Deeskalace

"Velký krásný zákon" vs. dovozní cla
23.05.2025 Donald Trump se aktuálně soustředí na prosazování "velkého krásného zákona". V obchodní válce udělal vše, co mohl – zavedl cla, pak je snížil a dal protivníkům čas na vyjednání obchodních dohod. Teď se o vyjednávání starají jiní členové Trumpova týmu, zatímco americký prezident obrátil pozornost k prosazení zákona o snížení daní v Kongresu a Senátu.

Přehled pro pár GBP/USD – 22. května: Trh znovu zřetelně reaguje na Trumpa
22.05.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu na sever, i když se na první pohled zdálo, že k tomu nemá jasný důvod. Ano, zpráva o inflaci – jediná zpráva toho dne – ve Velké Británii ukázala skok téměř o 1 % meziročně, což je pro britskou měnu nepochybně pozitivní faktor, protože výrazně snižuje pravděpodobnost dalšího kola uvolňování měnové politiky Bank of England v roce 2025. Libra šterlinků si však vedla dobře i bez této zprávy. Dokonce ani nepovažovala za nutné korigovat po dvouměsíční rally. Myslíte, že americký dolar by mohl získat pevnou půdu pod nohama, i kdyby zmíněná zpráva nebyla zveřejněna?

Bank of England zpomalí tempo uvolňování měnové politiky
22.05.2025 Bank of England nedávno podruhé v roce 2025 snížila úrokové sazby, přičemž své rozhodnutí zdůvodnila zpomalující inflací a stabilním pohybem k cílové úrovni. Sotva však centrální banka zasáhla, inflace ve Velké Británii vyskočila z meziročních 2,6 na 3,5 %.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD – 21. května: Horská dráha pokračuje
21.05.2025 V úterý měnový pár GBP/USD oslabil, na rozdíl od pondělí. Zatímco u eura bylo nutné hledat důvody pro pokles dolaru, technický obraz libry je v tuto chvíli jasný a vše vysvětluje. Libra se už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Nejde o nejčistší pohyb do strany (flat) s dokonale vodorovnými hranicemi, ale pokud vynecháme krátký pokles pod 1,3200 (který nastal po zprávě o 115% snížení obchodních cel mezi Čínou a USA), pak se libra obchoduje mezi 1,3220 a 1,3420 už déle než měsíc. V posledních seancích jsme viděli růst cen, nyní vidíme pokles. Makroekonomické pozadí tento týden zůstává slabé – nejsou přítomny žádné fundamentální impulsy.

Fed zachovává vyčkávací přístup
21.05.2025 Trh očekává aktivní opatření ze strany amerického Fedu, zatímco Donald Trump neustále požaduje, aby Jerome Powell snížil úrokové sazby. Je však třeba připomenout, že Powell nemůže o takovém kroku rozhodnout sám. FOMC tvoří 18 členů a pro jakékoli snížení sazeb je zapotřebí většiny hlasů. Přímo žádat Powella o uvolnění měnové politiky je tedy zbytečné.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 21. května: Euro pokračuje v růstu
21.05.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval většinou do strany. Tradeři neměli na rozdíl od pondělka ani jeden oficiální důvod k prodeji dolaru (který v poslední době realizují často). Připomeňme, že pondělní pokles dolaru vyvolaly zprávy o snížení ratingu USA a zvýšeném nákupu státních dluhopisů ze strany Federálního rezervního systému. Jednalo se o relativně formální důvody, ale trh aktuálně využívá každé záminky k prodeji americké měny.

Bitcoin se stal obětí podvodníků
20.05.2025 Důvěra ve finančním světě není výsadou pouze amerického dolaru. Zpráva o tom, že podvodníci odcizili data přibližně 197 000 klientů burzy Coinbase – největší kryptoměnové burzy na světě, jediné veřejně obchodované společnosti svého druhu a kandidáta na zařazení do indexu S&P 500 – otřásla odvětvím digitálních aktiv. Bitcoin ustoupil z nedávných býčích maxim, a to i přesto, že americké akciové indexy pokračují v rally.

Fed povolí v roce 2025 pouze jedno snížení sazeb
20.05.2025 Federální rezervní systém letos nadále mlčí. Zatímco Evropská centrální banka už snížila úrokové sazby třikrát a Bank of England dvakrát, FOMC stále vyčkává a obává se obnovení inflačních tlaků. Jak jsem již poznamenal v předchozích analýzách, Fed má zákonnou možnost striktně dodržovat svůj mandát, aniž by dával přednost ekonomickému růstu. Ekonomika je samozřejmě důležitá, ale současné zpomalení není chybou Fedu ani důsledkem žádné globální krize či hospodářské katastrofy. Výsledkem je, že Jerome Powell a jeho kolegové nevěnují pozornost kritice Donalda Trumpa ani tržním očekáváním ohledně uvolnění měnové politiky.

Přehled pro pár GBP/USD – 20. května: Britská libra se dál hřeje na výsluní
20.05.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval směrem nahoru. A můžeme za to "poděkovat" ratingové agentuře Moody's. Jak bylo uvedeno v přehledu pro EUR/USD, úvěrový rating USA byl snížen o jeden stupeň a aktuálně ho všechny tři hlavní agentury (Fitch, S&P a Moody's) hodnotí jako AA1.

Jak 20. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.05.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí stoupal s novou vervou. Co však jeho pohyb ospravedlnilo, když pondělní makroekonomické a fundamentální pozadí prakticky neexistovalo? Ano, byl zveřejněn druhý odhad inflace v eurozóně, který se však od toho prvního nelišil. Na měnovou politiku Evropské centrální banky už nemá vliv, protože ECB snížila sazby už sedmkrát a chystá se to udělat po osmé. Každopádně uvolnění měnové politiky, které by mohlo vést k poklesu inflace, je pro euro medvědím faktorem, a přesto euro během pondělka stoupalo.

AUD/USD – analýza a prognóza
20.05.2025 Spotové ceny páru AUD/USD zůstávají v dobře známém pásmu, ve kterém se obchodují už téměř měsíc, protože obchodníci čekají na nový impuls, než se zavážou k dalšímu směrovému pohybu. Makroekonomická data z Číny zároveň přinášejí smíšený obraz a ovlivňují tržní sentiment.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 19. května: Dolar má problémy s růstem, ale nevzdává se
19.05.2025 Pár EUR/USD v pátek vykázal mírný pokles. Ačkoli by graf 5M mohl naznačovat, že pár strávil celý den v downtrendu, americký dolar posílil celkem jen o 19 pipů – sotva tolik, aby se dalo mluvit o růstu. Obecně americká měna dál pomalu posiluje, a to díky fundamentům, jako je neochota Federálního rezervního systému snižovat sazby a deeskalace obchodní války. Trh je ale vůči dolaru stále skeptický a nakupuje ho jen na pohled. Největším nepřítelem dolaru je v současnosti bohužel politika Donalda Trumpa.

Makroekonomický výhled na tento týden: HDP (Německo), CPI (eurozóna), PPI (Německo, ČR)
19.05.2025 Tento týden bude zveřejněno méně makroekonomických dat. Nejdůležitějšími z nich budou konečná data o HDP v Německu za 1Q. Pozornost se také zaměří na dubnovou inflaci v eurozóně měřenou indexem CPI a na inflaci v Německu a ČR měřenou indexem PPI.

Měna euro – týdenní výhled
19.05.2025 Jak se v posledních měsících stalo běžným jevem, ekonomické zprávy mají jen velmi malý vliv na finanční nástroje. Hlavním hybatelem trhu je stále Donald Trump a jeho politika – a tato politika se neomezuje pouze na mezinárodní obchod. Trump i nadále činí řadu výrazných rozhodnutí na domácí scéně a vydává ještě více prohlášení, která matou účastníky trhu, a často je nutí se zcela vyhnout americkému dolaru ve snaze minimalizovat riziko. Proto bude mít ekonomické pozadí – zejména to z eurozóny – v nadcházejícím týdnu jen velmi omezený význam.

Americký dolar – týdenní výhled
19.05.2025 V nadcházejícím týdnu se ve Spojených státech neočekávají žádné důležité zprávy – pokud se ovšem někdo nepokusí zjistit, co se právě děje v Oválné pracovně. Už mnoho let platí, že druhá polovina každého měsíce obvykle bývá mnohem klidnější než ta první. V USA nebudou první tři dny týdne zveřejněna žádná data; ve čtvrtek budou zveřejněny některé indexy podnikatelské aktivity a několik méně významných ukazatelů; a v pátek vůbec nic. Lze tedy předpokládat, že ekonomické pozadí nebude mít na trh prakticky žádný vliv.

Čemu věnovat pozornost 19. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
19.05.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou zprávou, která stojí za zmínku, bude druhý odhad indexu spotřebitelských cen (CPI) za duben v eurozóně, který pro trh nemá dostatečný význam, a to ze tří důvodů. Za prvé, trh stále obecně ignoruje makroekonomické pozadí. Za druhé, jedná se o druhý odhad CPI, který je objektivně méně důležitý než první. Za třetí, směr měnové politiky Evropské centrální banky je naprosto jasný. Na CPI záleží především kvůli jeho vlivu na rozhodování ECB o úrokových sazbách. Ze Spojeného království ani ze Spojených států nepřijdou žádné důležité zprávy.

Britská libra – týdenní výhled
19.05.2025 Britské zpravodajské prostředí bude mít v nadcházejícím týdnu podobně malý význam jako evropské. Jednu zprávu ale ignorovat nelze, a to index spotřebitelských cen (CPI) za duben.

USD/CHF – Analýza a prognóza
16.05.2025 Měnový pár USD/CHF pokračuje v poklesu a čelí protivětru. Intradenní ztráty jsou způsobeny prodejním tlakem na americký dolar, což stlačilo spotové ceny zpět pod klíčovou psychologickou úroveň 0,8400 – i když medvědí odhodlání zatím zůstává omezené.

Čemu věnovat pozornost 16. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
16.05.2025 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a ani ony nejsou významnější než čtvrteční zprávy, které nevyvolaly žádnou reakci trhu. V podstatě jedinou pozoruhodnou událostí je index spotřebitelského sentimentu americké Michiganské univerzity, který bude zveřejněn večer. Během dne nebude mít žádné makroekonomické prostředí – bez ohledu na jeho vývoj – možnost ovlivnit pohyb kteréhokoli z obou měnových párů.

Čemu věnovat pozornost dne 15. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
15.05.2025 Na čtvrtek je naplánováno poměrně velké množství makroekonomických událostí, avšak jen málokteré z nich pravděpodobně vyvolají silnou reakci trhu. V eurozóně a ve Spojeném království bude zveřejněn druhý odhad HDP za 1. čtvrtletí a zprávy o průmyslové výrobě. Tyto údaje však mohou obchodníci klidně ignorovat. Zaprvé, makroekonomické pozadí v Evropě i Británii má v současnosti velmi slabý vliv na trh. Zadruhé, obchodníci tento týden přešli bez povšimnutí i poměrně významnou zprávu o nezaměstnanosti ve Velké Británii. Dnešní zprávy nepatří ani v USA mezi ty nejdůležitější, ačkoli za zmínku stojí maloobchodní tržby a index cen výrobců (PPI). U maloobchodních tržeb se očekávají slabé výsledky za duben, kdy vstoupila v platnost Trumpova cla.

Japonský jen znovu navazuje na trend
15.05.2025 Pozor na to, co si přejete. Snížení prognózy japonského HDP na fiskální roky 2025/2026 na polovinu si trhy vyložily jako signál, že Bank of Japan nebude pokračovat v cyklu zvyšování jednodenních sazeb, což v kombinaci s nárůstem globálního apetitu po riziku vyvolalo korekční rally na páru USD/JPY proti převládajícímu klesajícímu trendu. "Průvod býků" nicméně neměl dlouhého trvání.

Index Dow Jones se drží v kladných úrovních
14.05.2025 Index Dow Jones +0,06 % na 42164,34 b. S&P 500 +0,18 % na 5897,16 b. Nasdaq Composite +0,66 % na 19134,92 b.

Aktuálně k americkému akciovému trhu, 14. května 2025
14.05.2025 Včerejšek představoval další vítězné tažení akcií. Indexy S&P 500 (+0,7 %) a Nasdaq Composite (+1,6 %) navázaly na zisky z předchozích dnů a S&P 500 se tak dostal zpět na úroveň, která smazala veškeré letošní ztráty. Index je v roce 2025 mírně v plusu díky podpoře silné rally megacap akcií a výrobců polovodičů. V tomto ohledu vynikala NVIDIA (NVDA 129,93, +6,93, +5,6 %), která pomohla technologickému sektoru S&P 500 posílit o 2,3 %.

Invesco: Centrální banky postupují opatrně
14.05.2025 Obchodní konflikt mezi USA a Čínou, co proběhl v roce 2018 se jeví jako výstižná analogie k současnému prostředí. Koncem roku 2018 se zhoršila podnikatelská nálada, vzrostly obavy z recese a index S&P 500 se v krátké době vyprodal o téměř 20 %. V době, kdy investoři začali být stále více medvědí, se změnil politický mix. Trumpova administrativa oznámila 90denní celní pauzu s Čínou a americký Federální rezervní systém byl stále více holubičí. Následující rok byl pro riziková aktiva silný.

Euro se připravuje na odvetu
14.05.2025 Člověk míní, Bůh mění. Poté, co Bílý dům na Den nezávislosti USA uvalil přísná cla, se hojně diskutovalo o rostoucí inflaci a zpomalující americké ekonomice. Místo toho však spotřebitelské ceny za duben vzrostly jen mírně – o 0,2 % meziměsíčně a o 2,3 % meziročně. Obě hodnoty zaostaly za odhady a jejich klesající trend tlačí Federální rezervní systém směrem ke snížení federálních sazeb, zejména vzhledem k tomu, že trh práce zůstává silný.

Čemu věnovat pozornost 14. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
14.05.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou zajímavou položkou je druhý odhad německého indexu podnikatelské aktivity za duben. Druhé odhady se obvykle příliš neliší od prvních, takže nepředpokládáme, že by tento ukazatel měl výrazný dopad. Trh proto v souladu s tím nejspíš nebude reagovat. V eurozóně, Spojeném království ani ve Spojených státech nejsou na dnešek naplánovány žádné události.

EUR/USD. Analýza a prognóza
13.05.2025 Dnes pár EUR/USD vykazuje známky oživení, ale nadále čelí překážkám v důsledku posilujícího amerického dolaru, podpořeného pokrokem v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou. Během víkendu dosáhly USA a Čína ve Švýcarsku předběžné dohody o výrazném snížení cel, což je náznakem možné deeskalace obchodního napětí. Podle této dohody Spojené státy sníží cla na čínské zboží ze 145 % na 30 %, zatímco Čína sníží cla na americké zboží ze 125 % na 10 %. Trhy tuto zprávu uvítaly jako pozitivní krok směrem ke stabilizaci globálních obchodních vztahů.

Trh vyhrál jackpot!
13.05.2025 Bingo! O takovém výsledku americko-čínského setkání se nikomu nesnilo ani v těch nejoptimističtějších představách. Snížení amerických dovozních cel ze 145 % na 30 % a čínských cel ze 125 % na 10 % vyvolalo mezi býky na indexu S&P 500 bouřlivé oslavy. Široký akciový index zaznamenal nejlepší výkonnost za poslední měsíc, přiblížil se na dosah ruky k prolomení do zelených čísel pro rok 2025 a od rekordní únorové zavírací ceny ho nyní dělí pouhých 5,6 %. Jsou nová historická maxima na dohled?

Nižší čínsko-americká cla, je vyhráno?
13.05.2025 Dočasné obchodní příměří mezi Čínou a USA přineslo na trhy viditelnou úlevu. Vzájemné celní sazby mezi Čínou a USA klesnou na 90 dní o 115procentních bodů, což bude znamenat viditelně nižší “novou” celní zátěž na dovoz z Číny do USA (na úrovni 30 %). Tato výše celní sazba již podle nás nemusí vést k výraznému ochromení vzájemného obchodu a negativní dopady zejména do amerického růstu nemusí být tak výrazné, jak jsme se obávali. V našem základním scénáři jsme sice počítali se snížením obchodního napětí na ose USA-Čína, předpokládali jsme však, že deeskalace bude trvat déle a celní sazby zakotví na vyšších úrovních (v blízkosti 60 %).

Forex: Vytlačila vyšší cla americkou inflaci v dubnu výše? A co na to eurodolar?
13.05.2025 Deeskalace obchodní války USA-Čína přinesla mohutný nárůst apetitu po riziku, ze kterého paradoxně profitoval dolar, neboť tržní dolarové úrokové sazby vyskočily viditelně výše. Dnes bude bezesporu hlavní událostí americká inflace za měsíc duben. Ta by již částečně mohla zohlednit vyšší celní sazby – zejména pak desetiprocentní plošné clo zavedené po Dni osvobození. Vyšší celní sazby by se měly propsat do jádrové inflace skrze vyšší ceny dováženého zboží. Pohlédneme-li na očekávání trhu, tak analytici s jistým nárůstem zbožové inflace počítají, ale nikterak velkým (konsensus pro meziměsíční růst činí jen 0,3 %). Podle našeho názoru existuje riziko pro překvapení na obě strany s tím, že meziměsíční přírůstek jádrové inflace by neměl překročit 0,4 %. Pokud se tak stane, tak by trh mohl začít sázet na to, že to nejhorší z dopadů cel na inflaci můžeme mít za sebou a mohl by spoléhat na to, že Fed nebude tak přísný. Následný propad dolarových sazeb by mohl poslat eurodolar opět o něco výše.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD rovněž prudce propadl – ačkoliv přesněji řečeno, šlo o silný růst amerického dolaru. V posledních měsících jsou prakticky veškeré pohyby na trhu spojeny s dolarem. Dolar buď roste, nebo klesá, zatímco ostatní měny jen přihlížejí dramatu zvanému "Trumpova nová obchodní politika".

Čemu věnovat pozornost 13. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
13.05.2025 Na úterý je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí, ale většina bude mít jen malý vliv na pohyb obou měnových párů. Připomínáme, že trh stále nevěnuje zvláštní pozornost makroekonomickým údajům – soustředí se na vývoj obchodní války. V posledních týdnech se objevily náznaky deeskalace, což vedlo k posílení amerického dolaru. Dnes budou ve Spojeném království zveřejněny údaje o nezaměstnanosti a mzdách, v eurozóně výsledek indexu ekonomického sentimentu, a ve Spojených státech inflační údaje za duben. Domníváme se, že pohyb dolaru může významně ovlivnit jen americký index spotřebitelských cen (CPI).

Obchodní dohody s Anglií a Čínou stanovují precedent pro EU. Co z toho plyne pro Česko?
12.05.2025 Po nedávném oznámení obchodní dohody mezi USA a Velkou Británií přichází další zásadní deeskalace obchodní války. Spojené státy a Čína se dohodly na výrazném snížení cel. Na 90 dní, během kterých budou probíhat jednání o nové obchodní dohodě, sníží USA svá cla z 145 % na 30 %, zatímco Čína omezí své cla ze 125 % na pouhých 10 %. Co to může znamenat pro EU a Česko?

Čemu věnovat pozornost dne 12. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
12.05.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Také fundamentální vývoj bude omezený, ale v tuto chvíli zůstává zcela nejasné, které faktory ovlivňují tvorbu cen. Libra i euro měly ve středu a ve čtvrtek důvody k poklesu. Pokles eura však byl jen krátkodobý a britská libra – přestože je pod tlakem Bank of England a Federálního rezervního systému – stále nedokázala opustit svůj boční kanál. V důsledku toho má v současnosti přednost technická analýza.

Čemu věnovat pozornost 9. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
09.05.2025 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Fundamentální vývoj bude také omezený, ale je naprosto nejasné, které faktory ovlivňují tvorbu cen. Libra a euro měly ve středu a ve čtvrtek důvody k poklesu. Tyto důvody měly ale už dříve, kdy obě měny aktivně rostly, a to i bez korekcí. Pravděpodobnost dalšího dne s plochám pohybem je proto v pátek vysoká a obchodní rozhodnutí je třeba činit výhradně na základě technických signálů. A Trump by samozřejmě mohl opět přiživit volatilitu na trhu.

Akcie v asijsko-pacifickém regionu posilují, o víkendu proběhne jednání mezi USA a Čínou ohledně cel
07.05.2025 V závěru dnešní obchodní seance v asijsko-pacifickém regionu nejvíce posiluje jihokorejský index Kospi a čínský Shanghai Composite. V Hongkongu dnes byla zveřejněna makroekonomická data od S&P Global týkající se dubnového indexu nákupních manažerů (PMI), který dosáhl hodnoty 48,3 bodů. Oproti předchozímu měsíci tak zůstal beze změny.

Čemu věnovat pozornost dne 7. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
07.05.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí, a ani ty pravděpodobně nebudou mít žádný zásadní dopad na některý z měnových párů. Euro zůstává v absolutním pohybu do strany (flat), zatímco britská libra se také pohybuje v bočním trendu, byť v širším a méně zřetelném pásmu. Během dne by mohla mezi obchodníky vzbudit určitou pozornost pouze zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně – alespoň do večerních hodin. Ale jakou reakci očekávat? Pohyb o 20–30 pipsů v tom lepším případě? Ani večerní zasedání FOMC nemusí nutně vyvolat reakci trhu.

Čemu věnovat pozornost 6. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
06.05.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně a Německu bude zveřejněn druhý odhad dubnového indexu PMI ve službách, ale tyto údaje pravděpodobně nepřitáhnou větší pozornost. Připomeňme, že trh minulý týden fungoval bez problémů i přesto, že zcela ignoroval várku makroekonomických údajů z USA. Proto je nepravděpodobné, že by revidované indexy služeb v Evropě vzbudily zájem. Totéž platí i pro obdobný index ve Spojeném království. Co se týče USA, v dnešním kalendáři nejsou žádné významné události.

Trh vplouvá do rozbouřených vod
05.05.2025 Trh je přesvědčen, že cla nakonec nebudou zavedena nebo že firmy zvládnou přenést náklady na zákazníky. Naznačuje to osmidenní růst indexu S&P 500 – nejdelší od srpna nebo třeba hlubší pokles poměru ceny k zisku ve srovnání s poměrem ceny k tržbám. Emitenti přinášejí silné finanční výsledky a hodlají v tom pokračovat i přes dovozní cla. Ale není trh až příliš optimistický?

Čemu věnovat pozornost dne 5. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
05.05.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediným údajem, který stojí za zmínku, bude index ISM PMI ve službách z USA, ale panují vážné pochyby o tom, zda mu trh bude věnovat pozornost. V uplynulém týdnu totiž většinu makroekonomického pozadí trh zcela ignoroval. Je také důležité připomenout, že o víkendu je měnový trh uzavřen, takže žádná makrodata nejsou zveřejňována. Donald Trump však o víkendech volno nemá, takže v pondělí můžeme očekávat nová rezonující rozhodnutí nebo velmi sledovaná prohlášení, na která trh bude muset reagovat.

OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
04.05.2025 Virtuální setkání ropného kartelu a přidružených zemí bylo posunuto z pondělka již na tuto sobotu a přineslo překvapení zvýšení produkce pro červen o 411 tisíc barelů za den (bd), což je o téměř třikrát více než plánováno. Je tak následováním podobných zvýšení za duben-květen a je pravděpodobné, že dobrovolná část škrtů 2,2 miliónů bd z konce 2023 bude už eliminována do konce stávajícího roku.

Čemu věnovat pozornost dne 2. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
02.05.2025 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou poměrně významné. Přirozeně se pozornost soustředí na NonFarm Payrolls v USA a míru nezaměstnanosti, zároveň je však důležité poznamenat, že všechna předchozí americká data byla tento týden zklamáním.

Čemu věnovat pozornost dne 30. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
30.04.2025 Na středu je naplánováno značné množství makroekonomických událostí, ale je nepravděpodobné, že by měly výraznější dopad na pohyby měnových párů. Trh totiž nadále ignoruje většinu makroekonomických dat. Zprávy z Německa — včetně maloobchodních tržeb, nezaměstnanosti, inflace a HDP — se sice jeví jako významné, ale týkají se pouze jedné země eurozóny, byť té největší. Dnes bude zveřejněn také předběžný odhad HDP eurozóny za 1. čtvrtletí 2025, ale trh historicky na tato data reaguje klidně. Ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o HDP i zpráva o zaměstnanosti ADP. Přesto se očekává, že HDP bude trhem přehlížen a ADP je považována spíše za "mladší verzi" zprávy NonFarm Payrolls, která má pro trh mnohem větší váhu. Je možné, že tyto údaje dnes vyvolají určitou volatilitu, ale nebylo by překvapením, kdyby euro uzavřelo den stále v pohybu do strany.

Akciové trhy znovu nacházejí optimismus. Kde hledat nové vstupní body
30.04.2025 Evropské akcie vzrostly díky nadějím na zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou. Cena ropy WTI klesla o 1,54 % na 62,05 USD, zatímco Brent oslabil o 1,51 % na 65,86 USD v očekávání zvýšení dodávek ze strany OPEC+. Index Dow Jones přidal 0,28 %, S&P 500 vzrostl o 0,06 %, zatímco Nasdaq klesl o 0,10 %. Index STOXX 600 posílil o 0,53 %, FTSEurofirst 300 o 0,49 %. Japonský Nikkei stoupl o 0,38 % na 35 839,99 b.

Nenechte se zmást rally na akciovém trhu
29.04.2025 Vlnový pattern v grafu 4H pro #SPX vypadá vcelku jasně. Celková pětivlnná struktura se nevejde do okna platformy ani v nejmenším měřítku. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy už velmi dlouho rostou. A víme, že trendy se střídají. Aktuálně se zdá, že býčí segment trendu skončil. Instrument se čtyřikrát neúspěšně pokusil prorazit nad hladinu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % vlny 4. Podle mého názoru nás čeká nejspíš prodloužená série korekčních vln. Americký akciový trh byl příliš dlouho přehřátý a Trump spustil řetězovou reakci.

Čemu věnovat pozornost dne 29. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
29.04.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Pokud pomineme všechny terciární zprávy, jako je index spotřebitelské důvěry GfK v Německu nebo spotřebitelská nálada v eurozóně, zbývá pouze zpráva JOLTS o volných pracovních místech v USA. Je třeba poznamenat, že tato zpráva je zveřejňována se značným zpožděním, a proto ji nelze považovat za zprávu odrážející současný ekonomický vývoj. Existují všechny důvody očekávat, že po zavedení rozsáhlých dovozních cel budou Spojené státy čelit zpomalení hospodářského růstu a nárůstu nezaměstnanosti. Proto budou dubnové zprávy Nonfarm Payrolls a o nezaměstnanosti mnohem důležitější než březnové údaje JOLTS.

Přehled vývoje EUR/USD dne 29. dubna: Slabí ustoupí, silní odolají
29.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nepohnul z místa. Během víkendu nebyly ze strany Donalda Trumpa zveřejněny žádné aktuální informace týkající se vývoje obchodu a na pondělí nebyly naplánovány žádné důležité údaje ani události. Trh tedy neměl během dne na co reagovat. Měnový pár EUR/USD se však již tři týdny obchoduje v bočním kanálu. V posledních dnech se také výrazně snížila volatilita. Přesto by se nemělo usuzovat, že se trh uklidnil – naopak, trh vyčkává. Málokdo věří, že se Trump zdrží zvyšování nebo zavádění nových cel. Již se objevily zprávy naznačující možné zvýšení cel pro EU až o 20 %. Čína se mezitím neúčastní jednání se Spojenými státy, což by mohlo Trumpa, který počítal s dosažením dohody během 3–4 týdnů, těžce frustrovat. Proto je zatím předčasné hovořit o konci či deeskalaci globální obchodní války.

EUR/USD. Týdenní výhled. Inflace v eurozóně, vývoj HDP USA, index ISM ve zpracovatelském sektoru, dubnové Nonfarm Payrolls
28.04.2025 Ekonomický kalendář nadcházejícího týdne je nabitý důležitými událostmi. Jak je obvyklé, začátek nového měsíce přináší významné makroekonomické zprávy z USA a eurozóny, které obvykle vyvolávají silnou volatilitu na páru EUR/USD. Tentokrát je však situace poněkud odlišná – zprávy z "první linie" obchodní války zastínily makroekonomické reporty. Jakákoli významná informace týkající se celního konfliktu bude mít přednost před všemi ostatními fundamentálními faktory. Pokud však v nadcházejících dnech dojde k pozvolnému vývoji situace (bez eskalace i bez známek deeskalace), klíčové makroekonomické údaje by si stále měly získat pozornost obchodníků. Zejména proto, že některé reporty budou odrážet dubnové trendy, což umožní posoudit dopad nového celního plánu USA.

Čemu věnovat pozornost dne 28. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
28.04.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pokud trh sotva reagoval na makroekonomická data minulý týden, nelze v pondělí očekávat nic zásadního. Samozřejmě, že Donald Trump může kdykoli učinit prohlášení, které by opět vyvolalo mezi obchodníky poplach, ale z pochopitelných důvodů nedokážeme předpovědět, co nebo kdy americký prezident oznámí.

Tři trhy, které stojí za pozornost příští týden (25. 4. 2025)
25.04.2025 Deeskalace obchodní války byla tento týden hlavním hybatelem tržních výkyvů. Přestože naděje na dohodu mezi USA a Čínou se ukázaly jako předčasné, americký akciový trh zaznamenal výrazné zisky — hlavní indexy Wall Street se vyšplhaly na nejvyšší úrovně od 3. dubna a téměř zcela smazaly ztráty způsobené oznámením cel.

Čemu věnovat pozornost dne 25. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
25.04.2025 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale to nevadí, protože trh nadále ignoruje 90 % všech zveřejněných informací. Z více či méně významných zpráv dnes můžeme zmínit maloobchodní tržby ve Velké Británii a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA. Jedná se o zajímavé zprávy, které by před třemi měsíci vyvolaly reakci trhu – ale ne nyní. V současné době vše závisí jen a pouze na Donaldu Trumpovi.

Čemu věnovat pozornost dne 24. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
24.04.2025 Ve čtvrtek je na programu jen několik makroekonomických událostí, ale středeční vývoj znovu ukázal, že trh většinu makrodat jednoduše ignoruje. Do cen se propsalo jen pár vyvolených reportů. Přesto dnes Německo zveřejní index podnikatelského klimatu Ifo a ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a o prodejích nových domů. V minulosti mohly tyto statistiky výrazně ovlivnit cenový vývoj – to už ale v současné situaci neplatí. A i kdyby trh nějak zareagoval, 90 % pohybů obou měnových párů bude stejně záviset výhradně na Donaldu Trumpovi.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 24. dubna: Deeskalace, nebo falešný poplach?
24.04.2025 Měnový pár GBP/USD sledoval ve středu tentýž trend jako pár EUR/USD. Britská libra se po dvou výrocích Donalda Trumpa přes noc také prudce propadla, pak se rychle zotavila a pak znovu klesla. Stojí za zmínku, že v první polovině dne libra převážně rostla, ačkoli britské makroekonomické údaje o podnikatelské aktivitě byly jen sotva "pozitivní". Americký dolar ve druhé polovině dne posílil, přestože údaje o podnikatelské aktivitě v USA lze také jen sotva považovat za silné. Dál tedy máme za to, že pohyby na trhu nejsou zcela logické.

Zpravodaj z amerického trhu – 23. dubna
23.04.2025 Americký trh znovu vykazuje známky nestability. Pozitivní signály o možné deeskalaci obchodního konfliktu s Čínou sice dodávají trhům naději, ale odborníci varují před přílišným optimismem. Scénář tzv. "medvědí pasti" zůstává tváří v tvář přetrvávající volatilitě a nejistotě stále aktuální.

Čemu věnovat pozornost dne 23. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
23.04.2025 Na středu je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Všechny se týkají indexů nákupních manažerů (PMI) za duben – ve službách a výrobním sektoru. Indexy budou zveřejněny napříč mnoha evropskými zeměmi, včetně celé eurozóny, Spojeného království a Spojených států. V Evropě se očekává zpomalení obchodní aktivity, což býky zřejmě nepotěší. Zároveň nadále trhy ovládá Donald Trump. Makroekonomická data jen zřídka odpovídají cenovým pohybům a nedokážou výrazně ovlivnit náladu obchodníků. Pokles PMI v Evropě a Spojeném království může spustit další oslabování eura a libry.

Čemu věnovat pozornost 22. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
22.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události – v USA, v eurozóně, v Německu, ani ve Velké Británii. Takže i kdyby trh věnoval makroekonomickým údajům nějakou pozornost, dnes prostě žádné nejsou k dispozici. Trh dál obchoduje výhradně na základě "faktoru Trump". Pondělí navíc ukázalo, že dolar může výrazně klesnout i bez zpráv z Bílého domu. Nepřekvapilo by nás, kdyby dnes americká měna pokračovala v poklesu.

XAU/USD. Analýza a prognóza
22.04.2025 Zlato nadále vykazuje silnou poptávku a obchoduje se poblíž historického maxima, těsně pod klíčovou psychologickou úrovní 3 400 USD. Tvrdá mezinárodní obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa spolu s rostoucími obavami z recese v USA a eskalujícím obchodním napětím mezi USA a Čínou nadále doléhají na náladu investorů. To naopak podporuje trvalý zájem o zlato jakožto bezpečné útočiště.

Futures na Wall Street zahajují týden poklesem; US500 klesá o 1,3 % 📉
21.04.2025 Sentiment na Wall Street je během pondělního rána slabý, futures na US500 klesají o téměř 1,3 %. Hlavním důvodem je, že investoři stále nevidí žádné známky deeskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou. Peking opakovaně prohlásil, že nehodlá akceptovat to, co označuje za „imperiální“ postoj Spojených států, a znovu zahájil vojenská cvičení v Tchajwanském průlivu.

Komodity: Ropa zdražuje po zprávách o možných obchodních jednání mezi USA a Čínou
16.04.2025 Ropa dnes na světových trzích zdražuje. Ceny podpořila jednak možnost obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou, jednak zpráva, že Irák v dubnu sníží těžbu, informuje agentura Reuters. Barel severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ zdražoval o 1,6 procenta nad 65,70 USD, americká lehká ropa WTI pak vykazovala růst o 1,9 procenta do blízkosti 62,50 USD.

EUR/USD: Severní trend, jižní pullbacky
15.04.2025 Pár euro-dolar se nadále obchoduje poblíž víceletých maxim v rozmezí 1,13–1,14. V pátek kupci dosáhli úrovně 1,1474 – nejvyšší ceny od února 2022. Úroveň 1,1400 se však ukázala jako příliš silná rezistence, a páteční seance tak uzavřela na 1,1363. Také dosavadní pokusy o průraz výše byly zatím neúspěšné. Aktuální situace má však i svou výhodu: silné pullbacky směrem dolů umožňují býkům znovu vstoupit do trhu za lepší ceny. Navzdory tomu, že prodávající pravidelně získávají krátkodobou kontrolu, celkový rostoucí trend zůstává platný – hlavním faktorem je přetrvávající slabost dolaru.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.4.2025
11.04.2025 Americké akcie se po středečním prudkém posílení vrátily k poklesu. Bílý dům včera potvrdil, že celkové clo na dovoz z Číny činí 145 procent. Akcie poté ztráty z úvodu obchodování ještě více prohloubily. Technologický index Nasdaq vykázal pokles o 4,31 procenta na 16.387,31 bodů. Širší index S&P 500 odepsal 3,46 procenta na 5268,05 bodů a Dow Jonesův index se snížil o 2,5 procenta na 39.593,66 bodů.

Americké akcie se na začátku obchodování vracejí k poklesu
10.04.2025 Americké akcie se v úvodu dnešního obchodování po středečním prudkém posílení vracejí k poklesu. Technologický index Nasdaq vykazoval kolem 16:30 SELČ pokles o 3,4 procenta na 16.356 bodů. Širší index S&P 500 odepisoval 2,7 procenta na 5310 bodů a Dow Jonesův index klesal o 2,2 procenta na 39.723 bodů.

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 10. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
10.04.2025 Test ceny na úrovni 144,80 proběhl v okamžiku, když se indikátor MACD výrazně propadl pod nulu, čímž se omezil prostor pro další pokles páru. Druhý test úrovně 144,80 nastal, když byl MACD v zóně přeprodanosti, což umožnilo realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Očekávaný prudký růst dolaru se však nedostavil, a tak došlo k uzavření pozic se ztrátou.

Ropa a plyn: obchodní války a dominový efekt
08.04.2025 Trh s ropou a plynem se ocitl v epicentru nové obchodní války, kde se ekonomické zájmy a politické ambice otevřeně střetávají. Technické úrovně se hroutí pod tíhou titulků a reakce Číny a Evropy může ovlivnit směr na několik týdnů dopředu.

Rheinmetall – Nvidia obrany?
24.03.2025 V posledních pár letech se globální bezpečnostní prostředí dramaticky proměnilo. Ruská invaze na Ukrajinu nejenže vzkřísila geopolitická rizika v Evropě, ale také urychlila dlouho odkládaný proces přezbrojení členských zemí NATO. Přístup Německa, dlouho známého svým umírněným postojem k výdajům na zbrojení, se v letošním roce změnil na „ať to stojí, co to stojí“. Tamní vláda se zavázala k trvalým investicím výrazně přesahujícím původních 100 miliard €.

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 12. března
12.03.2025 Euro a libra pokračují v růstu a každý den dosahují nových měsíčních maxim. Vzhledem k překoupenosti rizikových aktiv je však důležité být s novými dlouhými pozicemi velmi opatrný, protože by mohlo dojít k rychlé a výrazné korekci.

Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny mírně vzrostla, zásadně ale situaci nemění
27.02.2025 Indikátor důvěry v ekonomiku eurozóny z dílny Evropské komise zřejmě za únor mírně vzroste, a to především díky průmyslu, kde ale zůstává důvěra hluboko podprůměrná. Zhoršení ve službách by mělo být v souladu s již známým údajem PMI, což by mohlo souviset s politickou nestabilitou a obavami ohledně cel. Data HDP z USA by měla potvrdit silný závěr loňského roku pro americkou ekonomiku. Nicméně ani to nejspíše nezmírní lehce narůstající obavy ohledně růstu tamní ekonomiky.

Forex: Středoevropské měny se těší zlepšenému sentimentu
26.02.2025 Makroekonomický kalendář toho příliš nenabídl. Spotřebitelská důvěra v Německu se mírně zhoršila (z -22,6 b. na -24,7 b.), zatímco tržní konsensus počítal s mírným zlepšením. To se tak přidalo k várce ostatních sentiment indikátorů z tamní ekonomiky, které celkově nabídly smíšený obrázek. Situace v německé ekonomice je tak nadále vysoce nejistá, a to i vzhledem k politické nestabilitě. Průmyslová aktivita ale zůstává zvláště utlumená. Zhoršení spotřebitelské nálady v Německu je zároveň varující, když právě spotřeba domácností by měla být jedním z klíčových faktorů růstu ekonomiky v letošním roce, byť pomalého.

Trh s ropou čeká na rozhodnutí OPEC+
19.02.2025 Futures kontrakty na ropu Brent se v současnosti obchodují kolem 75,00 USD za barel a konsolidují se v úzkém pásmu. Nejbližší rezistence je na ceně 75,90 USD, zatímco support lze nalézt kolem 74,20 USD.

Ropa na pokraji kolapsu
26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.

Axios: USA povolily Ukrajině útočit svými střelami v Rusku jen v Kurské oblasti
18.11.2024 Spojené státy povolily Ukrajině používat americké střely k útokům v Rusku pouze v Kurské oblasti, napsal americký server Axios. Souvisí to podle něj s rozmístěním severokorejských vojáků v tomto regionu u hranic s Ukrajinou. List The New York Times a agentury Reuters a AP v neděli s odvoláním na americké představitele napsaly, že prezident Joe Biden povolil Kyjevu použít Spojenými státy dodané střely proti cílům na ruském území. Český ministr zahraničí Jan Lipavský krok USA uvítal, naopak slovenský premiér Robert Fico krok USA kritizoval.

Ropa WTI klesla o 1,5 % pod 70 dolarů; hurikán Rafael zeslábl na tropickou bouři
11.11.2024 Ropa WTI (OIL.WTI ) se v pondělí usadila pod hranicí 70 USD za barel, přičemž hodnocení hurikánu Rafael, který způsobil jen asi 27% výpadek těžební kapacity v Mexickém zálivu, snížilo NHC na tropickou bouři, která pravděpodobně nezpůsobí významné škody na těžbě ropy.

Ranní shrnutí (17.10.2024)
17.10.2024 V Číně zůstává nálada investorů i přes dnešní mírné oživení akciových indexů o 0,40-0,50 % slabá. Japonský index JP225 rovněž ztrácí a obchoduje se kolem 39 000 bodů, což představuje pokles o téměř 1,20 %. Australský index se mezitím obchoduje bez výraznějších změn.

Denní shrnutí: USDJPY získává 1 % na síle amerického dolaru 💵 Wall Street maže ranní zisky, nejistota poblíž místních maxim.
25.09.2024 Hongkongský index Hang Seng nedokázal zopakovat včerejší zisky a čínské indexové futures dnes zaznamenaly téměř 3% korekci v odrazu, poháněnou jestřábími signály od PBoC. Evropské indexy CAC40 a FTSE vykázaly poklesy blízko 0,5 %, DAX mírně ustoupil; WIG20 vzrostl o 0,4 %, přičemž zisky dominovaly akcie společnosti Dino, které vzrostly o více než 5 %.

Euro se podpoří samo
09.05.2024 První známky slabosti amerického trhu práce poskytly silný argument, že korekce páru EUR/USD přeroste v průraz klesajícího trendu. K tomu je potřeba další ochlazení americké ekonomiky, ale býkům eura může pomoci také eurozóna. Ačkoli HDP bloku zatím neoživilo, pozitivní známky podnikatelské aktivity a další ukazatele naznačují zářnou budoucnost eurozóny.

Komodity: Ropu zlevňuje nižší napětí na Blízkém východě a slabší aktivita podniků v USA
24.04.2024 Ceny ropy klesají kvůli zmírnění napětí na Blízkém východě a slabší aktivitě amerických podniků. Větším ztrátám brání pokles zásob ropy ve Spojených státech.

Je zlato už opravdu drahé?
24.04.2024 Kontrasty na trhu se zlatem jsou v současnosti viditelnější než kdykoli předtím. Ještě nedávno byla zaznamenána historická maxima na úrovni těsně nad 2430 USD za unci a o několik dní později byla zaznamenána největší denní ztráta za mnoho let. Navíc zlato zůstává jen 5 % od historických maxim, výnosy v USA přesahují 4,6 % a fondy ETF drží nejmenší množství zlata od září 2019. Nezdá se vám při takových extrémech cena zlata nad 2 300 USD za unci příliš vysoká? Nebo by snad zvrat některých podmínek mohl naplnit prognózy některých finančních institucí o dosažení ceny drahého kovu 3 000 USD za unci.

Zlato klesá, neboť napětí na Blízkém východě polevuje
24.04.2024 Žlutý kov nadále klesá, kvůli čemuž jsou investoři sklíčení a přehodnocují své obchodní strategie. Někteří analytici jsou však přesvědčeni, že se drahý kov odrazí ode dna, a považují jeho pokles za přirozený krok před další rally. Optimismus odborníků investory povzbuzuje, i když někteří hráči na trhu zůstávají ohledně krátkodobých vyhlídek zlata skeptičtí.

DE40: DAX otevírá výš, prolomuje rezistenci 18,000 bodů 📌
22.04.2024 Na začátku nového týdne akciové trhy v Evropě otevírají výše v reakci na propady před víkendem. Většina indexových kontraktů získává kolem 0,80-1,10 %. Tento týden by se však pro trhy také mohl ukázat jako volatilní. Tento týden se dozvíme o mnoha zprávách o výdělcích společností, které by mohly ovlivnit sentiment investorů na akciovém trhu. Navíc neexistují žádné známky deeskalace blízkovýchodního konfliktu. Jakékoli další pohyby na obou stranách by mohly znovu vyvolat paniku na trhu a velké pohyby především v USD, ZLATU a ropě

Ropa zahajuje nový týden medvědí mezerou
08.04.2024 Brent a WTI zahájily nový týden medvědí cenovou mezerou v návaznosti na zprávy o možném uvolnění napětí na Blízkém východě. Izrael se rozhodl stáhnout část svých vojáků z jižního pásma Gazy, přibližně 6 měsíců po zahájení vojenských operací. Na druhé straně Írán nadále ohrožuje Izrael, ačkoli se objevily obavy, že po útoku na íránské diplomatické zařízení v Damašku by mohlo dojít k plnohodnotné válce mezi Izraelem a Íránem. Nyní Írán hrozí, že žádná z izraelských diplomatických misí není v současné době v bezpečí. V některých médiích se však také objevily zprávy, podle nichž Írán Spojeným státům sdělil, že se zdrží odvetných opatření za úder na Damašek, pokud bude dosaženo příměří v Gaze.

Forex: Do centra pozornosti se dostanou centrální bankéři v portugalské Sintře
27.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude poměrně chudý na data. O dění na finančních trzích se tak zřejmě postará symposium ECB v portugalské Sintře, které dnes zahájí odbornou část a bude zároveň prostorem pro vystoupení prezidentky ECB Lagardeové. Na druhé straně Atlantiku v USA budou zveřejněné květnové údaje objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které podle nás celkově klesly o 0,3 % m/m, resp. téměř stagnovaly (+0,1 % m/m) v případě objednávek bez dopravních zařízení.

Forex: Rostoucí pesimismus v tuzemské ekonomice
26.06.2023 Dnešní měkké indikátory sentimentu vykreslují poněkud ponurý obrázek tuzemské ekonomiky. Konjunkturální průzkum za červen ukázal na zhoršení nálady v domácí ekonomice, a to napříč všemi podnikatelskými odvětvími s výjimkou stavebnictví a zároveň také u spotřebitelů. Nejhlouběji pod dlouhodobými průměry se současně nachází nálada v průmyslu, která je nejnižší zhruba od začátku covidové pandemie (duben-červen 2020). U průmyslníků došlo především ke zhoršení vnímání ekonomické situace a výhledu výrobní činnosti, zatímco hodnocení současné poptávky zůstalo poměrně slabé. Ani nálada českých domácností se v červnu nezvedla, což opět příliš nesvědčí o začátku oživení spotřebitelských výdajů.

Forex a klesající ceny plynu
21.10.2022 Situace na evropském trhu s energiemi se pomalu stabilizuje. Co se týče dovozů, tak se ropa drží pod 100 USD za barel, což je víceméně standardní cena blízko 10letého o inflaci očištěného průměru.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022
25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.

Rok 2022: Jak to bude dál?
12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.

Rozbřesk: Co může přinést obměna bankovní rady koruně a sazbám?
23.05.2022 Obměna v bankovní radě ČNB bude zásadním momentem, který určí podobu měnové politiky v Česku pro následujících šest let. Zásadní rozhodnutí ohledně třech jmen učiní prezident Miloš Zeman v nejbližších týdnech. Pracujeme v tuto chvíli se dvěma základními scénáři - “holubičí revoluce” a “zachování kontinuity” v bankovní radě.

Forex: Eurodolar startuje z 1,0600
23.05.2022 Eurodolar startuje nový týden z pozic v blízkosti 1,0600, když delší americké sazby jsou pod tlakem strachu z recese. Naopak euro může těžit z náznaků možné deeskalace na Ukrajině (viz návrh italského premiéra Draghiho na příměří). Týden začne pohledem na německá data - konkrétně index Ifo. Index předznamená, jak by mohly dopadnout zítra indexy PMI, rizikem je lehké zhoršení v kontextu lockdownů v Číně a pokračujících cenových tlaků (viz německá výrobní inflace na 33 %).

Výhled české koruny - předpověď od Romana Ziruka, analytika od společnosti Ebury
03.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu vytvořila tlak na pokles české koruny a smazala tak její několikaměsíční posilování. Ztráty měny byly nicméně omezenější než u většiny jejích regionálních protějšků a koruna se od té doby nadále zotavuje. Domnívám se, že tento vývoj bude pokračovat i v následujících čtvrtletích, přičemž vysoké úrokové sazby a solidní fundamenty umožní měně dále posilovat.

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 48. Švédsko a Finsko jsou připraveny vstoupit do NATO.
12.04.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, skončily v pondělí silným propadem. V zásadě se trh za současných okolností vrací do nejlogičtějšího stavu. Opakovaně jsme říkali, že vážné fundamentální a geopolitické pozadí bude vyvíjet silný tlak na akciový trh. Před dvěma týdny však americké akciové indexy vykázaly působivý růst, což okamžitě vyvolalo řeči o tom, že ve skutečnosti propad nebude tak silný. Pád trhu na základě tak závažných faktorů, které ovlivní celý svět, však není pádem do týdne nebo dvou. Mnoho odborníků se shoduje, že pokles akcií a indexů bude pozorován během celého cyklu zvyšování sazeb Fedu. A to je minimálně rok a půl. Máme tedy situaci, kdy akciové indexy mohou čas od času růst, ale obecně již začal sestupný trend, který může trvat velmi dlouho.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022
04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.

Trh se zlatem je kvůli geopolitice silně "rozbouřený"
31.03.2022 Naděje na příměří mezi Ruskem a Ukrajinou byly nakonec velmi vratké. Po včerejších zprávách se zhroutily jako domeček z karet. Cena zlata v tomto kontextu prudce vzrostla

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2022
30.03.2022 S&P během včerejší seance přidal 1,2 %, aktuálně pouze 3 % pod historickým maximem. Hlavním faktorem za včerejším růstem je určitá deeskalace napětí na rusko-ukrajinské frontě. Rusko by mělo odsunout své jednotky od Kyjeva (i když přes noc došlo k leteckým útokům). Z ruské strany zmizel požadavek na „denacifikaci“ Ukrajiny – to lze číst tak, že Moskva nepožaduje exit současného kyjevského vedení. Taktéž se mluví o jednání na úrovni Putin - Zelenský. Nicméně, tato jednání mohou předstovat úhybný taktický manévr
Za euforií investorů však stojí zejména fakt, že válka zůstane lokálním konfliktem a zřejmě nehrozí zapojení NATO.

Pochybná deeskalace a možné vypnutí plynu. Evropské trhy korigují svůj růst
30.03.2022 Americká výnosová křivka se už dostala do lehké inverze i na nejsledovanějším úseku 2-10Y. Bylo to zatím jen přechodně, načež se obnovil mírně pozitivní sklon při celkovém poklesu výnosů. Varování však bylo vysláno. Evropské výnosy dnes rostou.

Zlato vzroste nad 2 000 USD
23.03.2022 Zdá se, že jestřábí komentáře Jeromea Powella měly na ceny zlata negativní vliv. Analytici jsou ale přesvědčeni, že zlato zvýšení sazeb v dlouhodobém horizontu využije, stejně jako to udělalo v minulosti.

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 3. března 2022
01.03.2022 Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou zatím k ničemu nevedlo, strany ale oznámily konání druhého setkání. Zatím není upřesněno, kdy se uskuteční, ale fakt, že strany začaly jednat, je mimořádně pozitivní moment.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh bude vstřebávat válku na Ukrajině a ruskou finanční krizi
28.02.2022 Makroekonomický kalendář nabídne tento týden mnoho dat silného kalibru, ale ta budou hrát druhé housle. Na prvním místě bude eskalující konflikt na východě Evropy. Přijaté sankce odstřihnou Rusko od cizoměnového financování a vyvolají v něm finanční krizi. Otřes na finančním trhu může vyvolat potřebu dodávek likvidity od hlavních centrálních bank. Silná data z trhu práce v USA by současně měla trhy udržet v očekávání začátku růstu úrokových sazeb v březnu. Zvýšení inflace za únor připomene, jakým směrem se ubere příští prognóza ECB.

Americký akciový trh rozšiřuje ztráty kvůli geopolitickému napětí ve východní Evropě
23.02.2022 Hlavní americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, se včera uzavřely v červených číslech. Jejich pokles byl však spíše mírný. Akciový trh klesá již více než týden, přičemž index NASDAQ Composite dosáhl 8měsíčního minima. V současné době zažívají akcie těžké časy. Analytici se domnívají, že Wall Street bude neklidná po celý rok 2022. Dříve bylo zvyšování sazeb hlavním medvědím faktorem ze strany Fedu v tomto roce. Nyní se objevují geopolitická rizika.

Proč ceny zlata klesají, když se situace na Ukrajině vyhrocuje? Měli bychom tento týden očekávat růst?
21.02.2022 Předválečná atmosféra na Ukrajině je stále hlavním tématem světových médií. Defenzivní aktivum však již na znepokojivé titulky nereaguje rychlým růstem. Jaký je důvod?

Americký pre-market 16. 2. 2022
16.02.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy po úterní rally mírně klesly, uprostřed známek deeskalace mezi Ruskem a Ukrajinou. Futures Dow Jones ztratily 49 bodů, zatímco futures S&P 500 a Nasdaq 100 se pohnuly jen zanedbatelně.

Forex: Zlotý včera zpevnil
16.02.2022 Zlotý včera zpevnil, takže se měnový pár vrací pod hranici 4,5000. Posílení nastartovala především deeskalace napětí na Ukrajině, ale svoji roli měla i zveřejněná makro data: velmi dobrý výsledek HDP za 4. kvartál a inflace za leden. Ta dále zrychlila, byť zůstala v meziročním srovnání jen jednociferná. Lednové inflační číslo (9,2 %) totiž nebylo dvouciferné jen díky tomu, že vláda snížila sazby DPH u některých klíčových položek spotřebitelského koše (benzín, elektrická energie či potraviny).
Související klíčová slova:
Čína a USA | Mexická prezidentka | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Kryptoměnový průmysl | Akcie včera | Obchodování zlata | Světové produkce | Husajn | Forexový broker | Infografika | Výdaje | AMC | Důvěra ve Francii | Long pozice | Silnější koruna | Bankéř | Údaje z USA | MAE | Obchodování CFD | Iveco | Fiskální stimul | Cap | EUR | Investování do měn | Řešení války na Ukrajině | Investovat do NATGAS | Účet u XTB | Chování ceny | Tempo růstu | Alphabet | Vstupy | Situace v Rusku | Knorr-Bremse | Line | Exporty | Neuralink | Deflace | Opětovný pokles | Konsorcium | Scott Bessent | Australská centrální banka | Nová data | Celkový zisk | Trend | BTC | Růst akciového trhu | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Inflační čísla | US2000 | Daňové škrty | Index výdajů na osobní spotřebu | RDDT | První support | Těžební kapacity | Cyklus zvyšování sazeb | Podnikatel | Vyšší celní sazby | Delegace | Ochranné příkazy | BAE | Podíl na trhu | Vývoj cel | Pád dolaru | Prodeje nových domů | Boční kanál | Zpřísnění sankcí | PLATINUM | Apetit k riziku | Statistiky | Bank of Japan | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Bezpečné útočiště | Jackpot | Diverzifikace | Aktiva | Bob Haberkorn | Výbor FOMC | Citigroup | Válka s Čínou | Geopolitické riziko | Očekávané výsledky | Ekonomické následky | Investice do zlata | Investiční banky | Sektor informačních technologií | Korelace | Akciové trhy | Cenové stability | Střední Evropa | NHC | Otevřené pozice | Nižší ceny | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Energetika | Obchodní války USA | Kolaps | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Vliv na trh | Širší index | Odvetná cla vůči USA | Výnosy dluhopisů | Philadelphia Semiconductor | Příležitost k prodeji | Ruské invaze na Ukrajinu | Zvýšení cel | Hurikán | Evropská komise | Snižování cel | Nákupní pozice | Strach | CZK | Nová historická maxima | Trumpova celní politika | Provedení analýzy | Pokles indexu | Trumpův návrh | Index US500 | Měna euro | Pokles indexu S&P 500 | Utahování měnové politiky | Europe | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Uchování kapitálu | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Předseda Fedu | Index aktivity | Simon Peters | Chování trhu | Uzavření příměří | Akcie vzrostly | Přesnost | Order Block | Goldman Sachs | Riziko na trhu | Stíhačky | Asijské trhy | WRB | Berkshire Hathaway | Trhy s futures | Riziko deflace | Geopolitické napětí | Jak obchodovat měnový pár | Výrobní inflace | Čínské elektromobily | Japonský akciový trh | Bespoke | Růst akcií | Indexy S&P | Zahraniční politika | Ředitel investic | Země skupiny G20 | Lockheed Martin | Saúdská Arábie | Technické signály | Zprávy z USA | Raketové útoky | Nálada v eurozóně | Situace na Ukrajině | Cenové výkyvy | Pohyby cen | Ruská invaze na Ukrajinu | Dolarový index | Ethereum | Administrativa prezidenta | Ceny dováženého zboží | CPC | Indikátor důvěry v ekonomiku | Poptávka po skladování ropy | Clo na dovoz | Vývoj na trzích | Vývoj těžby ropy | Saxo | Expanze | Údaje o inflaci | PLN | Jednoduché tipy | Pozitivní trend | Asijské měny | Údaje o maloobchodních tržbách | Pokles dolaru | Konzervativní strana | Směr trhu | JP225 | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | Ibex35 | Směrnice | Exchange | Výhled | Analýzy | Gold | FedWatch Tool | Naréndra Módí | WTO | Otřesy | Klesající trend | Ukončit obchod | Reakce amerického dolaru | KLDR | Brent (OIL) | Pověst | Rostoucí inflace | Premiér Naréndra Módí | Juneteenth | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Rostoucí ceny | NIM | Burza | Úrokové sazby | Charu Chanana | Jojo | Vývoj konfliktu | Ukrajinský prezident | Základní úrokové sazby | Zprávy z amerického trhu | Směřování měnové politiky | Dolar (USDIDX) | Graf S&P 500 | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Člen rady guvernérů | Dovozní cla | Maďarský forint dnes | Platnosti cel | Rétorika Fedu | Tržní volatilita | Snížení produkce | Velké ekonomiky | Obchodní plán | Zavírací cena | Sněmovna reprezentantů USA | Vliv na cenu | STOXX Europe 600 | Analytický tým FXstreet.cz | Mean reversion | Jaderný program | Akče | Letadla | Velcí investoři | Americký dolar (USDIDX) | Obavy investorů | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Růst cen | Vojenské základny | Obchodní příměří | Fox News | Nord Stream | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Náklady | Silný hráč | Polský prezident | Tuzemská ekonomika | Netanjahu | Trpělivost | Hlavní americké banky | Kryptoměny dnes | Propuštění Powella | Hodnota dolaru | Představitelé Fedu | Koncové ceny | Bydlení | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Paramount | Důležité zprávy | Freddie Mac | Přezbrojení | Integrace blockchainu | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Clearing house | Obchodní seance | Wealth | ABN AMRO Bank | Možnost obchodovat | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Výrobce polovodičů | Zrušení sankcí | Index Eurostoxx | AGSI | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Risk-off | MSCI All-Country World | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Výsledková sezóna v USA | Kryptoměnové burzy | Válka na Blízkém východě | Vládní dluh | ISM v průmyslu | Aktuální zprávy | Nové pozice | Onet.pl | Komunální dluhopisy | ČSOB | Oslabování eura | Strategie mean reversion | Aktivní kontrakt | Ceny aktiv | Nákup indexu S&P 500 | Nezaměstnanost | Velké problémy | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Nejsilnější sektory | Derivátové trhy | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Varovný signál | Proražení | Zprávy o inflaci | Bollingerovo pásmo | Konflikty | J.D. Vance | Ranní zpráva pro tradery | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Příležitosti k nákupu | Mitsui O.S.K. | Hlavní události | Izraelský premiér | Pohyby trhu | BP | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Bybit | Americký prezident | Clarksons | Příkaz | Martin Lembák | Dodávky ruského plynu | Zrušení cel | Americká inflace | Burza Bybit | Nejsilnější akcie S&P | Republikáni | Dnešní obchodní seance | Trumpův návrh zákona | Pokračování poklesu | HSBC | Zisky české měny | Nezaměnitelné tokeny | Více obchodů | Kolaps amerického dolaru | Výnos indexu S&P 500 | Britské akcie | Rychlý nárůst | Třetí vlna | ANZ Research | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Příznivé faktory | Breakout | Dražší ropa | Sociální sítě | Trumpová | Invesco | Pár euro-dolar | Implikace | Lembros | Vývoj ceny ropy WTI | John Velis | Konec obchodní války | Dopad konfliktu na Ukrajině | Zaměstnanost | Průmyslové podniky | Růstová vlna | Washington | Prodat USD | Rozhodnutí centrálních bank | Zvýšení produkce ropy | Útok dronů | Dnešní zprávy | John Williams | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Odhad HDP USA | Výprodeje | Burze | Mírová dohoda | Rabobank | Dow Jonesův index | Token | Vybírání zisků | Dopad na spotřebitele | Reserve Bank of Australia | Gap | Flat | Jan Lipavský | Uklidnění situace | Nesplácené úvěry | Kontrakty na zemní plyn | Volatilita měn | Výnosy z amerických dluhopisů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nákupní momentum | Pohyb ceny | Onet | Úspěšné obchodování | Zavírací ceny | Zmírnění konfliktu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Nárůst cen ropy | Výkon | Data z trhu | Dovoz z Číny | Inflace v Japonsku | Čínský jüan | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | Marco Rubio | Amazon | Maďarsko | Covid | Výsledky firem | Klíčové oblasti | Reálné výnosy | Íránský konflikt | Možné scénáře | Širší akciový trh | Průmyslová produkce | Macron | Bohatí | Prezident USA | Optimismus investorů | Pokles ceny | Economist | Donald Trump | Mitsui O.S.K. Lines | CISCO | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Rheinmetall AG | Inflace | Více peněz | Indexy aktivity | Impulz | Peníze | Narušení dodávek ropy | Vývoz ropy | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Rating USA | Odhodlání | Brent | Akcie a dluhopisy | Japonský index | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Nové podmínky | Útoky Íránu | Politika | Nejslabší akcie | HUF/EUR | Stimul | Indikátor | Obchodní instrument | Jüan | Očekávání | HDP ve Spojených státech | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Obchodní pásmo | Asia-Pacific | Ekonomika EU | BAE Systems | Lembros Commodity Advisors LLC | Dohoda EU | Index cen domů | P/E | Český ministr | Výhled na rok | Cisco Systems | Rotace kapitálu | Jednoduchý klouzavý průměr | Hutnictví | Platina | Posílení eura | Zvýšení sazeb | SpaceX | Spotřebitelský sentiment v USA | Reakce trhu | Boom | Celní války | ViacomCBS | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Konflikt na Blízkém východě | Guvernér BoE | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Výhled české koruny | Evropské měny | Úrovně supportu a rezistence | Chamtivost | Největší pohyby | Dění na finančních trzích | Commodity | Blockchain | Rozhodování ECB | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | Trh s úrokovými sazbami | InstaForex | Zásoby ropy | Vzestup cen akcií | DeepSeek | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Inverze výnosové křivky | Zapojení uživatelů | Index podnikatelské aktivity | Dovoz ropy | Nárůst zásob | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Klíčové úrovně | Koruna | Falešný průraz | Pojišťovací společnost | Příležitosti | Euro roste | Premiér Benjamin Netanjahu | Módí | Itálie | EUR/CZK | Port of Los Angeles | Americká lehká ropa | Nárůst cen | Claudia Sheinbaumová | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | MiFID II | Poplatek | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jak začít cestu na měnových trzích | Koaliční partneři | BreakEven | Trendový kanál | Coinbase | Zboží z Evropské unie | Sentiment na trhu | Trump minulý týden | Prognóza | Výnosová křivka | Data z USA | Pozitivní nálada | Nálada investorů | Použití finanční páky | Shanghai Composite | Situace na Blízkém východě | Co je to obchodování CFD? | Trh práce | Prezident Fedu | Růstový impuls | Dnešní seance | Mercedes | Růst výnosů dluhopisů | Vypnutí plynu | Aktuální kurzy měn | Starmer | Příkaz Take-Profit | Polovodiče | CBOE | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Sektor spotřebního zboží | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Geopolitická situace | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Kolaps dolaru | Býčí výhled | Republikán | Hyundai | Formace hlava a ramena | Výjimečný stav | Investiční analytik | Vysoké sazby | Globální obchod | Administrativa prezidenta Bidena | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Sazby hypoték | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Dobrý výsledek | Velká Británie | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Puma | Výhled globálního růstu | Obrat trendu | Sektor služeb | Kongres | Surové ropy | Zásoby ropy v USA | Celoroční výhled | Ztráta indexu | JPMorgan Chase | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Ropný trh | Nike | Ceny výrobců | Investování do zlata pro začátečníky | Long | Nejvyšší soud | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Energetický trh | Očekávání trhu | Rozhodnutí soudu | Americký index | EUR/PLN | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Ekonomické modely | Cla na americké zboží | Zasedání centrálních bank | Vývoj na Blízkém východě | AUD | Krásný zákon | Huw Pill | JOLTS | Podnikání na kapitálovém trhu | Tok kapitálu | Exxon Mobil | Představitelé Evropské unie | S&P500 | Prodej dolaru | FTSEurofirst 300 | Raketový útok | Cvičení | První obchodní den | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Rozptýlení | Největší kryptoměnové burzy | OIL.WTI | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Fannie Mae a Freddie Mac | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Karlsruhe | Digitální aktiva | Utility | Future of Defence UCITS ETF | Makroekonomické události | Zkušenost | Intuitive Machines | MSCI | Friedrich Merz | Rovnováha | Retailoví investoři | Cla USA | Průměrné mzdy | Testovací účet u XTB | CNH Industrial | Falešné signály | Ruský prezident | Open | Index JP225 | Ceny plynu | Celní politika | Investiční teze | The Washington Post | Válka v Zálivu | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Index MSCI World | Futures | Nálada na trhu | Měď | Platidla | HUF | Inflace spotřebitelských cen | Zveřejněná data | Trading | Nařízení Evropského parlamentu | Akcie výrobce | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Polský premiér | MMF | Obchodní bilance eurozóny | USA | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Makroekonomické reporty | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Bankovky | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Giovanni Staunovo | Federální vlády | Bílý dům | Počasí | Kapitál | CME FedWatch | Demokratický kandidát | Posílení | Index KOSPI | Upravený zisk | Agentura Reuters | Rubl | Analytici z Wall Street | Podmínky na trhu | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Silný růstový pohyb | Obchodní války mezi USA a Čínou | Striker | Nejdůležitější události | Inflace v eurozóně | Špatná zpráva | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Technologická firma | Mnoho peněz | Sentiment investorů | Předstihové indikátory | Futures trhy | S&P | Regulátoři | xStation | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Obchodní signál | Intradenní pokles | Dezinflační trend | Futures na Wall Street | Unie | Airbus | E-commerce | Nepředvídatelnost | Volodymyr Zelenskyj | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Group | Produkční škrty | Inflace PCE | Sázky | Sentiment na Wall Street | Americké investice | Vítězné tažení | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Pokles valuací | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Tržní podmínky | Durace | Bespoke Investment Group | Pozornost | Ropa | Britský premiér | Fannie Mae | Ministr zahraničí | Dodávky ropy z Kazachstánu | Barel ropy Brent | Země EU | Kuvajt | Obchodní napětí | Vlnové analýzy | Cíl růstu HDP | Ocel | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | Analytický tým | COT reporty | Reakce trhů | Upgrade | Trumpovy vlády | Hlubší pokles | Očekávání analytiků | CL | Opatření | Migrace | Deficit | Volatility | Asie | Index Stoxx 600 | Zařízení | Technické analýzy | Americká měna | Další růst | Forint dnes | Ekonomické ukazatele | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Obchodní dohoda s Čínou | Cukr | Férové hodnoty | Počet pracovních míst | Gerrit Marx | Bespoke Investment | BoE Andrew Bailey | Obyvatelé eurozóny | Mírný růst | KOL | Index Hang Seng | Izrael | Nastavit stop-loss | Americká centrální banka | Konkrétní společnosti | Prezident Trump | Case-Shiller | Zpráva o inflaci | Hapag | Rostoucí trendový kanál | Sell | Tržní kapitalizace bitcoinu | Společnosti | Nová éra | Saab | Měsíční data | Nová cla | Terminál | Americké měny | Ficova vláda | Index spotřebitelské důvěry GfK | Altcoiny | Váhání | Česká koruna | Rally na akciích | Nord Stream 1 | Stabilní růst | Jak investovat do NATGAS? | Benzín | Patterny | Index Nasdaq Composite | Co je to akciový index? | Obchodní aktivity v USA | Letecká doprava | Akcie Super Micro | Německý index | Ropa Brent | Politika amerického prezidenta | G10 | Obchodní války | Vysoká cla | Formace býčí | Bohatství | Uzavření Hormuzského průlivu | Gavin Newsom | Stratégové | Ifo | Akciový index | Striker Securities | Důvěra spotřebitelů | Kov | Standard Chartered | Nomura | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Budoucí úrokové politiky | Zvýšení cel na dovoz | Momentum | Asijské indexy | Hormuzský průliv | Trendová linie | Index nákupních manažerů | Dovoz z Evropské unie | Vývoj mezd | Pozornost obchodníků | Přeprodanost | Protest | Výhled pro GBP/USD | Týdenní výhled | Domácnosti | Ministerstvo zahraničí | Saddám Husajn | Jednání mezi USA a Čínou | Mainstream | Bitcoin | Ministr obrany | Polský zlotý | Viceprezident | Cla na Čínu | Zásoby surové ropy | Filip Kalčák | Guvernér Fedu | Ceny zemního plynu | Závislost | Dna | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Jak investovat do komodit? | Americké akcie včera | Tržní sentiment | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Rozhodnutí ČNB | Applied Materials | Ripple | Celková inflace | Unijní země | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | Slabé výsledky | Data o inflaci | Moody's | Elektromobily | Očekávání vyšší inflace | Výhled pro americký dolar | Energetický sektor | Ukrajinské jednotky | Technologický index Nasdaq | Podnikatelé | Multimiliardář | Volby | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Počet žádostí o podporu | Fair Value | Dodávky ropy | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Postavení USA | Regrese | Výhled pro bitcoin | Marketingová komunikace | Vývoj těžby ropy v USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Příležitosti pro long pozice | Platformy | Investiční plán | Zpravodajské služby | Equity | ERA | Prezident Donald Trump | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Uptrend | Analytici | Zásady money managementu | Analytika | Větší pokles | Západní státy | Invaze | Klíčové problémy | Pohyby měnových párů | Proinflační rizika | Stres | Sektory S&P | Fundamentální události | Stříbro | Moskva | ABBV | eXchange | Zmírnění obchodního napětí | Obchodovat | Cla na dovoz | Skupina OPEC | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Euro-dolar | G7 | Řešení války | Pokles cen | Technický pohled | Výrazné pohyby | Vysoké inflace | Finance | Indikátor CCI | Bývalý prezident | Pozornost trhu | Michigan | Zvyšování sazeb Fedu | Podnikání | Fondy ETF | ETF | UTC | Nejhorší výsledek | Klouzavý průměr | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Lineární regrese | Hapag-Lloyd | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Uzavření trhů | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Akcioví investoři | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ekonomický útlum | Zájem o akcie | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Vojenská operace | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Vývoj obchodní bilance | Rušení cel | Technologický vývoj | Signál k nákupu | eToro pro Českou republiku | Členské státy | Trendový pohyb | UBS | Rok 2025 | Alphabet (GOOGL) | Úsilí | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | MIFID | Bankéři | Vývoj běžného účtu platební bilance | Video | Obchodní aktivita | Depozitní sazby | Problémy | Mining | Hodnota eura | 3М | Globální inflace | Komerční banka | USA a Čína | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Krádeže kryptoměn | Kanadský dolar | Participace | Národní zájmy | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Izraelský ministr obrany | Index PMI | Euro vůči dolaru | Vývoj na akciovém trhu | Výsledková sezóna za první čtvrtletí | Bank of Canada | Pozitivní vývoj | Úrokové politiky | ANZ | Obtížnost | Největší zisky | Vítězství Donalda Trumpa | Index volatility | Úrovně rezistence | Pravděpodobnost snižování sazeb | Ekonomové | SWIFT | Cla vůči USA | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoká cena | Pravidla obchodního systému | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Soudní spory | Americká data | Le Figaro | Jestřábí komentáře | Trumpův tým | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Finanční aktiva | Hrozby amerického prezidenta | Vývoj situace | Americké burzy | Indexy PMI | Andrzej Duda | Národní bezpečnost | Investování do akcií | Časový rámec | Úroveň rezistence | Technické korekce | Kalifornie | Zpomalování americké ekonomiky | Podnikatelská nálada | Inflace v Evropské unii | Další kryptoměny | Růst poptávky po ropě | Investiční poradenství | Býčí divergence | Podpůrná opatření | Rizikové averze | Jak obchodovat | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Signál k nákupu (buy) | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Vstoupit do trhu | Nový týden | Předchozí seance | Futures na americké akciové indexy | Výkyvy na trhu | Snížení základní úrokové sazby | Obchodování S&P 500 | Washington Post | Short pozice | Vojenské intervence | Rostoucí ceny ropy | Odliv zahraničního kapitálu | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Plynovod Nord Stream 2 | Interní informace | Volatilní | Sankce | Sněmovny | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Výhled pro kryptoměny | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | FAIR | Kurz libry | OSN | Varování | Situace kolem Ukrajiny | Poptávka po dolaru | Intervence | Válka mezi USA a Čínou | Zmírnění sankcí | Slabá čísla | Daňový zákon | Pandemie | Směr trendů | Spotřebitelská důvěra | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Trumpova protekcionistická politika | Další vývoj | Ekonomické zájmy | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Investiční období | 19b-4 | Akcie s malou tržní kapitalizací | Historie | Carnival | Recese v USA | Měnové politiky | Michal Brožka | G20 | Finanční služby | LemBros | Futures na zemní plyn | Členka Výkonné rady ECB | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Kapitalizace bitcoinu | Abbás Arakčí | Dánové | Aktuální situace | Íránské jaderné kapacity | Hodnocení rizik | Cenové turbulence | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Likvidita na trhu | Výnosy | Podnikatelská aktivita v USA | Strach z promeškání | Člen Rady guvernérů Fedu | Snížení ratingu USA | Zlotý | Spojené státy a Čína | Kvalitní akcie | 200 SMA | Blízkovýchodní země | Ekonomická situace | Odhad HDP | Růstový potenciál | Hongkongský index Hang Seng | Izraelsko-íránský konflikt | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Kurz tradingu | Dow Jones | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | Lembros Commodity | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Fair Value Gap | Investiční strategie | Index US2000 | Indexy amerického akciového trhu | Bezpečný přístav | Národní banka | Index výrobních cen (PPI) | CNY | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Indický premiér | BOJ Kazuo Ueda | Odliv kapitálu | Faktor Trump | Pozitivní faktor | Christopher Waller | Vyhlídky amerického dolaru | Miliardy dolarů | AI | ADP | Fio | Joe Biden | Daimler | Silný trend | Investiční doporučení | Forexoví tradeři | Mluvčí Kremlu | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krátkodobý výhled | Obilí | Hlavní měnové páry | Cenové pohyby | UCITS | Tisková konference | Těžba ropy v USA | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Korekce akciového trhu | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Obchodní příležitosti | Platební bilance | GIS | Růst mezd | Automobilka | Fibonacci | Vlnový pattern v grafu | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Odvětví | Bělorusko | Sazby | Vojtěch Benda | Hlavní ekonom | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Roman Ziruk | Británie | Ekonomické aktivity | Roboti | Zemní plyn (NYMEX) | České koruny | Won | The Economist | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Mike Pence | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Vzdělávací materiály | Zprávy o trhu | Prohlášení | Dovoz do USA | Výrobce polovodičů Nvidia | Investovat | Hlavní kryptoměny | Otestování rezistence | Data o HDP | Nerozhodnost | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Michal Šnobl | Překážky | Ekonomické sankce | Regulátor | Obchodní dohoda | 200denní klouzavý průměr | Úspěšné obchody | Berlín | Průzkum | Obchodování s plynem | Fair Value Gap (FVG) | Firmy | Lídři G7 | Eskalace obchodního napětí | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Světlo na konci tunelu | Budoucí vývoj | Nejdůležitější ukazatele | Futures na americké indexy | Celkový sentiment | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Panika | Murray | Agentura Moody's | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Intradenní strategie | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Partnerství | Pokles indexu VIX | Manažeři | Dovoz oceli | Money management | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Repo sazby | Současná hodnota | Skladování ropy | Inflace ve Velké Británii | Světové rezervní měny | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Společnost InstaForex | Ropa Brent (OIL) | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Italský ministr zahraničí | Logitech | Vývoj událostí | Hry | Obchodování akciových indexů | Si Ťin-pching | Trhy | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Hongkongský Hang Seng | UBS Giovanni Staunovo | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ceny futures kontraktů | FTSE | Australský S&P/ASX | Číst trh | Rizika | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Eskalace obchodní války | ISM | Správný odhad | Žádné výrazné pohyby | Thales | Indexy pohyb | Globální trhy | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Americké banky | LemBros Commodity Advisors | Akcie ViacomCBS | Bulvár | Ropa a Plyn | Komentáře členů Fedu | Úspory | Bitcoin a další kryptoměny | Nákup indexu | Velcí hráči | Nákupy Fedu | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Prodávající | Fundamentální základ | xStation 5 | Cyklické sektory | Představitelé centrální banky | Ekonomiky EU | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Blockchainy | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Rizika globální | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Holubice | Čínský Shanghai Composite | Vladimir Putin | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | MSCI All-Country | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální sentiment | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Evropský průmysl | FXDAILY | ICT | General Motors | CAD | Deeskalace napětí na Ukrajině | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zájem analytiků | Vlnový pattern | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Základní materiály | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Zprávy z eurozóny | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Filipínské peso | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Příměří na Ukrajině | Posilování české koruny | Poptávka po bezpečných aktivech | S&P Case-Shiller | Hospodaření | Zahraniční obchod | Dlouhodobé strategie | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Severomořská ropa | EUR/HUF | USDIDX | Institucionální investoři | Setkání ropného kartelu | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Obchod | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Nejslabší sektory | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Předseda FOMC | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Izraelský ministr | Analytik | Minimální zisk | Emise | Německé dluhopisy | Advanced Micro Devices (AMD) | MAM | Klesající ceny | MAST | Spotové ceny | Právo | Adaptace | JPY | Axios | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Order | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | ACT | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | UCITS ETF | Karty | ISM indexy | Čínský růst | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Risk | Inovace | Úrovně supportu | J.P. Morgan | BMO | CZK/USD | Západní ekonomiky | Aktuálně trh | Ceny | Spotřebitelský sektor | ETH | Tržní pohyby | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Pohyby na trhu | Obranný průmysl | COT report | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Data z trhu práce | Buy the dip | Proinflační | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Nákupní obchod | Kryptoaktiva | Zhodnocení akcií | OXY | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | SMA | Yahoo | Polygon | Blízký východ | Praxe | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Klíčová úroveň | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Luboš Bedrník | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Celní politiky | Aussie | USD/EUR | Paříž | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Prodeje automobilů | Současná cena | Stablecoiny | Instituce | SXXP | USDCAD | CFD na akcie | Propuštění | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | RTX | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Výnos | Dobře definovaný obchodní plán | Čínští výrobci | Technické rezistence | ESG | Index DOW | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Roční výkonnost | Pasiva | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | 256/2004 | US30 | Izraelská armáda | Rozhovor | Spotřeba domácností | Order block | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Obchodní analýza | VIX | Josep Borrell | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Výhled pro zlato | Euforie | Írán | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | NBS | Aktuální informace | Zisk | Globální krize | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ceny BTC | WTI a Brent | EURUSD | FedEx | Demokraté | Nord Stream 2 | Huawei | Sektor technologií | Velké pohyby | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Venture Capital | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Daimler Truck | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Prezident | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Pokles hodnoty | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | Prémie | Oslabování dolaru | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | FedEx (FDX.US) | Podvážení | Rostoucí vliv | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dodávky plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Maso | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Srovnávací základna | CCL | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | Riziko stagflace | Růst zlata | Finanční krize | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Producent ropy | Britská měna | Růst amerického HDP | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Obraty trendu | Drahý kov | Nejslabší sektory S&P | Analytici Citi | Snížení daní | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | Síla dolaru | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | Velmoci | ABN | Marže | Super Micro Computer | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Výhled pro rok | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | CARA | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Portfolio manager | Růst dolaru | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Impeachment | Konsensus | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | NATGAS | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | GfK | New York Times | DE40 | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Měnové kurzy | COMEX | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Načasování | Manufacturing PMI | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Index euro | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | HCOB | Objem investic | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Investiční glosa | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Kongres USA | Trhy v USA | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | AAPL | Signály z Fedu | JPMorgan | Private equity | AMZN | Zdraví | Premiér Boris Johnson | ČTK | Novinky | Katastrofy | UNH | Stimuly | Otevřenost | Mitsui | Ztráty | Zásobníky | Zprávy z Německa | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Výsledek amerických voleb | Výrobci aut | S-1 | Návratnost | Vzestupný trend | Výhody | Podniky | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Štěstí | AbbVie | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Index cen | Vitol | Evercore | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Etheru | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Emmanuel Macron | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | CATL | Kurz | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Růst zisků | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Obrovské zisky | Panevropský index | Atlantik | AMD | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | CFD na komodity | Rekord | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Tokenizace | Údaj o HDP | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Investice | Keir Starmer | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Odveta | Big tech | Automatizace | Rally | Investujte | Londýn | Sýrie | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Domácí data | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Kazuo Ueda | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Americký soud | Sentiment v USA | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | USMCA | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Důvěra | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Korporátní zprávy | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Spread | UST | Trh s ropou | Investování do zlata | Export | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Nové žádosti o podporu | Vývoj akciového indexu Dow Jones | NFIB | GBPUSD | Postoj investorů | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Letectví | Mark Carney | Zvýšení úroků | Mnozí investoři | Britské měny | List The New York Times | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Pro tradery | Reakce investorů | Services | Federální rezervní systém (FED) | Neúspěch | Média | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Administrativa | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Silný trh | Cena ropy WTI | WIG20 | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | Hypotéky | Obchodní dny | Kryptoaktivum | Vývoz do USA | Nikkei | Signál k prodeji | Americké společnosti | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | FVG | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Inflace v květnu | XAU/USD | Dotace | Evropská unie | Tokeny | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Finanční nástroje | Silný růst | ICE | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Akcie S&P | PEG | Míra | Slabý dolar | Rebranding | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Premiér Benjamin | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Denison Mines | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Rostoucí trend | Beta | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Instant Trading EU | Index nákupních manažerů (PMI) | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Podpora | Definovaný obchodní plán | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Spojené království | Evropský regulátor | Mexické peso | Cena | EU a USA | Akcie Super Micro Computer | NYMEX | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Pepperstone | Komodita | Pohyb cen | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Obchodování indexů | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Výhledy | Medvědi | DAX | Tweety | Ekonomická rizika | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Emise akcií | Debata | Kurzy měn | Reputace | Akcie společnosti | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Barel WTI | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Sankce na Rusko | Oslabení | Akciové futures | FDX.US | Finanční situace | Odvolací soud | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Portfolio manažeři | Americký odvolací soud | Investiční příležitosti | Benjamin Netanjahu | Intel | Certifikace | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Inflační data | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Banky | Předčasné volby | Buy | Obchodní podmínky | Petr Veselý | Bublina | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | FDX | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | INTC | Širší trh | Kotace | Australský index | Šance | Tržby společnosti | FIXED | Fundamenty | Denní ztráta | PMI v eurozóně | Fox | Černá labuť | Zisk na akcii | GM | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Datová centra | Analýza | Velké ztráty | Digitální peněženky | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | Nejsilnější sektory S&P | Clearing | ČR | Horší časy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Uzavření dohody | Výraznější pokles | Analytici banky | Ratingové agentury | Pozice | Jádrový CPI | Portfolia | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Začínající tradeři | Pullback | Nejslabší akcie S&P | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Foxconn | Market | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | Ozbrojený konflikt | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | Kryptotrhy | Farmaceutické společnosti | XOM | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Inflace ve Španělsku | Obchodní aktivity | Finální odhad | Chuť riskovat | Služby | Krize na Blízkém východě | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | OPEC | Technologie blockchain | Plynovod Nord Stream | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Zrychlení inflace | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Růst libry | Pokles zisku | Spotřebitelská důvěra v Německu | Obchodní bariéry | Guvernér BOJ | Politická krize | Spotřebitelé | Vývoj měnové politiky | Rheinmetall | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Reddit | Tradestation | Report ADP | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | Auta | Saxo Bank | Zpráva COT | Klíčový support | Denní data | W1 | Ichimoku | RHM | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Další růst sazeb | Budoucí pohyby | Ropy | RBA | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | CBI | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Globální pandemie | Peso | Zvýšení daní | Legislativa | Produkty a služby | Inflace ve Spojeném království | D1 | Obchodování s komoditami | Aerospace | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Odhad inflace | US500 | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Rusové | mmBtu | Island | Rotace | CZ | Průraz | Australský dolar | Propad | Konec roku | Dezinflace | Sezónní faktory | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Jihokorejský KOSPI | Ebury | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | PSA | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Další rozvoj | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Plný úvazek | CME | Den nezávislosti | CMA | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | CVX | Německý Ifo index | Instant Trading EU Ltd. | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Technické patterny | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Kurz CZK | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Lockheed | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Švédsko | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | Nižší ceny ropy | Velikost pozice | CFD na indexy | Prodej ropy | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Odraz ceny | Objem fúzí a akvizic | Inflační očekávání | Zprávy ze společností | Francouzský prezident | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Index výdajů | Stavební výroba | Krypto | Obilniny | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Navýšení | Line Bin | Týdenní pokles | Americká cla | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Enphase Energy | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Lockdowny | Hizballáh | Precedens | EU | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | ENPH | MIC | Materiály | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Výnosy 10letých dluhopisů | Poptávky po ropě | Applied Materials | Jak investovat | Tržní kapitalizace kryptoměn | Spotové ETF | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | USD/JPY | Put | SMCI | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Korporace | Prudký pokles cen | Emitenti | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Jihokorejský won | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Výnos dluhopisů | Brent a WTI | Nákupy zlata | Polský zlotý a maďarský forint | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Počet zaměstnaných | Graf dne | Nízká inflace | Pohyb dolaru | Německý kancléř | Rozhodnutí Číny | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Německá inflace | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot