Čtvrtek 25. července 2024 03:26
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Klíčové události 8. července: fundamentální analýza pro začátečníky

08.07.2024 10:48  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza makroekonomických zpráv:

analytics6688f1518f664.jpg

V pondělí je ekonomický kalendář prázdný. Minulý týden oba měnové páry zaznamenaly nízkou volatilitu a pozvolna se vydaly směrem vzhůru. Pokles dolaru byl minulý týden logický, protože téměř všechny klíčové zprávy o americké ekonomice dopadly hůře, než se předpokládalo. Za zmínku však stojí, že Evropská centrální banka zároveň začala uvolňovat měnovou politiku, což je pro euro medvědí faktor. Také Bank of England pravděpodobně 1. srpna zahájí uvolňování měnové politiky, což je pro britskou libru rovněž medvědí faktor. Proto jsme ohledně dalšího růstu velmi skeptičtí. Nemůžeme však popřít, že se trh zdráhá kupovat americký dolar.

Analýza fundamentálních událostí:

analytics6688f15a3b344.jpg

V pondělí nejsou k dispozici žádné významné fundamentální události, na které bychom mohli upozornit. Trh jasně chápe, co může očekávat od Federálního rezervního systému, ECB a BoE, takže se nesoustředí na žádné projevy představitelů těchto centrálních bank. Účastníci trhu se navíc snaží smést ze stolu skutečnost, že eurozóna a Velká Británie uvolňují své měnové politiky.

Obecný závěr:

V první obchodní den nového týdne nedojde k žádným významným událostem. S největší pravděpodobností se oba páry pokusí provést mírnou korekci směrem dolů, ale volatilita bude nízká, takže bude obtížné rozpoznat v grafech jakýkoli pohyb. Euro a libra reagovaly na slabé údaje z USA, takže by nyní mohly na chvíli ustoupit.

Základní pravidla obchodního systému:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz od úrovně nebo její proražení). Kratší doba formace znamená silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Na flat trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Flat trend každopádně nenabízí nejlepší podmínky pro obchodování.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.

5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.

6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipsů), měly by být považovány za oblast supportu nebo rezistence.

Jak číst grafy:

Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle pro nákup nebo prodej páru. Do jejich blízkosti můžete umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.

Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram a signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.

Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových obratů proti převládajícímu trendu.

Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
 • Klíčové události 5. října: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a bude náročné najít mezi nimi něco alespoň trochu významného. Spojené království zveřejní PMI ve stavebnictví a USA zveřejní týdenní zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Od prognózy se výrazně odchýlí jedna desetina těchto zpráv, ale dochází k tomu jen zřídka. Proto ani u jedné z těchto událostí neočekáváme výraznější reakci trhu. Vždy a v každé zprávě ale odchylka možná je, tudíž si nemůžeme být jisti, že trh nezareaguje. Nicméně stále je vysoce pravděpodobné, že ve čtvrtek uvidíme flat trh nebo velmi slabé pohyby.
 • Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
 • Klíčové události 6. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pondělí nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Evropská unie a Německo zveřejní finální odhady indexů PMI ve službách. Jedná se o sekundární zprávy a oproti původním hodnocením se neočekávají významné změny. Spojené království zveřejní PMI ve stavebnictví za říjen. To je z ekonomických událostí, které jsou naplánovány na pondělí, vše. Po pátečním výrazném růstu proto očekáváme sestupnou korekci.
 • Klíčové události 6. října: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budu poměrně významné. Spojené státy zveřejní údaje o mzdách mimo zemědělský sektor, míře nezaměstnanosti a mzdách. Poslední z nich lze považovat za druhořadé, ale první dva rozhodně budou v centru pozornosti. Tyto zprávy mohou vyvolat výraznou reakci trhu, která bude záviset na tom, jak moc se skutečné hodnoty odchýlí od prognóz. Nicméně i bez odchylek jsou tyto zprávy schopny podnítit volatilitu během americké obchodní seance. Míra nezaměstnanosti minulý měsíc vzrostla na 3,8 % a počet pracovních míst mimo zemědělský sektor činil 187 000, což bylo pod váženým průměrem 200 000. Trh očekává ještě nižší hodnotu nonfarm payrolls, ale zlepšení míry nezaměstnanosti o 0,1 %.
 • Klíčové události 6. února: fundamentální analýza pro začátečníky
  V úterý nás čeká velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách a ve Velké Británii index nákupních manažerů ve stavebnictví. Obě události jsou druhořadého významu a patrně nevyvolají pohyby silnější než o 20–30 pipů. Makroekonomické pozadí ale ztrácí na významu. Euro udržuje downtrend, zatímco libra právě jeden zahájila. Lze tedy očekávat pokles jak eura, tak libry, i když nepřijdou žádné nové zprávy.
 • Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
 • Klíčové události 7. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
  V úterý nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude důležitá. V centru pozornosti bude německá průmyslová výroba a ceny výrobců v eurozóně. Spojené státy mezitím zveřejní údaje o dovozu a vývozu. Ve všech případech jde o relativně nevýznamné zprávy, které dokážou trh posunout maximálně o 10–20 pipů. Proto neočekáváme, že by makroekonomické pozadí výrazně ovlivnilo pohyb obou měnových párů. S největší pravděpodobností nás čeká další obchodní den s nízkou volatilitou a omezeným pohybem, což v posledním měsíci trend.
 • Klíčové události 7. února: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ve středu nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen údaje o německé průmyslové produkci, které v žádném případě nelze považovat za důležité nebo silné. Proto nejspíš budeme svědky poměrně pomalého korekčního pohybu. Oba měnové páry mohou stoupat. Je ale důležité mít na paměti, že oba zformovaly klesající trend, takže preferujeme short pozice.
 • Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
 • Klíčové události 8. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pondělí nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude klíčová. V podstatě bude zveřejněna jen zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně. Report má podle očekávání znovu vykázat negativní hodnotu, což nepřekvapí. Nebylo by divu, kdyby nevyvinul žádný tlak na euro. V pátek jsme byli svědky toho, jak ani silné zprávy neposkytly podporu dolaru, i když měly pracovat v jeho prospěch. Euro v posledních týdnech prochází určitou korekcí, ale tento pohyb je stále příliš slabý na to, aby se dal považovat za trend. Co se týká britské libry, ta vlastně vůbec nekoriguje. Ve Spojeném království a v USA nejsou naplánovány žádné zajímavé zprávy.
 • Klíčové události 8. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ze středečních fundamentálních událostí můžeme vyzdvihnout projevy představitelů Federálního rezervního systému, konkrétně Cookové, Barra, Jeffersona a Williamse. Neel Kashkari vystoupil v úterý s řadou zajímavých prohlášení, která by mohla podpořit dolar. Zejména uvedl, že raději zvýší sazby o trochu víc, než aby udělal chybu příliš malým zvýšením. Postoj Fedu se tudíž pozvolna mění k výrazněji jestřábímu. Účastníci trhu ale samozřejmě budou sledovat projev předsedy Fedu Jeroma Powella v druhé polovině dne. Powell se může vyjádřit k nedávným zprávám o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě a přiblížit budoucí kroky týkající se měnové politiky.
 • Klíčové události 8. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější se odehrají ve Spojených státech. Mimo USA bude zveřejněna jen jedna ekonomická zpráva, a to v Německu – finální hodnocení inflace za listopad. Tato zpráva má druhořadý význam a finální hodnocení se málokdy liší od prvního. Trh se proto zaměří na zprávy z USA.
 • Klíčové události 8. února: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Kromě této druhořadé zprávy nebudou obchodníci věnovat velkou pozornost ničemu v USA, Velké Británii, Německu ani Evropské unii. Budeme tedy nejspíš svědky nízké volatility a velmi pomalého pohybu obou párů.
 • Klíčové události 9. července: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Včera si trh našel důvod k nákupu eura a libry, ale takové věci netrvají věčně. Minulý týden oba měnové páry vykázaly poměrně prudký pohyb vzhůru, takže by bylo dobré, kdyby tento týden došlo k nějaké medvědí korekci. Teoreticky by růst dolaru mohly vyprovokovat projevy šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Ve skutečnosti však trh zřídkakdy zohledňuje Powellův jestřábí postoj a shodu skutečné hodnoty s prognózami. Bylo by proto příjemné, kdyby tyto události dolar podpořily, ale zelená bankovka by také mohla využít určité korekce před zveřejněním údajů o americké inflaci.
 • Klíčové události 9. května: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Z nich vyzdvihneme pouze americkou zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva je však druhořadá, takže neočekáváme reakci trhu. Tento týden je nabídka důležitých událostí "o ničem". Dnes nás čeká alespoň zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho z BoE, zatímco v prvních třech dnech týdne byl na trhu zjevný klid. V pondělí a v úterý se alespoň libra pokusila o nějaký pohyb. Euru se nic takového nepodařilo.
 • Klíčové události 9. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
  Na úterý, stejně jako na celý tento týden, je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není považována za důležitou. Ve skutečnosti nemáme významné události, které bychom mohli zmínit. V úterý můžeme poukázat na zprávy o průmyslové produkci v Německu a míře nezaměstnanosti v Evropské unii. Žádná z nich ale nejspíš nevyvolá výraznou reakci trhu. Pondělní obchodování bylo slabé, ale trh může být stále pod vlivem pátečních údajů. Nevidíme důvod, proč by se oba páry měly v úterý aktivně obchodovat a vytvořit trend. Euro zůstane pravděpodobně v bočním kanálu, zatímco libra může dál kolísat nahoru a dolů a zůstávat poblíž 5měsíčních maxim.
 • Klíčové události 9. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
  Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude významná. Čemu mohou obchodníci věnovat pozornost? Snad jen údajům o nezaměstnanosti v USA. Pokud se od prognózované hodnoty odchýlí alespoň 20–30 000, pak je šance na reakci trhu. Problém ale spočívá v tom, že odchylky od této zprávy se objeví jen zřídkakdy. Pochybuji, že nás dnes takové překvapení čeká. Kromě tohoto nejsou na dnešek naplánovány žádné další zprávy.
 • Klíčové události 9. října: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pondělí se v USA, Německu, EU ani ve Velké Británii nebude dít nic zajímavého. Nečekáme tedy výrazné pohyby. Místo toho očekáváme pokles obou měnových párů, po kterém může následovat menší pohyb nahoru. Tento vzestupný pohyb by mohl v průběhu týdne nabrat na síle, protože očekáváme silnější býčí korekci.
 • Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky
  V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new