Sobota 12. července 2025 16:16
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
Fintokei Payouty

Daňové příjmy

img

Státní rozpočet se dále propadá

01.09.2020 Srpen přinesl další prohloubení deficitu státního rozpočtu, který narostl z červencových 205,1 až na 230,3 mld. Kč a opět překonal dosavadní tuzemský rekord. Před rokem touto dobou činil z dnešního pohledu „pouhých“ 15 mld. Kč. Vzhledem k jarnímu rozsáhlému ekonomickému útlumu se ovšem jedná o očekávatelný vývoj, jelikož si záchranná ekonomická opatření logicky vyžádala navýšení výdajů, zatímco daňové příjmy utrpěly výpadek. Dosavadní plnění rozpočtu pak naznačuje, že pokud nedojde k opětovnému zavádění plošných restriktivních opatření, pak by schválený deficit ve výši 500 mld. Kč nakonec neměl být zapotřebí.
img

Rozbřesk: Co přinese nejistý podzim – rychlejší šíření nákazy a snahu udržet ekonomiku v chodu

01.09.2020 Počet nových případů ve Francii a ve Španělsku je opět poblíž dubnových maxim a nové případy rostou i v Německu a v Itálii. A v Česku nově nakažení v některých dnech lámou nové rekordy. Začíná podzim, kdy vlády v Evropě budou připomínat provazochodce na laně, který se opatrně snaží udržet balanc mezi riziky zdravotními a ekonomickými.
img

Ranní nadhoz - Tovární objednávky v USA zřejmě porostou

04.08.2020 Včera zveřejněný index nákupních manažerů ve výrobě za červenec ukazuje na pozvolna se zlepšující podmínky v české ekonomice. Oproti červnu index stoupl o 2,1 bodu na 47,0. Tahounem bylo (i když nepatrné) zvýšení výroby a nižší tempo poklesu v objemu nových zakázek. I přesto ale podnikatelé hlásí přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru, náročné podmínky v poptávce a neustupující nejistotu ohledně koronavirové epidemie.
img

Další měsíc, další rekordní deficit

03.08.2020 Jak už se stalo v době covidové tradicí, přinesl i červenec nový rekord deficitu českých veřejných financí. Není ovšem bez zajímavosti, že oproti předchozímu měsíci narostl rozdíl mezi příjmy a výdaji spíše mírně. Zatímco v červnu šlo o 195,2 mld. Kč, červenec skončil deficitem ve výši 209 mld. Kč. Důvody žalostného stavu státní pokladny, která je přitom v létě zvyklá spíše na přebytky, jsou jasné – hibernovaná ekonomika negenerovala daňové příjmy a naopak polyká miliardy ze záchranných vládních programů. Aktuální sada čísel z dílny ministerstva financí již nově počítá i s nedávno zvýšeným celoročním schodkem, který momentálně činí 500 mld. Kč.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje i díky snížení DPH

23.07.2020 Nálada německých spotřebitelů se dál zlepšuje. Přispívá k tomu i dočasné snížení daně z přidané hodnoty (DPH), které je součástí kroků vlády proti dopadům koronavirové krize. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnil institut GfK. Index nálady spotřebitelů na měsíc srpen se podle institutu zvýšil na minus 0,3 bodu z předchozích minus 9,4 bodu.
img

Stát vybral na daních v pololetí meziročně o 12,6 pct. méně

19.07.2020 Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení v prvním pololetí klesly meziročně o 12,6 procenta, tedy o 65,2 miliardy, na 454,2 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 188 miliard korun, meziročně o 12,2 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral zhruba o 24,7 miliardy méně, celkem 74,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci června.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Německo do konce roku sníží DPH, schválilo část balíku opatření

29.06.2020 Německo od 1. července na půl roku sníží daň z přidané hodnoty (DPH), aby podpořilo ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí. Vyšší sazba klesne z 19 na 16 procent, snížená ze sedmi na pět procent. Rozhodl o tom dnes Spolkový sněm, který schválil část souboru opatření na podporu ekonomiky. Odpoledne by ho měla podpořit i Spolková rada.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu se v květnu vybralo na daních o 20 procent méně

19.06.2020 V Německu se v květnu vybralo na daních meziročně o téměř 19,9 procenta méně. Kvůli koronavirové krizi klesly zisky firem a projevily se i daňové škrty, které vláda zavedla na podporu ekonomiky. Za prvních pět měsíců pak klesly příjmy vládní pokladny meziročně o 6,3 procenta, uvedlo dnes podle agentury Reuters ministerstvo financí.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německo očekává propad daňových příjmů téměř o 100 miliard eur

14.05.2020 Německo očekává, že daňové příjmy státu, spolkových zemí a měst kvůli koronaviru letos proti původnímu odhadu klesnou téměř o 100 miliard eur (2,76 bilionu Kč). Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes uvedl ministr financí Olaf Scholz, podle něhož se daňové příjmy ještě nikdy neodhadovaly tak těžko, jako právě za současné situace.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika letos klesne o 6,3 procenta, očekává vláda

27.04.2020 Německá ekonomika letos vykáže propad o 6,3 procenta. Předpokládá to prognóza spolkové vlády, o níž dnes informuje list Süddeutsche Zeitung. Oficiálně ji vláda představí ve středu. Berlín očekává, že příští rok se ekonomika vrátí k růstu, který by měl být poměrně rychlý. Propad z letoška, který pravděpodobně bude nejhorší v dějinách spolkové republiky, ale ani tento růst nevyrovná.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
img

Český rozpočet přechází z nachlazení do virózy

01.04.2020 Státní rozpočet byl již v průběhu minulého roku trochu z formy, když konzistentně vykazoval nižší než plánované daňové příjmy. V podobném stavu vstoupil i do roku aktuálního, když v únoru dosáhl nevídaně záporné bilance. Není tak příliš překvapivé, že březen dopadl hlubokým schodkem na úrovni 44,7 mld. Kč, srovnatelným jen s obdobím finanční krize. Do plnění rozpočtu se teprve pomalu propisuje hibernace české ekonomiky, do které ji byla vláda nucena zavést ve jménu boje proti epidemii. S ohledem na očekávané zvýšení rozpočtových výdajů, ať již na podporu podnikatelských subjektů či jejich zaměstnanců, stejně jako nevyhnutelné snížení předpokládaných příjmů, již vláda přehodnotila výhled na letošní deficit a nově tak počítá se schodkem na úrovni 200 namísto původních 40 mld. Kč. Jak moc se vláda svými přehodnocenými odhady trefila do budoucího vývoje, bude možné posoudit až s odstupem času, nicméně z dat je již zřejmé, že virový zásah do hospodaření státu bude citelný.
img

Stát v únoru hospodařil s největším deficitem v historii

02.03.2020 Státní rozpočet hospodařil za první dva měsíce tohoto roku s deficitem 27,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 7,5 mld. Kč. Zároveň je to také nejhorší únorový výsledek v moderní historii.
img

Rozpočet za únor v nebývalém schodku

02.03.2020 Státní rozpočet vykázal po dvou měsících hospodaření schodek na úrovni 27,4 mld. Kč, což zcela vybočuje z běžného standardu. S výjimkou roku 2019 přitom únorový rozpočet v minulých letech zpravidla vykazoval přebytek. I v letošním roce tak pokračuje trend pokulhávajícího výběru daňových příjmů. I při odhlédnutí od daní z příjmů právnických osob, které na začátku roku pravidelně zaostávají, si nelze nevšimnout, že peníze chybí v dalších oblastech. Např. na dani z přidané hodnoty úměrně k uplynulým dvěma měsícům roku chybí přes 4 mld. Kč. Spotřební daň vykazuje manko přes 3 mld. Kč, nicméně v této oblasti stát pravděpodobně počítá s postupným náběhem příjmů z nedávného zvýšení sazby daně v pozdějších měsících. V pojistném na sociální zabezpečení, které se obvykle vyvíjí v průběhu roku stabilně, pak chybí přes 5 mld. Kč. Přibližně v souladu s plánem vlády se naopak vyvíjí výběr daní z příjmů fyzických osob.
C:\fakepath\eu penize.jpg

DPA: Evropa chce prosadit rychlé zavedení globální digitální daně

23.02.2020 Německo, Francie a další evropské země se snaží prosadit rychlou globální daňovou reformu, která by zajistila spravedlivější zdanění velkých digitálních společností, jako je Google, Apple, Amazon či Facebook. Velké digitální firmy teď dosahují vysokých zisků ve státech, kde nemají oficiální sídlo. Podle odhadů díky tomu platí na daních méně než polovinu ve srovnání s průmyslovými podniky, uvedla včera agentura DPA.
C:\fakepath\trading-3.png

Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch

21.02.2020 V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
img

Okénko trhu - Ministerstvo svůj ekonomický výhled příliš nezměnilo

04.02.2020 Ministerstvo financí České republiky dnes zveřejnilo další vydání své makroekonomické prognózy. Jeho výhled na rok 2020 se změnil jen nepatrně, když nadále počítá s růstem tuzemské ekonomiky o 2 %. Ministerstvo nicméně mírně přehodnotilo odhad příspěvků jednotlivých složek HDP, když nově očekává větší podíl vládní spotřeby a tvorby hrubého fixního kapitálu, zatímco méně si slibuje od zahraničního obchodu. Korekce doznala i predikce průměrné inflace za rok 2020, která má nově činit 2,8 namísto původních 2,6 %, a ministerstvo zároveň o desetník snížilo odhad na kurz české měny, jež tak podle něj dosáhne v průměru hladiny EUR/CZK 25,40. Pro rok 2021 pak úředníci očekávají zrychlení růstu na tempo 2,2 %, které se nadále bude opírat primárně o spotřebu domácností i vládního sektoru. Koruna by podle nich měla posílit až k EUR/CZK 25,10 a oživení si slibují i od eurozóny, jež by měla vykázat růst na úrovni 1,4 %. Ve srovnání s naší vlastní prognózou je tak ministerský odhad výkonu české ekonomiky téměř totožný. Lišíme se ovšem v názoru na kurz české měny, která podle nás tak svižně posilovat nebude. Zároveň jsme o něco méně optimističtí ve výhledu na růst eurozóny, které predikujeme pro rok 2021 pouze 1,2 %. Není též bez zajímavosti, že ministerstvo nadále věří, že naplní plánovaný deficit rozpočtu na úrovni 40 mld. Kč a to přesto, že daňové příjmy již v minulém roce významně zaostávaly za jeho očekáváními. Včerejší zpráva o plnění státní pokladny pak potvrdila, že stejná situace ve výběru daní trvá i v roce letošním. Vzhledem ke zpomalování ekonomiky tak předpokládáme, že tento problém povede k překročení plánovaného deficitu do blízkosti 58 mld. Kč.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Rozpočtový přebytek Německa byl loni rekordní

13.01.2020 Přebytek rozpočtu německé vlády byl loni navzdory slabšímu růstu německé ekonomiky nejvyšší od znovusjednocení země v roce 1990. Částečně k tomu přispěly nižší úroky z půjček. Podle předběžných údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí, přebytek dosáhl 13,5 miliardy eur (340,5 miliardy Kč). Předchozí rekord byl roku 2015, kdy přebytek činil 12,1 miliardy eur.
img

Stát v minulém roce hospodařil se zanedbatelným deficitem

03.01.2020 Státní rozpočet zakončil uplynulý rok v deficitu 28,5 mld. Kč. Oproti listopadu se deficit snížil o 10,1 mld. Kč. Jedná se tak o nejhorší výsledek státního rozpočtu za poslední čtyři roky. Z historického hlediska to lze považovat za nadprůměrný výsledek hospodaření.
img

Okénko trhu - zápis z prosincového jednání bankovní rady méně jestřábí

03.01.2020 Dnes byl zveřejněn zápis z prosincového měnového zasedání ČNB. Většina členů rady zhodnotila rizika prognózy vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb, přesto však, stejně jako v listopadu, hlasovali T. Holub a V. Benda pro jejich zvýšení. Ze zápisu vyplývá, že členové rady vnímají snížení rizik spojených se zahraničním ekonomickým vývojem, na druhé straně však pozorují výraznější vliv slabé zahraniční poptávky na domácí ekonomiku. Podle některých členů rady sice předstihové ukazatele z eurozóny naznačují obrat v hospodářském cyklu, nicméně přílišný optimismus není na místě, protože v datech z reálné ekonomiky tento vývoj zatím není patrný. Ohledně inflace, která vybočila z tolerančního koridoru, BR konstatovala, že tento vývoj byl dán kolísavými položkami (potraviny), zatímco jádrová složka zůstává mírně nad 2 %. Navíc inflační očekávání zůstávají pevně ukotvena. Měnová politika by se podle bankéřů měla soustředit nikoli na aktuální růst cen, ale na inflaci na horizontu měnové politiky (tam by měla být podstatně nižší). V naší prognóze rovněž očekáváme, že inflace bude postupně zvolňovat a v roce 2021 se dostane až pod cíl ČNB. Proto předpokládáme, že v závěru letošního roku ČNB přistoupí k prvnímu snížení úrokových sazeb.
img

Státní rozpočet uzavřel rok 2019 schodkem 28,5 mld. Kč

03.01.2020 Hospodaření české vlády za rok 2019 skončilo nižším než původně plánovaným schodkem. Ten tak namísto 40 mld. Kč za uplynulý rok činil 28,5 mld. Kč. Přesto se jedná o nejvýraznější deficit od roku 2015. Ani v posledním měsíci roku se nepodařilo dohnat původně plánované daňové příjmy státní pokladny, když výběr daní zaostal za plánem o 11 mld. Kč. Na tomto manku se největší měrou podílel výběr DPH, kde chybělo zhruba 6,5 mld. Kč a pojistného na sociální zabezpečení, kde se nevybralo téměř 5 mld. Kč. Lehce nad plánem naopak skončilo inkaso ze spotřební daně či daní majetkových. Zdaleka největší nepravidelný příjem ovšem plynul z kapitoly operací státních finančních aktiv, odkud v posledním měsíci roku přiteklo přes 20 mld. Kč., čímž došlo k netradičně výraznému navýšení příjmů. Výdajová strana se pak vyvíjela v souladu s plánem, když investiční výdaje převýšily rozpočet pouze o necelé 3 mld. Kč, zatímco běžné výdaje o zhruba 16 mld. Kč.
img

Loňské hospodaření vlády spadlo do schodku předně kvůli slabšímu výběru daní, zejména DPH. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu ale nemá opodstatnění, stejně jako samotný schodek

03.01.2020 Ministerstvo financí dnes oznámilo výsledek hospodaření státního rozpočtu za rok 2019. Celkový výsledek pokladního plnění skončil v „červených číslech“, jelikož státní pokladna vykázala schodek 28,5 miliardy korun. Jedná se tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu (počítalo se až se čtyřicetimiliardovým schodkem). Zároveň jde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015. Pro takový výsledek se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i vzhledem k ne až tak slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.
img

Rozpočet na rok 2020 smutně vyjadřuje nulové reformní úsilí vlády, čtyřicetimiliardový schodek vadit nemusí, pokud se nevymkne kontrole

05.12.2019 Poslanecká sněmovna včera večer schválila rozpočet na rok 2020. Jeho celkové výdaje činí 1618 miliard korun, příjmy pak 1578 miliard.
img

Investice v závěru roku tradičně zrychlují

02.12.2019 Státní rozpočet za prvních jedenáct měsíců skončil v deficitu 38,6 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 19 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší listopadový výsledek od roku 2014, kdy byl deficit téměř dvojnásobný.
img

Forex: Koruna bude vyhlížet data z Německa

02.12.2019 Česká měna zahajovala uplynulý týden lehce pod hranicí EUR/CZK 25,50 a do dneška stačila proti euru oslabit zhruba o 2 haléře. Vývoj jejího kurzu byl prakticky dokonale synchronizován s polským zlotým a byl tedy evidentně tažen mezinárodními událostmi. Zde za zmínku stojí data o ekonomické důvěře v eurozóně, která v souhrnu sice doznala zlepšení, nicméně v byznysu a průmyslu zůstává nepříjemně nízko. Naopak pozitivně překvapila evropská inflace, když za listopad dosáhla meziročně 1 % a její jádrová složka pak dokonce 1,3 %. V obou případech tak o 0,1 procentního bodu předčila očekávání. Od ostatních měn regionu se koruna poněkud odpoutala až v pondělí ráno, když vlivem nepříznivých hodnot českého PMI mírně oslabila.
img

Nižší daňové příjmy kompenzují nižší výdaje

01.11.2019 Státní rozpočet za prvních deset měsíců skončil v deficitu 19,6 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 1,4 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší říjnový výsledek od roku 2015, kdy byl deficit ještě o deset miliard vyšší.
img

Říjnová bilance rozpočtu dosáhla -19,6 mld. Kč

01.11.2019 Po třech po sobě jdoucích letech, kdy rozpočet v říjnu vykazoval kladné hodnoty, byl tentokrát převis výdajů nad příjmy 19,6 mld. Kč. Oproti předchozím měsícům se mírně zlepšila statistika výběru DPH, která dosud významně pokulhávala. Nadále ovšem daňové příjmy zaostávají za plánem, a to jak v případě DPH, tak i daní z příjmů fyzických osob, právnických osob či pojistného na sociální zabezpečení. Celkem stát na daních plánoval vybrat v tomto období zhruba o 29 mld. Kč více, než se reálně podařilo. Vzhledem k tomu, že na výdajové straně mnoho prostoru pro pozitivní překvapení ve zbytku roku nezbývá a výběr daní s původními představami příliš nekoresponduje, může být plánovaného deficitu ve výši 40 mld. Kč za letošní rok ještě náročné dosáhnout.
img

Okénko trhu - americký trh práce nadále robustní

01.11.2019 Index nákupních manažerů si v říjnu sice o desetinu polepšil na 45 bodu a dosáhl nejvyšší hodnoty za poslední čtyři měsíce, nadále se však nachází hluboko v pásmu kontrakce. Podle průzkumu klesá výroba napříč celým zpracovatelským sektorem, nižší jsou celkové i exportní zakázky. Hlavními důvody jsou slábnoucí odbyt u významných exportních partnerů i u zákazníků z automobilového sektoru. Nižší požadavky na výrobu spolu se snahou o redukci nákladů pak vedly k nejvýraznějšímu snížení pracovních sil za posledních deset let, současně dochází i k optimalizaci skladových zásob. Rovněž ohledně budoucího vývoje jsou průmysloví manažeři skeptičtí, očekávají další oslabení poptávky s dopady na úroveň produkce. Tyto nejistoty pak ovlivňují i investiční aktivitu firem. V nadcházejících čtvrtletích tak bude česká ekonomika zpomalovat, průměrný růst HDP v roce 2020 odhadujeme pouze na úrovni 2 %.
img

Vláda navrhuje rozpočet, který ještě více než ten letošní zatíží daňového poplatníka. Přitom upozaďuje investice a odkládá nutné reformy

23.10.2019 Návrh státní rozpočtu, který dnes projednává poslanecká sněmovna, vychází ze základního předpokladu růstu české ekonomiky v příštím roce reálně o 2,2 procenta. Trh aktuálně počítá ve svém konsensu s růstem ekonomiky v roce 2020 o 2,3 procenta, jak plyne ze zářijového šetření České národní banky mezi českými i zahraničními analytiky. V tomto ohledu je tedy výchozí předpoklad rozpočtu realistický. Nicméně je třeba upozornit, že rozpočet nepočítá s výraznějším zhoršením ekonomických podmínek v zahraničí, které by v ČR vedlo k nižšímu růstu, než je předpokládaná úroveň 2,2 procenta. Skutečnost, že Česko je zatím docela odolné vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek, neznamená, že tomu tak bude i příští rok.
C:\fakepath\Obr_2.jpg

Legalizácia marihuany dostala viaceré firmy na kanadský index TSX30

04.10.2019 Koncom roka 2018 v Kanade legalizovali marihuanu na rekreačné použitie, vďaka čomu sa firmám v tomto sektore darí stále viac a viac. Samozrejme sa to odrazilo aj na akciovom trhu a štyri marihuanové firmy sa nedávno dostali na nový kanadský index TSX30. Oplatí sa investovať do tohto odvetvia?
img

Investice zrychlují zatímco daňové příjmy slábnou

01.10.2019 Státní rozpočet za prvních devět měsíců skončil v deficitu 21,0 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 5,6 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší zářijový výsledek od roku 2014.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA se za deset měsíců prohloubil o 27 procent

13.08.2019 Deficit federálního rozpočtu USA se za deset měsíců tohoto fiskálního roku prohloubil o 27 procent na 867 miliard USD (20 bilionů Kč). Výdaje rozpočtu rostly více než dvakrát rychleji než výběr daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\Japonsko.jpg

Příjmy z daní v Japonsku byly loni rekordní

26.06.2019 Daňové příjmy v Japonsku v uplynulém fiskálním roce stouply na rekordních 60,4 bilionu jenů (JPY; 12,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na informace zdrojů z vlády. V prosinci vláda odhadovala, že daňové příjmy ve fiskálním roce do konce března 2019 budou činit 59,9 bilionu JPY.
img

Rozbřesk: Deficit českého rozpočtu narůstá

04.06.2019 Po nejhorším dubnovém výsledku státního rozpočtu za posledních sedm let přišel na řadu i nejhorší květnový výsledek. Hospodaření státu v letošním roce stále zaostává za očekáváním (plánem), a tak se už za prvních pět měsíců podařilo vytvořit deficit přesahující hranici padesáti miliard korun.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

SRN bude mít do čtyř let o 74,1 mld. eur z daní méně

10.05.2019 Německá vláda bude mít do roku 2023 k dispozici o 74,1 miliardy eur (1,9 bilionu Kč) daňových příjmů méně, než ještě na podzim loňského roku očekávala. Ukazuje to její prognóza, kterou včera v Berlíně představil ministr financí Olaf Scholz (SPD). Koaliční vláda konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) tak bude zřejmě muset lépe zvažovat některé své výdaje, pokud bude chtít nadále udržet vyrovnaný rozpočet.
img

Investice do konopí – 3 nejlepší marihuanové akcie 2019

05.04.2019 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Rozbřesk: Slabá čísla z české ekonomiky

02.04.2019 První aprílový den rozhodně nepřinesl žádné povzbudivé zprávy z české ekonomiky. Zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu naznačil, že se situace v tomto – mimochodem největším tuzemském odvětví – i nadále zhoršuje. Březový index se dostal na více než šestileté minimum v důsledku velmi slabých zakázek ze zahraničí a naznačil tak, že lednový propad výroby ve zpracovatelském průmyslu nebyl posledním, respektive že se situace v průmyslu nezlepšovala ani v následujících dvou měsících. Slabý PMI rovněž již včera naznačil úpravu HDP za první kvartál jižním směrem. Český HDP ve 4Q podle finálních dat rostl o 0,8 % mezikvartálně (původně 0,9 %) a o 2,6 % meziročně (původně 2,8 %). Zpochybnil tak scénář akcelerace ekonomiky, s nímž počítá aktuální prognóza ČNB.
C:\fakepath\australie 14122014.png

Austrálie ukončí nejdelší období rozpočtových deficitů od 1970

29.03.2019 Austrálie je připravena ukončit nejdelší období rozpočtových deficitů od roku 1970. Návrh nového rozpočtu na fiskální rok do konce června 2020, který by měl představit ministr financí Josh Frydenberg příští týden v parlamentu, počítá s přebytkem 4,6 miliardy australských dolarů (75 miliard Kč), tedy zhruba 0,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedla agentura Bloomberg. Bude to poprvé od fiskálního roku 2008, tedy těsně před vypuknutím globální finanční krize, kdy rozpočet Austrálie skončí v přebytku.
img

Rozbřesk: Končí doba snižování státních dluhů

21.02.2019 ČR byla i v roce 2018 jednou z nejméně zadlužených zemí EU. Sice ještě nejsou k dispozici výsledky hospodaření celých veřejných financí, nicméně vývoj státního rozpočtu a především pak státního dluhu už o lecčems napověděl. Od roku 2013, kdy bylo zadlužení státu doposud historicky nejvyšší, tak s přestávkami docházelo k poklesu dluhu až na aktuálních 1,6 bilionu korun. V poměru k HDP jde o pokles o zhruba 11 procentních bodů až na přibližně 30 % HDP, kde byl dluh naposledy v roce 2009, kdy ekonomika zažila prudký propad. Z pohledu vlastního zadlužení tak ČR vstupuje do fáze očekávaného zpomalení hospodářského růstu s malým zadlužením a to větší kredibilitou a tudíž i flexibilitou.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německý rozpočet loni skončil přebytkem

11.01.2019 Německý státní rozpočet loni skončil přebytkem 11,2 miliardy eur (287 miliard Kč). Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva financí. Jde už o pátý rozpočtový přebytek v řadě. Letos je stejně jako v předchozích letech plánován vyrovnaný rozpočet.
img

Rozbřesk: Poslední letošní emise státních dluhopisů

21.11.2018 Dnes vstupuje Ministerstvo financí ČR s nabídkou nových státních dluhopisů na tuzemský kapitálový trh. Tentokrát půjde o bondy splatné za jedenáct a patnáct let v maximálním objemu pět miliard korun. Poté až do konce roku by podle dřívějších informací MF neměly na trh zamířit žádné další střednědobé nebo dlouhé státní bondy, pouze krátkodobé státní pokladní poukázky v objemu do deseti miliard korun, a to ještě v závislosti „na očekávaném výsledku hospodaření státního rozpočtu v roce 2018“.
img

Rozbřesk: Další rok s deficitem. Ropa Brent u 75 dolarů

20.06.2018 Ačkoliv se české ekonomice velmi dobře daří a daňové příjmy narůstají, má státní rozpočet v letošním a stejně tak i v příštím roce hospodařit se schodkem 50 mld. korun. Alespoň s tím počítá návrh rozpočtu pro následující rok, který je postaven na více než tříprocentním růstu HDP, rekordně nízké nezaměstnanosti a solidním růstu mezd v ekonomice.
img

Rozbřesk: ČR je čtvrtou nejméně zadluženou zemí EU

24.04.2018 Podle potvrzených zpráv Eurostatu hospodařila Česká republika v loňském roce s přebytkem ve výši 1,6 % HDP a její relativní dluh poklesl pod hranici 35 % HDP. ČR tak patřila mezi 13 zemí, jejichž veřejné rozpočty v roce 2017 vykázaly přebytek, a současně je i čtvrtou nejméně zadluženou zemí. Před námi bylo už jen Estonsko, Lucembursko a Bulharsko.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francouzský schodek loni splnil limit EU

26.03.2018 Schodek francouzských veřejných financí v loňském roce klesl na 2,6 procenta hrubého domácího produktu. Poprvé za deset let se tak dostal pod tříprocentní limit stanovený rozpočtovými pravidly Evropské unie. Vyplývá to z dnešní zprávy francouzského statistického úřadu INSEE.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.2.2018

09.02.2018 Z dnes zveřejněného záznamu z posledního jednání ČNB vyplývá, že velkým tématem diskuze bankovní rady byl vývoj eura. Ačkoli prognóza centrální banky počítá se silnějším posilováním koruny, než očekáváme my nebo trh, bankovní rada vnímá riziko oslabení koruny spojené s koncem kvantitativního uvolňování ECB. O tomto problému jsme psali již v naší lednové čtvrtletní strategii. Zároveň je v záznamu zdůrazňováno, že pokud bude posilování koruny mírnější, může centrální banka přistoupit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, s kterým aktuální prognóza ČNB nepočítá. Otázkou je, jestli jedno, resp. dvoje navýšení sazeb spolu s posilováním koruny bude ČNB stačit, aby dostala inflaci ke svému cíli do konce roku. Podle našeho názoru další kumulace inflačních tlaků (především mzdových) dotlačí ČNB i ke třetímu navýšení sazeb ještě v tomto roce. K tomu se přidává riziko „překoupenosti“ koruny a hromadného exitu z korunového trhu. Pokud si investoři vysvětlí nezvyšování úrokových sazeb jako přestávku v „normalizaci“ měnové politiky, mohou se rozhodnout odejít a náhle oslabit korunu.
img

Je na Slovensku vysoké, alebo nízke daňovo-odvodové zaťaženie?

06.12.2017 Tak ako každý rok, keď sa zvyšuje minimálna mzda, prípadne sa riešia iné sociálne opatrenia (ako teraz príplatky za prácu v noci), narážajú na seba dva tábory. Jedni tvrdia, že vyberáme málo daní, druhí zase, že práca je u nás vysoko zaťažená. Ktorý z nich má pravdu? Keď sa pozeráme na mediánového, teda bežného, zamestnanca, tak majú pravdu oba tábory.
img

Obrázky dňa: Firmy naďalej masívne opúšťajú Katalánsko. Už ich je takmer 2500

14.11.2017 Katalánska revolučná jeseň poškodí ekonomiku regiónu. Od referenda opustilo krajinu takmer 2500 firiem. Medzi nimi aj šesť zo siedmych zo španielskeho akciového indexu IBEX 35, teda tých najväčších. Daňové príjmy Katalánska teda utrpia. A ešte nemusí byť koniec, firmy naďalej opúšťajú región – v minulom týždni ich bolo 236 (@ecoeurope):
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.9.2017

01.09.2017 Podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 2,5 % a meziroční tempo růstu zrychlilo na 4,7 %. Ve srovnání s prvním odhadem byl růst v obou případech revidován o dvě desetiny procenta nahoru. Za nejrychlejším meziročním růstem za poslední rok a půl stojí především růst investic a vývozu do zahraničí. V druhém čtvrtletí 2017 pozorujeme růst ve všech sektorech ekonomiky. V roce 2017 očekáváme tempo meziročního růstu české ekonomiky přes 3 %. Na druhou stranu neočekáváme překonání rekordního růstu z roku 2015, kdy ekonomika rostla meziročně o 5,4 %. Kromě růstu domácí a zahraniční poptávky po českých produktech, by mělo dojít také ke zrychlení čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: ADP report potvrdí dobrou situaci na americkém trhu práce

02.08.2017 Dnes bude zveřejněn pouze ADP report mapující situaci na americkém trhu práce. Ten by měl vykázat vysoký počet volných pracovních míst a nahrát tak kurzu dolaru. Včera jsme vydali naše nové Ekonomické výhledy pod názvem „Ve znamení silného růstu“. Více informací naleznete ZDE.
euro.jpeg

Německo chce zvyšovat státní výdaje

23.06.2017 Německá vláda hodlá zvyšovat státní výdaje do roku 2021 ročně o 40 miliard eur (zhruba jeden bilion korun) při současném udržování vyrovnaného rozpočtu. Z dokumentu ministerstva financí dnes citovala agentura Reuters.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Struktura českého HDP v Q1 17 ukáže na široce založený ekonomický růst

02.06.2017 Americký trh práce po výkyvech v předchozích měsících potvrdí dobrou kondici, když počet nových pracovních míst vykáže solidní údaj. I ostatní čísla z trhu práce v USA nebudou signalizovat žádné zhoršení situace. Průmyslové ceny v eurozóně opět v dubnu vykáží růst. Struktura českého HDP podle našeho odhadu ukáže na širokou paletu zdrojů ekonomického růstu.
nizozemsko.jpg

Nizozemsko mělo loni přebytek rozpočtu

17.05.2017 Nizozemská vláda loni dosáhla prvního rozpočtového přebytku od finanční krize. Přispěl k tomu růst ekonomiky, který byl rovněž nejvyšší od krizového roku 2008, sdělil dnes nizozemský ministr financí Jeroen Dijsselbloem.
nemecko 08012014.png

MMF vyzval Německo k investicím

15.05.2017 Německo by mělo využít své rostoucí daňové příjmy k investicím do infrastruktury, které by podpořily růstový potenciál jeho ekonomiky. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Země by podle něj měla rovněž povzbudit zaměstnavatele ke zvyšování mezd, jež by přispělo k růstu inflace v eurozóně.
img

Daňová reforma po Trumpovsky

27.04.2017 V sobotu to bude 100 dní, od kedy Trump nastúpil do svojho úradu. V predvolebnej kampani sa zastrájal, že hneď v prvý deň označí Čínu za menového manipulátora. Nestalo sa, dôvod je zjavný – posledné tri roky Čína intervenuje, aby zabránila oslabovaniu, nie posilňovaniu svojej meny.
img

Koniec Donalda Trumpa?

25.03.2017 Bol to raketový vzostup, ktorý spravil z Trumpa amerického prezidenta. Napriek všetkým pravdepodobnostiam dokázal presvedčiť Američanov, že je tá najlepšia voľba. Avšak po piatkovom fiasku sa zdá, že vrchol jeho politickej moci je už za nami. Následky budú veľké aj pre finančné trhy.
nemecko 08012014-2.png

Německo chce dál mírně zvyšovat výdaje

15.03.2017 Německá vláda plánuje až do roku 2021 postupně zvyšovat státní výdaje, aniž by se zvyšoval nový čistý dluh. Drží se tak svého cíle, že bude pokračovat ve vyrovnaném rozpočtu navzdory výzvám ze zahraničí, aby mnohem více zvýšila investice do infrastruktury a obrany. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na rozpočtové plány, do kterých měla možnost nahlédnout. Vláda kancléřky Angely Merkelové podle zdrojů z vlády předběžný rámec federálního rozpočtu na rok 2018 a fiskální plány do roku 2021 navržené ministrem financí Wolfgangem Schäublem schválila.
img

Investičná výnimka nie je zlý nápad. Pri dobre nastavených podmienkach

13.03.2017 V posledných týždňoch sa opäť začalo diskutovať o investičnej výnimke z dlhovej brzdy. Nie som nejaký fanúšik veľkých deficitov a dlhov. Výdavky na infraštruktúru však nie sú pri dobre nastavených pravidlách (k nim sa dostanem neskôr) vyhadzovaním peňazí von z okna, a preto ich nepovažujem za nejaký zlý nápad. A to minimálne kvôli kombinácii týchto štyroch dôvodov:
britanie 08012014.png

Britský ministr financí představí nový rozpočet

08.03.2017 Britský ministr financí Philip Hammond dnes představí britský rozpočet na další fiskální rok. Analytici podle agentury AP neočekávají výrazné zvýšení rozpočtových výdajů. Příznivý vývoj ekonomiky sice zatím podporuje daňové příjmy, země však čelí nejistotě kvůli plánovanému odchodu z Evropské unie.
nemecko 08012014-2.png

Německo čeká další rozmach ekonomiky

23.02.2017 Německá ekonomika je nyní v dobré kondici a v rozmachu založeném na spotřebě bude pravděpodobně pokračovat i letos. Přispět by k tomu měla rekordní zaměstnanost, růst reálných mezd a mimořádně nízké náklady na výpůjčky. Uvádí to dnešní zpráva ministerstva financí.
img

Dve americké vojny

14.02.2017 Pamätáte si na nášho sprievodcu rokom 2017? Tam sme písali o Cezhraničných daňových úpravách ako o potenciálne najväčšej udalosti nového roka. Zdá sa, že toto varovanie nestráca na aktuálnosti. Naopak, Európa sa už teraz pripravuje na podnet na Svetovú obchodnú organizáciu ohľadom jej možného zavedenia. Následky by boli dramatické na celý svet.
img

FX Aktualita: Silná libra je přesvědčivá, dolar nadále zpevňuje

09.02.2017 Kurz GBP/USD včera poklesl pod klíčovou taktickou hranici podpory kolem 1,2400-25, avšak rychle nalezl podporu, když představitelka Bank of England Kristin Forbesová dala najevo obavy z inflace a podpořila možný růst sazeb. Je zajímavé, že měna našla tak silnou podporu i přesto, že britské úrokové sazby na zprávu sotva zareagovaly.
img

Finančná represia po indicky

09.12.2016 Ak ešte nemáte zažitý pojem finančná represia, začnite si zvykať. Sú totižto iba dva udržateľné spôsoby, ako znížiť obrovský globálny dlh – pomocou dlhodobo vysokej inflácie alebo pomocou finančnej represie. Inflácia je preferovaný nástroj, keďže postihuje všetkých v tichosti a bez zjavnej bolesti. No o finančnej represií sa to už povedať nedá. India je toho výborným príkladom.
img

Rozpočet ČR: Sto miliard k dobru

01.11.2016 Letos je to už vlastně tradice a nejinak tomu bylo i v říjnu, a tak státní rozpočet skončil přebytkem, který tentokrát dosáhl téměř 100 mld. korun. Saldo rozpočtu se tak silně odchyluje od původního plánu, který pro tento rok počítá s deficitem 70 mld. korun. Když navíc vezmeme v úvahu, že s koncem roku se hospodaření státu obvykle zhoršuje, jsou dosavadní čísla v silném kontrastu s předchozími lety. Nezbývá, než se podívat, co se to vlastně v rozpočtu děje. Vybírají se lépe daně nebo se snad šetří?
brexit3.jpg

Brexit by prý mohl britský finanční sektor stát 38 miliard liber

05.10.2016 Britský finanční průmysl by v důsledku takzvaného tvrdého brexitu zahrnujícího odchod Británie z jednotného...
img

Je výstavba diaľnic „obedom zadarmo“?

12.09.2016 Podľa politických komentátorov a rôznych prieskumov boli hlavnými dôvodmi, prečo Briti hlasovali za BrExit migrácia a väčšia suverenita. Množstvo ekonómov to však tak nevidí, príčinu vidia v slabom vývoji ekonomiky, kvôli ktorému dali „frustrovaní“ Briti protestný hlas. A to im umožňuje vytiahnuť svoje ideológie, v ktorých je vinník stále ten istý. Podľa market-monetaristov je to centrálna banka, ktorá slabo stimulovala ekonomiku. Podľa anarcho-liberálnych rakúšanov zase neslobodná EÚ, ktorá krajine odčerpáva rast. A podľa hard-core keynesiánov nedostatočné fiškálne stimuly, ktoré neprišli ani v čase minimálnych úrokových sadzieb, kedy o nich môžeme hovoriť ako o „obede zadarmo“.
img

České hospodářství rostlo v Q2 16 díky spotřebě domácností a čistým exportům

02.09.2016 Dnešní den přinese z domova zveřejnění struktury růstu HDP za druhé čtvrtletí. Již oznámený předběžný odhad překvapil vyšším než očekávaným mezičtvrtletním růstem o 0,9 % q/q. Meziroční dynamika tak zpomalila pouze mírně, a to z 3,0 % v prvním kvartále na 2,5 % y/y. Očekáváme, že hlavním tahounem české ekonomiky byla spotřeba domácnostní reflektující vysokou zaměstnanost, rostoucí mzdy a nízkou inflaci. Zejména silná poptávka po českých autech a růst vývozů by se měly podepsat na pozitivním příspěvku čistých exportů. Naopak problémy s EIA a pomalý náběh nového programového období v čerpání fondů EU se promítlo negativně do investiční aktivity; s tím související nižší investiční dovozy opět pomohly čistým exportům. A v neposlední řadě růstu pomohla i vláda svou spotřebou. Zveřejnění národních účtů za Q2 16 by mělo korunu udržet u hladiny kurzového závazku.
britanie.jpg

Odchod z jednotného trhu by Británii mohl stát 4 % HDP

10.08.2016 Británie by v případě odchodu z jednotného evropského trhu mohla přijít až o čtyři procenta hrubého domácího produktu...
brexit-4.jpg

Brexit: Vítězové a poražení

26.06.2016 Po čtvrtečním referendu, v němž Britové rozhodli o vystoupení země z Evropské unie, přinesla agentura Bloomberg seznam vítězů a poražených, tedy těch, kdo z brexitu budou těžit a kdo naopak budou tratit.
img

Jak vážný je řecký problém s neplacením daní?

31.05.2016 Včera si mě pozvali do ČT na téma nových problémů, které se objevily kolem implementace řeckých úsporných opatření a j...
nemecko 08012014.png

Německo zvýšilo odhad daňových příjmů

05.05.2016 Německo vzhledem k příznivému vývoji ekonomiky a nízké nezaměstnanosti zvýšilo odhad daňových příjmů...
img

Forex: Středoevropské měny na úvod týdne v klidu

03.05.2016 Kvůli svátku zavřený londýnský trh se včera na středoevropských měnách projevil nižší obchodní aktivitou i kurzovou volatilitou. Kurz české měny se na mezibankovním trhu držel po celý včerejší den v pásmu dvou haléřů kolem 27,05 CZK/EUR, polský zlotý nepatrně ztrácel, naopak maďarský forint lehce posiloval.
cnb 20112013.png

ČNB prý měla korunu oslabit dříve

25.04.2016 Česká národní banka měla korunu oslabit dříve a razantněji než v listopadu 2013. Dnešním Hospodářským...
nemecko 08012014-2.png

Německo plánuje zvýšit vládní výdaje o 10 %

22.03.2016 Německá vláda plánuje postupně zvýšit rozpočtové výdaje do konce desetiletí o více než 30 miliard eur...
nemecko 08012014-3.png

Německo chce vyrovnané rozpočty

18.02.2016 Německé ministerstvo financí se hodlá držet svého plánu hospodařit do roku 2020 s vyrovnaným rozpočtem...
euro penize.jpg

Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší

09.01.2016 Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
img

Forex: Koruna na počátku roku drží silné pozice u kurzového závazku

05.01.2016 Na charakteru kurzového vývoje se toho s novým rokem moc nezměnilo. Během prvního pracovního dne roku 2016 kurz koruny...
img

Makro: Japonská vláda předpokládá nejvyšší daňové příjmy za 25 let

29.12.2015 Kabinet premiéra Šinzóa Abe ve čtvrtek schválil návrh rozpočtu Japonska pro fiskální rok 2016 v rekordní výši 96,72 bi...
wall street.jpg

Makléřské firmy na Wall Street jsou v zisku

06.10.2015 Makléřské firmy působící na Wall Street vykázaly v prvním pololetí zisk v celkové výši 11,3 miliardy dolarů. Ve srovnání s loňským prvním pololetím je to nárůst o 29 procent a představuje to nejlepší pololetí od roku 2011. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli. Zpomalující globální ekonomika by ale ve zbytku roku toto odvětví mohla dostat pod větší tlak.
img

Řecko poslalo do Bruselu téměř stejný návrh, jaký voliči odmítli v referendu

10.07.2015 Řecká vláda včera poslala do Bruselu návrh úsporných opatření. Již dlouho bylo jasné, že Evropa neustoupí a bude-li se...
img

Čo sa stalo cez víkend v Grécku?

29.06.2015 Na niektorých slovenských a českých serveroch som sa dočítal dosť zmätočné informácie, takže sa v nasledujúcich riadko...
Recko33.jpg

Rozpočet řecké vlády skončil v přebytku

18.06.2015 Primární rozpočet centrální řecké vlády za prvních pět měsíců letošního roku skončil v přebytku 1,51 miliardy...
usa 14122014.png

Rozpočtový schodek USA klesl o 37 procent

11.06.2015 Rozpočtový deficit Spojených států v květnu ve srovnání se stejným měsícem loňského roku klesl o 37...
Recko33.jpg

Rozpočet vlády Řecka překvapivě v přebytku

13.05.2015 Primární rozpočet centrální řecké vlády skončil za první čtyři měsíce v přebytku 2,16 miliardy eur. Vláda...
usa 14122014-2.png

Rozpočtový přebytek Spojených států vzrostl

12.05.2015 Rozpočtový přebytek Spojených států v dubnu díky rekordně vysokým daňovým příjmům vzrostl v meziročním...
recko foto.jpg

Řecko musí použít poslední peněžní rezervy

17.04.2015 Řecká vláda musí využít posledních zbytků hotovostních rezerv, aby byla schopna na konci tohoto měsíce vyplatit...
recko penize.jpeg

Řecký přebytek byl loni hluboko pod plánem

17.03.2015 Řecko dosáhlo loni v primárním rozpočtu, který nezahrnuje splátky dluhů, přebytku jen 0,3 procenta...
104241376.jpg

Daňové příjmy Řecka se v únoru stabilizovaly

13.03.2015 Daňové příjmy řecké vlády se v únoru stabilizovaly, zůstaly ale pod stanoveným cílem. Plyne to z dnešních...
nemecko 08012014.png

SRN: První vyrovnaný rozpočet od roku 1969

13.01.2015 Německu se loni po téměř půl století podařilo dosáhnout vyrovnaného federálního rozpočtu. Přispěly...
nemecko 08012014-3.png

Německo mělo již loni vyrovnaný rozpočet

12.01.2015 Německé vládě se již v loňském roce podařilo dosáhnout vyrovnaného rozpočtu, se kterým původně...
japan yen.jpg

Japonská vláda navrhuje rekordní rozpočet

12.01.2015 Japonská vláda navrhne na příští fiskální rok, který začne 1. dubna, rekordní rozpočet v objemu 96,3...
nemecko 14022014.png

Daňové příjmy Německa dál rostou

21.11.2014 Daňové příjmy Německa navzdory útlumu německé ekonomiky pokračují v růstu. Za prvních deset měsíců...
92898879.jpg

Schodek v USA vzrostl v říjnu o 34 procent

14.11.2014 Spojené státy hospodařily v prvním měsíci nového fiskálního roku 2015 s rozpočtovým deficitem 122...
usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA klesl na 483 mld. USD

15.10.2014 Rozpočtový deficit Spojených států klesl v posledním fiskálním roce do konce září díky oživení ekonomického...
italie 13122013.png

Itálie se bez návratu k liře z krize nedostane

15.08.2014 Itálie musí opustit měnovou unii a vrátit se k liře, jinak nemá šanci vymanit se z ekonomické katastrofy...
img

Forex: Červnová inflace ČNB nepotěší

07.07.2014 Česká měna v průběhu uplynulého týdne mírně posilovala a ve středu se dostala na úroveň 27,41 CZK/EUR. Ve zbytku týdne pak své útlé...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika obnovila v 1. čtvrtletí růst

03.07.2014 Irská ekonomika obnovila v prvním čtvrtletí silný růst a smazala pokles z konce loňského roku, který byl ale oproti...
img

Koruně se včera dařilo relativně nejvíce

02.07.2014 Zatímco regionální měny měly včera spíše tendenci oslabovat, česká koruna si dokonce nepatrně polepšila. Ztráty polského zlotého byly ovšem...
spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří oživování ekonomiky

22.06.2014 Španělská vláda představila daňovou reformu, s jejíž pomocí chce urychlit oživování ekonomiky z dlouhé recese...
img

Maďarský forint pokračuje ve spanilé jízdě

07.04.2014 Středoevropským měnám se v uplynulém týdnu vesměs dařilo. Zejména maďarský forint pokračoval v posilujícím trendu započatém...
Související klíčová slova: Český průmysl | Vývoj inflace | Měnové kontroly | Fibo | Rozpočtové deficity | Statistiky | Objednávky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ruský index | Saldo hospodaření | Čínský CN50 | Developeři | LYNX | Aktuální situace | Jackson Hole | Měnový výbor | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Pokles sazeb | Mezinárodní měnový fond | ETC | Long pozice | MAE | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Tempo růstu | Bruno Le Maire | Daňové reformy | Kč/EUR | Bilance rozpočtu | EUR | Veřejné finance | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Cenová hladina | Řecko | Alphabet | W.P. Carey | Německý ministr financí | Koronavirové krize | Cara Therapeautics | Zavedení globální digitální daně | Irská ekonomika | Daňové povinnosti | Tuzemský průmysl | Pozitivní vliv | Obchodník | EURIBOR | Nízká cena ropy | Akciové trhy | IndexChina | Prohloubení schodku | Poplatky | BTC | Pfizer | Dávky v nezaměstnanosti | Spolkový statistický úřad | Russia Trading System | Delegace | Welltower (WELL) | Aktiva | Salvadorci | USD/PLN | Citigroup | Index AU200 | Congressional Budget Office | CHF kurz | Obsluha státního dluhu | Podstoupení rizika | Sazby daně | Dovednosti | Ztráty peněz | Schodek státního rozpočtu | Unce zlata | Russia Trading System Index | SP500 | Trend | Australský index AU200 | Míra poklesu | Federální dluh | Energetika | Ruský index RTS | Trim Broker | Kolaps | WPC | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Akciový index USA | Ruské invaze na Ukrajinu | Decentralizovaný systém | Oživení maďarské ekonomiky | Komunita | Den matek | Krize realitního trhu | Rozpočtové přebytky | Vládní opatření | Oživení poptávky | Výrobní PMI | Národní platidlo | OrganiGram Holdings | Maxim Rešetnikov | Britská libra | Scott Bessent | Obchodní platformy Metatrader | Výkyvy | Lagardeová | Nizozemská vláda | Přesnost | Innovative Industrial Properties (IIPR) | CME futures | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | COP26 | Mezinárodní ratingová agentura | Palau | Letošní rozpočet | Akcie Welltower | Nifty 50 | Utahování měnové politiky | František Táborský | Berkshire Hathaway | Republikáni | Znehodnocení | Chivo | Index CN50 | Daňová pravidla | Investing | Německý rozpočet | Bruegel | Index PX | EURCHF | Ekonomika Spojených států | Prosperity | Neptune Wellness | Diverzifikace | Americký finanční úřad | Expanze | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | PLN | Bidenova vláda | Akcie REIT | Ruský ministr hospodářství | Deflace | Důležitý support | Zero Hedge | Směrnice | Exchange | Investiční pobídky | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Medvědí výhled | Gold | Odeznění energetické krize | Vanuatu | WTO | Regionální měny | Akcie marihuany | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Asijské akcie | EONIA | Vyrovnaný rozpočet | Plán vlády | Akcie Welltower (WELL) | BTC na burzy | DAWN akcie | Toyota Motor | Rostoucí inflace | Data z Německa | Prohlášení | Indický NIFTY | W.P. Carey (WPC) | Ruské ministerstvo financí | Cena zlata | Finanční představitelé | Kurz JPY | Burza | Dluh americké federální vlády | Daně z nemovitosti | Investování do akcií | La Repubblica | NZD/USD | Akcie roku 2019 | Německý DAX | Přijetí | Hospodářství EU | Nizozemsko | New York | Deficit rozpočtu USA | Porovnání výkonnosti | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Snížení produkce | Strach | Brexit | Guam | Obchodovat na burze | Analytický tým FXstreet.cz | Scalpovat DAX | Zaměstnanost | A50 | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Americké ministerstvo financí | Trading Room s Jardou Tupým | Federální vlády USA | Veřejný dluh USA | Největší společnosti | Saúdská Arábie | Klouzavé průměry | Vývoj deficitu | Snížení úrokových sazeb | Budoucnost investic | EIA | Pokles amerických akcií | Růst cen | Působení fiskální politiky | Dividenda ČEZ | Jitan Solanki | CanniMed Therapeutics | Tuzemská ekonomika | Hlavní ekonom | Index NIFTY 50 | Naše prognóza | Margin | Trinidad | Státní kasa | Veřejný dluh ČR | BCC | Australský AU200 | Vydání dluhopisů | Oznámení | Cíl ČNB | Australské burzy | Největší evropská ekonomika | Dividendy | Anguilla | Point of Control | Valorizace | Fincentrum Hypoindex | Další regulace | Vývoj indexů | Obchodní seance | Hazardní hry | AUDNZD | Financial Times | REIT u LYNX | Mathias Cormann | Příjmy státního rozpočtu | James Buchanan | Hrubý domácí produkt (HDP) | Propad příjmů | Systém bitcoinu | Důchody | Výhled ratingu | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Index NIFTY | Historie | Nezaměstnanost | Daňová přiznání | Velké problémy | Vysoké riziko | Vyšší daň | Zdanění firem | Trading Room | Daň z nabytí nemovitosti | Rekordní rozpočet | Člen bankovní rady České národní banky | Obchodní válka mezi USA a Čínou | BP | DPFO | Americký prezident | Nový rekord | WSJ | Inflace v Maďarsku | Bydlení | HSBC | Praní špinavých peněz | Současná rozpočtová situace federální vlády | Uber | Penny stock | Irsko | Povzbuzení ekonomiky | Vývoj měnového páru | Breakout | Přiznání k dani z příjmu | Ekonomické zotavení | Trumpová | Invesco | Maloobchod | U.S. Treasury | Výdaje státního rozpočtu | Silný impuls | Coca-Cola | Makléřské firmy | Dopad rozpočtových deficitů | Internetoví giganti | Washington | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Výzkumy | Handelsblatt | Zlotý | Oživování světové ekonomiky | Akciová společnost | Reserve Bank of Australia | Vládní dluh | Vít Hradil | Aleš Sosnovský | Růst eurozóny | Institute for Supply Management (ISM) | Rozpočtový přebytek Německa | Obavy z brexitu | Přebytky zahraničního obchodu | Daň z mimořádného zisku | Zpráva CFTC | Lídři G20 | Náklady | Český trader | Polská centrální banka | Výsledky firem | Pomoc pro Ukrajinu | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Výkon | Česká měna | Volatilita | Maďarsko | Covid | Fiskální udržitelnost | Český rozpočet | CZK | Indikátor | Možné scénáře | Růst deficitu | Český trh práce | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Macron | Oliver Wyman | Klesající trend | Bohatí | Data Watch | Rostoucí obavy | Index China A50 | Economist | Japonská vláda | Donald Trump | CISCO | Cenové hladiny | Státní dluh | IOBE | Inflace | Formace kladivo | Více peněz | Výpadek příjmů | Peníze | Představitelé G20 | Odhodlání | Brent | Komoditní sektor | Rozpočtový přebytek | Prudký pokles | Politika | Politické faktory | Očekávání | Daňové úlevy | Inflační spirála | Expert | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Politická situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministr hospodářství | Technický výhled trhu | Finanční představitelé G20 | Obchodování s cennými papíry | Cisco Systems | Hluboké recese | Trendové čáry | Investice do zdravotnictví | Ruský akciový index RTS | Videokonference | Odchod z EU | Celní války | GW Pharmaceuticals | Průmysl | Problémy čínské ekonomiky | Války na Ukrajině | Hypotéky v Česku | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Rozsah konfliktů | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Alibaba | Daňové dohody | Nižší náklady | Kurz eurodolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Globální ekonomiky | Breakout Trader | Společnost Berkshire Hathaway | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Koruna | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Hospodaření státu | MiFID II | MetaTrader | Ratingové hodnocení | Rozpočtové deficity a přebytky | Realitní bubliny | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Národní měny | Reakce trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Jednání FOMC | Nižší daně | Palladiové akcie | Prognóza | Ekonomické výhody | L.F. Investment | Výnosová křivka | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Federální rezervní banka | IndexChina A50 | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Veřejný dluh | Tempo poklesu | Hrozba | Vydávané tokeny | CL | Akvizice | Válka | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Zpráva | Býčí výhled | Ratingová agentura | Pokles populace | Suroviny | Hospodářské recese | Objem obchodů | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Nizozemský ministr | Koronavirová krize | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | Obrat trendu | Kongres | PoC | Hospodaření vlády | Výrazná inflace | Negativní dopad | Americké Panenské ostrovy | Cena bitcoinu | Výše federálního dluhu | Mt. Gox | Index China | Long | Chování | CySEC | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Evergrande | Americký index | Lira | EUR/PLN | SIX | Finanční metropole | LYNX Trading | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Oživování ekonomiky | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Investiční portfolio | AUD | Návrh rozpočtu | JOLTS | Caterpillar | Investiční příležitosti 2020 | Nizozemský ministr financí | S&P500 | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Zdravotní péče | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Akcionáři ČEZ | Fincentrum | Měny v regionu | Přebytek rozpočtu | Trh | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Investiční horizont | Amazon | Regionální PMI indexy | Janet Yellenová | Financial Times (FT) | Zkušenost | Municipality | Podání daňového přiznání | HKComp | Supreme Edition | Oživení české ekonomiky | Fialova vláda | Ruský prezident | Míra zadlužení | Očekávání trhu | Finanční úřad | Prudké výkyvy cen | Ruská ekonomika | Aberdeen Global Premier Properties Fund | AA | PwC | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Studie | Měď | Webináře | Index nákupních manažerů | Village Farms | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vládní podpory | MMF | Prezident Nayib Bukele | Nabídka | USA | Úrokové sazby | Eura | Penzijní fondy | Dobré výsledky | Komise | Snižování sazeb | EUR/NOK | Výroba elektřiny | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Výdaje norské vlády | Federální vlády | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Fungování | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Zvyšování mezd | Posílení | Agentura Reuters | Mzda v ČR | Trading | Daňové příjmy státu | Akcie W.P. Carey | Global X SuperDividend REIT ETF | NZDUSD | EBay | Největší společnosti v indexu | Indický index NIFTY | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Předstihové indikátory | S&P | Obchodní účet | IM2A | Agentura Kjódó | Unie | Turecko | Lukáš Kovanda | Rubl | DJIA | Akciové indexy | Vládní představitelé | Vice | Míra inflace v Maďarsku | Christine Lagardeová | Šéfové států | Ekonomický kalendář | Technická recese | The U.S. Treasury | Soukromý sektor | Fannie Mae | Země EU | Pozornost | Deficity a přebytky | Wall Street Journal | EUR Index | Rating dluhu Salvadoru | National Stock Exchange | Přehřátý trh práce | Analytický tým | Daň z nabytí | Raiffeisenbank a.s. | IRS | Investiční rozhodování | Reakce trhů | Novozélandský dolar | CoinDesk | EUR/GBP | Očekávání analytiků | WhatsApp | MFČR | Nová prognóza | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Celkové daňové příjmy | Asie | Den daňové svobody | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Nejznámější akciový index USA | Proroctví | Internal Revenue Service | Další růst | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Spotřební daně | Počet pracovních míst | Pochybení | Inflace v eurozóně | Seychely | Fiskální politiky | Foreign Exchange | Softwarový gigant | Vlastní nemovitost | Vývoj výše federálního dluhu | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Americká centrální banka | Vývoj státního rozpočtu | Nejznámější akciový index | Czech Fund | Sell | Moskva | Společnosti | Snížení daně z příjmu | Měsíční data | Trinidad a Tobago | Futures | Wolfstreet | Akciový index PX | BNP Paribas | Česká koruna | Daň z nadměrných zisků | Makroekonomická data | Izrael | Samou | IIPR | Wall Street Journal (WSJ) | SaxoTraderGO | Ropa | DAX 40 | Dnešní zprávy | Twitter | Nejvyšší objem | Radar Tradera | Uvalení západních sankcí | Vysoké úroky | Dnešní HDP | Německý index | Ropa Brent | Opatření proti šíření koronaviru | Virus | Akcie W.P. Carey (WPC) | G10 | Obchodní války | János Bóka | Vládní koalice | Akciový index RTS | Amyris | Finanční společnosti | Bohatství | Obrovské ztráty | Ministerstvo financí ČR | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Perpetuum mobile | Nomura | Vývoj eura | Momentum | Zestátnění ČEZ | Kurz české měny | Miroslav Singer | Domácnosti | Trumpova vláda | LIBOR | Obchodní platforma MetaTrader | Bitcoin | Keynesiánci | Polský zlotý | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Burze | Bitcoin jako národní platidlo | Volná pracovní místa | Dna | Ruský RTS | Skvělý zisk | Ministerstvo financí České republiky | ISM index | MF ČR | Kurz koruny | Snížení schodku | Úvěrové podmínky | Vojtěch Benda | Nákup bitcoinu | Volatility | Moody's | Energetický sektor | Pozitivní zpráva | Ranní okénko | Salvador | Podnikatelé | Index USA | Mezinárodní instituce | Tovární objednávky | Pierre Moscovici | Konglomerát | Americké indexy | Válka na Ukrajině | Zastavení dodávek ruského plynu | Globální finanční krize | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Fair Value | Úrokové náklady | Zisk společnosti | Equity | Prezident Donald Trump | Investice v závěru roku | Pár EUR/USD | AU200 | Analytici | Čistý zisk | Globální hospodářské krize | Nálada na trhu | Marketingová komunikace | Trading systém | JPMorgan Chase | DiNapoli | Závislost | Stimulační balík | eXchange | Maloobchodní tržby | Nájemné v Česku | Období volatility | ČSOB Data Watch | Příjmy z firemních daní | Obchodovat | Finanční instituce | Proražený support | Rozpočtový schodek | Canopy Growth Corporation | Antivirus | Pokles cen | Lukoil | Podnikání na kapitálovém trhu | G7 | Nová prognóza Ministerstva financí | Invaze | Výkyvy cen | Vysoké inflace | Trh práce v USA | Růst akcií | Vzdělávací webináře | Finance | Průmysl a zahraniční obchod | Přijetí eura | REIT ETF | ETF | Nejvyšší objem obchodů | UK100 | Rekordní deficit | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Zdanění bohatých | Prostor pro pokles | Obchodníci | Investujte do akcií | Poptávka | Čínský index CN50 | EUR/MWh | Hang Seng | Investiční aktivita | RBI | Odpor | Investice do palladia | H413 | EURGBP | Německý index DAX | Technologická společnost | Politické napětí | Členské státy | Finanční správa | Rok 2025 | Athena Bitcoin Global | MIFID | Bankéři | Členské státy EU | Monetární politika | Bitcoiny | Japonský index | Mihály Varga | Problémy | | Znehodnocení úspor | Podnikání | Carlos Acevedo | Množství peněz | Barclays | Statistický úřad | ECB Christine Lagardeová | Prodej zlata | Růst HDP | Index PMI | ZEN | Komerční banka | HDP (Hrubý domácí produkt) | Francouzská centrální banka | Hospodaření státního rozpočtu | Dividendový výnos | FinWeb | Sázka | ČSOB Data | Rolls-Royce | Fáze obchodní dohody | Deutsche Bank | Kurz USD | Magnát | Zpomalení hospodářského růstu | Ruský akciový index | Spojené státy | Menší poptávka | Bank of New York Mellon | Vývoj | Drahota | Investiční cíle | Úsilí | Ekonomické faktory | IW | Indexy PMI | Klimatický summit | Celní válka | Ekonomové | Problémy se subdodávkami | Taro Aso | Hlavní analytik FXstreet.cz | Index ASX | Kurz domácí měny | Transakční náklady | Český stát | Vývoj deficitu federální vlády USA | Nové obchodní příležitosti | Windfall tax | Kalifornie | Německý parlament | Maďarský forint (HUF) | Demokraté a Republikáni | Lucembursko | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | TikTok | Co očekávat do budoucna? | Agentura Fitch | Zneužívání daňových praktik | Akcie v roce 2020 | Konkurenceschopnost | Platforma | Facebook | Americké akcie | Poskytování úvěrů | Ruská centrální banka | Washington Post | Zasedání České národní banky | Pracovní síla | Důvěra domácností | Prognóza Ministerstva financí | České měny | Investice do nemovitostí | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Riot | FAIR | Varování | Fidži | Zisky firem | Finanční noviny | Válka mezi USA a Čínou | Iniciativa | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pandemie | CN50 | Polský zlotý (PLN) | Volby | Míra inflace v ČR | Moody's Investors Service | Zprávy z krypto | Konsolidace | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Index TSX30 | Spravedlivější zdanění | TSX30 | Onemocnění | Řecká ekonomika | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Dánové | Objem obchodování | Německé hospodářství | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Výdaje | Výnosy | Ministryně financí Alena Schillerová | Zvýšení daně | Člen bankovní rady | Propad daňových příjmů | Nejvyšší deficit | Pandemie covidu-19 | Příjmy z obchodování | Nárůst Bitcoinu | Arena Pharmaceuticals | Ekonomická situace | Odhad HDP | Hypoindex | Růstový potenciál | Bitcoinové a blockchainové akcie | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | Index FTSE 100 | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Francouzský ministr financí | Výsledek referenda | Investiční strategie | IBEX | Bezpečný přístav | Centrální bankéři | Kompenzační programy | Americká centrální banka FED | Fio | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | ADP | Joe Biden | ESA 2010 | Vliv na hodnotu | Investiční doporučení | Rezignace | Vládní výdaje | Zbyněk Stanjura | TradingView | Ekonomický establishment | Pandemie letos | Vývoj deficitu federální vlády | Prezidentské volby | China A50 | Miliardy korun | Světový obchod | Indický index | Platební bilance | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | UCITS | Posilování koruny | Obchodní příležitosti | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Daň z nemovitých věcí | Indický NIFTY 50 | Index nových zakázek | Babišova vláda | Nové peníze | Výše federálního dluhu USA | Invaze ruských vojsk | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Americký index S&P 500 | České koruny | MF | Deloitte | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Celostátní daňové příjmy | Zvýšení produkce | Británie | Úrok | Investovat | Komoditní | Investice do konopí | Ekonomické aktivity | Přehřátý trh | Konsolidační balíček | Vlastníci nemovitostí | Vývoj cen komodit | Expanzivní fiskální politika | Generální ředitel | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Průmyslové objednávky | SREIT | NSE | Průzkum | Hlavní analytik | Globální akciové indexy | Firmy | Program Antivirus | Levnější půjčky | Demografické skupiny | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Geopolitické události | Nespokojenost | Soudní dvůr | Ruské společnosti | Nálady investorů | Nová pravidla pro globální daň | Český státní rozpočet | HDP Německa | Panika | Globální daň | Agentura Moody's | Zemědělství | Zajištění | Akcie amerických bank | Cena ropy brent | Supporty | Západní firmy | Vývoj amerického dolarového indexu | Premiér Justin Trudeau | Obchodní model | Money management | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Rozpočet Norska | Členové skupiny G20 | Platit daně | Růst cen komodit | HDP Británie | Swapová výnosová křivka | Dlouhodobé investice | Maďarská ekonomika | Argentina | Investování | Pohyb koruny | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Čistý dluh | Americká ministryně financí | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Kevin McCarthy | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Dílčí index | Vývoj výše federálního dluhu USA | Zadluženost | Trading Central | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Rozpočtové přebytky USA | Akcie Innovative Industrial Properties | Emerging markets | HNonline.sk | Nárůst výdajů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda v ČR | FTSE | Růst české ekonomiky | Země OECD | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Dominika | Šéf burzy | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Innovative Industrial Properties | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Index Nifty 50 | Globální trhy | Obchodujeme | Dublin | Fitch | Pivotní body | Nemovitý majetek | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Snížení spotřební daně | Dánsko | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Ronald Ižip | Zasedání centrální banky | Investment Banking | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Ředitelka | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Cannabis Grows | Americký kongres | Invaze ruských vojsk na Ukrajině | Vladimir Putin | Tesla | AUD kurz | Snížení sazeb Fedu | Platinové akcie | ONE | Finanční poradci | Low | Španělsko | Solidní růst | Forex kalendář | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | RBNZ | Americké trhy | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Nárůst libry | CAD | Podání přiznání k dani z příjmu | Makroekonomická prognóza | Současná rozpočtová situace | Na burze | Akcionáři | Premiér Fiala | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Velké firmy | Pokračování hospodářského růstu | Tobago | Politika centrální banky | Květnová inflace | Hospodaření | AWP | Návrh státní rozpočtu | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Riksbank | Orbán | Dluhové krize | EUR/HUF | Salvadorská centrální banka | FXstreet | Boston College | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Purple Trading | Wash trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Americká burza | Hospodářské politiky | Čas na nákup | AUD/USD | Pracovní trh | Astrazeneca | Ratingový výhled | EK | Celkové ztráty | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | Zvýšení daně z nemovitosti | Ruské firmy | Trinity | Nájemné | FIAT | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Budapešť | Zasedání ČNB | FT | Pivot | Binance | RSI | Bank of America | Soudní dvůr EU | Cenový strop | Semináře | Transakce | Šok | Blockchainové akcie | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Index DAX 40 | Plyn | Mimořádná daň | Kristina Hooper | Životní úroveň | UCITS ETF | INSEE | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | WP | Pocity | Platidlo | Ceny | Siemens | Financování | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | Záloha | Realitní trh | FactSet | FTSE 100 | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Týdenní tržní výhled | WTI | Státy EU | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Jeremy Hunt | MACD | CFTC | Libra | Nedostatky | Rating vyšší | Plán investic | Odborníci | Rozvolnění | Dlužník | Zákonodárci | USD/EUR | Webinář | Tržní výhled | Biotechnologické společnosti | Burza Binance | Forint | Důchod | Prezident Vladimir Putin | RTX | Ceny zlata | Náklady na financování | Worldometers | Výnos | Michal Bárta | Miliardáři | Pokles ekonomiky | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Ekonomická krize | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Zhoršení výhledu | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Finanční centra | Zastropování cen | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Společnost Siemens | Dluhopisový index | Singapur | Podmínky půjčky | David Cameron | Ceny akcií | FTX | Barometr | Zvyšování daní | Cena akcií | Skutečný výsledek | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Tovární objednávky v USA | Hospodářská stagnace | RTS | Problémy s likviditou | Jaromír Gec | Malta | Růst akciových trhů | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Obchodní deník | Pracovní místa | Bez rizika | Ukrajinská ekonomika | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | ETF roku 2020 | Funkční období | Zisk | Cena Etherea | Koronavirové pandemie | Xetra | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | Teorie černé labutě | EURUSD | Demokraté | Swapy | CBO | Daně z příjmů fyzických osob | Středoevropské měny | JAP225 | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Wolfgang Schäuble | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Jan Vejmělek | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Konopné akcie | Obchodní platforma | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | Prezident | Quote | Reálný obchodní účet | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Burzy kryptoměn | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Dow Jones index | Ceny ropy | Byty | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Dluhopisy a zlato | Převodník měn | Genesis Capital | Nejlepší akcie | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Spolková vláda | Obchody | Běžný účet | Snížení daní | Jakub Matis | Španělská ekonomika | xStation5 | Celkový deficit | ProCent | Platforms | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Exxon | Marže | Jarda Tupý | Internetové firmy | Grafy | Přenos | Velké peníze | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Týdenní Forex kalendář | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Vysoké příjmy | Konsensus | AMEX | Dluhy | Hedge fondy | Velký problém | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | New York Times | Ruský ministr | Světové události | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Daňové zatížení | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Skokový nárůst | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zdanění | Objem investic | Politici | USD/CAD | Vládní deficit | Brazílie | Kongres USA | Prudké výkyvy | Členské země | Hospodářský cyklus | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Falešný break | Burzovní společnosti | JPMorgan | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | EUR/CHF | Zdraví | Domácí měny | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Peníze z EU | Investiční tipy | Infineon | Předsevzetí | Retail | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Soukromí investoři | Daňový úřad | 1D | Americké firmy | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | US dolar | NIFTY | Blahobyt | Výběr daní | Akcie | Currency | Norská koruna | Průmyslníci | Kupci | Mzda | Daňový balíček | WELL | Investiční nástroj | NERV | Ekonomický cyklus | Návratnost | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Výhody | Železná ruda | Kurz GBP | Očkování | Moelis | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Propad indexu | Demografické trendy | Týdenní pivot | Asijské seance | Obchodní výhled | AAA | Dodavatelské řetězce | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | USDJPY | Hodnota společnosti | Marihuanové akcie | Prostor k růstu | Technologie | Emmanuel Macron | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Ministři | Spoluzakladatel | Jádrová inflace | Barack Obama | Americká ekonomika | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Daňové ráje | Snížení těžby | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Automatizace | Rally | Investujte | Členství v EU | Pokles inflace | Nové daně | Ranní nadhoz | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Obchodování akcií | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Černé labutě | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | ESM | Údaje z Číny | Genesis | Zisky | Těžby kryptoměn | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Regulace | Oddlužení | Deriváty | Colorado | 100 miliard dolarů | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | OSVČ | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | WHO | Protipandemická opatření | ODS | Ukazatel | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Aurora Cannabis | Silné měny | DE30 | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Hlavní kryptoměna | F-35 | Politico | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Poradce | Signál | Snížení daně | FANG | Úbytek | České firmy | GBPUSD | Devizové rezervy České národní banky | Institut GfK | Záchranný balíček | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Riot Platforms | Reakce investorů | Stock Exchange | Britská vláda | Jižní Korea | Nemocnice | Valuace | Optimistický výhled | Australská ekonomika | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Celkové příjmy | Toyota | Politická nestabilita | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Silný trh | Divize společnosti | Brusel | Burzovní průvodce | Spolkový sněm | NFP | DAWN | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Nikkei | Spekulativní investoři | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | ZEW | Tučné zisky | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Státní investiční fond | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Admiral Markets | Novatek | Dotace | Akcie v Asii | Evropská unie | Tokeny | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Rozvoj | Bezpečné investice | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | RIOT | Divize | Vyšší mzdy | Korekce | Špatné výsledky | Národní rozpočtová rada | Rosněfť | Očekávání investorů | Výkonnost | Moore Czech Republic | Ministerstvo energetiky | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Kjódó | Index S&P 500 | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Chudé země | Rostoucí trend | OECD | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Cronos | Zastropování cen elektřiny | Zvýšení úrokových sazeb | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Nayib Bukele | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Růst tržeb | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Evropské indexy | Interpretace | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Drahé kovy | Odvody | Etherea | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Prohloubení deficitu | Volby do Kongresu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Podnik | Fiskální balíček | Hliník | Debata | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Sony | EUR/SEK | Tempo růstu HDP | Báze | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Denní graf | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Cíle | BTC/USD | EET | Znovuzvolení Donalda | Nifty | Banky | Snižování počtu zaměstnanců | Buy | Daňové změny | DAX 30 | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Australský index | Šance | Biliony USD | Státní fond | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Fundamenty | Politický tlak | NIFTY 50 | Bankrot | PMI v eurozóně | Černá labuť | Zisk na akcii | Správa | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Meta Platforms | Zahájení invaze | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Holdingová společnost | Negativní úrokové sazby | Pullback | Příprava | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Hedge | Market | Svíčkové formace | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Dosažení dohody | Investice do marihuany | Lídři | Indická ekonomika | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Yandex | Nezaměstnanost mladých | Transparentnost | Vláda USA | FX | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Import | Kurz amerického dolaru | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Magnificent 7 | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Petr Lajsek | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Double bottom | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Slabá poptávka | Polsko | Massachusetts | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Vakcíny proti koronaviru | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | LinkedIn | Velké banky | Nová vláda | Dluhové trhy | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Rostoucí náklady | Nízké daně | Ropy | ABN Amro | IPO | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Invesco Ltd. | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Emitent | DIW | Americké ekonomiky | Finančník | Deficit státního rozpočtu | USD | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Cestování | Split | Kabinet | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Společnosti v indexu | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Investing.com | Warren Buffett | Agrofert | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Země G20 | Kurz akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | CZ | Průraz | Index RTS | Digitální měny | Tlak medvědů | Smíšené pocity | Korporátní daně | Propad | Rakousko | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Pokles eura | EU50 | Objemy obchodů | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Tempo očkování | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Kanada | Zestátnění | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | Standard & Poor's (S&P) | Rizikové investice | Kryptoměna | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Aphria | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Klíčový faktor | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Koruna dnes | ECB | HICP | Splatnost | Těžaři | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Přerušení dodávek ruského plynu | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Odškodnění | Vysoké zisky | Navýšení | Referendum | Hodnoty měny | Lockdowny | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Digitální daň | Caixin | Zpracovatelský průmysl | REIT | PMI ve službách | Globální trh | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Jak investovat | Schodek veřejných financí | MOL | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Setrvání Británie v EU | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Strategy Research | Banka | Země eurozóny | Růst cen průmyslových výrobců | Markit | Američané | Vysoké školy | Čínské investice | Olaf Scholz | CNBC | Cena BTC | Protiruské sankce | Statistika | Spotřebitelské ceny | COT | Hospodářský výhled | Indonésie | Disney | Ocenění | Index DAX | Útlum ekonomické aktivity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Daňová přiznání
Daňová sazba
Dánové
Daňové aspekty
Daňové dohody
Daňové implikace
Daňové otázky
Daňové poradenské firmy
Daňové povinnosti
Daňové přečiny

Následující klíčová slova

Daňové příjmy státu
Daňové přiznání
Daňové přiznání k dani z příjmu
Daňové přiznání v ČR
Daňové ráje
Daňové reformy
Daňové sankce
Daňové strategie
Daňové škrty
Daňové úlevy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CMS Forex
FBS
ActivTrades
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít