Středa 22. května 2024 14:19
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani

Západní sankce

C:\fakepath\trader-01062022-40-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli sankcím na Rusko a uvolňování covidových restrikcí v Číně

01.06.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí dohoda Evropské unie o embargu na ruskou ropu a uvolňování koronavirových restrikcí v Číně. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta na 117,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a podávala se za 116,48 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-01062022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.06.2022 1) Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
C:\\fakepath\\Rusko.jpg

Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce vrátila k růstu

01.06.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce s Ukrajinou v květnu vrátila k růstu, předtím se tři měsíce snižovala. Uvedla to dnes organizace S&P Global, která tato data sleduje za více zemí, včetně například Evropské unie či Spojených států. V případě Ruska minulý měsíc výrazně polevil tlak na růst cen, na poptávku ale dál velmi nepříznivě doléhají západní sankce.
C:\fakepath\ropa3.jpg

OPEC zvažuje vyloučení Ruska z dohody o těžbě ropy

01.06.2022 Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
img

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko

30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.
img

Ranní shrnutí (30.05.2022)

30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko kvůli sankcím přijde letos o 30 procent vývozu, odhaduje vláda

25.05.2022 Vývoz z Běloruska v letošním roce zřejmě klesne o 30 procent a příjmy z vývozu se sníží zhruba o 14 miliard USD (přes 323 miliard Kč). Důvodem jsou sankce, které vůči Bělorusku začaly uplatňovat západní státy. S odvoláním na místopředsedu vlády Nikolaje Snopkova to dnes uvedla běloruská státní tisková agentura BelTA.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad

18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-17052022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny

17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-16052022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Západní sankce připravily běloruskou ekonomiku o miliardy z vývozu

16.05.2022 Západní sankce zablokovaly prakticky veškerý běloruský vývoz do Evropské unie a Severní Ameriky. Roční ztráty tím způsobené dosahují 16 až 18 miliard dolarů (asi 380-428 miliard Kč), uvedl běloruský premiér Raman Haloučanka v televizním rozhovoru podle státní agentury BelTA.
C:\fakepath\trader-13052022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2022 1) Americký Senát včera schválil další mandát pro stávajícího guvernéra americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Důvěru mu vyjádřila velká většina 80 senátorů, napsala agentura AP. Jeho úkolem bude zkrotit inflaci, jež je nejvyšší za několik desetiletí, aniž by příliš oslabil ekonomiku a vyvolal recesi. Senát schválil i další Bidenovi kandidáty do sedmičlenné rady Fedu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu

13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-29042022-23-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, obavy z výpadku ruských dodávek přebily strach z čínské uzávěry

29.04.2022 Ceny ropy rostou čtvrtým dnem po sobě. Obavy z výpadku ruských dodávek převážily nad strachem z uzávěr čínských měst kvůli šíření covidu-19.
img

Podíl velkých transakcí v bitcoinové síti rychle roste

27.04.2022 Během posledních čtyř měsíců obchodní aktivita v BTC síti prudce klesla. Koncem dubna byla hodnota o 40 % nižší než na vrcholu býčího trhu. Částečně to bylo způsobeno prodlouženou konsolidací cen a prudkým nárůstem volatility, což odrazovalo velké investory. Hodně z toho bylo způsobeno globální krizí a situací na Ukrajině, které přispěly k úplnému přeorientování finančních trhů.I za této situace však dochází k výraznému nárůstu počtu velkých transakcí. Jedná se o transakce, kde výše kapitálu přesahuje 10 milionů dolarů. Od října 2020 se tento ukazatel zvýšil na 40 %. Během během býčího trhu hodnota nepřesáhla 10 %. Výrazný nárůst velkých transakcí na bitcoinové síti dokládá rostoucí vliv institucionálních obchodníků a také rostoucí zájem o kryptoměny po celém světě. Trend velkých investic do BTC se objevil v roce 2020, kdy Tesla následovala příkladu jiných velkých společností a uspořádala jarní býčí rally v kryptoměně.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\rubl-17042022.jpg

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Nynější postoj Číny vůči Rusku ovlivní její světové postavení, řekla Yellenová

14.04.2022 Postoj Číny vůči Rusku za současných okolností ohrožuje její hlubší zapojení do světové ekonomiky, řekla včera americká ministryně financí Janet Yellenová a vyzvala Peking, aby pomohl co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině. Varovala rovněž, že všichni, kdo budou podrývat západní sankce vůči Moskvě, budou čelit ekonomickým následkům.
C:\fakepath\trader-13042022-21-zm.jpg

IEA: Západní sankce a averze kupců vůči ruské ropě se plně projeví od května

13.04.2022 Dopad západních sankcí a averze kupců vůči ruské ropě se plně projeví od května, uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výraznému deficitu by však podle ní měl zabránit pokles poptávky v souvislosti s pandemickou situací v Číně, zvyšování produkce skupiny OPEC+ a bezprecedentní čerpání nouzových zásob Spojenými státy a jejich spojenci.
C:\fakepath\trader-07042022-24-zm.jpg

Rusko čelí kvůli sankcím nejtěžší situaci za třicet let, řekl ruský premiér

07.04.2022 Rusko čelí kvůli bezprecedentním západním sankcím nejtěžší situaci za posledních třicet let, řekl dnes ruský premiér Michail Mišustin. Zahraniční pokusy o odstřižení Moskvy od světové ekonomiky však podle něj selžou. Západní země rozšiřují ekonomické sankce ve snaze přimět Rusko k tomu, aby ukončilo svou invazi na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně zpevnil, nachází se na úrovních z doby před válkou

07.04.2022 Ruský rubl během dnešního obchodování v Moskvě výrazně zpevnil. Dostal se tak až na nejsilnější úroveň od 11. února, tedy od doby před zahájením ruského útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters. Sankce uvalené na Rusko vedly k propadu rublu na rekordní minima, později se však ruská měna zotavila. Přispěly k tomu kroky ruských úřadů, například výrazné zvýšení úrokových sazeb či nařízení, aby ruské podnik směňovaly za rubly 80 procent devizových příjmů.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“

03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko dodávky plynu kvůli sporu ohledně plateb neutne, myslí si italský premiér

31.03.2022 Rusko dodávky zemního plynu kvůli sporu ohledně měny plateb neutne, myslí si italský premiér Mario Draghi. Na dnešní tiskové konferenci také řekl, že je přesvědčen, že Rusko ustoupilo od požadavku na platby v rublech. Ruská vláda, centrální banka a společnost Gazprom mají do dneška na pokyn prezidenta Vladimira Putina připravit řešení nového platebního režimu. Putin dříve v reakci na západní sankce prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za surovinu v rublech.
img

Koruna je teď nejsilnější od dnů před invazí, prudce zpevňuje také rubl. Důvodem jsou nadějná jednání Ruska a Ukrajiny v Turecku

29.03.2022 Finanční trhy a burzy po celém světě nyní zažívají příval optimismu. Děje se tak v souvislosti s nadějí na průlom v mírových jednáních Ruska a Ukrajiny, která probíhají v Turecku. Rusko dnes v jejich rámci uvedlo, že se v podstatě stáhne od ukrajinské metropole Kyjeva. To by mohlo signalizovat, že Kreml definitivně opouští záměr podmanit si větší část Ukrajiny, nebo dokonce celou tuto zemi. Rusko má dnešní turecká jednání za „konstruktivní“. Ukrajinská strana zároveň deklaruje, že z jednání vzešel solidní základ pro setkání lídrů obou znesvářených zemí, tedy prezidentů Volodymyra Zelenského a Vladimira Putina.
img

USA a Írán možná brzy podepíšou dohodu. Šanghaj zavádí karanténu, což ovlivňuje poptávku po ropě.

29.03.2022 Je čím dál pravděpodobnější, že USA a Írán se blíží k dohodě, která by mohla vyústit ve zrušení sankcí vůči Íránu. Americký ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že nejlepší způsob, jak zajistit, že se Írán nestane jadernou mocností, je dosáhnout dohody s Teheránem. Ze zprávy agentury Reuters ale vyplynulo, že podle zvláštního vyslance USA pro Írán Roberta Malleye není jisté, zda dohoda projde, protože určité problémy se dlouhodobě nedařilo vyřešit a očividně budou obtížně řešitelné i při obnovených jednáních. Podle hlavního poradce nejvyššího íránského vládce Kamala Charraziho je ale dohoda nutná a vše bude záviset na politické vůli Spojených států.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů

25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.
img

Rusko by si prodejem plynu a ropy za bitcoiny nepomohlo, vždyť bitcoin za poslední dobu propadl podobně jako rubl. Moskva zmiňováním bitcoinu buď blufuje, nebo je zoufalá

25.03.2022 Bitcoin dnes výrazněji nereaguje na zprávu světových médií v čele s BBC, že by Rusko mohlo při obchodování s ropou a plynem využít právě nejstarší a nejrozšířenější světovou kryptoměnu. Podle dat Bloombergu dnes ráno (9:00 SEČ) bitcoin vůči dolaru dokonce mírně ztrácí, 0,1 procenta. Jeho cena se sice včera vyhoupla nad úroveň 44 tisíc dolarů, poprvé od začátku března, avšak je stále citelně níže v porovnání s loňskou maximální cenovou úrovní. Loni v listopadu se bitcoin prodával takřka za 69 tisíc dolarů.
img

Indie nakupuje ruskou ropu

21.03.2022 Vývoz ruské ropy do Indie se od začátku března 2022 kvůli sankcím zvýšil. Průměrný denní objem nákupů ruské ropy v Indii činí 360 000 barelů denně. Tento objem je čtyřnásobkem denního objemu nakoupeného v loňském roce.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Analytik: Ceny ropy se dostaly tam, kde byly na začátku ruské invaze na Ukrajinu

15.03.2022 Ceny ropy na světových trzích se dostaly na úrovně, na kterých byly 24. února, tedy v den začátku ruské invaze na Ukrajinu. To byly ceny pohonných hmot v Česku o více než pětinu nižší, než jsou nyní. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Ruské aerolinky si mohou v Rusku registrovat pronajatá zahraniční letadla

14.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal zákon, který umožňuje, aby si ruské letecké společnosti v Rusku zaregistrovaly letadla pronajatá od zahraničních společností. Informovala o tom agentura TASS. Sankce uvalené na Rusko po invazi Moskvy na Ukrajinu dávají leasingovým firmám čas do 28. března, aby se osvobodily od smluv s ruskými aerolinkami, připomněla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech

14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.
img

Di Maio: Itálie do dvou měsíců sníží závislost na ruském plynu na polovinu

14.03.2022 Itálie bude nakupovat více zemního plynu z Angoly a Konga, řekl dnes italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. Země podle něj sníží do dvou měsíců svou závislost na ruském plynu na polovinu. Řím se na pozadí ruské invaze na Ukrajinu snaží zajistit si nové dodávky energie.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Expert: Ruská ekonomika je schopna sankce ustát, ohrožuje ji panika lidí

11.03.2022 Ruská ekonomika je schopna tvrdé sankce Západu po určitou dobu ustát jen s minimálními ztrátami. Nejvíce je pocítí běžní obyvatelé, jejichž panika je také nyní největším nebezpečím, řekl ČTK Vladan Hodulák z Katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se zabývá politickou ekonomií.
img

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022

11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
C:\fakepath\putin.png

Západní sankce ruské ekonomice v konečném důsledku prospějí, řekl Putin

11.03.2022 Ruská ekonomika překoná sankce, které na ni v posledních týdnech uvalily převážně západní státy, a tyto postihy jí v konečném důsledku prospějí a posílí ekonomickou a technologickou suverenitu Ruska. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem. Zmínil rovněž "určitý pozitivní posun" při jednáních mezi ruskými a ukrajinskými vyjednavači, neuvedl však žádné bližší detaily. Rusové s Ukrajinci podle něj nyní jednají téměř každý den.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
Související klíčová slova: Silvergate Capital | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Přísnější Fed | Podnikový svaz | Závazky vůči věřitelům | Privatizace | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Největší ruská banka | Nord Stream AG | Kryptoměna Bitcoin | Finanční ústav | Vývoj tržní kapitalizace | Zpravodajský server | Mišustin | Vyloučení z G20 | Ontario Teachers | Dodávky plynovodem | Zvyšování cen | Celkové investice | Dlouhé pozice | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Nastavení ropného trhu | Vývoj | Růst měnového páru EUR/USD | Daimler | Rozjezd turistické sezóny | Češi | Realitní portfolia | Rychlé zisky | Allwyn | Volatilní | Uchování reálné kupní síly | Australská centrální banka | Uskupení OPEC+ | Globální růst | Ceny bytů | Skupina Colt | IW | Rizikový faktor | Česká ekonomika letos | Ropné a plynárenské společnosti | Zdražovat | Přetrvávající vysoká inflace | DPH | Americká automobilka | EUR | Makléřská společnost | Přijmout euro | Snížení geopolitického rizika | Ruské podniky | Sankce na ruskou ropu | Transněfť | Americký akciový trh | Yandex | Hlavní úrokové sazby | JP Morgan Chase | Itálie | FTX | McDonald's | CBDC | Doporučení | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Mega Millions | Očekávání | Ruský ministr hospodářství | Cla na čínské zboží | Uzavření Rudého moře pro tankery | Poslanci | Nikl | Nejbohatší | Sociální síť | Cena severomořské ropy | Globální ropný trh | Tvrdá recese | Tlak na Rusko | Mimořádné daně | Ruská centrální banka | Meziroční míra inflace v Rusku | Dodávky ruského plynu | Bluebay Asset Management | Brent | Veřejné finance | Burzy po celém světě | Schodek státního rozpočtu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Komora ruského parlamentu | Nákup platiny | Evropská komise | Gazprom Germania | Diverzifikace | Pro investory | Skupina G7 | Makléři | Investice | Britská centrální banka | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Německý automobilový koncern | Vývoz ruské ropy | Potenciál | Krok za krokem | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Vzácné kovy | Index aktivity | Kabinet | Pokles cen energií | Bankovní společnost | Nová bankovní rada | Škoda Auto | Inkaso deviz | Snižování úroků | InterContinental | Nákupní centra | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Pokles cen kovů | Prognózy | NYSE | Intervence | Severoirský protokol | Broadcom | Nemovitostní fondy | Experti | Rekord | Přeshraniční platby | Zpevňování koruny | Viterra | Nezávislost | Bitcoiny | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Spirálovitý růst cen | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Creditas | Munich Re | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Banka Goldman Sachs | Společnost Apple | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruegel | Výnos amerických bondů (TIPS) | Vanguard | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Upravený zisk | Reality | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Portfolio | Goldman Sachs | Strach | Cena bitcoinu | Clearstream | Odhadnout tržní sentiment | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Agentura AFP | Softwarová společnost | Výhled dolaru | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Cenné papíry | Dillí | Russia Calling | Společnost Lukoil | Výnos | Nomura | Diem Association | 100 miliard dolarů | Banki | Frakování | IHNED | Dlužník | Drahokam | Plyn v EU | Dopravci | Jiné měny | Import | SPARK | Americká Komise pro cenné papíry | Exchange | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Miliardář Elon Musk | Kapacita elektráren | Zpomalující ekonomika | Ruský prezident | Kontrakty | Jeden dolar | Nahromaděný dluh | Vydělat na Bitcoinu | Prodávat akcie | Katar | Největší světové ekonomiky | Plynovod Nord Stream 1 | AUDUSD | Přebytek běžného účtu | Plány | TerraUSD | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Coca-Cola | JPY | Kč/USD | Auta se spalovacími motory | Atlantic Council | Premiéři zemí Evropské unie | Hodnotové akcie | Polovodiče | Bulgargaz | Růst hrubého domácího produktu | Nigérie | Průzkum společnosti | Posilování dolaru | MWh | Německá společnost | Praní špinavých peněz | Changpeng Zhao | Projekce | Znehodnocení | Spořící účet v korunách | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Swapy | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | O2 | Francie | Produktovod | Investiční aktiva | Title Transfer Facility | Nord Stream 2 | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Pokles cen ropy | Prognóza | FTSE 100 | Plynovody | Společnost Shell | Čínský celní úřad | Investiční strategie | Barel ropy | BlueBay | Nikkei | Palladium | Instagram | Americký Fed | Členové NATO | Ropa WTI | Vývoj španělského akciového indexu | Americká softwarová společnost | Pandemie nemoci | Mezinárodní agentura pro energii | Developeři | West Texas Intermediate (WTI) | Dluhové závazky | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Bungie | Rosstat | EURUSD | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Index ISM ve službách | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Společnost Siemens | EAHU | Cena ropy brent | Craig Erlam | Export | Plyn | Zynga | Ruská společnost | DAX | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Ruská armáda | Zpřísňování měnové politiky | N7 Holding Ltd. | Obliba bitcoinových peněženek | Koronavirové lockdowny v Číně | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Zpráva | Volkswagen Group China | Finanční pomoc | Trh s ropou | Finanční domy | Unie | Kapitálové kontroly | Fialova vláda | Regulace | Albertsons | Měnový fond | European Energy Exchange | Zdanění mimořádných zisků | Sony Interactive | Hyundai | Reálné hodnoty | Daňové škrty | Prémie | Údaje o obchodu | P.A. | Tencent | Zpomalení ekonomického růstu | OPEC Monthly Report | Výrobce letadel | Bankomaty | Oliver Blume | Elon Musk | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Válka | Klesající reálné příjmy domácností | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Západní společnosti | Nákupní párty | Hospodářský institut | Nadšení | RWE | Skupina OPEC+ | J&J | Jevgenij Loktjuchov | Der Spiegel | Gigant Gazprom | Šéf Bílého domu | Nacenění kontraktu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Bydlení | Cena elektřiny pro německý trh | EUR/CZK | Očekávání analytiků | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Bitcoin | Příležitosti pro nákup | Rekordní zisk | Investoři | Promsvyazbank | Propad rublu | Nejistoty | Hedvábná stezka | Investiční | Evropská měna | Nejistota | Společnost Google | Koruna | Média | Kurz japonského jenu | Velkoobchodní ceny plynu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | N7 Holding | JDE | Nikolaj Patrušev | Zisk | Budoucnost | Global Blood Therapeutics | Ceny kryptoměn | Peso | Evropský statistický úřad Eurostat | Zestátnění | Commonwealth Bank | Výnosové křivky | Ruské ropy | Bank of England | Vzorce chování | Zveřejnění zprávy | Bankrot Ruska | Onemocnění | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Volkswagen China | Česká měna | Rozdělení ČEZ | BP | Hold | AXP.US | Funkční období | Nižší poptávka | Sestupný trend | Kč/EUR | České koruny | Ministerstvo financí USA | Makroekonomické ukazatele | Analýzy | TTF | Propad | ExxonMobil | Inflační situace | Eurobondy | Německý DAX | Důvěra domácností | Brusel | Omezení těžby | EP | IKEA | Společný podnik | Zelenskyj | Dodávky na trh | Úrok | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Investiční společnost | Nominální růst HDP | Agentura Reuters | Lodní společnosti | Evropské akcie | Inflace v Polsku | Pokles vývozu | Bohatý | Aktuální prognózy | Výrobce léků | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Akcionáři | Státní pomoc | Finanční ředitel | S&P | Skupina PPF | Vzdělání | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Americká centrální banka | Společnost Berkshire Hathaway | Tržby z prodeje | Meta | Financial Times (FT) | Ropné zásoby | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Cena ropy na světových trzích | Ropovod | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | České firmy | Armageddon | Covid | Největší švýcarská banka | Rostoucí trend | Eurostat | Prezident | Oanda | Ruský rubl | Globální ceny ropy | USD/CZK | Obchodní výsledky | Kristalina Georgievová | Růst inflace | MOEX | Turecká lira | Apple | Investiční banka | Tesco | Ohromné zisky | Zahraniční společnosti | Americká společnost Intel | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Příjmy Ruska | Obchodování s Čínou | Přebytek bilance zahraničního obchodu | 787 Dreamliner | Obchod Amazon | Raman Haloučanka | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Kurs rublu k dolaru | Opatření | Sony Interactive Entertainment | Americká banka | Petrochemická společnost | Firmy | Příjmy z reklamy | Čínské zboží | Výkon ruské ekonomiky | Negativní dopad | Kryptoměnové burzy | FXstreet.cz | Statista | Nástroj | Kurz dolaru | Prodej elektromobilů | Výsledky | PGNiG | Výhled roku | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Minulá výkonnost | Siemens | Inflace v Rusku | Bank of America | Ruské aerolinky | Úroda | TIM | Diverzifikátor akciových ztrát | Oživení z pandemie | Petr Lajsek | Silný dolar | Lockdowny v Číně | Největší rizika | AllianceBernstein | Scope | Schlumberger | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Objem | Ruská vojska | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Energetický trh | Obavy z recese | Zajímavý výnos | Energetické podniky | Dovoz z USA | Klesající reálné příjmy | Zvýšení těžby | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Propuštění | iPhone 14 | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone | Aktivity v Rusku | Národní měny | Hlavní indexy | Zisky nad inflací | Klíčové suroviny | Evropské akciové indexy | Zadlužení | Podíl Evropy | Světové postavení | Uzavírání pozic | Pfizer | Česká republika | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | Velmi bohatý | Americký podnik | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Růžový diamant | Americké automobilky | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Nájmy | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Úspory | Inflační očekávání v USA | Burze | OPEC | Ukrajina | Cenový strop na plyn | Ropná společnost | Frustrace | Ropovod Družba | Guvernér | Koronavirové lockdowny | Johnson & Johnson | Uskupení OPEC | Hospodářství země | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Maloobchod | Snížení dodávek na trh | Trump | Spirálovitý růst | Bundesnetzagentur | Brands | Mezinárodní turistika | Britský FTSE 100 | Jachty | Moody's | Urals | Podnikatelé | Zahraniční dluh | Spořící účet | Covid Zero | Genesis | Sociální síť Instagram | Studená válka | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | European Energy Exchange (EEX) | ProCent | Rakousko | Stříbro | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Index moskevské burzy | Platby za plyn | Instituce | Turecko | Ropa Urals | Vývoj německého akciového indexu | Globální ceny | Kukuřice | LNG | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Opakování dluhové krize | Cla na dovoz hliníku | BBC | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Účet v bance | Rosněfť | Kov | Komise pro cenné papíry a burzy | Volba příštího prezidenta | Obchodníci s ropou | Trh | Problémy | Snížení těžby | Komise | Pád rublu | List Financial Times | CL | Války na Ukrajině | Real-estate | Výkyvy | Fed | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Eskalace | Statut bezpečného přístavu | Korekce | Vývoz ropy | Upozornění | Rusko dodávky plynu | Euroasijské hospodářské unie | Největší ekonomika světa | Cena ruské ropy | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Francouzský statistický úřad | Světová banka (SB) | Globální recese | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Ruské úřady | ANO | Analytici finančního ústavu | Americký trh | Náklady na půjčky | Rating | Trumpova administrativa | Společnost XTB | Tsingshan Group | Koronavirová pandemie | Hliníkárenská společnost | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Hrubý domácí produkt Ruska | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | UNWTO | Media for Europe | Vládní dluhopisy | Ruské těžařské firmy | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Finanční rezervy | Siemens Energy | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Blizzard | Gamble | Ruský vývoz ropy | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Vyšší úrok | Představenstvo | Hlavy států | Neshody ohledně dividend | Agentura AP | Sankce Rusko | Evropská banka | Trendové linie | Výpadky | Nová Hedvábná stezka | Objem obchodů | Podpůrná opatření | Utility | Invest | Gazprom | Centrální banka | Deutsche Börse | HDP | Společnost Deutsche Börse | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kurs rublu | Bild am Sonntag | Diamant | Ruský majetek | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Donald Trump | Růst světové ekonomiky | Čistý zisk | Pohyb kapitálu | Rumunsko | Technické problémy | Centrum | Rizika | Společnosti | Americká automobilka Tesla | Konzervativní uložení finančních prostředků | Další vývoj Bitcoinu | Tvrdé sankce | Nedostatek potravin | Nárůst objemů | Zvýšení těžby ropy | Kancléř Olaf Scholz | Německý koncern | Americká společnost | Vývoj inflace a mezd | Nominální úročení | Škoda | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Premiér Mario Draghi | Situace na Ukrajině | Příjmy ruského rozpočtu | Německé podniky | Evropská unie | Index US500 | Vývoj ceny zlata v CZK | Výrobní aktivita | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ekonomiky | Stav trhu s ropou | Rolování | Rekordní maximum | Předseda | Vývoj německého akciového indexu DAX | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Výkonný ředitel | Státní investiční fond | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Společnost Binance | Singapurský dolar | Míra inflace v Evropské unii | Globální energetická krize | Obcházení západních sankcí | Rok 2024 | Ruská federace | Mediánové ceny bytů | DPA | Podnikání | Centrální banky | Boeing | Media for Europe (MFE) | Cvičení | Spotřební daň z nafty | Technologické společnosti | SLR | Evropské banky | Závislost Evropy na Rusku | Výrobce letadel Boeing | TOP 09 | Rizikové prémie | Internetová televize | Životní úroveň | Britský statistický úřad | Skokové oslabení | Estee Lauder | Kanada | Americké ministerstvo obchodu | NATO | Čínská měna | Financovat | Kanadský dolar | Turistika | Ztráta | Řecko | Dividenda | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Green Deal | Geopolitické eskalace | Válka o ropu | SkyBridge Capital | Další růst | Facebook | Úroky | Situace na trhu | Refinitiv | Plodiny | Cena | Silné oživení | Banki.ru | Půlení bitcoinu | Air | Šéf unijní diplomacie | Izrael | Defenzivní akcie | Lockdowny | Huayou Cobalt | S&P500 | Cena plynu pro evropský trh | Telekomunikační společnost | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Plyn v rublech | Technologie | Energetická krize | Vývoj měnového páru USD/CAD | ČNB | Obchodní aktivita | Banka JP Morgan | VW | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Pokles | Sankce Západu | Italský premiér Mario Draghi | Dnešní údaje | Di Maio | Vývoj akciového indexu | Růst hlavních ekonomik | Americké společnosti | Utahování měnových podmínek | Prodejci automobilů | Poplatek | Mercedes | Index ISM | Invaze | Americká ekonomika | Společnost Volkswagen Group | Meta Platforms | Americký výrobce letadel | Cena termínového kontraktu | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | PVM | COVID-19 | Regulátoři | Daně | Lídři | Kryptoměna | Akcie automobilky | Americký Federální úřad pro letectví | Zásoby ropy v USA | Jackpot | Nejvyšší přebytek | Buy | Konsorcium | Záporné nominální úročení | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | BNP Paribas | Oleg Děripaska | Investiční fond | ACEA | Čínská média | Miliardy eur | Eugal | Sergej Malyšev | Uchování reálné kupní síly peněz | Starbucks | Ratingové agentury | Zvýšení ceny | Velkoobchodní tržby | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pozice bitcoinu | Společnost Silvergate Capital | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Akciový trh | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Růst cen | Odhad letošního růstu | Světová cena | Hodnoty bytů | Embargo na dovoz ruské ropy | Devizy | Asset management | Skybridge Capital | Uhlí | Uzamykání zisků | Měnový výbor | Český vývoz | Financování | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Měna euro | Internetové společnosti | Omezení dodávek | Růst poptávky po ropě | Hospodářský růst USA | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | TASS | Kurs rubl | Sankce západních států | Aeroflot | Region Guyany | Investiční poradenství | Merkelová | Pracovní síly | Line | ASX 200 | FT | Jedno euro | Těžařské firmy | Automobilka Tesla | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Výsledky hospodaření | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Letecký průmysl | HAS | WTI | LVMH | USD/JPY | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Euroclear | Zisk společnosti | Panika | RBNZ | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Nord Stream | Redukce | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Sázet | Cena ropy | Ondřej Hartman | Marže | Německá ekonomika | Státy EU | Balkán | Omezení pohybu kapitálu | Slábnutí rublu | Naftogaz | Televize Netflix | Zkušenosti | Největší banky | Emmanuel Macron | Lira | Dolní komora ruského parlamentu | Olaf Scholz | Liz Trussová | Topné oleje | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Ben Bernanke | Světové finanční trhy | Globální trh | Mobilizace | RUB | Kurz | Cena americké ropy WTI | Obilniny | 256/2004 | Reálný výnos v Evropě | Znehodnocení úspor | Ekonomický poradce | Pokles výnosů | Šance | Cena digitální měny | Výkon světové ekonomiky | Obchodování ropy | Krize v eurozóně | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Ekonomický institut | Dodávky suroviny | AUD | Rozpočtový deficit Ruska | Binance | Dodávky ropy | Německý vývoz | Tomáš Raputa | Ukončení války na Ukrajině | Prima | Citigroup | Evropský blok | Index moskevské burzy RTS | Ruská firma | Index VIX | Hospodářství | Ruské obcházení západních sankcí | Ukrtransnafta | Předsedkyně Evropské komise | Agentura Interfax | Šíření koronaviru | MFE | Ruský list | Belgická vláda | Intermediate | Hodnota indexu | Zásoby benzinu | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Expert | Vývoz | Americká vláda | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Prodeje akcií | Recese | Zoufalství | Celosvětový růst | Nárůst zisků | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | Erdogan | Vývoj akciových indexů | Mercedes-Benz | Ruská státní plynárenská společnost | Baltic Pipe | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Kyjev | Fosilní paliva | Bilance | LME | Frank | Ministři | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Negativní nálada | David Cameron | Investiční doporučení | Dnešní zpráva | Cristian Maggio | Ekonomické analýzy | Závislost na Číně | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Míra inflace v Rusku | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Společnost Allwyn | Dosažení dohody | Ruská plynárenská společnost | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | OSN | Soud | Komunita | Ukončení válečných zločinů | Henry Hub | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Mince | Facebook Ireland | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rusal | Trend | Dění na trhu | Automobil | Finanční společnost | Sankce | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Centrální depozitář | Míra inflace | RTS | ReGas | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | USD/RUB | Sergej Sobjanin | Ruská banka | Platební systém | Nařízení | Ekonomická škola | Zvýšené napětí | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Přijímání bitcoinů | Americký Senát | BTC | KOSPI | Indexy | Citi | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Angola | Průmysl | PPF | Východní Asie | Napjatá situace | Závislost německé ekonomiky | Tempo růstu | Podnikatel | Aerolinky | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Pohonné hmoty | Biliony | Úrokové sazby | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Loterie | Barel WTI | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Mimořádné dividendy | Družba | Philip Dybvig | Spojení | Diem | Bankovní společnosti | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Střední třída | Putinův režim | Internetový obchod | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Írán a Rusko | Výstup USA z NATO | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Česká vláda | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Srbsko | Investování do akcií | Základní úrok | Pokles cen | Citadel | Technologická společnost | Španělský IBEX 35 | Ekonomické sankce | Kurz rublu | Program kvantitativního uvolňování | Jerome Powell | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Investiční skupina PPF | Správní rada | Německé společnosti | Trinity | Spirálovitý růst cen energií | Špatné zprávy | Majetek | ISM ve službách | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Řetězce | Sentiment | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Meduza | WarnerMedia | Největší pokles | Italský ministr zahraničí | Politika | Konkurence | Česká národní banka | Státní duma | 10letý reálný výnos | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Powerball | Burza Binance | Čínský prezident | Návrat ekonomiky k růstu | MAM | Deutsche Telekom | Poplatky | Si Ťin-pching | Nákupy deviz | Další vývoj | Růst těžby v USA | Citibank | Anton Siluanov | Puma | Podnik Naftogaz | Cena pohonných hmot | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Světové trhy | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Karanténa | Nespokojenost | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Největší ekonomiky | Poradenské společnosti | Americký kongres | Ceny zlata | Investice do zlata | Výhled | AUD/USD | Dmitrij Peskov | Těžaři ropy | Auta | Výše kapitálu | Americké ministerstvo | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Ruská aktiva | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Dividendy Norilsk Nickelu | Pension Plan | Investiční prostředí | Protiruské sankce západních států | Embargo | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Tradeři | Zaměstnanci | Bankovní krize | Evropský trh | Čerpací stanice | Finanční trhy | Miliardáři | Vývoj reálného výnosu | Burzovní společnost | Bankovní účty | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Giphy | Balík sankcí | Insider | Největší ekonomika | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Americká sociální síť | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | ČEZ | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Peněžní trhy | Společnost Nord Stream 2 AG | Tchaj-wan | Španělsko | Společné nákupy plynu | Společnost Amazon | Dřevo | Krize | Zvýšení úroků | Investing | Americká internetová společnost | Luxusní zboží | S&P 500 nebo Nasdaq | Vysoké ceny ropy | Uvalení sankcí | Krize na Ukrajině | G20 | Pokles poptávky | Napadení Ukrajiny | Slabší kurz | Andrej Kostin | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny ropy | Odliv prostředků | Mezibankovní | Ukazatele | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Internetová společnost | Burza | Pomalejší inflace | Interfax | Luigi Di Maio | AXP | Poradenství | Politici | Akcie společnosti Apple | Rozvoj | RBA | Výprodeje | OIL.WTI | Australská centrální banka (RBA) | Druhá největší ekonomika světa | Španělský IBEX | Transakce | Měny | Objem intervencí České národní banky | Volby | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Analytici společnosti | Rusko volá | Inflační tlaky ve světě | Rolování kontraktů | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Produkce ropy | Pohonné hmoty v Česku | Deficit Ruska | Americké vlády | OneWeb | Značný pokles | USDX | Dividendy | Měna | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Finanční sektor | Odhad poptávky po ropě | Sazby | Historie | German Gref | Konsolidace | USD | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Růst poptávky | Nový trend | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Německá automobilka | Půlení | Zahájení ruské invaze | Eni | Nové prognózy | Zakladatel FXstreet | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Prezident Putin | Banka Sberbank | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Investování | Miliardy USD | Poradce | Vysoké úrokové sazby | Invaze ruských vojsk | Írán | Zdražování | Afrika | Nejvíce peněz | Domácí měny | Britská vláda | Zvyšování těžby | Gazprombank | Kupní síla | Termínový kontrakt | Ropy | Vedlejší účinky | Pokračující růst těžby v USA | Singapur | Ruská ropa Urals | Bankrot | Výdaje | Uvalené sankce | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Rezervní měny | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Diverzifikátor | Colt | Historicky nejnižší | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Trhy s obilím | Patová situace | Jestřábí Fed | BMW | ASX | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Russia 24 | Eura | EBRD | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Banky | Automobilka Hyundai | Obilí | Ryanair | Kryptoburza | Představenstvo Norilsk Nickelu | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Výdaje japonských domácností | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | ČTK | VMware | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Wirecard | Společnost Uniper | MiFID II | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Obchodní vztahy | Úročení | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | Tuzemská měna | Brent nebo WTI | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Měnový pár | Monopol | Ministr financí Jeremy Hunt | Společnost Gazprom | Lídři zemí EU | Jednotné Rusko | Dovoz | Louis Dreyfus | Dojné krávy | Mediánové ceny bytů v Praze | Investoři se strategií | Reálné zisky | Základní druhy | Společnost Media for Europe | Maxim Rešetnikov | Spekulovat | MOL | Poptávka po ropě | Dovoz do Číny | Představenstvo ruské těžařské firmy | Výnos amerických bondů | Vývoz obilí | Dovoz ruské ropy | Ruský premiér | Rekordní nárůst | Hlavní ekonom | Komentátor | Posílení | Rijád | Nástup elektromobility | Na burze | Analýza | Přímé investice | Cena americké ropy | Akumulace | Ukrajinský podnik | Záporožská jaderná elektrárna | Pád cen ropy | Pád Ukrajiny | KKCG | Institut IW | Tesla Elon Musk | Výzkumy | Skokové oslabení koruny | Investiční nálada | Vlastnictví | Agentura IEA | Tržní hodnota | Nákup indexu S&P 500 | Konjunktura Spojených států | Chilské peso | Inflace v České republice | Plynový armageddon | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Procter & Gamble | Čínská telekomunikační společnost | Qualcomm | Yum Brands | Guy Parmelin | Zajímavé zhodnocení | Reálné zisky nad inflací | Pracovní místa | Britský energetický kolos | Měnová krize | Vstup do dlouhé pozice | Obrovský potenciál | Michail Mišustin | WhatsApp | Kontrakty na ropu | Americká sněmovna reprezentantů | Přímé intervence | Tobin Gorey | Logistické problémy | Akciové indexy | Německá bankovní společnost | Data ČSÚ | Oživení hospodářství | Analytička | Vývoz LNG | Více peněz | ČSOB | Pokles kurzu | Norilsk Nickel | Rekordní minima | Sociální sítě | Válka na Ukrajině | NFP | Investing.com | Společnost Pfizer | Dodavatelské řetězce | IEA | Společnost China Mobile | Ruské banky | Dovoz do Číny v říjnu | American Express (AXP.US) | Objem intervencí | Ceny ropy a plynu | Day-tradeři | Americký prezident | Bloomberg | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | GBP | Dovoz ropy | CAD | IFRS | Průzkum | Navýšení rizikové prémie | Stav energetické nouze | Indonésie | Insolvence | Jednotná evropská měna | KFC | Zpřísňováním měnové politiky | Oslabování dolaru | Airbus | Prodej | Colt CZ | Inflace | Boj s inflací | Znárodnění | Vývoj měnového páru | Turk Stream | Berlín | Ruské společnosti | Americké centrální banky | Výnos v Evropě | Ekonomický vývoj | Odliv deviz | US500 | CNBC | S&P Global | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Kryptoměnová burza FTX | Majitel | Nabídka | Vyloučení z G20 pro Rusko | Onemocnění COVID-19 | NICKEL | Ministerstvo obchodu | Platební neschopnost | Ceny stříbra | Janet Yellenová | Ceny ropy | UBS | Automobilka | Finanční sankce | Management | Japonská vláda | Společnost Genesis | Růst cen ropy | Zprávy | Dolary | Pokles tržeb | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Byty | Život Rusů | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Regulační úřad | Vyhlídky | Finanční výsledky | CZ | Předpověď | Ekonomický růst | Plynovod Baltic Pipe | Angela Merkelová | Míra | Riziko recese | West Texas Intermediate | Uložení finančních prostředků | Lula | Údaje | Hlavní měny | Spalování ropy | Luiz Inácio Lula da Silva | Mluvčí Bílého domu | Digitální měny | Výkonnost | Eutelsat | Ravi Menon | Finanční služby | Monopoly | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Sazby Fedu | Vysoké ceny energií | Shell | Americký výrobce | Sázka | Ekonomický model | Platit daně | S&P/ASX 200 | Příjmy z prodeje ropy | Propad exportu | Dodávky a cenu plynu | Exxon Mobil | Burza FTX | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Asie | Futures zlata | Přehled | Světové ceny ropy | ING Groep | Index S&P 500 | EEX | Největší ruská ropná společnost | Dluhové problémy | Automobilky | Bilion | Britské libry | Vývoj amerických ropných rezerv | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Pojišťovny | Společnost Volkswagen | Graf | Německý výrobce | Volodymyr Zelenskyj | Arménie | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Zelené investice | Hráči na trhu | Odvětví | Pár EUR/USD | Protiruské sankce | Bitcoin dnes | Spotové ceny | Pokles exportu | Česká koruna | Biden | Omezení pohybu | Hospodaření | Futures | Zahájení invaze | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | Nemovitosti | Americká makléřská společnost | Title Transfer Facility (TTF) | Čínský prezident Si Ťin-pching | TIPS | Dopady války na Ukrajině | IBEX 35 | Konzultační firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Rusko dnes | Čínský akciový index | Obchody | Vyloučení Ruska | VTB | Těžba ropy | Dominance USD | CHF | Tuzemské banky | Zastropování ceny plynu | Futures na ropu WTI | Ekonomika ČR | Oslabení koruny | Sankce uvalené na Rusko | Společnost Rosněfť | Výrobce sportovních vozů | Mimořádná daň | Fatih Birol | Wall Street Journal (WSJ) | Rozpočtový deficit | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Nízký potenciál | Rekordní minimum | Akciový index | Země EU | Olga Jangolová | Výhled roku 2024 | Pozornost | Rubl | Strop na ruskou ropu | Skupina Colt CZ Group SE | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Finanční společnosti | Ruská invaze | Poptávková strana | Kroger | Zájem o kryptoměny | Koncern RWE | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Německá energetická společnost | Podpora | Poslanci Evropského parlamentu | Polský premiér | Ministři financí | Analytik | Volatility | Prezident Joe Biden | CMA | Black Knight | Opatření proti šíření koronaviru | Plovoucí terminál | Mexické peso | MT4 | Obchod s Čínou | Společnost Meta Platforms | Activision | Antony Blinken | Threads | Světová banka | Vytěsnění minoritních akcionářů | Finance | Exxon | ECB | Německá vláda | Zemní plyn | Tržní sentiment | Snižování inflace | Intervenovat | Německo | MicroStrategy | Japonsko | Západní sankce vůči Rusku | Gazprom Export | Tajné služby | Útok na Ukrajinu | Vyšší ceny | Severomořská ropa | Varšava | Twitter | Nejnovější údaje | Energetický sektor | Hotovost | Portugalsko | Avilon | Americké sankce | ING | Ekonomické zpomalení | Haísám Ghais | Zdroj příjmů | Arbitráž | Kartel OPEC | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Viceprezident | Německá zajišťovna | Evropské vlády | Antidumpingová cla | Představenstvo ruské banky | Dluhové krize | Panické výprodeje | Rozpočet | Akcie Twitteru | Ruská invaze na Ukrajinu | Japonská centrální banka | Ruský plyn | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Vice | PEPSICO | Králem bude hotovost | Termínové kontrakty | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | CARA | Mezinárodní investoři | Základní úroková sazba | Směnný kurz | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Elektromobily | Obchodní partner | Porušování lidských práv | Západní státy | Štěpán Hájek | Výroba automobilů | Emerging markets | Reálné hodnoty bytů | Ontario Teachers' Pension Plan | Evropská střední třída | Analytici | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Jihokorejská automobilka | Ceny kovů | Provozní zisk | Odpojení od ruských energií | Devizové příjmy | USA | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Kupní síly peněz | Situace | ISDA | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Prime | Telecom | Měkké přistání | Arnault | Evropská centrální banka | US100 | Splácení dluhu | Unijní diplomacie | Produktovod IKL | Platební bilance | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | INSEE | Ekonomické vztahy | Žlutý kov | Institucionální investoři | 737 MAX | Štěpení | Skupina OPEC | Celní úřad | Makléřská společnost Genesis | Fond | Sam Bankman-Fried | Závislost | Stagnace | Marketingová komunikace | Finanční systém | Zastavení výroby | Řetězec | Futures kontrakty | Psychologické úrovně | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Statut | Buy-and-Hold | Německá kancléřka | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Obchodování na měnovém trhu | Finanční prostředky | Eurozóna | Ministr zahraničí | Česká ekonomika | Čínské ministerstvo | FXstreet | Vývoj inflace | Kurzy | Spiegel | EUR/RUB | Vývoj měnového páru USD/RUB | Scope Ratings | Těžba skupiny OPEC | Daň z mimořádných zisků | Vysoká poptávka | FOREX | Inflační očekávání | Obchod s ropou | Restriktivní politika | Pád cen | Státní plynárenská společnost | Rolls-Royce | Těžaři | Americké ropné zásoby | Ekonomiky eurozóny | Dekret | Dluhy | Pokles měny | Měnová politika | MAAE | Lídři zemí | Růst ceny | Ruský útok | Prodej ropy | Konglomerát | Hodnota akcií | Dluhopisy | Vyšší sazby | Americká ministryně financí | Tvrdá měna | Reálný výnos amerických bondů | Zvyšování úroků | Bogdan Zvarich | ISM | Francouzský statistický úřad INSEE | Dominance amerického dolaru | Moskva | Jefferies | Analytika | The Moscow Times | Dovoz čínského zboží | Výrobce sportovního oblečení | Přicházející recese | Pšenice | Dluhová krize | Cenový propad | Poptávka | Soudní spor | Fitch | Francouzský prezident | Leasingové společnosti | Čína | Obchodovat | Americké akciové trhy | Ruští miliardáři | Růst HDP | Míra nezaměstnanosti v Británii | G7 | Vývoj indexu bankovního sektoru | Peking | Firma | Lulo Rose | Softwarová společnost Microsoft | Dodavatelský řetězec | Vzdušný prostor | Vývoz plynu | Sony Group | Motor Sič | Zákaz dovozu | Počasí | Porsche | FRED | Skupina Colt CZ Group | Statistický úřad | Kapitálové trhy | Sdružení výrobců automobilů | Dreamliner | Jaderné elektrárny | Extrémně silný dolar | Banka UBS | ROCE | Grünheide | Spotřebitelské ceny | Členské státy | Know-how | Devizový trh | Výrobce videoher | Ether | Ropa | Bali | Drahé kovy | Maloobchodní tržby | Cena benzínu | Podnik | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Ekonom | Pokles dovozů | Turecké liry | Optimismus | Kyrgyzstán | SWIFT | Cena niklu | Obchodníci | Zastavení dodávek | Precedens | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Menší úrok | Ekonomická recese | Americká půjčovna kryptoměn | Plynárenský gigant | Euro | Zvýšení produkce | Podhodnocený | Zavedení dovozní cel | Bernard Arnault | JP Morgan | Uniper | Obchod | Ruský ministr | Zlato | Evropské země | MIFID | Pokles podnikatelské aktivity | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | Zemní plyn (LNG) | Estée Lauder | Miliardy | Kasym-Žomart Tokajev | Regulační orgány | Spojené státy | Turistické sezóny | Efekt sankcí | Kommersant | Baker Hughes | Skupina Colt CZ | Inflace ve světě | Jackpot loterie | Barclays | Spekulace | Finanční situace | SEC | Rozpočtové schodky | Ukrtatnafta | USD/CAD | Sankce vůči Rusku | Německý kancléř Olaf Scholz | Denní graf | Bankman-Fried | Futures na ropu | IKL | Dodávky zemního plynu | Nákup fyzického zlata | Bývalý šéf | Verizon Communications | Skupina G20 | Tvrdé sankce Západu | Nákupy plynu | Restrikce | Vyšší inflace | Rozhodování | Hodnocení ekonomiky | Vysoké ceny | Verizon | Ekonomka | Výrobci čipů | Ruská ekonomika | Crédit Agricole CIB | Pandemie | OMV | Ceny bytů v Praze | Rusko zbankrotovalo | JPMorgan | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Úsilí | Byznys | Zkapalněný zemní plyn | Omezení cen ropy | Agentura DPA | Průměrná cena | Poskytování úvěrů | Sony | BTC/USD | Poradci | Úrokový spread | Ruské akcie | Mezinárodní banky | Členové OPEC | Zdanění | Růst ekonomiky | Práce | Eskalace konfliktu | Horší období | Tisknout peníze | Společnost Lufthansa | Activision Blizzard | Stagflace | Rusko a OPEC | Ceny ropy Brent | EU | Riziková aktiva | Predikovatelný | Zákaz dovozu ruské ropy | Světová turistická organizace | Evropské společnosti | Půjčovna kryptoměn | Nižší úrokové sazby | Nastavení sazeb | Sankce na Rusko | Vývoz ropy a plynu | Federální úřad pro letectví | Dna | Nornickel | Schodek | Pimco | | Lula da Silva | Ovlivňování | Daně z mimořádných zisků | Ruský Gazprom | Ukrajinská vláda | Zpracovatelský průmysl | Ruské firmy | Poptávky po ropě | Norilsk | Aktuální situace | Výnosy | Marže obchodníků | Automobilový koncern | CoinDesk | Ruské exporty | Bilance zahraničního obchodu | Úspěch | Slovensko | Schodek rozpočtu | Ztráty | Energetický kolos | Ekonomika Evropské unie | Lufthansa | Britský FTSE | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Volkswagen | Panika lidí | Futures pšenice | Plynárenské společnosti | Cíle | Státní banka | Summit EU | Členské země | Oslabení | Ministři energetiky | Západní ekonomiky | Zásobníky | Holubičí Fed | Základní sazba | Jaderná elektrárna | Uzavření Rudého moře | Hyundai Motor | Prudký růst cen | Bezpečnost | Ekonomické zprávy | Sedmadvacítka | Komodity | Ministerstvo financí | Těžba ropy v Rusku | Země G7 | Odborník na ropný trh | Silné mexické peso | BlueBay Asset Management | Investice v Číně | Společnost Sony | Fotbalové kluby | Fúze | Růst inflace v USA | IBEX | Riziko skutečné stagflace | Investoři do zlata | Státní bankrot Ruska | Brazilský prezident | Ruský ministr financí | Ruská měna | Brazilský real | Joe Biden | Šéfka EK | ČR | Výhled růstu ekonomiky | Cenové války | Kosmetická společnost | Komise v přenesené pravomoci | Agentura TASS | Express | Automotive | Depozitář | American Express | Vnější prostředí | Vyšetřování | Podíl Číny | TradingEconomics | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Mluvčí Kremlu | Austan Goolsbee | Cenu plynu | Devizové rezervy ČNB | Společnost Volkswagen Group China | Odpovědnost | Letecká společnost | Banka | Zasedání centrální banky | Tranzit ruské ropy | Inflační epizoda | Crédit Agricole | Ruský bankrot | Indický premiér | Dodávky ruské ropy | Inflace v Evropské unii | Dovozce ruského plynu | Spojené arabské emiráty | Energetické krize | Rychlost | Posílení ekonomiky | Ceny mědi | Příjmy domácností | Setkání G20 | Hry | Dolar k rublu | Meziroční inflace | BlackRock | Lukoil | Ruské ministerstvo hospodářství | Promsvjazbank | Podnikání na kapitálovém trhu | Kotace | Warren Patterson | Investiční skupina | HDP Ruska | Renaissance Capital | Setkání lídrů | Tržby společnosti | Katarský státní investiční fond | Kupci | Měnové podmínky | NERV | Čínské firmy | Vyšší ceny ropy | Zahraniční měny | Ruská vláda | Bloky | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Zlepšení | Vývoj amerického akciového indexu | Společnost S&P Global | Bělorusko | Astrazeneca | Dovoz z Ruska | Halliburton | Protiepidemická opatření | Američané | Camelot | NZD | Omezení cen plynu | Akcie | Růst ceny ropy | Plynová krize | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Rates | Agentura Moody's | Německý kancléř | Kontrakt | Světová turistická organizace (UNWTO) | Americký ministr zahraničí | Bolševické revoluce | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny obilí | Ycharts | The Insider | Vývoj mediánové ceny bytů | Ministr financí | Analytický tým | Wall Street | Ruský HDP | ING Groep NV | Zhodnocení v desítkách procent | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Ruské hospodářství | Kobalt | Riziko | Instrumenty | Snížení dodávek | Stíhačky | Tým FXstreet.cz | Zastropování cen | Zajištění dodávek plynu | Nasdaq | Propad měny | Společnost Nestlé | Společnost Meta | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Naréndra Módí | Markéta Pekarová Adamová | Geopolitická situace | Kyjevská ekonomická škola | Odhady analytiků | Vývoz potravin | Index RTS | Ericsson | Inflace v USA | Vývoj cen kryptoměn | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Nord Stream 2 AG | Domácí poptávka | Amazon | Henry Hub v Louisianě | Moscow Times | Ruský export | EK | Munich | Údaje o inflaci | Koncern | Zemědělství | Výstup USA | Herbert Diess | Sektor služeb | Jen Psakiová | Sociální napětí | Silné stagflace | Belgie | Průlom | Ropný průmysl | Společnost Eni | Východoevropské akcie | Platina | Vývoj ceny | Energetické suroviny | Ministerstvo hospodářství | Ruský zpracovatelský průmysl | Rusové | Pozice | Konjunktura | Ruská ropná společnost | Kryptoměny | Zasedání Rady guvernérů | Vývoz ruského plynu | Objem amerického dluhu | Výrobce elektromobilů Tesla | Investiční společnosti | Mzdy | Netflix | Británie | Miliardář | Umělá inteligence | Tesla | Prohlášení | ProSiebenSat.1 Media | Umění | Vladimir Putin | Nedostatek zboží
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zánik dolaru
Zan Kotnik
Zaoceánská měna
Zaostávání Německa
Západní akciové burzy
Západní ekonomiky
Západní firmy
Západní intervence
Západní investoři
Západní Kurdufán

Následující klíčová slova

Západní sankce vůči Rusku
Západní spojenci
Západní společnosti
Západní státy
Západní Virgínie
Západní země
Západoafrické země
Západobalkánské ekonomiky
Západoevropské akcie
Západoevropské burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Global
FXGiants
GKFX
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít