Středa 24. duben 2024 06:33
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader

Štěpán Hájek

img

Jedna velká konsolidace

16.04.2019 Mnoho obchodníkům příliš nevoní aktuální rozpoložení na většině devizových trhů, které se dlouhodobě spíše hledají, a trendovější pohyb bychom hledali velmi těžko. Většina trhů konsoliduje v širším obchodním pásmu a čas od času trhy vykolejí z jejich klidného průběhu zveřejnění nějakého fundamentu. Jak dlouho budeme muset ještě čekat, než se trhy rozhoupou k nějaké větší akci? Stojí za aktuálním sentimentem geopolitické faktory nebo nejistota z vývoje globálního růstu?
img

Britskou ekonomiku čeká silný kvartál, pomůže to libře?

11.04.2019 Ekonomika Velké Británie má navzdory přetrvávající nejistotě kolem brexitu nakročeno na velmi silný první kvartál. Britští výrobci minulý měsíc zintenzívněli svou aktivitu, jakožto přípravy na brexit. Ve středu lídři zemí Evropské unie odsouhlasili odklad odchodu Británie z bloku na 31. října. Británie může případně opustit unii dřív, pokud parlament odsouhlasí dohodu s EU. Mezitím se však musí začít připravovat na volby do Evropského parlamentu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice

09.04.2019 Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
img

FED nepotřebuje uvažovat nad snížením úrokových sazeb

04.04.2019 Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow minulý týden řekl, že by FED měl okamžitě snížit úrokové sazby o 50 bazických bodů. Ekonomická data přicházející z největší světové ekonomiky však tento názor nepodpírají a vše nasvědčuje tomu, že by banky měla udržovat svůj stávající kurz. Akciové trhy pokračují v růstu poté, co zaznamenaly nejsilnější kvartál od roku 2009. Riziko globální recese však stále existuje, pokud se nepodaří USA a Číně vyjednat během následujících měsíců obchodní dohodu.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
img

Rekordní růst palladia je u konce

29.03.2019 Palladium včera ztrácelo již třetí den v řadě a zaznamenalo největší pokles za posledních devět let. Zahraniční média hovoří kvůli výraznému nárůstu ceny o splasknutí bubliny. Za propadem mohou být obavy ze zpomalení globálního růstu spolu s opakovaným varováním, že růst ceny kovu na rekordní maxima nedopovídá jeho hodnotě. Trh s palladiem je dlouhodobě v deficitu a poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena palladia za unci je i tak stále vyšší, jak cena zlata, a to za 1388 dolarů za unci.
img

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně

26.03.2019 Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.
img

Fundamentální pohled na kanadský dolar za první čtvrtletí

21.03.2019 Na páru s americkým dolarem je od začátku roku kanadský dolar v mírném zisku, to však neodráží v jaké je aktuálně kondici. Začátkem ledna mu výrazně pomohl růst rizikových aktiv včetně ropy. Právě s vývojem ceny ropy je kanadský dolar úzce propojen kvůli silné závislosti kanadské ekonomiky na exportu ropy. Zároveň začátkem roku mírně klesla poptávka po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Pokud však odmažeme silné lednové zpevnění kanadského dolaru, tak měnový pár USDCAD osciluje v širším cenovém pásmu a většinu času spíše oslabuje.
img

Dolar může růst i navzdory stabilním úrokovým sazbám

19.03.2019 Americkému dolaru se minulý týden příliš nevydařil a vymazal téměř všechny zisky, které od začátku letošního roku získal. I přesto na americkém dolaru převládá optimismus a málokdo z předních investorů by si letos vsadil na jeho pokles. FED přitom letos nechystá ani jedno zvýšení úrokových sazeb oproti minulému roku, kdy zvýšil sazby čtyřikrát. Ve prospěch amerického dolaru vyznívá nejen úrokový diferenciál, který má USA s ostatními zeměmi, ale také ekonomika země, ta je v mnohem lepší kondici, než v ostatních zemích.
img

Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy

13.03.2019 Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.
img

Centrální banky se připravují na nejhorší

08.03.2019 Centrální banky si začínají uvědomovat, že se ekonomika dostává do poslední fáze hospodářského cyklu, kontrakce. FED již koncem roku začal krotit svůj původní záměr postupně zvyšovat úrokové sazby a v letošním roce již nepočítá ani s jedním zvýšením. Minimálně jedno zvýšení úrokových sazeb měla v letošním roce v plánu ECB i to je už minulost. Na svém posledním zasedání zmínila, že počítá s ponecháním aktuálních sazeb na stávajících úrovních do konce letošního roku. V Austrálii nebo na Novém Zélandu dokonce uvažují nad snížením úrokových sazeb, aby podpořily hospodářský růst.
img

Poslední šance? Britští vyjednavači se vrací do Bruselu

05.03.2019 Poté co začátkem ledna britská premiérka Theresa Mayová utrpěla porážku v britském parlamentu, když byl odmítnut její návrh dohody o vystoupení z unie, nyní vše nasvědčuje tomu, že dojde k odložení termínu odchodu. Stanovený termín na 29. března se nevyhnutelně blíží a Británie není připravena na plán B, který by zajistil, aby Británie neopustila unii bez dohody. Podle Mayové je jediným možným řešením hlasovat pro dohodu, kterou připravila s kolegy v Bruselu. S největším pravděpodobností však na hlasování 12. března opět dojde k jejímu odmítnutí a poslanci budou o den později možná hlasovat o odložení termínu odchodu.
img

Británie krvácí skrz libru

22.02.2019 Britská premiérka Theresa Mayová se nyní snaží doladit dohodu, která se podařilo dohodnutou koncem minulého roku s EU. Hlavním kamenem úrazu je tzv. irská pojistka, ta je také důvod, proč se nepodařilo dohodu prosadit v britském parlamentu. Mayová nyní intenzivně pracuje právě na změně tzv. irské pojistky. Předseda EK Juncker se již vyjádřil, že nevidí prosazení dohody v britském parlamentu příliš optimisticky. Spolu s nejistotou kolem brexitu se začíná zhoršovat také sentiment v domácí ekonomice a také výhled pro britskou libru. S jejím růstem v letošním roce nepočítají ani investiční banky.
img

Trhy věří v obchodní dohodu USA a Číny

19.02.2019 Americká delegace se minulý týden setkala s čínským prezidentem v Pekingu, což vnímaly trhy jako velmi pozitivní impuls k dalšímu růstu. V pozadí rostoucí důvěry v dosažení obchodní dohody a zažehnání hrozby dalšího vládního shutdownu v USA se tak akciovým indexům podařilo růst již osmý týden v řadě. Optimismus posiluje také fakt, že americký prezident Donald Trump je ochotný posunout plánovaný deadline z konce března o 60 dní, pokud nebude dosaženo obchodní dohody. Obchodní vyjednávání na vyšších úrovních budou pokračovat tento týden ve Washingtonu. Pokud nebude do 1. března dosaženo dohody, Spojené státy by měly reagovat zvýšením celních přirážek na některé čínské dovozy.
img

Britské firmy přesouvají své investice mimo Británii

12.02.2019 Britské společnosti se stejně jako další zahraniční společnosti začaly připravovat na možnost tvrdého brexitu a odklonily do Evropské unie investice ve výši 10 mld. dolarů. Se zjištěním přišla nová studie Londýnské školy ekonomie a to ve stejný den, kdy zveřejněná makrodata poukázala za čtvrtý kvartál na pokles investic v Británii o 3,7%. V nadcházejících dnech by se opět měli sejít vyjednavači EU a Británie, aby diskutovali o dalších krocích týkajících se vystoupení Británie z unijního bloku.
img

Euru se množí špatné zprávy, hospodářský růst mu ani letos nepomůže

07.02.2019 Euro dnes dostalo další impuls pro pokračování v prodejní aktivitě. Dá se tak usuzovat podle prognózy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, jelikož opět srazila svůj odhad pro hospodářský růst. Prognóza dnes dorazila poté, co včera dorazily z Německa data průmyslových objednávek, která poukázala na zhoršující se sentiment v největší ekonomice Evropy. Hlavní evropská měna dnes ztrácí již čtvrtou seanci v řadě a zatím nic nenapovídá tomu, že by se mělo z dlouhodobějšího hlediska něco změnit.
img

Kam zmizely problémy Evropy?

05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
img

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii

01.02.2019 Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.
img

Zpomalující Čína stojí za zhoršujícími se výsledky amerických společností

29.01.2019 Aktuálně probíhá v USA výsledková sezona a se svými reporty přišlo již několik společností včetně společnosti Caterpillar a Nvidie. Jejich výsledky, ale také několika dalších společností nedokázaly dorovnat očekávání ekonomů a stále častěji se hovoří o zpomalování globálního růstu ekonomiky. Nikoho pak nepřekvapí, že za zpomalením stojí z velké částí druhá největší ekonomika, Čína.
img

Naučme Čínu se chovat, než nás všechny přeroste

25.01.2019 Aktuálně probíhají obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou za účelem dosažení férovějšího a volnějšího obchodu. Americká administrativa již zavedla cla na dovoz čínských výrobků v hodnotě 250 mld. dolarů a podle posledních dat se jí podařilo zpomalit druhou největší ekonomiku. Co však Spojené státy štve možná trochu více a moc se o tom nemluví, je fakt, že čínská ekonomika začíná pomalu srovnávat s krok s tou americkou a té se nevyhnutelně blíží její konec na vrcholu, jakožto největší ekonomiky světa. Spojené státy chtějí snížit obchodní deficit, přitom dělají službu nadcházejícím generacím. Netřeba připomínat jak například společnost Huawei sbírá osobní data uživatelů.
img

Poptávka po americkém dolaru může ještě růst

22.01.2019 Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.
img

Forex seminář: Mechanický vs. diskréční přístup k obchodování

18.01.2019 Na světě je 7 miliard lidí. Pokud by všichni chtěli být tradery, bude na světě 7 miliard unikátních obchodních technik. Možná i více. Každý z nás je jiný a jedinečný. Každý má různé vášně, odlišný postoj k životu, jinou povahu, odlišný každodenní koloběh života.
img

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo

18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
img

Mayová odjíždí z Bruselu s prázdnou

14.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu. Jediným hmatatelným východiskem čtvrtečního jednání je zdůraznění lídrů EU, že tzv. irská pojistka, která je hlavním zádrhelem v Británii, by byla v případě aktivace jen dočasným řešením. O dohodě o brexitu už znovu vyjednávat není možné.
img

Ranní analýza: EURUSD padá pod 1.13, dnes maloobchodní prodeje v USA

14.12.2018 Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.
img

Přehled dne: Zasedání ECB rozvlnilo trhy, banka ukončila QE

13.12.2018 Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.
img

Apple, Aplhabet a Facebook jsou od začátku roku ve ztrátě

13.12.2018 Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia. Neexistoval snad ani jeden investor, který by nedržel akcie alespoň jedné ze společností, a vyplatilo se. Zdálo se, že rok 2018 zkopíruje vývoj toho předchozího a akciové tituly ve většině případů rostly dvouciferným tempem, Amazon a Netlix si své zisky dokonce dále drží. Kombinace geopolitických rizik a negativního sentimentu nakonec dopadla i na populární technologické akcie a tři tituly společností Apple, Alphabet a Facebook své letošní zisky dokázaly dokonce kompletně vymazat.
img

Ranní analýza: Dolar mírně koriguje své zisky, dnes zasedá ECB

13.12.2018 Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.
img

Přehled dne: Americká jádrová inflace zrychlila na 2,2%, indexy opět mírně zpevňují

12.12.2018 Pro změnu klidnější seance, kdy na devizových trzích koriguje své včerejší zisky americký dolar a dává tak prostor pro posílení ostatním měnám. Akciové trhy mírně rostou a opět je posilují pozitivní zprávy z Číny týkající se obchodního sporu s USA.
img

Ranní analýza: Dolaru pomohl růst amerických výnosů, dnes americká inflace

12.12.2018 Americký dolar včera díky růstu amerických výnosů z dluhopisů vystoupal velmi blízko letošním maximům. Akciové indexy k večeru smazaly odpolední ztráty podpořené pozitivní zprávou o vývoji obchodního sporu mezi USA a Čínou. Do zelených čísel se opět vrátila ropa.
img

Libru čeká těžký konec roku

11.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera pomyslně utekla z bojiště, když odvolala dnešní hlasování dolní komory britského parlamentu o brexitové dohodě. Důvodem je podle premiérky potřeba dále jednat s Bruselem o tzv. irské pojistce. Dolní sněmovna by potřebovala od Bruselu dostatečné záruky, které by jí uspokojily. Britská libra se dostala po zveřejnění zprávy o odložení hlasování pod další prodejním tlak. Nijak výrazně jí nepomohly ani dnešní velmi solidní data z britského trhu práce, což naznačuje, že libru čeká velmi složitý závěr letošního roku.
img

Ranní analýza: Dolar je začátkem týdne opět silnější, dnes data z britského trhu práce

11.12.2018 Začátek týdne se opět nesl v nervózním duchu. Na devizových trzích výrazně ztrácela libra a táhla sebou i ostatní měny proti americkému dolaru. Podobně na tom byly akciové indexy, které opět ovládli prodejci, nakonec však dokázaly část ztrát zkorigovat.
img

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

06.12.2018 Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.
img

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala

04.12.2018 Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.
img

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy

29.11.2018 V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.
img

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.
img

Dohoda o brexitu je na spadnutí

22.11.2018 Británie a Evropská unie odsouhlasily návrh politické deklarace o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z unijního bloku. Donald Tusk dnes novinku oznámil na twitteru s tím, že od něj členské státy unie dostaly zmíněný návrh. Vyjednávací týmy Británie a unie návrh textu odsouhlasily, podle Tuska panuje shoda i na politické úrovni a na mimořádném summitu v Bruselu zbývá text odsouhlasit lídrům zbylých 27 zemí. Na zprávy pochopitelně reaguje britská libra spolu s dalšími měnami a také britský akciový trh.
img

Kde hledat klíč ke konci propadu ropy

20.11.2018 Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podívá na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.
img

Silnější dolar se může postarat o další korekci na akciích

14.11.2018 Za nedávným výprodejem může stát faktor, o kterém se doposud moc nemluvilo a to americký dolar. Ten od konce září výrazně zpevňuje své pozice a začátkem týdne dokonce překonal letošní maxima. Měnová politika centrální banky a její výhled pro postupný růst sazeb podporují americký dolar v růstu a dá se tedy očekávat pokračování dosavadního trendu. Akcie jsou ohroženy několika faktory, silnější dolar však znervózňuje investory kvůli tlaku, který vyvíjí na korporátní ziskové marže a růst zisků.
img

OPEC možná znovu omezí těžbu

08.11.2018 Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.
img

Sentiment investorů v Evropě se nelepší

06.11.2018 I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.
img

Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán

01.11.2018 Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké. Trumpovo administrativě se podařilo snížit iránské exporty ještě předtím, než vstoupí v platnost jejich sankce, výraznější pokles však nemusí ani dorazit, protože Čína a Indie hodlají v nákupech iránské ropy pokračovat.
img

Jak poznat, že propad akcií našel své dno

30.10.2018 Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
img

Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy

25.10.2018 Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let. Čína a Japonsko by měly podepsat během týdne řadu dohod a to uprostřed nervózního prostředí, kdy Spojené státy vyvíjí obchodní tlak na Čínu. Oba asijské státy by měly dospět k užším obchodním vztahům.
img

Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016

23.10.2018 Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii. Největší rány však inkasoval evropský akciový trh, kdy se DAX dostal na nejnižší úrovně od konce roku 2016, zatímco spor o italském dluhopisu nadále znervózňuje evropské trhy.
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018  Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice....
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018 Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice. Na akciových trzích je dnes zatím vše beze změny a čeká se na iniciativu amerických obchodníků. Nervozita z trhů zatím výrazně neustupuje a VIX se drží v blízkosti 20 bodů.
img

Aktuální dění na EUR/USD

19.10.2018 Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.
img

Akciové indexy by mohly zopakovat únorový scénář

16.10.2018 Podle všeho se na akciích rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy minulý zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim. Strach investorů z výnosnosti akcií při utahování měnové politiky a dluhopisových výnosech nad 3% nakonec trhy neustály a dostaly se pod výraznější vlnu výprodejů.
img

Podle Trumpa FED zešílel a může za včerejší korekci na akciích

11.10.2018 Během včerejší seance se akciové trhy dostaly pod silný prodejní tlak a jednodenní ztráta je druhá největší do únorové korekce. Rostoucí nervozita posledních dní tak vygradovala na úrovně, kdy vše dolehlo právě na akciové trhy, příčiny jsou přitom podobné jako v případě únorové korekce. Trhy opět vylekal růst amerických výnosů z dluhopisů, které byly nejvyšší za posledních 7 let, a nervozita investorů z dopadu vyšších sazeb na výnosnost akcií rozpoutala včerejší výprodej. S další kritikou přišel americký prezident Donald Trump, ten řekl, že FED zešílel, pokud chce pokračovat v utahování měnové politiky. Jedná se již o několikátou kritiku na adresu FEDu od amerického prezidenta.
img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Mayové dochází čas a o brexitu zdaleka není rozhodnuto

05.10.2018 Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.
img

USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst

02.10.2018 Kanadský dolar včera dostal stimul, který by mu konečně mohl pomoci ve výraznějším zpevnění svých pozic. Konkrétně se podařilo v noci na pondělí americkým a kanadským vyjednávacím týmům dosáhnout dohody o podobě budoucích vztahů. Počínaje včerejším dnem je tak minulostí původní dohoda o severoamerickém volném obchodu jinak známá jako NAFTA, kterou nahrazuje nová dohoda mezi USA, Kanadou a Mexikem se zkratkou USMCA. Nová dohoda sebou také přinese několik změn oproti původní dohodě.
img

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží

18.09.2018 Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.
img

Přehled dne: Americký dolar opět v defenzivě kvůli Trumpovým clům

17.09.2018  Hlavním katalyzátorem pohybů na devizových trzích je opět vývoj amerického dolaru, který dnes výrazněji ztrácí. ...
img

Přehled dne: Americký dolar opět v defenzivě kvůli Trumpovým clům

17.09.2018 Hlavním katalyzátorem pohybů na devizových trzích je opět vývoj amerického dolaru, který dnes výrazněji ztrácí. To dává prostor ostatním měnám, aby zpevnily své pozice proti dolaru. Prodejním tlakem začaly týden také americké akciové indexy.
img

Ranní analýza: Akcie jsou opět atraktivní, Ropu a dolar ovládli prodejci

14.09.2018  Americký dolar pokračuje ve ztrátách, které prohloubil dnes ráno, když otevřel na indexu amerického dolaru velký...
img

Ranní analýza: Akcie jsou opět atraktivní, Ropu a dolar ovládli prodejci

14.09.2018 Americký dolar pokračuje ve ztrátách, které prohloubil dnes ráno, když otevřel na indexu amerického dolaru velkým prodejním gapem. Kvůli včerejší zprávě o růstu nabídky ropy na trhu se ropa dostala pod prodejní tlak, který zastavila až včera večer a dnes dopoledne konsoliduje na podobných úrovních.
img

Nabídka ropy je na historických maximech

13.09.2018 Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.
img

Čína chystá uvalení sankcí na USA

11.09.2018 Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.
img

První ústupky ohledně Brexitu pomáhají libře

06.09.2018 Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar

04.09.2018 Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.
img

Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny

30.08.2018 Na kanadském dolaru zatím lehce převládá optimismus a může být ještě mnohem lépe. Je několik faktorů proč kanadský dolar nedokázal posilovat, ačkoliv je na tom kanadská ekonomika poměrně dobře a s jeho provázaností s americkou ekonomikou by měla také přeřadit na vyšší stupeň. Fundament na kanadském dolaru se však začíná otáčet k lepšímu a zbytek roku by mohl patřit této komoditní měně.
img

Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy

28.08.2018 Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.
img

Co se děje na euru?

23.08.2018 Evropská měna se na páru s americkým dolarem dostala do výraznějšího býčího trendu a to i navzdory poměrně negativnímu fundamentu v Evropě a velmi pozitivnímu fundamentu na straně druhé v USA. Vezmeme-li v úvahu, jak se euro dostalo na aktuální úrovně a to především díky jednorázovému faktoru, kterým nebyl nikdo jiný, než Donald Trump. Ten opět začal kritizovat americkou centrální banku za zvyšování úrokových sazeb a připomněl, že bude v kritice pokračovat, dokud bude banka zvyšovat sazby, netřeba připomínat jeho nedávné politické trable. Zároveň obvinil ostatní z devalvace měn proti americkému dolaru, to vše dostalo americký dolar pod tlak.
img

Analýza indexu S&P 500

21.08.2018 V právě probíhajícím týdnu by se měla uskutečnit schůzka mezi diplomaty z Číny a USA. Tato zpráva dorazila na trhy již koncem minulého týdne a trhy jsou od té doby pozitivně naladěny. Pozitivní sentiment se zatím drží akciových trhů, na čemž vydělává i ropa.
img

Je komoditní super-cyklus u konce?

16.08.2018 Komodity se až na výjimky ocitly během prvních 6 ti měsíců pod prodejním tlakem, kterému bezesporu přispěla i rostoucí geopolitická rizika. Mezitím se však začíná mluvit o dalším fenoménu, který může způsobit další a mnohem výraznější výprodeje na komoditních trzích. Tím je konec komoditního super-cyklu, ten je úzce vzpjat s cyklem ekonomickým. Nicméně poptávka po komoditách na rozdíl od akcií prudce klesá, na čemž se podílí Čína i FED.
img

Poptávka po ropě může dále klesat

15.08.2018 Poptávka od dvou největší asijských importéru, Číny a Indie roste výrazně pomaleji, než jaké bylo očekávání. To odhaluje slabší růst tamních ekonomik a narušuje jeden z hlavních pilířů držící ceny ropy vysoko uprostřed eskalující situace kolem obchodních válek. Obě země dohromady tvoří poptávku po 12% světové nabídky ropy a jejich růst byl motorem pro trh s ropou.
img

Čína může obchodní válku vyhrát těmito čtyřmi zbraněmi

31.07.2018 Obchodní války nabírají nový směr, pro globální ekonomiku pozitivní, jelikož dochází k uvolňování obchodních bariér a dovozních cel. Obchodní války byly a stále jsou jedním z největších strašáků nejen pro finanční trhy, ale i pro celou globální ekonomiku, včetně České republiky. Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy Evropské komise Jeanem-Clauda Junckera by mělo vést k cíli, jaký si Spojené státy vytyčily na prvopočátku obchodních válek a to nulová cla a odstranění všech obchodních bariér. Již začátkem června podepsala EU s Japonskem dosud největší dohodu o volném obchodu, která odstraní téměř všechna cla ve vzájemném obchodu. Je tedy evidentní, že když se chce, tak to jde. Agresivní politika Donalda Trumpa se začíná pomalu vyplácet, jen na stejnou hru musí přistoupit i další státy, se kterými jsou Spojené státy v obchodním sporu.
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018  Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář ...
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018 Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář Maria Draghiho v podobě tiskové konference. Pokud si chcete přečíst podrobnosti tiskové konference, podívejte se na včerejší článek přímo věnovaný tiskové konferenci.
img

Technicko-fundamentální analýza na EUR/USD, zlato a index S&P 500

25.07.2018 Máme za sebou polovinu týdne a o žádné slávě se zatím hovořit nedá. Především pak na devizovém trhu, kde se mezi sebou přetahují býci a medvědi o to kdo ponese pomyslný prapor v podobě trendu. Trhům se zatím vyhýbají obloukem fundamenty a makroekonomické zprávy, které by měly schopnost hýbnout trhem. Na forexové trhy jakoby spadla deka a většina z nich si hledá poměrně dlouho svůj směr. Například o americkém dolaru se stále mluví, že posiluje, oslabuje, pak zase posiluje a najednou Trump. Realita je taková, že od konce května začal vytvářet širokou oblast konsolidace, kde neustále oslabuje a posiluje. Jednou za oslabení může Trump, poté zachrání dolar růst amerických výnosů, jak tomu bylo v posledních několika dnech. Situace se nemění ani na ostatních měnách, nicméně je poměrně zřetelné, že dolar i tak udává tempo a to nejen na devizovém trhu ale i tom komoditním. Podívejme se tedy podívat na dlouhodobější technickou analýzu tří nejobchodovanějších instrumentů z různých částí finančního světa.
img

Obchodní války vs. výsledková sezona

19.07.2018 Minulý týden odstartovala ve Spojených státech dlouho očekávaná výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Očekávání jsou zatím vskutku obrovská a to nejen v korporátní sféře, ale i v ostatních sektorech. Dosavadní výsledky, které máme k dispozici, indikují jeden z nejlepších kvartálů. Mnoho analytiků v USA během druhého kvartálu dokonce upravili nahoru své prognózy, což se stalo pouze dvakrát za posledních 30 kvartálů. Prozatím překonalo prognózy zisků firem kolem 90% ze všech společností, které mají své výsledky za sebou. V konečném zúčtování bude číslo pochopitelně menší, nicméně pozitivní sentiment se pravděpodobně neotočí o 180 stupňů.
img

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat

04.07.2018 Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.
img

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější

28.06.2018 Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.
img

Jsou americké akcie stále atraktivní?

19.06.2018 Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce a debaty o možné korekci sílily začátkem roku letošního. Trochu se však spekulovalo, co by mohlo být spouštěčem korekce, ale všichni zůstávali pozitivně naladěni a očekávali další růst amerického akciového trhu i v roce 2018.
img

Americké akcie jsou stále velmi atraktivní, ale ...

19.06.2018 Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce a debaty o možné korekci sílily začátkem roku letošního. Trochu se však spekulovalo, co by mohlo být spouštěčem korekce, ale všichni zůstávali pozitivně naladěni a očekávali další růst amerického akciového trhu i v roce 2018.
img

Podle fundamentu by měl EUR/USD pokračovat v prodejní aktivitě

15.06.2018 Ve čtvrtek zasedala ECB, která ponechala podle očekávání sazby beze změny, a důležité bylo, zda začne komunikovat ukončení kvantitativního uvolňování. Nakonec změnila rétoriku ohledně sazeb i konce kvantitativního uvolňování, což dostalo pod výrazný prodejní tlak evropskou měnu. Rétoriku ECB upravila tak, že nyní bude kvantitativní uvolňování pokračovat do konce září o objemu 30 mld. EUR a od října se sníží objem nákupů aktiv na 15 mld. EUR, který bude pokračovat do konce letošního roku. Od roku 2019 pak bude ECB držet bilanci nakoupených aktiv a používat aktiva na refinancování aktiv stávajících. Rétorika ohledně úrokových sazeb se navzdory signálům nijak nezměnila a úrokové sazby by měly zůstat na současných úrovních ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování, pravděpodobně do léta příštího roku.
img

ECB vyhnalo z eura všechny býky, bude důležité zda udrží trend

15.06.2018  Včerejší seance byla pro forexové obchodníky více jak zajímavá, přičemž se o rozruch postarala především ECB. Ta...
img

Britská inflace zůstává nejníže za rok 2018

13.06.2018 Dnes dopoledne zveřejněná britská data inflace nijak výrazně býky na britské libře nepotěšila. Inflace si sice udržela své tempo, ale většinový konsenzus nepřekonala a tím pádem nepřišla na trhy ani zvýšená volatilita. Meziročně inflace rostla za květen o 2,4% a vyrovnala tak růst cen z dubna, zároveň se drží na nejnižší od března roku 2017. Květnový přírůstek pak činil 0,4%. Jádrová inflace očištěná o ceny energií a potravin rostla o 2,1%. Celkově inflační zpráva poukazuje na pokles cen téměř ve všech sektorech mezi dubnem a květnem. Pozitivní růst inflace zapříčinil růst cen za dopravu o 0,28%. Ceny energií tedy zaznamenávají díky vyšším cenám ropy systematický nárůst, kdy cena benzínu za květen rostly o 4,6 centů za litr. Bydlení a služby způsobily tlak na pokles cen společně s cenou za elektřinu, která rostla o 0,1%.
img

Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu

06.06.2018 Minulý týden v pátek vešly v platnost americká cla ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na dovoz hliníku. V případě Evropské unie, Kanady, Mexika, Austrálie, Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie se jednalo nejdříve o dočasné vyjmutí z tarifů do 1. května 2018. Jižní Korea se stala první zemí, která byla z cel vyjmutá a poté jí následovala Austrálie, Brazílie a Argentina. Trvalou výjimku nedostala Evropská unie, Kanada a Mexiko. Pro všechny ostatní země platí dovozní cla na ocel a hliník již od 23. března 2018. Některé země již zveřejnily seznam výrobků, na které se chystají uvalit odvetná cla.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
img

Uvidíme cenu ropy opět na 100 dolarech za barel?

18.05.2018 Ropa Brent se dostala během čtvrteční seance nad 80 dolarů za barel a její růst nemusí být u konce, právě naopak. Cena ropy může ještě růst a lze očekávat zdražení benzínu až o dalších 50 haléřů, ale také jsou zde faktory hovořící pro pokles ceny ropy.
img

Americké akcie posilují, dolar však ztrácí sílu

14.05.2018  Konec minulého týdne odnesl slabší americký dolar, který pokračuje ve ztrátách i začátkem aktuálního týdne. Pomě...
img

Trump definitivně odstoupil od jaderné dohody s Iránem

09.05.2018 Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že USA jednostranně odstupuje od mezinárodní dohody o jaderném programu s Iránem. Naplnilo se tak očekávání předešlých dní a Donald Trump pokračuje v agresivní zahraniční politice. Spolu s USA podepsala v roce 2015 jadernou dohodu Francie, Británie, Německo, Čína a Evropská unie. Na rozdíl od USA však ostatní státy chtějí v dohodě dále zůstat a urgují USA, aby nepodnikaly kroky, které by jim ztížily v budoucnu život.
img

Hospodářský růst eurozóny podle očekávání zpomalil

02.05.2018 Dnes byly zveřejněny předběžné výsledky odhadu HDP v Eurozóně a potvrzují to, co jsme si již mysleli. Růst HDP za první čtvrtletí o 0,4% je nejhorší expanze za posledních 6 kvartálů. Jedná se o pokles z 0,7%, kterých dokázal dosáhnout hospodářský růst poslední 3 kvartály po sobě. Meziročně rostlo HDP o 2,5%, kdy se však také jedná o pokles z 2,7%. Ekonomové s podobným zpomalením počítali a trhy zůstaly téměř bez reakce. Jedná se však o další z fundamentů hovořící pro pokles evropské měny. Zatímco Mario Draghi přikládal horší čísla především sezonnosti a horšímu počasí v prvních třech měsících, výrobní sektor pokračuje v oslabování a některé firmy se obávají stále silného eura.
img

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka

25.04.2018 Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.
img

Ropa je nejvýše od roku 2014

19.04.2018 Zastupitelé ropného kartelu OPEC a Ruska se mají sejít tento týden v Saudské Arábii. Zatímco ve světe rostou geopolitická rizika ohrožující dodávky ropy, které tlačí výše cenu ropu, OPEC a Rusko chtějí pokračovat v produkčních škrtech.
img

Ohlédnutí za prvním kvartálem roku 2018

10.04.2018 První kvartál roku 2018 přinesl mnoho zajímavých událostí, které se projevily i do vývoje finančních trhů. Co se týče globální ekonomiky jako takové, zásadní změny jsme se nedočkali, přičemž všechny instituce a centrální banky očekávají pokračování expanze. Podle jejich projekcí lze usuzovat, že by expanze měla pokračovat minimálně do konce příštího roku a s tím by měla klesat i nezaměstnanost.
img

Finanční trhy se začínají měnit, situace na akciích tomu napovídá

27.03.2018 Aktuální situace na trzích, především na těch akciových se zdá být trochu zvláštní. Poté co americký akciový index S&P 500 ztratil 2 dny po sobě přes 2%, dohromady za týden přes 6%, začátkem nového týdne začali být býci velmi aktivní. Okamžitě odmítli jakýkoliv další propad ceny na nižší úrovně a realizovali za pouhý den zisk 2,7%. To se může zdát jako celkem slušný zisk, pokud bychom však byli svědky výrazného zlepšení fundamentu nebo něčeho podobného. To se však nestalo a jednalo se pouze o korekci předchozího pohybu. Zisk 2,7% za pouhou jednu obchodní seanci je největším za poslední 2 roky. Zároveň trh S&P 500 realizoval zisk větší jak 2% během jedné seance poprvé od konce roku 2016.
img

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu

22.03.2018 Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.
img

Inflace v Británii zpomalila více, než se očekávalo

20.03.2018 Dnes v 10:30 byla zveřejněna data inflace z Velké Británie. Ty dokázaly překonat očekávání, když inflace rostla za únor o 0,4%, přičemž se očekával růst o 0,5%. Meziročně inflace klesla z 3% na 2,7%, analytici očekávali pokles na 2,8%. Jádrová inflace také klesla více, než se očekávalo, když meziročně klesla z 2,7% na 2,4%.
img

Akciové trhy v další korekci, dnes výsledky inflace ve Velké Británii

20.03.2018 Akciové trhy jsou začátkem týdne nervózní a prošly si další korekcí. Především byly pod tlakem americké akcie a to kvůli technologickému sektoru, kde nejvíce ztrácel Facebook. Nepříznivá situace se projevila i na ostatních akciových trzích, které uzavřely včerejší seanci v červených číslech. O zvýšené nervozitě hovoří i zvýšené hodnoty indexu VIX. Ten se dostal během včerejší seance až na úrovně 22 bodů, dnes se zatím pohybuje kolem 19 bodů. Akciové trhy tedy pokračují v korekci z minulého týdne. Nedařilo se ani americkému dolaru, který pomohl k ziskům ostatním měnovým párům. Nejvýrazněji posilovalo euro a britská libra. Britské libře pomohla i zpráva, kterou zveřejnil v pondělí týdeník Focus. Mělo by se jednat o zlom ve vyjednávání mezi EU a VB, kdy by se měli podle týdeníku obě strany již dohodnout na finančním vyrovnání, právech občanů a také podobě přechodného období. Obě strany se dohodly na 21 měsíčním přechodném období poté, co Spojené království opustí EU. Ještě však zbývá mnoho práce, ale větší část by měla být dohodnuta. Dohoda musí být uzavřena do konce října. Z včerejších fundamentů neměl žádný výraznější dopad na vývoj finančních trhů a trhy zůstávají tedy ve vyčkávajícím režimu na středeční zasedání americké centrální banky FED.
img

Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit

16.03.2018 Světová ekonomika riskuje, že poroste rychleji než by potřebovala. Skupina 20 ministrů financí a představitelů centrálních bank se setká příští týden v Argentině na schůzce zastupitelů G-20 uprostřed největší ekonomické expanze od roku 2011. Setkání proběhne jen několik dnů poté co organizace OECD, která se zabývá hospodářskou spoluprací a rozvojem, zvýšila svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% na rok 2018. Pro mnohé investory a politiky je zásadní otázka jak rychle může ještě světová expanze pokračovat. A zda ji vůbec chtějí v případě, že by přehřátí ekonomiky znamenalo nepřiměřený růst inflace. Globální růst od roku 1990 dosáhl očekávaného růstu nad 3,9% osmkrát. Prozatímní vrchol růstu o 5,6% byl následován finanční krizí o rok později.
img

Data inflace nepřekvapila, Polozův projev oslabil kanadský dolar

13.03.2018 Dnes v 13:30 byla zveřejněna měsíční data inflace z USA. Ta však nenabídla žádnou změnu a pomohla trochu americkým akciovým trhům, aby realizovaly další zisky. Podle očekávání jádrová inflace v únoru rostla o 0,2%. Jádrová inflace tedy zůstává na 1,8%. Základní míra inflace také rostla podle očekávání o 0,2%. Inflace tedy po únorových datech zrychlila podle očekávání na 2,2%. Údaje ukazují, že inflace se postupně zvedá bez většího zrychlení. To vše je v souladu s výhledem politiků ohledně růstu cen, který se neustále přibližuje ke svému cíli. Vzhledem k výsledkům aktuálního reportu lze na 99% říci, že FED bude na příštím zasedání zvedat úrokové sazby, avšak inflace neroste nijak závratně rychle a pro nějaké další agresivnější zvedání sazeb není důvod. Inflace by si tedy měla dojít poměrně pohodlně k 2% inflačnímu cíli do konce příštího kvartálu. Americký dolar vnímal výsledky inflace poměrně negativně a začal v reakci na vyhlášení dat klesat. Stejně reagovaly i výnosy z amerických dluhopisů, které dnes zatím trochu ztrácí.
img

Zasedání ECB nemělo na trhy výraznější dopad, dnes data z trhu práce z Kanady a USA

09.03.2018 Včerejší seance byla především ve vyčkávajícím režimu na zasedání ECB. Kde zmizela z komentáře věta o případném prodloužení, nebo zvýšení objemu kvantitativního uvolňování. To by však dále mělo pokračovat při objemu 30 mld. eur měsíčně. Euro nakonec ukončilo seanci v červených číslech, přičemž se nadále drží v konsolidačním pásmu bez jasného trendu. Žádnou výraznější změnu tedy zasedání ECB nepřineslo, když úrokové sazby udržely na 0,00% a hodlají pokračovat ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování. Trhy byly během včerejší seance spíše pozitivně naladěny a to i díky zprávě, že americký prezident Donald Trump souhlasil, že se setká s vůdcem KLDR Kim Jong Unem. Jedná se o druhou pozitivní zprávu týkající se KLDR v tomto týdnu. Zpráva pomohla i americkému dolaru, který během včerejší seance posiloval nejvýrazněji. To se samozřejmě odrazilo o do vývoje ostatních devizových trhů, kde byl dolar silnější. Díky silnějšímu dolaru prohloubila své ztráty i Ropa. Ta se dostala pod low minulého týdne a s pozitivními vyhlídkami pro ropu to nevypadá moc dobře. VIX nadále zůstává na zvýšených hodnotách a nervozita z možného dalšího výprodeje na trzích stále zůstává.
img

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi

07.03.2018 Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.
img

Technická analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, DAX a ropa WTI

28.02.2018 Technická analýza měnových párů EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, akciového indexu DAX a ropy WTI.
img

Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?

27.02.2018 Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý. Silný japonský jen není ani nic co by uvítala japonská centrální banka, kterou trápí nižší inflace a silnější jen nijak nepomáhá k jejímu růstu.
img

Ropa opět trochu levnější

21.02.2018 Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | CFDs | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | CEO | CFD | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | Grafy | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Inflační cíl | Inside Bar | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Leverage | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Parita | Parita kupní síly | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RRR | Rally | Rating | Repo sazba | Resistance | Resistence | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Support a resistance | Swiss | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Singapurský dolar | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Bossainfo | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Tomáš Vobořil | Forex seminář | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Daniel Gladiš | Zlatý důl | Akcie BMW | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie ve světě | Akcie VIG | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | BossaFX | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Čínské investice | Členové eurozóny | ČNB intervence | ČNB kurz | Daňové přiznání | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Roman Dvořák | Kurzy.cz | Egyptská libra | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex Exchange | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Koupit akcie | Koupit dolary | Kurz akcií | Kurz dolarů | Kurz hřivny | Kurz koruny k euru | Kurz novozélandského dolaru | Kurz ukrajinské hřivny | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Makléřské zkoušky | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Martin Jakubec | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodování na komoditních trzích | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk On | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnárny | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Švédská měna | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | US dolar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj zlata | Webinář | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zlato jako investice | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Buy | EBITDA | Elon Musk | Hodnota dluhopisu | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Protistrana | Redukce | ROCE | Sell | Crédit Agricole | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Trading Room | Hlavní trh | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Bohatý | Equity křivka | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Trading forex | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jackson Hole | LPL Financial | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | UniCredit Bank | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Ole Hansen | BNY Mellon | PwC | Next Finance | BBC | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Kolaps finančních trhů | Růst ekonomiky eurozóny | Fundamentální pohled | IG Markets | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Nervozita na finančních trzích | Referendum | Ekonomická aktivita | Brokerské domy | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Svatý grál | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Britské akcie | České firmy | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Japonský index Nikkei | Členství v EU | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Bezpečnější investice | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Znehodnocování měn | Nervozita | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Summit EU | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | Propad akcií | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Řízení peněz | Vyhlídky eurozóny | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Začínající trader | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Měnové otázky | Makroekonomika | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Světové trhy | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indická rupie | Institucionální investoři | Příjmy | cTrader | Alphabet | xStation | ČTK | Bankovní společnost | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Mercedes | Business Insider | Index KOSPI | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Finlord | J.P. Morgan | Ruské akcie | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Sell in May and go away | Cena palladia | Ondřej Janata | Makroekonomické zprávy | Ceny pšenice | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Zlato.cz | Akciové společnosti | Coinbase | Protiruské sankce | Profesionální tradeři | Atraktivita amerického dolaru | Americký akciový trh | Roklen24 | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Bitcoinové burzy | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Obchodování kryptoměn | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | BTCUSD | Kraken | Bolívar | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Fincentrum | Dominik Stroukal | Investice do kryptoměn | Krypto burza | Lithium | Patrik Klempár | Pokerový hráč | Index MOEX | Úspěšný trading | Conseq Investment Management | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Obchodování na kapitálových trzích | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Trump-Kim | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Můj trading | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | FAANG | Apple (AAPL) | Tok investic | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Krize v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Super-cyklus | Komoditní super-cyklus | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Americké akciové burzy | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ether | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | Pražský index PX | Profesionální obchodník | USMCA | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Obchodní přebytky | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Analytické služby | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Zisky rafinérií | Pozice velkých fondů | Cena plynu | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Starteepo | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Vývoj finančních trhů | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Česká firma | Výnosy českých státních dluhopisů | Carige | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Analytici společnosti | Ukončení obchodní války | Vývoj kurzu koruny | Obchodni metody | Růst dolaru | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Tomasz Porada | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Obchodování na burzách | Vývoz do Británie | PDVSA | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Problémy Evropy | Slabší euro | Irská pojistka | Obchodní přístup | Velké riziko | Profesionální trader | Odložení brexitu | PurpleZone | Skalpování | Petr Plecháč | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Investice do palladia | Cena komodity | Silný trh | Oslabující domácí ekonomika | Vliv ceny ropy | Zvýšení sazeb | Růst palladia | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Atraktivní investice | TradeCZ | Inflace v ČR | Statistický úřad | Price Action strategie | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Nedůvěra investorů | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | GoldenPocket | Reakce koruny | GOLDEN POCKET | Vyjádření analytiků | Optimismus na akciových trzích | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Obiloviny | Obchodní plány | Nejznámější kryptoměny | Marek Vaňha | Ceny pohonných hmot | Hodnota na burze | Snahy investorů | Akcie firmy | Pokles kurzu | Boris Johnson | Budoucnost ropy | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Čínský trh | Komoditní výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Pokles úroků | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Americká cla | Ekonomické problémy | Cena niklu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | Vývoj ceny cukru | Sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Akcie Microsoftu | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Obchodník na finančních trzích | Úpis akcií | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Obchodní praktiky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Úvěrová aktivita | Portu Gallery | Energetické firmy | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Makroekonomický výhled | High risk | Ochrana před inflací | Zkušený trader | Zerohedge | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Uvalení cel | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | Platební společnost | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Deficit | Prezident Donald Trump | Analytik portálu | HDP v USA | Patterny | Obchod s ropou | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Zpomalení české ekonomiky | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | BAT | Švédská centrální banka | Radomír Jáč | Pfizer | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Růst cen | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Americký Senát | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Co bude | Avast | Generální ředitel | Obchodní spor | Statistici | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Millennium | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Domácí měny | Vicepremiér | Pozornost obchodníků | Ceny americké ropy WTI | Oblast rezistence | Chilské peso | Valdis Dombrovskis | Inflační cíle | Bankovní tituly | FT | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Martin Stránský | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Ján Hájek | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Dodržovat obchodní plán | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Yahoo | Moskva | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Míra | Inflační výhled | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Specifika obchodování | Obchodování o Vánocích | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | Nejziskovější | MasterCard | TASS | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Dot-com | Bydlení | Dovozní cla | SUGAR | Oživení inflace | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Stratég | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Cena pšenice | Demokratické strany | Akciový index Nikkei | Koruna posílila | SSE Composite | WIG20 | Peking | Investiční platformy | Americký index | Ekonomický růst v Evropě | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Krátkodobé obchodování | Úrokový rozdíl | Eskalace konfliktu | Jan Berka | Američané | Americké dovozy | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Daimler | Jiří Cihlář | O2 | Miliardy eur | Írán | Irák | Oslabení kurzu | T. Rowe Price | Ekonomické sankce | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Tržní trendy | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Adam Dulovec | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Akciový index MOEX | MOEX | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Firma Avast | Google | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Reakce investorů | Náhled na trhy | Virus | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | DISH | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | DRFG | Výdaje | Pesimismus | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Optimismus na trzích | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Závěrečný kurz | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | Expanzivní fiskální politika | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Noviny | Střední podniky | České banky | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Šéfka ECB | Index varšavské burzy | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Jižní Korea | Vývoj | Snížení těžby | Michel Barnier | Martin Gürtler | Vládní opatření | Výkyvy | Akcie na světových trzích | Cenová válka | Překoupenost | Rozpočtový balíček | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Vysoké ztráty | Aerolinky | Nouzový stav | Indické akcie | Nifty 50 | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Solidarita | Další vývoj | Těžaři ropy | Nákupy akcií | Stimuly | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Evropské země | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Energetická firma | Největší propad | Propad koruny | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Burzy cenných papírů | Gazprombank | ECB dnes | Prostor k růstu | Propad poptávky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Český ekonom | Přísná opatření | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Algoritmy | Situace v Číně | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Automobilka Volkswagen | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Akciové indexy v Asii | Iracionální | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Japonský ministr financí | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Francouzský akciový index | Německý akciový index | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Podíl na trhu | Údaje | Omyl | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Spirit AeroSystems | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Ministři | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Bank Millennium | Rutina | Životní styl | Cena benzínu | Německé automobilky | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Emitenti | Massachusetts | Více peněz | WELL | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | AMC | Statistiky | Vzrušení | Obchodovat na trzích | Růst daní | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Květnový kontrakt | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | Trade | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Zbyněk Stanjura | ODS | Rizikový apetit | Postavení USA | Vstoupit do obchodu | Reddit | Debata | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Futures ropy | Šíření nákazy COVID-19 | Odmítnutí dohody o snížení těžby ropy | Břidlicové ropy | Budoucnost těžby břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Legendární investor | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Korekce na trzích | Odhady výsledků | Cenový propad | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Energetická společnost | FDA | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | PAMP | Koronavirová doba | Růst výnosů | Čtvrtletní zisk | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Obchodní přebytek | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Vládní deficit | Pozastavení obchodování | Jan Raška | Macy’s | O2 CR | Dluhy | Průmyslové kovy | Link | Indexy v Asii | JD.com | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Vyjádření ČNB | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Fiskální stimul | Marek Brávník | Eli Lilly | Vakcíny na koronavirus | Koronavirová pandemie | Kupci | Podnikatelské aktivity | Americká média | Biotechnologická společnost Moderna | Biotechnologická společnost | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Britská automobilka | JDE | Index akcií | Rizikovější měny | Unie | ČR | Salesforce | Novatek | Lukoil | Výhled cen | Jiří Kovařík | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Bývalý prezident | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Londýnské burzy | Start-upy | Aktivní obchodník | Pokračování růstu | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Francouzský index CAC 40 | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Novo Nordisk | Roční míra inflace | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Představenstvo | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Poptávka po zlatých fondech | Index německých akcií | Nízké sazby | Koronavirové epidemie | Sankce proti Rusku | Hlavní index Hang Seng | Jasný signál | Exporty | MAM | Prostor pro další růst | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Reputace | Americký výrobce letadel | Ocenění | Šance | SAE | Globální spotřebitelská důvěra | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Ředitel XTB | Společnost XTB | Tradingová strategie | Pivotové high | Pivotové low | Cenové patterny | Čeští spotřebitelé | Nižší poptávka | Reliance | Mírná korekce | Tvrdá ekonomická data | Začít obchodovat na burze | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Zkušený obchodník | Rekordní deficit | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Časový horizont | Vyšší dividenda | Zpomalování inflace | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Bitstock.com | Konec medvědího trhu | Vládní koalice | Očekávaná korekce | Adyen | Finlord Boris Tomčiak | Slábnoucí americký dolar | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Coca-Cola | Big Tech | Ceny mědi | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Sequoia | Poptávka po korunách | NAHB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vývoj ceny kávy | Očekávání ČNB | Politici | Fiskální stimul v USA | Investiční prostředí | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Biden | Přístup k pandemii | Odklon od fosilních paliv | Pracovní místa | Aktuální reakce trhů | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Zvolení Bidena | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Libye | CPI v USA | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | Epidemiologická situace | Vítězství Joe Bidena | Růst zlata | Dopady na trhy | Nařízení | Výrobce čipů | GS | Zvolení Trumpa | Akcie Pilulky | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Plošná karanténa | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Vítězství Donalda Trumpa | Zpochybnění výsledku | Pokles EUR/USD | Zpochybnění voleb | SolarEdge | Ruské společnosti | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Zprávy o vakcíně | Akcie Pfizeru | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Indické úřady | Price Action obchodní strategie | Kurz liry | Online investiční konference | Záznam konference | Předáním moci | Pasivní investování | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Purple Trading cTrader | Proražení | Enphase Energy | GameStop | Akcie americké společnosti | Norbert Nepela | Siemens | Bayer | Deutsche Boerse | Největší IPO | Vakcinace | Swingový výhled | Lego | Coinbase Global | Burza Coinbase | Plný úvazek | Kryptoburzy | Banky v EU | Ceny americké ropy | Lukáš Novotný | Makléř Wood and Company | Wood and Company Lukáš Novotný | Venezuelský bolívar | Nálada investorů | P2P | Burzy v USA | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | VET | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů USA | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Cash is trash | Zvýšení ceny | Zdravotní péče | JD | Německá bankovní společnost | Shopify | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | MJ | Inflační ekonomika | Unijní diplomacie | Akcie Gamestop | Dnešní zasedání Fedu | Streamovací služby | WallStreetBets | BlackBerry | Nárůst ceny | Tržní reakce | Bilanční suma | Klíčové faktory | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Obchodní bilance v USA | Rozvolnění | Mateřské firmy | Supercyklus | Hasbro | FTX | Zinek | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Spotify | Dolarová rally | Stagnující indexy | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Nervozita na akciovém trhu | Air | Systémové riziko | Slábnoucí zlato | Propady na akciích | Akcie společnosti Moderna | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Vývoj ceny akcií | Reakce amerického dolaru | Klíčové zasedání | Vstup Coinbase na burzu | Analýza fundamentu | Síla amerického dolaru | Online trading konference | Trading konference | xStation 5 | Archegos | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Umění | Jesse Powell | Přední bitcoinové burzy | AMD | Jan Rožek | Akcie kryptoměnové burzy | IMC Exploration Group | IMC Exploration Group (IMC) | IMC | Mineral Ventures Invest | Ceny ropy Brent | Polymetal | Zvýšení ratingu | Průmyslová komodita | Vysoká cena | Vysoká cena mědi | Největší důl | Escondida | Escondida v Chile | Pokles v produkci | Rostoucí ceny | Objednávky | Aktivita na akciovém trhu | Větší korekce | Větší zisky | Důvěra ve vyšší ceny | Nárůst objemů | Benxy | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Index hongkongských akcií | Analytické fórum | Tuzemská měna | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Oslabení | Prudké oslabení | Tellurian | Cena dřeva | Konsolidace na akciích | Martin Klass | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Primark | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | McDonald's | Akcionáři Monety | Podcast | Největší kryptoměnové burzy | Dividendy ČEZ | Představenstvo ČEZ | Thajsko | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Odraz ceny | Egypt | Evropská automobilka Volkswagen | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Chování velkých hráčů | Jak velcí hráči ovlivňují trh | Princip Price Action | Trh v rovnováze | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Boom | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Finanční skupina PPF | Stanovená cena | Nasdaq v New Yorku | Polovodičové společnosti | Dobré načasování | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Chování | Dodávky ruského plynu | Occidental Petroleum | Projekce | Analytik České bankovní asociace | Andreessen Horowitz | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | WIG | Index Russell | Vývoj akciového indexu DAX | Byty | Bonusy | Rozbor | Začátečník | Funkční období | David Vagenknecht | Společnosti | Produkce cukru | Opatření | Dna | ANO | Uhlí | Společnost Siemens | Ceny plynu | Evropský index | Tradingové konference | Finanční ředitelka | Česká společnost | Čínský index | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Tečkový graf | Pokračování trendu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Správci majetku | Akcie zbrojovky | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Cena zinku | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Zprostředkovatelé | Ruský prezident | Meta | Jan Smolen | Burger King | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Francouzský index | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Ondřej Klečka | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | TIM | RTS | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Očekávání úrokových sazeb | | Jan Růžička | Sezonalita | Bear market | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Zlotý | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Akcie výrobce čipů | Participace | Relativní stabilita | Sequoia Capital | Bundesnetzagentur | Benxy (Zonky) | Ekonom Komerční banky | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kritéria konvergence | Konvergence | Uniper | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Grafické karty | Petr Lajsek | Ziskovost bank | Ruský plyn | Instacart | Gate | Big tech | XTB Online Trading | Reality | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Instituce | Základní úrok | Ebury | Tomáš Kudla | Mattel | Rusko-ukrajinský konflikt | Roman Ziruk | Kabelky | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Konflikt na Ukrajině | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Oznámení ruské invaze | Polský akciový index | Index WIG | Index ATX | Rakouský index ATX | Cena amerického dluhopisu | Polymetal International | Ruská Sberbank | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Ruská armáda | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Statista | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Intervence České národní banky | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Managed floating | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Kurzy akcií českých bank | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Západní sankce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Politika ČNB | Akcie Nvidie | Ruská burza | Ondřej Koběrský | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek | Petr Fiala | Inflační data | Vlastnictví | Vojtěch Slovák | Akcie plynárenských firem | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Occidental | finGOOD | Vít Endler | Největší výnosy | Nové daně | Jan Frait | Karina Kubelková | Ceny plynu a elektřiny | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Pochybení | Velmi volatilní | Úrokové sazby v eurozóně | Prudký růst inflace | Nová bankovní rada | Nord Stream AG | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Vývoz plynu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Vývoj zisků | Hike | Prime | TradeCZ.cz | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Ceny komodit na světových trzích | Úvahy o dodatečném zdanění | Britský regulátor | Výrobce čipů Nvidia | 787 Dreamliner | Dreamliner | Formy zdanění | Dividendový potenciál | Analytik Fio | Vysoké zisky ČEZ | Zisky ČEZ | Hospodaření ČEZ | Sociální transfery | Krytí vyšších nákladů | Krytí vyšších nákladů na energie | Speciální daně | Uvalení speciální daně | Nezasloužené zisky | Příjmy do státní pokladny | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Čína a Spojené státy | Současná situace | Německé ekonomiky | Akcie banky | Zestátnění | Bolest | Portu Filip Louženský | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | EU a USA | Fenomén | Photon Energy | Evropské akcie dnes | Marka | Energetické komodity | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Vyhlášení mobilizace v Rusku | Mobilizace v Rusku | Ekonom společnosti | Arménie | Alokovat kapitál | Šuniči Suzuki | Kurz japonské měny | Windfall daně | Vývoj českých akcií | Implikace | Pozitivní nálada | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Událost roku | Majitel Facebooku | Očekávané reakce trhu | Živé vysílání | Jak dopadne dnešní inflace | Novinky | Války na Ukrajině | Širší index | Kryptoburzy FTX | Pokles inflace v USA | Britský akciový trh | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Cyrrus Vít Hradil | Dynamika růstu | Panelová diskuze | Pokles trhů | David Monoszon | Diverzifikované portfolio | Sazba ČNB | Technická korekce | Podstoupení rizika | Akcie Photon Energy | Důležité makroekonomické události | Živý komentář | US CPI | Komentář FOMC | Živý komentář US CPI | Živý komentář FOMC | Bankovní rady ČNB | Celkové objemy | Vývoj geopolitické situace | BIST 100 | Index BIST 100 | Zboží každodenní spotřeby | Akcie v obranném sektoru | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Vysoké sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Konference XTB | Právo | Globální akciový index MSCI | Marek Malina | Portu Marek Malina | Čínský index SSE Composite | Index SSE Composite | Index SSE | Farmacie | Společnost Rohlik | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Výprodeje | Zavedení embarga | ChatGPT | Znovuotevření Číny | Silná koruna | Platební instituce | Platební instituce Roger | Výhled trhů | Invest | Analytik společnosti XTB | Pokračující pokles | Tomáš Cverna | Akcie Googlu | Kazuo Ueda | Top Gun | Trhy očima Štěpána Hájka | Pricing power | Implikovaná křivka | Očekávání úrokových sazeb v USA | Equity risk premium | Equity risk | Fingood | Optimalizace | Online trading konference XTB | Trading konference XTB | Platforma XTB | Úplný začátečník | MarkeTimers | MarkeTimers.com | Seniorní analytik | Jak s tradingem začít | SVB | Signature Bank | SVB a Signature | First Republic | Banka First Republic | Nástrahy tradingu | Práce s grafy | Makroekonomika a sentiment trhu | Makro pohled | Trading konference 2023 | Online trading konference 2023 | Hlavní událost roku | Hlavní událost roku pro tradery | Událost roku pro tradery | Tradingové konference XTB | Rady pro začínající | Obchodní ředitel XTB | Makroprostředí | Aktuální makroprostředí | Bonusové materiály | Jakub Kraľovanský (Trader 2.0) | Marek Vaňha (Golden pocket) | Ondřej Hartman (FXstreet.cz) | Vývoj ceny akcií Nvidia | Ceny akcií Nvidia | Objem akciových obchodů | Objem akciových obchodů na pražské burze | Novodobé obchodování | Veřejná nabídka akcií | Veřejná nabídka akcií (IPO) | První veřejná nabídka akcií | První veřejná nabídka akcií (IPO) | České inovativní firmy | Inovativní firmy | Spojení | Vyšší ceny | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úrokové sazby | Ondřej Mikulčík | Surový cukr | Cukr na světových trzích | Surový cukr na světových trzích | All India Sugar Trade Association (AISTA) | All India Sugar Trade Association | AISTA | Obchodní sdružení | Nižší produkce | Vyhlídky v Brazílii | Nejvyšší produkce v historii | Nejvyšší produkce | Závazek | Mluvčí banky | Americký akciový index S&P 500 | Byznys model | Zuzana Filipová | Společnost Benxy (Zonky) | Spojení Monety | Akcie First Republic | Analytik investiční společnosti | Golden Gate Pavel Ryba | Zvýšení dluhového stropu | Tomáš Jícha | Velké problémy | Pohledávky | Vice | Místopředseda představenstva | Americký výrobce čipů | Vývoj akciového indexu Nikkei | Pokles rizika | Aktuální stav | Společnost Nvidia | Rohlík | Barbie | Silná data | Směřování | Aspekty obchodování | ARM | Vrchol inflace | Největší ekonomiky | DNO | Generativní umělá inteligence | Marek Nemky | Akcie společnosti Mattel | Akcie americké společnosti Mattel | Výrobce panenek Barbie | Výrobce panenek | Akcie Mattelu | Panenka Barbie | Produkty s motivy Barbie | Motivy Barbie | Forever 21 | Vývoj ceny akcií Mattel | Ceny akcií Mattel | Intervenční režim | Intervenční režim na podporu koruny | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tokio | Hubnutí | Ozempic | Společnost Instacart | Týden na trzích | Polské akcie | Polské akcie dnes | Malina | Vstupu do EU | Nadšení | Skepse | Karol Hajduček | MVI David Marášek | Jednatel MVI | Zpětné převzetí | Irská IMC | Karaberd | Zlatý důl Karaberd | Karaberd v Arménii | Geologické expertizy | CSA Global | Důl Karaberd | MVI | Tržní příležitosti | Vývoj indexu VIX | Roier | David Bystrzycki | Akcie ve Spojených státech včera | Uvolněné měnové | DIP | REITs | Zajímavé firmy | Petr Horáček | XTB Marek Nemky | Skryté příležitosti | Příležitosti na akciových trzích | Aleš Vávra | Elitní investoři | Makroekonomický výhled trhů | Turecký akciový index | Akciový index BIST 100 | Turecký akciový index BIST 100 | Investiční cyklus | Martin Jaroš | Jan Šrajer | Oblasti tradingu | Slevy | Nifty | Index MSCI World | Quincy Krosbyová | ATRIS | ProCent | Kroky k přijetí eura | STAN | Dnes ČTK | Platforms | Trades | Portu Marek Pokorný | Platformy | Klíčové události | D1 | Roundup | Umělé inteligence (AI) | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Pohled na trh | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Odvětví vyspělých technologií | Prodeje | Výsledky Nvidie | Výsledky společnosti Nvidia | Více příležitostí | InvestNight | InvestNight 2024 | Jan Zahradník | Taxomat | Adam Šoukal | XTB Online trading konference | XTB Online trading | XTB Online trading konference 2024 | Online trading konference 2024 | Trading konference 2024 | Konference 2024 | Žít a přežít jako trader | Výkonnostní trading | Sentimentu pro trading | U grafů to začíná i končí | 256/2004
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Špinavá energie
Špinavé Prachy
Špinavý plovák
Špion
Špion, který mě miloval
Šťastné obchodování
Šťastný příběh
Štědrý den
Štempl
Štěpán Böhm

Následující klíčová slova

Štěpánka Filipová
Štěpán Křeček
Štěpán Petřivý
Štěpán Pírko
Štěpán Uherik
Štěpení
Štěpení akcií
Štěpení akcií Walmartu
Štěpení cenného papíru
Štěpení cenných papírů (split)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
Broker 4XP
Saxo Bank
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít