Sobota 10. červen 2023 08:44
reklama
The Trading Pit
reklama
Swissquote Bank
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
Dukascopy new

Snowflake po špatné prognóze ztrácí 18 %

25.05.2023 19:56  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Snowflake (SNOW.US), americká cloudová společnost, se dnes obchoduje přibližně o 18 % níže. Pokles ceny akcií společnosti byl vyvolán zprávou o výsledcích za 1. fiskální čtvrtletí 2024, která byla zveřejněna včera po skončení seance na Wall Street.

Společnost vykázala za 1. fiskální čtvrtletí 2024 (únor - duben 2024) mírně lepší výsledky, než se očekávalo, přičemž tržby překonaly očekávání díky solidním tržbám z produktů a ztráta na akcii se ukázala být nižší, než se očekávalo. V porovnání s obdobím před rokem se zlepšily také marže. Prognózy pro druhé fiskální čtvrtletí i celý fiskální rok 2024 však nebyly tak růžové. Společnost Snowflake očekává, že tržby z produktů ve druhém fiskálním čtvrtletí dosáhnou 620-625 milionů USD. USD, což je méně než 646 milionů USD očekávaných trhem, a pokud by se tyto odhady potvrdily, znamenalo by to nejpomalejší růst produktových tržeb společnosti Snowflake v historii. Společnost se rovněž rozhodla snížit svůj celoroční výhled vydaný v březnu z 2,71 miliardy USD na 2,60 miliardy USD, zatímco trh očekával, že zůstane nezměněn.

Výsledky za 1. fiskální čtvrtletí 2024

 • Tržby: 623,6 milionu USD oproti očekávaným 609,5 milionu USD (+48 % meziročně)

- Tržby z produktů: 590,1 milionu USD oproti očekávaným 571,9 milionu USD (meziročně +50 %).
- Profesionální služby: 33,5 milionu USD oproti očekávaným 37,0 milionu USD (meziročně +20 %)

 • Míra udržení čistých výnosů: 151 % oproti očekávaným 139,1 % (174 % v 1. fiskálním čtvrtletí 2023)
 • Zisk na akcii: -0,70 USD oproti očekávaným -0,68 USD (-0,53 USD v 1. fiskálním čtvrtletí 2023)
 • Upravená hrubá marže: 73,0 % oproti očekávaným 71,5 % (71 % v 1. fiskálním čtvrtletí 2023)

Prognóza pro 2. fiskální čtvrtletí 2024

 • Tržby z produktů: 620-625 milionů USD oproti očekávaným 646,3 milionu USD (meziročně +34 %)
 • Upravená provozní marže: 2 %

Prognóza na celý fiskální rok 2024

 • Tržby z produktů: 2,60 miliardy USD, což je pokles oproti předchozí prognóze 2,71 miliardy USD.
 • Upravená provozní marže: 5 %, což je pokles oproti předchozí prognóze 6 %.

Snowflake (SNOW.US) zahájil dnešní obchodování s hotovostí velkou medvědí cenovou mezerou a během seance pokračoval v poklesu. Akcie prolomila klouzavý průměr za 50 a 200 seancí a pomalu se přibližuje ke spodní hranici probíhajícího obchodního rozpětí v oblasti 135 dolarů. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu
  Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
 • Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy
  Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
 • Snížení úrokových sazeb v USA se blíží, akciím to prospívá
  Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index S&P 500 si polepšil o 0,4 %, technologický Nasdaq získal 0,3 % a Dow Jones uzavřel pouhou jednu setinu procenta nad středeční zavírací cenou. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo trojici sektorů, které dosáhly zisky 0,8 %. Jsou jimi výrobci nezbytného zboží, finanční instituce a technologické firmy. Na opačné straně spektra se nacházely především telekomunikační společnosti se ztrátou 0,9 %.
 • Snížení výhledu na růst ekonomiky eurozóny táhne akcie dolů
  Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ve ztrátách. Index Dow Jones klesá o 1,2 %, S&P 500 odepisuje 0,8 % své hodnoty a technologický Nasdaq ztrácí 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 padají téměř všechny sektory s výjimkou utilit (+0,2 %). Nejhlubší ztrátu zaznamenávají zpracovatelé komodit, a to ve výši 1,5 %.
 • Sníží RBA sazby? V úterý ráno čekejme volatilitu (FA + TA)
  V úterý v 6:30 ráno budou zveřejněny výsledky zasedání australské centrální banky RBA. Šance na pokles sazeb jsou vysoké, ale volatilita je zaručena, i kdyby se se sazbami nehýbalo.
 • Snižování cen výrobců ubralo meziročně tempo
  Deflace průmyslových cen výrobců se v červenci nadále zmírnila. Avšak námi očekávaná meziroční stagnace se nedostavila: ceny jsou ve srovnání s červencem minulého roku o -0,1 % níže. Ve srovnání s červnem ceny ve výrobní sféře stouply o 0,1 %. Tato hodnota byla o jednu desetinu procentního bodu vyšší, než činila tržní očekávání. Uvedený cenový pohyb byl dán meziměsíčně rostoucími cenami v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Ceny chemických látek a výrobků meziměsíčně stouply o 1,9 %. Na druhé straně ceny zemědělských výrobců klesly oproti červnu o 1,2 %. Za tím stál rekordní pokles cen brambor o 24,3 %. Oproti červnu se snížily i ceny v potravinářství (-0,3 %).
 • Snižování ropné produkce táhne hlavně Saúdská Arábie. Největší brzdou je Rusko
  Jedna zajímavá grafika z dílny Bloombergu. Pár dnů zpět se na trzích hodně řešila zpráva ze Saúdská Arábie, která oznámila že navýšila produkci zpět nad 10 mil. barelů. Důvodem byla skutečnost, že ostatní země nedrží listopadovou dohodu a nesnižují produkci v souladu s nově stanovenými limity. Ropa díky tomu ještě navýšila své ztráty a propadla se zpět na dosah hranice 50 dolarů za barel, poblíž které zůstává i nadále. Bloomberg čísla o snížení těžby zpracoval a výsledkem je tato grafika, která docela hezky ukazuje, jak výrazný podíl mají na snižování produkce právě Saúdové a jak klíčovým hráčem při snižování produkce ve skutečnosti jsou.
 • Snižte náklady na své auto až o 70 % a získejte navíc 100 Kč na Mall.cz
  Nechcete platit velké částky za povinné ručení na své auto? Přečtěte si, jak na to. Povinné ručení je ze zákona nutné a musí jej mít každé auto pro případ, že způsobí někomu nehodu či škodu. My vám ukážeme, jak jednoduše snížíte cenu tohoto pojištění a mnohdy získáte i lepší pojistnou ochranu než dosud. Jak platit až o 70 % méně?
 • Snižujeme spready na vybraných CFDs
  Rádi bychom Vás informovali, že ve snaze splnit očekávání našich klientů jsme se rozhodli snížit spready na vybraných CFD instrumentech.
 • S novými komplikacemi našly akcie Tesly nové dno
  Ještě před třemi měsíci se Tesla ve svých růstových výhledech tvářila sebevědomě, ale od té doby se už její akcie propadly o 48 %. Tento propad odráží rostoucí nervozitu ohledně poklesu poptávky v Číně a v Evropě, dvou největších elektromobilových trhů světa. Navíc se budou na hodnotě akcií i nákladech spojených s financováním dál podepisovat vyšší úrokové sazby a automobilová výroba zůstává jedním z kapitálově nejnáročnějších odvětví na světě.
 • Soběstačnost? Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby a nízká schopnost půdy zadržovat vodu
  Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
 • Sobotka: Chceme, aby MF hlasovalo s managementem ČEZ pro dividendu 33 korun
  Tuzemská vláda požaduje po ministerstvu financí, aby na valné hromadě akcionářů jeho zástupci podpořili management ČEZ a postavili se za jeho návrh vyplacení dividendy 33 korun na akcii z výsledku roku 2016. Pro ČT to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Řádná valná hromada akcionářů ČEZ se koná 21. června.
 • SocGen: Japonsko by si snahou o oslabení jenu podrazilo nohy, může se ale vydat stejným směrem jako Švýcaři
  Japonsko sužuje silný kurz jenu, který odráží rizikem tažené posuny na globálních trzích. Je možné, že by...
 • Socialistický hurikán Brusel
  Kým v USA práve zúri najväčšia búrka za posledné dekády ak nie storočia (Sandy), v eurozóne zúri n...
 • Sociální dilema: definice písmene "S" v pojmu ESG
  Písmeno "S" v „ESG“ představuje sociální faktory. Patří sem práva zaměstnanců, zdravotní a bezpečnostní standardy, rovnost pohlaví a rovnost v odměňování – tedy otázky, které mohou mít negativní dopad na společnost. "S" je důležité, protože právě spolupráce ve společnosti nám dává možnost zlepšit náš život, prosperovat a přežít.
 • Sociální sítě mění svět investic
  Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
 • Société Générale se chystá na masové propouštění. Evropské banky se potácí v problémech
  „Evropské banky se s globální finanční krizí, která propukla před více než 10 lety, vyrovnaly podstatně hůře než americké banky. Investoři o evropský bankovní sektor ztrácí zájem kvůli nízké ziskovosti a záporným úrokovým sazbám. Negativní vliv mají tvrdá regulatorní nařízení i odchod Británie z Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál
  Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.
 • Societe Generale zverejnila lepšie hospodárske výsledky, akcie zaznamenali nárast
  Francúzska spoločnosť Societe Generale (GLE.FR) včera zverejnila hospodárske výsledky. Spoločnosť vykázala za Q3 zisk na akciu na úrovni 1,156 eur, pričom sa očakával zisk na úrovni 0,483 eur na akciu. Spoločnosť teda dosiahla v treťom kvartály zisk na úrovni 862 miliónov eur. Francúzska banka teda výrazne prekonala očakávania trhu. Banka však dosiahla tržby na úrovni 5,809 miliardy eur, pričom sa očakávali na hladine 5,618 miliardy eur. Finančný riaditeľ spoločnosti potvrdil, že francúzska spoločnosť má v pláne znížiť náklady do konca roka 2020 o 450 miliónov eur.
 • Societe Generale (-10 %) zbrojí proti pádu akcií: Úspory nákladů, prodeje aktiv, uvolnění likvidity. Propouštění i v ČR
  O protitah poněkud adrenalinovému vývoji akcií Societe Generale v posledních týd...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new