | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obchodníci | Obrat trendu | George Soros | Volatility | Nike | Mortgage | Ceny výrobců | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sentiment investorů | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Silné cenové tlaky | Newstream | Lira | Důvěra spotřebitelů | Kurz české koruny | Moody's | E15 | Kauza brexitu | Americká spotřebitelská důvěra | Prohlášení politiků | Strach z druhé vlny | AUD | Globální finanční krize | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Gamma | Oslabování koruny | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Schlumberger | Tapering | Investujte zodpovědně | Covid | Oslabení eura | Autozone | Turecko | Drahé energie | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objednávky | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Deficit zahraničního obchodu | Lukáš Kovanda | Uvolnění obchodního napětí | Makroekonomické události | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Reálný HDP | Damoklův meč | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Rekordní schodek | Zvyšování mezd | Měna kurzy | Koruna | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Aleš Mendl | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Měnové kurzy Česká spořitelna | Události roku | ECB dnes | Prezident Trump | PNČ | Politika amerického prezidenta | Data z reálné ekonomiky | Futures | Kurz kalkulačka | Směnný kurz | Elektřina | MMF | Americká centrální banka | Výrobní ceny | Daron Acemoglu | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Ceny ve výrobní sféře | Eura | Komise | Nejistoty | Pozitivní zpráva | Dnešní kalendář | Kapitál | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Rovnovážný kurz koruny | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Společnosti | Údaje o inflaci | Depreciace | Finanční analytici | Američtí centrální bankéři | Majitel | Měna kurz Francie | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | HDP v Maďarsku | Měsíční data | Euro včera | S&P | Akciové trhy v Evropě | Český běžný účet | Unie | Omezení dodávek | Vice | Československo | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Maloobchodní tržby | Základy obchodování | Sázky | Odhad vývoje HDP | Narušení dodávek | Akciové indexy | Naše prognóza | Freeport-McMoRan | CDU/CSU a SPD | Ekonomický kalendář | Bankovní úvěry | Domácnosti | Vývoj kolem brexitu | Britský premiér | Peněžní příjmy | Americké státní dluhopisy | Christine Lagarde | Wall Street Journal | Ocel | Prudké oslabení | Globální poptávka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Hlavní ekonomka | IEA | Ekonomický vývoj | Participace | Podnikatelé | Klesající cena | Výrobní inflace | Měna kurz seznam | Záznam z jednání ČNB | Pohyb koruny | EUR/GBP | Asie | Očekávání analytiků | MXN | Nová prognóza | EUR/MWh | Blizzard | Rekordní hodnoty | Deficit | Negativní dopad | Zklamání pro investory | Index Stoxx 600 | Zařízení | Varianty koronaviru | Zpráva o inflaci | Vysoká inflace | G7 | Velké zisky | Budoucnost | Hlubší schodek | Odvětví | Futures v Evropě | Rada guvernérů | Republikáni | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Kakao | Ruský plyn | Euro vůči americkému dolaru | Vývoj na komoditních trzích | Americká banka | Kurz koruny | Jednání ECB | Analytika | Počasí | Invaze | Eskalace | Hamás | Měna v Chorvatsku | Výroba aut | Francouzský CAC 40 | Hospodářská politika | Česká koruna | Refinanční operace | Nord Stream 1 | Sázky trhu | Daně z příjmů | Margin | Přecenění zboží i služeb | Opatření proti šíření epidemie | Hlavní ekonomické události | Asijské indexy | Pozornost | Ostatní investice | Polský zlotý | Nejvyšší objem | Activision Blizzard | Vývoj středoevropských měn | Ceny zemního plynu | Korunové sazby | Bankovky | Vývoj inflace | Klesající trend | Surové ropy | Obchodní války | Výnosy z devizových rezerv | Elektromobily | Banka Morgan Stanley | Meziroční míra inflace | Měny převodník | Devizové intervence | Další růst | Kurzový vývoj | Stav běžného účtu | Polská průmyslová produkce | Ifo | Volby | Měna ve Slovinsku | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | Conference Board | Měnové kurzy ČSOB | TLTRO III | Náklady | Proinflační rizika | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Antivirus | Inflační výhled | Twitter | Americká měna | Statistický úřad | Fed dnes | Dovoz zboží | Přímé zahraniční investice | Měna kurz slovenská eura | Nárůst sazeb | Předseda Fedu Jerome Powell | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | ASML Holding | Cena plynu | Intradenní výhled | Ceny výrobců v USA | Gamble | Poptávka | Cena zlata dnes | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Pandemický program | Konjunkturální průzkum | Měna kurz Polsko | Zápis ze zasedání ECB | ISM index | Rozjednané prodeje domů v USA | Měny rozvíjejících se zemí | Cla na dovoz | Restriktivní politika | Měna Turecko | Bancorp | Applied Materials | Vývoj cen ropy | Průmysl a zahraniční obchod | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Webináře | Měna v Norsku | Výdaje | RBI | Hang Seng | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Vývoj německé ekonomiky | Hermes International | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Oslabení kurzu | Očekávání trhu | Kurzy Česká spořitelna | Patria Online | Tuzemská inflace | MIFID | Nastavení měnové politiky | TLTRO | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Vládní koalice | Největší ekonomika | Nová prognóza ECB | Bývalý prezident | Válka na Ukrajině | Nákupy vládních dluhopisů | Obchodní aktivita | Norsko | Finance | Vysoké inflace | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Riziko korekce | Moskva | Prezident Donald Trump | Rafal Sura | Index PMI | Ukončení obchodního dne | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Hlubší deficit | Americká průmyslová produkce | Kurz zlotého | Tiering | EURGBP | Cenový index | Index pražské burzy PX | Problémy Credit Suisse | Inflace cen | Stříbro | Pozornost trhu | Kurz USD/CZK | Odvetná opatření | Finanční instituce | FRED | Vyšší sazby | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Ropa | Pražský index PX | Běžný účet platební bilance USA | Měna kurz dolar | Monetární politika | Certifikáty | Ekonomická zpráva | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | Vývoj běžného účtu platební bilance | Představitelé Číny | Ukrajinská měna | Klouzavý průměr | Litecoin | Větší pokles | PMI index | Rekordní deficit | Polský centrální bankéř | Omezení těžby | Prostor pro pokles | Nálada na trzích | Zasedání Bank of England | Investiční aktivita | Hospodářské instituty | Cenový index PCE | Ole Hansen | Energetické podniky | Intervenovat na devizovém trhu | Německý index DAX | Majors | Měna dolaru | Emise dluhopisů | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Měna lei | NZDUSD | Pokračování trendu | British American Tobacco | Kurz domácí měny | Cena barelu ropy | Statistici | Samsung | UBS | Lucembursko | Zpomalení inflace | Indexy PMI | Ekonomové | Cena akcií společnosti Tesla | Oslabení české koruny | Nový týden | Depozitní sazby | Komerční banka | Bank of Canada | USA | 3М | Měna v Dánsku | Spojené státy | CDU/CSU | Růst HDP | Objem vyplacených dividend | Měnová politika ČNB | Pandemie | Růst eurozóny | Euro vůči dolaru | Britské maloobchodní prodeje | Americké domácnosti | Nálada na trhu | Přebytek obchodu | Hlavní refinanční sazba | Měna US dolar | Velmi volatilní | Kurz libry | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Česká národní banka (ČNB) | Pohonné hmoty | Rostoucí ceny komodit | Ceny v zemědělství | Dow Jones | Data z ekonomiky USA | Oslabení kurzu koruny | Marek Chudoba | Kurz USD | Oslabení trhu | Empire State Index | Měna převodník | Jak obchodovat | Česká ekonomika letos | Japonský Nikkei 225 | Měna kurzu Turecko | Americká data | ASML Holding NV | Vývoj | Snížení základní úrokové sazby | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Americké burzy | Výkon ekonomiky | Nastavení sazeb | Rušení pracovních míst | Výroba v Německu | Ekonomická aktivita v eurozóně | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Měna kurz USD | Paul Krugman | Sazby v eurozóně | Časový rámec | Riziko inflace | Růst průmyslu | Evropská rada | Michal Brožka | Plyn přes Ukrajinu | Výnosy | Německé hospodářství | Investiční poradenství | Člen bankovní rady | Gilead Sciences | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Dnešní ekonomický kalendář | Ropná zařízení | Kurz libra | Ceny drahých kovů | Dovoz do USA | Americké akcie | Německé banky | Zasedání České národní banky | Erdogan | Abenomika | Úrokové sazby | Struktura HDP | Poměrové ukazatele | Vývoj výroby automobilů | České měny | Růst americké ekonomiky | Ústup rizik | Data z průmyslu | P&G | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Vývoj spreadu | Pin Bar | OSN | Místní centrální banka | Blackstone | Intervence | Intervence NBP | Šíření nákazy | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Únorová bilance zahraničního obchodu | Člen bankovní rady ČNB | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Měna kurz forint | Výsledky CPI | Dění ve světě | Měna kurz Ukrajina | Měnové politiky | Kompenzační programy | G20 | Prognózovaní | Finanční služby | Dnešní zprávy | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Aktuální situace | MF | Měna britská libra | Kalendář ekonomických dat | Hodnocení rizik | EU summit ke koronaviru | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Devizové rezervy ČNB | Česká swapová křivka | Měnový výbor | IBEX | Měna v Turecku | Zlotý | Výdělky | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Měna kurz libra | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Prezident Erdogan | Prohlášení | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Použití záporných sazeb | Podnikové objednávky | Trading | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Centrální bankéři | CNY | Průmysl v Německu | Fio banka, a.s. | KOSPI | Michal Šnobl | Index FTSE 100 | LVMH | Kapitálové rezervy | Zavedená cla | Filadelfský Fed index | Klíčový údaj | Cena zemního plynu | Bilance ECB | Koronavirus | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní banka | Hypoteční sazby | Burzovní index | Dollar General | Odliv kapitálu | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Měna peněz | Amazon | ADP | Philadelphia Fed Business Outlook | Británie | Druhá vlna pandemie | Cena komodity | Měna v Kanadě | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nejnovější data | Průmysl eurozóny | Prezidentské volby | Silná koruna | Globální ekonomický kalendář | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Dluhopis | AXA ČR a SR | Brexitové dohody | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Snížení inflace | Počet Američanů bez práce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Britská dolní komora | Dividendová sezóna | Předseda Fedu | Posilování koruny | Sazby | Provozní marže | Soudní dvůr | Inflace v České republice | Zemědělství | Sektor služeb | PMI ve výrobě | Investoři z Wall Street | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Švýcarská banka | Důvěra v ČR | Objem zakázek | Krátkodobý výhled | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Měnový kurz ČNB | Německá obchodní bilance | Míra nezaměstnanosti v Británii | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Dluhopisy s kratší splatností | Pozitivní carry | Hlavní ekonom | Ruská ekonomika | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Překážky | Průmyslové objednávky | Měna převody | Čeští centrální bankéři | Boj s inflací | Pokračování expanze | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Objem intervencí | Budoucí vývoj | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Výhled růstu ekonomiky | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Hypotéza | Oslabení měny | Státní svátek | Plyn z Ruska | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Investování | Měna Polsko | Fed | Viceguvernérka ČNB | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Nově zahájené stavby domů | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Globální rizika | Dnešní fundamenty | Nárůst HDP | Členské země kartelu OPEC | Euro k dolaru | Kurz dolar | Index NFIB | Automobilový průmysl | Česká vláda | Jobs Plan | Hry | Trhy | Trade | EU summit | Polská měna | Emerging markets | Kurz forint | Kurzový závazek | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Překoupení | Index nákupních manažerů ve výrobě | BRKB | Odhad poptávky po ropě | Mezinárodní investoři | FTSE | Vyšší riziko | Dubnová inflace | Výprodejní tlak | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Utahování měnových podmínek | Oscilátor | Americké ceny výrobců | Rizika | Luboš Růžička | Kurz Česká spořitelna | Rada ČNB | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Horší data | Fond | Výše úrokových sazeb | Toky investic | USA inflace | ISM | Globální trhy | Měnověpolitické zasedání | Pokles dovozů | Poptávková inflace | Fitch | EURCAD | Americké banky | Dluhopisový trh | Kurz české koruny dnes | Celkový výsledek | Úspory | Předvolební průzkumy | JD.com | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Pandemie v Evropě | Dánsko | Kurz leva | Japonský Nikkei | Měna libra | Počet stavebních povolení | Kyjev | Fundamentální základ | Měnové kurzy euro | xStation 5 | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Zlotý kurz | Výprodeje akcií | Sedmadvacítka | Investment Banking | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | UBI | Měnový prémiový vklad | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Příliv přímých zahraničních investic | Americké akciové indexy | CEE | Holubice | Čínský Shanghai Composite | Vladimir Putin | Tesla | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Skepse | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Tržní predikce | Vývoj měnového páru USD/CNY | Globální sentiment | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | Nestlé | CAD | Měna v Řecku | Odhady analytiků | Omezování nákupů aktiv | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Měsíční odhady | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Na burze | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Měna US | Inflační překvapení | Evropské trhy | IWH | Sázet | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Zahraniční obchod | Měnové kurzy ČNB | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Riksbank | Očekávání do budoucna | EUR/HUF | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Pips | Tomáš Raputa | Prodeje existujících domů | Měna v JAR | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Chudoba | Astrazeneca | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Pražský PX | Trinity | Klesající ceny | Nájemné | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Cenový strop | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Pokles cen ropy | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Risk | Akcie aerolinek | CZK/USD | USD/CNY | Aktuálně trh | Ceny | Siemens | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Gazprom | Německý ZEW index | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | USD/TRY | ASML | Jedno euro | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Fed index | Restriktivní opatření | Hurikány | Státy EU | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Instituty | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Libra | Jan Tománek | Rozvolnění | Dopad na trhy | Celní politiky | Aussie | USD/EUR | Sentix | Webinář | Klima | Prodeje automobilů | Broadcom | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Zpevňování koruny | Forint | Negativní korelace | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Commerzbank | Výnos | Přecenění zboží | Filadelfský Fed | Zlevnění potravin | Michal Bárta | Kurzotvorné informace | Bankovní krize | Prodeje domů v USA | Pokles ekonomiky | eBook | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | INR | CFD | Humana | Zoetis | Pasiva | 256/2004 | Domácí měna | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Zasedání MNB | Míra inflace v Británii | ZAR | Rostoucí ceny energií | Vietnam | Ceny energií | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | Akcie Tesla | RUB | Jaromír Gec | Růst akciových trhů | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Vyhlídky eurozóny | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | ACEA | Allianz SE | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Evropské PMI | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | FedEx | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Úsporný tarif | Růst inflace | TRY | Shortovat | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Nový výhled | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Dodávky plynu | Dolarové sazby | Michelle Bowmanová | Automobilky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Poklidné obchodování | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Rýže | Finanční krize | EGAP | Indikace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | SGD | Pokles české ekonomiky | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Expedia | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | xStation5 | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Celková nabídka | Deutsche Telekom | Finančnictví | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Arbitráž | České ceny | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Finanční svět | Pokles spotřebitelských cen | Výroba automobilů | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Vyplácet dividendy | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Costco | Euro STOXX | Proinflační riziko | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Cizí měny | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | Philadelphia Fed index | Výrobní aktivity | Globtrex | Hospodářské noviny | Trh s bydlením | Spready | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Ekonomka | Dolar | Euro | Deere | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Pandemická situace | Průměrná cena | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Nouzový stav | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | Martin Gürtler | JPMorgan | Obchodní systémy | Zdraví | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Brazilský real | 1D | Crédit Agricole | Abbott | Růst průměrné mzdy | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | US dolar | Akcie | Cílová cena | Turecká ekonomika | Obchodování na devizových trzích | Jestřábí ECB | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Société Générale | John Hardy | Pražská burza | Target | Zůstatek na účtu | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Osobní příjem | Zrychlení růstu | Tržby v maloobchodě | ONS | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | SPD | Inflační šok | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Převis | Americká Federální obchodní komise | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Americké ceny | USDJPY | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Prognózy | Zvyšování cen | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Negativní nálada | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Silnější dolar | Ekonomické fórum | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Gilead | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Masivní propouštění | Potenciál | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Kevin Tran Nguyen | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Domácí data | Komoditní stratég | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americká politika | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Equinix | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Dollar | Silné měny | AUDJPY | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Očekávané události | Oslabování české měny | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Simon Johnson | Signál | Kering | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Petr Dufek | Partneři | Futures na americké akcie | Mark Carney | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Services | Nemovitostní trh | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Dominion Energy | Velikonoce | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | Fed včera | Nová prognóza Fedu | Administrativa | DOGE | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Nikkei | Ekonomika oživuje | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Zhoršování situace | Inflace v květnu | Německé ceny | Akcie v Asii | Evropská unie | Odezvy trhu | Halifax | NY FED | Inflace v červenci | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Hong Kong | Komoditní trhy | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Časový plán | LNG | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | FTC | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | CVS | Růst dovozu | CEE region | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Japonský export | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Těžba ropy | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Mutace viru | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Adient | Německo | Digitalizace | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | MJ | EURAUD | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Zoetis Inc | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Arnault | Nižší růst | DOT | CME Group | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Risk Management | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Kurz eura k americkému dolaru | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Obchodování indexů | Odvody | BDI | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | Maďarská měna | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Prohloubení deficitu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Podhodnocený | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Obchodní válka | Indikátor důvěry | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | SEC | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Balkán | Oslabení | Akciové futures | EUR/TRY | Finanční situace | Nominální mzda | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Depozitní sazba ECB | Navyšování cen | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Daňové změny | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Petr Veselý | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zisky společnosti | Automotive | Vlády | Americká vláda | Express | Kotace | Šance | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Wall Street | Halliburton | Průlom | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Kurz EUR | CSX | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Akcie na světových trzích | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zastavení poklesu | Americký Fed | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Objem transakcí | OCI | Teplé počasí | Mzdový růst | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Creditas | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Čokoláda | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | PMI indexy | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Banka Credit Suisse | LSEG | Vývoj HDP | Support | General Electric | Accenture | Brokeři | McDonald's | FX | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Investiční banka | Finální odhad | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Ceny energetických komodit | Americký průmysl | Marek Mora | CVS Health | Stochastický oscilátor | Tržní očekávání | OPEC | Plynovod Nord Stream | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Jestřábí hlasy | SNB | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Centrální bankéř | Výstupy | Přecenění | Karanténa | Proinflační působení | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Put opce | Základní úrok | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Maloobchodní tržby v listopadu | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | USD | CAC40 | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Viry | Síla amerického dolaru | Dnešní statistika | TJX Companies | Forexové intervence | Turbulence na finančních trzích | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Kurz jüanu | Technologické tituly | Nejvolatilnější | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Powell dnes | HDP v USA | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Tencent | iPhone | Viceguvernérka | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Maastrichtská kritéria | Propad | Konec roku | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Významné zprávy | Pokles sentimentu | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | Růst spotřebitelských cen v Německu | PX index | Kurz ČNB | Rok 2024 | Nejhorší den | Kanada | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Marriott International | Activision | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Česká republika | Ceny komodit | Boční trend | Indexy | Bilance běžného účtu | Kurz CZK | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Nízké ceny ropy | Lockheed | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | CFD na indexy | Forward | Měnová politika | Philadelphia Fed | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Konec kurzového závazku | Výsledek zahraničního obchodu | Náklady na práci | Plynárenský gigant | Body | Zvýšení inflace | Stavební výroba | Evropské země | Pákistán | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vysoké zisky | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | Výrobce videoher | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | MPSV | Referendum | Týdenní pokles | Dovozní ceny | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Silné euro | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Cushing | SVB | Cestovní omezení | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Constellation Brands | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Merck KGaA | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Strategy Research | Průmyslový index Dow Jones | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Podnikatelské klima | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Enel | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Strukturální problémy | Ocenění | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot