Pátek 19. duben 2024 12:44
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Maloobchodní prodeje

img

Ekonomický kalendář: V Japonsku volí nového premiéra

14.09.2020 Pondělí (opět) mnoho dat nenabídne. Obchodníci se tak soustředí na volby nového japonského premiéra. Dle odhadů by se jím mohl stát dosavadní tajemník strany Yoshihide Suga, který by tak nahradil odstoupivšího Shinza Abe. Ve zbytku týdne už by o důležité události nemělo být taková nouze. Nejdůležitější fundamentem bude zasedání FOMC, jehož výsledek se tradičně dozvíme ve středu. Pozornost se zaměří na tiskovou konferenci guvernéra Powella. Obchodníci se budou soustředit na zmínky o nových stimulačních opatřeních a detaily nového průměrného inflačního cílování. Rozhodovat o sazbách budou v tomto týdnu také BoE a BoJ. Co se týká dalších dat z USA, zajímavými by mohly být výsledky žádostí o podporu v nezaměstnanosti, průmyslová produkce, maloobchodní prodeje a data z trhu s bydlením. V Číně se dočkáme zveřejnění průmyslové produkce, maloobchodních prodejů a fixních investic. Z pohledu instrumentů očekáváme, že vzhledem k pádu v minulém týdnu by mohla být zajímavá situace na ropě. A zasedání FOMC by mohlo mít svůj dopad na dolarové páry a také drahé kovy.
img

Ranní komentář: Na libru doléhají obavy z tvrdého brexitu, akcie znovu o něco klidnější

08.09.2020 Pondělní seance za sebou na trzích větší stopu nezanechala. V USA se kvůli svátku neobchodovalo a v Evropě indexy rostly, i když obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech. Sentiment se oproti minulému týdnu ale zdá se uklidňuje, což dokazuje i pozvolný růst futures na americké indexy.
img

Ekonomický kalendář: Překvapí ISM z amerického nevýrobního sektoru?

03.09.2020 Evropské indexy dnes opět otevřely do pozitivního teritoria a následovaly tak včerejší výrazné zisky na Wall Street. Ráno už byly zveřejněny revize PMI ze služeb z některých evropských zemí, ale jejich dopad na trhy byl zanedbatelný. Odpoledne ve 14:30 však budou zveřejněna pravidelná data žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Očekává se výsledek 950 tisíc žádostí. Po včerejším horším ADP reportu by mohl být pracovní trh opět pod drobnohledem. V16:00 je pak na programu ISM z nevýrobního sektoru v USA. Očekává se zhoršení, tak uvidíme, jestli se nedočkáme pozitivního překvapení podobně jako v případě výrobního sektoru.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás záplava indexů PMI

21.08.2020 Evropské akciové indexy by měly otevřít na vyšších úrovních. Společnost Pfizer oznámila pozitivní zprávy ohledně vývoje vakcíny na koronavirus, což přineslo optimismus na finanční trhy. Krátce po začátku evropské seance budou zveřejněny indexy PMI, které by mohly náladu výrazně ovlivnit. Indexy nákupních manažerů budou zveřejněny také odpoledne v USA, kde by kvůli nedostatku dalšího makra mohly pomoci určit směr americké seance.
img

Ranní komentář: Technologie ženou americké indexy výše, dnes výsledky PMI z Evropy i USA

21.08.2020 Indexy v USA zakončily seanci v zelených číslech, když byl opět tahounem růstu hlavně technologický sektor. Zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly včera pouze 0.32 % a 0.17 %, Nasdaq rostl znovu o více než procento. Evropa mezitím ztrácela a za americkými indexy i nadále zaostává.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Ranní komentář: Indexy i měny pokračují v konsolidaci, dnes americký maloobchod

14.08.2020 Včerejší seance probíhala v klidu a na podprůměrných objemech, což nakonec dostalo akciové indexy v Evropě i v USA ve většině případů pod mírný prodejní tlak. Ztráty ale nebyly vysoké a většina finančních aktiv si své ocenění drží. Platí to i o drahých kovech, které dokonce mírně rostly navzdory dalšímu růstu amerických dluhopisových výnosů. Na FX je situace stabilní a bez větší změny probíhalo obchodování také na trhu s ropou.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci čekají na počet žádostí o podporu z USA a čínská data

13.08.2020 Globální akciové trhy se včera vzpamatovaly z poklesu a Wall street zakončila seanci mírně pod historickými rekordy. Nicméně na počátku evropské seance není nálada až tak optimistická. Indexy na starém kontinentu se obchodují mírně v červených číslech. Dnes nejsou na programu žádná důležitá zveřejnění. Za zaznamenání však stojí statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které by měly ukázat pokračování postpandemického poklesu. Ještě o něco zajímavější by však měly být maloobchodní prodeje z Číny a průmyslová produkce, které budou zveřejněny během asijské seance. Nejvyšší reakci na tato data můžeme očekávat na AUD nebo NZD a asijských indexech.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků směřuje na ISM a ADP reporty

05.08.2020 Na globálních trzích převažuje pozitivní nálada. Technologický index Nasdaq a zlato dosáhly na historická maxima a US500 vystoupal na nová postpandemická maxima. Evropské akcie zamířily krátce po otevření do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu 2 zajímavá makrodata - ADP report zaměstnanosti v USA a ISM z nevýrobního sektoru. ADP report naznačí před oficiálním pátečním NFP reportem jak je na tom zaměstnanost v americké ekonomice.
img

Rychlé shrnutí

30.07.2020 Americké indexy zakončily seanci v zelených čísel. S&P500 zakončil seanci výše o 1.24 %, Dow Jones rostl o 0.61 % a Nasdaq přidal 1.35 %.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Ranní komentář: Evropští lídři se dohodli na fiskálním balíčku pro EU ve výši 750 mld. euro

21.07.2020 Včerejší seance se na akciovém trhu nesla v pozitivním duchu, když se do zelených čísel dostaly americké i evropské indexy. V USA byl růst tažen především technologickým sektorem, který za jeden den kompletně umazal ztráty z minulého týdne. Platilo to hlavně o Amazonu, který včera přidal téměř 8 %.
img

Ranní nadhoz - lídři EU stále jednají o záchranném balíčku

20.07.2020  Během víkendu probíhala intenzivní jednání prezidentů a premiérů členských zemí EU, kde se snažili najít kompromisní řešení ohledně rozdělení 750 mld. EUR ze záchranného evropského fondu. Zároveň byl předmětem jednání i rozpočtový rámec EU na příštích sedm let. Klíčový spor se vede o poměr grantů a úvěrů v záchranném fondu, když šetrné země (Dánsko, Švédsko, Rakousko, Nizozemí) chtějí co nejmenší podíl přímých dotací na rozdíl od Itálie a Španělska. Shodu se nakonec najít nepodařilo, jednání by měla pokračovat dnes odpoledne.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

NASDAQ otevřel se ztrátou 1 %

16.07.2020 Nálada na amerických indexech dnes není nic moc. Technologický index Nasdaq ztrácel krátce po otevření 1 %, a to i přes pozitivní zprávy z americké ekonomiky. Maloobchodní prodeje v červnu vzrostly v USA o 7,5 %. Za zmínku stojí vývoj dvou společností. Twitter (TWTR.US) ztrácí kvůli včerejšímu hackerskému útoku, kdy se útočníkům pomocí výzev jmény slavných osobností podařilo vymámit vysokou částku na bitcoinový účet. Twitter ztrácel po otevření 4 %. Dalším ztrátovým titulem je Tesla, která po otevření rovněž padala o 4 %. Poslední prodejní čísla z Kalifornie, která je pro Teslu klíčovým trhem, ukázala pokles nových registrací ve Q2 o polovinu.
img

Žádosti o podporu v USA stagnují. Maloobchodní tržby přidaly 7,5 %

16.07.2020 Počet Američanů žádající o příspěvky v nezaměstnanosti dosáhl v týdnu do 11. července na 1,3 mil. po 1,31 mil. v předcházejícím období. Celkový počet žádostí o podporu se tak od začátku pandemie v USA vyšplhal na 51,30 mil. (od 21. března). Očekávání analytiků byla v tomto týdnu nastavena na přírůstek o 1,25 mil. Aktuálně jsme svědky nejnižšího nárůstu žádostí o podporu od začátku pandemie. Pokračující žádosti dosáhly v minulém týdnu na 17,3 mil. při očekávání 17,6 mil.
img

BREAKING: ECB nemění dle očekávání úrokové sazby

16.07.2020 Evropská centrální banka zveřejnila ve 13:45 rozhodnutí o úrokových sazbách. Banka ponechala dle očekávání sazby na svých úrovních a zdržela se také změn v programu nákupu aktiv. Rozhodnutí nezpůsobilo na evropských trzích žádný výraznější nárůst volatility.
img

Ekonomický kalendář: Dnes zasedá ECB a v USA zveřejňují maloobchodní prodeje

16.07.2020 Evropské akciové trhy otevřely dnešní seanci do červených čísel. Nepomohlo ani makro z Číny, kde tamní HDP za Q2 překonalo očekávání. Maloobchodní prodeje však mírně zklamaly a ukázaly tak na křehkost hospodářského oživení. Odpoledne zasedá ECB, takže na euru můžeme očekávat zvýšenou volatilitu. Navíc tisková konference guvernérky Lagardové začíná ve stejný čas, kdy budou zveřejněny maloobchodní prodeje z USA (14:30). Zvláště veselo by tak odpoledne mohlo být na eurodolaru, i když žádné masivní pohyby nečekáme.
img

Ranní komentář: Akcie i většina měn pokračují v konsolidaci, dnes zasedá ECB

16.07.2020 Máme za sebou další úspěšnou seanci, během které dokázaly růst jak indexy v Evropě, tak indexy v USA. Náladě na trzích pomáhají zprávy o účinnosti vakcíny, kterou vyvíjí společnost Moderna, ale i některé další společnosti, jako je například AstraZeneca. Pozitivní dopad na sentiment pak měly i výsledky americké banky Goldman Sachs, která překvapila výrazně vyšším ziskem a růstem tržeb, než trh očekával. K lepší náladě pak do třetice přispělo i makro z USA, kde jsme se dočkali lepších než očekávaných výsledků u průmyslové produkce i NY Fed indexu výrobní aktivity.
img

Maloobchodní tržby v květnu výrazně oživily

08.07.2020 Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel v ČR v květnu vzrostly meziměsíčně o výrazných 11,6 % a pozitivně překvapily jak nás, tak trh. Nárůst prodejů v maloobchodě se sice očekával s tím, jak došlo v květnu k rozvolnění většiny vládních opatření proti šíření koronaviru, avšak ne v takovémto rozsahu. Maloobchodní prodeje tak dosáhly předkrizové úrovně, když jejich meziroční růst po očištění o kalendářní vlivy činil 2 %. K tomu pravděpodobně významně přispěl vládní program Antivirus, který prozatím drží nezaměstnanost na nízkých hodnotách. Ta podle včera zveřejněných dat MPSV vzrostla v červnu jen o desetinu na 3,7 % a i nadále zůstává nejnižší z celé EU. Otázkou však je jak dlouho. Program Antivirus totiž s posledním srpnem skončí, pokud tedy nedojde k jeho prodloužení, o čemž nyní vláda jedná. Podniky však postrádají poptávku, což ukázala i včerejší čísla průmyslové produkce, která je meziročně o celou čtvrtinu nižší. A s tím pravděpodobně ani program Antivirus nic nezmůže. Pro průmyslově orientovanou ekonomiku jako je ta česká, je totiž zásadní poptávka ze zahraničí. Nárůst nezaměstnanosti v druhé polovině roku se tak očekávat dá, jde jen o to jak moc výrazný bude. Je důležité připomenout, že mzdové náklady tvoří jen část celkových nákladů firem a ty podnikům pomůže uhradit jen obnovený odbyt jejich produkce.
img

Ranní komentář: Trhy v pozitivním rozpoložení i navzdory koronaviru

07.07.2020 Nálada na trzích včera zůstala pozitivní. Obchodování sice probíhalo na podprůměrných objemech, sentimentu ale výrazně pomohly zprávy z Číny, kde se objevily informace o tom, že by čínská vláda mohla mít jako jeden z cílů podporu býčího trhu na tamním akciovém trhu. To pomohlo čínským akciím v masivním 6% rally, které se částečně přelilo i do indexů v Evropě a v USA.
img

Rychlé shrnutí

03.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci se solidními zisky poté, co byly zveřejněny lepší než očekávané výsledky NFP. S&P 500 přidal 0.45 %, Dow Jones rostl o 0.36 % a Nasdaq přidal 0.52 %.
img

Ranní komentář: Fauci varuje před možností 100 tis. nových nakažených v USA za den

01.07.2020 Včerejší seance zakončila turbulentní druhé čtvrtletí, které nakonec americký akciový index S&P 500 uzavřel se ziskem 19,95 %. Situace na trzích ale byla včera klidná, když se dařilo akciím hlavně v USA, které si připsaly zisky okolo 1,5 %, zatímco Evropa stagnovala. Nálada na trzích je i nadále napjatá, a to hlavně kvůli obavám z dalšího zhoršování koronavirové situace v USA, kde pokračuje postupné zvyšování v počtech nových případů za den. Před dalším zhoršením situace pak včera varoval i šéf Národního institutu pro alergie a nakažlivé nemoci Dr. Anthony Fauci, který uvedl, že pokud USA nic neudělají, mohly by se dočkat růstu počtu nových případů až ve výši 100 tis. za den.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem

19.06.2020 Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
img

Ekonomický kalendář: S projevem vystoupí Powell a odpoledne nás čekají americké maloobchodní prodeje

16.06.2020 Evropské trhy otevřely úterní seanci výrazně do pozitivního teritoria. Německý DAX přidával takřka 2,5 % a dostal se zpět nad úroveň 12 200 bodů. Dnes jsou na programu dvě důležité události - maloobchodní prodeje v USA a vystoupení guvernéra Fedu Powella v Kongresu. Maloobchod ukáže rychlost rozvolňování americké ekonomiky. Powell by měl poskytnout náhled na poslední vývoj americké ekonomiky. Spekuluje se, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo by dnes měl potkat vrcholné představitele čínské administrativy. Čas schůzky však zůstává neznámý.
img

Forex: V hlavní roli dnes bude J. Powell

16.06.2020 Červnový ZEW index očekávání finančních investorů v Německu potvrdí, že euforie pokračuje. Měnová i fiskální politika důvěru v německou ekonomiku výrazně podporují, dobrou náladu investorům udržují i akciové trhy. Další dobré číslo čekáme i z USA, a to v podobě květnových maloobchodních tržeb. Opětovně otevřené obchody a vyšší ceny ropy ovlivní pozitivně útraty tamních domácností. Klíčovou událostí dnes bude pololetní vystoupení hlavy Fedu J. Powella v americkém senátu. Z domova se dočkáme květnových cen z primárních okruhů; měly by potvrdit desinflační obrázek tuzemského cenového vývoje. Polská centrální banka po nedávném snížení sazeb v podstatě na nulu dnes žádnou změnu v měnové politice nenachystá. Sazby již níže nepůjdou, podpora ekonomiky bude probíhat prostřednictvím programu kvantitativního uvolňování.
img

Ranní komentář: Trhy jako na houpačce. Po včerejším obratu dnes indexy pokračují v růstu

16.06.2020 Včerejší seance byla opět hodně volatilní a nervózní. Přestože ji ale indexy zahájily výrazně v červených číslech, v průběhu dne své ztráty dokázaly zlikvidovat a seanci uzavřely výše. Americký index S&P500 tak přidal okolo 0,8 % a v růstu pokračuje i dnes ráno, kdy futures na S&P 500 přidávají 1,5 %. Pozitivní nálada přitom panuje i v Asii a v Evropě, takže obavy z druhé vlny koronaviru zatím zdá se zůstávají relativně utlumené, i když toto téma zdaleka není uzavřené a zůstane i nadále jedním z klíčových.
img

Ekonomický kalendář: Šíření viru znervózňuje trhy

15.06.2020 Z pohledu absence důležitých fundamentů máme před sebou klasické pondělí. Výrobní index z oblasti New Yorku je pouze malou výjimkou. Trhy jsou čím dál více nervóznější kvůli opětovnému nárůstu počtu infekcí Covid-19. Ztráty německého DAXu se krátce po otevření vyšplhaly ke 2,5 %. V závěru minulého týdne se spekulovalo, že by dnes měl proběhnout videohovor mezi Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise von der Leyen. Dle médií by se měl Boris Johnson snažit o co nejrychlejší podpis dohody o Brexitu. V dalším průběhu týdne můžeme očekávat několik zajímavých událostí. Guverér Fedu Powell vystoupí v úterý a ve středu v Kongresu se svým pravidelným půlročním projevem a ještě v úterý budou zveřejněny maloobchodní prodeje v USA. A Bank of England by měla na svém zasedání ve čtvrtek oznámit nový stimul ve výši 150 miliard GBP.
img

Ekonomický kalendář: Hlavní roli dnes hrají statistiky z amerického trhu práce

05.06.2020 Statistiky z trhu práce z USA a Kanady jsou dnes tím nejdůležitějším, co ekonomický kalendář nabízí. Dle amerického Bureau of Labor Statistics se v dubnovém reportu objevily určité nesrovnalosti. Nezaměstnanosti byla vyšší než zveřejněných 14,7 %. Pokud se dnes podaří nesrovnalosti napravit, tak můžeme být svědky prudkého růstu statistik nezaměstnanosti. Obchodníci by dnes navíc měli sledovat ropu. Spekuluje se, že by organizace OPEC+ mohla realizovat online zasedání už zítra.
img

Ranní komentář: ECB drží nad Evropou ochranou ruku, euro díky tomu pokračuje v růstu

05.06.2020 Americké i evropské indexy včera přerušily růstovou rally a propadly se mírně do červených čísel. Ztráty byly ale relativně malé a sentiment na trzích zůstává i nadále docela pozitivní. Z fundamentů včera zaujalo hlavně zasedání ECB, která ponechala sazby beze změny a rozhodla o navýšení svého programu PEPP o dalších 600 mld. euro. Trh přitom očekával jen 500 mld. Banka je tak připravena i nadále aktivně působit na evropském trhu s dluhopisy ve snaze zmírnit dopady pandemie na soukromý a veřejný sektor, který má zajištěnou dostatečnou likviditu.
img

Ekonomický kalendář: Veškerá pozornost směřuje na ECB

04.06.2020 Evropské trhy se krátce po otevření seance pohybovaly v červených číslech. Trhy čekají na odpolední zasedání ECB, které by mělo přinést další expanzi měnové politiky. Ještě dopoledne budou zveřejněny maloobchodní prodeje z eurozóny za duben, nicméně zde se žádná větší reakce na data čekat nedá. Odpoledne budeme zvědaví na data z USA. Pravidelná týdenní data žádostí o podporu v nezaměstnanosti doplní obchodní bilance.
img

Ranní komentář: Evropské indexy pokračují v robustním růstu, dnes zasedá ECB

04.06.2020 Globální akciové indexy rostou už osmým dnem v řadě a pozitivní sentiment z trhů tak zatím nemizí. To vše navzdory situaci v reálné ekonomice, která se stále teprve snaží vypořádat s následky koronaviru. Pomoc ze strany vlád a centrálních bank ale ceny rizikových aktiv žene vzhůru a například americký S&P500 atakuje úrovně z konce minulého roku, i když jeho skutečná valuace (P/E) těmto úrovním ani zdaleka neodpovídá.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na politiky

02.06.2020 Ekonomický kalendář je v úterý takřka prázdný. Nemáme před sebou žádné důležité makro. V 9. hodiny byla zveřejněna revize vývoje českého HDP, které klesalo méně, než se čekalo - o 3,3 % (první odhad -3,6 %). Ropa by dnes mohla zaznamenat zveřejnění statistik zásob API, ale situace na ropě se postupně uklidňuje a nečekáme v reakci na data výrazný pohyb. Více čekáme od politických událostí globálního charakteru. Dopoledne Čína popřela včerejší zprávu Bloombergu o zastavení dovozu některých zemědělských komodit. Téma vztahů mezi USA a Čínou by však mělo rezonovat i nadále. Trhy také budou sledovat další kolo rozhovorů mezi Velkou Británií a EU a také nepokoje v USA. Trump pohrozil odpovědí armády, aby zajistil klid v ulicích. Mohl by také vyhlásit stanné právo, pokud by se situace zhoršila.
img

Rychlé shrnutí

29.05.2020 Americké indexy včera večer vymazaly své dřívější zisky a dostaly se do červených čísel. S&P500 klesl o 0.21 %, Dow Jones odepsal 0.58 % a Nasdaq 0.46 %.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Ekonomický kalendář: V tomto týdnu jsou na programu důležitá data z Velké Británie

18.05.2020 Pondělí nenabízí jako obvykle mnoho fundamentů. Vlastně nebude zveřejněno žádné důležité makro, které by mělo výrazněji ovlivnit obchodování. Nálada na trzích však zůstává dobrá. Obchodování v Asii probíhalo v pozitivním teritoriu a začátek seance v Evropě přinesl nezanedbatelný růst. Obchodníci by se dnes mohli více zaměřit spory mezi USA a Čínou a vývoj okolo pandemie koronaviru. Co se týká dalších seancí, tak z pohledu makrodat už na tom budeme o mnoho lépe. Níže naleznete seznam toho nejdůležitějšího, co nás v tomto týdnu čeká.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na reporty HDP z Evropy a americké maloobchodní prodeje

15.05.2020 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria po včerejším růstovém obratu na Wall Street a růstu akcií v Asii. Dopoledne čekáme reporty z některých evropských zemí, přičemž hlavní pozornost bude upřena na Německo (10:00). Během americké seance bude nejdůležitější událostí z pohledu makrodat zveřejnění maloobchodních prodejů a spotřebitelský sentiment UoM. Co se týká dalších zpráv, tak obchodníci by se měli zaměřit na vývoj vztahů mezi USA a Čínou.
img

Ranní komentář: Akcie zatím neúspěšně hledají impuls k nastartování nového trendu

15.05.2020 Akciové indexy pokračují v konsolidaci. Po včerejším nevydařeném začátku seance dokázaly obchodování zakončit v zelených číslech, když americkým indexům výrazně pomohl hlavně finanční sektor a spekulace o možné M&A aktivitě.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne bude zveřejněn ADP report z trhu práce, čeká se propad zaměstnanosti o 20 milionů!

06.05.2020 Nálada na akciových trzích není jednoznačná. Akciové trhy v Evropě se po otevření pohybují mírně v negativním teritoriu. Podobně na tom jsou také futures na akciové indexy na Wall Street. Slabé výsledky německých továrních objednávek (-15.6% MoM vs expected -10% MoM) by mohly zanechat pachuť, i když trhy občas slabá data ignorují. Do určité míry se totiž se špatnými výsledky počítá. Odpoledne bude zveřejněn ADP report, který by mohl naznačit výsledek pátečního vládního NFP reportu z trhu práce. Zaměstnanost by mohla předvést propad o stěží uvěřitelných 20 milionů!
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem budou data ISM a rozhodnutí německého soudu o programu ECB

05.05.2020 Nálada na trhu se oproti včerejšku podstatně zlepšila. Akciové indexy se vzpamatovávají. Hodinu po otevření přidával německý DAX necelé procento a blížil se úrovni 10 700 bodů. Dnes dopoledne nás čeká zajímavá událost. Německý soud by měl rozhodnout o legálnosti programu ECB. Můžeme čekat dopad na společnou evropskou měnu. V průběhu americké seance bude obchodníky nejvíce zajímat dubnový výsledek ISM z nevýrobního sektoru.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

Ekonomický kalendář: Coca-Cola a Netflix budou reportovat hospodářské výsledky

21.04.2020 Globální trhy reagují negativně na propad ceny květnového kontraktu ropy WTI do negativního teritoria. Tento WTI futures se dostal až na zápornou úroveň -37,63 dolarů. Prodejci tedy platili kupcům, že od nich ropu odeberou. Přestože se jednalo o situaci výrazně ovlivněnou blížící se expirací kontraktu, tak se jedná zároveň o důkaz nadprodukce na ropných trzích, a zvláště pak v USA, kde jsou možnosti transportu ropy ve srovnání s Brentem značně omezené. Asijské akcie klesly a do negativního teritoria otevřela také Evropa. Americké futures se taktéž pohybují v záporných číslech.
img

Ranní komentář: Ropa WTI v záporných cenách, k výprodeji zřejmě pomohly spekulace se skladovými kapacitami

21.04.2020 Včerejší seance přinesla naprosto mimořádnou situaci na ropě, která se na brzy exportujícím květnovém kontraktu v jednu chvíli dostala až do záporných hodnot na téměř -40 dolarů za barel. Chaos na květnovém kontraktu souvisel s nedostatečnými skladovacími kapacitami, které by se mohly v USA zcela zaplnit už v horizontu několika málo týdnů. Více viz dnešní videokomentář. Dění na ropě tak bude i nadále velmi volatilní a zdá se, že nevyhnutelně povede k výraznému omezení americké produkce.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

Ranní komentář: Americké indexy pokračují v růstu, brent zpět pod 30 USD

15.04.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu opatrného optimismu, který pomohl hlavně americkým indexům k výraznému růstu. Ty přidaly kolem tří procent a dál, se tak vzdalují od svého březnového low. Sentimentu pomáhá i nadále stabilizace v každodenních přírůstcích počtu nových nakažených koronavirem, která již probíhá také v USA. Trh pak čeká hlavně na projev amerického prezidenta, který má v nadcházejících dnech oznámit detailnější plán ohledně postupného otevírání americké ekonomiky.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost je zaměřena na statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti

02.04.2020 Akciové indexy z Evropy a USA se v premarketu snažily o korekci poklesů. Evropská seance pak začala v mírně pozitivním teritoriu. Co se týká makrodat, tak klíčovými statistikami dnes budou žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Opět se očekává nárůst nezaměstnanosti více v milionech než v "pouhých" stovkách tisíc. Zajímavá by mohla být také situace na ropě. Kromě plnění čínských zásobníků by důležitou roli mohlo hrát čím dál větší zapojení Spojených států do ropné války mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Okénko trhu - Sentiment podnikatelů i spotřebitelů klesá

20.03.2020 ČSÚ dnes v předstihu publikoval data z březnového konjunkturálního šetření. Dřívějším zveřejněním tak chtěl uživatelům poskytnout co nejaktuálnější data o dopadech Covid19 na sentiment spotřebitelů a podnikatelů. Ze šetření vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomického sentimetu poklesl oproti únoru o 3,2 a zastavil se na 94,4. O stejnou hodnotu se snížil i ukazatel sentimentu mezi podnikateli, když index vykázal v březnu hodnotu 93,1 bodu. Pokud se podíváme na jednotlivá odvětví, nejvýraznější pokles nálady byl zaznamenán v průmyslu, zatímco stavebnictví udrželo předchozí úrovně. Ve službách a obchodu poklesl index o 2,5 resp. 2,3 bodu, což vzhledem k současné situaci není mnoho. Sběr dat mezi podnikateli byl ukončen 17. března a v aktuálních číslech se tak zřejmě ještě plně neprojevil vliv posledních vládních opatření. Mezi spotřebiteli poklesl indikátor důvěry v ekonomiku o 3,6 bodu, když respondenti vyjadřovali starost především ze zhoršení celkové ekonomické situace během následujících 12 měsíců. Jejich obavy z růstu nezaměstnanosti se oproti únoru nezměnily, obávají se však zhoršení své finanční situace. Výraznější pokles sentimentu lze nejspíš očekávat až v dubnových číslech, která budou ve větší míře odrážet zesilující dopady epidemie.
img

Ekonomický kalendář: Čekají nás kanadské maloobchodní prodeje a počet aktivních ropných vrtů v USA

20.03.2020 Dobrá nálada na trzích se projevovala v průběhu asijské seance a situace se nezměnila ani po začátku obchodování v Evropě, kdy akcie zaznamenávaly významné zisky. Index DAX přidával hned po otevření téměř 6 %. K zajímavým pohybům dochází také na Forexu, kde americký dolar prudce koriguje předchozí masivní zisky. Fed otevřel dolarové swapy s dalšími centrálními bankami. Na spotovém trhu by se tak mohla situace konečně uklidnit. Dnes nemáme na programu žádná data první kategorie. Obchodníci by se však měli mít na pozoru, pokud zamýšlejí ponechat otevřené pozice v trhu přes víkend. Během posledních víkendů totiž docházelo k množství výrazných cenových změn na mnoha instrumentech!
img

Ranní komentář: Nervózní stabilizace na akciích. USA chtějí přimět Saudy ke zvýšení produkce

20.03.2020 Včerejší seance přinesla po delší době na akciové trhy trochu stability. Nálada ale zůstává i nadále extrémně nervózní a trhy mohou prakticky kdykoli explodovat jedním nebo druhým směrem.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci se zaměří na nové stimuly, odpoledne čekáme (ze zvyku) na maloobchodní prodeje z USA

17.03.2020 Futures na americké indexy vystřelily v průběhu noci vzhůru po nejhorší obchodní seanci na Wall Street za poslední dekády. Dobrá nálada byla podpořena zásahy a schválenými opatřeními vlád, které se snaží minimalizovat negativní dopad koronaviru na ekonomiku. Sentiment se přenesl také na evropské trhy, které otevřely do pozitivního teritoria. Pomoci by mohly také zprávy, že Francie schválí fiskální stimul ve výši 45 miliard euro. V USA rostou očekávání, že po Fedu začne být více aktivní také vláda, která by mohla brzy schválit masivní fiskální stimul. Co se týká makrodat, odpoledne nás čekají maloobchodní prodeje z USA. Trhy však budou velmi pravděpodobně výsledky přehlížet, protože se v nich ještě neprojeví dopad šíření koronaviru.
img

Ranní komentář: S&P500 dosedá na klíčový support, VIX zakončil seanci na historickém maximu

17.03.2020 Akciové trhy za sebou mají druhý nejhorší výprodej od černého pondělí 1987. Včera se indexy v USA propadly o 12 %, díky čemuž se S&P 500 dostává na dosah důležitého supportu na úrovni minim z roku 2018.
img

Graf dne: Čínská ekonomika utrpěla na počátku roku historické zpomalení

16.03.2020 Přicházející data ukazují na výrazný propad čínské ekonomiky. Šíření koronaviru zavřelo továrny, obchody, restaurace a další podniky. Dnešní statistiky průmyslové produkce za leden-únor ukázaly propad o 13,5 % (samotná data za leden nebyla zveřejněna). Investice do fixních aktiv klesly o 24,5 % a maloobchodní prodeje ztratily 20,5 %. Pokles důležitých ekonomických indikátorů se udál i přes aktivitu čínské centrální banky, která naposledy v pátek snížením rezerv poskytla bankám více likvidity, které mohou být prostřednictvím úvěrů pumpovány do ekonomiky. Nabízí se srovnání s děním během poslední finanční krize, která skončila před 10 lety. Tehdy se sledované makro vůbec nedostalo do negativního teritoria. Průmyslová produkce a maloobchodní prodeje pouze zpomalily a naopak díky stimulům výrazně stouply investice do fixních aktiv.
img

Ranní komentář: Na trhy se vrací risk-off sentiment, zlato a dluhopisy rostou

21.02.2020 Téma dalšího šíření koronaviru na trhu dál postupně zvyšuje risk-off sentiment. Včera se akciové indexy dostaly pod prodejní tlak a korekcí si procházejí také dnes. Americké desetileté výnosy se mezitím propadly pod 1,5 % a zvýšená poptávka panuje také na drahých kovech, které pokračují ve svém růstu. Náladě na trzích nepomáhají hlavně zprávy o šíření koronaviru v Jižní Koreji, kde vzrostl počet nakažených proti včerejšku o 52 na 156. Co více, k dispozici jsou také předběžná data o automobilových prodejích v Číně, které se měly v první polovině února propadnout o 92 %.
img

Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně

20.02.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Ekonomický kalendář: HDP z Evropy a maloobchodní prodeje z USA pod drobnohledem

14.02.2020 Strach z koronaviru opět polevil a evropské futures otevřely do pozitivního teritoria. Už v 8:00 byly zveřejněny statistiky německého HDP, které ukázaly na stagnaci ekonomiky v posledním kvartálu roku (0,0 % QoQ vs exp. 0,1 % QoQ). V dalším průběhu seance budou nejdůležitější odpolední statistiky z USA.
img

Ranní komentář: Libra silnější na většině párů, euro zůstává pod tlakem

14.02.2020 Po včerejší změně čínské metodiky mapování počtu nakažených osob koronavirem se situace na trzích začala znovu stabilizovat. Americké indexy velkou část odpoledních ztrát dokázaly večer umazat a i když uzavřely v červených číslech, zůstávají i nadále těsně na dosah historického maxima. Nálada na trzích je tak stále pozitivní, i když díky nové metodice v noci ze včerejška na dnešek přibylo více než 4 tis. nových nakažených a jejich celkový počet už dosahuje 64 438.
img

Rychlé shrnutí

06.02.2020 Risk-on sentiment na trzích zatím zůstává a pomáhá indexům růst. V Asii dnes tamní burzy přidávají více než dvě procenta na zprávách o snížení cel na dovoz z USA v objemu 75 mld. dolarů.
img

Ekonomický kalendář: GBP čeká na výsledky zasedání Bank of England

30.01.2020 13:00 - Bank of England, rozhodnutí o sazbách. Zasedání BoE dnes bude pravděpodobně nejdůležitějším fundamentem. Poslední data byla nejednoznačná a trh sází na pokles sazeb s přibližně 42 % pravděpodobností. Očekává se, že se zvýší počet nesouhlasících členů bankovní rady ze 2 na 3. Ať už dojde ke snížení sazeb či nikoliv, tak by trhy měla zahýbat následná tisková konference guvernéra Carneyho, která začíná ve 13:30 a je jí možno sledovat na webu Bank of England (https://www.bankofengland.co.uk/monetary-policy-summary-and-minutes/2020/january-2020)
img

Ekonomický kalendář: Trh se soustředí na statistiky PMI

24.01.2020 9:15 - France, PMI statistiky za leden. Francie je první důležitou ekonomikou, která dnes bude reportovat své výsledky. Výrobní PMI by mělo vzrůst z 50,4 bodů na 50,6 bodů. PMI ve službách by mělo naopak klesnout z 52,4 bodů na 52,2 bodů.
img

Ranní komentář: Čína zavádí omezení pro cestování i v dalších městech, trhy zatím stabilní

24.01.2020 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která podle očekávání ponechala sazby beze změny. Prezidentka Lagardová pak na tiskové konferenci dala jasně najevo, že ač se ekonomická situace začíná postupně zlepšovat, banka si chce vzít dostatečně dlouhý čas na rozmyšlenou, takže se v blízké době další změny v měnové politice očekávat nedají. Na to reagovalo euro mírným oslabením, i když na páru s dolarem dál zůstává v konsolidačním pásmu, ve kterém je uvězněno od loňského října.
img

Ekonomický kalendář: Zasedá ECB a pokračuje výsledková sezóna v USA

23.01.2020 10:00 - Norges Bank rozhodnutí o sazbách. Norges Bank by dnes měla ponechat úrokové sazby beze změny na 1,5 %. Bude se jednat o zasedání bez následné tiskové konference. Banka by tedy neměla vyslat žádný silný signál a dopad na trh by měl být omezený.
C:\fakepath\LIBRA_false_2_17_01_2020.png

Libra a její VELICE zajímavá reakce na maloobchodní prodeje

17.01.2020 Dnes bylo na programu ekonomického kalendáře vyhlašování, za normálních okolností, ne příliš zajímavých maloobchodních prodejů (Retail sales) ve Velké Británii. Špatný výsledek ale tentokrát způsobil na britské libře poprask. Výsledek maloobchodních prodejů překvapil, kdy místo očekávaného zvýšení o 0,7 % došlo naopak k poklesu o 0,6 %. Sterling následně klesl o 70 pips za necelých 10 minut. Celé to ale mělo celkem zajímavou předehru.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Ranní komentář: Pozitivní makro z USA a Číny přiživuje dobrou náladu na trzích

17.01.2020 Včerejší seance přinesla další dobré zprávy z USA, kde příjemně překvapily výsledky maloobchodních prodejů a filadelfského Fed indexu. Tato dobrá čísla následně dnes ráno doplnily výsledky z Číny, které rovněž příjemně překvapily, a to hlavně v případě tamní průmyslové produkce. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní a akciové indexy pokračují v navyšovaných svých už tak vysokých pozic, zatímco většina měn dál konsoliduje.
img

BREAKING: US500 poprvé nad hranicí 3 300 dolarů

16.01.2020 Podpis první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou sice přinesl řadu nepříjemných otázek nad tématem obtížných jednání o podpisu druhé fáze této dohody, akciové indexy ale i tak pokračují ve svém navyšování historických maxim. Technicky vzato by divergence 14 denního RSI mohla být varovným signálem, ale zatím stále čekáme na potvrzení případné korekce první zajímavější medvědí svíčkou. Dnes si dají obchodníci pozor hlavně na výsledky Morgan Stanley a na americké maloobchodní prodeje.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na maloobchodní prodeje a rozhodnutí turecké centrální banky o sazbách

16.01.2020 12:00 - Turecko, CBRT rozhodnutí o sazbách. Krize na turecké liře před rokem a půl je dávnou minulostí a TRY je v poslední době o mnoho klidnější měnou. Aktuální situace si nežádá žádná výjimečná opatření centrální banky, která by měla pomoci zastavit odliv kapitálu. Turecká centrální banka by tak měla pokračovat ve snižování sazeb z rekordních výšin. Dnes se očekává redukce o 75 bps, z 12 % na 11,25 %.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v pozvoleném růstu, na FX si většina měn své pozice drží

16.01.2020 Máme za sebou další klidnou seanci, během které americký index Dow Jones překonal historickou metu, když poprvé uzavřel nad hranicí 29 tis. dolarů. Americké indexy tak v pohodě dál navyšují svá maxima a pozitivní nálada panuje i na ostatních akciových trzích. Na FX si většina měn své pozice drží a vyčkává na další tvrdá data, která by více napověděla o tom, zda skutečně pokračuje postupné oživování růstu světové ekonomiky.
img

Graf dne: Britská libra ztrácí už šestou seanci v řadě

14.01.2020 Pozice britské libry se v novém roce zhoršuje. GBPUSD klesá už šestou seanci v řadě a od počátku nového roku rostl tento pár pouze 1x. Včera se dostal pod úroveň 1,30 poprvé od Vánoc. Pokles britské měny je zároveň nejdelší od května minulého roku. Hlavním důvodem jsou nedávná holubičí vyjádření tří členů Bank of England (BoE) a zároveň rostoucí pravděpodobnost brzkého poklesu úrokových sazeb. Včerejší data vývoje ekonomiky vystrašila obchodníky. Listopadové HDP kleslo o 0,3 % m/m při očekávání stagnace. Dle dnešního očekávání trhu klesnou sazby na zasedání BoE na konci ledna se 48 % pravděpodobností. Jazýčkem na vahách mohou být přicházející makrodata. V tomto týdnu ještě z britské ekonomiky čekáme na zítřejší inflaci a páteční maloobchodní prodeje.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci se na počátku týdne soustředí na výrobu ve Velké Británii

13.01.2020 10:30 - Velká Británie, průmyslová produkce a HDP za listopad. Sada dopoledních dat z britské ekonomiky je hlavní událostí makrokalendáře dnešního dne. Výroba by měla v listopadu klesnout o 1,6 % po předchozím poklesu o 1,2 %. Průmyslová produkce by měla klesnout o 1,4 %. Měsíční HDP by mělo zůstat v listopadu beze změny (0,0 % MoM). Obchodníci na libře by měli v těchto dnech sledovat pečlivě makro. Po nedávných holubičích vyjádřeních některých členů BoE by reakce na libře mohla být výraznější než v minulosti. Členové BoE naznačili, že pokud se data nezlepší, jsou připraveni snížit úrokové sazby.
img

Americko-íránský vojenský konflikt eskaluje. BoE se přiklání k omezenému snížení sazeb

10.01.2020 Australský premiér Scott John Morrison se v pondělí zavázal, že uvolní 2 miliardy USD k obnovení škod, které napáchaly požáry. Podle průzkumu společnosti Sentix důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu rostla již třetím měsícem. Agentura Reuters v úterý zveřejnila, že vedoucí úředník pro zemědělství Han Jun údajně konstatoval, že Čína nezvýší roční dovozní kvóty na zemědělské produkty z USA.
img

Ranní komentář: Akciové indexy navzdory politickým rizikům znovu rostou, dnes americký ISM

07.01.2020 Přestože se pondělní seance ráno nesla znovu v nervózním duchu, indexy se nakonec dokázaly zvednout a v USA zakončily seanci v zelených číslech. To vše navzdory nervozitě z další eskalace napětí mezi USA a Íránem. Trhy zůstávají pozitivně naladěny i dnes, k čemuž do značné míry pomáhá kombinace uvolněné měnové politiky a vidina zrychlení růstu světové ekonomiky, kterou poslední dobou podpírají i nově příchozí ekonomická data. Včera příjemně překvapily výsledky evropského PMI a dnes jsme zvědaví na to, zda dobré zprávy přinese i americký ISM.
img

Ranní komentář: Brent na 70 USD, daří se i drahým kovům

06.01.2020 Americká vojenská akce, která vedla minulý týden k zabití významného iránského velitele, spustila na trzích vlnu uzavírání rizikovějších pozic. Ta pomohla hlavně bezpečným přístavům v čele s drahými kovy. Značného růstu se ale dočkala také ropa, která se v případě severomořského brentu vyhoupla až nad hranici 70 dolarů za barel. Negativní sentiment na trzích přitom převládá i během začátku nového týdne, pro který bude téma americko-iránských vztahů pravděpodobně klíčové.
img

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna

03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
img

2019: Vítězové a poražení

31.12.2019 V obchodování se obvykle soustředíme na hledání obchodních příležitostí, ale poslední den roku je dobrou příležitostí k rekapitulaci. Podívali jsme se na největší pohyby za posledních 12 měsíců na CFD trzích (v platformě xStation5) a důvody, které k nim vedly.
img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují historická maxima, GBP dál mírně ztrácí

20.12.2019 Včerejší seance proběhla v pozitivním duchu, když americké indexy dokázaly znovu navýšit svá historická maxima a například index S&P 500 se přehoupl už přes hranici 3 200 dolarů. Ze zajímavých fundamentů jsme se včera dočkali hlavně zasedání Bank of England, která ale nakonec nijak nepřekvapila a sazby ponechala beze změny. Svým neutrálním komentářem pak část trhu zklamala, čímž dostala libru pod mírný prodejní tlak.
img

Ústavní žaloba na Trumpa putuje do Senátu, trhy zůstávají klidné

19.12.2019 V americké Sněmovně reprezentantů včera odstartoval proces odvolání amerického prezidenta. Jeho obžaloba nakonec byla schválena a nyní putuje do Senátu, kde bude ale velmi pravděpodobně smetena ze stolu. Senát totiž, na rozdíl od Sněmovny reprezentantů, kontrolují republikáni, kteří včerejší návrh nepodpořili ani jediným hlasem. Trhy proto navzdory včerejším událostem zůstávají klidné a své pozice drží.
img

Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou

13.12.2019 Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

Ranní komentář: Trhy díky svátku v USA na nízkých objemech stagnují

29.11.2019 Včerejší seance na trhy žádné větší změny nepřinesla. V USA se kvůli oslavám Dne díkůvzdání neobchodovalo, takže byly objemy na ostatních otevřených trzích hluboce podprůměrné. Něco podobného nás přitom pravděpodobně čeká také dnes, kdy budou trhy v USA otevřeny jen polovinu obchodní seance (Black Friday).
img

Ekonomický kalendář: Mnoho amerických trhů včetně zemědělských komodit dnes zůstává zavřených, jiné nabídnou zkrácené obchodování

28.11.2019 Trhy v USA zůstávají dnes kvůli Dni Díkůvzdání zavřené. Některé futures trhy však nabídnou zkrácené obchodování: US30, US100, US500, US2000, USFANG, TNOTE a drahé kovy se budou obchodovat do 19. hodiny středoevropského času. Naopak trh zemědělských komodit dnes nenabídne obchodování na instrumentech jako CORN, SOYBEAN, WHEAT, COTTON, SUGAR, COCOA a COFFEE. Sektorové indexy jako USCHN, USBIOT, USGAME a USMEDIA dnešní seanci také vynechají.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se zaměří na ECB a německá data

25.11.2019 10:00 - Německo, Index podnikatelské aktivity IFO. Německé Ifo patří mezi nejdůležitější indikátory ekonomické aktivity v Evropě. Index zůstal v říjnu beze změny na 94,6 bodech. Dnes se čeká mírný růst na 95 bodů. Růst by měl přijít hlavně ze strany subindexu očekávání. Subindex současných podmínek by se měl změnit pouze minimálně.
img

Ranní komentář: Čína zvýší tresty za porušování práv duševního vlastnictví, indexy mírně rostou

25.11.2019 Minulý týden na finanční trhy větší změny nepřinesl. Akciové indexy mírně ztrácely, i když si dál drží své vysoké ocenění a řada z nich zůstává na dosah historického maxima. Na FX se dařilo hlavně dolaru, který dál těží z postupného zmírňování výhledu pro další snižování amerických úrokových sazeb.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na statistiky PMI z Evropy a projev Lagardové

22.11.2019 9:30 - ECB projev guvernérky ECB Ladardové. Christine Lagardová dnes vystoupí s prvním zásadním projevem jako guvernérka ECB. Lagardová slíbila revidovat měnovou politiku a dnešní projev by mohl přinést určité detaily jejího dalšího postupu. Projev začne v čase zveřejnění německých PMI, takže bychom se na euru mohli dočkat solidní volatility.
img

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci a vyčkávají, dnes výsledky PMI z Evropy a USA

22.11.2019 Ani včerejší seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Nově příchozí makro z USA za sebou hlubší stopu nezanechalo a nijak výrazně se nemění ani aktuální situace v oblasti dalších jednání mezi USA a Čínou. Indexy si tak své vysoké ocenění drží a včera si prošly jen mírnou korekcí. Své dřívější zisky pak vůči euru, britské libře, nebo kanadskému dolaru částečně likvidoval americký dolar.
img

RBNZ ponechala sazby beze změny, což nakoplo novozélandský dolar. Dva členové ČNB byly pro zvýšení sazeb

15.11.2019 V neděli se konaly ve Španělsku volby, ve kterých španělští socialisté (PSOE) oproti dubnovému hlasování ztratili v Kongresu tři poslance. Jejich potenciální koaliční partner, levicová strana Unidas Podemos (UP), ztratila sedm poslanců. Je tedy velice nepravděpodobné, že by mohla být sestavená nějaká koaliční většina a nelze vyloučit uspořádaní nových předčasných voleb.
img

Instant view: Zlato roste po zveřejnění maloobchodních prodejů z USA

15.11.2019 Dnes jsme byli svědky smíšených výsledků. Maloobchodní prodeje rostly nad očekávání, to však nebylo naplněno v případě jádrového ukazatele a ani Empire State výrobní index nenaplnil očekávání trhu. Celkový dojem tedy zůstal mírně negativní. Maloobchodní prodeje mohly být negativně ovlivněny odložením spotřebitelských výdajů kvůli očekávání výrazných slev na Black Friday. Nicméně s tímto faktorem se však již pracovalo v odhadech analytiků.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci čekají na odpolední maloobchodní prodeje z USA

15.11.2019 11:00 - eurozóna, obchodní bilance a index CPI za říjen. Konečná data inflace v eurozóně budou zveřejněna již dopoledne. Protože se jedná už o druhý zpřesněný výsledek, tak se výraznější dopad na trhy nečeká. Zároveň trh nečeká změnu předběžného výsledku ve výši 0,7 % y/y. Data obchodní bilance by měla ukázat přebytek ve výši 17,5 mld. euro.
img

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci, dnes americký maloobchod a průmyslová produkce

15.11.2019 Včera jsme se žádných větších změn na trzích nedočkali a většina aktiv si tak své pozice držela. Mírnou korekcí dřívějších zisků si prošel americký dolar a pod lehkým tlakem byla také ropa, které uškodily vyšší než očekávané výsledky amerických ropných zásob. Celkově je ale tento týden zatím bez důležitých fundamentů a podobně na tom pravděpodobně budeme i dnes, kdy nás ze zajímavého makra čekají snad pouze výsledky amerických maloobchodních prodejů.
img

Ranní komentář: Americké indexy na novém historickém maximu, daří se i dolaru

02.07.2019 Akciové indexy včera dokázaly pokračovat v růstu, když jim výrazně pomohl hlavně optimismus ohledně výstupu ze zasedání zemí G20 a příměří, které na summitu uzavřeli americký a čínský prezident. Index S&P 500 tak vystoupal až na nová historická maxima a dařilo se také ostatním rizikovým aktivům. Na FX rostl na většině měnových párů hlavně dolar, kterému pomohly lepší výsledky ISM ve výrobě, které jsou v kontrastu se zhoršující se situaci ve výrobním sektoru v Evropě a v Číně. Díky optimismu na trzích pak ztrácela většina bezpečných přístavů v čele s JPY a drahými kovy. Dnešek bude bez důležitých fundamentů, což by mohlo i nadále svědčit hlavně risk-on sentimentu a většina aktiv by na včerejší pohyby mohla opatrně navázat.
img

Průvodce typologie tradera 4. část: fundamentální obchodník

29.03.2019 Fundamentální obchodníci jsou typicky velice metodičtí a disponují velmi dobrou znalostí konkrétního aktiva. Jejich fundamentální analýza vyžaduje dlouhodobé porozumění cenám a vstupům, které lze následně aplikovat na krátkodobé události.
img

Konec poklesů nebo korekce na cestě níž? S&P 500 zažil největší obrat za posledních 9 let

28.12.2018 Akciové trhy za sebou mají divoký týden. Vánoční svátky, které jsou obyčejně charakteristické klidem a pokojem, se na amerických burzách nesly v duchu velmi tubulentních pohybů. Volatilní výprodeje, které trvaly prakticky celý prosinec, po Štědrém dnu narazily na své dno a trh prudce zreverzoval.
img

Ranní analýza: Akcie jsou opět atraktivní, Ropu a dolar ovládli prodejci

14.09.2018  Americký dolar pokračuje ve ztrátách, které prohloubil dnes ráno, když otevřel na indexu amerického dolaru velký...
img

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

17.08.2018 Zahájení obchodování v pondělí se neslo ve znamení obav z turecké liry. Přestože má Turecko vliv především na emerging markets, obavy byly cítit i za oceánem v USA.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Spot | Spread | Stagflace | Sterling | Support | Swing | Swingový obchodník | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | IEA | Euronext | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Intervenovat | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Vystavení riziku | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | CISCO | CitFin | Co je akcie | Co je to fundamentální | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Day trading | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | ForexTime | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | MQL5 | MQL5.com | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | NZDJPY | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Pád Lehman Brothers | Paládium | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Société Générale | Spekulace na pokles | Shares | Stoxx | Tesla Motors | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | Centrální depozitář | Depozitář | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Indie | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | Průměrování | Redukce | REIT | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Repo operace | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Retail | Commitment of Traders | COT | Burze | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | Institut ZEW | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | NATO | Barrick Gold | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Short squeeze | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Globální měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Polská ekonomika | Volby v USA | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | US akcie | Obchodní styl | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Index důvěry | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Styl obchodování | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index Nikkei | FactSet | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indexy PMI | Volatilita trhů | cTrader | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | Index KOSPI | ex | Purple Trading | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | BBVA | Intradenní obchody | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Americký akciový trh | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Inteligentní investor | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | RoboMarkets | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | PANW | Obchodní týden | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Norges Bank | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Britský finanční sektor | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Obchodní investice | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | BinckBank | Daňové reformy | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Centrální depozitář cenných papírů | Zkušenost s investováním | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Otevřené obchody | Slabší euro | Fundamentální obchodník | Způsob obchodování | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Hodnotové investování | Silný trh | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Market alert | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Instacart | Makroekonomická situace | PINS | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Zákaznická podpora | Podíl nezaměstnaných | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | GDPNow | Sójové boby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Silnější euro | Stav americké ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Začít obchodovat | iFX | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Digitální daň | Coffee | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Globální akciové indexy | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Obavy z recese | Prodej na krátko | Intradenní trader | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | AMZN | Volby v Británii | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Prosus | US500 | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Dění na trzích | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Data z Německa | Finanční údaje | Centrální banka Nového Zélandu | Korunové sazby | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Oslabení české koruny | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Šéfka MMF | Obchodujte | Styly obchodování | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | TikTok | Světové akciové indexy | Údaje o vývoji HDP | US30 | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Snížení úrokové sazby | Investice do ropy | Larry Kudlow | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Obchodní příměří | Objem | Instant view | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | Recese světové ekonomiky | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Příliv zahraničního kapitálu | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Tadawul | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Americká průmyslová produkce | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | Risk-off | Parlamentní volby | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Datový kalendář | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | IPO Saudi Aramco | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Projev Lagardové | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Black Friday | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Pohyby kurzu | INTC | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | SECO | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | FT | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | KOSP200 | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Christine Lagardová | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | USDIDX | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Phil Hogan | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Britské parlamentní volby | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Výsledek voleb | Výhled centrální banky | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | UTC | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nejdůležitější ekonomické události | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Britské volby | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Impeachment | AXA | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Sergej Rjabkov | Významné zisky | Americké vlády | Nike | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Yandex | Akciové indexy v USA | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Akciový index Nikkei | Koruna posílila | Peter Navarro | Americká politika | WIG20 | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Šéfové amerických podniků | Shortování akcií | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Černé labutě | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Indikátor důvěry v ekonomiku | Objem průmyslových zakázek | Raketové útoky | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Čínský HDP | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | Béžová kniha americké centrální banky | Výroba v eurozóně | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny ve výrobní sféře | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Dobrá čísla | Nižší růst | Ceny energií | Úspěšný týden | Britské maloobchodní tržby | Horší data | Pravděpodobnost snižování sazeb | Vyhlášení makra | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Zamyšlení | HPQ | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | ILO | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | IOER | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | López Obrador | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Americká administrativa | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | NFP data | Dopad koronaviru na ekonomiku | Zasedání RBNZ | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | TWTR | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Americký PMI | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | FinTech akcie | NVAX | PHIA | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Index aktivity | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | VOLX | Masivní pohyby | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Změna sazeb | Lídři EU | Restrikce | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Akcie včera | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Průmyslová výroba v Číně | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Dopad na finanční trhy | Americká seance | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Velmi vysoká volatilita | Zisk společnosti | Největší propad | Důvěra v německou ekonomiku | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Asijská seance | Akce vlád | Propad na Wall Street | Chod ekonomiky | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | New York Times | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených ve světě | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Rozkolísaný | Vládní podpory | Texas | PYPL | Prodeje domů v USA | Běžný účet eurozóny | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Prodeje domů | Stabilizace na akciích | Další pokles | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | MPSV | Američtí senátoři | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Graf dne | Odklad olympijských her | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Tempo růstu CPI | Propad HDP | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fond EU | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Březnová data | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Saúdové | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Cigna | Cestovní omezení | Znovuotevřít ekonomiku | Ministři | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Tajné služby | Nadprodukce | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | JPM.US | WFC.US | FANG | DAWN | DAWN akcie | DPZ | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | AMC | Before market open | Market open | Procter & Gamble | Statistiky | Jak vytvořit obchodní plán? | Uzavření trhů | Americké makro | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Květnový kontrakt | Japonský export | Rizikové averze | Propad ceny | Omezení americké produkce | Americké produkce | S&P500 | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | CPI v Kanadě | Cenové pohyby | CBRT | Reddit | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | NY FED | Indikátory ekonomického sentimentu | Ropa zadarmo | Joe Biden | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | ADBE | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Růst zásob v USA | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Q1 HDP | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Výsledky za Q4 | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Gilead | Akcie padají | Mike Pompeo | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Euro klesá | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Výsledky NFP | Pokles dovozů | Výsledky maloobchodních tržeb | Evropský datový kalendář | Ben Broadbent | NKE | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | Auta | Ojetiny | Indexy v Asii | JD.com | NetEase | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | WMT.US | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | Vakcíny na koronavirus | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Japonský export v dubnu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Splunk | Roční zhodnocení | Tisknout peníze | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Špatné zprávy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Italské maloobchodní prodeje | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce z USA | Statistiky z trhu práce | Oracle | Francouzská obchodní bilance | Nikola | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Teorie černé labutě | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | APA | Obchodní bilance eurozóny | Sanofi | Členové Fedu | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Běžný účet platební bilance USA | Projev šéfa Fedu | EU summit ke koronaviru | EU summit | Rostoucí trend | HDP EU | Otevření obchodu | Covid | Nárůst nově nakažených | Americké prodeje domů | Druhá vlna | Počty nových případů | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Fintech společnosti | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Den nezávislosti | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | Květnová průmyslová produkce | Novavax | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Červnová inflace | Inflační šok | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | NY Fed index | Šance | Počty žadatelů o podporu | Počty žadatelů o podporu v USA | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Peugeot | Americký maloobchod | Růst tržeb | Nálada na amerických indexech | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | HDP za Q2 | Tvrdá ekonomická data | Španělské statistiky z pracovního trhu | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Překvapivý růst | Důvěra | Padající dolar | Výsledky ISM | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Indonésie | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Worldometers | Indikátory sentimentu | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Upozornění na rizika | Zápis ze zasedání FOMC | Vládní koalice | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Adyen | Počet akcií | Měnová politika v USA | Zvýšení daní | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Dění v USA | Zhodnocení akcií | České maloobchodní tržby | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kroger | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vývoj vakcíny | Dolarové úrokové sazby | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Jošihide Suga | Změny v ekonomice | Stavební povolenky | Budoucí vývoj | Nákup cenných papírů | Ursula von der Leyen | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Turecká vláda | Biden | Rozhodnutí FED | Marathon | Speedway | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Data z pracovního trhu | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Pozitivní výsledek | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Epidemická situace | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | F.US | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Walgreens | Akciové portfolio | Foot Locker | Koncern | Dění na finančním trhu | Chování ceny | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Vítězství Joe Bidena | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | GS | Pokles indexu | Kvóty na těžbu ropy | Bidenovo vítězství | Vlny koronaviru | Pravidelný příjem | PFE | CSCO | Hormel Foods | HRL | MDT | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | NCLH | Norwegian Cruise Line | Coty | Nové zprávy | PFE.US | Inflace v Číně | Průmysl v eurozóně | Akciové investování | WASDE | Palo Alto Networks | L Brands | NFIB | GPS | Růst amerického HDP | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Hormel | JWN | INFO.US | ZM | ZM.US | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Adobe Systems | INTC.US | AAPL.US | NextEra Energy | GME | GameStop | Lyft | Futures na DAX | Bayer | Vonovia | Henkel | Vakcinace | Program QE | BIDU.US | BIDU | Očkování | NBP | Mutace koronaviru | GS.US | PTON | PTON.US | Peloton | US2000 | Růst průmyslové produkce | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Report stavu ropných zásob | VET | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Silné oživení | Počet pracovních míst | Brands | ForFarmers | Český maloobchod | JD.US | JD | Prodeje potravin | Shopify | Zoom Video | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | Držení pozice | Dopad na trhy | Grab | Tilray | TLRY | MRK | Situace na trhu | Vhodné akcie | AMC.US | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | PEP.US | Dnešní zasedání Fedu | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Tržní reakce | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | UNH | MO.US | FTX | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Futures na Wall Street | Slovenská ekonomika | FOMC minutes | FinTech akcie 2021 | WFC | Zápis ze zasedání ECB | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Zásoby plynu | Air | Sentiment investorů | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Míra inflace v Německu | Maďarská ekonomika | Dollar Tree | DLTR | DLTR.US | Oživení americké ekonomiky | WASDE report | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Tempo očkování | Apple (AAPL.US) | Výrazný růst | Tržby ve službách | Dnešní videokomentář | PLUG.US | AMC Entertainment (AMC.US) | Ministerstvo financí USA | Výhled pro EUR/USD | Kansas City Southern | KSU | KSU.US | Reopening akcie | Nárůst rizikové averze | Tržní pohyb | Bidenův plán | Data z reálné ekonomiky | PMI index | ISM ve službách | Harley-Davidson | Harley-Davidson (HOG.US) | HOG.US | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Goldman Sachs (GS.US) | COIN | Alcoa (AA.US) | AA.US | AA | Ceny ropy Brent | Kansas City Southern (KSU.US) | Norwegian Cruise Line (NCLH.US) | NCLH.US | Intel (INTC.US) | Typologie tradera | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Peloton (PTON.US) | Produkce zlata | JAP225 | Výrazná inflace | USDA | Zápis z jednání ČNB | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Palo Alto | PANW.US | Palo Alto Networks (PANW.US) | Co je to fundamentální analýza? | Zdroje fundamentálních dat | Dopad na finanční trh | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Ceny dřeva | Data z trhu práce USA | Impulzy | Makro z USA | Spotřeba domácností | Plány | Prodej | Pozitivní vliv | Trh dnes | Problémy s Covidem | Cenové stability | Technologie | Očekávaná data | Obchodníci dnes | Klesající struktura | Americké tajné služby | Hliník | Chování spotřebitelů | Prodej zboží | TSMC | Včerejší seance | Tempo zdražování | USA inflace | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Sentiment University of Michigan | Americký trh | DG | CMCSA | VZ | AXP | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Odvětví | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rekord | Guidance | University of Michigan | HICP | Chování | LYFT.US | Lyft (LYFT.US) | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Růst průmyslových cen | Projekce | CMCSA.US | Skalpovat | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Index Sentix | Infrastrukturní zákon | Dnešní kalendář | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Nikkei (JAP225) | ASX | Indexy v Číně | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Agilent | Pfizer (PFE.US) | Růstové tituly | Společnosti | Zoom Video Communications (ZM.US) | Národní měny | Opatření | Dna | Polská inflace | Evergrande | Rychlý růst | Uhlí | Honeywell International | Ceny plynu | Rezervy ropy | Evropský index | Plug Power (PLUG.US) | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | Produkce v Číně | Inflace v září | Minulá výkonnost | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Wells Fargo (WFC.US) | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Citigroup (C.US) | C.US | WBA.US | Walgreens Boots Alliance (WBA.US) | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Bank of New York Mellon (BK.US) | Verizon Communications (VZ.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | Zdravotnictví | AXP.US | American Express (AXP.US) | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Schlumberger (SLB.US) | SLB.US | Schlumberger | Obilí | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Mastercard (MA.US) | Comcast (CMCSA.US) | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Barrick Gold (GOLD.US) | DraftKings (DKNG.US) | DraftKings | DKNG | DKNG.US | AMC Networks | AMCX.US | AMCX | AMC Networks (AMCX.US) | Coty (COTY.US) | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Walmart (WMT.US) | NTES | NTES.US | NetEase (NTES.US) | Target | Applied Materials (AMAT.US) | AMAT.US | JD.com (JD.US) | Macy's | M.US | Lockdowny | TIM | Svátek v USA | Skutečný výsledek | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Honeywell | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Výkon průmyslu | Fundamentální analýzy | Akcie CarMax | CarMax | KMX | KMX.US | Akcie CarMax (KMX.US) | CarMax (KMX.US) | Hráči na trhu | Santa rally | Desetileté výnosy | Altria | Zvyšování sazeb Fedu | Lucid Group | LCID | Lucid | Ceny domů | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Napětí na Ukrajině | Coty Inc. | COTY.US | Coty Inc. (COTY.US) | SYY.US | Sysco (SYY.US) | Sysco | WMG.US | Warner Music Group (WMG.US) | Chipotle Mexican Grill | CMG.US | Chipotle Mexican Grill (CMG.US) | Glapinski | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Cisco Systems (CSCO.US) | CSCO.US | DASH.US | DoorDash (DASH.US) | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Kraft-Heinz | Kraft-Heinz (KHC.US) | TRIP | TRIP.US | TripAdvisor (TRIP.US) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Lowe's Companies | LOW.US | Lowe's Companies (LOW.US) | Lowe's | Kyjev | Baidu (BIDU.US) | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Prima | CIPS | Invaze | Cox | Řetězec | Zvyšování cen | Světové produkce | Dopady války na Ukrajině | Covid v Číně | Akcie Walgreens Boots Alliance | Akcie Walgreens Boots Alliance (WBA.US) | FXDAILY | Inflační data | Callie Cox | Investiční analytička | GMT | BlackRock (BLK.US) | BLK.US | STT | STT.US | State Street Corp (STT.US) | US Bancorp (USB.US) | USB.US | Unitedhealth Group (UNH.US) | UNH.US | Newmont Corporation (NEM.US) | Newmont Corporation | NEM.US | Dubnová čísla | Occidental | Wall Street výsledky | Dollar General | Dollar General (DG.US) | DG.US | GAP.US | Dollar Tree Inc (DLTR.US) | Macy's Inc | Macy's Inc (M.US) | Varování před riziky | Mimořádné zasedání | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Stabilita úrokových sazeb | Upozornění | Disney (DIS.US) | Dlouhodobější trend | Model GDPNow | Německé ekonomiky | NATO schůzka | Energetické komodity | Inflace ve Španělsku | Obrovské pohyby | Volby do Kongresu | Volby do Kongresu v USA | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | FL.US | Index cen výrobců | Varování | Protiinflační opatření | Vyjádření představitelů | Nejdůležitější události | Uvolněná fiskální politika | Instant Trading EU Ltd. | ZIM Integrated Shipping | ZIM.US | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Fed Williams | Přesnost | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Deere | Směřování | Prodeje
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

mallonfx.com
MALL Pay
Mallpay
Mallpay a Indigo
Mall.TV
Maloobchod
Maloobchodní gigant
Maloobchodní inflace
Maloobchodní prodej
Maloobchodní prodejce

Následující klíčová slova

Maloobchodní prodeje v Kanadě
Maloobchodní prodej v eurozóně
Maloobchodní sektor
Maloobchodní tržby
Maloobchodní tržby ČR
Maloobchodní tržby v Británii
Maloobchodní tržby v Číně
Maloobchodní tržby v ČR
Maloobchodní tržby ve Francii
Maloobchodní tržby v EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít