Neděle 06. července 2025 05:53
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding NEW

Klíčové události

img

Klíčové události dne 3. září: Fundamentální analýza pro začátečníky

03.09.2024 Na úterý je opět naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je index výrobní aktivity ISM ve Spojených státech, který bude zveřejněn ve druhé polovině dne. Tato zpráva je považována za důležitou a již delší dobu se pohybuje pod hranicí 50,0 bodů. Jakýkoli nárůst nad očekávání by mohl posílit americký dolar.
img

Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.08.2024 Na pátek je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Den by měl začít zprávami o maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti v Německu. Tyto údaje sice nejsou klíčové, ale mohly by od začátku dne udávat tón obchodům s eurem. Dále bude zveřejněna klíčová zpráva o inflaci v eurozóně. Očekává se srpnové zpomalení indexu spotřebitelských cen (CPI) z 2,6 na 2,2 %, což by podle nás Evropské centrální bance mohlo poskytnout důvod k tomu, aby v září podruhé snížila sazby, a euro by v tom případě mělo dál klesat. Kromě toho bude zveřejněna i míra nezaměstnanosti v EU. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index PCE. Druhý jmenovaný výrazně ovlivňuje jádrovou inflaci, protože odráží změny cen výdajů na osobní spotřebu. Očekává se jeho růst z 2,6 na 2,7 %, což by mohlo snížit pravděpodobnost zářijového snížení sazeb Fedu a utlumit naděje trhu na bezprostřední snížení o 0,5 %.
img

Klíčové události dne 26. srpna: Fundamentální analýza pro začátečníky

26.08.2024 Na pondělí je naplánována pouze jedna makroekonomická událost. V zásadě tyto zprávy nejsou v tuto chvíli potřeba, protože to, čeho jsme svědky, jsou každodenní výprodeje dolaru bez ohledu na jakékoli fundamentální nebo makroekonomické pozadí. Indikátory, události, zprávy, reporty, modely – nic z toho nemá v tuto chvíli žádný význam. Proto zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA skutečně může vyvolat reakci trhu a dokonce růst americké měny, ale jak tato reakce a růst ovlivní trh globálně, zůstává nejisté
img

Klíčové události 23. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.08.2024 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Trh nebude mít až do sympozia v Jackson Hole na co reagovat. Během tohoto období můžeme očekávat pohyby podobné těm, které včera vykazovala britská libra. Oba měnové páry zůstávají v uptrendu a momentálně nic nenasvědčuje jeho obratu. Americký dolar celý týden klesá v očekávání dnešního projevu předsedy Fedu Jeroma Powella.
img

Klíčové události 22. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

22.08.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí a všechny jsou si dosti podobné. Německo, Spojené království, EU a USA zveřejní indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb a ve zpracovatelském průmyslu za srpen. Tyto údaje málokdy vyvolávají silnou reakci trhu a v současné době se trh zaměřuje na nákup eura a libry a prodej dolaru. Je proto nepravděpodobné, že by tyto zprávy vyvolaly prudký pohyb směrem dolů. Americké indexy podnikatelské aktivity budou mít na trh malý vliv, protože v USA budou zveřejněny důležitější zprávy ISM. Kromě toho bude v USA zveřejněna také zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Výrazné reakce na dnešní zprávy můžeme očekávat pouze v případě, že jejich výsledky budou výrazně překvapivé.
img

Fed naznačuje, že Wall Street roste, futures se stabilizují

20.08.2024 Americké akcie uzavřely pondělí v kladných číslech a zaznamenaly největší týdenní procentuální růst od začátku roku. Investoři se soustředili na Národní sjezd Demokratické strany a nadcházející ekonomickou konferenci v Jackson Hole.
img

Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne

19.08.2024 Evropské akciové indexy zahájily dnešní peněžní seanci bez větších změn. Německý DAX otevřel o 0,1 % níže, britský FTSE 100 klesl o 0,2 %, Euro Stoxx 50 a CAC40 otevřely beze změny, zatímco nizozemský AEX při zahájení seance klesl o 0,3 %.
img

Klíčové události 16. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.08.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě by obchodníci měli věnovat pozornost americkým údajům, protože ty zůstávají pro trh nejvýznamnější. Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy o spotřebitelském sentimentu Michiganské univerzity a o počtu schválených stavebních povolení. Jedná se o zprávy středního významu, které by však mohly vyvolat reakci trhu. Ve Spojeném království bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která má stejnou váhu jako americké zprávy. Obecně dnes můžeme od obou měnových párů očekávat pokles. Euro by mohlo znovu otestovat trendovou linii, a pokud se neudrží nad maximy ze čtvrtka a úterý, může směrem dolů ustoupit i britská libra.
img

Klíčové události 15. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

15.08.2024 Na čtvrtek je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, ale za zmínku stojí zprávy ze Spojeného království a USA. Ve Spojeném království dnes budou zveřejněny údaje o HDP a průmyslové výrobě. Tyto zprávy sice nepovažujeme za klíčové, protože trh je často ignoruje, přesto bychom mohli být svědky mírné reakce, pokud se skutečné hodnoty budou od prognóz lišit.
img

Klíčové události 14. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

14.08.2024 Na středu je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale všechny jsou mimořádně důležité. Začínající obchodníci by se měli zaměřit výhradně na zprávy o inflaci ze Spojeného království a Spojených států, což je poměrně jednoduché. Vzhledem ke sklonu trhu prodávat dolar by jakýkoli pokles inflace v USA, který by byl hlubší, než se předpokládalo, mohl vyvolat nový propad dolaru. Naopak jakýkoli údaj o inflaci ve Velké Británii, který by byl lepší, než se očekávalo, by mohl podpořit libru, protože by oddálil druhé snížení sazeb ze strany Bank of England.
img

Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

13.08.2024 Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů.
img

Společnost Air Products hlásí za třetí čtvrtletí roku 2024 zisk na akcii podle GAAP ve výši 3,13 USD a upravený zisk na akcii ve výši 3,20 USD

07.08.2024 Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2024. Společnost dosáhla GAAP čistý zisk ve výši 709 milionů USD s GAAP marží čistého zisku 23,7 %, což představuje meziroční nárůst o 360 bazických bodů. Zisk na akcii GAAP byl ve výši 3,13 USD s nárůstem o 17 %. A upravený zisk na akcii ve výši 3,20 USD vykázal nárůst o sedm procent. Upravený zisk EBITDA ve výši 1,3 miliardy USD, narostl oproti loňsku o pět procent a upravená marže EBITDA ve výši 42,4 % se zvýšila o 260 bazických bodů.
img

Klíčové události dne 5. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.08.2024 Na pondělí je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale i přesto dojde k určité aktivitě. V Německu, eurozóně, Spojeném království a USA budou zveřejněny konečné odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za červenec. Tyto údaje nepovažujeme za důležité a odchylky od prvních odhadů jsou velmi vzácné. Ve Spojených státech však bude zveřejněn také významnější index podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb. Připomeňme, že index ISM ve výrobním sektoru byl minulý týden zklamáním, stejně jako téměř všechny nejdůležitější statistiky z USA. Ani index ISM nemusí americký dolar podpořit.
img

Klíčové události 2. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.08.2024 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, ale všechny jsou významné. Eurozóna, Německo a Velká Británie nezveřejní žádnou důležitou zprávu, ale Spojené státy zveřejní minimálně dvě, které by mohly významně ovlivnit pohyb obou měnových párů. Jedná se o nonfarm payrolls a míru nezaměstnanosti. Připomeňme, že tyto zprávy vyvíjejí tlak na dolar během posledních tří měsíců. Tehdy byl trh ale býčí a situace se od té doby změnila. Evropská centrální banka a Bank of England začaly uvolňovat měnovou politiku, což je pro posilování amerického dolaru faktor na pozadí. Závěr: Pokud dnešní americká data trh zklamou, bude se jednat pouze o býčí korekci. Pokud americké zprávy konečně splní prognózy, mohly by oba páry pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 1. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

01.08.2024 Na čtvrtek je plánováno jen málo makroekonomických událostí, ale není jedno, kolik jich je, když na ně trh stejně nereaguje? Tento týden už jsme viděli zveřejnění důležitých reportů o HDP pro eurozónu a Německo, údaje o inflaci pro oba regiony, reporty ADP a JOLTs z USA a zasedání Federálního rezervního systému. Tyto reporty prakticky nijak neovlivnily pohyb hlavních měnových párů. Dnes má trh dobrou příležitost ignorovat údaje o výrobním PMI a nezaměstnanosti v eurozóně, stejně jako indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM z USA.
img

Klíčové události 31. července: fundamentální analýza pro začátečníky

31.07.2024 Na středu je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale stojí za zmínku, že hodně jich bylo už včera. Německo dnes zveřejní údaje o nezaměstnanosti, Evropská unie vydá údaje o inflaci a Spojené státy představí zprávu ADP o trhu práce. Nicméně, včerejší důležité zprávy o HDP a pracovních místech ovlivnily pohyb obou měnových párů jen málo. Problém je v tom, že trh není ochoten k větší aktivitě. Euro se pohybuje mezi úrovněmi 1,06 a 1,10, takže pravděpodobně klesne. Britská libra je vzhledem k očekávanému uvolnění měnové politiky Bank of England na cestě k medvědí korekci.
img

Klíčové události 30. července: fundamentální analýza pro začátečníky

30.07.2024 Na první pohled je na úterý naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Většina z nich však pravděpodobně na trhu nevyvolá žádnou reakci. Ujasněme si, proč tomu tak je. Německo a EU zveřejní zprávy o HDP za druhé čtvrtletí. Jedná se o důležité údaje, ale trh minulý týden ignoroval údaje o mnohem významnějším americkém HDP, které rovněž vykázaly poměrně působivé hodnoty. Je nepravděpodobné, že by údaje o evropském a německém HDP překvapily obchodníky podobně rezonujícími hodnotami. Také Německo zveřejní zprávu o inflaci, ale důležitější je inflace v Evropě. Za druhé, Evropská centrální banka již začala s uvolňováním měnové politiky, takže údaj o inflaci nemá na euro tak silný vliv jako dříve.
img

Krypto novinky tento týden: Úrokové sazby, token Jupiter, mainnety a další

29.07.2024 Tento týden se očekává zasedání FOMC, kde se projednávají možné změny úrokových sazeb. To má potenciál ovlivnit nejen tradiční trhy, ale i kryptoměnové, záleží-li na ekonomických podmínkách a inflaci.
img

Klíčové události 26. července: fundamentální analýza pro začátečníky

26.07.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich není zvlášť významná. Kalendáře událostí pro Evropskou unii, Německo a Spojené království jsou prázdné. USA zároveň zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, cenový index výdajů na osobní spotřebu a údaje o osobních příjmech a výdajích. První dvě zprávy by mohly vyvolat menší reakci trhu. Jak jsme pozorovali včera, dvě mnohem důležitější zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby neměly na obchodní chování trhu téměř žádný vliv. Volatilita u obou instrumentů zůstává nízká.
img

Klíčové události 25. července: fundamentální analýza pro začátečníky

25.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Ekonomický kalendář eurozóny, Německa a Spojeného království je chudý, ale Spojené státy zveřejní tři poměrně důležité indikátory. Zpráva o americkém HDP nevyvolá reakci trhu pokaždé, ale neměla by být ignorována, protože ukazuje stav americké ekonomiky. Zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby je zásadní, protože toto zboží je drahé a změny v objemech prodeje odrážejí ochotu či neochotu spotřebitelů k velkým nákupům. Zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti je ze všech nejméně důležitá.
img

Klíčové události 22. července: fundamentální analýza pro začátečníky

22.07.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pátek ukázal, jak se pár EUR/USD může pohybovat bez zpráv. Takže v pondělí se nejspíš také nebude výrazně pohybovat. V průběhu příštích dvou až tří týdnů nicméně mohou oba měnové páry pozvolna klesat, protože uptrend byl jak u libry, tak u eura z technického hlediska přerušen.
img

Klíčové události 19. července: fundamentální analýza pro začátečníky

19.07.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, což je momentálně vcelku nedůležité, protože euro a libra pokračují v nelogickém růstu a oba měnové páry vykazují nízkou volatilitu. Makroekonomické pozadí tedy jen stěží ovlivňuje tržní aktivitu a směr pohybu. Nicméně, dnes bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a trh na ni může mírně zareagovat. Významný pokles libry je ale nepravděpodobný, i kdyby zpráva přinesla neuspokojivé údaje.
img

Klíčové události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale některé zprávy mohou vyvolat reakci trhu. Pozornost bychom měli věnovat především míře nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu a mzdám ve Spojeném království. Jedná se o poměrně důležité zprávy, ale nejsme si jisti, zda na ně trh bude reagovat logicky. Stojí za zmínku, že trh využívá téměř každou událost k nákupu libry nebo eura. Růst nezaměstnanosti nebo pokles tempa růstu mezd proto nezaručuje pokles libry. Spojené státy zveřejní jen zprávu o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která je méně významná a má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu.
img

Klíčové události 17. července: fundamentální analýza pro začátečníky

17.07.2024 Na středu je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Trh může na dnešní zprávy reagovat velmi slabě. Vezměme si například zprávu o inflaci v Evropské unii za červen. Půjde o druhé hodnocení indikátoru, které se pravděpodobně nebude lišit od prvního. A navíc, inflace bývala důležitá z hlediska pochopení budoucích kroků Evropské centrální banky. A odpověď na tuto otázku je teď jasná.
img

Klíčové události 16. července: fundamentální analýza pro začátečníky

16.07.2024 Na úterý je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávy o ekonomickém očekávání z institutu ZEW pro Německo a Evropskou unii a údaje o maloobchodních tržbách v USA. Upřímně řečeno, zprávy z Evropy jsou druhořadé, zatímco zpráva z USA je trochu významnější. Ekonomické údaje (zvlášť tyto zprávy) ale v poslední době nejsou schopny ovlivnit náladu na trhu. Trh dál interpretuje téměř všechny údaje v neprospěch amerického dolaru. Abychom byli spravedliví, musíme zmínit, že USA v posledních měsících přinesly jen málo dobrých zpráv, které ale zároveň nijak nepovzbudily dolar.
img

Klíčové události 15. července: fundamentální analýza pro začátečníky

15.07.2024 Na pondělí je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Můžeme zmínit zprávu o průmyslové produkci v eurozóně, jenže každý ví, že je pouze sekundárního významu. Dokáže vyvolat mírnou reakci trhu a měnový pár může mírně klesnout ke spodní hranici rostoucího kanálu. Zatím ale nevidíme důvod, proč by měl uptrend v pondělí skončit. Uvědomte si, že kanál je pouze vodítkem pro pohyb páru a pár není povinen se v něm stále pohybovat.
img

Klíčové události 12. července: fundamentální analýza pro začátečníky

12.07.2024 V pátek se odehraje jen pár makroekonomických událostí. Upozorníme pouze na americké zprávy o indexu cen výrobců a indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Každopádně, jak se tento týden ukázalo, trh většinu evropských a britských údajů ignoruje, ale zůstává zaujatý americkými zprávami. Například na zprávy, které dolar nepodporují, trh reaguje dvakrát tak urputně, zatímco některé zprávy, které by mohly dolar potenciálně podpořit, téměř ignoruje. Dnešní zprávy proto mohou snadno vyvolat pokles dolaru, pokud se ukáže, že jsou jejich hodnoty nižší než prognózy. Pokud budou hodnoty neutrální nebo lepší než prognózy, budeme od obou měnových párů očekávat medvědí korekci.
img

Klíčové události 11. července: fundamentální analýza pro začátečníky

11.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Klíčovou událostí dne bude zpráva o inflaci v USA, ale jaký dopad může mít tato zpráva na měnové páry? Oba hlavní měnové páry pokračují v růstu, přičemž euro vykazuje jen minimální pohyby. Předpokládejme, že americká inflace zpomalí v rámci prognózy nebo vykáže výraznější hodnotu. V takovém případě bychom měli očekávat pokles amerického dolaru a růst obou měnových párů. Libra však nadále roste i bez pomoci ve formě ekonomických zpráv. Podporu ze strany zpráv či reportů nyní zjevně nepotřebuje. Navíc Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Klíčové události 9. července: fundamentální analýza pro začátečníky

09.07.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Včera si trh našel důvod k nákupu eura a libry, ale takové věci netrvají věčně. Minulý týden oba měnové páry vykázaly poměrně prudký pohyb vzhůru, takže by bylo dobré, kdyby tento týden došlo k nějaké medvědí korekci. Teoreticky by růst dolaru mohly vyprovokovat projevy šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Ve skutečnosti však trh zřídkakdy zohledňuje Powellův jestřábí postoj a shodu skutečné hodnoty s prognózami. Bylo by proto příjemné, kdyby tyto události dolar podpořily, ale zelená bankovka by také mohla využít určité korekce před zveřejněním údajů o americké inflaci.
img

Klíčové události 8. července: fundamentální analýza pro začátečníky

08.07.2024 V pondělí je ekonomický kalendář prázdný. Minulý týden oba měnové páry zaznamenaly nízkou volatilitu a pozvolna se vydaly směrem vzhůru. Pokles dolaru byl minulý týden logický, protože téměř všechny klíčové zprávy o americké ekonomice dopadly hůře, než se předpokládalo. Za zmínku však stojí, že Evropská centrální banka zároveň začala uvolňovat měnovou politiku, což je pro euro medvědí faktor. Také Bank of England pravděpodobně 1. srpna zahájí uvolňování měnové politiky, což je pro britskou libru rovněž medvědí faktor. Proto jsme ohledně dalšího růstu velmi skeptičtí. Nemůžeme však popřít, že se trh zdráhá kupovat americký dolar.
img

Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky

28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
img

Klíčové události dne 27. června: fundamentální analýza pro začátečníky

27.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, mezi nimi i několik poměrně důležitých zpráv. Ekonomické kalendáře Německa, Spojeného království a Evropské unie jsou vcelku chudé. Pozornost by se ale dala věnovat alespoň konečnému hodnocení údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a zprávě o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ve skutečnosti jde o poměrně důležité zprávy, i když jsme na začátku týdne uvedli, že by na ně obchodníci neměli očekávat silnou reakci trhu. Tento týden ale nepřišla žádná zpráva, která by vzbudila zájem. Proto by i tyto zprávy mohly během americké obchodní seance vyvolat výrazné pohyby – jednoduše proto, že jiné důležité katalyzátory neexistují.
img

Klíčové události 20. června: fundamentální analýza pro začátečníky

20.06.2024 Ve čtvrtek se odehraje jen několik makroekonomických událostí. V ekonomických kalendářích Spojeného království, Německa a Evropské unie není nic, co by stálo za pozornost. Ve Spojených státech budou mezitím zveřejněny zprávy o stavebních povoleních a nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto údaje jsou druhořadé, takže mohou vyvolat jen nepatrnou reakci. Proto dnes neočekáváme vysokou volatilitu, alespoň ne na páru EUR/USD.
img

Klíčové události 19. června: fundamentální analýza pro začátečníky

19.06.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. Spojené království ale zveřejní podstatnou zprávu o inflaci za květen. Zprávy o inflaci jsou pro centrální banky velmi důležité při rozhodování o změnách měnové politiky. Dnešní inflační zpráva by proto mohla přímo ovlivnit výsledky zasedání Bank of England, které se bude konat zítra, nebo toho, které proběhne za měsíc a půl.
img

US Open: Investoři čekají na zítřejší rozhodnutí FOMC a zprávu o CPI 🗓

11.06.2024 Den před rozhodnutím FOMC a zprávou o CPI je na trzích patrná nervozita. Investoři volí méně riziková aktiva, jako je dolarový kurz, aby přečkali obě zítřejší klíčové události. Nejprve bude zveřejněna americká zpráva o CPI a poté rozhodnutí Fedu.
img

Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky

11.06.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Klíčové události a ukazatele na trzích v tomto týdnu!

27.05.2024 Investoři budou pozorně sledovat index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který bude zveřejněn v pátek. Tyto údaje poskytnou nástin vývoje úrokových sazeb v následujících měsících.
img

Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny

20.05.2024 Mezi akciemi zahrnutými do indexu Dow Jones vynikly akcie Caterpillar Inc (NYSE:CAT), které si připsaly 5,65 bodů (1,61 %) a uzavřely na 356,37 bodech. Akcie JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM) vzrostly o 2,38 bodu (1,18 %) a skončily na 204,85 bodech. Za zmínku stojí také Boeing Co (NYSE:BA), jehož akcie vzrostly o 2,03 bodů (1,11 %) a den uzavřely na 184,99 bodech.
img

Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky

15.05.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy.
img

Klíčové události 9. května: fundamentální analýza pro začátečníky

09.05.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Z nich vyzdvihneme pouze americkou zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva je však druhořadá, takže neočekáváme reakci trhu. Tento týden je nabídka důležitých událostí "o ničem". Dnes nás čeká alespoň zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho z BoE, zatímco v prvních třech dnech týdne byl na trhu zjevný klid. V pondělí a v úterý se alespoň libra pokusila o nějaký pohyb. Euru se nic takového nepodařilo.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Klíčové události 2. května: fundamentální analýza pro začátečníky

02.05.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Bude zveřejněn druhý odhad indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za Německo a EU. Tyto zprávy jsou objektivně méně důležité než prvotní odhady. Konečné odhady málokdy vykazují výrazně odlišné hodnoty od těch předběžných. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který také jen zřídkakdy vykazuje rezonující hodnoty a jen stěží vyvolává reakci trhu. Včera jsme byli svědky poměrně konzistentního růstu eura a libry; dnes trh možná začne "obnovovat spravedlnost". Alespoň jsme se po včerejšku nedočkali žádných nových podpůrných faktorů, které by mohly evropské a britské měny pozvednout.
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Klíčové události 24. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.04.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. Pozornost lze věnovat indexu podnikatelského klimatu IFO v Německu. Účastníci trhu se dnes ale zaměří na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Americký dolar včera vcelku výrazně ztrácel půdu pod nohama, takže je možné, že medvědi se dnes pokusí znovu převzít vládu. Americká zpráva by jim v tom mohla pomoci. Pokud ale bude slabší, než se očekávalo, mohl by se zvýšit tlak na americkou měnu.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.04.2024 Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.04.2024 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu.
img

Klíčové události 11. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

11.04.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Nicméně Spojené státy zveřejní zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců. Domníváme se, že po včerejší zprávě o inflaci již index cen výrobců není klíčový. Proto obě zprávy, které budou zveřejněny během zasedání Evropské centrální banky, nebudou mít na pohyb obou měnových párů žádný vliv.
img

EUR/USD: Čekání na cenové turbulence

09.04.2024 Pár euro-dolar se nadále drží v rozmezí 8. čísla a vyčkává na klíčové události tohoto týdne. Po včerejším poklesu se cena vrátila na předchozí pozice. K současným cenovým výkyvům je však třeba přistupovat se značnou mírou skepse, neboť výsledky dubnového zasedání ECB a (zejména) zprávy o inflaci, které budou zveřejněny v USA, mohou fundamentální obrázek páru výrazně změnit.
img

Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
img

Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

🎙️ XTB Online trading konference 2024

28.03.2024 XTB Online trading konference 2024 se konala minulou sobotu 23. března. Pokud jste se jí nemohli zúčastnit, nezoufejte! Nyní máte možnost sledovat záznamy z jednotlivých panelů a dozvědět se tak cenné informace o tradingu od předních českých a slovenských expertů.
img

Klíčové události 27. března: fundamentální analýza pro začátečníky

27.03.2024 Ekonomický kalendář je ve středu zcela prázdný. Dnes se neobjeví ani jedna zpráva, která by měla byť jen druhořadý význam. Očekáváme tedy pokles volatility. Všimli jsme si, že trh není tento týden vůbec aktivní. V pondělí a v úterý se však alespoň odehrálo několik projevů představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému a také byla zveřejněna americká zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Dnes se neděje vůbec nic.
img

Klíčové události 26. března: fundamentální analýza pro začátečníky

26.03.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. V eurozóně nic zajímavého. Vyčnívá jen německý spotřebitelský sentiment, která je ale zjevně druhořadého významu a Německo je jen jedna země z 27 zemí Evropské unie. Ekonomický kalendář Spojeného království je klidný. V úterý budou v centru pozornosti americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ale aby trh na zprávu reagoval podle očekávání, je důležité, aby se její skutečná hodnota lišila od prognózy alespoň o 0,5 %. Celkově dnes nečekáme výrazné pohyby. Pondělí nám ukázalo, že oba páry se soustředí na korekční pohyb, ale přetrvává klesající trend. Dnes nečekáme výrazný růst žádné z obou měn.
img

Klíčové události 25. března: fundamentální analýza pro začátečníky

25.03.2024 V pondělí nás čeká několik makroekonomických událostí. Upozorníme jen na zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Jedná se o méně významný ukazatel, který má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu větší než 15–20 pipů. Věříme tedy, že v pondělí nebude mít makroekonomické pozadí žádný význam. Euro a libra mohou pokračovat v pohybu dolů, jak naznačují technické i fundamentální faktory. Existuje ale vyšší pravděpodobnost flat trhu a nejspíš nás čeká další "nudné pondělí".
img

Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky

21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
img

Klíčové události 19. března: fundamentální analýza pro začátečníky

19.03.2024 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Pozornost lze věnovat údajům z amerického trhu s bydlením. Jedná se o zprávy o počtu zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Tyto údaje ale považujeme za druhořadé, takže neočekáváme, že by na ně trh reagoval.
img

Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky

18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky

13.03.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků.
img

Klíčové události 12. března: fundamentální analýza pro začátečníky

12.03.2024 Na úterý je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Většina z nich má druhořadý význam, ale celkově mohou vzbudit zájem investorů. Den začne závěrečným hodnocením inflační zprávy z Německa za únor. Neočekáváme silnou reakci trhu na tuto zprávu, protože druhé hodnocení se zřídkakdy liší od prvního. Navíc se tato zpráva týká jen jedné země Evropské unie a o zpomalení růstu už všichni vědí. Pokles inflace naznačuje, že Evropská centrální banka může brzy snížit úrokové sazby, což by mělo vyvinout tlak na euro. V současné době ale nic takového nevidíme.
img

Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky

11.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku".
img

Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky

08.03.2024 Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky

06.03.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
img

Pár USD/JPY ovládá nejistota

05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
img

Klíčové události 5. března: fundamentální analýza pro začátečníky

05.03.2024 V úterý nás čeká méně makroekonomických událostí než v pondělí. Většina zpráv je bohužel druhořadého významu, ale v podmínkách tenkého trhu mohou i takové zprávy vyvolat znatelnou reakci. Vzhledem k současné volatilitě ale nečekáme výrazné pohyby. Dnes bude zveřejněn finální PMI ve službách pro eurozónu, Německo a Spojené království. Důležitější jsou počáteční odhady. Blok zveřejní také index cen výrobců, který lze považovat za odvozenou zprávu o inflaci, ale na tržní sentiment má také malý vliv.
img

Inflace je pro Fed stále problém

05.03.2024 Prezidentka clevelandského Fedu Loretta Mesterová v pátek uvedla, že inflace je pro Federální rezervní systém stále problém. Než krátce rozeberu její projev, rád bych vám připomněl, že trh už se smířil s myšlenkou, že FOMC začne snižovat sazby nejdříve v červnu. Říkám "nejdříve", protože není zaručeno, že k této klíčové události dojde právě v červnu; osobně si tím jistý nejsem. Připomeňme, že na začátku roku trh očekával, že k prvnímu snížení sazeb dojde v březnu. Předseda Fedu Jerome Powell a jeho kolegové ale zmařili naděje účastníků trhu tak rychle, že trh okamžitě změnil svá očekávání na červen, nikoli na květen.
C:\fakepath\CZ_Online_trading_conference_2023.png

XTB Online trading konference 2024 proběhne už 23.3.

04.03.2024 Na konci března proběhne již tradiční XTB Online trading konference. Jak název napovídá, jarní konference je soustředěna především na téma aktivního obchodování. Pokud se o trading zajímáte nebo byste se o tomto odvětví chtěli dozvědět více, tuto akci byste si neměli nechat uniknout!
img

Týdenní přehled. Zasedání ECB, Powellův projev v Kongresu, únorové údaje NFP

04.03.2024 Nadcházející týden slibuje, že bude zajímavý, přičemž hlavní události se odehrají ve druhé polovině obchodního týdne: dozvíme se výsledky březnového zasedání Evropské centrální banky, uslyšíme předsedu Federálního rezervního systému (který bude hovořit před Kongresem) a zhodnotíme dynamiku amerického trhu práce.
img

Klíčové události 4. března: fundamentální analýza pro začátečníky

04.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí v podstatě prázdný. Během týdne sice dojde k několika důležitým událostem, ale mnoho od nich nečekáme. Například čtvrteční zasedání Evropské centrální banky může být nezajímavé, protože úrokové sazby mají podle očekávání zůstat beze změny. Zajímavé informace lze očekávat jen od prezidentky ECB Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, kteří mají vystoupit. V USA budou zveřejněny důležité údaje ISM pro sektor služeb, nonfarm payrolls, nezaměstnanost, ADP a JOLTS. Všechny ale až v průběhu týdne, ne v pondělí.
img

EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru

26.02.2024 Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o PMI v centru pozornosti

22.02.2024 Tržní nálady v asijsko-pacifickém regionu se vyznačovaly býčím nadšením, zejména v Japonsku, kde index Nikkei 225 dosáhl nových historických maxim. Čínský Hang Seng si připsal 0,61 % a čínský A50 přidal 0,24 %. Pouze indické indexy čelily tlaku na pokles. Evropské futures naznačují vyšší otevření burzovní seance na starém kontinentu.
img

Ranní shrnutí (22.02.2024)

22.02.2024 Náladu na asijsko-pacifických trzích dnes charakterizovalo býčí nadšení. Dařilo se zejména Japonsku, kde index Nikkei 225 dosáhl nových historických maxim. Čínský Hang Seng si připsal 0,61 % a čínský A50 přidal 0,24 %. Indické indexy však čelily tlaku na pokles.
img

Klíčové události 22. února: fundamentální analýza pro začátečníky

22.02.2024 Oproti posledním třem dnům je na čtvrtek naplánována celá řada makroekonomických událostí. První tři dny týdne byl ekonomický kalendář v podstatě prázdný. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zveřejněné indexy PMI ve výrobě a službách z eurozóny, Německa, USA a Spojeného království. Připomínáme, že Spojené státy mají "své vlastní" indexy podnikatelské aktivity – ISM a ty jsou pro trh a dolar mnohem důležitější. Při absenci reportů a zpráv ale mohou i tyto údaje ovlivnit pohyb obou měnových párů.
img

Klíčové události 21. února: fundamentální analýza pro začátečníky

21.02.2024 Středeční nabídka makroekonomických událostí prakticky nulová a ani jedna událost klíčová. Nebudou zveřejněny ani zprávy sekundárního významu, takže se při obchodních rozhodnutích můžete spoléhat jen na technickou analýzu. V úterý byla volatilita obou párů poměrně dobrá, ale je třeba pamatovat na fakt, že vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Trh sice reagoval poněkud zvláštně (z našeho pohledu), ale přesto měl v úterý k aktivnějšímu obchodování důvod. Ve středu už ho mít nebude.
img

US OPEN: Wall Street po prodlouženém víkendu otevírá níže

20.02.2024 Indexy Wall Street zahájily první hotovostní seanci nového týdne níže. S&P 500 otevřel přibližně o 0,3 % níže, Dow Jones klesl o 0,2 %, Nasdaq klesl o 0,5 % a Russell 2000 s malou kapitalizací se obchoduje o více než 1,3 % níže. Globalfoundries a Intel o pobídkách Bílého domu pro domácí výrobce polovodičů, zatímco Home Depot po zveřejnění zisků za 4. fiskální čtvrtletí mírně klesá. Ekonomický kalendář pro dnešní seanci v USA je prázdný a trhy podle všeho čekají dvě klíčové události naplánované na zítra – minuty FOMC a zisky Nvidie
img

Klíčové události 20. února: fundamentální analýza pro začátečníky

20.02.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Nečekají nás ani žádné sekundární události, takže při rozhodování o obchodech se lze spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi slabá. V pondělí byla slabá a nevidíme důvod, proč by v úterý měla prudce stoupnout.
img

Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne

19.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance a za velmi slabého zpravodajského toku. Očekává se také, že podmínky likvidity budou během dne řidší kvůli svátkům v USA (Den prezidenta). Změny obchodních hodin v důsledku svátku v USA naleznete níže.
img

Klíčové události 19. února: fundamentální analýza pro začátečníky

19.02.2024 Pondělní ekonomický kalendář je klidný. Během dne nás nečekají žádné události menšího významu, takže při rozhodování o obchodech se můžete spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi nízká, jak tomu v pondělí často bývá, a za této situace bude makroekonomické pozadí úplně chybět.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Klíčové události 14. února: fundamentální analýza pro začátečníky

14.02.2024 Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich budou důležité. Spojené království zveřejní zprávu o inflaci za leden, která může vyvolat stejně silnou reakci trhu jako zpráva o inflaci v USA. Prognózy hovoří o tom, že index spotřebitelských cen zrychlí na 4,1–4,2 %. Pokud zpráva překoná prognózy, může britská libra prudce posílit, protože to naznačí, že Bank of England bude sazbu držet na maximální hodnotě po delší dobu. Pokud bude skutečná hodnota nižší, může libra dál klesat, protože trh bude věřit, že Velká Británie začne se snižováním sazeb dřív, než se očekávalo.
img

Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky

13.02.2024 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky

09.02.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
img

Klíčové události 8. února: fundamentální analýza pro začátečníky

08.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Kromě této druhořadé zprávy nebudou obchodníci věnovat velkou pozornost ničemu v USA, Velké Británii, Německu ani Evropské unii. Budeme tedy nejspíš svědky nízké volatility a velmi pomalého pohybu obou párů.
img

Klíčové události 7. února: fundamentální analýza pro začátečníky

07.02.2024 Ve středu nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen údaje o německé průmyslové produkci, které v žádném případě nelze považovat za důležité nebo silné. Proto nejspíš budeme svědky poměrně pomalého korekčního pohybu. Oba měnové páry mohou stoupat. Je ale důležité mít na paměti, že oba zformovaly klesající trend, takže preferujeme short pozice.
img

Klíčové události 6. února: fundamentální analýza pro začátečníky

06.02.2024 V úterý nás čeká velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách a ve Velké Británii index nákupních manažerů ve stavebnictví. Obě události jsou druhořadého významu a patrně nevyvolají pohyby silnější než o 20–30 pipů. Makroekonomické pozadí ale ztrácí na významu. Euro udržuje downtrend, zatímco libra právě jeden zahájila. Lze tedy očekávat pokles jak eura, tak libry, i když nepřijdou žádné nové zprávy.
img

Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky

01.02.2024 Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
img

Klíčové události 31. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

31.01.2024 Ve středu se odehraje velké množství makroekonomických událostí, ale oba měnové páry momentálně vykazují pohybový pattern, který vyvolává pochyby o výrazném vlivu těchto zpráv. V centru pozornosti bude německá ekonomika. Je třeba vzít v úvahu údaje o inflaci, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Za nejdůležitější je samozřejmě považována zpráva o inflaci. Ve Spojeném království nic zajímavého nebude. Co se týká programu v USA, bude zveřejněna důležitá zpráva ADP (obdoba non-farm payrolls) a proběhne zasedání FOMC, kterému se budeme věnovat níže.
img

Klíčové události 30. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.01.2024 V úterý nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale několik zajímavých zpráv ano. Bude zveřejněn hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny za 4. čtvrtletí. Očekává se pokles ekonomiky o dalších 0,1 %. Ačkoli je tento pokles malý a neznamená recesi, jde už o druhé záporné čtvrtletí v řadě. Evropská centrální banka se blíží přechodu na holubičí politiku, což by mohlo vyvíjet tlak na euro.
img

Klíčové události 29. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.01.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Očekáváme další "klidné pondělí". Zdá se, že euro ani libra neopustí flat. Přesněji řečeno, euro má jen malou naději na nový pokles (který pravděpodobně nebude silný), protože cena už dvakrát prorazila úroveň 1,0835. Oproti tomu šance libry, která je přímo uprostřed bočního kanálu, na jeho opuštění jsou prakticky nulové.
img

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.
img

Klíčové události 25. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

25.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé budou klíčové. Alespoň doufáme, že pokud předčí očekávání, poskytnou americkému dolaru podporu. Bohužel vidíme, že trh se zdráhá nakupovat dolary, i když má k nákupu důvody. Ve čtvrtek bude v centru pozornosti bleskové tempo růstu HDP za 4. čtvrtletí spolu s objednávkami zboží dlouhodobé spotřeby. Prognózy pro oboje jsou poměrně nízké a reálné hodnoty by mohly být vyšší.
Související klíčová slova: Údaje z USA | MRNA.US | Akcie společnosti Trump Media & Technology | Nařízení Evropského parlamentu | Kryptoměnový sektor | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Největší hráči | Mezinárodní měnový fond | Obchodování zlata | Arcadium | Zpracování dat | Výsledkové zprávy | Růst ropy | Fio | Retracement | Jackson Hole | Historie | Vládní dluhopisy | Leonardo | Akcie společnosti Trump Media & Technology Group | Rostoucí akcie | Akcie Palantir | Long pozice | Futures na pšenici | Klíčové makroekonomické ukazatele | Strategický přístup | Cap | EUR | Investovat do NATGAS | Skupina Stellantis | Účet u XTB | Zkušenosti | Tempo růstu | Nárůst objemů | Prezident Biden | Alphabet | Začátek recese | Vstupy | Arbitrum | Soudní dvůr | Line | Spolkový statistický úřad | Oznámení výsledků | Světové akcie | Pozitivní vliv | Akcie společnosti AMD | Obchodování CFD | Obchodník | Krypto novinky | Subvence | ChainLink | Hlavní ekonom | Budoucí směr | Akciové trhy | Banka JPMorgan | Výhra Donalda Trumpa | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Poplatky | Makroekonomika | Trend | BTC | Těžební společnost | Růst akciového trhu | Take Profit | Institucionální hráči | Sektory technologií | Index malých firem | Odolnost spotřebitelů | Ceny rýže | Markets in Crypto-assets | US2000 | Index výdajů na osobní spotřebu | Diverzifikace | Pozitivní výnosy | Americký dolarový index | Prohlížeč Chrome | Dassault | Ekonomické následky | Delegace | Ztráty na akciových trzích | Americká technologická společnost | Ochranné příkazy | Japonská měna | Palo Alto | Včerejší zpráva | PCE inflace v USA | Agentura S&P | PLATINUM | Nippon Steel | Bank of Japan | Pokles sazeb | B. Riley Financial | Britské maloobchodní tržby | Dow Jones Industrial | Informované zdroje | ISM ve službách | Aktiva | Halving | Výbor FOMC | Citigroup | NKLA.US | Fangdd Network Group | Očekávané výsledky | Podnikatel | Statistiky | Příležitost k prodeji | Výhled akciového trhu | Vedoucí pracovníci | Sektor informačních technologií | Společnost GSK | Letecké společnosti | Šterlink | Profesionální obchodníci | Cena futures | Indexy na Wall Street | Nižší ceny | Pravděpodobnost | Automobilka Volkswagen | Počet nezaměstnaných | Zveřejnění výsledků hospodaření | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Rekordní úroveň | Hlavní index německých akcií DAX | Sony Pictures | Širší index | Index německých akcií DAX | Cenová minima | S&P Global Market Intelligence | Výnosy dluhopisů | Pojišťovna | BAE | Avalanche | Nejistoty na finančních trzích | Zvýšení cel | Komunita | Výhled růstu HDP | Americká zpráva | Nákupní pozice | Bitcoinové rezervy | Německá míra nezaměstnanosti | CZK | Počet akcií | Výrobní PMI | Odbory | Organizace zemí vyvážejících ropu | Prezident Spojených států | Akcie Tesly | Trumpův návrh | Index US500 | Výsledky Amazon | Časté změny | Britská libra | Dodávky čipů | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Simon Peters | Kroky Fedu | Čína a Spojené státy | Chování trhu | Společnost Boeing | Akcie vzrostly | APP | Jak začít investovat | Depozitní sazba | Spojení | Evropská komise | Goldman Sachs | Predikce vývoje | Slabý americký dolar | Investment Management | Asijské trhy | Aktivistický investor | Berkshire Hathaway | FOMC minutes | SAS | DeFi | Jak obchodovat měnový pár | Vývoj ceny akcií LVMH | Schroders | Čínské elektromobily | Růst akcií | Indexy S&P | Zahraniční politika | Prodávat akcie | Saúdská Arábie | Technické signály | Holubičí tón | Zprávy z USA | Pohyby cen | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | Ethereum | Geopolitické napětí | XTB Online trading konference 2024 | Break-Even | Nvidia (NVDA.US) | Saxo | Koncern Volkswagen | Expanze | CFD na futures | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Jednoduché tipy | Americký akciový index | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Panelová diskuze | Pozitivní vývoj | Pokles dolaru | Akcie společnosti Trump | Dollar Spot Index | Wormhole | Petr Fiala | Směrnice | Exchange | Výhled | Jamie Cox | Medvědí výhled | Gold | FedWatch Tool | Nová historická maxima | WTO | Náhled na trhy | Asijské akcie | Ruský trh | Cena nejznámější kryptoměny | Thajský index SET | Kinetic Group | Klidné období | Klid na trzích | Světová kryptoměna | LVMH (MC.FR) | Cena akcií TMTG | Bid-to-cover | Rostoucí inflace | Marathon Oil (MRO.US) | Výdaje | TNOTE | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Svátek v USA | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Inflace ze Spojených států | Commitments of Traders | Franchise Group | Burza | Dislokace | Jojo | ETSY.US | Hrubý domácí produkt (HDP) | Mexická centrální banka | Ceny akcií LVMH | Hospodářský růst USA | Standard & Poor's 500 | NZD/USD | Peter Garnry | Úspěšný týden | Německý DAX | Směřování měnové politiky | Přijetí | Dolar dnes | Snížení úrokové sazby | Krátkodobé dluhopisy | Snížení produkce | Strach | Zavírací cena | CITIC Securities | Kryptoměna Bitcoin | Nucor | Adani Enterprises | STOXX Europe 600 | Akcie Wells Fargo | Analýza COT | Stávka | Letadla | Akče | Komoditní přehled | Velcí investoři | App Store | Obavy investorů | Akcie dnes | Booking Holdings (BKNG.US) | DFS | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Virgínie | Růst cen | Charlie Bilello | Dotcom | Přehled komodit | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | PMI ve službách v eurozóně | Pozitivní sentiment | Hodinový graf | Etsy (ETSY.US) | Vítězství Donalda Trumpa | Nový model | Investing | Představitelé Fedu | Člen rady guvernérů | Růst nezaměstnanosti | Capital Markets | Týdenní přehled | Paramount | Důležité zprávy | Větší objemy | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Vybírání zisků | Rafinerie | Ekonomické sympozium | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Wealth | Bydlení | Možnost obchodovat | US Foods Holdings (USFD.US) | Financial Times | Zpráva NFP | Vysoká očekávání | Výrazný pohyb | Těžební firma | Lámání rekordů | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | Forwardové ceny | Rupie | Kryptoměnové burzy | Vyhledávání obchodních příležitostí | Jan Smolen | Nové pozice | Support/rezistence | Analýzy | Klíčové trhy | Rétorika Fedu | ČSOB | Společnost Googlu | Akcie opatrně | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Akciový výhled | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Směnný kurz dolaru | Evropské společnosti | Aspekty obchodování | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Ženevský autosalon | Zprávy o inflaci | Bollingerovo pásmo | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Pohyby trhu | BP | Tiger Global | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Americká inflace | Zajišťování | Americké technologické společnosti | NFTs | Vývoj v USA | Nový rekord | WSJ | Trumpův návrh zákona | XTB Online trading | Pokračování poklesu | HSBC | Praní špinavých peněz | Fundamentální analýza pro začátečníky | NYSE:VLO | Tempo hospodářského růstu | Nezaměnitelné tokeny | Více obchodů | CSCO | HAS | Isabel Schnabelová | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Uber | Bankrotové ochrany | Pokles Tesly | Jeff Bezos | Vývoj měnového páru | Dovoz z EU | Kovy vzácných zemin | Cartier | Trumpová | Poradenská společnost | Maloobchod | Pár euro-dolar | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Ceny elektřiny | XTB Online Trading | Zaměstnanost | Jak obchodovat | Coca-Cola | Tržní data | Washington | Hlasovací právo | Výrazný růst | Náklady | Intradenní rekordy | Michael Barr | Rozhodnutí centrálních bank | Žít a přežít jako trader | Akcie ve Spojených státech | Společnost Coca-Cola | Pohyby směrem nahoru | Dnešní zprávy | John Williams | Evropská měna | Slábnoucí inflace | Výprodeje | Farmaceutická společnost | Burze | Měnová politika Evropské centrální banky | Konference 2024 | Dow Jonesův index | Capital One | Token | ActionForex | Medicare | Medvědí signál | Pokračování medvědího trendu | Výsledky firem | Akcie Palantiru | USD za tunu | Nápojová společnost | Bryant Riley | Flat | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Letecká společnost | Pohyb ceny | Pasivní příjmy | Černé pondělí | Nabídka na převzetí | Ekonomiky | Korekční pohyb | Politická situace | Truist Advisory Services | Automobilové součástky | Thomas Barkin | Fetch.ai | Výkon | Dovoz z Číny | RIVN | Inflace v Japonsku | Čínský jüan | Česká měna | Zpracování informací | Zasedání FED | Volatilita | Nálada spekulantů | Covid | CBRT | Německá automobilka | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Možné scénáře | Levels | Voroni | Klesající trend | Saint-Gobain | Dolar roste | Úřad pro ochranu osobních údajů | Průmyslová produkce | Silný býčí signál | Optimismus investorů | Japonská vláda | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | CISCO | Cenové hladiny | BMO Family Office | Sazby v USA | Příjmy z reklamy | Inflace | Potenciál růstu | Více peněz | Krátkodobé příležitosti | Peníze | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Nejdůležitější den | Brent | Akcie a dluhopisy | Březnová inflace | Čínský dovoz | Moderna | Prudký pokles | Výnosy z 10letých dluhopisů | Politika | Pravděpodobné scénáře | Přední investiční banka | Indikátor | Booking | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Společnost Alphabet | Daňové úlevy | Trh s akciemi | Současný stav | Popularita kryptoměn | Odvetná cla | Ekonomika EU | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Palladium | BAE Systems | Online trading konference 2024 | China Evergrande | Sympozium | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Německé aerolinky | P/E | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Samsung | Trumpovo oznámení | Všechny akcie | Akcie obchodované | Posílení eura | Automobilová skupina | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Index USDIDX | SpaceX | Evropské korporátní dluhopisy | Spotřebitelský sentiment v USA | Reakce trhu | Boom | Další cenový růst | Makroekonomické indikátory | Emise oxidu uhličitého | Průmysl | Události tohoto týdne | Americký výrobce letadel | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Guvernér BoE | Obchodní týden | Základní sazby | Majetek | Australské akcie | Měnový fond | Allianz | Evropské měny | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Aviation | Býčí signál | Blockchain | Amazon | Zásoby ropy | Americké volby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Trading konference 2024 | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Společnost Berkshire Hathaway | Reálné riziko | Vysoké ceny energií | Investment management | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Czechoslovak Group (CSG) | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Koruna | Falešný průraz | Nové trendy | GAAP | AFP | Příležitosti | Diamondback Energy | Soukromé společnosti | Itálie | Klíčoví hráči | Západní Virgínie | Snížit úrokové sazby | NKLA | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | Opatření centrálních bank | MiFID II | Zasedání OPEC+ | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | BreakEven | Americká společnost Apple | Národní měny | Trendový kanál | Coinbase | Fetch | Snižování nákladů | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | OIV | Data z USA | Německá letecká společnost | Měnový pár USD/JPY | Oslabení USD | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Co je to obchodování CFD? | Roční míra inflace | Trh práce | Karol Hajduček | Prezident Fedu | Změny cen | Crypto | Růstový impuls | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Německý ministr hospodářství | Obchody s cennými papíry | Nákup libry | Starmer | Polovodiče | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | Pokles inflace v USA | Akvizice | Nové technologie | Válka | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Harris Financial Group | Soud v Haagu | Hyundai | Investiční analytik | Turecká inflace | BKNG | Globální obchod | Objem obchodů | Zprávy a události | Období vysoké volatility | Odvětví vyspělých technologií | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Míra růstu HDP | Spolupráce | Walt Disney Co | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Kongres | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Celoroční výhled | Technologické akcie | JPMorgan Chase | Japonská automobilka | Negativní dopad | Spotové bitcoiny | FiveThirtyEight | Ropný trh | Cena bitcoinu | Nike | Odhad letošního růstu ekonomiky | Investování do zlata pro začátečníky | Dollar Tree | Paramount Global | Long | Nejvyšší soud | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evergrande | Rozhodnutí soudu | Americký index | Harris | COP29 | Graf | Růst akcie | Geopolitická rizika | Dolary | Cla na americké zboží | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | AUD | Akcie JPMorgan Chase & Co | Huw Pill | JOLTS | Index SPX | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Palantir Technologies Inc. | S&P500 | Prodej dolaru | Efekt na trhy | Odborový svaz | Changpeng Zhao | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Akcie Qualcomm | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Sektor služeb | OIL.WTI | Intradenní obchodování | Alphabet Inc. | Trh | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Farmaceutická společnost GSK | Makroekonomické události | Futures na Nasdaq 100 | Cox | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | Společnost Mondelez | Markets in Crypto-Assets (MiCA) | Postavení na trhu | Rovnováha | Britská ropná společnost | Testovací účet u XTB | Průměrné mzdy | Falešné signály | Dollar Index | Snížení odměn | Open | Očekávání trhu | Adam Sarhan | Síť Truth Social | AA | Turecko | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Chrome | Square | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Prezident USA | Kolísání měn | Index | Ethereum ETF | Pokles USD/CAD | Johnson & Johnson (J&J) | Dlouhodobý růst | Největší evropská automobilka | Studie | Futures | Nálada na trhu | Vyšší náklady | Měď | Směnný kurz | Futures na ropu WTI | Zveřejněná data | Cena kontraktu | Ed Yardeni | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Společný podnik | Nabídka | USA | Akcie Apple | Eura | Dobré výsledky | Makroekonomické reporty | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Capital One Financial | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Fungování | CME FedWatch | Index asijsko-pacifických akcií | Posílení | Index KOSPI | TSMC | XTB Online trading konference | Období nejistoty | Upravený zisk | Realitní společnost | Petr Plecháč | Obiloviny | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Silný růstový pohyb | Paul Nolte | Projev Jeroma Powella | Obchodní války mezi USA a Čínou | Analytik trhu s kryptoměnami | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Apollo | TRUTH | Inflace v eurozóně | Špatná zpráva | Ministři obchodu | Blue chip | Index STOXX Europe | Prodej akcií | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ústup inflace | Analytik trhů s kryptoměnami | Blackwell | Honda a Nissan | Sentiment investorů | NVDA.US | Silné trendy | EP | S&P | xStation | Konglomerát LVMH | Big Tech | Americké ministerstvo obchodu | Tým Purple Trading | Hnutí Hizballáh | Obchodní signál | Růst cen výrobců | Rekordní minimum | Futures na Wall Street | Index SMI | Unie | Masivní investice | Nepředvídatelnost | Nezaměnitelné tokeny (NFT) | Inflace ve Spojených státech | Ministerstvo obchodu | Zvolení Donalda Trumpa | Platby za plyn | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Volkswagen (VW) | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Vítězné tažení | Trumpovo rozhodnutí | Narušení dodávek | Akciové indexy | Akcie Amazon | Očekávání úrokových sazeb | Vice | Roční návratnost | Historické údaje | První obchodní den | Christine Lagardeová | Tomáš Vobořil | Bitcoin kurz | Menšinový podíl | Ekonomický kalendář | Český premiér Petr Fiala | Obchodování s pákou | Švýcarská centrální banka | Soukromý sektor | Biofarmaceutické společnosti | Řetězec | Mário Centeno | Dnešní sentiment | Země EU | BKNG.US | Pozornost | Obchodní napětí | Energetická skupina | Wall Street Journal | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Zóny supportu a rezistence | Ocel | Mary Dalyová | Swing | Největší zisk | IEA | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Sociální síť Truth Social | Ekonomická zpráva | Americká investiční společnost | COT reporty | Reakce trhů | Bilion | Novozélandský dolar | Trumpovy vlády | Očekávání analytiků | Ropa | Prodej dluhopisů | CL | Opatření | Migrace | Kurz EUR/USD | Deficit | DJT.US | Volatility | Asie | Klíčový okamžik | Tomáš Vranka z XTB | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Shell | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Joachim Nagel | Nikola Corporation (NKLA.US) | SSR Mining | Americká měna | Další růst | Obranný sektor | Lídři EU | Kurz dolaru | Ceny domů | Ekonomické ukazatele | Trumpův projev | Budoucnost | Toyota Motor | Oslabení kurzu | Cukr | Pochybení | Klíčové události tohoto týdne | Pokračující pokles | Směnárny | BoE Andrew Bailey | Kakao | Softwarový gigant | Group | Finanční investice | Akcie technologických firem | Situace v USA | Americká centrální banka | Monte dei Paschi di Siena | Herní průmysl | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Ministerstvo spravedlnosti | Stablecoin | Regulace kryptoměn | Kryptoměnové trhy | Sell | Regulační překážky | Oblasti rezistence | Společnosti | OpenAI | Riziková přirážka | Znovusjednocení země | Americké měny | Konglomerát | Vir | Altcoiny | Váhání | Hospodářská politika | LPR | Výrobce sportovních doplňků | Jak investovat do NATGAS? | Izrael | Marathon | Výsledky Nvidia | Patterny | Wall Street Journal (WSJ) | 50 Park Investments | Akcie U.S. Steel | Pokračování vzestupného trendu | Roman Dvořák | Premiér Petr Fiala | Vojtěch Slovák | Výkonnost zlata | Republikáni | Ziskové marže | Index Nasdaq Composite | Co je to akciový index? | DJT | Obchodní chování | Zajímavé příležitosti | Nejprudší pokles | Ropa Brent | Mediální společnosti | G10 | Cena digitální měny | Obchodní války | Hodnotové akcie | CAT | Tržní hodnota podniku | Meziroční míra inflace | Investiční Memento | Ifo | Stratégové | Akciový index | Krátkodobé zisky | Offshore | Tengiz | Důvěra spotřebitelů | Kov | Standard Chartered | Nejnovější údaje | Momentum | Holcim | Asijské indexy | Ekonomické vyhlídky | Hormuzský průliv | Trendová linie | Investice do umělé inteligence | MCD | Maryland | Index nákupních manažerů | Dovoz z Evropské unie | Pozornost obchodníků | Týdenní výhled | Dynamika trhu | Federální rezervní banka | Rada guvernérů | Domácnosti | Bankovky | Erste Group | Jednání mezi USA a Čínou | Latinská Amerika | Bitcoin | KLM | Freeport-McMoRan | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | FedWatch společnosti CME | Globální akciový index MSCI | Akcie farmaceutické společnosti | Analýza fundamentu | Memecoiny | Akcie společnosti Trump Media | Dna | Akcie společnosti MicroStrategy | Balance | Překoupeno | Zboží z Mexika | Globální index MSCI | Jak investovat do komodit? | Tržní sentiment | ISM index | Nižší minima | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Futures kontrakty | Elliott | Ceny kávy Arabica | Hlavní investiční analytik | Ripple | Celková inflace | Eskalace | Slabé výsledky | Ekonom ECB | Research | Data o inflaci | Guvernér Fedu | Elektromobily | Vítězství Trumpa | NAFTA | Peter Kažimír | Energetický sektor | Zvolený americký prezident | Akcie JPMorgan | Decentralizované finance | Salvador | Technologický index Nasdaq | Intel (INTC.US) | Refinanční operace | ASML Holding | Podnikatelé | Moneta | MRO | Mario Centeno | Štěpán Hájek | Eskalace obchodních válek | Tlak na USD | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | US Foods Holdings | Největší ztráty | Americký farmaceutický koncern | Členka Rady guvernérů Fedu | Chatbot | Piper Sandler | Harris Financial | Regrese | Jednání ECB | Marketingová komunikace | Společnost OpenAI | Přehled výkonnosti | Pandemie nemoci | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Prezident Donald Trump | Aerolinky Lufthansa | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Analytici | Link | Čistý zisk | Aukce | Index nákladů práce | Kryptotrh | Bloomberg Dollar Spot Index | Velké technologické společnosti | Cenový index | Správce fondu | Fundamentální události | Kandidáti | Automobilka Toyota Motor | Stříbro | Moskva | eXchange | Vyplácení dividend | Micron Technology | Index volatility CBOE (VIX) | Obchodovat | Cena kakaa | Rivian Automotive (RIVN.US) | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Nízkonákladová letecká společnost | Prostor pro další růst | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Euro-dolar | Pokles cen | Měnové intervence | Výkyvy cen | Výrazné pohyby | Finance | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Michigan | Index německých akcií | Dividendový výnos | ETF | UTC | Jan Růžička | Globální akciový index | Základní pravidla systému obchodování | El Salvador | UK100 | Dovoz elektromobilů z Číny | Počet registrací nových osobních aut | Lineární regrese | Dluhopisy | Firma | Společnost MicroStrategy | Prostor pro pokles | DeFi a NFT | Obchodníci | Jan Šrajer | Poptávka | Uzavření trhů | Zasedání Bank of England | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cenový index PCE | Koncentrace | PoS | Trumpovo vítězství | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Sdružení výrobců automobilů | West Texas Intermediate (WTI) | Tempo růstu americké ekonomiky | Arcadium Lithium | Tržní trend | Technologická společnost | Conference Board | USFD | Evropský parlament | EP Group | Cena kryptoměny | Politické napětí | Market close | Investiční teze | Tržní dynamika | HSBC Holdings | Klouzavý průměr | Členské státy | Rok 2025 | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Video | Tomáš Vranka | KYC | Členské státy EU | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Depozitní sazby | Problémy | Mining | | Ztráty dolaru | Globální inflace | Honeywell | Omezená nabídka | JPM | Týdenní přehled finančních trhů | Akcie GM | Mediální společnost | Kanadský dolar | Oppenheimer | Statistický úřad | TRUTH social | Poptávka po čipech | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Lucid Group (LCID.US) | Odvetná opatření | Federální rezervní banka v New Yorku | Pokles trhů | Uptrend | Index PMI | Euro vůči dolaru | Bank of Canada | Kalendář událostí | Americká Komise pro cenné papíry | Indický index | Sázka | Indická rupie | Klíčové projekty | ANZ | Ropná společnost | Investiční banka Goldman Sachs | Politické rozhodnutí | Cenová akce | Index volatility | Czechoslovak Group | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Průzkum společnosti | Společnost Air Products | Americký ministr obchodu | Magnát | Zpomalení hospodářského růstu | Spojené státy americké | Pravidla obchodního systému | Korporátní dluhopisy | Elliott Hill | Christine Lagarde | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Obchodovat na základě technické analýzy | Výrobce čipů Intel | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Americké burzy | Indexy PMI | Euro posiluje | Údaje společnosti S&P | Růst firemních zisků | Další vývoj Bitcoinu | Povídání o trzích | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Investování do akcií | Index ASX | Časový rámec | Společnost Lufthansa | Výzva | Futures na Nasdaq | Blue chip akcie | Apollo Global Management | Sebevědomí | Volby | Austan Goolsbee | MARA | Investiční poradenství | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | Vodík | TikTok | Konkurenceschopnost | Slabé peso | Ropná zařízení | MicroStrategy (MSTR) | Facebook | Americké akcie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nový týden | Předchozí seance | Futures na americké akciové indexy | Akciový index DAX | Obchodování S&P 500 | Automobilový koncern | Poptávka po bezpečném přístavu | Washington Post | Akciový stratég | Short pozice | GSK | Akcie třiceti předních amerických podniků | Plánování | Oslabování libry | Společnost Eli Lilly | Akcie Applu | Kevin Hassett | Výrobci automobilů | Otevírací cena | BRICS | Financování vlády | Objednávky | Iniciativa | Spotřebitelská důvěra v USA | U grafů to začíná i končí | Volatilní | Sankce | CSG | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Fiskální situace | Zisky společnosti Nvidia | Riziko ztráty | EUR/USD | Riot | Zahájení obchodování | Kurz libry | Varování | OSN | Nová fáze | Zisky firem | Intervence | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Slabá čísla | Robert Bosch | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Dodržování pravidel | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | MXN | První odhad | West Texas Intermediate | Snížení úroků | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Dění ve světě | Carnival | Recese v USA | Měnové politiky | Finanční služby | Yardeni | Osobní počítače | Futures na zemní plyn | CSI 300 | Marek Vaňha | Index MSCI Emerging Markets | Akcie Amazonu | Předstihový ukazatel | Politická rozhodnutí | Dánové | Aktuální situace | Hensoldt | Trump Media & Technology Group | Brazilské akcie | Akcie na americkém trhu | Cenové turbulence | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Makrozprávy | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Firemní zprávy | Americká energetická společnost | BPCE | Výdělky | Cíl Evropské centrální banky | Hennessy | Trump Media & Technology Group (TMTG) | Sympozium v Jackson Hole | Wall Street Week | MSTR | Uvolnit měnovou politiku | Blízkovýchodní země | Ceny domů v USA | Odhad HDP | Index Russell | Růstový potenciál | Denní volatilita | Polkadot | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | KOSPI | Kurz tradingu | Index FTSE 100 | Dow Jones | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Vyšší časové rámce | Investiční strategie | Indexy amerického akciového trhu | Bezpečný přístav | Daron Acemoglu | Národní banka | Index výrobních cen (PPI) | Výrobce elektromobilů Tesla | Emoce na trhu | CNY | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Sentimentu pro trading | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | BOJ Kazuo Ueda | Přehled finančních trhů | Christopher Waller | Miliardy dolarů | AI | ADP | Joseph Capurso | Pracovní den | Joe Biden | Zmírnění obav | Daimler | Čínské výrobky | Faktor Trump | Investiční doporučení | Tinder | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odolnost ekonomiky | Prezidentské volby | Dakota Wealth | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Fabio Panetta | Volvo | Světový obchod | LVMH | Tisková konference | Vítězství | Gigant Gazprom | Forexoví obchodníci | Obchodní příležitosti | Růst mezd | Royal Mail | Automobilka | Fibonacci | Farmaceutický koncern | Luis De Guindos | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Technické indikátory | Odvětví | Americký diplomat | MRO.US | Společnost Nvidia | Palantir | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | Automobilka Toyota | APD | Lufthansa | PMI ve výrobě | Nikola Corporation | Británie | Ekonomické aktivity | Strategie řízení | Dassault Aviation | Energetický gigant | Americký index S&P 500 | Won | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Zvýšení produkce | Vzdělávací materiály | Zprávy o trhu | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Generativní umělé inteligence | Online trading | Investovat | Komoditní | Breakthrough | MOEX | Finanční výsledky společnosti | Minuty FOMC | Tesla Elon Musk | Index cen nemovitostí | Prohlášení | Členka Rady guvernérů | Technická situace | Atlanta Fed | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Ether | Pokles USD/JPY | Překážky | Největší kryptoměna | Akcie společnosti Trump Media & Technology Group (TMTG) | Regulátor | Signály z trhu | Výkonnostní trading | Obchodní dohoda | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Hlavní index německých akcií | Nákup a prodej | Renault | Průzkum | Hlavní analytik | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Zbrojní průmysl | Obchodování s plynem | Firmy | Santa Claus Rally | Energetický a průmyslový holding | Stávkující zaměstnanci | Medvědí divergence | MRNA | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Kroger | Futures na americké indexy | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Obchod App Store | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Tiket | Panika | Úrokové sazby Bank of England | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Cla EU | Trades | Regulační prostředí | Zájem investorů | Partnerství | Air France | Manažeři | David Monoszon | Dovoz oceli | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Money management | Bitcoin (BTC) | Údaje společnosti S&P Global | Současná hodnota | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Hladiny Fibonacciho retracementu | Výsledky společnosti | Evropské sdružení výrobců automobilů | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Zájem o NFT | Investování | Hospodaření firem | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Spotřebitelské výdaje v USA | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Vývoj bitcoinu | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Justin Trudeau | Hry | Akcie bank | Největší evropské banky | Společnost Meta | Trhy | Rivian | Společnost BlackRock | Akcie společnosti Nvidia | Cena kryptoměny bitcoin | Emerging markets | NASDAQ:AMGN | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Hongkongský Hang Seng | Přeprodáno | Aktuální stav | Nárůst výdajů | Georgia | Německé akcie | Ruské ropné společnosti | FTSE | Mar-a-Lago | Dlouhodobé posilování | Sektor kryptoměn | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Technologická společnost Apple | Potravinářská společnost | Cleveland-Cliffs | Oscilátor | Německá automobilka Volkswagen | Číst trh | Očekávaný růst trhu | AML | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Vánoce | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Spirit Airlines | Fond | Eskalace obchodní války | Měny centrálních bank | ISM | Thales | Jihokorejská automobilka | Globální trhy | Měkké přistání | USFD.US | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Společnost Micron | Nákup eura | AJ Bell | Implementace | JD.com | Burzovní seance | Futures na ropu | Akcie Dollar Tree | Velcí hráči | NYSE:APD | Obavy z recese v USA | Japonský Nikkei | Prodávající | Verizon Communications | Ministr obchodu | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Discover Financial | Zasedání centrální banky | After market close | Apple Inc. | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Velké prohlášení | Výkyvy akcií | Boeing 737 Max | Mateřská společnost | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Sazby Bank of England | Truist Advisory | Index SET | Britský FTSE | Stagflace | Etsy | Ředitelka | Klíčové faktory | Nissan | Blockchainy | Tempo snižování sazeb | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Kryptoměnové směnárny | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Výsledky společnosti Nvidia | Tesla | Záporné úrokové sazby | Snížení sazeb Fedu | ONE | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Stabilita | Skepse | Time frame | Odrazy | Nejpopulárnější kryptoměny | Match Group | Členka rady guvernérů Fedu | Menšinový | Konzultant | Mateřská společnost Googlu | Ekonomický růst | Americký podnikatel | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Spolková agentura pro sítě | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Vlnový pattern | Daily forex | Denní zisk | Viceprezident ECB | Deeskalace | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Společnost Walt Disney | Cenové úrovně | Společnost | Tisková konference ECB | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Změny tržního sentimentu | Evropské trhy | London Stock Exchange Group (LSEG) | Raphael Bostic | Maloobchodní sektor | MC.FR | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Členka rady guvernérů | Vybírání zisků investorů | Ztráta | Wells Fargo | Americký výrobce elektromobilů | XRP | Riksbank | USDIDX | Zájem o AI | Institucionální investoři | FXstreet | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Pips | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Koncern Johnson & Johnson | Obchodování opcí | Sam Stovall | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Dlouhodobý pohled | Hongkongské akcie | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Spotové ceny | ATH | Právo | Swing states | JPY | E-mini | Zasedání ČNB | Adidas | Prohlášení Fedu | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Starlink | INTC.US | Binance | Protocol | DLTR | Yahoo Finance | ArcelorMittal | RSI | Bank of America | Soudní dvůr EU | Transakce | USDX | Lowe's | Údaje o HDP | Gazprombank | Šok | Zvýšené volatility | Omnicom Group | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Trading konference | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Index tokijské burzy | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | STAR | BMO | Kia | MSCI Asia Pacific | Ceny | Spotřebitelský sektor | T-Mobile | Prognóza vývoje | Představenstvo | Tržní pohyby | Trump Media | Financování | Monopol | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Údaje o prodejích | Akcie americké společnosti | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Short obchod | FTSE 100 | COT report | Mondelez | Války | Skandinávské aerolinky | Impuls | Analýza a prognóza | Capital Partners | Míra nezaměstnanosti v USA | Fúze a akvizice | Finanční operace | Rada guvernérů ECB | Nárůst nezaměstnanosti | Buy the dip | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Price-to-Earnings | Prezident newyorského Fedu | DPH | Predikce | Doporučení k obchodování | VW | LCID | ASML | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Air Products | Malajsie | Hurikány | Globální index | Illinois | Státy EU | SMA | Yahoo | Blízký východ | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Truth Social | Mondelez International | Výkon trhu | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Investments | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Překvapivý růst | Celní politiky | Sentix | Výsledek voleb | Paříž | Stratég | Dobrá data | Broadcom | Instituce | Počáteční zisky | CFD na akcie | Morgan Stanley | Ceny zlata | Předseda představenstva | Blue-chip | Commerzbank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | PACCAR | Oživení akcií | Výnos | Powellovy komentáře | Výnosy z dluhopisů | Global Infrastructure Partners | Obchodování GBP/USD | Pokles ekonomiky | Index DOW | Robert Holzmann | Media & Technology | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Marek Nemky | Marathon Oil | CFD | Benchmark | Americká internetová společnost | Roční výkonnost | Pár USD/CAD | Informace z trhu | CEO | 256/2004 | Defi | US30 | Nerealizovaný zisk | Nové sankce | Justice | Výnos desetiletých dluhopisů | Čistá marže | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | FTX | Reálné hodnoty | Zboží z Číny | Nová pravidla | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Channel | Oživení trhu | Internetový gigant | Vrcholoví manažeři | Očekávaný zisk | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | CrowdStrike | Akcie Tesla | Pravděpodobnost recese | Událostí ve světové ekonomice | Sója | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | Jestřábí postoj | McKinsey | Index STOXX Europe 600 | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | ACEA | Káva | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | Evropské PMI | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Část zisků | Vedení ECB | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Overweight | PCE index | EURUSD | Fóra | FedEx | Demokraté | Huawei | Vývoj ceny akcií | Internetová společnost Google | Finanční ředitel | JAP225 | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | PLTR | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Ruské banky | Obchodování | Býčí sentiment | Společnost Shell | Nové prognózy | Výběr akcií | Media & Technology Group | Cenový růst | Nejlepší čínské akcie | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Obavy trhu | Stellantis | Easing | Outperform | Jednotná evropská měna | Binance Changpeng Zhao | Albánie | Evropa | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Dovoz elektromobilů | Rostoucí vliv | Kupující | Finanční výsledky | Francie | InvestingFox | Předpověď | Den díkůvzdání | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Údaje o obchodu | Silná rally | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Automobilky | Financials | Pojišťovny | CFRA | Inflace v Evropě | Ekonomické události | Kontext | Německý akciový index | Biden | Riziko stagflace | Rýže | Převzetí společnosti | Moët | Booking Holdings | Italská vláda | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Zhao | Technologické firmy | GlobalFoundries | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | Natixis | Zvýšení těžby | RBC | Portfólia | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Aerolinky SAS | Zemní plyn | Underperform | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Americké sankce | Super Micro Computer | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Zemědělci | Společnost XTB | Finanční svět | Letiště | Ursula von der Leyenová | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Portfolio manager | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Snižování produkce | Amazon Jeff Bezos | ITA Airways | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | Změny ve vedení | FOREX | Konsenzus | Signály | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | Resistance | Jihokorejská společnost | Aliance | Výrobní aktivity | UniCredit SpA | Pokles zásob | Spready | Trh s bydlením | HDP | Technology | Analytik trhů | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Orange | Kapitalizace Applu | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Kinetic | Dolar | Výsledky společnosti Meta | Euro | Federální rezervní banky | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Etoro | Westpac | Ropa roste | Natixis Investment Managers | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Optimismus na trzích | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Burzovní společnosti | Zápis ze zasedání FOMC | Transpacifické partnerství | AAPL | Vývoj trhu | Signály z Fedu | JPMorgan | AMZN | Přirážka | Zdraví | Ropný benchmark | ČTK | Investiční fond | Novinky | Session | Odhad letošního růstu | Infineon | Volební vítězství | Ztráty | TotalEnergies | Pozitivní trendy | Osobní výdaje | Americký ISM | Obchodní omezení | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Životní styl | Philip Lane | Technický výhled | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Akcie | Medvědí trend | Currency | Index dolaru | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | CITIC | Kupci | Mzda | Americké úřady | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Výrobci aut | Société Générale | 5G | Návratnost | Rates | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Podniky | Lucid | Index spotřebitelských cen | ECI | Napětí na trzích | Automobilka Hyundai | Makléř | Zrychlení růstu | ECB Luis De Guindos | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá data | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Rekordní zisky | Důležitý signál | Společnost Google | Evercore | Americká Federální obchodní komise | VZ | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Technické faktory | Moderna (MRNA.US) | Libra šterlinků | USDJPY | Růst v eurozóně | Cenový kanál | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Marlin | Společnost Apple | Prognózy | Intel Corporation | CATL | Kurz | Daně | SOK | DNO | Společnost Revolut | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Spoluzakladatel | DXY | Commonwealth Bank | RBC Capital | Růst zisků | S&P 500 a Nasdaq 100 | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Online trading konference | Americká ekonomika | Růstový trend | Obrovské zisky | Panevropský index | AMD | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Aktualizované údaje | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Americká automobilka | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Růst trhu | S&P 500 a Nasdaq | Napjatá situace | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | Keir Starmer | CBDC | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Traders | Potenciál | Sekundární prodej akcií | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Doporučení pro obchodování | Odveta | Big tech | Automatizace | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Výsledek zasedání | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | HDP v EU | COPPER | Americké futures | Android | Americká politika | Indie | Bod | Americký soud | Sentiment v USA | Hospodářská recese | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Výdaje na obranu | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Soukromá spotřeba | Makroekonomický vývoj | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Digital World | Akcie klesají | Důvěra | Luxusní zboží | Vítězství republikánů | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Nikola | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Dollar | Oblasti tradingu | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | CureVac | Burzy | Očekávané události | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | UST | Optimismus na trhu | Pasivní příjem | RIVN.US | YouGov | Investování do zlata | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Omezení exportu | David Matulay | Poradce | Rafinérie | Simon Johnson | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Akcie Amazon.com | Komise pro cenné papíry (SEC) | Kanadský premiér | Úbytek | Unicredit | NFIB | Postoj investorů | Partneři | Futures na americké akcie | Forbes | Čtvrtletní výsledky | Společnost Intel | Wards Intelligence | Mark Carney | Johan Sverdrup | Mnozí investoři | Britské měny | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Fundamentální data | Brands | Riot Platforms | 1 milion | Services | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Neúspěch | Britská vláda | Odlesňování | Negativní sentiment | Jižní Korea | Trump Media & Technology | Média | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Australská ekonomika | Tranše | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Špatné počasí | Technická analýza | AEX | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Administrativa | Revolut | DJI | COVID-19 | Béžová kniha | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Americké společnosti | Zasedání Bank of Japan | Nové zprávy | Rostoucí nezaměstnanost | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Zpomalující inflace | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Albertsons | Fiskální rok | Pravidelné investování | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | XM | J&J | Vliv na americký dolar | Dotace | Evropská unie | Tokeny | NDX | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Day trading | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | ICE | Mexiko | Rutina | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | PEG | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | RIOT | Equinor | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | PLTR.US | Korekce | Fintechová společnost | LNG | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | DMA | Vista Outdoor | US dollar | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Dash | Průzkumy | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hodnota firmy | Německý výrobce | Gemini 2 | Patrick Harker | FTC | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Těžařský gigant | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Společnost Berkshire | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | CVS | Sójové boby | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Rozbor | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Spot | Výrobce munice | Zvýšení úrokových sazeb | Japonská automobilka Toyota | Růst výnosů | Německý HDP | Zakladatel | Synergie | Trendline | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Purdue Pharma | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | Růst tržeb | Carlos Tavares | Banka HSBC | Spojené království | Mexické peso | Markets in Crypto-Assets | Cena | Obchodování GBP | Deutsche Bahn | Aktéři | Luxusní značky | EU a USA | MicroStrategy | iOS | Příkaz stop-loss | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Pharmaceutical | Pohyb cen | Antidumpingová cla | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Dow Jones (US30) | Interpretace | Family Office | Snížení sazeb | Arnault | Prime | DOT | CME Group | Close | Režim bankrotové ochrany | British Airways | Kurzy | IG | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Geopolitická nestabilita | Silná americká data | Inflace v listopadu | Obchodování indexů | Názory analytiků | Jefferies | Royal | Evropské akciové indexy | Etherea | Evropská automobilka Volkswagen | Richemont | Solana | Bernard Arnault | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Tweety | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Deutsche Bahn (DB) | Výstav | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Sony | Mercedes-Benz | Pat Gelsinger | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Exprezident | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Verizon | Macy's | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Politické události | Odvolací soud | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Portfolio manažeři | OMV | Intel | Ceny kávy | Likvidita | Internetová společnost | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Bezpečnost | Inflační data | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Eskalace situace | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Francouzské akcie | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Společnost Sony | Zisky společnosti | TMTG | Automotive | Uzavření továren | Vlády | Americká vláda | Hodnota transakce | INTC | Širší trh | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Setkání lídrů | Australský index | Dlouhodobá strategie | Šance | Fundamenty | James Robinson | Politický tlak | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | GM | Rivian Automotive | Wall Street | Apollo Global | U.S. Steel | Průlom | Instrumenty | Analýza | Datová centra | KO | Ministr financí | Umění | Harley-Davidson | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Uzavření dohody | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Lucid Group | Tržní kapitalizace společnosti | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Jádrový CPI | Pozice | Index akciového trhu | Stock | Současná situace | Portfolia | Tiger | ChatGPT | Spotová cena zlata | Objem transakcí | OCI | Pullback | Demokratické strany | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Tržní kapitalizace Applu | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Home Depot (HD.US) | Market | Silný výhled | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Průměrný roční výnos | Lídři | Fisker | Sestupný trend | Německé vlády | LSEG | Hlavní trendy | Support | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Farmaceutické společnosti | McDonald's | Transparentnost | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Mluvčí | Telekomunikace | Investiční banka | Služby | GPT-4o | Staking | CVS Health | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Německý automobilový koncern | Patrik Klempár | Dnešní růst | OPEC | Evropští investoři | Jak číst grafy | Zisk před zdaněním | Magnificent 7 | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | Trendy na trhu | Alcoa | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Alternativní taxislužby | Evropský index | Stop-Loss | Petr Lajsek | Zvýšené napětí | Růst libry | Obchodní bariéry | Podíl ve firmě | Guvernér BOJ | Americké objednávky | Spotřebitelé | Von der Leyenová | ProShares | Program nákupů dluhopisů | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Investovat do Bitcoinu | CPTPP | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Investment Managers | Politika Fedu | Polsko | Meituan | Ukazatel strachu | Čínská vláda | Reddit | Šéfové | Začít investovat | Coinbase Global | Čtvrtletní zprávy | Liquid | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | NFT | Zvýšení produktivity | Rezistence | Index Dow Jones | Gemini | Adani | Auta | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Centrální banka USA | Americký výrobce čipů | Zpráva COT | Klíčový support | Robert Pavlik | Spotřebitelská poptávka | W1 | Ichimoku | Volatility trhu | LinkedIn | Nepředvídané události | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | HD.US | Rostoucí náklady | Výrobce baterií | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | IPO | Zisk EBITDA | Zvolený prezident | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | Turkish Airlines | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Kamala | CAC40 | Strategická partnerství | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rio Tinto | Síla amerického dolaru | Peso | Tipranks | Významné změny | Růst aktivity | Kabinet | Emoce | Složení portfolia | Japonské vlády | Sekundární prodej | Technologické tituly | Nové příležitosti | Obchodní nástroje | Copilot | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Americké ministerstvo spravedlnosti | Trendové pohyby | Globální vývoj | Svět kryptoměn | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | EPH | iPhone | Galaxy S24 | Posilování eura | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Apple Watch | Federální rezervní systém | Rusové | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | CZ | Průraz | EDF | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | Pokles investic | Eskalace situace na Blízkém východě | Futures na evropské indexy | IAG | Rallye | Propad | Konec roku | Telegram | Bankovnictví | Dezinflace | Adani Group | Znovuzvolení | ANO | Britské libry | Digitální měny centrálních bank | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Graf páru | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Americká společnost | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Samsung Electronics | Repo operace | MiCA | Index CSI 300 | Oblast supportu | Invest | Rok 2024 | Výrobce čipů Nvidia | Kanada | CBOE (VIX) | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Nejvyšší soud EU | Kryptoměna | Tržní hodnota výrobce čipů | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Take-Profit | Martin Klass | Libra klesá | Internetové společnosti | Federal Reserve | Technické patterny | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | 737 MAX | US100 | London Stock Exchange Group | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Americká centrální banka (Fed) | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Primární veřejné nabídky (IPO) | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | Digital World Acquisition | Upravený zisk EBITDA | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Velikost pozice | CFD na indexy | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Růst čínské ekonomiky | Soud EU | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Technologické inovace | Oslabuje dolar | Plynárenský gigant | Body | Ethereum 2.0 | Arabica | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | AMGN | Palantir (PLTR.US) | ROCE | Spekulace | Profesionální tradeři | Týdenní pokles | Americká cla | RBC Capital Markets | Baird | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Cykly | Boeing 737 | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Pimco | Časové rámce | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Inflační vlna | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | IG Metall | Cushing | Graf měnového páru | Globální trh | Plynárenské společnosti | Správce aktiv | DoorDash | LCID.US | Jak investovat | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Silný růstový potenciál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Americký softwarový gigant | Fúze | Akciový trh | Největší kryptoměny | Bitcoin a kryptoměny | Vyšší cla | Air France-KLM | Krypto průmysl | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | ITA | Jerome Powell | Společnost Uber | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Tchaj-wan | Bosch | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Brent a WTI | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Cenový index výdajů | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Zvýšený objem | Baker Hughes | Globální akcie | Olaf Scholz | Pohyb dolaru | CNBC | Německý kancléř | SPX | Koncern | Výzvy | Další pokles | Americký HDP | COT | Indonésie | Německá inflace | Soudce | Lael Brainardová | Disney | News | Ocenění | Home Depot | Řízení portfolia | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Klíčové projekty
Klíčové rozdíly
Klíčové společnosti
Klíčové S/R zóny
Klíčové S/R zóny v grafu
Klíčové strategie
Klíčové strategie a přístupy
Klíčové suroviny
Klíčové trhy
Klíčové trhy REITs

Následující klíčová slova

Klíčové události tohoto týdne
Klíčové události ve světě
Klíčové úrovně
Klíčové výhody
Klíčové výhody CFD
Klíčové zasedání
Klíčoví hráči
Klíčoví spojenci
Klíčový bankovní sektor
Klíčový faktor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít