Čtvrtek 09. květen 2024 03:11
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
InstaForex ETF

Histogram

img

Nejdůležitější události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2023 Na úterý 18. července nejsou v EU ani ve Spojeném království naplánovány žádné významné makroekonomické zprávy. Spojené státy pouze zveřejní zprávy o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě. Ve skutečnosti se nejedná o příliš významné údaje, které by vyvolaly silnou reakci trhu. Pokud budou reálné a prognózované hodnoty výrazně odlišné, je reakce trhu možná, ale jaká reakce se dá očekávat? Pokud údaje překonají prognózu, měli bychom očekávat posílení americké měny? V posledních týdnech jsme dostali mnoho zpráv, které měly potenciál podpořit kurz dolaru, a přesto žádný zásadní vliv neměly. Na druhou stranu, pokud budou údaje slabší, dolar nejspíš znovu klesne. Vzhledem k permanentnímu oslabování dolaru i bez těchto zpráv ale může být daný význam sporný.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 14. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

14.07.2023 V pátek odlehčený ekonomický kalendář, přesněji řečeno jediná ekonomická zpráva na den. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Jde o zprávu vcelku druhořadého významu, která dokáže vyvolat reakci trhu, jen pokud se nejnovější čísla výrazně odchýlí od prognózy. Jakou reakci bychom ale měli očekávat teď, když oba páry neúprosně rostou? Pokud bude hodnota kladná, dolar znovu stoupne o 20 bodů a obnoví pokles. Pokud bude záporná, co na tom, když už dolar stejně padá do propasti?
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 13. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

13.07.2023 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, většinou ale nepříliš důležitých. EU zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která jen sotva vyvolá reakci trhu, i kdyby jen středně silnou. Spojené státy zveřejní údaje o indexu cen výrobců a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Index cen výrobců je doprovodnou zprávou inflace, takže jeho výraznější pokles může vyvolat pokles dolaru. Ne ale tak silný jako ve středu. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky od prognózované hodnoty.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.06.2023 Pár EUR/USD se ve středu obchodoval aktivně a klesal. Jednotná měna začala klesat s blížící se americkou seancí. Na začátek americké seance byly naplánovány projevy prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na ekonomickém fóru v Sintře. Ačkoli šlo o stejnou dobu, nemohli hovořit zároveň. Proto se po několik hodin očekávala zvýšená volatilita.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.06.2023 Pár GBP/USD se ve středu propadá. Klíčovými událostmi dne byly projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella a guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho na tomtéž ekonomickém fóru v Sintře. Bailey přislíbil, že BoE bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, dokud nedojde k výraznému zpomalení inflace, což znamená ještě nejméně dvoje další zvýšení. I Powell fakticky přislíbil ještě dvojí zvýšení sazeb, ačkoli inflace v USA je mnohem nižší než ve Spojeném království. Domníváme se, že trh se postupně blíží k bodu, kdy euro a libra přijdou o výhodu. Za jeden z nejdůležitějších faktorů považujeme reakci trhu na nedávné zasedání BoE, kdy byla sazba nečekaně zvýšena o 0,5 %, ale neobjevila se nová vlna nákupů libry.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 29. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

29.06.2023 Ve čtvrtek lze vyzdvihnout tři ekonomické zprávy. Německo zveřejní zprávu o inflaci za červen (předběžný odhad), která je často nejdůležitější, protože může trh překvapit odchylkou od prognózované hodnoty. Navíc se očekává růst inflace z 6,1 % na 6,3–6,4 %. To už je znepokojivé, zvlášť proto, že ECB svou klíčovou sazbu dál zvyšuje.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.06.2023 Pár GBP/USD vykazoval v úterý ve srovnání s párem EUR/USD nižší volatilitu, což je vcelku zvláštní. Při bližším prozkoumání je ale všechno jasné a logické. Dopolední projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, který lze považovat za jestřábí, se přímo týkal páru EUR/USD a nijak neolivnil pár GBP/USD. Není proto divu, že aktivněji se obchodovalo euro. Co se týká ekonomického pozadí souvisejícího s librou, z USA přišly jen tři zprávy a ty byly zcela ignorovány. Možná se objevila dvacetibodová reakce, ale koho zajímá pohyb o dvacet bodů?
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 27. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

28.06.2023 Na středu není v plánu zveřejnění žádných důležitých ekonomických zpráv. Dokonce ani druhořadých. Čeká nás ale několik důležitých fundamentálních událostí, které vyžadují plnou pozornost. Euro se v úterý pohybovalo výhradně následkem projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, takže nadcházející projevy bychom neměli ignorovat, ale spíš na ně pamatovat kvůli načasování a potenciálnímu vlivu na příslušné měnové páry.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2023 Pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a ve flat pásmu. Cena byla v pásmu pouhých 62 pipů, což je na britskou libru velmi málo. Dva dny po sobě se pohybovala přesně podél úrovně 1,2698, což ukazuje na flat trh. V rámci tohoto flat pásma byla prolomena vzestupná trendová linie. Vezměte na vědomí, že signály vytvořené v rámci flat pásma nejsou silné a budou s větší pravděpodobností falešné. Proto si nemyslím, že vzestupný trend skončil.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2023 Pár EUR/USD začal týden bez výraznějších pohybů, což nepřekvapí, protože pondělky bývají kvůli slabým cenovým pohybům často nudné. V průběhu dne se pár dostal na úroveň 1,0918, a dokonce se od ní odrazil, což naznačuje, že celkový trend na tomto měnovém páru se může změnit v medvědí. Předtím pár opustil vzestupný kanál a ještě víc tak ukázal větší pravděpodobnost klesajícího trendu v tomto týdnu. Jedinou významnou fundamentální událostí v eurozóně a Spojených státech byl projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na summitu ECB v Sintře. Její projev se ale konal v pozdních nočních hodinách a nemohl nijak ovlivnit obchodování během dne. Celkově vzato nedošlo v pondělí k žádným dalším významným událostem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
img

Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.06.2023 Svědectví Jeromea Powella v Kongresu bylo první událostí tohoto týdne, která na trhu vyvolala rozruch – konkrétně výrazné pohyby eura. Katalyzátorem pro libru šterlinků byla kromě toho i zpráva o inflaci ve Spojeném království. Před těmito událostmi trh obchodoval v téměř plochém režimu při mírné volatilitě. Ve čtvrtek čeká libru mnoho velmi důležitých, fundamentálních událostí, ale euro a dolar čeká jen jedna makroekonomická zpráva: týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tato zpráva má druhořadý význam. Ačkoli odráží stav trhu práce, její údaje se jen zřídka liší od prognóz, takže trh na ni reaguje obvykle jen mírně. Pokud se ale dnes takové odchylky dočkáme, pak by páry EUR/USD i GBP/USD mohly vykázat pohyb o 30–40 pipů. Libra dnes nicméně bude citlivá na zasedání Bank of England.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.06.2023 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval s nízkou volatilitou, ale v rámci vzestupného kanálu zůstal stabilní. Navzdory třídenní korekci se drží vzestupný trend. Pokud se cena usadí pod vzestupným kanálem, může tím naznačit změnu na sestupný trend, ale obchodovat byste měli opatrně. Pokud pár opustí kanál během flat fáze, nelze takový signál považovat za spolehlivý. Momentálně pozorujeme pohyb téměř ve flat trendu.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 20. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky

20.06.2023 Pondělí bylo bez zvláštních událostí. Na pondělí a úterý nejsou naplánovány žádné významné ekonomické zprávy a všechny fundamentální události jsou druhořadého významu. Pondělí bylo dnem s nízkým objemem obchodů a oba páry měly po silné rally z minulého týdne určitou tendenci korigovat. Stejná situace bude pravděpodobně přetrvávat i dnes.
img

Jak 19. června obchodovat pár GBP/USD. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2023 Pár GBP/USD v pátek prodloužil vzestupný pohyb, byť bez zvláštních důvodů. Britská měna ale v průběhu celého minulého týdne neměla žádné fundamenty, kvůli kterým by stoupala každý den. Zajímavé je, že tento týden se bude konat politické zasedání Bank of England. Trh může předem zpracovat svá jestřábí očekávání, ale musíme znovu konstatovat, že: libra šterlinků roste příliš často a příliš silně a koriguje velmi slabě. Je zajímavé, že v posledních 10 měsících získala 2 500 pipů.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 19. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky

19.06.2023 Nový obchodní týden má podle očekávání začít vcelku nudně. Pro Spojené státy, Evropskou unii ani Spojené království nečekáme žádné významné zprávy. Později během týdne bude zveřejněno několik důležitých zpráv, ale většina z nich až v druhé polovině týdne. Pondělí je kromě několika projevů představitelů Evropské centrální banky téměř prázdné. Proto dnes u obou měnových párů očekáváme klidné pohyby s možností flatu nebo korekce proti trendu.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 16. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky

16.06.2023 Pátek slibuje být ve srovnání s několika posledními dny vcelku nudný. Z makrodat stojí za pozornost jen údaje o inflaci v EU a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA. Obě zprávy mají jednoznačně druhořadý význam. Zpráva o inflaci bude ve formě druhého odhadu, který se obvykle neliší od prvního a nevyvolává žádnou reakci trhu, zejména s ohledem na to, že ve čtvrtek se konalo zasedání Evropské centrální banky, takže zpráva o inflaci je méně významná.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.06.2023 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstové trajektorii, i když k tomu měl ve srovnání s úterkem méně důvodů. Středeční rally byla ale ještě silnější, což nejspíš souvisí s výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Zdá se, že trh zcela přestal Fedu důvěřovat a ztratil naději, že se dočká alespoň ještě jednoho zvýšení sazeb, ačkoli toto se ví už několik měsíců. Růst eura (a libry) proto stále považujeme za nelogický. Pár EUR/USD má alespoň technické důvody k růstu, protože po měsíčním poklesu je nutná korekce. Ale pokud jde o libru...
img

Fundamentální analýza pro začátečníky na 14. června 2023

14.06.2023 Ve středu bude zveřejněno mnoho makroekonomických zpráv. Eurozóna zveřejnění statistiky průmyslové výroby za duben, které vyjdou pravděpodobně hůř, než se očekávalo. Spojené království zveřejní údaje o HDP a průmyslové výrobě. HDP jen stěží přitáhne pozornost trhu, protože půjde o měsíční zprávu. Průmyslová výroba by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Jelikož Spojené království zveřejní mnoho údajů, mohly by společně ovlivňovat britskou libru.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 13. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

13.06.2023 V úterý nás nečeká mnoho makrodat, ale téměř všechny zprávy jsou považovány za důležité. Za zmínku stojí data o inflaci v USA. Ačkoli Federální rezervní systém spěje ke konci cyklu zpřísňování měnové politiky a inflace se rozhodně blíží k cílové úrovni 2 %, neznamená to, že lze tyto zprávy ignorovat. Zvlášť když dnes představitelé Fedu začnou jednat o měnové politice a zítra večer oznámí výsledky. Zpráva o inflaci ovlivňuje rozhodnutí banky.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 12. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

12.06.2023 Na pondělí nejsou v plánu žádné zprávy s makrodaty. Ani žádné sekundární zprávy ve Spojených státech, Evropské unii a Velké Británii. Obchodníci tedy celý den nebudou mít na co upínat pozornost. Euro je stále v bočním kanálu, resp. ve vymezeném cenovém pásmu. Odraz od úrovně 1,0792 byl velmi nepřesný, ale vyvolal začátek nové klesající spirály, která může pokračovat i příští týden. Na rozdíl od aktuálního týdne nabídne ten následující dostatek důležitých událostí, takže je velmi těžké odhadnout pohyby předem a boční kanál může být snadno prolomen. Libra zároveň pokračuje v bezdůvodném růstu.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky 9. června 2023

09.06.2023 Makroekonomický kalendář bude v pátek prázdný. Obchodníci tak nebudou mít během dne nic, na co by mohli upnout pozornost. Jedna událost na dnešek v plánu je, ale trh ovlivní jen stěží. Pár EUR/USD se obchoduje v postranním kanálu, konkrétně ve vymezeném cenovém kanálu. Odraz od úrovně 1,0792 může vyvolat strmější pokles, než byl ten včerejší, aniž by k tomu byl důvod. Pár GBP/USD poslední dobou stoupá, ale chaoticky a nelogicky.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 8. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

08.06.2023 Ve čtvrtek nás nečekají téměř žádné ekonomické zprávy. Můžeme vyzdvihnout v podstatě jen dvě zprávy, obě vcelku druhořadého významu. Tou první je třetí odhad HDP eurozóny za první čtvrtletí. Zprávu zachraňuje jedině fakt, že třetí odhad je finální, takže by mohl přinést něco nečekaného. Obecně lze ale od této zprávy těžko očekávat překvapivé hodnoty, protože ekonomický růst v eurozóně je už dvě čtvrtletí po sobě nulový.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 6. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky.

06.06.2023 V úterý nemají být zveřejněna žádná makrodata, jen vcelku nevýznamné zprávy o maloobchodních tržbách v Evropské unii a PMI ve stavebnictví ve Spojeném království. Uvědomte si ale, že půjde o druhý odhad PMI ve stavebnictví, takže šance na reakci trhu není prakticky žádná. Jen pokud by se reálná hodnota výrazně odchýlila od prognózy, což se u druhých odhadů stává jen zřídka. Co se týká zprávy o maloobchodních tržbách, není zvlášť důležitá. Pokud obchodníci zareagují, pak nejspíš jen minimálně.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 5. června? Analýza fundamentálních dat pro začínající obchodníky.

05.06.2023 V pondělí bude k dispozici jen omezené množství makrodat, ale už fakt, že budou aspoň nějaká, je dobré znamení. V pondělky často chybí jak fundamentální zprávy, tak ekonomická data, což negativně ovlivňuje povahu pohybů a volatilitu. V pondělí bude zveřejněn PMI ve službách v Evropské unii, Velké Británii a Spojených státech. Nedá se říct, že se jedná o důležitá data, zvlášť proto, že jde o druhé odhady pro květen. Jinými slovy, trh už předběžné odhady zná. Britské PMI a americké ISM lze považovat za docela významné, ale k vyvolání reakce trhu jsou potřeba překvapivé hodnoty nebo odchylky od prognóz. Bez tohoto vlivu nebude sentiment obchodníků příliš ovlivněn.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 2. června? Analýza fundamentálních dat pro začínající obchodníky.

02.06.2023 V pátek bude zveřejněno jen několik makroekonomických zpráv, všechny ale velmi důležité. Evropská unie ani Velká Británie dnes nezveřejní žádná data. Všechny informace přijdou ze Spojených států. Budou zveřejněny tři zprávy, dvě z nich maximálního významu. Nonfarm payrolls ukazují počet pracovních míst vytvořených v daném měsíci mimo zemědělský sektor. Jedná se o klíčový indikátor trhu práce. V květnu bylo podle očekávání vytvořeno 180–190 tisíc pracovních míst. Jakékoli nižší číslo bude považováno za negativní.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár GBP/USD ve čtvrtek překonal druhou klesající trendovou linii po sobě a naznačil tak posun k uptrendu. Všimněte si, že britská libra měla oproti euru mnohem méně důvodů k růstu, a přesto nakonec vzrostla mnohem výrazněji. Makroekonomické a fundamentální pozadí pro euro mělo vlastní faktory, zatímco britská libra měla k dispozici jen PMI ve výrobě, který měl neutrální hodnotu a nedokázal vyvolat silný růst.
img

Čemu věnovat pozornost 1. června? Přehled fundamentálních událostí.

01.06.2023 Ve čtvrtek nás čeká mnohem víc makrodat než v posledních třech dnech dohromady. Bude zveřejněna zpráva o inflaci v eurozóně, která určí pohyb eura a vyhlídky na zpřísnění měnové politiky Evropské centrální banky. V posledních dnech byly zveřejněny zprávy o inflaci v Německu, Francii, Španělsku a Itálii a každý údaj ukázal výrazné zpomalení. Lze proto předpokládat pokles indexu spotřebitelských cen v eurozóně. Trh očekává zpomalení na 6,3–6,5 % ročně. Případná nižší reálná hodnota by mohla vyvolat další pokles eura.
img

Čemu věnovat pozornost 31. května? Přehled fundamentálních událostí.

31.05.2023 Na středu je naplánováno zveřejnění malého množství makrodat. Nejvýznamnější zprávou je průzkum JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) ve Spojených státech, který nedávno vyvolal silnou reakci trhu, protože jeho hodnota byla výrazně pod očekáváním. Prognózy naznačují pokles počtu volných pracovních míst v dubnu z 9,59 milionů na 9,2–9,375 milionů. V případě ještě nižší hodnoty může dolar znovu čelit prodejnímu tlaku. Na základě pondělního a úterního vývoje se ale nedá říct, že by byl dolar pod tlakem trhu. Jen mírně klesl, nic víc.
img

Čemu věnovat pozornost 30. května? Přehled fundamentálních událostí.

30.05.2023 V úterý nebudou zveřejněna žádná makrodata. Obvykle věnujeme pozornost důležitým zprávám a vynecháváme údaje druhořadého významu (pokud nejsou schopny vyvolat reakci, když se výsledky výrazně odchýlí od prognóz). V úterý ale nemáme ani druhořadá data. Jen některá méně významná, jako je index spotřebitelské důvěry v Evropské unii nebo index cen nemovitostí ve Spojených státech. Takové zprávy jsou ale jen sotva zajímavé, takže očekáváme další den s nízkou volatilitou a absencí pohybu založeného na trendu.
C:\fakepath\1681990586-praktick_oknko-20042023.jpg

Praktické okénko – Ziskový obchod a ukázka jeho řízení

20.04.2023 Tento článek nabízí pohled do obchodní přípravy a řízení ziskového obchodu.
img

Dogecoin překonal 200denní klouzavý průměr od června 2021

04.11.2022 Přestože Dogecoin v roce 2018 ztratil velkou část své hodnoty, stále má příznivce, kteří s ním obchodují. Většina jej používá pro obsah na Twitteru a Redditu. Dogecoin je založen na memecoinu. Elon Musk memecoin neustále podporuje, čímž vždy ovlivňuje jeho ceny.
img

Technická analýza S&P: Na chytání dna to rozhodně nevypadá

16.09.2022 Naposledy jsem se zde věnoval technické analýze indexu S&P 500 dne 5. srpna, kdy jeho hodnota činila 4150 bodů a po čtyřměsíční pauze právě prorazil 100denní klouzavý průměr (100 SMA). Kolem této úrovně se nacházela výraznější technická rezistence, kde ve skutečnosti došlo ke krátkému zastavení růstu a konsolidaci. Pak však došlo k rozhodnému proražení této hranice, kde jsme anticipovali další pohyb až na 200 SMA kolem 4340 b., což se nakonec s velkou přesností taky potvrdilo. Tato úroveň se však ukázala jako lokální vrchol a s obratem sentimentu jsme se nyní dostali zpět na 3900 b. Co nám tedy říká technická analýza nejsledovanějšího amerického akciového indexu dnes?
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 6. 2022

22.06.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 6. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 7. 2022

22.06.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 7. 202 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden kl...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14. 6. 2022

22.06.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 6 538 kontraktů a dosáhly hodnoty 44 476 kontraktů. Na dolaru jsou tak nejvyšší pozice spekulantů od března 2017.
img

Potenciální nákup akcií Starbucks Corporation (SBUX) (spotřebitelský sektor/restaurace)

24.05.2022 Akcie Starbucks již byly pod tlakem pandemického faktoru COVID-19, vnitřních finančních důvodů a poté pod tlakem politického rozhodnutí opustit Rusko vedlo ke ztrátě části zisku a nedůvěře několika investorů. Ale ty nejdůležitější problémy, byť ne kritické, jsou přítomnost záporného vlastního kapitálu, vysoká úroveň dluhu a neatraktivní hodnoty poměru cena/zisk (P/E) 19,58x oproti hodnotě 17,1x v odvětví a 15,1 x na trhu, stejně jako poměr ceny a zisku (PEG), který je 1,4x. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu ve výši 16,024 miliardy USD je 8,761 miliardy USD, ale zároveň je dluh společnosti dobře pokryt provozním cash flow ve výši 33,1 % a je kompenzován 11,5násobným pokrytím EBIT. Vysoká výše dluhu vznikla na pozadí zpětného odkupu akcií společností. Kvůli kapitálové disparitě je obtížné odhadnout návratnost vlastního kapitálu (ROE) Starbucks. Obecně nebyly za poslední 3 měsíce zjištěny žádné znepokojivé události a ani nebyly pozorovány důvěrné prodeje akcií.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 5. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 5. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 5. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 5. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 26. 4. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 26. 4. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 12. 4. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 12. 4. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 19. 4. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 19. 4. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 31. 5. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 31. 5. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 4. 2022

11.04.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 911 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 3 932 kontraktů a poklesu short pozic o 4 843 kontraktů. Růst celkových čistých pozic nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru a kanadském dolaru. Na britské libře, novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku došlo k poklesu celkových čistých pozice velkých spekulantů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7. 6. 2022

11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7. 6. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden s...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 29. 3. 2022

11.04.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 306 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 409 kontraktů a růstu short pozic o 103 kontraktů. Růst celkových čistých pozic nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru a kanadském dolaru. Na britské libře, novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku došlo k poklesu celkových čistých pozice velkých spekulantů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 3. 2022

29.03.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 3. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 15. 3. 2022

23.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 5 664 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 6 264 kontraktů a poklesu short pozic o 600 kontraktů. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře a japonském jenu. Růst celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, australském dolaru, kanadském dolaru a švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 8. 3. 2022

14.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 730 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 2270 kontraktů a růstu short pozic o 3 000 kontraktů. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře a kanadském dolaru. Růst celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, australském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 3. 2022

07.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 1 310 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 35 kontraktů a růstu short pozic o 1 345 kontraktů. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře, australském dolaru a kanadském dolaru. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 2. 2022

01.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 698 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 377 kontraktů a růstu short pozic o 679 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 15. 2. 2022

22.02.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 621 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 979 kontraktů a růstu short pozic o 358 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 2. 2022

10.02.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 2. 2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden k...
C:\fakepath\jak-obchodovat-price-action.jpg

Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500

08.02.2022 V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února 2022. Obchodní tipy pro začátečníky.

08.02.2022 Pár euro/dolar se v pondělí kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojených státech i v eurozóně pohyboval do strany. Pokračoval tak korekční pohyb, který začal minulý pátek. Jde přitom o slabou korekci. Pár tudíž nedokázal dosáhnout pátečního minima. Obecně vzato se cena v pondělí pohybovala jen do strany. Volatilita byla navíc poměrně nízká. Neochota obchodníků prodávat tento instrument nebo fixovat zisky z long pozic působí trochu zvláštně, když uvážíme, že v tuto chvíli neexistují žádné důležité fundamenty, které by pár mohly tlačit nahoru. Vzestupná trendová linie nicméně současný rostoucí trend udržuje. Než se cena zkonsoliduje pod ní, měli bychom zvážit long pozice. Pár tedy v pondělí vykazoval jen netečný pohyb.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 25. 1. 2022

03.02.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 427 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 597 kontraktů a poklesu short pozic o 1 024 kontraktů. Na euru pokračoval růst býčího sentimentu, když velcí spekulanti zvýšily svoje celkové čisté pozice šestý týden v řadě. Za posledních pět týdnů celkové čisté pozice na euru stouply o 30 054 kontraktů. Aktuálně jsou celkové čisté pozice spekulantů na euru nejvyšší od 17. srpna 2021. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal dále na australském dolaru, švýcarském franku, kanadském dolaru a japonském jenu. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru a britské libře.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 1. 2022

03.02.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 1 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 3 500 kontraktů a poklesu short pozic o 2 000 kontraktů. Důležitou zprávou je, že pozice spekulantů na kanadském dolaru se opět dostaly do býčího sentimentu. Býčí sentiment silně roste také na euru a britské libře. Celkové čisté pozice spekulantů dále rostly na australském dolaru, novozélandském dolaru a japonském jenu. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal pouze na švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14. 1. 2022

18.01.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 1 200 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 1 900 kontraktů a poklesu short pozic o 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7. 1. 2022

10.01.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 2 300 kontraktů a jsou na nejvyšší hodnotě za posledních 117 týdnů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 600 kontraktů a poklesu short pozic o 1 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 3. 1. 2022

07.01.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 700 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 000 kontraktů a poklesu short pozic o 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 12. 2021

21.12.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 3 700 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 800 kontraktů a růstu short pozic o 2 800 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 12. 2021

15.12.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 1 000 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 000 kontraktů a růstu short pozic o 2 000 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 3. 12. 2021

08.12.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 5 100 kontraktů a poklesu short pozic o 5 200 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 26.11.2021

01.12.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 900 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 800 kontraktů a poklesu short pozic o 1 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 19. 11. 2021

25.11.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 400 kontraktů a růstu short pozic o 1 900 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 12. 11. 2021

17.11.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 400 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 100 kontraktů a růstu short pozic o 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 11. 2021

08.11.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 200 kontraktů a poklesu short pozic o 300 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 29. 10. 2021

02.11.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 1 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 2 400 kontraktů a poklesu short pozic o 900 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 10. 2021

25.10.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 900 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 1 800 kontraktů a růstu short pozic o 2 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 15. 10. 2021

18.10.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 3 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 4 700 kontraktů a růstu short pozic o 1 600 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 8. 10. 2021

18.10.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 5 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 400 kontraktů a poklesu short pozic o 5 900 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 10. 2021

05.10.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 400 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 8 200 kontraktů a růstu short pozic o 6 800 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 9. 2021

27.09.2021 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 9. 2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 9. 2021

20.09.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 800 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 1 700 kontraktů a poklesu short pozic o 1 100 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 9. 2021

13.09.2021 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 9. 2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 3. 9. 2021

07.09.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 300 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 700 kontraktů a poklesu short pozic o 1 000 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 27. 8. 2021

01.09.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 200 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 200 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na kanadském dolaru.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 20. 8. 2021

24.08.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 500 kontraktů a poklesu short pozic o 400 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru a na novozélandském dolaru.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 13. 8. 2021

17.08.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 400 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 2 500 kontraktů a nárůstu short pozic o 2 100 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na britské libře a švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 6. 8. 2021

09.08.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 2 400 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 1 700 kontraktů a poklesu short pozic o 600 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na libře, kanadském dolaru a japonském jenu.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 30. 7. 2021

03.08.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 4 300 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 3 000 kontraktů a poklesu short pozic o 1 300 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na švýcarském franku. Pokles celkových čistých pozic nastal na euru, australském dolaru, novozélandském dolaru, kanadském dolaru, britské libře a japonském jenu.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 23. 7. 2021

26.07.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 900 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 1 300 kontraktů a nárůstu short pozic o 400 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 16. 7. 2021

19.07.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 3 700 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 100 kontraktů a poklesu short pozic o 3 600 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 9. 7. 2021

13.07.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 8 000 kontraktů a dostaly se do býčího pásma. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 2 300 kontraktů a poklesu short pozic o 5 700 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 2. 7. 2021

07.07.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 600 kontraktů a nárůstu short pozic o 500 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na kanadském dolaru.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 25. 6. 2021

29.06.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 800 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 1 100 kontraktů a poklesu short pozic o 2 900 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 6. 2021

22.06.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 4 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 6 300 kontraktů a poklesu short pozic o 2 200 kontraktů.
C:\fakepath\1611768140-GettyImages-1180543383.jpg

Náhled na trhy optikou Billa Williamse

21.06.2021 Teorie obchodování vyvinuté Billem Williamsem kombinují různé aspekty teorie chaosu s obecnými tendencemi v psychologii obchodování, aby určily, jak tyto faktory ovlivňují obchodovatelné trhy. Obecně lze říci, že Williamsovo hlavní ponaučení je, že schopnost přesně předpovídat obchodovatelné trhy přichází v důsledku chování, které je obvykle vyjádřeno lidskou psychologií, a že je možné, aby každý obchodník dosahoval trvale úspěšné výsledky, pokud odkryje skrytý determinismus tržních událostí (které se na první pohled mohou jevit jako náhodné).
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 11. 6. 2021

14.06.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 1 200 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 1 700 kontraktů a nárůstu short pozic o 2 900 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na britské libře, švýcarském franku a japonském jenu.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 4. 6. 2021

07.06.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 200 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 2700 kontraktů a nárůstu short pozic o 2500 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 28.5.2021

31.05.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 100 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 350 kontraktů a nárůstu short pozic o 250 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře, novozélandském dolaru, švýcarském franku a japonském jenu.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 5. 2021

24.05.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 200 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu short pozic o 200 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru a kanadském dolaru. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal na britské libře, japonském jenu, novozélandském dolaru a švýcarském franku.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14.5.2021

18.05.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden rostly o 400 kontraktů. Tato změna je výsledkem nárůstu long pozic o 5 100 kontraktů a nárůstu short pozic o 4 700 kontraktů. Nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru, novozélandském dolaru, kanadském dolaru a britské libře.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7.5.2021

10.05.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 600 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu čistých long pozic o 1 800 kontraktů a poklesu čistých short pozic o 1 100 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 30.4.2021

03.05.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 800 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu čistých long pozic o 900 kontraktů a poklesu čistých short pozic o 100 kontraktů.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 23. 4. 2021

28.04.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 2 500 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu čistých long pozic o 2000 kontraktů a nárůstu short pozic o 500 kontraktů. Silný nárůst celkových čistých pozic spekulantů nastal na euru, kanadském dolaru a novozélandském dolaru,
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 16. 4. 2021

20.04.2021 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 600 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu čistých long pozic o 1000 kontraktů a poklesu short pozic o 2 600 kontraktů.
C:\fakepath\jak-obchodovat-price-action.jpg

Lze získat předstihové signály se zpožděnými indikátory?

19.04.2021 Obchodníci tráví čas zkoumáním různých indikátorů, obchodních systémů a dalších věcí. Zkouší je také různě kombinovat a často to končí frustrací a zklamáním.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Programování | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | AUD/CAD | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Elliott | Svíčkové formace | Hloubka trhu | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Average True Range | ADX | B/E | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Breakout | Béžová kniha | CCI | CFD | COT report | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Commodity Channel Index | Konsolidace | Denní obchodování | Distribuce | Dividenda | Dlouhá pozice | Dollar | Downtrend | Drawdown | EBIT | ECB | EMA | Easing | Ekonomika | Elliott Wave | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | Fed | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | Hedging | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Larry Williams | Long | Long pozice | Low | MACD | Makro data | Margin | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Open interest | Oscilátor | Outside Bar | P/E | PEG | Platforma | Pozice | Profit Target | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Sloupcový graf | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Regulátor | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | EU | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Makroekonomické události | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Berkshire Hathaway | Britská měna | Futures kontrakt | Break-Even | Kurz dolaru | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodní transakce | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | BTC | Time-Frame | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Průlom | Uzavření pozice | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Break Even | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elliotovy vlny | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Fibonacciho posloupnost | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Konfluence | Kurz dolarů | Kurz libry | Libra | Libra šterlinků | MACD histogram | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Money Flow Index | Moving Average | MyFxBook | Nákup akcií | Nákup dolaru | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Patterns | PinBar | Pivot | Pivoty | Platforma xStation | Pokles eura | Portfolia | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Rate Of Change | Rates | Recenze | Risk Off | Risk On | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz dolaru | SP500 | Spekulace na pokles | Stochastic oscillator | Stochastický oscilátor | Stochastický | Trailing Stop | Trh | Tržní zprávy | US dollar | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj libry | Webinář | WTI | Zlatý řez | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | ATR | Trading Central | Buy | Elon Musk | Christine Lagarde | Index relativní síly | Obchodní den | Range | ROCE | ROE | Sell | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Equity křivka | eBook | Tržní sentiment | Commission | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Profit Target (PT) | Stop Loss (SL) | Pivot Pointy | Rozhovor | Úspěšný trader | Futures trading | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Slušný zisk | Jackson Hole | Technické indikátory | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Akcie Starbucks | Volume profile | Důležité fundamenty | Technický výhled | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Euro vůči dolaru | Tomáš Kadeřávek | Pohyby eura | Finanční ukazatele | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | Sentiment trhu | Pro tradery | Znalost | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Obchodní signály | Evropské trhy | Futures kontrakty | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Lídři | Britská centrální banka | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Alerty | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Pokles libry | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | TradingView | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst USA | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Zasedání Bank of England | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Dogecoin | Ethereum | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Čekající příkaz | Zájem obchodníků | Příjmy | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | xStation | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Flash Crash | ex | Purple Trading | Makroekonomické zprávy | Breakout Trader | Obchodování breakoutů | Obchodování s cizími měnami | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | LYNX Trading | LTC | ETH | Crypto | RoboMarkets | Jak fungují akcie | Altcoiny | Úspěšný trading | Očekávání investorů | EOS | Obchodní týden | Posilování dolaru | Výsledky obchodování | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Pipy | Reakce trhu | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Long obchod | Posilování eura | Aktivita na trhu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Způsob obchodování | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Obchodování GBP | Indikátor ATR | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Index peněžních toků (MFI) | Index peněžních toků | MFI | Price Action strategie | Růst americké ekonomiky | Short obchod | GOLDEN POCKET | Obchodní aktivity | Marek Vaňha | Elliottovy vlny | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Pokles dolaru | Ziskové obchody | Pokles cen | Silný dolar | Velcí spekulanti | Vliv na obchodování | Zprávy z Německa | Kvantitativní analýza | ISM index | Kvantitativní analýza na Forexu | Dění na trzích | Sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Novozélandská centrální banka | Backtest | Centrální banka Nového Zélandu | Forex měnový pár | Pohyb měnových párů | Risk Reward Ratio | Ziskové výsledky | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Price Action analýzy | Edge | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Swing obchody | Stav trhu práce | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Oslabování japonského jenu | Čistý zisk | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Patterny | Snížení úrokové sazby | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Praktický příklad | Trader z USA | Super trader | Myšlenka | Hypotéza | Deskriptivní statistika | Tradingová rozhodnutí | Transparentní účet | Přístup ke kvantitativní analýze | Historie obchodů | Podmínka pro Stochastic | Standardní odchylky | Kvantitativní analýzy | Standardní odchylka | Standard Deviation | Stažení dat AUD/USD | Kvantitativně analyzovat | Průměrná hodnota | Analýza dat | Naprogramování vzorečku | Naprogramování | Cenná informace | Statistické údaje | Auditovaný účet | Inflace v říjnu | Obrat trendu | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Akcioví obchodníci | Luis De Guindos | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Lukáš Voženílek | Růst cen | Equity křivky | Průběh equity křivky | Studie | Vysoké riziko | Co bude | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Alty | Oblast rezistence | Oblast supportu | SMA | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst japonské ekonomiky | Mario Centeno | Na burze | Impuls | ABC | Výrazný pokles | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Hlavní trend | Viceprezident ECB | Problémy | Britové | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Vybírat zisky | Slabý trend | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | Míra | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Předseda | Americké centrální banky | Libra klesá | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Nejbližší support | Americké objednávky | První obchod | Ztráta | Úbytek | Roční růst | Americký index | Pozitivní zpráva | Obchodní podmínky | Růst akciových trhů | Klesající trend | Silný support | Point of Control | Value Area | Objem objednávek | Američané | Návratnost | Finální odhad | Aktualizované údaje | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Poradenství | Zpráva o trhu práce | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Technické ukazatele | Ukazatele | BTC DOMINANCE | Cyklus růstu | Hladiny podpory | Denní volatilita | Volatilita je nízká | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o HDP | Prezident | Trhy | Náhled na trhy | Změny cen | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Zpomalení růstu | Vstupní signály | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | Růst v eurozóně | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | ETH/BTC | EOSBTC | LTCBTC | Pohled na kryptoměny | FCF | Americký ISM | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Formace Inside Bar | Falešný signál | Průměrná cena | NFP data | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Momentum indikátory | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Indikátor ADX | Indikátor OBV | Indikátor MFI | Indikátor Ichimoku Cloud | Ichimoku Cloud | Indikátor ROC | Indikátor STO | Technický indikátor | Dělení technických indikátorů | On Balance Volume | Moving Average Convergence Divergence | Average Directional Index | Indikátor Stochastic Oscillator | Růst sazeb | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Současná cena | Změny trendu | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Spekulace na pokles cen | Tržní podmínky | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Americká seance | Evropské země | Zrychlení inflace | Silný pokles | Inflace v EU | Odhad inflace | Viceprezident | Směr trendů | Historie se opakuje | Historie | Žádosti o podporu | Příležitosti k nákupu | Přísná opatření | Další pokles | Kroky centrálních bank | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Graf dne | Další růst | Růst | Silná rezistence | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Platební neschopnosti | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Americké žádostí o podporu | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Signály oživení | Ekonomické oživení | Hlavní měnové páry | Inflace v březnu | Maloobchodní tržby v USA | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | PMI ve službách | Posílení | Euro dolů | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Jiří Hruška | Rozhodnutí australské centrální banky | ISM pro sektor služeb | Federal Reserve | Dlouhodobý trend | Dosáhnout zisku | Velikost pozic | Oblasti rezistence | Sektor služeb | Medvědí scénář | Vstup do obchodu | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Silná rally | Potenciální zisk | Nastavení indikátorů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Pokles k supportu | Klesající trendová linie | Investovat peníze | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Průraz | Chování trhu | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Mário Centeno | Zpomalení inflace | Rostoucí trend | HDP EU | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Podnikatelské aktivity v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nastavení Stop-Lossu | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Signál k prodeji | MAM | Fundamentální pozadí | Nový trend | Swingový trading | Úspěchy | Šance | Ceny | Krátkodobé trendy | Tržní šum | Trendové pohyby | Reálná hodnota | Korekční fáze | Mírná korekce | Odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Silný trend | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zastavení růstu | Buy signály | Obnovení růstu | Philip Lane | Výzkumy | Významné události | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Zprávy z USA | Dluhopisy a zlato | Podhodnocený | Upozornění na rizika | Odhady PMI | Výrobní sektor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Odborníci | Výrazný pokles libry | Signál ke vstupu | Zasedání amerického Fedu | Změny v ekonomice | Řízení obchodu | Technický signál | Bill Williams | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ziskové cíle | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | Americké měny | Chování ceny | Jitan Solanki | Pokles indexu | První obchodní den | Pozice velkých spekulantů | Oslabování amerického dolaru | Nové zprávy | Slábnoucí euro | Číst grafy | Odhad amerického HDP | Výše mezd | Proražení | Stabilní příjem | Lael Brainardová | Mutace koronaviru | Nákup libry | Awesome Oscillator | Obchodování s indikátory | Jak otevřít long obchod | Longový obchod | Histogram Awesome Oscillator | Jak otevřít short obchod | Shortový obchod | Příklad prodeje | Příklad nákupu | Denní rutiny | Růst ceny | PMI ve výrobě | Proražení rezistence | Počet pracovních míst | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | CARA | Příkaz stop-loss | Aligator | Pravidla obchodování | Intradenní pohyby | Tržní ceny | Výrobní aktivity | HAS | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | Akcie společnosti Berkshire Hathaway | Ceny akcií společnosti Berkshire Hathaway | FOMC minutes | Rostoucí výnosy | Manufacturing PMI | Falešné signály | Tvrdý lockdown | Více obchodů | Pohyb trhu | Výrazný zisk | Výrazný pohyb | Silný růst | Výrazný růst | Aleš Hála | Vývoj pandemie | VWAP | Víkendové svíčky | Porovnání více instrumentů | Indikátor reálného volume | Volume z futures burz | Volume z futures | VWAP indikátor | COT indikátor | Komoditní tradeři | Indikátor pivotních bodů | Indikátory sezónnosti | Tržní pohyb | Indikátor sezónního trendu | Nastavení platformy | Funkce xStation | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Krátkodobí tradeři | Provedení pokynu | Práce s grafem | Zobrazení grafů | Nastavení grafů | Funkce pro tradery | Užitečné funkce | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Blížící se fundament | Zvýraznění obchodních seancí | Breakoutové tradery | Vynechání víkendové svíčky | Zobrazení obchodní seance | Vyčíslení rolování | Data minulých rolování | Čekající pokyny | Inteligentní vkládání pokynů | Cenové alerty | Cenové alerty (upozornění) | Zadání cenového alertu | Procentuální pohyby | Pokročilé funkce | Recenze platformy | Recenze platformy xStation | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Řízení pozic | Pohyb ceny | Velikosti pozice | ISM ve službách | Uzavřít všechny pozice | Data o inflaci | Sell pozice | Předstihové signály | Druhy indikátorů | Všechny indikátory | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | DOGE | Dluhový strop | Větší korekce | Boční trend | Přeprodané oblasti | Shiba Inu | Cenové úrovně | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Riziko ztráty | Oslabení | Martin Klass | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Dlouhodobý support | Zajišťování | Prodej | Teorie obchodování | Indikátor Alligator | Alligator | Indikátory Gator | Indikátory Gator a Aligator | Určení směru trendu | Gator a Aligator | Williams Gator | Oscilátor Williams Gator | Zpomalení ceny | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Dolar dnes | Významné zprávy | Varianty koronaviru | Report ADP | Zkušení obchodníci | Makroekonomické indikátory | Obchodníci dnes | Odraz ceny | Vývoje ceny | Pohyb dolaru | Americký trh | Starbucks Corporation | Současný trend | Odvětví | Načasování | Spotřebitelský sektor | HDP ve Spojených státech | CAR | Štěstí | Náhoda | Chování | Ovlivňování | Interpretace | Páteční NFP | Důležité zprávy | SHIB | Úroveň dluhu | První odhad | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Opatření | Dna | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | 100 SMA | Noční obchodování | Pracovní den | Výsledek zasedání Fedu | Produkce v Číně | Celkové riziko | Klíčový údaj | Posilování amerického dolaru | Zhoršení nálady | Změny na trhu | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Klima | Společnost | Inflace ve Spojených státech | MAST | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | TIM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | | Powellovy komentáře | Situace ve Spojených státech | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Large speculators | Oscilátor Marlin | Marlin | Obchodní tipy | Technická rezistence | Základní sazba | Hráči na trhu | Celkový sentiment | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Doporučení k obchodování | Hry | Válka na Ukrajině | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Cenová akce | Praktické okénko | Index PCE | Cenový index | Směr trhu | Gala | Pokles inflace | Nákupy dolaru | Silné trendy | Jestřábí politika | Celkový trend | Technické korekce | Pohyby trhu | Správa | Vzestupný trend | Korekční pohyb | Konsolidace ceny | Huw Pill | Oblasti supportu | Indexy S&P | Christopher Waller | Šéfové | Disclaimer | Peter Kažimír | Překoupené pásmo | Obchodní instrument | Kroky Fedu | Obchodní rozpětí | Centrum | Britský regulátor | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Upozornění | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Thomas Barkin | Investiční cíle | Powell dnes | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Retracementy | Obraty | Odrazy | Mary Dalyová | CFD (Rozdílové smlouvy) | Patrick Harker | Analýzy trhu | Novinky | CZ | Stav trhů | Důležité zprávy z USA | Line | Index cen výrobců | Aktivity v USA | FED sazby | Inflace v Evropě | Vyjádření představitelů | Právo | Nejdůležitější události | Další posilování | Vyhlídky dolaru | OCI | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Nové obchody | Nové signály | Raphael Bostic | Zajímavé pohyby | Zprávy o trhu | Dobré obchodní signály | Supportní úrovně | Silný základ | JOLTS | Technické faktory | Evropská unie a Spojené státy | Inflace ve Spojeném království | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Ztráty peněz | Řešení inflace | Pozitivní signál | Časové rámce | Zvýšení dluhového stropu | Michelle Bowmanová | Nastavení indikátoru | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Silná data | Směřování | Současný klesající trend | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Situace v USA | Holubičí postoj | Tržní pohyby | Hlavní zprávy | John Williams | Prezident newyorského Fedu | David Šimek | Hodnota trhu | Co je to Market Profile | Obchodní technika | Hlavní ukazatele Market Profile | Ukazatele Market Profile | Hlavní ukazatele | Value Area (VA) | Value Area low | PoC | Point of Control (PoC) | Market Profile webinář | Profily trhu | p-Profil | Jak obchodovat p-Profil | Kde se naučit Market Profile | Dariusz Dargo | Tradingové osobnosti | Trading Price Action Patterns | MACD strategie | Základní aspekty Price Action | Aspekty Price Action | MACD oscilátor | Dvousvíčkové formace | Inside a Outside bar | Gerard Appel | Vstoupení do trhu | Strategie PA | Outside bar pattern | Signál k nákupu | Normální volatilita | Úroveň volatility | Nadšení | Růst libry | Michael Barr | Oznámení výsledků | Nejlepší rozhodnutí | Obchodování GBP/USD | Makroekonomické faktory | Údaje ISM | Ekonomická zpráva | Výsledek zasedání | Uzavření obchodu | Reálné hodnoty | Austan Goolsbee | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Isabel Schnabelová | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Snížení úrokových sazeb v USA | Vyšší časové rámce | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | Nákupy | Prodeje | Pohyby směrem dolů | Zóny supportu | Dobrý nápad | Nakupovat | Nápad | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | Důležité informace | Technické signály | Události v eurozóně | Dosažení zisku | Oznámení | Nastavení stop lossů | Reakce trhů | Zprávy o nezaměstnanosti | Důležitá zpráva
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

HIMARS
Hindenburg
Hindenburg Research
Hino Motors
Hintermeier
Hirojuki Kikukawa
HIROX
HIROX.UK
Hisense
Hispamarkets

Následující klíčová slova

Histogram Awesome Oscillator
Historická analýza
Historická cenová data
Historická data
Historická maxima
Historická minima
Historická událost
Historická událost na FOREXu
Historická volatilita
Historická výkonnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
eToro
MIG Bank
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít