Úterý 28. červen 2022 08:10
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 17:28  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?

Cisco očekává překvapivý pokles tržeb

Cisco Systems (CSCO.US) je technologická společnost, která vyrábí síťový hardware, telekomunikační zařízení a vyvíjí software. Akcie se včera propadly o 17 % v aftermarketu po zveřejnění hospodářských výsledků za fiskální čtvrtletí 2022 (únor-duben 2022). Po čtvrtečním otevření standardní obchodní seance na Wall Street ztrácí 13,5 %. Společnost vykázala tržby ve výši 12,84 miliardy USD ve srovnání s prognózou 13,34 miliardy USD a v souladu s reportovanou úrovní před rokem. Zisk na akcii ve výši 0,87 USD byl v souladu s většinovým očekáváním trhu na úrovni 0,86 USD. Čistý zisk byl meziročně o 6 % vyšší a dosáhl na 3,04 miliardy dolarů. Velké zklamání z tržeb za třetí fiskální čtvrtletí bylo důležitým faktorem poklesu akcií. Nicméně ještě vyšší dopad má výhled na aktuální čtvrtletí. Společnost uvedla, že očekává pokles tržeb o 1,0-5,5 % ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí, zatímco trh očekával růst o 6 %.

Výkonnost akcií společnosti Cisco Systems (CSCO.US) měla k dokonalosti daleko i před zveřejněním výsledků za fiskální Q3. Po otevření čtvrteční seance navíc propad pokračuje a akcie se obchoduje na úrovni, kde se nacházela naposledy v listopadu 2020. Zdroj: xStation5

Znamení toho, co přijde?

Proč je to důležité? Fiskální 3. čtvrtletí Cisco odpovídá období únor–duben. To znamená, že report zachytil ​​nejen dopad rusko-ukrajinské války, ale také novou vlnu lockdownů v Číně. Ve skutečnosti to byl hlavní důvod, proč se společnost rozhodla snížit prognózu tržeb – geopolitická situace v Evropě a pandemická situace v Číně zvětšují narušení dodavatelského řetězce. Upozorňujeme, že tyto faktory nejsou specifické pouze pro tuto společnost. Existuje tedy reálné riziko, že stejné faktory ovlivňují výkonnost také jiných společností. Vzhledem k tomu, že koncem března začala nová vlna lockdownů v Číně, tak jejich dopad zatím nebyl viditelný v hospodářských reportech za kalendářní čtvrtletí 2022. Takto reportuje většina společností. Hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí 2022 (duben–červen) tak mohou být výrazně ovlivněny.

Problémy s poptávkou nebo nabídkou?

Mezi reportem od společnosti Cisco a výsledky velkých amerických maloobchodníků – Walmart (WMT.US) a Target (TGT.US) – kteří tento týden rovněž zveřejnili reporty za období únor-duben, a zklamali, však existuje jeden ostrý kontrast. Společnost Cisco Systems poznamenala, že nevidí žádný důkaz slabší poptávky a že slabší než očekávané výsledky byly způsobeny problémy na straně nabídky. Na druhou stranu Walmart a Target zveřejnily informace o tom, že poptávka oslabila, protože vysoké ceny způsobily obezřetnější nákupy zákazníků. Společnosti Walmart a Target poznamenaly, že inflace se zakousne do jejich marží. Takový vývoj zvyšuje pravděpodobnost revize prognózy amerického HDP na nižší úrovně.

Akcie Walmartu (WMT.US) v úterý klesly o 11,4 % po zveřejnění neuspokojivých hospodářských výsledků. K dalšímu poklesu o 6,8 % došlo včera v reakci na hospodářský report společnosti Target. Zdroj: xStation5

Investoři se začínají obávat

Investoři se mohou obávat spousty věcí – ruské agrese na Ukrajině, která značně narušuje obchod s potravinami a energiemi, blokády v Číně, které zvětšují problémy v dodavatelském řetězci, nebo očekávané rychlé tempo utahování měnové politiky, jehož cílem je ochlazení ekonomiky a snížení inflace. Vzhledem k tomu, že se všechny tyto problémy dějí najednou, nelze se divit, že slovo „recese“ je zmiňováno stále častěji. Ve skutečnosti se zdá, že existuje významná korelace mezi intenzitou zmínek o recesi ve zprávách a výkonností amerického akciového trhu. Postpandemická rally na Wall Street byla doprovázena klesajícím počtem novinových článků zmiňujících recesi. Kombinace geopolitických a ekonomických faktorů však zaznamenala v roce 2022 nárůst počtu zmínek o recesi a výkonost amerických indexů klesá. Příčinná souvislost se nabízí, i když je jasné, že za špatným výkonem akcií nestojí pouze média.

Existuje nemalá pozitivní korelace mezi intenzitou zmínek o recesi a výkonnosti amerických akcií. Zdroj: Bloomberg

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • CFTC zastavila vznik bitcoinového fondu
  Burzovně obchodovaný fond navázaný na kurz bitcoinu nebude. V průběhu dne 10. března, kdy o tom jednala americká Komise pro cenné papíry, šplhala cena kryptoměny k 1300 dolarům, avšak po záporném rozhodnutí komise spadla o více než 200 dolarů. Šance na schválení byla pouze čtvrtinová. Projekt prvního bitcoinového ETF je dílem Camerona a Tylera Winklevossových.
 • Cibulky, nebo jedničky a nuly. Lidská chamtivost si nevybírá
  Když mohly být před 400 lety znakem prestiže unikátně vypěstované tulipány do okrasné zahrádky, proč by v dnešní technologické době nemohl dokazovat, že jste IN, abstraktně vyhlížející řetězec z jedniček a nul?
 • Cieľovanie celkovej a nie jadrovej inflácie zosilňuje hospodárske cykly
  Minulý týždeň som dostal v TV otázku, že čo si myslím o politike ECB. Povedal som, že podľa mňa nie je úplne v poriadk...
 • Cigarety opět výrazně podraží
  „V letošním roce se vybere na daních z tabákových výrobků méně peněz, než se očekávalo. Jasně se ukazuje, že vyšší zdanění tabákových výrobků nemusí automaticky vést k vyšším příjmům státní pokladny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Ciklum kupuje CN Group od Genesis Capital a rozšiřuje tím svou působnost v rámci Evropy. Akvizice posílí pozici Ciklumu na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.
  Ciklum, globální společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, dnes oznámila akvizici společnosti CN Group, české firmy pro vývoj softwaru, od Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě. V rámci právě dokončené transakce prodal Genesis Capital, jenž investoval do CN Group v roce 2019, 100 % svého podílu společnosti Ciklum.
 • Cílem OPEC je prodloužení snížení produkce ropy do června, důvodem je znepokojení z šíření koronaviru
  OPEC chce prodloužit současné snížení těžby ropy od března alespoň do června s možností většího snížení, pokud bude poptávka po ropě v Číně významně ovlivněna rozšířením nového koronaviru.
 • Cílování inflace, nejčistší měnově-politický systém, slaví 30 let
  Letos uplyne 30 let od započetí cílování inflace (IT); měnově politického systému, který v roce 1997 přijala i ČNB, a který, přes jistá specifika, je většinovou podstatou politiky FED, ECB i SNB.
 • Cinemark roste o 4 % díky rostoucím výnosům
  Akcie společnosti Cinemark (CNK.US) dnes přidaly více než 4 % po úspěšném přijetí filmu "Tiché místo: část II". Film vydělal během víkendu okolo $48 mil. Jedná se o nejvyšší zisk za jeden víkend od uvedení filmu "Ježek Sonic" v polovině února 2020.
 • Cineworld zavírá kina v USA a Británii, 45.000 lidí je bez práce
  Britská společnost Cineworld kvůli dopadům šíření nového koronaviru dočasně uzavře všechna svá kina ve Spojených státech a Británii. Firma dnes uvedla, že bez práce tak prozatím zůstane až 45.000 lidí. Cineworld je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím divize Cinema City působí i v České republice. Cinema City ale kina v ČR zavírat nebude, uvedla na dotaz ČTK mediální zástupkyně firmy Hana Doležalová.
 • Cineworld zavírá kina v USA a Velké Británii a na akciovém trhu se propadá o 30%
  Cineworld ohlásil dočasné uzavření všech svých kin ve Spojených státech, Velké Británii a Irsku v důsledku zpoždění hlavních premiér plánovaných od nynějška do konce roku, jako je například poslední pokračování Jamese Bonda, kvůli pandemie koronaviru.
 • Citát dňa
  "Zakážme záchrany! Najprv vlády zachraňovali banky, poisťovne a automobilky a teraz ...
 • Citelné zdražování trápí Čechy i nadále
  Míra inflace vykázala v únoru v meziročním vyjádření úroveň 2,7 procenta. Jako v lednu tak opět převýšila hodnotu z aktuální prognózy České národní banky. Ta odpovídá 2,4 procenta. Inflace tedy dále zrychluje oproti lednu, kdy už přitom svojí razancí překvapila. Mnohé příčiny únorového růstu cen byly patrné už v lednu.
 • Citelně zdražuje elektřina, voda, vepřové, pečivo i tvrdý alkohol. Česká ekonomika míří vstříc obávané „stagflaci“, roste nejpomaleji ze zemí Visegrádu
  Česká ekonomika míří vstříc takzvané stagflaci. To je obávaný stav, kdy ekonomika stagnuje, ale inflace je poměrně citelná. Česká ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 1,7 procenta meziročně, nejpomaleji ze zemí Visegrádské skupiny. Slovenská ekonomika přidala 2,1 procenta, polská 3,1 procenta a maďarská dokonce 4,5 procenta. Ostatní ekonomiky Visegrádské skupiny také vesměs překonaly očekávání trhu, zatímco růst české ekonomiky za ním zaostal. Co se týče inflace, činila v Česku v lednu 3,6 procenta meziročně. Inflaci mělo vyšší jak Maďarsko (kde inflace v lednu činila meziročně 4,7 procenta), tak Polsko (4,4 procenta), naopak na Slovensku rostly ceny pomaleji (3,0 procenta).
 • Citi: Ani v Japonsku nebylo tak zle, jako bude v eurozóně, odnese to hlavně CEE region
  Ať už bude závěr evropského summitu jakýkoliv, eurozóna padá do recese. A nebude...
 • Citi: České sazby půjdou až k nule, intervence čekejte při posílení pod 24 CZK/EUR. Příští roku euro za 25,70
  Ještě dnes jsou úrokové sazby ČNB sice 0,5 procenta, na konci roku už to ale velmi pravděpodobně bude 0,0...
 • Citi: Dolarový cyklus je u konce, vše může skončit monetárním chaosem
  V našich projekcích dalšího vývoje na měnových trzích se nyní odráží mnohem lepší krátkodobý výhled pro rozvíjející se trhy (EM). K tomu se přidává končící dolarový cyklus. Trhy totiž ve srovnání s dřívějšími očekáváními nyní počítají s tím, že Fed bude svou politiku normalizovat mnohem pomaleji. My sami dokonce čekáme, že měnová politika zemí G3 bude charakterizována konvergencí namísto dříve očekávaných rostoucích rozdílů. Tyto faktory významně snižují momentum dolarového býčího cyklu, který byl patrný v předchozích letech.
 • Citi pro rok 2012 čeká zaostávání akcií střední Evropy včetně českých, cílové ceny ale stále slibné... Sektorově sází na telekomy či energetiku
  Přízni se netěší české akcie v nové analýze Citi pro vývoj trhů střední a východ...
 • Civilní letectví čeká redefinice
  Není to tak dávno, co trh předpověděl, že lidé už nikdy nebudou létat, dokud nebude existovat vakcína COVID-19, a že některé letecké společnosti zkrachují. Pandemie COVID-19 vážně zasáhla odvětví leteckých společností, přičemž většina leteckých společností přerušila lety o přibližně 90 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Největší evropská nízkonákladová společnost Ryanair sama v současnosti provozuje méně než 20denních letů, což představuje 99% pokles letů oproti letovému plánu před COVID-19, který měl 2 500denních letů.
 • Cla a horší ekonomické vyhlídky přinesly nervozitu. Trpí akcie a dolar
  Připomínkou, že obchodní války nejsou úplně za námi, je nová hrozba cly ze strany USA. Spojené státy chtějí více zatlačit na Evropu kvůli subvencím pro Airbus a připravují cla na spektrum zboží z EU, ovšem zatím v relativně malém objemu 11 mld. USD.
 • Cla jako nátlak na partnery. Trumpův nový příspěvek trhům pokazil odpoledne
  Minulé dny odhalily, že prezident Trump plánoval cla na ocel a hliník v případě Kanady a Mexika především jako nátlak, který je má přivést k rozumu, tedy k ústupkům při vyjednávání nové podoby NAFTA. Dnešní prohlášení následně odhaluje možnost, že i v případě EU jsou nová cla hlavně výhrůžkou, která má USA přinést výhody jinde. Trump řekl, že se Unie může vyhnout novým clům, pokud sníží svá "odporná" cla na americké produkty. Avšak stejně jako u Kanady a Mexika, ani v případě EU se nedalo čekat, že pokorně sklopí uši a výhrůžkám se podvolí. Unie tedy dál připravuje odvetu a zároveň spolu s dalšími zeměmi v rámci WTO chystá zabezpečení trhu oceli a hliníku, který by v případě zavedení cel byl zaplaven produkcí určenou původně pro Spojené státy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank