Ticker Tape by TradingView
Na co si dát pozor dne 7. října? Přehled zásadního dění pro začínající obchodníky
Přehled makroekonomických reportů:
Na úterý není naplánováno zveřejnění žádných makroekonomických údajů. Po celý den tak budou obchodníci reagovat výhradně na komentáře a vystoupení představitelů centrálních bank – a těch tentokrát nebude málo. Zároveň ale platí, že projevy centrálních bankéřů v tuto chvíli hýbou trhem jen minimálně, a to z několika zásadních důvodů:
- Představitelé měnové politiky již delší dobu nepřinášejí žádné zásadně nové informace.
- Výhled měnové politiky všech tří hlavních centrálních bank (Fed, ECB, BoE) už trh poměrně dobře pochopil a ocenil.
Klíčové fundamentální události, které stojí za pozornost:
Vzhledem k absenci makro data úterní seance přinese několik důležitých událostí.
V eurozóně znovu vystoupí prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde. Ani od tohoto projevu se však nedá očekávat nic převratného. Lagarde promluvila minulý týden už třikrát a tento týden má v plánu další tři vystoupení – přičemž žádné z jejích předchozích projevů nepřineslo nové impulzy pro trh. ECB zatím nemá v úmyslu měnit nastavení měnové politiky, a to především kvůli tomu, že aktuální inflační vývoj nedává důvody ani ke zvyšování, ani ke snižování úrokových sazeb.
Ve Spojených státech vystoupí hned několik členů výboru FOMC americké centrální banky – konkrétně Stephen Mirran, Raphael Bostic, Michelle Bowman a Neel Kashkari. Ani zde však trh neočekává zásadní novinky:
- Stephen Mirran nadále podporuje nejvíce agresivní scénář s rychlým snižováním sazeb.
- Michelle Bowman obvykle razí mírnější a vyváženější přístup.
- Kashkari a Bostic preferují postupný a opatrný přechod na nižší sazby v závislosti na datech z ekonomiky.
Stručně řečeno – nic nového.
Shrnutí a výhled:
Během druhého obchodního dne tohoto týdne lze očekávat, že hlavní měnové páry budou pokračovat v relativně nízké volatilitě a bez jasně rozvinutého směru.
Pokud jde o britskou libru, nedávný klesající trend byl dokončen, a u eura pravděpodobně také. Zároveň ale zatím neexistují jasné známky začínajícího růstu u žádného z těchto párů.
U EUR/USD lze očekávat pokračování růstu, pokud se cena odrazí od oblasti 1,1655–1,1666, s cílem v oblasti 1,1745–1,1754. U GBP/USD je pravděpodobný růst směrem k 1,3529, pokud se kurz udrží nad zónou 1,3466–1,3475. Pokud by však nastala konsolidace pod touto oblastí, očekává se pokles zpět směrem k 1,3413–1,3421.
Základní pravidla obchodního systému:
- Síla signálu: Čím kratší dobu trvá vytvoření signálu (odraz nebo proražení), tím je signál silnější.
- Falešné signály: Pokud dva nebo více obchodů v blízkosti určité úrovně vedou k falešným signálům, následné signály z této úrovně by měly být ignorovány.
- Flat trhy: V podmínkách flat trhů mohou páry generovat mnoho falešných signálů nebo také žádné signály. Při prvních náznacích flat trhu je lepší přestat obchodovat.
- Obchodní hodiny: Obchody otevírejte mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, poté všechny obchody ručně uzavřete.
- Signály MACD: V hodinovém časovém rámci obchodujte MACD signály pouze v období dobré volatility a jasného trendu potvrzeného trendovými čarami nebo trendovými kanály.
- Zavírací úrovně: Pokud se dvě úrovně nachází příliš blízko sebe (5–20 pipsů od sebe), považujte je za zónu supportu nebo rezistence.
- Stop loss: Nastavte stop loss tak, abyste po posunu ceny o 15–20 pipsů požadovaným směrem dosáhli úrovně breakeven.
Co je v grafech:
- Cenové úrovně supportu a rezistence: Tyto úrovně slouží jako cíle při otevírání nákupních nebo prodejních pozic. Do jejich blízkosti můžete umístit take profit.
- Červené čáry: Představují kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.
- Indikátor MACD (14, 22, 3): Histogram a signální linie plní funkci pomocného indikátoru, který je možné využít také jako zdroj obchodních signálů.
- Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových obratů proti převládajícímu trendu.
Upozornění pro začátečníky:
Začátečníci by si měli pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.
Klíčová slova: EUR/USD | GBP/USD | Sazby | Centrální banky | Konsolidace | ECB | FOMC | Fed | Flat | Indikátor | Kurz | MACD | Makro data | Měnové páry | Rezistence | Take Profit | Trend | Banky | EUR | USD | GBP | Obchodování | Obchodovat | Makro | Obchodníci | Cena | Eura | Indikátor MACD | Signály | Trh | Volatility | Zprávy | BreakEven | Christine Lagarde | Nastavení měnové politiky | Snižování úrokových sazeb | Přehled | Výhled | Inflační vývoj | Projevy centrálních bankéřů | Obchodujte | Obchod | Histogram | Měnové politiky | Americké centrální banky | Klesající trend | Trhy | Pokles | Pravidla obchodního systému | Obchody | Vývoj | Nižší sazby | Růst | Signál | Ekonomiky | Hlavní měnové páry | JDE | Pokračování růstu | Ceny | Obchodní hodiny | Proražení | Evropské centrální banky | Trendové linie | Falešné signály | Více obchodů | Cenové úrovně | Impulzy | Cíle | Pozornost | TIM | 3М | Upozornění | Neel Kashkari | Novinky | Raphael Bostic | Vice | Výhled měnové politiky | Základní pravidla | Úrovně supportu | Fundamentální události | Úrovně supportu a rezistence |
Čtěte více
-
Na co se zaměřit 6. srpna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na středu je naplánována pouze jedna makroekonomická zpráva. Evropská unie ráno zveřejní údaje o maloobchodních tržbách, které však pravděpodobně nebudou vnímány jako významné. Například včerejší zpráva o podnikatelské aktivitě ISM v USA byla mnohem důležitější, a přesto ani její značně rezonující výsledek vyvolal reakci pouhých asi 30 pipů. Trh je zjevně ve stavu hibernace. -
Na co se zaměřit 6. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí, ale je trh podle všeho úplně ignoruje. Jediným významnějším reportem bude dnes report o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Jinak není na programu nic. Přesto, můžeme očekávat jednu klíčovou událost, která ovlivní obchodní tón celého dne. -
Na co si dát pozor dne 16. září? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na úterý je naplánováno zveřejnění velkého množství makroekonomických údajů. Žádný z nich sice nemá extrémní váhu, ale každý může na trhu vyvolat určitou reakci. Ve Velké Británii dále roste míra nezaměstnanosti – čím vyšší bude, tím větší tlak bude na Bank of England, aby snižovala úrokové sazby. Zároveň však roste i inflace, což snižování sazeb brání. Inflace tedy zůstává klíčovým ukazatelem, zatímco údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosi a o mzdách jsou méně důležité. -
Na co si dát pozor dne 18. září? Rozbor zásadních událostí pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických reportů a žádný z nich není významný. Nejdůležitější zprávy tohoto týdne již byly zveřejněny ve Velké Británii, zatímco ke konci týdne se budou obchodníci plně soustředit na zasedání Federálního rezervního systému (Fed) a Bank of England. Fed oznámil výsledky svého zasedání včera večer, ale po celý dnešní den mohou být oba měnové páry pod tlakem této události. Zasedání Fedu se bude časově shodovat s dnešním zasedáním BoE, které nepochybně ponechá klíčovou sazbu beze změny, ale zároveň může způsobit růst nebo pokles libry, protože trh bude sledovat rozdělení hlasů ohledně rozhodnutí o sazbách. -
Na co si dát pozor dne 19. září? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na pátek je naplánováno zveřejnění jen minima makroekonomických reportů. Za zmínku stojí pouze maloobchodní tržby ve Spojeném království. Tato statistika by mohla přinést menší reakci na trhu – a to pouze tehdy, pokud se skutečné číslo výrazně odchýlí od očekávání. Celkově se však dá čekat, že si trh dnes po dvou velmi aktivních dnech – ve znamení dvou zasedání centrálních bank a klíčové inflační zprávy z Británie – udělá přestávku. -
Na co si dát pozor dne 2. října? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Ve čtvrtek je v kalendáři minimum makroekonomických zpráv a žádná z nich není považována za významnou. Ve Velké Británii ani v Německu nejsou plánovány žádné zprávy. V eurozóně bude zveřejněna pouze míra nezaměstnanosti a v USA je naplánováno zveřejnění týdenního počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Všechny tyto zprávy jsou považovány za sekundární a pravděpodobně vyvolají pouze mírnou reakci trhu. V důsledku toho mohou oba měnové páry, které v poslední době vykazovaly nevýrazné pohyby, dnes zaznamenat nízkou volatilitu a pohyb v omezeném rozmezí. -
Na co si dát pozor dne 24. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
Ve středu je v kalendáři skutečně jen minimum makroekonomických údajů. Za zmínku stojí pouze index podnikatelského klimatu v Německu a statistika prodejů nových domů v USA. Obchodníci ale jistě dobře vědí, že mnohem důležitější události a údaje včera nedokázaly vyvolat na trhu žádnou reakci. Proto oba dnešní reporty považujeme za méně významné a neočekáváme během dne větší trendový pohyb ani vyšší volatilitu. -
Na co si dát pozor dne 25. září? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Ve čtvrtek je v kalendáři jen pár makroekonomických reportů, ale některé z nich jsou skutečně důležité. Klíčové budou zejména údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a třetí (a tedy finální) odhad HDP za 2. čtvrtletí z USA. První a druhé odhady bývají často revidovány, takže právě poslední zveřejněná verze má největší váhu. Důležitý je i report o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, neboť reflektuje vývoj poptávky amerických spotřebitelů po zásadním a drahém zboží. V Německu bude zveřejněn index spotřebitelské důvěry GfK, ten však mezi klíčové reporty nepatří. -
Na co si dát pozor dne 3. října? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Páteční makroekonomický kalendář je poměrně skromný, přičemž jediným důležitým údajem bude ISM index nákupních manažerů sektoru služeb v USA. Vedle tohoto klíčového ukazatele budou zveřejněny také druhé odhady PMI ve službách pro Německo, Spojené království a eurozónu – a rovněž index cen výrobců (PPI) pro země EU. Tyto údaje však mají již jen omezený dopad a trh je vnímá jako méně důležité. Původně byla na dnešek plánována i vysoce sledovaná data z amerického trhu práce – konkrétně NonFarm Payrolls a míra nezaměstnanosti. Kvůli začátku tzv. vládního "shutdownu" v USA, který začal 1. října, ale s největší pravděpodobností tyto reporty zveřejněny nebudou. Veškerou pozornost tak přitahuje ISM index nákupních manažerů sektoru služeb. -
Na co si dát pozor dne 6. října? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Pondělí nabídne jen velmi omezené množství makroekonomických údajů. Pozornost si zaslouží pouze dvě čísla: maloobchodní tržby v eurozóně a index nákupních manažerů ve stavebnictví Spojeného království. Ani jedna z těchto zpráv však nespadá do kategorie velmi důležitých reportů; neočekáváme tedy, že by dokázaly vyvolat silnější nebo trvalejší reakce trhu. Americký dolar má však i nadále dostatek fundamentálních důvodů, proč by mohl obnovit svůj klesající trend. -
Na co si dát pozor 12. září? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na pátek je naplánováno nezvykle mnoho makroekonomických reportů. V Německu bude zveřejněna druhá, spíše okrajová, revize inflačních dat za srpen. Ve Velké Británii vyjdou méně významné měsíční údaje o HDP a průmyslové výrobě. V USA vyjde index spotřebitelské důvěry University of Michigan, který není zásadní. Ve všech případech lze výraznou reakci trhu očekávat jen v případě, že hodnoty významně odbočí od předpokladů. -
Na co si dát pozor 15. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky
Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické reporty – ani v Německu, ani ve Velké Británii, eurozóně či USA. Připomeňme, že v prvních dvou zářijových týdnech měli obchodníci k dispozici poměrně bohatý tok makro dat, přičemž téměř všechna potvrdila, že americká ekonomika dál upadá. Roste pouze HDP – a to ještě uměle. Jak dlouho tento růst ještě vydrží na vlně Trumpovy obchodní války, není jisté. Každopádně účastníci trhu hodnotí výsledky nové americké administrativy kriticky. -
Na co si dát pozor 9. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických zpráv. Přesto však jediná zveřejněná zpráva může na trhu vyvolat bouřlivé pohyby. Jedná se o meziroční Nonfarm Payrolls. Tento údaj je samozřejmě mnohem významnější než měsíční data a čísla z posledních čtyř měsíců naznačují, že příznivý výsledek je nepravděpodobný. Trh si tak dnes může najít nové důvody k prodeji amerického dolaru. -
Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor
Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika. -
Na co si dát 12. dubna pozor? Přehled fundamentálních událostí.
Ve středu se ve světě odehraje několik makroekonomických událostí. Nás zajímá především Evropská unie a Spojené státy americké. Evropská unie nezveřejní žádné zprávy. Na druhou stranu USA vydá důležitou inflační zprávu za březen, která je také extrémně rozporuplná. Rozpor spočívá v tom, že hlavní ukazatel klesá již 8 nebo 9 měsíců v řadě, a nikdo nepochybuje, že nová zpráva ukáže další zpomalení. Na druhou stranu jádrová inflace posledních 5 měsíců klesala, ale pak by mohla vykázat růst. Jaký je mezi těmito ukazateli rozdíl a v čem je háček? -
Na co zaměřit pozornost 1. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. Německo, eurozóna a Spojené království zveřejní nevýznamné druhé odhady výrobních indexů PMI za září, které pravděpodobně nevyvolají reakci trhu. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za září, která je mnohem důležitější, ale prudký pokles eura po ní je nepravděpodobný. Evropská centrální banka už zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, takže tempo poklesu inflace už není tak podstatné. Navíc, trh každopádně s prodejem eura nespěchá, jak jsme viděli včera u německé zprávy o inflaci. -
Náctiletých podnikavců v Česku rychle přibývá. Trefují se do potřeb své generace
Každý devátý podnikatel v Česku je mladší 30 let. Od roku 2018 konstantně roste počet byznysmenů ve věku 21 až 25 let a počet náctiletých podnikavců se bezmála zdvojnásobil. Studenti sbírají zkušenosti v trainee programech a se založením vlastních start-upů jim pomáhá moderní metoda Design Thinking. -
Na Čechy dolehlo lednové zdražování. Důvěra v českou ekonomiku je nejníže od léta 2014
Důvěra v českou ekonomiku v lednu oslabila z prosincových 99,1 bodu na 98,1 bodu, a dostala se tak na nejnižší úroveň od léta 2014. Hlavní příčinou byl pokles důvěry spotřebitelů. -
Na čem se letos nejvíc vydělává? Na bitcoinu
Bitcoin opět nabírá dech. A pořádně! V neděli jeho cena vystoupala až nad 7500 dolarů za kus. To značí více než stoprocentní zhodnocení od začátku letošního roku. Nejpoužívanější a nejvíce kapitalizovaná kryptoměna se tak ocitla na své nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského srpna. -
Na čem ztratil George Soros téměř miliardu dolarů?
Miliardář George Soros nad výsledkem amerických prezidentských voleb zaplakal. Výplach na trzích ho po Trumpově vítězství ho stál skoro jednu miliardu dolarů, napsal list The Wall Street Journal.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (září 2025)
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
Jak určovat bias - směr trhu? (36. díl)
Zdejší měna má 25 let, i prezident tady vládne déle. Podívejte se na cestu tádžického platidla
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (září 2025)
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
Jak určovat bias - směr trhu? (36. díl)
Zdejší měna má 25 let, i prezident tady vládne déle. Podívejte se na cestu tádžického platidla
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
V USA bilance státního rozpočtu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA bilance státního rozpočtu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA aukce 30letých dluhopisů
Tradingové analýzy a zprávy
Upozornění na rizika spojená s veřejným nabízením kryptoaktiv
Bitcoin - Intradenní výhled 7.10.2025
Cena zlata stoupla na další rekord, je blízko hladině 4000 USD za unci
CAC 40 - Intradenní výhled 7.10.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 7.10.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 7.10.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 7.10.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 7.10.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 7.10.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 7.10.2025
Upozornění na rizika spojená s veřejným nabízením kryptoaktiv
Bitcoin - Intradenní výhled 7.10.2025
Cena zlata stoupla na další rekord, je blízko hladině 4000 USD za unci
CAC 40 - Intradenní výhled 7.10.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 7.10.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 7.10.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 7.10.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 7.10.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 7.10.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 7.10.2025
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Shutdown ochromil USA, trhy to nezajímá. Investorům přitom chybí klíčová data
Je Tesla z nejhoršího venku? Prodeje napovídají, že možná ano
Salesforce: Když průkopník cloudového softwaru hledá nové tempo v éře umělé inteligence
Vyplatí se v tradingu specializace pouze na jeden trh?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Býčí párty pokračuje, index S&P 500 je nad 6 700
Jak vydělat na AI? 12 firem, které hýbou trhem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (3.10.2025)
Volby – dopad na korunu a ceny bytů
Buy the dip! Proč může být Q4 rekordní?
INVESTIČNÍ GLOSA: Shutdown ochromil USA, trhy to nezajímá. Investorům přitom chybí klíčová data
Je Tesla z nejhoršího venku? Prodeje napovídají, že možná ano
Salesforce: Když průkopník cloudového softwaru hledá nové tempo v éře umělé inteligence
Vyplatí se v tradingu specializace pouze na jeden trh?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Býčí párty pokračuje, index S&P 500 je nad 6 700
Jak vydělat na AI? 12 firem, které hýbou trhem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (3.10.2025)
Volby – dopad na korunu a ceny bytů
Buy the dip! Proč může být Q4 rekordní?
Forexové online zpravodajství
EUR/USD – technická analýza na 7. října 2025
USD/CHF zůstává v pásmu, trh vyčkává na jasný směr
Ethereum konsoliduje u 4 700, býci míří k 5 000 USD
Frankfurtská burza v úvodu obchodování na zelené nule
Pražská burza zahájila úterní obchodování poklesem
ČR: Obchodní bilance v národním pojetí za srpen s přebytkem 5,6 mld. Kč
ČR: Stavební výroba v srpnu meziročně vzrostla o 17,1 %
ČR: Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 4,2 % při očekávání růstu o 0,6 %
Akciový výhled: Nevýrazné otevření v Evropě, slabší tovární objednávky v Německu
Asijsko-pacifický region bez větších pohybů, dnes se neobchodovalo v Číně, Hongkongu a Jižní Koreji
EUR/USD – technická analýza na 7. října 2025
USD/CHF zůstává v pásmu, trh vyčkává na jasný směr
Ethereum konsoliduje u 4 700, býci míří k 5 000 USD
Frankfurtská burza v úvodu obchodování na zelené nule
Pražská burza zahájila úterní obchodování poklesem
ČR: Obchodní bilance v národním pojetí za srpen s přebytkem 5,6 mld. Kč
ČR: Stavební výroba v srpnu meziročně vzrostla o 17,1 %
ČR: Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 4,2 % při očekávání růstu o 0,6 %
Akciový výhled: Nevýrazné otevření v Evropě, slabší tovární objednávky v Německu
Asijsko-pacifický region bez větších pohybů, dnes se neobchodovalo v Číně, Hongkongu a Jižní Koreji
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Sentiment indikátory potvrdí obavy o růst ekonomiky eurozóny
Short signál na akcie Siemens Healthineers (SHL)
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
Prognóza pro pár GBP/USD na 7. října 2025
Asijským akciovým trhům se dnes ráno dařilo
Ranní shrnutí (07.10.2025)
Makro: Eurozóna rostla v roce 2015 o 1,5pct
Zahraniční obchod v přebytku, ale mírně za očekáváními
Sentiment indikátory potvrdí obavy o růst ekonomiky eurozóny
Short signál na akcie Siemens Healthineers (SHL)
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
Prognóza pro pár GBP/USD na 7. října 2025
Asijským akciovým trhům se dnes ráno dařilo
Ranní shrnutí (07.10.2025)
Makro: Eurozóna rostla v roce 2015 o 1,5pct
Zahraniční obchod v přebytku, ale mírně za očekáváními
Blogy uživatelů
7 mýtů o investování u XTB
Nezbytný seznam knih k obchodování
Hyperbolické diskontování – Jako z učebnic tradingu
Forex - obchodné hodiny
Na co umře Evropa? Na suverenitu!
Býčí párty pokračuje, index S&P 500 je nad 6 700
Vyplatí se v tradingu specializace pouze na jeden trh?
Technická analýza měnových párů AUD/USD, EUR/NZD a AUD/JPY
INVESTIČNÍ GLOSA: Shutdown ochromil USA, trhy to nezajímá. Investorům přitom chybí klíčová data
Jak zvýšit úspěšnost ziskových obchodů a zhodnocení kapitálu?
7 mýtů o investování u XTB
Nezbytný seznam knih k obchodování
Hyperbolické diskontování – Jako z učebnic tradingu
Forex - obchodné hodiny
Na co umře Evropa? Na suverenitu!
Býčí párty pokračuje, index S&P 500 je nad 6 700
Vyplatí se v tradingu specializace pouze na jeden trh?
Technická analýza měnových párů AUD/USD, EUR/NZD a AUD/JPY
INVESTIČNÍ GLOSA: Shutdown ochromil USA, trhy to nezajímá. Investorům přitom chybí klíčová data
Jak zvýšit úspěšnost ziskových obchodů a zhodnocení kapitálu?
Vzdělávací články
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Měsíční report finančních trhů (duben 2022)
Kdy můžeme obchodovat proti trendu
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Smart Money Trading: Momentum (30. díl)
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Měsíční report finančních trhů (duben 2022)
Kdy můžeme obchodovat proti trendu
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Smart Money Trading: Momentum (30. díl)
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Horská: Volby ukázaly, že lidé dali přednost současnému stavu peněženek před budoucností
GBP/USD - Intradenní výhled 23.2.2017
GBP/USD - Intradenní výhled 11.8.2021
EUR/GBP - Intradenní výhled 14.1.2022
Komodity: Ceny ropy po projevu Donalda Trumpa v Davosu klesají
USD/JPY - Intradenní výhled 20.1.2021
Dow Jones - Intradenní výhled 21.8.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 16.9.2021
GBP/USD - Intradenní výhled 7.4.2021
Cena zlata stoupla na další rekord, je blízko hladině 4000 USD za unci
Horská: Volby ukázaly, že lidé dali přednost současnému stavu peněženek před budoucností
GBP/USD - Intradenní výhled 23.2.2017
GBP/USD - Intradenní výhled 11.8.2021
EUR/GBP - Intradenní výhled 14.1.2022
Komodity: Ceny ropy po projevu Donalda Trumpa v Davosu klesají
USD/JPY - Intradenní výhled 20.1.2021
Dow Jones - Intradenní výhled 21.8.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 16.9.2021
GBP/USD - Intradenní výhled 7.4.2021
Cena zlata stoupla na další rekord, je blízko hladině 4000 USD za unci
Témata v diskusním fóru
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, AUD/CAD a CHF/JPY
Jakou živnost na směnu peněz nebo forex?
Typy finančních nástrojů
8 základných pravidiel, ktorými by sa mal obchodník riadiť (časť prvá)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Zlato - výhledy
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 5.8.2013
Index S&P 500
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Vysoká škola pro tradera?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, AUD/CAD a CHF/JPY
Jakou živnost na směnu peněz nebo forex?
Typy finančních nástrojů
8 základných pravidiel, ktorými by sa mal obchodník riadiť (časť prvá)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Zlato - výhledy
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 5.8.2013
Index S&P 500
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Vysoká škola pro tradera?