Čtvrtek 25. duben 2024 08:07
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ETF

Conseq

img

Ekonomika eurozóny zpomaluje

25.10.2018 Poslední čtvrtletí letošního roku nezačalo pro eurozónu z hlediska důležitých makroekonomických dat příliš slavně. Ve čtvrtek byl totiž zveřejněn Kompozitní index nákupních manažerů PMI, tj. nejdůležitější předstihový indikátor sentimentu mapující aktuální kondici i očekávání do příštích měsíců u soukromých společností v průmyslu a ve službách. Pokles indexu byl větší než analytici očekávali, když se ze zářijových 54,1 bodů propadl na 52,7 bodů. Na základě historické korelace mezi hodnotou indexu a dynamikou HDP je aktuální hodnota indexu konzistentní s mezikvartálním růstem HDP eurozóny ve výši 0,3 procenta, což je nejslabší tempo za posledního dva a půl roku.
img

Ratingová agentura Moody’s snížila rating italského vládního dluhu

22.10.2018 Ratingová agentura Moody’s minulý týden v pátek snížila rating Itálie ze stupně Baa2 na Baa3, tedy na poslední stupeň v investičním pásmu nad pásmem spekulativním. Investoři tento krok do značné míry očekávali, neboť Moody’s již před pěti měsíci Itálii snížila výhled ratingu Itálie na negativní, čímž indikovala, že snížení ratingu může v následujícím období s poměrně výraznou pravděpodobností přijít. A také že přišlo. Jediným pozitivem na celé záležitosti je skutečnost, že Moody’s změnila výhled ratingu Itálie na stabilní, tudíž se vláda v Říme snížení ratingu do spekulativního neinvestičního pásma v nejbližším období bát nemusí.
img

ČNB: Po hattricku další růst sazeb již brzy

17.10.2018 Česká poptávková inflace v září propadla nejvíce za minimálně 10 let, což vyvolalo otázky o tom, zda to zastaví rozjetou ČNB, která na posledních třech zasedáních udělala utahovací hattrick. Odpověď je jednoduchá: nezastaví. Skoro určitě tak za dva týdny, počátkem listopadu, klíčová repo sazba ČNB dále vzroste. Proč?
img

Italská vláda si zahrává s ohněm

08.10.2018 V uplynulých několika týdnech dominovala dění v eurozóně Itálie, resp. postoj nové koaliční vlády k výhledu státních financí. Minulý týden došlo k velkému posunu, když italská vláda představila svůj makroekonomický výhled a fiskální plány na další tři roky. Investoři rozhodně nebyli zásadním způsobem potěšeni, neboť italská vláda pro rok 2019 plánuje deficit státního rozpočtu ve výši 2,4 procenta HDP, což je oproti předchozí vládě trojnásobek. Navíc nahoru revidovaný odhad tempa růstu HDP pro příští rok ve výši 1,5 procenta se jeví jako příliš optimistický, neboť aktuální tržní konsenzus se pohybuje pouze na úrovni 1 procenta.
img

Pražská burza sníží minimální investici na trhu Start

17.09.2018 Pražská burza zvýší na svém neregulovaném trhu Start od příštího roku počet obchodních dnů z nynějších čtyř na 12. Současně sníží minimální investici na 100.000 Kč. Této možnosti budou moci využít zejména menší firmy, které na trh míří pro nižší desítky milionů korun. BCPP o tom dnes informovala ČTK.
img

Novinky na trhu START

17.09.2018 Burza cenných papírů Praha připravila na příští rok několik změn pravidel svého neregulovaného trhu START. Od počátku roku 2019 bude sekundární obchodování (obchodování s již dříve upsanými emisemi) probíhat každý měsíc. Konkrétně půjde o každou druhou středu v daném měsíci. Výjimkou je pouze květen, kdy obchodování proběhne ve čtvrtou středu.
img

Zářijové zasedání ECB nepřineslo žádné překvapení

14.09.2018 Ve čtvrtek 13. září proběhlo zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádná překvapen, v souladu s očekáváním, nepřišla. ECB rozhodla o snížení měsíčního objemu nákupu aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) na 15 miliard euro ze současných 30 miliard, a to od října. Všechny ostatní parametry měnové politiky ECB zůstaly beze změny: úrokové sazby na technické nule, očekávání ukončení programu kvantitativního uvolňování ke konci letošního roku i výhled na úrokové sazby, které by měly zůstat na aktuální úrovni minimálně do léta příštího roku.
img

Lehman Brothers 10 let poté

11.09.2018 15. září uplyne 10 let od doby, kdy o ochranu před věřiteli požádala proslulá, před svým kolapsem čtvrtá největší investiční banka Lehman Brothers. Nebyla to sice zdaleka první (IndyMac, Bear Stearns atd.) a ani poslední (Washington Mutual, AIG atd.), ale byla to suverénně největší a nejviditelnější oběť v té době již přes rok doutnající finanční krize. A co je nejdůležitější, byl to ve vývoji krize dramatický zlom: pokud vývoj do onoho osudného víkendu v polovině září 2008 připomínal zákeřnou, ale plíživou rakovinu, vývoj po něm pak otevřenou zlomeninu s masivním krvácením.
img

Německý ekonomický motor stále jede na plné obrátky

28.08.2018 Motoru evropské ekonomiky, Německu, se evidentně stále daří velice dobře. V minulém týdnu byla zveřejněna finální data o HDP za druhé čtvrtletí, která potvrdila, že německá ekonomika stejně jako v prvním čtvrtletí rostla o velice solidního 0,5 procenta mezikvartálně.
img

Milion: Kam s ním?

20.08.2018 Těžko se dnes hledá investiční příležitost, která nás nadchne natolik, že jí hned musíme mít. Neznamená to však, že investiční příležitosti nejsou.
img

ČNB: Ať je koruna klidně slabší

13.08.2018 ČNB v srpnu podruhé v řadě zvýšila sazby, čímž je dostala nejvýše za skoro deset let a za stejnou dobu to bylo poprvé, co dvě zasedání po sobě sazby nebyly stejné. To vše se už ví dobré dva týdny. Co se však ví jen od minulého pátku, kdy ČNB zveřejnila zápis ze srpnového zasedání, je to, že se Bankovní rada nehodlá jen tak zastavit. A že jí slabá kačka moc nevadí. Ale popořádku.
img

Přemrštěné ceny nemovitostí

09.08.2018 Ceny nemovitostí ve velkých městech, zejména pak v Praze, rostou, mluvou matematickou, nad všechny hranice. Dle nových dat developerských firem se průměrná cena nových pražských bytů dostala letos na dohled 100 tis. korun/m2; ceny starých bytů pak samozřejmě tento vývoj odrážejí. Vážnost situace ilustruje i ČNB, která nedávno bankám nařídila utáhnout hypoteční kohoutky, které se v posledních letech otevřely naplno – zatímco v roce 2012 poskytly dle statistik ČNB české banky hypoteční úvěry (vč. refinancování) na nákup nemovitostí ve výši cca 170 mld., v roce 2017 pak ve výši bezmála 350 mld.
img

Výkonnost čínské ekonomiky je stále silná

08.08.2018 Mezinárodní měnový fond na konci července zveřejnil obsáhlou zprávu o stavu čínské ekonomiky. Klíčové tvrzení reportu zní následovně: Výkonnost čínské ekonomiky je stále velice silná.
img

Recese ve vzduchu

07.08.2018 Ve vzduchu visí recese. Vláda ani české domácnosti se podle toho nechovají a utrácejí, jako kdyby nemělo být zítra. Signálů, že jedeme z kopce, však pár vidět lze. Individuálně žádný z nich problém neindikuje, dohromady by v tom však, lidově řečeno, musel být čert, aby se v nejbližších dvou letech něco nestalo. V podstatě je to podobný pocit jako to, že je krajně nepravděpodobné, že by chlapec z Dvanácti rozhněvaných mužů byl nevinen.
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Spoření na důchod je v dnešní době nutností

28.06.2018 Nejen pro mladší pracující generaci velice často spoření na důchod nepatří mezi klíčové záležitosti, kterými by se s náležitou péčí zabývali. Důchodový věk je pro ně ještě velice daleko, proto mají jiné priority zájmu. Pořízení vlastního bydlení, nového auta, založení rodiny, výběru dovolené či nového mobilního telefonu lidé věnují spoustu času, ale záležitost finančně zajištěného stáří je jaksi míjí. Většina, zejména mladších lidí, odpoví, že pro ně momentálně uvažování nad finančně zajištěným stářím není prioritou, neboť je to čeká až za příliš dlouhou dobu nebo že ze svého příjmu tak tak vyjdou bez možnosti pravidelně alespoň malou část uspořit. Toto ovšem rozhodně není optimální strategie, jak se dožít důchodového věku dostatečně finančně zaopatřený.
img

Čím dříve začnete na důchod spořit, tím lépe pro vás

26.06.2018 Pokud jste se ještě otázkou spoření na důchod nezačali vůbec zabývat anebo pokud již o této otázce uvažujete, ale zatím jste si ještě spořit nezačali, měli byste zbystřit pozornost. Jsou faktory, které v této záležitosti ovlivnit nemůžete, existují ale také faktory, kterými své finančně zajištěné stáří můžete ovlivnit velmi výrazně. Do první skupiny patří zejména fakt, že podle naprosté většiny odborných studií je současný státní systém důchodového zabezpečení v Česku dlouhodobě neudržitelný s tím, že je přítomna velmi vysoká pravděpodobnost hraničící téměř s jistotou, že státní důchody budou v budoucnosti výrazně nižší než dnes.
img

Dolar na letošním maximu

19.06.2018 Dle očekávání se letošní první pololetí neslo ve znamení dolaru. Sice opatrně, zprvu neochotně, ale nakonec přece se dolar vůči euru dostal k vyhlížené hodnotě 1,15, což znamenalo, že vůči koruně je nyní nejdražší za téměř rok. Tečkou za letošním vzedmutím byl minulý týden, kdy proti euru zaznamenal největší denní posílení od referenda o vystoupení Británie z EU před skoro dvěma lety. Zasedal FED, tak snad proto, ptáte se…
img

Zadlužená Itálie stále drží podprůměrné tempo růstu

07.06.2018 Třetí největší ekonomika eurozóny si v prvním čtvrtletí udržela podprůměrnou růstovou dynamiku z posledního čtvrtletí loňského roku. Italský HDP vzrostl o 0,3 % mezikvartálně, v meziročním srovnání pak o 1,4 %. Pozitivně se na dynamice italského hospodářství podílela domácí poptávka, naopak dynamika čistého exportu přispěla k růstu HDP negativně.
img

Vývoj a výhled na finančních trzích

05.06.2018 USA odstoupí od smlouvy o íránském jaderném programu. 8. května to oznámil americký prezident Donald Trump. Na Írán USA uvalí nové tvrdé sankce. Přitom podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil.
img

Zlatá koruna 2018: FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek

01.06.2018 Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Německo zpomalilo, výhled je nicméně stále pozitivní

29.05.2018 Tempo růstu německého HDP mezikvartálně výrazně zpomalilo z 0,6 % v posledním čtvrtletí loňského roku na 0,3 % a jedná se tak o nejslabší růst od třetího čtvrtletí 2016. V meziročním srovnání přitom růst činil 2,3 %. Klíčovým faktorem slabšího růstu byl první pokles vládních výdajů od druhého čtvrtletí 2013 o 0,5 % mezikvartálně a první pokles exportu od třetího čtvrtletí 2016 o 1,0 % mezikvartálně. Zejména pokles exportu by mohl být prvním signálem, že si výrazné posílení eura v loňském roce začíná vybírat svou daň.
img

Euro - ještě je kam klesat

22.05.2018 Tak konečně oslabilo euro, když se proti dolaru dostalo na letošní minimum (pod 1,18) a společně s oslabením koruny proti euru se tak dolar pro ty, co se letos v létě chystají do dolarových destinací a s nákupem zeleného platidla otáleli, prodražil. Důvody pro tento vývoj jsou v zásadě dva.
img

Globální akciové valuace indikují akciové výnosy kolem 5 % ročně

26.04.2018 Pro výhled na očekávané akciové výnosy ve střednědobém horizontu kolem pěti let jsou klíčové valuace neboli ocenění akciových trhů ve vztahu k fundamentálním veličinám jako korporátní zisky či tržby. Na základě historických statistik jsou sice pro střednědobý investiční horizont významnými faktory celkových akciových výnosů také růst korporátních zisků a vyplácené dividendy, nicméně tím nejdůležitějším faktorem se zdají být právě akciové valuace neboli ocenění (angl. valuations). Čím více jsou akciové valuace níže, tím levnější akcie jsou a zároveň tím vyšší potenciál pro dodatečné výnosy ve střednědobém horizontu a naopak. K nejsledovanějším valuačním ukazatelům přitom patří poměr ceny akcie k čistému zisku P/E (price-to-earnings ratio) a poměr ceny akcie k tržbám (price-to-sales ratio).
img

Světová ekonomika v nejlepší kondici od krize, první mráčky se začínají objevovat

17.04.2018 Světová ekonomika se momentálně nachází v nejlepší kondici od globální finanční krize z let 2007-2009. V loňském roce činil meziroční růst globálního HDP velice solidních 3,7 %, přičemž hospodářský růst byl silně synchronizován napříč všemi klíčovými ekonomikami v čele s Čínou, jejíž HDP vzrostlo o 6,9 %. Silná dynamika světové ekonomiky pokračuje také v prvních čtyřech měsících letošního roku s tím, že za celý rok 2018 byl měl dle OECD růst globálního HDP na úrovni 3,9 % ještě mírně překonat uplynulý rok 2017. Česká ekonomika přitom v loňském roce přidala 4,5 % a v letošním roce by mělo HDP českého hospodářství vzrůst také o velice slušných 3,5 %.
img

ČNB: Po kalupu chůze

13.02.2018 ČNB přechod od boje s příliš nízkou inflací k boji s příliš vysokou prodělala v rekordním čase - vzpomeňme, že touto dobou loni ještě vesele intervenovala. Důležitá otázka tak nyní je: co bude s měnovou politikou letos a v roce příštím? A řekněme si na rovinu, poslední prognóza nám obrázek spíše zamlžila.
img

Investice v roce 2018

23.01.2018 Globální ekonomické oživení pokračuje a je silně synchronizováno napříč světovými regiony. Aktuálně tak probíhá nejsilnější globální ekonomický růst od globální finanční krize z let 2007-2009. Inflace zůstává slabá, pod inflačními cíli klíčových centrálních bank, a to i přes velice nízkou míru nezaměstnanosti napříč světovou ekonomikou. Klíčové centrální banky proto zůstávají opatrné a měnovou politiku budou normalizovat velice pomalu a graduálně.
img

Rok 2018: Ve znamení dolaru

23.01.2018 Minulý týden zveřejněná inflace v Eurozóně měla být studenou sprchou pro všechny eurodolarové býky. Dle předběžných dat totiž v předvečer snížení tempa kvantitativního uvolňování Evropskou centrální bankou a navzdory očekáváním analytiků zůstala jádrová inflace na samém konci minulého roku (a potřetí v řadě) pod procentem, a inflace jádrová se znovu vrátila na úroveň října (1,4 %).
img

Ceny pohonných hmot v roce 2018: zlevnění nečekejme

16.01.2018 Ceny pohonných hmot uzavřely loňský rok na obdobných hodnotách jako ten předloňský. Je to však jen shoda náhod, protože u všech základních faktorů, které ceny u čerpacích stanic ovlivňují, se situace z roku na rok významně změnila.
img

2018 - rok dolaru

20.12.2017 Dolar se nemá pro příští rok čeho bát, spíše naopak. To je hlavní zpráva z posledních letošních zasedání centrálních bank na obou březích Atlantiku.
img

Čínská ekonomika v nelehké situaci

19.12.2017 Přestože to v českém všeobecném povědomí ještě příliš není, v současné době je nejvýznamnější světovou ekonomikou Čína. Podle nominálního HDP je třetí největší ekonomikou světa za USA a Evropskou unií, a podle HDP dle parity kupní síly je již dnes největší ekonomikou světa. Nicméně klíčovým důvodem, proč je čínský drak tak zásadním faktorem, je to, že čínská ekonomika momentálně přispívá k růstu světového HDP více než jednou třetinou, což je bezprecedentně nejvyšší podíl. Zjednodušeně proto můžeme říci, že pokud by čínská ekonomika dostala chřipku, celá světová ekonomika, Česko nevyjímaje, by následně dostala minimálně zápal plic.
img

Chiméry měnové politiky?

14.12.2017 Blíží se nám poslední zasedání ČNB v letošním roce, což je obvykle čas na takovou malou bilanci. ČNB letos v dubnu ukončila jedno lehce rozporuplné opatření měnové politiky, aby nastartovala další, které mi nepřipadá nutné.
img

Eurozóna: dynamika urychluje, přísnější peníze však v nedohlednu

30.11.2017 Měkké předstihové indikátory v Eurozóně jsou na úrovních, jaké si kromě několika nestorů analytické profese nepamatuje nikdo. Třeba evropský výrobní PMI byl za celých dvacet let, kdy se měří, výše než v letošním listopadu pouze jednou (v roce 2000) a spotřebitelská důvěra je nejvýše od ledna 2001. Německý index IFO pak v listopadu dokonce dosáhl historického maxima, a to se měří od ledna 1991. Stávající úrovně jsou tak vysoké, že pokud by historie měla být striktním vodítkem, německý hospodářský růst by měl brzy urychlit k 5 % a růst Eurozóny ke 4 %. To se sice nestane – předstihové indikátory nadhodnocují následnou realitu již rok – ale že bude růst v nejbližších dvou čtvrtletích rychlejší, než v předchozích dvou, je skoro jisté.
img

Analytici proti Bankovní radě – kdo s koho?

20.11.2017 V ČNB panuje rozpor mezi predikčním týmem a Bankovní radou, rozpor, jež reflektuje dva přístupy k měnové politice (ryze technický na straně jedné, a reálně politický na straně druhé) a jež má dopad na výhled měnové politiky.
img

Českým státním dluhopisům se zatím v letošním roce nedaří

19.10.2017 České státní dluhopisy v letošním roce zatím rozhodně mezi premianty finančních trhů nepatří. Index zhodnocení českých státních dluhopisů Bloomberg Barclays totiž od začátku roku do konce září oslabil o 2,9 %. Přitom jenom v září index oslabil o 1,4 %.
img

Koruna předvolební

16.10.2017 Česká koruna po týdnech váhavého oťukávání nakonec hranici 26 korun za euro pokořila. Stalo se tak poté, co ČNB na svém nedávném zasedání naznačila, že utahování měnové politiky bude rychlejší, než se doposud předpokládalo; koruna tak během několika dní vůči euru posílila místy až k hranici 25,80 a poté se usídlila kolem 25,90.
img

Tvrdohlavý FED oporou dolaru

25.09.2017 Dolar dostal v minulém týdnu po delší době vzpruhu – proti koši měn se dostal nejvýše za poslední měsíc a zdá se, že se pomalu vyplňuje náš názor, že letošní zisky dolaru jsou na svém maximu. Důvodem posílení dolaru bylo právě skončené zasedání FEDu, na němž se odehrály dvě důležité věci.
img

Draghiho majsrtštyk

14.09.2017 Draghi to zvládl elegantně. Na zasedání ECB minulý čtvrtek dokázal trhům předat jasnou zprávu, že v říjnu se bude rozhodovat o dalším osudu kvantitativního uvolňování a že tento program nejspíš čeká postupný konec, a to bez toho, aby způsobil „moc vln“.
img

ECB – konec kvantitativního uvolňování se blíží

05.09.2017 Ve čtvrtek zasedá ECB a je to právě to zasedání, o kterém jsem se počátkem letošního roku domníval, že přinese jasné ohlášení začátku konce kvantitativního uvolňování. Nyní už to tak nevypadá, něco k věci by ale ECB říct mohla – a měla. Proč a co?
img

Eurodolar na houpačce

05.09.2017 Euro proti dolaru je v posledních dnech jak na houpačce. Nejprve společná evropská měna posílila až nad k 1,20, což byl náš cíl z jara letošního roku, už v polovině minulého týdne však znovu zamířila pod 1,19. Co se děje?
img

Japonská ekonomika v zajetí neudržitelného vládního dluhu a klesající pracovní síly

14.08.2017 Japonská ekonomika měla na své poměry relativně dobrý rok 2016, když vzrostla o 1,0 %. Toto makroekonomické momentum se přeneslo také do roku 2017, když ekonomové očekávají růst japonského HDP za celý letošní rok o 1,3 %. Tato pozitivní dynamika je tažena především příznivým externím prostředím, které pro Japonsko znamená vyšší exporty. Hospodářskému růstu pomáhá také podpůrný fiskální balíček, který vláda schválila v srpnu loňského roku. Střednědobý ekonomický výhled je ovšem poměrně nejistý, a to především z toho důvodu, že dynamika domácí soukromé spotřeby a firemních investic je relativně slabá. Jako klíčový problém se ovšem jeví velice slabá dynamika cenové hladiny. V loňském roce se japonská ekonomika ocitla po pěti letech opět v mírné deflaci při poklesu cenové hladiny o 0,1 % a ani letošní rok nebude o moc lepší - konsenzus ekonomů počítá s růstem cen o pouhých 0,5 %.
img

Akcie Tesly v zajetí hlučných obchodníků

10.08.2017 Populární americký výrobce elektrických aut vizionáře Elona Muska Tesla reportoval finanční výsledky za druhé čtvrtletí. Přestože akcie na výsledky reagovaly výrazným růstem, investorovi zůstává nad výsledky Tesly rozum stát. Společnost totiž v uplynulém čtvrtletí překonala jeden nepopulární rekord, jímž je rekordně záporná tvorba hotovosti, resp. rekordně záporná tvorba volného cash flow. Společnost za pouhé tři měsíce “spálila? 1,2 miliardy dolarů hotovosti, přepočteno aktuálním kurzem téměř 27 miliard korun.
img

Španělská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla nejrychleji za téměř dva roky

31.07.2017 Španělská ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila tempo růstu na nejvyšší úroveň za poslední téměř dva roky. Hospodářská expanze tak nejeví žádné známky zpomalení. HDP podle předběžné zprávy španělského statistického úřadu mezikvartálně vzrostlo o 0,9 % po 0,8% růstu v prvním čtvrtletí. Tento údaj je nejlepším výsledkem od roku 2015 a přesně odpovídá konsenzuálnímu odhadu ekonomů. V meziročním srovnání španělské HDP vzrostlo o 3,1 %.
img

Je brzké zvýšení sazeb ČNB nutnost?

17.07.2017 ČNB na svém zasedání koncem června zopakovala, že „s ohledem na vyznění stávající prognózy a bilanci jejích rizik je pravděpodobné, že ke zvýšení úrokových sazeb přistoupí v souladu s predikcí“, tj. někdy ve třetím čtvrtletí. Po nedávno zveřejněných inflačních datech za červen však na intenzitě nabývá pocit, že pokud to udělá, více než nutností krotit hrozící inflaci to bude z důvodu jiného: protože to už slíbila. Podobně jako FED, který už dva roky prognózou hrozící inflace odůvodňuje nutnost utažení měnové politiky. To samé nyní tvrdí i ČNB, když ve své prognóze říká, že bez jejího zásahu se tempo růstu cen urychlí nad cílenou úroveň. Na to však červnová inflační data neukazují.
img

Před zasedáním ČNB aneb Desinflační podzim na obzoru

27.06.2017 Blíží se druhé zasedání ČNB po ukončení intervenčního režimu a s ním tak znovu vyvstává otázka, co můžeme čekat. Ačkoliv budoucnost nejistá je, zcela ve tmě nejsme.
img

Cena ropy na sedmiměsíčním minimu

21.06.2017 Cena ropy se propadla na sedmiměsíční minimum, severomořský Brent se momentálně obchoduje kolem 46 dolarů za barel. Cena černého zlata tak od začátku roku ztratila již téměř 20 procent.
img

Pasivně agresivní FED

20.06.2017 Na poslední zasedání FEDu trhy příliš nereagovaly, což může budit dojem, že se vlastně nic nestalo. Přitom opak je pravdou: červnové zasedání bylo začátkem definitivního konce pokrizové éry. Navíc nám FED sdělil, že už v rozhodování nebude klást tolik důrazu na data. Obě změny jsou významné.
img

Britské volby aneb Bylo koze dobře, šla se klouzat na led

12.06.2017 “Bylo koze dobře, šla se klouzat na led“ je rčení našich východních sousedů, které se dle mého nyní celkem hodí k popisu toho, co letos předvedla premiérka Mayová. Ta letos překvapivě vyhlásila předčasné volby, evidentně průzkumy veřejného mínění ujištěna, že utopí labouristickou stranu v krvi a zajistí si ještě větší většinu, než kterou před rokem zdědila od svého předchůdce Davida Camerona.
img

Řecko nutně potřebuje odepsání významné části svého dluhu

29.05.2017 Ministři financí zemí eurozóny se v pondělí nedokázali dohodnout na uvolnění další splátky finanční pomoci pro neudržitelně zadlužené Řecko. Řecká vláda přitom další peníze od mezinárodních věřitelů nutně potřebuje, aby mohla v červenci splatit dluhy ve výši 7,5 miliardy euro.
img

Německá ekonomika stále jede na plné obrátky

17.05.2017 Německé ekonomické oživení vstupuje do svého devátého roku a stále na velmi vysoký rychlostní stupeň. Růst HDP v prvním čtvrtletí činil 0,6 % mezikvartálně po 0,4 % v posledním čtvrtletí loňského roku. Meziroční tempo růstu činilo 1,7 %. Detaily jednotlivých růstových složek budou zveřejněny až na konci května, nicméně na základě měsíčních dat se zdá, že všechny složky přispěly k růstu pozitivně a to zejména spotřeba domácností, vládní výdaje, sektor stavebnictví a export.
img

Dluhopisový trh ČR: Čeká nás propad cen?

17.05.2017 Během dubna došlo k výraznému poklesu sklonu české výnosové křivky. Ten byl způsobený jak růstem výnosů na krátkém konci, tak - byť mírnějším - poklesem výnosů na dlouhém konci. Růst výnosů na krátkém konci byl evidentně důsledkem ukončení intervenčního režimu ČNB, po jehož ohlášení poskočily dvouleté výnosy o zhruba 30 b.b. nahoru, a dostaly se tak na dohled nulové hranice. Důvodem bylo očekávání trhu, že bude následovat výprodej spekulativních pozic v české koruně, k němuž však zatím nedošlo. Dlouhé výnosy také vyrostly, po ohlášení exitu se dostaly na dohled 1 % a riziková prémie vůči německým dluhopisům se tak na desetileté splatnosti dostala až na hodnoty neviděné od konce roku 2012. Poté, co se po ukončení intervencí nic zvláštního nestalo, se na dluhopisový trh opatrně začala vracet domácí investorská báze, tj. domácí finanční instituce. To vedlo koncem měsíce k poklesu dlouhých výnosů zpátky pod 80 b.b. tj. na úrovně nižší než na jeho začátku
img

Nebojte se ČNB aneb sazby porostou pomalu

10.05.2017 ČNB minulý týden zasedala poprvé od dubnového ukončení měnového závazku - poprvé po třech a půl letech v normálním módu. Zasedání to samozřejmě ohledně samotných sazeb průlomové nebylo, pár zajímavostí se však přesto našlo.
img

Zasedání ECB: Draghi se jen tak neotáčí

02.05.2017 V pátek skončené zasedání ECB nepatřilo mezi ty nejzajímavější, něco jsme se však přece jen dozvěděli. Tak například, že Draghi je celkem pohotový: na dotaz, jak vidí výsledky francouzských voleb, odpověděl, že v ECB diskutují o hospodářské politice, nikoliv politice („Policies, not politics“). Také je to diplomat – na dotaz, co si odnesl z nedávné návštěvy Washingtonu, řekl, že to, že „riziko obchodního protekcionismu ustoupilo a že trhy přehodnocují výhled americké fiskální politiky.“ Což je jenom eufemisticky řečeno, že Trump je menší blázen či větší amatér, než si myslel. Naopak, v novinařině by Draghi kariéru asi neudělal. Na dotaz novináře, jaký titulek by dal dnešnímu zasedání do novin, řekl větu o 27 slovech, jejíž pravděpodobnost zaujmout čitatele tak, aby si článek přečetl, je zhruba stejná, jako že Plačky nad Finneganem zvítězí v anketě náctiletých čtenářů.
img

Středoevropské akciové trhy mají solidní růstový potenciál

21.04.2017 Středoevropské akcie se letos nacházejí ve vynikající kondici. Od začátku roku si měřeno indexem CECEEUR připsaly téměř raketový 12% růst, což jim může globální akciový index MSCI World se ziskem 5 % jenom tiše závidět. Domníváme se, že by náš region na této pozitivní vlně mohl pokračovat i v následujících měsících a kvartálech, a to z několika důvodů.
img

Konec intervencí aneb nehledejme šokující, kde není

12.04.2017 Po 1246 dnech skončily intervence ČNB a ? nic šokujícího nestalo. Koruna si spadla o pár desítek haléřů níže, zlevnilo zajištění skrze forwardy a vystoupaly (hlavně) krátké české dluhopisové výnosy. A samozřejmě se roztrhl pytel s hodnocením intervenčnímu režimu a s výhledy, co teď bude.
img

Investiční akciové tipy: Středoevropské akcie – kam ano a kam raději ne?

11.04.2017 Jaké středoevropské akciové tituly by v současnosti doporučil investorům Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management a. s. a kterým by se naopak vyhnul?
cnb.jpg

ČNB od 2013 podle odhadů intervenovala za zhruba dva biliony Kč

06.04.2017 Česká národní banka během trvání kurzového závazku koupila v rámci intervencí na forexovém trhu eura za zhruba dva biliony korun. Odhadují to analytici oslovení dnes ČTK. To podle nich odpovídá přibližně 40 procentům hrubého domácího produktu, celková výše rezerv tak zřejmě překonala 70 procent HDP.
img

EXIT ČNB

06.04.2017 ČNB ukončila intervence. Žádné překvapení se nekoná, z pohledu ČNB, která si na minulém zasedání koncem března rozvázala ruce, dává rozhodnutí smysl. Zbavit se režimu, za který většina Bankovní rady v listopadu 2013 nehlasovala, se BR chtěla, a kromě chutě měla BR teď i otevřené okénko příležitosti díky růstu cen potravin, paliv, a díky růstu cen v restauracích díky EET. Toto okénko, jak ilustruje první pokles inflace za 6 měsíců v březnu v Eurozóně či stále slabé / neexistující poptávkové tlaky v Eurozóně, nemuselo být otevřené dlouho. Proto ČNB ani nečekala na březnová inflační data, jež budou vydána příští týden.
img

ČNB: Konec jistých časů

04.04.2017 Ačkoliv to tak podle tržní reakce na koruně nevypadalo (poprvé od léta 2016 oslabila přes 27,10), druhé letošní zasedání ČNB nebylo překvapivé. ČNB žádnou změnu politiky neprovedla, s intervencemi pokračuje dál a sazby jsou dále na nule. Část trhu pouze zřejmě nerozuměla, co to „tvrdý závazek“ je, nebo ČNB nevěřila. Anebo to prostě zkusila.
img

Jak vydělat na ropě? Možností je několik

29.03.2017 Ropa přináší investiční příležitosti jak v dlouhodobém, tak i krátkodobém časovém horizontu. Výběr investičního nástroje, pomocí kterého ropu zobchodujeme, však může být poněkud náročný. Od počátku roku 2016 se cena ropy pohybuje v mírně rostoucím trendu a je mnoho způsobů jak na pohybech ceny ropy participovat.
img

Veletoče kolem intervencí

22.03.2017 Už jenom dva týdny bude ČNB garantovat, že koruna nebude silnější než 27 korun za euro: 1. dubna končí pevný závazek ČNB („intervenční režim neskončí dříve než ve 2.čtrvletí 2017“) a ohlášení konce více než tři roky trvajícího režimu tak poté může přijít teoreticky kdykoliv. Není tak divu, že stoupá nervozita a že se objevují první veletoče. Tak např. soudě z vývoje na trhu českých dluhopisů a na delším konci forwardové křivky v posledních dvou týdnech část spekulantů svou sázku na to, že koruna po exitu nezřízené posílí, již vzdává - ještě pár týdnů zpátky přitom musela ČNB intervenovat jako nikdy předtím, aby poptávku spekulantů po koruně uspokojila.
img

ECB: Konec kvantitativního uvolňování je tu

15.03.2017 Pokud někdy budeme pátrat po datu začátku konce ultravolného měnově-politického desetiletí v Eurozóně, pak horkým kandidátem na odpověď bude březen 2017. A nebylo to v duchu (trhy přifouknuté ale přece jenom explicitnější) řeči Bernankeho z května / června 2013, kterou ohlásil postupné snižování odkupů aktiv („tapering“) a kterou odstartoval masivní výprodej dluhopisů, ale drobným, opatrným prvním krokem k eventuálnímu ukončení bezprecedentní měnově-politické ofenzivy, jímž nedávno skončené zasedání ECB bylo.
img

Portfolio manažer Consequ 14. nejlepším do 40 let na světě

14.03.2017 Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management je dle hodnocení serveru Citywire 14. nejlepším portfolio manažerem do 40 let na celém světě, a to v tříletém období do ledna 2017.
img

FED: Další utažení trhem povoleno

13.03.2017 Po minulém týdnu, kdy zasedala ECB, opatrně naznačivší, že ultra-volná měnová politika tady nebude věčně, se tento týden pozornost upírá na její protějšek na druhé straně Atlantiku. Vypadá to však, že tady nebude čím být překvapen. Tržní pravděpodobnost, že by sazby zůstaly bez změny – před šesti týdny více než poloviční - je nyní totiž nulová.
img

Více než polovina účastnických fondů loni překonala inflaci

22.02.2017  Více než polovina z 27 účastnických fondů dokázala v roce 2016 díky vývoji akciových trhů svou výkonností překonat inflaci. Naopak šest účastnických fondů skončilo v záporných hodnotách. Od počátku doplňkového penzijního spoření jsou výsledky všech fondů v kladných číslech. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Swiss Life Select. Doplňkové penzijní spoření, které penzijní připojištění od roku 2013 nahradilo, má 537.000 lidí.
img

Brexit schválen, místo plánu plané hrozby

21.02.2017 Že výsledek červnového referenda v Británii zaskočil nejenom pozorovatele, ale i politiky, bylo z absence plánu, jak dál postupovat, zřejmé už dlouho – Nigel Farage na svůj úspěch reagoval stažením se z veřejného života, britská premiérka s představením strategie váhala tak dlouhou, až ji list The Economist přejmenoval na Theresu Maybe. Nakonec se však ledy přece jenom hnuly.
img

Má Pavel Řežábek o intervencích pravdu?

02.02.2017 V únoru odcházející člen Bankovní rady ČNB P. Řežábek v interview pro HN si ohledně intervenčního režimu NB servítky rozhodně nebral. S jistou mírou nadsázky lze tvrdit, že v podstatě přirovnal intervenční režim z listopadu 2013 k invazi USA do Iráku. Jednalo se dle něho totiž o rozhodnutí založené na mylných informacích („Pokud bychom v době rozhodování o přijetí kurzového závazku například měli k dispozici skutečná čísla o spotřebě domácností, možná by dopadlo vše jinak“), na zveličení neexistující deflační hrozby („Tehdejší obava z deflační spirály byla nemístná.“) a bez jasné exitstrategie pro případ, že by se měnově-politický zásah nefungoval dle očekávání („Přenos kurzu do ekonomiky je mnohem rychlejší než u úrokových sazeb. Pak se bavíme o tom, že za půl, tři čtvrtě roku jsme měli mít jasný výsledek. Ten výsledek se však nedostavil.?). Je to jenom povídání bankéře, jemuž nebylo vyhověno v otázce nastavení měnové politiky, nebo má toto hodnocení oporu v realitě?
img

Dividendová pražská burza

20.01.2017 Konec roku 2016 se vezl na pozitivní vlně, jež se vzedmula po listopadovém zvolení Trumpa americkým prezidentem. Ambiciózní plány na zvýšení investičních výdajů do infrastruktury nebo možné snížení korporátních daní v USA ze současných 35 % na téměř polovinu se kladně přelilo na většinu akciových trhů. Stranou nestál ani středoevropský region, který si za celý uplynulý rok v korunovém vyjádření připsal pěkných 9 % (index CECEEUR). Pokud se nicméně podíváme na výkonnost českého akciového indexu PX, ten s jednoprocentním zhodnocením skončil daleko za polskými či maďarskými akciemi.
img

Investiční předsevzetí pro rok 2017

12.01.2017 V posilovnách se nedá pohnout, roste poptávka po zdravé výživě a u dietologů se tvoří fronty. I to je dopad každoročních předsevzetí, která si dáváme. Jaké by si měl ale dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky? Rok 2016 byl podle ekonomů velmi zajímavým. Zcela poprvé se nějaká země rozhodla vystoupit z Evropské unie (Velká Británie) a zcela poprvé si Spojené státy zvolily do svého čela muže staršího 70 let (Donalda Trumpa). Není jediný důvod, aby rok 2017 byl na události chudší. Výnosy jsou na minimech, akcie na maximech (alespoň ty americké) a čeká nás nemálo volebních událostí po celé Evropě a oficiální nástup nového amerického prezidenta a jeho nepředvídatelného programu. Co tedy dělat s portfoliem, abychom v letošním roce zažili co nejméně negativních překvapení:
img

Inflace v eurozóně – měnově politickou otočku nečekejme

10.01.2017 Inflace v Eurozóně vyšplhala koncem minulého roku na nejvyšší hodnotu od září 2013. Po více než třech letech a několika iteracích programu neortodoxního měnově politického uvolňování (negativní sazby, odkupy různých druhů aktiv) se tak inflace vrátila nad 1 % (v prosinci 1,1 %). A to zrovna v měsíci, kdy ECB prodloužila program odkupu aktiv o rok! Pech? A máme tedy čekat rychlou měnově-politickou otočku?
img

Prosinec 2016: Konec ultra volné měnové politiky

03.01.2017 Změny ekonomických trendů mívají, na rozdíl od třeba politiky, zřídkakdy jasné začátky. Zatímco např. čas, kdy započala instalace komunistického režimu v Československu je celkem jasný, kdy začala globalizace už je jasné mnohem méně. To, kdy se po krizi konečně otočila globální měnová politika, je však po právě skončeném roce evidentní: v prosinci 2016.
img

Rok 2017: Hybatelem trhů bude ekonomika

30.12.2016 Rok 2016 patřil investičně mezi roky úspěšné, jak pro dluhopisové tak pro akciové investory. Hlavní akciové trhy s největší pravděpodobností skončí rok 2016 výše, než kde končily rok přechozí, a také vládní dluhopisové trhy navzdory výprodejům v posledních týdnech letošek zakončí v lehce černých číslech. Z pohledu na grafy a celkem nízkou letošní volatilitu to vypadá, jak kdyby letošek byl nejnudnějším rokem za posledních alespoň pět, a že se toho opravdu moc nestalo.
img

Růst cen potravin přibližuje konec intervencí

12.12.2016 Česká inflace poskočila v listopadu na nejvyšší úroveň (1,5 %) za tři čtvrtě roku, čímž o 0,5 p.b. překonala i očekávání ČNB. Vyrojily se proto spekulace na brzký konec intervencí.
img

„Zpomal a prodluž“ z Frankfurtu.

12.12.2016 „Zpomal a prodluž“ je nový plán ECB. Ta se totiž ve čtvrtek rozhodla prodloužit program ECB za březen 2017, kdy dle původního plánu z minulého roku měl skončit, a to minimálně do prosince 2017. Samozřejmě s otevřenou možností, že ani to nebude ještě definitivní konec. Naproti tomu – trochu nečekaně - také snížila tempo odkupu dluhopisů o 20 mld. na 60 mld. EUR měsíčně, tj. na úroveň ze začátku března 2016.
trump-clinton2.jpg

Víc rizik pro EU a ČR hrozí od Trumpa

04.11.2016 Vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA by krátkodobě přineslo více nejistoty na finanční...
euro mena (2).JPG

Dopady kroků ECB prý nebudou tak velké

22.01.2015 Dnešní oznámení Evropské centrální banky o nákupu státních dluhopisů nebude mít podle analytiků oslovených ČTK tak silný efekt na podporu evropské ekonomiky, jako například v minulosti v USA. Důvodem je například odlišný evropský přístup k investicím na kapitálových trzích nebo neschopnost vlád provést reformy. Celkově oznámený objem peněz určených na podporu evropské ekonomiky Evropskou centrální bankou byl podle analytiků ovšem nad očekáváním investorů, a trhy tak bezprostředně zareagovaly pozitivně.
img

Investiční fórum 10.11.2014: Alternativní investice mají smysl, přesvědčte se sami

03.10.2014 Správně diverzifikované investiční portfolio není složeno pouze z akcií, dluhopisů a hotovosti. Mělo by zahrnovat také alternativní investice, jako jsou například reality, vzácné komodity, umělecké předměty a další.
img

Denní přehled - Zlato - Stříbro (20.6.2014)

20.06.2014 Americký dolar během páteční dopolední seance v Evropě posílil vůči většině ostatních měn zemí G10. Vůči GBP, CAD a EUR zůstal blízko otevíracích...
img

V úterý 25. 6. vychází nejnovější číslo Investičního magazínu!

24.06.2013 Nenechte si ujít předprázdninové číslo, ve kterém se s vámi hlavní ekonom společnosti Conseq Finance, Petr...
img

IV. Investiční fórum: Zjistěte, jak investovat ve druhém pololetí 2013

17.05.2013 Chcete se dozvědět, jakým směrem se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v druhé polovině roku...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/ZAR | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Beta | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Buy and hold | CAPEX | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | Fed | Figúra | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fond fondů | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | High Yield | Holubice | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | LIBOR | Likvidita | Long | MMF | Makléř | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PRIBOR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Státní dluhopis | Swing | Swiss | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Maturity | Yield | Bondy | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Zlatý důl | Akcie ČEZu | Akcie Stock | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Automatický obchodní systém | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká mincovna | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | DAX 30 | Devizové rezervy ČNB | Direct market | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | EUR ČNB | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční investice | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investice peněz | Investice zlato | Investiční centrum | Investiční diamanty | Investiční zlato a stříbro | Investiční | Investiční fond CONSEQ | Investiční fond Pioneer | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční výdaje | Investiční záměr | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | IronFX | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurz eura a dolaru | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nejlepší investice | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Ocenění akcií | Oslabování koruny | Otevřené podílové fondy | Otevřený podílový fond | Patria Finance | Patria Online | Peníze.cz | Penzijní společnosti | Pioneer Investments | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizika | Sázky | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Tapering | Termínované vklady | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj podílových fondů | Patria Direct | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | ROIC | CNBC | DXY | ING | Mojmír Hampl | Buffett | DMA | Báze | BIC | Bill Gates | Buy | CEE | Centrální depozitář | Čistý dluh | DCF | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | EV | Hold | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Provozní marže | PX index | Redukce | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akciová společnost | Báze indexu | Intervenční nákupy | Konzervativní investor | Regulovaný trh | Repo operace | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Depreciation | Volby | Rozhovor | Know-how | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | ČP invest | Dividendové akcie | Fio e-broker | Investment | Slušný zisk | Traders | ZFP | IMPOSSIBLE | Aramco | Capital Economics | Unicredit | Ernst & Young | DPA | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | UniCredit Bank | David Marek | Institut Ifo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Goldman Sachs Asset Management | Agentura AP | Agentura DPA | Propad na finančních trzích | WACC | Rothschild | Oslabení eura | Petr Koblic | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Kurz koruny vůči euru | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Top Stocks | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Ministr financí | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Sázet | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Náklady na zajištění | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Forwardy | Japonský index Nikkei | Členství v EU | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Pavel Kohout | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Obchodní partner | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Erste | Unipetrol | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Finanční poradce | Investiční poradci | FTSE 100 | Elektronické měny | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Britská vláda | Konsensus | Mzdy | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Britská ekonomika | Spekulativní obchodování | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | FTSE MIB | Finanční ústav | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Finanční podniky | JPMorgan Chase & Co. | Morningstar | ex | Akcie firem | Oslabování měny | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Forwardový kurz | Spotový kurz | Finlord | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Akcie českých bank | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | FocusEconomics | Aleš Michl | Benjamin Graham | Ekonomické výhledy | Vývoj ceny akcií Tesla | Akcie Tesly | Investiční specialista | Americký akciový trh | Zajímavé výnosy | Přehřáté ekonomiky | Kvantitativní utahování | Palladium | Podnikové dluhopisy | btctip.cz | Akcie v Indii | Měnové zajištění | Jerome Powell | Backwardation | Nemovitostní fondy | CEESEG | Fincentrum | Hypoindex | Inteligentní investor | Karel Fillner | Věštec z Omahy | Aquila Capital | G&S Solutions | The Resort Group Plc. | IBIS InGold | Český půdní fond | Wine Investment Partners | Prucha Diamonds | Galerie Kotelna | Alceda | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Zlatá koruna | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Země platící eurem | Wood & Company | Složené úročení | Portfolio manažeři | Airbnb | Začít investovat | Geopolitická rizika | Globální akcie | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Saxo | Obchodní války | Active Invest | Horizont Invest | Erste Asset Management | Stock screener | FinTech | Zonky | Twisto | Spendee | Asociace pro kapitálový trh ČR | Česká fintech asociace | Finmag | Výkonnost indexů | Konzervativní investice | Developed markets | Očekávání investorů | Zadlužená Itálie | Krypto | Hodnota majetku | Boris Tomčiak | Růstové akcie | Slabší koruna | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Spoření na důchod | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | CSI 300 | Geopolitické napětí | Turecké liry | Turecká krize | Krize v Turecku | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Volný kapitál | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Asociace pro kapitálové trhy | Start Days | Trh Start | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | FKI | Trh s ropou | Akciový výhled | Stavební spoření | Silnější dolar | Analytické služby | Tvrdý brexit | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Global Business Outlook | Průzkum společnosti | Akcie na rozvíjejících se trzích | Investiční perioda | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Dluhopisová výkonnost | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Vývoj finančních trhů | Česká firma | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | Nemovitostní trh | WEF | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dolarová aktiva | Řízené fondy | Podnikové investice | Evropské dluhopisy | Celkový globální dluh | Globální dluh | Akcie CME | Mezinárodní investoři | Německé banky | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Český průmysl | Hodnota firmy | Akcie Uberu | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Sortino ratio | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Akciové strategie | Začít obchodovat | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Wealth Management | CYRRUS ADVISORY | Akciová portfolia | Zhodnocení finančních prostředků | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Senior trader | Americká výnosová křivka | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Akciový růst | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Aktuální cena akcií | Bohatí | Kurz české koruny | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Globalizace trhů | Čeští investoři | Financial Research Software | FRS | Růst mezd | Upisování | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Obchodní pokyny | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Očekávání trhu | Finanční situace | Finanční údaje | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | iShares | ESG | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Investice do fondu | McKinsey | Jednorožec | Huawei | Světové akciové indexy | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet 2020 | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Začínající tradeři | Zombifikace | Jak na realitní trh | Německá vláda | Accolade | Accolade Industrial Fund | Fond Accolade | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Proroctví | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Živočišné pudy | Animal spirits | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Hlavní události | BAT | Akciový top pick | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Vladimír Holovka | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Labouristé | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | PROP Trading | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Záhada | Fáze obchodní dohody | Americká data | Finanční rezervy | Zpomalení světového obchodu | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Financovat | EET | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | ČNB a nemovitosti | Průmysl | BNP Paribas Asset Management | Ján Hájek | Portfoliomanažer | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Aktivní investiční strategie | Paul Volcker | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Běžný investor | Dopad kurzového pohybu | Ceteris paribus | Úrokový diferenciál měn | Nákup cizoměnového aktiva | Sociální sítě | Problémy | Člen bankovní rady | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Podíl akcií | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Konzervativci | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Záložna | Míra | Britské volby | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Metalurgie | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | WIG20 | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Akciový býčí trh | Dlouhodobé pozice | CFA | Snížení globální zadluženosti | Eskalace napětí | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Analýza společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Horší časy | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Vliv na investice | Nový rekord | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Cena akcií podniku | Proinflační | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Valuace akcií | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Allianz Global Investors | Krach | Komunikace | HN | Účastnické fondy | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Virus | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Pravidelné investice | Důchody | Treasuries | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Starbucks | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Nezaměstnanost v EU | Varšavská burza | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Americká společnost | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Mezinárodní finanční instituce | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Americká inflace | Dynamika světového obchodu | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Týden na finančních trzích | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Správci aktiv | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Petr Matějovský | České banky | Ekonomické recese | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Současná cena | Akcie na světových trzích | Index čínských akcií | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Robert Novoměstský | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Investovat do fondů | Vysoké ztráty | Poradci | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Masivní nákupy | Index strachu VIX | Charlie Munger | Mince | Tržní podmínky | MSCI China | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Propad globálních akciových trhů | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Historická zkušenost | Třída aktiv | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Člen bankovní rady Aleš Michl | Pokles cen komodit | Příležitosti k nákupu | Trhy nadhodnocené | Další pokles | Situace v Číně | MF | Kroky centrálních bank | OSVČ | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Přikoupení | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Extrémní volatilita | Spoření | Největší zisk | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Conseq Michal Stupavský | Války | Schodek | Český rozpočet | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Organizace | Uvolnění limitů | Dluhopisové emise | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Omyl | Poradenské firmy | Velké americké banky | Propad cen nemovitostí | Ekonomické oživení | Životní styl | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | FANG | Massachusetts | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Kde investovat | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Indikace | Růst daní | Investiční manažer | Poradenské společnosti | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Debata | PMI ve službách | Posílení | Omezení pohybu | Největší propady | Amundi | Větší pokles | Burza CME | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomická realita | Zaměstnanci | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Latinská Amerika | Zajistit se na stáří | Spořit na důchod | Richard Siuda | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Quantitative Easing | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Společnost Avast | Světové hospodářství | Auta | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | Zhodnotit své peníze | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Václav Šimek | Nekonvenční měnové politiky | Velikost fondu | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | ABCD investora | Oživení na akciových trzích | Jan Sýkora | Tomáš Kálal | Conseq IM | Petr Stibůrek | Numizmatik | TrustWorthy Investment | TrustWorthy Investment CZ | Petr Vomastek | Vomastek Investment & Development | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Prabos plus | Prime Market | PEPP | Fondy soukromého kapitálu | Střední Evropa | Nová prognóza | Banka Creditas | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Finanční krize 2008 | Český investor | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Analytické společnosti | Restrukturalizace | Nízké sazby | DSTI | Příjmy a výdaje | Nejlepší strategie | Stimulační program | Ziskové marže | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Výrazný propad | Zbohatnutí | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | Technologické společnosti | Dlouhodobé výsledky | Reálná hodnota | Ředitel XTB | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Herní plán | Světové rezervní měny | Spotřebitelské ceny v Česku | Časový horizont | Cenové hladiny | Sázka na růst | Hlavní akciové trhy | Obchodní centra | Velký propad | Analytik XTB | Vládní koalice | Zhodnocení prostředků | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Finlord Boris Tomčiak | Zrušení superhrubé mzdy | Akciová tržní kapitalizace | SPAC | Odborníci | Price-to-Earnings | Transparentnost | Zdanění | Forwardové body | Nvidia | PX START | Budoucí vývoj | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Propad cen akcií | Politici | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Vinci | Pozitivní výsledek | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Lockdown | Ceny v Česku | Americký ekonom | Množství peněz | Průměrný český investor | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Finanční represe | Německá výnosová křivka | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | Online investiční konference | Zelené dluhopisy | Životní prostředí | Linde | Proč investovat | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | Měnový impuls | Stabilní příjem | Emise akcií | Ceny aktiv | Částečný úvazek | Svět kryptoměn | Utažení měnové politiky | Globální pandemie koronaviru | Fiskální situace | Zdravotní péče | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | MJ | Vladan Kubovec | Oddělení alternativních investic | Situace na trhu | Mean-reversion | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Růst produktivity | ORBIT Capital | Conseq Venture Debt | LetsBuild | Makroekonomický vývoj | Nový kapitál | Korekce na dluhopisových trzích | Freeport-McMoRan | Riziková prémie | Fidelity | Cena nemovitostí | Výrazný růst | David Kufa | FIL | Hodnotové akcie | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Adam Erler | Konkrétní akcie | Data o inflaci | Klíčové centrální banky | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Bohemian Empire | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Plán firmy | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Finanční produkt | Zhodnocení amerických akciích | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Obavy z inflace | Oslabení | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Průměrný roční výnos | Luděk Palata | Versute Investments | Prodej | Zdanění firem | Nové prognózy | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | AVANT | České dráhy | CO2 | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Největší rizika | Technologie | Američtí centrální bankéři | Index českého investora CII750 | Index CII750 | AI | Přidaná hodnota | Odvětví | Americké technologické společnosti | Rekord | Současné ceny | Reposazba | Bilion | University of Michigan | HICP | Chování | Vnímání | Lukáš Maxa | Relationship Manager | BUX | Byty | Medián | Zájem Čechů | SPOT | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Opatření | Dna | Czech Real Estate Investment | Evergrande | Nájemní bydlení | ANO | Energetika | High-yield | High-yield dluhopisy | Vyšší hodnoty | Růst sazeb ČNB | Kompenzace | Advokátní kancelář | BNP | Dominika | Ministryně financí Schillerová | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Nová vláda | Nobelovy ceny | Výkonnost YTD | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Franklin India A (acc) USD | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Schroder ISF Global Energy A Acc | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Templeton China A (acc) USD | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | BGF World Gold A2 USD | Češi | OTP | Energetické krize | Situace na finančních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Rumunsko | Pozornost | Zprostředkovatelé | Vývoj měnových kurzů | Meta | Dceřiná firma | Klima | Peněžní prostředky | Fialova vláda | Společnost | Poradce XTB | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Dopady inflace | Target | TIM | | Výhled české ekonomiky | Jestřábí Fed | Relativní stabilita | Úpis nových akcií | Krátkodobý výhled | Creditas investiční společnost | Podfondy | Vladimír Hořejší | Skupina Creditas | Creditas Nemovitostní | Creditas Energy | V Invest | Grandhotel Pupp | Třebíčská záložna | 1. Třebíčská záložna | Zhodnocení účastnických fondů | SRRI | Dynamický účastnický fond | Účastnický fond | Transformovaný fond | Fondy DPS | Účastnické fondy DPS | Průměrná míra inflace | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Spotřební zboží | Ozbrojené složky | Konflikt na Ukrajině | Erste Group Bank | Filip Louženský | Emise CO2 | Raiffeisen | XTB Štěpán Hájek | Bojkot | Krátkodobé strategie | Colt CZ | Inflační data | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Rizikovost | Riziko stagflace | Zdeněk Tůma | finGOOD | Vít Endler | Kateřina Zychová | Verdi fond farem | Hlavní ekonom Saxo Bank | Ajay Dayal | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value Fund | Index BUX | GEVORKYAN | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | Mimořádné zasedání | ZEN | Akcie společnosti Gevorkyan | Energetická situace | Propuštění | Znehodnocení | Investorky | Sloučení | Obrat tržního akciového trendu | Prime | Poměr P/E | Současná situace | Investovat do ETF | Investiční cíle | Společnost GEVORKYAN | Zestátnění | Zastropování cen | Půjčování cenných papírů | Fenomén | Zastropování cen energií | Zajímavé příležitosti | Tradingový portál FXstreet.cz | Zdeněk Bartoš | Břeclav Park | Conseq realitní | Vysoké inflace | CZ | Tempo zvyšování úrokových sazeb | David Monoszon | Ekonomické prostředí | BCPP Petr Koblic | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Akciové trhy jako celek | Globální akciový index MSCI | Akciové tituly | Invest | Tom Kadeřábek | Očekávaná recese | Ženy | opPORTUnity | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | First Republic | First Republic Bank | Válka | Úrokové politiky | Vysoké úroky | Fidelity Funds | Franklin Technology | Splácení hypotéky | J&T Investiční společnost | Přesnost | Zakladatel | Ztráty peněz | Nedostatek financí | Konsolidační balíček | Penzijní společnost | Spořit a investovat | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Aktuální stav | Transparentní | Fondy zaměřené na ESG | Uplynulý rok | Earnings per Share | Technologické bubliny | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Karel Šulc | YCC | Politické faktory | Quantitative tightening | Obnovitelné energie | Magnificent Seven | Technology | Services | Geopolitická nejistota | Přecenění | BRANO | PX Start | PX-TR | Rok 2024 | Rentea | Trh Prime | Investors | Magnificent | Investments | 1M | Předběžné finanční výsledky | Prodeje | Martin Wasyliw | Žebříček nejúspěšnějších fondů | J&T Opportunity | Amundi CR Balancovaný | Amundi CR | Conseq Invest Konzervativní | Conseq Invest | Global Technology | Investice roku 2023 | Investice roku | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Swiss Life Select Investice roku | Swiss Life Select Investice | Generální ředitel Swiss Life Select | Ředitel Swiss Life Select | Vítězné fondy | Vítězné fondy Swiss Life Select | Kategorie Trend | Technologický fond | Kategorie Akciové fondy | Kategorie Smíšené fondy | Progresivní dluhopisové fondy | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Konzervativní fondy | Kategorie Konzervativní fondy | METODIKA SWISS LIFE SELECT | BNP Paribas Disruptive Technology | Franklin Technology Fund | FIL Investment Management | Franklin Templeton International Services | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Conseq Invest Akcie | Goldman Sachs Romania Equity | J&T investiční společnost | Active Invest Vyvážený | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Allianz Global | Amundi Czech Republic Asset Management | Amundi Czech Republic | Conseq korporátních dluhopisů | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | BNP Paribas Flexi | J&T MONEY OPF | Generali Prémiový konzervativní fond | Prémiový konzervativní fond | Generali Fond konzervativní | Absolutní výkonnost | Information ratio | Fed funds | Price-to-Earnings Ratio | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Conoco
ConocoPhillips
ConocoPhillips (COP)
ConocoPhillips (COP.US)
Conor McGregor
Conrail
Conscious
Conscious Crypto
Conseil Premium
Consensys

Následující klíčová slova

Conseq Funds
Conseq Funds investiční společnost
Conseq IM
Conseq Invest
Conseq Invest Akcie
Conseq Invest Akcie Nové Evropy
Conseq Invest Konzervativní
Conseq Investment Management
Conseq korporátních dluhopisů
Conseq Michal Stupavský
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít