Ticker Tape by TradingView
Hypotéka za 7 %? Nejspíše ještě letos. Hypotéky v Česku rekordně rychle zdražují
Mezi prosincem 2021 a lednem 2022 zdražily hypotéky v ČR v průměru nejvýrazněji za posledních takřka dvacet let. Jedná se totiž o nejrapidnější meziměsíční růst průměrné úrokové sazby hypoték od roku 2003, od kdy daná časová řada Fincentrum Hypoindex existuje. Nutno však říci, že i lednová průměrná sazba hypoték v ČR, 3,43 procenta, navýšená oproti prosinci o celých 44 bazických bodů, je už dnes dávno minulostí. Lednový údaj totiž zahrnuje hypotéky rozjednané třeba v prosinci, tedy třeba i více než před dvěma měsíci. Od té doby ale došlo k dalšímu citelnému zvýšení základní úrokové sazby ČNB, takže kdo si bere hypotéku dnes, musí počítat se sazbami v průměru kolem 4,5 až pěti procent. Důvodem je, jak jinak, inflace. Na tu musí reagovat Česká národní banka. A spolu s růstem základní úrokové sazby ČNB stoupají další, tržní úrokové sazby, čímž tedy bankám zdražují zdroje, jimiž své hypotéky kryjí. Navíc růst úroků třeba takových dluhopisů vlády ČR zatraktivňuje jiné využití peněz, jež mají banky k dispozici, než je to spočívající v poskytnutí hypotéky. Hypotéky jsou tak ochotny poskytovat pouze za výrazně navýšený úrok.
Rapidní zdražování hypoték tedy pramení z rapidní zdražování v celé ekonomice. Nakonec „desítka“ tento týden těsně nepadla, ale i tak má Česko inflaci, jakou nikdo, komu je méně než přes čtyřicet, ze svého dospělého života nepamatuje. Statistici se za leden dopočítali hodnoty 9,9 procenta. Stačilo by jen trochu jinak namíchat spotřební koš inflačního výpočtu a měli bychom inflaci hned dvoucifernou. Takhle si počkáme do příštího měsíce, až statistici zveřejní inflaci únorovou. Ta podle všeho překoná tu lednovou, takže bude dvouciferná.
Klíčovým důvodem lednového inflačního vzestupu na nejvyšší úroveň od léta roku 1998 jsou změny ceníků, k nimž se podnikatelé, firmy a další instituce uchýlili s počátkem nového roku. Zároveň ke konci loňska skončilo osvobození energií od DPH, které v listopadu a prosinci snižovalo meziroční míru inflace o jeden procentní bod. Česko tak částečně prožívá to, co Polsko čeká v srpnu, až tam skončí současné snížení, ba anulování sazby DPH z pohonných hmot či potravin. Za v přepočtu nějakých 120 miliard korun totiž vláda ve Varšavě Polákům plný inflační náraz jen v čase odsouvá. Neuniknou mu však. Jako my ne.
K nebývalému zrychlení české inflace přispěl v lednu také výrazný meziroční nárůst cen pohonných hmot, daný nárůstem světových cen ropy, nebo zdražování bydlení. V něm se odráží loňský vzestup cen stavebních materiálů a překvapivě silný růst cen nemovitostí, k němuž během pandemie došlo v rozporu s drtivou většinou očekávání.
Ceny bydlení společně s citelným růstem výdělků, který je výsledkem dlouhodobě utažené situace na trhu práce, kdy prostě „nejsou lidi“, představují klíčové zdroje rapidní jádrové inflace. Tedy té očištěné o kolísavé položky typu cen energií nebo potravin.
Právě rapidní jádrová inflace je stěžejním důvodem, proč Česká národní banka v posledních měsících zpřísňuje svoji měnovou politiku prakticky nejagresivněji v ekonomicky vyspělém světě. Jádrová inflace totiž má svým způsobem vyšší „vypovídací hodnotu“ než inflace obecná, neboť právě je očištěna o kolísavé položky. Její růst je tedy také svým způsobem závažnější. V posledních měsících jádrová inflace zrychluje tak dramaticky, že příslušný graf má takřka podobu svíce. Uvažme, že dlouhá léta, od roku 2007 až do příchodu pandemie v první polovině roku 2020, oscilovala hodnota jádrové inflace víceméně kolem úrovně jednoho procenta. Nyní vyletěla na desetinásobek – za leden vykázala jádrová inflace úroveň 9,7 procenta (viz graf níže).
Jádrová inflace na desetinásobku běžné úrovně je pro Českou národní banku „alarmem“. I právě kvůli takto rapidní jádrové inflaci ČNB pozměňuje svoji rétoriku. Guvernér ČNB Jiří Rusnok se včera nechal slyšet, že v rámci současného razantního zvedání základní úrokové sazby nepředstavuje úroveň pěti procent nutně strop. Ještě v lednu přitom říkal, že si překročení pětiprocentní úrovně dokáže představit jen stěží.
Cyklus zpřísňování měnové politiky ČNB však podle všeho i tak pomalu, ale jistě vrcholí. Mezinárodní měnoví obchodníci v tuto chvíli přikládají největší pravděpodobnost tomu, že ČNB letos základní úrok zvýší už jen o 0,25 procentního bodu, na 4,75 procenta. Míní také, že během půldruhého roku už základní úrok bude níže než dnes. Základní úrok by totiž měl kulminovat letos na jaře, byť otázkou zůstává, jak dlouho se základní sazba ČNB na svém mnohaletém maximu udrží. Tedy jak dlouhá bude pomyslná „stolová hora“. Sestup z ní nebude nijak rychlý. Za celý letošní rok by totiž inflace měla vykázat úroveň 8,7 procenta.
Mnoha Čechům se však už nyní rozplynul sen o vlastnickém bydlení. V lednu banky a stavební spořitelny poskytly hypotéky za 32,6 miliardy korun, oproti prosinci o čtvrtinu méně. Jde o výraznější lednový pokles, než jaký je běžný. Propadá se rovněž počet poskytnutých hypoték. Těch banky a stavební spořitelny v lednu „udaly“ 10 tisíc, nejméně za takřka rok a půl.
Zájem o hypotéky mezi Čechy chladne, neboť na ně jednoduše nemají. Měsíční splátka na běžné hypotéce je dnes třeba i o pět tisíc korun vyšší, než pokud by si hypotéku na tu samou, rovněž běžnou nemovitost brali před rokem touto dobou.
Někteří Češi si tak řekli, že počkají, ať se vlna zdražování hypoték přežene a až jejich cena zase sestoupí. Jenže před pár dny zveřejněný zápis z posledního jednání bankovní rady ČNB, toho za začátku února, napovídá, že úplné přehnání vlny drahých hypoték může nastat později, než se dosud převážně myslelo. Že tedy i po zmíněné „stolové hoře“ plus minus pětiprocentní základní úrokové sazby ČNB půjdeme déle, než se dosud myslelo. Část bankovní rady ČNB totiž soudí, že déle přetrvají silné inflační tlaky.
Čím později ČNB zahájí cyklus snižování základní sazby, tedy „sestup ze stolové hory“, a čím výše tato sazba během něj vystoupá, tím výše se dostane také průměrná sazba hypoték. Zatímco ještě letos v lednu se obecně mínilo, že hypotéky během letoška zdraží nejspíše do pásma od 5,5 do šesti procent, nyní už se objevují odhady, že by to mohlo být až k sedmi procentům. Hypotéky by tak byly dražší dokonce i než v roce 2008, než se v Česku projevily dopady světové finanční krize.
Hypotéky tak už letos mohou být nejdražší od přelomu milénia a navíc klesá šance na rychlé zahájení jejich zlevňování po dosažení cenového maxima. Zájem o hypotéky mezi Čechy tak bude letos dále uvadat. K jeho vadnutí přispěje i to, že ČNB od dubna bankám zákonně zpřísní podmínky poskytování hypoték, což dále sníží jejich dostupnost.
Tato země teď rozhodně není pro zájemce o vlastní bydlení.
Hlavní problém české inflace: její jádrová složka míří vzhůru jako svíce. Jádrová složka je očištěná o kolísavé položky typu cen energií či potravin. Zatímco ve většině zemí EU je inflace poháněna zdražováním energií, u nás je vysoká - na desetinásobku běžné úrovně - i bez nich. (zdroj: ČNB)
Lukáš Kovanda, Ph.D., Trinity Bank
Klíčová slova: Inflace | Polsko | Sazby | Bod | Koš | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Finanční krize | EU | Pravděpodobnost | Lukáš Kovanda | Obchodníci | Banka | Cena | Graf | Guvernér ČNB | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Nemovitosti | Ropy | ROCE | Podnikatelé | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Guvernér | Světové finanční krize | Krize | Očekávání | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Hypotéky v Česku | Trinity Bank | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Růst cen | Statistici | Úrok | Miliardy | Zdražování | Měnové politiky | Hypotéky | Bydlení | Miliardy korun | Spotřební koš | Pokles | Situace | Pandemie | Tržní úrokové sazby | Sazby hypoték | Růst | Poskytování hypoték | Práce | DPH | Zájem o hypotéky | JDE | ČR | Situace na trhu práce | Šance | Ceny | Hypotéky v ČR | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Situace na trhu | Silný růst | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Základní úrokové sazby ČNB | Základní sazby | Samou | Zvýšení základní úrokové sazby | Češi | TIM | 3М | Základní sazba | Instituce | Základní úrok |
Čtěte více
-
Hypoteční sazby stagnují
Průměrná nabídková sazba, za kterou si mohli zájemci sjednat v dubnu hypotéku, opět mírně poklesla. Broker Consulting Index hypotečních úvěrů zaznamenal hodnotu 4,72 %, což oproti březnovým 4,75 % představuje pokles o pouhé tři bazické body. Tento vývoj tedy potvrzuje trend, který je na hypotečním trhu znatelný již několik měsíců v řadě. -
Hypoteční sazby zůstávají již čtyři měsíce bez výrazných změn
Broker Consulting Index, sledující průměrnou úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů, nepřinesl ani v měsíci srpnu překvapující závěry. Průměrná nabídková sazba, za kterou banky poskytovaly klientům hypoteční úvěry, poklesla, oproti předchozímu měsíci, jen o 0, 05 procentního bodu. Zájemci si mohli tedy v srpnu sjednat hypotéku za průměrnou úrokovou sazbu 5, 12 procenta. I v dnešní době však lze na hypotéce ušetřit. Cestou může být převzetí stávajícího hypotečního úvěru. -
Hypoteční sazby zůstávají téměř beze změny
Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů, kterou sleduje Broker Consulting Index hypotečních úvěrů, dosáhla v květnu hodnoty 4,71 procenta. Oproti dubnové hodnotě 4,72 procenta se jedná o minimální rozdíl jednoho bazického bodu. Navzdory květnovému snížení základní úrokové sazby ze strany České národní banky zůstávají nabídky bank téměř beze změn. Průměrná sazba tak zůstává stabilní a stále nad základní sazbou ČNB. -
Hypoteční trh lehce ožívá
Včerejší výsledky hypo monitoru naznačily, že český hypoteční trh nalezl dno a lehce ožívá. Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypotéky v celkovém objemu 14 mld. Kč a jejich objem vzrostl meziměsíčně o 16 %. Za to sice může do značné míry sezónnost (červen bývá tradičně jedním z nejsilnějších měsíců v roce), i po očištění však v červnu hypotéky zaznamenaly lehký nárůst (o 3 %) a meziroční pokles poskytnutých hypoték tak zvolnil z květnových více než 40 % na 28 %. -
Hypoteční trh pokořil rekord. Za měsíc se rozpůjčovalo 30 miliard korun
„Lidé se bojí, že jejich peníze na bankovních účtech budou ztrácet kupní sílu. Proto investují do nemovitostí, které historicky přinášely skvělé výnosy. Vysoká poptávka na realitním trhu v kombinaci s pomalou výstavbou však vede k růstu cen nemovitostí a zhoršování dostupnosti bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Hypoteční trh pokračuje v nastolených trendech
„Na trhu je nadbytek peněz, pro které se hledá uplatnění. V zahraničí proto můžeme sledovat nové rekordy na akciových trzích. V České republice nemá obchodování s akciemi silnou tradici, proto přebytečné peníze tečnou na realitní trh. To vede k výraznému růstu cen i v době koronavirové krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Hypoteční trh překonal rekord z roku 2016
„Ceny nemovitostí jsou v České republice vůči mzdové úrovni velmi vysoké, takže pro mnohé lidi je hypoteční úvěr jedinou možností, jak dosáhnout na vlastní bydlení. Zájem o hypotéky je podpořen velmi nízkými úrokovými sazbami, které u mnohých bank začínají jedničkou. Na tom se vzhledem k nastavení měnové politiky nebude v nejbližších měsících nic měnit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Hypoteční trh v červenci 2025
Nejnovější údaje České národní banky z oblasti hypotečních úvěrů potvrzují trend posledních měsíců a vlastně posledních asi dvou let. Po velice dramatickém propadu trhu v roce 2022 jsme si v následujícím období zvykli mluvit o "oživení trhu", ale zvláště poslední měsíce si uvědomuji, že slovo "oživení" už je z tohoto pohledu překonané. -
Hypoteční úrok pod tři procenta? Možný i v dnešní době!
Navzdory optimistickým scénářům o vývoji hypotečních sazeb, který začátkem roku predikovali finanční experti, se do současné chvíle v hypoteční oblasti žádný velký zázrak nekonal. Mnoho lidí tak stále odrazují od rozhodnutí sjednat si hypoteční úvěr příliš vysoké úrokové sazby. I v dnešní době však lze získat velmi výhodný úrok, na který jsme byli zvyklí ještě před třemi lety. Co musíme splnit a jak na to? Zeptali jsme se naší hypoteční specialistky, Michaely Pudilové. -
„Hypotéka na celý život“ je dalším příznakem neutěšeného stavu na trhu s bydlením
V Česku se rozjíždí takzvané „hypotéky na celý život“, informují dnešní Hospodářské noviny. Několik tuzemských bank totiž nabízí hypotéku, kterou lze splácet až 40 let, v některých případech dokonce do 75 let věku. Banky se takto snaží vyjít vstříc mladším lidem, do 35 let věku, kteří rozložením doby splácení právě na čtyřicet let snižují výši měsíční splátky. Banky tak postupují v rozporu s doporučením České národní banky, která půjčování na více než standardních třicet let považuje za rizikové. -
Hypotéku je lepší vzít si pozdě nežli ještě později
„Vzhledem k vysoké inflaci se lidem stále vyplatí čerpat hypoteční úvěry. Reálná hodnota vypůjčených peněz totiž klesá výrazně rychleji, než narůstají úroky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Hypotéku teď neberte, budou levnější. Před nadcházející stagflací lépe než nemovitosti ochrání akcie těžařů zlata, termínové kontrakty na suroviny nebo švýcarský frank a kanadský a australský dolar
Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. -
Hypotéky brzy zdraží až k úrovni pěti procent. Tedy třeba i o čtyři tisíce měsíčně
Průměrná sazba hypoték v ČR v říjnu stoupla na 2,54 procenta. Je to ale pouze začátek prudkého zdražování hypoték, které nastane v příštích měsících. Průměrná sazba tak během prvního pololetí příští roku vystoupá až do pásma čtyř až pěti procent. Důvodem je rapidní růst inflace, který jde v ruku v ruce s růstem tržních úrokových sazeb i s růstem základní úrokové sazby České národní banky. -
Hypotéky budou brzy nejlevnější za tři roky. Čekat na výraznější pokles se nevyplatí
Hypotéky se v loňském roce probudily z klinické smrti. Po propadech z let 2022 a 2023 poskytly banky a stavební spořitelny klientům na financování bydlení 275 miliard korun, což je meziroční nárůst o 83 procent. Úrokové sazby hypoték oproti tomu klesaly podstatně pomaleji, než se čekalo. I tak se ale dostáváme na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Je teď správný čas na pořízení vlastního bydlení s pomocí hypotéky? -
Hypotéky budou citelně zlevňovat, otázkou je kdy. Záleží na tom, zda koronakrize bude mít podobu písmene „V“, „U“, „W“, nebo „L“
Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – v březnu nepatrně vzrostla, z únorové hodnoty 2,42 na 2,45 procenta. Spojila se setrvačnost vývoje z prvních měsíců roku, kdy hypotéky zdražovaly a hypotečnímu trhu jako celku se dařilo, s březnovým vyčkáváním, zejména ze strany velkých bank. -
Hypotéky Čechům zdraží nejvýše průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci
Průměrná úroková sazba hypoték v červenci poskočila nejvýrazněji od roku 2018, z červnových 2,13 na 2,23 procenta. Dramatického zdražování hypoték se však Češi obávat nemusí. Trh nyní očekává, že základní úroková sazba České národní banky v horizontu dvanácti příštích měsíců vystoupá ze stávající úrovně 0,75 až na rovná dvě procenta. Nad tuto úroveň by však dále růst neměla. Trh předpokládá, že po dosažení maxima ve zmíněném ročním horizontu znatelně zesílí tlaky na pokles základní sazby ČNB, takže za tři roky bude tato sazba pod úrovní dvou procent, konkrétně na hodnotě 1,75 procenta. Vše zachycuje zelená křivka na grafu níže. -
Hypotéky Čechům zdraží průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci
Kdekdo se dnes děsí trvaleji rapidní spotřebitelské inflace v ČR, jenže trh moc nevěří, že na ni dojde. Výnos desetiletých českých dluhopisů od března trendově klesá. Přitom vývoj tohoto výnosu není tolik deformován programy odkupu aktiv za nově tištěné biliony, jako je tomu třeba v USA nebo v eurozóně. -
Hypotéky dál podražují, jejich průměrná úroková sazba roste ještě rychleji, než odborníci očekávali. V září dosáhla 2,57 %
Zářijové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily jednoznačný trend růstu průměrné úrokové sazby, která meziměsíčně vzrostla o 0,15 procentního bodu na 2,57 %. Tempo růstu už předčilo i očekávání mnoha odborníků, podle kterých by sazby u pětileté fixace mohly na konci roku vyšplhat nikoli ke 3 %, ale 4 %. -
Hypotéky dál zvolna zdražují, jejich průměrná úroková sazba se v červnu zvedla na 2,25 %. Sazby mají nejčastěji 5 letou fixaci
Podle červnových výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů poskočila průměrná úroková sazba hypoték o 0,1procentního bodu na 2,25 %. Odborníci očekávají, že červnové skokové zvýšení sazeb ČNB se v průměrné sazbě pro klienty výrazněji promítne minimálně s měsíčním zpožděním, následně by mohl zájem o hypotéky mírně opadnout. Naproti tomu zájem Čechů o fixaci sazby na 5 let zůstává stále vysoký. Jak ukazuje FIXIndex, tuto fixaci volí téměř tři čtvrtiny žadatelů o hypotéku. -
Hypotéky do roku 2025 zlevní na polovinu nynější úrovně. Zvýší se tím pádem sháňka po nemovitostech a i zhodnocování nemovitostních fondů
Nemovitostní fondy prožívají slabší rok. Zejména proto, že jim zdražují splátky úvěrů. Ty si fondy totiž velmi často berou v eurech. Evropská centrální banka přitom letos poměrně razantně navyšuje své úrokové sazby, takže financování právě v eurech prodražuje.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Na zlato se americká dovozní cla vztahovat nebudou, řekl Trump
EK získala dalších 1,6 miliardy eur z výnosů ze zmrazených ruských aktiv
Komodity: Ceny ropy před americko-ruskými rozhovory o Ukrajině mírně klesají
Po pátečním poklesu pražská burza dnes znovu lehce vylepšila rekordní závěr
Forex: Dolar posiluje, čeká se na úterní zprávu o červencovém vývoji inflace v USA
Forex: Koruna v úvodu týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
CNBC: Počet nových miliardářů prudce roste díky AI
Německý obchod se střední a východní Evropou včetně Česka roste
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Na zlato se americká dovozní cla vztahovat nebudou, řekl Trump
EK získala dalších 1,6 miliardy eur z výnosů ze zmrazených ruských aktiv
Komodity: Ceny ropy před americko-ruskými rozhovory o Ukrajině mírně klesají
Po pátečním poklesu pražská burza dnes znovu lehce vylepšila rekordní závěr
Forex: Dolar posiluje, čeká se na úterní zprávu o červencovém vývoji inflace v USA
Forex: Koruna v úvodu týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
CNBC: Počet nových miliardářů prudce roste díky AI
Německý obchod se střední a východní Evropou včetně Česka roste
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoiny nebo akcie SpaceX pro seniory? Trump chce supermoderní penzijko
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/GBP a GBP/AUD
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoiny nebo akcie SpaceX pro seniory? Trump chce supermoderní penzijko
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Býci mají navrch, americké akcie jsou znovu na rekordních hodnotách
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/GBP a GBP/AUD
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Forexové online zpravodajství
Americké indexy bez výraznějších změn
DAX na začátku týdne uzavírá s poklesem
Denní shrnutí: Nedostatek klíčových událostí vyvolal mírný výprodej na akciových trzích 📉
Technologické akcie rostou díky klíčovým událostem; Intel, Dell a Micron 📌
Akcie Citigroup reagují na zprávy o správě Russian Heritage Trust 📌
LVMH zaznamenal další pokles tržeb kvůli slabší poptávce v Japonsku a Číně
Pražská burza v úvodu týdne mírně v plusu
Forex: Trh vyčkává na data z USA a obchodování tak bylo klidné
Prosus získal podmínečný souhlas EU k akvizici Just Eat Takeaway.com za 4,8 miliardy USD
Kakao roste o 7 % kvůli extrémnímu počasí v západní Africe 📈 Je nabídka znovu v ohrožení?
Americké indexy bez výraznějších změn
DAX na začátku týdne uzavírá s poklesem
Denní shrnutí: Nedostatek klíčových událostí vyvolal mírný výprodej na akciových trzích 📉
Technologické akcie rostou díky klíčovým událostem; Intel, Dell a Micron 📌
Akcie Citigroup reagují na zprávy o správě Russian Heritage Trust 📌
LVMH zaznamenal další pokles tržeb kvůli slabší poptávce v Japonsku a Číně
Pražská burza v úvodu týdne mírně v plusu
Forex: Trh vyčkává na data z USA a obchodování tak bylo klidné
Prosus získal podmínečný souhlas EU k akvizici Just Eat Takeaway.com za 4,8 miliardy USD
Kakao roste o 7 % kvůli extrémnímu počasí v západní Africe 📈 Je nabídka znovu v ohrožení?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
FX sumarizácia Európa
Zlato táhne dolů dražší dolar s vyššími výnosy
Německo bude muset podle Habecka nechat dvě jaderné elektrárny v provozu
Pražská burza otevírá na nule
Forex: Americký dolar mírně oslabil, koruna zůstává u 24,70 EUR/CZK
FX Aktuality: USD musí zvýšit otáčky
VIDEO: Akcie korigovaly předchozí poklesy, dařilo se dolaru a nakonec i ropě
Minuta s XTB
Prognóza pro pár GBP/USD na 13. května 2024
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
FX sumarizácia Európa
Zlato táhne dolů dražší dolar s vyššími výnosy
Německo bude muset podle Habecka nechat dvě jaderné elektrárny v provozu
Pražská burza otevírá na nule
Forex: Americký dolar mírně oslabil, koruna zůstává u 24,70 EUR/CZK
FX Aktuality: USD musí zvýšit otáčky
VIDEO: Akcie korigovaly předchozí poklesy, dařilo se dolaru a nakonec i ropě
Minuta s XTB
Prognóza pro pár GBP/USD na 13. května 2024
Blogy uživatelů
Na co potřebujeme VPS? A jak ho nastavit pro trading
Čo aktuálne sledujem na kryptomenách? Dokedy budú rásť?
Technická analýza měnových párů NZD/USD, AUD/CAD a USD/CHF
Nuda na forexu
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (16.5.2025)
Tři osoby v jedné !
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Obchodování forexu v kombinaci se zaměstnáním – část první
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 15. týden
Price Action výhľad
Na co potřebujeme VPS? A jak ho nastavit pro trading
Čo aktuálne sledujem na kryptomenách? Dokedy budú rásť?
Technická analýza měnových párů NZD/USD, AUD/CAD a USD/CHF
Nuda na forexu
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (16.5.2025)
Tři osoby v jedné !
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Obchodování forexu v kombinaci se zaměstnáním – část první
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 15. týden
Price Action výhľad
Vzdělávací články
Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Práce v FTMO? A proč ne?
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
Nadcházející dekáda bude o umělé inteligenci a digitalizaci, říká leader Saxo Bank v České republice
VIP zóna FXstreet.cz: Exkluzivní novinky
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Práce v FTMO? A proč ne?
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
Nadcházející dekáda bude o umělé inteligenci a digitalizaci, říká leader Saxo Bank v České republice
VIP zóna FXstreet.cz: Exkluzivní novinky
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: CAD/JPY testuje support klesajícího trojúhelníku
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
EUR/USD - Intradenní výhled 11.8.2025
Rusko ve středu ukončí dodávky plynu do Polska, uvedla polská plynárenská firma
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 23.9.2024
Forex: CAD/JPY testuje klíčovou rezistenci
Nejsilnější a nejslabší měny 23.7.2020
Bitcoin - Intradenní výhled 1.2.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 2.9.2024
S&P 500 - Intradenní výhled 27.7.2017
Forex: CAD/JPY testuje support klesajícího trojúhelníku
Šéfka diplomacie EU svolala schůzku ministrů zahraničí o jednání Trump - Putin
EUR/USD - Intradenní výhled 11.8.2025
Rusko ve středu ukončí dodávky plynu do Polska, uvedla polská plynárenská firma
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 23.9.2024
Forex: CAD/JPY testuje klíčovou rezistenci
Nejsilnější a nejslabší měny 23.7.2020
Bitcoin - Intradenní výhled 1.2.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 2.9.2024
S&P 500 - Intradenní výhled 27.7.2017
Témata v diskusním fóru
GBP/USD
Ludvík Turek (CzechWealth) – negativní zkušenost
5 důvodů, proč obchodovat ropu
Slabé stránky Bitcoinu (2. diel)
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Multitimeframe analýza: 16.12.2021 USD/CAD
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Investování v recesi? Učte se od těch nejlepších v oboru již tuto sobotu!
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?
GBP/USD
Ludvík Turek (CzechWealth) – negativní zkušenost
5 důvodů, proč obchodovat ropu
Slabé stránky Bitcoinu (2. diel)
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Multitimeframe analýza: 16.12.2021 USD/CAD
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Investování v recesi? Učte se od těch nejlepších v oboru již tuto sobotu!
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?